Přípravy na menopauzu z návalů horka - seznam. Hormonální a nehormonální látky pro menopauzu u žen

Po menopauze mnoho žen pociťuje nepříjemné příznaky. Může to být pocení, náhlé zimnice nebo horečka. V lékařské terminologii se tento jev nazývá „návaly horka“. Aby lékaři pocítili úlevu a užívali si života, doporučují užívat léky na návaly horka během menopauzy.

Co užívat při menopauze z návalů horka

Stav, který žena prožívá v dospělosti, lze vysvětlit skutečností, že po ukončení menstruace začíná restrukturalizace těla. Projevy tohoto období jsou individuální. V některých případech není užívání drog vyžadováno. Ošetřující lékař by měl po rozhovoru s pacientem rozhodnout, zda užít pilulky s menopauzou z návalů horka. Poté jsou předepsány další testy nebo je okamžitě vybrán vhodný lék na menopauzu. Všechny léky jsou rozděleny do skupin:

 1. Nehormonální. Obsahují látky, které pomáhají snižovat nepříjemné projevy - tachykardii, horečku, závratě.
 2. Hormonální. Léky jsou předepsány jako substituční léčba, když vaječníky přestanou produkovat ženský hormon estrogen. Aby se účinek dostavil, je třeba tyto léky na návaly horka s menopauzou u žen užívat asi měsíc..
 3. Homeopatie. Pomáhá vyrovnat se s klimakterickými příznaky díky obsahu fytoestrogenů.
 4. Poplatky za bylinky. Zahrnuje bylinné přísady, které fungují společně jako léky.
 5. Vitamíny. Podporuje tělo přísunem základních živin.
 6. Sedativa. Mají sedativní účinek na vegetativní-cévní systém.

Hormonální léky na menopauzu

K úlevě od klimakterického syndromu jsou předepsány léky obsahující hormony. Pomáhají normalizovat přirozené procesy ženského těla. Může být ve formě tablet, náplastí a gelů, jako je Estrogel. Lékař by měl naplánovat vyšetření před předepsáním hormonálních pilulek u žen s menopauzou. Tento seznam zahrnuje léky:

 1. Klimonorm - vypadá jako hnědé a žluté dražé. Jako součást valerátu, estradiolu a levonorgestrelu. Balíček je přijat do 21 dnů.
 2. Divina - 21 tablet v balení. Jsou rozděleny na bílé s estradiolem a modré, kombinující estradiol s medroxyprogesteronem. 11 dní musíte vypít bílou, pak 10 dní modrou.
 3. Trisequens jsou bílé, modré a červené potahované tablety, které se užívají bez přerušení. Složky - estradiol a norethisteron.
 4. Klymen je hormonální léčivý přípravek, který se skládá z látek: estradiolvalerát, antiandrogen, cyproteron-acetát.
 5. Femoston - účinné látky dydrogesteron a estradiol.
 • Jak očistit játra od toxinů a toxinů
 • Zelí dušené s masem - jak vařit. Dušené zelí s masem recept s fotografií
 • Kuřecí nugetky: domácí recepty

Téměř všechny anti-menopauzální léky tohoto typu obsahují kombinaci estrogenu s progesteronem. Užívají se podle schématu podobného užívání perorálních kontraceptiv. Během pětidenní přestávky by mělo dojít ke krvácení podobnému menstruaci. Léky pomáhají s návaly horka, ale mají kontraindikace:

 • onkologická onemocnění;
 • hyperplazie endometria;
 • tromboembolismus;
 • infarkt myokardu;
 • angina pectoris.

Nehormonální léky na menopauzu z návalů horka

V případě, že je hormonální léčba kontraindikována nebo z jakéhokoli důvodu nepřináší výsledky, jsou před menopauzou předepsány nehormonální léky. Obsahují rostlinné složky - fytohormony, ale jsou vyráběny ve formě tablet nebo tobolek, což usnadňuje jejich užívání. Prakticky neexistují žádné kontraindikace užívání těchto léků. Lékaři doporučují následující náhražky hormonů:

 • Inoklim - účinné pilulky na menopauzu z návalů normalizují spánek a snižují krevní tlak. Recenze pacientů, kteří ji užívali, naznačují, že se jedná o účinný lék. Složení - genistein a daidzein, látky získané ze sójových bobů, rostlinné oleje.
 • Feminal - posiluje srdeční sval, eliminuje návaly horka. Tobolky obsahují extrakt z červené jetelky, bohatý na isoflavonoidy.
 • Femivell - kombinuje aktivní složky předchozích přípravků - fytoestrogeny sóji a jetele. Pacienti hlásí zlepšení jejich celkového stavu..
 • Estrovel - obsahuje stejné účinné látky.

Homeopatie pro menopauzu

Homeopatie není uznávána mnoha lékaři, ale bylo prokázáno, že má dobré výsledky v léčbě nemocí. Tablety a granule obsahují extrakt cimicifuga, lumbago lusko, hořčík. Působí močopudně, snižují srdeční frekvenci a uklidňují nervový systém. Existují účinné homeopatické léky na menopauzu, které mohou zmírnit nepříjemné příznaky..

Mezi léky nové generace patří:

 • Climaxan;
 • Climactoplane;
 • Klimadinon;
 • Climasphere.

Přípravky na menopauzu rostlinného původu

Nejbezpečnější pro použití jsou bylinné přípravky pro menopauzu u žen. Mohou to být léčivé byliny nebo farmaceutické přípravky, ve kterých jsou bylinky speciálně vybírány pro účinné látky. Poptávka po fytopreparátech:

 • Lefem - v sójovém extraktu.
 • Menofors obsahuje šalvěj.
 • Fytosedan - skládá se ze sbírky bylin: meduňka lékařská, oregano, matka, tymián a kořeny kozlíku lékařského.

Přehled populárních nehormonálních léků na menopauzu u žen

Ženská reprodukční funkce má bohužel svůj vlastní výraz a někdy dojde k jejímu vymizení. Asi po 40 letech začínají hormonální změny. Tento proces se nazývá menopauza nebo menopauza a trvá několik let..

Nástup menopauzy nenastane okamžitě. Toto období je charakterizováno zhoršením zdravotního stavu, fyzického i emocionálního. Ke zmírnění celkového stavu ženy během menopauzy nabízí moderní farmakologie různé léky..

Lékaři stále více upřednostňují nehormonální terapii. To je způsobeno přítomností minimálních vedlejších účinků těchto léků, na rozdíl od hormonální léčby. Složení nehormonálních přípravků zahrnuje rostlinné složky, které mají obecný posilující účinek na tělo..

 1. Co je to menopauza?
 2. Příznaky menopauzy
 3. Hormonální léky na menopauzu
 4. Nehormonální léky na menopauzu
 5. Indikace pro použití nehormonálních léků
 6. Antidepresiva
 7. K čemu je příjem antidepresiv??
 8. Kontraindikace
 9. Nežádoucí účinky antidepresiv
 10. Druhy antidepresiv
 11. Ceny
 12. Antiepileptika
 13. K čemu je použití antiepileptik??
 14. Kontraindikace
 15. Vedlejší efekty
 16. Drogy
 17. Ceny
 18. Fytoestrogeny
 19. Populární drogy
 20. Kontraindikace
 21. Ceny
 22. Homeopatické léky
 23. Přípravy a ceny
 24. Recenze
 25. Závěr

Co je to menopauza?

Climax je nevyhnutelnou etapou v životě každé ženy. S nástupem menopauzy ztrácí žena reprodukční funkci.

Příčiny menopauzy přímo souvisejí s menstruačním cyklem. Každý měsíc, během menstruace, spolu s krvavým výtokem ztrácí žena z vaječníků určité množství vajíček.

Od narození má ženské tělo určitý počet vajíček, která se během života nedoplňují, proto, když poslední buňka opustí tělo, nastává menopauza.

Příznaky menopauzy

S nástupem menopauzy se množství pohlavních hormonů v těle ženy prudce snižuje. Jedním z prvních příznaků menopauzy je zastavení menstruace..

Nejedná se však o jediné změny doprovázející menopauzu. Jsou pozorovány poruchy vegetativně-vaskulárního a endokrinního systému. Psychická stabilita je narušena.

"Syndrom menopauzy" je doprovázen charakteristickými příznaky:

 • závratě, únava;
 • časté tlakové rázy;
 • kardiopalmus;
 • pocení;
 • zvýšená nervozita nebo nespavost;
 • návaly horka, které doprovází nesnesitelný pocit tepla nebo mrazivý chlad.

Vnější projevy menopauzy jsou nejčastěji přírůstek hmotnosti..

Hormonální léky na menopauzu

Příznaky menopauzy jsou primárně spojeny se změnou hladin hormonů. Výsledkem je, že hlavní léčba je zaměřena na doplnění hormonů, takzvanou hormonální substituční terapii (HRT).

Léky HRT se dělí do dvou skupin:

 1. Obsahující estrogeny (předepsané hlavně po chirurgickém odstranění dělohy);
 2. Obsahuje estrogen a progesteron (předepsané k ochraně endometria).

Úspěšná hormonální léčba je možná při pravidelných návštěvách lékaře a systematickém vyšetření. Lékař si musí být jistý, že tělo terapii dobře snáší.

Kontraindikace HRT jsou:

 • rakovina prsu, melanom;
 • trombofilie (dědičná nebo získaná);
 • autoimunitní onemocnění;
 • onemocnění jater a žlučových cest;
 • krvácení, jehož původ není stanoven.

Nehormonální léky na menopauzu

V případě kontraindikací pro hormonální terapii fungovala nehormonální terapie dobře. Složení nehormonálních přípravků zahrnuje rostlinné látky, které jsou přirozenými analogy hormonu estrogenu.

Fytoestrogeny fungují jako náhrada hormonů syntetizovaných vaječníky. Nehormonální terapie je navržena tak, aby zmírňovala příznaky menopauzy.

Fytoestrogeny v přírodě pomáhají rostlinám chránit se před negativními účinky slunečního záření a zpomalují proces stárnutí. Užívání drog s těmito látkami vám proto umožňuje oddálit stárnutí a chránit tělo před škodlivými účinky slunce..

Kompenzace za nedostatek hormonů má příznivý účinek na tělo, poskytuje obecný posilující účinek, bojuje proti změnám souvisejícím s věkem a normalizuje kvalitu života.

Přednost se dává nehormonálním lékům také proto, že mají oproti hormonální léčbě řadu výhod, a to:

 • Prakticky žádné kontraindikace. Vzhledem k tomu, že nehormonální přípravky obsahují přírodní bylinné složky, existuje riziko individuální alergické reakce na složky léčiva. Nemoci gastrointestinálního traktu jsou také kontraindikací pro nehormonální terapii. Každá droga obsahuje vlastní komplexní seznam omezení, která se u jednotlivých léků liší;
 • Léky obsahující fytoestrogeny mohou být na rozdíl od hormonálních přípravků užívány poměrně dlouho. Taková léčiva mají velmi mírný účinek a nezpůsobují nežádoucí reakce, které jsou charakteristické pro hormonální terapii, jako je přírůstek hmotnosti, krevní sraženiny a vývoj nádorových formací;
 • Rizika spojená s předávkováním jsou minimální. Vzhledem k tomu, že tyto léky jsou rostlinné povahy, existuje riziko silnější alergické reakce, pokud dojde k překročení dávky léku.

Indikace pro použití nehormonálních léků

Nehormonální léky na menopauzu jsou účinnými a spolehlivými pomocníky, díky nimž je toto období pohodlnější.

Indikace pro jmenování nehormonálních léků jsou:

 • Časná menopauza. S časnou menopauzou (až 40 let) se praktikuje stimulace stávajících pohlavních hormonů pomocí nehormonálních léků;
 • Cukrovka. Toto onemocnění je doprovázeno porušením metabolických funkcí těla, které lze „napravit“ díky přirozeným složkám nehormonálních léků;
 • Prodloužená amenorea;
 • Hypertenze. Hormonální léky mohou způsobit tlakové rázy;
 • Pozdní menstruace (po 16 letech). Tento příznak naznačuje počáteční narušení hormonálního pozadí;
 • Nemoci urogenitálního systému, zejména v chronických formách;
 • Kardiovaskulární choroby;
 • Osteoporóza.

Antidepresiva

Jak již bylo dříve zdůrazněno, menopauza je doprovázena narušením psycho-emocionálního stavu ženy. Časté změny nálady.

V některých případech se může vyvinout deprese. Tyto problémy jsou řešeny různými metodami, včetně korekce režimu. Ve zvláště pokročilých případech se ale musíte uchýlit k antidepresivům..

K čemu je příjem antidepresiv??

Antidepresiva vracejí nervový systém ženy do normálu, což jí umožňuje pokračovat v kvalitním a měřeném životě. Jak název napovídá, antidepresiva se používají k depresi.

Odstraňují nepříjemné příznaky způsobené onemocněním, jako je apatie, snížený výkon, nespokojenost se životem, úzkost, zvýšená úzkost, panické stavy, snížená chuť k jídlu a další..

Při užívání antidepresiv musíte dodržovat určitá pravidla:

 1. Antidepresiva mohou být předepsána pouze lékařem;
 2. Neměli byste doufat v okamžitý efekt. Tyto léky mají kumulativní účinek, proto je k dosažení prvních výsledků zapotřebí dostatečně dlouhý příjem;
 3. Nezoufejte, pokud nemá žádný účinek. V takovém případě musíte léčbu konzultovat s lékařem. Může to být stanovení jiné dávky nebo jmenování jiného léku.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání většiny sedativ jsou minimalizovány. V zásadě se jedná o individuální nesnášenlivost ke složkám (zvláště důležité pro rostlinné léky). Správný lék může vybrat pouze kompetentní odborník.

Nežádoucí účinky antidepresiv

I přes vývoj farmakologie nelze antidepresiva klasifikovat jako bezpečné léky..

Antidepresiva mají působivý seznam vedlejších účinků. Ale bohužel bez těchto léků není léčba deprese možná..

Každé antidepresivum má své vlastní vedlejší účinky:

 • Nevolnost,
 • Snížená chuť k jídlu,
 • Suchá ústa,
 • Zácpa,
 • Průjem,
 • Snížené libido,
 • Časté bolesti hlavy,
 • Podrážděnost,
 • Špatný sen.

Druhy antidepresiv

Lékaři používají k léčbě deprese přírodní antidepresiva a sedativa.

Přírodní antidepresiva jsou dobře známa všem, jsou to:

 • Kozlík lékařský. Extrakt z kozlíku lékařského je široce používán v raných stadiích menopauzy. Valerian je často jedním ze základních poplatků, homeopatik, doplňků stravy. Pomáhá překonat nespavost, snížit úzkost a normalizuje krevní tlak. Předávkování vede k ospalosti, slabosti, ztrátě výkonu.
 • Motherwort. Má sedativní účinek. Normalizuje spánek, eliminuje křeče, podrážděnost a nervové napětí.
 • Oregano. Má příjemnou chuť a vůni. Zahrnuto v poplatcích a čajích. Pomáhá zmírnit návaly horka.
 • Šalvěj. Používá se v aromaterapii.

Sedativní léky používané k léčbě deprese zahrnují:

 • Grandaxin. Hlavní účinnou látkou tohoto léku je tofisopam. Tato látka má vegetativní regulační a sedativní účinek. Není návykové.
 • Novo-Passit. Je to léčivý sedativum. K dispozici ve formě sirupu a tablet. Umožňuje stabilizovat psycho-emocionální stav, má pozitivní vliv na hormonální pozadí. Zlepšuje kvalitu spánku, bojuje s hypertenzí, stabilizuje pocení, potlačuje úzkost a podrážděnost.
 • Persen. Toto antidepresivum obsahuje výtažek z kozlíku lékařského, mátu a matku. Normalizuje spánek, zmírňuje podrážděnost, zvládá návaly horka.
 • Lerivon. Podporuje zvýšenou koncentraci a výkon, eliminuje depresi.
 • Koaxil. Pomáhá asimilaci serotoninu, zmírňuje bolest. Stabilizuje nervový a autonomní systém těla.
 • Climactoplane. Bojuje se všemi projevy poruch psycho-emocionálního stavu. Aplikace od prvních projevů menopauzy umožňuje v budoucnu zabránit rozvoji závažnějších neurologických onemocnění.

Ceny přírodních léčivých antidepresiv nejsou vysoké a pohybují se od 30 do 150 rublů a jsou vždy k dispozici v jakékoli blízké lékárně.

Sedativní léky jsou díky svému poměrně složitému složení dražší než přírodní antidepresiva..

Ale i mezi nimi najdete drogu, kterou si můžete dovolit:

 • Grandaxin lze tedy zakoupit od 300 rublů.,
 • Novo-Passit, poměrně levný a v závislosti na tvaru a objemu si můžete koupit od 150 rublů.,
 • Persen ze 180 rublů.,
 • Lerivon od 950 rublů.,
 • Koaxil ze 750 rublů.,
 • Climaktoplan od 600 rublů.

Antiepileptika

Aby se snížil počet návalů během menopauzy, lékař předepisuje ženě antiepileptika.

Hlavní účinnou látkou těchto léků je gabapentin..

Dalším bonusem při užívání antiepileptik je zvýšení odolnosti proti stresu.

K čemu je použití antiepileptik??

Hlavním úkolem antiepileptik je boj s návaly horka. Takové léky normalizují chladicí funkci těla. Může být předepsán pouze lékařem, není povolen žádný náhodný vstup.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace pro užívání antiepileptik jsou individuální nesnášenlivost složek, nedostatek laktázy, akutní pankreatitida. Relativní kontraindikací je selhání ledvin, psychotické onemocnění.

Vedlejší efekty

Antiepileptika mají řadu vedlejších účinků, jmenovitě:

 • vývoj virových onemocnění;
 • zápal plic;
 • infekce močového ústrojí;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • ospalost;
 • amnézie;
 • bronchitida a další.

Drogy

Lékaři většinou předepisují následující antiepileptika:

 • Gabagamma;
 • Katena;
 • Tebantin.

V arzenálu lékařů existují další stejně účinné léky..

Antiepileptika nejsou levné léky.

Průměrná cena drog:

 • Gababamma je 500 rublů.,
 • Katena 400 RUB.,
 • Tebantin 800 RUB.

Fytoestrogeny

Nehormonální léky, které zahrnují fytoestrogeny, mohou snížit závažnost klimakterických patologií. Samozřejmě pomocí těchto prostředků není možné úplně odstranit všechny příznaky menopauzy, ale můžete významně vyhladit průběh procesu..

Populární drogy

Rozmanitost produktů s fytoestrogeny je zarážející, ale existuje řada produktů, které se již osvědčily jako nejúčinnější, například:

 • Estrovel. Lék obsahuje velké množství přírodních estrogenů, jmenovitě extrakt z cimicifuga, kopřivy, kořene jamu, sójových isoflavonů. Estrovel aktivně bojuje s hormonální nerovnováhou, má příznivý účinek na celkový stav těla.
 • Ženský. Léčivou látkou tohoto léku jsou červené jetel isoflavony. Užívání drogy pomáhá udržovat funkci srdce, snižuje frekvenci návalů horka, eliminuje nespavost.
 • Femiwell. Vzorec obsahuje sójové boby a jetel červený. Kombinace těchto složek pomáhá bojovat proti bolestem hlavy, normalizovat krevní tlak.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání fytoestrogenů jsou:

 • onkologická onemocnění;
 • dysfunkce jater;
 • těhotenství, kojení.

Přípravky obsahující fytoestrogeny jsou cenově docela dostupné.

V závislosti na regionu se cena drog liší:

 • Estrovel od 380 rublů.,
 • Ženský 600 RUB.,
 • Femivell 1700 RUB.

Homeopatické léky

Homeopatie s menopauzou vám umožňuje snížit její projevy, aniž by tělu způsobila velké škody. Homeopatické léky jsou zaměřeny na zvýšení hladiny hormonů. Prakticky nemají žádné vedlejší účinky. Minimalizujte riziko vzniku onemocnění pohybového aparátu, srdce a cév.

Klíčem k účinné léčbě je pravidelné a dlouhodobé užívání homeopatických léků..

Přípravy a ceny

Nejčastěji předepisovanými homeopatickými léky jsou:

 • Remens. Přípravek obsahuje pouze přírodní složky. Remens má stimulační účinek na systém odpovědný za produkci hormonů. Cena začíná od 200 rublů;
 • Klimadinon. Má sedativní účinek podobný estrogenu. Nevyvolává přírůstek hmotnosti, zlepšuje metabolismus v kostních tkáních, chrání před nepříznivými faktory. Průměrná cena je 400 rublů;
 • Tsi-klim. Zmírňuje návaly horka, má omlazující účinek. Cena od 350 rublů.

Recenze

Recenze nehormonálních léků:

Závěr

Menopauza není nejpříjemnější, naneštěstí nevyhnutelná životní etapa každé ženy. Při správné léčbě lze však průběh menopauzy zmírnit..

Za přítomnosti závažných kontraindikací k HRT se moderní ženy mohou uchýlit k nehormonální léčbě léky nové generace. Takové léky mohou významně oslabit příznaky menopauzy a v některých případech je dokonce úplně odstranit, pokud užíváte léky podle pokynů.

Stejně jako hormonální terapie je užívání nehormonálních léků možné pouze podle pokynů lékaře a přísně v souladu s léčebným plánem..

Nehormonální léky na návaly horka s menopauzou. Ceny, recenze

Léčba menopauzy na návaly horka pomáhá zlepšit stav ženy během menopauzy. Pokles reprodukční funkce v průběhu let přináší spravedlivému pohlaví spoustu nepříjemností.

Nízké hladiny pohlavních hormonů vedou k návalům tepla, zvýšenému pocení, nerovnováze ve všech vnitřních orgánech a systémech. Nehormonální léky pomohou zmírnit stav.

Co jsou návaly horka s menopauzou, její příznaky

Definičními příznaky fyziologického a psychoemotionálního stavu ženy během menopauzy jsou návaly horka, které se vyskytují systematicky. Návaly tepla, které se objevují náhle, jsou doprovázeny zvýšeným pocením a dalšími projevy. Tento stav lze opakovat několikrát denně, trvat několik sekund nebo déle..

Hlavním důvodem návalů jsou hormonální změny, ke kterým dochází s věkem, spojené se sníženou sexuální aktivitou vaječníků. Nízké hladiny estrogenu mají negativní vliv na termoregulaci v těle spravedlivého pohlaví. Sexuální hormony signalizují přímo do mozku, aby pomohly stabilizovat teplotu.

Stabilizace je možné dosáhnout změnami krevních cév, kontraktilní funkcí svalů, snížením nebo zvýšením pocení. Během změn v hormonálním pozadí klesá produkce hormonů odpovědných za termoregulaci, v důsledku čehož je narušena práce krevních cév a dalších systémů odpovědných za normální výměnu tepla v těle.

Periodické pocity tepla naznačují narušení hormonálního pozadí..

Termoregulace v těle je regulována hypotalamem umístěným v mozku. Pod vlivem nerovnováhy v hormonálním pozadí během menopauzy vnímá tělesnou teplotu jako zvýšenou. Výsledkem je rychlá srdeční frekvence, dilatace krevních cév.

Po nástupu těchto příznaků hypothalamus aktivně snižuje teplotu, což pomáhá odstraňovat tekutinu a teplo. Známky návalů horka začínají krátkodobým zvýšením tělesné teploty a zvýšeným pocením. Zpočátku dochází k zarudnutí obličeje, poté, co horečka prochází celým tělem, počínaje krkem a klesajícím dolů.

Kromě toho je tento stav doprovázen rychlým srdečním rytmem, slabostí celého těla, závratěmi. Tyto příznaky mohou trvat minutu až hodinu. Flush končí silným pocením a zimnicí. Závažnost návalů horka se může u jednotlivých žen lišit, stejně jako doba trvání stavu..

Kromě pocitu horkosti lze pozorovat i další příznaky:

 • úzkost;
 • chvění rukou a nohou;
 • podrážděnost;
 • bolest hlavy;
 • stav mdloby.

Návaly tepla se mohou objevit kdykoli během dne nebo v noci..

Klasifikace léků na návaly horka s menopauzou

Léčba menopauzy pro návaly horka je zaměřena na odstranění všech příznaků a zlepšení celkového stavu ženy. Jsou rozděleny do dvou hlavních typů: hormonální a nehormonální.

Článek pojednává o populárních a účinných nehormonálních lécích na návaly horka s menopauzou.

Hormonální agentiJsou považovány za nejoblíbenější, protože pomáhají zbavit se závažných příznaků menopauzy. Takové léky jsou předepsány pro hormonálně závislou léčbu, protože obsahují hormony, které jsou deriváty progesteronu a estrogenu. Díky nim je možné kompenzovat nedostatek přirozených hormonů během menopauzy. Užívání těchto léků pomáhá zmírnit příznaky menopauzy a eliminovat jakýkoli druh nepohodlí, ke kterému dochází na pozadí snížení hladiny pohlavních hormonů.
Nehormonální nebo homeopatické lékyToto je alternativa, která pomáhá zmírnit příznaky menopauzy. Jsou předepsány, pokud existují kontraindikace pro použití hormonálně závislé terapie. Mnoho žen má větší pravděpodobnost vývoje novotvarů při užívání hormonálních léků. Homeopatické (nehormonální) léky zahrnují rostlinné přísady a chemikálie, které mohou pomoci snížit příznaky během menopauzy. Účinnost nehormonálních léků je mnohem menší než u hormonálních, nelze však říci, že nepřinášejí pozitivní výsledky. Homeopati jsou nejčastěji předepisováni jako další léčba menopauzy k hormonální substituční terapii..

Specialista by měl vybrat léky v každém jednotlivém případě.

Top 10 léků na návaly horka s menopauzou z lékárny

Lék na menopauzu z návalů horka je v lékárně nabízen v široké škále. Abychom přesně řekli, který z nich je účinnější, je třeba vzít v úvahu princip jejich působení, vedlejší účinky a kontraindikace. Nezapomeňte, že někdy prostě nemůžete zvládnout pouze s homeopaty.

Může být nutné užívat hormonální léky ke zlepšení celkového stavu..

Climaxan

Léčivý přípravek pro menopauzu z návalů je nehormonální Climaxan se vyrábí ve formě tablet. Pilulky pomáhají eliminovat nedostatek estrogenu v ženském těle. Lék dokonale zlepšuje kvalitu života a odstraňuje všechny nejobtížnější příznaky ve spravedlivé polovině po menopauze..

Dokonale ovlivňuje psycho-emoční stránku, odstraňuje podrážděnost, apatii a depresi. Climaxan je přírodní přípravek, který nijak neovlivňuje hormony. V poptávce kvůli své dostupné ceně, pozitivním recenzím a nedostatku nežádoucích projevů.

Climaxan obsahuje tři hlavní složky:

 • cimifuga pomáhá podporovat srdce, zlepšovat stav cév a kůže;
 • lachesis normalizuje krevní tlak, činí stěny krevních cév elastickými;
 • melifica má protizánětlivý účinek, má pozitivní účinek na sliznici urogenitálního systému.

Předepisuje se během menopauzy ke snížení:

 • úzkost;
 • Nadměrné pocení;
 • stres na srdci;
 • hladinu krevního tlaku.

Climaxan je předepisován preventivně během nástupu menopauzy, aby se zlepšil celkový stav a připravilo tělo na závažné změny. Lék se užívá jednou půl hodiny před jídlem. Neužívejte drogu s jídlem. Dávku lze zvýšit na 4 tablety.

Tableta se umístí pod jazyk a počká na úplné rozpuštění. Kurz trvá 2 až 4 měsíce. Nelze užívat déle než šest měsíců. Climaxan se nedoporučuje užívat v případě cukrovky, dědičné galaktosemie nebo nedostatku laktózy. Nežádoucí účinky jsou vzácné a objevují se hlavně ve formě alergické reakce. Lék si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu za 150 rublů.

Remens

Jedná se o účinný homeopatický přípravek, který pomáhá vyrovnat se s menstruačními nepravidelnostmi a zmírňuje příznaky menopauzy. Lék se také doporučuje při komplexní léčbě zánětu postihujícího ženské pohlavní orgány, mezi ně patří adnexitida a endometritida. Léčivo se vyrábí ve formě tablet pro resorpci a kapky.

Kompozice obsahuje několik aktivních složek najednou:

 • cimicifuga;
 • sanguinaria kanadský;
 • pilocarpus;
 • tajemství sépiové žlázy;
 • serukuku hadí jed.

Musíte vzít drogu 10 kapek nebo 1 tabletu třikrát denně. Tableta se umístí pod jazyk a počká na úplné rozpuštění. Minimální doba přijetí je 6 měsíců. Nežádoucí účinky při užívání tohoto léku nebyly zjištěny, jsou možné alergické reakce na složky. Neexistují žádné kontraindikace. Prodává se v lékárnách bez lékařského předpisu, cena od 300 rublů.

Climactoplane

Tento nástroj je k dispozici ve formě tablet, které aktivně působí na ženské tělo prostřednictvím autonomního a nervového systému. Klimaktoplan má pozitivní vliv na práci hypofýzy a hypotalamu. Po zahájení užívání drogy si ženy a lékaři všimnou, že centrální nervový systém, vaječníky, nadledviny a reprodukční systém fungují lépe..

Aktivní složky léčiva pomáhají normalizovat práci v celém těle, zabraňují snížení imunity, rozvoji zánětlivých procesů a zabraňují oslabení kostí.

Složení obsahuje několik rostlinných složek najednou:

 • cimicifuga posiluje kostní tkáň, uklidňuje nervový systém;
 • sépie má pozitivní vliv na hypofýzu, nadledviny a reprodukční systém;
 • Ignatia pomáhá při nervovém vyčerpání, depresi, podrážděnosti;
 • sanguinaria má antibakteriální účinek, zmírňuje křeče.

Droga se doporučuje ženám během menopauzy za přítomnosti následujících příznaků:

 • návaly horka;
 • úzkost;
 • poklesy tlaku;
 • bolesti hlavy;
 • podrážděnost;
 • suchost vaginální sliznice;
 • deprese, slabost v celém těle.

Dávka v každém jednotlivém případě je zvolena lékařem.

Aby se odstranily všechny příznaky menopauzy, měl by být lék užíván po dobu nejméně šesti měsíců. Lék je dobře snášen, ale ve vzácných případech jsou možné alergické reakce. Neměly by ho užívat ženy, pokud jsou alergické na kteroukoli složku, kojení, těhotenství, nedostatek laktázy a vrozenou intoleranci laktózy. Droga se prodává bez lékařského předpisu, cena od 600 rublů.

Klimakt - Hel

Jedná se o účinný lék, který pomáhá ženskému tělu přizpůsobit se hormonálním změnám během menopauzy. Lék se vyrábí ve formě tablet, které by měly být umístěny pod jazyk a počkat na jejich úplné rozpuštění.

Složení obsahuje několik hlavních složek najednou:

 • hořká nevědomost pomáhá podporovat nervový systém;
 • sanguinaria snižuje počet návalů, bolesti hlavy;
 • cedron se doporučuje pro neuralgii;
 • sépie pomáhá eliminovat svědění v intimních oblastech;
 • Síra snižuje pocení a pomáhá při návalech;
 • sukuru normalizuje psycho-emocionální stav;
 • cín zmírňuje bolest způsobenou neurologickými poruchami.

Lék je předepsán pro:

 • Deprese;
 • nespavost;
 • změny v hormonálních hladinách;
 • migrény;
 • přílivy a odlivy;
 • zvýšené pocení.

Dávkování a průběh léčby se volí individuálně. Standardní režim je 1 tableta třikrát denně po dobu nejméně 2 měsíců. Homeopatické léky se nedoporučují u žen s intolerancí laktózy, dysfunkcí jater, zvláštní citlivostí na jednotlivé složky. Mezi nežádoucími projevy byly identifikovány alergické reakce. Cena v lékárnách začíná od 380 rublů.

Klimadinon

Lék na menopauzu z návalů horka je nehormonální Klimadinon patří mezi fytoestrogeny. Léky této skupiny jsou silným nástrojem v boji proti příznakům menopauzy. Jejich působení není mnohem horší než hormonální léky. Hlavním rysem tohoto typu činidla je schopnost nestimulovat, ale potlačovat vývoj hormonálně závislých novotvarů.

Nemají téměř žádné kontraindikace, ale zároveň jsou neúčinné pro nejzávažnější onemocnění způsobená klimatickým syndromem. Lék se vyrábí ve formě tablet nebo kapek, jeho hlavní složkou je extrakt z kořenů cimicifuga rozvětvený, díky čemuž je možné rychle zlepšit celkovou pohodu ženy během menopauzy a zmírnit nepohodlí.

Po zahájení příjmu si ženy všimnou, že jejich srdeční rytmus významně klesá, návaly horka zmizí, deprese zmizí, spánek se normalizuje.

Klimadinon je předepsán, pokud:

 • Nadměrné pocení;
 • nervozita;
 • apatie;
 • nespavost;
 • náhlé návaly horka.

Lék ve formě tablet se užívá dvakrát denně na 1 tabletu a kapky po 30 kapkách ráno a večer. Průběh léčby není delší než 3 měsíce. Nedoporučuje se předepisovat lék ženám s poraněními a onemocněními mozku, epilepsií, těžkým onemocněním jater a ledvin, sklonem k alergiím, intolerancí laktózy. V lékárnách se lék prodává za 480 rublů.

Inoklim

Lék je dostupný ve formě tobolek a obsahuje extrakt ze sójových bobů, obohacený o dva důležité isoflavony: daidzin a genistin. Právě tyto látky mají ve své struktuře určité podobnosti s estrogeny. Díky těmto vlastnostem umožňuje lék pozitivní účinek na stěny cév, mozek, vaječníky, kostní tkáň.

Inoklim snižuje a předchází intenzitě projevů menopauzy. Lék se doporučuje k odstranění příznaků menopauzy, jako jsou návaly horka, zvýšené pocení, zvýšená srdeční frekvence. Doporučuje se užívat drogu, 1 kapsli denně po dobu tří měsíců.

Při užívání přípravku Inoklim nedošlo k žádným nežádoucím projevům. Mezi kontraindikacemi je pouze zvláštní nesnášenlivost vůči složkám drogy. V lékárně je droga volně dostupná za cenu 900 rublů.

Divina

Vyrábí se v krabičce, kde jsou tablety dodávány ve dvou typech. Modré tablety obsahují dvě aktivní složky: estradiolvalerát a medroxyprogesteron-acetát. A v bílých je pouze jeden - estradiolvalerát. Díky této kombinaci lék snadno vytváří normální hormonální pozadí..

Estradiolvalerát působí na receptory citlivé na estrogen. Tato složka může stimulovat vývoj sekundárních sexuálních charakteristik, proto se doporučuje u pacientů se zpožděným sexuálním vývojem. Medroxyprogesteron-acetát působí na receptory progesteronu a napomáhá správnému fungování endometria.

Divina je předepsána ženám, které mají následující příznaky:

 • návaly horka;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • opožděný sexuální vývoj;
 • prevence křehkých kostí pozorovaná během menopauzy.

Užívejte drogu jednou denně, 1 tabletu, je lepší to udělat před spaním. Zpočátku musíte začít užívat bílé pilulky a poté začít užívat modrou.

Nemůžete užívat drogu, pokud máte takové problémy:

 • onemocnění krevních cév a žil;
 • novotvary v hypotalamo-hypofyzární oblasti;
 • novotvary dělohy a mléčné žlázy;
 • problémy se srdcem;
 • hypertenze;
 • endometrióza;
 • onemocnění postihující játra.

Ve vzácných případech jsou pozorovány vedlejší účinky užívání. Může to být nevolnost, poruchy menstruačního cyklu, bolesti hlavy, přírůstek hmotnosti. V lékárnách se lék prodává za 620 rublů.

Ovariamin

Léčivo na menopauzu z návalů horka je nehormonální Ovariamin je ovariální biostimulant. Když plodné období prochází v ženském těle, vaječníky přestávají plnit svou funkci a zmenšují se. Děloha se také zmenší, svaly ztratí tón a začne atrofie v těle.

Homeopatické léky jsou předepsány, aby pomohly ženě snášet toto období. Pomohou prodloužit plodný věk, normalizovat celkový stav, zmírnit podrážděnost, odstranit všechny příznaky menopauzy.

Ovariamin je komplex vitamínů, které pomáhají podporovat ženské tělo v obtížném období. Lék je dostupný ve formě tablet, hlavní složkou je cytamin - jedná se o látku získanou z vaječníků skotu. Pozitivně působí na menstruační cyklus, obnovuje jej a zmírňuje stav při andexitidě..

Obsahuje také: zinek, hořčík, síru, železo, fosfor a další stopové prvky. Lék se užívá pouze s jídlem. Dávka se volí individuálně v závislosti na výsledcích vyšetření. Ovariamin je předepsán pro zvládnutí nadměrného pocení, odstranění podrážděnosti a zmírnění projevů návalů horka..

Z kontraindikací výrobce vybral pouze jednu - speciální nesnášenlivost komponentů. Nebyly identifikovány žádné nežádoucí projevy. V lékárnách lze drogu zakoupit bez lékařského předpisu za 450 rublů.

Epifamin

Toto komplexní léčivo se vyrábí ve formě tablet, jejichž působení je zaměřeno na normalizaci metabolických procesů, úpravu krevního složení a zmírnění příznaků menopauzy.

Během menopauzy pomáhá Epifamin zvyšovat vytrvalost, zmírňuje závratě a podrážděnost a potlačuje nespavost. Tableta obsahuje komplex bílkovin a nukleoproteinů. Musíte užívat drogu v průběhu nejméně 15 dnů, 1 tabletu 2-3krát denně.

Lék je předepsán v některých případech:

 • pokud člověk žije v nepříznivém prostředí pro životní prostředí;
 • normalizovat epifýzu;
 • jako prevence stárnutí;
 • normalizace hormonálních hladin;
 • slabá imunita;
 • cévní onemocnění.

Lék nemůžete předepsat lidem s nesnášenlivostí k žádné ze složek. V lékárnách se droga prodává ve veřejné doméně za 800 rublů.

Femixan

Gynekologové v poslední době píší tento lék pro ženy s menopauzou. Po zahájení užívání si mnoho žen všimne zlepšení celkového stavu. Výrobek se vyrábí ve formě tobolek a kapek, jejichž hlavními složkami jsou minerály a vitamíny.

Díky tomuto správně zvolenému složení má lék pozitivní vliv na fungování všech systémů. Všechny 3 sójové isofline, jako je daidzein, glycitein, genistein, obsažené v léku, zmírňují příznaky menopauzy, je možné rychle zmírnit návaly horka, odstranit migrény, závratě.

Kapsle by se měly užívat 1 kus 2krát denně. Kapalná forma se užívá 40-50 kapek 1krát denně. Průběh léčby je nejméně 2 měsíce. Pokud se lékař rozhodne pokračovat v užívání, můžete po přestávce pokračovat v užívání. Nedoporučuje se předepisovat lék dospívajícím, těhotným ženám a kojení.

Mezi nežádoucí projevy ve vzácných případech patří:

 • apatie;
 • nevolnost a zvracení;
 • zimnice;
 • nával horka.

Lék si můžete koupit v lékárnách bez lékařského předpisu za 1800 rublů.

Léčba menopauzy z návalů pomáhá ženě cítit se pohodlně, podporuje fungování reprodukčního systému, nemá negativní vliv na práci vnitřních systémů. Nehormonální léky v každém jednotlivém případě předepisuje odborník po vyšetření.

Přehled účinných pilulek pro menopauzu

Postupný pokles reprodukční funkce - menopauza, výrazně zhoršuje kvalitu života ženy. Snižuje se hladina pohlavních hormonů, což vyvolává návaly horka, zvýšené pocení a nepohodlí ze všech životně důležitých systémů. Pilulky pomohou zmírnit stav a snížit nepohodlí během menopauzy.

Speciální léky pomohou snížit nepříjemné příznaky menopauzy

Když potřebujete pilulky na menopauzu?

U žen začíná menopauza ve věku 45–55 let. Dochází k poklesu pohlavního hormonu estrogenu (vaječníky jej přestávají produkovat) a tělo prochází velkými změnami v hormonálním pozadí, které jsou doprovázeny nepříjemnými projevy a značně kazí obvyklý život.

Léky na menopauzu pomáhají zmírnit příznaky.

Indikace pro jejich použití jsou následující podmínky:

 • návaly horka, zvýšené pocení (zejména při stresových situacích a v noci);
 • porucha spánku;
 • zvýšená podrážděnost, nervozita, deprese (apatie, roztržitost, záchvaty paniky);
 • nedostatek výtoku, suchost v pochvě;
 • snížená sexuální touha a nepohodlí během pohlavního styku;
 • bolestivé pocity během močení;
 • zrychlené stárnutí pokožky, zvýšená křehkost nehtů, vypadávání vlasů.

S častou bolestí během močení musíte užívat léky na menopauzu

Skupiny léků na menopauzu

Léky ve formě kapslí a tablet pomohou eliminovat negativní projevy menopauzy. V závislosti na terapeutickém účinku a dopadu na ženské tělo jsou všechny léky na menopauzu rozděleny do několika hlavních skupin.

 1. Hormonální léky. Jsou založeny na syntetických složkách - estrogenu a progesteronu. Nástroj doplňuje nedostatek těchto látek v těle, normalizuje rovnováhu ženských a mužských hormonů, pomáhá zbavit se návalů a pocení, výkyvů nálady a předčasného stárnutí pokožky. Působení tablet je téměř okamžité.
 2. Nehormonální léky nebo fytohormony (hlavně doplňky stravy). Bylinné tablety působí mírně, ale pomalu (na rozdíl od hormonálních látek) se terapeutický účinek dostaví po 2-3 týdnech. Fytopreparáty bez syntetických hormonů nemají žádné kontraindikace, ale taková léčba menopauzy je velmi dlouhá. → Seznam nejlepších nehormonálních léků na menopauzu
 3. Sedativní léky. Uklidňující tablety pomáhají normalizovat nervový systém - zlepšují spánek, eliminují podrážděnost, záchvaty hněvu a agresivity. Přehled sedativ.

Antikoncepční pilulky mohou pomoci zmírnit příznaky menopauzálního syndromu. Ženy často začínají užívat hormonální antikoncepci ve věku od 25 do 30 let a neustále sledují hladinu hormonů. Proto je pro takové představitele slabšího pohlaví snazší snášet zánik reprodukční funkce v budoucnu..

Seznam nejlepších pilulek na menopauzu

Nejlepší lék na menopauzu vybírá pouze odborník - lékař bere v úvahu individuální vlastnosti hormonálního pozadí a klinický obraz menopauzy. Zvažte seznam nejpopulárnějších léků na menopauzu:

Estrovel

Droga patří k nehormonálním rostlinným lékům. Jedná se o biologicky aktivní doplněk stravy (BAA). Nástroj nemá prakticky žádné kontraindikace. Výjimkou je nesnášenlivost složek rostlinného přípravku.

Estrovel je nehormonální lék na menopauzu

Jak používat: užívejte 1-2 tobolky jednou denně s jídlem po dobu 60 dnů.

Cena - 425 rublů. pro 30 tobolek v balení.

Climacyclin

Účinný lék na klimakterický syndrom z řady fytohormonů a sedativ. Neobsahuje syntetické látky. Složení obsahuje velké množství hořčíku a draslíku, stejně jako vitamíny skupiny B. Aktivně eliminuje nervozitu a návaly horka během časné menopauzy, obnovuje hormonální nerovnováhu.

Climacyclin nezpůsobuje alergické reakce a nemá žádná omezení při používání, s výjimkou přecitlivělosti.

Climacyclin je účinný lék na menopauzu

Produkt musíte užívat 1 tobolku jednou denně. Léčba trvá 2-3 měsíce bez přerušení.

Cena - 400 rublů. pro 30 tobolek.

Tsi-klim

Dobré vitamíny pro ženy během menopauzy. Nástroj syntetizuje pohlavní hormony, normalizuje metabolické procesy v těle, což umožňuje zlepšit pohodu a vyhladit nepříjemné příznaky menopauzy.

Komplex vitamínů má mírný účinek na ženské tělo a nezpůsobuje negativní reakce. Kontraindikace zahrnují alergickou reakci na složky léčiva.

TSI-Klim - lék na rostlinné bázi

Doporučuje se pít vitamíny 1 tabletu jednou denně. Průběh léčby je 2-3 měsíce.

Cena - 420 rublů. pro 60 tablet.

Menofors

Nejpopulárnější a nejúčinnější fytoestrogen. Přípravek na bázi šalvěje stabilizuje hormonální pozadí a trvale odstraňuje nepohodlí způsobené vaginální suchostí, snižuje záchvaty migrény, únavu a emoční výbuchy.

Menoforse má řadu kontraindikací:

 • alergie na šalvěj nebo pomocné složky léku;
 • období plánování dítěte, nosení plodu, kojení;
 • epileptické patologie;
 • zánětlivé procesy v ledvinách, selhání ledvin;
 • cukrovka;
 • novotvary (benigní nebo rakovinné) v děloze, vaječnících nebo mléčných žlázách.

Menoforse je populární lék na menopauzu

Cena - až 4000 r.

Climactonorm

Droga patří k fytohormonům, neobsahuje syntetické přísady a nezpůsobuje vedlejší účinky. Kontraindikace zahrnují individuální nesnášenlivost..

Climactonorm nemá žádné vedlejší účinky

Cena - 570 r. pro 60 tablet.

Klimadinon

Lék ze skupiny nehormonálních pilulek na menopauzu má anti-menopauzální účinky a účinky podobné estrogenu. Nástroj nelze použít v přítomnosti nádorových procesů, nesnášenlivosti složek léčiva.

Omezení používání Klimadinonu jsou:

 • jaterní dysfunkce;
 • patologie mozku;
 • epileptické poruchy.

Klimadinon je nehormonální lék

Musíte užívat nehormonální léčivý přípravek současně ráno a večer, 1 tabletu. Průběh terapie - od 1 měsíce.

Cena - 445 rublů. pro 60 tablet.

Lefem

Účinné tablety ze skupiny nehormonálních fytoestrogenů. Nemá žádné kontraindikace (kromě nesnášenlivosti vůči sóji nebo jiným složkám léčiva) a nezpůsobuje vedlejší reakce.

Lefem je dobrý lék během menopauzy

Léčba přípravkem Lefem je dlouhodobá - 6–12 měsíců. Musíte užívat 1-2 tablety ráno a večer.

Cena - od 45 rublů. pro 30 tablet.

Sigetin

Lék ze skupiny hormonálních léků. Lék aktivně eliminuje klimakterické poruchy ovlivněním specifické funkce hypofýzy, která je zodpovědná za stimulaci pohlavních hormonů.

Sigetin pomáhá zvrátit klimatické poruchy

Sigetin se doporučuje užívat 1-3 tablety 2krát denně po dobu 1-1,5 měsíce.

Cena - 485 rublů. pro 30 tablet.

Ženský

Nástroj patří k fytohormonům a je určen k úplné eliminaci nebo maximální úlevě od klimakterického syndromu.

Lék by neměli užívat lidé s nesnášenlivostí ke kterékoli ze složek léku, jinak mohou být vyvolány alergické reakce ve formě kožní vyrážky..

Feminal obsahuje v jádru fytohormony

Cena - 700 rublů. pro 30 tobolek.

Remens

Homeopatické pilulky jsou nehormonální léky na menopauzu. Nástroj rychle eliminuje nepříjemné příznaky menopauzy a normalizuje hormonální hladiny.

Nedoporučuje se ženám, které trpí intolerancí laktózy nebo jakoukoli jinou složkou léku.

Remens - homeopatický lék

Cena - 275 rublů. pro 30 tablet.

Angelique

Antiklimatické tablety hormonální skupiny. Přípravek se používá pro kontinuální hormonální substituční terapii. Tablety pomáhají s návaly horka, normalizují emoční stav, obecně zlepšují pohodu žen.

Kontraindikace:

 • trombóza, tromboembolismus;
 • závažné poruchy jater a ledvin;
 • patologické změny onkologické povahy v játrech;
 • maligní nádory závislé na hormonech;
 • rakovina prsu;
 • nesnášenlivost složek léčiva.

Angelique - hormonální pilulky

Tablety se doporučují konzumovat současně 1krát denně na 1 tabletu. Kurz je dlouhý a neobsahuje přestávky. Pokud balení končí, musíte začít nové balení další den ve stejnou dobu.

Cena - 1218 str. pro 28 tablet.

Recenze

"Remens mi pomohl zbavit se nekonečných návalů tepla a zlepšit můj celkový stav." Začal jsem lépe spát a psychos byli pryč, dokonce si to všiml i můj manžel, pocit sucha na intimním místě zmizel. Pravda nepomůže okamžitě, ale za 2–3 týdny “.

"Léčil jsem menopauzu segitinem." Přestože je droga hormonální, necítil jsem žádné negativní změny: váha je normální, což je během léčby hormony často narušeno. Tablety si rychle poradily s návaly horka, začal jsem se méně potit, zlepšila se moje nálada. Strávil jsem měsíc na pití a byl spokojený “.

"Droga, kterou mě Lefem zachránil." Vyvrcholení začalo ve věku 47 let, stav byl nechutný, já jsem kolaboval od únavy. Po týdnu užívání bylinných tablet jsem pocítil zlepšení. Ale abych se úplně zbavil negativních projevů, musel jsem vypít celý kurz - 12 měsíců “.

Postupné snižování aktivity vaječníků a zánik reprodukčních schopností vyvolává vážnou restrukturalizaci hormonálního pozadí. Pohlavní hormony během menopauzy jsou výrazně sníženy, což se projevuje nepříjemným nepohodlí a suchostí v intimní oblasti, návaly horka, intenzitou práce potních žláz, podrážděností a depresí. Chcete-li zmírnit příznaky menopauzy a zlepšit kvalitu života ženy během tohoto období, musíte užívat pilulky proti menopauze. Lékař individuálně vybírá hormonální nebo nehormonální léky s přihlédnutím k charakteristikám těla a průběhu menopauzy.

V dnešní době je císařský řez běžným „postupem“. Za prvé, roste počet žen, které se z vlastní vůle rozhodnou porodit tímto způsobem. Zadruhé klesá počet těhotenství bez komplikací, proto se císařský řez stále častěji provádí „podle indikací“.