Je možné navštívit gynekologa během menstruace a jak se připravit na vyšetření

S nástupem menstruace by návštěva gynekologa měla být zlatým pravidlem pro každou ženu. Rutinní kontroly by měly být prováděny, i když neexistují žádné zvláštní stížnosti. Co kdyby se schůzka s odborníkem shodovala s měsíční? Otázky o tom, jak probíhá standardní schůzka, je možné jít ke gynekologovi během menstruace a jak se na takovou návštěvu připravit, zvážíme v tomto článku na našem webu.

Proč potřebujete pravidelné gynekologické vyšetření

Jednorázové roční vyšetření ve specializovaných gynekologických centrech nebo na běžných klinikách je povinné. Je však lepší, když se takové preventivní návštěvy provádějí dvakrát ročně. K čemu to je? Ne mnoho dam ví, že většina onemocnění reprodukčního systému v raných stádiích je pasivních a může je určit pouze odborník. V průběhu času se mohou objevit nepříjemné pocity, nepohodlí, bolest na hrudi a dolní části břicha, podezřelý výtok. Ale jsou to jen důsledky. Důvody vzniku nepříjemných příznaků lze diagnostikovat a vyléčit mnohem dříve, pokud jste pravidelně vyšetřováni a provádíte standardní testy. Proto je těžké argumentovat o důležitosti těchto vyšetření..

Co potřebujete vědět při návštěvě gynekologa

Mnoho dám, zejména mladých dívek a panen, se bojí nebo je v rozpacích navštěvovat předporodní kliniky. Ale v celém civilizovaném světě jsou odsouzeni pouze ti, kteří sami sebe a své zdraví neléčí bez náležité pozornosti. Proto je dnes návštěva specializovaných odborníků správná a módní. A takový trend je dobrá zpráva..

Jaké je standardní gynekologické vyšetření

Vše začíná neformálním rozhovorem. Lékař shromáždí primární informace o pacientovi a prozkoumá kartu, pokud existuje. Při standardním postupu odborník určitě zjistí důvod návštěvy, zajímá se o dobu menstruace, její pravidelnost.

Při absenci průkazu nebo jiných dokladů je lékař povinen se zeptat na minulé nemoci, ukončení těhotenství, operace, těhotenství a porod, užívané léky atd. Všechny informace, které žena poskytne lékaři, jsou přísně důvěrné, protože něco je zadrženo nebo utajeno lékař nepotřebuje. A také se nebojte a nebojte se klást otázky. Seznam lze předem připravit, aby vám během návštěvy nic neuniklo.

Standardní kontrolu lze rozdělit do pěti hlavních fází:

Obecná kontrola

Nejprve lékař vyšetří hrudník, změří výšku a váhu, vyhodnotí stav pokožky.

Gynekologické vyšetření pomocí speciálních zrcadel

Tato a další fáze vyšetření se provádějí na gynekologickém křesle. Když se provádí, do vagíny se vloží speciální dilatátor, aby lékař mohl lépe prozkoumat stav orgánů. Proto je lepší před takovým postupem vyprázdnit střeva a močový měchýř. V této fázi, pokud je to nutné, může lékař odebrat nátěry k analýze. A také lékař musí vyšetřit a vyhodnotit:

 • celkový stav vaginální sliznice;
 • přítomnost eroze děložního čípku;
 • výtok, jmenovitě jejich vůně, barva a konzistence.

Video kolposkopie

Postup kontroly pomocí speciálního zařízení. V této fázi musí lékař zkontrolovat a zkontrolovat stav epitelu stěn dělohy a pochvy, jakož i celkový stav těchto orgánů. Tento postup je naprosto bezbolestný a neměli byste se ho bát..

Bimanuální (palpační) vyšetření

Toto je ruční zkoumání dělohy a přívěsků. V této fázi lékař sleduje a kontroluje dotykem velikost a umístění dělohy, vejcovodů, vaječníků.

Ultrazvuková procedura

Tato fáze je volitelná a žena ji může projít podle libosti nebo podle pokynů lékaře. Krevní test lze provést za stejných podmínek. Zjistěte, zda lze během menstruace provést ultrazvuk.

Pokud dívka není sexuálně aktivní, neprovádí se vyšetření pomocí zrcadel a video kolposkopie. Lékař může provést obecné, bimanuální vyšetření, může odebrat biologický materiál k analýze, předepsat transabdominální ultrazvukové vyšetření a poskytnout doporučení pro obecný krevní test.

Diagnostika a léčba se provádí na základě průzkumu, vyšetření, výsledků testů a ultrazvuku.

Jak se připravit na vaši návštěvu

Plánované gynekologické vyšetření je pro ženu jednoduchý a bezbolestný zákrok. Vyžaduje to však také určitou přípravu. Je možné podstoupit lékařskou prohlídku během menstruace? I když se to nedoporučuje, existují situace, kdy je takové vyšetření nutné. A pak se objeví určité nuance. Obecná doporučení pro návštěvu lékaře v kterémkoli období cyklu však zůstávají stejná:

 1. Aby se vyloučily bolestivé pocity během palpace (palpace), měl by pacient před návštěvou vyprázdnit střeva a močový měchýř. Pamatujte však, že při transabdominálním ultrazvuku musí být močový měchýř plný.
 2. Před návštěvou se musíte umýt bez použití antibakteriálního mýdla a jiné kosmetiky, aby nedošlo k narušení vaginální mikroflóry, a tím ke zkreslení výsledků testu. Je také nutné epilovat a obléknout si čisté spodní prádlo..
 3. Je nutné vyloučit použití intimních deodorantů a také ne sprchovat.
 4. Den před návštěvou byste se měli zdržet pohlavního styku. Zvláště nechráněné. Zbytky spermatu nebo maziva v pochvě mohou také zkreslit výsledky vyšetření a testů.
 5. Před návštěvou by žena neměla jíst potraviny, které mohou způsobit tvorbu plynu. Rovněž je vyloučena konzumace alkoholu.
 6. Pokud pacient podstupuje léčbu antibiotiky, antifungálními nebo hormonálními léky, měla by být návštěva gynekologa odložena o dva týdny po ukončení užívání. Jinak mohou být výsledky rozmazání také nespolehlivé..

V jaké době cyklu je lepší navštívit gynekologa

Již bylo zmíněno, že odpověď na otázku, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací a zda je možné během menstruace provést nátěr, bude negativní. To je způsobeno skutečností, že většinu informací o zdraví ženy získá lékař během vizuální prohlídky. Menstruační krev znemožňuje tuto diagnózu, protože:

 • neumožní vám získat věrohodný test na přítomnost infekce;
 • ztěžuje získání nátěrů pro analýzu mikroflóry;
 • znemožňuje posouzení vaginální leucorrhoea;
 • ztěžuje provádění biocenózy (integrity epiteliální integumenty) pochvy;
 • zasahuje do analýzy na přítomnost atypických buněk - studie, která je zaměřena na identifikaci rakovinných buněk.

Palpace během menstruace, zejména v prvních dnech, může být bolestivá a neposkytne správnou diagnózu stavu ženského reprodukčního systému. Může také vést ke zvýšenému krvácení..

Inspekce se zrcadly během kritických dnů je také nežádoucí. Věc je, že po dobu menstruace se děložní čípek mírně otevírá, aby se lépe uvolnilo krvavé vypouštění..

Provádění vaginálního vyšetření zvyšuje riziko infekce přímo do dělohy z gynekologických nástrojů, které byly kontrolovány kůží nebo sliznicemi.

Návštěva gynekologa v předvečer nástupu menstruace se také nedoporučuje. Během tohoto období se ženské tělo aktivně připravuje na nadcházející proces: mění se hormonální pozadí, orgány se plní krví, může se objevit otok a zvýšená leucorrhoea. Na pozadí hormonálních změn může být žena podrážděná nebo úzkostná a další stres, například návštěva gynekologa, pouze zvýší již tak silnou psychickou zátěž..

Je možné jít k mému gynekologovi poslední den menstruace?

Mnoho odborníků doporučuje zdržet se takové návštěvy, protože ženské tělo se bude zotavovat ještě několik dní. Během této doby se reprodukční systém a hormonální pozadí úplně vrátí do normálu. Proto při výběru, kdy je lepší navštívit gynekologa: před nebo po menstruaci, je lepší naplánovat takovou cestu 3-5 dní po nich. Pouze v tomto případě bude žena schopna získat nejúplnější a nejpravděpodobnější obrázek o svém zdraví..

Když nelze odložit návštěvu gynekologa

Zjistili jsme, že při výběru, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi, je lepší naplánovat cestu na 3. až 5. den cyklu, vzhledem k tomu, že první den cyklu je obdobím konce menstruace. Neměli byste se zdržet návštěvy před nebo během menstruace, protože to neumožňuje provést úplné vyšetření. Existuje však řada případů, kdy může být návštěva gynekologa velmi důležitá a nelze ji nijak odložit. Tato vyšetření se provádějí ze zdravotních důvodů. Během menstruace můžete jít na vyšetření ke gynekologovi, v takových případech:

 1. Žena porušuje délku menstruačního toku. Menstruace je považována za normu, která trvá 3 až 5 dní. Pokud krvácení trvá 10 dní nebo déle, měla by se žena rozhodně poradit s odborníkem.
 2. Nadměrné vylučování se do konce období nesnižuje nebo je množství pro ženu atypické.
 3. Během menstruace je pozorováno prudké zhoršení celkového zdraví: závratě, nevolnost, silná slabost, halucinace, ztráta vědomí, silná bolest v dolní části břicha, prodloužené zvýšení teploty (38 * C a více).
 4. Krvácení se objevilo předčasně a předcházelo mu těhotenství nebo potrat.
 5. Existuje ostrý nepříjemný zápach nebo další výtok, který má jinou barvu a konzistenci, stejně jako pálení nebo svědění.

Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, musí žena okamžitě, bez čekání na konec menstruace, konzultovat gynekologa. Specialista nemá právo odmítnout vyšetření.

V jaký den byste měli jít ke gynekologovi, pokud dojde ke zpoždění?

Pokud zpoždění trvá déle než 5 dní, není nutné jít k lékaři, pokud nedojde k narušení fungování těla nebo zhoršení zdraví. Nedostatek regulace není porušením, pokud je způsobeno předchozí akutní respirační infekcí, stresovými situacemi nebo změnou klimatu. K vyloučení cesty k lékaři z důvodu možného těhotenství bude stačit výslovný test. Pro přesnější diagnózu se doporučuje použít obzvláště citlivé testy, které mohou určit těhotenství již ve 2. – 3. Den absence regulace..

Po kolika dnech zpoždění musíte jít k lékaři, pokud je výsledek testu pozitivní?

Aby žena získala potvrzení o početí, měla by si domluvit schůzku nejdříve 20. den zpoždění. Po odběru krve na hCG bude lékař schopen s jistotou diagnostikovat těhotenství. Před tímto obdobím nebude ultrazvuk schopen určit přítomnost plodu.

Žena by se měla rozhodnout, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi sama, počínaje vlastní pohodou. Pokud nejsou žádné stížnosti, není nutné plánované vyšetření gynekologem během menstruace, protože komplikují práci lékaře. Je lepší navštívit gynekologa 3-5 dní po skončení kritických dnů. Do této doby se reprodukční systém ženy vrátí do normálního pracovního rytmu..

Gynekologické vyšetření: jaké dny jít na gynekologa, je možné s menstruací

Gynekologické vyšetření je nedílnou součástí profylaktického lékařského vyšetření, které umožňuje prevenci nebo včasné odhalení gynekologických onemocnění. Je nezbytně nutné navštěvovat porodníka-gynekologa pravidelně jednou ročně, v některých případech i častěji.

Abyste pochopili, který den cyklu máte navštívit gynekologa, zda je možné v kritických dnech navštívit, měli byste vědět, co gynekologické vyšetření poskytuje, jaké informace přináší.

 • 1 Co je to gynekologické vyšetření
 • 2 Kdy by dívka měla začít navštěvovat gynekologa
 • 3 Je možné chodit ke gynekologovi během menstruace
 • 4 Jak se připravit na zkoušku

Gynekologické vyšetření zahrnuje několik fází:

 1. 1. Užívání anamnézy: lékař se zajímá o stížnosti, ptá se na nemoci, datum poslední menstruace, porodu a potratu. Na základě kompetentního průzkumu je stanovena předběžná diagnóza.
 2. 2. Druhá fáze zahrnuje studium vzhledu ženy, výšky a hmotnosti, povahy růstu vlasů, stavu pokožky, v případě potřeby se provádí palpace břicha (palpace k identifikaci lokalizace bolesti).
 3. 3. Třetí fází je přímé gynekologické vyšetření na křesle. Zahrnuje vyšetření vnějších genitálií, pochvy, děložního čípku v zrcadlech. Gynekolog se speciálním štětcem provede nátěr na flóru pochvy a nátěr na atypické buňky děložního čípku (cytologická analýza) pro včasnou detekci onkologie. Poté se provede bimanuální (obouruční) vyšetření vaginou nebo konečníkem (s neporušenou panenskou blánou).
 4. 4. Ve čtvrté fázi jsou mléčné žlázy vyšetřeny palpací. Během tohoto postupu se hodnotí kůže, velikost a struktura žláz, stav bradavek (barva, přítomnost nebo nepřítomnost výtoku z nich). Přítomnost těsnění ve struktuře mléčných žláz je důvodem pro další vyšetření: ultrazvuk a / nebo mamografie.

Pokud po vyšetření není pochyb o reprodukčním zdraví ženy, pak studie končí. Pokud se během gynekologického vyšetření zjistí odchylky nebo neexistuje úplná důvěra v nepřítomnost patologického procesu, jsou přiděleny následující vyšetření:

 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • kolposkopie (vyšetření děložního čípku pomocí speciálního přístroje pod zvětšením);
 • počítačová tomografie nebo MRI pánve;
 • stanovení infekcí, které způsobují zánětlivé změny v pohlavních orgánech, pomocí PCR;
 • stanovení koncentrace hormonů hypofýzy, štítné žlázy a nadledvin, pohlavních hormonů v krvi;
 • obecná analýza krve a moči.

V normální situaci jsou tato vyšetření dostatečná pro stanovení diagnózy a předepsání správné léčby..

Je nutné bezpodmínečně provést pravidelné gynekologické vyšetření. Lékařské vyšetření u gynekologa je důležitým postupem pro prevenci a včasné odhalení ženských chorob. Je nutné ho pravidelně navštěvovat jednou ročně, a pokud jsou chronická gynekologická onemocnění - dvakrát. Pro vyšetření byste si měli vybrat den bez menstruačního cyklu, nejlépe od 7 do 15 dnů cyklu.

Teenager musí jít ke gynekologovi po první menstruaci (menarche). K posouzení správnosti sexuálního vývoje je nutná návštěva ženského lékaře. K tomu obvykle dochází ve věku 14–15 let v doprovodu matky..

Gynekologické vyšetření panen se provádí bez použití zrcadel a omezuje se na studium vývoje vnějších pohlavních orgánů, objasnění stížností.

Po nástupu sexuální aktivity musí žena každoročně navštěvovat gynekologa z preventivních důvodů a také při výskytu stížností z pohlavních orgánů:

 • výtok z genitálního traktu (bohatý žlutý nebo zelený, bílý s nepříjemným zápachem, krvavý atd.);
 • bolestivé pocity v dolní části břicha během menstruace a mimo ni;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • nedostatek těhotenství s pravidelným sexuálním životem;
 • svědění, pálení, nepohodlí v oblasti vnějších genitálií;
 • těhotenství.

Nejlepší je jít na vyšetření ke gynekologovi několik dní po skončení kritických dnů. To umožňuje lékaři vizualizovat sliznici pochvy a děložního čípku, aniž by mu bylo překážkou provést obouruční studii, provést nátěry. Návštěva gynekologa mimo menstruaci je pro ženu i lékaře pohodlnější.

Během menstruace se nedoporučuje navštívit gynekologa: je to nehygienické a neinformativní. Výjimkou je situace, kdy je nutné provést gynekologické vyšetření. U některých onemocnění reprodukčních orgánů trvá gynekolog v posledních dnech menstruace nebo jiných dnech cyklu.

Návštěvu lékaře nelze odložit, i když menstruace ještě neskončila, pokud má žena následující stížnosti:

 • hojné špinění;
 • menstruace nebo jiný krvavý nebo hnědý výtok, slabý nebo hojný, doprovázený bolestmi v podbřišku;
 • Zvýšení teploty;
 • krvavý výtok z pohlavního ústrojí s příměsí hnisu a nepříjemným zápachem.

Uvedené příznaky jsou projevem závažných onemocnění pohlavních orgánů: zánětu dělohy, mimoděložního těhotenství, děložních myomů a endometriózy.

Menstruační špinění není překážkou vyšetření, pokud jde o situaci, která ohrožuje zdraví ženy.

Ve standardním případě zahrnuje vyšetření u gynekologa: přímé vyšetření na křesle a dodání nátěrů na vaginální flóru a cytologii.

Abyste se nebáli vyšetření gynekologem a necítili se nepříjemně, musíte se před návštěvou řádně připravit. Na recepci se pokuste podrobně vyprávět, co vás trápí, aniž byste skrývali podrobnosti a bez váhání. V tomto případě gynekolog pomůže vyrovnat se s problémem. Aby gynekolog mohl správně interpretovat získané výsledky, musí být před jeho návštěvou splněno několik podmínek:

 • hygienická sprcha (nejlépe);
 • vzdát se sexu za jeden nebo dva dny;
 • nestříkejte;
 • samostatně, bez lékařského předpisu, nepoužívejte vaginální čípky;
 • bezprostředně před vyšetřením vyprázdněte močový měchýř.

Tato jednoduchá pravidla umožní gynekologovi získat nejspolehlivější výsledky a předepsat kompetentní terapii..

Pravidla pro návštěvu lékaře za přítomnosti menstruace

Za účelem prevence by za normálních okolností měla být návštěva gynekologa prováděna dvakrát ročně. Průzkum lze také provést naléhavě neplánovaně. Žena by si měla předem ujasnit, zda je možné navštívit gynekologa s menstruací, aby jí v budoucnu ušetřil čas. Nejlepší je podstoupit vyšetření před menstruací. To je způsobeno skutečností, že během kritických dnů se riziko vývoje infekčních procesů zvyšuje při průniku do pochvy. Kromě toho mohou být diagnostické výsledky výrazně zkresleny..

Doporučuje se pravidelně navštěvovat gynekologa

Jak probíhá gynekologické vyšetření?

Vlastnosti gynekologického vyšetření přímo závisí na věku pacientky. Diagnostický pokrok u různých žen je uveden v tabulce.

Vyšetření pannamiPři vyšetřování panen vloží lékař prst do zadního otvoru. V této době by dívka měla být na gynekologickém křesle. Stav ženských orgánů je tedy studován bez penetrace do pochvy. Pokud nejsou žádné stížnosti, zkouška končí.
U panen se nejčastěji doporučuje břišní ultrazvuk. Pokud neexistují žádné alternativní metody, je vyšetřování židle poslední možností.
Vyšetření u žen, které jsou sexuálně aktivníDívkám, které nejsou pannami, se doporučuje vyšetřit na gynekologickém křesle pomocí specializovaného zrcadla. Pokud existuje podezření na průběh patologického procesu, jsou ženám předepsány další studie. Lékař může odebrat výtěr z pochvy. Kromě toho musíte podstoupit test krve a moči..
Při studiu nedávného porodu se používají větší zrcadla. Vyšetření gynekologem umožňuje posoudit stav ženských orgánů a provést nátěr k určení přirozené mikroflóry.

Průzkum se provádí jak pro profylaxi, tak pro recepty. Při absenci patologií by měla být diagnostika prováděna 1-2krát ročně. To umožní včas zjistit vývoj patologických procesů a začít je eliminovat..

Pokud má lékař podezření na patologické změny, je pacientovi doporučeno:

 • Ultrazvuk reprodukčního systému;
 • kolposkopie;
 • CT nebo MRI;
 • obecná a biochemická analýza krve a moči.

Jedná se o standardní soubor studií, které umožní plně posoudit stav ženského reprodukčního systému. V případě potřeby budou dívce předepsána terapeutická opatření.

Návštěvu gynekologa lze v případě potřeby uskutečnit neomezeněkrát za krátkou dobu.

Když dívka potřebuje začít navštěvovat gynekologa

Každý zástupce nežného pohlaví by měl navštívit gynekologa. To by mělo být provedeno nejen v případě stížností, ale také pro prevenci. To umožní v počátečních fázích najít patologii a začít ji odstraňovat..

Poprvé by dívka měla jako teenagerka navštívit gynekologa

Poprvé by dívka měla jít k lékaři po první menstruaci. K tomu obvykle dochází ve věku 11–15 let. To vám umožní kontrolovat správnost puberty. V případě jakéhokoli porušení bude adolescentovi předepsána podpůrná terapie. Vyšetření se provádí v doprovodu matky.

Určitě navštivte gynekologickou ordinaci pro:

 • vaginální výtok, který je žlutý, zelený, načervenalý nebo bez zápachu;
 • silná bolest v dolní části břicha;
 • porušení menstruačního cyklu;
 • nedostatek úspěšného oplodnění navzdory aktivnímu sexuálnímu životu a odmítnutí používat antikoncepci;
 • svědění, pálení a otok genitálií;
 • těhotenství a plánování.

Musíte také vzít teenagera na kontrolu, pokud vaše menstruace začala před 11. rokem věku nebo ještě nezačala ve věku 15 let. To může být způsobeno jak individuálními charakteristikami, tak patologickými základními příčinami..

Po porodu musí žena nejprve navštívit lékaře 2 měsíce po narození dítěte. Předběžná schůzka s lékařem by měla proběhnout, když:

 • zvýšené krvácení;
Musíte jít ke gynekologovi kvůli bolesti břicha po porodu
 • bolestivý pocit v břišní dutině;
 • přítomnost hrudních hrudek.

Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Návštěva gynekologa v kritických dnech se velmi nedoporučuje. Je lepší odložit plánované vyšetření na jakýkoli den po skončení menstruace. To je způsobeno některými obtížemi, které vznikají při menstruaci..

V kritických dnech je vizualizace narušena kvůli velkému množství oddělené krve. Pohlavní orgány nelze vyšetřit podle očekávání. Je snadné přehlédnout pravděpodobnou erozi, která se při absenci včasné léčby zvrhne v rakovinový nádor.

V kritických dnech je nemožné provést nátěr k určení mikroflóry. To je nezbytné k vyvrácení nebo potvrzení průběhu infekčního procesu. Jedná se zejména o nejčastější příčinu nepříjemných příznaků u žen..

Během menstruace nevykonávají testy na mikroflóru

Žena s měsíčním výtokem by neměla být doporučována k obecným testům. Právě s menstruací jsou takové průzkumy neúčinné. Riziko chybné diagnózy je vysoké. Je také nemožné určit polohu dělohy. Vyšetření také dává nepříjemné pocity samotné ženě s menstruací. Dívka bude v rozpacích kvůli choulostivé situaci.

Během menstruace je děloha citlivá. Jakákoli akce bude nepříjemná.

Během instrumentálního vyšetření je pravděpodobnost poškození vysoká. Slizniční vrstva dělohy se stává zranitelnější. Jakákoli penetrace může také způsobit infekci..

Když potřebujete urgentně navštívit lékaře

Za přítomnosti určitých faktorů nelze návštěvu lékaře odložit, i když je tu doba. Okamžitě se poraďte se svým gynekologem na:

 • intenzivní bolest v dolní části břicha;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • hojné vypouštění;
 • dlouhé kritické dny;
 • změna barvy tajemství;
 • silná bolest v mléčných žlázách;
 • nepohodlí v genitáliích.

Některé užitečné informace o menstruaci se dozvíte v tomto videu:

Všechny tyto příznaky naznačují vývoj závažných patologických procesů. Nemůžeš váhat. Naléhavá potřeba poradit se s lékařem a zahájit léčbu předepsanou lékařem.

Jak se připravit na vaši návštěvu u vašeho gynekologa

Žena, pokud je to nutné k návštěvě gynekologa s měsíčním výtokem, by se měla psychologicky naladit. Den před vyšetřením je lepší odmítnout pohlavní styk. V opačném případě zůstane malé množství spermatu, pokud není použita ochrana. To znesnadní diagnostiku..

Okamžitě před vyšetřením se osprchujte. Nedělejte to. Jinak bude vaginální mikroflóra narušena..

Žena by měla nosit čisté a pohodlné spodní prádlo. Je zakázáno používat jakýkoli deodorant nebo parfém pro intimní oblast. Močový měchýř musí být nejprve vyprázdněn. Jinak během vyšetření vzniknou nepříjemné pocity.

Je možné během menstruace, menstruace jít ke gynekologovi

Okamžitě je třeba poznamenat, že jednoduše neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, zda je nebo není nutné jít ke gynekologovi během menstruace, kdy začala menstruace. Protože existují případy, kdy je u žen indikováno vyšetření gynekologem právě během menstruace. Ale ve většině případů má lékař během menstruace další potíže s přesnou diagnózou. Pokud žena začala menstruovat, obvykle se nejen doporučuje, aby nenavštěvovala gynekologa, ale také aby provedla test moči, provedla ultrazvuk pánevních orgánů. Protože ve fázi aktivní menstruace dochází v ženském těle k hormonálním změnám, které významně ovlivňují ukazatele a výsledky testů.

Během menstruace můžete jít ke gynekologovi?

Ženy, které jsou odpovědné za své zdraví a navštěvují svého gynekologa v souladu s plánovaným harmonogramem, někdy čelí situaci, kdy se návštěva lékaře může shodovat s jejich obdobím. Co dělat? Může menstruace zkreslit výsledek vyšetření? Když je možné odložit návštěvu odborníka a v takovém případě je nutné ho navštívit i během menstruace - žena jakéhokoli věku o tom musí vědět.

Podstata procesu

Menstruace je pravidelný cyklus, během kterého je vyloučena výstelka dělohy. Krvavý výtok různé intenzity vychází během 4–7 dnů. Rutinní vyšetření gynekologem zahrnuje studium stavu genitálií a hledání zánětu, novotvarů. Všechny manipulace se provádějí na speciální židli pomocí nástroje - zrcadla. V závislosti na fyziologických charakteristikách pacienta existují tři typy procedur:

 1. Standard. Pokud mladá dáma vede aktivní sexuální život, provádí se průzkum ve vagině. Lékař cítí orgány prsty, předepisuje testy a provádí nátěr.
 2. Panny. U dívek, které neznali muže, prochází vyšetření konečníkem.
 3. Ženy rodící. Postup se od standardu liší pouze velikostí zrcadla.

Než zjistíte, zda můžete jít s gynekologem s menstruací, musíte pochopit, jak se všechno děje. Lékař vyšetřuje a hodnotí stav reprodukčního systému pomocí palpace, ultrazvuku a laboratorních testů. Specialista zkoumá strukturu pochvy a děložního čípku, věnuje pozornost výtoku (barva a vůně, struktura a intenzita). Při palpaci se určuje poloha pánevních orgánů.

Pro vyšetření vaginální mikroflóry je předepsán nátěr. Pokud existují podezření, pošle odborník na ultrazvukové vyšetření reprodukčního systému nebo doporučí darovat krev a moč pro testy. Lékař musí plně představovat klinický obraz, proto kontroluje nejmenší patologie, zánětlivé procesy.

Proč se vyšetření během menstruace nedoporučuje

Vyšetření gynekologem během menstruace

Zdá se neetické jít na vyšetření na gynekologické křeslo. Raději počkejte, až skončí kritické dny.

Existují však chvíle, kdy lékař sám předepisuje vyšetření a vnitřní ultrazvuk během menstruace.

V ostatních případech, ultrazvuk, testy se nejlépe provádí na 7-15. Den menstruačního cyklu.

Vyšetření gynekologem během menstruace může nastat v některých obtížných situacích a žena to musí brát velmi vážně. Není třeba se stydět a odmítat, protože vaše zdraví může záviset na vyšetření během menstruace.

Během menstruace můžete přijít ke gynekologovi a sledovat následující alarmující příznaky:

 • Silná bolest v genitální oblasti;
 • Vysoká tělesná teplota;
 • Velká slabost během všech dnů menstruace;
 • Menstruace je doprovázena hojným výtokem;
 • Menstruace trvající déle než týden;
 • Menses mají zvláštní barvu a vůni;
 • Prsa bolí a bobtnají;
 • Vagina svědí a hoří.

U všech výše uvedených problémů musíte okamžitě kontaktovat odborníka. To může hovořit o zánětlivých procesech nebo o silné alergii na hygienické výrobky atd. Pokud počkáte několik dní, může to vést k rozvoji nemoci. Tyto příznaky lze tedy léčit během menstruace..

Ve všech ostatních případech je lepší odložit návštěvu lékaře..

Zvažme podrobněji, proč je to třeba udělat:

 • Zaprvé je to neetické pro ženu i pro gynekologa;
 • Zadruhé, v době krvácení se děloha stává citlivou. Lékař při interním vyšetření může poškodit stěny dělohy.
 • Pokud má žena bolestivé kritické dny, pak může vyšetření zrcadlem přinést pacientovi další nepohodlí;
 • Lékař může zavést infekci nástrojem, protože během krvácení se děložní čípek otevírá širší, než je.
 • Pro odborníka se menstruace stává překážkou podrobného studia vzhledu genitálií..
 • Pokud krvácí z pochvy, lékař nevidí normální výtok. Určete jejich barvu, vůni, konzistenci. A co víc, nebude brát šmouhy na testy.
 • Pokud byly předepsány další testy (krev, moč), pak mohou být výsledky falešné. Je to všechno o těle, které se mění s vylučováním krve.
 • Děloha mění své umístění během menstruace. To vyžaduje fyziologie ženy. Proto není nic, co by se dalo říci o určení tvaru, velikosti atd. Dělohy..

Ukazuje se, že návštěva odborníka nemá smysl, pokud má dívka kritické dny. Za nejlepší den pro vyšetření se považuje 4–5 dní po ukončení krvácení..

Pokud dívka přijde, může proběhnout vyšetření. Ale po skončení menstruace bude muset všechno přijít a znovu provést testy, šmouhy. Tak proč ztrácet tak drahocenný čas. A ženský lékař je prostě nezbytný. To pomůže zjistit nemoc co nejdříve a rychle a účinně ji vyléčit. Takže, milé dámy, starejte se o sebe a milujte.

Je možné navštívit lékaře během menstruace, je otázka, která zajímá mnoho žen. Taková návštěva má více nevýhod než výhod a jednou z nejdůležitějších je nepohodlí. Žena se jistě bude cítit nepříjemně při výtoku. Další nevýhoda - během menstruace jsou obzvláště citlivé vnitřní pohlavní orgány..

Mezi nevýhody návštěvy gynekologické ordinace během menstruace patří také zvýšené riziko nákazy infekčními chorobami. Cervix je během menstruace mírně otevřený, což je vynikající mezera pro nebezpečné bakterie, bakterie, infekce.

Pokud je to možné, je lepší jít po menstruaci ke gynekologovi - to vám ušetří zbytečné nepohodlí, nepohodlí, riziko infekce.

Jedinou výjimkou jsou varovné signály, které naznačují vážnou nemoc. V takových případech musíte okamžitě navštívit lékaře, aniž byste čekali na konec menstruace..

Vaše schůzka s gynekologem se shodovala s menstruací?

V případě potřeby okamžitě navštivte ženskou kancelář, doporučujeme pečlivě se připravit na vyšetření:

 1. Dejte si teplou sprchu nebo se jen umyjte (koupání v horké vodě nebo sprchování se nedoporučuje, může to ovlivnit výsledky testu).
 2. Pokud je to možné, vyprázdněte močový měchýř, střeva.
 3. Odmítněte používat čisticí prostředky, osvěžovače stydkých pysků - i malé množství léku bude stačit, aby narušilo přesnou diagnózu.

Dalším požadavkem je nemít pohlavní styk den nebo dva před návštěvou gynekologa. Přítomnost mužských spermií ve vagině nepříznivě ovlivňuje výsledky testu.

Když začne nový menstruační cyklus a výtok se zastaví, je lepší jít ke gynekologovi. Návštěva lékaře během menstruace je doprovázena zvýšenou citlivostí dělohy. Při vyšetření musí lékař použít nástroje, které mohou poškodit endometrium. Menstruace je obvykle doprovázena bolestí a manipulace lékaře poskytne ženě další nepohodlí..

S nástupem menstruace se děložní čípek mírně otevírá, což usnadňuje odstranění krve, exfoliovaného endometria. Vyšetření gynekologem během menstruace může způsobit infekci dělohy. Kromě nepohodlí pro ženu se návštěva gynekologa během menstruace nedoporučuje z následujících důvodů:

 • přítomnost menstruačního toku v dutinách vnitřních orgánů znemožňuje specialistovi získat spolehlivé informace;
 • přítomnost krve ztěžuje stanovení barvy, vůně, konzistence sekretů, které jsou charakteristické pro menstruační cyklus. Neexistuje žádná příležitost k detekci infekcí. Krevní skvrny a zkresluje výsledky;
 • možnost získat spolehlivé testy krve a moči zmizí - během „kritických dnů“ čelí ženské tělo vážným změnám, které ovlivňují složení krve. Odebírání vzorku moči během tohoto období je extrémně nepříjemný postup, který někdy vyžaduje použití katetru;
 • kromě nespolehlivých testů moči a krve budou zkresleny také výsledky ultrazvuku. V děložní dutině je velké množství menstruačního toku, což ztěžuje určení stavu orgánů;
 • není možné určit polohu reprodukčních orgánů - během menstruace se poloha dělohy mění.

Pokud není naléhavá potřeba, je lepší odložit návštěvu gynekologa a jít k lékaři 4 dny po skončení menstruace..

Při absenci konkrétních, naléhavých potíží nebo okolností, kdy je nutné navštívit gynekologa, nebude vyšetření během menstruace informativní z následujících důvodů:

 • Vzhledem k ženské fyziologii během menstruace bobtná děloha a další orgány a mění polohu. Proto při palpaci nebude lékař schopen určit přítomnost poruch nebo patologických formací. Používání nástrojů v tuto chvíli poškozuje citlivou sliznici, což může následně vést k infekci.
 • Ze stejného důvodu bude postup pro ženu bolestivý a podle jejích pocitů je obtížné posoudit stav vnitřních orgánů..
 • Vizuální kontrola také selže kvůli menstruačnímu toku a otoku vaginálních stěn..
 • V tuto chvíli nelze zobrazit stav normálního vybití..
 • Výsledky nátěrových testů budou zkresleny částicemi krve a endometria, takže v případě potřeby bude nutné nátěr po skončení menstruace znovu odebrat.
 • Totéž platí pro krevní testy a další studie, protože během menstruace se mnoho ukazatelů práce systémů ženského těla významně mění.
 • Pravděpodobnost přenosu infekce do dělohy, i když je vyšetření prováděno gynekologem v souladu se všemi hygienickými pravidly, se během menstruace mnohokrát zvyšuje.
 • Ve dnech menstruačního cyklu nebude žena na gynekologickém křesle příliš pohodlná.

Celý hormonální systém ženy pracuje s plným nasazením. To je nejlepší čas pro spolehlivější zkoumání a identifikaci příčin možných odchylek od normy. Tato doba je přibližně 4–8 dní po menstruaci, pak byste měli jít na schůzku s gynekologem.

Je také důležité, zda žena dostávala antibiotickou nebo antimykotickou léčbu. Po nich není vhodné provádět testy na mikroflóru. Tělo potřebuje dva týdny na obnovení přirozené rovnováhy bakterií, teprve poté má smysl jít na vyšetření s nátěrem k analýze.

Aby bylo vyšetření co nejpohodlnější a nejefektivnější, měli byste se na něj připravit:

 1. Sledujte obvyklý průběh a trvání měsíčního cyklu, povahu vypouštění v jeho různých fázích. Označte, co se zdálo divné. Zamyslete se nad otázkami, které je třeba konzultovat. Pamatujte si datum zahájení posledních kritických dnů.
 2. Vyvarujte se vaginální penetrace během sexu den před plánovaným vyšetřením, aby poškozené poševní stěny a přítomnost mužské semenné tekutiny v nátěru nezhoršily výsledky.
 3. Zřekněte se intimního parfému a vonných vložek.
 4. Před vyšetřením je nemožné se sprchovat, protože by to narušilo přirozené vnitřní prostředí v pochvě.
 5. Je nutné jít na vyšetření s prázdným močovým měchýřem a střevy, aby jejich plnost nezasahovala do interního vyšetření.

Během vyšetření lékař obdrží většinu informací na základě vizuálního posouzení. V průběhu měsíčního cyklického procesu v těle ženy, který je spojen s odmítnutím endometriální děložní vrstvy, je z genitálního traktu odstraněn krvavý a slizniční výtok, což je pro lékaře překážkou získat úplný obraz o vyšetření.

Nepohodlí pro pacienta:

 1. během menstruace je sliznice dělohy citlivější a náchylnější k poškození nástrojů;
 2. pokud je menstruace bolestivá, při vyšetření se intenzita bolesti zvyšuje;
 3. v procesu čištění dělohy od menstruačního toku je její děložní čípek v mírně otevřeném stavu, což usnadňuje infekčním agens dostat se dovnitř.

Důvody zákazu

Ženy se často vyhýbají rutinním vyšetřením v běžných dnech a neví, zda je možné navštívit gynekologa během menstruace. Dámy se při vyšetření cítí nepříjemně a postup způsobuje psychické nepohodlí. Existují faktory, kvůli kterým se v kritických dnech neoplatí navštívit odborníka..

 1. Citlivost dělohy. Jakýkoli nepříjemný pohyb je doprovázen nepříjemnými pocity.
 2. Bolest. Pokud je začátek cyklu doprovázen křečemi, pak manipulace lékaře způsobí další utrpení..
 3. Infekce. Během menstruace se děložní čípek otevírá, aby očistil zbytky sliznice, takže dovnitř se mohou snadno dostat bakterie.
 4. Podrážděnost. Kvůli účinkům hormonů jsou ženy v nafouknutém stavu..

Samotní lékaři často odmítají přijímat pacienty. Pokud dáma neví, zda ji gynekolog během menstruace vyšetřuje, je lepší událost odložit na lepší čas. Odborník je povinen posoudit stav genitálií a přítomnost krve komplikuje manipulaci. Lékař nevidí konzistenci výtoku a rozmazává. Přítomnost cizích inkluzí zkresluje výsledek výzkumu.

K získání úplného klinického obrazu jsou nutné testy. Během menstruace prochází ženské tělo transformací, která mění chemické složení plazmy. Podle fyziologických charakteristik cyklu děloha mění své umístění. Všechny akce nepovedou k žádnému výsledku a budete muset událost opakovat znovu.

Aby postup proběhl hladce, je lepší vyšetření odložit na konec kritických dnů. Doporučená doba je považována za 10. den začátku cyklu a třetí týden bude pro pacienta a lékaře nejvhodnější..

Sekrece ustávají a orgány se vracejí do své přirozené polohy..

Když je v kritických dnech nutná návštěva gynekologa

Navzdory doporučením odložit návštěvu gynekologa na další dny po skončení menstruace existují chvíle, kdy byste neměli čekat. Pokud jsou kritické dny doprovázeny nepříjemnými příznaky, které se dříve neobjevily, mělo by to ženu znepokojit. Obzvláště často mohou nastat problémy u žen, které nedávno porodily, poporodní výtok, který trvá déle než normální menstruace..

Nouzová návštěva

Existují situace, kdy kontrolu u odborníka nelze odložit. Jakékoli zpoždění má negativní dopad na zdraví a je velmi nebezpečné. Neměli byste odkládat návštěvu gynekologické ordinace s hojným výtokem, který se nezastaví déle než deset dní. Rovněž netolerují silné bolesti břicha, dolní části zad a slabosti, ale domluví se s lékařem.

Žena by měla být upozorněna tělesnou teplotou +38 stupňů a více. Tělo prochází zánětlivými procesy charakterizovanými výskytem tepla. Zápach a nepřirozená barva krve nejsou normou. Takové příznaky jsou vlastní infekcím, jejichž léčba je nejbezpečnější v počátečních fázích. Svědění a pálení v genitáliích naznačují přítomnost alergické reakce. Tvrdost a bolest v mléčných žlázách jsou považovány za nebezpečné..

Pokud nastala podobná situace, nemůžete dlouho přemýšlet o tom, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací. Specialista je informován o všech zjištěných problémech a jsou popsány příznaky.

Lékař zkontroluje stav genitálií, výtoku a pošle jej na testy nebo ultrazvuk. Chcete-li předepsat účinnou léčbu, musíte rychle stanovit správnou diagnózu..

K návštěvě lékaře neexistují žádné „neslušné“ dny

Někdy se situace vyvine tak, že musíte jít s menstruací ke gynekologovi. K tomu dochází, pokud je menstruace doprovázena určitými příznaky:

 • syndrom silné bolesti v dolní části břicha, na hrudi;
 • vysoká teplota;
 • výtok je bohatý, dlouhá doba, nepřirozená barva, zápach;
 • svědění, pálení genitálií.

Pokud se takové příznaky objeví, je bezpodmínečně nutné navštívit gynekologa. Takové poruchy se mohou vyvinout pod vlivem zánětlivého procesu, k jehož odstranění je nutný urgentní lékařský zásah..

Tyto příznaky se mohou projevit infekčními chorobami, alergiemi. Není možné určit příčinu porušení sami, takže musíte jít k lékaři. Jakékoli zpoždění může problém vážně zhoršit, takže léčba nebude k dispozici. V takových situacích není menstruace překážkou pro vyšetření..

Také musíte navštívit lékaře 2 měsíce po porodu. V období po porodu čelí žena výtoku, který nesouvisí s menstruací. Teprve po 2 měsících mohou mít normální vlastnosti. Pokud má žena bolesti břicha, ztvrdnutí hrudníku, silné krvácení, návštěva lékaře by se neměla odkládat.

Během vyšetření lékař provede vizuální vyšetření pochvy, posoudí výtok, nahmatá hrudník, břicho, aby zjistil těsnění. V případě potřeby bude žena muset podstoupit ultrazvukové vyšetření. Po zjištění příčiny negativních příznaků jsou předepsány terapeutické metody.

Existují okolnosti, za kterých je schůzka s gynekologem předepsána přesně během menstruace:

 1. Nejvhodnější je instalovat nitroděložní tělísko v prvních dnech menstruace, protože děložní čípek se v tuto chvíli mírně otevírá. Kromě toho je během období obnovy vnitřní výstelky dělohy snazší přijmout cizí předmět.
 2. Osm týdnů po porodu je naplánována plánovaná návštěva gynekologa. Nelze ji odložit, i když krvácení ještě neskončilo. Během tohoto období jsou jakékoli zvláštnosti nebo bolestivé pocity v genitální oblasti důvodem pro vyhledání lékařské pomoci. Nejen kritické stavy s bolestí a horečkou, ale také příliš intenzivní krvácení nebo naopak jeho rychlý útlum.
 3. Krátký protokol IVF začíná 3. až 5. den cyklu.
 4. Budete také muset jít na vyšetření ke gynekologovi během menstruace, pokud v tuto chvíli má žena pravidelně problémy: těžké kritické dny; zhoršení chronických onemocnění během nich; svědění a podráždění v genitální oblasti.

Je nutné okamžitě vyhledat pomoc, aniž byste čekali na konec menstruace v takových případech:

 • s bolestmi v dolní části břicha, v dolní části zad nebo v mléčných žlázách;
 • s výrazným zvýšením teploty, stejně jako v případě, že teplota není po dlouhou dobu příliš vysoká;
 • se slabostí, závratěmi a jinými onemocněními;
 • pokud menstruační tok změnil jeho složení, barvu nebo vůni;
 • s vypuknutím oparu nebo plísňových infekcí s výskytem podezřelé vyrážky, podráždění, pálení a nesnesitelného svědění;
 • se silným krvácením;
 • pokud se výtok nezastaví déle než 7 dní.

Kterýkoli z těchto příznaků naznačuje patologický proces v těle. V takové situaci musíte okamžitě jednat..

Mezi gynekology a ženami, které k nim chodí na konzultace, existují zvláštní normy slušnosti a etiky. Menstruace je překážkou při vyšetřování, pouze pokud ovlivňuje příjem požadovaného výsledku při rutinní preventivní prohlídce. Pokud se během menstruace objeví rušivé příznaky, musíte bez váhání vyhledat pomoc, protože ztracený čas může situaci zhoršit a vést k nebezpečným následkům..

Přípravné postupy

Pokud potřebujete v kritických dnech navštívit lékaře, nemusíte se bát a zažívat psychologické nepohodlí. Lékařská péče je důležitější než komplexy a rozpaky. Před odchodem do nemocnice se musí osprchovat, umýt a převléknout do čerstvého. Abyste nezvýšili vypouštění, nemůžete plavat v horké vodě nebo dlouho ležet v koupelně.

Odborníci doporučují předem vyprázdnit střeva a močový měchýř. Sprchování porušuje mikroflóru pochvy a parfémy a osvěžovače pro intimní místa mohou ovlivnit výsledky testů, proto je zakázáno.

Antibakteriální látky narušují klinický obraz. Pacienti užívající antibiotika by měli přestat užívat léky a odložit návštěvu lékaře o týden.

Den před návštěvou kanceláře nemůžete mít vaginální sex, zvláště pokud nejste chráněni kondomem. Během pohlavního styku zůstává na sliznici zarudnutí a mikroodření, což mění celkový obraz. Do výtoku se dostávají také zbytky spermatu, což ovlivňuje konečné diagnostické údaje..

Vyšetření ženským lékařem je postup, který musí podstoupit všechny dámy. Pokud pacienti neví, zda je možné navštívit gynekologa s menstruací, stojí za to posoudit jejich stav. I sebemenší negativní změny v těle vyžadují odbornou radu.

Na jaký den naplánovat gynekologický ultrazvuk

Mnoho dám, zejména mladých dívek a panen, se bojí nebo je v rozpacích navštěvovat předporodní kliniky. Ale v celém civilizovaném světě jsou odsouzeni pouze ti, kteří sami sebe a své zdraví neléčí bez náležité pozornosti. Proto je dnes návštěva specializovaných odborníků správná a módní. A takový trend je dobrá zpráva..

Vše začíná neformálním rozhovorem. Lékař shromáždí primární informace o pacientovi a prozkoumá kartu, pokud existuje. Při standardním postupu odborník určitě zjistí důvod návštěvy, zajímá se o dobu menstruace, její pravidelnost.

Při absenci průkazu nebo jiných dokladů je lékař povinen se zeptat na minulé nemoci, ukončení těhotenství, operace, těhotenství a porod, užívané léky atd. Všechny informace, které žena poskytne lékaři, jsou přísně důvěrné, protože něco je zadrženo nebo utajeno lékař nepotřebuje. A také se nebojte a nebojte se klást otázky. Seznam lze předem připravit, aby vám během návštěvy nic neuniklo.

Žena, pokud je to nutné k návštěvě gynekologa s měsíčním výtokem, by se měla psychologicky naladit. Den před vyšetřením je lepší odmítnout pohlavní styk. V opačném případě zůstane malé množství spermatu, pokud není použita ochrana. To znesnadní diagnostiku..

Žena by měla nosit čisté a pohodlné spodní prádlo. Je zakázáno používat jakýkoli deodorant nebo parfém pro intimní oblast. Močový měchýř musí být nejprve vyprázdněn. Jinak během vyšetření vzniknou nepříjemné pocity.

 • Aby návštěva gynekologa proběhla bez zbytečných starostí a v důvěrné atmosféře, je důležité vyhledat svého pravidelného lékaře.
 • Pokud je to však vaše první návštěva tohoto lékaře, nebojte se. Připravte se na první schůzku, abyste odpověděli na mnoho otázek lékaře: začátek první menstruace, datum poslední menstruace, povaha a trvání menstruačního toku, nástup sexuální aktivity, počet sexuálních partnerů, způsob antikoncepce, minulé a stávající nemoci, těhotenství, porod a potrat - na všechno se můžete zeptat lékaře, aby určil vlastnosti vašeho těla.
 • Je lepší předepsat preventivní vyšetření lékařem v první fázi cyklu, po menstruaci, 8. - 12. den.
 • 2-3 dny před návštěvou se musíte vzdát vaginálních čípků a pilulek, sprchování a sexuální aktivity.
 • Pokud jste nemocní a užíváte antibiotika nebo antivirotika, informujte svého lékaře, léky mohou výsledky testu zkreslit.
 • Nepřehánějte to s hygienickými postupy před návštěvou - stačí se umýt venku, nemusíte dělat vaginální sprchy, jinak bude zkreslená analýza mikroflóry zkreslená.
 • Při domluvě s lékařem se sestry zeptejte, jak přesně se máte připravit - plný nebo prázdný močový měchýř, zda musíte přijít nalačno - pokud jsou plánovány krevní testy.

Pokud se žena, která u sebe zjistila známky těhotenství, rozhodne přerušit, první věc, kterou potřebuje, je naléhavě domluvit si schůzku s gynekologem.

Na rozdíl od obvyklého jmenování lékaře, pokud potřebujete vzít v úvahu den cyklu, v tomto případě byste měli co nejdříve navštívit odborníka. To je nezbytné, abyste měli čas projít všemi nezbytnými studiemi a dodržet termíny potratu nejbezpečnějším způsobem (až 6-7 týdnů).

I když má žena kontraindikace k lékařskému potratu a musí podstoupit chirurgickou kyretáž, neměli byste návštěvu lékaře odkládat, přestože se tento druh potratu provádí až o 12 týdnů.

 • Za prvé, čím dříve je potrat proveden, tím nižší je riziko negativních důsledků pro tělo..
 • Zadruhé, před chirurgickou kyretáží je nutné absolvovat některé laboratorní testy, podle jejichž výsledků bude rozhodnuto o potratu.

Pokud má žena nějaké infekční nebo zánětlivé onemocnění, je nutné je nejprve léčit a poté těhotenství ukončit. Někdy může léčba trvat déle než jeden týden a může se stát, že léčba skončí později než 12 týdnů. Ztratí se tak čas na potrat..

Silný vaginální zápach

Malé množství vaginálního výtoku je běžné u mnoha žen. Nejčastěji se vyskytují mezi menstruací a vyznačují se světlým (bělavým nebo nažloutlým) odstínem a lehkým, mírně kyselým zápachem. Mezi menstruačními cykly se děložní čípek a pochva očistí. Objem výtoku se často zvyšuje s kojením nebo sexuálním vzrušením.

Pokud žena zaznamenala abnormální změny barvy, vůně a množství výtoku, je důležité okamžitě vyhledat lékaře. To může způsobit bakteriální a kvasinkové infekce v těle, pohlavně přenosné choroby, antikoncepční léky, nástup menopauzy a dokonce i rakovinu..

Toto je další poměrně častý problém, který kazí život žen a vybízí je k návštěvě gynekologa. Mírný vaginální zápach je považován za normální. Ale intenzivní a nepříjemná vůně připomínající rybu může naznačovat určité zdravotní problémy žen..

Menopauza je přirozené období v životě ženy, během kterého klesá produkce ženských pohlavních hormonů vaječníky. Většina žen čelí nepříjemným projevům menopauzy: menstruační nepravidelnosti, návaly horka, výkyvy nálady, přibývání na váze.