Elektroforéza a magnetoterapie během menstruace

Fyzioterapie je široce používána ve všech oborech medicíny. Je účinný během rehabilitačního období po nemoci a pomáhá urychlit proces obnovení normálního fungování těla. Gynekologové předepisují pacientům užitečné fyzioterapeutické sezení pro terapeutické, profylaktické účely. Ženy se zajímají o to, zda je možné provádět fyzioterapii během menstruace. Na tuto otázku může přesně odpovědět ošetřující lékař, který posoudí stav těla. Tato metoda léčby nenaruší průběh menstruačního cyklu, ale lékař si musí být jist, že neexistují žádné kontraindikace, aby nezpůsobovaly komplikace..

Kontraindikace fyzioterapie

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Elektroforéza a menstruace

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů. Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení. Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení. Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod. Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy. Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku. Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Magnetoterapie a menstruace

Vliv magnetického pole má příznivý účinek na tělo ženy. Tato metoda léčby se osvědčila v boji proti zánětlivým onemocněním, adhezím, neplodnosti..

Zařízení má speciální přílohy, které vám umožňují ovlivňovat nejen externě, ale také interně. Ovládání probíhá pomocí počítače, fyzioterapeut během sezení střídá polarity. Tato technika je předepsána během exacerbace endometritidy, kolpitidy, endocervitidy. Magnetický efekt je doplněn konzervativní léčbou a žena cítí úlevu mnohem rychleji. Současně je doba užívání léků výrazně snížena, tělo nemá velkou zátěž a rychleji se zotavuje.

Tato technika se zpravidla nepoužívá během menstruace. Zvyšuje se riziko krvácení. Léčba začíná po skončení kritických dnů. Včasné jmenování terapie pomáhá ženě zbavit se mnoha problémů, obnovit zdraví reprodukčního systému. Magnetoterapie pomáhá ženě mít zdravé dítě.

Správně zvolené fyzioterapeutické postupy urychlují proces hojení, zotavení ženy po nemoci. Terapeutická elektroforéza, magnetoterapie, kromě konzervativních technik, pomáhají udržovat zdraví žen a mnoho z nich bude schopno uskutečnit svůj milovaný sen tím, že se stane matkou.

Fyzioterapie pro menstruaci: je to možné nebo nemožné?

Fyzioterapeutické metody jsou široce používány v různých oborech medicíny, jedním z nich je gynekologie. Zahrnují teplo, chlad, záření a další faktory. Ženy si často kladou otázku: je možné provádět elektroforézu během menstruace nebo jiných fyzioterapeutických postupů.

 • Indikace a kontraindikace
 • Druhy fyzioterapie
 • Elektroforéza
 • Magnetoterapie
 • Laserová terapie
 • UHF terapie

Fyzioterapie si již dlouho udržuje pevné místo ve všech oborech medicíny. Jeho terapeutický účinek je založen na aktivaci obranyschopnosti těla. Navzdory širokému spektru indikací pro jeho použití se však nepoužívá jako nezávislý typ terapie..

Indikace a kontraindikace

Základním pravidlem fyzioterapeutické léčby je její použití v kombinaci s tradiční terapií. Léčba fyzikálními faktory v době exacerbace onemocnění není povolena. Nejprve je odstraněna příčina zánětu, příznaky onemocnění jsou zastaveny. Fyzioterapie pomáhá urychlit proces hojení v konečné fázi léčby. Často se používá v období remise chronických onemocnění ke snížení závažnosti exacerbací a snížení frekvence relapsů..

Následující podmínky jsou obecnými kontraindikacemi fyzioterapie:

 • horečka;
 • hnisavý zánět;
 • maligní formace;
 • leukémie;
 • snížená srážlivost krve;
 • užívání léků, které ovlivňují ředění krve;
 • hypertonické onemocnění;
 • srdeční choroba;
 • nainstalovaný kardiostimulátor;
 • trombóza;
 • aktivní tuberkulóza;
 • akutní poruchy nervového systému;
 • dermatologické nemoci.

Není možné provádět léčbu některou z metod za přítomnosti specifických kontraindikací. V opačném případě existuje riziko komplikací..

Druhy fyzioterapie

V gynekologické praxi lékaři často používají elektroforézu, magnetoterapii, laserové ošetření, UHF a EHF (aplikace elektromagnetických polí).

Elektroforéza

Jednou z populárních metod v gynekologii je léčba elektrickým proudem. Tato technika se používá poměrně často kvůli řadě výhod takové terapie. Umožňuje vám injekčně podávat léky do těla v minimálních terapeutických dávkách. Podstatou elektroforézy je vstup léčivých látek do těla pod vlivem elektrického proudu.

Transdermální absorpce snižuje riziko systémových nežádoucích účinků léčby. V místě aplikace těsnění se vytvoří sklad s vysokou koncentrací léčivé látky. I při zhoršeném průtoku krve v ohnisku zánětu proniká účinná látka tkáněmi. Když obejde střevní trakt, lék není ovlivněn enzymy a zachovává si své vlastnosti, dokud nepronikne do patologického místa. Nízkofrekvenční pulzy navíc ovlivňují humorální imunitu, zvyšují neuro-reflexní účinek.

Procedura je bezbolestná, pacient pociťuje mírné brnění v kůži. Při elektroforéze se podává široká škála léků (euphyllin, papaverin, síran hořečnatý, jodid draselný). Dávkování a trvání léčby se stanoví individuálně..

Menstruace není absolutní kontraindikací fyzioterapie. Krvácení obvykle není doprovázeno hnisavým výbojem a nedochází ke kontaktu elektrod s otevřeným povrchem rány. Stupeň penetrace léčiva nepřesahuje 1 cm, takže nedochází ke zvýšení děložního krvácení. Příčinou bolesti během menstruace jsou chronické procesy v pánevních orgánech. Ženy si stěžují na bolesti dolní části páteře a dolní části zad. Nejběžnějšími patologiemi jsou endometrióza, adheze, erozivní změny na děložním čípku, malformace a ohyby dělohy..

Funkce aplikace

Fyzioterapie během menstruace může vést ke zvýšené bolesti, ale není její hlavní příčinou. Elektroforéza se používá k úlevě od bolestivých období. Za tímto účelem se na spodní část břicha aplikují vložky namočené v novokainu. V tomto případě bude kurz vyžadovat šest až osm sezení. Fyzioterapeutické metody:

 • lázeňská metoda;
 • intersticiální;
 • galvanoforéza (používá se častěji než ostatní).

Při léčbě patologických stavů v gynekologii je elektroforéza předepsána pátý až sedmý den menstruačního cyklu, tj. Asi týden po začátku krvácení. Počet sezení je v průměru 10 procedur. V průběhu léčby by neměly být prováděny žádné přestávky, lék by měl neustále působit na místo zánětu, a to navzdory vytváření depa v tkáních.

U lidí se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení však může elektroforéza zvýšit objem uvolněné krve. Krvácení bude intenzivnější a nárůst vazospasmu vyvolá bolest. V některých případech to může vést k prodloužení menstruačního období..

Magnetoterapie

Indikace pro jmenování magnetoterapie v gynekologii jsou většina onemocnění ženského reprodukčního systému, včetně neplodnosti. Zařízení pro léčbu umožňuje provádění relace jak z vnějšku přes přední břišní stěnu, tak uvnitř dutiny. V závislosti na pólu se magnet používá k léčbě různých nemocí. Střídání polarity se provádí pomocí počítačového programu.

Magnetická terapie pro menstruaci významně zkracuje dobu léčby při použití tradiční terapie. Tato technika obsahuje seznam kontraindikací, včetně poruch srážení krve. Během děložního krvácení pod vlivem pohlavních hormonů dochází ke snížení srážlivosti. Proto může magnetoterapie zvýšit její projevy..

Laserová terapie

Laser se používá pro řadu zánětlivých onemocnění (ooforitida, vaginitida, endometritida, zánět přídavných látek). Používá se po operaci dělohy, ke krvácení, neplodnosti. Výhodou tohoto ošetření je směrovost akce, volba vlnové délky v závislosti na indikacích. Může být použit k přímému ovlivnění léze, projekce na kůži, akupunkturních bodů.

Pod vlivem laseru se zmírní závažnost bolesti, normalizuje se krevní oběh, proces obnovy je rychlejší, imunita se zvyšuje a proces zánětu se eliminuje. Laserová léčba se neprovádí u gynekologických patologií v akutním stadiu, ovariální cysty, rozsáhlé endometriózy. Výhody laserové terapie:

 • bezpečnost metody;
 • žádné kontraindikace;
 • bezbolestnost;
 • možnost střídání s jinými typy fyzioterapie;
 • lze použít k léčbě i prevenci nemocí.

Laserové ošetření se provádí v kurzech, které lze provádět jednou nebo několikrát za měsíc. V gynekologii se používají ultra vysoké a nízkofrekvenční lasery.

UHF terapie

Vystavení ultra vysokofrekvenčnímu proudu poskytuje oteplovací účinek, který se používá k léčbě adnexitidy, salpingitidy. Obzvláště často se tato technika používá k léčbě onemocnění v chronickém stadiu. UHF podporuje průtok krve do místa zánětu, má analgetický účinek. Během léčby jsou navíc stimulovány buňky imunitního systému. V průběhu terapie se proces regenerace tkání zrychluje, aktivuje se lokální imunita. Pod vlivem elektromagnetických polí v těle dochází k následujícím změnám:

 • edém je eliminován;
 • stimuluje se periferní a centrální oběh;
 • práh bolesti klesá;
 • proces zánětu je zastaven.

Zvláštností terapie UHF je omezení použití na dvakrát ročně..

Účinnost postupů je ovlivněna délkou léčby, závažností onemocnění, kombinací metod léčby, individuální odpovědí pacienta.

Než podstoupíte jakékoli procedury během menstruace, měli byste se poradit s fyzioterapeutem. V dnešní době hraje důležitou roli také blahobyt ženy. Při absenci menstruace musí jejich zpoždění nejprve odstranit příčinu patologie a poté zahájit léčbu. Nejlepší čas na fyzioterapii je první polovina cyklu..

S menstruací můžete jít na fyzioterapii

Fyzioterapie je široce používána ve všech oborech medicíny. Je účinný během rehabilitačního období po nemoci a pomáhá urychlit proces obnovení normálního fungování těla. Gynekologové předepisují pacientům užitečné fyzioterapeutické sezení pro terapeutické, profylaktické účely. Ženy se zajímají o to, zda je možné provádět fyzioterapii během menstruace. Na tuto otázku může přesně odpovědět ošetřující lékař, který posoudí stav těla. Tato metoda léčby nenaruší průběh menstruačního cyklu, ale lékař si musí být jist, že neexistují žádné kontraindikace, aby nezpůsobovaly komplikace..

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů. Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení. Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení. Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod. Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy. Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku. Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Vliv magnetického pole má příznivý účinek na tělo ženy. Tato metoda léčby se osvědčila v boji proti zánětlivým onemocněním, adhezím, neplodnosti..

Zařízení má speciální přílohy, které vám umožňují ovlivňovat nejen externě, ale také interně. Ovládání probíhá pomocí počítače, fyzioterapeut během sezení střídá polarity. Tato technika je předepsána během exacerbace endometritidy, kolpitidy, endocervitidy. Magnetický efekt je doplněn konzervativní léčbou a žena cítí úlevu mnohem rychleji. Současně je doba užívání léků výrazně snížena, tělo nemá velkou zátěž a rychleji se zotavuje.

Tato technika se zpravidla nepoužívá během menstruace. Zvyšuje se riziko krvácení. Léčba začíná po skončení kritických dnů. Včasné jmenování terapie pomáhá ženě zbavit se mnoha problémů, obnovit zdraví reprodukčního systému. Magnetoterapie pomáhá ženě mít zdravé dítě.

Správně zvolené fyzioterapeutické postupy urychlují proces hojení, zotavení ženy po nemoci. Terapeutická elektroforéza, magnetoterapie, kromě konzervativních technik, pomáhají udržovat zdraví žen a mnoho z nich bude schopno uskutečnit svůj milovaný sen tím, že se stane matkou.

Fyzioterapeutické postupy jsou vynikajícím doplňkem ke standardní léčbě různých nemocí. Ale jako každý vnější účinek na tělo má fyzioterapie své pozitivní i negativní stránky..

Elektroforéza je považována za jeden z nejběžnějších postupů v komplexu fyzioterapeutických technik. Lze však s menstruací použít elektroforézu? Chcete-li odpovědět na otázku, musíte pečlivěji vyhodnotit výhody a nevýhody této metody ovlivňování ženského těla.

Terapeutická elektroforéza je založena na fyzikálním principu ovlivňování postižených orgánů a tkání malým množstvím stejnosměrného proudu. Elektrické částice mají pozitivní vliv na práci buňky, zvyšují metabolické procesy ve tkáních a podporují regeneraci.

Kromě přímého účinku na tělo usnadňují elektrické částice pronikání různých léků do buněk orgánů a systémů. Toto zavedení léčivých přísad je považováno za nejbezpečnější, i když má nižší účinnost než tradiční injekce nebo pilulky. Například elektroforéza s lidázou (s menstruací je to možné) může pomoci připravit tělo na početí.

Léky procházejí kožními žlázami a intersticiálním prostorem ve formě pozitivně nebo negativně nabitých částic. Lék se hromadí v podkožním tuku a během 2 - 3 dnů se spolu s krví přenáší do celého těla ženy.

Jelikož je absorpce terapeutického činidla prodloužena, 5 až 20% zavedené látky přímo ovlivňuje tělo. Vzhledem k této vlastnosti se navrhuje zvýšit množství léku na látkových polštářcích elektroforetického přístroje.

Dalším způsobem, jak zvýšit účinek této techniky, je aplikace elektrod, pokud je to možné, přímo na postiženou oblast těla nebo nemocný orgán. Díky akumulačnímu účinku je možné zvýšit maximální přípustnou dávku léčiva bez škodlivých následků pro zdraví pacienta..

Je třeba poznamenat ještě jednu pozitivní stránku této metody fyzioterapie. Pokud léky vstupují do tkání pomocí elektrod, na rozdíl od tablet a tobolek nevstupují do gastrointestinálního traktu, což významně snižuje riziko alergických reakcí a žaludečních a střevních potíží..

Jak funguje elektroforéza

Tato fyzioterapeutická technika se používá při léčbě různých nemocí již více než 100 let, a proto odborníci při jejím provádění nashromáždili rozsáhlé zkušenosti. Za prvé, elektroforéza je dobrá pro různé zánětlivé procesy.

Metoda expozice stejnosměrnému proudu se dokonale vyrovná s lokálním a obecným zánětem tkáně, snižuje otoky a podle toho snižuje sílu syndromu bolesti. To je způsobeno zvýšením metabolických procesů v buňkách postižených oblastí a stabilizací práce krevních cév v těchto místech..

Elektroforéza dokonale pomáhá s různými neurologickými patologiemi, zmírňuje svalové křeče a zvyšuje mikrocirkulační procesy na buněčné úrovni. U různých poranění doprovázených poškozením tkání může tato metoda léčby urychlit regenerační procesy o více než 50%.

Pokud má pacient otázku, zda je možné provádět elektroforézu během menstruace, musí odborník vysvětlit ženě všechny pozitivní aspekty tohoto postupu a jeho vliv na hormonální podporu ženského těla během tohoto období.

Mechanismus provádění terapeutické elektroforézy je poměrně jednoduchý. S výhradou určitých pravidel bude odborník schopen dosáhnout požadovaného výsledku při minimálním počtu sezení a bez jakéhokoli nepohodlí ze strany pacienta.

Přístroj pro elektroforézu

Existuje několik způsobů zavádění léčivých látek do těla ženy pomocí elektrického proudu. Tady jsou některé z nich:

 • Procedura „lázně“ zahrnuje ponoření nemocné části těla do speciální lékařské nádoby s elektrodami a hojivým roztokem. Stejnosměrný proud aplikovaný na elektrody podporuje rychlou absorpci léčiva do paže nebo nohy pacienta.
 • Dobrého účinku lze dosáhnout při použití intersticiální metody léčby. Lék se vstřikuje do těla pacienta tradičním způsobem a na kůži problematické oblasti těla se umístí speciální elektrické trysky. Elektrický proud přitáhne lék na správné místo.
 • Za hlavní techniku ​​se považuje galvanická elektroforéza. V tomto případě se na pokožku pacienta aplikují látkové polštářky namočené v léčivém roztoku. Pomocí elektrod se vytváří speciální elektrické pole, které zvyšuje absorpci léčivých látek na určitém místě a vytváří koncentraci léčiva v celé tloušťce tkání.

Když se ptají sami sebe, zda se během menstruace provádí elektroforéza, mají obvykle na mysli břišní metodu této manipulace. Jeho podstata spočívá ve skutečnosti, že jedna elektroda s roztoky léčiv je umístěna na povrch těla pacienta a druhá je vložena do různých dutin, například do konečníku nebo pochvy..

Samozřejmě, pokud má žena měsíční krvácení, není třeba hovořit o jakýchkoli lékařských postupech tohoto majetku. Kromě toho je jakýkoli dopad na pánevní orgány ke snížení menstruační bolesti kontraindikován..

Podívejte se na video o postupu:

Popularita této metody pomocné terapie spočívá v její úplné bezpečnosti a absenci komplikací. Samotný účinek stálého elektrického proudu na ženské tělo je tak minimální, že nepřináší dámám nepříjemné pocity..

Po několika studiích bylo poznamenáno, že pokud je postup doporučován u pacientů se zánětlivými procesy, může být po několika sezeních v místě aplikace elektrod zaznamenán otok tkáně, hyperémie a bolestivost. Tyto projevy se vysvětlují reakcí této části těla nemocné ženy na léčbu..

Lékařská literatura však popisuje případy alergických reakcí na injekčně podávané léky. V takových situacích mohou ženy pozorovat zarudnutí kůže, svědění a pálení v místě aplikace elektrod..

Pro úlevu od těchto komplikací stačí podat ampulkové roztoky "Diphenhydramin", "Suprastin" nebo hormonální léky. Fyzioterapeutické sezení může pokračovat nejdříve po 2 - 3 týdnech.

Pokud jde o kontraindikace pro použití elektroforézy, jsou zcela jasně popsány v moderní lékařské literatuře. To zahrnuje:

 • Různá chronická srdeční onemocnění zhoršená srdečním selháním a poruchami rytmu.
 • Chronické onemocnění plic spojené se snížením absorpce kyslíku v alveolách. Elektroforéza se nedoporučuje u bronchiálního astmatu, tuberkulózy, chronických objemových procesů v plicích.
 • Jakékoli onkologické procesy, bez ohledu na fázi, jsou také kontraindikací pro použití fyzioterapeutických metod léčby.
 • U pacientů s hematopoézou se elektroforéza nedoporučuje. Nadměrné zahušťování nebo krvácení je stejně nebezpečné, když se léky podávají přes kůži elektrickým proudem..

Kromě výše uvedeného byste neměli provádět taková léčebná sezení, pokud mají pacienti různá kožní onemocnění, došlo k poškození kůže v místě kontaktu těla s elektrodami. Literatura dokonce uvádí takový původní důvod pro odmítnutí provádět elektroforézu, jako je nesnášenlivost ženy vůči elektrickému proudu..

V každém případě by měl být fyzický účinek na tělo, zejména u žen během menstruace, prodiskutován s ošetřujícím lékařem a pod patřičným dohledem..

Doporučujeme vám přečíst si článek o akupunktuře pro menstruaci. Z toho se dozvíte o indikacích k postupu, účinnosti akupunktury, kontraindikacích a možnosti terapie menstruace..

K dosažení pozitivního účinku může nějakou dobu trvat použití různých fyzioterapeutických technik. Ale stojí za to přerušit léčbu v době menstruace??

Většina odborníků souhlasí s tím, že měsíční krvácení se týká fyziologických procesů v ženském těle a není zahrnuto do seznamu kontraindikací pro léčbu elektrickým proudem. Ne však tak jednoduché.

Gynekologové navrhují, aby v kritických dnech co nejvíce upustili od jakýchkoli tepelných postupů, zejména s použitím vaginálních senzorů a elektrod. Doporučuje se předepisovat elektroforézu s přihlédnutím k fyziologickým charakteristikám pacientů, aby se předešlo zbytečným komplikacím během léčby.

Jedná se o elektroforézu se zinkem, vápníkem, hořčíkem a novokainem. Výsledkem ošetření je pružnější adheze.

Nejběžnějším z těchto způsobů léčby je elektroforéza pro endometriózu..

Jak vyléčit hyperplazii endometria bez kyretáže. Fyzioterapie pro endometriózu: elektroforéza.

K úlevě od zánětu a otoku tkáně je ženám nejčastěji předepisována elektroforéza se specifickými léky a UHF terapie s nízkou intenzitou..

Fyzioterapie pro endometriózu: elektroforéza. Endometrióza s menopauzou: příznaky a léčba. Vezměte prosím na vědomí: pokud máte dotaz.

Elektroforéza. Účinek elektroforézy je zajištěn aplikací galvanického proudu. Děsí to mnoho lidí, myslí si.

V situacích, kdy se konzervativní léčba nemůže zbavit nemocí, stojí za to se uchýlit k procedurám zvaným fyzioterapie. Tento typ terapie však má více než jen pozitivní vlastnosti. Existuje také negativní účinek těchto ošetření na lidské tělo..

Elektroforéza je jen jedním z typů těchto postupů. Tato metoda přispívá k vniknutí léků do poškozeného místa pomocí proudu procházejícího po povrchu sliznic. Tato metoda se používá v různých oblastech medicíny: traumatologie, stomatologie, gynekologie a mnoho dalších..

Tento postup je jedním z nejjednodušších a nejbolestivějších. Pod dohledem ošetřujícího lékaře jej lze používat i během těhotenství. Elektroforéza je proces, který by neměl být alarmující, protože je to jeden z nejbezpečnějších postupů, ale je možné provést elektroforézu během menstruace - zkusme to zjistit v tomto článku.

Medicína v tuto chvíli nabízí populaci obrovské množství různých hardwarových technik. Ale mezi všemi z nich zaujímá hlavní místo takový postup jako elektroforéza. Zvažme, jaký je tento postup..

Elektroforéza je postup, při kterém elektrický proud pomáhá léčivu dostat se do poškozené oblasti těla a podporuje jeho zotavení: pod vlivem elektrického proudu vytvářeného stacionárními elektrodami se molekuly léčiva pohybují přímo do oblasti, kde je jejich účinek potřebný. Účinnost léčby se tak významně zvyšuje..

Pomocí této metody můžete injekčně podávat léky v malém objemu, což snižuje možnost nežádoucích účinků, a tím více se můžete vyhnout předávkování. Požadovaná dávka je předepsána fyzioterapeutem. Největší množství léčiva se nachází přesně v místě jeho vstupu do těla..

Tuto metodu používají lidé již více než 100 let, a proto odborníci s její implementací nashromáždili rozsáhlé zkušenosti. Elektroforéza je především nezbytná v případech, kdy je nemocné tělo charakterizováno zánětlivým procesem. Elektroforéza dokonale pomáhá při léčbě různých neurologických patologií, je také účinná, když je zapotřebí zmírnit svalové křeče, a také urychluje procesy oběhu na buněčné úrovni.

Budeme analyzovat, jak probíhá postup elektroforézy.

Provádění této metody léčby nepředstavuje žádný složitý systém. Podle jednoduchých pravidel může odborník dosáhnout výsledků v nejmenším počtu sezení. Tento postup lze provést těmito způsoby:

 1. „Koupel“ je metoda, která nese následující postup: nemocná část lidského těla je umístěna do speciální nádoby obsahující léčivý roztok a elektrolyt.
 2. Intersticiální léčba je jednou z nejúčinnějších metod. Léčivé látky se vstřikují pomocí elektrod přímo dovnitř. Elektrody jsou neustále vystaveny elektrickému proudu, což přispívá k rychlé absorpci léčiva. Ale speciální trysky, které jsou vybaveny elektrickým proudem, jsou umístěny na problémové oblasti pokožky a těla. Léčivá látka tak pomocí elektrického proudu vstupuje na požadované místo..
 3. Nejčastěji používanou technikou v lékařské praxi je galvanická elektroforéza. Při provádění takového postupu se na pokožku nemocného umístí speciální polštářky, které jsou napuštěny léčivou látkou. Poté lék vstupuje do těla pod vlivem elektrod. Vytvářejí koncentraci látky, která se šíří do všech tkání.

Elektroforéza během menstruace je obtížná otázka, ale pokusíme se na ni odpovědět nejdostupnějším způsobem.

Nejprve určíme, ve kterých případech není možné provést postup elektroforézy:

 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s různými srdečními chorobami, které se vyznačují přerušovaným rytmem, nebo kteří mají srdeční selhání;
 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s nemocemi, jako jsou komplexní plicní nemoci, které přímo souvisejí se skutečností, že v alveolách je nízká hladina kyslíku;
 • neměli byste zvolit léčbu elektroforézou u lidí, kteří čelí bronchiálnímu astmatu a tuberkulóze;
 • lidé, kteří mají rakovinu, nemohou být léčeni metodami, které zahrnují termální procedury.
 • není nutné, aby se lidé se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení účastnili tepelných procedur, protože to vede pouze k velkému objemu vylučované krve. Stejné pravidlo platí pro ženy během jejich období..

Absolutně všechny fyzické vlivy na pánevní oblast, ke kterým dochází během menstruace ženy, jsou kontraindikovány. To přispívá k tomu, že se krvácení může zvýšit, a existuje také možnost, že dojde k hormonálním poruchám. Někteří lékaři tvrdí, že se vyskytly případy, kdy se menstruace u žen po postupu elektroforézy zvýšila a doba trvání tohoto období se zvýšila..

Fyzioterapie je velmi starodávný obor medicíny, protože využívá léčivé síly přírody: teplo, chlad, světlo, různé druhy vln a záření, vodu, bahno a další faktory. Fyzioterapie se používá v mnoha oborech medicíny, zejména v rehabilitaci a lázeňské léčbě. Tuto část medicíny a gynekologie neobešel. V našem dnešním článku uvedeme nejúčinnější fyzioterapeutické metody v gynekologii.

Začněme náš článek hned se seznamem nemocí a stavů zakázaných pro fyzioterapii.

 • Vysoká teplota - přes 38 stupňů a horečka.
 • Hnisavé procesy různé lokalizace.
 • Akutní forma jakékoli nemoci.
 • Onkologická onemocnění a zejména onemocnění krve.
 • Tendence ke krvácení nebo užívání léků k ředění krve (warfarin, heparin)
 • Akutní onemocnění srdce - arteriální hypertenze, angina pectoris, přítomnost kardiostimulátoru.
 • Trombóza.
 • Tuberkulóza jakékoli lokalizace.
 • Duševní onemocnění v akutním stadiu.
 • Kožní léze v postižené oblasti, zejména u tepelných a elektrických procedur.

Toto jsou obecné kontraindikace pro všechny fyzioterapeutické postupy ve všech oborech medicíny. Samostatně uvedeme kontraindikace této léčby v gynekologii:

Foto: Gynektonové zařízení pro ultrazvukové ošetření

 • Těhotenství nebo podezření na to. Ne všechny postupy jsou pro těhotné ženy zakázány, například elektroforéza, inhalace nebo zahřívání nebudou škodlivé. Všechny zákroky „na podbřišku“, laserové a většina elektrických zákroků jsou zakázány.
 • Menstruační období. U menstruace se nedoporučují žádné plánované manipulace. Ideální je zahájit fyzioterapii v první polovině cyklu..
 • Nádorové formace nejasné etiologie. Mezi takové formace patří sporné ovariální cysty, děložní myomy, polypy a další.
 • Krvácení neznámé etiologie. Jakékoli děložní krvácení by mělo být pečlivě vyšetřeno, včetně histologicky potvrzeno biopsií nebo škrábáním z děložní dutiny.
 • Jakékoli podezření na maligní procesy ženských pohlavních orgánů.

Jakékoli postupy by měly být předepsány gynekologem a fyzioterapeutem, pečlivě objasňující diagnózu pacienta a stanovující konkrétní cíle léčby. Léčba by měla být prováděna přísně podle schématu předepsaného lékařem..

Každá léčba má samozřejmě své výhody a nevýhody..

Začněme s klady:

 1. Jednoduchost. Fyzioterapeutická oddělení jsou téměř v každé nemocnici nebo na klinice, mnoho z nich má domácí přístroje pro fyzioterapii.
 2. Vysoká účinnost, zejména s kompetentním a včasným předepisováním komplexů postupů.
 3. Bezbolestnost. Mnoho pacientů se obává, zda to bolí nebo ne fyzioterapii. Rychle vás ujišťujeme: vůbec to nebolí a někdy je to dokonce příjemné.
 1. Poměrně velký seznam kontraindikací.
 2. Fyzioterapie není hlavní léčba, lze ji použít pouze jako doplňkovou léčbu.
 3. Je nutné provádět postupy pravidelně a metodicky. Chcete-li to provést, musíte často jít do zdravotnického zařízení a strávit tam spoustu času..

Fyzioterapie se v gynekologii dlouhodobě a úspěšně používá, zejména při léčbě různých chronických stavů a ​​ženské neplodnosti. Uveďme nejúčinnější.

K tomu se používají dvě podložky, které jsou umístěny na kůži v projekci ohniska - nahoře a dole. Horní podložka je navlhčena roztokem léčiva. Zdá se, že elektrický proud „sbírá“ ionty drogy a „přenáší“ je na místo určení, čímž vytváří maximální koncentraci aktivované drogy na správném místě.

V gynekologii se široce používají následující látky:

 • Zinek. Zinkové přípravky mají dobrý protizánětlivý a baktericidní účinek, zejména při zánětlivých onemocněních děložního čípku a sliznic dělohy.
 • Jodid draselný má analgetický účinek a také stimuluje růst endometria v případě jeho nedostatečnosti.
 • Hydrokortison. Elektroforéza s hydrokortizonem dobře pomáhá při bolestech a adhezích, zánětlivých onemocněních přívěsků.
 • Novokain pomáhá zmírnit zánět.
 • Lidaza je vynikající lék pro prevenci a léčbu srůstů po zánětlivých procesech a gynekologických operacích.
 • Magnesia elektroforéza je často předepsána těhotným ženám s gestózou nebo hrozbou předčasného porodu.

Elektroforéza by měla být prováděna denně. Procedura trvá asi 10 minut, obvykle je potřeba 7-14 procedur.

Jedná se o typy terapie elektromagnetickými poli různých frekvencí..

 • Hlavním účinkem UHF je oteplovací účinek, který se široce používá při léčbě zánětlivých onemocnění: adnexitida, salpingitida, zejména při chronickém průběhu. Teplo zmírňuje bolest a zlepšuje průtok krve do postižené oblasti.
 • Hlavním účinkem EHF je stimulace buněk imunitního systému. Pod vlivem EHF se zlepšují procesy hojení a opravy tkání a aktivuje se lokální imunita oblasti ženských pohlavních orgánů.

V gynekologii se nejčastěji používá elektrická stimulace děložního čípku. Podstata techniky spočívá v tom, že ke krku jsou připojeny speciální elektrody, kterými jsou dodávány elektrické impulsy s určitou frekvencí.

To způsobí aktivaci zpětnovazební regulace pohlavních orgánů - hypotalamu a hypofýzy. Tato technika se používá pro:

 • Poruchy cyklu;
 • Neplodnost s oslabenou funkcí vaječníků;
 • Časná menopauza;
 • Hypoplázie dělohy;
 • Příprava a stimulace porodu;
 • Slabost práce.

Hlavním účinkem fyzioterapeutického ultrazvuku je mikromasáž. Vlna způsobuje mikrovibrace v tkáních, které zlepšují:

 • Průtok krve a mikrocirkulace.
 • Snižuje otoky tkání a stimuluje odtok tekutiny z ohniska zánětu.
 • Poskytuje protizánětlivé a analgetické účinky.
 • Nejvýhodnějším účinkem ultrazvuku je jeho antiadhezivní účinek. To je velmi důležité pro prevenci adhezí po akutním zánětu nebo chirurgickém zákroku. Ideální je kombinace ultrazvuku a elektroforézy s lidázou v pooperačním období - jako prevence adhezí.

Fyzioterapie s ultrazvukem v gynekologii je velmi jednoduchá - používají se speciální senzory a pohybují se po spodní části břicha nebo mléčné žlázy po dobu asi 10 minut po dobu 5-10 dnů. Pro ultrazvukové přístroje existují speciální vaginální trysky.

Na každé klinice je přístroj pro magnetoterapii a mnoho z nich má doma „magnety“ - v podobě malých domácích spotřebičů.

Magnetické pole má následující účinky:

 1. Zlepšuje mikrocirkulaci.
 2. Zvyšuje tón hladkých svalů - a tím přispívá ke kontrakci dělohy. Tento účinek se používá v období po porodu, stejně jako k zastavení silné menstruace..
 3. Má výrazný analgetický účinek - zejména při bolestivých menstruacích a endometrióze.

Postup při magnetoterapii je obdobný jako u ultrazvuku - speciální snímač je veden po břiše po dobu 10-15 minut denně. Průběh procedur obvykle trvá 7-10 dní.

Laserové záření je v medicíně široce používáno. Jeho účinky jsou vysoce závislé na vlnové délce a výkonu. Vysoce výkonné záření se používá jako analoga skalpelu nebo tkáňového odpařovače v mikrochirurgii. Fyzioterapeutický laser má silný imunostimulační a stimulující růst a obnovu buněk.

V posledních letech je velmi populární postup zvaný supravaskulární laserové ozařování krve (ULBI). Tato technika spočívá v laserovém ozařování velkých cév - postup má výrazný imunomodulační účinek v boji proti chronickým zánětlivým procesům.

Různé vodní aktivity jsou nejen příjemné, ale také velmi užitečné postupy:

 • Charcot sprcha
 • Kruhová sprcha
 • Různé druhy koupelí - jehličnaté perleťové, minerální, terpentýnové.

Tyto obecné vodní procedury uklidňují nervový systém, normalizují spánek, aktivují procesy krevního oběhu a pomáhají bojovat s otoky. Tyto účinky jsou velmi důležité u těhotných žen a žen v menopauze..

Místní vodní úpravy jsou různé vaginální sprchy a koupele. Pro ně se používají léčivé minerální vody a různé roztoky léčiv. Takové místní postupy jsou účinné pro různé vaginitidy a cervikální onemocnění..

Léčivé bahno se již dlouho používá k léčbě ženských chorob. V carském Rusku a Sovětském svazu byly vytvořeny bahenní koupele speciálně pro léčbu ženských onemocnění - Kislovodsk, Saki a další. Bahno obsahuje velké množství živin, minerálů a bioaktivátorů, které pronikají do tkání při vnějším použití bahna.

V gynekologii jsou pro jejich zánětlivá onemocnění široce používány bahenní tampony a krémy na děložní čípek a vulvu. Aplikaci bláta můžete použít také externě - na kůži v projekci vaječníků a dělohy. To je zvláště účinné v kombinaci s dalšími fyzioterapeutickými metodami - termálními postupy, elektroforézou a ultrazvukem.

K léčbě onemocnění ženského reprodukčního systému tablety a čípky někdy nestačí. Ve většině případů jsou příčinou těchto onemocnění anatomické poruchy, takže je vyžadován komplexní účinek. V gynekologii se nejčastěji používá elektroforéza. Díky tomuto postupu se do těla zavádí do kůže celá řada léků, které nepoškozují gastrointestinální trakt pacienta..

Výhody tohoto postupu jsou následující:

 1. Léky vstupují do těla v malých dávkách, což minimalizuje riziko nežádoucích účinků.
 2. Léky podávané během elektroforézy se neshromažďují na jednom místě ani nepřetížují žaludek a krev.
 3. Léky injikované pod kůži se distribuují po celém těle pacienta spolu s fyziologickými tekutinami, díky čemuž se terapeutický účinek dostaví rychleji.
 4. Prostředky pronikají do všech postižených oblastí, a to i v případě porušení mikrocirkulace krve v oblasti zánětu.
 5. Léky vstupují do těla ve formě iontů, což zvyšuje jejich farmakologickou aktivitu.
 6. Sliny a žaludeční šťáva lék nezničí.
 7. Elektrické náboje ovlivňují celé tělo.

Je možné provádět fyzioterapii během menstruace: elektroforéza, magnetoterapie

Magnetoterapie se často používá na klinikách v gynekologickém průmyslu. Platí to však i v jiných oblastech. Tato technika zvyšuje ochranné funkce těla. Pomáhá vyrovnat se s bolestivým syndromem. Magnetická terapie v gynekologii účinně zvládá zánětlivý proces.

Často předepsáno pro endometritidu. Používá se jako pomocná metoda. Již po prvním zasedání je zde pozitivní trend. Spánek se zlepšuje a teplota se obnovuje. Tok krve je normalizován. Magnetoterapie patří k fyzioterapeutickým procedurám.

Provedeno, pouze pokud existují důkazy.

Léčba gynekologických patologií může být prováděna pomocí magnetoterapie

Co je podstatou této techniky

Díky působení magnetických polí se normalizuje polarita buněk. Obnovuje se krevní oběh a enzymové systémy. Postup umožňuje:

 • zlepšit výkon imunitního systému;
 • eliminovat bolestivý syndrom;
 • vyrovnat se s mnoha gynekologickými chorobami.

Tato metoda se používá k boji proti zánětlivým a adhezivním procesům. Může být předepsán pro boj s neplodností.

Jaké jsou typy magnetoterapie

Magnetoterapie je prezentována na veřejných i soukromých klinikách. Tato technika se používá již více než rok a prokázala svou účinnost.

Lze použít různé techniky a zařízení

Pro ošetření lze použít přímé nebo střídavé proudy, stejně jako vysoké nebo nízké frekvence. Metody používané v gynekologii jsou popsány v tabulce.

VzdálenýDíky zařízení je ovlivněno spodní břicho. Část magnetického účinku je absorbována tkáněmi a druhá část proniká do postižené oblasti.
DutinaMagnetické pole působí přímo na postiženou oblast. Je důležité velmi přesně měřit úroveň magnetického vlivu.

Spolu s magnetoterapií lze podávat léky. Lék se tak stává účinnějším..

Jaké jsou indikace pro postup

Nejčastěji se doporučuje manipulace za přítomnosti zánětlivých procesů ve vaječnících. Postup je předepsán pro různé nemoci bez ohledu na stupeň zanedbávání. Je předepsán pro chronické formy a exacerbace.

Metoda je použitelná ke zlepšení práce vaječníků

Procedura je předepsána po chirurgických zákrocích k urychlení obnovení pracovní kapacity těla. Kromě toho manipulace působí v léčitelných formách neplodnosti..

Pozitivní účinek terapie je pozorován bezprostředně po ukončení manipulace. Za krátkou dobu eliminuje bolest a obnovuje spánek.

Jaká jsou pravidla pro postup u různých gynekologických patologií

V případě zánětu, cyst nebo polycystických onemocnění je léčba předepsána v oblasti límcové zóny. Terapie normalizuje funkci vaječníků. Manipulace se provádí 5. až 7. den menstruačního cyklu. U menstruace se magnetoterapie neprovádí kvůli zvýšenému riziku krvácení.

Před zákrokem by žena měla navštívit toaletu a vyprázdnit močový měchýř. Po manipulaci byste měli sedět na jednom místě asi půl hodiny. Je to způsobeno prudkým poklesem krevního tlaku a obecným zhoršením pohody..

Magnetické procedury jsou často předepsány po císařském řezu

Magnetická pole léčí pouze stádia 1 a 2 endometriózy. V ostatních případech je terapie neúčinná. Procedura se provádí mezi cykly hormonální léčby.

Pokud byl proveden císařský řez, lze po porodu předepsat magnetoterapii. To pomůže v krátké době zbavit se stávajícího zánětlivého procesu. Proces hojení současného poškození je zrychlen. Průběh léčby je 10-20 procedur.

Magnetoterapie účinně obnovuje menstruační cyklus. To je způsobeno normalizací hormonálních hladin. Terapie trvá 10-14 sezení. V případě potřeby léčbu opakujte.

U dospívajících lze předepsat magnetoterapii. Léčba je předepsána ve spojení s hormonálními léky. Kromě toho se doporučuje vitaminová terapie. Obnovuje práci vaječníků..

Magnetoterapie pomáhá obnovit menstruační cyklus

V případě endocervicitidy byste měli nejprve podstoupit farmakoterapii. Obvykle je ženě předepsána antibiotika a antivirotika. Magnetoterapie se provádí 5-8 dní cyklu po skončení menstruace.

Fyzioterapie pro endocervicitidu trvá 10-15 minut. Léčba se provádí v kurzech po dobu 2 týdnů.

Neplodnost je eliminována postupně. Magnetická terapie je předepsána k odstranění základního onemocnění, které se stalo důvodem nemožnosti početí dítěte. Léčba se provádí několikrát ročně.

V případě neplodnosti jsou magnety umístěny v oblasti límce a dolní části břicha. Terapie se provádí 5. den cyklu. Cyklus se postupně narovnává a zvyšuje se pravděpodobnost úspěšného početí.

 • Toto video vám řekne, jak efektivní je magnetoterapie:
 • Při plánování dítěte lze terapii předepsat jako profylaxi pro následující odchylky:
 • hypertenze;
 • nemoci kloubů.

Snižuje riziko exacerbace těchto onemocnění během těhotenství a po porodu.

Jaké jsou kontraindikace

Postup má také kontraindikace, s nimiž je třeba se předem seznámit. S omezeními je terapie nemožná a dokonce nebezpečná. Nevystavujte magnetickým polím, když:

 • individuální nesnášenlivost postupu;
 • epileptické záchvaty;
 • nadměrná únava;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • nemoci, které jsou způsobeny procesy hematopoézy;
 • nošení dítěte;
 • maligní procesy.

Těhotným ženám není předepsán postup

S některými kontraindikacemi lze postup provést, ale pouze pokud přínos převáží riziko.

Je-li pozorováno SARS, je nutné postup ukončit. Musíte počkat nějaký čas, než se tělo zotaví.

Je možné provádět magnetoterapii doma

Jen málo lidí ví, že magnetoterapii lze provádět i doma. K tomu se používají speciální magnetické koule nebo válce. Nejprve se musíte poradit s lékařem. Pouze lékař může zvolit nejoptimálnější dávkování..

Elektroforéza pro menstruaci - Mesyachnye.info

V situacích, kdy se konzervativní léčba nemůže zbavit nemocí, stojí za to se uchýlit k procedurám zvaným fyzioterapie. Tento typ terapie však má více než jen pozitivní vlastnosti. Existuje také negativní účinek těchto ošetření na lidské tělo..

Elektroforéza je jen jedním z typů těchto postupů. Tato metoda přispívá k vniknutí léků do poškozeného místa pomocí proudu procházejícího po povrchu sliznic. Tato metoda se používá v různých oblastech medicíny: traumatologie, stomatologie, gynekologie a mnoho dalších..

Tento postup je jedním z nejjednodušších a nejbolestivějších. Pod dohledem ošetřujícího lékaře jej lze používat i během těhotenství. Elektroforéza je proces, který by neměl být alarmující, protože je to jeden z nejbezpečnějších postupů, ale je možné provést elektroforézu během menstruace - zkusme to zjistit v tomto článku.

Medicína v tuto chvíli nabízí populaci obrovské množství různých hardwarových technik. Ale mezi všemi z nich zaujímá hlavní místo takový postup jako elektroforéza. Zvažme, jaký je tento postup..

Elektroforéza je postup, při kterém elektrický proud pomáhá léčivu dostat se do poškozené oblasti těla a podporuje jeho zotavení: pod vlivem elektrického proudu vytvářeného stacionárními elektrodami se molekuly léčiva pohybují přímo do oblasti, kde je jejich účinek potřebný. Účinnost léčby se tak významně zvyšuje..

Pomocí této metody můžete injekčně podávat léky v malém objemu, což snižuje možnost nežádoucích účinků, a tím více se můžete vyhnout předávkování. Požadovaná dávka je předepsána fyzioterapeutem. Největší množství léčiva se nachází přesně v místě jeho vstupu do těla..

Tuto metodu používají lidé již více než 100 let, a proto odborníci s její implementací nashromáždili rozsáhlé zkušenosti..

Elektroforéza je především nezbytná v případech, kdy je nemocné tělo charakterizováno zánětlivým procesem.

Elektroforéza dokonale pomáhá při léčbě různých neurologických patologií, je také účinná, když je zapotřebí zmírnit svalové křeče, a také urychluje procesy oběhu na buněčné úrovni.

. Fáze 2 menstruačního cyklu, když začíná

Budeme analyzovat, jak probíhá postup elektroforézy.

Provádění této metody léčby nepředstavuje žádný složitý systém. Podle jednoduchých pravidel může odborník dosáhnout výsledků v nejmenším počtu sezení. Tento postup lze provést těmito způsoby:

 1. „Koupel“ je metoda, která nese následující postup: nemocná část lidského těla je umístěna do speciální nádoby obsahující léčivý roztok a elektrolyt.
 2. Intersticiální léčba je jednou z nejúčinnějších metod. Léčivé látky se vstřikují pomocí elektrod přímo dovnitř. Elektrody jsou neustále vystaveny elektrickému proudu, což přispívá k rychlé absorpci léčiva. Ale speciální trysky, které jsou vybaveny elektrickým proudem, jsou umístěny na problémové oblasti pokožky a těla. Léčivá látka tak pomocí elektrického proudu vstupuje na požadované místo..
 3. Nejčastěji používanou technikou v lékařské praxi je galvanická elektroforéza. Při provádění takového postupu se na pokožku nemocného umístí speciální polštářky, které jsou napuštěny léčivou látkou. Poté lék vstupuje do těla pod vlivem elektrod. Vytvářejí koncentraci látky, která se šíří do všech tkání.

Elektroforéza během menstruace je obtížná otázka, ale pokusíme se na ni odpovědět nejdostupnějším způsobem.

Nejprve určíme, ve kterých případech není možné provést postup elektroforézy:

 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s různými srdečními chorobami, které se vyznačují přerušovaným rytmem, nebo kteří mají srdeční selhání;
 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s nemocemi, jako jsou komplexní plicní nemoci, které přímo souvisejí se skutečností, že v alveolách je nízká hladina kyslíku;
 • neměli byste zvolit léčbu elektroforézou u lidí, kteří čelí bronchiálnímu astmatu a tuberkulóze;
 • lidé, kteří mají rakovinu, nemohou být léčeni metodami, které zahrnují termální procedury.
 • není nutné, aby se lidé se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení účastnili tepelných procedur, protože to vede pouze k velkému objemu vylučované krve. Stejné pravidlo platí pro ženy během jejich období..

Absolutně všechny fyzické vlivy na pánevní oblast, ke kterým dochází během menstruace ženy, jsou kontraindikovány.

To přispívá k tomu, že se krvácení může zesílit, a existuje také možnost, že dojde k hormonálním poruchám..

Někteří lékaři tvrdí, že se vyskytly případy, kdy se menstruace u žen po postupu elektroforézy zvýšila a doba trvání tohoto období se zvýšila..

Cyklus menstruace se zkrátil - důvody

Lékaři rozlišují takové skupiny pacientů, kteří nemohou podstoupit tento postup:

 • fyzioterapie pro menstruaci se nedoporučuje;
 • při akutních zánětlivých procesech je třeba se vyhnout elektroforéze;
 • lidé s akutními a chronickými srdečními chorobami jsou při tepelných procedurách kategoricky kontraindikováni.

Už asi 100 let používají lékaři k urychlení zotavení metodu elektrického proudu. Během této doby se medicína zlepšila, a tak se tato metoda stala jednou z nejúčinnějších.

Lékaři obecně prosazují předepisování fyzioterapeutických postupů pacientům, ale specializovaní odborníci, například gynekologové, doporučují, aby si na takové metody léčby dávali pozor.

To je způsobeno skutečností, že absolutně všechny fyzické vlivy, které směřují do oblasti pánve, jsou během menstruace kontraindikovány..

I minimální tepelná nebo mechanická expozice přispívá k tomu, že se krvácení může zesílit, a existuje také možnost, že dojde k hormonálním poruchám..

Při předepisování elektroforézy by měl ošetřující lékař znát všechny vlastnosti vašeho těla.

Shrňme, že elektroforéza během menstruace se ve standardních případech nedoporučuje, protože mohou nastat nežádoucí důsledky ve formě zvýšení intenzity a doby trvání výtoku..

Existuje však řada výjimek, které musíte také konzultovat s lékařem, který zná všechny vlastnosti vašeho těla..

Pokud je potřeba fyzikální terapie vysoká a menstruace obvykle není příliš hojná, pak je docela možné provést postup, který s největší pravděpodobností nebude mít nepříznivý účinek na tělo..

Elektroforéza pro zdraví žen

Elektroforéza je typ fyzioterapie, která umožňuje injekci léků do těla pomocí elektrického proudu přes kůži nebo sliznice. Používá se v různých oblastech medicíny, jako je traumatologie, ORL, terapie, stomatologie, gynekologie a další..

Jedná se o poměrně jednoduchý, bezbolestný a bezpečný postup, který lze při absenci kontraindikací a pod dohledem lékaře použít i během těhotenství. Terapeutický účinek se dosahuje nejen podáváním léků, lokální účinek slabého elektrického proudu na tkáně těla zlepšuje jejich stav.

Výhody elektroforézy oproti jiným postupům

 • lék se podává v malém množství, což snižuje pravděpodobnost nežádoucích vedlejších účinků;
 • vstřikovaná látka se hromadí v tkáních na místech, kde jsou aplikovány elektrody, a vytváří takzvaný depot, ze kterého je poté s fyziologickými tekutinami přenášena do celého těla a vytváří dlouhodobý terapeutický účinek;
 • ionty, ve kterých lék vstupuje do těla, jsou nejaktivnější chemickou formou látky;
 • místní forma podávání léku vám umožňuje vytvořit vysokou koncentraci na konkrétním místě bez zvýšení jeho množství v krvi nebo zažívacím traktu;
 • penetrace léčivých látek přímo do ložisek zánětu je možná, i když je narušena mikrocirkulace v okolních tkáních;
 • nedochází k destrukci léků pod vlivem slin a žaludeční šťávy;
 • elektrický proud používaný k podávání léků má příznivý účinek na tělo.

Kontraindikace postupu

Navzdory mnoha pozitivním aspektům a relativní bezpečnosti elektroforézy existují také kontraindikace jejího použití. Mezi ně patří zejména:

 • maligní nádory, bez ohledu na jejich umístění;
 • některé srdeční choroby;
 • akutní zánět;
 • teplo;
 • některé kožní stavy, jako je dermatitida nebo ekzém;
 • poškození kůže v místech, kde jsou aplikovány elektrody;
 • individuální alergické reakce na léky nebo elektrický proud.

Fyzioterapii během těhotenství lze navíc používat opatrně. Během tohoto období se nejčastěji používá léčba papaverinem nebo magnézií. Elektroforéza vám současně umožňuje používat i silná činidla, například aminofylin, který se obvykle používá v extrémních případech, aniž by došlo k poškození dítěte..

Léčba během menstruace u žen

Mnoho lékařů má tendenci odmítnout provádět procedury během menstruace, ačkoli tento stav není absolutní kontraindikací pro elektroforézu. Krvácení, které je během menstruace normální, není způsobeno akutním nebo hnisavým onemocněním. Pokud léčba přímo neovlivňuje oblast dělohy nebo vaječníků, nedochází ke kontaktu elektrod s poškozenými sliznicemi.

Je možné provést elektroforézu s děložními fibroidy

Myom dělohy je benigní novotvar svalových vláken, který postihuje hlavně ženy v reprodukčním věku.

Ženy s diagnostikovaným děložním myomem jsou zvyklé si myslet, že léčba onemocnění sestává z užívání hormonálních léků nebo chirurgické léčby.

Jen málo lidí přemýšlí o tom, že fyzioterapii lze provádět pomocí děložních myomů. Samozřejmě, jako nezávislý typ terapie, takové postupy obecně nejsou předepsány, ale jsou účinným posílením hlavních metod..

Bohužel ne všechny postupy se doporučují pro děložní myomy.

Jaké fyzioterapeutické postupy jsou kontraindikovány pro myom dělohy

U děložního myomu se nedoporučuje provádět:

 • ozokeritové ošetření;
 • terapie fonoforézou;
 • masáž zad v bederní páteři, stejně jako masáž břicha;
 • použití ultrafialových paprsků;
 • léčba střídavým magnetickým polem, metoda zvaná induktotermie;
 • použití infračerveného záření;
 • vibrační terapie v pánevní oblasti;
 • parafínová terapie.

Fyzioterapie pro děložní myomy: kontraindikace pro všechny metody.

Nedoporučuje se provádět fyzioterapeutické metody pro systémová onemocnění krve; hypertenze, doprovázená porušením srdečního rytmu; krvácející; zánětlivý proces; infekční nemoci, stejně jako s subfebrilní tělesnou teplotou.

Fyzioterapie pro děložní myomy je zaměřena na normalizaci hormonálních hladin a stabilizaci práce nervového systému. také jsou předepsány některé typy postupů ke snížení bolesti a zastavení růstu myomů. Volba fyzioterapie je zaměřena na snížení projevů příznaků onemocnění. Zmizení nebo snížení projevů děložních myomů vede ke zlepšení kvality života pacientky.

Lokalizace a velikost myomatózního uzlu závisí na tom, jaké fyzioterapeutické postupy jsou možné s děložními myomy. V zásadě se doporučuje jmenování následujících postupů:

 • elektroforéza;
 • magnetoterapie;
 • radonové a jod-bromové lázně.

Fyzioterapie se provádí u malých a středních děložních fibroidů, protože léčba bude u velkých velikostí neúčinná. Je také třeba poznamenat, že fyzioterapie se nejlépe provádí na pozadí hormonální terapie. To je způsobeno přímým účinkem samotných postupů na produkci hormonu estrogenu..

Je možné provést fyzioterapii děložních fibroidů a o které rozhodne ošetřující lékař. Vlastní výběr metody může vést k negativnímu účinku, který provokuje růst uzlu. U gynekologických onemocnění, včetně děložních myomů, se fyzioterapie doporučuje provádět 5-7 dní po skončení poslední menstruace.

Při výběru fyzioterapeutických postupů je na prvním místě elektroforéza, protože je považována za nejúčinnější a nejbezpečnější metodu. Touto metodou se zvyšuje náchylnost těla k lékům. Působení elektroforézy je založeno na dodávce konstantního elektrického proudu s nízkým napětím a relativně nízkou silou.

Během procedury fyzioterapeut aplikuje speciální impregnované vložky na bederní páteř a břicho. Dále jsou k těmto ubrouskům připojeny elektrody připojené k jednotce přístroje..

Napájení proudu se určuje v každém případě individuálně. Postup je relativně krátký a trvá jen pár minut.

Metoda je naprosto bezbolestná, ale v případě bolestivých pocitů je pacientovi injekčně podán jodid sodný a draselný.

Lze provést elektroforézu pro děložní myomy? Elektroforéza se provádí v případech, kdy děložní fibroid nepřesahuje 12-13 týdnů těhotenství. Je zaznamenán spíše pomalý růst, ne více než 4 centimetry ročně.

Výsledkem expozice elektroforéze děložním fibroidům je:

 • významné snížení syndromu bolesti, a to jak před menstruací, tak během ní;
 • ovlivňuje fungování vaječníků, snižuje produkci estrogenu;
 • výběr, který nastane uprostřed cyklu, zmizí.

Je možné dělat magnetoterapii pro děložní myomy.

Metoda magnetoterapie vede k:

 • zmenšení velikosti myomatózních uzlin dělohy;
 • zvýšení účinnosti léčby drogové závislosti na pozadí této metody;
 • dlouhé složité postupy vedou k zastavení růstu uzlů.

Jód-brom a radonové koupele

U děložních fibroidů jsou předepsány také lázně s radonem. Výhodou tohoto postupu je, že radon ovlivňuje uzel, čímž snižuje produkci estrogenu. V důsledku toho se růst uzliny zastaví a klinické projevy děložních myomů zmizí..

Bromové jodové koupele působí protizánětlivě, normalizují endokrinní systém a podílejí se na regulaci metabolických procesů.

Je možné udělat UHF s děložními fibroidy?

UHF terapie se provádí pomocí elektromagnetických polí, která mají ultravysokou frekvenci. U děložního myomu jsou destičky umístěny v hypotalamu a hypofýze. Pod vlivem UHF vln se obnoví hormonální funkce dělohy.

Výsledkem je obnovení menstruačního cyklu ženy, normalizace produkce estradiolu a progesteronu. Tato terapie má tedy výrazný korekční účinek..

tato metoda se také ve většině případů doporučuje při komplexní terapii pooperačního období při odstraňování děložních myomů.

O nutnosti fyziologických postupů pro děložní myomy rozhodne ošetřující lékař. také určuje, který druh je v každém případě potřebný. Je třeba si uvědomit, že samoléčba může způsobit větší poškození zdraví..

Video: Co lze a co nelze dělat s děložními myomy

Elektroforéza a magnetoterapie během menstruace

Fyzioterapie je široce používána ve všech oborech medicíny. Je účinný během rehabilitačního období po nemoci a pomáhá urychlit proces obnovení normálního fungování těla..

Gynekologové předepisují pacientům užitečné fyzioterapeutické sezení pro terapeutické, profylaktické účely. Ženy se zajímají o to, zda je možné provádět fyzioterapii během menstruace. Na tuto otázku může přesně odpovědět ošetřující lékař, který hodnotí stav těla..

Tato metoda léčby nenaruší průběh menstruačního cyklu, ale lékař si musí být jist, že neexistují žádné kontraindikace, aby nezpůsobovaly komplikace..

Kontraindikace fyzioterapie

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Elektroforéza a menstruace

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů..

Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení..

Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení..

Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod.

Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy.

Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku.

Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Magnetoterapie a menstruace

Vliv magnetického pole má příznivý účinek na tělo ženy. Tato metoda léčby se osvědčila v boji proti zánětlivým onemocněním, adhezím, neplodnosti..

Zařízení má speciální přílohy, které vám umožňují ovlivňovat nejen externě, ale také interně. Ovládání se provádí pomocí počítače, fyzioterapeut během relace střídá polarity.

Tato technika je předepsána během exacerbace endometritidy, kolpitidy, endocervitidy. Magnetický efekt je doplněn konzervativní léčbou a žena cítí úlevu mnohem rychleji..

Současně je doba užívání léků výrazně snížena, tělo nemá velkou zátěž a rychleji se zotavuje.

Tato technika se zpravidla nepoužívá během menstruace. Zvyšuje se riziko krvácení. Léčba začíná po skončení kritických dnů. Včasné jmenování terapie pomáhá ženě zbavit se mnoha problémů, obnovit zdraví reprodukčního systému. Magnetoterapie pomáhá ženě mít zdravé dítě.

Správně zvolené fyzioterapeutické postupy urychlují proces hojení, zotavení ženy po nemoci. Terapeutická elektroforéza, magnetoterapie, kromě konzervativních technik, pomáhají udržovat zdraví žen a mnoho z nich bude schopno uskutečnit svůj milovaný sen tím, že se stane matkou.

Elektroforéza a magnetoterapie během menstruace. Je možné provádět elektroforézu během menstruace

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Elektroforéza a menstruace

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů..

Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení..

Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení..

Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod.

Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy.

Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku.

Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Omezení postupu

Dopad konstantního elektrického proudu na ženské tělo je tak minimální, že nezpůsobuje bolest nebo nepohodlí spravedlivému sexu.

Po výzkumu se nicméně ukázalo, že po několika sezeních fyzioterapeutické metody při léčbě zánětlivých procesů v místě aplikace elektrod se může objevit bolestivost, hyperémie nebo otoky tkání.

Tyto příznaky se vysvětlují reakcí části těla pacienta na léčbu. V medicíně jsou popsány případy alergických projevů na injekčně podávané léky, kdy dochází k zarudnutí kůže, pálení a svědění v místě aplikace elektrod.

Aby se předešlo těmto komplikacím, podávají se ampulkové roztoky Suprastinu, Difenhydraminu nebo hormonálních přípravků. Fyzioterapeutická sezení se obnoví po 2–3 týdnech.

Mezi přísné kontraindikace použití elektroforézy patří:

 • chronické srdeční onemocnění zhoršené arytmiemi a srdečním selháním;
 • onkologické procesy v jakékoli fázi;
 • problémy s krvetvorbou (nadměrné zesílení krve nebo zvýšené krvácení);
 • všechny typy cyst;
 • vzhled polypů na těle a děloze před jejich odstraněním chirurgickým zákrokem;
 • období zotavení po potratu;
 • komplikace způsobené onemocněními pánevních orgánů, které vedou k výskytu hnisavých lézí;
 • řada kožních onemocnění nebo poškození kůže v místech kontaktu s elektrodami;
 • kondylomy a papilomy.

Omezení použití metody jsou zavedena také v následujících případech:

 • období těhotenství;
 • plicní patologie;
 • těžká onemocnění endokrinního systému;
 • chronický průběh cholelitiázy nebo urolitiázy.

Kromě toho existují obecné kontraindikace fyzioterapie způsobené strukturálními rysy těla:

 • nesnášenlivost dokonce slabých výbojů elektrického proudu;
 • nachlazení;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • tuberkulóza a jakákoli forma hepatitidy;
 • akutní selhání jater nebo ledvin;
 • pohlavní choroby;
 • drogová nebo duševní závislost.

Ošetření na klinice "Soukromá praxe"

Soukromá praxe je jedním z nejlepších diagnostických a léčebných center v Moskvě a nabízí širokou škálu lékařských služeb, z nichž jedním je elektroforéza.

Zaměstnáváme lékaře nejvyšší kategorie a lékaře lékařských věd, kteří vyvinuli autorské metody terapie a obnovili zdraví mnoha pacientů..

Na naší klinice můžete získat celou řadu kvalifikovaných služeb: lékařskou pomoc a počáteční vyšetření, komplex výzkumu nejnovějšího evropského vybavení a v moderní laboratoři, účinnou terapii a úplné uzdravení.

Elektroforézu s jodidem draselným můžete podstoupit ve vhodnou dobu. Než podstoupíte fyzioterapii, musíte se poradit s praktickým lékařem nebo jiným odborníkem, kterého si vyberete. Objednejte se telefonicky a získejte kvalifikovanou lékařskou péči.

VSTUPNÍ FORMULÁŘ Jméno Kontaktní telefonVýběr lékařeSpecializace lékaře urolog gynekolog venereolog terapeut neurolog kosmetolog mammolog kardiolog vyhovět testy ostatní Pohodlná doba jmenování10: 0010: 3011: 0011: 3012: 0012: 3013: 0013: 3014: 0014: 3018: 00 0020: 30Klinika

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s podmínkami zásad ochrany osobních údajů

Elektroforéza draslíku v Chistye Prudy a Varshavka

Elektroforéza draslíku na našich klinikách každý den od 9:00 do 21:00

V jižním správním obvodu a jihozápadním správním obvodu - metro Varshavskaya, Kakhovskaya, Sevastopolskaya - st. Bolotnikovskaya budova 5, budova 2, tel. 8-499-317-29-72

Je možné provádět fyzioterapii během menstruace: elektroforéza, magnetoterapie

Základním pravidlem fyzioterapeutické léčby je její použití v kombinaci s tradiční terapií. Léčba fyzikálními faktory v době exacerbace onemocnění není povolena.

Nejprve je odstraněna příčina zánětu, příznaky onemocnění jsou zastaveny. Fyzioterapie pomáhá urychlit proces hojení v konečné fázi léčby.

Často se používá v období remise chronických onemocnění ke snížení závažnosti exacerbací a snížení frekvence relapsů..

Následující podmínky jsou obecnými kontraindikacemi fyzioterapie:

 • horečka;
 • hnisavý zánět;
 • maligní formace;
 • leukémie;
 • snížená srážlivost krve;
 • užívání léků, které ovlivňují ředění krve;
 • hypertonické onemocnění;
 • srdeční choroba;
 • nainstalovaný kardiostimulátor;
 • trombóza;
 • aktivní tuberkulóza;
 • akutní poruchy nervového systému;
 • dermatologické nemoci.

Není možné provádět léčbu některou z metod za přítomnosti specifických kontraindikací. V opačném případě existuje riziko komplikací..

Druhy fyzioterapie

V gynekologické praxi lékaři často používají elektroforézu, magnetoterapii, laserové ošetření, UHF a EHF (aplikace elektromagnetických polí).

Elektroforéza

Jednou z populárních metod v gynekologii je léčba elektrickým proudem. Tato technika se používá poměrně často kvůli řadě výhod takové terapie. Umožňuje vám injekčně podávat léky do těla v minimálních terapeutických dávkách. Podstatou elektroforézy je vstup léčivých látek do těla pod vlivem elektrického proudu.

Transdermální absorpce snižuje riziko systémových nežádoucích účinků léčby. V místě aplikace těsnění se vytvoří sklad s vysokou koncentrací léčivé látky.

I při zhoršeném průtoku krve v ohnisku zánětu proniká účinná látka tkáněmi. Když obejde střevní trakt, lék není ovlivněn enzymy a zachovává si své vlastnosti, dokud nepronikne do patologického místa.

Nízkofrekvenční pulzy navíc ovlivňují humorální imunitu, zvyšují neuro-reflexní účinek.

Procedura je bezbolestná, pacient pociťuje mírné brnění v kůži. Při elektroforéze se podává široká škála léků (euphyllin, papaverin, síran hořečnatý, jodid draselný). Dávkování a trvání léčby se stanoví individuálně..

Menstruace není absolutní kontraindikací fyzioterapie. Krvácení obvykle není doprovázeno hnisavým výbojem a nedochází ke kontaktu elektrod s otevřeným povrchem rány. Stupeň penetrace léčiva nepřesahuje 1 cm, takže nedochází ke zvýšení děložního krvácení.

Příčinou bolesti během menstruace jsou chronické procesy v pánevních orgánech. Ženy si stěžují na bolesti dolní části páteře a dolní části zad. Nejběžnějšími patologiemi jsou endometrióza, adheze, erozivní změny na děložním čípku, malformace a ohyby dělohy..

Funkce aplikace

Fyzioterapie během menstruace může vést ke zvýšené bolesti, ale není její hlavní příčinou. Elektroforéza se používá k úlevě od bolestivých období. Za tímto účelem se na spodní část břicha aplikují vložky namočené v novokainu. V tomto případě bude kurz vyžadovat šest až osm sezení. Fyzioterapeutické metody:

 • lázeňská metoda;
 • intersticiální;
 • galvanoforéza (používá se častěji než ostatní).

Při léčbě patologických stavů v gynekologii je elektroforéza předepsána pátý až sedmý den menstruačního cyklu, tj. Asi týden po začátku krvácení. Počet sezení je v průměru 10 procedur. V průběhu léčby by neměly být prováděny žádné přestávky, lék by měl neustále působit na místo zánětu, a to navzdory vytváření depa v tkáních.

U lidí se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení však může elektroforéza zvýšit objem uvolněné krve. Krvácení bude intenzivnější a nárůst vazospasmu vyvolá bolest. V některých případech to může vést k prodloužení menstruačního období..

Magnetoterapie

Indikace pro jmenování magnetoterapie v gynekologii jsou většina onemocnění ženského reprodukčního systému, včetně neplodnosti.

Zařízení pro léčbu umožňuje provádění relace jak z vnějšku přes přední břišní stěnu, tak uvnitř dutiny. V závislosti na pólu se magnet používá k léčbě různých nemocí.

Střídání polarity se provádí pomocí počítačového programu.

Magnetická terapie pro menstruaci významně zkracuje dobu léčby při použití tradiční terapie. Tato technika obsahuje seznam kontraindikací, včetně poruch srážení krve. Během děložního krvácení pod vlivem pohlavních hormonů dochází ke snížení srážlivosti. Proto může magnetoterapie zvýšit její projevy..

Alternativa k elektroforéze

Fonoforéza je metoda, která využívá ultrazvukové vlny. Pokud jde o řadu výhod, fonoforéza není horší než elektrická verze fyzioterapie. Výhodou ultrazvukových vln je méně kontraindikací. Jejich nevýhodou je však menší rozsah užívaných drog..

Lékařský postup - léčivá elektroforéza

Elektroforéza, jako léčebný postup, se také nazývá iontoforéza, ionoterapie, ionogalvanizace nebo galvanická ionoterapie, všechny tyto termíny znamenají stejný proces.

Pokud jde o lékařskou praxi, elektroforéza je elektroléčebná metoda, která je založena na účincích stejnosměrného proudu a působení léků dodávaných stejným proudem..

Dodávka různých léků pomocí této metody se nazývá léková elektroforéza. Dnes se v lékařské praxi používá několik typů elektroforézy, při nichž se používají různé elektrické proudy.

K dodávání léků elektroforézou se používají následující proudy: 1. Konstantní (galvanický) proud 2. Diadynamické proudy.3. Sinusové modulované proudy. Kolísavé proudy.5. Usměrněný proud.

Zvláštnost elektroforézy během menstruace

Elektroforéza během menstruace je obtížná otázka, ale pokusíme se na ni odpovědět nejdostupnějším způsobem.

Nejprve určíme, ve kterých případech není možné provést postup elektroforézy:

 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s různými srdečními chorobami, které se vyznačují přerušovaným rytmem, nebo kteří mají srdeční selhání;
 • je nemožné předepsat tuto léčbu lidem s nemocemi, jako jsou komplexní plicní nemoci, které přímo souvisejí se skutečností, že v alveolách je nízká hladina kyslíku;
 • neměli byste zvolit léčbu elektroforézou u lidí, kteří čelí bronchiálnímu astmatu a tuberkulóze;
 • lidé, kteří mají rakovinu, nemohou být léčeni metodami, které zahrnují termální procedury.
 • není nutné, aby se lidé se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení účastnili tepelných procedur, protože to vede pouze k velkému objemu vylučované krve. Stejné pravidlo platí pro ženy během jejich období..

Absolutně všechny fyzické vlivy na pánevní oblast, ke kterým dochází během menstruace ženy, jsou kontraindikovány.

To přispívá k tomu, že se krvácení může zesílit, a existuje také možnost, že dojde k hormonálním poruchám..

Někteří lékaři tvrdí, že se vyskytly případy, kdy se menstruace u žen po postupu elektroforézy zvýšila a doba trvání tohoto období se zvýšila..

Ošetření na klinice "Soukromá praxe"

Soukromá praxe je jedním z nejlepších diagnostických a léčebných center v Moskvě a nabízí širokou škálu lékařských služeb, z nichž jedním je elektroforéza.

Zaměstnáváme lékaře nejvyšší kategorie a lékaře lékařských věd, kteří vyvinuli originální terapeutické metody a obnovili zdraví mnoha pacientů..

Na naší klinice můžete získat celou řadu kvalifikovaných služeb: lékařskou pomoc a počáteční vyšetření, komplex výzkumu nejnovějšího evropského vybavení a v moderní laboratoři, účinnou terapii a úplné uzdravení.

Elektroforézu s jodidem draselným můžete podstoupit ve vhodnou dobu. Než podstoupíte fyzioterapii, musíte se poradit s praktickým lékařem nebo jiným odborníkem, kterého si vyberete. Objednejte se telefonicky a získejte kvalifikovanou lékařskou péči.

VSTUPNÍ FORMULÁŘ Jméno Kontaktní telefonVýběr lékařeSpecializace lékaře urolog gynekolog venereolog terapeut neurolog kosmetolog mammolog kardiolog vyhovět testy ostatní Pohodlná doba jmenování10: 0010: 3011: 0011: 3012: 0012: 3013: 0013: 3014: 0014: 3018: 00 0020: 30Klinika

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v souladu s podmínkami zásad ochrany osobních údajů

Elektroforéza draslíku v Chistye Prudy a Varshavka

Elektroforéza draslíku na našich klinikách každý den od 9:00 do 21:00

V jižním správním obvodu a jihozápadním správním obvodu - metro Varshavskaya, Kakhovskaya, Sevastopolskaya - st. Bolotnikovskaya budova 5, budova 2, tel. 8-499-317-29-72

Fyzioterapie pro menstruaci: lze provést elektroforézu? | Správná antikoncepce

Mezi obrovským množstvím hardwarových technik zaujímá přední místo elektroforéza. Jedná se o elektroterapii, při které se do těla zavádějí různé léčivé látky..

Léky pronikají ve formě iontů pod vlivem elektrického pole vytvářeného stacionárními elektrodami, pod které jsou umístěny polštářky nasáklé v medicíně.

Tato metoda umožňuje zavádět látky v malém množství, to znamená snížit jejich možné vedlejší účinky a zabránit předávkování.

Vysoká koncentrace léčiva se nachází pouze v místě vpichu, kde tvoří jakýsi depot, ze kterého se postupně vstřebává.

I při špatném průtoku krve v místě zánětu však elektroforéza umožňuje transport účinné látky do zanícené tkáně..

Výhodou tohoto typu fyzioterapie je, že se lék nemění a nerozkládá se v době, kdy vstoupí do zánětlivého zaměření.

Proud s nízkou silou má další stimulační účinek na humorální imunitu a také zvyšuje neuro-reflexní účinky.

Mezi všemi léčivými látkami jsou ty, které se vstřikují na katodu (sloučeniny bromu, jodu, kyseliny nikotinové) a léky vstřikované z anody (sloučeniny hořčíku, vápníku a draslíku). Pocity způsobené procedurou jsou srovnatelné s brněním kůže nebo sliznice u mnoha jehel. Nemělo by docházet k žádnému výraznému nepohodlí.

Subjektivní vnímání pacienta je kritériem pro výběr aktuální síly, která, stejně jako doba trvání procedur, doba trvání léčby, jsou pro pacienta individuálně vybrány fyzioterapeutem.

Při předepisování léčby lékař bere v úvahu potenciální kontraindikace: akutní infekční a hnisavé změny, poranění kůže nebo sliznic, dekompenzace diabetes mellitus, třetí stupeň hypertenze, srdeční selhání ve dvou kruzích krevního oběhu, onkopatologie, těžké bronchiální astma.

Zohledňuje se také alergická anamnéza a předchozí alergické reakce na léky používané při elektroforéze.

Otázka, zda lze provést elektroforézu během menstruace, znepokojuje mnoho pacientů. Menstruační krvácení je výsledkem rozbití spirálních cév endometria. Obvykle to není doprovázeno zánětlivými, včetně hnisavých projevů. Povrch rány nepřichází do styku s elektrodami.

To znamená, že neexistují žádné přímé kontraindikace pro elektroforézu během menstruace. Při působení elektroforézy s penetrací léků do hloubky ne více než jeden centimetr neexistují absolutně žádné vlivy, které by zvyšovaly děložní krvácení. Bolest během menstruačního krvácení je způsobena patologickými změnami v těle dívky nebo ženy a není fyziologická.

Bolestivý syndrom může doprovázet menstruaci s malformacemi a polohou dělohy, endometrióza, adhezivní onemocnění, endometritida, eroze děložního čípku, hormonální poruchy s převahou prostaglandinů, různá porušení trojitého sestupného gradientu kontraktilní aktivity myometria. Fyzioterapie pro menstruační bolesti se může zintenzivnit, ale nemůže být jejich hlavní příčinou..

Bolest po fyzioterapii lze překrýt pouze nepohodlí, ke kterému dochází z těchto důvodů. Samotná elektroforéza nemůže u zdravého těla vyvolat bolestivý syndrom.

Vzhledem k tomu, že fyzioterapie je předepsána pouze pro různé patologické procesy u ženy, včetně malé pánve, není obvyklé, aby fyzioterapeuti prováděli elektroléčbu menstruačního krvácení..

Protože průběh deseti procedur nelze přerušit, snaží se zahájit elektroforézu bezprostředně po zastavení krvácení, což odpovídá pátému nebo sedmému dni menstruačního cyklu. To vám umožní podstoupit celý průběh léčby před začátkem další menstruace, přestávku, během níž více než tři dny anuluje výsledky léčby.

Obecně rozhoduje o vhodnosti elektroforézy ve vztahu ke dnům menstruačního cyklu fyzioterapeut ve spojení s gynekologem. To bere v úvahu individuální charakteristiky pacienta.

Výtok je běžný jev, ale může to být varovný signál o zdravotním stavu. Musíte nejen vědět, o jaký druh výboje jde a jak se od sebe liší, ale také abyste je mohli určit.