Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

U zdravé ženy se menstruace vyskytuje pravidelně a prochází bez silné bolesti. Množství krevního výtoku by mělo být obvykle střední. Pokud dojde k sebemenším změnám v reprodukčním nebo endokrinním systému, projeví se to v menstruačním cyklu. Výtok netrvá déle než 7 dní, ale jsou chvíle, kdy trvá déle. Pokud vaše menstruace nekončí, neměli byste odkládat návštěvu lékaře.

Menstruace je normální

Normálně by menstruační cyklus měl trvat 20–35 dní. Stává se také, že doba trvání může být až 45 dní. V kritických dnech žena pociťuje mírnou nevolnost: slabost, tíhu na hrudi a bolest v dolní části břicha. Pokud se objeví hojné a prodloužené výtoky, je nutné kontaktovat gynekologa a zjistit důvody a léčbu. Koneckonců, může to být příznak vážných patologií..

Během menstruace byste se měli vzdát fyzické aktivity a pečlivě sledovat intimní hygienu. Je také důležité, aby spodní prádlo bylo čisté..

V tuto chvíli nejsou pohlavní orgány chráněny před pronikáním škodlivých bakterií. Nemůžete mít sex a sprchování, stejně jako plavat v bazénu a na řece.

Příznaky, které naznačují zdravotní problémy žen:

 1. Velké zpoždění při absenci těhotenství.
 2. Silná bolest během menstruace.
 3. Nadměrné krvácení.
 4. Trvání kritických dnů přesahující týden.
 5. Krvácení z dělohy.

Co dělat, pokud menstruace nekončí, ví pouze odborník. Po vyšetření a úplném vyšetření bude schopen identifikovat příčinu a předepsat správnou léčbu..

Když se pokusíte napravit situaci samoléčbou, můžete nemoc jen zhoršit..

Pohoda ženy závisí na menstruačním cyklu. Takže s těžkými a dlouhými obdobími dochází k velké ztrátě krve. To je špatné pro celé tělo. Objeví se silná slabost a bolesti, tělesná teplota stoupá. Konzistence, barva a vůně mohou hodně říci o povaze výtoku..

Nebezpečí dlouhodobého vybití

Když se cyklus začíná ztrácet, dívky zřídka chodí k lékaři, zvláště pokud se v jejich životě objevila menstruace teprve nedávno. Takový projev nelze ignorovat, protože může naznačovat nástup abnormalit v reprodukčním systému a výskyt nemocí.

Jaké je nebezpečí menstruace, která nekončí:

 1. Velká ztráta krve, ke které dochází v těžkých kritických dnech.
 2. Vznik nemocí reprodukčního systému.
 3. Zmrazené těhotenství v prvních týdnech, které je doprovázeno děložním krvácením.

Nedbalost o své zdraví a pozdní hledání lékařské pomoci mohou vést k vážným komplikacím nebo smrti. Silná menstruace vede k anémii v důsledku prudkého nárůstu krevních destiček v krvi. Anémie se vyskytuje v důsledku změny složení. Jeho příznaky jsou:

 1. Těžká slabost.
 2. Neustálá únava.
 3. Netypická bledost kůže.
 4. Porušení kardiovaskulárního systému.
 5. Závratě a mdloby.

Důvody odchylek

Pokud menstruace trvá 14 dní a výtok je poměrně hojný, je naléhavě nutné poradit se s lékařem. Předepíše všechny potřebné testy a zkoušky. Právě jejich výsledky mohou naznačovat faktory, které způsobily nekonečné období. Mezi ně patří:

 1. Dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce. Často se používají k ochraně před nechtěným těhotenstvím ak léčbě reprodukčního systému. Drogy nelze vybrat samostatně. To může provést pouze odborník po hormonálních testech a vyšetřeních..
 2. Konstantní stres. Silně ovlivňují nervový systém, který úzce souvisí s reprodukčním systémem. Nejčastěji tím trpí obyvatelé velkých měst. Před jejich účinky se můžete chránit užíváním sedativ, bylinných čajů, jógou a meditací..
 3. Nemoci oběhového systému. Špatná srážlivost krve může vést k tomu, že menstruace se nezastaví déle než 2 týdny. Situaci lze napravit pouze pomocí transfuze.
 4. Poruchy štítné žlázy. Je to ona, kdo je zodpovědný za stabilitu hormonálního pozadí. S jakoukoli odchylkou v práci štítné žlázy se mění fungování vaječníků. To může vést k menstruačnímu toku, který trvá dlouho..
 5. Myom dělohy. Benigní nádor v ženských pohlavních orgánech může také prodloužit kritické dny. Současně hojně proudí krev. Je zbytečné léčit takovou patologii pomocí pilulek a tradiční medicíny. Pomůže pouze chirurgický zákrok.
 6. Rakovina pohlavních orgánů.
 7. Porušení integrity vaginální sliznice v důsledku traumatu. Možná jeden z nejčastějších důvodů.
 8. Při použití děložní spirály pro antikoncepci.
 9. Eroze a polypy.
 10. Adenomyóza. Vzácné onemocnění charakterizované rychlou proliferací stěn dělohy, endometria.

Nejčastěji gynekologové předepisují orální antikoncepci k vyřešení problému. Tato terapie bohužel nepomůže každému. Po zrušení antikoncepční pilulky se opět dlouhá období vrátila. V takovém případě musíte znovu navštívit specialistu, který vám poskytne další léčbu..

Metody léčby patologie

Pokud období nekončí 12. dnem, může je zastavit pouze správná léčba. Čekání na návrat do normálu je velmi nebezpečné. Mohou se začít vyvíjet nemoci a jiné abnormality v reprodukčním systému. Při silném krvácení a onemocněních je lepší zavolat sanitku. Bez znalosti přesného důvodu je nereálné zastavit to sami, takže můžete jen ublížit.

Dokud lékař nepřijde, doporučuje se zaujmout vodorovnou polohu a zvednout nohy. Musíte si dát něco chladného na břicho. Neměli byste užívat pilulky, které jsou po ruce, někdy to může situaci zhoršit. Pokud není možné zavolat odborníka, je nutné injekčně podat přípravek Vikasol a Ditsinon. Zvýší srážlivost krve. Povoleno pouze pro krvácení.

Pokud kritické dny trvají déle než týden a nekončí, můžete pomoci tělu lidovými prostředky. Léčivé byliny a jejich odvary pomohou zlepšit pohodu a snížit hojnost..

Nejlepší byliny pro normalizaci cyklu jsou:

 1. Kopřiva.
 2. Heřmánek.
 3. Přeslička.
 4. Máta.
 5. Vodní pepř.

Při použití lidových receptů stojí za to pamatovat, že mohou pouze snížit ztrátu krve, ale žádným způsobem se jí nezbaví. Po použití vývaru musíte ležet půl hodiny..

Ve vzácných případech je prodloužený výtok během menstruace považován za rys těla. Nejčastěji naznačují výskyt patologií. Problém může vyřešit pouze zkušený gynekolog. Je důležité kontaktovat ho včas. Zanedbaná forma onemocnění může narušit rychlé zotavení.

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Jaký je důvod, proč se menstruace nezastaví

Obvyklá doba menstruace je 3 až 7 dní. Pokud od začátku výtoku uplynul týden a menstruace nekončí, důvody mohou spočívat v nedávno utrpěném stresu, operaci nebo užívání určitých léků. Nebezpečnější patologie - mimoděložní těhotenství, novotvary, hormonální selhání u různých infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního systému.

Co je hypermenorea

Hypermenorea (hojné a dlouhodobé vylučování během menstruace) může být jak fyziologickým rysem ženy, tak příznakem nejnebezpečnějších onemocnění. Lékaři považují období jednoho týdne za normu. Pokud menstruace pokračuje 8. den a dále, zejména pokud se situace pravidelně opakuje, je nutné ji vyšetřit.

Hlavními příčinami hypomenorey (mezi ně patří všechny výtoky po 7 dnech menstruace) jsou benigní, maligní nádory dělohy, endometrióza a další nemoci. Důvodem někdy bývá vnitřní poranění pohlavních orgánů, užívání hormonálních léků, nástup menopauzy nebo mimoděložní těhotenství.

Mezi příčinami prodlouženého krvácení se také vyznačují maligní formace. V tomto případě se nezastaví ani sami, ani při užívání hemostatických léků..

Navíc tento příznak může naznačovat patologii krve. Může se projevit porušením koagulace, kolísáním hladin krevních destiček, anémií, stejně jako krvácením dásní, rozvojem podkožního krvácení.

Je třeba určit, proč menstruace nekončí po dlouhou dobu, je nutné co nejdříve, protože existuje skutečné ohrožení zdraví a dokonce i života ženy.

Myom dělohy

Na pozadí hormonálního narušení u žen jsou fibroidy obzvláště často diagnostikovány u žen s menopauzou, často se vyvíjí benigní nádor - myom (nebo fibroidy) dělohy. Příznaky nemoci:

 • menstruace nekončí po dlouhou dobu, zvyšuje se objem vylučované krve (menoragie);
 • existuje anémie na pozadí prodloužené menstruace a výskytu děložního krvácení uprostřed cyklu;
 • jak nádor roste, bolestivý syndrom v dolní části břicha, v dolní části zad postupuje a tlak na vnitřní orgány - v konečníku, močovém měchýři se zvyšuje, což způsobuje diurézu, zácpu;
 • navenek prodloužené krvácení se projevuje podlitinami pod očima, bledostí kůže.

K degeneraci děložních fibroidů na maligní novotvar dochází v méně než 2% případů. Častěji je doprovázena neplodností, potratem.

Pokud tedy kritické dny trvají déle než předepsanou dobu, jsou bolesti v jakékoli lokalizaci (dolní část zad, dolní část břicha, boční strana), je nutné diagnostikovat.

Endometritida

Zánět dělohy, nazývaný zánětlivá endometritida, se vyvíjí pod vlivem infekčních parazitických patogenů (toxoplazma, herpes virus, bakterie, chlamydie, houby). Hormonální antikoncepce, nitroděložní tělísko mohou vyvolat nespecifickou endometritidu.

První příznaky se objevují 3-6 dní po vzniku infekce v děloze:

 • výtok během menstruace se nezastaví, může se zvýšit krvácení;
 • existují bolesti v podbřišku, horečka;
 • mimo menstruaci je možný hnisavý výtok a silné krvácení.

Při prodloužené těžké menstruaci, tělesné teplotě až 40 stupňů, obecné slabosti a nechutenství a také charakteristické akutní bolesti v děloze je nutné diagnostikovat a podstoupit léčbu antibakteriálními, antifungálními nebo jinými léky.

Endometrióza

Zánět endometria ve vejcovodech, pobřišnici, děložním čípku, vaječnících, konečníku a močovém měchýři se nazývá endometrióza dělohy a endometrióza děložního čípku. Podle statistik trpí touto patologií více než třetina všech žen v reprodukčním věku. S tímto onemocněním menstruace nekončí po dobu 8-10 dnů nebo déle, výtok se ztmavne, bolesti v dolní části břicha, vyzařující do konečníku, nohy.

Mohou se vyvinout menoragie - menstruace trvá déle a špinění se objevuje v intermenstruačním období. Anémie vyvolaná nemocí vede ke slabosti, lámavosti nehtů, závratím a nízkému krevnímu tlaku.

Hyperplazie endometria

Proliferace sliznice děložní výstelky (proliferace) se týká hyperplazie endometria. Takové procesy se obvykle označují jako prekancerózní podmínky. V asi 40% případů atypická hyperplazie proudí do maligního nádoru.

Hlavní příznaky - menstruace se nezastaví nebo naopak chybí, jsou rozmazané nahnědlé výtoky, bolestivost během menstruace, zpoždění nebo posunutí cyklu.

Spolu s nepřetržitou menstruací může dojít ke zvýšení hladiny cukru v krvi, hormonální nerovnováze, rozvoji neplodnosti, mastopatii.

Také se může objevit těžké období s krevními sraženinami, křečovými bolestmi, průtokem krve během hygienických postupů nebo pohlavního styku.

Polypy v děloze

Benigní polypy v děloze jsou také považovány za prekancerózní stav, takže musí být chirurgicky odstraněny. Jejich výskytu předchází mechanické trauma, zánětlivé procesy urogenitálního systému, hormonální poruchy a systémová onemocnění..

Můžete podezření na přítomnost polypů podle následujících příznaků - menstruace nekončí, předchází jí nahnědlé špinění, bolest se vyskytuje při pohlavním styku, vyvíjí se anémie, s nárůstem velikosti polypů, může se objevit bolest v podbřišku.

Jak zastavit krvácení

Rychlost zotavení a normalizace menstruačního cyklu závisí na tom, co dělat, pokud období nekončí. V žádném případě se neléčte, užívání jakýchkoli léků musí být dohodnuto s lékařem.

Je proto nutné poradit se s lékařem, pokud se výtok krve zvýšil nebo zesílil 6-10. Den menstruace, došlo k ostrým bolestem, slabosti, letargii, teplota stoupá. V těchto případech by měla být návštěva lékaře okamžitá.

Kromě toho stojí za to navštívit gynekologa, pokud se kromě nepřetržitého měsíce menstruace objeví výtok během pohlavního styku, mytí, použití hygienických tamponů, jakékoli mazání uprostřed cyklu.

Pilulky

Jakékoli hemostatické léky jsou předepsány odborníkem. Používají se následující nástroje:

 • Vikasol (ve vodě rozpustný analog vitaminu K);
 • Dicinon;
 • Etamsilat;
 • Tranexam;
 • Diphereline.

Kyselina askorbová je široce používána, což pomáhá posilovat cévní stěny. Používá se také Ascorutin.

Pokud se menstruace nezastaví, může žena provést několik akcí ke zmírnění stavu před návštěvou lékaře:

 • zaujměte vodorovnou polohu, zvedněte nohy a položte pod ně váleček nebo polštář;
 • dejte si na břicho studený obklad nebo láhev s horkou vodou;
 • zvyšte množství vypité tekutiny, abyste zabránili dehydrataci;
 • nedělejte náhlé pohyby, zvláště pokud jsou slabost, závratě.

Zvládnout krvácení, zvláště závažné, je možné pouze v nemocničním prostředí.

Byliny

Některé lidové léky mohou ženě pomoci při řešení problému silné menstruace, ale použití jakýchkoli bylin by mělo být dohodnuto s ošetřujícím gynekologem. Používají se následující prostředky:

 • odvar na základě přesličky - pomáhá normalizovat menstruační cyklus;
 • tinktura z listů lesních jahod a malin, husa skořicová, řebříček a dubová kůra - posiluje krevní cévy, zlepšuje fungování urogenitálního systému;
 • infuze vodního pepře - s pravidelným příjmem, prodloužená menstruace se zastaví;
 • odvar z kopřivy, pastýřské kabelky, kořenů Burnet.

Obecně může léčba lidovými léky doplnit hlavní terapii zaměřenou na boj proti nemoci, která způsobila prodlouženou menstruaci..

Jakékoli narušení hormonálního cyklu (včetně prodloužené menstruace), zejména v kombinaci s bolestí, by mělo být důvodem pro důkladnou diagnostiku.

Pokud si vezmete tento sportovní doplněk, můžete trénovat tvrději. A těžší trénink povede k nárůstu svalů a síly. A čím více svalů a síly máte, tím rychleji se vaše postava zlepší.