Proč menstruace nekončí: příčiny a léčba

Porušení menstruačního cyklu podle typu menoragie (situace, kdy menstruace nekončí) se vyskytuje u různých gynekologických onemocnění. Menorrhagie patří do skupiny patologií nazývaných dysfunkční děložní krvácení (DUH). Zahrnuje také menometroragii. Tento termín znamená nekončící období, která se změní na krvácení.

Výše uvedená porušení jsou založena na funkčních změnách, ke kterým dochází na kterékoli z úrovní regulace menstruačního cyklu a reprodukčního systému: v hypotalamu, hypofýze, vaječnících, děloze, nadledvinách a štítné žláze, mozkové kůře. Menorrhagie a menometroragie se u některých dívek a žen opakují, což vede k patologii endometria (děložní výstelky) až k rozvoji onkologického procesu.

 • 1 Klasifikace
  • 1.1 Období mladistvých
  • 1.2 Reprodukční období
  • 1.3 Poruchy premenopauzálního cyklu
 • 2 Léčba

Menoragie a menometroragie je porušení menstruačního cyklu, které je charakterizováno prodloužením doby menstruačního toku o více než sedm dní a / nebo zvýšením množství ztracené krve (více než 60 ml).

Podmíněně dysfunkční děložní krvácení je klasifikováno v závislosti na věkovém období, ve kterém se vyskytují:

 • období mladistvých (od 12 do 17 let);
 • reprodukční období (od 18 do 45 let);
 • premenopauzální (46 až 55 let).

Každá věková fáze života má své vlastní charakteristiky menstruačních nepravidelností..

Dívčí menstruační cyklus po nástupu první menstruace (menarche) může po určitou dobu zůstat nepravidelný. Menstruace přichází se zpožděním 2–3 týdny, v ostatních případech o 2–6 měsíců. Menstruační krvácení, mírné nebo silné, u některých dívek krvácí. V jiné situaci se menstruace nezastaví, rozmazávají se, hnědý výtok z genitálního traktu přetrvává po dlouhou dobu, bolí žaludek.

Opakované těžké kritické dny vedou k anémii (snížení hladiny hemoglobinu v krvi), doprovázené poklesem výkonu, závratě, slabosti, dušnosti, bušení srdce. Krvácení může být závažné a život ohrožující, pokud nebude léčeno rychle.

Značný fyzický a psychický stres, časté stresové situace (problémy v rodině nebo ve škole, konflikty s vrstevníky, zkoušky) vedou k prodloužení menstruace u teenagera. Přepracování, psychická zátěž, časté SARS a další infekce hrají významnou roli při narušení fungování hormonálního systému.

Cykly jsou často anovulační (uprostřed cyklu nedochází k ovulaci), velikost folikulů se zvětšuje a tvoří se cysty (folikulární ovariální cysty). Estrogen syntetizovaný folikuly ve zvýšené koncentraci ovlivňuje endometrium dělohy, což vede k její nadměrné proliferaci. To vede k nerovnoměrnému odmítnutí výstelky dělohy během menstruace, při zachování prodlouženého krvácení.

Dysfunkční poruchy dělohy tvoří velkou část struktury gynekologické patologie reprodukčního období. K faktorům vedoucím k takovým poruchám patří, spolu s výše uvedenými, změna podnebí, zhoršení chronických onemocnění, pracovní rizika, nepříznivé životní podmínky, těhotenství, porod nebo potrat s komplikacemi, hypovitaminóza spojená s podvýživou.

Hlavním mechanismem patologických poruch v tomto věku jsou zánětlivá a infekční onemocnění, jejichž výsledkem je zesílení tobolky (vnějšího obalu) vaječníků. Tato transformace je činí necitlivými na účinky hormonů a dalších látek produkovaných hypotalamem a hypofýzou..

Výsledkem popsaných změn jsou anovulační menstruační cykly, které byly diskutovány výše. Ženské tělo je za těchto podmínek pod vlivem vysokých hladin estrogenu v krvi. Hyperestrogenismus (zvýšená koncentrace estrogenů), působící na endometrium, způsobuje jeho růst (hyperplazie). Hyperplastické procesy děložní sliznice vedou k prodloužené menstruaci a opakovanému krvácení.

V některých případech se hyperplazie z benigní formy změní na maligní, což vede k prekanceróze a rakovině endometria.

V některých případech hojnější období - výsledek polypů děložní sliznice nebo hormonální dysfunkce po porodu.

Premenopauzou se rozumí přechodné období života ženy, charakterizované zánikem funkce vaječníků. V této době jsou nejčastější menstruační nepravidelnosti, jako je menoragie a menometroragie. Stále více menstruačních cyklů se stává anovulačním, v důsledku čehož je ženské tělo pod vlivem estrogenů, které se produkují v přebytku.

Vzhledem k tomu, že ve většině cyklů chybí ovulace, nedochází k tvorbě žlutého tělíska, které je zodpovědné za syntézu progesteronu. Existuje nedostatek progesteronu (progesteron neutralizuje negativní účinek estrogenu). Sliznice dělohy je náchylná k hyperplastickým procesům a onkologickým onemocněním, jejichž hlavním projevem je bohatá prodloužená menstruace - krvácení, nazývané menopauza..

Současně s bohatou menstruací se žena obává příznaků přímo souvisejících se zánikem funkce vaječníků: podrážděnost, agresivita, návaly horka, nestabilní čísla krevního tlaku, bolesti hlavy, pocit slabosti.

Menoragie a menometroragie mohou být známkou různých gynekologických onemocnění, proto je nejprve nutné určit příčinu těchto příznaků. K tomu lékař předepisuje mnohostranné vyšetření, které zahrnuje ultrazvukovou diagnostiku genitálií (častěji se používá transvaginální vyšetření), vyšetření na gynekologickém křesle.

Dále se používá hysteroskopie: pomocí speciální kamery se vyšetřuje děložní dutina, lékař vidí na obrazovce obraz děložní dutiny. Pod kontrolou zraku se provádí biopsie endometria. Obecný krevní test je povinný. Hormonální krevní test se provádí podle indikací.

Léčebný proces je zaměřen na zastavení krvácení a prevenci jeho opakování..

U dívek a mladých žen s nerealizovaným reprodukčním potenciálem je možné zastavit hojnou menstruaci léky (hemostatické a hormonální léky, stejně jako léky, které snižují dělohu, ve formě kapek). Pokud není možné ovlivnit menometroragii konzervativními metodami, přecházejí na hemostázu kyretáží dělohy.

Po kyretáži dělohy jsou části sliznice odeslány k histologickému vyšetření. Jeho výsledek určuje další léčbu a prevenci. Konečná diagnóza je stanovena na základě histologie. Pokud je touto diagnózou prekanceróza nebo rakovina endometria, je konečnou léčbou odstranění dělohy s přívěsky.

V ostatních případech jsou pro profylaktické účely předepsány hormonální látky: kombinovaná hormonální antikoncepce (antikoncepční pilulky) nebo gestageny. Při menopauze se navíc používají léky HRT (hormonální substituční terapie).

Krvavý výtok po zpoždění může být výsledkem hrozby ukončení těhotenství. Chcete-li zjistit, stačí provést ultrazvuk pánevních orgánů a krevní test na hCG.

Pokud vaše menstruace trvala 20 dní nebo déle a nemá tendenci se snižovat, musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, abyste předešli komplikacím pro vaše zdraví..

Co dělat, pokud vám menstruace dlouho nekončí?

Doba menstruace je 2–8 dní. Toto období je možné prodloužit na 10 dní. K tomu dochází v dospívání, kdy ještě nebyl zaveden cyklus. První 2 roky menstruace se vyznačují nepravidelným výtokem a jejich různorodou povahou. Podobná situace nastává během menopauzy, kdy ženské reprodukční funkce ustupují..

Pokud se doba u ženy v plodném věku nezastaví, může to být narození dítěte nebo ukončení těhotenství. Po potratu, potratu a porodu dochází k prodlouženému krvácení. Nesouvisí s menstruací. Ale první skutečné přerušované krvácení se může také lišit od obvyklého. Dokud není tělo plně obnoveno, jsou možné měsíční období až 2 týdny. Po instalaci nitroděložního tělíska je zaznamenána prodloužená menstruace. I stres může prodloužit dobu vašeho měsíčního krvácení. Ale někdy jsou příčinou nebezpečnější podmínky..

Hormonální poruchy

Progesteron je zodpovědný za zastavení menstruace. Snižuje kontrakce dělohy a zastavuje rejekci endometria. S nedostatkem tohoto hormonu se období prodlužuje. Deficit musí být zaplněn, jinak budou problémy s koncepcí.

Porucha srážení krve

Vyskytuje se na pozadí onemocnění krve a cév nebo užívání určitých léků. Je charakterizována prodlouženou menstruací a prodlouženým krvácením z ran. Je důležité identifikovat základní patologii a vyléčit ji. Pokud se jedná o léčbu, měli byste se svým lékařem prodiskutovat otázku přerušení léčby nebo snížení její dávky. Pokud je ponechán bez dozoru, dojde k anémii z nedostatku železa..

Dysfunkce vaječníků

Pokud se vaše menstruace nezastaví, příčinou může být porucha funkce vaječníků. Vzniká hlavně kvůli hormonálním poruchám. Mezi hlavní příznaky patří menstruační nepravidelnosti, změny tělesné hmotnosti a zhoršená chuť k jídlu. Přebytek testosteronu vede k mužskému růstu vlasů (vnitřní strana stehen, hrudníku, dolní části zad, obličeje), mastné pokožce, hnisavým vyrážkám, neplodnosti. Pacienti dostávají hormonální substituční terapii. V některých případech je indikována operace.

Adnexitida

Zánět vejcovodů a vaječníků. Vyskytuje se v důsledku šíření infekce z jiných ložisek nebo během infekce během gynekologických operací a postupů. Patologie je charakterizována bolestí v dolní části břicha vpravo, vlevo nebo na obou stranách. Nepohodlí se šíří do zad a konečníku a obvykle se vyskytuje v polovině cyklu. Objeví se horečka a zimnice. Dochází ke zvýšené produkci plynu a zhoršené defekaci. Z pohlavních orgánů je neobvyklý výtok. Obtížné močení. K léčbě se používají antibakteriální, analgetické protizánětlivé léky, fyzioterapie. Někdy je hromadění hnisu chirurgicky odstraněno.

Endometrióza

Patologická proliferace endometriální tkáně mimo dělohu. Nejčastěji jsou postiženy vaječníky. Předpokládá se, že se jedná o genetické onemocnění, které může být vyvoláno hormonálními poruchami nebo oslabením imunitního systému. Přesné důvody však stále nejsou známy. S touto patologií menstruace nekončí a bolí dolní část břicha. Nepříjemné pocity jsou dány dolní části zad. Dochází k narušení cyklu a silnému krvácení. Funkce střev jsou také narušeny. Hormonální léky pomáhají vyrovnat se s onemocněním. Symptomatická léčba spočívá v užívání léků proti bolesti. Pokud konzervativní léčba nefunguje, provede se operace k odstranění výrůstků. V obtížných případech je nutná resekce vaječníků a dělohy.

Myom dělohy

Benigní novotvar ve svalové vrstvě dělohy. Pravděpodobně příčinou jeho výskytu jsou hormonální poruchy. Myom je chaotické prokládání svalových vláken. Nádor vyvolává hojné a bolestivé periodické krvácení. Bolest je křečová, může se objevit při záchvatech nebo být přítomna po celou dobu. V dolní části břicha je těžkost. Podle výsledků ultrazvukového vyšetření je určena lékařská taktika. Pokud je místo malé a nezpůsobuje vážné nepohodlí, postačuje neustálé sledování. Jinak je nutná hormonální terapie a příjem hemostatických léků. V závažných případech se provádí chirurgický zákrok.

Ovariální cysta

Pokud období nekončí a hrudník bolí, existuje podezření na ovariální cystu. Je to kapsle naplněná kapalinou. Objevuje se kvůli hormonální nerovnováze. Může být komplikací zánětlivých procesů v okolních tkáních. Často bez příznaků a zmizí bez léčby. Pokud však tobolka dosáhne velké velikosti, způsobuje bolest v dolní části břicha vyzařující k noze. Nastává dlouhé a silné menstruační a intermenstruační krvácení. Zaznamenávají se potíže s močením. Konzervativní léčba spočívá v užívání hormonálních léků a léků proti bolesti. Fyzioterapeutické postupy jsou také předváděny pacientům. V obtížných případech je nutný chirurgický zákrok.

Prodloužená období mohou být známkou přirozených a patologických procesů v těle. Chcete-li určit přesnou příčinu, musíte navštívit gynekologa. Bez včasné diagnostiky a léčby jsou možné nebezpečné komplikace.

Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Příčiny prodlouženého období, příčiny prodloužené menstruace

Někdy menstruace (menstruace) pokračuje po skončení předepsaného období.

Typická doba menstruace je 3 dny až týden, ale malé procento žen v plodném věku má menstruaci delší, než se očekávalo..

Abyste pochopili, jaké mohou být příčiny menstruačních nepravidelností, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Příčinu takového porušení může určit pouze lékař, proto se po delší dobu nedoporučuje odložit návštěvu gynekologa v naději, že problém bude vyřešen sám.

Příčiny prodloužené menstruace, proč menstruace trvá tak dlouho

Ženy si vždy neuvědomují, jaké mohou být dlouhodobě fyziologické a psychologické důvody, proč menstruace trvá dlouho. Ne všechny ženy chápou, co je to prodloužená menstruace, nevědí, jak odlišit obvyklé hojné výtoky od děložního krvácení a obecně jakou menstruaci, kterou menstruaci lze nazvat hojnou. Největší nebezpečí pro ženy představují 2 typy menstruačních nepravidelností:

 • Příliš intenzivní období (více než 150 ml denně).
 • Prodloužená menstruace.

Pokud menstruace trvá velmi dlouho a pokud je menstruace nejen prodloužená, ale také extrémně intenzivní, měli byste si ihned domluvit schůzku s lékařem, protože to ohrožuje život a zdraví ženy.

Existuje mnoho důvodů pro vznik dlouhých období, kdy je menstruace velmi dlouhá nebo menstruace trvá déle než předepsané období. Níže jsou uvedeny nejčastější důvody vzniku dlouhých období, kdy období dlouho nekončí. Proč tedy období nekončí, v drtivé většině případů dochází k prodloužené menstruaci kvůli:

 • mimoděložní těhotenství nebo potrat (v tomto případě krev vytéká sraženinami a je doprovázena silnou bolestí);
 • důvodem velmi dlouhých a dlouhých období je důsledek lékařského potratu;
 • prudká změna klimatických pásem může také vést k tomu, že menstruace bude trvat déle než obvykle;
 • psychické přepětí může vést nejen ke zpoždění menstruace, ale také se může stát jedním z důvodů, proč menstruace dlouho neskončí;
 • instalace nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko, které vyvolává hojné a dlouhodobé období, musí být okamžitě odstraněno);
 • užívání hormonální antikoncepce může v některých případech vést ke zpoždění menstruace, ale k vzhledu velmi dlouhé menstruace, kdy bude menstruace trvat velmi dlouho (v tomto případě by měla být hojná a prodloužená období projednána s ošetřujícím gynekologem, který je předepsal);
 • hormonální nerovnováha způsobená přirozenými příčinami (porod, menopauza atd.);
 • dysfunkce štítné žlázy;
 • krevní onemocnění někdy vedou k výskytu tak nepříjemného příznaku jako velmi dlouhá období;
 • adenomyóza (invaze endometria do svalových stěn dělohy);
 • polypóza dělohy může být důvodem, proč menstruace nekončí;
 • děložní myomy (benigní formace, charakterizovaná silným a prodlouženým krvácením, vznikajícím, včetně během intermenstruačního období);
 • maligní výrůstky v děloze se někdy stávají důvodem, proč menstruace nekončí.

Výše uvedené důvody, že menstruace nekončí včas, jsou nejčastější, ale to neznamená, že příčinou dlouhého vaginálního výtoku nemohou být jiné fyziologické nebo patologické důvody. Čím dříve bude provedeno vyšetření pacientky s prodlouženou menstruací a budou provedeny nezbytné testy, aby se zjistila příčina této odchylky, tím účinnější bude léčba. Proto při prvních známkách prodloužené menstruace byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Prodloužená menstruace: hrozby a rizika

Vždy je velmi důležité si uvědomit, jaké příčiny prodloužených období mohou být zdraví škodlivé a které z nich mohou mít určité riziko pro zdraví ženy. Pokud menstruace trvá déle než předepsané období (8 dní nebo více), je klasifikována jako odchylka, která představuje ohrožení života a zdraví ženy. Pokud menstruace nekončí a žena neví, jaké mohou být příčiny prodloužených období a jak mohou být nebezpečné pro ženské tělo, měla by žena vědět, že nebezpečí této odchylky je, že:

 • prodloužená a hojná ztráta krve vyvolává prudký pokles hladiny železa v těle, což vede k rozvoji anémie (anémie);
 • může signalizovat přítomnost mimoděložního těhotenství, potratu nebo latentní onkologie;
 • k jeho odstranění může být nutný chirurgický zákrok, který v tomto případě trvá hodiny, protože neustálé krvácení postupně oslabuje tělo ženy.

V případě prudkého zhoršení pohody v důsledku delšího období byste neměli ztrácet čas schůzkou s odborníkem, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Co může být, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Trvání krvácení během menstruace není delší než 7 až sedm dní, jinak může poškodit tělo. Většina žen ani nepředpokládá, že dlouhodobá období mohou být extrémně nebezpečná; na jejich pozadí vznikají takové zdravotní problémy, jako jsou:

 • V přítomnosti těhotenství a děložního krvácení existuje vysoká pravděpodobnost potratu;
 • Dochází k těžké ztrátě krve. To se často pozoruje, když se zvyšuje nejen doba trvání menstruace, ale také jejich objem. Často se stávají hojnými a hustými..

Jaké je nebezpečí prodloužené menstruace?

V některých případech se za přítomnosti tohoto druhu patologie neobejde bez chirurgického zákroku, často je to nutné v extrémně pokročilých případech, kdy se žena obrátila na gynekologa velmi pozdě. V případě prodlouženého krvácení existuje vysoká pravděpodobnost přítomnosti různých závažných patologických stavů, včetně zvýšení velikosti děložních myomů nebo onkologických nádorů. Pokud vaše menstruace trvá déle než sedm dní a nekončí, musíte nejprve kontaktovat gynekologa, který provede vyšetření a předepíše nezbytnou léčbu v závislosti na diagnóze. Menstruační cyklus může být také narušen na pozadí různých poruch v těle. Prodloužené a silné krvácení během menstruace se nazývá meroragie..

Obecné informace o menstruaci (menstruace)

Biorytmy sexuálně zralé ženy jsou naladěny na početí a nesou potomky. Během určité doby potřebné pro zrání vajíčka se tělo připravuje na možné početí vytvořením další vrstvy endometria v děloze.

Pokud nedojde k oplodnění, pak přirozený proces odmítnutí mrtvého vajíčka spolu s vrstvou endometria začíná krvácením z dělohy - menstruací.

U žen bez zdravotních problémů se menstruace vyskytuje každých 28-35 dní a je charakterizována:

 • průměrná doba trvání (nejméně 3 dny, ale ne více než týden), a pokud vaše menstruace trvá 2 dny, pak jsou to příznaky oligomenorey;
 • úplná absence bolesti nebo slabá tažná bolest v dolní třetině břicha;
 • nevýznamná ztráta krve (od 50 do 150 ml, s ohledem na sraženiny a hlen vylučovaný krví).

První menstruace u dívek nastává ve věku 11-13 let. Pokud je dívce již 14 let a její období se neobjevilo, pak jejich nepřítomnost může naznačovat přerůstání panenské blány, což vede k hromadění menstruačního toku ve vnitřní dutině dělohy. Pokud máte podezření na přítomnost této odchylky, měli byste věnovat pozornost doprovodným příznakům:

 • křečovitá bolest;
 • otok dolní třetiny břicha;
 • bolesti dolní části zad vyzařující do ohanbí.

Pokud vyšetření lékařem potvrdí, že panenská blána je přerostlá, je odstraněna chirurgicky, aby se vytvořil otvor pro průchod menstruačního toku. Po lékařském zásahu zpravidla u dospívajících nejsou žádné problémy s menstruací..

Prevence dlouhodobých komplikací

Menstruace je pro tělo silným stresem, proto se během kritických dnů doporučuje ženě:

 • vzdát se sportu;
 • v případě, že menstruace trvá déle než týden, kdy se menstruace nezastaví déle než 7 dní, doporučuje se upravit stravu, s výjimkou kávy, černého čaje, alkoholických nápojů, kořeněných, slaných a tučných jídel a zvýšit spotřebu potravin obsahujících železo (pohanka, červené maso, kuřecí maso, luštěniny, meruňky, sušené ovoce, šípky, dýňová semínka, mořské řasy, houby, kakao, artyčoky, mořské plody, ořechy, citrusové plody, surová rajčata, zelená cibule);
 • pokud se menstruace nezastaví na delší dobu, doporučuje se dodržovat osobní hygienu, umývat se nejméně 3krát denně teplou vodou s dětským mýdlem nebo gelem pro intimní hygienu (nedoporučuje se používat sprchové gely nebo mýdlo na praní, protože narušují přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry) ;
 • pokud vaše menstruace trvá déle než týden, lékaři vám doporučují odmítnout plavat v otevřených nádržích a bazénech (během menstruace se ochranné vlastnosti těla snižují a vodní prostředí vytváří příznivé podmínky pro infekci infekcemi vnitřních pohlavních orgánů);
 • omezit pohlavní styk (pohlavní styk během menstruace může způsobit velkou ztrátu krve);
 • při prodloužené menstruaci je nutné odmítnout se opalovat, navštívit saunu a koupel (vysoké teploty zvyšují objem menstruačního toku).

Dodržování těchto doporučení vám umožní vyhnout se nepříjemným následkům v podobě menstruačních nepravidelností a genitálních infekcí, které může odstranit pouze gynekolog.

Příznaky menstruačních nepravidelností

Délka menstruačního cyklu se u jednotlivých žen liší. Norma se považuje za indikátor 20-35 dnů..

Mezi příznaky, které signalizují přítomnost patologie, patří:

 • úplná absence menstruace s negativním těhotenským testem. A o tom, jaké přípustné období pro zpoždění menstruace lze číst v článku: žádná menstruace, 2, 3, 4, 5 dní nebo 1 týden, žádné měsíční 2 týdny nebo celý měsíc, jaké mohou být důvody;
 • změna intenzity a trvání menstruace bez zjevného důvodu;
 • bolestivé pocity doprovázející proces krvácení;
 • předmenstruační krvácení.

Pokud se vyskytnou výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Příznaky a příznaky prodloužené menstruace, které mohou být?

Přítomnost této patologie může být indikována příznaky, jako jsou:

 • Trvání krvácení je více než 7 dní;
 • Za pouhou hodinu je těsnění úplně nasáklé krví, v extrémně obtížném případě musí žena vyměnit několik těsnění za hodinu.

Kromě toho, že menstruace trvá velmi dlouho, v důsledku velké ztráty krve se u ženy objeví následující příznaky:

 • Závrať;
 • Pocit slabosti;
 • Silné bolestivé pocity;
 • Krevní sraženiny spolu s obdobími.

Premenstruační syndrom (PMS)

Téměř polovina žen v plodném věku trpí premenstruačním syndromem charakterizovaným:

 • obecná slabost;
 • bolest hlavy;
 • otok a bolest na hrudi;
 • nespavost;
 • nevolnost, ve vzácných případech zvracení;
 • bolest v srdci.

Přestože premenstruační syndrom není patologie, způsobuje mnoho nepříjemností v důsledku porušení obvyklého životního stylu ženy a zhoršení jejího celkového blahobytu. Chcete-li odstranit příznaky PMS, musíte kontaktovat gynekologa, který zvolí nejoptimálnější léčbu v závislosti na výsledcích testů a vyšetření.

Co když vaše období pokračuje? Co dělat, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Časté a časté otázky, ke kterému lékaři se obrátit, pokud vaše menstruace pokračuje a v žádném případě nekončí, co dělat, pokud vám menstruace nekončí na dlouhou dobu. Pokud se vaše menstruace prodlužuje, nedělajte si samoléčbu a ještě více se řiďte radami získanými z internetu. Nástroj, který pomohl někomu z přátel nebo lidí, kteří zanechali komentář na tematickém fóru, může způsobit nenapravitelné poškození zdraví ženy trpící delší dobou, protože v případě jeho použití není zohledněn důvod, který způsobil selhání menstruačního cyklu. Některé stránky mají přímou linku s lékaři různých specialit. Je docela možné se na ně obrátit o pomoc, ale stojí za to zvážit jeden důležitý bod: dobrý odborník může doporučit lék na dočasné zastavení silného krvácení, ale určitě přesměruje na gynekologa, aby objasnil diagnózu a předepsal vhodné léky.

Ženy často neví, co mají dělat, pokud menstruace trvá velmi dlouho, co dělat, když se menstruace nezastaví na dlouhou dobu.

Lidové léky na léčbu delšího období, pokud je období velmi dlouhé

Před použitím alternativních metod léčby se doporučuje poradit se s odborným lékařem. Jakákoli léčba by měla být předepsána lékařem, aby bylo možné najít správné dávkování použitého činidla nebo léčiva, aby byl pacient chráněn před všemi možnými následky nesprávné léčby a vedlejších účinků. Lidové léky na delší dobu zahrnují:

 • odvar z přesličky (1 polévková lžíce. l. nasekané přesličky nalijte 0,5 l horké vody, nechte vývar vyluhovat, napněte a vezměte 1 polévkovou lžíci. l každé 2 hodiny, dokud se krvácení nezastaví);
 • infuze listů malin a lesních jahod, dubové kůry, husy skořápky a řebříčku (všechny složky se odebírají ve stejném poměru (20 gr.), smíchají se do homogenní konzistence, poté 1 polévková lžíce. l. výsledné směsi se nalije sklenicí studené převařené vody a napustí 5 hodin Výsledný vývar se přivede k varu, strácí se 5-7 minut na nízkém ohni a konzumuje se ve stejných dávkách po celý den. Průběh léčby je týden);
 • odvar z pastýřské kabelky, kopřivy a kořenů hořčice (složky nalijte ve stejném poměru vodou a směs nechejte několik hodin vařit. Výsledný nálev vařte na mírném ohni po dobu 30 minut a oslaďte medem. Pijte alespoň litr vývaru denně);
 • infuze vodního pepře (1 polévková lžíce. l. vodní pepř se nalije do 2 šálků vody, výsledná směs se potopí ve vodní lázni po dobu 10-15 minut a poté se infunduje po dobu 45 minut. K vývaru získanému po namáhání přidejte vodu v množství nezbytném k obnovení původního objem směsi před vařením. Vezměte infuzi je nutné na 1 polévkovou lžíci. l 3krát denně po dobu 3-6 měsíců);
 • odvar z pomerančové kůry (kůru ze 6 pomerančů nalijte do 1,5 litru vody a nechte vařit, dokud objem směsi neklesne na 0,5 litru. Napjatý vývar oslaďte 1 polévkovou lžící. l. medu. Vezměte 2 lžíce. l. prostředky 3krát denně půl hodiny před jídlem);
 • tinktura z kořene Potentilla erect (nalít drcený kořen Potentilla s vodkou v poměru 1: 3 a nechat vařit po dobu 2 týdnů. Je nutné začít užívat infuzi týden před nástupem menstruace a pokračovat v pití až do konce kritických dnů. Standardní dávka je 1 polévková lžíce. l. v den před spaním).

Lidové léky na léčbu prodloužené menstruace mohou být účinnou pomocí léků, avšak jejich použití by mělo být bezpodmínečně projednáno s ošetřujícím lékařem, protože u určitých onemocnění může zhoršit pohodu ženy.

Podobné články

Menstruace po dobu jednoho měsíce Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky v přechodném věku...

Zkrácený menstruační cyklus S nástupem menstruačního toku během puberty je dívčí hormonální systém přestavěn a během jednoho až dvou let po menarché je nastolen stálý menstruační cyklus. Každá žena má své vlastní trvání cyklu, ale...

Menstruace trvající 2 dny Menstruace pro ženu je stejně normální jako růst vlasů nebo ztráta mléčných zubů. Každý reprodukční cyklus trvá 25–32 dní, krvácení na začátku obvykle trvá 3–7 dní…

Proč vaše období nekončí

Pokud ženská období nekončí dlouhou dobu, je to důvod k obavám. Normálně trvá doba kritických dnů od 3 do 7 dnů. S hormonálním selháním se však obraz může změnit..

Nadměrná menstruace může být příčinou stresu i vážných nemocí. V každém případě nelze selhání cyklu ignorovat..

 1. O cyklu
 2. Vaše období nekončí
 3. Příčiny
 4. Hormonální nerovnováha
 5. Hormonální antikoncepce
 6. IUD nebo nitroděložní tělísko
 7. Myom dělohy
 8. Endometrióza
 9. Polyp endometria
 10. Maligní formace
 11. Nemoci štítné žlázy
 12. Krevní nemoci
 13. Stres
 14. Jaké je nebezpečí
 15. Co dělat

O cyklu

Jaký by měl být menstruační cyklus, každá žena v reprodukčním věku by měla rozumět. To vám umožní pochopit, když se v těle něco pokazí:

 • Menstruace se poprvé objevuje v dospívání (přibližně 12-13 let) a pokračuje až do menopauzy.
 • Doba trvání cyklu je od 25 do 35 dnů, což je norma, a období by mělo být alespoň tři a ne více než sedm dní.
 • Po početí a po celou dobu porodu nemá žena žádnou menstruaci. Po porodu a ukončení kojení se cyklus postupně obnovuje a normalizuje..
Menstruační cyklus

Vaše období nekončí

Častou otázkou je, co dělat, pokud vaše menstruace nekončí. V takové situaci je nutné se poradit s lékařem a podstoupit vyšetření, abyste zjistili důvod.

Selhání menstruačního cyklu v těle vede k selhání jiných systémů. Žena může pociťovat bolesti břicha, celkovou slabost.

Je důležité věnovat pozornost povaze vypouštění. Pokud se rozmazávají po dlouhou dobu - může to být z jednoho důvodu, ale pokud je výtok hojný a doprovázený sraženinami - může to znamenat mimoděložní těhotenství nebo ukončení těhotenství, o jehož existenci žena možná neví..

Příčiny

Když vaše menstruace nekončí, důvodem je první věc, kterou je třeba zjistit. Pouze na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen předepsat adekvátní léčbu.

Zvažte řadu faktorů, které mohou vysvětlit, proč vaše období nekončí..

Hormonální nerovnováha

K porušení správného poměru hormonů v těle ženy může dojít z řady důvodů, jak vnitřních, přírodních, tak vnějších..

Problémy s hormonální rovnováhou mohou začít v následujících situacích:

 • Puberta. Během tohoto období dochází k pubertě a tvorbě menstruačního cyklu, který v počáteční fázi není zdaleka pravidelný. Délka samotného cyklu, stejně jako doba trvání kritických dnů, může přeskočit z minimální na maximální hodnotu.
 • Těhotenství a období po porodu. Důvodem jsou závažné změny v těle. Nejprve se tělo naladí na to, aby dítě porodilo, poté se vrátí do normálu. To vše je doprovázeno změnou koncentrace určitých pohlavních hormonů..
 • Premenopauza a menopauza (nebo menopauza). Vše je vysvětleno přirozeným zánikem reprodukční funkce, zastavením ovulace a produkcí hormonů..

Pokud menstruace nekončí v jedné z výše uvedených fází života ženy, jedná se o variantu normy. V ostatních případech byste se měli obrátit na kliniku.

Hormonální antikoncepce

Při užívání antikoncepce se může také změnit práce orgánů reprodukčního systému. Dobře nejen předejdete nechtěnému těhotenství, ale může to ovlivnit délku menstruace.

Na začátku užívání léku může být menstruace zbytečně krátká nebo dlouhá. Pokud se cyklus po několika měsících nevrátí do normálu, řešením je kontaktovat gynekologa a zvolit jinou antikoncepci.

IUD nebo nitroděložní tělísko

Tento typ antikoncepce je pohodlný a cenově dostupný a zároveň spolehlivý a efektivní..

Existují však vedlejší účinky, jedním z nich je silná a prodloužená menstruace. Pokud období po zavedení nitroděložního tělíska nekončí, je pravděpodobné, že existuje individuální nesnášenlivost a spirála bude muset být odstraněna.

Myom dělohy

Myom dělohy je benigní nádor lokalizovaný v tloušťce svalové tkáně dělohy. Patologie je typická pro tělo žen v reprodukčním věku, které čelí problému hormonální nerovnováhy.

Jedním z příznaků myomů je menstruace, která dlouho nekončí, stejně jako děložní krvácení.

Endometrióza

Další gynekologická patologie, která se vyznačuje klíčením vnitřní vrstvy děložní dutiny - endometria, na tkáně jiných orgánů.

Příznaky endometriózy - prodloužená menstruace, bolesti v podbřišku a živé projevy PMS (premenstruační syndrom).

Polyp endometria

Polyp endometria - tvorba na endometriu, vnitřní vrstvě děložní dutiny. Důvodem je stejné hormonální selhání. Příznak - období, která dlouho nekončí.

Maligní formace

V některých případech může být odpověď na otázku, proč menstruace nekončí, v přítomnosti onkologie. Maligní nádor, který postihuje reprodukční orgány, se často projevuje formou přetrvávajícího krvácení.

Taková diagnóza je strašná, ale dnes to není věta. Existují radikální metody, jak zachránit život ženy s včasným přístupem k lékaři a detekcí patologie. Proto je tak důležité neodkládat návštěvu lékaře, pokud se v těle vyskytnou známky poruchy funkce..

Nemoci štítné žlázy

Porucha štítné žlázy je vždy spojena s porušením normální syntézy hormonů. V těle je jich příliš mnoho, nebo naopak málo.

V obou situacích může být důsledkem porušení pravidelnosti cyklu a prodloužených období. Pokud se vyskytnou problémy se štítnou žlázou, je nutná konzultace endokrinologa.

Krevní nemoci

Některé poruchy krve spojené se sníženým počtem krevních destiček vedou ke snížení srážení krve. Z tohoto důvodu se pravidelná menstruace může změnit na prodloužené a intenzivní krvácení..

Pokud problémy s menstruací začaly právě kvůli krevním onemocněním, má žena také další příznaky, například zvýšené krvácení z dásní.

Stres

Nelze vyloučit ze seznamu faktorů vyvolávajících menstruační selhání a stresové situace. Neustálá únava, nedostatek přiměřeného odpočinku, emoční stres, stres - to vše vede k narušení normálního fungování reprodukčního systému.

Jaké je nebezpečí

Co je na delším období nebezpečné, mnoho spravedlivých pohlaví neví.

Nebezpečí je následující:

 • Ztráta velkého množství krve. Je obzvláště nebezpečné, pokud menstruace není jen dlouhá, ale výtok se stává hojnějším a silnějším než obvykle..
 • Vývoj gynekologické patologie. Hrozba spočívá v možném děložním myomu nebo jiných formacích, které vyžadují okamžitou léčbu.
 • Potrat. Zde již nemluvíme o prodloužené menstruaci, ale o děložním krvácení, pokud žena neví o své situaci.

Co dělat

Samoléčba prodloužené menstruace je vyloučena. S výběrem léčby by měl po diagnóze zacházet lékař.

V některých případech jsou předepsány hemostatické léky k zastavení výtoku..

V ostatních případech musíte užívat jiné léky, například hormonální. Předepisování terapie závisí na příčině problému..

Delší období může naznačovat přítomnost jakýchkoli chorob v těle. Pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu a po vyšetření předepsat vhodnou léčbu..

Aby se zabránilo vážným následkům, měla by žena věnovat pozornost jejímu blahobytu a měla by navštívit gynekologa, pokud její období trvá déle, než se očekávalo..

Na videu o děložním krvácení

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Krvavý výtok uprostřed cyklu je důvodem pro kontaktování gynekologa. Vzhledem k tomu, že v intermenstruačním období je povolen pouze hojný slizniční výtok z pochvy, který chrání vnitřní pohlavní orgány před pronikáním patogenních mikroorganismů.