Proč menstruace přichází před plánovaným časem: běžné důvody

Ženy často věnují pozornost zpoždění menstruace, ale je nebezpečnější, když začnou brzy. Pokud žena není v situaci, kdy jsou nepravidelnosti cyklu normální (laktace, přechod, menopauza), mělo by to být výstrahou. Je nutné poradit se s lékařem a být vyšetřen, zejména pokud se odchylka objevuje opakovaně. Stojí za to provést těhotenský test, protože jeho patologie mohou být doprovázeny podobnými příznaky..

 • 1 Důvody
 • 2 Fyziologie a patologie
  • 2.1 Patologické příčiny
 • 3 Diagnostika
 • 4 Léčba

Neměly by být ignorovány jakékoli okolnosti, které vyvolaly předčasné krvácení jeden nebo více týdnů předčasně. Tyto příznaky mohou být výsledkem vážných poruch v těle ženy..

Důvody vzniku krvácení před stanovenou dobou jsou zcela odlišné:

Vnější faktoryStres, poruchy nervového systému, fyzická námaha mohou významně ovlivnit zpoždění menstruace, stejně jako jejich dřívější projev. Ale také taková selhání mohou být signálem nástupu onemocnění reprodukčního systému ženy.
DědičnostPokud již k podobným poruchám v rodině došlo, mohou mít takové výkyvy i ostatní členové rodiny.
Infekční chorobyNarušení cyklu a časný nástup menstruace mohou také způsobit zánětlivé procesy v orgánech, které jsou vyvolány infekcí nebo virem. Problém může nastat v souvislosti s potratem nebo po potratu
Užívání lékůDůvodem mohou být léky, které žena užívá po dlouhou dobu, onemocnění kardiovaskulárního systému a poruchy kteréhokoli z tělesných systémů
PádyNástup menstruace před plánovaným časem nebo jejich zpoždění může být způsobeno změnou bydliště, podnebí, změnou časového pásma a dokonce i jednoduchým nedostatkem vitamínů
ToxinyTělo je šokováno zneužíváním alkoholu, toxiny a dokonce i malými dávkami záření
HormonyU žen užívajících hormonální antikoncepci dochází ke krvavému výtoku - jedná se o nitroděložní tělíska, vaginální hormonální antikoncepční kroužky, čípky, různé krémy a léky
ZraněníVýtok může začít po obdržení modřiny, silného úderu, pádu a také po drsném sexu, který vedl k mikrotraumatu vnitřních pohlavních orgánů. V takových případech byste určitě měli vyhledat pomoc od zdravotnického zařízení.
Nemoci reprodukčního systémuSelhání cyklu může být výsledkem onemocnění souvisejících s reprodukčním systémem. V této situaci je předepsáno vyšetření, léky a léčebné postupy, které jsou předepsány výhradně ošetřujícím lékařem.
NachlazeníNachlazení a zánětlivá onemocnění způsobují oslabení imunity ženy a mohou vést k poruchám funkce
Ztráta váhyNáhlá ztráta hmotnosti (nemoc, kardinální a extrémní strava) vyvolává změny v cyklu

Normálně má cyklus frekvenci 28–36 dní. Pokud menstruace začala mimo stanovené období, může to být způsobeno jak osobností ženského těla, tak signálem o vývoji patologie. Předstih nebo zpoždění menstruace o 4 dny se považuje za normu. V případech, které nesouvisejí s patologiemi, se doporučuje vypít řadu vitamínů, po kterých by měl být cyklus obnoven.

Barva menstruace: normální

Pokud vaše menstruace šla dříve, je bezpodmínečně nutné provést analýzu výtoku. Nejsou nebezpečné, pokud ne hojné. Pokud je krev světlé šarlatové a nasycené barvy se sraženinami, celkový zdravotní stav se prudce zhoršuje, měli byste zaujmout vodorovnou polohu a naléhavě zavolat sanitku.

Riziková skupina často zahrnuje ženy v období po porodu nebo těhotné.

Štíhlá menstruace před plánovaným termínem

Štíhlá menstruace týden před plánovaným termínem se v lékařské praxi nazývá hypomenorea. Jedná se o fyziologický stav, při kterém množství menstruačního toku klesá na 45 ml nebo dokonce méně při fyziologické normě do 150 ml a o něco více..

V gynekologii existuje komplexní systém terminologie. Množství různých pojmů vede k tomu, že v nich jsou pacienti zmatení. Znalost lékařské slovní zásoby ale není vůbec nutná. Musíte znát klíčové body, které by vás měly upozornit a přinutit kontaktovat odborníka.

Normální menstruační cyklus trvá nejméně 28 a ne více než 35 dní. Intenzivní krvácení je pozorováno během 4-7 dnů. To je jen případ, kdy je rozsah fyziologické normy dostatečně široký. U každého z nežného pohlaví je trvání a načasování nástupu cyklických změn odlišné. Ale pokud vaše menstruace začala o týden dříve a skromná, je to důvod, abyste si dávali pozor..

Definice

Pokud menstruace začala dříve a skrovná, mluvíme ve většině případů o syndromu hypomenorey. V izolaci je to extrémně vzácné. Ve většině případů musíme mluvit o systémovém narušení menstruačního cyklu..

Jak ukazují lékařské statistiky, prevalence popsaného problému je velmi široká: hypomenorea se vyskytuje u 15-20% pacientů v plodném věku. Typický portrét pacienta je následující: žena v plodném věku, do 25 let, nulipární nebo jednou rodící, obvykle astenické postavy s anamnézou gynekologických patologií.

Hypomenorea se zpravidla dělí na primární a sekundární. Primární se vyvíjí u dívek během puberty. Porušení typu oligomenorey (hypomenorey), kdy je menstruace předčasná a velmi slabá, se považuje za fyziologickou normu až do puberty.

V průběhu času se cyklus normalizuje, stabilizuje a stává se konstantní až do nástupu menopauzy. Pokud se cyklické změny nevrátily k normálu, jedná se o primární proces. Sekundární je vždy získán, spojený s hormonálními změnami a zánětlivými procesy.

Nezaměňujte hypomenoreu a menoragii (těžké období o týden dříve). Jedná se o dva zcela odlišné státy. Ve druhém případě dosáhne množství menstruační krve 160 mililitrů nebo více. Je docela možné, anémie a smrt. Je to velmi nebezpečné.

Příčiny

Všechny faktory vzniku poruchy lze rozdělit na fyziologické a patologické.

Fyziologický

Puberta. Trvá do úplné puberty. Hypomenorea se v takové situaci považuje za normální variantu. Vše se stabilizuje ve věku 17-19 let nebo o něco později. Pokud se cyklus neusadil do 21 let, hovoří o primárním patologickém procesu.

Climax a období před ním. Útlum plodnosti (reprodukční funkce) je doprovázen snížením menstruačního krvácení. Cyklus nějakou dobu pokračuje, ale vyznačuje se jen řídkými sekrecemi, poté se úplně zastaví. To je norma. Není nutná žádná léčba.

Patologické

Patologické faktory jsou vícečetné. Mezi nimi:

 • Anorexie. Je spojena s chybami napájení. Pokud má nežné pohlaví podváhu, existuje vysoká pravděpodobnost problémů s menstruací, jako je oligomenorea (hypomenorea).
 • Přebytek mužských specifických hormonů v krvi pacienta. Testosteron je produkován v malém množství kůrou nadledvin. S nádory, traumatem, stresovými situacemi, zneužíváním hormonálních léků přestávají nadledviny adekvátně produkovat testosteron a produkují ho ve velkém množství.
 • Syndrom polycystických vaječníků. Vyvolává vývoj nadměrné syntézy estrogenu. Hypomenorea je v tomto případě tím menším zlem. Možný vývoj život ohrožujících onemocnění souvisejících s nadměrnou proliferací buněk v pánevní oblasti.
 • Zneužívání léků na bázi estrogenu. Nežné pohlaví často užívá perorální antikoncepci bez lékařského předpisu a bez dodržování dávkování. Jedná se o nebezpečný postup vedoucí ke složitému hormonálnímu narušení..
 • Itsenko-Cushingův syndrom. Pozoruje se při nadměrné produkci kortizolu a také dalších adrenálních hormonů (často). Téměř vždy je příčinou primární nádor kůry nebo hypofýzy (nazývaný adenom).
 • Poruchy slinivky břišní. Za prvé, diabetes mellitus. Vyvíjí se v důsledku destrukce orgánových struktur.
 • Poruchy funkce štítné žlázy. Podle typu hypertyreózy nebo hypotyreózy.
  Změny v povaze hypotalamo-hypofyzárního systému. Vyvíjí se v důsledku poranění chiasmaticko-solární oblasti, nádorů (v této lokalizaci existují různé novotvary, jako jsou germinomy, gliomy, hypofyzární adenomy a další).
 • Zánětlivé procesy lokalizované v pánevní oblasti. Jedná se o salpingitidu, salpingo-ooforitidu, endometritidu atd. Rovněž ovlivňuje tvorbu adhezí v genitální oblasti.
 • Endokrinní poruchy způsobené ovariální dysfunkcí.
 • Traumatické léze pánevních orgánů během terapeutických a diagnostických opatření.
 • Nádory dělohy (nejčastěji myomy). V některých případech maligní neoplazie. Přítomnost polypů také ovlivňuje.
 • Genitální infekce. Pravděpodobné jsou také pohlavně přenosné choroby.
 • Možné jsou i další patologické faktory. Toto jsou nejčastější příčiny hypomenorey..

Příznaky

Příznaky hypomenorey jsou specifické a odpovídají projevům hormonální nerovnováhy. Mezi charakteristické rysy:

 • Hirsutismus. Změny v povaze ochlupení. Pokud sekundární sexuální charakteristiky odpovídají mužskému typu, mluvíme o přebytku testosteronu v těle.
  Normální plodnost je narušena. Protože menstruace je vzácná, dochází k poruchám ovulace. Častěji jako anovulace. To však není axiom. Těhotenství je možné u přibližně 20% klinických situací. V ostatních případech je nutná léčba nebo IVF.
 • Obezita v důsledku vývoje hormonálních poruch (zvyšuje se koncentrace prolaktinu a estrogenu). Tuk se zpravidla ukládá na břicho, podle mužského typu (u žen se lipidové struktury ukládají na boky a pas).
 • Změna povahy sexuální touhy. Je významně omezen nebo zcela chybí. Vyvíjí se kvůli hormonálním poruchám.
 • Anorgasmie se projevuje.
 • Povaha postavy se mění.
 • Bolest v podbřišku je stejná jako u běžných období, ale menstruace je skrovná.
 • Výtok netypické povahy. Serózní nebo hnisavý. Toto je přímá známka zánětu infekční nebo jiné povahy..

V průběhu času je možná tvorba amenorey - úplná absence menstruace. To není normální. Je nutná neodkladná léčba. Jinak může žena bezpečně zapomenout na možnost sebepojetí..

Diagnostika

Hypomenorea je diagnostikována gynekology. Je ještě lepší, když najdete specialistu na příbuznou specializaci: gynekologa-endokrinologa, protože mluvíme o interdisciplinárním problému.

Počáteční jmenování je standardní. Lékař shromažďuje individuální a rodinnou anamnézu (v některých případech je možný vliv dědičnosti). Je také nutné provést ústní rozhovor s pacientem ohledně stížností a jejich povahy. To umožní podezření na přítomnost hypomenorey již při počátečním přijetí..

Chcete-li ověřit diagnózu, musíte provést nějaký objektivní výzkum. Budete potřebovat:

 • Vizuální posouzení genitálního traktu pomocí zrcadel. Umožňuje rychle identifikovat všechny zánětlivé změny.
 • Nátěr z genitálního traktu a také z cervikálního kanálu. Pro následný bakteriologický výzkum. Umožňuje identifikovat patogenní flóru a její citlivost na antibiotika.
 • Hormonální studie venózní krve. Je zapotřebí k posouzení koncentrace konkrétních účinných látek v krvi. Testování je vyžadováno pro T3, T4, TSH, FSH, prolaktin, estradiol atd..
 • Vyšetření pánevních orgánů ultrazvukem.
 • Stanovení bazální teploty.
 • Hysteroskopie.

Všechny studie se provádějí v systému.

Léčba

Léčba základního onemocnění je nutná. Jaký druh - rozhodne lékař. Zpravidla jsou předepsány následující skupiny léků:

 • Nesteroidní protizánětlivé léky. Předepsáno ve většině klinických případů. Umožňuje úlevu od zánětu a bolesti.
 • Analgetika. Zmírněte bolestivý syndrom.
 • Antibakteriální látky. Poskytují schopnost rychle se vyrovnat s bakteriální flórou.
 • Antivirotika.
 • Antiseptika.

V případě hormonálních poruch je nutné předepsat speciální léky na bázi progesteronu a estrogenu. Nádory a nádorové formace jsou léčeny výhradně chirurgicky. Prostřednictvím laparoskopie a laparotomie.

Terapie není vždy nutná. Pokud jsou pozorovány problémy:

 • u dívek do 21 let;
 • u starších pacientů.

V tomto případě není léčba nutná. Jde o fyziologickou normu.

Porušení menstruačního cyklu, kdy menstruace začíná předčasně a je charakterizována malým množstvím výtoku, je hypomenorea. S touto podmínkou se musíte vyrovnat. Plodnost a sexuální život jsou v sázce. Sám nemůžeš nic dělat. Potřebujete pomoc gynekologa nebo gynekologa-endokrinologa.

Příčiny slabé menstruace fyziologické a patologické povahy

U ženy je diagnostikována hypomenorea, pokud během 1 menstruace ztratí méně než 50 ml krve. Tomuto stavu obvykle předchází oligomenorea - zkrácení doby menstruace ve dnech. Obvykle je doba menstruace od 3 do 7 dnů. Odchylky od tohoto období směrem nahoru nebo dolů jsou považovány za abnormální. Krvácení trvající 1–2 dny se nazývá oligomenorea..

Je důležité najít a eliminovat příčinu štíhlých období.

Na gynekologická onemocnění lze upozornit snížením množství výtoku nebo skromným obdobím (až o 50 ml). Tento stav nemusí vždy nastat v důsledku patologických procesů v těle. Může to být způsobeno fyziologickými faktory, jako je těhotenství, kojení. Je třeba podrobně zvážit hlavní příčiny hypomenorey a situace, kdy sporé období vyžaduje odbornou kontrolu..

Patologické příčiny

Zvažme hlavní důvody ovlivňující množství krve vylučované během menstruace, které vyžadují úpravu:

 1. Anorexie nebo přísné diety. Oslabené tělo šetří energii k udržení života. Z tohoto důvodu menstruace prakticky není pozorována nebo se projevuje slabým krvácením..
 2. Vrozené anomálie ve struktuře pohlavních orgánů. Rozvinuté systémy nemohou plně plnit své funkce.
 3. Chirurgické odstranění dělohy nebo její části.
 4. Potraty a gynekologické poruchy, které vyústily v kyretáž děložního epitelu. Po potratu se menstruační cyklus mění, což také ovlivňuje množství vylučované krve. Pokud po vyčištění dojde k řídkému výtoku s nepříjemným zápachem, znamená to vývoj sekundární infekce.
 5. Nedostatek cenných vitamínů a minerálů v těle. Avitaminóza negativně ovlivňuje hematopoetické procesy v těle.
 6. Patologie štítné žlázy. Orgán je zodpovědný za produkci estrogenů, které ovlivňují fungování genitálií. Hormonální poruchy inhibují zrání vajíček a jejich uvolňování z folikulu.
 7. Obezita. Tento stav je nebezpečný vývojem hormonálních poruch na pozadí zpomaleného metabolismu. Sliznice dělohy žen trpících nadváhou nemá čas natolik růst, aby byla menstruace normální.
 8. Pohlavní choroby Způsobte selhání cyklu a snížení množství uvolněné krve.
 9. Gynekologické poruchy - polypy v děloze, polycystický vaječník, endometrióza.
 10. Patologie nervového systému. Abnormální změny v hypofýze a hypotalamu ovlivňují množství produkovaných pohlavních hormonů.

Dobře koordinovaná práce dutého systému je negativně ovlivněna zaměstnáním v nebezpečné výrobě a nepříznivou environmentální situací.

Fyziologické příčiny sporých období

Po 40 letech může příznak naznačovat bezprostřední nástup amenorey - úplnou nepřítomnost menstruace. Hypomenorea jako přirozený proces lze pozorovat do 2 let u mladých dívek po menarché. Zástupci spravedlivého sexu ve stáří čelí podobným příznakům. Pokles množství vylučované sekrece v nich je spojen s postupným slábnutím funkcí vaječníků.

Fyziologická hypomenorea může být spojena s dědičnou predispozicí. Pokud měla matka nebo babička slabé krvácení, je pravděpodobné, že dívka bude mít stejný stav. V takovém případě bude mít žena v budoucnu veškeré šance na normální těhotenství..

Hnědý nízký výtok je hlavním příznakem nízkých období (hypomenorea)

Objem menstruačního krvácení se může po intenzivním cvičení měnit nahoru nebo dolů.

Příznaky hypomenorey

Štíhlá menstruace se objevuje včas, ale liší se od normálního krvácení barvou. V patologii se odstín výtoku mění od nažloutlé až hnědé. Na podložce zůstávají drobné skvrny od krve. Délka sporých období se pohybuje od několika hodin do 2 dnů.

Podmínku navíc doprovází:

 • nevolnost;
 • časté bolesti hlavy;
 • otok mléčných žláz;
 • neustálá bolest v dolní části zad;
 • problémy s defekací.

Tmavě červený výtok během menstruace se objevuje se zánětem vnitřních pohlavních orgánů. Tajemství má zároveň viskózní konzistenci a špatně voní. Infekční gynekologická onemocnění jsou doprovázena obecným zhoršením blahobytu ženy a vyžadují okamžitou návštěvu gynekologa.

Diagnostika

Štíhlá menstruace může naznačovat nejen genitální infekce, ale také tvorbu benigních nebo rakovinných těsnění v děloze a vaječnících. Doporučuje se podstoupit počáteční vyšetření u gynekologa ihned po skončení menstruace. Během návštěvy kliniky se lékař zeptá ženy na intenzitu krvácení, jeho trvání a výskyt chronických onemocnění v historii. K posouzení stavu reprodukčního systému používá gynekolog následující diagnostické metody:

 • nátěr na flóru (k identifikaci zánětlivých procesů v těle);
 • krevní test (k určení typu infekce v těle, pokud existuje);
 • kolposkopické vyšetření (umožňuje vidět polypy a další novotvary ve struktuře endometria);
 • transvaginální ultrazvuk.

Důvodem nedostatečných období po 40 letech je přístup k menopauze

Navíc bude žena odkázána na mammologa. Musí být každoročně vyšetřován. V případě podezření na rakovinu budou standardní diagnostická opatření doplněna počítačovou tomografií pánevních orgánů, krevními testy na hormony.

Raná stadia rakoviny dělohy mají podobné příznaky jako ovariální dysfunkce. Z tohoto důvodu je nutné kontaktovat gynekologa, když se objeví první známky porušení..

Včasná diagnostika onkologie významně prodlouží život pacienta.

Způsoby řešení porušení

Léčebný režim pro hypomenoreu určuje gynekolog po shromáždění údajů o symptomatickém obrazu poruchy a získání výsledků diagnostických postupů. Terapie do značné míry závisí na příčině nástupu sporých období..

V tomto případě stojí za to vědět o následujících funkcích:

 1. V případě endokrinních poruch budou pacientovi nabídnuty hormonální léky, které normalizují činnost reprodukčního systému. Vhodný lék zvolí lékař v závislosti na věku ženy. Hormonální látky pro ženy po 30 a 50 letech se liší svým terapeutickým účinkem a složením.
 2. Zánětlivé procesy jsou léčeny antibiotiky po identifikaci typu patogenu, který způsobil hypomenoreu. Terapie je nutně posílena užíváním antihistaminik (ke zmírnění otoků z postižených tkání), protizánětlivých léků a spazmolytik.
 3. Obezita a podváha, které vyvolaly slabou menstruaci, jsou odstraněny normalizací denního režimu a úpravou výživy. S anorexií je obtížnější se vyrovnat než s obezitou. Její léčba se provádí v nemocnici pod dohledem zdravotnického personálu..
 4. Nádory v děloze, cervikálním kanálu nebo vaječnících jsou chirurgicky odstraněny. Rakovinné novotvary vyžadují integrovaný přístup k léčbě: užívání léků, radiační terapie, korekce stravy atd..

U hypomenorey způsobené stresem, podvýživou nebo nadměrnou fyzickou námahou je léčba lidovými léky přijatelná. Chcete-li zvýšit množství výtoku během menstruace, používejte v určité dny cyklu šalvěj, děložní bór. Je důležité, aby použití tradičního léku na hypomenoreu bylo dohodnuto s lékařem. Samoléčba zřídka končí úspěšně.

Dalším důvodem pro sporé období jsou hormonální změny

Nebezpečí opožděné léčby

Hypomenorea signalizuje nepřítomnost ovulace, hormonální poruchy a další poruchy v těle. Nedostatečná pozornost ke zdraví může vést k formaci u ženy:

 • obezita;
 • antény na obličeji;
 • onkologie.

Nádory, které se tvoří v mozku, narušují práci hypofýzy a hypotalamu, což ovlivňuje koordinaci pohybů a duševních schopností. Velké cysty ve vaječnících jsou nebezpečné prasknutím stěny orgánu a rozvojem peritonitidy.

Důsledky skrovného období představují hrozbu nejen pro zdraví, ale i pro život žen. Proto jsou jakékoli změny v menstruaci (pokud jde o délku a hojnost) důvodem pro vyšetření u gynekologa.

Prognóza těhotenství

Málo hnědé menstruační krvácení je jedním ze známek ne ovulace. V tomto stavu žena nebude moci otěhotnět. Dívka se může ujistit o nepřítomnosti nebo přítomnosti ovulace doma pomocí měření bazální teploty a speciálních testů.

Během ovulace (uprostřed cyklu) se bazální teplota zvyšuje o 0,5-1 stupně. Pokud dojde k ovulaci, může se žena stát matkou, pokud si to přeje..

Koncepce dítěte by měla být plánována uprostřed menstruačního cyklu: během uvolňování vajíčka z folikulu.

Pokud doma nebylo možné detekovat ovulaci a existují malá období, musíte se obrátit na svého gynekologa o ultrazvukové vyšetření. Metoda umožní lékaři vyšetřit vaječníky, určit přítomnost folikulů v nich.

V nestandardních situacích, například s hubeným obdobím, je lepší začít plánovat těhotenství s lékařským vyšetřením. Kromě gynekologa je vhodné, aby žena navštívila endokrinologa a genetika. Tím se zvýší šance na zdravé dítě..

Proč může menstruace přijít o týden dříve a stojí za to si dělat starosti?

Rovnoměrný menstruační cyklus je důležitým znakem zdraví žen. Jakékoli porušení vede k selhání hormonálního systému a následně k porušení menstruačního cyklu.

Ženy jsou zvyklé dívat se a reagovat jen na zpoždění, protože v takových případech je vysoký stupeň těhotenství, takže často nevěnují pozornost skutečnosti, že menstruace proběhla o týden dříve..

Takové ignorování menstruace je špatné, protože když jdete k lékaři, můžete zjistit, že časné krvácení naznačuje vážné zdravotní problémy..

 1. Co je to menstruační cyklus?
 2. Může vaše menstruace začít dříve?
 3. Období o týden dříve
 4. Nebezpečné faktory
 5. Nouzová antikoncepce
 6. Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve
 7. Může to být těhotenství?
 8. Období o 5 dní dříve
 9. Období před více než 7 dny
 10. 10 dní dříve
 11. 2 týdny dříve
 12. Povaha menstruace
 13. Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?
 14. Prevence selhání cyklu
 15. Recenze žen

Co je to menstruační cyklus?

Proměna dívky na ženu začíná nástupem první menstruace. V období dospívání ženského těla, když se dívka otočí ve věku 12-13 let, začíná puberta..

Menstruace krvácí, nazývá se kvůli cyklické povaze. Životní procesy se vyznačují stálostí v pravidelných intervalech. Toto opakování je považováno za známku zdraví a správného fungování těla..

Menstruační cyklus je první známkou schopnosti ženy mít zdravé potomky, proto je důležitá uniformita, protože jakákoli nepravidelnost v menstruačním cyklu, ať už je časná nebo přichází se zpožděním, naznačuje, že tělo je nemocné nebo ve stresu.

V ženském těle je vejce, zvláštní tělo, které v kombinaci se spermatem dává vznik nové bytosti.

Menstruační cyklus je sekvence vývoje a zrání vajíčka, která trvá asi měsíc. Každá žena má velmi individuální menstruační cyklus, jehož trvání pod vlivem různých faktorů může mít různý počet dní, obvykle je to během 20-35 kalendářních dnů.

První den menstruačního cyklu je počáteční čas nástupu krvácení (menstruace). Celý proces je považován za hlavní důkaz zdraví ženy a možnosti oplodnění, proto je každá nestabilita, časná menstruace selháním těla.

Mnoho žen si nyní vede speciální kalendáře menstruačního cyklu, které pomáhají sledovat všechny nepravidelnosti v cyklu a předcházejí časným obdobím..

Může vaše menstruace začít dříve?

Správná hormonální produkce, normalizovaný menstruační cyklus - to vše má pro zdraví žen velký význam..

Pokud se zjistí, že menstruace přišla před časem, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, protože tímto způsobem tělo pomocí menstruace objasňuje, že tělo je nemocné a vyžaduje naléhavou diagnózu k identifikaci porušení.

Existuje mnoho důvodů pro příchod menstruace o týden dříve a liší se odlišnou povahou, proto je velmi důležité určit možnosti porušení:

 1. Silný stres a vzrušení - zdá se, že takové duševní poruchy fyzicky neovlivňují tělo, ale mohou sloužit jako příchod menstruace o týden dříve;
 2. Náhlé změny hmotnosti a vyčerpávající diety, těžké cvičení - to vše může vést k časným obdobím;
 3. Aklimatizace těla na nové časové pásmo v důsledku změny v zemi bydliště;
 4. Drsný sex, který může vést k slzám a oděrkám v pochvě a děložním čípku;
 5. Krvácení nemusí být vždy jednou za měsíc, zvláště pokud je to brzy, je pravděpodobné, že se jedná o následky zánětu děložního čípku;
 6. Raná období mohou být známkou těhotenství, protože během implantace embrya se může objevit malé množství krve;
 7. Perorální antikoncepce a další hormonální léky mohou vést k hormonální nerovnováze, která může vést k časnému selhání menstruace;
 8. Mimoděložní těhotenství a potrat jsou často doprovázeny časnou menstruací, protože situace v takových případech je pro ženské tělo velmi nebezpečná;
 9. Sexuálně přenosné infekce mohou často způsobit časnou menstruaci.

Období o týden dříve

V dospívání, kdy se menstruační cyklus teprve začíná podobat normě, lze různé skoky v načasování považovat za normální, avšak v pozdějším věku lze časnou menstruaci považovat za poruchu zdraví.

Nemusíte hned běžet a panikařit, ale nejlépe je kontaktovat odborníka, který vám řekne, jaký je důvod takového porušení.

Měli byste pečlivě sledovat další příznaky předčasné menstruace..

Poruchy nervového systému mají kromě menstruace velmi silný vliv na ženskou postavu, nastavují režim věčného PMS, podrážděnosti a nervozity.

Hlavní příčinou porušení ženského cyklu jsou hormonální hladiny a nerovnováha. Nejprve byste měli věnovat pozornost..

Neměli byste však takový stav spustit. Některé z příčin předčasné menstruace jsou velmi nebezpečné. V případě poruch cyklu je nejlepší se poradit s gynekologem, který provede nezbytné testy a určí faktory, které ovlivnily příchod časné menstruace.

Nebezpečné faktory

Vnější faktory mohou často ovlivnit narušení menstruačního cyklu a způsobit časnou menstruaci, ale nenesou velké nebezpečí. Vnitřní faktory jsou již zcela jiná záležitost, zejména pokud k takovým porušením dochází neustále..

Patologické příčiny časné menstruace, které lze jednoduše nazvat krvácením, jsou doprovázeny řadou dalších příznaků.

Manifest:

 • bolest v dolní části břicha;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • silná únava.

To vše naznačuje, že je nutné poradit se s lékařem, protože v těle mohou běžet následující nemoci:

 • syndrom polycystických vaječníků;
 • děložní myomy
 • polypy;
 • endometrióza;
 • nádory vaječníků, dělohy a děložního čípku, pochvy;
 • poruchy štítné žlázy;
 • cukrovka.

Nouzová antikoncepce

Pokud potřebujete pít nouzové antikoncepční pilulky, měli byste se připravit na to, že dojde k porušení menstruačního cyklu, nejčastěji se projevující v časné menstruaci.

Takové léky obsahují poměrně velké množství hormonů, které i při jedné dávce mohou narušit pravidelnost..

Menstruace se může objevit později než termín, ale je standardní, pokud byl lék užíván během první poloviny menstruačního cyklu, pak je porušení termínu o 1-2 týdny dříve zcela normální..

Takové porušení, i když nepříjemné, protože ho nelze přesně vypočítat, není absolutně nebezpečné a nevyžaduje léčbu. Kromě toho je třeba mít na paměti, že časná menstruace může trvat ještě několik měsíců, zatímco tělo se plně zotavuje z obrovské dávky hormonů..

Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve

S projevem časné menstruace budou všechny rysy průběhu a výskytu záviset pouze na důvodech, které ovlivnily selhání cyklu:

 1. Poruchy nervového systému související s předčasnou menstruací velmi často způsobují silné bolesti hlavy a nevolnost. Příznaky připomínají těhotenství, ale nemají absolutně žádnou souvislost;
 2. Deprese, prudká změna nálady a nekontrolovatelná slzavost - všechny tyto příznaky se velmi často projevují, pokud menstruace začala dříve;
 3. Nedělejte si starosti, pokud se během tohoto období začne rozvíjet nespavost, protože jde pouze o pokračování příznaků. Obecně neexistuje žádný definitivní scénář pro průběh časné menstruace, závisí pouze na individualitě ženského těla;
 4. Obvykle s hormonální nerovnováhou dochází k silnému menstruačnímu toku, doprovázenému celými krvavými sraženinami;
 5. Sexuálně přenosné infekce - jedním z jejich příznaků je bolest v dolní části břicha a dolní části zad během časné menstruace.

Může to být těhotenství?

O narození nového člověka může hovořit nejen zpoždění, ale také časná menstruace. Takové krvácení docela náhle přichází a odchází, proto je ve správném slova smyslu těžké je nazvat měsíčně..

Časné krvácení nastává v důsledku poškození endometria během vstupu budoucí osoby do dělohy, což vyvolává výskyt krve.

Menstruace jako známka těhotenství se vyznačuje následujícími rysy:

 • krátkodobě - ​​standardně nepřesahuje jeden den;
 • nástup menstruace nejpozději týden před začátkem očekávaného období;
 • výrazná barva menstruace je hnědá nebo růžová;
 • množství krvácení je mnohem vzácnější než v normálním těhotenství.

Chcete-li zjistit, zda je těhotenství přesnou příčinou nástupu menstruace, musíte provést těhotenský test, který vám řekne přesně jeho přítomnost nebo podstoupit vyšetření u gynekologa. U takové menstruace nehrozí žádné nebezpečí, takže nejsou nutná žádná opatření.

Je jiná věc, pokud je těhotenství nitroděložní, protože v tomto případě dojde také ke krvácení a lze jej snadno zaměnit s menstruací. Měli byste pečlivě sledovat příznaky menstruace, které vám řeknou přesný příznak..

Období o 5 dní dříve

Existuje obrovské množství nepravidelností menstruace, takže pokud vaše menstruace začala jen o 5 dní dříve, měli byste věnovat pozornost následujícím věcem:

 1. Zkontrolujte fungování reprodukčního systému, jehož porušení může dokonce v jednom orgánu vést k předčasné menstruaci. Kontrola kvůli porušení menstruačního období po dobu 5 dnů může naznačovat souběžné onemocnění, jako jsou děložní myomy;
 2. Jednoduché nachlazení může srazit autonomní systém a způsobit oběhové poruchy, které povedou k časným obdobím;
 3. Vnější faktory, jako je aklimatizace na nové místo, často provokují jemné ženské tělo k menstruaci;
 4. 5denní odchylku od cyklu lze považovat za malou, takže ji lze často vyvolat přísnou dietou a intenzivním cvičením. Během tohoto období tělo nedostává mnoho základních živin, které vyvolávají stres, a tím i menstruační nepravidelnosti..

Období před více než 7 dny

Příchod menstruace o 7 dní dříve lze považovat za poměrně velkou odchylku, proto má určitý provokatér nejčastěji podobný problém, který vede k narušení:

 1. Zánětlivé procesy v děloze, vejcovodech a vaječnících mají kromě načasování nástupu menstruace abnormální výtok - krvavou šarlatovou barvu s mnoha sraženinami. Měl by zaznít poplach, protože mohou být příznakem velmi závažných onemocnění, jako je endometrióza, myomy a hypoplázie;
 2. Během hyperextrogenismu uvolňuje ženské tělo velké množství ženského hormonu estrogenu, což způsobuje hormonální nerovnováhu. Množství kyseliny luteové postupně klesá. Porodit dítě s podobným problémem je téměř nemožné. Může být detekován pomocí krevního testu - projevuje se u obézních žen a užívajících hormonální antikoncepci;
 3. Děložní krvácení a menstruace, které přišly o týden dříve, jsou samy o sobě snadno zaměnitelné. Krvácení z dělohy je velmi nebezpečné, protože je způsobeno nádory genitálií nebo poraněním dělohy.

10 dní dříve

Standardní menstruační cyklus je stanoven v dospívání, jen pár let po nástupu nástupu menstruace.

Současně existuje spousta situací, kdy menstruace nastane o 10 dní dříve:

 1. Genetická predispozice - 10denní odchylka je velmi často zděděna a nelze ji změnit. Nejlepší je zeptat se matky, zda byl problém s předčasnou menstruací, a odtrhnout se od tohoto faktoru;
 2. Potraty a potraty často ovlivňují menstruační nepravidelnosti, které způsobují předčasné propuštění;
 3. Prudká změna hmotnosti - nezáleží na tom, zda jste odhodili kilogramy nebo přibrali, velmi často jsou doprovázeni nástupem menstruace po dobu 10 dnů. Vyvoláno nesprávnou stravou s nedostatkem základních látek;
 4. Zánětlivé procesy v pánevních orgánech často vyvolávají nástup časné menstruace. Seznam patologických onemocnění je rozsáhlý a nebezpečný, proto k obnovení zdraví vyžaduje lékařský zásah;
 5. Narušení funkce jater, ledvin a dalších orgánů často vede k narušení cyklu.

Vzhled menstruace o 10 dní dříve je nebezpečný, a proto vyžaduje okamžité odvolání ke gynekologovi, protože lze odhalit významné onemocnění.

2 týdny dříve

Vzhled menstruace o 2 týdny dříve je nebezpečný a často se projevuje v 21. století. Zde se již nemůžete spolehnout na jednoduchou hormonální nerovnováhu, protože často je příčinou problém s vaječníky..

Hlavním onemocněním, které způsobuje taková předčasná období, je anovulační dysfunkce, která způsobuje, že ženské tělo produkuje testosteron místo estrogenu..

Spuštění takové choroby vede tělo k vážnému stavu - odporu vaječníků.

Vaječníky přestanou reagovat na jakékoli hormony produkované tělem, což v průběhu času povede ke zmizení menstruace nebo silnému krvácení doprovázenému bolestí.

Důvody vzniku menstruace o 2 týdny dříve jsou:

 • potrat nebo potrat;
 • nádor dělohy;
 • vysoká hladina cukru v krvi;
 • problém se štítnou žlázou a nadváha.

Povaha menstruace

Přítomnost malého výtoku během menstruace neznamená bezbolestnost.

Často, dokonce i ve velmi skrovných obdobích, zejména v těch, která přišla před časem, se vyskytnou následující příznaky:

 • silná bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • bolesti hlavy a nevolnost;
 • zácpa nebo průjem.

Standardní rychlost průtoku krve během menstruace je od 70 do 150 ml.

Pokud je tento kvantitativní ukazatel menší, odhalí se následující problémy:

 • hypomenoria;
 • tuberkulóza;
 • problémy s urogenitálním systémem a reprodukční chirurgií;
 • časté potraty, kyretáž nebo kojení;
 • deprese nebo jiná nervová onemocnění;
 • intoxikace nebo nerovnováha v hormonech.

Štíhlá raná období mají nestandardní barvu a mírně se objevují na podšívce. Často provokují zánětlivé procesy.

Větším problémem pro ženu jsou bohatá období, která jsou bolestivá se spoustou krvavých výtoků. Často vyvolávají anémii. Při silných menstruacích byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože existuje možnost krvácení z dělohy, a ne časné menstruace.

Příznaky silné menstruace jsou:

 • menstruace trvá déle než 7 dní, denní ztráta krve je více než 200 ml;
 • silná bolest v děloze a vaječnících;
 • přítomnost velkého počtu krvavých sraženin po dobu delší než 3 dny za sebou a přítomnost intermenstruačního výtoku.

Lékaři nazývají důvody vzniku bohaté menstruace:

 • nedostatek vitamínů v důsledku odmítnutí používat řadu potravin;
 • lékařský potrat;
 • problémy s gastrointestinálním traktem;
 • nemoci spojené s reprodukčním systémem;
 • stálý příjem kyseliny acetylsalicylové.

Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?

Pokud se zjistí problém předčasné menstruace, je prvním krokem navštívit lékaře, aby podstoupil všechny nezbytné testy, aby zjistil příčinu vzniku předčasné menstruace. Pokud situace není nebezpečná, lékař se sám poradí a poskytne potřebné informace o léčbě, aby obnovil harmonii cyklu.

Problém patologie se odhaluje při neustálém porušování během cyklu, nikoli při jednorázovém selhání, protože může být způsobeno vnějšími faktory. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat vypouštění, jejich vzhled a vzhled, abyste si všimli porušení.

Kromě léků je možné obnovit menstruační cyklus pomocí lidových prostředků. Někdy může problém vyřešit jednoduchá úprava stravy. Použití lidových prostředků by nemělo být ponecháno na vás, používají se pouze se souhlasem lékaře.

Byliny, i když jsou docela účinnými léčiteli, nejčastěji vyžadují jiné zacházení, aby se zbavily předčasné menstruace, a samy o sobě jsou další. Doba používání infuzí by neměla být delší než 2 týdny.

Lékaři nazývají pelyněk, mátu, meduňku, petržel, vodní pepř a tansy jako vhodné byliny pro zbavení se předčasné menstruace:

 1. Vývar z pelyňku se připravuje ze 3 lžící surovin na 200 ml vroucí vody. Napuštěn po dobu 3 hodin, čerpán. Užívá se 3krát denně, 50 ml;
 2. Čaj z meduňky má uklidňující účinek a je nejvhodnější pro časnou menstruaci;
 3. Kombinace petržele a máty společně vytváří infuzi, která dokáže obnovit menstruační nepravidelnosti za pár týdnů. Poměr bylin je 1: 3. Jedna porce trvá 3 gramy suroviny a 50 ml vody. Řešení se pije dvakrát denně..

Kombinace léčby a tradičních metod v tomto poměru umožňuje eliminovat nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Ošetření nelze provést samostatně; je nutný zvláštní souhlas lékaře.

Prevence selhání cyklu

Harmonie menstruačního cyklu je faktorem zdraví žen, porušování především křičí o narušení těla.

Proto je důležité dodržovat pravidla prevence, která vám pomohou vyhnout se porušení nebo upozornit v raných fázích:

 1. Pravidelné návštěvy gynekologa nejméně jednou za 6 měsíců - nezáleží na tom, zda existuje strach nebo rozpaky jít na schůzku, lékař bude jako první informovat o možném výskytu nebezpečného onemocnění;
 2. Vedení menstruačního deníku. V telefonu jsou barevné diáře a aplikace, které vám pomohou sledovat selhání v časném období;
 3. Neměli byste odkládat léčbu onemocnění endokrinních a gynekologických onemocnění, protože jsou hlavními vnitřními faktory vzniku předčasné menstruace;
 4. Jíst zdravě a se spoustou bílkovin, tuků a sacharidů. Smažené potraviny, sladké moučné dezerty by měly být ze stravy vyloučeny. Pokud udržujete váhu v normálním rozmezí, problém s porušením menstruačního cyklu nebude mít vliv;
 5. Doporučuje se pravidelný fyzický trénink, tanec. Valčík, tango, samba - druh tance není důležitý, faktorem je rozmanitost pohybů a dynamiky, stejně jako uvolňování hormonů;
 6. Stresující zážitky by měly být odstraněny ze života. Psychický stres, deprese často vyvolávají časnou menstruaci. Sex vyvolává vážné uvolňování hormonů a ovlivňuje režim cyklu, proto ho snadno narušuje.

Porušení menstruačního cyklu i po dobu jednoho týdne je vážnou zkouškou pro tělo a prvním zvonkem, který byste měli vyhledat radu odborníka. Nemoci reprodukčního systému jsou nebezpečné a často vedou k neplodnosti, která podkopává zdraví ženského těla.

Při správné prevenci se chorobám, včetně těch nebezpečných, předchází a jsou včas odhaleny. Pokud se vaše menstruace objeví mnohem před plánovaným termínem, nepanikařte, ale bolest nelze s jistotou tolerovat. Silné bolestivé pocity spolu s těžkými obdobími mohou být první známkou krvácení, nikoli menstruace..

Potrat, děložní krvácení - to není úplný seznam problémů, které způsobují narušení cyklu. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat barvu výtoku, protože změna tmavé barvy menstruace na světlejší, jako je šarlatová nebo růžová, naznačuje patologii a skutečnost, že žena je těhotná. Menstruace může přijít brzy a rozmazat se.

Hraní tímto způsobem se zdravím se nedoporučuje, zvláště pokud příroda poskytla tak snadný způsob, jak si všimnout změn.

Proč menstruace přišla o několik dní dříve

Dokonce i ženy s pravidelnými menstruačními cykly pociťují poruchy způsobené vnitřními nebo vnějšími faktory. Proto nepanikařte, pokud vaše menstruace přišla dříve nebo později než ve stanovený den a cítíte se dobře. Pokud dojde k menstruaci o 10 dní dříve, změní se povaha výtoku a zdravotní stav se zhorší - to může naznačovat vývoj patologického procesu. V tomto případě nelze bez konzultace s kvalifikovaným gynekologem. Pokud ignorujete alarmující příznak, je zánětlivý proces komplikován neplodností, pokročilým stadiem endometriózy atd..

Normální cyklus trvá 21–35 dní. Předpokládejme, že každých 27 dní je z dělohy krvavý výtok. Pokud menstruace přišla po 20 dnech, pak přišla o týden dříve, což znamená, že jsou považovány za předčasné.

Pokud vaše menstruace přišla 10 dní před plánovaným termínem, důvodem může být těhotenství, nemoc, psychofyzická porucha, posun v hormonální rovnováze, léky a zranění. Podívejme se na tyto faktory podrobněji níže..

Psycho-emocionální nadměrné vzrušení

Žena ve stresu může mít prudký nárůst krevního tlaku. A jako výsledek, vnitřní křeče, dilatace krevních cév. Pokud vaše menstruace přišla asi o 5 dní dříve, podívejte se na příčiny svého psycho-emocionálního stavu. Pokud je rozpad cyklu způsoben stresem, zbavte se otravného faktoru, odpočiňte si a příští měsíc přijdou kritické dny včas..

Hormonální nerovnováha

Ženské tělo je docela křehké a jeho zdraví závisí na stabilitě hormonální rovnováhy. Při nejmenším selhání dojde k menstruaci před plánovaným časem nebo se zpožděním, což signalizuje problém. Porucha reprodukčního systému, endokrinní poruchy, nadbytek estrogenu nebo progesteronu mohou být vyvolány vážnými patologickými stavy, užíváním hormonálních léků.

Neměli byste se léčit a nekontrolovatelně užívat hormonální léky. Pouze lékař může zvolit účinnou a bezpečnou terapii pro tělo..

Přečtěte si o míře progesteronu podle den cyklu u žen v reprodukčním věku.

Těhotenství a kojení

Pokud menstruace začíná brzy, je slabá a vzácná, může to znamenat těhotenství a test v lékárně ukáže dva pestrobarevné pruhy. Nějakou dobu po ovulaci, během připojení embrya k tělu dělohy, je narušena sliznice a objeví se krvavý výtok. Tento jev se nazývá implantační krvácení..
Když žena kojí, dochází v jejím těle k hormonálním změnám. Ve výsledku zaujímá vedoucí postavení hormon zodpovědný za produkci mléka. Váš menstruační cyklus začíná kolísat a menstruace začíná brzy nebo pozdě.

Mimoděložní těhotenství

Vážný patologický stav, kdy vajíčko není připojeno k tělu dělohy, ale „zakoření“ uvnitř trubice. Embryo se rozvíjí a zvětšuje, praskne trubice a žena může zemřít bez včasné lékařské pomoci. Je-li předčasná menstruace doprovázena ospalostí, nevolností a dalšími příznaky nadcházejícího mateřství, je nutná konzultace s gynekologem, ale test ukazuje negativní výsledek. Podle výsledků ultrazvukového vyšetření specialista potvrdí nebo popře přítomnost patologie.

Antikoncepční metody

Po instalaci nitroděložního tělíska mohou kritické dny začít předem - to je norma. Adaptační proces těla trvá 12 týdnů, někdy i déle. Pokud uplynuly 4 měsíce a cyklus se nevrátil k normálu, měli byste se poradit s lékařem. Porušení může být způsobeno nesprávnou instalací nitroděložní antikoncepce.

Nekontrolované užívání hormonální antikoncepce může také vyvolat časné kritické dny.

Juvenilní období

Během formování ženského reprodukčního systému dozrávají pánevní orgány k početí, porodu, porodu. Proces je bezbolestný a je doprovázen nepravidelnými obdobími různé intenzity. Dva roky po menarché se cyklus konečně utváří. Plná aktivita ženského reprodukčního systému však závisí na mnoha faktorech a reaguje selháním cyklu na nemoci, změnu klimatu a další odchylky.

Zánik reprodukční funkce

Během pre-menopauzy prožívá tělo stres vyvolaný hormonálním „švihem“. Rozlučuje se se schopností rozmnožovat potomky. Na cestě k menopauze se pohoda ženy zhoršuje a k neočekávané menstruaci se připojují následující příznaky:

 • změny nálady v období premenstruačního syndromu - PMS (podrážděnost, slzavost, letargie);
 • zvýšené pocení;
 • návaly horka do obličeje a horní části těla;
 • bolesti hlavy;
 • suchost pokožky, vlasů, nehtových destiček;
 • poruchy spánku;
 • prudké zvýšení / snížení krevního tlaku;
 • tachykardie.

Příprava na menopauzu trvá měsíce nebo dokonce roky. Neměli byste se však uvolnit, protože výše uvedené příznaky mohou naznačovat přítomnost patologie. A jen lékař to bude schopen odlišit od projevů premenopauzy..

Klimatická změna

Aklimatizace nemusí vždy projít beze stopy. Prudká změna klimatu často ovlivňuje zdraví ženy a způsobuje narušení menstruačního cyklu. Pokud tedy chcete oslavit novoroční svátky v horkých zemích, přemýšlejte o možných důsledcích. A nenechte se překvapit, pokud jsou neočekávané období předjet z domova, před jejich kalendářním obdobím o 10-15 dní.

Pokud jste museli změnit jih na sever nebo naopak a cyklus se nevrátí k normálu během několika měsíců, navštivte svého lékaře. Je možné, že v těle došlo ke změnám jiného významu..

Genitální trauma

Krev se uvolňuje z pohlavního ústrojí po poranění děložního čípku, pochvy. To se může stát během drsného sexu, lékařských manipulací kvůli negramotně instalovaným bariérovým antikoncepcím atd. Tento druh výtoku není menstruace a vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc.

Poslouchejte své pocity. Bolest, ke které dochází akutně během pohlavního styku, je dobrým důvodem pro volání sanitky. Výskyt alarmujícího příznaku může naznačovat prasknutí ovariální cysty nebo folikulu. Bez včasné lékařské pomoci mohou tyto stavy vést k úmrtí ženy..

Nemoci

Pokud menstruace začala o 10 dní dříve, těhotenský test ukazuje negativní výsledek a výše uvedené důvody jsou vyloučeny, žena by měla být vyšetřena na pohlavní choroby a patologii reprodukčního systému. Včasné odhalení zvyšuje pravděpodobnost příznivé prognózy. U těchto onemocnění dochází k časné menstruaci:

 1. Endometrióza.
 2. Myoma.
 3. Nádor (maligní nebo benigní etiologie).
 4. Sexuální infekce.
 5. Zánětlivý proces ve vaječnících.

Jakékoli nepravidelnosti v cyklu jsou důvodem pro kontaktování gynekologa. Ale dávejte pozor na barvu a množství výboje. Pokud menstruace začala o 10 dní dříve, je silnější než obvykle a obsahuje tmavé sraženiny, odmítnutí lékařské pomoci může mít katastrofální následky..

Špatný způsob života

Pokud kritické dny přijdou nečekaně, naslouchejte svému tělu. K selhání dochází velmi často z následujících důvodů:

 1. Přepracování. Na pozadí častého vysokého zatížení se náhle objeví menstruace. Dívky, které chodí do posilovny, jsou závislé na silovém cvičení a ženy, které se věnují duševní práci nebo fyzicky náročné práci, mohou mít menstruační nepravidelnosti. Některá období začnou před plánovaným časem, někdo zmizí na neurčito. Na předčasný příchod menstruace si stěžují i ​​dívky ze střední školy, které během přípravy na zkoušku nadměrně prodlužují mozek.
 2. Prudké kolísání hmotnosti. Rychlá ztráta hmotnosti nebo přírůstek hmotnosti vede k narušení cyklu. Pravidelnost menstruace se vrátí, když se váha normalizuje. Pokud to není možné, lékař předepíše hormonální léčbu..
  Špatná, nepravidelná výživa vyčerpává tělo a připravuje ho o důležité vitamíny a minerály. V tomto případě jsou časná období běžná..
 3. Nemoci nervového systému, endokrinního systému, nachlazení, viry a užívání léků.
 4. Závislost na drogách, alkoholu, cigaretách.

Silná bolest, která se objevuje během menstruace a během PMS, je obvykle významným kritériem indikujícím přítomnost patologie.

Dědičný faktor

Odchylka není vždy vyvolána patologickými důvody, i když menstruace přišla o 2 týdny dříve. Pokud lékař nezjistil žádné patologie nebo zánětlivé procesy, zeptejte se svých blízkých příbuzných (matky, babičky, tety), zda se setkali s podobnými poruchami. Je-li skutečnost potvrzena, nadále si užívejte života..

Není možné ovlivnit genetickou predispozici k náhlé menstruaci.

Potrat, lékařské ukončení těhotenství

Pokud jde o negativní dopad na ženské tělo, spontánní potrat se od lékařského liší jen velmi málo. V obou případech je poškozena výstelka dělohy a její oprava trvá nějakou dobu. Během kyretáže může lékař pacienta poranit. To znamená jednu věc: pokud se reprodukční funkce úplně nezotaví a cyklus se nestabilizuje, může menstruace přijít dříve nebo později..

Poté, co jste se seznámili s důvody, které vyvolávají nástup menstruace o 9-10 dní dříve, musíte pochopit, že ne všechny podmínky jsou neškodné. Proto je v této situaci nutná pomoc kvalifikovaného lékaře..

Jak postupovat, pokud je cyklus přerušený

Počáteční kritické dny se odehrávají z mnoha důvodů, takže k určení přesné diagnózy se lékař zeptá ženy na její stav, dobu trvání děložního krvácení. Důležitou roli hraje intenzita sekrecí, přítomnost sraženin.

Pokud vaše menstruace přišla o 5–15 dní dříve, bude povaha výtoku, lépe než jakákoli analýza, indikovat důvody, které vyvolaly porušení cyklu. Téměř vždy bohatá, časná menstruace je doprovázena bolestí v dolní části zad, bolestmi v dolní části břicha.

Po zjištění příčiny, která vyvolala nástup časné menstruace, je třeba ji odstranit. Pokud gynekologické vyšetření nepotvrdilo přítomnost patologií, dodržujte následující doporučení:

 1. Snižte fyzický, duševní stres, chraňte nervový systém před stresem.
 2. Odstraňte se od nepříjemných lidí a nepříjemných faktorů.
 3. Vytvořte ve svém domě klidnou a útulnou atmosféru.
 4. Udělejte si čas na odpočinek, včetně aktivní.
 5. Pokud se jedná o ojedinělý případ, nepropadejte panice..
 6. Zastavte nekontrolované užívání hormonů.
 7. Vyvažte svou stravu dosažením úplné kombinace BJU.
 8. Navštěvujte svého gynekologa alespoň jednou ročně.

Časná menstruace, doprovázená syndromem silné bolesti, může naznačovat patologii. Užívání léků proti bolesti může narušit obraz průběhu onemocnění a zkomplikovat diagnostický proces. Neléčte se a při prvních alarmujících příznacích navštivte lékaře.

Během menstruace prochází ženské tělo různými změnami spojenými nejen s uvolňováním hormonů. Ovulace je proces pohybu vajíčka směrem k děloze pro další oplodnění..Proto může žena pociťovat nepohodlí ve formě nevolnosti, závratí, zvracení atd.