Je možné plavat během menstruace v bazénu a v moři

Plavání během menstruace je povoleno za předpokladu, že je dodržena řada pravidel: je nutné zvolit správný hygienický výrobek, omezit čas strávený ve vodě a včas provádět hygienické postupy. Lékaři však mají jiný názor: většina z nich doporučuje vyčkat až do konce kritických dnů, aby se zabránilo riziku infekce. Volbu provádí žena sama, ale stojí za zvážení, že nejnebezpečnější věcí je plavat ve stojaté vodě..

 • 1 Jaké je nebezpečí?
  • 1.1 Porušení mikroflóry
 • 2 Příprava na vodní procedury
 • 3 Zakázaná a povolená místa ke koupání
 • 4 Hygienické postupy
 • 5 Výběr tamponu
 • 6 Správné použití tamponu

Odpověď lékaře na otázku ohledně možnosti plavání během menstruace je jednoznačná: v kritických dnech (kromě sprchování) je vhodné upustit od vodních procedur nebo se jim co nejvíce vyhnout. Během celého menstruačního cyklu si tělo pod vlivem hormonů vytváří funkční vrstvu sliznice dělohy - endometrium. Jeho hlavním účelem je udržení těhotenství, pokud k němu dojde..

V těle se vytvoří rána, která se nakazí. Bakterie do něj vstupují, začínají se aktivně množit a infikovat tělo. Jednoduché koupání během menstruace tedy může vést k vážným infekcím, včetně sepse. Toto je nejhorší scénář, jehož pravděpodobnost je malá. Existuje však možnost infekce.

Plavání v tomto období přináší další rizika. Může to vést k podchlazení. Na rozdíl od vnitřních reprodukčních orgánů žena nemusí pociťovat účinky nachlazení. Důvodem, který zvyšuje vliv vnějších faktorů, je mírně otevřený děložní čípek.

Podobné bakterie žijí ve vagině a ve sladké vodě. Koupání v tomto období vede k tomu, že si navzájem konkurují a vytěsňují ty „užitečné“. To vyvolává rozvoj dysbiózy..

Obyvatelé mořské vody jsou tělu cizí. Proto jsou schopné způsobit závažnější zánět..

Přes všechny možné komplikace se mnozí nevzdávají koupání v moři nebo v bazénu. V tomto případě je použití vložek vyloučeno, použití tamponů je povoleno, za určitých pravidel. Abyste se co nejvíce chránili, musíte:

 • Ošetřete vagínu antiseptickým roztokem.
 • Vyberte si tampony s nejvyšší savostí.
 • Po koupeli se osprchujte a ošetřete vnější povrch genitálií antibakteriálním mýdlem.

Zpočátku je vagína dezinfikována. K tomu se používají speciální svíčky - Betadine. Stejný čípek lze použít před spaním. Aktivní složkou léčiva je povidon jod, může způsobit alergie. Proto je před zavedením svíčky nutné ji otestovat na oblasti pokožky..

Douching se nedoporučuje. Dosud lékaři říkají, že tato technika často způsobuje porušení mikroflóry.

Místa, kde se během vašeho období nedoporučuje plavat:

MístoPopis důvodu
Stojící rybníkRybníky a jezera - obsahují maximální počet patogenních mikroorganismů
Mělká vodaDůvody jsou podobné těm předchozím.
Vodní parkI když vodu na takových místech je třeba vyčistit, stále existuje riziko nákazy infekcí v důsledku přetížení velkého počtu lidí a nedostatečné schopnosti často měnit tampon

Méně nebezpečná místa:

 • Plavecký bazén. Je neustále zpracováván pro dezinfekci. To výrazně snižuje riziko infekce. Stojí za to upřednostnit ty bazény, kde se bělidlo nepoužívá ve velkém množství, protože může způsobit mírné popálení sliznice.
 • Řeka. Vodní postupy jsou povoleny s přihlédnutím ke všem hygienickým faktorům a teplotě.
 • Moře. Můžete plavat, ale nezapomeňte, že slaná voda může ovlivnit povrch rány a způsobit nepohodlí. Proto by měl být čas strávený na moři omezen..

Je třeba si uvědomit, že v některých situacích není tampon tím nejlepším řešením. Nemůže být ve vodě:

 • v prvních dnech menstruace, kdy je výtok příliš silný;
 • v přítomnosti zánětlivého procesu v genitální oblasti (projevující se svěděním, pálením, otokem, zarudnutím);
 • pokud je bolest doprovázena nevolností a celkovou nevolností;
 • pokud existuje gynekologické onemocnění, které neumožňuje použití tamponů.

Je nutné brát v úvahu individuální vlastnosti organismu. Pokud je menstruační cyklus vždy doprovázen silnou bolestí, měli byste koupel odložit na jinou dobu..

Hygienické postupy během kritických dnů jsou nejen povolené, ale také nezbytné. Ale opatrně. Během tohoto období stojí za to se osprchovat. Zvláště v případě jakýchkoli gynekologických onemocnění.

Pro ty, kteří nemohou odmítnout koupel, se doporučuje přidat do vody heřmánkový vývar - rostlina je dobrým antiseptikem. Můžete plavat maximálně 20 minut, voda by v žádném případě neměla být horká.

Před koupáním musíte zvolit správný hygienický výrobek:

KritériumPopis
Velikost produktuVybírá se na základě individuálních úvah a na základě našich vlastních zkušeností. Přednost by měly mít výrobky s maximálními absorpčními vlastnostmi. Tím se mírně zvýší doba, která může být ve vodě, a zpoždění, když tampon navlhne. Aby nedošlo k nepohodlí pro ty, kteří používají tampony poprvé, je nutné zvolit jejich nejmenší velikost, totéž platí pro dospívající dívky, které nežijí intimní život. Nejjednodušší je použít tampony s aplikátorem, snáze se zavádějí, prohlubují se a nevyvolávají nepohodlí.
čísloStojí za to vzít s sebou více tamponů než obvykle. Jejich doba použití ve vodě je výrazně zkrácena a často je nutná výměna

Tampon s aplikátorem

 • Používejte osvědčené značky tamponů, které se osvědčily jako účinné.
 • Před návštěvou bazénu zkuste koupel v koupelně. Tento postup vám umožní rozhodnout, které tampony jsou nejvhodnější pro pobyt ve vodě.
 • Pokud máte pocit, že tampon bobtná, okamžitě opusťte oblast koupání. V takovém případě musí být hygienický výrobek vyměněn, jinak může dojít k úniku..

Použití tamponu je přípustné a bezpečné, pouze pokud jsou dodržena následující pravidla:

 • Ke změně by mělo docházet mnohem častěji než obvykle.
 • Použití výrobku musí být v souladu s pokyny na obalu. Je nutné si pamatovat pravidla osobní hygieny (před zavedením si umýt ruce atd.).
 • Ihned po vodních procedurách je nutné použité produkty odstranit, aby se zabránilo růstu mikroorganismů. Před novým vstupem do vody vložte nový tampon. Z důvodu zachování zdraví nejsou povoleny více než dvě nebo tři takové relace..
 • Během vodních procedur se doporučuje skrýt tamponové lano v pochvě, aby nedošlo k namočení vodou.
 • Plavte poslední den menstruace.

Maximální možná doba, po kterou je tampon ve vodě, je 20 minut. Při delších postupech může být materiál, ze kterého je tampon vyroben, příliš vlhký a otevřený bakteriím. Produkt zvětšuje objem na maximum, což způsobuje nepohodlí.

Rusům bylo řečeno, jak plavat v moři a opalovat se, aby se nenakazili koronavirem

Podle experta je nejnebezpečnější pobřežní zóna.

Docent katedry fyzikální chemie Národní výzkumné technologické univerzity „MISiS“, specialista na biologickou ochranu Georgy Frolov řekl, jaká pravidla je třeba dodržovat při odpočinku na pobřeží, aby nedošlo k infikování koronavirem.

- Možná je na vodě? Ano, může to být na vodě, v pobřežní zóně - z kůže, při dýchání. Vždy bude na hladině vody. Když vezmeme v úvahu surfování, můžete se řídit, že veškerá tato pěna a bahno budou na břehu. Nejnebezpečnější zónou je pobřežní zóna, - řekl Frolov Life.

Zdůraznil, že pobřežní zónu je třeba projíždět opatrně, ne bahnem. Podle vědce by správa pláže měla tuto oblast jasně identifikovat a zajistit její dezinfekci. Expert také poznamenal, že po koupání v moři byste měli nejprve opláchnout ve sprše a pak se směle jít opalovat na lehátku.

- Lidé by se měli nacházet v určité vzdálenosti, doporučují jeden a půl metru, nejlépe však dva - dva a půl. Lehátka - samostatně. Pokud je to moře, pak je to vítr, který dobře fouká a šíří virus, což umožňuje rychleji se tam dostat. Rodina může být poblíž, žijí spolu, - dodal vědec.

Pokud jde o možnost uzavření koronaviru při koupání v řece, Frolov zdůraznil, že vše závisí na konkrétní nádrži - existují vířivky, kde se mohou hromadit nečistoty.

Připomínáme, dříve řekl předseda vlády Ruské federace Michail Mishustin, kdy by se ruská letoviska mohla otevřít. Přes úspěch v boji proti CoViD-19 vedoucí kabinetu vyzval občany, aby nespěchali cestovat do zahraničí.

Měsíčně na moři - co dělat, když byly kritické dny zaskočeny?

Mám kvůli své menstruaci odložit výlet do moře nebo do bazénu? Tato otázka stále zůstává relevantní a zároveň poměrně komplikovaná. Neexistuje absolutní řešení v žádném směru, protože neexistují žádné zjevné kontraindikace ani pozitivní aspekty.

Gynekologové tvrdí, že to kvůli vysoké pravděpodobnosti infekce nestojí za to. Pokud však koupání během menstruace nelze zrušit, měl by se použít maximální počet ochranných a preventivních opatření..

 1. Profesionálové ke koupání
 2. Pravidla koupání během menstruace
 3. Jak se dostat ze situace?
 4. Menstruační kalíšek
 5. Tampony
 6. Které tampony je nejlepší použít?
 7. Jak oddálit menstruaci?
 8. Hormonální léky
 9. Tradiční metody
 10. Jak zrychlit menstruaci?
 11. Metody léčby
 12. Tradiční metody
 13. Výběr plavek pro menstruaci
 14. Denní rutina a správná výživa při odpočinku s menstruací
 15. Užitečné tipy
 16. Recenze

Profesionálové ke koupání

Plavání v moři obvykle zlepšuje stav imunity a zlepšuje průtok krve v orgánech, včetně pánevní oblasti. Díky aktivním pohybům dochází ke zvýšené svalové práci a tréninku celého pohybového aparátu.

Pravidla koupání během menstruace

Před odjezdem na menstruaci byste měli studovat a dodržovat několik pravidel:

 • Ihned po koupeli musíte navštívit toaletu a pokud je to možné, vyměnit tampon nebo menstruační kalíšek a odstranit vlhké prádlo.
 • Nezůstávejte příliš dlouho ve vodě, protože existuje riziko podchlazení.
 • Během nejhojnějších dnů byste se měli zdržet plavání..

Jak se dostat ze situace?

Menstruační kalíšek

Jedná se o gynekologický specializovaný přístroj určený k použití během menstruace na moři.

Zvažme tento produkt podrobněji:

 1. Tento produkt je ve srovnání s ostatními relativně nový, ale současně se rozšířil mezi určitým okruhem žen.
 2. Takovým výrobkem je zařízení vyrobené z hypoalergenního syntetického materiálu, které nezpůsobuje reakci kůže a sliznic..
 3. Jedná se o nádobu, která se plní menstruační krví, a tím brání jejímu vstupu do životního prostředí..

Existuje několik hlavních forem, které do značné míry závisí na délce jeho používání..

Existuje několik možností prodeje, od jednorázového produktu až po opakovaně použitelné menstruační kalíšky:

 • Při opakovaném použití musíte dodržovat pravidla pečlivého zpracování produktů, abyste zabránili infekci.
 • V závislosti na velikosti pochvy, její kapacitě a objemu vypouštění.

Výběr by měl být proveden individuálně po konzultaci s odborníkem. Má několik kontraindikací, i když má řadu nevýhod. Nejprve je třeba říci, že menstruační kalíšek nemohou dívky používat před sexem..

Tampony

Tampony jsou hygienické výrobky, které se v gynekologické praxi hojně používají.

Vlastnosti tamponů:

 1. Jejich hlavním účelem je zadržovat menstruační krev během menstruace na moři..
 2. Vzhledem k jejich úplnému vaginálnímu umístění je výhodou produktu schopnost použít, je-li to nutné, skrýt absorpční zařízení.
 3. Tampon obsahuje syntetické materiály s vysokou adsorpční schopností. Ve většině případů jsou impregnovány antibakteriálním obsahem, který brání rozvoji infekčního procesu ve vaginální dutině a v tamponu.

Při koupání je povoleno používat tampony. Výhodou použití této metody je možnost návštěvy pláže i koupání.

Je však třeba zdůraznit nevýhody:

 • Omezení užívání před nástupem sexuální aktivity, protože existuje riziko poranění panenské blány.
 • Existuje také možnost infekce v tamponu z prostředí nebo množení flóry, která se obvykle nachází ve vaginální dutině.

Které tampony je nejlepší použít?

Aby bylo možné plavat v moři, je vhodnější používat tampony, které odpovídají velikosti pochvy a objemu vypouštění. Podle struktury se doporučuje zvolit tampony s aplikátorem, zabraňují vnikání velkého počtu mikroorganismů.

Jak oddálit menstruaci?

V některých případech je pro ženu důležité prodloužit dobu cyklu, a tím využít potřebný čas, například na dovolenou na moři.

Pokud navíc není realizována reprodukční funkce, pak je použití těchto metod pro další realizaci reprodukční funkce extrémně nepříznivé..

Hormonální léky

Jedním z nejspolehlivějších způsobů prodloužení menstruačního cyklu je užívání hormonálních léků..

Vlastnosti hormonálních léků:

 1. Pomáhají udržovat stabilizaci hormonálních hladin. Díky těmto lékům se mění doba menstruačního cyklu a snižuje se rychlost zrání endometriálních tkání..
 2. Výhodou této metody je použití monofázických hormonálních látek. Pomáhají udržovat stabilní hormonální pozadí po celou dobu užívání. Aby se odložila menstruace na moři, stačí pouze prodloužit dobu příjmu na požadovanou dobu.
 3. Pokud používáte tří nebo dvoufázové léky s menstruací na moři, je nutné změnit všechny hladiny hormonů.
 4. Jakmile je příjem dokončen, období přijde. Jsou to léky, které poskytují přesnější výsledek a zajišťují zpoždění menstruace na moři.

Tradiční metody

Alternativní metody mohou také pomoci oddálit nástup menstruace na moři..

Ty by měly zahrnovat:

 • Použití odvaru petrželky. Za tímto účelem se jeho kořeny uvedou do varu v čisté pitné vodě a konzumují se několik dní v objemu 100 ml, dvakrát. Je možné, že s cyklem léčby bude trvat nejméně 5–10 dní, změna cyklu, ale menstruace tímto způsobem může být oddálena pouze o několik dní. Tato doba zpravidla není delší než 2–3 dny..
 • Další méně efektivní a zároveň docela nebezpečnou metodou je použití odvaru z kopřivy. V takovém případě je nutné použít odvar z kopřivy v různých formách přípravy. Délka léčby by neměla přesáhnout 3–5 dní, protože riziko rozvoje poruch hemostázy, které se projevuje zahuštěním krve a možnou tvorbou krevních sraženin, se významně zvyšuje.
 • Kyselinu citronovou lze také použít k oddálení nástupu menstruace na moři. Chcete-li to provést, musíte jej konzumovat velké množství několik dní před očekávaným datem menstruace. K tomu můžete použít buď čerstvou citronovou šťávu, nebo kyselinu askorbovou ve vysokých dávkách. Tato metoda nezaručuje, že menstruace začne později, vysoká pravděpodobnost závisí na počátečním hormonálním pozadí.

Jak zrychlit menstruaci?

V některých případech je důležité urychlit výskyt menstruace před mořem, proto by žena měla užívat léky různých mechanismů účinku zaměřené na rychlou změnu hormonálních hladin.

Metody léčby

Metody léčby pro urychlení menstruace zahrnují:

 • Použití progesteronu. Předepisuje se v dávkách, které jsou dvojnásobkem průměrné terapeutické dávky. Kurz začíná 5 dní před očekávaným začátkem menstruace. V takovém případě se doporučuje ponechat jeden den rezervy, protože menstruace ne vždy začíná dnem zrušení a zpoždění je v průměru 1 den po zrušení.
 • Orální antikoncepce má podobný účinek. Jejich nevýhodou je brzký začátek přijetí, což je alespoň jeden menstruační cyklus. Aby vaše menstruace začala rychleji, musíte ji přestat užívat dříve než v posledních dnech..
 • Z těch nebezpečnějších pro hormonální pozadí lze vyčlenit prostředky použité jako metody nouzové antikoncepce. Obsahují velké množství hormonů, které způsobují odmítnutí endometria a rozvoj menstruace. Kvůli možnému porušení koncentrace hormonů se v následujícím významně mění menstruační cyklus.

Tradiční metody

Výhodou lidových metod je relativní neškodnost, ale účinek nástupu menstruace nemusí být tak žádoucí.

Nejběžnější jsou:

 • Pití heřmánkového čaje. Při každodenním použití dvakrát, účinek je možný po dvou nebo třech dnech. Menstruace s vysokou hladinou hormonů se zřídka objeví později.
 • Příjem cibulového vývaru. Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, stačí vařit cibulovou slupku. Pijí to 100 ml dvakrát denně, po dobu 3-4 dnů dochází k menstruaci.

Výběr plavek pro menstruaci

Neexistují žádné zásadní rozdíly v plavkách používaných během menstruace..

Zároveň byste se však měli zdržet několika tipů zaměřených na eliminaci nepříjemných situací:

 1. K tomu je lepší zvolit modely se samostatnými částmi pro snadnou výměnu výtěru.
 2. Je lepší zvolit modely vyrobené z tmavých materiálů, aby při náhlém úniku nebyly patrné žádné skvrny.

Denní rutina a správná výživa při odpočinku s menstruací

 1. Během kritických dnů se doporučuje přijímat velké množství živin vhodných pro stravu na dovolené.
 2. Výživa by měla být vyvážená. Můžete jíst co nejvíce rostlinných potravin, to je ovoce a zelenina.
 3. Pitný režim by měl být stanoven s ohledem na počasí, pokud je počasí horké, doporučuje se konzumovat více tekutin. V takovém případě by mělo být vyloučeno použití alkoholických nápojů..

Užitečné tipy

Doporučení:

 • Stojí za to zvolit teplotu vody, která bude pro vás v danou dobu optimální. Plavte v příliš studené vodě - zvyšuje se pravděpodobnost zánětlivého procesu a pokud je příliš teplo - zvyšuje se separace krve během menstruace.
 • Také před každou koupelí a po ní se doporučuje vyměnit tampon..
 • Je nutné vyměnit tampon s předmytými rukama..

Recenze

Recenze žen o hygienických výrobcích během menstruace:

Už jste se shromáždili na moři? A kde na nás čekají

Souhrn:

Byly oznámeny nejlevnější destinace pro Rusy v roce 2020: Tunisko, Turecko a Řecko. V rozhovoru pro NEWS.ru je pojmenoval viceprezident Ruské unie cestovního ruchu Jurij Barzykin. Naše orgány však naléhají na odpočinek v Rusku. Kam tedy může jít chudý Rus, aby setřásl břemeno problémů, které se hromadí v posledních letech?

Odborníci věří

Náklady na dovolenou v zahraničí v této sezóně mohou v průměru 88 tisíc rublů na osobu - včetně například v Itálii a Turecku. Rusové zároveň ušetří peníze, pokud si za ubytování zvolí tříhvězdičkový hotel nebo nebudou platit za jídlo. Ale v zahraničí děsí turisty skutečnost, že mnoho zemí neotevírá hranice pro Rusy vůbec, a dostat se tam je jaksi nebezpečné, když si vzpomeneme, jak turisté měli potíže s výstupem, například z Černé Hory v březnu tohoto roku. Lepší je podívat se na ruské regiony.

1. června bylo oznámeno, že nejpříznivějšími měsíci pro cestování v roce 2020 mohou být říjen a listopad. Podle odborníků nyní průmysl čeká na zahájení pravidelných letů a otevření hranic, takže jakmile k tomu dojde, spotřebitelé budou moci cestovat za velmi nízké ceny..

Na konci května oznámila Státní duma předpokládané datum otevření pláží v Rusku

Podle šéfa Výboru Státní dumy pro tělesnou kulturu, sport, cestovní ruch a mládež Michail Degtyarev v rozhovoru pro Parlamentskaya Gazeta SE TOURISTICKÁ SEZÓNA V ZEMĚ STANE.

Pláže téměř na celém ruském území se mohou začít otevírat 1. července, řekl Michail Degtyarev agentuře „Moskva“.

Ale - úřady každého regionu přijmou svá vlastní rozhodnutí o otevření pláží a rekreačních zařízení na základě epidemiologické situace a zdůraznily, že při zahájení turistické sezóny v Rusku se budou muset vyrovnat s omezeními a časovým zpožděním.

A pokud chcete jít k moři?

Nejoblíbenější destinací je Krasnodarské území. Ale 4. června guvernér Veniamin Kondratyev prodloužil karanténu až do 21. června, opíraje se o názory epidemiologů, a proto byl prodloužen zákaz rezervace hotelů na pobřeží. Od 1. června je však povoleno kupovat poukázky do specializovaných sanatorií s lékařskou licencí. Kondratyev na schůzce učinil výhradu a nazval „pozorovatele“ - „konzervativce“. A tato doložka je velmi důležitá - nadále nás zachovávají doma a připravují nás o nákup poukazů a vstupenek předem. Koneckonců, nikdo nechce být chycen na nádraží nebo na letišti letoviska a jít na 2 týdny do observatoře. A vůbec není jasné, co se stane po 21. červnu.

Každý předpovídal otevření pláží od 6. června, nanejvýš od 10., ale nestalo se tak, což vyvolalo paniku mezi touroperátory, kteří doufali v postupné zrušení omezení v regionu, otevření turistické infrastruktury, což by společně přispělo k prodeji destinace.

„LIDÉ LEN NECHOPTE POROZUMĚJTE, KDY DATUM MOHOU VYDĚLAT DOVOLENOU A PŘEJÍT DO RESORTU,“ říká generální ředitel touroperátora „Dolphin“ Sergey Romashkin. 7-10 dní na prodej zájezdů s příletem na začátku července prostě nemusí stačit “.

A po 15. červnu bylo mnoho rezervací s příjezdy, nyní bude nutné rezervovat vše.

Z důvodu prodloužení karantény na Krasnodarském území očekávají cestovní kanceláře snížení letových programů pravidelných dopravců ve směru na červen, a tedy posunutí zahájení charterových programů na červenec.

Rosturizm 3. června informoval, že podobná situace je na Krymu, nikdo se tam neočekává další 2 týdny.

Bloggeři ukazují rekreanty

Pokud se ale podíváte na YouTube, pak celé pobřeží okupují rekreanti - je to skutečně místní obyvatelstvo? Ne, lidé bojují, aby prorazili moře pomocí sloupů a překážek. Chtějí zlepšit své zdraví a zlepšit zdraví svých dětí. Kde bydlet? Nikdo ti to neřekne. Ale je to velmi podivné, lidé se nebojí přijít s dětmi a nějak se vyhýbají „konzervaci“ na observatoři. To to znamená - je čas na odpočinek... Není tedy snadnější legalizovat zbytek Rusů a odstranit omezení již? Část populace se nebojí pandemie, stále míří na jih - tak jim dejte příležitost...

Opatření byla zpřísněna

Jen v Krasnodaru 4. června vydaly skupiny pro prosazování karantény 117 správních pokut a 96 příkazů zůstat doma proti porušovatelům. Během tohoto dne bylo zkontrolováno 1579 automobilů u 13 vchodů do hlavního města kraje. Současně bylo nasazeno 118 automobilů, protože neměly červený průchod. Ve službě jsou vodní hlídky a skupiny pro sebeovládání.

Kdo se tedy odváží jít, když se můžete stát zajatým a „zbabraným“ po dobu 14 dnů? A moře bude stříkat poblíž - tak příjemné a teplé...

Co potřebujete vědět o vlastnostech mořské vody a kdo by neměl cestovat na pláž?

Teče v našich žilách. vody starověkého moře. Mezinárodní tým vědců vyvinul vzorec pro mořskou vodu z doby prvohor. Jak se ukázalo, jeho minerální složení je přesně stejné jako složení naší krve..

Možná proto je koupání v moři tak výhodné. Koneckonců, soli rozpuštěné ve vodě, vstupující do těla kůží, obnovují složení krve a stimulují produkci hemoglobinu.

I přes tak přesvědčivý výzkum je však nyní mnoho ruských pláží prázdných..

Zpráva Julie Pogorelové.

Klavdia Mitrofanovna z opuštěné vesnice na břehu Azovského moře sleduje zbytek dne u plotu.

Ptá se každého, koho potká: chce zůstat, i přes víkend? Okamžitě spěchá, aby ukázal svůj vesnický hotelový komplex.

Všechno je hezké a jednoduché. Venkovní vybavení. 300 rublů denně. Existuje jen málo lidí, kteří chtějí strávit tak dlouho očekávanou dovolenou.

Ti, kteří se přesto rozhodnou relaxovat na azovském pobřeží, chápou, že o pohodlném odpočinku nemůže člověk ani snít. Vážný investor sem ještě nikdy nevkročil.

Pavlo-Ochakovskaya Spit je nejlepší, v tom smyslu, pohodlné místo na pobřeží. Zde najdete moře, zábavu a dokonce i některé hotely.

Ale v zásadě vypadá pobřeží Azovského moře na území Rostovské oblasti stejně opuštěně jako opačné. Mohlo by však být postaveno moderní sanatorium nebo dětský zdravotní tábor.

Jeden tábor však nezlepší situaci jako celek. Na pobřeží téměř neexistuje infrastruktura jako taková.

Vladimir Barteniev, ministr hospodářství, obchodu, mezinárodních a zahraničních ekonomických vztahů Rostovského regionu: „Mělo by existovat dostatečné množství problémů s elektřinou, plynem, vodou a likvidací vody. Nyní na tom aktivně pracujeme.“.

Jedna z rostovských cestovních agentur připouští svůj vlastní nepatriotismus. Tito lidé nikdy nepošlou své klienty na azovské pobřeží. A ne proto, že by neměli rádi svoji, Donu, povahu.

Moře v ekonomické třídě - zní to jako urážka a pak je dražší mluvit s těmi, kteří nebyli spokojeni s takovou dovolenou.

Alexander Lomaka, ředitel cestovní kanceláře: "Je zde poptávka. Volají odkudkoli. Ale když zjistí, jaké jsou podmínky, rozhodnou se jít na černomořské pobřeží Kavkazu.".

Mezitím se v Jižním vědeckém centru Ruské akademie věd nikdy neunavili překvapit takovým prozaickým přístupem k Azovskému moři..

Jeho přírodní podmínky, říká akademik Matišov, jsou jedinečné. Nejteplejší moře v Rusku - koupat se v něm můžete od května do října.

Suché stepní klima je mnohem příznivější než vlhké klima v Černém moři. Nejdůležitější však je, že vědci srovnávají tuto část azovského pobřeží s ničím jiným než s písečnými plážemi Jurmala. Tady by to mohlo být stejně dobré jako v Pobaltí, kdybychom se o to postarali sami. Zvěsti, že je nemožné plavat v Azovském moři, zůstávají jen pověsti..

Gennadij Matišov, akademik, předseda Jižního vědeckého centra Ruské akademie věd: „Je třeba zapomenout na slovo„ znečištění “. Existuje, ale úroveň tohoto znečištění není z hlediska hygienických služeb nebezpečná. Přinejmenším jsem neslyšel, že by se zde něco takového stalo. jako na Sibiři. To nemáme “.

Moskovská Tamara Lebedeva ví o všech výhodách Azovského moře. Proto už mnoho let její rodina dává přednost tomu, aby zde trávila léto. Zůstávají s přáteli a tráví dny na pláži. Tamara najde několik zjevných nevýhod této dovolené.

Tamara Lebedeva: „Chybí správce a někdo, kdo prodává zmrzlinu a jahody“.

Vladimir Barteniev, ministr hospodářství, obchodu, mezinárodních a zahraničních ekonomických vztahů Rostovského regionu: "Není třeba ho rychle zvyšovat na úroveň Černého moře. Je třeba reagovat na aspirace lidí, kteří jsou dnes připraveni zaplatit za turistický produkt určité kvality.".

Klavdia Mitrofanovna dnes nečekala na rekreanty. Přijde zítra a znovu se posadí na lavičku - dívat se.

Její jednoduchá malá firma není příliš zisková, ale pouze tak lze zvýšit její vlastní důchod. Doufá tedy v slunečné dny a štěstí, které povedou k její bráně tak dlouho očekávaných rekreantů.

Moderátorka: Staří Řekové ji nazývali všelékem na všechny nemoci. V Římské říši byla s jeho pomocí léčena i duševní onemocnění. A ve středověké Francii to bylo považováno za nejlepší způsob, jak obnovit mládí. Je to o mořské vodě. V jakých případech moderní lékaři předepisují svým pacientům výlet na pláž, promluvíme si s balneologkou Irinou Nikolaevou. Ahoj Irino.

Moderátor: Proč je tedy mořská voda tak užitečná??

Host: Mořská voda má širokou škálu zajímavých vlastností. Za prvé, samotná voda, její druh, vlna, vzduch, který je nasycen těmi parami solí, které jsou obsaženy v této vodě. Řasy uvnitř dodávají také své jedinečné aroma a užitečné vlastnosti. Samotný vzduch kolem. Aeroiony, o kterých se nyní také hodně mluví. Slunce.

Moderátor: No, především, s jakými nemocemi jsou doporučení jít k moři?

Host: Například pokud jde o některá běžná chronická kožní onemocnění nebo alergická onemocnění. V tomto případě vám samozřejmě odborník poradí, abyste šli k moři s vysokou slaností. No, hned po pálce, samozřejmě, je to Rudé moře. Silnějším dopadem je Mrtvé moře. Pokud mluvíme o některých společných věcech, pak samozřejmě už nebudeme hovořit o mořích, ale o některých velkých léčivých jezerech. Tady, například na sluchu - to je Evpatoria, Saki. Gynekologická onemocnění. To je také v pořádku. Musí však existovat i přítomnost usazenin bahna. Existuje mnoho faktorů. Bohužel jim je nyní věnována velmi malá pozornost a osobě přicházející k moři - tady to je! Vrhne se do tohoto moře. I když existují velmi jasné etapy, jak se přiblížit k moři.

Moderátor: A tady je způsob, jak se k němu přiblížit?

Host: Nemůžete okamžitě vstoupit do moře. Nejprve si musíte dát masáž tření. A začněte s pery. Od rukojetí přes ramena až po krk. Pak musíte jít na bříško. Promněte si bříško. Chůze po písku, pokud existuje. Pokud jsou oblázky skvělé. Kráčejte po oblázcích, tak energicky, dobře, 2-3 minuty. To znamená, připravte se na vstup.

Moderátor: Někteří jdou do vody a trochu stojí. Je to správné?

Host: To je naprosto správné. Tento pud sebezáchovy funguje. To je skvělá volba. A pak jděte do vody, ale dostatečně energicky. Protože když voda v našem těle ovlivňuje naše tělo, tělo reaguje. Vymazat dvě fáze. To znamená, že stresová fáze je zde prvním kontaktem celé pokožky s vodou. A druhá fáze je již dobrou fyziologickou odpovědí na tuto vodu.

Moderátor: Ale po vstupu do vody jsme udělali všechno správně, pokud jsme ve vodě, abychom si neubližovali?

Host: První pobyt ve vodě se nedoporučuje déle než 5 minut. Druhá, třetí položka znamená, že jak 10, tak 15. Ale všechno je velmi jasné. To znamená, že každý člověk by měl jasně cítit své zdraví. Sledujte svůj stav. Pokud má člověk náhle zimnici na pozadí pobytu ve vodě, je jakýmsi vnitřním třesem předávkování. A vy, bez ohledu na to, jak moc se v tuto chvíli snažíte začít aktivně plavat, nebo všechno, to už je vyčerpání těla. Raději vypadněte, pořádně se osprchujte.

Moderátor: Ale o sprše. Když opustíte moře, názory se rozcházejí. Někdo si myslí, že je naopak užitečné být s touto solí, že? Jinak jaký je smysl koupání v moři. Někdo si myslí, že všechno by se mělo okamžitě smýt.

Host: Předpokládá se, že vyšel z moře a dosáhl sprchy, to je dost na to, aby se absorbovala sůl, která se má vstřebat. Sprcha je velmi nutná. Protože se jedná o další masáž, další účinek. Existuje také určitý teplotní kontrast. A současně existuje takzvaná vzduchová lázeň a sluneční lázeň, která končí takovou sprchou..

Moderátor: Děkuji, Irino. Specialistka na balneologii Irina Nikolaeva nám řekla, jak správně užívat mořské koupele, aby se všechny nemoci beze stopy odplavily..

Je bezpečné plavat během pandemie koronaviru? (4 fotky)

Pandemie koronavirů nepochybně ukončila letní plány, ale je tu dobrá zpráva: i když jsou léta v naší zemi někdy chladná, neznamená to, že nebudeme plavat. Jak vědci zjistili, plavání v bazénu a v moři během pandemie je docela bezpečné, protože neexistují žádné důkazy o tom, že virus SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19, může být infikován chlorovanou a mořskou vodou. Ukazuje se, že i přesto, že se musíte připravit na cestu k nejbližšímu bazénu nebo na pláž (přinejmenším noste ochrannou masku a rukavice), je plavání bezpečné? Řekneme vám, co dělat, abyste se vyhnuli uzavření smlouvy s COVID-19 na dovolené a proč je koupání ve sladké vodě špatný nápad.

Může se koronavirus šířit v bazénu?

Jak se svět postupně vynořuje z karantény a na severní polokouli se blíží léto, mnoho zemí otevírá pláže a koupaliště a dokonce ohlašuje zahájení turistické sezóny, jak to nedávno učinilo Turecko. Cestující zároveň přemýšlí o bezpečnosti cestování obecně a o veřejných místech, jako jsou pláže. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí neexistují důkazy o tom, že by se koronavirus mohl šířit vodou v bazénech, vířivkách, lázních nebo na vodních hřištích..

I když cesta do bazénu nebude stejná jako před pandemií, díky řadě preventivních opatření si můžete užít plavání, jak pro Clickorlando.com řekl lékař pro mimořádné události Dr. Rajiv Bahl.

Při návštěvě krytého bazénu nezapomeňte na riziko infekce COVID-19

Stejný názor má i Ernest Blatchley III, profesor na Purdue University, který studuje, jak chlor v bazénech reaguje na lidské tekutiny, léčiva a výrobky osobní hygieny. Protože chlor účinně deaktivuje viry, jako je SARS-CoV-2, Blatchley věří, že je bezpečné zůstat ve vodě. Na druhou stranu vzduch ve vnitřním bazénu představuje stejné riziko šíření koronaviru jako v jiných vnitřních prostorách. Riziko kontaminace nebude nijak ovlivněno vodou, takže nejnaléhavějším problémem je podle profesora znečištění vzduchu nebo povrchu v bazénech.

Nová studie španělské Nejvyšší rady pro vědecký výzkum (CSIC) mezitím ukázala, že chlor, který se používá k dezinfekci většiny bazénů, přispívá ke smrti koronaviru. Vědci píší, že dezinfekce oblastí přiléhajících k bazénu pomocí specializovaných nástrojů je také dostatečná ke zničení viru. Kontaminace COVID-19 kontaktem s povrchy v bazénech je proto nepravděpodobná..

Opravdu teď dostane každý cestu?

Vědci poznamenávají, že správný provoz a standardní kvalita údržby bazénů je nezbytná pro zdraví jeho návštěvníků. Aby se snížilo riziko uzavření smlouvy s COVID-19, je třeba věnovat zvýšenou pozornost společným prostorům kolem bazénu. Nesdílejte také s jinými brýlemi, šnorchly nebo jiným plaveckým vybavením. Hlavní věcí je však pamatovat na to, že částice viru mohou potenciálně zůstat na skříňkách a plaveckých doplňcích, což znamená, že nejúčinnější preventivní metodou zůstává mytí rukou mýdlem a vodou..

Pokud je ve vašem městě otevřený bazén, zeptejte se personálu na přijatá bezpečnostní opatření a čistotu bazénu. Nebude nadbytečné vyjasňovat informace o dodržování sociálních distančních opatření, přítomnosti nebo nepřítomnosti plavčíků a také informace o dezinfekci veřejného prostoru vedle bazénu. Odborníci poznamenávají, že hlavním problémem krytých bazénů je riziko šíření koronaviru vzduchem a davy lidí.

Pokud se tedy do léta zlepší situace s šířením koronaviru v naší zemi, je možné, že bude mnoho bazénů znovu otevřeno. Ale co koupání v moři, jezeře nebo řece?

Je bezpečné plavat v moři a opalovat se na pláži?

Jak píší vědci z CSIC, infekce COVID-19 v mořské vodě je nepravděpodobná, protože množství soli a moře přispívá ke snížení a deaktivaci virové zátěže. Jakýkoli výtok, ať už kýcháním nebo kašláním, se tedy rychle rozpustí v mořské vodě bez újmy ostatním. Pokud tedy máte to štěstí, že jste se ocitli na moři, důkladně si umyjte ruce, procvičujte si sociální distanční opatření a v klidu si zaplavejte.!

Šťastní jsou opravdu ti, kteří žijí u moře!

Existují tři faktory, které ztěžují chytání koronaviru na pláži: slunce, slanost mořského písku a drsnost povrchu. Ultrafialové světlo ničí virus v písku, který sám obsahuje zbytky mořské soli.

Je bezpečné plavat ve sladké vodě??

Ale ve sladkých vodách, jak píšou španělští vědci, byste neměli plavat. Výlety k řece a k nejbližší vodní ploše tedy stojí za to, abyste si užili výhled na vodu. Je to proto, že virus je schopen přežít ve sladké vodě. Studie dalších koronavirů s charakteristikami podobnými SARS-CoV-2 ukázaly, že virus zůstává po určitou dobu aktivní v přírodním sladkovodním prostředí. Ze zprávy CSIC rovněž vyplývá, že nelze zcela vyloučit pravděpodobnost infekce při koupání ve vodních útvarech nebo pobytu na plážích v blízkosti splaškových vod, protože výsledky fekálních analýz pacientů infikovaných COVID-19 potvrdily přítomnost viru.

Obecně platí, že pokud opravdu chcete plavat a máte na výběr, kde přesně to uděláte, dejte přednost moři nebo bazénu. Jaké jsou vaše plány na léto? Bude plavat?

Je možné plavat v moři během menstruace

Během menstruačního krvácení jsou ženy odrazovány od mnoha věcí, jako je intenzivní cvičení, opalování, zvedání závaží a další. Je ale možné během menstruace plavat v moři? Pokusme se pochopit tento problém..

Je možné plavat v moři během menstruace: názor lékaře

V cervikálním kanálu je speciální slizniční zátka, která zabraňuje pronikání patogenů do děložní dutiny. Během menstruačního krvácení dochází k mírnému rozšíření cervikálního kanálu a sliznice z něj vychází a přestává plnit svoji ochrannou funkci. Ve výsledku mohou mikroby snadno vstoupit do děložní dutiny a způsobit rozvoj endometritidy. Během menstruace je navíc odmítnuta sliznice (endometrium) a ve skutečnosti je vnitřní dutina dělohy krvácející ranou, což dále zvyšuje riziko vzniku infekčních a zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů.

S ohledem na všechny výše uvedené, gynekologové odpovídají na otázku, zda je možné plavat v moři během menstruace, negativně.

Pokud víte, že během dovolené u moře byste měli začít menstruovat a nechcete přijít o jediný den dovolené, může se nástup menstruace poněkud odložit. Například v případech, kdy žena užívá perorální antikoncepci, může začít užívat pilulky z dalšího balení, jakmile dokončí předchozí. V takovém případě si nemusíte užívat sedmidenní přestávku mezi užíváním léků..

Existuje několik dalších způsobů, jak uměle oddálit menstruační krvácení. Všechny jsou však založeny na užívání hormonálních léků, které nelze považovat za naprosto bezpečné pro zdraví žen. Jejich nekontrolovaný příjem může vést k rozvoji hormonální nerovnováhy a způsobit různé menstruační dysfunkce, které budou vyžadovat další dlouhou a nákladnou léčbu. Pokud se ale přesto rozhodnete pro jednu z těchto metod oddálení menstruace, nezapomeňte se poradit se svým lékařem. Nikdy byste neměli používat rady přátel nebo příbuzných.!

Nemůžeš! Ale opravdu chci!

Zjistili jsme názor lékařů ohledně toho, zda je možné plavat v moři během menstruace. Ale bohužel ho mnoho žen ne vždy poslouchá. A jak odolat v horkém letním dni na horké pláži ponořit se do teplých a příjemných mořských vln.

Pokud si nemůžete zapomenout na potěšení z koupání na moři během svého období, zkuste přijmout veškerá nezbytná osobní bezpečnostní opatření, abyste nezachytili žádnou infekci a poté nelitovali svého unáhleného činu, který vám ničí celou dovolenou. Navrhujeme, abyste využili naše tipy, aby bylo plavání ve volné vodě během období co nejbezpečnější:

 • Bezprostředně před vstupem do vody vložte do pochvy nový hygienický tampon s maximální absorpční silou;
 • Jakmile se dostanete z vody, okamžitě ji odstraňte a vyhoďte;
 • Osprchujte se a důkladně se umyjte antiseptickým mýdlem nebo gelem;
 • Oblečte si čisté spodní prádlo nebo plavky.

Ve dnech, kdy pociťujete obzvláště silné krvácení, byste se přesto měli zdržet koupání. A další dny menstruace byste měli plavat dostatečně rychle. Několik dní buďte trpěliví a pak si naplno užijte mořskou vodu beze strachu a strachu.!

Ženy, které mají sníženou imunitu nebo mají chronické gynekologické nemoci a které se nechtějí vzdát koupání ve volné vodě, by se měly předem zeptat lékaře, zda je možné během menstruace plavat v moři a jak se chránit. V těchto případech jim lékař může poradit, aby ihned po koupeli a vyjmutí tamponu poševní sprchu opláchli roztokem mírného antiseptika.

Samozřejmě, na své vlastní nebezpečí a riziko, můžete během svého období plavat v moři. Ale stojí za to jít do vody, ve které kromě vás plavou stovky dalších lidí a která pro vás může být potenciálně nebezpečná? Vy se rozhodnete!

Našli jste v textu chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Anapa zavedla úplný zákaz plavání v moři

Na všech plážích v Anapě bylo zakázáno plavat v moři. Odpovídající varování vydal odbor civilní obrany a ochrany obyvatel letoviska.

Do 11. července se na pobřeží Černého moře předpovídá celý komplex nebezpečných meteorologických jevů: déšť, bouřky, krupobití a bouřlivý vítr s poryvy až 20 m / s. Kubánští prognostici varují před možnými tornády.

Kromě toho existuje nebezpečí spodního proudu z Anapy do vesnice Magri, píše Izvestija..

Dříve to bylo hlásil o možném nedostatku míst v hotelech v letoviscích na Krasnodarském území. Schodek může začít od 20. do 25. července.

Dovolená na moři a těhotenství: hranice povoleného

Výlet k moři se pro mnoho Rusů již stal každoroční tradicí. Ale v určitém okamžiku se ukázalo, že se očekává, že bude rodina doplněna. Nastávající matka je v rozpacích: co dělat? Odmítnout takový žádaný a známý odpočinek nebo jet na dovolenou? Těhotenství a moře je otázka, která znepokojuje mnoho žen připravujících se na matku. Na jedné straně se zdá, že mateřská dovolená strávená na písečném pobřeží je skvělou příležitostí, jak zlepšit své zdraví a plně si odpočinout. Na druhé straně je úzkost - poškodí nenarozené dítě slunce a slaná voda. Dlouho očekávaný výlet, hotel zarezervovaný předem, ale co dělat? Nejprve musíte pochopit následující: stav těhotenství není z definice bolestivý. A samo o sobě nemůže být kontraindikací pro takový výlet; nejpříznivější pro cestování je druhý trimestr těhotenství; umírněnost je hlavní podmínkou, aby nedošlo k poškození budoucí matky a dítěte; Existuje však řada okolností, za kterých nebudete muset cestovat. Většina ruských žen úspěšně cestuje, navštěvuje letoviska a plave v moři, a to nejen bez sebemenší újmy, ale také ve prospěch nenarozeného dítěte. Při dodržení všech bezpečnostních pravidel můžete minimalizovat všechna možná rizika. Ale neměli byste zapomenout na rizika. A tak jsou všechny výhody a nevýhody možné pro těhotné ženy na moři.

Před rozhodnutím o cestě by se budoucí matka měla poradit s lékařem na prenatální klinice a pečlivě zvážit výhody a nevýhody. Pokud lékař nezjistí žádné abnormality stavu ženy a plodu, může se začít připravovat na cestu. Nejprve byste si měli prostudovat všechna střediska a zvolit nejoptimálnější trasu. Pokud nastávající matka netrpí žádnými chronickými chorobami a má obecně vynikající stav, pak může bezpečně poslat na pobřeží k odpočinku. Ale gynekolog, který sleduje těhotenství, může ženě takový výlet zakázat..

Důvody tohoto problému mohou být:

 1. Hrozba ukončení těhotenství.
 2. Abrupce placenty nebo previa.
 3. Těžká toxikóza ve druhé polovině těhotenství (preeklampsie) se zvýšeným krevním tlakem.
 4. Exacerbace chronických onemocnění.
 5. Všechny druhy alergických reakcí.

Pokud všechny výše uvedené důvody naštěstí prošly budoucí matkou, pak je jí zbytek na moři zaručen. Nezapomeňte však, že absence ohrožení zdraví a těhotenství ještě nedává červené světlo pro cestu k moři. Je velmi důležité vzít v úvahu zvláštnosti gestačního věku..

Je možné plavat v moři během těhotenství?

V případě, že je těhotná žena absolutně zdravá a dokonce se jí ukáže dovolená u moře, vyvstává další otázka - je možné plavat? Blahodárné prvky obsažené v mořské vodě (jód, draslík, hořčík, mořské řasy) blahodárně působí na tělo nastávající matky, posilují a tonizují jej. Vlny a šplouchání v moři slouží jako lehká hydromasáž. Navzdory všem těmto příjemným okamžikům si musíte pamatovat na zdraví nenarozeného dítěte a dodržovat některá pravidla:

 • Před vstupem do vody posuďte čistotu a bezpečnost dna.
 • Neplavte v příliš studené vodě.
 • Nepřepracovávejte se, nedělejte dlouhé plavání.
 • Koupání v moři je také opalováním, které těhotné ženy musí omezit. Takže nebuďte příliš dlouho ve vodě..

Moře v časném těhotenství

Rané těhotenství a moře jsou nebezpečná kombinace. Právě v prvním trimestru (od prvního do třináctého týdne) dochází v těle ženy k nejdůležitějším změnám. Tvoří se zejména vnitřní orgány nenarozeného dítěte, objevují se jasné obrysy končetin a hlavy. V raných stádiích se nejčastěji vyskytují potraty nebo patologie plodu. Proto je navzdory doporučení lékařů být venku a plavat co nejčastěji, je vhodné upustit od cesty k moři nebo alespoň necestovat příliš daleko od domova. S časnou toxikózou se budete muset vzdát zbytku na moři.

Moře v pozdním těhotenství

Nejvhodnějším obdobím pro dovolenou u moře během těhotenství je druhý trimestr (14 - 25 týdnů). V této době jsou vytvořeny všechny vnitřní orgány budoucího dítěte a žena je zvyklá na svůj nový stav a cítí se klidná a pohodlná. Ale třetí trimestr (od 25 do 40 týdnů) je nevhodným obdobím těhotenství pro dovolenou na moři. Dva největší problémy tohoto období jsou možnost vzniku pozdní toxikózy a nebezpečí předčasného porodu. Pokud se cítíte dobře a z nějakého důvodu nemůžete odmítnout dovolenou na moři, nezapomeňte, že se určitě musíte vrátit domů před 38. týdnem, protože od této chvíle může začít předčasný porod.

Je možné se během těhotenství opalovat?

Pokud se těhotenství a moře shodují, pak se nevyhnete otevřenému slunci. Vzhledem k tomu, že v důsledku změn v hormonálním pozadí se opalování na pokožce ženy v poloze snáší lépe a rychleji, výrazně se zvyšuje pokušení získat čokoládovou barvu pleti před porodem. Lékaři varují, že je velmi nebezpečné být na otevřeném slunci v jakékoli fázi těhotenství. To je plné ztráty vědomí, křečových žil, krvácení z dělohy a nežádoucí pigmentace. Proto, abyste nepoškodili sebe a nenarozené dítě, musíte vzít v úvahu následující body:

 • Opalujte se pouze ve stínu: pod deštníkem nebo markýzou.
 • Nebuďte na pláži od 11:00 do 16:00.
 • Nelehejte na horký písek nebo oblázky (pouze na lehátku).
 • Buďte na pláži při teplotách nejvýše 30 stupňů.
 • Neopalujte se s prázdným nebo přeplněným žaludkem.

Nastávající matka by měla odpočívat pouze v pohodlných podmínkách, kde je možné kdykoli vyhledat lékařskou pomoc. Prudká změna klimatu se ženám v pozici nedoporučuje, proto jsou nejvhodnější země pro ruskou ženu žijící ve středním pruhu země s podobným podnebím, na jaké je zvyklá: Chorvatsko, Francie, Španělsko nebo Bulharsko. Turecko, Řecko a Kypr jsou také docela vhodným letoviskem pro nastávající matky, i když v létě je tam docela teplo. Dominikánská republika, Kuba, Thajsko, Mexiko, Maledivy - to jsou letoviska, která jsou nejvíce preferována exotickými milenci. Právě zde by však měla nastávající matka myslet zvlášť dobře a zvážit možná rizika. Nebezpečí pro normální průběh těhotenství může spočívat v dlouhém letu, prudké změně klimatu a teploty vzduchu, jakož i v možném kontaktu s místními infekcemi. Abychom byli spravedliví, poznamenáváme, že v letoviskových městech těchto zemí již byla přijata všechna opatření, aby konkrétní nemoci neohrožovaly turisty, a pro vstup do těchto zemí není nutné žádné preventivní očkování. Nelze však zcela vyloučit možnost infekce a WHO při vstupu do těchto zemí doporučuje očkování proti hepatitidě, tetanu, břišnímu tyfu, poliomyelitidě a japonské encefalitidě, i když to není povinné. A to naznačuje, že riziko infekce, i když je malé, existuje..

Lékařské kontraindikace

Existuje řada absolutních a relativních kontraindikací cestovat během těhotenství. Absolutními kontraindikacemi jsou těhotenské komplikace, které jasně ohrožují plod nebo zdraví nastávající matky, za nichž by žena měla být pod neustálým lékařským dohledem, a to až do umístění v nemocnici..

Patří mezi ně následující:

 1. zvýšený tón dělohy;
 2. hrozba potratu nebo předčasného porodu;
 3. placenta previa;
 4. vysoký nebo nízký krevní tlak;
 5. anémie 2. nebo 3. stupně;
 6. přítomnost infekčních nemocí;
 7. časná toxikóza nebo gestóza (pozdní toxikóza) v posledním trimestru;
 8. genitální novotvary;
 9. predispozice k alergickým onemocněním;
 10. krvavý výtok z genitálního traktu.
 11. přítomnost chronických onemocnění

Při normálním vícečetném těhotenství můžete cestovat od 12 do 28 týdnů. Jizva na děloze po císařském řezu v pozdním těhotenství. S dobře proveditelnou jizvou a bez komplikací můžete cestovat až do 30. týdne. Anémie 1. stupně před 12 a po 35 týdnech. Je zajímavé, že v intervalu od 12 do 35 týdnů, při absenci dalších patologií, bude dovolená u moře dokonce prospěšná.

Výhody pobytu na dovolené u moře

Dovolená u moře pro těhotnou ženu, naštěstí, není jen neustálé riziko a omezení. Se správným přístupem k vašemu zdraví má mořský odpočinek příznivý vliv na stav nastávající matky a dítěte. Mořská voda je bohatá na stopové prvky a každodenní kontakt s ní přispívá k nasycení pokožky a celého těla potřebnými látkami, které stimulují metabolismus. Vzduch v blízkosti moře je mnohem užitečnější než vzduch ve městě, protože je více nasycen kyslíkem a ozonem a neobsahuje škodlivé nečistoty. 2-3 týdny strávené nastávající matkou u moře prospějí zdraví, zlepší pohodu a usnadní těhotenství. Plavání v mořské vodě a naměřené plavání bez námahy jsou vynikající tělesnou výchovou pro nastávající matku. Přírodní hydromasáž zlepšuje mikrocirkulaci krve a lymfy v kůži a podkožní tkáni, což pomáhá předcházet a eliminovat otoky, zlepšuje přívod krve do vnitřních orgánů, včetně placenty, což v konečném důsledku zvyšuje nasycení tkání plodu kyslíkem. Vzduchové koupele a venkovní procházky mají hmatatelné přínosy pro zdraví. I bez opalování na otevřeném slunci dostane žena dostatečné množství ultrafialového záření, které přispěje k produkci vitaminu D. Vitamin D je nezbytný pro správnou tvorbu kosterního systému plodu, takže pobyt na čerstvém vzduchu za slunečného dne je prevencí křivice u nenarozeného dítěte.

Cyklická menstruace je hlavním znakem zdraví a „dobře naolejovaného“ fungování reprodukčního systému u ženy. Každá žena ví, kdy přijde milovaný den X a absence menstruace v uvedeném časovém rámci může způsobit vážnou úzkost.