Proč mohou na začátku těhotenství existovat období?

Menstruace je složitý proces, který se vyskytuje u ženy. Patří k hormonálně závislým. Je charakterizován hlavním příznakem pro ženu je oddělení krve..

Celý cyklus menstruace je rozdělen do tří hlavních fází a dvou fází. První z nich se nazývá sekrece, během této doby dochází k procesu růstu sliznice děložní dutiny buňkami.

Čas nástupu u ženy charakterizuje konec její puberty. Věk jejich nástupu je přísně individuální, vyskytuje se u dívek kolem 13-14 let.

Čas ukončení menstruace charakterizuje proces fyziologického zániku fungování ženského reprodukčního systému, přechází do menopauzy nebo menopauzy, průměrný věk ženy je 50 - 55 let. Tyto věkové hranice jsou přísně individuální a mohou se u každé ženy lišit jakýmkoli směrem..

Délka tohoto období by měla být obvykle od 3 do 5 dnů. Průměrná intenzita je asi 30-100 ml za celé období.

Klíčovým okamžikem tohoto období je tvorba vajíčka. Toto je hlavní buňka ženského reprodukčního systému. Je to nezbytné pro vývoj těhotenství, s ním dochází k procesu fúze spermií s vejcem.

Pokud nedojde k procesu oplodnění a nedojde k rozvoji těhotenství, výsledkem tohoto cyklu je menstruace. V průměru se období jednoho cyklu pohybuje od 28 do 35 dnů.

Žena musí mít pod kontrolou svůj cyklus, zvláště pokud neplánuje těhotenství, protože v některých případech může být krvácení podobné menstruaci příčinou vzniku jedné z nebezpečných podmínek.

 1. Mohou během těhotenství existovat období?
 2. Druhy menstruace během těhotenství
 3. Existuje nebezpečí menstruace během těhotenství?
 4. Příčiny menstruace během časného těhotenství
 5. Implantace embrya
 6. Hormonální nerovnováha
 7. Zrání dvou vajec
 8. Patologie způsobující menstruaci během těhotenství
 9. Začněte přerušovat
 10. Mimoděložní těhotenství
 11. Bublinový drift
 12. Potrat
 13. Léčba
 14. Prevence
 15. Recenze žen

Mohou během těhotenství existovat období?

Po oplodnění a nástupu těhotenství by žena neměla mít menstruaci po celou dobu těhotenství, stejně jako určitý časový interval po porodu, kdy se zavádí menstruační cyklus.

Měli byste se poradit s lékařem, pokud žena plánuje těhotenství a má menstruaci nebo podobné reakce, které mají odlišné vlastnosti od předchozích..

Druhy menstruace během těhotenství

Příčiny, které způsobují menstruaci v časném těhotenství, je třeba rozdělit do dvou hlavních skupin:

 • Fyziologické jsou spojeny s procesem přirozené restrukturalizace těla v reakci na změny hormonálních hladin. Patří mezi ně reakce na implantaci embrya, změny spojené s tvorbou několika vajíček najednou, poškození vaginální sliznice, které je doprovázeno rozvojem krvácení, a také hormonální nerovnováha, kterou má žena před těhotenstvím.
 • Patologické procesy zahrnují vývoj hrozby spontánního potratu nebo vývoj smrti embrya nebo plodu, vznik mimoděložního těhotenství, vývoj nádorového procesu cystického driftu.

Existuje nebezpečí menstruace během těhotenství?

Příčiny menstruace během časného těhotenství

Implantace embrya

 1. To je jeden z důvodů vzniku špinění. Mnoho žen si je začíná mýlit s nástupem menstruace. V tomto případě je výtok vzácnější než normální menstruace..
 2. Některé ženy si všimnou šarlatových skvrn, které se podobají normální čerstvě odebrané krvi, a může to být také vzhled hnědého, růžového výtoku.
 3. Ve většině případů je jejich objem malý, někdy jsou tak malé, že jsou smíchány s leucorrhoea, a proto je popis odlišný. Vzhled těchto výtoků, připomínajících menstruaci, je spojen s poškozením krevních cév. V době implantace embrya do děložní dutiny dochází k poškození cév spojených s implantací buněčné složky.
 4. Dochází k narušení cévní složky, která je následně utažena. V těchto oblastech následně dochází k tvorbě spirálních tepen..

Tento příznak se nepovažuje za patologický, protože takový jev je zcela fyziologický. Může to být také spojeno s dalšími příznaky..

Tyto zahrnují:

 • Pocit drobných nepříjemných bolestivých příznaků v dolní části břicha, někdy táhnou. Intenzita je u každého odlišná, někdy téměř není výrazná, ale některé ženy zaznamenají silnou bolest.
 • Změny v mléčných žlázách. Stávají se citlivějšími, tkáň se zahušťuje. To je způsobeno restrukturalizací hormonálního pozadí a tvorbou potrubí.
 • Poruchy chuti. Některé ženy uvádějí vzhled kovové chuti i vnímání slané a sladké.
 • Vzhled dávivého reflexu, jak v klidu, tak při provokování faktorů prostředí.
 • Zvýšení teploty, zejména bazální. Vyskytují se skoky krevního tlaku a pocit návalů horka.
 • Jsou pozorovány výkyvy nálady, zvýšená nervozita a neustálý pocit únavy.

V některých případech může krvácení v raných fázích těhotenství z genitálního traktu zcela nesouviset s novým postavením ženy.

Může to být způsobeno poškozením pochvy. Obvykle se takové příznaky objevují po pohlavním styku a nebude to vždy příliš násilné, a to je také vyšetření ženy odborníkem, zejména pomocí zrcadel.

Během těhotenství dochází ke změnám v hormonálním účinku na sliznice. Dochází ke zvýšení přívodu krve, povrch se uvolňuje, proto je i při mírném tlaku pozorováno poškození cévního řečiště.

Žena zaznamenává výskyt výtoku a popisuje jej jako menstruaci v časném těhotenství. Přidělení se liší v závislosti na místě a výši škody.

Malý, mírně růžový až bohatě hnědý, krvavě pruhovaný, který může připomínat pravidelnou menstruaci. Obvykle nejsou doprovázeny žádnými dalšími příznaky, jsou téměř vždy bezbolestné..

Pouze v případě masivního poškození se mohou objevit drobné bolesti, nepohodlí a pocity pálení. Doba trvání závisí na objemu. Takže když je poškozena malá oblast, jsou jednotlivé a sotva znatelné, ale u rozsáhlé mohou trvat i několik dní, takže si je žena mýlí s menstruací..

Hormonální nerovnováha

To je další důvod, proč si mnoho žen stěžuje na menstruaci na začátku těhotenství..

 1. Hlavním hormonem těhotenství je progesteron, přispívá také k tvorbě druhé fáze cyklu. Dochází k sekreční transformaci endometria, která umožňuje embryu získat oporu v okamžiku, kdy se pohybuje z vejcovodů do děložní dutiny.
 2. Pokud není dostatek progesteronu, může dojít k reakci podobné menstruaci, spojené s odmítnutím některých buněk z dutiny. V tomto případě těhotenství přetrvává, ale žena řekne lékaři o předchozí menstruaci. V mnoha případech se to také projevuje vznikající hrozbou spontánního potratu..
 3. U ženy se mohou objevit příznaky podobné menstruaci. Nejprve je to pocit těžkosti a nepohodlí v dolní části břicha. Také vzhled slabosti a únavy.
 4. Bazální teplota je v takových případech často nízká, což je také spojeno s nedostatečně aktivní produkcí progesteronu, což přispívá k jeho zvýšení.

Zrání dvou vajec

Poměrně vzácný případ, který se může stát, a zároveň si žena všimne výskytu krvavého výtoku, připomínajícího menstruaci v raných fázích těhotenství, současné zrání několika vajíček se stává.

Ve vaječnících žen v jednom menstruačním cyklu dozrává několik folikulů najednou, ale až do okamžiku ovulace, ale ne všechny dosáhnou dominantního stadia.

V některých případech, zejména při hormonálních poruchách, může dojít k téměř současnému zrání dvou folikulů a uvolnění dvou vajíček schopných oplodnění. U některých se to děje s určitou frekvencí, s rozdílem přibližně 2 dny..

Případy současného oplodnění jsou téměř nemožné, proto při oplodnění jednoho vajíčka nedojde k jeho implantaci a díky druhému neoplodněnému vajíčku se vytvoří žluté tělísko..

To je to, co vytvoří hormonální reakci ve formě menstruační reakce. Jeho závažnost je však zanedbatelná vzhledem k tomu, že oplodněné vajíčko uvolňuje těhotenské hormony, účinek je přímo opačný k předchozím..

Fenomén odmítnutí endometria je mírný, projevuje se mírným oddělením krve. Žena může vidět pouze růžový nebo tmavě hnědý výtok, zřídka krevní separaci.

Patologie způsobující menstruaci během těhotenství

Začněte přerušovat

Jedná se o nebezpečný, ale zároveň reverzibilní stav, který se vyznačuje nástupem procesu, který nakonec vede k smrti embrya během progrese..

Nejčastěji se vyskytuje v počátečních stádiích těhotenství a je doprovázena uvolňováním krve, mnoho žen, které nevědí o těhotenství, lze připsat menstruaci.

Výtok je buď hnědá nebo šarlatová krev. Objem závisí hlavně na povaze léze a dynamice procesu..

Mezi další příznaky patří výskyt tažných bolestí v podbřišku, které se zesilují po fyzické námaze, zvedání závaží, nervovém přepětí.

Mimoděložní těhotenství

Jedná se o nebezpečný život ohrožující stav, který se může vyskytnout u ženy. Souvisí to se skutečností, že proces připevnění embrya neprobíhá v děložní dutině, ale v jiných oblastech, kde jeho vývoj není v budoucnu možný..

Většina žen nevěnuje pozornost počátečním příznakům a mnoho z nich si nevšimne nepřítomnosti menstruace.

To je způsobeno skutečností, že mají menstruačně podobnou reakci a je spojena s nedostatečnou hormonální prací těla.

Produkce progesteronu začíná, ale je poměrně nízká. A zároveň není dostatečné uvolňování estrogenu, charakteristické pro první fázi menstruačního cyklu..

Výtok připomíná menstruaci, ale bude mnohem skrovnější. Jsou hnědé barvy, mohou být mírně žilkované..

V tomto případě se bolest v dolní části břicha spojuje, zejména na straně, na které se nachází patologické zaměření. Bolestivý syndrom se postupně začíná hromadit.

V některých případech může dojít k akutnímu stavu spojenému s narušením těhotenství, zatímco krvácení je převážně vnitřní. Část krve však může být vylučována také zevními genitáliemi, mnoho žen si myslí, že se jedná o menstruaci. Šarlatový výtok, představující nezrazenou krev. Objem je jiný, vše závisí na lokalizaci procesu.

V některých případech může dojít k hojnému krvácení i v raných fázích těhotenství..

Bublinový drift

Jedná se o vzácný, ale poměrně nebezpečný stav spojený s porušením normální tvorby těhotenství..

Tato komplikace související s těhotenstvím je charakterizována poruchou tvorby choriových klků. Namísto vzniku plnohodnotného klku s nádobou v něm obsaženou se vytvoří cysta nebo cystická formace.

Zdá se, že tyto bubliny jsou vyplněny průhledným obsahem. Svým složením je tato kapalina směsí obsahující velké množství bílkovin, navíc obsahuje mnoho lidského choriového gonadotropinu..

Těhotenství se v tomto případě obvykle nevyvíjí, ale zbavit se takové patologie je velmi obtížné.Při této patologii si žena může velmi často všimnout výskytu krvavého výtoku.

Některé ženy to proto popisují jako menstruaci. Často se vyskytují v očekávaných termínech očekávané menstruace. V některých případech se mohou vyskytovat opakovaně. Často jsou natolik hojné, že nemusí existovat další příznaky..

Mohou jim předcházet příznaky spojené s pocitem těhotenství, ženu může rušit klinika toxikózy, překrvení mléčných žláz, stejně jako pocit tíhy v podbřišku..

Potrat

To je podle názoru ženy během těhotenství jedním z hlavních patologických důvodů vzniku menstruace..

 1. Tento proces je spojen se skutečností, že embryo zemře a další postup těhotenství se zastaví..
 2. Výsledkem je reakce odmítnutí vajíčka z děložní dutiny, může to být také úplné oddělení, které vzniklo.
 3. Krvácení se objevuje někdy v den očekávané menstruace, zejména u žen s obvyklým nenosením, a také po krátké prodlevě.
 4. Ti, kteří mají nepravidelný menstruační cyklus, mohou těhotenství později vynechat. Krev z potratu je jasně červená.
 5. Tento výtok může začít a může se podobat výšce menstruace. Objem vypouštění se zpravidla zvyšuje, mohou to být sraženiny. V některých případech může být v počátečních fázích hojná a následně klesá. To je obvykle způsobeno zadržením fetálních částic nebo choriových klků. Pokud dojde ke zpoždění částic, může se výtok oddálit na dlouhou dobu a připomínat namazání, které si většina žen mýlí s nepravidelnostmi menstruace..
 6. Přidělení se v přírodě mění, stávají se vzácnými, jejich barva obvykle získává hnědý odstín. Při utahování může být proces bolestivý, je doprovázen výskytem bolesti v dolních částech tažné povahy, která se může pravidelně zvyšovat.

Léčba

Toto je zvláštní a důležitá otázka, která vyvstává v této patologii. Vyžaduje přesné potvrzení diagnózy odborníkem, protože existuje proces nejen ztráty krve, ale i možného poškození ženy a nenarozeného dítěte nebo zanedbání život ohrožujícího stavu.

Po přesné diagnóze rozhodne lékař o další taktice:

 • Pokud je příčina fyziologická, bude prognóza příznivá..
 • Pokud je krvácení spojeno s procesem implantace vajíčka, nemělo by být prováděno žádné léčení, protože v počátečních stádiích nehrozí další vývoj těhotenství. Vyžaduje pouze pečlivé sledování jejího průběhu.
 • Při současném zrání několika vajíček najednou je zpravidla nutné kontrolovat kvalitu zavedení do sliznice vajíčka. Pokud k tomu dojde, pak existuje také dynamické pozorování..
 • Na pozadí nedostatečného hormonálního pozadí je nutné jmenovat léky. Obvykle se jedná o prostředky skupiny progesteronu, které pomáhají udržovat časné těhotenství. Mezi takové léky patří Duphaston nebo Utrozhestan, jedná se o syntetické analogy přírodního progesteronu, které jsou zcela analogické lidskému hormonu. Příjem je obvykle dlouhý a systematický:
  • Duphaston lze předepsat ženě do 22 týdnů těhotenství, užívá se perorálně v dávce 10 mg jako udržovací léčba dvakrát denně. Působí na tělo systémově.
  • Utrozhestan. Je také analogický s přirozeným progesteronem. Je k dispozici ve formě tobolek nebo čípků pro vaginální použití. Dávka je 200 mg. Zadává se denně, obvykle jednou. Výhodou jeho použití je možnost prodloužení až do okamžiku porodu, zavedení končí v 36. týdnu těhotenství, kdy se plod stane životaschopným bez další podpory a přípravy. Je to také použitelnost, dochází k menší tvorbě systémového působení. Riziko nežádoucích účinků je minimální.
 • S rozvojem krvácení na pozadí mimoděložního těhotenství neexistuje konzervativní léčba. Jediným způsobem, jak těmto život ohrožujícím stavům předcházet, je chirurgická léčba. Obvykle se provádí nouzově, objem bude záviset na zaměření léze, stejně jako na délce těhotenství, tj. čím větší je, tím větší bude oplodněné vajíčko. Možnosti léčby zahrnují chirurgický zákrok na uchování orgánů, zejména na vejcovodech, nebo plastickou chirurgii. V druhém případě existuje vysoká pravděpodobnost, že v místě poškození může dojít k opětovnému zavedení..
 • Vesikulární krtek je patologie, která je v současné době klasifikována jako pravé nádory. Proto se léčba provádí ve spolupráci s onkology. Pokud je to možné, je nutné chirurgické odstranění vytvořených vezikul, stejně jako následná chemoterapie. Bude zaměřen na prevenci další progrese nemoci a možnosti jejího šíření hematogenní cestou..

Prevence

Prevence nástupu menstruace v raných stádiích těhotenství spočívá v dodržování základních pravidel:

 • Před plánováním těhotenství byste měli pečlivě prozkoumat tělo, zejména reprodukční systém..
 • Je třeba se vyvarovat zánětlivých procesů na pánevních orgánech; pokud k nim dojde, proveďte důkladnou léčbu a opatření proti relapsu..
 • Nechte se otestovat na pohlavně přenosné infekce.
 • V případě menstruačních nepravidelností se obraťte na specialistu s výběrem finančních prostředků vedoucích k jeho obnovení.
 • V případě těhotenské diagnostiky je nutné použít speciální testy k registraci těhotenství co nejdříve, je-li to žádoucí. Lékař bude tedy schopen podrobněji sledovat fáze jeho vzniku..
 • Omezte přítomnost násilného styku během těhotenství, abyste zabránili vaginální sliznici.

Proč může menstruace pokračovat během těhotenství

Dokonce i ty nejzkušenější ženy, které sledují své zdraví, mohou vynechat těhotenství a přijít na schůzku s odborníkem již při prvních pohybech dítěte. Vinu za veškerou menstruaci v časném těhotenství. Představují absolutorium, které vypadá velmi podobně jako obvyklé kritické dny, ale důvody pro ně jsou úplně jiné..

Včasná registrace těhotné ženy je velmi důležitá. Žena ví o své situaci, nebere léky, snaží se dobře a správně jíst a více se chrání. Pokud existují závažné vývojové vady, můžete hned při první screeningové ultrazvukové diagnostice vidět mnoho vad a učinit rozhodnutí o udržení nebo ukončení těhotenství.

Kdy probíhá menstruace během těhotenství?

Velmi často je to pozorováno u dívek se špatnou a nepravidelnou menstruací. Těhotenství není vždy plánovanou událostí a ne každý běží do lékárny na test, pokud je zpoždění den nebo dva.

Důvody takového propuštění během těhotenství jsou:

 1. Abnormální ovulace. Uvolnění vajíčka z vaječníku nastává uprostřed cyklu a je doprovázeno hojnými sekrety. V praxi tomu tak vždy není. Existuje jak pozdní (21-25 dní), tak časná (3-5 dní cyklu) ovulace. Například po početí může být 3. den přítomno špinění a žena si myslí, že není těhotná. Ale vajíčko se již vyvíjí. Podobný obraz je pozorován během početí v předvečer menstruace. Vejce nemělo čas plavat do dělohy a endometrium může být částečně odmítnuto. Dívka si vezme výtok kvůli nepříjemné menstruaci.
 2. Anomálie ve struktuře pohlavních orgánů. Ne každá žena má představu o zvláštním vývoji její dělohy. Například dvourohost je vada, když nedojde k fúzi dvou primordií pohlavních orgánů. V tomto případě není vytvořena jedna děloha, ale dva rohy v oblasti dna tohoto orgánu. Plodový váček je implantován na určité místo a druhý roh podléhá běžným cyklickým změnám. Žena je v zajímavé pozici a zároveň druhá polovina dělohy pokračuje v menstruaci.
 3. Krvácení v důsledku implantace. V prvním měsíci těhotenství může být menstruační výtok výsledkem zavedení chorionu do dělohy (pokud se během toho objeví krev). Fetální močový měchýř se snaží dostat dovnitř děložní dutiny, aby mohl klidně vyvíjet a přijímat živiny. Během implantace se uvolňují specifické enzymy, které rozpouštějí cévy, což umožňuje pronikání choriových klků do endometria. Tento proces může být doprovázen hojným krvavým výtokem a v některých situacích je možný výskyt sraženin..
 4. Mimoděložní těhotenství. Slabé a bolestivé krvácení při nošení dítěte by mělo být vždy alarmující - může to být důsledek abnormálního umístění vajíčka. Dokonce i zdravé ženy mají mimoděložní těhotenství. Normálně může být plodový váček mimo děložní dutinu (bloudit) až 6-7 dnů těhotenství. Po fixaci na vaječník, vejcovod nebo střevo (to je velmi vzácné) začíná embryo svůj vývoj. V tomto případě zůstává děložní dutina prázdná a endometrium je postupně odmítnuto. Má různé stupně závažnosti a barvy špinění.
 5. Riziko potratu. Tento faktor se nejčastěji stává příčinou menstruace během těhotenství. Rozdíl v množství výtoku z normální menstruace může být minimální. Spolu s tím se také mění obecná pohoda těhotné ženy: objevuje se nevolnost, bolesti a další příznaky.
 6. Abnormální choriová implantace. Nízké umístění placenty je rizikovým faktorem krvácení, které je pro nastávající matku život ohrožující. Tento stav způsobuje menstruaci nejčastěji během těhotenství. To je způsobeno skutečností, že choriové klky se začínají připojovat k těm místům dělohy, která k tomu nejsou absolutně určena (děložní čípek).
 7. Hemoroidy. Již v počáteční fázi porodu mohou hormonální hladiny vyvolat exacerbaci této patologie. Zároveň se z uzlů objeví alokace různé intenzity. Někdy jsou tak hojné, že je lze zaměnit s menstruací..

Cervix je během období těhotenství velmi zranitelný. To platí zejména pro případy ektopie a eroze. I užívání tamponů nebo pohlavního styku může způsobit, že se během těhotenství uvolní malé množství krve.

Kolik období může trvat během těhotenství

Zpožděné období je nejčastějším příznakem těhotenství. Existují však výjimky z pravidla, kdy se menstruace nezastaví. Většina gynekologů nepovažuje období v prvním měsíci po početí za známku nebezpečí nebo patologie. Důvodem je zejména oplodnění vajíčka a další implantace ženského vajíčka.

Stává se také, že v raných fázích těžká období nepřestanou chodit během prvního trimestru. Bez odborného vyšetření se neobejdete. Nejprve je nutné vyloučit hrozbu potratu a stanovit důvod, proč ženské tělo nereaguje na početí..

Odborníci identifikují několik důvodů pro tento jev:

 1. Užívání hormonální antikoncepce, která byla předepsána k léčbě.
 2. Špatná produkce estrogenu a hormonální nerovnováha. V takové situaci během prvních měsíců tělo nereaguje na početí a menstruace se nezastaví..
 3. Podobný jev lze pozorovat i při opakovaném hnojení. To je možné, když v jednom cyklu došlo k nejméně dvěma oplodněním vajíčka. V těle zůstává pouze první oplodněné a fixované vajíčko, ale zbytek se vylučuje, což vyvolává krvácení.
 4. S hrozbou potratu. V tomto případě však budou přítomny také příznaky, jako jsou křečové bolesti v dolní části břicha, závratě a slabost. Těhotenství lze zachránit včasným kontaktováním nemocnice.

Mnoho žen se zajímá o to, kolik měsíců může menstruace trvat během těhotenství a jak dlouho se to považuje za normální. Lékaři říkají, že tento jev nemůže trvat déle než 4 měsíce. Ale i když při nošení dítěte neexistují žádné patologie, mělo by měsíční krvácení stále upozornit lékaře a budoucí matku.

Jak rozlišovat krvácení od menstruace

Pokud máte pochybnosti o začátku a normálním průběhu těhotenství, stojí za to vědět, jak rozlišit menstruaci při nošení drobků od běžných.

Stanovení hormonů v krvi a moči

Je velmi důležité nechat si provést těhotenský test moči jeho zakoupením v lékárně. Tato metoda je nejbezpečnější a nejdostupnější. To lze provést doma bez problémů. Pokud je však výsledek negativní, neznamená to, že nejste těhotná. V raných fázích není vždy informativní. Pro přesnější výsledek stojí za to udělat krevní test na hladinu chorionického gonadotropinu. Správný výsledek zjistíte již 10. den po početí. Pokud je pozitivní, pak došlo k početí a pokud je negativní, pak ne.

Pokud dívka sleduje bazální teplotu, bude také schopna určit, zda se jedná o menstruaci nebo výtok během těhotenství. Přímým důkazem toho, že došlo k oplodnění, je teplota v konečníku nad 37 stupňů.

Dobrou pohodou

U mnoha žen je těhotenství doprovázeno příznaky, jako jsou:

 1. Zvýšená únava a slabost.
 2. Změny nálady - slzavost nebo náhlé změny.
 3. Zvýšená citlivost prsní dvorce a bradavek.
 4. Překrvení prsou.
 5. Zvýšená citlivost na pachy.
 6. Zvracení a nevolnost ráno.

Tyto příznaky přetrvávají i při abnormálním výtoku během období drobení..

Podle povahy vypouštění

Ve většině situací je výtok, který lze během těhotenství zaměnit s menstruací, neobvyklý. Z tohoto důvodu způsobují u ženy podezření a pochybnosti. Z recenzí však lze usoudit, že pokud byl měsíční výtok normální, pak si ženy nevšimnou rozdílu. Musíte věnovat pozornost následujícím faktorům:

 1. Pokud se po prodlení objeví špinění.
 2. Pokud jsou sražené a neobvykle hojné.
 3. Pokud bylo zahájeno dříve než v den splatnosti.
 4. Trvá pouze 1 nebo 2 dny.
 5. Méně důležitý.

Algoritmus akcí v případě pochybností

Pokud žena nevyloučí, že může být v pozici, ale má výtok, musí okamžitě navštívit odborníka. Jako pokračování potratu, který začal, byste nikdy neměli užívat žádné léky ani používat lidové metody, abyste zvýšili menstruaci a způsobili potrat..

Nejlepší je nepokoušet se zastavit krvácení pomocí léků a bylin. Tím se výtok nezastaví, ale může to negativně ovlivnit zdraví plodu a nastávající matky. Nejsprávnějším algoritmem pro akce žen je:

 1. Vzpomeňte si na datum poslední menstruace. Takže můžete pochopit, co to je: menstruace nebo výtok během těhotenství..
 2. Proveďte těhotenský test moči. I slabý druhý pruh je pozitivní výsledek..
 3. Je třeba připomenout možné provokatéry. Možná jste byli ve stresu, cvičili nebo jste měli pohlavní styk, který by mohl vyvolat výtok..
 4. Jděte na ultrazvukové vyšetření. To se děje pouze v situaci, kdy je výtok nevýznamný a neexistují žádná další onemocnění, která by ženu obtěžovala. Po diagnostice je nutné navštívit gynekologa s výsledky. Takže vám může říct přesnou diagnózu..
 5. Jděte do nemocnice. Při silném výtoku a přítomnosti bolesti břicha musíte co nejdříve jít do nemocnice o pomoc. Pokud se obecně cítíte normálně, domluvte si schůzku s lékařem, ale není třeba návštěvu odkládat (je vhodné navštívit gynekologa během následujících dvou nebo tří dnů).

Na otázku, která zajímá všechny ženy ohledně toho, zda během období porodu může dojít k menstruaci, dávají odborníci jednoznačnou odpověď, že tyto dva pojmy jsou navzájem naprosto opačné. Dokonce i malé špinění během období těhotenství je patologie, která vyžaduje lékařský dohled a případně urgentní léčbu..

Z tohoto důvodu, pokud vás trápí pochybnosti o vašem stavu, měli byste okamžitě navštívit odborníka. A to musí být provedeno co nejrychleji. Koneckonců, pokud se žena zpozdí s návštěvou kliniky, pak to může vést ke katastrofickým událostem..

Může na začátku těhotenství dojít k menstruaci??

Absence pravidelné menstruace je téměř vždy jistým znamením těhotenství. Právě absence menstruace v pravý čas nutí ženu obvykle si koupit test nebo udělat krevní test, aby zjistila, zda nosí dítě pod srdcem. Ale někdy, dokonce i po početí, si žena může všimnout krvavého menstruačního výtoku z genitálií. Zda může menstruace pokračovat v časném těhotenství, řekneme v tomto článku..

Mechanismus menstruace

Abyste tomu porozuměli, musíte jasně pochopit, jak v ženském těle probíhá menstruace. V medicíně se jim často říká předpisy, protože menstruace je pravidelný jev. Krvácení je doprovázeno odmítnutím sliznic dělohy. Hlavní reprodukční ženský orgán se zbaví funkční vrstvy endometria, pouze pokud to není potřeba - nedojde k těhotenství.

Typicky ženský menstruační cyklus po skončení puberty trvá 28 dní. Avšak delší i kratší cykly (20–21 dní nebo 34–35 dní) jsou také považovány za naprosto normální, pokud jsou pravidelné. První den menstruace je začátkem nového menstruačního cyklu. Na konci fyziologického krvácení začíná folikulární fáze.

Ve vaječnících dozrává vajíčko, které má opustit folikul přibližně uprostřed cyklu. Když se folikul zvětší, působením speciálních hormonů praskne, vejce vyjde do ampulární části vejcovodu. Tento proces se nazývá ovulace. Pokud se vajíčko v den ovulace nebo o den později setká s mužskou reprodukční buňkou - spermatem, je pravděpodobné početí a těhotenství.

Pokud nedojde k početí, vejce zemře během 24-36 hodin po opuštění folikulu. Klky uvnitř vejcovodu ji tlačí do děložní dutiny. Sliznice pohlavního orgánu zesilují pod vlivem progesteronu od okamžiku ovulace. Funkční vrstva je nezbytná, aby se v ní mohlo ukotvit oplodněné vajíčko. Pokud mrtvé vejce vstoupí do dělohy, hladiny progesteronu klesají přibližně po týdnu. Luteální fáze menstruačního cyklu končí (jeho druhá polovina).

Nevyžádaná fyziologická vrstva endometria dělohy začíná být odmítána - začíná menstruace a současně s ní - další menstruační cyklus.

Pokud došlo k početí, úroveň progesteronu zůstává vysoká. Přibližně 8-9 dní po ovulaci oplodněné vajíčko procházející vejcovodem vstoupí do dělohy, je zavedeno do sypkého stavu a je „připraveno“ na implantaci endometria. Začíná se produkovat hCG hormon, za který jsou choriové klky zodpovědné po úspěšné fixaci vajíčka. Choriový gonadotropin stimuluje další produkci progesteronu. „Upraveno“ hCG, progesteron není snížen. Neexistuje žádné odmítnutí endometriální vrstvy. Období nepřicházejí.

Menstruační krev se nazývá krev velmi podmíněně, protože nemá schopnost srážení. Ve skutečnosti se během menstruace uvolňuje menstruační tekutina z ženských pohlavních orgánů, která se pouze částečně skládá z krve a děložních membrán. Kromě nich se v tekutině stanoví hlen vylučovaný děložním čípkem, tekutá sekrece vaginálních žláz, řada enzymů, které zabraňují srážení krvavé tekutiny.

Průměrné množství menstruační tekutiny na cyklus je asi 50-100 mililitrů. Období je stále bohatší. Objem ztracené tekutiny menší než 50 ml nebo více než 250 ml se však považuje za známku patologie - taková žena musí být vyšetřena a zjistit příčiny porušení.

Jsou tam po početí?

Samotná příroda poskytuje vše, aby po početí, pokud by k němu došlo, nedošlo k žádné menstruaci. Z hlediska fyziologie je nástup menstruačního krvácení zcela nemožný, ale v praxi se může stát cokoli, protože nemluvíme o stroji nebo mechanismu, ale o živém lidském těle.

Není náhodou, že některé ženy při kontaktu s gynekologem tvrdí, že ke schůzce přišly poprvé pouze proto, že se objevily další příznaky těhotenství - zvětšily se prsa, začala růst váha a některé dokonce měly první pohyby plodu. Ve skutečnosti během prvního trimestru tyto ženy pokračovaly v měsíčním krvácení, které si spletly s menstruací. Lidé o takové „menstruaci“ říkali na pozadí těhotenství, že „plod je umyt“.

Co se to vlastně děje? Z lékařského hlediska existuje malá šance, že ve folikulární fázi menstruačního cyklu žena nezraje jedno, ale dvě nebo tři vajíčka. Jejich uvolňování z folikulů nemusí nutně probíhat současně. Představte si, že jedno vejce vyšlo, „počkalo“ na jeden den a zemřelo, aniž by se někdy setkalo se spermatem. Sestupuje do dělohy. V těle začínají procesy před normální menstruací..

Ale druhé vejce může být dobře oplodněno. Zatímco se pohybuje do děložní dutiny trubicí (to je asi 8 dní), může dobře začít menstruace, která vznikla v důsledku smrti prvního vajíčka. Tato období se však budou znatelně lišit od těch obvyklých. Žena může věnovat pozornost skutečnosti, že výtok, i když přišel včas, byl skrovnější, netrval 6 dní, jako obvykle, ale pouze 3-4 dny nebo méně.

Je třeba říci, že toto je jediný víceméně vysvětlitelný a logický důvod pro nástup menstruačního výtoku během těhotenství v nejbližší možné době. Za měsíc za takových okolností již menstruace nenastane, protože těhotenství se již bude rozvíjet v plném proudu.

Ženy, které tvrdí, že jejich období pokračovalo každý měsíc až do konce 3–4 měsíců, se mýlí. I když měli v prvním měsíci menstruační krvácení kvůli druhému vajíčku, pak v následujících měsících nešlo o menstruaci, ale o těhotenské patologie - hrozbu potratu, hormonální poruchy nebo jiné důvody..

Někdy gynekologové skutečně připouštějí, že žena může pokračovat v krvavém "mazání" ve dnech, kdy začala menstruace před těhotenstvím. Důvod tohoto jevu není zcela objasněn a odborníci se přiklánějí k názoru, že za všechno může hormonální paměť těla. Spravedlivě je třeba poznamenat, že takový jev je v praxi velmi vzácný - přibližně v 0,5–1% případů..

O výbojích nejasné etiologie se mluví, pokud úplné a podrobné vyšetření těhotné ženy neodhalí sebemenší narušení jejího stavu - žena je zdravá, nehrozí potrat, placenta previa, rovnováha hormonů je normální, plod je zdravý a vyvíjí se podle gestačního věku.

Takové nevysvětlitelné výtoky obvykle vymizí do konce prvního trimestru a vrátí se až při samém narození. Vzhledem ke vzácnosti tohoto jevu byste neměli počítat s tím, že špinění, které se objevuje v raných fázích, je právě takové neškodné a záhadné menstruační krvácení. Důvody jsou nejčastěji úplně jiné, nebezpečnější a hrozivější..

Chcete-li odpovědět na hlavní otázku tohoto článku - může dojít k menstruaci v raných fázích, musíte jasně pochopit, že v 99% případů to nemůže být. A jen ve vzácných případech může dojít k menstruačnímu krvácení (ne menstruaci!) Kvůli druhému vajíčku. Ve všech ostatních případech je výskyt krvavého výtoku alarmujícím příznakem, který nemá nic společného s variantami fyziologické normy..

Příčiny výskytu krve v raných stádiích

Plná a neškodná období během těhotenství jsou tedy nemožná. Jaké jsou tedy důvody pro špinění, které ženy berou na menstruaci?

Implantace

Implantační krvácení není rozšířeným jevem a nestává se u každého. Pokud k tomu ale dojde, není v tom nic nebezpečného. Výtok krvavé nebo rozmazané povahy se může objevit asi týden po ovulaci, když se oplodněné vajíčko dostane do děložní dutiny. Žena, která neví, že by mohlo dojít k početí, je obvykle překvapená a myslí si, že z nějakého důvodu její menstruace přišla asi týden před plánovaným termínem..

Ve skutečnosti je blastocysta zavedena do funkční vrstvy endometria dělohy. Během tohoto procesu je narušena integrita vrstvy a je možné mírné krvácení. Takový výtok je obvykle vzácný, není doprovázen bolestí. Barva výtoku může být od krémově růžové až po výraznou krvavou. Množství výboje je malé. Implantační krvácení obvykle trvá několik hodin až několik dní, ne déle.

Testy ukáží těhotenství asi za deset dní a krevní test na hCG jej určí do tří až čtyř dnů po podivném a předčasném „namazání“.

Implantační krvácení nemá vliv na vývoj těhotenství, nepoškozuje plod a zdraví nastávající matky. U mnoha žen k tomu vůbec nedochází, nebo je řídký výtok bez povšimnutí.

Hormonální nerovnováha

Důvodem výskytu krvavého výtoku, a to i ve dnech, kdy byla u ženy dříve pozorována menstruace, může být nedostatek hormonu důležitého pro plod - progesteron. Adekvátní hladiny tohoto hormonu jsou nezbytné, aby se zabránilo další menstruaci, když žena nosí dítě. Kromě toho progesteron potlačuje imunitu matky, zajišťuje výživové rezervy pro dítě, udržuje hladké svaly dělohy v klidném stavu, brání tónu a hypertonicitě děložních svalů.

Důvodem nedostatku progesteronu jsou nejčastěji patologie žlutého tělíska vaječníků, chorion, chronická onemocnění ledvin a jater, štítná žláza, poruchy hypofýzy, stejně jako gynekologická zánětlivá onemocnění vaječníků, vejcovodů, endometria. Předchozí potraty jsou dalším důvodem, proč vám během požadovaného těhotenství může patologicky chybět vlastní progesteron..

Důvodem pro vznik špinění může být také nedostatek hormonu hCG. Pokud to nestačí, bude stimulace produkce progesteronu nedostatečná. Hormonální krvácení velmi často vede k spontánnímu potratu, pokud není ponecháno bez dozoru. Při včasné návštěvě lékaře je však ženě předepsána léčba hormonálními činidly - progesteronovými přípravky, takže může být odstraněn nedostatek této základní látky. Pokud dojde k takovému problému, je obvykle předepsána hormonální léčba po dlouhou dobu, a to až do 16-18 týdnů těhotenství, kdy je hrozba potratu považována za méně pravděpodobnou.

Hormonální sekrece se liší intenzitou, barvou a trváním. To, jaké jsou, závisí na jednotlivých charakteristikách organismu. Nejčastěji si ženy stěžují na výskyt krvavého výtoku červené nebo nahnědlé barvy s nečistotami hlenu, ale pro patologii je charakteristický růžový i jasně oranžový výtok.

Čím hojnější je výtok, tím je pravděpodobnější nepříznivý výsledek. Když se v nich objeví krevní sraženiny, často jde o pokračující potrat..

Další příznaky - tahání podbřišku, bolest dolní části zad, slabost a zhoršení zdraví. Takové příznaky nejsou vždy pozorovány, někdy jediným příznakem hormonální nedostatečnosti je abnormální výtok z genitálií.

Zranění

Genitální trakt ženy během těhotenství od prvních měsíců se stává zranitelnějším, protože progesteron má změkčující účinek na sliznice. Proto je poranění pochvy nebo děložního čípku snazší než kdykoli předtím, a to i bez provedení jakýchkoli nebezpečných akcí. Během těhotenství jsou sliznice lépe zásobeny krví, jejíž množství se mimochodem také zvyšuje. Proto i mikrotrauma pochvy může vést ke vzniku krvavého výtoku, který si žena může mýlit s menstruací..

Obvykle se žena během sexu dostane k takovým zraněním, zvláště pokud partneři s nástupem „zajímavé polohy“ nesnížili intenzitu třecích pohybů, nadále používají sexuální hračky a obecně se často milují. Po pohlavním styku si v tomto případě může žena všimnout krvavého výtoku šarlatové barvy - krev nemá čas změnit svou barvu, protože okamžitě vytéká.

Výtok není hojný, bolest není doprovázena, dítě nepoškozuje.

Pokud je cervix zraněn, výtok je silnější a obsahuje nečistoty hlenu. Žena může být při masturbaci zraněna zavedením tamponu (který je během těhotenství zakázán!) A také při vaginálním vyšetření u gynekologa.

Posttraumatický výtok není dlouhotrvající; obvykle se po několika hodinách úplně zastaví. Pokud nepřenesete infekci do místa poranění, nedojde k zánětu a nic neohrozí ložisko dítěte. V některých případech, při nadměrném a čistém krvácení z pochvy, může lékař předepsat ženě šetrnější způsob intimního života, stejně jako přípravky železa a hemostatika, která zlepšují srážení krve.

Mimoděložní těhotenství

Pokud je oplodněné vajíčko fixováno ne v děložní dutině, ale ve vejcovodu, děložním čípku nebo dokonce v břišní dutině, pak to žena po nějakou dobu nemusí ani hádat. Testy budou „pruhované“ a dokonce jsou možné i příznaky toxikózy. Těhotná žena však může být obtěžována rozmazáním nahnědlého výtoku, který je zpočátku spojen s nedostatečnou hladinou hCG, protože se bude méně vytvářet při mimoděložním připojení vajíčka.

Jak embryo roste, stěny a skořápky orgánu, ke kterému je vajíčko připojeno, se roztáhnou. Existují docela lokalizované bolesti břicha, výtok se zesiluje. Silné bolesti při řezání, bolestivý šok, ztráta vědomí, silné šarlatové krvácení s velkými sraženinami mohou naznačovat prasknutí trubice nebo krvácení z děložního hrdla. Ruptura hrozí na konci 8–12 týdnů, pokud by se mimoděložní těhotenství neprokázalo na ultrazvukovém vyšetření dříve než v tomto období.

Mimoděložní těhotenství může být pro ženu fatální. Pro plod existuje vždy pouze jedna prognóza - nebude schopen přežít kdekoli kromě děložní dutiny. Mimoděložní těhotenství vyžaduje chirurgický zákrok a čím dříve se tak stane, tím je pravděpodobnější, že žena bude mít budoucí těhotenství.

S včasnou detekcí patologie mohou lékaři zachránit vejcovody, extrakce vajíčka se provede laparoskopickou metodou. S pozdním přístupem, bohužel, nejčastěji potrubí nelze uložit. U cervikálního těhotenství je často nutné odstranit celou dělohu, ale případy uchycení vajíčka v samotném děložním čípku jsou poměrně vzácné..

Potrat

Hrozba předčasného potratu může nastat z různých důvodů a tyto důvody nebudou vždy zřejmé. Plod může být odmítnut vlastní imunitou matky, nemusí být životaschopný kvůli hrubým genetickým patologiím, vývojovým anomáliím. Hrozba potratu se často vyskytuje u žen, které mají chronická onemocnění, problémy s reprodukčním zdravím infekčního a neinfekčního původu.

Časné těhotenství je velmi křehké. Podvýživa nastávající matky, její psychologické zkušenosti, stresy a otřesy, těžká fyzická práce a sportovní aktivity, špatné návyky (kouření a alkohol), práce na noční směny mohou narušit její normální průběh. Potraty mohou být obvyklé, opakované. Současně existuje vysoká pravděpodobnost, že další dojde přesně ve stejnou dobu jako předchozí..

Hrozba potratu je často doprovázena výtokem krve. Jejich intenzita, barva, konzistence závisí na skutečné příčině ohrožujícího stavu. Když se objeví výtok podobný menstruaci, musí být žena vyšetřena gynekologem a ultrazvukem.

Při hrozícím potratu se vajíčko obvykle nedeformuje, ale děloha je ve zvýšeném tónu. Když začne potrat, výtok je hojnější, žena si stěžuje na zvýšenou úzkost, že ji bolí žaludek, táhne ji za spodní část zad. Bolest může být křečová. Na ultrazvuku se stanoví deformované vajíčko nepravidelného tvaru. Dojde-li k potratu, je krvácení silné, ve výtoku jsou křeče, velké krevní sraženiny a fragmenty endometria a vajíčka. Na ultrazvuku nemusí být vajíčko detekováno nebo jsou stanoveny jeho zbytky. Fetální tep se nezaznamenává.

Moderní medicína má mnoho způsobů, jak pomoci ženě a jejímu dítěti v případě, že hrozí potrat, nebo dokonce potrat, který začal. Ale lékaři bohužel nemohou s tím, co se stalo, nic dělat. Jediným řešením je vyléčit děložní dutinu, aby se zabránilo jejímu zpoždění v části membrán a následnému výskytu zánětlivého procesu a sepse.

Chorionická prezentace, oddělení

Pokud je vajíčko fixováno nikoli na dně dělohy, ale na samém dně, je možné krvácení v důsledku malých odchylek chorionu. Prezentace může být úplná, pokud je pokryta celá krční oblast děložního čípku, nebo může být částečná. Taková patologie může být diagnostikována pouze ultrazvukem.

Důvody, pro které se patologie vyskytuje nejčastěji, mají mateřský faktor, to znamená, že přímo souvisejí se zatíženou anamnézou - přítomnost kyretáže a potratů v minulosti, přítomnost nádoru v děloze, polypy, které bránily blastocystě uchytit se tam, kde by byl vývoj plodu bezpečnější.

Děloha se zvětšuje, v chorionu se objevují nové krevní cévy, které by se na začátku druhého trimestru těhotenství měly změnit na placentu. Oddělení se vyskytují během prezentace v důsledku traumatu krevních cév.

Pokud krev nevyteče, ale hromadí se mezi stěnou dělohy a chorionem, je diagnostikován retrochorický hematom. S ní nemusí dojít k výboji a to je nejnepříznivější znamení..

Pokud krev vytéká, existuje šance, že se hematom vyřeší a těhotenství se bude dále vyvíjet. Výtok, pokud se objeví, je nejčastěji hnědý. Pokud červená krev zmizela, je to známka čerstvého oddělení a pravděpodobnost ztráty dítěte v důsledku úplného oddělení je vyšší.

Zmrazené těhotenství

Dítě v děloze se může kdykoli zastavit a zemřít. Může existovat mnoho důvodů - od chromozomálních abnormalit, které znemožnily další existenci drobky, až po vnější nepříznivé účinky toxinů, záření, léků, infekčních chorob.

Do určité doby si žena nemusí být vědoma toho, co se stalo, dokud nepůjde na ultrazvukové vyšetření nebo nezačne mít výtok připomínající menstruaci. Mrtvý plod je dělohou obvykle odmítnut 2–3 týdny po smrti. Během této doby může žena věnovat pozornost skutečnosti, že její příznaky toxikózy zmizely, její hrudník přestal bolet. Pokud nedošlo k toxikóze, pocity se nezmění..

Výtok ve fázi odmítnutí obvykle začíná jako menstruace - mazanice, která se postupně „rozbíhá“, se stává hojnější. Barva se mění z nahnědlé na šarlatovou, objevují se jasné, křečovité bolesti, ve výtoku se objevují krevní sraženiny. Další kurz probíhá podle scénáře potratu.

Jak odlišit od krvácení?

Menstruační krev je tmavší a připomíná žilní krev, zatímco u většiny patologií těhotenství je výtok buď nahnědlý, nebo šarlatový - barva arteriální krve. Těhotné ženy by měly varovat také doprovodné příznaky a změny jejího vlastního stavu. Jakékoli výtoky, i když nejsou krvavé, doprovázené bolestí, pocitem tíže v břiše, taháním bolesti v bedrech, falešnou touhou vyprázdnit střeva, jsou nebezpečné.

Pokud byla skutečnost o těhotenství již prokázána testy a vyšetřeními, je nutné s krvácením zacházet výhradně jako s patologickým stavem. Pokud se objeví i mírné „namazání“, musíte se poradit s lékařem a v případě velkého náhlého krvavého výboje zavolat sanitku a během čekání na brigádu zaujmout vodorovnou polohu.

Statistiky ukazují, že v 85% případů, s včasnou výzvou ženy o pomoc lékařům, lze těhotenství udržet. Jedinou výjimkou jsou případy zmrazeného, ​​mimoděložního těhotenství, potratu a cystického driftu..

Pokud skutečnost o těhotenství ještě není zřejmá a krvácení začalo před zpožděním menstruace nebo několik dní po zpoždění, nejlepším způsobem, jak zjistit pravdu, je těhotenský test. Můžete to udělat od prvního dne zmeškané menstruace. Před tím ženě pomůže krevní test na hCG. Pokud diagnóza ukazuje těhotenství, měli byste se také poradit s lékařem se stížnostmi na špinění..

Je třeba si uvědomit, že krvavý menstruační tok během těhotenství není jako běžné období - je méně hojný. Můžete také najít několik desítek rozdílů ve vlastních pocitech ženy..

Recenze

Podle recenzí, které ženy opouštějí na tematických fórech, lze předpokládat, že mnoho žen se často potýká s fenoménem, ​​jako je biochemické těhotenství. Nastává, když vajíčko umírá nebo odlupuje téměř okamžitě po implantaci. V tomto případě může ženský test prokázat těhotenství, ale menstruace stále přijde, i když s mírným zpožděním..

Pokud žena neplánuje těhotenství, nemusí si být vědoma toho, co se děje, a jednoduše vnímá menstruaci po zpoždění jako důsledek únavy, stresu, nedávné chřipky nebo SARS. Pokud je plánováno dítě, pak žena ve druhé polovině cyklu pečlivěji sleduje své zdraví a s největší pravděpodobností si všimne časných známek těhotenství.

Biochemické těhotenství nemá vliv na schopnost otěhotnět v příštím cyklu. Návštěva lékaře není nutná, protože se to nepovažuje za potrat. Ženy tvrdí, že nejen mírné zpoždění naznačuje biochemické těhotenství, ale také hojnější než obvyklá menstruace.

Příběhy, že menstruace pokračovala každý měsíc až do 6 měsíců těhotenství, jsou obvykle vyprávěny ve třetí osobě - ​​„můj přítel“, „sousedka řekla případ“ a tak dále. To vyvolává určité běžné pochybnosti. Zdá se, že v tomto duchu se vyprávějí příběhy o dlouhodobé hrozbě ukončení těhotenství některých mýtických postav..

Milovníkům čtení recenzí lze doporučit pouze jednu věc: pokud dojde ke krvácení, musíte urgentně jít k lékaři, pokud dojde k těhotenství. Pokud má pochybnosti, můžete také jít k lékaři, aby rozptýlil pochybnosti nebo zachránil dlouho očekávané dítě, pokud mu něco hrozí již v počátečních fázích těhotenství..

Menstruaci nebo výtok podobný jim v jakékoli fázi těhotenství nelze považovat za normální jev. Informace o tom, zda může menstruace pokračovat během těhotenství, najdete v dalším videu..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

Těhotenství s menstruací je vzácné, ale může se stát. Ne všechny krvácení během tohoto období lze považovat za menstruační. Navíc všechny naznačují patologii, ale ne nutně hrozící těhotenství.