Jaký by měl být výtok za 2-4 měsíce po porodu při kojení - krev, hnědá, krvavá?

Obnova ženského těla po porodu nějakou dobu trvá. To platí zejména pro hlavní pohlavní orgán - dělohu. Postupně se zmenšuje, nabývá stejných rozměrů, obnovuje se vrstva endometria, která ji lemuje zevnitř.

Po porodu se po určitou dobu uvolní tekutina barvy krve - lochie. Postupně ztmavnou a zmizí za 6-8 týdnů. Co se stane po tomto a jaký by měl být normální výtok ženy několik měsíců po porodu? Závisí to na vlastnostech těla matky.

Poporodní výtok: co by mělo být normální?

Před propuštěním z porodnice je ženě podán kontrolní ultrazvuk, aby se zjistilo, zda v děloze zůstaly nějaké krevní sraženiny a částice po porodu (doporučujeme si přečíst: co dělat, když po porodu zůstanou v děloze krevní sraženiny?). Když jsou nalezeny, škrábání je hotové. V opačném případě je matka propuštěna domů. Po porodu je špinění pozorováno po dobu 4-7 týdnů. Jedná se o lochie, které se skládají z hlenovitého exsudátu, krve a fragmentů deciduální membrány, která ztratila svou životaschopnost.

Při porodu císařským řezem trvá obnova dělohy déle, krvácení může trvat déle než 2 měsíce (doporučujeme si přečíst: kdy dojde k první menstruaci po císařském řezu?). To je způsobeno skutečností, že děloha je zraněna a byl na ni nasazen steh, který snižuje její kontraktilní aktivitu. Je důležité vést si deník a denně zaznamenávat množství a povahu výtoku. Po 4–6 dnech by se měly změnit ze šarlatové na hnědou a zmenšit se. Přirozenou pomocí je kojení, které stimuluje kontraktilní aktivitu dělohy..

Druhy normálního výtoku v období po porodu:

 1. Krvavý. Lochie mají zpočátku šarlatovou barvu a pach krve, což je způsobeno přítomností velkého počtu červených krvinek.
 2. Serózní. Objeví se na konci prvního týdne. Mají špatný zápach, zahrnují mnoho leukocytů.
 3. Nažloutlá bílá. Pozorováno od 1,5 týdne po porodu, má tekutou konzistenci, necítí. V 6. týdnu prakticky zmizí, stanou se bezbarvé a obsahují pouze hlen.

Jak dlouho lochie vydrží?

Doba trvání lochie je ovlivněna:

 • srážení krve u ženy;
 • rysy těhotenství a průběhu porodu (přirozený, císařský řez);
 • velikost a hmotnost plodu (po vícečetném těhotenství se reprodukčnímu orgánu trvá déle, než se zotaví);
 • způsob krmení (kojenci se zastaví rychleji, pokud žena kojí dítě).

Čím aktivněji se děloha stahuje, tím dříve lochie skončí (doporučujeme přečíst: co dělat, když se děloha špatně stahuje po císařském řezu?). V průměru se zastaví do 6 týdnů, po císařském řezu se může období táhnout na další 3 týdny (další podrobnosti viz článek: jak dlouho trvá lochie po císařském řezu?). Po třech měsících by měla být děloha úplně očištěna. Výstrahou by měl být nepřetržitý hojný výboj šarlatové barvy. Úplná absence lochie je také známkou patologie (hematometry). V tomto případě se výtok hromadí v děloze a nemá žádný vývod. Je důležité vyhledat okamžitou lékařskou pomoc.

Jak kojení ovlivňuje lochii??

Při kojení se produkuje oxytocin, hormon, který má pozitivní vliv na kontraktilní aktivitu dělohy. Přispívá k rychlé kontrakci svalového orgánu a návratu k původní velikosti. Zároveň se objem lochie každým dnem zmenšuje. Chcete-li rychle snížit množství výtoku, musíte dítě přiložit na prsa co nejčastěji..

Jakmile se děloha zotaví (obvykle tři měsíce po porodu), může začít menstruace. Stává se však, že se cyklus obnoví dříve. První cyklus je zpravidla anovulační, ale také se stává, že je vajíčko připraveno k oplodnění. Z tohoto důvodu není vyloučeno těhotenství během kojení..

Norma nebo patologie?

Je známka komplikací v poporodním období:

 • Žlutý výtok s nepříjemným zápachem. Důkazy hnisání a nástupu endometritidy nebo stagnace lochie v děloze. Patologie nepřímo potvrzují bolesti v podbřišku a zvýšení tělesné teploty.
 • Zvýšený výtok, náhlé děložní krvácení dva měsíce po porodu. Někdy to může být zaměněno za první menstruaci. Naproti tomu krvácení trvá déle než 10 dní a je doprovázeno uvolňováním krevních sraženin.
 • Při užívání antibiotik lze pozorovat sýrový výtok. Mohou vyvolat nedostatek laktobacilů v pochvě, který je doprovázen drozdem, nepříjemným pocitem pálení a svěděním.

Krvavý výtok po 2-4 měsících

Krvavý výtok po skončení lochie může mít rozmazaný charakter, může se objevit ve formě skvrn nebo může být hojný. Mohou být vyprovokovány gynekologickým vyšetřením, pohlavním stykem, zvýšenou fyzickou aktivitou, zvedáním závaží.

Každý případ je individuální, takže se člověk neobejde bez konzultace s gynekologem. Je možné, že první menstruace přišla od okamžiku narození. V tomto případě je také důležité navštívit lékaře, který ženu vyšetří a zvolí metodu antikoncepce..

Hnědý výtok po 2-4 měsících

Hnědý výtok po porodu není neobvyklý (viz také: poporodní krvácení). Tato barva označuje přítomnost sražené krve v nich. Výskyt takového výtoku 3 měsíce po porodu je důkazem začátku obnovy cyklu. Mohou přijít v intervalech 21–34 dnů. Po několika takových obdobích výboj zčervená..

Když hnědý výtok trvá déle než měsíc, nemá to pocit menstruace. S největší pravděpodobností došlo k hormonální nerovnováze, kterou je třeba napravit. Za tímto účelem jsou zobrazeny ultrazvuk a analýzy, na jejichž základě lékař zvolí léčbu. Často je takový výtok pozorován u endometritidy, eroze děložního čípku, což také vyžaduje pozornost a korekci..

Jasně červený výboj o měsíc nebo déle

Pokud byl měsíc po porodu zaznamenán jasně červený výtok a prošel za čtyři dny, můžeme hovořit o obnovení menstruace (další podrobnosti viz článek: menstruace po porodu a císařský řez s kojením). To se děje u matek, které nekojí. Současně by neměly být vyloučeny patologické procesy v pánevních orgánech, zvláště pokud krev teče nebo se rozmazává po dobu 2 týdnů nebo déle. Takový časný nástup menstruace je důvodem pro konzultaci s gynekologem. Po vyšetření bude schopen určit přesnou příčinu jasně červeného výboje..

Šarlatová barva může naznačovat takové anomálie:

 • rány děložního čípku;
 • problémy se srážením;
 • prasknutí vnitřku děložního svalu.

Krevní výtok po 2-4 měsících

Krevní výtok po 2-4 měsících je jednou z variant normy. Mnoho žen si stěžuje, že takový výtok zmizí a znovu se objeví. Současně neexistují žádné bolestivé pocity, zvýšení teploty a další alarmující příznaky. Pro spokojenost je lepší poradit se s lékařem, který posoudí poporodní změny v těle a vyřeší intimitu.

Jak odlišit patologický výtok od nástupu menstruace?

Se silnou ztrátou krve, když se jedna noční vložka naplní za 1-3 hodiny a to trvá déle než den, je naléhavě nutné jít k lékaři. Podobný jev hrozí rychlou ztrátou síly a poklesem hemoglobinu na kritickou úroveň (60 g / l). V tomto případě se ukáže nejen čištění, ale také příjem přípravků železa, transfuze plazmy.

Patologické krvácení je možné u endometritidy, polypů, adenomyózy, dehiscence děložních stehů, myomu a zánětlivých procesů v pánevních orgánech. Liší se od běžné menstruace délkou, hojností, mohou mít nepříjemný zápach nebo neobvyklý odstín..

Poporodní výtok, který způsobuje nepohodlí a liší se od normy, by měl být důvodem pro neplánovanou návštěvu gynekologa. Moderní diagnostické metody vám umožní rychle najít příčinu komplikací a zastavit výtok, zahájit léčbu patologie, která je způsobila.

Druhy výtoku po porodu s kojením a jejich prevence

Po porodu kojí všechny ženy. U některých zmizí po určité době po porodu (po týdnu nebo dvou), v jiných je pozorována po dobu šesti měsíců nebo déle. Takovým matkám se říká štěstí, protože mohou dát svému dítěti to nejcennější - mateřské mléko, které obsahuje obrovské množství živin nezbytných pro normální vývoj malého organismu. Během laktace však ženy čelí jednomu problému - atypické vaginální sekreci, která z určitých důvodů mění svůj charakter. Jaký druh výtoku během kojení by měl být pozorován u žen? A je změna jejich charakteru spojena s vývojem patologických procesů v těle? Nyní se dozvíte všechno.

Ihned po porodu se u žen objeví silné krvácení, které je pozorováno po dobu 4-7 týdnů. Vznikají kvůli tomu, že během porodu placenta opouští stěny dělohy a dítě prochází porodním kanálem, což vede k vážnému poškození, které vede k otevření krvácení.

V tomto případě lze ve výtoku pozorovat krvavé sraženiny, které naznačují normální čištění děložní dutiny od zbytků placenty. Jejich vzhled je navíc často doprovázen bolestivými pocity křečí v břiše, které vyplývají z křečí dělohy a pomáhají jí při čištění.

Hojné vaginální krvácení je obvykle pozorováno asi 2–3 týdny po porodu. Pokud k porodu došlo císařským řezem, lze krvácení pozorovat mnohem déle, je to způsobeno těžkým traumatem dělohy, protože během operace je pitváno. Po několika týdnech se objem krve vylučované z pochvy zmenší a získají tmavý odstín a po 4-5 týdnech zhnědnou, což je také normální. Po ukončení hnědého výtoku se objeví bělavé nebo průhledné slizniční tajemství, což naznačuje úspěšné dokončení období zotavení.

Když poporodní krvácení přestane, další menstruace brzy nezačnou. To je způsobeno skutečností, že během laktace dochází k aktivní produkci prolaktinu, který potlačuje funkčnost reprodukčních orgánů.

Pokud je však hladina tohoto hormonu snížena, žena může mít menstruaci i během laktace. Ale v tomto případě jsou zpravidla vzácné a nepravidelné. První menstruace se navíc obvykle dostaví jen 2–3 měsíce po ukončení poporodního krvácení. Trvá 3 až 7 dní. Zároveň se v době krmení dítěte může zvýšit množství vylučované krve, což také není odchylka..

Absence menstruace během HS je také považována za normu. To pouze naznačuje, že hladina prolaktinu je v těle zvýšena a laktace bude sama o sobě trvat dlouho. V tomto případě jsou první těžké období pozorovány po ukončení kojení, kdy hladina tohoto hormonu klesá. A dokud se menstruační cyklus neobnoví, může být menstruace také nepravidelná..

V zásadě u žen dochází k výtoku slizniční konzistence s HS bez menstruace, které jsou pozorovány ve velmi malém množství a mohou mít bělavý nebo světle žlutý odstín. V intimní oblasti necítí a nezpůsobují podráždění. Ale v případech, kdy výtok získá nepříjemný zápach, obsahuje krvavé pruhy, je doprovázen bolestí břicha a dalšími příznaky, měli byste okamžitě jít k lékaři, protože to vše naznačuje vývoj poporodních komplikací, které by v žádném případě neměly být ponechány bez pozornosti.

Krevní vaginální sekrece s hepatitidou B se mohou objevit z různých důvodů. Okamžitě stojí za zmínku, že nyní nemluvíme o těch výtokech, ke kterým dochází bezprostředně po porodu, ale po jejich dokončení. V tomto případě může uvolnění krve naznačovat:

 • Endometritida.
 • Cervicitida.
 • Endometrióza.
 • Polypah v děložním čípku.

Všechna tato onemocnění se často vyvíjejí u žen v poporodním období a vznikají v důsledku:

 • Těžké trauma porodního kanálu během porodu.
 • Hormonální změny v těle.

Poměrně často se u žen na pozadí vývoje cervicitidy objevují slabá období během kojení. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem sliznic cervikálního kanálu v důsledku poranění. Projevuje se nejen výskytem krvavého výtoku, ale také tažením bolestí v břiše, které se často zesilují po pohlavním styku nebo po intenzivní fyzické námaze..

Endometritida je také zánětlivé onemocnění, pouze v tomto případě postihuje sliznice ne cervikálního kanálu, ale dělohy. Jeho vývoj je také často důsledkem poranění při porodu, ale může nastat také v důsledku oděru, který často provádějí ženy s neúplným očištěním dělohy od placentárních prvků po porodu.

Endometrióza je onemocnění, při kterém dochází k přemnožení výstelky dělohy. A hlavním provokujícím faktorem v tomto případě jsou také zranění utrpěná během porodu. Toto onemocnění se může projevit mazovými tuky s HB a bolestmi břicha, které se často podávají bederní oblasti a slabinám.

Důležité! Endometrióza je nebezpečné onemocnění, které může vyvolat rozvoj rakoviny. Proto by v žádném případě neměl s léčbou váhat.!

Polypy v cervikálním kanálu se také vyskytují v důsledku poškození sliznic a jsou to benigní novotvary různých velikostí. Vzhled krvavého a růžového výtoku je nejčastěji pozorován po blízkých sexuálních kontaktech, při nichž dochází k mechanickému účinku na cervikální kanál.

Důležité! Navzdory skutečnosti, že polypy mají benigní povahu a jsou neustále poškozeny, mohou zhořknout, což způsobí rakovinu. Proto se nedoporučuje odkládat léčbu..

Během období laktace mohou ženy také mazat z pochvy. Pokud se výtok, který má skromný charakter, vyskytuje pouze v určité dny cyklu, pak je to považováno za normální a jejich vzhled je způsoben skutečností, že během tohoto období by měla jít menstruace, ale protože se zvyšuje hladina prolaktinu v těle, nikdy nezačne.

Pokud je však řídký nahnědlý výtok doprovázen bolestí břicha a trvá déle než 10 dní, pak to již není normální a naznačuje to vývoj patologických stavů, které musí být okamžitě léčeny.

Vzhled hnědé skvrny v období po porodu se často vyskytuje v důsledku výskytu eroze na děložním čípku. Je diagnostikována téměř u 40% žen po porodu a je léčena velmi snadno - kauterizací. Tento postup se provádí ambulantně a žádným způsobem neovlivňuje laktaci..

Důležité! Eroze je druh vředu, který může růst a zatrpknout. A aby se zabránilo vzniku komplikací na pozadí, mělo by být léčeno okamžitě po objevení prvních příznaků vývoje.

Pokud hnědá mazanina začala získávat tmavou barvu (téměř černou) a je doprovázena vypouštěním slizničních sraženin z pochvy, měli byste okamžitě běžet k lékaři, protože výskyt těchto příznaků naznačuje vývoj rakoviny.

Pokud má žena zelenou nebo žlutou vaginální sekreci s hepatitidou B, která vyzařuje nepříjemný zápach a je doplněna pocitem pálení v pochvě, pak to naznačuje vývoj infekčních onemocnění vyžadujících okamžitou léčbu.

Mohou se objevit jak několik dní po porodu, tak po několika měsících. A hlavní provokující faktory v tomto případě jsou:

 • Zánětlivá onemocnění (endometritida, cervicitida).
 • Snížená imunita.
 • Nedbalost lékařů, kteří používali špatně sterilizované nástroje během porodu.
 • Včasné zahájení pohlavního styku, kdy se děloha a děložní čípek po porodu ještě nezotavily.

Provokátorem infekčních onemocnění mohou být různé patogenní mikroorganismy, například gardnerella, chlamydie, stafylokoky atd. Pokud dojde k infekci, je nutné okamžitě přestat kojit novorozence, protože patogenní mikroorganismy mohou být na něj přenášeny mlékem a vyvolávat vývoj různých patologických stavů.

Léčba infekčních onemocnění se provádí pouze užíváním antibakteriálních léků, poté se nedoporučuje provádět HS asi 3-5 dní, dokud nejsou jejich účinné látky zcela vyloučeny z těla. To je způsobeno skutečností, že takové přípravky obsahují složky, které inhibují růst prospěšných bakterií ve střevě, což se stává příčinou narušení její mikroflóry. To může vést k některým zažívacím potížím u dítěte..

Důležité! Infekce z reprodukčních orgánů se může snadno šířit po celém těle a způsobit vážné komplikace. Proto, když se objeví nažloutlý nebo zelený pachový výtok, musíte okamžitě navštívit lékaře a podstoupit celý průběh léčby.

Aby se zabránilo vzniku komplikací v poporodním období a aby se dítěti poskytlo mateřské mléko co nejdéle, musí si žena dávat pozor na své zdraví a přijímat jednoduchá preventivní opatření. V tomto případě jsou to:

 • Správná výživa.
 • Pravidelné návštěvy gynekologa.
 • Důsledné dodržování požadavků na osobní hygienu.

Pokud má nově vyrobená matka během laktace stále komplikace, měla by okamžitě navštívit lékaře. Protože pouze odborník může říci, co je třeba v této situaci udělat a jak si můžete udržet své zdraví po mnoho let.

Výtok po porodu

Poslední aktualizace: 06/06/2020

Obsah článku

 • Jak dlouho trvá výtok po porodu?
 • Výtok po porodu: norma a patologie
 • Výtok, který může být známkou patologie
 • Tělo ženy v poporodním období, video
 • Menstruace a výtok po porodu
 • Poporodní zotavení

Abyste se vyhnuli možným komplikacím po porodu, musíte věnovat pozornost svému tělu a sledovat množství a složení sekrecí, tělesnou teplotu, bolest. Koneckonců, výtok po porodu naznačuje, že porodní cesty jsou otevřené a vnitřní povrch dělohy je stále ve fázi hojení, takže jakákoli infekce, která se tam dostane, může způsobit vážné problémy.

Jak dlouho trvá výtok po porodu?

Každou mladou matku zajímá, jak dlouho trvá výtok po porodu, jak dlouho trvá a v jaké situaci může být nadměrné trvání lochie známkou poruch v těle? Samozřejmě, každý případ je individuální, ale výtok u žen po porodu se obvykle zastaví o 42 dní - tak dlouho trvá období po porodu.

Doba propuštění po porodu

Výtok po porodu: norma a patologie

Jaké výtoky po porodu se považují za normální? Voní a jakou mají mít barvu - tmavou nebo světlou? Jsou doprovázeny bolestí? Někdy se ukáže, že žena nezná odpověď na tyto otázky a může se velmi bát, že se výtok objevil po porodu. Zjistíme, jaká by měla být normální lochie a po kolika dnech se výtok po porodu obvykle zastaví.?

Lochia je obvykle velmi bohatá v prvních hodinách po porodu. Současně je nesmírně důležité kontrolovat jejich objem lékařem. Z tohoto důvodu se ženám nedoporučuje používat hygienické vložky, ale upřednostňovat absorpční pleny, které umožní lékaři přesněji posoudit intenzitu vypouštění a nevynechat komplikace, jako je děložní krvácení..

Abychom zhruba odhadli objem lochie, stojí za zvážení, že hmotnost dělohy bezprostředně po narození dítěte je asi 1 kilogram, zatímco po ukončení výtoku, kontrakce a hojení vnitřního povrchu dělohy jeho hmotnost nepřesahuje 60 gramů.

Je pozoruhodné, že v poporodním období je lochie z 80% tvořena krví v nezměněné formě (krevní destičky, leukocyty a erytrocyty), takže výtok může mít charakteristický nasládlý zápach. Zbývajících 20% normálního výtoku v prvních hodinách po porodu je speciální sekrece děložních žláz, které jsou odpovědné za rychlé zotavení a hojení povrchu dělohy.

Následující dny budou známky normálního poporodního výtoku postupně klesat na intenzitě. V prvních dnech by objem vypouštění neměl být větší než 400 ml a úplné zastavení lochie je pozorováno 6-8 týdnů po narození dítěte.

První dny v lochii mohou být patrné krevní sraženiny. Avšak po 7-10 dnech nejsou takové sraženiny pozorovány v normálních sekrecích. V průběhu času mění špinění po porodu barvu. Na začátku období po porodu má lochie jasně červenou barvu, do poloviny období se hnědý výtok po porodu stává normou a v poslední době jsou nahrazeny průhledným slizovitým výbojem. Hlen označuje hojení dělohy.

Výtok, který může být známkou patologie

Pokud máte po porodu malý výtok nebo se náhle zastavili, může to být jasný příznak patologie - lochiometry. Důvodem pro snížení nebo úplné zastavení lochie může být křeč děložního čípku, který jednoduše „neuvolňuje“ výtok ven. To platí zejména pro první dny po narození dítěte. Tato odchylka od normy je charakterizována zpožděním v děložní dutině lochie, v důsledku čehož je orgán protažen. Současně žena cítí tíhu a bolest v dolní části břicha, děloha se zvětšuje, horečka začíná vzestupem teploty na 38-40 stupňů. Pokud se neporadíte s lékařem včas, může se vyvinout zánět endometritidy dělohy. Pro léčbu jsou lochiometry obvykle předepisovány antispazmodické a redukční léky, méně často antibiotika. Někdy je eliminace akumulace lochie možná pouze vyprázdněním děložní dutiny.

Žena po porodu

Dalším důvodem k naléhavé návštěvě lékaře je hojný, silný výtok po porodu. Tento příznak může být známkou abnormalit v procesu kontrakce dělohy a také signalizovat porušení srážení krve. Obě podmínky představují hrozbu pro život ženy, a proto vyžadují okamžitá opatření..

Také někdy v prvních několika hodinách po porodu dochází ke krvácení ze stehů položených na slzy v porodních cestách. Obvykle se to stane, pokud nejsou splněny požadavky na zajištění maximálního odpočinku těchto zón - vyloučení fyzické aktivity, sexuální odpočinek, kontrola namáhání a povaha stolice, žádný tlak na švy. Pokud k takové situaci dojde, je důležité okamžitě vyhledat lékaře..

Jiné příznaky patologie v povaze a množství výtoku

Ukončení vybíjení dříve než 6 týdnů po porodu (40-50 dní). Výjimkou jsou případy předčasného ukončení kojení. V takových situacích může mladá matka začít obnovovat menstruační cyklus, zatímco kojící žena má obvykle první menstruaci mnohem později. Je to způsobeno produkcí speciálního hormonu (prolaktinu), který je odpovědný za kojení, v těle kojící matky. Určitá hladina prolaktinu interferuje s tvorbou nového vajíčka a může potlačit proces ovulace (ale to neposkytuje 100% antikoncepci), což brání mužům začít před ukončením kojení.

Pokud se 7-10 dní po porodu objeví světlé skvrny, je o tom naléhavě nutné informovat lékaře. Podobnou situaci lze pozorovat, pokud je hojení dělohy pomalé nebo nesprávné..

Pokud výtok s krevními sraženinami po porodu skončil a začal znovu, také stojí za to co nejdříve jít do nemocnice. To může naznačovat náhlý nástup děložního krvácení..

Někdy po porodu se objeví hnisavý nazelenalý nebo žlutý výtok s nepříjemným zápachem. Tato situace obvykle naznačuje, že infekce vstoupila do dělohy. Takový pach je často známkou již vzniklé endometritidy, jejíž léčba vyžaduje hospitalizaci v nemocnici a komplexní léčbu krok za krokem.

Směs bílých vloček s kyselou vůní, konzistence připomínající tvaroh, se svěděním a zarudnutím pochvy a bolestivým močením, svědčí o drozdech. Měli byste o tom také informovat svého lékaře, protože infekce kvasinkovými houbami přináší ženě mnoho nepříjemností..

Další příznaky, které by vás měly upozornit v období po porodu

Kromě prudké změny v povaze a intenzitě výtoku by žena měla být upozorněna na další nepříjemné příznaky. Prvním z nich je bolest v podbřišku. Samozřejmě, že v prvních dnech se děloha intenzivně stahuje, což způsobuje paroxysmální nepohodlí v dolní části břicha, zejména zhoršené kojením. Nárůst bolestivých pocitů, výskyt ostrých křečí by však měl být důvodem pro naléhavou návštěvu gynekologa.

Dalším jistým příznakem poruchy funkce těla je zvýšení tělesné teploty. Zde je pouze nutné vyloučit výskyt stagnace mléka v prsu - laktostázu, která způsobuje prudké a silné zvýšení tělesné teploty. Pokud na hrudi není bolest a „tíže“ a tělesná teplota je vyšší než 37 stupňů, měli byste naplánovat návštěvu lékaře. Možná se tímto způsobem objeví infekce v děložní dutině. Mezi další příznaky infekčních komplikací patří celková nevolnost, bolesti hlavy, závratě, bolesti těla a kloubů..

Tělo ženy v poporodním období, video

Porodník, gynekolog Kovaleva Irina Vladimirovna v poporodním období. Zdroj - kliniky Skandinávie

Menstruace a výtok po porodu

Jak bylo uvedeno výše, začátek menstruačního cyklu v poporodním období závisí na povaze výživy dítěte. Pokud je plně kojen, menstruace obvykle chybí po celou dobu krmení. V případě smíšeného krmení se menstruace vrátí po 4–5 měsících. Pokud matka z nějakého důvodu nedojčí dítě (například při absenci mléka), cyklus se obnoví po několika měsících.

V každém případě, kdykoli se obnoví menstruace ženy, mladé matky často zaznamenávají výskyt acyklického výtoku po porodu, nestabilitu cyklu a zpoždění nástupu první menstruace. Pokud máte některý z těchto příznaků, nebojte se, ale pro svůj vlastní klid o tom informujte svého lékaře..

Poporodní zotavení

Každá žena v poporodním období by měla vědět, že kojení je vynikající prevencí všech druhů komplikací. Koneckonců, když je dítě aplikováno na prsa, okamžitě se uvolní hormon oxytocin, který také způsobuje kontrakce dělohy. Po krmení může žena pozorovat viditelné zvýšení výtoku, které je spojeno přesně s kontrakcí svalů dělohy a nemělo by vyvolávat obavy.

Pro urychlení kontrakce dělohy by měl být močový měchýř včas vyprázdněn. V období po porodu je vhodné to dělat každé tři hodiny, i když žena nemá výrazný pocit plného močového měchýře a vyhýbá se zácpě.

Během 1-2 měsíců po porodu nemůže být výtok absorbován pomocí tamponů, a to právě proto, že neodstraňují lochii, ale jednoduše je absorbují. To může vést k množení patogenních bakterií a mikroorganismů. Místo tamponů se doporučují vložky nebo pleny. Vyberte si neochucené produkty, protože musíte kontrolovat nejen barvu a množství lochie, ale také jejich vůni.

Dobrá osobní hygiena je nezbytná. Zvláště stojí za to sledovat hygienu genitálií jeden až dva týdny po porodu, kdy je výtok stále krvavý. V tuto chvíli je zakázáno vykoupat se, omezeno pouze na sprchu. Proud vody ze sprchy by neměl být příliš silný a měl by směřovat zepředu dozadu - a pouze zvenčí. Pro bezpečné čištění vnějších pohlavních orgánů a vaginální sliznice se doporučuje používat speciální přípravky - například mycí gely Ginokomfort pro intimní hygienu. Tyto fondy byly vyvinuty specialisty farmaceutické společnosti VERTEX, vyznačují se bezpečným složením, které zahrnuje přírodní účinné látky, a také mají všechny potřebné certifikáty, certifikáty a další potřebné dokumenty..

Sexuální odpočinek trvá až 42 dní a intimní vztahy jsou obnoveny až po kontrolním ultrazvuku pánevních orgánů, vyšetření porodníkem-gynekologem a adekvátní volbě metody antikoncepce.

Sportovní aktivity po porodu
Prameny:

 1. VČASNÁ DIAGNOSTIKA A PREVENCE PODVOLENÍ POSTPORODÍ Naumkin N.N., Ivanyan A.N., Smirnova T.I. // Bulletin of new medical technologies. - 2008. - č. 2. - S. 46-48.
 2. KYTOLOGIE DĚLNÍ LOCHIE V ENDOMETRITIS PO PRÁCI. Kupert M.A., Kupert A.F., Solodun P.V. // Acta Biomedica Scientifica. - 2004. - č. 2. - S. 172-175.

Cystická fibróza: moderní úspěchy a současné problémy. Kapranov N.I. et al // M., - 2005.

Hodnota cytologického vyšetření lochie při hodnocení stavu dělohy v poporodním období. Z.K. Fursov. A.P. Nikonov, N.A. Lutfulaeva, E.A. Kuchurova // Porodnictví a gynekologie. - 1991. - č. 1. S. 45-49.

Pooperační hnisavé septické komplikace v porodnictví (predikce, prevence, včasná diagnostika a terapie). Kryukovskij S.B. // Dis. dr. Miláček. Sciences. - M., -2002. - S. 266.

Druhy výtoku při kojení dítěte a které jsou normou

Pokud menstruační cyklus a výtok během těhotenství nějak zapadají do zavedeného rámce, pak po porodu probíhá obnovení všech procesů dobře, velmi individuálně. Kromě toho se u ženy mohou vyvinout patologie, které zabarvují obraz výtoku během kojení ve zcela nových odstínech..

Období zotavení po normálním porodu je 40 dní nebo 6-8 týdnů, v důsledku císařského řezu 3 měsíce, s dalšími možnostmi individuálně.

Normálně je nejprve zaznamenána lochie - výtok krve z dělohy. Červené a velmi hojné, poté hnědé se sraženinami, načervenalým rozmazáním a na konci nažloutlým výtokem. Za normálních okolností trvá zmírnění příznaků asi 30–40 dní, u některých však zotavení zmizí za 2 týdny nebo trvá 2 nebo více měsíců.

Po úplném očištění dělohy je ve skrovném množství bělavý průsvitný homogenní slizniční výtok. Necítí, nezpůsobují podráždění a neobtěžují ženu.

Je také normální, dokud aktivní kojení neskončí, menstruace nepřijde. Přestože je menstruace povolena po 6 měsících as tvorbou mléka. Vzhledem k ohromujícímu účinku prolaktinu je menstruace krátkodobá..

Výtok 2 měsíce po porodu obvykle přichází pouze do stabilního stavu. Jsou bílé nebo nažloutlé bez hrudek a sraženin, cizí vůně. Částka je mírná. Na menstruaci je příliš brzy, ale u některých se může pravidelně rozmazávat hnědou barvou.

Pozornost! Pokud je v tomto okamžiku stále zaznamenán hnědý výtok, který po porodu neskončil, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. Takové dlouhé zotavení může mít za následek hrozné komplikace, například nekrózu děložních tkání..

Během tohoto období se dítěti zavádějí doplňkové potraviny, snižuje se počet příloh k prsu, takže se zvyšuje pravděpodobnost nástupu menstruace. Může se objevit hojný slizniční výtok konzistence vaječného bílku - to je ovulace. Někdy se vyskytují před nástupem menstruace. Existuje riziko neplánovaného těhotenství, které v současné době pokračuje s komplikacemi, protože tělo je stále oslabené. Světle hnědý výtok může být implantační krvácení - známka početí.

Většina žen již má menstruaci a cyklus se zlepšuje. Může dojít ke zpoždění 2–3 měsíce. U jiných, během laktace, menstruace chybí až jeden a půl roku nebo i déle.

K tomu dochází v důsledku hormonálních poruch, stejně jako když je tělo vyčerpáno po několika těhotenstvích za sebou, špatnou výživou, pravidelným nedostatkem spánku a stavem neustálého stresu. Je nutné podstoupit vyšetření gynekologem a endokrinologem, může být nutná hormonální terapie.

Někdy žena během těhotenství hodně přibere na hmotnosti až 25-30 kg. Tyto změny samy o sobě mohou blokovat menstruační funkci. Chcete-li obnovit cyklus, musíte nejprve zhubnout a až poté provést léčbu.

Totéž se může stát při prudkém úbytku hmotnosti, ke kterému dochází u křehkých žen s prodlouženou laktací. Tělo je v každém smyslu tak vyčerpané, že se odmítá účastnit reprodukčních záležitostí, prostě by přežilo. V této situaci je ženě předepsána vysoce kalorická a vyvážená strava, vitamíny.

Některé ženy vyjadřují při zavádění doplňkových potravin svému dítěti výslovně prodloužení období bez krvácení. Vědci však tvrdí, že prolaktin se nevyrábí z množství odděleného mléka, ale za určitých okolností během krmení:

 • Emoční kontakt mezi matkou a dítětem;
 • Dotek kůže;
 • Sací pohyby;
 • Frekvence aplikace;
 • Noční krmení.

Proto mechanické vyprazdňování prsu neprodukuje prolaktin, který zabrání menstruaci, ale může podporovat produkci mléka během období doplňkového krmení..

K tomu dochází při kojení. Je to jen to, že v určitém okamžiku se pohlavní hormony prudce zvýšily, začala menstruace a prolaktin znovu potlačil jejich produkci.

Pozornost! Teorie neplodné laktace je mýtus. Můžete otěhotnět i 1,5 měsíce po porodu.

Při kojení existují značné rozdíly od normy, které nejsou známkou nemoci nebo poruch:

 • Lochia trvá 10-14 dní;
 • Menstruace přichází do 4-5 týdnů po porodu;
 • Krvácení je normální bez rozmazání;
 • Uprostřed cyklu je zaznamenán transparentní výtok - známka ovulace;
 • Při absenci menstruace ve 4-6 měsících laktace dochází k novému těhotenství.

Zde je jen několik příkladů zajímavých rozdílů od normy. Ale jak v tomto případě nevynechat nemoc a neplánované početí.

Během laktace není žena imunní vůči jakýmkoli gynekologickým problémům. Neobvyklé vybití je první známkou..

Jasné a jemné odstíny krvavé leucorrhoea, které se často vyskytují po pohlavním styku, mohou být spojeny s výskytem eroze krčku nebo polypu v cervikálním kanálu. Obě patologie vznikají po traumatu a hormonálních změnách, takže by neměly být vyloučeny během laktace. Také se objevují slizniční sekrece s krvavými pruhy a hnědou mazaninou..

Po dokončení kojení je možné odstranit polyp nebo erozi pomocí minimálně invazivních chirurgických technik. Jedná se o Surgitron, laser a elektrokoagulaci.

A také střední odstíny hovoří o infekčním zánětu v pochvě. Žena již začala intimní život, takže pohlavní choroby nejsou vyloučeny. Hnisavá leucorrhoea má odpovídající nepříjemný zápach, aktivita bakterií způsobuje podráždění a svědění, stejně jako otoky a zarudnutí sliznic. Patogen můžete identifikovat pomocí vyšetření nátěru různými způsoby..

Zelenavý výtok se také vyskytuje u vaginální dysbiózy. Tělo ženy je kojením oslabeno, proto se množí oportunní mikroby, které způsobují zánět. Tento stav se nazývá bakteriální vaginóza..

Dnes se k léčbě mnoha infekcí používají topické přípravky ve formě vaginálních čípků. Při kojení jsou absolutně neškodné, protože se nic nedostane do krve a ještě více mléka. U některých typů pohlavně přenosných chorob mohou být tablety předepsány pro 1-3 dávky. Po tuto dobu lze dítě převést na umělou výživu a mléko lze odsát, aby nezmizelo.

Pokud existuje velmi tekutý výtok se zápachem a svěděním, pak stojí za to zkontrolovat přítomnost vyrážek - puchýřů nebo bradavic. Jedná se o příznaky virové infekce genitálií - HPV a oparu. Také se objevuje hojný výtok kapaliny se zánětem přívěsků, s ureaplasmózou a jinými patologiemi.

Zhoršení drozdů s jeho rozpoznatelným sýrovým výtokem se vždy stane, když je tělo oslabené. Během laktace se toto onemocnění snadno přenáší na dítě. Pokud žena přenáší houbu rukama na hruď. Dítě je náladové, zejména při krmení, protože kandidóza se vyvíjí v ústní dutině. Drozd vypadá jako ostrůvky bílého plaku, které je obtížné odstranit, a pod nimi je rozrušená, krvácející sliznice.

K odstranění drozdů existuje mnoho aktuálních přípravků v krémech a svíčkách. Pediatr by se však měl zabývat léčbou dítěte. Antifungální látky jsou vysoce toxické a jejich použití v ústech není bezpečné..

Takový hnědý výtok se vyskytuje s rozvojem endometriózy nebo adenomyózy. Taková onemocnění však postupují na pozadí zvýšené produkce pohlavních hormonů, proto se během laktace vyskytují, když se již objevila menstruace..

Léčba endometriózy je dlouhodobá. Žena obvykle dostává antikoncepční pilulky na celý život. Dále si promluvme o drogách povolených pro kojení..

Pokud krvácení podobné menstruaci trvá déle než týden a způsobí oslabení těla, měli byste navštívit lékaře. Pokud je příznak doprovázen bolestí, nevolností, mdlobou, je nutná sanitka. Krvácení během laktace může nastat z různých důvodů:

 • Aktivní sport 1-2 měsíce po porodu;
 • Poranění břicha nebo vnitřních orgánů při pádu, nárazu;
 • Zvedání těžkých věcí;
 • Nemoci krevních cév a krve;
 • Prasknutí vaječníkové cysty;
 • A další.

Pozor! Někdy se slabým vnějším výbojem dochází během cesty k hojnému vnitřnímu krvácení. Příznaky - snížený krevní tlak, zvracení, bledá kůže, rychlý puls, slabost.

Lékaři varují, že i při absenci menstruace je možné početí. Proto se musíte chránit ihned po ukončení rehabilitace po porodu. Za tímto účelem se používají kondomy, nitroděložní tělíska a některé antikoncepční pilulky schválené pro kojení, například Lactinet. Pomáhá také uklidnit endometriózu a adenomyózu..

Žena stárne s každým zralým vejcem, takže jakékoli potlačení ovulace pomocí farmakoterapie nebo těhotenství a laktace zpomaluje proces stárnutí.

Nedostatečná produkce pohlavních hormonů však vede ke snížení libida. Mnoho žen zažilo během kojení nedostatek zájmu o sex. Situace se zlepšila s příchodem menstruace. Pro přírodu je vhodné, aby žena během ovulace toužila po početí dítěte. A s laktací je zrání vajec potlačeno.

Kojení je pro každou matku nezapomenutelným obdobím. U každého jde jinak. Lékaři doporučují zahájit preventivní prohlídky 2 měsíce po porodu, navštívit gynekologa po první menstruaci a procedury opakovat každých šest měsíců, nebo když se objeví podivný výtok a příznaky.

Krev s hepatitidou B. příčiny?

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

Aktuálně sledujete 0 uživatelů

Na této stránce nejsou žádní uživatelé..

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 5 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 7 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 7 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 10 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 10 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 16 minutami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 5 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Krvavý výtok při kojení

Dobrý den, mami! Všude jsem četla o menstruaci po porodu a všude píšou, že když kojím jen, menstruace přijde alespoň rok po porodu a mám špinění, moje dcera má 3 měsíce a kojím jen (!). řekni mi, zkušené matky, co to je? měsíční ?? Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Pomozte mi na to přijít, prosím. Kojím, cyklus se donedávna nezotavil. Asi před týdnem jsem snížil počet krmení (zbyly pouze noční krmení). Šli jsme k dači, zasadili jsme tam stromy, obecně jsme aktivně fyzicky pracovali. Vcházím do domu, chodím na toaletu a vidím krvavý výtok, myslel jsem, že se cyklus obnovil, poté, co se snížil počet krmení. Ale můj přítel se bál, že by to mohl být potrat. Dnes jsem šel do lékárny, vzal jsem dva testy, dva jasné a jasné pruhy ukázaly oba testy. Přidělení již 3. den, není hojné, velmi podobné těm, které byly před těhotenstvím během menstruace. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Jmenuji se Nastya, žiji v Moskvě. Mám 2 děti: nejstarší má 8 let, nejmladší 10 měsíců. Budu rád, když si najdu nové přátele. Mám problém. Přestala kojit v 9 měsících. Moje menstruace přišla. Zdá se, že všechno bylo v pořádku, ale po intimitě s manželem začíná špinění nebo šmouhy, jako by období začalo. Dívky, možná to někdo měl? Řekněte nám, jak se někomu obnovil cyklus po kojení. Předem všem děkuji. Pokračovat ve čtení →

Možná někdo na toto téma něco napíše. Rád bych o tom hodně diskutoval. Pokračovat ve čtení →

Stali jste se matkou rozkošného dítěte. Zdálo by se, že všechny potíže skončily. Porod je však pro tělo vážnou zkouškou. Po nich mohou nastat komplikace, kterým je v mnoha případech snadné se vyhnout. První dny, které strávíte se svým novorozeným dítětem, jsou šťastné časy. Často je však zastíněna různými poporodní potížemi, které, pokud nebudou léčeny, mohou způsobit vážné komplikace. Poporodní období, v závislosti na individuálních charakteristikách ženy, trvá od šesti do deseti týdnů.Po tuto dobu se vnitřní orgány a tělesné systémy, které v. Pokračovat ve čtení →

První příznaky ovulace Prvními příznaky ovulace jsou krátkodobé bolesti v dolní části břicha. První příznaky ovulace zahrnují zvýšení sekrece sliznic a snížení bazální teploty v den ovulace a její zvýšení následující den. V krevní plazmě obsah progesteronu prudce stoupá. Pokud dojde k narušení ovulace, první příznaky ovulace se nebudou cítit. Může to být způsobeno zánětem pohlavních orgánů, systémovým onemocněním, nádory nebo stresovými situacemi. V tomto případě dochází v ženském těle k dysfunkci hypotalamo-hypofyzárně-ovariálního systému. Pokud se objeví první příznaky ovulace. Pokračovat ve čtení →

Takže jsi porodila. 40 týdnů těhotenství pozadu. Co se stane dál? __________________________________________________________________________ Ihned po porodu vás lékař vyšetří na slzy a praskliny. Pokud jsou k dispozici, budou použity stehy. Bezbolestně (samozřejmě po takových „téměř bezbolestných“ kontrakcích - bude to vypadat jako kousnutí komárem, a pokud máte anestetikum, nebudete cítit vůbec nic). Dále vám pomůže vyprázdnit močový měchýř. Můžete to zkusit sami (ale po porodu to bude obzvláště obtížné) nebo vám bude zaveden katétr. To je nutné, aby nedošlo k infekci. Pokračovat ve čtení →

Dívka a skupina http://vk.com/breastfeeding vytvořili seznam poznámek pro mladé matky. Nechte to viset i tady. Co je s mým dítětem. Tyto informace budou užitečné jak pro ženy čekající na dítě, tak pro matky kojenců, mohou být zaslány těhotné kamarádce. Tento seznam neprohlašuje, že je úplný, jeho cílem nebylo vysvětlit všechny jevy a poskytnout vyčerpávající doporučení. Hlavním cílem je předat matkám myšlenku, že ne všechno, co se dítěti stane, vyžaduje okamžitý lékařský zásah: to, co se vám zdá strašná odchylka, je možná jen variantou normy. ===================================== Fyziologické. Pokračovat ve čtení →

Fyziologický úbytek hmotnosti. Ukažte se úplně.. Všichni novorozenci hubnou první dny po narození. Ztráta až 10% porodní hmotnosti je považována za normální. Pokračovat ve čtení →

Těhotenství skončilo, také porod, obnoveny důvěrné vztahy. V této době se otázka antikoncepce stává zvláště důležitou pro manžele. Jaké metody jsou nejúčinnější poprvé po porodu? Zpět na obsah Mužská antikoncepce Kromě antikoncepčního účinku chrání kondom také ženu před infekcemi. To je důležité v prvních měsících po porodu, kdy je tělo ženy stále velmi slabé a v prvních 1-2 měsících může dojít ke krvavému výtoku z dělohy (alespoň v zanedbatelném množství) a děložního čípku, alespoň mírně, ale zůstává pootevřeného. To vytváří riziko. Pokračovat ve čtení →

Tipy pro těhotenství 100: První trimestr Uchovávejte těhotenský test jako vzpomínku jako na první důkaz, že vaše dítě už je s vámi. Test dvou proužků může být součástí prvního alba vašeho dítěte. Uchovávejte si online nebo papírový těhotenský deník. Je pohodlnější provádět to každý týden: od 1. do 40. dne. Bude zajímavé znovu si přečíst deník, protože kvůli dětským problémům je vše rychle zapomenuto. Nebo se můžete podělit o své zkušenosti s budoucími generacemi těhotných žen. V 6-8 týdnech musíte navštívit předporodní kliniku, rodinného lékaře nebo svého porodníka-gynekologa, abyste potvrdili fakt těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Takže v předvečer bezprostředního narození jsem se rozhodl sdílet poznámky z matčiny školy na našem LCD. Najednou přijde vhod někdo, kdo se na tyto lekce nemohl dostat. Zde nám řekli: Poporodní období. Kojení (kojení). Poporodní období se dělí na dvě: časné (2 hodiny po porodu, jsou-li drženy na porodním sále) a pozdní (2 měsíce nebo 8 týdnů po porodu). 1. období. Třetí kruh krevního oběhu zmizí, objem krve (o 500 ml) a zátěž srdce se sníží. Celý proces je obrácený. Pokračovat ve čtení →

Těhotenství kojení: Toto je skutečné V posledních několika desetiletích jsme neměli dlouhodobé kojení, takže k takovým případům došlo jen zřídka. Lékaři tedy prostě nemají informace o tom, jak těhotenství postupuje při kojení a zda existuje riziko pro plod. Ale v kulturách, kde je obvyklé kojit po dlouhou dobu (včetně předrevolučního Ruska!), Je to běžný jev. Existuje přesvědčení, že kojení (a obecně jakýkoli vliv na prsa) během těhotenství přispívá k předčasnému porodu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni BBshechki! Narazil jsem na zajímavý článek o užívání antikoncepčních pilulek, jejich typech a vedlejších účincích. Naučil jsem se spoustu nových a zajímavých věcí. Můj porodník-gynekolog mi předepsal lék Regulon v pořádku. Začal jsem to pít od začátku tohoto cyklu, po týdnu nátěrů a bolestí břicha, po zahájení užívání léku jsem to nevydržel a šel k lékaři, podívali se na mě, uklidnili mě a ujistili, že by to tak mělo být, jen pro případ, že by udělali ultrazvuk OMT - to je vše normální) Teď už krvácí více. Pokračovat ve čtení →

Jak víte, hodně pozornosti se věnuje období těhotenství, ale o poporodním období se píše a říká jen málo, i když je pro každou ženu velmi užitečné vědět, co ji čeká. Podělím se o své zkušenosti a malá tajemství o tom, jak se mi podařilo rychle nabrat sílu a cítit se skvěle :) Nejdůležitější je být mentálně připraven na to, co musí tělo po porodu vydržet, a pak bude všechno v pořádku. Pokračovat ve čtení →

Masážní místnost Andrey Stanislavoviče Rybnikova - stanice metra Kurskaja (ve sportovním rehabilitačním centru VNIIFK pod ministerstvem sportu), pracuji v solné místnosti. Dmitrovskaya (doma) 8-906-034-48-38 Lékařská masáž, anticelulitidní masáž, staroslovanská (viscerální) masáž, bioenergetická masáž, korekční atd. Číst dále →

Pravidelné křečové bolesti v dolní části břicha nad stydkým kloubem mohou naznačovat začátek porodního procesu. Pokud k tomu dojde v gestačním věku 37 týdnů nebo více, můžeme hovořit o přirozeném nástupu porodu. Je čas se připravit na porodnici. Pokračovat ve čtení →

Tyto informace budou užitečné nejen pro matky prvorozených, ale také pro ty, které mají v rodině své první dítě. Pokračovat ve čtení →

Sdělení k různým otázkám v období před a po narození dítěte (připraveno na základě různých zdrojů) 1. Věci v porodnici 2. Pravidla, harmonogram přijímání do porodnice, kde budu rodit 3. Sdělení o kojení 4. Péče o novorozence v prvním měsíci (co hledat) 5. Co si připravit doma v době, kdy dítě dorazí z porodnice domů 6. Domácí lékárnička Dále pod kočkou 1. Věci v porodnici Rozděleny do 3 pytlů. 1 sáček. To jsou věci, které je třeba vzít, když jdu. Pokračovat ve čtení →

Je nám tedy už 32 týdnů, přichází 33. den. Co dnes máme: 1. Dolní část zad a ocasní kost začala bolet častěji. A hnusně kňučí (((zeptal jsem se na obvaz, lékař řekl, že počkám na výsledky ultrazvuku (16.)

Poporodní období se táhne několik měsíců. Postupně se tedy jeden po druhém obnovuje pracovní rytmus všech systémů a orgánů. Pokračovat ve čtení →

Situace je taková: lochia vyšla na měsíc s centem. Šest týdnů po porodu (10. října) došlo k výtoku dobře, velmi podobnému YB a krátkodobá bolest byla v podbřišku, i když blíže ke středu než ke straně. Dnes je to měsíc a 25 dní po porodu - a začalo skromné ​​špinění. Kojím pouze na vyžádání, v zásadě to dopadne v průměru na 7 krmení denně (bylo jich 5 a asi tucet). Může to být opravdu ovulace a to je menstruace? Nebo. Pokračovat ve čtení →

Sdělení k různým problémům v období před a po narození dítěte (připraveno na základě různých zdrojů) 1. Věci v porodnici 2. Pravidla, harmonogram přijetí do porodnice, kde budu rodit 3. Sdělení o kojení (dole s lahvemi na bradavky a dudlíky - Jedná se o přímou hrozbu pro GV) 4. Péče o novorozence v prvním měsíci (co je třeba hledat) 5. Co si připravit doma v době, kdy dítě dorazí z porodnice domů 6. Souprava první pomoci dále Pod kočkou 1. Věci v porodnici Rozděleno na. Pokračovat ve čtení →

Tipy pro těhotenství 100: První trimestr Uchovávejte těhotenský test jako vzpomínku jako na první důkaz toho, že vaše dítě už je s vámi. Test dvou proužků může být součástí prvního alba vašeho dítěte. Vytvořte si online nebo papírový těhotenský deník. Je pohodlnější provádět to každý týden: od 1. do 40. dne. Bude zajímavé znovu si přečíst deník, protože kvůli dětským problémům je vše rychle zapomenuto. Nebo se můžete podělit o své zkušenosti s budoucími generacemi těhotných žen. V 6-8 týdnech musíte navštívit předporodní kliniku, rodinného lékaře nebo. Pokračovat ve čtení →

V očekávání narození svého dítěte musí nastávající matka udělat vše, co je v jejích silách, aby proces porodu dítěte zanechal pro ni i dítě extrémně pozitivní emoce. K tomu je důležité řádně zorganizovat přípravu na porod, protože jeho pozitivní výsledek v mnoha ohledech závisí na tom, jak moc je porodná žena připravena na porod. Stránky tohoto článku pojednávají o tom, jak správně připravit tělo na porod (děložní čípek, hrudník, svaly). Pokračovat ve čtení →

Kdy začíná menstruace po porodu? Otázka, kdy začíná menstruace po porodu, znepokojuje mnoho žen, zejména po narození jejich prvního dítěte, kdy stále nejsou žádné zkušenosti a je obtížné zjistit, které změny v těle jsou pozitivní a které by měly být alarmující. Podívejme se, co říkají odborníci o obnově menstruačního cyklu po porodu, jaké faktory ovlivňují tento proces a čeho se bát.Kdy začíná období po porodu? Normalizace menstruačního cyklu naznačuje obnovu reprodukčního systému a následně možnost následného početí. Ale v každém jednotlivém případě. Pokračovat ve čtení →

Přítel poslal tyto informace na e-mail. Odejdu odtud, abych neprohrál. Novorozenci nejsou miniaturní kopií dospělého. Po provedení velkého přechodu prožívají kolosální změny - všechny systémy těla jsou přestavěny - začíná fungovat druhý kruh krevního oběhu, gastrointestinální trakt je osídlen flórou, po prvním dechu dýchací systém převezme přísun kyslíku do tkání a orgánů, kůže přijde do styku se vzduchem atd. Vědomí dětí je také jiné - neexistují žádné koncepty, logika, smysl pro objektivitu, čas, prostor. Proto nerozumí ničemu. Ale oni ano. Pokračovat ve čtení →

Třicátý osmý týden může být konečnou fází těhotenství. Dítě narozené v 38. týdnu je již považováno za plnoleté a porod je naléhavý, tj. Nastává včas. Na konci 38. týdne těhotenství je "růst" plodu v průměru 50-51 cm a hmotnost je přibližně 3000 - 3200 g. Průměr hlavy dosahuje 91 mm, hrudník - 95,3 mm a břicho - 99,3 mm. Plnoletý novorozenec má vytvořenou hlavu se zaoblenou (a mírně protáhlou, v závislosti na biomechanismu porodu, tvaru) s obvodem 34-35 cm. Rozměry přední části. Pokračovat ve čtení →

Uplynuly téměř čtyři měsíce a hodně už bylo zapomenuto, ale přesto se budu snažit si co nejvíce pamatovat. Tréninkové kontrakce mě trápily celý poslední měsíc a poslední dva týdny zvlášť silně a často. Bál jsem se kvůli tomu, že zmeškám začátek porodu, ale gynekolog se usmál a řekl: Den uběhl jako obvykle, v domácím shonu. Večer při přípravě večeře jsem cítil, že mě bolelo žaludek, ale nedával jsem pozor, protože jsem myslel na tepláky. Po večeři jsem se rozhodl si lehnout, abych si odpočinul. A pak jsem si uvědomil, že zjevně to tak není, bolesti takové nejsou. Rozhodl jsem se jít, umýt, tak nějak se připravit :))) Mimochodem, právě v tento den. Pokračovat ve čtení →

Co je s mým dítětem. Tyto informace budou užitečné jak pro ženy čekající na dítě, tak pro matky kojenců, mohou být zaslány těhotné kamarádce. Tento seznam neprohlašuje, že je úplný, jeho cílem nebylo vysvětlit všechny jevy a poskytnout vyčerpávající doporučení. Hlavním cílem je předat matkám myšlenku, že ne všechno, co se dítěti stane, vyžaduje okamžitý lékařský zásah: to, co se vám zdá strašná odchylka, je možná jen variantou normy. ===================================== Fyziologický úbytek hmotnosti po narození. Všechny děti zhubnout. Pokračovat ve čtení →

Dívky, může někdo vědět, jak rychle se děloha zotavuje po porodu? Faktem je, že moje sestra porodila jen před pár měsíci. Dítě je v GC. Krvácení po porodu se ještě nezastavilo, ale je toho méně. Velmi se obává tak dlouhého výboje. Může to být způsobeno tím, že kojí? Zdá se, že během krmení nedochází k tahavým bolestem v břiše, což znamená, že kontrakce nejsou tak zjevné. A plánují druhé dítě. V tomto ohledu chce o měsíc později. Pokračovat ve čtení →

Po porodu se mladá matka obává mnoha otázek: péče o dítě, jeho zdraví, vlastní stravu během kojení atd. Postupem času vyvstává také další důležitá otázka - antikoncepce. Pokračovat ve čtení →

3 dny bojuji o mléko, je mi líto mé dcery, i když se rychle uklidňuje. Prsa jsou na dotek úplně prázdná, i když po stisknutí mléko stále vyteče, často ho nanáším, hodně piji, snažím se odsávat - maximálně 20 - 30 ml. Co dělat, dnes jsem koupil směs pro případ nouze. Obecně problémy s mlékem začaly v den, kdy špinění opět proběhlo jako menstruace, i když předtím výtok po porodu už dávno skončil - myslím, že je to všechno propojené.. ale jak můžete vydržet, dokud vše nefunguje ?? Graf a. Pokračovat ve čtení →

Dívky. Řekněte mi, komu byla diagnostikována endometritida při kojení ?? (Co dělat pro dítě ve věku 1 roku a 4 měsíce sání, nemůžu ho odstavit, ale je třeba ho léčit !! Gynekolog předepsal amoxicilin (ale nepomáhá) Žaludek nebolí; teplota není jediná věc obával se krvavého růžového výtoku bez zápachu !! S kým bylo zacházeno. Přečtěte si více →

Analýza těhotenství - porodu - období po porodu, s jistotou řeknu, že období zotavení bylo pro mě nejtěžší. 1. Těhotenství probíhalo víceméně dobře. Tři nachlazení a ano, musel jsem pár měsíců pít ginipral. Pravděpodobně kdyby nebylo mé podezíravosti a nervů a já bych to nemusel pít. Byly to ale všechny potíže a síla dávala pocitu, že vykonáváte nějakou důležitou misi. 2. Porod - bolestivý. Ne strašidelný a ne tvrdý. Posledních 40 minut to bolí tak moc, ale ten nával hormonů a adrenalinu je trochu podobný intoxikaci drogami - nemohl jsem být den po porodu. Pokračovat ve čtení →

Tipy pro těhotenství 100: První trimestr Uchovávejte těhotenský test jako vzpomínku jako na první důkaz toho, že vaše dítě už je s vámi. Test dvou proužků může být součástí prvního alba vašeho dítěte. Vytvořte si online nebo papírový těhotenský deník. Je pohodlnější provádět to každý týden: od 1. do 40. dne. Bude zajímavé znovu si přečíst deník, protože kvůli dětským problémům je vše rychle zapomenuto. Nebo se můžete podělit o své zkušenosti s budoucími generacemi těhotných žen. V 6-8 týdnech musíte navštívit předporodní kliniku, rodinného lékaře nebo. Pokračovat ve čtení →

38. týden těhotenství: vývoj plodu, váha, pohyb Třicátý osmý týden může být konečnou fází těhotenství. Dítě narozené v 38. týdnu je již považováno za donosené a porod je urgentní, tj. Nastává včas. Na konci 38. týdne těhotenství je „růst“ plodu v průměru 50-51 cm a váha je přibližně 3000 - 3200 g. Průměr hlava dosahuje 91 mm, hrudník - 95,3 mm a břicho - 99,3 mm. Předčasný novorozenec má vytvořenou hlavu, zaoblenou (a mírně prodlouženou, v závislosti na biomechanismu práce, tvaru). Pokračovat ve čtení →

Třetí měsíc je obdobím mimořádného pokroku, kdy se malé nerozumné hrudky promění v lidi. Byl to pro nás těžký měsíc a nakonec - konečně ATAS. Lyosha má chřipku, její tchán má záchvaty a já mám laktostázu a pračka je také pokryta. Hehe. Je docela možné zvládnout každý incident postupně, ale když je vše hotové najednou, je to samozřejmě napjaté. No, pane, dnes to není o tom, ale o dětech, tak po pořádku. Pokračovat ve čtení →

Co si vzít s sebou do nemocnice? Seznam věcí. Těhotenství u žen trvá 40 týdnů, ale porod obvykle může začít o 2 týdny dříve nebo o 2 týdny později. Proto se musíte postarat o to, co si vzít s sebou do nemocnice přibližně v 36-37 týdnu těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Masážní místnost Andrey Stanislavoviče Rybnikova - stanice metra Kurskaja (ve sportovním rehabilitačním centru VNIIFK pod ministerstvem sportu), pracuji v solné místnosti. Dmitrovskaya (doma) 8-906-034-48-38 Lékařská masáž, anticelulitidní masáž, staroslovanská (viscerální) masáž, bioenergetická masáž, korekční atd. Číst dále →

Dnes ráno jsem našel na spodním prádle krvavý výtok. Žaludek slabě táhne jako v M. Mohl by to být oni? Výtok po porodu trval přesně 8 týdnů. 5. den se teplota zvýšila, ukázalo se - sraženina v děloze. Ultrazvuk v porodnici byl vynikající. Můj lékař řekl, že děloha se nestahuje dobře. Po jednom kapátku ji děloha hodila do děložního čípku a děložní čípek se zavřel. Dali mi kapku, všechno fungovalo samo. Nebylo škrábání. 3 týdny po porodu byl kontrolní ultrazvuk - vše je v pořádku, čisté. Mohlo by to. Pokračovat ve čtení →

Dívky, chci se s vámi podělit o několik užitečných informací o poporodní hygieně a zotavení. Dostal jsem to ve škole nastávajících matek a úspěšně jsem to vyzkoušel na sobě. Pokračovat ve čtení →

Během restrukturalizace hormonálního pozadí u žen, to znamená během menopauzy, jsou často diagnostikovány různé gynekologické patologie.Nejběžnějším problémem je přetížení, při kterém se v děložní dutině hromadí tekutina - serosometr.