Menstruace v prvním měsíci těhotenství: možné příčiny a příznaky

Ženy obvykle posuzují absenci těhotenství podle přítomnosti menstruace. Ale toto znamení není vždy spolehlivé, protože špinění během těhotenství je někdy dokonce normou a nemá negativní vliv na další těhotenství. Pokud však plánovaná menstruace začala brzy po neplánovaném oplodnění, lze tento stav považovat za nebezpečný. Zatímco si žena myslí, že její menstruace trvá, mohou se vyvinout patologické stavy, jako je mimoděložní nebo zmrzlé těhotenství a další. V nepochopitelných situacích, kdy jsou příznaky a příznaky pochybné, je nutné vyhledat lékařskou pomoc a provést úplnou a komplexní diagnostiku..

 • 1 Nedostatek menstruace jako známka těhotenství
 • 2 Může menstruace začít během těhotenství??
 • 3 Těhotenský test
 • 4 důvody
  • 4.1 Patologické krvácení po početí
 • 5 Ženská taktika

V rané fázi je přítomnost těhotenství určena celou řadou příznaků a indikátorů. Jsou k dispozici společně nebo jako mono-funkce. Například obvykle žena s pravidelnou menstruací, ale s těžkou nevolností, především má podezření na onemocnění gastrointestinální mrtvice, a nikoli koncepce, ke které došlo. Existují známky, které se liší stupněm spolehlivosti potvrzení nástupu těhotenství:

Skupina důvěryZnamení
Pochybný
 • Pocit nevolnosti, změna chuťových preferencí.
 • Zkreslený čich.
 • Malátnost, ospalost, závratě, nestabilita emočního pozadí.
 • Pigmentované skvrny na obličeji, břiše, ztmavnutí bradavek.
 • Časté nutkání močit.
 • Zvětšení břicha, překrvení mléčných žláz
Pravděpodobný
 • Zpožděná menstruace.
 • Izolace mleziva.
 • Bledost vaginální sliznice
Důvěryhodný
 • Hmatatelné části plodu.
 • Auskultační tlukot srdce plodu.
 • Pohyby plodu.
 • Ultrazvuk (při provádění přes přední břišní stěnu lze těhotenství detekovat za 4-5 týdnů, s transvaginálním ultrazvukem - za 3-4 týdny)

Spolehlivé známky těhotenství určuje výhradně kompetentní odborník. Všechny příznaky, s výjimkou výsledků ultrazvukového vyšetření, se projeví nejdříve ve druhém trimestru.

Protože ke zpoždění menstruace u zdravé ženy může dojít i z jiných důvodů (změna počasí, podnebí, nadměrný fyzický a emoční stres), vztahuje se tento příznak pouze na pravděpodobnostní příznaky těhotenství, nikoli na spolehlivé.

Existují situace, kdy během těhotenství nastane včasný nástup menstruace.

Příznaky menstruace v prvních měsících těhotenství jsou stejné jako obvykle, ale pouze pokud mají fyziologický průběh a nemají formu patologie a krvácení. V raných fázích má žena následující projevy fyziologické menstruace:

 1. 1. Krvavý šarlatový výtok z genitálního traktu. Mírné, někdy velmi řídké, ale obvykle nikdy hojné a odcházející sraženiny.
 2. 2. Bolest v dolní části břicha, tíha v dolní části zad. Intenzita pocitů není výrazná a neměla by překročit intenzitu při normálním menstruačním krvácení. Prodloužený, silný, nesnesitelný mluví o patologii a vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc.
 3. 3. Vypouštění bez patologických nečistot. Hnisavé, nadměrně slizniční inkluze a další změny v obvyklé menstruaci naznačují vývoj patologického procesu.
 4. 4. Časté nutkání močit, zvýšená frekvence stolice. Tyto příznaky nejsou doprovázeny horečkou, zimnicí, pocením a dalšími příznaky intoxikace.

Fyziologické menstruační krvácení zmizí samo o sobě a není důvodem k obavám; v případě patologického vývoje situace a přidání dalších nepříjemných příznaků je nutná odborná konzultace a diagnostika stavu.

Pozitivní test je stanoven již 8. - 10. den po početí. Musí to být provedeno bez ohledu na nástup menstruace s jakýmkoli podezřením na těhotenství. Příznaky v podobě krátkodobé nevolnosti, častého močení a dalších pochybných projevů se vyskytují během menstruace i během těhotenství stejně často, liší se však intenzitou a délkou trvání.

Negativní test je pozorován v několika případech, jmenovitě:

 • zmrazené těhotenství;
 • spontánní potrat;
 • mimoděložní těhotenství;
 • nekvalitní test a další.

Doporučuje se, aby žena několikrát opakovala postup určování těhotenství doma, čímž se eliminují chyby v testu. Pokud se ukáže, že test jedné firmy je nekvalitní nebo necitlivý, pak druhá ukáže stav spolehlivěji.

Menstruace v prvním měsíci těhotenství může nastat z následujících důvodů: k oplodnění nedošlo na začátku menstruačního cyklu, ale uprostřed nebo na konci - to znamená v době nástupu nové menstruace vajíčko ještě nedosáhlo endometria.

Varianta normy je také implantační krvácení, často se mylně považuje za hojnou menstruaci. To je způsobeno skutečností, že když se oplodněné vajíčko váže na endometrium, dochází k malému poškození jeho cév..

Vývoj plodu po implantaci do tloušťky endometria

Známky implantačního krvácení jsou:

 • rozmazání světle růžového nebo světle hnědého výtoku, bez hlenu a sraženin;
 • tíže nebo bolesti v dolní části břicha;
 • celková malátnost, slabost;
 • trvání od 2 hodin do několika dnů.

Vzhled menstruace v prvním měsíci těhotenství obvykle není známkou žádné patologie. Jediným problémem, který tento jev vyvolává, je nepřesné určení doby početí a s ní i trvání těhotenství, které je určeno prvním dnem poslední menstruace..

Krvácení, které nenastalo včas podle menstruačního cyklu, stejně jako s patologickými nečistotami, hojné, doprovázené syndromem silné bolesti a jinými nepříznivými příznaky, vyžaduje zvláštní pozornost ženy a vhodnou diagnostickou a léčebnou taktiku.

Možné důvody:

PatologiePopis
Mimoděložní těhotenstvíZa normálních okolností se plod vyvíjí v děložní dutině, ale existují případy, kdy se oplodněné vajíčko vyvíjí mimo děložní dutinu - ve vejcovodech, břišní dutině atd. V endometriu není žádné vajíčko, pokračuje v provádění menstruační funkce, i když existuje těhotenství. Současně se objevuje hnědý skvrnitý výtok, s rozvojem potratu se stávají hojnějšími, tmavšími, bolestivými bolestmi v podbřišku (podle lokalizace procesu - vpravo nebo vlevo), celková nevolnost, žloutenka kůže a sliznic
Vícenásobné těhotenstvíV přítomnosti několika oplodněných vajíček se vývoj jednoho z nich často zastaví, je odmítnut společně s částí endometria, ke které se připojil, objevují se drobné skvrny, podobně jako není hojná menstruace
Předčasný potratVyskytuje se při hormonálních poruchách, nadměrné fyzické námaze. Krvácení je v tomto případě velmi podobné menstruaci, žena ne vždy ví, že byla těhotná
Zmrazené těhotenstvíPředčasná smrt plodu v důsledku přítomnosti genetických abnormalit, infekčních onemocnění plodu (toxoplazmóza, zarděnky, cytomegalovirus, syfilis) nebo matky (chlamydie, kapavka), doprovodná onemocnění matky (diabetes mellitus)
Gynekologická onemocněníKoncepce na pozadí gynekologických onemocnění - eroze děložního čípku, děložních myomů, polypů je doprovázena menstruačním krvácením

Mimoděložní krvácení z těhotenství

Pokud se objeví hnědý skvrnitý výtok trvající 1–2 dny, lze již předpokládat těhotenství - je nutné provést test.

Pokud žena ví o svém těhotenství a v 1. měsíci pozoruje její menstruaci, je třeba si uvědomit, že tento jev může být fyziologický během koncepce uprostřed nebo na konci menstruačního cyklu nebo při výskytu implantačního krvácení. V případě, že je špinění doprovázeno silnými bolestmi břicha, horečkou, celkovou nevolností, měli byste se poradit s gynekologem.

Neměli byste se pokoušet zastavit krvácení sami, a to ani pomocí bylinného léku. Během těhotenství je použití mnoha léčivých rostlin kontraindikováno, protože mají negativní vliv na dítě a některá porušení se mohou jen zhoršit a vést k vážné ztrátě krve.

Po provedení těhotenského testu, bez ohledu na jeho výsledek, je pro terapeutické a profylaktické účely důležité navštívit gynekologa a vyloučit přítomnost nemoci.

Proč se během těhotenství objevuje menstruace

Menstruace během těhotenství je nemožná. Krvavý výtok může naznačovat hrozbu potratu.

Hormonální pozadí u těhotných žen

Po početí se v embryu za den nebo dva vytvoří hormonálně aktivní tkáň - trofoblast. Syntetizuje choriový gonadotropin nebo hCG. Tento hormon má strukturu podobnou luteinizačnímu hormonu hypofýzy, ale má delší dobu oběhu v krvi. HCG podporuje funkci žlutého tělíska vaječníků a produkci progesteronu. Ta je nezbytná k přípravě endometria na implantaci, aby se snížilo riziko odmítnutí embrya.

Koncentrace hCG se začíná zvyšovat od prvního nebo druhého dne, zdvojnásobuje se každý týden a dosahuje maxima v době, kdy se tvoří placenta. Současně s tím stoupá hladina progesteronu, je zaznamenáno zvýšení estrogenu. Tyto hormony společně potlačují produkci hormonu stimulujícího folikuly, takže těhotné ženy nemají zrání vajíček, ovulaci a menstruaci..

Krevní sraženiny, špinící výtok se mohou objevit kdykoli a naznačují přidání komplikací nebo riziko přerušení.

Krvácení z implantátu

Nástup těhotenství je doprovázen implantačním krvácením u 30% žen. Jedná se o proces připojení embrya ke stěně dělohy, během kterého se může objevit malé množství krve. Implantace, pokud jde o načasování, se přibližně shoduje s normální menstruací, takže ne každý si všimne nástupu těhotenství.

Progesteron vede ke zvýšení počtu a klikatosti cév v endometriu. Embryo po proniknutí do děložní dutiny začne produkovat enzymy, které vedou k rozpuštění sliznice. Cévy jsou poškozené, začíná krvácení. Čas, kdy se zastaví, je individuální, takže množství ztráty krve je jiné.

Mezi implantačním krvácením a menstruací můžete rozlišovat takto:

 • barva výtoku je tmavá, hnědo-červená;
 • doba trvání je kratší než doba obvyklé menstruace;
 • druhý den nedochází ke zvýšení intenzity vypouštění, naopak intenzita klesá;
 • žádná bolest, jako během menstruace.

Již v rané fázi se mohou objevit další příznaky:

 • překrvení mléčných žláz;
 • zvýšená citlivost bradavek;
 • změny nálady;
 • denní ospalost;
 • nespavost v noci;
 • nevolnost ráno;
 • averze k určitým pachům.

Krvácení z implantátu nevyžaduje léčbu. Přenáší se samo o sobě a není ukazatelem toho, že se v budoucnu přidají komplikace..

Výtok může být způsoben implantací embrya

Biochemické těhotenství

Menstruaci během těhotenství lze pozorovat při předčasném ukončení těhotenství. Tento stav je obtížné diagnostikovat, pokud žena neměla v plánu otěhotnět, ale je sledována u těch, které otěhotní s IVF..

Biochemické těhotenství je stav, při kterém došlo k oplodnění, ale vejce se neimplantovalo do stěny dělohy nebo bylo připojeno povrchně, což vedlo k ukončení těhotenství v rané fázi.

Biochemické těhotenství je charakterizováno následujícími příznaky:

 • zpoždění nejvýše tři dny;
 • neexistují žádné změny v pohodě, které by připomínaly nástup těhotenství;
 • silné krvácení, často s krevními sraženinami.

Typy vypouštění se mohou lišit, záleží na individuálním stavu koagulačního systému a důvodech přerušení. Biochemické těhotenství je často pozorováno, když je embryo nedostatečné a hladina progesteronu nebo estrogenu je nedostatečná. Může mít abnormální strukturu trofoblastu, takže existuje nedostatek hCG. Těhotenské testy jsou založeny na kvalitativním stanovení tohoto hormonu, pokud dosáhne vysoké koncentrace v moči. Ale s nedostatkem krve není filtrován ledvinami. Rychlé testy proto budou negativní nebo slabě pozitivní..

Biochemické těhotenství lze diagnostikovat krevním testem na hCG.

Stanovení hormonů je povinné u žen, které podstoupí program IVF. K určení nástupu těhotenství se analýza provádí v dynamice s intervalem 7 dnů.

Ženy, které neměly v plánu otěhotnět, možná ani nevědí o svém postavení a předčasném potratu. Ale ti, kteří se připravili, počítali dny ovulace, se mohou setkat s opakováním tohoto příznaku. Pokud je biochemické těhotenství registrováno poprvé, nevyžaduje léčbu ani speciální diagnostiku. Opakování tohoto stavu hovoří o patologii v těle, která vyžaduje léčbu. Důvody mohou být nejčastěji:

 • chronický zánětlivý proces v děloze;
 • genetické abnormality;
 • autoimunitní procesy;
 • trombofilie.

Předčasné ukončení léčby je často pozorováno u antifosfolipidového syndromu. Jedná se o autoimunitní poruchu, která se obvykle vyskytuje pouze při neúspěšném pokusu o otěhotnění. Je to důsledek tvorby protilátek proti fosfolipidům buněk endometria, zvýšení tvorby trombů. Proti embryonálním a děložním tkáním se vyvíjí autoimunitní proces.

Mimoděložní připojení embrya

Rané mimoděložní těhotenství se nemusí lišit od symptomů od normálního. Embryo je fixováno ve vejcovodu, méně často ve vaječníku, na pobřišnici nebo v děložním čípku. Důvody abnormální implantace jsou následující:

 • adheze ve vejcovodech nebo malé pánvi;
 • Chronický zánět;
 • endometrióza;
 • myom;
 • porušení struktury endometria v důsledku častých potratů;
 • hormonální nerovnováha.

Po oplodnění a implantaci embrya produkuje hCG v požadovaném množství, stimuluje aktivitu žlutého tělíska vaječníků. Ale jeho hormonální funkce postupně mizí. Proto při mimoděložním těhotenství je menstruace nejprve zpožděna. Pokud je test hotový, bude pozitivní.

Objevují se další příznaky časného těhotenství:

 • nevolnost ráno;
 • slabost, snížený krevní tlak;
 • ospalost nebo nespavost;
 • otok a bolest v mléčných žlázách.

Ale kvůli snížení hormonální funkce embrya se tyto příznaky snižují. Žena si všimne, že mléčné žlázy jsou měkké a bezbolestné, nevolnost zmizela. V tomto okamžiku se může objevit mírné krvácení, které si mnozí mýlí s menstruací. Lze jej rozlišit přidáním akutní bolesti v dolní části břicha, sníženého tlaku a slabosti.

Když je embryo implantováno do děložního čípku, dochází ke krvácení velmi brzy. Tento orgán je hojně zásobován krví, takže se zvyšuje riziko jakéhokoli typu výtoku..

Existují případy, kdy se břišní těhotenství úspěšně vyvinulo před požadovaným datem. Embryo bylo implantováno na pánevní pobřišnici a vytvořilo tak plnohodnotnou placentu. Ale porod je v tomto případě možný pouze císařským řezem.

Komplikace spojené s předčasným potratem

Hrozba přerušení

Po zpoždění a pozitivním expresním testu žena již ví o své situaci, takže by neměla považovat výskyt krvavého výtoku za menstruaci.

K největšímu počtu potratů dochází v raných fázích. Je to kvůli přirozenému vylučování embryí s chromozomálními abnormalitami, vadnému dělení buněk nebo infekci u matky.

Hrozbu přerušení od menstruace můžete odlišit podle následujících příznaků:

 • došlo ke zpoždění menstruace;
 • pozitivní těhotenský test;
 • existují časné příznaky těhotenství;
 • krvácející rozmazání, šarlatová krev;
 • obává se bolesti dolní části břicha.

V raných stádiích je charakteristická tažná, bolestivá bolest, která může připomínat pocity během těžké menstruace. Dává do dolní části zad, rozkroku. Může se zvýšit krvácení, což je indikátor přechodu hrozby na pokračující potrat. Pokud se objeví velké krevní sraženiny, výtok je hojný - je pravděpodobné, že k potratu již došlo.

Co dělat, když se objeví výboj

Ženy musí sledovat stav menstruačního cyklu bez ohledu na to, zda je těhotenství plánováno či nikoli. To vám umožní zaznamenat odchylky již v rané fázi. Se zpožděním tří dnů nebo více je nutné provést těhotenský test, i když to nebylo plánováno. To určí další taktiku..

Pokud je požadováno těhotenství, měl by být výtok alarmující. Vyšetření a předepsání léčby je nutné konzultovat s lékařem. Všechny těhotné ženy v rané fázi se známkami ohrožení jsou hospitalizovány na gynekologickém oddělení. K zachování plodu je jim předepsána následující léčba:

 • sedace - užívání sedativ rostlinného původu;
 • progesteronové přípravky k udržení žlutého tělíska;
 • antispazmodika ke snížení tonusu dělohy.

Dále je předepsán komplex vitamínů E, kyseliny listové a těhotných žen. Méně často se pro konzervaci používají estrogenové přípravky. Tento hormon zvyšuje počet receptorů pro progesteron, takže podle analýz se objevuje hrozba přerušení a špinění i při jejich normální koncentraci. Někteří odborníci doporučují zvednout nohu postele, předepsat přísný odpočinek v posteli. Ale tyto metody nemají prokázanou účinnost..

U těhotných žen se menstruace nemusí objevit. Jakýkoli červenohnědý výboj naznačuje potenciální riziko přerušení. Není vždy možné udržet plod brzy. Často dochází k potratu připomínajícímu menstruaci s genetickou podřadností embrya.

Období v časném těhotenství

Menstruace během těhotenství je patologický stav, který může být způsoben řadou faktorů. Při přirozeném a normálním průběhu těhotenství se menstruace zastaví okamžitě po oplodnění vajíčka. Menstruace během těhotenství je vážným důvodem pro gynekologické vyšetření, aby se eliminovaly negativní důsledky a hrozby.

Může menstruace pokračovat během těhotenství?

Pokud k uvolnění krve dojde přirozeně, bez projevů silné bolesti, hnědých skvrn, silného zhoršení pohody, neměly by způsobovat velké obavy, protože tato skutečnost může být pochopitelná a pro plod není nebezpečná. Hojná menstruace v raných stádiích těhotenství s akutní bolestí v dolní pánvi, křížové kosti a dolní části zad může naznačovat nebezpečné patologie a hrozbu ztráty dítěte.

Ve velmi raných fázích těhotenství může dojít k menstruaci, zatímco žena ještě nemusí vědět o jejím stavu. Pokud je těhotenství potvrzeno (test, vyšetření gynekologem, ultrazvuk), ale menstruace stále přišla, okamžitě nepanikařte a nedělejte si starosti. Menstruace v prvním měsíci těhotenství může být normou v případech, kdy nejsou doprovázeny dalšími negativními příznaky.

Pokud si žena již je vědoma svého stavu, ale zároveň začala menstruovat během raného těhotenství, je lepší hrát na jistotu a poradit se s gynekologem. Pokud je vaše menstruace velmi těžká, může krvácet, takže nemusíte čekat na schůzku s lékařem, musíte co nejdříve zavolat sanitku. Menstruace během časného těhotenství může být normou i známkou patologie a hrozby potratu. Pouze odborník to může zjistit zkouškou a provedením speciální zkoušky.

Proč může menstruace pokračovat během raného těhotenství

Existuje řada důvodů, proč může na začátku těhotenství dojít ke krvácení:

 • Menstruace v obvyklé formě a režimu, když koncepce již začala, může nastat z fyziologického důvodu - krátké období mezi oplodněním vajíčka a hormonální odpovědí těla. Ovulace a oplodnění u ženy spadá uprostřed menstruačního cyklu - 7-15 dní. Endokrinní systém ženy často nemá čas včas reagovat na nástup početí.
 • Během těhotenství existují období způsobená hormonální nerovnováhou, která by se měla změnit ihned po početí. V počáteční fázi může být normou zpoždění hormonální reakce na nástup oplodnění vajíčka. Pokud však během vývoje těhotenství endokrinní systém neprodukuje dostatek progesteronu, může se to stát vážnou hrozbou a příčinou ukončení. Pokud v prvním měsíci těhotenství u ženy v době nástupu menstruace začne krvavý slizniční výtok doprovázený obecnou malátností a bolestí, musíte navštívit lékaře. Po vyšetření a vyšetření lze určit jasný obraz o stavu hormonálního pozadí ženy.
 • Implantační krevní sekrece způsobené poškozením cév endometria lze zaměnit za menstruaci. K tomu nedochází u všech žen, takže mnoho lidí si tohoto fenoménu ani neuvědomuje. Během 7-10 dnů po početí se blastocysta (oplodněné vajíčko) pohybuje dolů vejcovodem do děložní dutiny. Embryo je implantováno do výstelky dělohy (endometria), aby se v něm uchytilo. Tento proces způsobuje otok a podráždění sliznice a narušuje integritu kapilár stěn dělohy.
 • Často dochází k poruše v těle, která vede k uvolnění dvou vajíček současně. To se často stává při užívání léků stimulujících ovulaci. Když se uvolní dvě vajíčka, jedno z nich je oplodněno a prochází přirozenou cestou vejcovodem do děložní dutiny a je zavedeno do endometria, druhé je odmítnuto a odchází s menstruační krví. Podobná situace může nastat, pokud se dvojčetné těhotenství nevyvíjí správně, když jsou oplodněna dvě vajíčka. Pokud jedno z embryí zemře a druhé se ukáže jako životaschopné, může být provedeno krvácení kvůli menstruaci a odstranění mrtvého vajíčka z těla.
 • S vrozenými a získanými poruchami a anomáliemi ve struktuře dělohy může menstruační cyklus pokračovat i přes nástup těhotenství. Vrozené abnormality zahrnují anatomické abnormality, jako je například jednorohá nebo dvourohá děloha. Získané patologie zahrnují benigní nádorové novotvary (fibroidy, děložní fibroidy, endometrióza). Udržování a vývoj takového těhotenství závisí na mnoha faktorech. U dělohy s jedním a dvěma rohy je vysoká pravděpodobnost zachování a úspěšného dokončení těhotenství porodem, ale to vyžaduje pečlivý a neustálý dohled odborníků.
 • Jednou z nejnebezpečnějších příčin menstruace během těhotenství je mimoděložní těhotenství. Když se oplodněné vajíčko pohybuje vejcovodem, může dojít k poruše, kvůli které je embryo implantováno do stěny trubice. Takže místo děložní dutiny se ve vejcovodu začíná rozvíjet těhotenství. Menstruace s mimoděložním těhotenstvím může mít jinou povahu - od hnědavého krvavého špinění až po silné krvácení. Mimoděložní těhotenství je extrémně nebezpečné, může skončit prasknutím trubice, vnitřním krvácením a následným zánětem. V tomto případě je nutná pomoc gynekologa. Volba léčby mimoděložního těhotenství je dána mnoha individuálními faktory. Zachování a odstranění vejcovodu je možné, ale riziko recidivy přetrvává.
 • Spontánní ukončení těhotenství nebo potratu je také doprovázeno velkým vypouštěním krve, podobně jako menstruace. Charakteristickým rysem potratu budou periodické křečové bolesti a jasná šarlatová barva výtoku. Pokud je žena informována o svém těhotenství, měla by být přivolána sanitka. V klinickém prostředí existuje pravděpodobnost udržení těhotenství v počáteční fázi krvácení.

Jak rozlišovat období během těhotenství od obvyklých

Období ženy obvykle dodržují určitý režim - zpočátku dochází k hojnému vylučování, pak se jejich počet a frekvence snižuje. U krvácení způsobeného určitými problémy se vzhled, konzistence, způsob a doba výtoku liší od menstruace. Povaha rozdílů závisí na důvodech výběru:

 • S nedostatkem progesteronu začíná menstruace ve formě slabého špinění, v počáteční fázi je doprovází neintenzivní bolest v dolní pánvi a slabinách. Po určité krátké době se výtok zesiluje na krvácení, bolest se stává silnější a křečovou.
 • Se zvýšenou sekrecí androgenů (hyperandrogenismus) je krvácení doprovázeno bolestí dolní části pánve a dolní části zad.
 • Implantační krvácení se shoduje s nástupem další menstruace, ale liší se od menstruace nedostatkem výtoku.
 • U mimoděložního těhotenství může krvácení začít okamžitě, velmi hojně a velmi intenzivně. I když se na začátku výtoku neliší ve velkém množství, brzy se krvácení zesílí a je doplněno akutní silnou bolestí v dolní části břicha.

Pokud žena ví o svém těhotenství, ale zároveň si všimla i malého špinění na spodním prádle, je nutné naléhavě konzultovat s lékařem. Příčina menstruace během časného těhotenství může být docela bezpečná, ale pravděpodobnost hrozby ukončení těhotenství nebo jeho abnormálního vývoje lze vyloučit pouze pomocí vyšetření. Včasné doporučení specialistovi dává šanci udržet těhotenství.

V moderní klinické gynekologii byly vyvinuty metody léčby téměř u všech patologických stavů, které vyvolávají krvácení během těhotenství. Například nedostatek nebo přebytek hormonů se koriguje pomocí farmakoterapie. Výjimkou je mimoděložní těhotenství, které vyžaduje urgentní lékařský, často chirurgický zákrok..

Video: Krvácení v časném těhotenství - rozhovor s profesorem Petrikovským o porodu v USA

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Proč může menstruace pokračovat během těhotenství

Dokonce i ty nejzkušenější ženy, které sledují své zdraví, mohou vynechat těhotenství a přijít na schůzku s odborníkem již při prvních pohybech dítěte. Vinu za veškerou menstruaci v časném těhotenství. Představují absolutorium, které vypadá velmi podobně jako obvyklé kritické dny, ale důvody pro ně jsou úplně jiné..

Včasná registrace těhotné ženy je velmi důležitá. Žena ví o své situaci, nebere léky, snaží se dobře a správně jíst a více se chrání. Pokud existují závažné vývojové vady, můžete hned při první screeningové ultrazvukové diagnostice vidět mnoho vad a učinit rozhodnutí o udržení nebo ukončení těhotenství.

Kdy probíhá menstruace během těhotenství?

Velmi často je to pozorováno u dívek se špatnou a nepravidelnou menstruací. Těhotenství není vždy plánovanou událostí a ne každý běží do lékárny na test, pokud je zpoždění den nebo dva.

Důvody takového propuštění během těhotenství jsou:

 1. Abnormální ovulace. Uvolnění vajíčka z vaječníku nastává uprostřed cyklu a je doprovázeno hojnými sekrety. V praxi tomu tak vždy není. Existuje jak pozdní (21-25 dní), tak časná (3-5 dní cyklu) ovulace. Například po početí může být 3. den přítomno špinění a žena si myslí, že není těhotná. Ale vajíčko se již vyvíjí. Podobný obraz je pozorován během početí v předvečer menstruace. Vejce nemělo čas plavat do dělohy a endometrium může být částečně odmítnuto. Dívka si vezme výtok kvůli nepříjemné menstruaci.
 2. Anomálie ve struktuře pohlavních orgánů. Ne každá žena má představu o zvláštním vývoji její dělohy. Například dvourohost je vada, když nedojde k fúzi dvou primordií pohlavních orgánů. V tomto případě není vytvořena jedna děloha, ale dva rohy v oblasti dna tohoto orgánu. Plodový váček je implantován na určité místo a druhý roh podléhá běžným cyklickým změnám. Žena je v zajímavé pozici a zároveň druhá polovina dělohy pokračuje v menstruaci.
 3. Krvácení v důsledku implantace. V prvním měsíci těhotenství může být menstruační výtok výsledkem zavedení chorionu do dělohy (pokud se během toho objeví krev). Fetální močový měchýř se snaží dostat dovnitř děložní dutiny, aby mohl klidně vyvíjet a přijímat živiny. Během implantace se uvolňují specifické enzymy, které rozpouštějí cévy, což umožňuje pronikání choriových klků do endometria. Tento proces může být doprovázen hojným krvavým výtokem a v některých situacích je možný výskyt sraženin..
 4. Mimoděložní těhotenství. Slabé a bolestivé krvácení při nošení dítěte by mělo být vždy alarmující - může to být důsledek abnormálního umístění vajíčka. Dokonce i zdravé ženy mají mimoděložní těhotenství. Normálně může být plodový váček mimo děložní dutinu (bloudit) až 6-7 dnů těhotenství. Po fixaci na vaječník, vejcovod nebo střevo (to je velmi vzácné) začíná embryo svůj vývoj. V tomto případě zůstává děložní dutina prázdná a endometrium je postupně odmítnuto. Má různé stupně závažnosti a barvy špinění.
 5. Riziko potratu. Tento faktor se nejčastěji stává příčinou menstruace během těhotenství. Rozdíl v množství výtoku z normální menstruace může být minimální. Spolu s tím se také mění obecná pohoda těhotné ženy: objevuje se nevolnost, bolesti a další příznaky.
 6. Abnormální choriová implantace. Nízké umístění placenty je rizikovým faktorem krvácení, které je pro nastávající matku život ohrožující. Tento stav způsobuje menstruaci nejčastěji během těhotenství. To je způsobeno skutečností, že choriové klky se začínají připojovat k těm místům dělohy, která k tomu nejsou absolutně určena (děložní čípek).
 7. Hemoroidy. Již v počáteční fázi porodu mohou hormonální hladiny vyvolat exacerbaci této patologie. Zároveň se z uzlů objeví alokace různé intenzity. Někdy jsou tak hojné, že je lze zaměnit s menstruací..

Cervix je během období těhotenství velmi zranitelný. To platí zejména pro případy ektopie a eroze. I užívání tamponů nebo pohlavního styku může způsobit, že se během těhotenství uvolní malé množství krve.

Kolik období může trvat během těhotenství

Zpožděné období je nejčastějším příznakem těhotenství. Existují však výjimky z pravidla, kdy se menstruace nezastaví. Většina gynekologů nepovažuje období v prvním měsíci po početí za známku nebezpečí nebo patologie. Důvodem je zejména oplodnění vajíčka a další implantace ženského vajíčka.

Stává se také, že v raných fázích těžká období nepřestanou chodit během prvního trimestru. Bez odborného vyšetření se neobejdete. Nejprve je nutné vyloučit hrozbu potratu a stanovit důvod, proč ženské tělo nereaguje na početí..

Odborníci identifikují několik důvodů pro tento jev:

 1. Užívání hormonální antikoncepce, která byla předepsána k léčbě.
 2. Špatná produkce estrogenu a hormonální nerovnováha. V takové situaci během prvních měsíců tělo nereaguje na početí a menstruace se nezastaví..
 3. Podobný jev lze pozorovat i při opakovaném hnojení. To je možné, když v jednom cyklu došlo k nejméně dvěma oplodněním vajíčka. V těle zůstává pouze první oplodněné a fixované vajíčko, ale zbytek se vylučuje, což vyvolává krvácení.
 4. S hrozbou potratu. V tomto případě však budou přítomny také příznaky, jako jsou křečové bolesti v dolní části břicha, závratě a slabost. Těhotenství lze zachránit včasným kontaktováním nemocnice.

Mnoho žen se zajímá o to, kolik měsíců může menstruace trvat během těhotenství a jak dlouho se to považuje za normální. Lékaři říkají, že tento jev nemůže trvat déle než 4 měsíce. Ale i když při nošení dítěte neexistují žádné patologie, mělo by měsíční krvácení stále upozornit lékaře a budoucí matku.

Jak rozlišovat krvácení od menstruace

Pokud máte pochybnosti o začátku a normálním průběhu těhotenství, stojí za to vědět, jak rozlišit menstruaci při nošení drobků od běžných.

Stanovení hormonů v krvi a moči

Je velmi důležité nechat si provést těhotenský test moči jeho zakoupením v lékárně. Tato metoda je nejbezpečnější a nejdostupnější. To lze provést doma bez problémů. Pokud je však výsledek negativní, neznamená to, že nejste těhotná. V raných fázích není vždy informativní. Pro přesnější výsledek stojí za to udělat krevní test na hladinu chorionického gonadotropinu. Správný výsledek zjistíte již 10. den po početí. Pokud je pozitivní, pak došlo k početí a pokud je negativní, pak ne.

Pokud dívka sleduje bazální teplotu, bude také schopna určit, zda se jedná o menstruaci nebo výtok během těhotenství. Přímým důkazem toho, že došlo k oplodnění, je teplota v konečníku nad 37 stupňů.

Dobrou pohodou

U mnoha žen je těhotenství doprovázeno příznaky, jako jsou:

 1. Zvýšená únava a slabost.
 2. Změny nálady - slzavost nebo náhlé změny.
 3. Zvýšená citlivost prsní dvorce a bradavek.
 4. Překrvení prsou.
 5. Zvýšená citlivost na pachy.
 6. Zvracení a nevolnost ráno.

Tyto příznaky přetrvávají i při abnormálním výtoku během období drobení..

Podle povahy vypouštění

Ve většině situací je výtok, který lze během těhotenství zaměnit s menstruací, neobvyklý. Z tohoto důvodu způsobují u ženy podezření a pochybnosti. Z recenzí však lze usoudit, že pokud byl měsíční výtok normální, pak si ženy nevšimnou rozdílu. Musíte věnovat pozornost následujícím faktorům:

 1. Pokud se po prodlení objeví špinění.
 2. Pokud jsou sražené a neobvykle hojné.
 3. Pokud bylo zahájeno dříve než v den splatnosti.
 4. Trvá pouze 1 nebo 2 dny.
 5. Méně důležitý.

Algoritmus akcí v případě pochybností

Pokud žena nevyloučí, že může být v pozici, ale má výtok, musí okamžitě navštívit odborníka. Jako pokračování potratu, který začal, byste nikdy neměli užívat žádné léky ani používat lidové metody, abyste zvýšili menstruaci a způsobili potrat..

Nejlepší je nepokoušet se zastavit krvácení pomocí léků a bylin. Tím se výtok nezastaví, ale může to negativně ovlivnit zdraví plodu a nastávající matky. Nejsprávnějším algoritmem pro akce žen je:

 1. Vzpomeňte si na datum poslední menstruace. Takže můžete pochopit, co to je: menstruace nebo výtok během těhotenství..
 2. Proveďte těhotenský test moči. I slabý druhý pruh je pozitivní výsledek..
 3. Je třeba připomenout možné provokatéry. Možná jste byli ve stresu, cvičili nebo jste měli pohlavní styk, který by mohl vyvolat výtok..
 4. Jděte na ultrazvukové vyšetření. To se děje pouze v situaci, kdy je výtok nevýznamný a neexistují žádná další onemocnění, která by ženu obtěžovala. Po diagnostice je nutné navštívit gynekologa s výsledky. Takže vám může říct přesnou diagnózu..
 5. Jděte do nemocnice. Při silném výtoku a přítomnosti bolesti břicha musíte co nejdříve jít do nemocnice o pomoc. Pokud se obecně cítíte normálně, domluvte si schůzku s lékařem, ale není třeba návštěvu odkládat (je vhodné navštívit gynekologa během následujících dvou nebo tří dnů).

Na otázku, která zajímá všechny ženy ohledně toho, zda během období porodu může dojít k menstruaci, dávají odborníci jednoznačnou odpověď, že tyto dva pojmy jsou navzájem naprosto opačné. Dokonce i malé špinění během období těhotenství je patologie, která vyžaduje lékařský dohled a případně urgentní léčbu..

Z tohoto důvodu, pokud vás trápí pochybnosti o vašem stavu, měli byste okamžitě navštívit odborníka. A to musí být provedeno co nejrychleji. Koneckonců, pokud se žena zpozdí s návštěvou kliniky, pak to může vést ke katastrofickým událostem..

Může na začátku těhotenství dojít k menstruaci??

Absence pravidelné menstruace je téměř vždy jistým znamením těhotenství. Právě absence menstruace v pravý čas nutí ženu obvykle si koupit test nebo udělat krevní test, aby zjistila, zda nosí dítě pod srdcem. Ale někdy, dokonce i po početí, si žena může všimnout krvavého menstruačního výtoku z genitálií. Zda může menstruace pokračovat v časném těhotenství, řekneme v tomto článku..

Mechanismus menstruace

Abyste tomu porozuměli, musíte jasně pochopit, jak v ženském těle probíhá menstruace. V medicíně se jim často říká předpisy, protože menstruace je pravidelný jev. Krvácení je doprovázeno odmítnutím sliznic dělohy. Hlavní reprodukční ženský orgán se zbaví funkční vrstvy endometria, pouze pokud to není potřeba - nedojde k těhotenství.

Typicky ženský menstruační cyklus po skončení puberty trvá 28 dní. Avšak delší i kratší cykly (20–21 dní nebo 34–35 dní) jsou také považovány za naprosto normální, pokud jsou pravidelné. První den menstruace je začátkem nového menstruačního cyklu. Na konci fyziologického krvácení začíná folikulární fáze.

Ve vaječnících dozrává vajíčko, které má opustit folikul přibližně uprostřed cyklu. Když se folikul zvětší, působením speciálních hormonů praskne, vejce vyjde do ampulární části vejcovodu. Tento proces se nazývá ovulace. Pokud se vajíčko v den ovulace nebo o den později setká s mužskou reprodukční buňkou - spermatem, je pravděpodobné početí a těhotenství.

Pokud nedojde k početí, vejce zemře během 24-36 hodin po opuštění folikulu. Klky uvnitř vejcovodu ji tlačí do děložní dutiny. Sliznice pohlavního orgánu zesilují pod vlivem progesteronu od okamžiku ovulace. Funkční vrstva je nezbytná, aby se v ní mohlo ukotvit oplodněné vajíčko. Pokud mrtvé vejce vstoupí do dělohy, hladiny progesteronu klesají přibližně po týdnu. Luteální fáze menstruačního cyklu končí (jeho druhá polovina).

Nevyžádaná fyziologická vrstva endometria dělohy začíná být odmítána - začíná menstruace a současně s ní - další menstruační cyklus.

Pokud došlo k početí, úroveň progesteronu zůstává vysoká. Přibližně 8-9 dní po ovulaci oplodněné vajíčko procházející vejcovodem vstoupí do dělohy, je zavedeno do sypkého stavu a je „připraveno“ na implantaci endometria. Začíná se produkovat hCG hormon, za který jsou choriové klky zodpovědné po úspěšné fixaci vajíčka. Choriový gonadotropin stimuluje další produkci progesteronu. „Upraveno“ hCG, progesteron není snížen. Neexistuje žádné odmítnutí endometriální vrstvy. Období nepřicházejí.

Menstruační krev se nazývá krev velmi podmíněně, protože nemá schopnost srážení. Ve skutečnosti se během menstruace uvolňuje menstruační tekutina z ženských pohlavních orgánů, která se pouze částečně skládá z krve a děložních membrán. Kromě nich se v tekutině stanoví hlen vylučovaný děložním čípkem, tekutá sekrece vaginálních žláz, řada enzymů, které zabraňují srážení krvavé tekutiny.

Průměrné množství menstruační tekutiny na cyklus je asi 50-100 mililitrů. Období je stále bohatší. Objem ztracené tekutiny menší než 50 ml nebo více než 250 ml se však považuje za známku patologie - taková žena musí být vyšetřena a zjistit příčiny porušení.

Jsou tam po početí?

Samotná příroda poskytuje vše, aby po početí, pokud by k němu došlo, nedošlo k žádné menstruaci. Z hlediska fyziologie je nástup menstruačního krvácení zcela nemožný, ale v praxi se může stát cokoli, protože nemluvíme o stroji nebo mechanismu, ale o živém lidském těle.

Není náhodou, že některé ženy při kontaktu s gynekologem tvrdí, že ke schůzce přišly poprvé pouze proto, že se objevily další příznaky těhotenství - zvětšily se prsa, začala růst váha a některé dokonce měly první pohyby plodu. Ve skutečnosti během prvního trimestru tyto ženy pokračovaly v měsíčním krvácení, které si spletly s menstruací. Lidé o takové „menstruaci“ říkali na pozadí těhotenství, že „plod je umyt“.

Co se to vlastně děje? Z lékařského hlediska existuje malá šance, že ve folikulární fázi menstruačního cyklu žena nezraje jedno, ale dvě nebo tři vajíčka. Jejich uvolňování z folikulů nemusí nutně probíhat současně. Představte si, že jedno vejce vyšlo, „počkalo“ na jeden den a zemřelo, aniž by se někdy setkalo se spermatem. Sestupuje do dělohy. V těle začínají procesy před normální menstruací..

Ale druhé vejce může být dobře oplodněno. Zatímco se pohybuje do děložní dutiny trubicí (to je asi 8 dní), může dobře začít menstruace, která vznikla v důsledku smrti prvního vajíčka. Tato období se však budou znatelně lišit od těch obvyklých. Žena může věnovat pozornost skutečnosti, že výtok, i když přišel včas, byl skrovnější, netrval 6 dní, jako obvykle, ale pouze 3-4 dny nebo méně.

Je třeba říci, že toto je jediný víceméně vysvětlitelný a logický důvod pro nástup menstruačního výtoku během těhotenství v nejbližší možné době. Za měsíc za takových okolností již menstruace nenastane, protože těhotenství se již bude rozvíjet v plném proudu.

Ženy, které tvrdí, že jejich období pokračovalo každý měsíc až do konce 3–4 měsíců, se mýlí. I když měli v prvním měsíci menstruační krvácení kvůli druhému vajíčku, pak v následujících měsících nešlo o menstruaci, ale o těhotenské patologie - hrozbu potratu, hormonální poruchy nebo jiné důvody..

Někdy gynekologové skutečně připouštějí, že žena může pokračovat v krvavém "mazání" ve dnech, kdy začala menstruace před těhotenstvím. Důvod tohoto jevu není zcela objasněn a odborníci se přiklánějí k názoru, že za všechno může hormonální paměť těla. Spravedlivě je třeba poznamenat, že takový jev je v praxi velmi vzácný - přibližně v 0,5–1% případů..

O výbojích nejasné etiologie se mluví, pokud úplné a podrobné vyšetření těhotné ženy neodhalí sebemenší narušení jejího stavu - žena je zdravá, nehrozí potrat, placenta previa, rovnováha hormonů je normální, plod je zdravý a vyvíjí se podle gestačního věku.

Takové nevysvětlitelné výtoky obvykle vymizí do konce prvního trimestru a vrátí se až při samém narození. Vzhledem ke vzácnosti tohoto jevu byste neměli počítat s tím, že špinění, které se objevuje v raných fázích, je právě takové neškodné a záhadné menstruační krvácení. Důvody jsou nejčastěji úplně jiné, nebezpečnější a hrozivější..

Chcete-li odpovědět na hlavní otázku tohoto článku - může dojít k menstruaci v raných fázích, musíte jasně pochopit, že v 99% případů to nemůže být. A jen ve vzácných případech může dojít k menstruačnímu krvácení (ne menstruaci!) Kvůli druhému vajíčku. Ve všech ostatních případech je výskyt krvavého výtoku alarmujícím příznakem, který nemá nic společného s variantami fyziologické normy..

Příčiny výskytu krve v raných stádiích

Plná a neškodná období během těhotenství jsou tedy nemožná. Jaké jsou tedy důvody pro špinění, které ženy berou na menstruaci?

Implantace

Implantační krvácení není rozšířeným jevem a nestává se u každého. Pokud k tomu ale dojde, není v tom nic nebezpečného. Výtok krvavé nebo rozmazané povahy se může objevit asi týden po ovulaci, když se oplodněné vajíčko dostane do děložní dutiny. Žena, která neví, že by mohlo dojít k početí, je obvykle překvapená a myslí si, že z nějakého důvodu její menstruace přišla asi týden před plánovaným termínem..

Ve skutečnosti je blastocysta zavedena do funkční vrstvy endometria dělohy. Během tohoto procesu je narušena integrita vrstvy a je možné mírné krvácení. Takový výtok je obvykle vzácný, není doprovázen bolestí. Barva výtoku může být od krémově růžové až po výraznou krvavou. Množství výboje je malé. Implantační krvácení obvykle trvá několik hodin až několik dní, ne déle.

Testy ukáží těhotenství asi za deset dní a krevní test na hCG jej určí do tří až čtyř dnů po podivném a předčasném „namazání“.

Implantační krvácení nemá vliv na vývoj těhotenství, nepoškozuje plod a zdraví nastávající matky. U mnoha žen k tomu vůbec nedochází, nebo je řídký výtok bez povšimnutí.

Hormonální nerovnováha

Důvodem výskytu krvavého výtoku, a to i ve dnech, kdy byla u ženy dříve pozorována menstruace, může být nedostatek hormonu důležitého pro plod - progesteron. Adekvátní hladiny tohoto hormonu jsou nezbytné, aby se zabránilo další menstruaci, když žena nosí dítě. Kromě toho progesteron potlačuje imunitu matky, zajišťuje výživové rezervy pro dítě, udržuje hladké svaly dělohy v klidném stavu, brání tónu a hypertonicitě děložních svalů.

Důvodem nedostatku progesteronu jsou nejčastěji patologie žlutého tělíska vaječníků, chorion, chronická onemocnění ledvin a jater, štítná žláza, poruchy hypofýzy, stejně jako gynekologická zánětlivá onemocnění vaječníků, vejcovodů, endometria. Předchozí potraty jsou dalším důvodem, proč vám během požadovaného těhotenství může patologicky chybět vlastní progesteron..

Důvodem pro vznik špinění může být také nedostatek hormonu hCG. Pokud to nestačí, bude stimulace produkce progesteronu nedostatečná. Hormonální krvácení velmi často vede k spontánnímu potratu, pokud není ponecháno bez dozoru. Při včasné návštěvě lékaře je však ženě předepsána léčba hormonálními činidly - progesteronovými přípravky, takže může být odstraněn nedostatek této základní látky. Pokud dojde k takovému problému, je obvykle předepsána hormonální léčba po dlouhou dobu, a to až do 16-18 týdnů těhotenství, kdy je hrozba potratu považována za méně pravděpodobnou.

Hormonální sekrece se liší intenzitou, barvou a trváním. To, jaké jsou, závisí na jednotlivých charakteristikách organismu. Nejčastěji si ženy stěžují na výskyt krvavého výtoku červené nebo nahnědlé barvy s nečistotami hlenu, ale pro patologii je charakteristický růžový i jasně oranžový výtok.

Čím hojnější je výtok, tím je pravděpodobnější nepříznivý výsledek. Když se v nich objeví krevní sraženiny, často jde o pokračující potrat..

Další příznaky - tahání podbřišku, bolest dolní části zad, slabost a zhoršení zdraví. Takové příznaky nejsou vždy pozorovány, někdy jediným příznakem hormonální nedostatečnosti je abnormální výtok z genitálií.

Zranění

Genitální trakt ženy během těhotenství od prvních měsíců se stává zranitelnějším, protože progesteron má změkčující účinek na sliznice. Proto je poranění pochvy nebo děložního čípku snazší než kdykoli předtím, a to i bez provedení jakýchkoli nebezpečných akcí. Během těhotenství jsou sliznice lépe zásobeny krví, jejíž množství se mimochodem také zvyšuje. Proto i mikrotrauma pochvy může vést ke vzniku krvavého výtoku, který si žena může mýlit s menstruací..

Obvykle se žena během sexu dostane k takovým zraněním, zvláště pokud partneři s nástupem „zajímavé polohy“ nesnížili intenzitu třecích pohybů, nadále používají sexuální hračky a obecně se často milují. Po pohlavním styku si v tomto případě může žena všimnout krvavého výtoku šarlatové barvy - krev nemá čas změnit svou barvu, protože okamžitě vytéká.

Výtok není hojný, bolest není doprovázena, dítě nepoškozuje.

Pokud je cervix zraněn, výtok je silnější a obsahuje nečistoty hlenu. Žena může být při masturbaci zraněna zavedením tamponu (který je během těhotenství zakázán!) A také při vaginálním vyšetření u gynekologa.

Posttraumatický výtok není dlouhotrvající; obvykle se po několika hodinách úplně zastaví. Pokud nepřenesete infekci do místa poranění, nedojde k zánětu a nic neohrozí ložisko dítěte. V některých případech, při nadměrném a čistém krvácení z pochvy, může lékař předepsat ženě šetrnější způsob intimního života, stejně jako přípravky železa a hemostatika, která zlepšují srážení krve.

Mimoděložní těhotenství

Pokud je oplodněné vajíčko fixováno ne v děložní dutině, ale ve vejcovodu, děložním čípku nebo dokonce v břišní dutině, pak to žena po nějakou dobu nemusí ani hádat. Testy budou „pruhované“ a dokonce jsou možné i příznaky toxikózy. Těhotná žena však může být obtěžována rozmazáním nahnědlého výtoku, který je zpočátku spojen s nedostatečnou hladinou hCG, protože se bude méně vytvářet při mimoděložním připojení vajíčka.

Jak embryo roste, stěny a skořápky orgánu, ke kterému je vajíčko připojeno, se roztáhnou. Existují docela lokalizované bolesti břicha, výtok se zesiluje. Silné bolesti při řezání, bolestivý šok, ztráta vědomí, silné šarlatové krvácení s velkými sraženinami mohou naznačovat prasknutí trubice nebo krvácení z děložního hrdla. Ruptura hrozí na konci 8–12 týdnů, pokud by se mimoděložní těhotenství neprokázalo na ultrazvukovém vyšetření dříve než v tomto období.

Mimoděložní těhotenství může být pro ženu fatální. Pro plod existuje vždy pouze jedna prognóza - nebude schopen přežít kdekoli kromě děložní dutiny. Mimoděložní těhotenství vyžaduje chirurgický zákrok a čím dříve se tak stane, tím je pravděpodobnější, že žena bude mít budoucí těhotenství.

S včasnou detekcí patologie mohou lékaři zachránit vejcovody, extrakce vajíčka se provede laparoskopickou metodou. S pozdním přístupem, bohužel, nejčastěji potrubí nelze uložit. U cervikálního těhotenství je často nutné odstranit celou dělohu, ale případy uchycení vajíčka v samotném děložním čípku jsou poměrně vzácné..

Potrat

Hrozba předčasného potratu může nastat z různých důvodů a tyto důvody nebudou vždy zřejmé. Plod může být odmítnut vlastní imunitou matky, nemusí být životaschopný kvůli hrubým genetickým patologiím, vývojovým anomáliím. Hrozba potratu se často vyskytuje u žen, které mají chronická onemocnění, problémy s reprodukčním zdravím infekčního a neinfekčního původu.

Časné těhotenství je velmi křehké. Podvýživa nastávající matky, její psychologické zkušenosti, stresy a otřesy, těžká fyzická práce a sportovní aktivity, špatné návyky (kouření a alkohol), práce na noční směny mohou narušit její normální průběh. Potraty mohou být obvyklé, opakované. Současně existuje vysoká pravděpodobnost, že další dojde přesně ve stejnou dobu jako předchozí..

Hrozba potratu je často doprovázena výtokem krve. Jejich intenzita, barva, konzistence závisí na skutečné příčině ohrožujícího stavu. Když se objeví výtok podobný menstruaci, musí být žena vyšetřena gynekologem a ultrazvukem.

Při hrozícím potratu se vajíčko obvykle nedeformuje, ale děloha je ve zvýšeném tónu. Když začne potrat, výtok je hojnější, žena si stěžuje na zvýšenou úzkost, že ji bolí žaludek, táhne ji za spodní část zad. Bolest může být křečová. Na ultrazvuku se stanoví deformované vajíčko nepravidelného tvaru. Dojde-li k potratu, je krvácení silné, ve výtoku jsou křeče, velké krevní sraženiny a fragmenty endometria a vajíčka. Na ultrazvuku nemusí být vajíčko detekováno nebo jsou stanoveny jeho zbytky. Fetální tep se nezaznamenává.

Moderní medicína má mnoho způsobů, jak pomoci ženě a jejímu dítěti v případě, že hrozí potrat, nebo dokonce potrat, který začal. Ale lékaři bohužel nemohou s tím, co se stalo, nic dělat. Jediným řešením je vyléčit děložní dutinu, aby se zabránilo jejímu zpoždění v části membrán a následnému výskytu zánětlivého procesu a sepse.

Chorionická prezentace, oddělení

Pokud je vajíčko fixováno nikoli na dně dělohy, ale na samém dně, je možné krvácení v důsledku malých odchylek chorionu. Prezentace může být úplná, pokud je pokryta celá krční oblast děložního čípku, nebo může být částečná. Taková patologie může být diagnostikována pouze ultrazvukem.

Důvody, pro které se patologie vyskytuje nejčastěji, mají mateřský faktor, to znamená, že přímo souvisejí se zatíženou anamnézou - přítomnost kyretáže a potratů v minulosti, přítomnost nádoru v děloze, polypy, které bránily blastocystě uchytit se tam, kde by byl vývoj plodu bezpečnější.

Děloha se zvětšuje, v chorionu se objevují nové krevní cévy, které by se na začátku druhého trimestru těhotenství měly změnit na placentu. Oddělení se vyskytují během prezentace v důsledku traumatu krevních cév.

Pokud krev nevyteče, ale hromadí se mezi stěnou dělohy a chorionem, je diagnostikován retrochorický hematom. S ní nemusí dojít k výboji a to je nejnepříznivější znamení..

Pokud krev vytéká, existuje šance, že se hematom vyřeší a těhotenství se bude dále vyvíjet. Výtok, pokud se objeví, je nejčastěji hnědý. Pokud červená krev zmizela, je to známka čerstvého oddělení a pravděpodobnost ztráty dítěte v důsledku úplného oddělení je vyšší.

Zmrazené těhotenství

Dítě v děloze se může kdykoli zastavit a zemřít. Může existovat mnoho důvodů - od chromozomálních abnormalit, které znemožnily další existenci drobky, až po vnější nepříznivé účinky toxinů, záření, léků, infekčních chorob.

Do určité doby si žena nemusí být vědoma toho, co se stalo, dokud nepůjde na ultrazvukové vyšetření nebo nezačne mít výtok připomínající menstruaci. Mrtvý plod je dělohou obvykle odmítnut 2–3 týdny po smrti. Během této doby může žena věnovat pozornost skutečnosti, že její příznaky toxikózy zmizely, její hrudník přestal bolet. Pokud nedošlo k toxikóze, pocity se nezmění..

Výtok ve fázi odmítnutí obvykle začíná jako menstruace - mazanice, která se postupně „rozbíhá“, se stává hojnější. Barva se mění z nahnědlé na šarlatovou, objevují se jasné, křečovité bolesti, ve výtoku se objevují krevní sraženiny. Další kurz probíhá podle scénáře potratu.

Jak odlišit od krvácení?

Menstruační krev je tmavší a připomíná žilní krev, zatímco u většiny patologií těhotenství je výtok buď nahnědlý, nebo šarlatový - barva arteriální krve. Těhotné ženy by měly varovat také doprovodné příznaky a změny jejího vlastního stavu. Jakékoli výtoky, i když nejsou krvavé, doprovázené bolestí, pocitem tíže v břiše, taháním bolesti v bedrech, falešnou touhou vyprázdnit střeva, jsou nebezpečné.

Pokud byla skutečnost o těhotenství již prokázána testy a vyšetřeními, je nutné s krvácením zacházet výhradně jako s patologickým stavem. Pokud se objeví i mírné „namazání“, musíte se poradit s lékařem a v případě velkého náhlého krvavého výboje zavolat sanitku a během čekání na brigádu zaujmout vodorovnou polohu.

Statistiky ukazují, že v 85% případů, s včasnou výzvou ženy o pomoc lékařům, lze těhotenství udržet. Jedinou výjimkou jsou případy zmrazeného, ​​mimoděložního těhotenství, potratu a cystického driftu..

Pokud skutečnost o těhotenství ještě není zřejmá a krvácení začalo před zpožděním menstruace nebo několik dní po zpoždění, nejlepším způsobem, jak zjistit pravdu, je těhotenský test. Můžete to udělat od prvního dne zmeškané menstruace. Před tím ženě pomůže krevní test na hCG. Pokud diagnóza ukazuje těhotenství, měli byste se také poradit s lékařem se stížnostmi na špinění..

Je třeba si uvědomit, že krvavý menstruační tok během těhotenství není jako běžné období - je méně hojný. Můžete také najít několik desítek rozdílů ve vlastních pocitech ženy..

Recenze

Podle recenzí, které ženy opouštějí na tematických fórech, lze předpokládat, že mnoho žen se často potýká s fenoménem, ​​jako je biochemické těhotenství. Nastává, když vajíčko umírá nebo odlupuje téměř okamžitě po implantaci. V tomto případě může ženský test prokázat těhotenství, ale menstruace stále přijde, i když s mírným zpožděním..

Pokud žena neplánuje těhotenství, nemusí si být vědoma toho, co se děje, a jednoduše vnímá menstruaci po zpoždění jako důsledek únavy, stresu, nedávné chřipky nebo SARS. Pokud je plánováno dítě, pak žena ve druhé polovině cyklu pečlivěji sleduje své zdraví a s největší pravděpodobností si všimne časných známek těhotenství.

Biochemické těhotenství nemá vliv na schopnost otěhotnět v příštím cyklu. Návštěva lékaře není nutná, protože se to nepovažuje za potrat. Ženy tvrdí, že nejen mírné zpoždění naznačuje biochemické těhotenství, ale také hojnější než obvyklá menstruace.

Příběhy, že menstruace pokračovala každý měsíc až do 6 měsíců těhotenství, jsou obvykle vyprávěny ve třetí osobě - ​​„můj přítel“, „sousedka řekla případ“ a tak dále. To vyvolává určité běžné pochybnosti. Zdá se, že v tomto duchu se vyprávějí příběhy o dlouhodobé hrozbě ukončení těhotenství některých mýtických postav..

Milovníkům čtení recenzí lze doporučit pouze jednu věc: pokud dojde ke krvácení, musíte urgentně jít k lékaři, pokud dojde k těhotenství. Pokud má pochybnosti, můžete také jít k lékaři, aby rozptýlil pochybnosti nebo zachránil dlouho očekávané dítě, pokud mu něco hrozí již v počátečních fázích těhotenství..

Menstruaci nebo výtok podobný jim v jakékoli fázi těhotenství nelze považovat za normální jev. Informace o tom, zda může menstruace pokračovat během těhotenství, najdete v dalším videu..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí