Časté příčiny krvácení v polovině cyklu

Menstruace je přirozený fyziologický proces, který se vyznačuje uvolňováním krvavých hmot z genitálního traktu ženy.

Normálně mají tekutou konzistenci a obyčejnou vůni. Jejich objem by měl být po celou dobu až 150-200 ml a doba trvání je do 4-7 dnů. Změna kteréhokoli z parametrů může naznačovat přítomnost patologického procesu v těle. Menstruace se objevuje pravidelně, průměrná doba trvání je 28-35 dní.

 1. Příčiny krvácení uprostřed cyklu
 2. Jako časný příznak těhotenství
 3. Užívání perorální antikoncepce
 4. Potrat
 5. Hormonální nerovnováha
 6. Cysta žlutého tělíska
 7. Přítomnost nitroděložního tělíska
 8. Vaginální infekce
 9. Gynekologické postupy
 10. Stresující situace
 11. Užívání léků
 12. Endometriální patologie
 13. Hyperplazie endometria
 14. Polyp
 15. Endometrióza
 16. Nádory
 17. Diagnostika
 18. Léčba
 19. Prevence
 20. Recenze

Příčiny krvácení uprostřed cyklu

Jako časný příznak těhotenství

Mnoho žen, které se potýkají s těhotenstvím, začíná zavádět lékaře plánem menstruace..

U určitého procenta žen může dojít ke krvácení uprostřed cyklu, po kterém následuje zpoždění a pozitivní těhotenský test.

Otázka výskytu tohoto příznaku je velmi znepokojuje, protože někteří to považují za známku hrozby potratu.

V tomto případě se neobjeví další příznaky, jako je bolest v podbřišku. V některých případech jim není věnována pozornost, protože se znovu neobjevují a mohou být téměř neviditelné..

Užívání perorální antikoncepce

Užívání této skupiny léků může vést ke krvácení nebo dokonce ke krvácení uprostřed menstruačního cyklu..

Může to být z různých důvodů:

 • Pokud žena nedávno začala užívat OK, může dojít ke krvácení v důsledku procesu adaptace těla na ně, nebo v případě, že nejsou vhodné pro dávkování pro tento organismus. Jedná se zpravidla o malé množství špinění, které není doprovázeno žádným nepohodlí atd..
 • Při dlouhodobém užívání to může být nepravidelný vstup, stejně jako endometriální patologie, která vyžaduje povinnou diagnostiku a následnou léčbu.

Potrat

Toto je jedna z nejtěžších situací, ve kterých se objevuje špinění. Důvody mohou být velmi odlišné a v mnoha ohledech závisí na historii a přítomnosti souběžných onemocnění.

Potrat uprostřed cyklu je zpravidla samým počátkem těhotenství, první dny po oplodnění. Žena v tuto chvíli ještě neví, že je těhotná, a to kvůli skutečnosti, že menstruace ještě nezačala.

Žena věnuje pozornost vzhledu jasně červeného nebo hnědého skrovného výtoku pouze několik dní po ovulaci. Jejich objem se může lišit od menstruace, obvykle je menší.

Potraty uprostřed cyklu jsou spojeny s:

 • Genetické mutace. Může mít náhodnou povahu nebo se jedná o dědičnou genetickou vadu, která vede k rozvoji neživotaschopnosti plodu.
 • Hormonální nedostatek. Hormonální narušení může být způsobeno nedostatkem progesteronové složky, v důsledku čehož je poškozena endometriální tkáň, do které nedojde k implantaci vajíčka.
 • Nedostatečná tvorba tkáně endometria pro implantaci. K normální tvorbě endometrioidní tkáně nemusí dojít kvůli různým problémům spojeným se zánětlivými procesy a také kvůli nedostatečnému rozvoji v určitých oblastech (například po odloženém potratu).

U ženy není podobný stav, s výjimkou výtoku z genitálního traktu, doprovázen žádnými stížnostmi. To je do značné míry způsobeno nedostatečnou restrukturalizací těla do stavu těhotenství.

Hormonální nerovnováha

To je jedna z nejčastějších příčin krvácení uprostřed menstruačního cyklu..

Podobný problém může nastat u žen v jakémkoli věku, ale nejčastěji k nim dochází:

 • U mladých dospívajících dívek nebo s nerealizovanou reprodukční funkcí. Je třeba poznamenat, že porušení cyklu až jeden rok po nástupu menstruace je považováno za normu. V této době teprve začíná tvorba hormonální regulace celého organismu..
 • U premenopauzálních žen. Často dochází k narušení koordinované práce vaječníků, což naznačuje bezprostřední ukončení jejich práce.

Cysta žlutého tělíska

Příčinou krvácení uprostřed cyklu může být často cysta žlutého tělíska nebo přetrvávání folikulu.

Během předchozího cyklu může dojít ke zpoždění nebo ke změně povahy menstruace. Poté, co dojde ke krvácení uprostřed cyklu, následující menstruace nemusí začít nebo začít mnohem později.

Podobná klinika je doprovázena stížnostmi na:

 • Bolest v dolní části břicha, jsou obvykle jednostranné,
 • Sexuální styk bude bolestivý, někdy dojde k ozáření oblasti konečníku nebo bude bolestivé močit plným močovým měchýřem.

Přítomnost nitroděložního tělíska

Toto cizí těleso určené k ochraně před nechtěným těhotenstvím často způsobuje změny v menstruačním cyklu ženy, zvažte to podrobněji:

 1. To je do značné míry způsobeno přítomností cizího, i když aseptického, předmětu ve sterilní dutině dělohy normální. Z tohoto důvodu je sliznice náchylná k rozvoji chronického zánětu a dokonce i malý provokující faktor ji může zhoršit.
 2. Proto mohou ženy s nitroděložním tělískem způsobit jediné krvácení z děložní dutiny uprostřed menstruačního cyklu nebo v jakýkoli jiný den, navíc se menstruace v pravý čas stává hojnější a bolestivější.

Vaginální infekce

To je jedna z nejčastějších příčin krvácení uprostřed cyklu..

Je třeba poznamenat, že infekce v tomto případě může být způsobena několika důvody, a to jak oportunní flórou, tak specifickými patogeny sexuálně přenosných infekcí..

Hlavní příčinou krvácení v tomto případě může být nejčastěji zánět sliznice dělohy, když do jeho dutiny vstoupí infekční agens.

Vlastnosti krvácení:

 1. Krvácení uprostřed cyklu by mělo být rozlišeno, když je narušena integrita děložního čípku, například při existující erozi, ke které se připojil zánět..
 2. Při krvácení z dělohy je výtok hnědý, nepříjemný zápach, zpravidla jsou poměrně sporé, ale zároveň trvají dostatečně dlouho, než aby ženě způsobily značné nepohodlí..
 3. Pokud je krvácení lokalizováno v děložním čípku, má krvácení jasný odstín, je kontaktní a ve výtoku je z vaginální dutiny výtok mléčné nebo jiné barvy..
 4. Žena si může stěžovat nejen na výskyt krvácení, ale také na bolest a nepohodlí v dolní části břicha, pocit malátnosti, slabost. Sexuální styk se pro ženu stává nepříjemným. V tomto případě se může menstruační cyklus ztratit..

Gynekologické postupy

Mnoho žen může čelit problému krvácení uprostřed menstruačního cyklu v důsledku expozice vnitřní genitální oblasti.

Může mít mnoho důvodů:

 • Lékařské ukončení těhotenství. Po ukončení těhotenství si pacientka může spolu s odtokem krve stěžovat na pulzující pocity nebo bolesti připomínající kontrakce.
 • Kyretáž děložní dutiny pro diagnostické účely, zavedení nitroděložního tělíska nebo získání aspirátu.
 • Instalace nitroděložního tělíska. Po zavedení spirály na určitou dobu, spolu s oddělením malého množství výboje, může být přítomen pocit nepohodlí a přítomnost cizího předmětu. To je do značné míry způsobeno tlakem na cervikální kanál..

Povaha krvácení je také odlišná, jedná se o jediný výtok hnědé hmoty, připomínající krev, a hojný výtok, podobný normální menstruaci.

Zpravidla je prodloužené krvácení způsobené těmito důvody krátkodobé, pouze s rozvojem komplikací je možné prodloužit a objevit patologickou povahu výtoku.

Stresující situace

V současné době se jedná o stále častější příčinu vzniku menstruačních nepravidelností s rozvojem krvácení uprostřed cyklu. Příznaky se často již mohou objevit přímo, když jsou vystaveny stresující situaci, protože hormonální hladiny se mohou během krátké doby změnit.

Vlastnosti krvácení při stresu:

 1. Někdy může dojít ke krvácení měsíce nebo cykly po vystavení stresu.
 2. Žena si často stěžuje na výskyt krvavého výtoku, neočekávaně z celkového zdravotního stavu.
 3. Jejich objem bude záviset na dni cyklu, pokud je blíže k první fázi, pak bude množství krvácení nevýznamné, zatímco ve druhé polovině cyklu budou významné.
 4. Doprovázeno výskytem bolesti v podbřišku, které mají tahavý nebo bolavý charakter.

Tento vzorec do značné míry závisí na objemu krve uvolněné uprostřed cyklu. S velkou ztrátou nebude v příštím cyklu žádná silná menstruace..

Užívání léků

Často je to užívání léků, které mohou způsobit krvácení uprostřed menstruačního cyklu..

V tomto případě se skupiny fondů liší, jedná se o hormonální a nehormonální prostředky.

První skupina by měla zahrnovat takové léky, které se používají k prevenci možného nechtěného těhotenství.

Ve svém složení obsahují velkou dávku hormonu, což vede k rozvoji krvácení a odmítnutí endometria.

Jedno balení obsahuje dvě tablety, které se užívají v pravidelných intervalech. Nějaký čas po užití poslední pilulky se objeví krvácení, často je to docela hojné, ale není doprovázeno výskytem bolesti, malátnosti atd..

Charakteristickým rysem těchto fondů je vážný účinek na hormonální pozadí, dochází k jeho náhlým změnám, které vedou k následnému porušení a selhání cyklu.

Cyklické podávání Duphastonu ve vysokých dávkách může také vést ke vzniku krvácení uprostřed cyklu. Je to způsobeno předčasným vývojem endometria a jeho zráním; při zrušení Dufastonu dochází ke krvácení z vysazení. Jeho trvání může být různé a závisí na dávkách a počátečním stavu endometria..

Endometriální patologie

Takové varianty onemocnění mohou být relativně benigní..

Hyperplazie endometria

 1. Jedná se o proliferativní proces, který je spojen s nekontrolovaným růstem ve vývoji sliznice děložní dutiny..
 2. Může k tomu dojít z několika důvodů, jako jsou hormonální poruchy, porucha glukózové tolerance atd..
 3. Výsledkem je, že buňky začnou růst rychlým tempem a kdykoli mohou být doprovázeny krvácením..
 4. Povaha vzhledu výtoku může být odlišná, od nevýznamné, připomínající namazání, a docela hojná, která narušuje normální život ženy, vede k dočasnému postižení atd..

Polyp

 1. Polyp endometria může způsobit krvácení nebo špinění mezi obdobími..
 2. Žena obvykle spojuje svůj vzhled se zvedáním závaží nebo jinou těžkou fyzickou námahou..
 3. Výsledkem je, že jejich povaha je obvykle jednorázová, ale někdy se mohou přetáhnout až do další menstruace..
 4. Tahové bolesti v dolní části břicha jsou zaznamenány zřídka, ale nemají žádný jasný vzor.

Endometrióza

Toto je další endometriální patologie, která může být doprovázena krvácením uprostřed menstruačního cyklu..

 1. Způsobeno šířením normální slizniční tkáně za její anatomické mezníky.
 2. Endometrióza se může objevit v různých věkových skupinách, ale pouze u menstruujících žen. To je způsobeno skutečností, že proces je hormonálně závislý. S nástupem menopauzy projevy postupně mizí.
 3. Závažnost krvácení uprostřed menstruačního cyklu závisí na stupni poškození orgánů. Při masivním poškození dělohy je výtok bohatý a je doprovázen výraznou klinikou.
 4. Kromě krvácení tedy pacienti zaznamenávají bolest v dolní části břicha, zhoršení celkové pohody s rozvojem slabosti, rozvoj syndromu bolesti během pohlavního styku před a po.

Nádory

Všechny nádorové formace v genitální oblasti, které vedou k vývoji krvavého intermenstruálního výtoku, jsou obvykle rozděleny do několika skupin:

 • Mezi benigní nádory v děloze patří fibroidy. Je to hmota svalové nebo vláknité tkáně. Vzhledem k tomu, že tento typ nádoru je závislý na hormonech, může růst u menstruujících žen. Vzhled výtoku může být spojen s několika důvody pro myomy, což je jak rys umístění ohniska, tak jeho velikost a množství. Výskyt výtoku je možný při submukózním umístění formace. U většího počtu formací je také možné jiné uspořádání, stejně jako nedostatečná kontrakce. Krvácení se může objevit také po poruchách oběhu v uzlu. Žena zaznamenává pravidelnou nebo neustálou přítomnost bolestivých bolestí v dolní části břicha, jejich povaha je tažná nebo bolestivá. U velkých fibroidů je proces močení nebo defekace narušen, stížnosti na zácpu jsou jedním z hlavních problémů pacienta.
  Pravidelná menstruace se mění. Stávají se hojnými, sraženými a často vedou k anemickému stavu..
 • Maligní nádory. Toto je nejnebezpečnější forma výtoku z pohlavního ústrojí mezi obdobími. Histologický typ může být velmi odlišný, jedná se o nádory pocházející ze svalové vrstvy dělohy, stejně jako nádory vycházející z endometria - žlázové tkáně. Ve vzácných případech je možné vyvinout nádor ze sousedních orgánů vyrůstáním do dělohy. Objem a fáze růstu nádoru vedoucí k rozvoji sekrecí mohou být různé, nejčastěji k tomuto nárůstu dochází v průběhu procesu. U nádorového procesu děložní dutiny a endometria je krvácení obtížné zastavit, je hojné. Bolest v dolní části břicha není vždy patrná, zejména v počátečních fázích procesu. S pokročilým kurzem si žena stěžuje na bolesti tažné nebo bolavé povahy, méně často se jedná o ostrou bolest, kterou nelze zastavit. Pacient má anemický stav. Doba vzhledu, v závislosti na menstruačním cyklu, není systematická, v některých případech se jejich povaha opakuje..

Diagnostika

Zjištění důvodu možného výskytu krvácení uprostřed menstruačního cyklu je poměrně obtížná otázka:

 1. Zpočátku musí lékař mluvit s ženou a zjistit její možné příčiny, objasnit údaje o anamnéze a stavu reprodukční funkce, podmínkách, za kterých se objevilo krvácení.
 2. Poté se provede vyšetření na gynekologickém křesle.
 3. Z laboratorních metod je povinné odebrat nátěr na flóru a infekce, provést studii obecného klinického krevního testu a také hormonálního profilu.
 4. Z lékařských hormonů se nejvíce zajímá hladina progesteronu, FSH, prolaktinu a také lidského choriového gonadotropinu - hormonu těhotenství. Hodnocení se provádí v závislosti na dni menstruačního cyklu..
 5. Z instrumentální je hlavní ultrazvuk. Může být provedeno kdykoli s krvácením. Umožňuje identifikovat možnou příčinu určenou stavem vaječníků, endometria i samotné dělohy a okolních tkání.
 6. V případě potřeby se provede samostatná diagnostická kyretáž děložní dutiny s následným histologickým vyšetřením.

Léčba

Abychom zastavili krvácení a zabránili jeho opakování, je nejprve nutné zjistit jeho příčinu..

Za tímto účelem se provádějí další výzkumné metody a již na jejich základě se rozhoduje o volbě metody léčby:

 • Konzervační léčba je předepsána ženám s potratem v přítomnosti životaschopného plodu v děložní dutině. Pomáhá udržovat těhotenství a eliminovat možnou příčinu ohrožení. K tomu se používají hormonální látky založené na progesteronu - hlavní hormon těhotenství, se zvýšeným tónem, mohou to být léky, které jej oslabují.
 • V případě krvácení uprostřed cyklu spojeného s užíváním drog se doporučuje přestat užívat a podstoupit regenerační léčbu.
 • Zánětlivý proces v děložní dutině vyžaduje jmenování léků s přihlédnutím k citlivosti patogenu. Mohou to být antibiotika, protizánětlivá, antivirová, léky proti bolesti atd. Dávková forma bude záviset nejen na lokalizaci, ale také na závažnosti průběhu.
 • Při krvácení na pozadí spirály je možné určit přítomnost zánětu, pokud je přítomen, musí být spirála odstraněna.
 • V případě hormonálních poruch je možná následná korekce narušeného pozadí.
 • V případě nádorového procesu je možné použít chirurgickou nebo kombinovanou komplexní léčbu.
 • Krvácení na pozadí endometriální patologie vyžaduje povinné histologické vyšetření.
 • Benigní proces lze léčit hormonálními látkami, maligní lze léčit okamžitě.

Prevence

Vzhledem k tomu, že stav ženského reprodukčního systému je velmi důležitým bodem ve vztahu ke zdraví ženy, je proto třeba dodržovat několik pravidel, aby se zabránilo různým patologickým stavům, které vedou k rozvoji krvácení uprostřed menstruačního cyklu:

 1. Nejprve musí žena změnit svůj životní styl, pracovní a odpočinkový režim. Pro normální fungování reprodukčního systému je velmi důležitý adekvátní spánek..
 2. Výživa je nutná vyvážená a pravidelná.
 3. Co nejvíce omezte dopad stresových situací na tělo.
 4. Abyste se vyhnuli infekci pohlavně přenosnými infekcemi, měli byste z tohoto důvodu vyloučit příležitostný sex a preventivně používat kondom..
 5. Vyloučit co nejvíce užívání různých druhů drog, zejména nekontrolovaného užívání hormonů a antikoncepce.
 6. Pravidelně navštěvujte specializovaného odborníka, pokud se objeví potíže, okamžitě se poraďte s lékařem a nevyléčete se.
 7. Pokud žena zjistí, že je těhotná, doporučuje se co nejdříve navštívit gynekologa, aby se vyloučily možné komplikace a přijala opatření k zachování těhotenství..
 8. Při prvních známkách krvácení z dělohy uprostřed menstruačního cyklu je nutné se poradit s odborníkem a nepokoušet se o samoléčbu. Samoléčba je velmi nebezpečná.

Příčiny krvácení mezi obdobími

Krvácení mezi obdobími - důvod k návštěvě lékaře

Když špinění není nebezpečné

Krvácení mezi obdobími je běžné a obvykle neškodné. Může to být způsobeno následujícími důvody:

 • fyziologické procesy v ženském těle;
 • gynekologická vyšetření a diagnostické manipulace;
 • hormonální antikoncepce a použití nitroděložního tělíska;
 • užívání určitých skupin drog;
 • stres;
 • nevyvážená strava.

Existuje řada fyziologických procesů a stavů, které mohou způsobit krvácení mezi obdobími:

 • Ovulace je proces uvolňování vajíčka z vaječníku do vejcovodu v důsledku prasknutí zralého folikulu. K ovulaci dochází uprostřed cyklu, zatímco dokonce i naprosto zdravá žena může pociťovat bolesti břicha a krev ve vaginálním výtoku.
 • Implantace oplodněného vajíčka - často doprovázené poškozením cév endometria, které způsobuje implantační krvácení z pochvy.
 • Věkové změny v ženském těle - jedná se hlavně o dvě období v životě ženy: období puberty a období zániku reprodukčních funkcí. Příčinou krvácení v pubertě je nestabilita hormonálního pozadí a nezralost vaječníků. U premenopauzálních žen dochází k hormonálním změnám doprovázeným poruchami menstruačního cyklu.

Kolísání hormonálních hladin pozorované u žen ovlivňuje pohodu, náladu a může také způsobit malé krvácení mezi obdobími..

Drobné krvácení může být způsobeno:

 • používání intravaginálních zařízení a nástrojů (zrcadla, ultrazvukový senzor);
 • odebrání nátěru z vaginální sliznice a z děložního čípku;
 • biopsie děložního čípku a jeho dutiny.

Užívání antikoncepce může také vést k vaginálnímu krvácení:

 • při užívání antikoncepčních hormonálních léků na samém začátku jejich užívání se může objevit krvácení, což naznačuje změnu v hormonálním pozadí - hlavní je, že postupují bez bolesti;
 • při použití nitroděložního tělíska se mění nejen hormonální pozadí, které vyvolává narušení cyklu, ale také mechanické poškození endometria a v důsledku toho je možné krvácení.

Problémy se spirálou mohou nastat také u infekčních gynekologických onemocnění..

Užívání určitých skupin léků může způsobit menstruační nepravidelnosti.

Užívání hormonálních léků k léčbě neplodnosti nebo těžké menopauzy může způsobit menstruační nepravidelnosti. Léky, které snižují srážlivost krve (antiagregační látky, antikoagulancia), mohou způsobit krvavý výtok.

Deprese, úzkost, emoční stres, nedostatek spánku mají nepříznivý vliv na celé tělo ženy, včetně hormonálních hladin. Všechny tyto faktory mohou vést k narušení menstruačního cyklu - navíc i u žen, které jsou z gynekologického hlediska zcela zdravé, může dojít k otevření děložního krvácení.

Nevyvážená strava

V důsledku tvrdé stravy a hladovění dochází k hypovitaminóze a nedostatku stopových prvků v ženském těle, což vede k porušení syntézy a sekrece ženských pohlavních hormonů. V důsledku toho je možné porušení měsíčního cyklu, výskyt krvavého výtoku a dokonce i krvácení z dělohy mezi obdobími..

Trvalé krvácení může být příznakem vážného onemocnění

Krvavý výtok mezi obdobími jako příznak patologie

Vaginální výtok s příměsí krve, zvláště pokud je doprovázen bolestí, horečkou, křečemi v močové trubici, může být příznakem závažné patologie.

 • Zánětlivá onemocnění reprodukčních orgánů. Krvavý výtok uprostřed cyklu může způsobit zánět vaječníků a dysfunkci. Kromě toho může zánětlivá reakce vést k narušení integrity cévní stěny a vzniku krvavého výtoku. Zánět vnitřní výstelky dělohy je velmi nebezpečný - endometritida, u tohoto onemocnění je výtok hnisavý-krvavý s nepříjemným zápachem.
 • Potrat v počátečních stádiích se projevuje silnými tažnými bolestmi v podbřišku, šarlatovým výtokem z pochvy nebo sliznicemi s pruhy krve.
 • Endometrióza je onemocnění, při kterém buňky endometria rostou v těch orgánech a tkáních, kde by normálně neměly být. Proces může zahrnovat pohlavní orgány (trubice, vaječníky) nebo může být extragenitální (plíce, močový měchýř, břišní dutina). Toto onemocnění je charakterizováno neustálým špinením mezi obdobími..
 • Myom dělohy je benigní nádor, který v procesu růstu poškozuje endometrium a jeho cévy, v důsledku čehož se zvyšuje doba menstruačního krvácení a v intermenstruačním období se objevují skvrny.
 • Eroze děložního čípku je souhrnný pojem, který znamená narušení integrity sliznice vaginální části děložního čípku. Existují následující typy eroze děložního čípku: vrozená, pravá, pseudoeroze. Průběh nemoci může být asymptomatický a může být doprovázen bolestí v křížové kosti, mukopurulentní, někdy krvavou ranou mezi předpisy.

Nejnebezpečnější příčinou je zhoubný nádor. Častěji pozorováno u žen v premenopauzálním období, projevující se bolestí v hypogastriu, tmavým, téměř černým výtokem z pochvy mezi menstruací.

Jaká vyšetření je třeba provést, aby se zjistila příčina krvácení

Existuje mnoho důvodů pro výskyt špinění v období mezi menstruací. K provedení diferenciální diagnostiky mezi nimi je nutné podstoupit následující vyšetření:

 • gynekologické vyšetření s vyšetřením děložního čípku v zrcadlech;
 • nátěr na mikroflóru a cytologii. Nátěr na flóru (bakterioskopie) je metoda mikroskopického vyšetření, která vám umožní identifikovat celé spektrum normální a patologické mikroflóry pochvy. Stěrem pro cytologii je studie zaměřená na včasné odhalení rakoviny děložního čípku. Během studie se určuje struktura, velikost, umístění cervikálních buněk, přítomnost atypických buněk;
 • kolposkopie - diagnostické vyšetření pochvy a vaginální části děložního čípku pomocí zařízení (kolposkop);
 • analýza periferní krve za účelem zjištění anémie;
 • koagulogram - zaměřený na identifikaci patologie ze systému srážení krve;
 • krevní test na hormony - k vyloučení hormonálních poruch v reprodukčním systému;
 • krevní test na syfilis a infekci HIV;
 • biopsie reprodukčních orgánů s následným histologickým vyšetřením - při podezření na onkologický proces;
 • echo vyšetření pánevních orgánů.

Teprve po všech vyšetřeních lékař rozhodne o příčině krvácení z pochvy, předepíše léčbu. Pokud není léčba nutná, poradí, jak se těmto nepříjemným příznakům v budoucnu vyhnout..

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Co znamená špinění uprostřed menstruačního cyklu?

Celý reprodukční věk ženy je doprovázen různými vaginálními výtoky spojenými jak s fyziologickým stavem těla, tak s přítomností gynekologických patologií. Zástupci slabšího pohlaví často v sobě pozorují špinění v různých obdobích menstruačního cyklu, ale především se zajímají o otázku, co znamená podobný symptom uprostřed. O tom si povíme v tomto článku..

Typy nejdůležitějších bodů

Abychom porozuměli důvodům výskytu jevu, měli bychom pochopit, o jaký druh špinění se jedná uprostřed cyklu. Říká se jim slabý výtok krve z pochvy..

Srdcem těchto sekrecí je slizniční sekrece produkovaná žlázami ženských pohlavních orgánů. Z různých důvodů se do něj dostane určité množství krve, které se po uvolnění smísí s hlenem a kyslíkem a získá určitý odstín. Vše závisí na tom, kde přesně se krev sráží, jaké je její složení, obsah sekrece sliznice, vlastnosti těla.

Takový hlen se vyrábí v mírném množství a má takovou konzistenci, že když se dostane na vložku nebo spodní prádlo, rychle se šíří a vstřebává se a vytváří efekt nerovnoměrně rozmazaných skvrn. Jejich fotografie můžete vidět níže..

Růžový výtok s krví Hnědý výboj Světle červený výtok Špinavý krémový výtok

Vyskytují se na konci folikulárního, během ovulační a rané luteální fáze menstruačního cyklu. Může to být hustý bílý, krémový, tekutý růžový, tmavě hnědý, hnědý, světle hnědý vaginální výtok. Normálně je jich málo, jsou bez zápachu a nejsou doprovázeny nepohodlí..

Krémová, žlutá sýrovitá, krvavá, krvavá, bohatá tmavá, vodnatá s nepříjemným zápachem, doprovázená bolestmi v podbřišku, svěděním, slabostí a dalšími nepříjemnými příznaky, hovoří o patologické etymologii takového krvácení.

Prozkoumejte, jaká by měla být povaha výtoku menstruace při užívání přípravku Jess nebo Jess plus, kliknutím na odkaz.

Běžné fyziologické příčiny rozmazání

Před menstruací a na konci menstruace má příznak logické vysvětlení. Co to ale znamená a jaké jsou důvody pro špinění uprostřed cyklu? Alokace mohou mít fyziologickou a patologickou povahu. Zvažte důvody pro první.

Ovulace

Nejběžnější příčinou, která tvoří 80% nátěrů, je ovulační období. Padá přibližně uprostřed menstruačního cyklu. Jeho trvání je až 3 dny. Samotná ovulace znamená uvolnění zralého vajíčka z folikulu prasknutím, ve kterém z něj vyteče asi 10 ml folikulární tekutiny. Při prasknutí jsou malé cévy zraněny, což je indikováno malým množstvím krve. V této době, pod vlivem hormonů, vychází hojný transparentní výtok..

Slizovitý výtok uprostřed cyklu je mírně lepkavý a viskózní, jako hlen, krvavý, průhledný s pruhem krve nebo ve formě hnědé nebo růžové mazance. Blíže k rovníku cyklu a po ovulaci se rozmazání bělavého, nažloutlého a dokonce zeleného mírného výtoku jednotné konzistence, která se nepřekrývá s nepohodlí, bolestivými pocity a nezapáchá, považuje za normální. Těžká vaginální leucorrhoea je známkou infekčního onemocnění.

Oplodnění

Uprostřed cyklu může krvavý výtok s hlenem nebo rozmazáním znamenat, že došlo k početí. Oplodněné vajíčko se zavádí do vnitřní slizniční vrstvy dělohy, endometria a narušení jeho integrity vede ke zanedbatelné ztrátě krve. Vylučuje se z dělohy a prochází pochvou, krev koaguluje a mísí se s kyslíkem a přidruženými sekrecemi a na výstupu zhnědne. To vysvětluje výskyt středně hnědého výboje 10. den cyklu nebo jeho uprostřed. V tomto okamžiku začíná prudká hormonální změna, pod jejímž vlivem dochází také k mírnému krvácení v prvním týdnu těhotenství.

Pokud si všimnete špinění špinění uprostřed cyklu a pak došlo ke zpoždění menstruace, pak s největší pravděpodobností bude mít těhotenský test pozitivní výsledek.

Tento příznak je přípustný pouze v rané fázi. V budoucnu to bude známka patologie ohrožující potrat nebo předčasný porod..

Užívání hormonálních léků

Tělo reaguje podobným způsobem na příjem OK. V prvních třech měsících užívání těchto antikoncepčních prostředků je často sledován tmavý výtok v důsledku změn v hormonálních hladinách. Mezi tyto léky patří: Dyufaston, Jess, Yarina. Často se podobné léky používají v premenopauze, aby se obnovil menstruační cyklus a eliminoval antimenopauzální syndrom..

Zjistěte, jak se cyklus a samotná menstruace po Dufastonu mění, v našem článku na odkazu.

Hormonální terapie je také předepsána pro endokrinologická onemocnění během menopauzy jako nouzová antikoncepce. Menstruační cyklus po Postinoru, Escapelu nebo Ginepristonu prochází změnami - příjem těchto léků doprovází růžová, krvavá mazanice.

Zrušení hormonálních pilulek se ve většině situací projevuje krvácením až do začátku další menstruace.

Instalace nitroděložního tělíska

Po použití této antikoncepce je běžné špinění. Zpočátku tedy reprodukční systém reaguje na přítomnost cizího tělesa.

Poranění sliznice

Špinění po sexu se projeví kdykoli v průběhu cyklu, ale protože v jeho středu koncentrace estrogenu dosáhne maxima, jsou stěny pochvy obzvláště citlivé, což zvyšuje riziko poranění malých krevních cév a zvyšuje se sekrece. Proto je po pohlavním styku indikováno mechanické poškození hnědými sekrety, růžovými skvrnami bez svědění, pálení a nepříjemného zápachu. To je přijatelné, pokud krvácíte na krátkou dobu..

Řídký krvavý hlen je často indikován po vyšetření gynekologem, sportovním tréninkem, fyzickou aktivitou a dokonce i stresem.

Alergická reakce

Projev alergie na léky, výrobky pro intimní hygienu, lubrikanty, antikoncepci, syntetické prádlo je někdy doprovázen mírným krvácením. Někdy lze pozorovat svědění a pálení, které mají podobné příznaky jako infekční onemocnění. Rozdíl v tom bude nepřítomnost nepříjemného zápachu shnilého masa, ryb, cibule, tvarohu a příznaky zmizí po odstranění dráždivé látky.

Po porodu

Výskyt takového výtoku je přípustný po celý rok, pokud žena kojí. Je tedy indikována postupná tvorba menstruačního cyklu, což je varianta normy.

Špinavý výtok v patologii

Patologické namáhání uprostřed cyklu je doprovázeno určitými příznaky. Může to být hustý bílý výtok, žlutý s heterogenní konzistencí, tenká leucorrhoea, krevní anestezie, která se vyvine v silné krvácení. Jsou doplněny: specifickým zápachem, pálením a vaginálním svěděním, bolestmi v dolní části břicha, vyzařujícími ze strany do dolní části zad, horečkou, nevolností a v pokročilých případech zvracením. Taková přidělení lze podmíněně rozdělit do dvou skupin v závislosti na důvodu jejich vzhledu..

První skupina - způsobená patologií dělohy

 1. Eroze děložního krku je zánětlivý proces tkání, jehož hlavním příznakem je periodické krvácení, od rozmazání po hojné. Často jsou indikovány po pohlavním styku a mezi menstruacemi. Pro mnohé je patologie asymptomatická. Erozivní destrukce tkáně zvyšuje riziko infekce. V terapii se používají léky, laser, rádiové vlny, kryodestrukce, diatermokoagulace, chemická koagulace, elektroexcize. Malé postižené oblasti nejsou pravidelně ošetřovány periodickým monitorováním.
 2. Endometrióza je patologický benigní proces množení tkání mimo sliznici dělohy. Projevuje se jako rozmazání a silné krvácení, prodloužené kritické dny na začátku, uprostřed, na konci cyklu, bolest v podbřišku, změny menstruace, bolestivý styk. Eliminováno elektroléčbou, laserem, ultrazvukovou metodou, chirurgickou kyretáží, kombinovanou léčbou léky.
 3. Endometritida je zánět povrchové vrstvy endometria. Rozmazání hnědého, růžového, hnisavého výtoku u žen, a to i uprostřed cyklu, je hlavním označením patologie. Je charakterizován nárůstem teploty, tažnou bolestí v dolní části pobřišnice, vyzařující do strany, bolestivým sexuálním kontaktem. Pro léčbu jsou předepsány protizánětlivé a antibakteriální tablety nebo širokospektrální antibiotika.
 4. Polypy, novotvary různých etymologií se vyznačují krvácením po menstruaci (v první polovině cyklu). Stejně jako jakékoli patologické změny v děložních tkáních vedou k periodickému silnému krvácení. Tyto příznaky jsou doprovázeny bolestivými pocity, celkovou slabostí a nevolností. Léčba závisí na etymologii a stadiu onemocnění.
 5. Během těhotenství hnědé skvrny spolu s bolestmi a křečemi naznačují zmrazení plodu, hrozbu potratu a mimoděložní těhotenství. Pokud se objeví známka, měli byste okamžitě konzultovat lékaře s odstraněním mrtvého embrya, abyste zabránili infekci sousedních tkání. Někdy může být plod zachráněn, když uniká krev. Mimoděložní těhotenství musí být urgentně odstraněno, protože hrozí prasknutí vejcovodu.

Druhá skupina - vyvolaná zánětlivými procesy, urologickými a infekčními chorobami

Zánětlivé procesy v urogenitálním systému se vyskytují z mnoha důvodů: komplikace po předchozích nachlazeních, hypotermie, oslabená imunita, infekce, růst oportunních bakterií, nesprávná hygiena.

Bakteriální vaginóza charakterizuje výskyt hojné leucorrhoea, šedého, hnisavého výtoku se svěděním v pochvě, nepříjemného zápachu shnilého masa, ryb, cibule a jiného zápachu. Toto onemocnění se týká zánětu a přenáší se sexuálně a vyvíjí se na pozadí růstu podmíněně patogenních bakterií žijících v mikroflóře. Podobná symptomatologie, doplněná sýrovým složením bílých a vůní kyselého mléka, naznačuje kandidózu. Taková onemocnění jsou obecně přístupná místní léčbě čípky a sprchováním..

Infekční nemoci, zejména pohlavně přenosné nemoci, jsou indikovány výtokem žlutého, zeleného, ​​hnisavého charakteru, páchnou a projevují se kdykoli jak rozmazaně, tak hojným vylučováním hlenu. Mohou být tekuté, protáhnout se jako sople, želé. S takovými onemocněními vagina svědí, dochází k pálení a bolesti při močení, zanícují se vnější pohlavní orgány. Taková onemocnění jsou léčena antibiotiky v kombinaci s protizánětlivými a jinými léky..

Stručně o hlavní

Náš malý výzkum ukázal, že téma špinění uprostřed cyklu je diskutováno poměrně často v recenzi fóra a blogů..

Nízký krvavý výtok popsaný ženami, který má rozmazaný charakter, bez cizího zápachu a doprovodných příznaků, je považován za normální. Existují však také patologické příznaky, které vyžadují lékařskou péči..

Návštěvy lékaře se nemusíte bát, protože statistiky ukazují, že v 68% případů má popsaný příznak fyziologickou etymologii, 40% z nich je spojeno s hormonálními změnami a 32% z celkového počtu žen, které si aplikovaly, spadá na příznaky patologické povahy. Proto lze tvrdit, že je pravděpodobnější, že příznak, který najdete, není způsoben nemocí. Procento pravděpodobnosti hormonálního posunu je o něco vyšší, ale pokud se blížíte věku 45 let, je tento proces přirozený vzhledem k blížící se menopauze. V mladém věku je takové porušení extrémně vzácné..

U žen v reprodukčním věku je měsíční krvácení z dělohy normální. Vaginální špinění však může být také patologické..Silné krvácení během menstruace naznačuje vývoj patologických procesů v ženském těle.