Dívky jí jejich tampony

Dívky jedí své tampony (Tampon eating hoax) - mem založený na vtipu, že dívky jedí své použité tampony. Takže údajně kompenzují nedostatek krve v těle..

Původ

Všechno to začalo videem uživatele TikTok @ caro.trash, které zveřejnila 12. června 2019. Ve videu dívka s vážným výrazem říká, že všechny dívky jedí své tampony během menstruace. Ve skutečnosti šlo o žert zaměřený na nevzdělané mladé lidi..

Video @ Caro.trash se stalo virálním. V komentářích k němu začaly přicházet další dívky, které podporovaly legendu. Mnozí napsali, že přidávají tampony do čaje nebo je zmrazují. Na druhé straně byli kluci, kteří tomuto motocyklu věřili. Jak se ukázalo, je jich spousta..

Omg, zkusím to tento měsíc!

To je prostě hrozné. Močím moje do čaje.

Jak o tom lidé nemohou vědět? Toto je jediná část mého období, na kterou se těším..

Pokud budou v létě zmrzlé, budou jako nanuky.

V červenci začali ostatní uživatelé TikToku s touto situací pohrávat všemi možnými způsoby. Takže se začala objevovat videa s reakcí lidí, kteří slyšeli původní text..

V září tento trend zasáhl Twitter. Nyní, v této sociální síti, pokračovala ženská polovina ve svém nemilosrdném vtipu. Navíc ne všechny dívky tuto myšlenku schválily. Mnozí považovali mem za nechutný a dokonce nebezpečný. Po přečtení takových příspěvků to velmi mladé dívky opravdu začnou dělat, myslí si..

Vtip o tom, že dívky jedí své tampony, trvá už tak dlouho, až začínám uvažovat, jestli to dělají..

Tak či onak, na konci měsíce se vtip dostal k uživatelům ruského internetu. Některé copy-paste a screenshoty začaly vydávat „twitter“ v ruštině. A ve „VKontakte“ byl mem vynucen veřejnými ženskými memy.

Hodnota

The Girls Eating their Tampons meme is a big žert out of control. Ve skutečnosti to samozřejmě nikdo nedělá. Vždy však existují lidé, kteří tomu věří. Přesto mají žertíky své vlastní uvažování. Pití krve z tamponů je údajně nezbytné k udržení rovnováhy krve v těle.

Galerie

Aaaa v angličtině tiktok existuje trend, kdy dívky říkají, že jedí své tampony ZA NECHTE ZTRÁTU VŠECHNY KRVE, PROTOŽE JE TO MĚSÍC. Nyní se k nim přidávají rusky hovořící tiktokers a ti, kteří nerozumí rofla, nyní WILDLY STUPID V KOMENTÁŘÍ A TOTO NEMOHOU ROZUMÍT VTIP NEBO NE pic.twitter.com/K6HheehsYY

- humanizace nezájmu (@_chpok_v_pupok_) 21. září 2019

Proč mnoho dívek nemůže vložit tampon?

Mnoho dívek si položí otázku: "Jak vložit tampon?" Samozřejmě, všechny tyto reklamy na tampony způsobí, že vaše období vypadá jako procházka polem divokých květin, což ukazuje, že použití tamponů je neuvěřitelně snadné. Kromě toho existuje mnoho diagramů, které poskytují přibližnou představu o tom, jak používat tampon. Ale přesto ne každý uspěje.

Existuje několik dívek, které kouzlem správně zavedou tampon na první pokus. To však nic nemění na skutečnosti, že používání tamponu, pokud jste to nikdy předtím neudělali, vypadá jako výzva..

Proč je to pro tebe těžké? Pokud jste nikdy předtím studovali svou anatomii nebo jste neměli sex, vložení něčeho do pochvy se vám jeví jako něco zastrašujícího a děsivého (navíc existují dívky, které měly hodně sexu, ale stále mají problém s použitím tamponů)... Bojíte se, že vás to bude bolet, nebo že uděláte něco špatně a trvale si poškodíte pochvu (nebude).

Tento stres a úzkost situaci jen komplikují. Ve skutečnosti je velmi obtížné zavést tampon, když máte úzkost, protože neúmyslně napnete svaly a fyzicky zablokujete vstup tamponu. Nějakým ženám trvalo roky po jejich prvním neúspěšném pokusu, než začaly používat tampony.

Poznejte anatomii

Chcete-li vložit tampon, musíte vědět, co se tam „děje“ - pokud to neuděláte, jednoduše nebudete rozumět jedinému pokynu a budete se i nadále bát, že si ublížíte. Existují dva otvory (tři včetně konečníku) a tampon může vstoupit pouze do jednoho z nich - do vaginálního otvoru. Mnoho dívek se obává, že vkládají tampon do nesprávné díry, ale to opravdu není možné. Močová trubice (jeden ze dvou otvorů) je velmi malá a nelze do ní nic vložit - tak na to nemysli. Vaginální otvor je větší, a to je místo, kde tampon jde dobře.

Jak vyměnit vložky a tampony: ekologické výrobky pro menstruaci

Ulehčete život sobě i přírodě: opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky

Ksenia Geche je návrhářka a fanouška ekologického stylu, tvůrkyně blogu o udržitelném životním stylu

Menstruace u žen je stejný přirozený proces jako například pocení, ale před několika lety bylo téma menstruace tabu. Ale s vývojem pohybu žen a eko se začaly častěji diskutovat o různých aspektech menstruace. Včetně jednorázových hygienických výrobků a jejich dopadu na životní prostředí. Ale co se tu dá dělat?

Minuta matematiky. Řekněme, že čtyři podložky jsou dost pro jednu ženu za den, řekněme, „v těchto dnech“ trvá pět dní (a tedy 13krát ročně, protože průměrný cyklus je 28 dní). Celkově dostáváme 260 podložek ročně, přibližně 40 let za sebou. Jedná se o 10 400 disponibilních finančních prostředků, z nichž každý skončí na skládce a určitě přežije naše vnoučata a možná i pravnoučata..

10400 je výpočet pro jednu ženu a je nás několik miliard. Navíc tyto hygienické výrobky nejsou luxusem, ale zásadní nutností. Čistá planeta je však také zásadní nutností. Chcete-li snížit svou osobní uhlíkovou stopu a pomoci planetě, stojí za zvážení alternativní hygienické výrobky. Naštěstí nám vynálezci nabídli několik velmi vhodných možností - není třeba se vracet k hadrům a vatě, kterými naše matky a babičky trpěly.

Menstruační kalíšky

Miska ve tvaru zvonu je vyrobena z tenkého, ale odolného silikonu. Je flexibilní, zřídka způsobuje alergie a lze jej nosit klidně po dobu 12 hodin, a to i v noci (i když je lepší nechodit a měnit to ne dvakrát, ale třikrát denně). Na rozdíl od tamponů je riziko vzniku TSS (syndrom toxického šoku) minimální - stačí dodržovat pravidla hygieny a doporučení výrobce misky.

Na rozdíl od jednorázových produktů nemají šálky vliv na vaginální mikroflóru, nevytvářejí živnou půdu pro bakterie a nezvyšují riziko infekce..

Pokud není nádoba přeplněna kvůli dlouhodobému opotřebení, riziko úniku je sníženo na nulu. Šálek lze nosit při sportu i při plavání.

Materiál a design kalíšku také nemá vliv na epitel pochvy a děložního čípku. Ale i když nemáte žádné gynekologické nemoci, měli byste se před zakoupením misky poradit se svým lékařem. Specialista vás bude schopen vést ve velikosti a vybrat pro vás ten nejlepší šálek.

Při prvním pokusu o zavedení a vyjmutí menstruačního kalíšku mohou nastat mírné potíže. Ale jakmile si na to zvyknete, nebudete chtít přejít na jiné prostředky. Někdy však některé ženy nevejdou šálek konkrétního výrobce - kvůli zesílenému okraji nebo příliš dlouhému ocasu. Ale o tom se rozhoduje individuálně - ocas lze odříznout sami, a pokud bude rámeček nadále způsobovat nepohodlí, můžete přepnout na misku jiného designu.

Mnoho žen si všimne, že po prvním zavedení šálku to přestanou cítit. Navíc někteří tvrdí, že menstruace je méně bolestivá..

Ale to není vše! Při správné péči vydrží jedna mísa roky. Každý výrobce má své vlastní datum expirace, ale můžete zjistit, zda je čas misku vyměnit sami - například pokud je již špatně opotřebovaná, roztržená nebo začala prosakovat kvůli takzvané únavě materiálu. Pokud vám pohár stále vyhovuje, neměňte ho..

Ať tak či onak, menstruační kalíšek je mnohem udržitelnější volbou než vložky a tampony. Podle našeho výpočtu, pokud používáte misku po dobu pěti let, jste nevyhodili 1300 podložek. Planeta i vaše peněženka vám poděkují.

Opakovaně použitelné podložky

Další skvělou alternativou k jednorázovým hygienickým výrobkům jsou opakovaně použitelné tkáňové vložky. Na rozdíl od běžných jsou vydávány v různých zábavných barvách, které mohou rozjasnit i kritické dny..

Opakovaně použitelné podložky jsou vyrobeny z přírodních, prodyšných, ale nepropustných materiálů. Je v nich několik vrstev: ty, které jsou v kontaktu s tělem, jsou vyrobeny z měkkých látek příjemných na dotek; vnitřní vrstva, která udeří, je obvykle vyrobena buď z bambusového nebo konopného vlákna. Je vysoce absorpční a antibakteriální.

Tkáňové vložky jsou hypoalergenní a rozhodně nezpůsobí TSS. Mezi další výhody patří ochrana proti zápachu a podráždění a také „skleníkový efekt“ - opakovaně použitelné vložky nevytvářejí živnou půdu pro bakterie.

Většina designů se pohodlně vejde kolem spodního prádla a je zajištěna diskrétními patentkami. Samy o sobě nejsou tlusté, nejsou vidět pod oblečením. Mohou být také použity jako deníky..

V průměru se doporučuje vyměnit opakovaně použitelnou vložku při plnění, přibližně jednou za 4–6 hodin. Výrobci nejčastěji doporučují, aby po použití opláchli podložku studenou tekoucí vodou a osušili ji a na konci menstruace umyli všechny opakovaně použitelné vložky v pračce v jemném režimu s neagresivním práškem a při teplotě nejvýše 30-40 stupňů. Tato doporučení se mohou lišit, věnujte pozornost tomu, co píše konkrétní výrobce.

Při správném používání a správné péči mohou látkové podložky vydržet 5 až 10 let.

Menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky mají podobný princip jako látkové vložky. Rozdíl je v tom, že nemusí být k ničemu připoutáni - oblékněte si to a jděte!

Zároveň jsou menstruační kalhotky vyrobeny z různých modelů a barev - od jedné kapky řemínků po běžné kalhotky (absorbující objem ve dvou tamponech) a kalhotky s vysokým pasem, takže se i v „těchto dnech“ budete cítit sexy.

Zpravidla sedí pohodlně, nikde se nemasírují, nedýchají a zabraňují množení bakterií - částečně kvůli látce a částečně kvůli tomu, že krev velmi rychle schne a nezanechává živné médium..

Menstruační kalhoty, pokud prosakují, jsou velmi vzácné. Pokud si přečtete recenze, drtivá většina žen takovým problémům čelila, a to i v noci..

Po nošení se doporučuje menstruační kalhotky umýt pod tekoucí studenou vodou (nebo namočit na několik hodin) a poté je jednoduše prát v pračce dalšími jemnými věcmi..

Výměna obvyklých vložek a tamponů pomáhá nejen zachránit přírodu před zbytečným odpadem, který se rozkládá stovky let, ale také výrazně ušetřit peníze. A to je ojedinělý případ, kdy můžete ušetřit peníze na sobě bez újmy (a dokonce z toho mít prospěch!) Pro své zdraví..

Informace na webu slouží pouze pro informaci a nejsou doporučením pro vlastní diagnostiku a léčbu. V případě lékařských dotazů se poraďte s lékařem.

Mini tampony Kotex - recenze

První tampony ve 23. Myslel jsem, že jsou to kecy a bude to nepohodlné, ale mýlil jsem se. Jak používat tampon? Kam umístit řetězec?

Je mi 23 let a nikdy po celý život jsem tampony nepoužíval. Často jsem o nich slyšel, ale myslel jsem si, že je to špinavé a nechutné, a jak si tam obecně můžete něco říct. Takže jsem šel, omlouvám se, s podložkami, nenáviděl jsem tyto dny, protože vždy existoval pocit plenek a také parní lázně, zejména v létě, které někdy provokovaly vůni.

Na začátku letošního roku jsem se rozhodl s nimi toto trápení ukončit a rozhodl jsem se přejít na tampony, před přirozeným nákupem jsem si přečetl články a názory dívek.

Popis:

Tampony Kotex zaručují nejpohodlnější zavedení díky povrchu SilkyCover a hydrofilní vlákna Ultrasorb rychle absorbují vlhkost.
Speciální modrá zóna vyrobená z hydrofilních vláken „Ultra Sorb rychle odvádí vlhkost, udržuje ji uvnitř a poskytuje spolehlivou ochranu proti úniku.
Unikátní systém otevírání „Turn-and-Open“ pro pohodlné použití.

Způsob aplikace:

1. Chcete-li otevřít obal, uchopte tampón čistými rukama po obou stranách tečkované čáry a prudce otočte ve směru šipek.

2. Veďte lanko, zkontrolujte, zda jsou vlákna svázána k sobě a těsně přiléhají k sobě.

3. Vložte ukazováček do drážky na konci tamponu, kde vychází lanko..

4. Najděte pohodlnou pozici. Například když stojíte se zdviženou jednou nohou, vložte tampon co nejhlubší do pochvy..

5. Pokud máte pocit, že vám tampon nestojí v cestě, vložili jste jej správně. Šňůrka na krk zůstává venku.

6. Tampony je třeba měnit každých 4–8 hodin. Chcete-li tampon odstranit, lehce zatáhněte za šňůrku.

Složení:

Obal.

Malý, dostatečně roztomilý balíček, který je vhodné vzít s sebou. Uvnitř jsou samotné tampony zabalené do vícebarevné ochranné membrány.

Jak používat tampon.

1. Umyjte si ruce. Neměli byste si vzít tampon a držet ho tam špinavýma rukama (myslím, že to sami chápete)

2. Opatrně roztrhněte ochrannou membránu tamponu.

3. Natáhněte provázek z tamponu.

4. Posaďte se do pohodlné polohy. Obvykle se doporučuje tampon vysadit, když sedíte na záchodě, ale existuje riziko upuštění tamponu. Pro mě je pohodlnější se lehce posadit a začít si ho injektovat.

5. Nejprve nahoru, pak trochu do strany. Dělejte podle svých pocitů Pochopte.

6. Aby se lano nehoupalo mezi nohama, lze ho úhledně srolovat a zastrčit na okraj pochvy, aby nezavádělo překážku, ale zároveň jej bylo možné snadno vytáhnout.

Cítit.

Tampony jsem začal používat 2. den menstruace. Myslel jsem si, že si na to dlouho zvyknu, ale necítil jsem to. Poprvé, když jsem byl úspěšný, nikdy jsem neměl žádné netěsnosti, není tu moc krve, takže na kalhotkách s tamponem nebyly žádné červené skvrny (odpusťte mi, že jsem přímočarý).

Tampon by měl být měněn každých 4-8 hodin, ne později. V ideálním případě každé 4 hodiny, ale nechtěl bych je tak často měnit, i když je cena levná. První dny měním plný tampon - 3krát a poté 2krát denně.

Nebyl žádný toxický šok, pah-pah.

Na závěr chci říci, že pro mě osobně je to dar z nebes. Proč jsem je nezkusil použít dříve, ale napařené polštářky.

Pokud si myslíte - stojí to za to nebo ne, pak vám řeknu, abyste to zkusili! Možná to bude pro vás v dnešní době nejlepší volba.

Jak měřit menstruaci?

Nejprve museli švédští vědci za účelem získání objektivních vědeckých údajů vyvinout metodu měření skutečného objemu menstruačního toku. Úkol, jak vidíte, není zřejmý.

Za jednu menstruaci ztrácí žena v průměru 35-40 ml krve. Ano, ne moc. Mírně méně než čtvrtina sklenice. Při ztrátě krve 80 ml nebo více za cyklus stojí za zmínku menoragie - menstruační děložní krvácení. S věkem se objem ztráty menstruační krve může výrazně zvýšit. V některých případech může žena ztratit až 200-300 ml krve za měsíc. Objektivizace objemu ztráty menstruační krve je vážným zdravotním problémem. Každá žena hodnotí své menstruace odlišně a rozhodně nikdo nemůže říci: „Ach, ztratím asi 40 ml krve za 5 menstruačních dnů.“.

Inger Sundströmová ve své studii přijala ženy, které přišly ke gynekologovi se stížnostmi na „silné a prodloužené menstruační krvácení“ - silnou a prodlouženou menstruaci. V první fázi byli všichni pacienti požádáni, aby si vedli menstruační deník a poslali vlastní zprávu. První problém, kterému vědci čelili, byl zábavný - hygienické tampony ve Spojených státech jsou mnohem menší než v Evropě. Když se otázky připravovaly, vyvstaly vážné otázky. Aby bylo možné posoudit subjektivní objem, museli být pacienti požádáni, aby odpověděli na řadu otázek. Stejné otázky klademe ženám při pravidelné gynekologické schůzce. Například otázka „Jak často měníte tampon / vložku?“ se ukázalo jako zcela nesprávné. Většina pacientů odpověděla, že mění tampon nejméně každé 3 hodiny, očividně se obávají obvinění z hygienických chyb. Proto takové otázky nemusí odrážet skutečné množství krvácení. Správnější otázka zní: „Kolik hygienických tamponů spotřebujete v jednom cyklu?“ Při pohledu do budoucna řeknu, že pokud žena použije více než 20 tamponů v jedné menstruaci, mluvíme o menoragii. Po mnoha debatách a pochybnostech byly nejvíce informativní otázky:

 • „Měníš v noci tampon?“
 • „Jakou máš velikost?“
 • "Vyšetřili jste anémii?" Možná jste byli v minulosti podezřelí z anémie nebo jste byli léčeni na anémii? “
 • "Jak moc vaše období mění váš životní styl - nosíte s sebou oblečení navíc?" Chodíte nakupovat během menstruace? “

Žena rozhodně má stejné „těžké a prodloužené menstruační krvácení“, pokud uvádí, že:

 • mění podložky každou hodinu;
 • používá „dvojité“ vložky / tampony (vyřezává 2 podložky najednou / lepí 2 tampony najednou);
 • v noci vstává, aby vyměnil těsnění;
 • menstruace trvá déle než 7 dní;
 • vytékají velké krevní sraženiny.

Po 3 měsících studii opustilo 30% žen, které bezdůvodně považovaly menstruaci za silnou a prodlouženou. Je příznačné, že ve skupině „extrémně hojných“ byly ženy, které pochybovaly o velké ztrátě krve. Tento klam je zvláště charakteristický pro Rusko - očividně je „oběť“ ruské ženy špatnou službou. Při ztrátě krve asi 200 ml za cyklus může pacientka pokrčit rameny a říci: „Ano, moje menstruace je obvyklá, jako každého jiného...“

Stále používáte tampony a vložky? Pak jdeme k vám! (UPOZORNĚNÍ: čte pouze ženy.)

Kdysi kamarádka v rozhovoru ženy letmo zmínila menstruační kalíšky, říkají, nyní jsou velmi doporučovány, protože jsou pohodlné, ekonomické a podobně..

Zpočátku jsem tomu nepřikládal žádnou důležitost, ale pak jsem se rozhodl se hrabat na internetu. A na základě velkého počtu pozitivních recenzí jsem se přesto rozhodl objednat si takovou misku (na čínské internetové platformě).

Můj první testovaný měl příliš ostrý konec, který musel být odříznut. Navíc chyběla a nevytvořila požadovaný efekt.

Po vyzkoušení několika možností se moje volba usadila na tomto modelu (jako na fotografii).

Po provedení šestiměsíčního testu jsem tedy přišel k:

1. Přestal jsem používat podložky. V práci v nejhojnějších dnech pro každý případ lepím jeden bez křídel a doma to denně zvládám.

2. Správně řekněte, že pokud vám menstruační kalíšek prosakuje, pak jste ten svůj nezvedli nebo jste se nenaučili zavádět. Po absolvování obou fází jsem byl přesvědčen, že tomu tak je..

3. Doporučuji tvar mísy jako na obrázku. Je docela elastický, ocas se vůbec nepichá, je zasunutý jednou nebo dvakrát, ideální tvar, na čínských platformách to stojí penny (vzal jsem to za 100 rublů. Ano, správně jsem napsal nuly.)

4. Nenechte se zmást reklamou na tisíce rublů. Čínské levné z hlediska kvality a funkčnosti nejsou v žádném případě horší.

5. Misky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, životnost jednoho kusu je 5 let (ale objednal jsem několik najednou - nemám rád monotónnost))))).

6. Pokud rodíte (ne císařským řezem!), Ale ujistěte se, že vaše vagina je stále tenká a elastická - vezměte si stejnou velikost L. S-ka bude prosakovat. I když si můžete pořídit obě kopie najednou. Mám také S-ki - používám je v chudých dnech.

7. V recenzích jsem četl, že díky kalíšku došlo u jedné ženy k znatelnému snížení počtu menstruačních dnů na 7denní normu (a kvůli zavedené spirále to bylo asi 10).

8. S miskou můžete bezpečně plavat v bazénu a v moři.

9. Pohár je kontraindikován pro panny..

10. Veškerá menstruační krev se hromadí uvnitř kalíšku (vyteče z děložního čípku a okamžitě tam jde). A protože je mísa pevně nasávána, bakterie se do ní nedostanou. Proto můžete navždy zapomenout na nepříjemný zápach..

11. Z kalíšku uvnitř pochvy se nic nevysype, nebojte se. Hlavní věcí je nezapomenout ji vyjmout a opláchnout včas (každé 3-4 hodiny, a pokud to není hojné, je to obvykle několikrát denně).

12. Z misky nevzniká žádný zánět. Samozřejmě, pokud jej používáte správně. Nenoste jej například v sobě dva nebo tři dny)) No, musíte ji pravidelně vařit (zejména před prvním použitím).

13. Koňský ohon nikde nevyčnívá a nezasahuje. Řekl bych, že se to vůbec necítí.

To je zatím vše.

Pokud použijete moji metodu, vaše peněženka jistě hodně ušetří na podložkách.

P.S. Představitelé olwayzy, belly, naturelly a dalších jim podobných, prosím projděte.

Nebyly nalezeny žádné duplikáty

svatý grál))) kdy je pokračování boje proti parazitům?))

Počkejte. Po úplném zotavení))

Asi za pět minut bude druhý příspěvek.

Děkuji za podporu!

Kupte si manželku)) Žádná manželka - získejte)))

A je tu sklenice na menstruaci.
Jaký zázrak zázraků!

Jsou vložky nebo tampony hygieničtější??

Hygiena a marketing

„Kdyby mi někdo mohl vysvětlit, co je Kotex!“ To jsou slova mladého Američana, který položil podobnou otázku během večeře. Bylo to ve 20. letech 20. století v Americe. Tehdy to samozřejmě neudělal nikdo, protože Kotex byl kódové slovo - skrytý odkaz na to, co mělo zůstat tajemstvím..

Kotex byla a zůstává jednou z nejoblíbenějších značek dámských hygienických vložek pro ženy..

Ale jak Sharra Vostral píše ve své knize Under Wraps, jedním z hlavních účelů zboží, jako jsou vložky, tampony a čepice, je ticho, tajemství: všichni kolem nemusí vědět, jestli má žena menstruační dny nebo ne. Ne. A ženy měly důvody, aby to tajily.

V roce 1868 viceprezident Americké lékařské asociace varoval, že lékařským ženám by se nemělo věřit během jejich měsíčního „onemocnění“..

O pět let později americký lékař a pedagog Edward Clarke řekl, že dívky by neměly být během menstruace přítomny, protože je příliš velkou zátěží očekávat, že budou během menstruace myslet..

Spisovatelka Eliza Duffyová to dr. Clarkovi ostře odpověděla: proč nemá námitky proti tomu, aby ženy během období těžce pracovaly? Možná chce jen připravit dívky o vzdělání.?

Je možné, že to tak bylo. Není proto divu, že si ženy raději nechaly svůj menstruační cyklus..

První oficiálně zaznamenaný pokus o prodej jednorázových vložek se ve skutečnosti datuje do 90. let 20. století. Společnost Johnson & Johnson v roce 1896 uvedla na trh „Lister Pads“ ve Spojených státech [po britském chirurgovi Josephovi Listerovi, který učil svět sterilizovat chirurgické nástroje], a v Londýně obchodní dům Harrods v roce 1895 inzeroval „hygienické vložky“ vyráběné německou firmou Hartmann.

Ale tyto produkty neměly velký účinek. Zdálo se, že ženy věřily, že výroba hygienických vložek vlastníma rukama z jakéhokoli materiálu po ruce je levnější nebo pohodlnější a možná méně trapná..

Důležitý technologický průlom nastal během první světové války, kdy výrobce papíru Kimberly-Clark začal používat nový krepový papír na obvazy..

Krepový papír byl vyroben z buničiny. Bylo to mnohem levnější než bavlna a mnohem hygroskopičtější..

Ke konci války začala společnost Kimberly-Clark hledat nové trhy a poté společnost obdržela dopis od zdravotních sester, že používají své výrobky nejen pro obvazy..

Je zcela zřejmé, že se zde otevíraly nové obchodní vyhlídky. Ale existovalo riziko: neukázaly zkušenosti společnosti Johnson & Johnson, že takový produkt je příliš tabu na to, aby se dobře prodával??

Společnost Kimberly-Clark riskovala prodejem nových produktů pod neznámým názvem „Kotex“. Mezitím se skládá z prvních slabik dvou slov - „bavlna“ (bavlněná tkanina) a „textura“. Ale co je nejdůležitější, mladí lidé na sekulárních večírcích neměli tušení, co to ve skutečnosti je. Po prvním krepovém papírovém tampónu následoval v roce 1933 patentovaný tampon, který byl uveden na trh pod názvem „Tampax“.

Brzy se objevila první menstruační čepice - v roce 1937 - patentovaná ženou Leonou Watson Chalmersovou.

Pak přišla válka a výrobky dámské hygieny byly inzerovány jako prostředek, pomocí něhož mohly ženy mobilizovat své úsilí a pomáhat při nepřátelských akcích..

Jedna reklama společnosti Kotex zobrazovala dívku ve špatné náladě s mopem a koštětem ležící na podlaze. „Kdo by si představoval, že opustíš a odmítneš zaprášit a umýt pár nádobí, když s tebou tvoje máma takhle počítá?“

Podle jedné studie dnes ženy v USA samotné utrácejí odhadem 3 miliardy dolarů ročně na hygienické výrobky, které jsou již dlouho součástí jejich každodenního života..

Ale v mnoha částech světa tento problém stále není vtip..

Uvažujme o příběhu Arunachalama Murugananthama, mladého muže, který předčasně ukončil školní docházku z jižních indických států a který se v roce 1998 rozhodl, že si jeho žena zaslouží cenově dostupné hygienické vložky, místo špinavého hadru, který musela použít..

„Nechtěl bych moped ani otřít takovým hadrem,“ připustil.

Začal navrhovat jednoduchý stroj na výrobu polštářků - současně vytvářet pracovní místa a vyrábět polštářky pro všechny ženy v Indii..

Pak ho jeho žena Shanti opustila. Jeho ovdovělá matka se od něj odvrátila. Z jejich pohledu bylo to, co udělal, příliš hanebné..

Nyní Arunachalam triumfuje spolu se svým vynálezem a Shanti se k němu vrátil. První potíže, kterým musel čelit, však ukazují, o kolik více stigmatu stále existuje v mnoha částech světa spojeného s ženskou menstruací..

37letá Američanka byla na pokraji smrti kvůli nalepenému štítku s tamponem

Amy Haller Follis (37) z USA téměř zemřela kvůli neopatrnému použití hygienického tamponu.
Matka dvou dětí připisovala své špatné zdraví nachlazení, ale nezlepšila se. Když bolesti, horečka v těle a bolesti začaly být nesnesitelné, žena vyhledala lékařskou pomoc. Amy byl diagnostikován syndrom toxického šoku, smrtelná komplikace infekce. Jak se ukázalo později, příčinou toxického šoku byl štítek z tamponu, který zůstal ve vagině..

Američanka byla pět dní na jednotce intenzivní péče. Lékaři neposkytli pozitivní předpovědi: žena byla na pokraji smrti, ale Amyiny blízké neztratily naději. Brzy byla na uzdě.

„Tampon lásky“. Co to je a jak to funguje

"Nedávno jsme se s přáteli dozvěděli, že se objevily tampony, které vám umožňují milovat se v kritických dnech, zatímco žena ani muž to necítí." Je to skutečné?" - tuto otázku položil jeden ze čtenářů DELFI Woman. Říkáme to.

Maru Lombardo, unsplash.com

Podle Nancy Friedmanové, autorky knihy Vše, co byste měli vědět o tamponech, ženy v Egyptě již v 15. století před naším letopočtem používaly měkké tampony z papyru, ve starém Římě byly vyrobeny z vlny, v Japonsku - z papíru, v Africe - z byliny a na Havaji - z kapradin. Na oplátku byl první moderní tampon patentován v roce 1933.

Hlavní výhodou tohoto hygienického výrobku je schopnost plavat v kritických dnech, například v bazénu nebo plavat v moři při relaxaci, chodit do sauny, cvičit, tančit, nosit těsné věci - jedním slovem se cítit svobodněji.

Během sexu to však většina musela odstranit: nebylo možné ho nechat uvnitř. Ale jak se ukázalo, v poslední době existuje taková možnost..

Nyní je opravdu možné mít sex s tamponem uvnitř, ale ne s žádným, ale se speciálním - je měkký, bez stahovací nitě, nemění polohu při pohybu a necítí se uvnitř, protože je distribuován po vagině tak, že opakuje fyziologii penisu, zabraňuje úniku, v jakékoli poloze je žena.

"Měl jsem jeden případ, kdy si muž stěžoval, že si" otřel kukuřici "dokonce i se zvláštním" tamponem na lásku ", ale pravděpodobně to byl velmi něžný muž. Ve skutečnosti to muži nepociťují, ale je pro ně lepší nemluvit o jeho přítomnosti, pak na to nebudou myslet, “říká gynekologka Oksana Babula.

Většina žen v dnešní době má nárůst libida. Během menstruace můžete mít sex, ale nedoporučuji to v těch dnech, kdy silně krvácí, protože během orgasmu může dojít k toku krve z dělohy vejcovody do břišní dutiny, což není dobré a může to v budoucnu způsobit problémy s reprodukčním zdravím. V těch dnech, kdy je krev minimální (šmouhy), se můžete bavit a nic si neodepřít “.

Obvykle se doporučuje měnit tampon každých 4-8 hodin, ale v tomto případě odborník doporučuje, abyste jej ihned po pohlavním styku vyjmuli a šli na toaletu. "Vzhledem k tomu, že není žádná šňůra, táhni prstem tampón za jazyk." Ženský ukazováček se zpravidla rovná délce pochvy, takže nebudou žádné problémy, “poznamenává Oksana Babula.

Gynekolog dodává, že takový tampon mimo jiné chrání ženu před různými nemocemi: děložní čípek je během kritických dnů mírně otevřený a krev je mimořádně příznivým prostředím pro bakterie, bakterie a viry, které mohou vést k zánětu, mohou pronikat krví do močové trubice. „Riziko infekcí je během menstruace velmi vysoké, takže pokud se rozhodnete pro sex, měli byste použít buď tampon, nebo kondom.“ Zároveň si pamatujte, že hygienické tampony nebrání těhotenství..

Pokud si všimnete chyby v textu zprávy, vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Co se stane, pokud nezměníte tampon včas?

Budete žít, nebojte se!

Text: Maria Denisova 23. listopadu 2016

Okamžik, kdy si najednou uvědomíte, že jste zapomněli vyměnit tampon... Totální panika! A začnete si myslet, že ve vás je časovaná bomba, která má explodovat. Otázky jako „Zajímalo by mě, jestli se tam nic nezlomilo?“, „Utopím se v moři krve?“, „Umřu?“ už nejsi tak hloupý.

Ve skutečnosti si můžete odpočinout. To znamená, že nejprve vyměňte tampon, a proto se uvolněte. Šance jsou dost dobré, že jste v pořádku. Ale to vůbec neznamená, že byste to měli dělat vždy hned. Nedělejte z toho zvyk. Mezitím se nadechnete a uvolníte se, přečtěte si našich 5 věcí, které se mohou stát, když si zapomenete vyměnit tampon..

Suchost

Toto je nejčastější problém, který se stane lidem, kteří nechají svůj tampon bez dozoru po dobu 2 (nebo 5) hodin. Vaginální suchost je nepříjemná. Pokud se vám to stalo, zastavte se a použijte rozpěrky. Po chvíli by se mělo všechno vrátit do normálu.

Zápach

Ano, příteli, toto je „fu“! Mohli byste začít páchnout jako obchod s rybami. Konec konců samotná krev necítí, ale když dlouhodobě interaguje s bakteriemi ve vaší pochvě, objeví se tento ošklivý rybí zápach..

Syndrom toxického šoku

Pravděpodobně jste již o této nemoci četli sami. Varování najdete v pokynech, které najdete v jakémkoli balení tamponů. Šance na získání TSS jsou malé, přiznejme si to: 1 až 17 na 100 000 menstruujících žen zažívá TSS každý rok. To jsou statistiky. Pokud se však stále bojíte, měli byste znát příznaky této nemoci. Zde jsou hlavní: vysoká teplota, nízký tlak, pokožka vypadá, jako byste se opařili vroucí vodou. Pokud se vám něco takového začne dít, okamžitě vyhledejte svého lékaře..

Únik

Jejda! Pokud zvolíte nesprávný tampon (například jste v nejsilnějších dnech používali tampon pro nízké sekrece), nebo jste na něj dlouho zapomněli, bude prosakovat. Překvapení! Pokud byl tampon ve vás déle než 12 hodin, může být výtok hnědý. Nebojte se, je to stejná menstruační krev. Tuto barvu časem přebírá..

Naprosto nic

Až na to, že jste nervózní a sníte krabičku koblih navíc. A pokud se nemůžete nijak uklidnit a zdá se vám, že stále něco není v pořádku, poraďte se s lékařem. Kéž vás utěší.

Poznámka pro hostitelku

Pokud je krvácení normální, vyměňte tampon alespoň jednou za 8 hodin. Se silným krvácením - no, tady to ze strachu budete kontrolovat každých 45 minut. Ale je lepší, když nezůstane uvnitř déle než dvě hodiny. Mimochodem, věděli jste, že existují speciální aplikace časovače, které vám připomínají, když je čas vyměnit si tampon? Například Tampon Timer.

 • menstruace
 • měsíční
 • tampony

Interaktivní verze časopisu Elle Girl

Časopis Elle Girl

Váš oblíbený časopis ve vhodném formátu

 • o projektu
 • Reklamní
 • Archiv čísel
 • Podmínky použití
 • Podmínky pro pořádání soutěží

Magazín ElleGirl.ru pro dívky je vaším průvodcem světem módy, krásy a pohonu. Pokud vás zajímá aktuální šatník, módní líčení, filmové novinky, showbyznys, život hvězd, osobní vztahy a jejich vyhlídky - váš virtuální časopis pro dívky je vždy po ruce. Jediným kliknutím zjistíte, jak se budou vyvíjet vztahy postav seriálu, jak vypadají vaši oblíbení herci v reálném životě, kde je můžete v blízké budoucnosti vidět, jaké mládežnické akce na vás čekají, jak se na ně připravit a mnoho dalšího. Abyste měli přehled o módních událostech, stačí si přečíst nejmódnější dívčí časopis - ElleGirl.ru.

© 2020 ELLEGirl, Hearst Shkulev Publishing / LLC „Hearst Shkulev Publishing“. Všechna práva vyhrazena.

7 věcí, které se při použití tamponu stávají vašemu tělu

Jistě, většinu žen lze rozdělit na ty, které používají menstruační vložky a ty, které během menstruace používají tampony. Je pravda, že dnes již pro tyto dny existují další hygienické výrobky: například menstruační kalíšky nebo speciální spodní prádlo. Dnes si povíme o tamponech.

Říká se, že tampony a vložky používali staří Egypťané a Řekové. Měli změkčený papyrus, chmýří, vlnu a dokonce i trávu - vše, co zpomalovalo průběh menstruace..

Moderní tampon je obvykle vyroben z bavlny a umělého hedvábí. První tampony Tampax se ve Spojených státech objevily koncem 30. let. V roce 1979 překonali v popularitě těsnění. V posledních letech se často diskutovalo o škodlivých účincích tamponu na zdraví ženy. Mluvíme však o dlouhodobém užívání jednoho tamponu, v důsledku čehož existuje riziko syndromu toxického šoku. Některé ženy si kvůli tomu musely dokonce amputovat nohy..

Ale tady je to, co se skutečně stane tělu, když použijete tampon:

1. Vaše svaly se uvolní.

Když jste se poprvé pokusili vložit tampon, byli jste pravděpodobně nervózní a všechno uvnitř bylo stlačeno, což proces ztížilo. Museli jste se tedy naučit, jak uvolnit své vaginální svaly. Tyto svaly se přizpůsobují tomu, co je uvnitř, rozšiřují se během sexu nebo porodu. Tampon proto nevypadne.

Někdy může být tampon, i malý, nepříjemný. Příčinou může být vaginismus. Jedná se o stav, při kterém se svaly pánevního dna nedobrovolně stahují. Žena má pocit, že pochva je příliš malá, ale tyto pocity lze napravit pomocí Kegelových cviků na kontrolu svalových křečí..

2. Pokud je tampon vložen správně, nebudete nic cítit.

Zpočátku se mnoho žen bojí tampon zavést úplně. Výsledkem je nepohodlí a dokonce i bolest. Celým tajemstvím je, že tampon by měl být v horních dvou třetinách vaginálního kanálu - v části, která je blíže k děloze, a ne vaginálnímu otvoru. Nervová zakončení tam nejsou tak citlivá, takže tampon vůbec necítíte. Před a po výměně tamponu si jednoduše umyjte ruce, ale nebojte se jej správně zavést.

3. Vagina je vysušena.

Tampony jsou vyrobeny převážně z bavlny a viskózy, které jsou nejaktivnějšími přírodními absorbenty. Pohlcují vlhkost - a to nejen menstruační krev, ale také přirozenou tekutinu vaginální sliznice. Odstranění tamponu proto nemusí být příliš příjemné, pokud vše uvnitř vás vyschne, což způsobí tření..

4. pH rovnováha a bakteriální složení ve vašem těle se mění.

Přírodní mikroorganismy a bakterie udržují ekosystém pochvy zdravý. Správná úroveň pH zabraňuje růstu škodlivých bakterií a čistí pochvu samotnou. Ve vagině nepotřebujete žádné mýdlo ani speciální tekutinu, ani během menstruace. A tampony také narušují vaginální ekosystém. To může vést k podráždění a dokonce k infekci..


5. Tampon se při naplnění tekutinou roztáhne.

Doslova absorbuje všechny menstruační a jiné vaginální sekrece a brání jim v dalším toku..

6. Mikrořezy z tamponu.

Ještě jednou: tampon vysušuje flóru pochvy, a když je již oteklá, je odstraněna, kvůli silnému tření o suché stěny pochvy může zanechat na pokožce mikroskopické škrábance. S ohledem na 4. bod jsou mikrořezy nebezpečné, protože skrze ně mohou proniknout do krve špatné bakterie, které často způsobují syndrom toxického šoku.

7. Po odstranění tamponu se vše vrátí do normálu.

Tampon by měl být měněn každé 4, maximálně 8 hodin, v závislosti na množství vypouštění. Pokud tam zůstanou déle, budou se tam vyvíjet špatné bakterie. Pokud se u vás objeví závratě, náhlá horečka, nevolnost nebo vyrážka, může to být známka syndromu toxického šoku a potřebujete okamžitou pomoc. V každém jiném případě po tamponu obnoví vagína rovnováhu bakterií..

7 věcí, které se při použití tamponu stávají vašemu tělu

Menstruace je přirozeným procesem pro všechny ženy.Jaké jsou typy těsněníZ moderního sortimentu má žena možnost vybrat si vložky s přihlédnutím ke všem rysům menstruace, aniž by se připravila o možnost udržovat pohodlí, a to vše v závislosti na tom, jak jde den.