Jak zastavit krvácení pomocí fibroidů: doma nebo s drogami

Progrese růstu myomatózních novotvarů často způsobuje krvácení z děložních myomů. Ztráta krve je příznakem, který pomáhá diagnostikovat onemocnění. V počátečním stadiu onemocnění se krvácení začíná zesilovat až během menstruace. Postupně se objevuje intermenstruační krvácení. Konstantní ztráta krve vyvolává anémii a hypoxii. Včasná návštěva lékaře o ztrátě krve pomáhá zahájit léčbu včas a vyhnout se závažným následkům nemoci.

Proč se u fibroidů objevuje krev

Krvácení s myomy vyvolává nárůst myomatózních útvarů. Když začínají růst novotvary, mění se povaha endometria. Stává se mnohem silnější. Tloušťka endometria je nerovnoměrná. Během tvorby myomatózních uzlin u ženy se menstruace stává hojnější..

Normálně se děloha začíná stahovat během menstruace a odmítá endometrium. Sliznice dělohy opouští sraženiny. Na místě odtržených vrstev endometria se objevují zející cévy, ze kterých teče krev. Pravidelné kontrakce dělohy se začínají překrývat. Postupem času se tepny zavírají a ztráta krve se zastaví.

Příčinou krvácení do děložních fibroidů je přítomnost myomatózních novotvarů. Narušují normální spastické pohyby svalového rámu dělohy. V tomto případě zůstávají tepny otevřené, zejména v oblasti uzlu. Menstruace se postupně začíná měnit na děložní krvácení s myomy. Ztráta krve může trvat další týden nebo 2. Prodloužená ztráta krve vede k narušení cyklu, který je plný rozvoje neplodnosti. Vyvíjí se kvůli nesprávné a nerovnoměrné tvorbě vnitřní vrstvy děložního orgánu a také hormonální nerovnováze (vysoká koncentrace estrogenu).

Během raného těhotenství mohou fibroidy způsobit ztrátu krve. To vede k potratům nebo smrti dítěte. Pokud dojde ke krvácení, zavolejte sanitku, která vám pomůže udržet těhotenství.

Pozornost! Pokud existují dlouhé období, narušení cyklu, krvácení, měli byste přijít k lékaři na vyšetření a terapii.

Do ides krvácení

Krvácení s myomy má několik odrůd. Mohou se lišit v době výskytu. Podle typu ztráty krve lze předpokládat umístění a typ myomatózního nádoru.

Druhy krvácení s děložními myomy:

 • Menoragie je charakterizována hojným krvavým vaginálním výtokem, ke kterému dochází během menstruace. Ztráta krve špatně reaguje na terapii, trvá 1-1,5 týdne.
 • Metrorrhagia - krvavý výtok se objeví uprostřed cyklu, kdy se vajíčko začne formovat;
 • Menometroragie - hojný krvavý výtok se může objevit kdykoli v cyklu (během menstruace nebo mimo menstruační krvácení).

Během krvácení s myomem dělohy si pacienti stěžují na bolesti v bederní oblasti, dolní části břicha. Po pohlavním styku je často zaznamenán krvavý výtok s fibroidy. Mohou být špinaví, mírní nebo velmi silní..

Pacienti během děložního krvácení s fibroidy si stěžují na hypertermii (vysokou teplotu). Při analýze krve (KLA) dochází k výrazné leukocytóze (zvýšení leukocytů). Mohou signalizovat přítomnost zánětlivé reakce. V analýze je zaznamenána anémie, pokud má žena pravidelnou ztrátu krve z dělohy, trvá 6 měsíců nebo déle. UAC pomáhá diagnostikovat krvácení.

Pokud je velikost novotvaru velká, může se u ženy objevit zácpa, zhoršené vyprazdňování močového měchýře. S velmi velkými uzlíky umístěnými v oblasti fundusu dělohy je možná komprese žlučníku. To vede k jeho dysfunkci.

Konzervativní a chirurgická terapie

Metody používané ke snížení ztráty krve u pacientů s myomy zahrnují pohotovostní péči (je-li to nutné), konzervativní metody a chirurgické zákroky. Nouzová péče zahrnuje určitý algoritmus akcí, který pomáhá rychle zastavit ztrátu krve.

Jak zastavit děložní krvácení doma? Pokud má pacientka vysoce intenzivní krvácení z děložních myomů, měl by být přivolán záchranný tým. Když sanitka cestuje, měla by být žena položena na zádech (na pohovce nebo na podlaze). Musíte zvednout nohy, dát váleček, tašku nebo polštář. Je povoleno ohýbat nohy v kolenních kloubech.

Krvácení můžete zastavit nachlazením na břiše (láhev zmrzlé vody zabalená v ručníku). Tím se sníží intenzita ztráty krve. Pacientovi je podána tinktura Vikasol (10%) nebo Dicinon. Žena by měla dostat vodu, čaj. Vyplní deficit v objemu krve.

Konzervativní léčba krvácení zahrnuje jmenování hormonálních léků i hemostatických léků. Hormonální léky zahrnují:

 • Antikoncepce.
 • Gestageny.
 • Antigonadotropiny.
 • Gonadoliberinové přípravky.

Terapie kurzu je stanovena individuálně v závislosti na intenzitě ztráty krve. Ke snížení ztráty krve jsou předepsány hemostatické léky a léky, které upevňují cévní stěnu. Dobré prostředky jsou:

 1. Ascorutin.
 2. Tranexam.
 3. Etamsilat.

Pozornost! Hemostatické léky pro těžké období jsou předepsány pouze lékařem. Neměli byste je brát sami..

Chirurgická léčba zahrnuje mechanické odstranění nádoru. První manipulací je kyretáž, pokud je nádor mělký. Během kyretáže je odstraněno celé endometrium a samotný uzel. Externí subserózní uzly se často odstraňují pomocí laparoskopie. Vnitřní uzliny jsou odstraněny vaginálním přístupem. Pokud jsou uzliny více, nereagujte na konzervativní léčbu, jediným způsobem léčby je chirurgický zákrok (břišní). Během zásahu se děložní fibroidy provádějí společně s děložním orgánem. Pooperační odstranění dělohy (nebo pouze fibroidů), pacientovi je předepsán průběh antibiotické léčby.

U pacientů s myomy se často používá embolizace. Emboli se vstřikují do tepny, což narušuje průtok krve novotvarem. Velikost vzdělání klesá. Časem novotvar odumírá. Chirurgické odstranění nádoru lze provést laserovou expozicí. Používá se také ultrazvuk s vysokou intenzitou záření. Po chirurgickém ošetření se provádí ultrazvukové vyšetření k posouzení stavu endometria.

Reparátor Tranexam

Traneskam je lék, který snižuje intenzitu krvácení u pacientů s myomy a jinými patologiemi. Lék zmírňuje zánětlivou reakci, snižuje projevy alergií, zvyšuje tvorbu fibrinu. Léčivo se vyrábí ve formě tablet a injekčních forem. Aktivní složkou léčiva je kyselina tranexamová. Lék snižuje aktivitu profibrinolysinu, snižuje jeho přechod na fibrinolysin. Tyto látky zabraňují zastavení krvácení.

Přípravek Traneskam je předepisován ve formě tablet pacientům s hojným vaginálním výtokem s fibroidy a jinými onemocněními reprodukčního systému. Tento léčivý přípravek lze použít v případě ztráty krve během těhotenství, odtržení placenty. Injekční forma léku v gynekologii se používá, když je neúčinné nebo nemožné užívat tabletové formy přípravku Traneskam. Injekce přípravku Traneskam se také provádějí kombinací ztráty krve s onemocněním srážení krve.

Pacientům jsou předepsány tabletové formy léku pro silné krvácení. Lék je indikován v dávce 100-1500 mg třikrát až čtyřikrát denně. Pokud se u těhotné ženy objeví ztráta krve v důsledku fibroidů, je lék předepsán v dávce 250-500 mg denně. Pokud jsou myomy kombinovány s onemocněním koagulačního systému, přípravek Traneskam se používá v dávce 100-1500 mg. Průběh terapie je určen intenzitou ztráty krve a doprovodnými patologiemi. Léčba může trvat 3–10 dní. Pokud má pacient renální dysfunkci, dávka se upraví (500 - 1 000 mg). Během léčby je sledován kreatinin. U všech pacientů před a během léčby přípravkem Traneskam je předepsáno vyšetření fundusu..

Pozornost! Lék nemá toxický účinek na plod.

Jak zastavit krvácení pomocí myomů pomocí alternativních metod

Komplexní léčba fibroidů může zahrnovat alternativní způsoby léčby. K léčbě se používají léčivé byliny. Existují byliny, které snižují růst nádorů, posilují imunitní systém a snižují krvácení do myomů.

Byliny, které snižují růst novotvarů, zahrnují:

 • Sabelnik.
 • Čistota.
 • Borovaya děloha.
 • Tatarnik.

Rostliny, které posilují imunitní obranu, jsou Eleutherococcus, Ženšen, Radiola rosea. Byliny, které zastavují ztrátu krve, jsou:

 • Řebříček.
 • Heřmánek.
 • Poskok.
 • Kopřiva.

Z těchto rostlin lze připravit různé nálevy, odvary. V případě potřeby je lze kombinovat, aby se zlepšil léčivý účinek. Před použitím rostlin byste měli navštívit svého gynekologa. Provede vyšetření, vylučuje kontraindikace.

Jako nezávislou léčbu myomatózních novotvarů nelze použít bylinky. Měly by být používány jako součást obecné terapie. Pokud se u vás vyskytnou alergie nebo jiné nežádoucí účinky, přestaňte bylinky užívat..

Krvácení z děložních myomů

Myom je benigní novotvar, který se vyskytuje u mnoha žen. Ve většině případů však neexistují žádné příznaky a žena ani neví, že v její děloze jsou myomatózní uzliny. Diagnóza je stanovena náhodou, například během ultrazvukového vyšetření pánevních orgánů nebo břicha.

Fibroidy obecně nejsou nebezpečné. Jedná se o benigní formace, které se nikdy nemění na rakovinu. Mohou však způsobit docela nepříjemné příznaky. Jedním z nejčastějších je děložní krvácení.

Dlouhá období s děložními myomy

Obvykle je délka měsíčního cyklu u žen 25–31 dnů. Menstruace trvá 3 až 7 dní. Během této doby ztratí žena průměrně 50 ml krve - asi 2–3 lžíce. Maximálně - 80 ml.

Fráze „děložní krvácení“ může znamenat různé stavy, z nichž každý má svůj vlastní lékařský termín:

 • Menorrhagie je dlouhé, těžké období, které trvá déle než týden a během něhož ztrácí žena více než 80 ml krve. Vyskytují se pravidelně, přibližně ve stejných časových intervalech, jako jsou pravidelná období..
 • Metrorrhagia - nepravidelné krvácení, ke kterému dochází mezi obdobími.
 • Polymenorea - období, která se opakují častěji než o 21 dní později.
 • Menometroragie - časté, silné a nepravidelné krvácení.
 • Dysmenorea - bolestivá období.

Pro děložní myomy jsou nejcharakterističtější nepravidelná, bolestivá, bohatá a prodloužená období. Tyto příznaky jsou nejvýraznější během reprodukčního věku. Během menopauzy obvykle odcházejí (ale ne úplně), protože hladina hormonů v těle klesá a myomatózní uzliny se zmenšují.

Submukózní uzliny, které se nacházejí pod sliznicí v děložní dutině, zpravidla vedou k silné menstruaci a krvácení z myomů..

Zabraňují zmenšování sliznice, což způsobuje delší a silnější krvácení. Nejčastěji se projevují živými příznaky, zatímco uzly jiných lokalizací (v tloušťce stěny dělohy, venku) jsou často „tiché“. Submukózní uzel o průměru pouze 1-3 cm může vést k závažným příznakům.

Jaké příznaky se mohou objevit?

Pokud máte některý z následujících příznaků, musíte navštívit svého gynekologa:

 • Všimli jste si, že vaše menstruace je bohatší než dříve. Žena si může všimnout, že začala utrácet více hygienických prostředků, musí si vybrat více „kapek“.
 • Během menstruace jste se začali cítit horší, objevila se bolestivost. Znepokojen slabostí, zvýšenou únavou.
 • Prodloužená doba menstruace.
 • Existuje tlak, nepohodlí, bolest v pánvi.
 • Zvýšení břicha, něco hustého v něm cítit. Pokud je myom dostatečně velký, vyčnívá, viditelný, když žena leží na zádech.
 • Narušen bolestmi v pánvi, nohou.
 • Močení se stává častým nebo obtížně močitelným.
 • Zácpa.
 • Krev vyteče z pochvy, když nemáte menstruaci.

Tyto příznaky mohou naznačovat nejen myomy, nacházejí se v různých onemocněních. Přesnou diagnózu stanoví gynekolog po vyšetření a ultrazvuku.

Anémie s fibroidy

Konstantní ztráta krve způsobená fibroidy může vést k anémii. V krvi klesá hladina červených krvinek a hemoglobinu. Žena se neustále cítí unavená, zbledne, obává se bolesti hlavy a závratí. Někdy je chuť k jídlu zvrácená a přitahuje nepoživatelné věci - například můžete chtít okusovat kousek křídy. Vypadávání vlasů, lámavé nehty jsou také možné příznaky anémie..

Mozek anemické ženy je neustále v podmínkách hladovění kyslíkem. V mé hlavě je „mlha“, kvalita života klesá. Vzhled se zhoršuje. A to vše je způsobeno fibroidy.

Jak omezit a zastavit krvácení pomocí děložních fibroidů?

Chcete-li zastavit krvácení a normalizovat menstruaci, musíte odstranit příčinu problému. Všechno ostatní, včetně užívání doplňků železa a léků proti bolesti, jsou pouze dočasná poloviční opatření. Symptomatické fibroidy jsou přímou indikací k léčbě.

Dříve byly obecně k dispozici pouze dvě operace - odstranění myomů (myomektomie) nebo celé dělohy (hysterektomie). Žádná děloha - žádné krvácení - žádný problém. Pokud samozřejmě nezohledňujeme rizika, která jsou přítomna při jakékoli operaci, existuje relativně vysoká pravděpodobnost recidivy v příštích dvou letech a komplikací po odstranění jednoho z hlavních orgánů ženského reprodukčního systému.

V současné době existuje minimálně invazivní zásah - embolizace děložní tepny, zkráceně SAE. Během procedury lékař provede punkci v horní části stehna, zavede přes ni speciální katétr do děložní tepny a vstříkne embolizující lék. Ten se skládá z mikrosfér, které blokují tok krve myomatózní uzliny, myom je zbaven kyslíku a "vysychá" - je nahrazen pojivovou tkání. Rychlá, bezpečnější než myomektomie, bez anestézie (ale ne bolestivá - lokální anestézie se provádí v místě vpichu) a účinnost dosahuje 98%.

Nyní je metoda SAE již dobře prostudována a je používána na klinikách v Evropě jako rutinní procedura. Tento typ léčby je k dispozici také v Rusku.

Mnoho žen, které se zbavily fibroidů, s překvapením zjistilo, že život bez neustálé únavy, bolesti hlavy a „mlhy“ v hlavě je úplně jiný. Před a po jsou dva zcela odlišné státy. Kontaktujte nás, abyste se dozvěděli více o embolizaci děložních tepen a domluvili si schůzku.

Krvácení s myomy

Docela často je prvním projevem fibroidů krvácení. V důsledku ztráty krve se u žen rozvine akutní nebo chronická anémie. Lékaři v tomto případě navrhují odstranění dělohy spolu s myomatózními uzlinami. Nespěchejte s nimi souhlasit. Uklidněte se a zavolejte nám.

Spolupracujeme s klinikami pro léčbu fibroidů, které zaměstnávají lékaře, kteří používají inovativní metody léčby fibroidů. Provádějí minimálně invazivní zákrok - embolizaci děložní tepny. Poté se krvácení zastaví, struktura dělohy se úplně obnoví, fibroidní uzliny zmizí.

Budete telefonicky zaznamenáni na konzultaci s gynekologem. Naši odborníci zodpoví vaše dotazy online prostřednictvím e-mailu skype. Pořádáme vyšetření a léčbu v předních centrech pro léčbu děložních myomů v Moskvě. Naši specialisté s vámi budou v kontaktu ve všech fázích procesu léčby.

Příčiny krvácení z děložních fibroidů

Myom dělohy je nejčastějším gynekologickým onemocněním. Pokud jde o frekvenci diagnostiky, fibroidy jsou na druhém místě za zánětlivými onemocněními ženských pohlavních orgánů. Myom je diagnostikován u 20–40% žen v reprodukčním věku. Může se projevit jako krvácení během menopauzy..

Děložní myomy mají často asymptomatický průběh, ale spektrum jeho vedlejších účinků na zdraví a kvalitu života ženy je skvělé. Menoragie (prodloužené a hojné děložní krvácení, které se opakuje v pravidelných intervalech), anémie z nedostatku železa, neplodnost, chronická pánevní bolest - to je neúplný seznam příznaků myomů. Většina pacientů s myomy pociťuje psychologické nepohodlí z nutnosti provést operaci.

Mnoho gynekologů věří, že myomy vznikají pod vlivem provokujících faktorů:

 • časná menarche;
 • obezita;
 • vysoký krevní tlak;
 • potrat;
 • diagnostická kyretáž;
 • nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv.

Předpokládá se, že vývoj a růst fibroidů závisí na hladině ovariálních hormonů v krvi. Potvrzuje to vysoká frekvence tohoto onemocnění v reprodukčním období a jeho pokles u postmenopauzálních žen. Výzkum vědců potvrzuje klíčovou roli progesteronu a jeho receptorů při vývoji děložních myomů.

Gynekologové z předních klinik pro léčbu myomů v Moskvě zastávají názor, že děložní myomy se vyvíjejí pod vlivem mnoha traumatických faktorů. Hlavní je vaše menstruace. Během menstruace procházejí buňky myometria specifickými změnami, připravují se na nadcházející těhotenství. Po menstruaci se většina myocytů vrátí do původního stavu. Tyto buňky, jejichž struktura nepřišla do normálního stavu, se začnou v příštím cyklu dělit. Z nich se vyvíjejí myomatózní uzly..

K tvorbě fibroidů může dojít během nitroděložního vývoje plodu. Myocyty jsou negativně ovlivněny nedostatkem kyslíku, porušením poměru hormonů. Z nich se tvoří základy myomu. První příznaky onemocnění se objevují během puberty. Fibroidy způsobené hormonální nerovnováhou se mohou projevit jako krvácení během menopauzy. V tomto případě naši lékaři provádějí embolizaci děložní tepny.

Vlastnosti průběhu menopauzy s myomem

Pokles reprodukční funkce je doprovázen snížením sekrece ženských pohlavních hormonů. To ovlivňuje povahu množení buněk sliznice a svalové tkáně dělohy. U většiny pacientů gynekologové během vyšetření pozorují zesílení myometria.

Projevy menopauzy, vývoj nebo regrese fibroidů jsou způsobeny specifickými procesy těla každého pacienta. Fibroidy neovlivňují nástup menopauzy, ale mohou mít negativní dopad na vývoj menopauzy. U žen s nadváhou nebo obezitou se fibroidy zvyšují v důsledku přebytku ženských hormonů syntetizovaných tukovou tkání. Způsobují růst uzlin myomu.

Bioaktivní doplňky nebo fytoterapeutické léky, které ženy užívají samy, mohou nepříznivě ovlivnit zdraví ženy a vývoj fibroidů během menopauzy. Růst uzlů může být doprovázen krvácením myomy během menopauzy. S aktivním růstem vzdělání v menopauze se bolestivý syndrom zvyšuje. Bolest vyzařuje do bederní oblasti, dolních končetin. Pokud myom, který se zvýšil během menopauzy, tlačí na močový měchýř a konečník umístěný vedle dělohy, pacienti se obávají poruch močení a zácpy.

Výtok z děložních fibroidů během menopauzy je nejčastěji nevýznamný. Vzhled rozmazaného nahnědlého nebo krvavého výtoku je důvodem pro konzultaci s gynekologem. U velkých fibroidů je krvácení pozorováno u pacientů v menopauze. Jsou mylně považovány za menstruaci. V takové situaci žena nevěnuje pozornost patologickým projevům, považuje krvácení za normální. Kvůli velké ztrátě krve se mohou vyvinout závažné následky fibroidů - anémie, srdeční selhání, ztráta pracovní kapacity.

Pokud během menopauzy silně krvácíte myomy, zavolejte nám. Naši zaměstnanci naléhavě organizují konzultace s nejlepšími gynekology, kteří pracují na předních klinikách pro léčbu děložních myomů. Endovaskulární chirurgové urgentně provedou embolizaci děložní tepny. Injekcí embolizujícího léčiva vpíchnou do děložních cév punkcí femorální tepny. Průtok krve tepnami krmícími dělohu se zastaví a zastaví se krvácení.

Při velké velikosti nebo rychlém růstu fibroidů mohou ženy pociťovat bolesti v důsledku mechanického tlaku na orgány a nervy pánve. Často se zaznamenává zvětšení břicha. Ženy pociťují bolest při intimitě, slabost, zvýšenou únavu, nechutenství, závratě. Všechny příznaky zmizí během několika týdnů po embolizaci děložní tepny provedené našimi lékaři.

Známky krvácení u pacientů s myomy

Děložní krvácení s myomy během menopauzy nastává z následujících důvodů:

 • rychlý růst novotvaru;
 • umístění fibroidů pod sliznicí nebo ve svalové vrstvě dělohy;
 • zvýšení objemu pohlavního orgánu;
 • pokles elasticity a tonusu cév, kontraktilita dělohy.

Prodloužené děložní krvácení, které se opakuje v pravidelných intervalech, se nazývá menoragie. Tento stav je diagnostikován, když žena během hodiny ztratí asi 80 ml krve. U děložního myomu se také vyskytují metroragie. Toto je špinění mezi menstruacemi. Krvácení mohou mít různou intenzitu, mohou být v různé dny cyklu. Krev s děložními myomy je obvykle tmavě červená.

Během menopauzy dochází ke krvácení z děložních myomů v důsledku menstruace, která již dlouho skončila. Pacienti si stěžují na krvácení z genitálního traktu. Pokud se krvácení nezastaví spontánně, vyvine se akutní anémie. Pacient předloží následující stížnosti:

 • obecná slabost;
 • bezpříčinná únava;
 • závrať;
 • bolest hlavy.

Pacient může omdlít. Kůže a viditelné sliznice blednou. Zvyšuje se srdeční frekvence, snižuje se krevní tlak. Počet červených krvinek v krvi klesá, hladina hemoglobinu klesá.

Zastavení krvácení pomocí myomů

Během menopauzy si lékaři po vyšetření a stanovení všech faktorů zvolí metodu léčby fibroidů:

 • důvody pro rozvoj;
 • velikost a umístění myomatózních uzlů;
 • celkový stav pacienta;
 • přítomnost chronických onemocnění.

Konzervativní léčba fibroidů se provádí pomocí hormonálních léků: zoladex, dekapeptyl, nafarelin. Zasahují do produkce gonadotropinů. Velikost myomatózních uzlin klesá, menstruace se dočasně zastaví. Hormonální antikoncepce snižuje produkci estrogenu a zvyšuje hladinu prostaglandinů. Po obnovení hormonální rovnováhy se menstruační cyklus normalizuje, krvácení se zastaví pomocí fibroidů.

Chcete-li zastavit krvácení s fibroidy během menopauzy, gynekologové předepisují hemostatické léky:

 • vikasol;
 • etamsylát (dicinon);
 • tranexam.

Vikasol je syntetický ve vodě rozpustný analog vitaminu K. Podílí se na tvorbě protrombinu. Lék pomáhá normalizovat srážení krve. Etamsylát je účinným prostředkem k prevenci a zastavení krvácení. Droga má následující účinky:

 • zvyšuje adhezi povrchů destiček;
 • snižuje propustnost kapilár;
 • blokuje biologickou syntézu prostaglandinů, které způsobují narušení adheze krevních destiček, vazodilataci a zvýšenou permeabilitu kapilár.

Výsledkem je snížení krvácení a ztráty krve. Hlavní účinnou látkou hemostatického léčiva dicinonu je ethamsylát. Zastavuje krvácení pomocí děložních fibroidů během menopauzy zvýšením rychlosti tvorby primárního trombu. Po injekci dicinonu se terapeutický účinek objeví za 5-15 minut.

Tranexam patří k hemostatickým látkám. Kyselina tranexamová (hlavní složka léčiva) zpomaluje aktivaci plazminogenu a jeho přeměnu na plazmin. Má lokální a systémový hemostatický účinek na krvácení, které se vyvíjí na pozadí fibroidů během menopauzy.

Operace krvácení během menopauzy

V současné době gynekologové široce používají chirurgický zákrok k léčbě myomů - myomektomii (odstranění novotvarů při zachování dělohy). Po operaci zůstávají základy myomatózních uzlin ve svalové vrstvě dělohy. Riziko opětovného vývoje děložních myomů a krvácení během menopauzy přetrvává.

Myomektomická operace se provádí za přítomnosti následujících indikací:

 • hojné děložní krvácení se zhoršením celkového stavu pacientky;
 • přítomnost uzlů, které zvětšují dělohu až na 12 týdnů nebo více;
 • tendence k rychlému nárůstu myomatózních formací;
 • zkroucení pedikulu novotvaru s možným vývojem nekrózy tkáně fibroidů.

Myomektomie se provádí laparoskopickou a laparotomickou (břišní) metodou. Během laparoskopie je pacientovi provedeno několik malých řezů nebo vpichů do břišní stěny. Jejich prostřednictvím je zaveden manipulátor dělohy, plynová trubice a kamera, což umožňuje chirurgovi vidět operační pole na monitoru. Tato metoda chirurgického zákroku je šetrnější než operace břišní. Drobné poškození tkáně významně zkracuje pooperační období zotavení. Dutinová myomektomie umožňuje chirurgovi lépe vizualizovat všechny uzly, odstranit všechny viditelné útvary.

Obě intervence mají negativní aspekty. Po odstranění uzlů se na stěně dělohy tvoří jizvy. Nikdo nemůže předpovědět, jak se budou chovat během těhotenství a porodu. Po myomektomii zůstává riziko prasknutí dělohy během porodu. Gynekolog odstraní pouze ty uzliny, které vidí. Základy fibroidů zůstávají a od nich může růst fibroidů začít znovu.

Při provádění laparoskopické myomektomie se během operace může vyvinout krvácení. Aby zachránil život pacienta, musí chirurg řezat tkáně přední břišní stěny a odstranit dělohu. Operace se neprovádí pro akutní ztrátu krve a příznaky anémie.

U pacientů, kteří často během menopauzy krvácejí myomy, gynekologové doporučují provést hysterektomii - odstranění dělohy. Toto je vážná traumatická operace. Po ní je žena zbavena důležitého orgánu reprodukčního systému. Nezáleží na tom, že její reprodukční funkce je úplná. Mnoho pacientů identifikuje ženskost s dělohou. Během menopauzy vedou aktivní sexuální život, jehož kvalita se po odstranění dělohy zhoršuje. Syndrom posthysterektomie se často vyvíjí po odstranění dělohy. Jeho ženy nejsou snášenlivější než menopauza.

Je nebezpečné provádět volumetrický chirurgický zákrok na pozadí probíhajícího děložního krvácení. Během zásahu mohou nastat komplikace. Pooperační období je obtížné. Břišní hysterektomie pro děložní myom během menopauzy, komplikovaná krvácením, je rizikovým faktorem pooperačních infekčních a nejnebezpečnějších tromboembolických komplikací. Na rozdíl od hysterektomie je embolizace děložní tepny bezpečný postup, který nezpůsobuje komplikace. Po ukončení procedury se krvácení okamžitě zastaví, příznaky anémie zmizí.

Spojené arabské emiráty jsou účinnou metodou k zastavení krvácení u fibroidů

Lékaři našich klinik pro léčbu myomů během menopauzy používají nejúčinnější a nejméně traumatizující metodu - embolizaci děložní tepny. Tato technika se úspěšně používá u žen v jakékoli fázi menopauzy..

Fibroidy dostávají výživu výhradně z velké děložní tepny, která je terminálem. Během procedury embolizace děložní tepny vstřikuje endovaskulární chirurg embolizující látku do velkých tepen. Obsahuje malé polymerní korálky. Embolizující léčivo vstupuje do tepen dělohy katétrem zavedeným do femorální tepny. Embolie se dostanou na konec arteriálních cév, které napájí myomatózní uzliny, a ucpávají je. Průtok krve tepnami se zastaví, krvácení se zastaví.

Myoma ztrácí přísun kyslíku, což dále vede k jeho postupnému snižování a zpětnému vývoji. Samotná děloha přijímá dostatek kyslíku a živin prostřednictvím rozsáhlé sítě malých krevních cév. Během několika měsíců se myomy sníží o 40%, za rok dokonce i velké útvary ztratí až 60% svého objemu.

Na našich klinikách se embolizace děložních tepen provádí v lokální anestezii a nezahrnuje poškození tkáně. Samotný postup trvá asi půl hodiny. Lékaři sledují pacienta až do konce dne zákroku. Po 1-2 dnech může žena vést normální život a pracovat bez známek zhoršení.

Proceduru embolizace děložní tepny provádí na našich klinikách endovaskulární chirurg. Má speciální znalosti v oblasti cévní chirurgie, bere v úvahu zvláštnosti prokrvení reprodukčního systému ženy. Naši lékaři mají rozsáhlé zkušenosti, zlepšují svou kvalifikaci, zlepšují své znalosti a dovednosti v oblasti endovaskulární chirurgie. Po provedení SAE na našich klinikách u pacientů trpících děložními myomy během menopauzy se krvácení okamžitě zastaví.

 1. Savitsky G.A., Ivanova R.D., Svechnikova F.A. Úloha lokální hyperhormonémie v patogenezi rychlosti nárůstu hmotnosti nádorových uzlin v myomu dělohy // Porodnictví a gynekologie. - 1983. - T. 4. - S. 13-16.
 2. Sidorova I.S. Děložní myomy (moderní aspekty etiologie, patogeneze, klasifikace a prevence). V knize: Myom dělohy. Vyd. JE. Sidorova. M: MIA 2003; 5-66.
 3. Meriakri A.V. Epidemiologie a patogeneze děložních myomů. Sib Med Zhurn 1998; 2: 8--13.
 4. Bobrov B.Yu. Embolizace děložních tepen při léčbě děložních myomů. Aktuální stav čísla // Journal of Obstetrics and Women's Diseases. 2010. č. 2. S. 100-125
 5. B. Yu. Bobrov, SA Kapranov, VG Breusenko a kol. Embolizace děložní tepny: moderní pohled na problém. „Diagnostická a intervenční radiologie“, svazek 1, č. 2/2007

Jak rychle zastavit krvácení pomocí děložních fibroidů?

Fibroidy znamenají benigní nádor ve svalové vrstvě dělohy, který je častěji diagnostikován v pozdním reprodukčním věku. Onemocnění se projevuje ve formě tvorby jednoho nebo více myomatózních uzlů kulatého tvaru, které se skládají z prokládání vláken hladkého svalstva.

Navzdory benigní povaze nádoru vyžaduje krvácení pomocí fibroidů zvláštní pozornost. Jak to zastavit, jakými metodami se lékař rozhodne po důkladné diagnostice. Vzhled myomů je důvodem pro vyšetření u gynekologa. Znát umístění a velikost fibroidů, lékař může zvolit taktiku léčby, zabránit ztrátě krve a stabilizovat přirozené hormonální pozadí ženy.

Proč krvácí

Když fibroid začíná růst, komprimuje sousední orgány a deformuje krevní cévy, které procházejí jejím tělem. S růstem ztrácí endometriální vrstva svou pružnost a snižuje kontraktilitu dělohy. V důsledku neúplné kontrakce se otevírá děložní krvácení.

Ztráta krve v myomech často vede k tomu, že je žena hospitalizována, protože pacient může ztratit více než 80 ml krve denně. Nejhojnější špinění může nastat u sumbukózního typu nádoru, protože takový novotvar narušuje schopnost orgánu stahovat se.

Pokud krvácení pokračuje, povede to k rozvoji anémie. Taková patologie způsobuje vážné poškození zdraví žen. Někdy ztráta krve během postmenopauzálního období naznačuje, že fibroid se degeneruje do maligního nádoru.

Ke krvácení z myomů dochází z následujících důvodů:

Důležité informace: Návod k použití tablet Dicinonu pro krvácení z dělohy a kolik dní můžete vypít (prick)

 • snížený vaskulární tonus oběhového systému;
 • vysoká koncentrace ženských pohlavních hormonů - estrogeny;
 • rychlý růst benigního nádoru;
 • zhoršená schopnost dělohy stahovat se.

Klinický obraz

Některé typy fibroidů se často po dlouhou dobu nijak neprojevují, zejména v počátečních fázích vývoje, což situaci jen zhoršuje. Nejčastěji jsou objeveny náhodou při rutinním vyšetření gynekologem. Proto je každá dívka a žena od puberty povinna navštívit gynekologa a sledovat její reprodukční zdraví..

Stupeň projevů symptomů přímo závisí na lokalizaci myomatózních uzlin a rychlosti jejich růstu. Například příznaky fibroidů lze vyjádřit:

 • slabost v těle;
 • diagnostikována anémie;
 • pravidelná bolest v dolní části břicha;
 • ostrá bolest během menstruace, která vyžaduje použití léků proti bolesti;
 • poruchy cyklu;
 • intermenstruační špinění;
 • časté nutkání močit;
 • systematická zácpa;
 • bolesti zad a dolních končetin;
 • neplodnost;
 • bolest při pohlavním styku.

Pokud náhle během menstruace došlo k hojnému krvácení doprovázenému silnou bolestí, pravděpodobně to naznačuje přítomnost vyvíjejícího se myomu. Je nutné naplánovat návštěvu gynekologa.

Příznaky

Děložní myomy v rané fázi vývoje jsou asymptomatické. Když orgán začne růst, objeví se následující příznaky:

 • menstruace trvá déle než týden;
 • slabost a extrémní únava;
 • zhoršení celkového stavu;
 • výskyt sraženin v menstruační krvi;
 • ostrá bolest v dolní části zad a dolní části břicha.

Nejčastěji dochází ke krvácení, když jsou fibroidní uzliny podřadné. Když nádor roste, začne mačkat blízké orgány - konečník a močový měchýř. To vede k narušení močení a zácpy. Pokud je fibroid velký, nachází se pod serózní membránou dělohy a roste směrem k břišní dutině, pak se břicho zvětšuje.

Pokud krvácení s fibroidy vede ke špatnému oběhu, může mít žena zvýšenou tělesnou teplotu. V dolní části břicha se objeví tažná bolest, objeví se nažloutlý výtok. Výsledky krevních testů ukazují zvýšený počet leukocytů a rychlost sedimentace erytrocytů. Pacient potřebuje urgentní operaci.

Nádor často způsobuje neplodnost. Myomový uzel, který se nachází pod sliznicí, vede k deformaci děložní dutiny. Embryo se nemůže připojit ke své stěně a těhotenství je ukončeno. Pokud dojde k těhotenství u fibroidů, pak to pokračuje komplikacemi.

Intermenstruační výtok a acyklické krvácení

Krvavý výtok, ke kterému dochází uprostřed cyklu, je jedním z nejvýraznějších příznaků fibroidů. Podle recenzí je tento jev zaznamenán poměrně často. Žena si stěžuje, že má menstruaci každé 2 týdny nebo se rozmazává před očekávaným datem pravidelného krvácení, ale tento stav má úplně jinou příčinu. Nejedná se o měsíční, ale o intermenstruační špinění, které se vyskytuje hlavně u intersticiálního a submukózního myomu. Jejich intenzita se může pohybovat od sporého hnědého výboje po hojný šarlat, připomínající celé období..

Intermenstruační výtok uprostřed cyklu se často změní na krvácení. Výtok se zesiluje, stav ženy se zhoršuje na pozadí ztráty krve. Výsledkem je jedna - hospitalizace v nemocnici a kyretáž děložní dutiny. Podle indikací se provádí intenzivní terapie, korekce anémie atd..

Diagnostika

Pokud silně krvácí, existuje podezření na myomy. Pro stanovení přesné diagnózy lékař nasměruje ženu na následující testy:

 • Bimanuální vyšetření pochvy. S touto metodou, zvýšení dělohy, nerovnosti jejího povrchu, v některých případech se lékaři podaří nahmatat těsnění a hrbolky.
 • Ultrazvuk. Díky této studii se hodnotí velikost a stav myomu, stejně jako jeho umístění. Vyšetření se provádí pomocí transvaginální nebo transabdominální sondy.
 • Magnetická rezonance. Prováděno v případě, že ultrazvuk nebyl příliš poučný. Metoda se vyznačuje vysokým rozlišením.
 • Obecná analýza krve. Podle hladiny hematokritu a hemoglobinu je detekována anémie. V přítomnosti zánětlivého procesu v děloze je pozorována změna koncentrace leukocytů.
 • Hodnocení hormonálních hladin. Provádí se stanovením hladiny hormonů štítné žlázy a nadledvin, progesteronu, estrogenu, prolaktinu, LH, FSH. Díky této diagnostické metodě jsou identifikovány možné endokrinní poruchy, které způsobují vývoj fibroidů..
 • Angiografie. V tomto případě se do krve vstřikuje rentgenkontrastní látka s dalším rentgenovým vyšetřením. Pomocí této diagnostiky je možné vizualizovat oběhový systém novotvaru a posoudit vlastnosti přívodu krve do nádoru..

Důležitá informace: Kolik dní krvácení (krvácení) po císařském řezu

Kromě toho můžete diagnostikovat krvácení pomocí myomů pomocí:

 • Hysteroskopie. V tomto případě je do vagíny vložen endoskop, díky kterému je detekován submukózní myom v děloze..
 • Laparoskopie. V břišní dutině je vytvořen otvor, do kterého je vložena sonda s kamerou. S jeho pomocí jsou vizualizovány subserózní formace.

Tyto metody vám umožňují odebrat malé množství materiálu z uzlu pro histologické vyšetření. To je nezbytné k určení typu nádoru..

Lék tranexam

Traneskam je lék, který snižuje intenzitu krvácení u pacientů s myomy a jinými patologiemi. Lék zmírňuje zánětlivou reakci, snižuje projevy alergií, zvyšuje tvorbu fibrinu. Léčivo se vyrábí ve formě tablet a injekčních forem. Aktivní složkou léčiva je kyselina tranexamová. Lék snižuje aktivitu profibrinolysinu, snižuje jeho přechod na fibrinolysin. Tyto látky zabraňují zastavení krvácení.

Přípravek Traneskam je předepisován ve formě tablet pacientům s hojným vaginálním výtokem s fibroidy a jinými onemocněními reprodukčního systému. Tento léčivý přípravek lze použít v případě ztráty krve během těhotenství, odtržení placenty. Injekční forma léku v gynekologii se používá, když je neúčinné nebo nemožné užívat tabletové formy přípravku Traneskam. Injekce přípravku Traneskam se také provádějí kombinací ztráty krve s onemocněním srážení krve.

Pacientům jsou předepsány tabletové formy léku pro silné krvácení. Lék je indikován v dávce 100-1500 mg třikrát až čtyřikrát denně. Pokud se u těhotné ženy objeví ztráta krve v důsledku fibroidů, je lék předepsán v dávce 250-500 mg denně. Pokud jsou myomy kombinovány s onemocněním koagulačního systému, přípravek Traneskam se používá v dávce 100-1500 mg. Průběh terapie je určen intenzitou ztráty krve a doprovodnými patologiemi. Léčba může trvat 3–10 dní. Pokud má pacient renální dysfunkci, dávka se upraví (500 - 1 000 mg). Během léčby je sledován kreatinin. U všech pacientů před a během léčby přípravkem Traneskam je předepsáno vyšetření fundusu..

Pozornost! Lék nemá toxický účinek na plod.

Jak zastavit krvácení pomocí děložních fibroidů

Pokud dojde ke krvácení u myomů, měla by být léčba prováděna pouze pod dohledem lékaře. Za tímto účelem jsou předepsány léky, které zastavují krev, nebo se provádí chirurgický zákrok..

S pomocí léků

Léčba je zvolena, pokud jsou k dispozici následující indikace:

 • bolesti dolní části břicha;
 • po škrábání uplynulo méně než šest měsíců;
 • menstruační cyklus je narušen, menstruace je zpožděná nebo zcela chybí;
 • puberta ještě nepřišla;
 • existují kontraindikace pro operaci.

Krvácení z myomů je zastaveno pomocí hormonálních a nehormonálních látek. Tyto zahrnují:

 • Kyselina tranexamová (Tranexam, Exacil). Zastavuje děložní krvácení a předchází zánětu.
 • Agonisté GnRH (Gonadoliberin). Nedovolte tvorbu estrogenů, přispívejte ke snížení myomatózních uzlin, zastavte krvácení.
 • Perorální antikoncepce. Normalizují koncentraci hormonů, eliminují bolest a snižují množství krevních sekretů. Díky těmto lékům se objem nádoru snižuje a jeho růst se zastaví..
 • Duphaston. Zabraňuje abnormálnímu množení pojivových a svalových tkání, obnovuje cyklus, normalizuje endometrium.
 • Mifepriston, tamoxifen. Jedná se o antigestogeny, které zlepšují hormonální hladiny před menopauzou. Krvácení se zastaví v důsledku zvýšené kontrakce svalové vrstvy dělohy.
 • Přípravky obsahující železo (Totema, Aktiferrin). Užíváno s nízkou hladinou hemoglobinu.
 • Koagulant (dicinon). Zastaví silné krvácení v případě nádoru.

Užívání drog bez lékařského předpisu je zakázáno, protože může zhoršit průběh onemocnění.

Chirurgická metoda

Fibroidní chirurgie se provádí v následujících případech:

 • nádor dosáhl velké velikosti;
 • vyvinula se endometrióza;
 • rychlý růst benigního vzdělání;
 • syndrom přetrvávajícího krvácení a bolesti.

Pro chirurgickou léčbu krvácení fibroidy se používají následující techniky:

 • Embolizace děložních tepen. Do lumen tepny se vstřikuje speciální látka, díky níž je blokována výživa nádoru a zmenšena jeho velikost.
 • Kyretáž pro diagnostické účely. Čistí dělohu od krevních sraženin a přerostlé vrstvy endometria, zastavuje průtok krve.
 • Cílená ablace. Myomatózní formace jsou zničeny působením termálního ultrazvuku.
 • Myomektomie. Odstranění nádoru bez ovlivnění dělohy.
 • Hysterektomie. Odstranění dělohy.

Důležité informace: Proč se během (konečného) močení u žen vyskytují v moči krevní sraženiny a co dělat při léčbě močové trubice

Všechny chirurgické zákroky se provádějí v anestezii. Výsledkem takové léčby je dosažení příznivé prognózy. Ale po operaci byste měli být pravidelně sledováni gynekologem..

Lidové léky

Děložní krvácení s myomy je nebezpečné pro své vážné následky.

Mnoho žen se uchýlí k různým hemostatickým rostlinným přípravkům a přípravkům. Ale většina lékařů důrazně nedoporučuje samoléčbu..

Při hojné a pravidelné ztrátě krve je nutné konzultovat s odborníkem. Je možné použít tradiční medicínu pouze v kombinaci s léčbou nádoru..

K léčbě časných stadií myomů můžete použít řezačku bylin. Je nutné z něj jemně vytlačit šťávu. Tento lék by měl být užíván s vodou. Pokud je rostlina sušená, může být napařena. Tento lidový lék musí být užíván několikrát denně..

Pomeranč má vynikající hemostatický účinek. Chcete-li připravit lék, musíte vzít slupku oloupaných citrusových plodů a vařit ji ve velkém množství vody, dokud nezůstane malé množství tekutiny. Musíte užívat tradiční medicínu denně po dobu několika týdnů..

Řebříček se může pochlubit také účinným účinkem na ženské tělo s děložním krvácením. Může být použit jako čaj nebo infuze. Léčivá rostlina urychluje srážení krve, což pomáhá zastavit intenzivní vypouštění.

Aby se zabránilo krvácení u fibroidů, stojí za to použít kopřivu. Pokud je v domě suchá tráva, lze ji nalít horkou vodou a vařit 10-15 minut. Poté se nechá vychladnout a užívá se několikrát denně po dobu jednoho nebo dvou týdnů..

Šťavnaté bobule kalina obyčejného zastaví krvácení o nic horší. Zralé plody je třeba složit do hustého lněného plátna a dobře je vymačkat. Do čerstvě vymačkané šťávy je třeba přidat trochu cukru. Je nutné užívat tento lék spolu s malým množstvím vody několikrát denně..

Krvácení s myomy

Poslední aktualizace: 11.02.

Obsah článku

 • Co jsou to myomy a proč krvácí?
 • Co způsobuje krvácení s myomy?
 • Krvácení z děložních fibroidů: příznaky
 • Krvácení s myomy: věkové rysy
 • Krvácení s myomy: jak přestat?
 • Myom: léčba krvácení
 • Důsledky děložního krvácení: jaké je nebezpečí?
 • Doporučení pro prevenci a obnovení krvácení u fibroidů
 • Hygiena jako předpoklad úspěšného zotavení
 • Výsledek

Myom je benigní nádor, který se tvoří ve svalové vrstvě dělohy. Samotný nádor nekrvácí, ale může způsobit silné krvácení z genitálního traktu a důvod pro urgentní operaci. Rostoucí nádor poškozuje hladké svaly a zmenšuje pružnost penisu. Z tohoto důvodu začíná být endometriální vrstva odmítána, což způsobuje ztrátu krve..

Krvácení je důvodem k okamžité návštěvě lékaře

Neměli byste si však myslet, že krvácení pomocí děložních fibroidů je extrémně hojný výtok - jejich intenzita může být odlišná: od mírného krvácení po ztrátu život ohrožujících objemů. V každém případě jsou stopy po vypouštění na prádle důvodem pro naléhavou konzultaci s odborníkem a ne pro domácí samoléčbu. Jakékoli léky a alternativní metody by měl předepisovat ošetřující lékař, který zvolí léčebný postup a dávkování. Zanedbání tohoto pravidla může mít za následek odstranění dělohy. V článku se budeme zabývat možnostmi prevence a algoritmem akcí při detekci krvácení a pochopíme, jaké typy fibroidů existují a jak zastavit děložní krvácení pomocí fibroidů.

Co jsou to myomy a proč krvácí?

Nádor, nazývaný myom, je tvořen pojivovou tkání a buňkami hladkého svalstva. Vzniká hluboko v tkáních a do určitého bodu je malým uzlem, který nijak nevyniká na vnitřním nebo vnějším povrchu postiženého orgánu. Jakmile se velikost začne zvětšovat, může se tvorba nádoru objevit jak v děložní dutině, tak mimo ni - zvenčí. Jeho umístění určuje pravděpodobnost vývoje děložního krvácení. Výtok se zpravidla objevuje, pokud fibroid „odešel“ do dělohy. Kromě lokalizace nádoru je výskyt krvácení ovlivněn:

 • velikosti leiomyomu - u malých velikostí do 2,5 cm je výskyt krve nepravděpodobný, pouze pokud nemluvíme o submukózních formacích na noze;
 • různé patologické stavy v anamnéze, například vývoj endometriózy, přítomnost polypů nebo hyperplastické procesy endometria;
 • zdraví a pohodu pacienta, nemoci krve.

Co způsobuje krvácení s myomy?

Děložní krvácení s děložními myomy se může časem zvyšovat. Takový výsledek je možný pod vlivem následujících faktorů:

 1. intenzivní nárůst oblasti postiženého endometria;
 2. hyperplastické změny, kterými prochází sliznice;
 3. zhoršení kontraktility orgánů;
 4. zvýšení počtu žilních plexusů;
 5. nízký cévní tonus.

Všechno výše uvedené ovlivňuje strukturu dělohy, mění ji a vede k dysfunkci.

Úloha hormonů v růstu děložních myomů

Krvácení z děložních fibroidů: příznaky

K rozvoji děložního krvácení za přítomnosti fibroidů může dojít několika způsoby. Prekurzory ohrožujícího stavu lze nazvat prodloužením načasování menstruace, bolestí v bederní oblasti a malou pánví. Specialisté identifikují tři hlavní typy děložního krvácení:

 • Menoragie se vyznačují vysokou dobou trvání a hojností, ale shodují se s menstruačním cyklem..
 • Metroragie se vyskytují spontánně, často uprostřed menstruačního cyklu, jsou charakteristické pro mnohočetné intersticiální myomy.
 • Menometroragie se mohou objevit kdykoli, shodovat se nebo nesouhlasit s menstruací, jsou velmi hojné, časté a jsou známkou zanedbávání nemoci.

S rozvojem benigního nádoru může také krvácet různými způsoby. Uprostřed cyklu je slabý výtok bez bolesti. Během menstruace je hodně krve, objevuje se bolestivost. Bolest vyzařuje do perinea a křížové kosti, má křečovitý charakter. Takové krvácení často vyžaduje chirurgickou léčbu.

Věkové rysy s děložními myomy

Krvácení s myomy: věkové rysy

Krvácení z děložního myomu u žen ve věku 45-50 let, tj. Během menopauzy, je alarmujícím signálem, protože pacienti, kteří přirozeně snižují produkci pohlavních hormonů, by neměli pociťovat bolestivé stavy a pozorovat jakýkoli výtok krve po dobu nejméně jednoho roku. Vzhledem k tomu, že pouze na základě stížností pacientů během menopauzy je poměrně obtížné určit krvácení pomocí fibroidů, gynekologové doporučují věnovat pozornost následujícím nepřímým známkám vývoje onemocnění:

 • jakékoli stopy krve na prádle a hygienických výrobcích během menopauzy;
 • přetrvávání nebo nárůst v obdobích s věkem.

Pro přesnou diagnózu musíte kontaktovat odborníka. protože krvácení z děložních myomů může způsobit nejen myomy, ale také zhoubný nádor.

Léčba krvácení děložními myomy

Krvácení s myomy: jak přestat?

Jak zastavit děložní krvácení pomocí fibroidů je otázkou zachování zdraví. Není vždy možné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Jak samostatně posoudit závažnost vašeho stavu a jaké kroky je třeba podniknout jako první?

 1. Nejprve musíte odhadnout míru ztráty krve. Již jsme výše napsali, jak to udělat pomocí hygienických výrobků..
 2. Neléčte se, ale snažte se co nejdříve dostat na místo, kde můžete zavolat sanitku. Současně byste neměli dělat náhlé pohyby, snažte se zůstat klidní..
 3. Pokud není výtok příliš hojný, měli byste okamžitě kontaktovat vaši předporodní kliniku a nezapomeňte vyměnit vložky a sledovat dodržování intimní hygieny, například pomocí produktů řady Ginokomfort.
 4. Složit povinnou zkoušku, která zahrnuje:
 • gynekologické vyšetření k vyloučení poranění nebo jiných onemocnění reprodukčního systému;
 • Invaginální ultrazvuk k detekci přítomnosti, počtu a velikosti myomatózních uzlin;
 • krevní testy k určení těhotenství a stupně anémie;
 • laparoskopie k přesnějšímu určení stavu dělohy.

Myom: léčba krvácení

Univerzální metodou léčby krvácení myomem dělohy u všech netehotných žen je diagnostická a léčebná kyretáž orgánové dutiny. Intervence se provádí pomocí krátkodobé anestezie v nemocničním prostředí. Pomocí LDV je zastaveno krvácení v případě myomů, odstraněna postižená odmítnutá vrstva endometria. Odstraněná tkáň je odeslána k histologickému vyšetření.

Léčba krvácení děložními fibroidy je určena výsledky vyšetření a testů. Může se skládat z:

 • hormonální terapie ke snížení velikosti uzlin a přípravě na operaci;
 • konzervativní myomektomie, to znamená odstranění nádoru bez odstranění dělohy;
 • embolizace tepen procházejících dělohou k blokování průtoku krve v oblasti myomu a její další regrese;
 • hysterektomie - úplné odstranění dělohy, jako jedna z nejextrémnějších metod boje proti krvácení. Pouze pro zásadní indikace;
 • užívání hemostatických léků na bázi kyseliny tranexamové, vitaminu K intramuskulárně nebo orálně. Používají se také léky, které zvyšují srážlivost krve;
 • jako doplněk při převodu z nemocnice na ambulantní léčbu pod dohledem lékaře můžete také užívat bylinné přípravky na bázi dělohy boru, červeného kartáče, kopřivy a dalších rostlin s hemostatickým účinkem.

Důsledky děložního krvácení: jaké je nebezpečí?

Největším rizikem hojného krvácení u fibroidů je rozvoj anémie nebo anémie. Vážná ztráta krve, intenzita krvácení může dokonce vést k smrti.

Dalším rizikem, které se může vyvinout při krvácení z dělohy, je šoková bolest. Jakmile intenzita bolesti překročí prahovou hodnotu bolesti, může se objevit šokový stav, který je fatální pro ženy, které prodělaly infarkt, srdeční selhání a další doprovodná onemocnění, jejichž kombinace může také způsobit srdeční zástavu.

Diagnostika a léčba děložních myomů. Zdroj - zdravý život!

Anafylaktický šok je dalším důležitým bodem, který je třeba vzít v úvahu při zastavení děložního krvácení. Přísně sledujte, zda seznam léků používaných k léčbě nezahrnuje léky, na které vaše tělo reaguje alergickými projevy.

Kromě toho může přítomnost krve v děložní dutině a v pochvě vést k rozvoji bakteriální infekce, zejména při nedostatečné hygieně..

Hygiena pro děložní myomy

Doporučení pro prevenci a obnovení krvácení u fibroidů

Bylo možné zastavit krvácení do děložních fibroidů, co dělat dál? Dispenzární pozorování by mělo pokračovat bez selhání, zvláště pokud byla použita chirurgická léčba. Někteří odborníci vylučují sledování pacientů, kteří úplně odstranili dělohu. I po jeho úplném odstranění by však měl být odborník po dlouhou dobu sledován, aby se vyloučil vývoj patologických stavů pánevních orgánů. Odstranění přídavků v plodném věku vede ke stanovení permanentní hormonální terapie, kterou nelze nekontrolovatelně provádět.

Preventivní metody, které by měly pomoci vyloučit fibroidy a krvácející otvory, zahrnují:

 • přísné dodržování intimní hygieny pomocí speciálních produktů pro jemnou péči o intimní oblast, například gel na intimní hygienu Ginokomfort;
 • prevence potratů v jakékoli fázi těhotenství pomocí moderní antikoncepce;
 • normalizace hormonálních hladin pomocí léků;
 • rychlá a kvalitní léčba poporodních komplikací jakékoli etiologie;
 • pravidelné návštěvy specialisty za účelem identifikace jakýchkoli onemocnění reprodukčního systému.

Hygiena jako předpoklad úspěšného zotavení

Není žádným tajemstvím, že dodržování hygienických norem, zejména intimní oblasti, je zárukou zdraví nejen samotné ženy, ale i jejího partnera a potomků. Pravidla osobní hygieny jsou osvojována v raném dětství a následně musí být přísně dodržována po celý život..

Aby se eliminovalo nepohodlí s krvácením z dělohy a zabránilo se bakteriální kontaminaci, je třeba použít následující produkty populární řady Ginokomfort:

 • Revitalizující intimní gel - vhodný k odstranění vaginálního nepohodlí. Obnovuje přirozenou rovnováhu pokožky v intimní oblasti a mikroflóru sliznice po zánětlivých onemocněních.
 • Mycí gel pro intimní hygienu "Basic Care" - poskytuje pohodlí a bezpečnost, je vhodný pro každodenní použití a výborně chrání před vývojem patogenní mikroflóry na vaginální sliznici.

Všechny produkty Ginokomfort jsou skvělé pro ženy jakéhokoli věku a s jakýmkoli zdravotním stavem, v kombinaci s jakoukoli terapií a jsou nepostradatelné v období zotavení.

Intimní gel pro zdraví žen

Pojďme to shrnout

Příčin děložního krvácení na pozadí fibroidů, jak jsme již zjistili, může být docela dost. Výslovné příznaky a široká škála možností léčby vám umožní účinně se vypořádat s bolestivým stavem, ale pouze v případě, že včas vyhledáte lékařskou pomoc od odborníků. V takovém stavu by neměla být povolena žádná samoléčba! Pozitivní výsledky nepřinese ani samopodání léků ke zlepšení srážení krve, ani bylinná terapie, ani hormonální terapie prováděná bez pečlivého dohledu lékaře..

Jakékoli zpoždění v diagnostice a léčbě děložního krvácení může vést ke ztrátě zdraví a dokonce k ohrožení života. Neváhejte pravidelně kontaktovat předporodní kliniku kvůli rutinním kontrolám. Včasná identifikace myomatózních uzlin a kontrola stavu pomohou vyhnout se problémům a zabránit velké ztrátě krve.

 1. Ailamazyan E.K. Havarijní péče v extrémních podmínkách v porodnické praxi. - SPb, 2003.
 2. Bodyazhina V.I., Zhmakin K.N., Kiryushchenkov A.P. Porodnictví. - M.: Medicine, 1986. - 496 s.
 3. Gynekologie: Učebnice / Ed. G.M. Savelieva, V.G. Breusenko. - M.: GEOTAR-MED, 2004.-- 480 s..
 4. Bokhman Ya.V. Průvodce po onkogynekologii, - L.: Foliant, 2002.
 5. Malevich K.I., Rusakevich P. Léčba a rehabilitace při gynekologických onemocněních. - Minsk, 1994.-- 367 s.

K udržení reprodukčního zdraví musí žena věnovat náležitou pozornost svému hormonálnímu pozadí. Abyste pochopili, co se stane s hormony před menstruací, musíte vědět, jak se v těle produkují a fungují různé chemické prvky..