Menstruace začala o týden dříve: možné příčiny. Narušení menstruačního cyklu

Pravidelnost menstruačního cyklu je hlavním ukazatelem zdraví spravedlivého pohlaví. Každá dívka, která již zavedla cyklus, si může vypočítat menstruaci a zjistit přibližné datum příští menstruace. Někdy však v harmonogramu žen dochází k odchylkám v jednom či druhém směru, což je alarmující. Proč je menstruace v předstihu a stojí za to si v tomto případě dělat starosti? To se může stát z různých důvodů, které mohou být jak neškodné, tak docela závažné..

Co je to menstruační cyklus?

Puberta začíná příchodem první menstruace. Jeho první den je považován za začátek cyklu. Normální cyklus by měl být přibližně 28 dní. U každé ženy je však tento indikátor individuální a může činit 21–35 dní. Normální období trvá tři až osm dní. Během kritických dnů je tělo očištěno, odumřelé části endometria (děložní výstelka). Tento proces doprovází krvácení.

První menstruace může být nepravidelná, protože tělo se teprve začíná formovat a naladit se na reprodukční činnost. V tomto případě byste se neměli bát - do dvou let by mělo být vše normalizováno. Ale po prvním pohlavním styku se cyklus může také pokazit. Někteří poznamenávají, že menstruace začala o týden dříve, nebo naopak přišla se zpožděním. Asi ve věku 50 let je cyklus opět narušen, schopnost reprodukce se zastaví. Každá žena by měla být schopna vypočítat její menstruaci a sledovat její pravidelnost a délku. Jakékoli abnormality mohou naznačovat zdravotní problém.

Někdy žena začíná menstruaci předem. Důvody tohoto stavu jsou velmi různorodé, budeme je považovat za nejzákladnější.

Stresující stavy

Nejzákladnější důvod pro příjezd kritických dnů ve špatnou dobu. Ve stresu je práce těla narušena, což vede k mírnému narušení. Tlak prudce stoupá, dochází k vnitřnímu křeči a je narušena normální funkce centrálního nervového systému. Současně dochází k kontrakcím a expanzi krevních cév v děloze a endometrium začíná být odmítnuto. Žena si všimne, že její menstruace přišla o 5 dní dříve nebo o týden. Takový brzký příchod menstruace, pokud je jeho příčinou stres, by neměl být alarmující. Musíte se pokusit stabilizovat svůj emoční stav a vše se vrátí do normálu..

Hormonální poruchy

Existuje další důvod pro časnou menstruaci, ale problém může určit pouze zkušený lékař. Mohou nastat předčasná období v důsledku dlouhodobé expozice progesteronu v těle, i když je to vzácné.

Další příčinou může být hyperestrogenismus, stav, při kterém se zvyšuje produkce estrogenu. Toto onemocnění je doprovázeno luteální nedostatečností, výsledkem může být absence ovulace a neplodnost. Tento stav může být vyvolán přítomností folikulární cysty, novotvarů ve vaječnících, použitím léků, které obsahují vysoké množství estrogenu. K potvrzení diagnózy se provádí krevní test.

Opakovaná selhání cyklu jsou důvodem pro kontaktování odborníka. Stanoví příčinu a předepíše nezbytnou léčbu. Samoléčba je v tomto případě nepřijatelná - to může situaci zhoršit.

Těhotenství a kojení

Pokud je vaše menstruace krátká a předčasně vzácná, může to znamenat, že jste těhotná. Po nástupu těhotenství je embryo připojeno v děloze, přičemž je narušena integrita jeho sliznice a dochází k mírnému krvácení. Výtok s krví, který se objeví po početí, je implantační krvácení.

Menstruaci lze odlišit od implantačního krvácení podle povahy výtoku. Menstruace začíná postupně. Zpočátku je výtok vzácný, pak se zvyšuje jeho hojnost. Doba trvání - od tří dnů do týdne. Implantační krvácení bude sporé a brzy skončí.

Po umělém ukončení těhotenství nebo potratu může dojít také k narušení cyklu. V tomto případě dojde k obnovení cyklu po určitou dobu nezávisle. Někdy může být vyžadován malý lékařský zásah.

Kojení může také ovlivnit váš menstruační cyklus..

Mimoděložní těhotenství

Při mimoděložním těhotenství může nastat časná menstruace. Tato situace je nebezpečná pro zdraví a dokonce i pro život ženy. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste co nejdříve navštívit lékaře..

Antikoncepce

Nouzová antikoncepce provokuje menstruaci před plánovaným termínem. Tyto prostředky by se měly používat pouze v extrémních případech, protože jejich časté používání může vést ke zdravotním problémům. Spirála, která byla nainstalována nesprávně, může také způsobit časnou menstruaci..

Přirozené změny související s věkem

Jak bylo uvedeno výše, s tvorbou menstruačního cyklu mohou být dívčí období nepravidelná; často si všimne, že menstruace začala o týden dříve nebo později. Podobné poruchy se vyskytují také během menopauzy..

Změna klimatu nebo místa bydliště

Změna klimatu může negativně ovlivnit menstruační cyklus. Ale v tomto případě se vše samo za pár měsíců zlepší. Tento jev je považován za normální..

Poranění a nemoci v oblasti ženských pohlavních orgánů

Může dojít ke krvavému výtoku v důsledku traumatu pochvy nebo děložního čípku. Důvodem je drsný styk nebo nesprávně dodaná antikoncepce. Zároveň si žena může myslet, že menstruace začala o týden dříve. Je důležité přesně určit, zda se jedná o menstruaci nebo krvácení, aby se předešlo nepříjemným následkům..

Krvácení, které není jednou za měsíc, může vyvolat zánětlivé procesy v děloze, vejcovodech, vaječnících. Vzhled sekrecí může být spojen s endometriózou, myomem, hypoplázií nebo nedostatečným vývojem genitálií, žlázovou hyperplazií endometria. Různé genitální infekce mohou také způsobit řídký tok, mylně považovaný za menstruaci..

Zánětlivé procesy a nachlazení

Zánět a nachlazení jsou vzácnou příčinou narušení ženského cyklu. Pokud je tělo oslabeno nemocí, může dojít k poruše, která vede k předčasné menstruaci. Tato období budou bolestivá kvůli zánětu. Je nutné zapojit se do podpory imunity, jíst správně, více chodit na čerstvém vzduchu.

Fyzická aktivita a vášeň pro diety

Nadměrná fyzická aktivita může vést k předčasnému nástupu kritických dnů. Nebuďte překvapeni, pokud vaše menstruace začne o týden dříve po intenzivním tréninku. Stejné důsledky jsou možné i po rychlém úbytku hmotnosti. Celé tělo trpí nedostatkem živin, je narušena srážlivost krve. Důvody tohoto stavu se mohou lišit, ale lze je zjistit až po vyšetření..

Nástup předčasné menstruace lze usnadnit užíváním určitých léků, otravou a špatnou výživou. Kromě toho lze předčasně pozorovat menstruaci u žen, které zneužívají alkohol, kouří nebo užívají drogy. Příčinou mohou být také dědičné faktory, závažné poruchy funkce vnitřních orgánů, kardiovaskulární poruchy.

Jak jsou předčasná období

Může se objevit ospalost, slzavost, podrážděnost, drobné bolesti na hrudi atd. U zánětlivých onemocnění může být proces docela bolestivý, zatímco bolest je pociťována v dolní části zad, v bocích a v tříslech. Měsíce dopředu, jejichž příčiny jsou skryté v hormonálních poruchách, jsou doprovázeny silným vylučováním krve sraženinami.

Co dělat, když je vaše menstruace příliš brzy

Nepropadejte panice hned! Nejprve musíte věnovat pozornost povaze a složení výboje..

Není třeba se obávat, pokud k takovému jevu dojde poprvé a zdravotní stav zůstane normální. Období před plánovaným termínem by neměla vzbuzovat obavy, pokud by došlo ke změně klimatu, těžkému duševnímu šoku, fyzické aktivitě (pokud nedávno začala menstruace). V této situaci je důležité stanovit si každodenní rutinu a jíst správně, omezit ve stravě mastná, sladká a slaná jídla, trávit více času venku. U nervových poruch bude užitečné užívat slabá sedativa nebo bylinné přípravky..

Pokud menstruace začala brzy, výtok není bohatý a má charakter normální menstruace, ale obecný tón je snížen, jsou pozorovány nevolnost, bolestivé bolesti nebo jiné příznaky, měli byste v blízké budoucnosti navštívit lékaře, není třeba volat sanitku.

Výstraha by měla být vybitá ve velkém množství světlé šarlatové barvy bez hrudek. Pokud se současně zhorší zdravotní stav a dojde k mdlobám, je nutné se poradit s lékařem - takové příznaky jsou charakteristické pro krvácení. Než lékař přijde, musíte si lehnout, dát led na dolní část břicha, zkusit nepít žádné nápoje.

Je také nutné poradit se s lékařem, pokud:

 • poruchy byly pozorovány déle než rok;
 • menstruace začala brzy a trvá více než sedm dní;
 • vypouštění je hojné a vyžaduje časté změny hygienických výrobků;
 • v intervalu mezi obdobími je další výboj;
 • existuje silná bolest, slabost, horečka.

K určení příčiny tohoto jevu lékař předepíše nezbytné testy. Nejčastěji se jedná o nátěr, hormonální analýzu, ultrazvukové vyšetření ženských orgánů. V některých případech může být zapotřebí MRI.

Pravidelný menstruační cyklus je důležitou charakteristikou zdraví žen. Pokud se v této oblasti vyskytnou poruchy, pokud nejsou jednorázové, je nutné se poradit s gynekologem, abyste zjistili příčinu tohoto stavu..

Možné důvody pro nástup menstruace v předstihu

Mnoho žen má otázku - proč menstruace přišla dříve.

Gynekologové tvrdí, že při absenci obecných zdravotních problémů dochází u ženy včas k menstruaci. V případě vážných poruch v těle je standardním příznakem menstruace o týden dříve nebo později, než je očekávané období. O pomoc se musíte obrátit na kvalifikovaného technika. Nepoužívejte samoléčbu. Při konzultaci lékař provede nezbytné testy nebo předepíše vyšetření, na základě kterého stanoví správnou diagnózu a předepíše adekvátní terapii.

Příčiny nástupu menstruace v předstihu

Ženské tělo je složitý mechanismus, jehož správná funkce přímo závisí na různých faktorech exogenní a endogenní povahy. Může vaše menstruace začít v důsledku stresu v práci? Ano, existuje řada důvodů, které jsou zásadní pro nástup menstruace dříve, než se očekávalo:

 • Intenzivní fyzická aktivita, zejména v období po ovulaci, ke kterému dochází 14. den s 28denním cyklem.
 • Emoční přetížení - nervová zhroucení negativně ovlivňují práci celého těla, zhoršují pohodu ženy a vyvolávají hormonální nerovnováhu. Současně může být vaginální výtok skromný nebo normální..
 • Diéty a podvýživa - na pozadí drastického úbytku hmotnosti dívky často pociťují selhání cyklu. Kritické dny mohou přijít dříve než stanovené datum nebo později. Na pozadí ostrého nedostatku kalorií může být menstruační tok bohatý nebo naopak může být patologicky málo.
 • Aktivní sexuální vztahy - lékaři poznamenávají, že aktivní pohlavní styk může být důvodem předčasného příchodu menstruace. Koitus, prováděný v drsné a tvrdé formě, vyvolává krvácení v důsledku prasknutí sliznic nebo nástupu předčasných kritických dnů.
 • Fyziologický nástup těhotenství - ve fázi připevnění embrya ke stěnám dělohy mnoho žen zaznamenává výskyt výtoku, který připomíná nástup menstruace. Důvodem je proces penetrace embrya do endometria dělohy, který ničí částice krevních cév. Špinění může trvat 2 až 7 dní.
 • Děložní krvácení je častou příčinou vaginálního výtoku. Při poranění v oblasti pochvy nebo sliznice dělohy se vyvíjí zánětlivý proces, který se projevuje bolestí jako v kritických dnech a výskytem sekrecí. Bohatý šarlatový výtok naznačuje vážnou patologii a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.
 • Patologické těhotenství - porušení v procesu uvolňování vajíčka a připojení embrya ke stěnám dělohy jsou v porodnictví diagnostikována poměrně často. Mimoděložní těhotenství je nejnebezpečnějším typem patologie spojené s vysokým rizikem. Žena si myslí, že její menstruace přichází dříve než předepsané datum, je bohatá a bolestivá a nepřikládají velkou důležitost. Může to být známka mimoděložního těhotenství a bez včasné návštěvy lékaře je možný smrtelný výsledek..
 • Orální antikoncepce (OC) - užívání léčivých hormonů, které regulují proces ovulace, musí být schváleno ošetřujícím lékařem. Samoobsluha antikoncepce vede k vážným poruchám v reprodukčním systému. Vaše menstruace začíná o týden dříve nebo později.
 • Nemoci infekční povahy - všechny druhy genitálních infekcí přenášených kontaktem s nosičem vyvolávají v těle nebezpečné poruchy, včetně krvácení, které pacient užívá pro nástup časné menstruace.

Prudká změna klimatu je nejneutrálnějším faktorem, při kterém začíná hubený měsíčník dříve, než se očekávalo. S tímto jevem se setkávají dívky, které často cestují po zemích a navštěvují různá klimatická pásma..

Nástup puberty je poznamenán vážnými změnami v těle dívky na pozadí puberty. Menarche nebo první období může začít o týden dříve. Jedná se o individuální proces, a proto by neměl být důvodem k obavám. Poruchy cyklu na pozadí klimakterického syndromu, procesu zániku reprodukční funkce také nejsou neobvyklé. K menopauze dochází ve věku od 40 do 60 let.

Hlavní důvody nástupu menstruace o týden dříve

Nejběžnějšími faktory, které vyvolávají nástup menstruace o týden dříve, jsou zánětlivé procesy, krvácení z dělohy nebo zvýšená produkce ženských pohlavních hormonů.

Hnědý výtok během menstruace může naznačovat různé poruchy a nedostatečný vývoj tkáňových struktur, proliferaci endometriálních buněk mimo vrstvu, nedostatečný vývoj reprodukčního systému, zánět stěn dělohy nebo pochvy, stejně jako patologie vejcovodů nebo vaječníků.

Patologický proces, nazývaný hyperestrogenie, se vyvíjí na pozadí různých novotvarů v reprodukčním systému u ženy, užívajících určité léky obsahující estrogeny, stejně jako těžká obezita. Vzhled špinění je důvodem pro konzultaci s lékařem. Možná budete muset podstoupit krevní test, abyste zjistili zvýšené množství ženských pohlavních hormonů.

V důsledku vážných poranění stěn dělohy je možné krvácení o týden dříve. Nejedná se o menstruační krvácení, ale o děložní krvácení, které představuje vážné nebezpečí pro zdraví a život ženy..

Charakteristické rysy menstruace, které začaly předčasně

V závislosti na emočním a fyzickém stavu dívky může menstruace začít dříve nebo později. Hormonální poruchy jsou charakterizovány výskytem silné menstruace doprovázené silnou bolestí. Ve výtoku mohou být přítomny krevní sraženiny. S infekcí v genitálním traktu dochází k tažným bolestem, které vyzařují do nohy a dolní části zad.

Normální menstruační krvácení je tmavě hnědé barvy a nekrčí se. Pokud je nalezena šarlatová barva krve a jsou nalezeny kousky odmítnuté tkáně v sekrecích nebo krevních sraženinách, je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře bez čekání na konec kritických dnů. Je nutná konzultace s odborníkem, protože předčasný výtok s charakteristickým patologickým klinickým obrazem může naznačovat závažné procesy vyvíjející se v genitáliích.

Pokud se žena obává příchodu menstruace o týden dříve a navíc je doprovázena silnou bolestí a nepohodlí, doporučuje se poradit se s lékařem. Neměli byste váhat, protože to může skrýt tak nebezpečný stav, jako je mimoděložní těhotenství, plné silného krvácení se smrtelnými následky..

Problémy s menstruačním cyklem úspěšně řeší gynekologové. Aby se vyloučilo narušení menstruace, provede se komplexní vyšetření a provedou se nezbytné testy. Na základě získaných výsledků lékař předepíše terapeutický režim. Hormonální léky jsou často předepisovány. Aby se cyklus normalizoval, měla by pacientka někdy změnit svůj životní styl

Proč vaše menstruace začala o týden dříve?

Menstruační cyklus je fyziologický jev s frekvencí jednou za 21 až 35 dní. Jak rychle začne další krvácení - po 3 týdnech nebo po 5 týdnech, záleží na individuálních charakteristikách organismu.

Pokud vaše menstruace přišla o týden dříve než obvykle, vzhledem k její pravidelnosti byste měli přemýšlet o tom, zda je vše v pořádku s vaším zdravím.

Co způsobuje předčasnou menstruaci

Odpověď na otázku, zda může menstruace začít o týden dříve, je pozitivní. Krvácení nebo rozmazání 7 dní před očekávaným datem nemusí vždy znamenat onemocnění.

Příčiny předčasné menstruace spočívají ve stresu a psycho-emocionálním stresu. Nervové napětí a fyzické přepracování jsou známé téměř všem ženám..

Nesprávné fungování nervového systému způsobuje křeče a vazodilataci. V důsledku toho se zvyšuje aktivita dělohy a endometrium začíná být předčasně odmítnuto..

Proč jinak může menstruace začít o 1 týden dříve:

 • Stáří. Nestabilní cyklus je charakteristický pro pubertu, ale během 1 až 2 let by období dospívajících dívek mělo být pravidelné. Následně jsou poruchy cyklu pozorovány ve věku 50 let, což naznačuje přístup k menopauze.
 • Užívání hormonálních léků. Léky obsahující hormony interferují s přirozenou produkcí ženských hormonů a způsobují nerovnováhu.
 • Potrat nebo potrat. Tyto situace vyvolávají hormonální nárůst a menstruace začíná mnohem dříve nebo později než obvykle..
 • Antikoncepční použití. Pokud se žena chrání před těhotenstvím pomocí orálních kontraceptiv, její menstruace jde o týden dříve kvůli adaptaci těla na nový hormonální stav. Menstruace také začíná předčasně, pokud žena pije nouzové antikoncepční pilulky.
 • Měnící se klimatické podmínky a časová pásma. Na letech na služebních cestách a odpočinku v exotických zemích reaguje ženské tělo narušením cyklu - menstruace začíná dříve nebo později. Kolik dní bude odchylka, nelze předvídat. Aby lety a přestupy nepokazily vaše zdraví, měli byste cestovat na dlouhé vzdálenosti ne více než jednou za měsíc..
 • Těhotenství. Po fúzi se spermatem vstoupí vajíčko do dělohy po 5 až 10 dnech. V době implantace je nitroděložní sliznice zraněna a objevuje se malý krvavý výtok. Žena si není vědoma své zajímavé situace a myslí si, že tentokrát její období začalo o týden dříve. I když ve skutečnosti sporný výtok po dobu 1 - 2 dnů často hovoří o početí a zavedení embrya do děložní dutiny. V mimoděložním těhotenství, kdy se embryo vyvíjí ve vejcovodu, dochází k menstruaci v důsledku tlaku na cévy. Jak plod roste, krvácení se zvyšuje a na straně břicha, kde je vajíčko fixováno, jsou silné bolesti.

Bohatá období sraženin, která šla o týden dříve, naznačují hormonální nerovnováhu. Nerovnováha v poměrech hormonů je častou příčinou předčasné menstruace.

Menstruace o týden dříve jako známka patologie

V mnoha případech jsou důvody, že období šlo o týden dříve, než je obvyklé datum, onemocnění reprodukčního systému..

Například po nechráněném sexu se u partnera může vyvinout mykoplazmóza. Kromě porušení MC ji bude obtěžovat svědění genitálií a bolesti v dolní části zad a dolní části břicha..

Ovariální cysta

Onemocnění se vyvíjí z různých důvodů - stres, infekce, potraty, nadváha ve fázi obezity. Menstruace je o 7-10 dní dříve, žena se obává bolesti dolní části břicha a potíže s močením.

Myoma

Rakovina se vyvíjí na pozadí obezity nebo hormonálních poruch, ale má také dědičnou povahu. Fibroidy se navíc tvoří v důsledku vícečetných potratů. Menstruace se stává nepravidelnou, je zde časté nutkání používat toaletu pro malou potřebu, žaludek je zaoblený.

Benigní nádor v děloze

I malý nádor narušuje produkci hormonů a vede k narušení cyklu. Žena neví o své nemoci, zaznamenává bolesti v podbřišku, sraženiny v tmavé menstruační krvi, nástup menstruace ne podle kalendáře, ale před plánovaným časem.

Trauma vnitřního genitálu

Menší krvácení, které připomíná menstruaci, ale objevuje se 7 dní před jejich nástupem, může nastat po drsném pohlavním styku nebo nedostatečné vaginální vlhkosti nebo v důsledku nesprávného zavedení nitroděložního tělíska..

Mechanické poškození vaginální trubice nebo děložního čípku s malým krvácením není nebezpečné. Pokud však z pohlavního ústrojí teče po dlouhou dobu červený výtok, hrozí to infekcí vnitřních pohlavních orgánů a rozvojem vážných patologií.

Zánětlivé procesy

Předčasný příchod kritických dnů v přítomnosti zánětlivého procesu není překvapující. Tělo reaguje menstruační dysfunkcí na chřipku a nachlazení. Oslabený dýchacími chorobami dělá svou práci nedostatečně.

Menstruace po nachlazení může být dlouhá, těžká, bolestivá a sražená. Začínají buď o 5 - 7 dní dříve, nebo přicházejí se zpožděním.

Endometrióza

Toto onemocnění lze popsat jako abnormální proliferaci buněk endometria mimo děložní dutinu. Endometrióza ovlivňuje pobřišnici a vyvolává adheze.

Příznaky patologie nejsou jen nepravidelná období. Ženy si stěžují na bolesti v podbřišku, hnědý výtok, bolestivost při pohlavním styku.

Léčba nalačno a přísné diety na hubnutí vyčerpávají zásoby živin a zhoršují srážení krve. Bez tuku a sacharidů přestává tělo produkovat pohlavní hormony. V průběhu času nemusí být menstruace vůbec.

Vlastnosti menstruace, které začaly před plánovaným časem

Jak bude probíhat menstruace, která začala o týden dříve, závisí na důvodech této situace. Pokud krvácení začne předčasně v důsledku stresu, žena navíc pocítí bolesti hlavy, slabost a nespavost. U hormonálních poruch je menstruace bohatá se silnými inkluzemi.

Implantační krvácení v časném těhotenství je sporé a krátkodobé. To není pravda, menstruace, ale měsíčně. Nemoci infekční povahy vyvolávají předčasné krvácení s bolestmi v dolní části břicha a v bederní oblasti.

Vzhled intermenstruačního krvácení naznačuje nestabilitu estrogenu během ovulace. Hladina tohoto hormonu může rychle stoupat nebo klesat. Po skončení normální menstruace se intermenstruační krvácení objeví 10. – 14. Den cyklu. Jeho trvání dosahuje 3 dní. Pokud výtok trvá déle a je doprovázen celkovou malátností, je naléhavě nutné se poradit s gynekologem.

Pokud jde o implantační krvácení, je-li podezření na těhotenství, měl by být proveden test a pozornost by měla být věnována kvalitě výtoku. Norma pro nastávající matku je:

 1. Málo růžový výboj.
 2. Tekutá konzistence vypouštění.
 3. Krátké trvání - krvácení je pozorováno několik hodin, ale ne více než 2 dny.

Málo pozorovatelné špinění uprostřed cyklu je známkou ovulace. Nezpůsobují obavy, kromě toho, že obarví prádlo. Náklady na léčbu ovulace nevyžadují.

Co dělat, pokud vaše menstruace šla o týden dříve

Proč má konkrétní pacient stabilní období náhle přišel o týden dříve, lékař bude schopen odpovědět až po obdržení výsledků komplexního vyšetření.

K podrobnému studiu situace musí žena podstoupit následující procedury:

 • Krevní test na hormony.
 • Vaginální výtěr.
 • Kolposkopie.
 • Hysteroskopie.
 • Ultrazvuk pánevních orgánů.
 • Biopsie s přenosem materiálu pro histologické vyšetření.

Dokud lékař neřekne o výsledcích diagnózy, neměli byste se předčasně obávat. Je možné, že menstruační funkce byla negativně ovlivněna nějakým fyziologickým procesem..

Pokud se však v průběhu instrumentálních a laboratorních studií odhalí funkční nebo organická porucha, pacientka dostane komplexní léčbu, jejímž účelem je korekce menstruačního cyklu..

Proč menstruace přichází před plánovaným časem

Na otázku: proč menstruace přichází před plánovaným časem, neexistuje jednoznačná odpověď. Ženské tělo je velmi křehké a jakékoli porušení může vést k porušení menstruačního cyklu. Můžeme s jistotou říci jen jednu věc: časná menstruace nepřichází bezdůvodně a často jsou předpoklady patologické. Ale nedělejte si vlastní diagnostiku. Pouze lékař může určit příčinu odchylky a v případě potřeby předepsat léčbu.

Vlastnosti předčasné menstruace

Normálně menstruační cyklus trvá 27-28 dní. Přípustná chyba po dobu 5 dnů (v libovolném směru), protože každý organismus je individuální. Ukazatel zdravého reprodukčního systému a stabilního cyklu, to jsou pravidelná období začínající v pravidelných intervalech, trvající stejný počet dní.

Povaha časné menstruace závisí na důvodech selhání cyklu. Pokud je porušení způsobeno poruchou centrální nervové soustavy, je menstruace doprovázena následujícími příznaky:

 • silné bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • selhání psycho-emocionálního stavu (slzavost, apatie atd.);
 • nespavost.

V případě hormonální poruchy se časnější výtok stává hojnějším, někdy sraženinami. U infekčního onemocnění je pociťována bolest v dolní části břicha a dolní části zad. To jsou pouze obecné charakteristiky, protože za prvé, další příznaky během časné menstruace jsou způsobeny individuálním stavem ženy.

Běžné důvody pro odmítnutí

Během menstruace se obnovuje hormonální pozadí, děložní epitel exfoliuje a odchází. Nestabilní psycho-emocionální stav, prudká změna klimatu a další faktory mohou vyvolat nárůst hormonů (v případě nebezpečí má tělo tendenci opouštět potomky). Proto časná ovulace a předčasná menstruace. V tomto případě je nepravděpodobné, že budou nalezeny patologické příčiny..

Ke stabilizaci menstruačního cyklu pijte vitamíny, vyvážte stravu, odpočiňte si a vyhněte se stresu. Pokud se situace do příštího měsíce nezlepší, navštivte odborníka.

Zvažme hlavní důvody, proč menstruace přichází před datem uvedeným v kalendáři:

 1. Stres.
 2. Hormonální nerovnováha.
 3. Fyzická, duševní únava.
 4. Rychlá ztráta hmotnosti / přírůstek hmotnosti.
 5. Náhlá změna klimatu.
 6. Agresivní sex.
 7. Nemoci reprodukčního systému.
 8. Rakovinné novotvary.
 9. Těhotenství (implantační krvácení) a kojení.
 10. Potrat.
 11. Mimoděložní těhotenství.
 12. Nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv.
 13. Sexuálně přenosné infekce.
 14. Puberta v dospívání.
 15. Pokles reprodukční funkce u premenopauzálních žen.

Těhotenství

Při jmenování gynekologa je často kladena otázka: pokud vaše menstruace začala 2-6 dní před plánovaným termínem, mohlo by to být těhotenství? To není vyloučeno. Zvláště pokud žena vede bohatý sexuální život a je chráněna případ od případu.

Chcete-li zjistit, zda se časná regulace stala známkou nadcházejícího mateřství, proveďte test, nejlépe dva, s intervalem několika dní.

Proces upevnění vajíčka je doprovázen následujícími znaky:

 • vaše menstruační krev je narůžovělá nebo nahnědlá;
 • intenzita / početnost lochií se výrazně snížila;
 • předpisy skončily dříve než obvykle (ne 5, jako obvykle, ale pouze 3 dny).

Pokud jsou výsledky těhotenského testu oba negativní, ale objeví se charakteristické příznaky (nevolnost, únava a otok mléčných žláz), kontaktujte svého gynekologa. Můžeme mluvit o mimoděložním těhotenství nebo jiném patologickém procesu.

Kritické dny 5 dní před plánovaným termínem

Pokud vaše menstruace přišla o 3, 4 nebo 5 dní dříve, než jste čekali, zkuste si vzpomenout na události aktuálního měsíce. Možná se jedná o ojedinělý případ, vyvolaný vnějším faktorem. A příští měsíc začnou kritické dny včas.

Pokud menstruace začala 5 dní před plánovaným termínem, porušení je způsobeno jedním z následujících faktorů:

 1. Plné fungování ženského reprodukčního systému je zajištěno prací těla. A sebemenší selhání dobře naolejované činnosti orgánů a systémů vede k nástupu časné menstruace. Pokud se špinění objeví o více než 5 dní dříve, navštivte svého lékaře. Nebuďte překvapeni, pokud se během vyšetření objeví patologie vaječníků, dělohy, štítné žlázy nebo mozku.
 2. Nejběžnější nachlazení způsobuje menstruační nepravidelnosti a kritické dny přicházejí brzy. Je to všechno o narušení krevního oběhu během nemoci.
 3. Dopad negativních faktorů prostředí: aklimatizace během prázdnin, prudká změna časových pásem při změně místa bydliště. Pokud jde o dovolenou, po návratu domů se cyklus vrátí do normálu. Ti, kteří museli změnit sever na jih (nebo naopak), musí být trpěliví. Může trvat dlouho, než si tělo zvykne na nové podmínky, a menstruace začne být pravidelná..
 4. Špatná výživa vyčerpává tělo, zbavuje ho základních vitamínů a minerálů a způsobuje narušení menstruačního cyklu. Menstruace přichází pokaždé o 4 až 5 dní dříve, než se žena vrátí k plnohodnotné stravě.
 5. Pokud menstruace přijde o 4–5 dní dříve, může být odchylka způsobena fyzickým a intelektuálním přetěžováním.

Měsíčně týden před plánovaným datem

Pokud menstruace začala o týden dříve než datum splatnosti, důvod spočívá v následujících patologických stavech:

Hyperestrogenismus

Nedostatek kyseliny luteové, který je nezbytný pro druhou fázi cyklu, „podnítí“ tělo ke zvýšené produkci estrogenu. Těhotenství je nemožné, protože nedochází k ovulaci. Patologický stav je charakterizován PMS.

Předmenstruační syndrom se projevuje:

 • křečové bolesti v dolní části břicha;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • bolestivost mléčných žláz;
 • nadýmání;
 • závrať;
 • změny nálady;
 • bolesti zad.

Hladina kyseliny luteové klesá s prudkým přírůstkem hmotnosti, novotvary (nádory a cysty) v pánevních orgánech, nekontrolovaný příjem "estrogenových" léků. Zjistěte přítomnost hyperestrogenismu pomocí krevního testu.

Zánětlivé procesy

Stává se, že časný výtok šarlatové barvy se sraženinami znamená přítomnost zánětlivého procesu ve vaječnících, dutině dělohy, trubkách.

Strukturální patologie

Anomálie ve vývoji reprodukčního systému, endometrióza, fibroidy, hyperplazie jsou nebezpečné stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Bez řádného zacházení získávají patologie nevyléčitelné formy a ohrožují život ženy. Pokud tedy vaše menstruace šla o 7-8 dní dříve, navštivte svého gynekologa.

Děložní krvácení

Špinění nemusí vždy znamenat narušení cyklu. V průběhu gynekologického vyšetření mohou být nalezena poranění, nádory a záněty, které vyvolaly děložní krvácení.

Výskyt časté předčasné menstruace (několik měsíců po sobě) může naznačovat patologické změny v těle. Chcete-li se dostat ze situace s minimálními ztrátami, jděte na gynekologa při prvních projevech selhání.

Krvácení o 10-14 dní dříve

Menstruace často začíná 10 dní předem, a to se děje ze zcela pochopitelných důvodů:

 1. Dědičný faktor, který nezávisí na zdravotním stavu ani na jiných podmínkách. Pokud má vaše matka čas od času předčasné menstruace, považujte odchylku za samozřejmost. Není možné ovlivnit genetickou predispozici.
 2. Lékařské a svévolné potraty (potraty). Během operace je endometriální vrstva poškozena. To často vede k narušení cyklu a předčasným obdobím..
 3. Prudké výkyvy tělesné hmotnosti (anorexie, obezita).
 4. Nedostatek normálního výživného jídla.
 5. Nekontrolované užívání hormonálních kontraceptiv (náhlé vysazení léků).
 6. Nemoci pánevních orgánů, od fibroidů po zánět endometria a onkologické patologie. Seznam onemocnění reprodukčního systému je příliš dlouhý. Nebezpečí spočívá ve skutečnosti, že žena ne vždy adekvátně vnímá závažnost odchylky a nespěchá k lékaři. Mezitím se nemoci dostávají do nevyléčitelné, někdy neslučitelné s životní fází.
 7. Nemoci vnitřních orgánů, cév. Pyelonefritida, cholecystitida, pneumonie - ne všechna onemocnění vedoucí k předčasné regulaci. Pokud vaše menstruace přišla o 8 až 10 dní dříve a gynekolog nezjistil žádné abnormality, kontaktujte svého terapeuta. Příčinou poruchy může být porucha jiné části těla..
 8. Mimoděložní těhotenství. Nebezpečný stav, když se embryo vyvíjí ve vejcovodech. Pokud patologie není detekována včas, dospělý plod rozbije trubice a jejich obsah vstoupí do břišní dutiny. Dále peritonitida, sepse, smrt pacienta.
 9. Tvorba reprodukční funkce ve věku 11-14 let může trvat déle než rok nebo dva. Na začátku tedy nemůžete počítat se stabilitou cyklu. Z měsíce na měsíc přicházejí kritické dny dříve nebo pozdě. Stejné rysy doprovázejí premenopauzální období u žen po 40 letech..
 10. Kojení. Hormon zodpovědný za produkci mléka zaujímá vedoucí pozici. Není divu, že musíte zapomenout na stabilní menstruační cyklus a včasná období..

Předpokládá se, že je nemožné otěhotnět během kojení. To je chyba. Hladina prolaktinu klesá tak náhle, jak stoupá, a kojící matka je nečekaně těhotná.

Objemy menstruačního toku

Příčinu předčasné menstruace můžete určit podle délky a průtoku. Nezáleží na tom, o kolik dříve vaše menstruace přišla, 2, 4 dny nebo dva až tři týdny, pokud je hojná. Příliš velký objem, zejména u sraženin, je alarmující jev, který vyžaduje urgentní gynekologické vyšetření. Mezi faktory, které vyvolávají menoragii:

 • anomálie ve struktuře reprodukčního systému;
 • hormonální poruchy vyvolané nedávným porodem, potraty (je možná menopauza);
 • nemoci dělohy: myomy, endometrióza;
 • zánět orgánů reprodukčního systému;
 • zneužívání antikoncepce (hormonální);
 • nedávné zavedení cívky (IUD).

Milovníci drsných pocitů by měli být připraveni na různá poranění (pochva, děložní čípek a další intimní partie). V tomto případě nemá krvácení nic společného s menstruací, takže nepřijímejte závěry o porušení..

Předčasná slabá menstruace (hypomenorea) je často bolestivá. Ženy si obvykle stěžují na velmi silné bolesti břicha, nevolnost a poruchy stolice. Pokud se obvyklý objem výtoku snížil na polovinu a menstruace končí, jakmile začne, neignorujte důležité příznaky. Vážný problém obzvláště často vyvolává:

 • nedávný porod (hnědý vaginální výtok);
 • škrábání: potrat, odstranění polypů atd.;
 • dysfunkce vaječníků;
 • dědičná predispozice;
 • zánětlivý proces v orgánech reprodukčního systému.

Stav ženského reprodukčního systému je důležitý pro celý organismus. A narušení frekvence kritických dnů je důležitým „zvonem“ signalizujícím přítomnost problémů.

Pokud dojde k časné menstruaci s děsivou pravidelností, musíte jít na předporodní kliniku.

Pokud lékař předepíše vyšetření, neodmítněte (je lepší nechat údajnou diagnózu nepotvrdit, než bude patologický proces ignorován).

Neuvolňujte se, pokud gynekolog a terapeut nenajdou patologie, protože na obnově cyklu musíte stále pracovat. Přehodnoťte svůj životní styl: vzdejte se špatných návyků, abstinujte od nervových šoků, začněte správně jíst, snižte zátěž, vzdejte se nekontrolovaného příjmu hormonů - a velmi brzy se den nástupu menstruace shoduje s očekávaným datem.

Proč menstruace přišla o týden dříve. Důvody pro nástup menstruace před plánovaným termínem

Pravidelná menstruace je přirozený proces v těle zdravé ženy, který slouží k čištění sliznice dělohy od neoplodněného vajíčka. U zdravé ženy dochází k menstruaci každých 21 až 33 dní. Intervaly mezi obdobími závisí na fyziologických a individuálních charakteristikách těla..

Důvody pro nástup menstruace týden před plánovaným termínem

Stává se, že menstruace nastane předem. Důvody mohou být velmi rozmanité. To platí pro ženy, u nichž se cyklus tvoří a poruchy jsou alarmující..

Níže jsou uvedeny nejčastější příčiny selhání cyklu.

Stresující emoční stav

Mnoho žen čelilo tomuto problému. Konstantní stres, nervové napětí, přepracování ovlivňují cyklus. Nervové napětí ovlivňuje centrální nervový systém, způsobuje křeče a expanzi krevních cév.

Zvyšuje se motorická aktivita dělohy a dochází k předčasnému odmítnutí děložní sliznice. Následně může menstruace začít o několik dní dříve. Tuto situaci může způsobit i malý stres..

Selhání hormonálních hladin

K selhání cyklu dochází v důsledku příjmu hormonálních léků. Pilulky narušují produkci ženských hormonů. Podobný problém může nastat po potratu nebo potratu, který také ovlivňuje hormonální pozadí ženského těla..

Nástup těhotenství

6-10 týdnů po oplodnění embryo vstupuje do dělohy. V procesu vstupu je sliznice poškozena a dochází ke krvácení, které si žena může zaměnit s nástupem menstruace. Krvavý výtok může naznačovat těhotenství, pokud je spíše vzácný a trvá 1-2 dny.

Mimoděložní těhotenství

Je důležité vědět! Mimoděložní těhotenství je velmi nebezpečné a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Embryo se začíná vyvíjet ne v děloze, ale ve vejcovodu, což dále vede k prasknutí.

Krvácení se objevuje v důsledku tlaku plodu na cévy a může být podobné vaší menstruaci. Jak embryo roste, krvácení zesiluje a je doprovázeno silnou bolestí. V takovém případě je nutná urgentní operace..

Vliv antikoncepce

Pokud žena začala užívat antikoncepční pilulky, je předčasný nástup menstruace normou. Tělo si postupně zvykne na nové hormonální pozadí a cyklus se obnoví příští měsíc. Také při použití nouzových antikoncepčních pilulek je menstruační cyklus vždy zmatený..

Při hormonálním selhání je výtok doprovázen sraženinami a může být hojný. To je jeden z důvodů, proč menstruace přišla o týden dříve..

Tělo dostává nasycovací dávku hormonů, což způsobuje časný nástup menstruace.

Věkové změny

Nestabilita cyklu je během dospívání zcela normální. Menstruace během prvních 1–2 let se ustálila a neměla by být důvodem k obavám. Mladé tělo se připravuje na budoucí reprodukční činnost.

Obvykle ve věku 50 let dochází u ženy také k poruchám cyklu, což znamená přístup k menopauze a je také normou..

Změna časových pásem a klimatických podmínek

Změna klimatu nebo časového pásma má nepříznivý vliv na menstruační cyklus ženy, může vést ke zpoždění menstruace nebo k jejich předčasnému nástupu. Pohyby a lety by se neměly provádět více než 1krát za měsíc, protože změna klimatu ovlivňuje zdraví celého organismu.

Přítomnost onemocnění ženského reprodukčního systému

Nemoci reprodukčního systému v mnoha případech způsobují nástup menstruace před plánovaným termínem. Důvody spočívají v zánětlivém procesu v těle jiné povahy..

Nemoci, při kterých dochází k předčasné menstruaci:

ChorobaPříznakyPříčiny
MykoplazmózaSvědění genitálií, bolesti v dolní části břicha, dolní části zad, selhání cykluNechráněný styk
CystaPorušení cyklu, bolest v podbřišku, problémy s močenímGenitální infekce, obezita, potrat, stres
MyomaNepravidelné nebo předčasné menstruace, zaoblení břicha, časté močeníDědičnost, hormonální poruchy, obezita, potrat

Uvedená onemocnění vykazují příznaky v pozdějších stadiích. Dřívější nástup menstruace proto nemusí být jediným znamením..

Přítomnost benigního nádoru v děloze

Benigní nádor narušuje produkci hormonů, pod jejich vlivem cyklus selhává.

V tomto případě žena zažije:

 • tahání bolesti v dolní části břicha;
 • objevují se sraženiny;
 • zvýraznění tmavé barvy;
 • nástup menstruace před plánovaným termínem.

intermenstruační krvácení nezpůsobuje velké starosti ženě a nevyžaduje léčbu.

Pokud nádor není detekován včas, bude pokračovat v růstu a bude maligní..

Poranění pochvy nebo děložního čípku

Malé krvácení je možné v důsledku mechanického poškození děložního čípku nebo pochvy. Objevují se po drsném pohlavním styku nebo nesprávně dodané antikoncepci.

V případě rychlého zmizení špinění si nedělejte starosti. Pokud se však bude opakovat spolu s krví, může se infekce dostat do dělohy a vaječníků, což negativně ovlivní zdraví ženy..

Zánětlivé procesy a nachlazení

Zánětlivé procesy v těle ženy mohou způsobit předčasný nástup menstruace. Virové infekce, jako je SARS, chřipka, také vedou k poruše reprodukčního a hormonálního systému v těle.

Je to způsobeno obecným oslabením těla nachlazením. Menstruace během tohoto období bude bolestivá a bohatá, mohou se objevit sraženiny.

Nadměrná fyzická aktivita

Velká fyzická námaha působí na tělo stejně jako stres. Pod vlivem fyzického přepětí roste tlak, zužují se krevní cévy a tonizuje děloha, což způsobuje předčasný nástup menstruace.

Pokud se žena rozhodne sportovat, měla by zátěž postupně zvyšovat, aby se těmto následkům vyhnula..

Nevyvážená výživa (strava, půst)

Nadměrná touha dívek po ideálních parametrech je nutí držet přísnou dietu a někdy hlad. Tyto metody vedou k rychlým výsledkům, ale za cenu zdraví. Z nedostatku živin je narušena srážlivost krve.

Pokud tělo nepřijme potřebné množství tuků a sacharidů, pohlavní hormony se přestanou produkovat. V budoucnu se menstruace může úplně zastavit.

Jaká je vaše menstruace, pokud vaše menstruace přišla dříve

Průběh menstruace závisí na důvodech, proč se to stalo. Pokud je příčinou stres, pak žena pocítí další příznaky v podobě bolesti hlavy, slabosti, nespavosti. Při hormonálním narušení je výtok doprovázen sraženinami a může být hojný.

Objevují se infekční nemoci tahající bolesti v dolní části břicha, dolní části zad. Implantační krvácení je charakterizováno krátkou dobou trvání a nedostatkem výtoku.

Krátký cyklus nebo intermenstruační krvácení

Je důležité vědět! Mezi menstruacemi může dojít k dalšímu krvácení. Vznikají v důsledku prudkého zvýšení nebo snížení hormonu estrogenu během ovulace..

Neodkládejte návštěvu lékaře, zvláště pokud je krvácení doprovázeno celkovou nevolností.

Tento jev není patologický a vyskytuje se u 30% žen. Intermenstruační výtok se objeví 10-14 dní po skončení menstruace a trvá až 3 dny.

Poznámka! Takový výboj je velmi vzácný a málo patrný..

Tento jev naznačuje nástup ovulace. Mohou se také objevit na pozadí krátkého cyklu. Krvácení nezpůsobuje velké starosti ženě a nevyžaduje léčbu.

Je možné zaměnit menstruaci a implantační krvácení

Je důležité vědět! Krvácení z implantátu se liší od normální menstruace. Pokud má žena nestabilní cyklus a menstruační tok je vzácný, může být zaměňován s menstruací..

Implantační krvácení se zpravidla vyskytuje o několik dní dříve a má následující vlastnosti:

 1. Malý výboj.
 2. Krátké trvání od několika hodin do 2 dnů.
 3. Krev je řídká a má narůžovělý odstín.

Žena by měla podstoupit těhotenský test, je-li to oprávněné.

Kdy navštívit lékaře

Pokud má žena v gynekologické části zdravotní potíže, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. V tomto případě může být menstruace spojena s již přeneseným onemocněním nebo nesprávným zacházením..

Je třeba věnovat pozornost množství výtoku z celkového trvání menstruace. Horečka a bolestivost v pánevní oblasti mohou být příznaky vážného zdravotního stavu. Neodkládejte návštěvu lékaře, zvláště pokud je krvácení doprovázeno celkovou nevolností.

Každá žena narazila na situaci, kdy období přicházejí před plánovaným časem. Důvody mohou být nejneškodnější i ty, které vyžadují neodkladnou léčbu. Chcete-li zjistit, zda zazní poplach, musíte věnovat pozornost obecnému stavu jejich průběhu a vlastnostem výboje.

Autor: Svetlana Karetnikova

Z jakých důvodů může menstruace přijít o týden dříve:

Co to znamená, pokud vaše menstruace přišla 10 dní před plánovaným termínem:

Proč menstruace přichází před plánovaným časem

Pravidelná menstruace naznačuje, že všechny systémy a orgány ženského těla fungují normálně. Každá zástupce spravedlivého pohlaví může samostatně vypočítat čas nástupu dalšího období a předem připravit sebe a své plány na tento okamžik. Ženy často narušují pravidelnost menstruačního cyklu a vždy je nutné konzultovat s odborníkem, aby bylo možné přesně určit, co způsobilo časný nebo pozdní nástup regulace..

V tomto článku se budeme zabývat hlavními důvody, proč menstruace začala týden, 5 a 10 dní před plánovaným termínem, a také zjistíme, v kterém případě byste měli okamžitě konzultovat lékaře a zda je možné tento problém vyřešit bez lékařské pomoci..

Příčiny předčasné regulace

První menstruace u dívek začíná ve věku 12-14 let, nejprve bude cyklus nepravidelný a výtok může mít různou povahu, ale po roce a půl by mělo být stanoveno jeho trvání a v průměru plus nebo minus 28 dní. Toto období je u každé ženy individuální a závisí na mnoha faktorech, v průměru se pohybuje od tří týdnů do 35 dnů. Normální kritické dny se pohybují od 3 dnů do týdne. Během tohoto období je děložní dutina odstraněna z exfoliovaného endometria, přičemž se uvolňuje nejen odmítnutá sliznice, ale také část krve.

Po pubertě, kdy se každý měsíc vyskytnou kritické dny, může dojít k normálnímu selhání cyklu po prvním sexuálním zážitku, během těhotenství a v souvislosti s nástupem menopauzy. Pokud jsou vyloučeny všechny výše uvedené možnosti a menstruace začala před plánovaným termínem, mohou důvody pro předčasnou regulaci ležet jinde. Zvažte každý z nich podrobněji.

Stres

Když je žena ve stresu, její krevní tlak může prudce vzrůst, což přispívá k nástupu vnitřního křeče a expanzi krevních cév. Z tohoto důvodu může kvůli stresujícím podmínkám menstruace začít dříve, než je termín, obvykle pět až sedm dní..

Pokud se zjistí, že předčasná menstruace je způsobena stresem, není třeba paniku, stačí stabilizovat emoce a trochu si odpočinout, pak by v příštím cyklu nemělo docházet k žádným poruchám.

Hormonální dysfunkce

S hormonální nerovnováhou, která přispívá k tomu, že kritické dny začínají s předstihem, může situaci napravit pouze lékař, protože hormonální skoky mohou být způsobeny nejen nesprávným fungováním reprodukčního, ale také endokrinního systému. Důvodem může být dlouhodobá expozice progesteronu na těle ženy nebo nadměrná produkce estrogenu. Cysty, nádory ve vaječnících, užívání hormonálních léků atd., Mohou vyvolat změnu hladiny hormonů..

Pouze lékař může určit přesnou příčinu hormonální nerovnováhy na základě výsledků krevního testu na hormony. V takové situaci je amatérský výkon nepřijatelný..

Normální těhotenství a kojení

Pokud vaše menstruace začíná brzy a netrvá dlouho a samotný výtok je skrovný, může to být známka těhotenství. Krvavý výtok doprovází implantaci embrya v děložní dutině, protože tento proces poškozuje slizniční vrstvu. Tento výtok je implantační krvácení.

Protože kojení je doprovázeno také změnou hormonálních hladin v těle ženy, je zcela přirozené, že může způsobit předčasný příchod kritických dnů..

Komplikace těhotenství

Pro každou ženu je mimoděložní těhotenství velmi vážnou patologií, která, pokud není léčena rychle, může vést k úmrtí. Charakteristickým znakem mimoděložního vývoje plodu mohou být poruchy cyklu, proto byste se s časným nástupem regulace měli okamžitě poradit s lékařem. K odstranění problému se používá chirurgický zákrok..

Antikoncepce

Nitroděložní tělísko může způsobit předčasné zahájení regulace. Pokud k tomu dojde v prvních 3 cyklech, po jeho instalaci není třeba se obávat, tělo se přizpůsobuje. Pokud však časná období začínají v jiných cyklech, musíte vyhledat pomoc od lékaře, možná je nitroděložní tělísko nainstalováno nesprávně.

Také užívání hormonální antikoncepce může vyvolat předčasné kritické dny, proto byste si je neměli předepisovat sami, výběrem perorální antikoncepce by se měl zabývat odborník..

Věkové změny

Během puberty a menopauzy mohou být kritické dny pozdě nebo mohou přijít dopředu, což je normální jev typický pro toto období života ženy. V takovém případě může být nutná pomoc lékaře pouze při předepisování léků, které zmírňují stav ženy..

Změna podnebí, přemístění

Stěhování, cestování do horkých nebo naopak chladných zemí může vyvolat narušení menstruačního cyklu. Pokud v měsících následujících po výletu a adaptaci nezaznamenáte žádné neobvyklé změny, neměli byste si dělat starosti.

Zranění a nemoc

Trauma pochvy nebo děložního čípku během drsného pohlavního styku nebo z nesprávně zavedené antikoncepce může vést ke krvácení z genitálního traktu. U vnitřních poranění není výtokem menstruace a jakékoli krvácení vyžaduje lékařskou péči.

Krvácení mohou vyvolat zánětlivé procesy v děloze a jejích přídavcích, endometrióza, fibroidy, nádory a různé infekce pohlavních orgánů..

Životní styl

Předčasný nástup menstruace mohou způsobit jednoduché životní situace:

 • intenzivní cvičení;
 • rychlé hubnutí;
 • zvedání závaží;
 • špatná výživa;
 • užívání antibiotik a jiných léků;
 • zneužívání alkoholu, cigaret a drog.

V tomto případě pomůže napravit situaci odmítnutí špatných návyků, normalizace denního režimu, vyvážená strava, procházky na čerstvém vzduchu a mírná fyzická aktivita..

Přidružené příznaky

Předčasná menstruace může být způsobena různými důvody, proto pro stanovení přesné diagnózy musí lékař vědět o přítomnosti všech doprovodných příznaků. Například pokud došlo k selhání cyklu v důsledku narušení fungování nervového systému, pak bude žena podrážděná, uplakaná, nervózní na pozadí předčasné menstruace..

Navíc se u ženy mohou objevit následující příznaky:

 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • vyčerpanost;
 • Deprese;
 • zášť, slzavost;
 • problémy se spánkem.

Pokud vaše menstruace začíná brzy, měli byste určitě věnovat pozornost jejich trvání a intenzitě, jakož i přítomnosti sraženin. Povaha krvácení může odborníkovi hodně říci o důvodech, které ji způsobily. S bohatou předčasnou menstruací lze pozorovat silnou bolest v dolní části zad a dolní části břicha.

Jak určit těhotenství

V některých případech může předčasná menstruace znamenat možné těhotenství, špinění bude indikovat implantaci vajíčka v děložní dutině. Je nutné rozlišovat menstruační tok od implantačního krvácení, má řadu specifických znaků:

 • množství vypouštění je velmi skromné;
 • propuštění proběhlo o 2–6 dní dříve, než byl termín pro kritické dny;
 • výtok trvá několik hodin až 2 dny;
 • krev má tekutější konzistenci a růžový odstín.

Aby se ujistila, že došlo k početí, může žena podstoupit rutinní těhotenský test. Můžete si je koupit v jakékoli lékárně.

Povaha menstruace

Někteří lidé se mylně domnívají, že bolestivá jsou pouze těžká období, ve skutečnosti i slabá menstruace může způsobit silnou bolest. Se slabými obdobími lze navíc pociťovat bolesti hlavy, nevolnost, bolesti v dolní části břicha a dolní části zad, problémy s pohybem střev a lze je vyjádřit jako zácpu a průjem. Pokud by sporá období předběhla čas, mohly by je způsobit následující důvody:

 • porod. Po narození dítěte a dokončení lochie může odhadovaná menstruace jít dříve, nejčastěji bude mít výtok bledě hnědý odstín;
 • škrábání, které doprovází potrat, odstranění polypů nebo jiné diagnostické a terapeutické intervence;
 • dysfunkce vaječníků;
 • dědičnost;
 • zánětlivé onemocnění pánve.

Ještě více by měla být žena upozorněna na příchod předčasné menstruace s příliš hojným výtokem, zvláště pokud je doprovázen velkými krevními sraženinami. Může k tomu dojít z několika důvodů:

 • nitroděložní antikoncepce;
 • hormonální poruchy;
 • potrat, porod;
 • menopauza;
 • novotvar v děloze;
 • nemoci genitální oblasti;
 • zánět a onemocnění pánevních orgánů;
 • nedostatek hemoglobinu;
 • dysfunkce reprodukčního systému.

Závislost příčiny na datu vzniku

Kolik dní před začátkem menstruace závisí více na faktorech, které způsobily předčasnou regulaci. Mnoho orgánů se podílí na sexuální funkci ženy, proto, pokud je narušen menstruační cyklus, příčinu dysfunkce lze najít nejen v děloze nebo jejích přídavcích, ale také v mozku nebo endokrinním systému. Zvažte, jaké patologie a podmínky mohou způsobit regulaci předem.

O 10 dní rychlejší

V prvním roce po menarche jsou možné problémy s pravidelností cyklu, menstruace může přijít o 4 dny dříve, o týden, a dokonce zmizet po dobu šesti měsíců. To není známka patologie. Pokud menstruace přišla o 10 dní dříve u žen, které již dávno dosáhly věku puberty, je třeba vzít v úvahu následující důvody těchto odchylek od normy:

 • dědičnost. Je nutné tuto situaci projednat s nejbližšími příbuznými, a to jak po matce, tak po otci. Pokud by babičky, tety nebo matky mohly mít kritické dny dříve, než se očekávalo, znamená to, že se musíte vyrovnat se situací a přizpůsobit se, protože je téměř nemožné ovlivnit genetickou predispozici;
 • potrat nebo potrat mohou způsobit začátek menstruace o 10 dní dříve, protože potrat dramaticky mění hormonální pozadí ženy a reakce těla na takové změny může být nepředvídatelná;
 • ostré skoky v tělesné hmotnosti způsobují bdělost těla, což se projevuje porušením pravidelnosti menstruačního cyklu. Je zcela přirozené, že v takové situaci může menstruace trvat nejen 10 dní, ale dokonce i dva týdny dříve. Vyvážená výživa, kontrola hmotnosti, cvičení a další příjem komplexů vitamínů pomohou situaci napravit;
 • zánětlivé procesy v pánevních orgánech jsou nejčastějším důvodem pro nástup časné menstruace. Jak benigní, tak maligní nádory, stejně jako endometrióza, mohou vyvolat zánět. Chcete-li včas identifikovat onemocnění a zahájit léčbu, neměli byste váhat navštívit gynekologa;
 • onemocnění ledvin, jater a dalších životně důležitých vnitřních orgánů.

Ať už kterýkoli z výše uvedených důvodů způsobí, že menstruace přijde o 10 dní dříve, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře.

Po dobu 5 dnů

Vzhledem k tomu, že ženské tělo je velmi jemný a křehký mechanismus, může i běžné nachlazení způsobit menstruaci o 5 dní dříve. To je často způsobeno zhoršenou cirkulací..

Pokud vás předpisy předstihly jen několik dní před plánovaným termínem, nemusíte se bát přítomnosti závažných patologií, v takové situaci jsou nepříznivé podmínky prostředí provokátorem: stres z pohybu, návyk těla během turistické cesty, zejména při změně časových pásem.

Menstruace mohla začít o 3 dny dříve kvůli podvýživě, nedostatku živin ve stravě nebo přísné stravě, která je sama o sobě zkouškou těla. Není třeba paniku, pokud kritické dny přišly o 5 dní dříve, což může být vyvoláno obvyklou přepracováním, někdy, k normalizaci cyklu, si žena musí jen dobře odpočinout.

Na týden

Důvodem, že krvavé vypouštění menstruace začalo o týden dříve, mohou být již vážnější zdravotní problémy než obvyklá aklimatizace nebo emoční přepětí, zejména v případech, kdy nebyl cyklus poprvé pozorován.

Hyperestrogenismus, stav, při kterém dochází k nadměrné produkci estrogenu v těle na pozadí nedostatečného množství kyseliny luteové, může vyvolat příchod kritických dnů o týden dříve. Při takové hormonální nerovnováze k ovulaci obvykle nedochází, což znamená, že žena nemůže otěhotnět. Hyperestrogenismus může být způsoben nadměrnou tělesnou hmotností, nádory na genitáliích nebo užíváním hormonálních pilulek obsahujících syntetický estrogen. Pokud vaše menstruace přišla o 7 dní dříve a lékař má podezření na přítomnost hyperestrogenismu, můžete toto onemocnění identifikovat pravidelným krevním testem.

Když menstruace začala o týden dříve a výtok má jasně červenou barvu a velké sraženiny, měla by být podezřelá především přítomnost zánětlivých procesů ve vaječnících, děloze a jejích přídavcích. Pokud kritické dny proběhly o týden dříve a výtok se velmi liší od obvyklého, může to být známka takových nemocí:

 • nedostatečný rozvoj pohlavních orgánů;
 • endometrióza;
 • benigní nádor;
 • patologický růst nebo nedostatečný rozvoj endometria.

Rovněž by nemělo být vyloučeno, že špinění, které přišlo před časem, vůbec není menstruace, ale děložní krvácení, které se otevřelo v důsledku mechanického poranění v důsledku zánětu nebo otoku v orgánech reprodukčního a vylučovacího systému..

Co dělat

Pokud vaše menstruace začala dříve než v den splatnosti, nemusíte paniku. První věcí, kterou musíte udělat, je posoudit situaci. Pokud před kritickými dny došlo ke změně klimatu, nadměrnému fyzickému a emočnímu stresu nebo selhání stravy, pak s největší pravděpodobností způsobily menstruační nepravidelnosti. V této situaci byste měli revidovat stravu, vyloučit z ní mastnou, kořeněnou a kořeněnou, přidat více ovoce a zeleniny. Měli byste si také trochu odpočinout a vypít uklidňující bylinné čaje. Není nutné považovat to za selhání, pokud menstruace začala o 1-2 dny dříve, ale jejich výskyt 1-2 týdny před datem porodu by měl vyvolávat obavy.

Je nutné naplánovat návštěvu gynekologa, pokud menstruace začíná každý měsíc brzy po několik cyklů za sebou a žena je nevolná, bolesti v podbřišku a celkové oslabení těla. Pokud je výtok normální, není nutné volat sanitku. Pokud je příchod menstruace o 2 týdny dříve doprovázen hojným šarlatovým výtokem s velkými sraženinami, může to znamenat děložní krvácení. Co dělat v takové situaci? Musíte zavolat sanitku a než dorazí, pohybujte se méně, nepijte žádné tekutiny a připojte ledový obklad do podbřišku.

Následující příznaky vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 • po celý rok je pozorován nepravidelný cyklus;
 • pokud kritické dny začínají brzy a trvají déle než týden;
 • pokud je výtok bohatý a těsnění je třeba měnit častěji každé 2-3 hodiny;
 • pokud dojde k intermenstruačnímu krvácení a patologickému výtoku z genitálního traktu;
 • teplota stoupá, je zde celková slabost a silná bolest v dolní části břicha a dolní části zad.

Abychom zjistili důvod, proč může menstruace začít dříve, je nutná řada vyšetření. Kromě gynekologického vyšetření, analýzy hormonů, nátěrů na mikroflóru, ultrazvuku reprodukčního a vylučovacího systému a ve zvláštních případech MRI.

Závěr

Menstruace je indikátor, který informuje ženu o jejím zdravotním stavu. Pokud kritické dny přijdou před časem a tyto poruchy jsou pozorovány několik cyklů za sebou, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře. Pozorný přístup k jejímu zdraví, včasná diagnóza a adekvátní léčba pomůže ženě předcházet rozvoji závažných onemocnění a v některých případech dokonce zachránit život.

V reprodukčním systému dospělé ženy dochází k cyklickým procesům každý měsíc. Představují změny v hormonálních hladinách, stejně jako strukturu vaječníků a dělohy, které jsou nezbytné pro koncepci dítěte..