Proč jsou uprostřed cyklu hnědé výboje u žen?

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen představuje problém. Takový výtok může být variantou normy, pokud k ní dojde přesně uprostřed cyklu, v době, kdy dojde k ovulaci. Je doprovázen závažným hormonálním nárůstem, na který reaguje děložní výstelka. Týden po něm může výtok mluvit o implantaci vajíčka. Existují pro to však také patologické důvody: endometrióza, endometritida, pohlavní choroby.

 • 1 Norma a odchylky
 • 2 Příčiny hnědého výboje
  • 2.1 Perorální antikoncepce
  • 2.2 Pohlavně přenosné choroby
  • 2.3 Zánět dělohy
  • 2.4 Mimoděložní těhotenství
  • 2.5 Endometrióza
  • 2.6 Děložní myomy
  • 2.7 Jiné nemoci
 • 3 Hnědý výtok během těhotenství

Krvavý výtok, který se může po menstruaci obtěžovat, v některých případech nehrozí. Takže se objeví tmavá barva v důsledku procesu srážení krve, ke kterému dochází v posledních dnech menstruace a může být zpožděna. Průhledná část plazmy je oddělena od sražené krve, takže ztmavne. Není důvod k obavám, pokud:

 • je pozorován psychický a fyzický stres;
 • během menstruace byla intimita;
 • měl delší pobyt na slunci;
 • byly použity léky, které ovlivňují srážení krve.

Za odchylku se považuje skvrna, která se objeví později než 10. den cyklu, nezmizí několik dní nebo týdnů a je doprovázena bolestí v břiše. Některé ženy si takové masti všimnou před menstruací, brzy bude mít krev normální vzhled.

Někdy se hnědý výtok objeví ihned po menstruaci, v jiných případech jsou pozorovány blíže ke středu menstruačního cyklu. 14-16 dní před prvním dnem další menstruace jsou spojeny s ovulací, takový výtok se obvykle objeví 14. den, ale pokud je cyklus krátký, krev může být uvolněna 12. den cyklu. V tomto případě mohou být potřísněny krví a jsou považovány za normu. Varianta normy je intermenstruační vaginální výtok bez zápachu u dospívajících dívek, jejichž menstruace začala před méně než dvěma lety a cyklus se ještě neusadil.

Děložní krvácení je důvodem k obavám. To signalizuje vážná onemocnění, která je třeba včas identifikovat. Ženy někdy nepociťují žádné další nepohodlí a tento jev ignorují. V takovém případě je nutná návštěva odborníka..

Příčinou výskytu sekrecí této barvy mohou být léky obsahující estrogeny v jejich složení. Nedostatečný stupeň hormonů štítné žlázy ovlivňuje zejména zdraví žen a výskyt sekrecí.

Vážné nebezpečí lze označit výtokem mimo menstruaci, pokud došlo k poranění pohlavních orgánů dříve, než začne. Mezi taková poranění patří: modřiny, rány, prasknutí při pohlavním styku, náhodná zranění, zranění při operaci. Jsou také pozorovány další příznaky: krvácení, podlitiny. V takovém případě musí žena podstoupit nemocniční ošetření..

Perorální antikoncepce ovlivňuje hladinu hormonů a váš menstruační cyklus. V prvním měsíci přijetí lze pozorovat špinění, jak se tělo přizpůsobuje novému stavu. Normálně by měly zmizet po začátku nového období..

Zvyšuje riziko nežádoucích účinků tím, že si sám předepisuje antikoncepční léky. Nouzová antikoncepce může způsobit silné výboje, podobně jako menstruační tok. Jedná se o pilulky, které se užívají do 72 hodin od nechráněného styku. Jejich účinek na tělo je velmi silný, proto se nedoporučuje používat je více než jednou za šest měsíců..

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen může naznačovat přítomnost onemocnění, která se mohou přenášet sexuálním kontaktem. Tento jev lze tedy pozorovat u kapavky, chlamydií nebo papilomaviru.

U kapavky může žena pociťovat bolest při močení a chlamýdie, svědění a pálení. Tyto příznaky jsou často zaměňovány s jinými nemocemi, jako je cystitida nebo afty, proto je nutné přesné vyšetření lékařem. U papilomaviru nemají ženy žádné zjevné příznaky, ale v epitelu děložního čípku se objevují atypické buňky.

Zánětlivý proces ovlivňuje endometriální vrstvu dělohy a je předpokladem pro vznik světle nebo tmavě hnědého výtoku. Stejný zánět se objevuje v důsledku infekčních onemocnění, poškození dělohy v důsledku porodu a lékařských zákroků. Existují chronické a akutní typy patologie. Akutní endometritida je doprovázena vysokou horečkou a krvavě hnisavým výtokem.

Prevencí onemocnění je dodržování intimní hygieny, pravidelné prohlídky u gynekologa a ultrazvukové vyšetření (zejména po porodu nebo potratu), odmítnutí sexu během menstruace. Sexuální styk během menstruace negativně ovlivňuje ženské tělo, protože právě v tomto období je děloha nejcitlivější. Mikroby se do něj mohou snadno dostat, což vede k zánětu..

Mimoděložní těhotenství je často doprovázeno krvavým výtokem, většinou tmavě hnědé barvy. Jedná se o život ohrožující stav, takže musíte vědět, u jakých příznaků je možné podezření:

 • jednostranné lokalizované bolesti v dolní části břicha;
 • normální příznaky těhotenství: nevolnost, ospalost, bolest na hrudi;
 • slabě pozitivní těhotenský test, druhý proužek se po dlouhou dobu nerozjasní;
 • narušení normálního růstu hCG.

Existují dvě hlavní metody podezření na mimoděložní těhotenství: ultrazvuk a krevní testy. V časných stádiích těhotenství, během 12-14 dnů po začátku zpoždění, se provede krevní test na těhotenský hormon. Výsledek by se měl za 48 hodin zdvojnásobit. Pokud se tak nestane, jsou možná porušení. Na úrovni 1500 a výše lze provádět ultrazvuk. Při této hladině hormonu v děloze by již mělo být vajíčko vizualizováno.

Odrůdy mimoděložního těhotenství

Vejcovody nejsou během ultrazvuku viditelné, proto v tomto případě nebude možné diagnostikovat mimoděložní těhotenství. Ale můžete to tušit a pak provést další studii - laparoskopickou. Ten druhý vám současně umožňuje odstranit oplodněné vajíčko.

Pokud to není provedeno, pak do 8. - 9. týdne těhotenství trubice praskne. Bez chirurgického zákroku může dojít k úmrtí. Je téměř jisté, že pokud potrubí praskne, nebude možné jej zachránit.

Endometrisis je onemocnění, při kterém roste vnitřní vrstva dělohy. Pokud k tomu dojde mimo reprodukční orgány, pak se tento typ onemocnění nazývá extragenitální. S růstem endometria uvnitř dělohy je diagnostikována adenomyóza, pokud cysty a buňky endometria neopouštějí vnitřní vrstvu dělohy - hyperplazie endometria.

Příčina nemoci není zcela objasněna. Lékaři naznačují, že faktor dědičnosti hraje důležitou roli. U všech těchto podtypů onemocnění může dojít k uvolnění červenohnědého hlenu uprostřed cyklu..

Myom je benigní hmota svalové tkáně. Je doprovázen hnědým výtokem během období mimo menstruaci a silným krvácením během. O myomu mohou mluvit následující příznaky:

 • tahání bolesti v podbřišku, tlak a roztažení;
 • bolest při pohlavním styku;
 • anémie;
 • časté močení;
 • obecná slabost.

Kromě charakteristického výtoku s děložními myomy je pozorována hormonální nerovnováha a je narušen cyklus menstruace. Hnědý výtok naznačuje tvorbu submukózního nádoru.

To je způsobeno růstem fibroidů, při kterém je narušena integrita krevních cév. Výsledkem je, že praskly a výtok má charakteristickou hnědou barvu a hustou konzistenci. Čím více nádor poroste, tím jasnější a sytější bude hnědá barva. Pokud byl fibroid právě objeven a jeho růst je pomalý, nedělají s ním nic, ale pouze sledují jeho vývoj, aby bylo možné přijmout včasná opatření.

Nemoci jako drozd a bakteriální vaginóza mohou být doprovázeny světle hnědým výtokem. Navíc nemají nic společného s cyklem a mohou se objevit v kterýkoli den. Je třeba věnovat pozornost dalším doprovodným příznakům: nepohodlí v dolní části břicha, pocit pálení, svědění.

Pokud je již známa příčina vzniku krvavého výtoku a nejsou nebezpečné, můžete je odstranit sami. Mezi takové bezpečné důvody patří dříve prožívaný stres, změna klimatu. Pokud nedojde k menstruační bolesti a pokud je těhotenství zcela vyloučeno.

V tomto případě je nutné vyloučit fyzickou aktivitu a upravit stravu. Pokud je důvod nejasný a žena zaznamená zvýšení teploty, bolest, závratě a slabost, je nutné se poradit s lékařem. Existuje obrovské množství důvodů pro vznik hnědého výboje. Je nutné sledovat vaše zdraví a neignorovat doprovodné příznaky a návštěvu lékaře.

Krvácení během těhotenství není neobvyklé. Důvodem může být implantace vajíčka. V tomto případě se výtok objeví 7. až 10. den po ovulaci nebo asi týden před nadcházející menstruací a považuje se za známku těhotenství. Stojí za zmínku, že ne každá žena je má..

Výtok po zpoždění může mluvit o patologiích těhotenství. Tento příznak může být doprovázen potratem, přerušením placenty nebo vajíčka, zamrzlým těhotenstvím a mnoha dalšími. Nedoporučuje se pokoušet se uzdravit, aby nedošlo k poškození. U některých žen může v důsledku hormonální nerovnováhy krvácení pokračovat v den očekávaného období. Takový jev musí být diagnostikován, aby se odlišil od hrozby. Během těhotenství může eroze děložního čípku také způsobit vylučování krve..

Ve druhém trimestru těhotenství by krev neměla být normální. Z patologických důvodů - placenta previa, nemoci dělohy nebo jejího děložního čípku, předčasný porod. Na konci těhotenství, po 36–38. Týdnu, může vyjít sliznice, která signalizuje nástup porodu.

Bez dalšího výzkumu je těžké říci, ke kterému patologickému krvácení patří, nebo dokonce k malému výtoku. Pokud něco trápí, měla by žena jako první navštívit lékaře.

Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

Hnědý vaginální výtok: komentáře lékařů

Změna vaginální sekrece vždy způsobuje u žen smíšené emoce. Hnědý výtok často naznačuje normální stav těla, ale tmavá sekrece může být jediným příznakem základního onemocnění. Mezi nimi jsou různé onkologické a život ohrožující nemoci reprodukčního systému. Je důležité naučit se, jak určit hranice normy a patologie pro včasné doporučení gynekologovi.

Fyziologické příčiny hnědého výtoku

Vzhled řídkého nahnědlého výboje na prádle by neměl být alarmující za následujících podmínek:

 1. Perorální antikoncepce. Během prvních několika měsíců užívání hormonálních léků se tělo přizpůsobuje novým dávkám pohlavních hormonů, což vyvolává oddělení endometria a krve mimo menstruační cyklus.
 2. Ovulační období. Během prasknutí zralého folikulu je krev oddělena, ale její množství je zanedbatelné. Tmavě hnědý výtok nebo nečistoty krve v leucorrhoea se objevují 14. - 16. den menstruačního cyklu a nejsou doprovázeny dalšími příznaky během ovulace.
 3. Připojení oplodněného vajíčka. Po úspěšném početí vajíčko sestoupí do dělohy a tam se zavede do její volné stěny. V tomto okamžiku implantace jsou krevní kapiláry traumatizovány, což vyvolává hnědý, hnědý slizniční výtok 1-2 dny před menstruací. Mohou jít ven jen první, druhý den předpokládaných kritických dnů..
 4. Premenopauza a menopauza. Během těchto období se mění rovnováha pohlavních hormonů, cyklus je narušen a dochází k podivné leucorrhoea.
 5. Tvrdý styk, traumatické vyšetření lékařem. Poškození stěn pochvy nebo části děložního čípku nastává v důsledku hrubého zacházení s gynekologickými nástroji, prodlouženého pohlavního styku. Alokace jsou často růžové nebo šarlatové, které se objevují několik dní po popsaných manipulacích.
 6. Poporodní období. Po porodu se reprodukční systém čistí po dlouhou dobu (asi 6-8 týdnů). Po asi 5 týdnech rozmazání hnědé není vyloučen hnědý výtok. Jsou způsobeny dočasnou změnou hormonálních hladin..
 7. Těžká fyzická aktivita. Při aktivní práci svalového systému tráví tělo velké množství energie, která následně nestačí na úplné očištění pohlavních orgánů.
 8. Nevyvážená strava. Vyčerpání stravy vede k nedostatku energie a živin, uvádí ženské tělo do stavu stresu, proto se místo menstruace objeví červenohnědá sekrece.
 9. Tvorba menstruačního cyklu během puberty. V prvním roce vzniku menstruačního cyklu mají dospívající dívky vždy hnědý vaginální výtok. Tento jev je vyvolán „skoky“ pohlavních hormonů.
 10. První 2-3 dny po plné menstruaci. V poslední den kritických dnů se může uvolnit malé množství krve a hlenu, takže to bude trvat déle než obvykle. Krev se sráží a oxiduje, což způsobí změnu barvy a konzistence - po menstruaci se u žen objeví krémově tmavě hnědý výtok.

Hnědá leucorrhoea během těhotenství

Výskyt tmavé nebo hnědé leucorrhoea s potvrzeným těhotenstvím naznačuje nedostatek hormonu progesteronu. Kvůli jeho nedostatku dochází k tonusu dělohy, prasknutí cév a oddělení endometria, což vyvolává tmavou barvu sekrece. Tato podmínka ohrožuje život plodu. Z tohoto důvodu často dochází k potratu..

Mimoděložní těhotenství

První známky mimoděložního těhotenství se objevují ještě dříve, než žena ví o své situaci. Oplodněné vajíčko neklesá do dělohy, ale nachází se ve vejcovodu. Jak embryo roste, stěny trubek začnou krvácet. Vylučovaná krev cestuje z vejcovodu dlouhou cestou do pochvy, má čas se srážet a způsobit výtok barvy tmavé čokolády. Takové těhotenství je důvodem pro naléhavou lékařskou pomoc..

Hnědá sekrece během normálního těhotenství v pozdější fázi naznačuje nástup odtržení placenty nebo její nesprávné umístění.

Patologické procesy v reprodukčním systému

Atypický výtok vždy doprovází různé zánětlivé procesy. Mohou být spojeny s dříve neléčenými nebo latentními genitálními infekcemi, které již pronikly do horních reprodukčních orgánů - jsou to chlamydie, trichomoniáza, ureapplasmóza a další. Pohlavní nemoci však zřídka způsobují malé hnědé, krvavé výtoky tekutin, častěji jsou to bělavé, vínové, žluté, průhledné šedé a špinavé leukorea..

Poměrně často je černá a hnědá sekrece mezi obdobími jediným příznakem zákeřných a nebezpečných onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mezi nimi:

 1. Cervikální eroze. Vyskytuje se pod vlivem patogenních organismů nebo při selhání hormonálního pozadí. Eroze je povrchová vada epitelu na děložním čípku. Tento stav je předrakovinový a vyžaduje pozornost gynekologa. Pacient má před menstruací rozmazaný hnědý nebo krvavý výtok s menší bolestí v podbřišku v různých fázích cyklu.
 2. Endometritida je zánět sliznice děložní dutiny. Je to způsobeno různými důvody: potraty, chirurgické zákroky na orgánech v malé pánvi, nedostatek hormonů, hypotermie a další. Počáteční příznaky budou silný nebo tenký hnědý, krvavý výtok. Poté se objeví příznaky obecné intoxikace těla: zimnice, horečka, slabost a silná vyzařující bolest v postižené oblasti.
 3. Endometrióza je abnormální šíření a implantace endometrioidních buněk do okolních orgánů. Nevysloveným důvodem je porušení syntézy pohlavních hormonů. Ženy s touto diagnózou mají často těžká bolestivá období. Uprostřed cyklu nebo před menstruací se náhle objeví hnědý, hnědý výtok z análního, vaginálního otvoru, doprovázený bolestivou bolestí.
 4. Polyp na děložním čípku nebo v těle dělohy. Polypy jsou benigní výrůstky v dutině nebo děložním čípku. Nemoc může kdykoli změnit tvar a stát se maligním. Nástup onemocnění přímo závisí na hormonálních hladinách a životním stylu. Gynekologické onemocnění je doprovázeno neobvyklým hnědým, tmavým výtokem místo menstruace a neustálým silným krvácením uprostřed cyklu, prodlouženou regulací. Léčba je zřídka omezena pouze na konzervativní léčbu. U vícenásobné polypózy se léčby dosáhne odstraněním těla dělohy a přídavků.
 5. Hyperplazie je bodkovaná nebo úplná indurace výstelky dělohy. Vyvolávají onemocnění: chirurgické potraty, pokročilé zánětlivé procesy, onemocnění polycystických vaječníků, selhání hladiny hormonů atd. Známky: přítomnost nepravidelné menstruace, silná bolest během menstruace, hnědá mastnota místo menstruace nebo hnědý mírný výtok s krví. Hyperplazie je prekancerózní stav, proto byste měli po zjištění těchto příznaků navštívit lékaře a provést vyšetření.
 6. Maligní novotvary v reprodukčním systému. Takové nádory vznikají v důsledku častého porodu, potratů, metabolických poruch, chronických virových a bakteriálních lézí atd. Přední světoví vědci stále nemohou jmenovat jednoznačný důvod. Možná existuje kombinace několika negativních faktorů. Maligní nádory se někdy objevují náhle bez zjevného důvodu. Často je lze odhalit až v posledních fázích, kdy se zhoršila celková pohoda ženy. Příznaky: výtok se stává ve formě „masa“ s ostrým nepříjemným zápachem, který nelze odstranit, úbytek hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, silná bolest v podbřišku.

Ženy by měly sledovat své intimní zdraví. Mírná rozmazaná sekrece tmavě červené barvy nemusí vždy znamenat začátek patologického procesu, ale pokud trvá déle než 2–3 dny, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se neplánovanému vyšetření. Zvláště pokud je mírně hnědý, silný nebo tenký výboj. Komentáře praktických gynekologů ukazují, že včasné hledání pomoci předchází neplodnosti a pokročilým stadiem rakoviny.

Dotazy pro lékaře

Bylo dnes ráno poprvé u lékaře na gynekologické vyšetření. Po obědě se objevily skvrny s načervenalým nádechem. To je normální? Proč a co to znamená? Je možné, že mi lékař dal infekci a musím se vrátit ke gynekologovi?

Během vyšetření byl lékař zjevně trochu nedbalý a poškodil sliznici pochvy, v důsledku čehož se objevily krvácející mikrotraumy. Tato možnost je normou, nepropadejte panice, pokud je růžová leucorrhoea pozorována po dobu nejvýše 1-2 dnů. Pokud jde o infekci, pokud lékař použil jednorázová zrcátka při vyšetření děložního čípku, je infekce vyloučena. Opakovaně použitelné nástroje se používají zřídka a také podstoupí sterilizaci, pravděpodobnost nakažení lékařem je extrémně malá.

Nedávno jsem měl první sexuální zkušenost, o den později se objevil červený výtok s hlenem, všechno strašně bolí. I když moje menstruace byla jen před dvěma týdny, co mám dělat? Takové vypouštění je normou?

Při pohlavním styku došlo k prasknutí panenské blány, právě proto okamžitě vytéká malá krev. Zvýšená sekrece pohlavních hormonů může také dříve vyvolat menstruační krvácení. Nebojte se, ale pokud dojde k silné bolesti a otoku genitálií, měli byste si domluvit schůzku s gynekologem.

Mám menopauzu, více než rok jsem neměl kritické dny, ale dnes mám na spodním prádle hnědé, jako by špinavé. Nevím, co si mám myslet! Co radíš? Přítel říká, že mnoho lidí se takových problémů zbavuje pomocí antikoncepčních pilulek. Stojí za to si dělat starosti a co lze dělat?

Menopauza je v životě každé ženy velmi obtížné období. Výskyt takového výtoku může být spojen s „skokem“ hormonů, možná jste užili léky na zmírnění tohoto období. Měli byste se poradit se svým lékařem a zjistit povahu jejich původu, zvláště pokud se objeví další příznaky. Neměli byste takovou leucorrhou sami léčit a užívat antikoncepční pilulky bez souhlasu lékaře..

Jsem ve 22. týdnu druhého těhotenství, na denní podložce se objevila tmavá leucorrhoea, předtím byla žlutá. Co tím myslí? Nemůžu ještě jít k lékaři, takže potřebuji zjistit důvod... Mohu jít za 10 dní, protože bydlím na vesnici a nyní není možnost.

Vzhled černého výboje v tomto okamžiku naznačuje nesprávnou prezentaci placenty nebo její oddělení. Takové podmínky jsou život ohrožující a normální vývoj plodu. V případě nesprávné prezentace je placenta umístěna blízko lumen děložního čípku nebo jej úplně blokuje. Odloučení je vážným problémem a znamená to, že dítě nedostává dostatek kyslíku a živin. Je možné, že v důsledku nedostatku progesteronu dochází k tonusu svalů dělohy, což může znamenat, že brzy začne potrat. Neměli byste riskovat život svého dítěte. Musíte urgentně zavolat sanitku a nechat se otestovat!

Kojím svou dceru, na konci 4 měsíců po přirozeném porodu se mi objevil jasně žlutý výtok. Šel jsem k místní porodní asistentce, ani se nedívala, okamžitě mi poradila antifungální čípky na 7 nocí. Od té doby uplynuly 3 měsíce, podivná leucorrhoea je znovu rozmazaná, můj manžel říká, že během intimity cítí silný kovový zápach, i když nic necítím. Řekni mi, co by to mohlo být?

Jakékoli léky jsou předepsány po gynekologickém vyšetření a laboratorních testech vaginální mikroflóry. Po porodu je ženské tělo oslabeno, při průchodu dítěte porodními cestami velmi trpí prospěšná mikroflóra. Poté lochie opouští během 6-10 týdnů, což je příznivé prostředí pro reprodukci patogenních mikroorganismů. Škodlivé bakterie způsobují vaginózu, která má často latentní průběh. Jedinými příznaky tohoto onemocnění jsou žlutá nebo nazelenalá leukorea s kovovým zápachem. Měli byste kontaktovat prenatální kliniku a podstoupit úplné vyšetření, provést analýzu.

Je mi 14 let, všechny moje kamarádky mají dlouhou dobu menstruaci, nic takového jsem neměl. Ale dnes uvnitř byl zvláštní pocit, zdá se mi, že tam bylo všechno oteklé a na kalhotkách jsem si všiml hnědočerného výtoku, jako by byl vláknitý v konzistenci. Stydím se zeptat svých rodičů, nechci, aby to někdo věděl. To je normální? Proč se díra zdá být oteklá?

Ahoj. Každý organismus je individuální, proto se u každého menstruace vyskytuje jinak. Výtok tmavě hnědé barvy, gynekologie nazývá Menarche - první menstruační krvácení. Měsíční cyklus jako takový dosud neexistuje, bude regulován od 6 do 12 měsíců, což znamená, že tento charakter přiděleného se stále opakuje. První kritické dny jsou někdy doprovázeny otokem vaginálního otvoru a změnou celkové pohody. Normální jsou: hnědá sekrece, mírné zvýšení teploty, bolesti těla v podbřišku, nevolnost. Je to způsobeno změnami hormonálních hladin..

Hnědý vaginální výtok je normální nebo známkou nemoci?

Vzhled transparentního výtoku z pohlavních orgánů bez zápachu je fyziologický proces, který se vyskytuje téměř u každého zdravého zástupce spravedlivého pohlaví. V závislosti na období v životě ženy může výtok mírně změnit svůj objem a barvu. Ve většině případů však změna barvy na hnědou naznačuje nástup patologie, při které je nutný lékařský zásah..

Výtok u zdravých žen

Za den zdravé ženy z pohlavního ústrojí normálně uvolní asi 1 čajovou lžičku slizniční tekutiny. Čerstvý výtok je průhledný, ale během dne na prádle mohou získat nažloutlý odstín a mírný kyselý zápach.

V některých případech se může objevit hnědý vaginální výtok. Tento příznak je pozorován:

 • 14. - 15. den menstruačního cyklu, během ovulace. Proces separace oocytů se projevuje uvolňováním malého množství nahnědlého hlenu s tenkými krvavými pruhy..
 • Několik dní před a 1-3 dny po menstruaci. Menší nahnědlé skvrny, které se v tomto období vyskytují na plátěných nebo kalhotkových vložkách, jsou oxidovaná krev.
 • Během prvních 1–2 měsíců užívání kombinované orální antikoncepce. Vzhled charakteristického hnědého "mazu" je normální na začátku užívání léku a naznačuje restrukturalizaci a přizpůsobení těla změnám hormonálních hladin. Hnědý výtok, který obtěžuje ženu déle než 2–3 měsíce, je však důvodem pro kontaktování endokrinologa a vysazení COC..
 • Po použití Postinoru a jeho analogů pro nouzovou postkoitální antikoncepci.
 • Po porodu, během období odloučení, lochie. Tento klinický projev naznačuje normální proces hojení vnitřních membrán pohlavních orgánů..

Podle statistik se hnědý výtok pravidelně vyskytuje u 80% žen v různých obdobích života, aniž by způsoboval nepohodlí a dokonce i při absenci léčby prochází beze stopy.

Hnědý výtok bez zápachu a doprovodné nepohodlné projevy by neměly ženu obtěžovat a být důvodem pro naléhavou návštěvu lékaře. Pokud je však na prádle pravidelně detekován hnědý, tmavý skvrnitý výtok doprovázený bolestí, horečkou, nepříjemným zápachem a dalšími patologickými příznaky, je důležité podstoupit úplné vyšetření a zahájit léčbu včas..

Nejčastější patologické příčiny

Jednou z častých stížností, s nimiž se pacienti obracejí na gynekologa, je výskyt krvavého nebo nahnědlého výtoku.

Tyto procesy k nim nejčastěji vedou jako:

 • poranění vnitřních membrán pohlavních orgánů získaná v procesu intimity;
 • nesprávné gynekologické manipulace;
 • používání mechanické antikoncepce, nevhodné „agresivní“ spermicidy;
 • porušení hormonálního stavu;
 • časté stresové situace;
 • pohlavně přenosné infekce;
 • eroze děložního čípku;
 • ovariální cysty;
 • endometrióza;
 • žlázová hyperplazie;
 • rakovina dělohy, vaječníků.

Vzhledem k tomu, že krvavý tmavý a světle hnědý hlen z pochvy může být příznakem nebezpečných prekancerózních a onkologických onemocnění, s jeho neustálým vylučováním je důležité konzultovat s lékařem za účelem vyšetření, stanovení příčiny a předepsání nezbytné léčby.

Důležité! Hnědý rozmazaný výtok je velmi často prvním příznakem mimoděložního těhotenství. Pokud se na základě zpoždění menstruace jeho počet zvyšuje, bolesti v dolní části břicha, slabost, pokles krevního tlaku, je nutné okamžitě zavolat záchranný tým, aby vyřešil problém možného porušení vejcovodů a hospitalizace ženy.

Výtok po sexu

Během intenzivního sexuálního kontaktu může dojít k mikrodamáži vaginálních sliznic, doprovázené uvolňováním kapek krve, které při kontaktu se vzduchem získají děsivou tmavě hnědou barvu. V tomto případě potřebujete:

 • Dodržujte pravidla osobní hygieny, volte vhodné intimní gely, nepoužívejte mýdlo a nepoužívejte sprchu, abyste zabránili infekci poškozených sliznic.
 • Používejte lubrikant zakoupený v lékárně nebo ve specializovaném obchodě, buďte při intimitě opatrní.

Hnědý výtok po sexu obvykle není hojný a netrvá déle než dva dny. Jejich tvorba po dlouhou dobu naznačuje vážná poranění genitálního traktu nebo vývoj infekční patologie.

Důležité! Hnědý výtok s kapkami jasně červené krve, zaznamenaný ženou po bolestivém pohlavním styku, naznačuje možnou erozi děložního čípku.

Infekční příčiny

Světle hnědý výtok je často známkou pohlavně přenosných chorob. U virových a bakteriálních zánětlivých procesů v genitáliích může mít výtok stékající dolů na spodní prádlo nebo polštářky jakoukoli barvu. Avšak v přítomnosti krvavých skvrn, které byly po dlouhou dobu ve styku se vzduchem, získávají světle hnědý odstín..

Naleznou se, když:

 • Akutní drozd, při kterém intenzivní svědění vede k sebepoškozování během škrábání. Z mikrotraumat a trhlin, které vznikly na zanícené sliznici, se uvolňují kapky krve, které ve směsi s kýčovitým výbojem charakteristickým pro kandidózu jí dodávají růžový nebo nahnědlý nádech.
 • Trichomoniasis je infekční pohlavně přenosné onemocnění, které vede k suchu, pálení a nepohodlí v intimní oblasti, vzniku hojného pěnícího žlutého, hnědo-oranžového nebo krvavého výtoku. Kromě toho je patologie doprovázena tupou bolestí v dolní části břicha, nepohodlí při močení, nepříjemným hnilobným zápachem z genitálií..
 • Kapavka, projevující se bolestí, svěděním, zhoršeným močením, bílo-žlutým výtokem, který při dlouhodobém průběhu onemocnění získává nahnědlý odstín..

V přítomnosti hnědého výtoku s nepříjemným zápachem a svěděním kůže musí gynekolog odebrat ženě nátěr na flóru a také předepsat sérologické a PCR testy. Pomáhají identifikovat infekční patologie i v raných stádiích a předepisují vhodnou terapii (antibakteriální, antifungální a antiseptické léky).

Důležité! Pokud je detekována pohlavně přenosná choroba, musí být kromě ženy pečlivě vyšetřena její sexuální partnerka a pokud je u něj zjištěna stejná infekce, měl by být oběma pacientům předepsán celý průběh léčby.

Chronické patologie

V podmínkách neustálého stresu, špatné ekologie, s porušením výživy, špatných návyků, stejně jako v případech zatížené dědičnosti u žen může dojít k přerušení hormonálního pozadí, které při absenci korekce vede ke vzniku nebezpečných patologií.

U pacientů v reprodukčním věku jsou nejčastěji diagnostikována následující onemocnění:

 • Endometritida je chronický zánět vnitřní výstelky dělohy. Předpokladem onemocnění jsou nitroděložní zákroky, potraty, potraty. Toto onemocnění se projevuje bolestivostí, bolestí v dolní části břicha a zad, hnědým výtokem před a po menstruaci, porušením cyklu.
 • Endometrióza je patologický stav charakterizovaný proliferací endometriálních uzlů mimo děložní dutinu, v myometriu, cervikálním kanálu, na vaječnících, pobřišnici a močovém měchýři. Mezi hlavní klinické projevy patologie patří bolest během menstruace v břiše, dolní části zad, křížové kosti.
 • Hyperplazie - nadměrný růst a zesílení vnitřní výstelky dělohy, která je benigní povahy a projevuje se výskytem hnědého rozmazaného výtoku, intermenstruační krvácení a hojné, prodloužené období.

V raných fázích se tyto patologie nemusí projevit, ale v průběhu času vedou k anémii, vyčerpání ženy, zhoršení hormonální nerovnováhy a neplodnosti. Proto je důležité pravidelně navštěvovat gynekologa za účelem preventivních prohlídek a v případě podezření na patologii podstoupit důkladné komplexní vyšetření. Léčba těchto onemocnění se provádí pomocí hormonálních léků a v případě potřeby chirurgickým zákrokem.

Důležité! Při hyperplazii endometria dělohy je nutné podstoupit ultrazvuk pánevních orgánů a hysteroskopii s biopsií. Tím se stanoví povaha zarostlých tkání a předepíše se správné ošetření. Toto onemocnění nelze ignorovat, protože v některých případech může vést k rakovině..

Nebezpečné podmínky

Významnou část všech gynekologických onemocnění tvoří nádory vaječníků, dělohy a děložního čípku. Mohou být buď benigní, pomalu rostoucí a nepůsobící na jiné tkáně, nebo maligní, náchylní k agresivnímu růstu a metastázám..

Hlavním nebezpečím rakoviny je, že má po dlouhou dobu málo příznaků a prakticky neobtěžuje pacienta. To vede k pozdní diagnostice onemocnění, což zhoršuje prognózu.

Přítomnost maligního nádoru orgánů reprodukčního systému můžete podezření z následujících příznaků:

 • Hnědá skvrnitá leucorrhoea, která se může objevit po sexu, před a po menstruaci.
 • Bohatý nahnědlý, krvavý výtok, jako „maso.
 • Konstantní tahání bolesti v dolní části břicha, perineu, dolní části zad.
 • Dysfunkce pánevních orgánů (nepohodlí při močení, pohyb střev).
 • Nemotivované hubnutí. Ztráta chuti k jídlu, zejména odmítnutí jíst maso. Slabost, snížená tolerance cvičení.

Kromě rakoviny vaječníků a dělohy se mohou objevit onkopatologie vnějších pohlavních orgánů. Projevují se přítomností ulcerativních defektů a dlouhodobých nehojících se erozí, výskytem jasně červených, tmavě hnědých kapek na polštářcích nebo spodním prádle, zesílení kůže, suchosti a svědění. U nádorů reprodukčních orgánů jakékoli lokalizace je pacientovi prokázána specifická léčba onkologem.

Důležité! Pokud se objeví, i mírný nahnědlý výtok trvající déle než 3 dny, měli byste co nejdříve kontaktovat svého gynekologa. Včasné odhalení nemoci a včasná zahájená léčba jsou klíčem k dobrým výsledkům v léčbě a zotavení..

V tomto videu hovoří venereolog o hnědém výboji.

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Komentáře uživatelůna 6dpp trochu namazaný, 7 dp více, 8 trochu, 9 ráno velmi napíchl dolní část břicha přímými výstřely do vaječníků a je více výtoku. Na proužku je barva nahnědlá, děsí, že nepřestává rozmazávat, test je negativní.