Proč se uprostřed cyklu hnědé skvrny

Pravidelná menstruace je projevem zdraví žen. I v takové situaci však dochází ke špinění uprostřed cyklu. Nezapínejte alarm předem, není to vždy indikátor patologie. Nepoctivost v různých obdobích menstruačního cyklu může být spojena s fyziologickými procesy, ale neměla by být ponechána bez dozoru.

Nejběžnější příčiny rozmazání

Hype mezi menstruací může nastat z různých důvodů, stojí za to se podrobněji zabývat každým z nich..

Ovulace

Asi 14. den menstruačního cyklu praskne zralý folikul, vyjde z něj vajíčko připravené k oplodnění - tak dochází k ovulaci. To může způsobit rozmazání v polovině cyklu..

Vajíčková buňka se pohybuje podél vejcovodů, kde počká na okamžik splynutí se spermatem. A čím křehčí jsou ženské cévy, tím je pravděpodobnější poškození stěn trubek a uvolnění krve..

Výsledkem je, že ovulace může být doprovázena hnědými skvrnami a bolestmi vaječníků. Jedná se o fyziologický proces, který je přijatelnou normou..

Oplodnění

Pokud dojde k oplodnění po ovulaci, pak buňka přejde do dělohy, aby se připojila k endometriální vrstvě, která z tohoto důvodu roste v každém cyklu. V důsledku narušení jeho integrity může dojít k uvolnění malého množství krve, proto se v druhé polovině cyklu vyskytne mazání. Povaha výtoku během oplodnění je stejná jako během ovulace..

Tento hnědý maz není v době implantace vajíčka nebezpečný, všechny následné výboje během těhotenství vyžadují kontaktování odborníka.

Užívání hormonálních léků

Při užívání perorálních kontraceptiv může žena zaznamenat špinavý hnědý výtok. K tomu nejčastěji dochází v prvních třech měsících užívání pilulky v důsledku změn v úrovni produkce hormonů..

V případě hormonální nerovnováhy nebo premenopauzy se často provádí hormonální terapie, která může být doprovázena mazáním uprostřed cyklu. Existují případy krvácení a při užívání nouzové antikoncepce.

Další informace o výtoku při užívání antikoncepční pilulky najdete v samostatném tématu na našem webu.

Instalace nitroděložního tělíska

Někdy je krvácení spojeno s instalací nitroděložního tělíska. Tato antikoncepce také ovlivňuje hladiny hormonů v těle, což může vést k mazání. Růžová nebo červenohnědá, obvykle naznačuje poranění děložního čípku během zavádění.

Poranění sliznice

10. den cyklu dosáhne hladina estrogenu maxima a stěny vaginálních cév se stanou citlivějšími. Pokud žena již má křehké cévy, riziko krvavých stop na spodním prádle nebo kalhotkách po sexu během tohoto období se významně zvyšuje.

Někdy drsný sex přispívá k poškození cév, a to se může stát každý den v cyklu. Důvodem je nejčastěji to, že partner není příliš vzrušený, což znamená, že se v pochvě vytváří malé mazání a zvyšuje se riziko poranění sliznice. V takové situaci je výtok obvykle šarlatový a není hojný..

Cvičení a stres

I stres nebo intenzivní fyzická aktivita mohou způsobit krvavé špinění uprostřed cyklu. V takovém případě na těsnění často zůstávají růžové nebo hnědé skvrny..

Alergická reakce

Pokud se rozmazává uprostřed cyklu, pozoruje se svědění, pálení a úplná absence nepříjemných pachů z pochvy, pak je to s největší pravděpodobností projevem alergické reakce. Může to být způsobeno výrobky pro intimní hygienu, syntetickým prádlem, lubrikanty a lubrikanty, kondomy nebo orální antikoncepcí. Smear, jako svědění, zmizí okamžitě po odstranění dráždivé látky a užívání antihistaminik.

Po porodu

Pokud žena kojí své dítě a již jí došlo poporodní výtok, může se čas od času objevit hnědá mastnota. To naznačuje hormonální změny v těle a nejedná se o patologii. Po ukončení kojení nebo dříve se menstruační cyklus obnoví a maz zmizí.

Více o hnědé mazanici uprostřed cyklu, která se projevuje bez bolesti, si můžete přečíst v samostatném článku na našem webu..

Příčiny nemocí

Bohužel ne vždy špinění uprostřed cyklu je projevem fyziologických procesů nebo reakcí na léky. Někdy to naznačuje vážné onemocnění a je důležité vědět, v takovém případě stojí za to okamžitě se poradit s lékařem.

Cervikální patologie

Sliznice na děložním čípku je poměrně citlivá a při určitých problémech může krvácet. To zahrnuje především erozi. Za přítomnosti takové patologie se hnědý výtok u ženy objeví buď sám, nebo po pohlavním styku, což se stává častěji.

Další patologií děložního čípku je karcinom in situ, což znamená rakovinu v nulovém stadiu. Maligní nádor v této fázi je mnohem pravděpodobnější, že bude vyléčen, takže výtok uprostřed cyklu nelze ignorovat.

Patologie dělohy a endometria

Endometrióza může být další příčinou výboje v polovině cyklu. Toto onemocnění se vyskytuje, když endometrium roste za dělohu, do krku, trubic, břišní dutiny. Bláznovství v takové situaci nejčastěji trvá několik dní a může být buď hnědé nebo červené..

Zánětlivá onemocnění

Hnědý, růžový, žlutý, béžový výtok mezi obdobími může naznačovat zánět reprodukčních orgánů. Nejčastěji se špinění objevuje 14. – 16. Den cyklu nebo blíže ke konci a před menstruací je hojnější. Včasná návštěva lékaře odhalí tuto patologii.

Patologie vaječníků a vejcovodů

Každý měsíc žena ovuluje, což je doprovázeno prasknutím zralého folikulu a uvolněním vajíčka. V důsledku polycystických onemocnění, zánětu dělohy, tuby a některých dalších příčin může dojít k apoplexii (prasknutí) vaječníku. Proces je doprovázen bolestivým syndromem a hojným špinením uprostřed cyklu a vyžaduje okamžitou hospitalizaci.

Další patologií reprodukčního systému je hydrosalpinx - obstrukce vejcovodů. Tím se zabrání těhotenství, protože vajíčko nemůže cestovat z vaječníků do dělohy. Nejčastěji se objevuje v důsledku zánětu dělohy a může být doprovázen hnědými mazanicemi.

Patologie těhotenství

Během těhotenství může dojít k nepatologickému výtoku pouze v době připojení vajíčka, vše ostatní vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. To je nezbytné, aby bylo možné včas přijmout všechna nezbytná opatření a zachránit nenarozené dítě..

Bolestivé krvácení během těhotenství může naznačovat potrat. Pokud se vyskytnou 1-3 týdny po zamýšleném početí a jsou také kombinovány se syndromem silné bolesti, nevolností nebo zvracením, může to znamenat mimoděložní těhotenství. Situace je extrémně nebezpečná nejen pro reprodukční zdraví, ale také pro život ženy.

Nezavíráme oči před problémem, ale jednáme

Špinění uprostřed cyklu nemusí vždy znamenat patologii, ale abyste to zjistili, musíte kontaktovat gynekologa.

Lékař vyšetřuje pohlavní ústrojí, poté jsou předepsány především krevní testy nebo vaginální výtok. Po obdržení výsledků lékař předepíše ultrazvukové vyšetření a provede také druhé vyšetření a vyšetření genitálního traktu.

Ultrazvukové vyšetření může odhalit přítomnost děložních fibroidů nebo polypů. V tomto případě se provede biopsie, pokud je to možné, a rozhodne se, zda je nutné novotvar odstranit. V obtížných případech je za účelem vynesení rozsudku svolána konzultace s lékaři.

Při krvavém výtoku bude lékař schopen zjistit příčinu a stanovit diagnózu, která potvrdí nebo popře patologickou povahu toho, co se děje. Hlavní věcí je věnovat pozornost svému zdraví a neodkládat návštěvu gynekologa.

Nebezpečí krvavého výboje

Je obzvláště důležité navštívit lékaře, jakmile se objeví hnědý výtok, když je to známka nádoru. Pouze jedna včasná návštěva gynekologa dá šanci zastavit progresi onemocnění. Pokud se krvácení náhle otevře a menstruace je stále daleko, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Nelze vždy s jistotou předpovědět, co způsobilo krvácení - ovulaci nebo rakovinu. Proto nemůžete odložit návštěvu odborníka, dokud se neobjeví více alarmujících příznaků, nebo počkat, až sama odezní. Zdraví vyžaduje pečlivou pozornost.

Jaké nemoci se objevují uprostřed cyklu

Ženský reprodukční systém ostře reaguje na vnější a vnitřní negativní faktory. Nejmenší změny v hormonálních hladinách nebo fyzické přetížení mohou způsobit poruchu menstruačního cyklu. Jedním ze znaků progresivní patologie je výskyt špinění uprostřed cyklu. Ale příznak není vždy důvodem k obavám. Někdy jsou tyto příznaky považovány za normální..

Ukazatel rychlosti

Pokud se hnědá sekrece objeví 3-4 dny před očekávanou menstruací, lze to považovat za normální. Příznak naznačuje, že endometrium dělohy se začíná postupně odlupovat a dávat vaginálnímu hlenu narůžovělé, načervenalé nebo hnědé tóny. Po menstruaci může být ještě několik dní pozorováno slabé vylučování. Tělo se zbavuje zbytků krve, takže vaginální hlen je mírně zabarvený do tmavých odstínů. Příznak zmizí 2 dny po ukončení menstruace.

Při drsném sexu dochází k poranění vaginálních sliznic. Mikrotrauma se často objevuje po pohlavním styku u dívek, které dlouho neměli sex. Jejich bartholinové žlázy přestávají plně fungovat a vylučují nedostatečné množství přírodního maziva. U mladých dívek po prvním sexuálním kontaktu lze pozorovat hojné nebo řídké výtoky. Důvodem je narušení integrity panenské blány.

Není uveden celý seznam fyziologických faktorů, které vyvolávají výskyt špinění mezi jednotlivými obdobími. Článek podrobněji zváží všechny důvody vedoucí ke změně povahy sekrece ve druhé polovině cyklu..

Příznaky vyžadující okamžitou lékařskou pomoc:

 • konstantní černý nebo nahnědlý nátěr;
 • Zvýšení teploty;
 • svědění genitálií;
 • pocit pálení při močení;
 • bolestivost po pohlavním styku;
 • nedostatek normálních období.

Proč se to rozmazává uprostřed cyklu

Pokud se výtok abnormálního odstínu objeví u dámy pravidelně nebo ve stejné dny cyklu, který není spojen s nástupem menstruace, měla by žena kontaktovat nejen gynekologa, ale také endokrinologa. Tyto příznaky obvykle naznačují hormonální poruchy..

Hnedá skvrna ve 14. - 15. den cyklu nastane, když začne ovulace. Když zralé vajíčko opustí folikul, skořápka se roztrhne. Z tohoto důvodu jsou v sekreci pozorovány nečistoty krve. Je normální, že se na spodním prádle objeví několik kapek krve. Pokud si žena uprostřed cyklu všimla hubené mazanice, neměla by si dělat starosti. Po skončení ovulace sama zmizí.

Důvodem nátěru mezi obdobími u žen starších 45 let je zánik reprodukčních funkcí. V důsledku hormonálních změn a slabé aktivity vaječníků mají ženy v dospělém věku místo silné menstruace řídký růžový výtok. Mohou se objevit v kterýkoli den cyklu. Poté následuje amenorea (konec menstruace).

Další fyziologické důvody, které mohou způsobit rozmazání hlenu:

 • brzké těhotenství;
 • prenatální období;
 • instalace nitroděložního tělíska;
 • užívání antikoncepce;
 • prudká změna tělesné hmotnosti;
 • fyzické nebo duševní přepracování;
 • tvorba menstruačního cyklu (u mladých dívek).

Povaha vypouštění

Někdy můžete určit příčinu problému podle povahy vaginálního výtoku. Tajemství může nabývat světle hnědých nebo černých odstínů, objevovat se v malém nebo hojném množství. Pokud byla patologie vyvolána nemocí, pak si dáma kromě změny barvy výtoku může na sobě všimnout dalších nepříjemných příznaků..

Tmavě hnědá

Obsah tmavých pruhů ve vaginálním sekretu není normou. Čím světlejší je odstín hlenu, tím je pro dívku bezpečnější. U perorálních kontraceptiv dochází k tmavě hnědé nemenstruační sekreci. To je případ, kdy potřebujete zrušit příjem OK a naléhavě se poraďte s lékařem, abyste změnili lék.

Další nebezpečný stav, který vede k tomu, že nátěry tmavě hnědé jsou cysty a benigní nádory v reprodukčním systému. Novotvary postihují jeden nebo oba vaječníky najednou. Nemoci jsou navíc doprovázeny nestabilitou menstruace, problémy s počatím dítěte.

Světle hnědá

Vzhled růžových skvrn a světle hnědé sekrece je prvním příznakem těhotenství. Objevuje se v důsledku připojení oplodněného vajíčka ke stěnám pohlavního orgánu. Tento stav obvykle není doprovázen dalšími varovnými příznaky. Zbytek příznaků těhotenství se objeví o několik týdnů později..

Další příčinou světle hnědých skvrn na spodním prádle je používání antikoncepce. Hlen zčervená kvůli změnám hladiny hormonů v těle. Dámy zaznamenají podobný příznak samy o sobě po instalaci nitroděložního tělíska. Zpočátku tělo vnímá spirálu jako cizí těleso. Vaginální sekrece jsou zbarveny do béžových nebo světle hnědých odstínů kvůli podráždění sliznic. Příznak zmizí sám o sobě maximálně 3 měsíce po instalaci spirály. Pokud to není dodrženo, měla by se žena poradit s gynekologem.

Neustálé mazání

Příčinou přetrvávající hnědé leucorrhoea jsou četná onemocnění genitální oblasti. Příčinu příznaku nebude možné určit sami. To je způsobeno skutečností, že se vyskytuje na pozadí mnoha patologií:

 • endometritida;
 • salpingitida;
 • kolpitida;
 • adnexitida.

Uvedená onemocnění jsou doprovázena výrazným zánětlivým procesem. Vyvíjejí se v důsledku vstupu patogenních bakterií do děložní dutiny a okolních orgánů: streptokoky, stafylokoky, Escherichia coli.

Zbavit se patologií tohoto typu je možné pouze pomocí antibiotik, které lékař vybere. Vhodný lék je předepsán pacientům po získání výsledků testů na flóru. Samoléčba v tomto případě pouze zhorší průběh základního onemocnění. Nesprávně vybraný lék nebude schopen odstranit příčinu porušení, ale bude mít negativní vliv na stav imunitního systému. Z tohoto důvodu nebude ženské tělo schopno plně odolávat infekci..

Hojné vypouštění

Bohatá sekrece nahnědlé barvy je normální, pokud se objeví 10. – 12. Den cyklu. Indikuje nástup ovulace. Když vejce opustí folikul, vytvoří se velké množství přirozeného mazání. Umožňuje spermiím volně vstoupit do vajíčka a oplodnit je. Když se stěny folikulu rozbijí, do leucorrhoea se dostane malé množství krve. Tento stav se vyskytuje ve vzácných případech: hnědý mazanec během ovulace je obvykle nevýznamný.

Silný hnědý výtok, který není spojen s nástupem menstruace a jejím koncem, je důvodem pro vyšetření u gynekologa. Mohou signalizovat takové nebezpečné stavy, jako je onkologie, myomy, mimoděložní těhotenství.

Výtok s bolestí

Sekrece s bolestmi v dolní části břicha je charakteristická pro endometriózu. S ním se krevní sraženiny objevují 24. den cyklu. Kvůli této nemoci se období ženy prodlužuje. Endometrióza je doprovázena tažením křečí vyzařujících do dolní části zad. Nepohodlí se zvyšuje před očekávaným obdobím.

Vyšetření těla, pokud se takový příznak objeví, by mělo být provedeno co nejdříve..

Gynekologové diagnostikují onemocnění pomocí ultrazvukového vyšetření pánevních orgánů a krevního testu na hladinu hormonů. Jedním z nebezpečných důsledků porušení je neplodnost..

Výtok s vůní

Obvykle je výtok bez zápachu nebo má kyselé aroma. Nepříjemný zápach vaginální sekrece je příznakem infekčních onemocnění. Čichem se taková leukorea podobá vůni shnilých ryb. U trichomoniázy se konzistence hlenu změní na pěnivou.

Sexuálně přenosné mikroorganismy jsou příčinou negativních změn ve zdraví. Prevence infekce je snadná - stačí použít spolehlivou a vysoce kvalitní antikoncepci.

Svědivé tajemství

Pálení a svědění v genitálním traktu jsou dalším příznakem infekce. Mezi další příznaky naznačující patologický stav patří:

 • pálení stydkých pysků;
 • podráždění a zarudnutí sliznic;
 • pravidelné nutkání močit;
 • nepohodlí, když jdete na toaletu.

Výtok s krví

Pokud se uprostřed cyklu (14. – 20. Den) rozmazává krví, znamená to vývoj benigních nádorů ve svalové vrstvě dělohy. Tyto příznaky jsou zaznamenány u fibroidů nebo fibroidů. Benigní novotvary nerostou do sousedních oddělení a nedávají metastázy. Velké nádory komprimují krevní cévy a způsobují poškození a krvácení.

Silné krvácení komplikuje anémie (pokles hladiny hemoglobinu v krvi). Novotvary se stanoví pomocí ultrazvuku. Léčí se chirurgicky..

Patologické příčiny špinění uprostřed cyklu

Ne vždy jsou důvody, proč jsou skvrny mezi obdobími bezpečné: na fórech to potvrzují recenze žen. Je třeba vzít v úvahu nebezpečná onemocnění, která se vyznačují příznaky, které vyžadují okamžitou pozornost gynekologa.

Nemoci děložního čípku

Sliznice této části jsou citlivé na trauma a infekci. Běžně diagnostikovanou chorobou je cervikální eroze. Mělké projevy mohou zůstat bez povšimnutí (jsou detekovány gynekologem během kolposkopie). Hluboké rány na sliznicích děložního čípku vedou ke zbarvení vaginální sekrece v načervenalém odstínu a někdy výtok voní jako železo.

Další nebezpečnou patologií je karcinom in situ. Diagnóza naznačuje, že žena má zvýšené riziko rozvoje onkologie reprodukčního systému. V této fázi je rakovina léčitelná. Jediným znakem toho, že se porušení projevuje, je rozmazaný výtok 20. dne cyklu nažloutlého, růžového, hnědého nebo červeného odstínu.

Nemoci pohlavních orgánů

Jednou z patologií, u nichž dochází ke změně povahy sekrece, je endometrióza. Je spojena s proliferací endometria dělohy do vejcovodů nebo děložního čípku. Falešná hra trvá déle než 10 dní a má červené nebo hnědé odstíny.

Zánět

Při zánětu reprodukčního systému se mohou objevit růžové, hnědé, zelené nebo žluté výtoky. Obvykle se objevují 17. den cyklu a stávají se hojnějšími před nástupem očekávaného období..

Nemoci vaječníků a vejcovodů

Zdravé ženy ovulují každý měsíc. Nepravidelné období a ovulace mohou být způsobeny onemocněním polycystických vaječníků. Zanedbané fáze patologie mohou vést k prasknutí vaječníků. Tento stav je doprovázen silnými bolestmi v břišní dutině a krvavým výtokem hojné nebo rozmazané povahy. K záchraně života pacienta je nutná urgentní hospitalizace.

Dalším onemocněním, které způsobuje sekreci abnormálních odstínů, je hydrosalpinx (obstrukce vejcovodů). Vede to k nemožnosti početí dítěte kvůli skutečnosti, že oplodněné vajíčko nevstupuje do dutiny pohlavního orgánu. Hydrosalpinx je nejčastěji doprovázen špinavou hnědou leucorrhoea.

Patologický výtok během těhotenství

Neštěstí při nošení dítěte je přípustné až do 12 týdnů těhotenství a po 38 týdnech. V prvním případě je to způsobeno připojením vajíčka k děložní dutině a hormonálními změnami v těle ženy. Vzhledem k nedostatečné produkci progesteronu je výskyt sekrece rozmazání přípustný ve dnech očekávané menstruace..

V posledních fázích těhotenství příznak signalizuje vypouštění sliznice, která chrání dítě před vnějšími negativními vlivy. Porod může začít okamžitě po uvolnění korku nebo 1–2 týdny před narozením dítěte.

Pokud během těhotenství dojde kromě rozmazání bílků ke zhoršení blahobytu, projevující se toxikózou, bolestmi břicha a dolní části zad, závratěmi, musíte naléhavě konzultovat s lékařem. Podobné příznaky se vyskytují u zmrazeného těhotenství, mimoděložního vajíčka. Situace je nebezpečná nejen pro reprodukční zdraví dámy, ale také pro její život..

Je možné se vyhnout vzniku šmouh uprostřed cyklu, pokud budete dodržovat řadu preventivních pravidel: odmítnout sexuální vztahy s neověřenými lidmi; méně pravděpodobné, že změní sexuální partnery; pokud nejste připraveni na narození dítěte, používejte antikoncepci; vyhněte se stresu a fyzickému přetížení. Každá žena by měla navštívit gynekologa alespoň jednou ročně.

Proč jsou uprostřed cyklu hnědé výboje u žen?

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen představuje problém. Takový výtok může být variantou normy, pokud k ní dojde přesně uprostřed cyklu, v době, kdy dojde k ovulaci. Je doprovázen závažným hormonálním nárůstem, na který reaguje děložní výstelka. Týden po něm může výtok mluvit o implantaci vajíčka. Existují pro to však také patologické důvody: endometrióza, endometritida, pohlavní choroby.

 • 1 Norma a odchylky
 • 2 Příčiny hnědého výboje
  • 2.1 Perorální antikoncepce
  • 2.2 Pohlavně přenosné choroby
  • 2.3 Zánět dělohy
  • 2.4 Mimoděložní těhotenství
  • 2.5 Endometrióza
  • 2.6 Děložní myomy
  • 2.7 Jiné nemoci
 • 3 Hnědý výtok během těhotenství

Krvavý výtok, který se může po menstruaci obtěžovat, v některých případech nehrozí. Takže se objeví tmavá barva v důsledku procesu srážení krve, ke kterému dochází v posledních dnech menstruace a může být zpožděna. Průhledná část plazmy je oddělena od sražené krve, takže ztmavne. Není důvod k obavám, pokud:

 • je pozorován psychický a fyzický stres;
 • během menstruace byla intimita;
 • měl delší pobyt na slunci;
 • byly použity léky, které ovlivňují srážení krve.

Za odchylku se považuje skvrna, která se objeví později než 10. den cyklu, nezmizí několik dní nebo týdnů a je doprovázena bolestí v břiše. Některé ženy si takové masti všimnou před menstruací, brzy bude mít krev normální vzhled.

Někdy se hnědý výtok objeví ihned po menstruaci, v jiných případech jsou pozorovány blíže ke středu menstruačního cyklu. 14-16 dní před prvním dnem další menstruace jsou spojeny s ovulací, takový výtok se obvykle objeví 14. den, ale pokud je cyklus krátký, krev může být uvolněna 12. den cyklu. V tomto případě mohou být potřísněny krví a jsou považovány za normu. Varianta normy je intermenstruační vaginální výtok bez zápachu u dospívajících dívek, jejichž menstruace začala před méně než dvěma lety a cyklus se ještě neusadil.

Děložní krvácení je důvodem k obavám. To signalizuje vážná onemocnění, která je třeba včas identifikovat. Ženy někdy nepociťují žádné další nepohodlí a tento jev ignorují. V takovém případě je nutná návštěva odborníka..

Příčinou výskytu sekrecí této barvy mohou být léky obsahující estrogeny v jejich složení. Nedostatečný stupeň hormonů štítné žlázy ovlivňuje zejména zdraví žen a výskyt sekrecí.

Vážné nebezpečí lze označit výtokem mimo menstruaci, pokud došlo k poranění pohlavních orgánů dříve, než začne. Mezi taková poranění patří: modřiny, rány, prasknutí při pohlavním styku, náhodná zranění, zranění při operaci. Jsou také pozorovány další příznaky: krvácení, podlitiny. V takovém případě musí žena podstoupit nemocniční ošetření..

Perorální antikoncepce ovlivňuje hladinu hormonů a váš menstruační cyklus. V prvním měsíci přijetí lze pozorovat špinění, jak se tělo přizpůsobuje novému stavu. Normálně by měly zmizet po začátku nového období..

Zvyšuje riziko nežádoucích účinků tím, že si sám předepisuje antikoncepční léky. Nouzová antikoncepce může způsobit silné výboje, podobně jako menstruační tok. Jedná se o pilulky, které se užívají do 72 hodin od nechráněného styku. Jejich účinek na tělo je velmi silný, proto se nedoporučuje používat je více než jednou za šest měsíců..

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen může naznačovat přítomnost onemocnění, která se mohou přenášet sexuálním kontaktem. Tento jev lze tedy pozorovat u kapavky, chlamydií nebo papilomaviru.

U kapavky může žena pociťovat bolest při močení a chlamýdie, svědění a pálení. Tyto příznaky jsou často zaměňovány s jinými nemocemi, jako je cystitida nebo afty, proto je nutné přesné vyšetření lékařem. U papilomaviru nemají ženy žádné zjevné příznaky, ale v epitelu děložního čípku se objevují atypické buňky.

Zánětlivý proces ovlivňuje endometriální vrstvu dělohy a je předpokladem pro vznik světle nebo tmavě hnědého výtoku. Stejný zánět se objevuje v důsledku infekčních onemocnění, poškození dělohy v důsledku porodu a lékařských zákroků. Existují chronické a akutní typy patologie. Akutní endometritida je doprovázena vysokou horečkou a krvavě hnisavým výtokem.

Prevencí onemocnění je dodržování intimní hygieny, pravidelné prohlídky u gynekologa a ultrazvukové vyšetření (zejména po porodu nebo potratu), odmítnutí sexu během menstruace. Sexuální styk během menstruace negativně ovlivňuje ženské tělo, protože právě v tomto období je děloha nejcitlivější. Mikroby se do něj mohou snadno dostat, což vede k zánětu..

Mimoděložní těhotenství je často doprovázeno krvavým výtokem, většinou tmavě hnědé barvy. Jedná se o život ohrožující stav, takže musíte vědět, u jakých příznaků je možné podezření:

 • jednostranné lokalizované bolesti v dolní části břicha;
 • normální příznaky těhotenství: nevolnost, ospalost, bolest na hrudi;
 • slabě pozitivní těhotenský test, druhý proužek se po dlouhou dobu nerozjasní;
 • narušení normálního růstu hCG.

Existují dvě hlavní metody podezření na mimoděložní těhotenství: ultrazvuk a krevní testy. V časných stádiích těhotenství, během 12-14 dnů po začátku zpoždění, se provede krevní test na těhotenský hormon. Výsledek by se měl za 48 hodin zdvojnásobit. Pokud se tak nestane, jsou možná porušení. Na úrovni 1500 a výše lze provádět ultrazvuk. Při této hladině hormonu v děloze by již mělo být vajíčko vizualizováno.

Odrůdy mimoděložního těhotenství

Vejcovody nejsou během ultrazvuku viditelné, proto v tomto případě nebude možné diagnostikovat mimoděložní těhotenství. Ale můžete to tušit a pak provést další studii - laparoskopickou. Ten druhý vám současně umožňuje odstranit oplodněné vajíčko.

Pokud to není provedeno, pak do 8. - 9. týdne těhotenství trubice praskne. Bez chirurgického zákroku může dojít k úmrtí. Je téměř jisté, že pokud potrubí praskne, nebude možné jej zachránit.

Endometrisis je onemocnění, při kterém roste vnitřní vrstva dělohy. Pokud k tomu dojde mimo reprodukční orgány, pak se tento typ onemocnění nazývá extragenitální. S růstem endometria uvnitř dělohy je diagnostikována adenomyóza, pokud cysty a buňky endometria neopouštějí vnitřní vrstvu dělohy - hyperplazie endometria.

Příčina nemoci není zcela objasněna. Lékaři naznačují, že faktor dědičnosti hraje důležitou roli. U všech těchto podtypů onemocnění může dojít k uvolnění červenohnědého hlenu uprostřed cyklu..

Myom je benigní hmota svalové tkáně. Je doprovázen hnědým výtokem během období mimo menstruaci a silným krvácením během. O myomu mohou mluvit následující příznaky:

 • tahání bolesti v podbřišku, tlak a roztažení;
 • bolest při pohlavním styku;
 • anémie;
 • časté močení;
 • obecná slabost.

Kromě charakteristického výtoku s děložními myomy je pozorována hormonální nerovnováha a je narušen cyklus menstruace. Hnědý výtok naznačuje tvorbu submukózního nádoru.

To je způsobeno růstem fibroidů, při kterém je narušena integrita krevních cév. Výsledkem je, že praskly a výtok má charakteristickou hnědou barvu a hustou konzistenci. Čím více nádor poroste, tím jasnější a sytější bude hnědá barva. Pokud byl fibroid právě objeven a jeho růst je pomalý, nedělají s ním nic, ale pouze sledují jeho vývoj, aby bylo možné přijmout včasná opatření.

Nemoci jako drozd a bakteriální vaginóza mohou být doprovázeny světle hnědým výtokem. Navíc nemají nic společného s cyklem a mohou se objevit v kterýkoli den. Je třeba věnovat pozornost dalším doprovodným příznakům: nepohodlí v dolní části břicha, pocit pálení, svědění.

Pokud je již známa příčina vzniku krvavého výtoku a nejsou nebezpečné, můžete je odstranit sami. Mezi takové bezpečné důvody patří dříve prožívaný stres, změna klimatu. Pokud nedojde k menstruační bolesti a pokud je těhotenství zcela vyloučeno.

V tomto případě je nutné vyloučit fyzickou aktivitu a upravit stravu. Pokud je důvod nejasný a žena zaznamená zvýšení teploty, bolest, závratě a slabost, je nutné se poradit s lékařem. Existuje obrovské množství důvodů pro vznik hnědého výboje. Je nutné sledovat vaše zdraví a neignorovat doprovodné příznaky a návštěvu lékaře.

Krvácení během těhotenství není neobvyklé. Důvodem může být implantace vajíčka. V tomto případě se výtok objeví 7. až 10. den po ovulaci nebo asi týden před nadcházející menstruací a považuje se za známku těhotenství. Stojí za zmínku, že ne každá žena je má..

Výtok po zpoždění může mluvit o patologiích těhotenství. Tento příznak může být doprovázen potratem, přerušením placenty nebo vajíčka, zamrzlým těhotenstvím a mnoha dalšími. Nedoporučuje se pokoušet se uzdravit, aby nedošlo k poškození. U některých žen může v důsledku hormonální nerovnováhy krvácení pokračovat v den očekávaného období. Takový jev musí být diagnostikován, aby se odlišil od hrozby. Během těhotenství může eroze děložního čípku také způsobit vylučování krve..

Ve druhém trimestru těhotenství by krev neměla být normální. Z patologických důvodů - placenta previa, nemoci dělohy nebo jejího děložního čípku, předčasný porod. Na konci těhotenství, po 36–38. Týdnu, může vyjít sliznice, která signalizuje nástup porodu.

Bez dalšího výzkumu je těžké říci, ke kterému patologickému krvácení patří, nebo dokonce k malému výtoku. Pokud něco trápí, měla by žena jako první navštívit lékaře.

Co znamená špinění uprostřed menstruačního cyklu?

Celý reprodukční věk ženy je doprovázen různými vaginálními výtoky spojenými jak s fyziologickým stavem těla, tak s přítomností gynekologických patologií. Zástupci slabšího pohlaví často v sobě pozorují špinění v různých obdobích menstruačního cyklu, ale především se zajímají o otázku, co znamená podobný symptom uprostřed. O tom si povíme v tomto článku..

Typy nejdůležitějších bodů

Abychom porozuměli důvodům výskytu jevu, měli bychom pochopit, o jaký druh špinění se jedná uprostřed cyklu. Říká se jim slabý výtok krve z pochvy..

Srdcem těchto sekrecí je slizniční sekrece produkovaná žlázami ženských pohlavních orgánů. Z různých důvodů se do něj dostane určité množství krve, které se po uvolnění smísí s hlenem a kyslíkem a získá určitý odstín. Vše závisí na tom, kde přesně se krev sráží, jaké je její složení, obsah sekrece sliznice, vlastnosti těla.

Takový hlen se vyrábí v mírném množství a má takovou konzistenci, že když se dostane na vložku nebo spodní prádlo, rychle se šíří a vstřebává se a vytváří efekt nerovnoměrně rozmazaných skvrn. Jejich fotografie můžete vidět níže..

Růžový výtok s krví Hnědý výboj Světle červený výtok Špinavý krémový výtok

Vyskytují se na konci folikulárního, během ovulační a rané luteální fáze menstruačního cyklu. Může to být hustý bílý, krémový, tekutý růžový, tmavě hnědý, hnědý, světle hnědý vaginální výtok. Normálně je jich málo, jsou bez zápachu a nejsou doprovázeny nepohodlí..

Krémová, žlutá sýrovitá, krvavá, krvavá, bohatá tmavá, vodnatá s nepříjemným zápachem, doprovázená bolestmi v podbřišku, svěděním, slabostí a dalšími nepříjemnými příznaky, hovoří o patologické etymologii takového krvácení.

Prozkoumejte, jaká by měla být povaha výtoku menstruace při užívání přípravku Jess nebo Jess plus, kliknutím na odkaz.

Běžné fyziologické příčiny rozmazání

Před menstruací a na konci menstruace má příznak logické vysvětlení. Co to ale znamená a jaké jsou důvody pro špinění uprostřed cyklu? Alokace mohou mít fyziologickou a patologickou povahu. Zvažte důvody pro první.

Ovulace

Nejběžnější příčinou, která tvoří 80% nátěrů, je ovulační období. Padá přibližně uprostřed menstruačního cyklu. Jeho trvání je až 3 dny. Samotná ovulace znamená uvolnění zralého vajíčka z folikulu prasknutím, ve kterém z něj vyteče asi 10 ml folikulární tekutiny. Při prasknutí jsou malé cévy zraněny, což je indikováno malým množstvím krve. V této době, pod vlivem hormonů, vychází hojný transparentní výtok..

Slizovitý výtok uprostřed cyklu je mírně lepkavý a viskózní, jako hlen, krvavý, průhledný s pruhem krve nebo ve formě hnědé nebo růžové mazance. Blíže k rovníku cyklu a po ovulaci se rozmazání bělavého, nažloutlého a dokonce zeleného mírného výtoku jednotné konzistence, která se nepřekrývá s nepohodlí, bolestivými pocity a nezapáchá, považuje za normální. Těžká vaginální leucorrhoea je známkou infekčního onemocnění.

Oplodnění

Uprostřed cyklu může krvavý výtok s hlenem nebo rozmazáním znamenat, že došlo k početí. Oplodněné vajíčko se zavádí do vnitřní slizniční vrstvy dělohy, endometria a narušení jeho integrity vede ke zanedbatelné ztrátě krve. Vylučuje se z dělohy a prochází pochvou, krev koaguluje a mísí se s kyslíkem a přidruženými sekrecemi a na výstupu zhnědne. To vysvětluje výskyt středně hnědého výboje 10. den cyklu nebo jeho uprostřed. V tomto okamžiku začíná prudká hormonální změna, pod jejímž vlivem dochází také k mírnému krvácení v prvním týdnu těhotenství.

Pokud si všimnete špinění špinění uprostřed cyklu a pak došlo ke zpoždění menstruace, pak s největší pravděpodobností bude mít těhotenský test pozitivní výsledek.

Tento příznak je přípustný pouze v rané fázi. V budoucnu to bude známka patologie ohrožující potrat nebo předčasný porod..

Užívání hormonálních léků

Tělo reaguje podobným způsobem na příjem OK. V prvních třech měsících užívání těchto antikoncepčních prostředků je často sledován tmavý výtok v důsledku změn v hormonálních hladinách. Mezi tyto léky patří: Dyufaston, Jess, Yarina. Často se podobné léky používají v premenopauze, aby se obnovil menstruační cyklus a eliminoval antimenopauzální syndrom..

Zjistěte, jak se cyklus a samotná menstruace po Dufastonu mění, v našem článku na odkazu.

Hormonální terapie je také předepsána pro endokrinologická onemocnění během menopauzy jako nouzová antikoncepce. Menstruační cyklus po Postinoru, Escapelu nebo Ginepristonu prochází změnami - příjem těchto léků doprovází růžová, krvavá mazanice.

Zrušení hormonálních pilulek se ve většině situací projevuje krvácením až do začátku další menstruace.

Instalace nitroděložního tělíska

Po použití této antikoncepce je běžné špinění. Zpočátku tedy reprodukční systém reaguje na přítomnost cizího tělesa.

Poranění sliznice

Špinění po sexu se projeví kdykoli v průběhu cyklu, ale protože v jeho středu koncentrace estrogenu dosáhne maxima, jsou stěny pochvy obzvláště citlivé, což zvyšuje riziko poranění malých krevních cév a zvyšuje se sekrece. Proto je po pohlavním styku indikováno mechanické poškození hnědými sekrety, růžovými skvrnami bez svědění, pálení a nepříjemného zápachu. To je přijatelné, pokud krvácíte na krátkou dobu..

Řídký krvavý hlen je často indikován po vyšetření gynekologem, sportovním tréninkem, fyzickou aktivitou a dokonce i stresem.

Alergická reakce

Projev alergie na léky, výrobky pro intimní hygienu, lubrikanty, antikoncepci, syntetické prádlo je někdy doprovázen mírným krvácením. Někdy lze pozorovat svědění a pálení, které mají podobné příznaky jako infekční onemocnění. Rozdíl v tom bude nepřítomnost nepříjemného zápachu shnilého masa, ryb, cibule, tvarohu a příznaky zmizí po odstranění dráždivé látky.

Po porodu

Výskyt takového výtoku je přípustný po celý rok, pokud žena kojí. Je tedy indikována postupná tvorba menstruačního cyklu, což je varianta normy.

Špinavý výtok v patologii

Patologické namáhání uprostřed cyklu je doprovázeno určitými příznaky. Může to být hustý bílý výtok, žlutý s heterogenní konzistencí, tenká leucorrhoea, krevní anestezie, která se vyvine v silné krvácení. Jsou doplněny: specifickým zápachem, pálením a vaginálním svěděním, bolestmi v dolní části břicha, vyzařujícími ze strany do dolní části zad, horečkou, nevolností a v pokročilých případech zvracením. Taková přidělení lze podmíněně rozdělit do dvou skupin v závislosti na důvodu jejich vzhledu..

První skupina - způsobená patologií dělohy

 1. Eroze děložního krku je zánětlivý proces tkání, jehož hlavním příznakem je periodické krvácení, od rozmazání po hojné. Často jsou indikovány po pohlavním styku a mezi menstruacemi. Pro mnohé je patologie asymptomatická. Erozivní destrukce tkáně zvyšuje riziko infekce. V terapii se používají léky, laser, rádiové vlny, kryodestrukce, diatermokoagulace, chemická koagulace, elektroexcize. Malé postižené oblasti nejsou pravidelně ošetřovány periodickým monitorováním.
 2. Endometrióza je patologický benigní proces množení tkání mimo sliznici dělohy. Projevuje se jako rozmazání a silné krvácení, prodloužené kritické dny na začátku, uprostřed, na konci cyklu, bolest v podbřišku, změny menstruace, bolestivý styk. Eliminováno elektroléčbou, laserem, ultrazvukovou metodou, chirurgickou kyretáží, kombinovanou léčbou léky.
 3. Endometritida je zánět povrchové vrstvy endometria. Rozmazání hnědého, růžového, hnisavého výtoku u žen, a to i uprostřed cyklu, je hlavním označením patologie. Je charakterizován nárůstem teploty, tažnou bolestí v dolní části pobřišnice, vyzařující do strany, bolestivým sexuálním kontaktem. Pro léčbu jsou předepsány protizánětlivé a antibakteriální tablety nebo širokospektrální antibiotika.
 4. Polypy, novotvary různých etymologií se vyznačují krvácením po menstruaci (v první polovině cyklu). Stejně jako jakékoli patologické změny v děložních tkáních vedou k periodickému silnému krvácení. Tyto příznaky jsou doprovázeny bolestivými pocity, celkovou slabostí a nevolností. Léčba závisí na etymologii a stadiu onemocnění.
 5. Během těhotenství hnědé skvrny spolu s bolestmi a křečemi naznačují zmrazení plodu, hrozbu potratu a mimoděložní těhotenství. Pokud se objeví známka, měli byste okamžitě konzultovat lékaře s odstraněním mrtvého embrya, abyste zabránili infekci sousedních tkání. Někdy může být plod zachráněn, když uniká krev. Mimoděložní těhotenství musí být urgentně odstraněno, protože hrozí prasknutí vejcovodu.

Druhá skupina - vyvolaná zánětlivými procesy, urologickými a infekčními chorobami

Zánětlivé procesy v urogenitálním systému se vyskytují z mnoha důvodů: komplikace po předchozích nachlazeních, hypotermie, oslabená imunita, infekce, růst oportunních bakterií, nesprávná hygiena.

Bakteriální vaginóza charakterizuje výskyt hojné leucorrhoea, šedého, hnisavého výtoku se svěděním v pochvě, nepříjemného zápachu shnilého masa, ryb, cibule a jiného zápachu. Toto onemocnění se týká zánětu a přenáší se sexuálně a vyvíjí se na pozadí růstu podmíněně patogenních bakterií žijících v mikroflóře. Podobná symptomatologie, doplněná sýrovým složením bílých a vůní kyselého mléka, naznačuje kandidózu. Taková onemocnění jsou obecně přístupná místní léčbě čípky a sprchováním..

Infekční nemoci, zejména pohlavně přenosné nemoci, jsou indikovány výtokem žlutého, zeleného, ​​hnisavého charakteru, páchnou a projevují se kdykoli jak rozmazaně, tak hojným vylučováním hlenu. Mohou být tekuté, protáhnout se jako sople, želé. S takovými onemocněními vagina svědí, dochází k pálení a bolesti při močení, zanícují se vnější pohlavní orgány. Taková onemocnění jsou léčena antibiotiky v kombinaci s protizánětlivými a jinými léky..

Stručně o hlavní

Náš malý výzkum ukázal, že téma špinění uprostřed cyklu je diskutováno poměrně často v recenzi fóra a blogů..

Nízký krvavý výtok popsaný ženami, který má rozmazaný charakter, bez cizího zápachu a doprovodných příznaků, je považován za normální. Existují však také patologické příznaky, které vyžadují lékařskou péči..

Návštěvy lékaře se nemusíte bát, protože statistiky ukazují, že v 68% případů má popsaný příznak fyziologickou etymologii, 40% z nich je spojeno s hormonálními změnami a 32% z celkového počtu žen, které si aplikovaly, spadá na příznaky patologické povahy. Proto lze tvrdit, že je pravděpodobnější, že příznak, který najdete, není způsoben nemocí. Procento pravděpodobnosti hormonálního posunu je o něco vyšší, ale pokud se blížíte věku 45 let, je tento proces přirozený vzhledem k blížící se menopauze. V mladém věku je takové porušení extrémně vzácné..

Jaké jsou příčiny špinění uprostřed cyklu, jak nebezpečné jsou a co dělat, pokud se objeví?

Většina žen má špinění uprostřed svého cyklu alespoň jednou v životě. V některých vypadaly jako malé skvrny ve vaginálním hlenu nebo „mazu“, zatímco v jiných byly kalhotky silně znečištěné..

Vzhled krve nemusí vždy naznačovat problémy v reprodukční sféře, u některých k nim dochází pod vlivem fyziologických faktorů. Ale i když je výtok malý a nezpůsobuje nepohodlí, musíte zkontrolovat zdraví žen. Může to být známka počínající nemoci..

Příčiny intermenstruačního krvácení bez bolesti

Když se krvácení objeví uprostřed cyklu bez bolesti a svědění a výtok nepříjemně nezapáchá, je téměř vždy symptom vyvolán fyziologickými faktory:

 1. Ovulace. Uvolňování zralého vajíčka je doprovázeno změnou hormonálních hladin v důsledku zvýšené syntézy estrogenu. 13. den cyklu je špinění, pokud neexistují žádná gynekologická onemocnění, téměř vždy způsobeno ovulací.
 2. Nástup těhotenství. V době implantace vajíčka do dělohy často dochází k malému krvácení z pochvy. Špinění uprostřed cyklu bez bolesti se může objevit kterýkoli den po menstruaci, ale častěji k němu dochází 15. den cyklu, pokud došlo k nechráněnému intimnímu kontaktu před.
 3. Mikrodámy do pochvy. Aktivní sex doprovázený poškozením sliznic. Důvody: nevhodné držení těla nebo velká velikost partnerského orgánu. Jediné malé krvácení uprostřed cyklu po sexu není nebezpečné. Pokud se situace opakuje a podříznutí není spojeno s koitem, je třeba hledat jiný důvod.
 4. Užívání perorální antikoncepce. 16. den cyklu často dochází ke krvácení při užívání hormonální antikoncepce.
 5. Předzvěsti menstruace. Krvavý výtok, který se objeví 18. den cyklu, může signalizovat, že brzy začne menstruace.
 6. Časný nástup menstruace. Nachlazení, změna klimatu a některé léky mohou vyvolat předčasnou menstruaci. Krvavý výtok 20. dne cyklu může být začátkem menstruace.

Krvavé špinění

Příčiny krvavého výtoku uprostřed cyklu nejsou vždy fyziologické. Krev ve vaginálním hlenu může být známkou patologie:

 1. Hormonální abnormality. Krvavý výtok 10. den se zkráceným cyklem je známkou ovulace. Pokud je doba trvání delší než 25 dní a cyklus je pravidelný, pak krvácení 11. dne cyklu může naznačovat předčasné uvolnění zralého vajíčka, ale častěji příznak naznačuje patologickou změnu v hormonálním pozadí.
 2. Endometritida. Sliznice vnitřní vrstvy dělohy se zapálí, objeví se bolest, teplota téměř vždy stoupne a intermenstruační špinění.
 3. Infekce dělohy nebo pochvy. Při zánětlivém procesu během menstruace nemusí být slizniční vrstva dělohy úplně odstraněna. Po skončení menstruace pokračuje odmítnutí zbytků sliznice a částice postupně vycházejí a způsobují krvácení uprostřed cyklu.
 4. Endometrióza Chronická patologie doprovázená benigním růstem endometria. Kromě výskytu hlenu s krví z pochvy uprostřed cyklu žena cítí bolest v rozkroku, vyzařující do dolní části zad, rozpad. Může se objevit horečka.
 5. Myoma. Benigní nádor uvnitř dělohy může způsobit výtok krve uprostřed cyklu..

Co říká slizniční výtok s krevními pruhy??

Normálně v intermenstruační fázi vychází z pochvy malé množství čirého a lehkého hlenu. Výtok pruhovaný krví uprostřed cyklu nastává v důsledku fyziologických faktorů nebo naznačuje abnormality v práci ženského těla. Než se začnete bát a máte podezření na hroznou nemoc, měli byste analyzovat svůj stav a určit možné příčiny:

 1. Čas vzhledu. Příčinou krvavého výtoku 14. dne cyklu, který nezpůsobuje těžké nepohodlí, je častěji ovulace. V tomto případě je krvavý výtok sporý a krvavý od několika hodin do jednoho dne. Prodloužené nebo silné krvácení - často známka fibroidů nebo hormonálních abnormalit.
 2. Stáří. Po 40–45 letech malé špinění uprostřed cyklu naznačuje nástup menopauzy. Pokles reprodukční funkce vede ke změně rovnováhy hormonů.
 3. Nedávné vyšetření pohlaví nebo pánve. Uprostřed cyklu dochází ke krvácení z důvodu vaginálního traumatu.
 4. Nechráněný intimní kontakt. U některých žen se během početí v důsledku prudké změny v rovnováze hormonů začíná vylučovat hustý hlen, podobný hlenu, a krvavé pruhy jsou způsobeny skutečností, že v době implantace vajíčka dochází k mírnému krvácení.

Není hojná sliznice s výtokem krve uprostřed cyklu může být alergická reakce na výrobky pro intimní hygienu nebo se objeví po nošení syntetických kalhotek.

Kalendář menstruačního cyklu

17. den cyklu je špinění způsobeno erozí. Pokud nedojde k oplodnění vajíčka, tělo se začne připravovat na menstruaci a tkáně děložního čípku trochu změknou. To může způsobit, že se objeví malé množství krve..

Důvodem pro vyšetření by měl být řídký krvavý vaginální výtok, který se vyskytuje bez zjevného důvodu, i když není bolest. Návštěva lékaře odhalí nemoci reprodukční sféry.

Jak je to nebezpečné a co dělat?

Špinění špinění uprostřed cyklu nepředstavuje ohrožení života - mírné krvácení neovlivňuje obecné zásobování orgánů krví. Nebezpečí spočívá jinde: krátkodobý „mazanec“ je často ignorován a žena odloží návštěvu lékaře.

Uprostřed cyklu se objevuje špinění hlenem v důsledku fyziologických charakteristik těla, vlivu vnějších faktorů nebo indikuje nástup patologického procesu. Je téměř nemožné nezávisle určit patologii nebo se jedná o variantu normy. Vyšetření určí, proč krvácení v intermenstruačním období.

Většina onemocnění reprodukčního systému způsobujících výskyt krvavých nečistot ve vaginálním hlenu je úspěšně léčena v rané fázi..

Hnědý výboj uprostřed cyklu

Hnědá barva je způsobena skutečností, že se krevní destičky agregují v uniklé krvi a „koaguluje“. Jedná se o obranný mechanismus, který pomáhá předcházet ztrátě krve..

12. den cyklu je hnědé krvácení způsobeno zvláštnostmi fyziologie těla. Jsou voláni:

 • časná ovulace;
 • premenopauza (hormonální pozadí se začíná měnit před menopauzou);
 • připojení oplodněného vajíčka ke stěně dělohy (začátek těhotenství);
 • užívání hormonálních pilulek (antikoncepce, léky).

14. den cyklu drobné skvrny s nahnědlým nádechem, které nezpůsobují nepohodlí, téměř vždy naznačují prasknutí folikulu a uvolnění zralého vajíčka.

Nízký hnědý výtok může také naznačovat zánět přídavků nebo dělohy. Mírný zánět s adnexitidou, kolpitidou, endometritidou nebo salpingitidou může být doprovázen pouze výskytem hnědé nečistoty ve vaginálním hlenu.

Hnědý výtok místo menstruace

Najít hnědé „mazanice“ nebo sraženiny na podložce místo obvyklého menstruačního výtoku je děsivé a nutí vás to myslet nejhorší. Ale ne vždy hnědá je známkou patologie. Dočasné změny v povaze menstruace mohou být způsobeny:

 1. Užívání léků. Antibiotika, styptika, antidepresiva a léky na peptický vřed způsobují hnědé znaky místo menstruace.
 2. Funkce životního stylu. Vyvolávají změnu menstruačního výtoku, kouření, těžkou fyzickou aktivitu, práci v nebezpečných průmyslových odvětvích, zneužívání alkoholu.
 3. Klimatická změna.
 4. Diety. Omezení v potravinách vede k nedostatečnému příjmu užitečných mikroelementů do těla, což ovlivňuje povahu menstruace.
 5. Věkové rysy. U dívek, když začíná menstruační cyklus, se místo krve může poprvé objevit hnědá lochie. Před menopauzou může změna hormonálních hladin způsobit sporé hnědé období..

Hnědé období může být způsobeno:

 • zánět reprodukčního systému;
 • nádory v děloze;
 • polypy;
 • mimoděložní těhotenství;
 • pohlavní nemoci.

Benigní nádory dělohy

Nebezpečně se vyskytující stav nebo způsobený relativně „neškodnými“ důvody - odpoví pouze gynekolog.

Velmi častou stížností pacientek gynekologa je, že spodní část břicha a hnědý výtok mezi menstruací táhnou, mohou to být příznaky řady nemocí a dokonce i znamení těhotenství.