Když špinění před menstruací je zdraví škodlivé

Jedním z důvodů, proč se ženy obracejí k lékaři, je rozmazání výtoku před menstruací. Mohou se objevit a skončit dříve, než dojde k menstruaci, nebo postupně postupovat k silnému krvácení. Článek musí zvážit, zda je takový vaginální výtok normální, a v jakých případech je nutná urgentní konzultace s gynekologem.

V jakých případech nemůžete navštívit lékaře

Problém je zřídka důvodem k návštěvě lékaře. Ženy se obvykle domnívají, že rozmazání tajemství je spojeno s předčasnou menstruací, zvláště pokud se objeví jeden nebo dva dny před očekávaným silným krvácením. Častěji symptom skutečně signalizuje přístup menstruace. Získává rozmazaný odstín díky odmítnutí endometriálních částic.

Nemůžete se poradit s lékařem, pouze pokud předčasné mazání není doprovázeno zhoršením zdraví, bolestmi břicha a objeví se nejdříve 3-4 dny před očekávaným obdobím. Žena musí pečlivě sledovat její pohodu a věnovat pozornost varovným signálům..

Příznaky vyžadující okamžitou návštěvu gynekologa:

 • bolení břicha;
 • projev problému několik cyklů za sebou;
 • získání sekrece jasně červených, žlutých, černých nebo zelených odstínů.

Změna odstínu sekrece a získání nepříjemného zápachu znamená, že do reprodukčního systému vstoupila bakteriální nebo plísňová infekce. Pokud se nebudete včas zabývat léčbou patologie, může to být komplikováno neplodností a poškozením sousedních orgánů a oddělení.

Není normální, když se hnědý výtok objeví týden před menstruací a táhne břicho. Problém naznačuje vývoj endometriózy a vyžaduje komplexní vyšetření pánevních orgánů.

Přirozené příčiny výtoku

Ne vždy špinění před menstruací je abnormalita. Pokud se objeví bezprostředně před očekávaným datem regulace, lze tento stav považovat za fyziologický. Gynekologové tvrdí, že téměř všechny ženy nejméně jednou ročně čelí výskytu rozmazaného hlenu před menstruací. Než začnete uvažovat o přirozených příčinách onemocnění, musíte se seznámit s tím, jaká sekrece je normální v různých dnech cyklu:

 1. Vodnaté průsvitné nebo narůžovělé. Objevuje se během ovulace, když vejce opouští folikul. Zředění sekrece je způsobeno fyziologickými faktory. To je nutné, aby se spermie dostaly k vajíčku a oplodnily je dříve. Během tohoto období musí žena obzvláště pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny: tekuté tajemství nebude chránit sliznice pochvy před infekcí.
 2. Štíhlá želé. Růžový slizovitý výtok se objeví po menstruaci a ovulaci. Zabraňuje vstupu choroboplodných zárodků a ven.
 3. Růžová, postupně se zvyšuje. V tomto případě je menstruace nejprve rozmazaná a poté hojně přechází..

Žena může nezávisle určit, co způsobilo vzhled mazanice (s normálními nebo patologickými faktory). Příznak v normálním stavu se objevuje bez dalších projevů (vůně, bolest).

Existuje několik fyziologických důvodů, proč se před menstruací rozmazává hnědě nebo narůžověle:

 1. Nejběžnější z nich je tvorba cyklu u dívek během puberty. Po objevení se první menarche se cyklus vrátí do normálu do dvou let. Teprve poté mají mladé dívky plnou menstruaci. Zpočátku může být menstruace rozmazaná..
 2. Dalším faktorem, který způsobuje změny v hojnosti a pravidelnosti krvácení, je použití OK. Gynekologové připouštějí, že se místo menstruace po dobu 2-3 měsíců objeví hubená růžová mazanice. Poté je cyklus vyrovnán stabilizací hormonálního pozadí. Pokud se během adaptace těla na léky objeví na prádle tmavě červené pruhy, znamená to nesprávný výběr perorální antikoncepce. V takovém případě musíte přestat užívat léky a poraďte se s lékařem..
 3. Hnědý výtok je přirozenou známkou nástupu menopauzy. Příznak pociťují ženy starší 45 let. Vylučuje se hormonálními léky.
 4. Dalším důvodem vedoucím k výskytu daného příznaku je instalace nitroděložního tělíska. Antikoncepce ovlivňuje hormonální pozadí dámy, v důsledku čehož se může změnit intenzita a doba krvácení. Po intervenci může dojít k normalizaci cyklu až po 3-6 měsících.
 5. Neustálé špinění je přijatelným znamením poporodního období. Znamená to, že tělo matky se i nadále čistí od zbytků placenty a obnovuje svou sílu. Výtok se dostavuje jak po přirozeném porodu, tak po císařském řezu.

Známky anomálie

Abnormální situace je, pokud se rozmazává před menstruací a bolí žaludek. Je také nutné poradit se s lékařem u těch dám, které mají 5 dnů před menstruací tajné skvrny v hnědé, červené nebo hnědé barvě.

Seznam příčin problému zahrnuje:

 • eroze děložního čípku;
 • infekční choroby;
 • porušení hormonálních hladin;
 • patologie těhotenství.

Žena může spojovat hnědé nebo tmavé rozmazané tajemství s patologií podle řady znaků:

 • výrazné zhoršení stavu;
 • bolesti dolní části břicha;
 • nepříjemný zápach výtoku;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • malé množství krve vylučované během menstruace;
 • svědění a pálení genitálií, které vyvolává afty nebo pohlavně přenosné infekce.

Pokud se objeví jeden nebo více z uvedených znaků, musí dáma navštívit lékaře. Čím dříve zjistí příčinu problému, tím je pravděpodobnější zachování sexuálního zdraví pacienta..

Existují onemocnění, která se v raných stádiích vývoje projevují pouze špinavými sekrety (onkologie, endometrióza, polypy děložní dutiny). V případě fibroidů nebo jiných velkých benigních novotvarů navíc táhne spodní část břicha.

Zánětlivé procesy v reprodukčním systému zřídka zůstávají bez povšimnutí. V akutním stadiu se projevují změnou odstínu vaginální sekrece, zvýšením teploty a akutní bolestí v břišní dutině. Se zánětem přívěsků lze pozorovat bolest v jednostranném nebo oboustranném pořadí. U pohlavně přenosných chorob se tmavá nebo černá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací. Stejný příznak je charakteristický pro nejnebezpečnější gynekologické onemocnění - pozdní stadia rakoviny..

Přidělení 2-3 dny před regulací

Normální je výskyt tmavého nebo načervenalého hlenu dva až tři dny před nástupem menstruace. V tomto případě se výtok plynule změní na menstruaci. U některých žen může být fyziologický jev doprovázen mírnými křečemi v dolní části břicha a dolní části zad. Na stránkách gynekologie mnoho dívek zanechává poznámky, že před menstruací po operaci (škrábání, odstranění myomů) měly růžový výtok. Začali se mazat a pak se před menstruací objevil jejichor.

Pokud se několik dní před menstruací rozmazává hnědým výtokem, může to signalizovat nástup těhotenství. Po nástupu příznaku menstruace obvykle nezačne. To je způsobeno restrukturalizací hormonálního pozadí, při kterém se tělo snaží zachovat vajíčko v děložní dutině. Mírný výtok před menstruací se objeví v důsledku připojení embrya ke stěnám dělohy.

Šmouha 4-6 dní před menstruací

Jedním z důvodů tohoto stavu je nedostatečná produkce progesteronu ženským tělem. Z tohoto důvodu mohou nastat problémy, když je vajíčko připojeno k dutině orgánu. Pokud nemůže implantovat, zhasne. Stav se projevuje mírným krvavým nebo hnědým výtokem. Patologie vyžaduje hormonální korekci u gynekologa, aby se snížilo riziko potratu následujících těhotenství.

Nesprávné pojmenování více než pět dní před menstruací je hlavním znakem abnormálních jevů v těle. Jednou z příčin problému je endometrióza. V tomto případě epiteliální buňky rostou do svalové vrstvy dělohy, vaječníků a dalších částí reprodukčního systému, kde by neměly být pozorovány.

Pokud je porušeno, objeví se uprostřed cyklu růžové tajemství a špinění se také může objevit bezprostředně po menstruaci. Mezi další patologické procesy, proč se před menstruací rozmazává krví, patří:

 • endometritida;
 • adnexitida;
 • kolpitida;
 • salpingitida.

Riziková skupina pro výskyt předčasné menstruace ve formě mazu zahrnuje ženy, které podstoupily operaci vejcovodů a přívěsků. Mezi faktory, které toto porušení vyvolávají, patří: neustálé podchlazení, nedostatek vitamínů, práce v nebezpečných průmyslových odvětvích, chronický stres.

Špinavý výtok týden před menstruací

Nejběžnější příčinou onemocnění je infekce bakteriálními agens. Podvod se objeví 23. den cyklu nebo o něco dříve. Kromě hnědého skrovného výtoku si dáma může na sobě všimnout dalších příznaků infekce:

 • zarudnutí stydkých pysků;
 • pocit pálení v perineu;
 • přítomnost sekrece s vůní shnilých ryb;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • slabost;
 • cítit se neustále unavený.

Chronické formy infekce jsou léčeny po dlouhou dobu. Typ antibiotika a jeho dávkování by měl pacientovi předepsat lékař. Vhodný lék je vybrán po určení typu patogenu v tajnosti. Infikovaná dívka by měla během sexu používat kondom.

Sexuální partner musí také podstoupit antibiotickou léčbu. Jinak může být dívka znovu infikována..

Tmavé skvrny před menstruací s pozitivním testem naznačují patologické těhotenství. V takovém případě byste se měli určitě poradit s lékařem ohledně transvaginálního ultrazvuku. Mimoděložní těhotenství je indikátorem pro rychlé vyřešení problému.

Faul 10 dní před menstruací

Příznak je častěji pozorován v důsledku ovulace. Ženy mají mírně hnědé skvrny. Skončí samy za 1-2 dny (po uvolnění vajíčka z folikulu). Kromě ovulace může mazání uprostřed cyklu způsobit:

 • těhotenství;
 • porušení struktury vaginální sliznice v důsledku nepřesného pohlavního styku nebo příliš častého sprchování;
 • eroze děložního čípku;
 • novotvary v reprodukčním systému;
 • hormonální změny.

Povaha a barva výboje

Někdy je možné pochopit důvod selhání menstruačního cyklu podle povahy špinění:

 1. Černý, tmavě hnědý a hnědý hlen se obvykle objevují v období po porodu. Může být namazán černou namísto silné menstruace pro ty dámy, které kojí po dlouhou dobu. Přečtěte si o tom, jak dlouho je poporodní výtok u žen, a prostudujte si příznaky porušení v článku na odkazu.
 2. Rozmazává růžovou nebo světle růžovou sekreci před menstruací s rozvojem cervikální eroze. Přečtěte si o výboji během eroze v článku na odkazu.
 3. Bílé skvrny jsou první známkou virové infekce. Můžete podezření na drozd bílý výtok ve formě vloček, svědění genitálií.
 4. Zelený výtok nebo nažloutlý zápach u žen je prvním příznakem infekce v reprodukčním systému. Příznak začíná chlamydií, kapavou, trichomoniázou, hnisavou cervicitidou. Hnisavé žluté tajemství s nepříjemným zápachem se vyskytuje při infikování pohlavně přenosnými chorobami. V takovém případě byste měli co nejdříve navštívit lékaře..

Nadávky před menstruací jsou méně časté než po nich. Výtok několik dní před krvácením následovaným menstruací není důvodem k panice. Příznak označuje přípravu těla na menstruaci. Je nebezpečné, pokud je problém pozorován 4 nebo více dní před očekávaným datem. Předčasný výtok z růžové nebo červené barvy indikuje vývoj endometriózy, černé nebo tmavě hnědé - o patologických stavech těhotenství.

Proč hnědý výtok probíhá před menstruací

Vzhled hnědého výtoku před nástupem menstruace je poměrně častým a častým výskytem, ​​s nímž se setkává téměř každá žena. V některých situacích je to normální stav, v jiných je to známka poruchy a patologických abnormalit v ženském těle..

Proč hnědý výtok přichází před menstruací, co to znamená, která leukorea je považována za normální a která je patologie, stejně jako známka toho, jaké nemoci mohou být rozmazané hnědým výtokem v předvečer menstruace - pojďme si promluvit v článku.

Hnědá leucorrhoea před menstruací: norma nebo patologie

U mnoha žen je pozorován výskyt hnědého výtoku několik dní před menstruací. Leucorrhoea se postupně zesiluje a mění se v menstruaci. Toto je normální stav, který nevyžaduje speciální terapii..

Lékař může zjistit povahu a přesnou příčinu výskytu hnědého vaginálního výtoku před menstruací po gynekologickém vyšetření provedením řady laboratorních a instrumentálních studií.

Pokud se hnědý vaginální výtok objeví týden před menstruací, může to být projev zánětu urogenitálních orgánů. Patologický výtok může být také vyvolán hormonálními poruchami, užíváním perorální antikoncepce, použitím nitroděložního tělíska nebo prstence, častým stresem, prudkou změnou hmotnosti.

Kvalifikovaný lékař může určit příčinu a povahu vaginálního výtoku a také zvolit vhodný léčebný režim (pokud je to nutné) po sérii klinických studií.

Světle hnědý výtok před menstruací s endometriózou

Vzhled hnědé leucorrhoea v předvečer menstruace může být projevem endometriózy dělohy. V tomto případě je vaginální výtok doprovázen následujícími patologickými příznaky:

 • Bolest v dolní části břicha. Jejich intenzita a závažnost závisí na závažnosti onemocnění..
 • Bolest v pánevní oblasti. Před nástupem menstruace se zesilují a po dokončení oslabují. Mezi menstruacemi není pánevní bolest výrazná.
 • Změna odstínu výboje. U endometriózy mohou být černé, světlé nebo hnědohnědé..

Důsledky potratů, traumat a chirurgických zákroků na dělohu mohou vyvolat výskyt endometriózy..

Leucorrhoea hnědá s infekčními patologiemi

Infekční zánět děložní dutiny (endometritida) může způsobit tmavě hnědou premenstruační leucorrhoea. Patologie se vyvíjí po potratu nebo komplikovaném porodu.

U endometritidy je hnědá leucorrhoea doprovázena následujícími příznaky:

 • Zapáchající menstruační krvácení;
 • Konstantní bolest v dolní části břicha, vyzařující do křížové kosti nebo dolní části zad;
 • Zvýšené pocení;
 • Zhutnění a zvětšení dělohy, které je určeno gynekologickým vyšetřením;
 • Apatická nálada;
 • Ztráta síly (zejména na začátku menstruace).

Dalším důvodem výskytu rozmazaného hnědého výtoku jsou genitální infekce (kapavka, chlamydie, genitální bradavice atd.) A zánětlivé procesy pánve.

Hnědá leucorrhoea před menstruací s nádorovými novotvary

Předmenstruační hnědý výtok může být důsledkem hyperplazie endometria. Tato patologie se vyvíjí po vážném psycho-emocionálním šoku, těžké fyzické námaze a v důsledku hormonálních poruch.

Hnědý výtok s hyperplazií je doprovázen nepravidelnou menstruační funkcí, výskytem rozmazané leucorrhoea uprostřed cyklu a křečovými bolestmi v pánvi.

Další patologií nádorové povahy, která se projevuje předmenstruačním hnědým výtokem, jsou děložní myomy. Maligní novotvary reprodukčních orgánů mají za následek černý a tmavě hnědý vaginální výtok.

Další faktory vzhledu hnědého premenstruačního výtoku

Nejčastější příčinou hnědé leucorrhoea je užívání hormonální antikoncepce, která vede ke změně hormonálních hladin. Vzhled hnědého výtoku je důsledkem adaptace těla na nové změny. Leukorea způsobená hormonálními činidly obvykle zmizí po 3 měsících. V jiném případě je nutná konzultace s lékařem, který zvolí bezpečnější antikoncepční lék.

Kromě hormonálních kontraceptiv může nitroděložní tělísko vést ke vzniku hnědé leukorea. Hormony ve svém složení ovlivňují pravidelnost cyklu a odstín výtoku. Také špinění před menstruací lze pozorovat v počáteční fázi menopauzy nebo v perimenopauze.

Mohl by hnědý výtok před menstruací být známkou těhotenství?

Ihned po oplodnění mění vaginální sekrece barvu a konzistenci. Leucorrhoea začíná hnědnout.

Hnědý výtok je známkou implantačního krvácení, ke kterému dochází 12 dní po početí, kdy je vajíčko připojeno k děloze. Aktivita embrya vyvolává zvýšení objemu hlenu, stává se krémovým a může mít nažloutlý nebo světle hnědý odstín.

Implantační krvácení nastává ve dnech očekávané menstruace, a proto je mnoho žen zaměňuje. Rozdíl mezi nimi je však významný. Když je embryo implantováno do dělohy, dochází k mírnému vybití světlého odstínu, pokud došlo k oplodnění. A když je vaginální výtok podobný menstruačnímu krvácení, musíte navštívit lékaře. Vzhled takové leucorrhoea může být známkou hrozby potratu, nesprávného připevnění embrya, zmrazeného nebo mimoděložního těhotenství a dalších patologických stavů těhotenství.

Co dělat, když se objeví předmenstruační výtok

Pokud se hnědá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací a změnila se na plné krvácení, tento jev nevyžaduje speciální terapii. Pokud má výtok nepříjemný zápach nebo je doprovázen bolestivými pocity, poraďte se s gynekologem.

Před výběrem léčby lékař předepíše komplexní vyšetření, které určí příčinu a povahu vaginálního výtoku. Po prostudování získaných výsledků vyvine gynekolog taktiku terapeutického působení. K léčbě infekčních patologií jsou předepsány antimikrobiální léky (sprchovací roztoky, vaginální masti, čípky). Zánět urogenitálních orgánů je léčen protizánětlivými pilulkami a čípky. K obnovení reprodukční funkce jsou předepsány hormony.

Nečinnost v takových případech je nebezpečná rozvojem neplodnosti, tvorbou nádorů a následným odstraněním postižených orgánů. Včasná diagnóza umožní zjistit onemocnění v preklinických stadiích a přijmout vhodná opatření.

Video: Brown mazanice před menstruací

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Šmouha mezi obdobími: odkud pochází a co s tím dělat

Před kritickými dny zbývá ještě celý týden a špinění se již objevuje? Nebo je to ještě déle před menstruací a stopy již špiní prádlo? Proč se rozmazává před menstruací a co s tím dělat, přečtěte si tento článek.

Co je mazanice

Nejprve definujeme pojmy. Je obvyklé nazývat „hloupé“ světlo kontrastujícím vaginálním výtokem mimo menstruaci. Průhledné a světle bílé stopy, které se objevují mezi kritickými dny, se nenazývají mazanicemi. Jsou zcela normální a jsou důsledkem práce vaginální mikroflóry..

Uvnitř pochvy je speciální sliznice, která má mnoho funkcí. Existují také žlázy, které vylučují tuk a pot. Celý tento koktejl, když se obnovuje a vylučuje ve formě hlenu. Ukazuje se to od 1 do 4 ml denně, někdy i více. A krvavý, rozmazaný výtok před menstruací, bílé stopy s nepříjemným zápachem nebo žlutozelený hlen - to je stejná "mazanice".

Může se objevit v důsledku úrazů, pohlavně přenosných nemocí, problémů v reprodukčním systému, hormonální nerovnováhy... Mezi nepatologické důvody pro vznik stop patří tvorba menstruačního cyklu (první 2 roky po nástupu kritických dnů), nástup menopauzy nebo dokonce nadměrně aktivní sexuální život. Existuje také řada nemocí, jejichž příznaky jsou mazání jedné či druhé barvy..

Pokud je mnoho sekrecí, prudce voní, teplota stoupá, žaludek bolí - měli byste okamžitě jít do nemocnice, bez ohledu na barvu sekrece a dobu cyklu.

Špinění před menstruací

Důvody rozmazání týden před začátkem menstruace mohou být opravdu různé. Lékaři je podmíněně rozdělují do dvou velkých skupin - na ty, které se považují za normální reakci ženského těla, a na ty, které se objevují v důsledku patologických procesů.

První zahrnují:

 1. Antikoncepce. Pokud se rozmazává 20. až 24. den cyklu a před nějakou dobou došlo ke změně nebo předepsání hormonální perorální antikoncepce, lze takovou reakci dokonce očekávat. Ale v tomto případě by měl lékař před užitím pilulek upozornit na možné vedlejší účinky..
 2. Stres. Přesněji řečeno, rozvíjející se nerovnováha hormonů v těle, na pozadí stresu. To je často doprovázeno výkyvy nálady, které jsou zaměňovány s PMS, vyrážkami, nespavostí a dalšími psychosomatickými příznaky. Pokud se rozmazává po dlouhou dobu (dva dny nebo déle) před menstruací a předtím byl den plný událostí, je velmi pravděpodobným důvodem stres. V tomto případě je nejlepším všelékem odpočinek..
 3. Hygiena. Je důležité si uvědomit, že nedostatečná hygiena i nadměrná hygiena mohou způsobit výtok. V první verzi budou mít štiplavý zápach a hustou konzistenci. A ve druhé s největší pravděpodobností mírně hnědá barva a téměř úplná nepřítomnost zápachu. Chcete-li situaci napravit, měli byste věnovat větší pozornost hygienickým postupům, vyměnit nevhodné prostředky. Nezapomeňte se o tom poradit se svým gynekologem..
 4. Obnova cyklu. Po porodu prochází tělo restrukturalizací. Během tohoto období se hormonální pozadí stabilizuje a obnoví se funkce reprodukčního systému. V důsledku změn se ve vagině mohou objevit přebytečné mikroorganismy, mrtvé endometrium, zbytky krve atd..
 5. Menopauza. Menstruace před menstruací u žen nad 50 let může být zjevným signálem konce reprodukčního věku. Takto ovlivňuje proces stárnutí děložních buněk.

Druhá skupina (výtok, což jsou příznaky onemocnění v těle ženy) zahrnují:

 • plísňové infekce (afty);
 • dysbióza;
 • hormonální poruchy;
 • bakteriální infekce;
 • pohlavně přenosné nemoci;
 • endometrióza;
 • eroze genitálií (děložního čípku);
 • zánětlivé procesy reprodukčního systému;
 • rakovinné nádory.

Specifický výboj uprostřed cyklu

Pokud se rozmazává uprostřed cyklu - mezi menstruací -, pak se příčiny a projevy s vysokou mírou pravděpodobnosti překrývají s výše uvedenými. Patologické i ty, které jsou v rámci normy. Ale existují i ​​další..

Jednou z nich je ovulace. Přirozený výtok během tohoto období (10. nebo 12. den cyklu) se stává viskóznějším a hojnějším. Jsou průhledné nebo mírně bílé, jednotné. Pokud je smíchána růžová nebo hnědá, pak v tomto cyklu, když folikulární membrána, ze které vyšlo vajíčko, došlo k mírnému krvácení, když folikulární membrána praskla. Není to kritické ani nebezpečné. Prvních pár dní - určitě. Ale třetí nebo pokud se takový výtok objeví v příštím měsíci, měli byste se poradit s lékařem.

Další možnou příčinou je těhotenství. Hnědé stopy se objeví po dokončení ovulace, když oplodněné vajíčko vstoupí do dělohy. Šmouhy - ne zcela standardní reakce těla, ale docela pravděpodobné.

Také výtok mezi obdobími se objevuje v prvních dvou letech po nástupu menstruace. V této době se orgány právě formují, začíná se objevovat cyklus. A uvolňování hlenu nebo dokonce kapek krve v procesu se nepovažuje za něco nebezpečného nebo nezdravého..

Ale takové vypouštění by se nemělo objevovat neustále. Pokud se pravidelně mezi obdobími rozmazávají, je třeba hledat důvody společně s lékařem, aniž by došlo k ohrožení zdraví..

Hnědé stopy před menstruací

Zelené a žluté skvrny jsou známkou toho, že je čas naléhavě jít ke gynekologovi. Nejčastěji se stávají projevem nemocí. Průhledné nebo mírně bílé stopy jsou přirozené a málokdy nesou varování před jakýmikoli problémy. Pokud se před menstruací rozmazává hnědě, není pochyb o tom, že příčinou, tak či onak, byl výtok krve.

Nejčastějším důvodem, proč před menstruací několik dní hnědé barvy, lékaři zvažují samočištění cervikálního kanálu. Stává se, že po dalším cyklu zůstanou stopy krve. Z jednoho či druhého důvodu jsou „zaseknutí“ a tělo se jich jednoduše zbaví spolu s obvyklými sekrety. K tomuto procesu může dojít v kterýkoli den cyklu. Podle statistik lékařů je to v polovině případů přesně důvod hnědé skvrny..

Tato tvrzení jsou pravdivá, pouze pokud je výtok krátkodobé povahy, protože pár kapek krve prostě nelze několik dní potřít.

Různá zranění jsou považována za další častou příčinu. Ať už byly získány díky operabilnímu zásahu, díky kterému byly stěny citlivější, nebo kvůli pohlavnímu styku, který zanechal malé slzy, výsledek je stejný - hnědé stopy.

Pokud se před menstruací rozmazá, ale nezačne, nastává menopauza. Pokud věk k tomu ještě není vhodný, je možné těhotenství.

Z patologických problémů může hnědý výtok způsobit nádory, růst, zánětlivé procesy reprodukčního systému, polypy a poruchy hormonálního pozadí. Každé z těchto onemocnění se projevuje dalšími příznaky - horečka, zimnice, bolest v dolní části zad a břicha, nevolnost, závratě, pocit slabosti.

Ale i když nedojde k žádnému nepohodlí, když si ho týden před menstruací namažete hnědou barvou, musíte si zapamatovat:

 • hojné vypouštění;
 • jak dlouho trvaly (10 hodin nebo 2 - 3 dny - v tomto případě velký rozdíl);
 • pocity během kritických dnů po mazání.

I když se důvod zdá zřejmý, konzultace s odborníkem nebolí. Zvlášť, když to není poprvé, je mezi obdobími hnědá. A s vědomím výše uvedených ukazatelů bude lékař schopen přesněji diagnostikovat, rychle identifikovat patologii a rychleji zahájit léčbu..

Kdy jít ke gynekologovi

Skutečný důvod a odpověď na otázku, proč se rozmazává 5 dní před menstruací (nebo tři dny po jejich ukončení nebo kdykoli jindy), může poskytnout pouze gynekolog. Veškeré informace na internetu, včetně těchto stránek, slouží pouze k obecnému pochopení problému. I po přečtení pěti, deseti, dvaceti... takových textů se nestanete profesionálem a nebudete schopni samostatně určit, a ještě více vyléčit nemoc. Vyhledejte pomoc, jakmile se objeví podezření a obavy. Buďte ohledně svých příznaků co nejpřesnější a nezanedbávejte své recepty..

Lékaři doporučují věnovat zvláštní pozornost a okamžitě navštívit lékaře, pokud nastanou následující situace:

 1. Vyskytují se hojné červené a hnědé výboje. Mohou naznačovat vnitřní krvácení.
 2. Objeví se hnisavé vylučování jasných sytých barev. Často jsou výsledkem akutního zánětu nebo pohlavně přenosných chorob..
 3. Výtok je tmavý, hustý, začal na samém začátku cyklu (téměř společně s menstruací) a trvá déle než kritické dny.
 4. K jakémukoli barevnému výboji dochází před nástupem menstruace, která je doprovázena nepohodlí, horečkou nebo bolestí.

Šibalství různých barev před menstruací: norma a patologie

V průběhu celého menstruačního cyklu dochází u žen k výtoku jiné povahy, který závisí na fázi menstruace. Ve většině případů by neměly být důvodem k obavám a jsou normou. U některých žen je mazání pozorováno několik dní před menstruací, což může mít jinou barvu a konzistenci. V tomto případě stojí za to zjistit, zda tento jev naznačuje patologické procesy vyskytující se v těle..

 • 1 Normální výboj
 • 2 Patologické příčiny
 • 3 Jaká barva označuje

Alokace doprovázejí ženu po celý cyklus. Po skončení menstruace jsou vzácné a blíže k ovulační fázi se objevují hojnější a sliznice se nažloutlým odstínem. Bezprostředně před měsíčním krvácením zkapalňují, pokud nedojde k ovulaci, začne nový cyklus, nastane menstruační tok. Změna povahy mazanice závisí na hormonálních výkyvech.

Některé dívky po dobu 2, 3 a 4 dnů a někdy 5 dní před nástupem krvácení pozorují výskyt výtoku, který je projevem individuálních charakteristik i příznakem nástupu nemoci.

Podvod je považován za normu v následujících případech:

 • U některých žen předchází nástupu menstruace slabý růžový nebo hnědý výtok, který netrvá déle než 1 nebo 2 dny..
 • Při užívání perorálních kontraceptiv nebo při výměně léku za novou se může objevit hnědá mastnota. Je schopen pokračovat po dobu prvních 3 měsíců, takže by neměl vzbuzovat obavy. Pokud se tělo nestane závislým a špinění se nezastaví, měla by být antikoncepce vyměněna.
 • Klam může nastat 7 dní před nástupem menstruace po instalaci nitroděložního tělíska.
 • Výtok černé barvy se objevuje po porodu před prvním menstruačním cyklem, který má také fyziologickou povahu a je považován za normální variantu. K tomu dochází v důsledku hormonálních změn v těle..
 • Hrubý pohlavní styk, ke kterému došlo před menstruací, může poranit stěny pochvy a způsobit hojnou mastnotu.
 • S věkem klesá produkce pohlavních hormonů, což vede k úplnému vymizení menstruace. Blíže k menopauze se mazání před menstruací objevuje stále častěji a poté zmizí.
 • U dospívajících dívek. První menstruace začíná výtokem, který je nestabilní. Krev se může objevit jak před nástupem menstruace, tak uprostřed cyklu, což naznačuje proces zrání reprodukčního systému.

Vaginální výtok, který je doprovázen zvýšenou tělesnou teplotou, nepohodlí v břiše, celková slabost, naznačuje přítomnost zánětlivých procesů. Podvod se považuje za patologický, pokud:

 • výtok se objeví za 10 dní a toto se systematicky opakuje;
 • mazanice je bohatá, ztmavne a má specifický zápach;
 • před menstruací zůstává na spodním prádle bílá skvrna připomínající tvaroh;
 • vaše menstruace skončila a hnědý nebo růžový výtok pokračuje;
 • týden před zahájením nového cyklu se zjistí výtok a test je negativní.

Pokud je přítomný alespoň jeden z uvedených příznaků, doporučuje se co nejdříve navštívit lékaře.

Pokud je mazanina trvalá a má jiné příznaky (táhne spodní část břicha, objeví se nepříjemný zápach), měli byste věnovat větší pozornost barvě a konzistenci.

Stín mazanice naznačuje následující:

Má to několik důvodů:

 • užívání antikoncepce;
 • hormonální změny během puberty;
 • nástup menopauzy;
 • výskyt polypů v děloze;
 • nemoci, jako je endometritida, endometrióza;
 • během těhotenství v časných stádiích, v době hrozby selhání nebo zmrazení plodu
Barva vybitíCharakteristický
Bílý sýrovýTakový výtok je charakteristický pro drozd. V tomto případě má mazanice kyselý zápach, dochází k silnému svědění a dalším nepříjemným pocitům
Růžový
 • Nejčastěji naznačuje vývoj zánětlivých procesů: endometrióza, eroze děložního čípku, polypy, nádory.
 • Pokud dojde ke zpoždění menstruace, pak růžová a někdy krvavá mazanice naznačuje těhotenství a je normou. Vypouštění tohoto druhu se často nazývá „těhotenská menstruace“. Odvolání ke gynekologovi je však povinné, i když neexistují žádné další nepříjemné příznaky, jako je bolest v podbřišku a bolesti v bederní oblasti
Žluto zelenáOznačuje chronická onemocnění ženských přívěsků a dělohy. Může být příznakem pohlavně přenosných chorob
Pěnivý zelenožlutýPokud mazanice získala hojný charakter, pěny, doprovázené vůní hnisu, pak jsou to příznaky trichomoniázy
Hnědá nebo béžová
ČernáVyskytuje se v prvním menstruačním období po porodu a někdy se může objevit u kojících žen. Nemělo by to vzbuzovat obavy, protože tento druh výboje doprovází obnovení cyklu

Abychom se zbavili patologií, je nutné provést komplexní vyšetření, které zahrnuje hysteroskopii, ultrazvuk, laparoskopickou diagnostiku, biopsii, kultivaci nátěru k detekci patogenní mikroflóry. Na základě výsledků získaných údajů je předepsána vhodná léčba. U infekčních onemocnění jsou indikována antibiotika nebo antivirotika. Novotvary mohou vyžadovat chirurgický zákrok. Léčba by měla být předepsána pouze lékařem po vyšetření.

Příčiny hnědé skvrny před menstruací

Rozmazání před menstruací je u spravedlivého pohlaví poměrně častým jevem. Problém může nastat sedm až deset dní před menstruací a dva až tři dny před ní. Může mít fyziologickou a patologickou povahu. V případě, že je mazanice pozorována přímo během menstruace, dívka se nemusí obávat, protože se jedná o normální jev. Pokud se však objevila dlouho před zahájením regulace, stojí za to navštívit gynekologa.

Dívky někdy ani nevědí, proč takový obraz může vzniknout, a začnou paniku předem. Z lékařského hlediska výskyt špinění krvácení naznačuje, že tělo v současné době prochází globálním čištěním reprodukčního systému. Přesto existují patologické důvody pro jejich výskyt..

Přirozené příčiny

Jak bylo uvedeno výše, tento jev může být fyziologickou normou, pokud je pozorován přímo během menstruace. Stejně tak však jeho předčasný vzhled není vždy známkou fyziologických poruch. Lékaři říkají, že většina nežného pohlaví se alespoň jednou setkala s hnědým výtokem týden před menstruací. Jaké tedy mohou být hlavní příčiny takového jevu? Nejprve zvažte případy, kdy je hnědá mazanice před menstruací považována za fyziologickou normu:

 • Výboj je hojný a průsvitný;
 • Vybírejte skromně, mají rosolovitou konzistenci;
 • Zvyšující se rosolovitý výtok;
 • Postupné zvyšování jasně červené skvrny.

Určení, zda je mazání normální nebo jeden z příznaků onemocnění, není tak obtížné. I na vlastní pěst můžete mít podezření, že něco není v pořádku. Šmouha je přirozený jev, je-li bezbolestný a bez specifického zápachu..

Existuje několik fyziologických procesů, které se vyznačují hnědým výtokem před nástupem menstruace. Mezi nimi je nejběžnější tvorba menstruačního cyklu. Poprvé začíná mazání přesně v pubertě, kdy dochází k pubertě dívky. Vzhled špinění špinění naznačuje konečnou fázi vývoje genitálií. Odborníci poznamenávají, že během tohoto období má mazanice hnědou nebo kaštanovou barvu..

Hlavním důvodem vzniku výtoku je v tomto případě nestabilní průběh menstruačního cyklu, který dokončí jeho tvorbu šest až sedm měsíců po prvním namazání. Pokud je však červená sekrece odmítnuta mnohem déle než předepsané období, je možný vývoj patologií v orgánech reprodukčního systému. V tomto případě se důrazně doporučuje vyhledat radu lékaře..

Málokdo navíc ví, že užívání perorálních kontraceptiv může vést ke změnám v intenzitě a cyklu menstruace. Odborníci říkají, že v prvních 2 nebo 3 měsících poté, co žena začne užívat drogu, je velmi přijatelné špinavé hnědé mazlení. Na druhou stranu, pokud má výtok tmavě hnědý odstín a je pozorován každý měsíc, pak byla pravděpodobně vybrána nesprávná antikoncepce. V takovém případě musíte urgentně přestat užívat léky a poradit se s gynekologem.

Hnědý výtok se vyskytuje také během menopauzy. Zralé ženy často čelí podobnému jevu. V tomto případě je namazání považováno za fyziologickou normu. Příznaky lze odstranit hormonální terapií.

Mazání lze také diagnostikovat u žen nitroděložním zařízením. Hnědá skvrna je jedním z vedlejších účinků této antikoncepce. Spirála ovlivňuje ženské hormonální pozadí. Během instalace tohoto nástroje je navíc poraněno endometrium. Lékaři varují, že pokud se tyto příznaky nezastaví déle než tři měsíce, pak je nutné spirálu rozebrat.

Zahrnuje seznam přírodních faktorů ovlivňujících vzhled mazanice, poporodního období. Přirozený porod i porodnická péče, ke které dochází pomocí císařského řezu, slouží jako signál k zahájení procesu obnovy. Nejčastěji změny ovlivňují genitálie. Odborníci tvrdí, že po porodu se menstruační cyklus znovu vytvoří, což může vést k hnědému výtoku několik dní před regulací..

Patologické

Špinavý výtok před menstruací může v určitých případech naznačovat přítomnost patologií v těle dívky. Existuje konkrétní seznam příznaků, které byste měli navštívit, pokud máte. Mezi nimi jsou následující:

 • Roztěr se uvolňuje každý měsíc před menstruací;
 • Může začít rozmazávat čtyři nebo více dní před menstruací;
 • Výtok je bílý a má hustou tvarohovou konzistenci;
 • Podvod trvá až pět až sedm dní;
 • Špinavý výtok má specifický zápach;
 • Výtok je zbarvený do hnědé, žlutozelené nebo růžové barvy;
 • Během cyklu se mazanice projevuje několikrát..

Za zmínku stojí také to, že samotný výtok skvrn není žádnou patologií, ale pouze signalizuje možná gynekologická onemocnění. Například u endometritidy lze pozorovat bílé mazání trvající 4–5 dní. Existují i ​​další důvody, kvůli kterým může vypouštění začít několik dní před nařízením. Ve většině případů je předčasné rozmazání jedním z příznaků následujících onemocnění:

 • Cervitida a endocervitida;
 • Infekční choroby;
 • Patologické procesy v orgánech reprodukčního systému;
 • Onkologická onemocnění;
 • Drozd.

Neobvyklé nepříjemné pocity mohou také naznačovat přítomnost patologických procesů v těle dívky během mazání:

 • Bolestivost při pohlavním styku;
 • Tahání bolesti v dolní části břicha;
 • Podráždění pohlavních orgánů;
 • Nepříjemný pocit pálení při močení;
 • Mezi menstruací se čas od času objeví nahnědlé sraženiny;
 • Špinavé vypouštění je odmítnuto po dobu delší než pět dní;
 • Bolest v bederní oblasti.

Pokud žena na sobě pozoruje projev jednoho nebo více výše vyvolaných příznaků, je třeba se poradit s lékařem. V takovém případě nemusíte paniku, ale jednoduše shromažďujte své myšlenky a poslouchejte názor odborníka. Řekne vám nejen, jak bude pokračovat další léčba, ale také informuje pacienta o preventivních opatřeních, která zabrání zhoršení stavu..

Pokud má dáma černé nebo tmavě hnědé skvrny, není vyloučena možnost eroze děložního čípku. Tato patologie je také charakterizována tvorbou malých vředů nebo jizevnatých novotvarů na sliznici děložního čípku. Odborníci poznamenávají, že s touto chorobou jsou příznaky poměrně pomalé a dívky si to nemusí všimnout. V tomto případě se musíte zaměřit na barvu a konzistenci výtoku..

Pokud se po určité době po pohlavním styku objeví hnědá mastnota, měli byste se domluvit na schůzce s gynekologem. Podobný příznak často naznačuje výskyt sexuálně přenosných chorob. V případě STD se výtok objeví již týden před menstruací. Ve většině případů se příznaky zhoršují bolestivými pocity při pohlavním styku a také ostrým nepříjemným zápachem mazanice. Kromě toho můžete během močení zaznamenat pocit pálení..

Mimoděložní těhotenství může být doprovázeno také výtokem podobné povahy. Zpočátku je mazanice vzácná a nenápadná, ale postupem času se hlasitost bude postupně zvyšovat. Je nutné naléhavě konzultovat odborníka, aby nedošlo ke zhoršení stavu vašeho vlastního reprodukčního zdraví. Jinak je tento stav plný vážných komplikací..

Dalším nejčastějším patologickým důvodem vzniku hnědé skvrny před regulací je cysta na vaječnících. U tohoto onemocnění může dojít ke změně povahy a barvy výtoku. V raných stádiích vývoje onemocnění může být mazanice krátkodobá a rychle pominutelná, ale pokud je problém dlouhodobě ignorován, může dojít k prodlouženému krvácení..

Odmítnutí sekrece hnědé sliznice v období před nástupem menstruace může být také jedním z příznaků endometriózy - patologické proliferace endometria. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat radu odborníka. Symptomatologie onemocnění je poměrně výrazná. Včasnou návštěvou lékaře lze příčinu v rané fázi zcela odstranit..

Hormonální nerovnováha může v některých případech způsobit nahnědlý výtok před regulací. I malé změny v ukazatelích mohou negativně ovlivnit reprodukční funkci ženského těla. Příčin nerovnováhy hormonů může být několik:

 • Gastrointestinální poruchy;
 • Stres;
 • Aklimatizace;
 • Hormonální terapie.

Co naznačuje barva výboje?

Možné příčiny jejich vzhledu se mohou lišit v závislosti na barvě zvýraznění. Nejběžnější světle hnědé a tmavě hnědé mazanice.

Světlá barva může být důsledkem bakteriální vaginózy a dalších pohlavně přenosných infekcí, stejně jako mikrotrauma děložního čípku. Tmavě hnědý výtok zase naznačuje přítomnost sražené krve v něm..

Normální výtok před menstruací by neměl být doprovázen bolestivými pocity, svěděním a pálením. Opačný jev může naznačovat přítomnost patologií orgánů reprodukčního systému. Pokud mluvíme o fyziologické normě, pak by výtok u zdravé dámy měl být silný, mít barvu blízkou průhledné bílé a homogenní strukturu.

V některých případech se dívky mohou setkat s růžovými mazanicemi. Za hlavní důvod tohoto jevu se považuje užívání hormonální antikoncepce. Růžový maz se také může objevit v důsledku dříve utrpěného stresu nebo oslabené imunity. Kromě toho je výboj neobvyklé barvy jedním z vedlejších účinků nitroděložního tělíska. Důvody však mohou být mnohem závažnější: infekční onemocnění, nádory, polypy, hyperplazie endometria.

Černé skvrny se nejčastěji vyskytují při nedostatku hormonů štítné žlázy, užívání hormonální antikoncepce, stejně jako u pohlavně přenosných chorob. Dalším důvodem takového výtoku může být prudké zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti a časté namáhání. Polypy endometria se mohou také projevit jako špinění krvácení před menstruací..

Důvod k návštěvě lékaře

Mnoho žen si často klade otázku, zda je nutné navštívit lékaře, pokud se před menstruací potřísní. Ve skutečnosti návštěva gynekologa nikdy nebude nadbytečná. Existují určitá kritéria, která určují typ výboje (normální nebo patologický). Nejprve musíte věnovat pozornost jejich barvě. Hnědé skvrny mohou být příznaky onemocnění v těchto případech:

 • Výtok je doprovázen horečkou, bolestí nebo svěděním;
 • Nátěr se objeví uprostřed menstruačního cyklu. Doba trvání je od tří dnů nebo více;
 • Po každém pohlavním styku se objeví nátěr;
 • Špinění po zpoždění nejčastěji naznačuje těhotenství.

Pokud si tedy všimnete, že výtok změnil svou barvu, konzistenci nebo je doprovázen nepříjemnými pocity, musíte urgentně konzultovat gynekologa. Předepíše nezbytné testy, diagnostikuje a předepíše vhodnou metodu terapie.

Diagnostika

Kromě konzultace s odborníkem bude dívka muset projít testy na patogenní mikroflóru, AK, přítomnost pohlavně přenosných chorob. Jedním z povinných postupů při diagnostice příčin rozmazání je ultrazvuk pánevních orgánů a břišní dutiny. Všechna tato diagnostická opatření pomohou pochopit strukturní rysy pánevních orgánů a určit přítomnost polypů, cyst a dalších útvarů.

Léčba

Technika terapie primárně závisí na hlavních příčinách vzhledu nátěru. Špinavý výtok týden před menstruací je obvykle léčen protizánětlivými a hormonálními léky. Na základě složitosti situace lze předepsat injekce, pilulky nebo čípky.

Kromě toho lze k terapii použít lidové prostředky, zejména bylinky. Nejúčinnější jsou odvar z heřmánku, šalvěje a měsíčku. Můžete také použít bylinné sbírky, které použijete na sprchování nebo na přípravu čajů. Například heřmánkový vývar pomůže zmírnit zánět..

Mnoho žen vnímá své čtyřicítky jako hranici mezi mládím a úpadkem, není pro ně snadné přijmout jejich věk. Ve skutečnosti v této době dochází v těle k závažné hormonální změně, která negativně ovlivňuje pohodu i vzhled.