Proč jsou uprostřed cyklu hnědé výboje u žen?

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen představuje problém. Takový výtok může být variantou normy, pokud k ní dojde přesně uprostřed cyklu, v době, kdy dojde k ovulaci. Je doprovázen závažným hormonálním nárůstem, na který reaguje děložní výstelka. Týden po něm může výtok mluvit o implantaci vajíčka. Existují pro to však také patologické důvody: endometrióza, endometritida, pohlavní choroby.

 • 1 Norma a odchylky
 • 2 Příčiny hnědého výboje
  • 2.1 Perorální antikoncepce
  • 2.2 Pohlavně přenosné choroby
  • 2.3 Zánět dělohy
  • 2.4 Mimoděložní těhotenství
  • 2.5 Endometrióza
  • 2.6 Děložní myomy
  • 2.7 Jiné nemoci
 • 3 Hnědý výtok během těhotenství

Krvavý výtok, který se může po menstruaci obtěžovat, v některých případech nehrozí. Takže se objeví tmavá barva v důsledku procesu srážení krve, ke kterému dochází v posledních dnech menstruace a může být zpožděna. Průhledná část plazmy je oddělena od sražené krve, takže ztmavne. Není důvod k obavám, pokud:

 • je pozorován psychický a fyzický stres;
 • během menstruace byla intimita;
 • měl delší pobyt na slunci;
 • byly použity léky, které ovlivňují srážení krve.

Za odchylku se považuje skvrna, která se objeví později než 10. den cyklu, nezmizí několik dní nebo týdnů a je doprovázena bolestí v břiše. Některé ženy si takové masti všimnou před menstruací, brzy bude mít krev normální vzhled.

Někdy se hnědý výtok objeví ihned po menstruaci, v jiných případech jsou pozorovány blíže ke středu menstruačního cyklu. 14-16 dní před prvním dnem další menstruace jsou spojeny s ovulací, takový výtok se obvykle objeví 14. den, ale pokud je cyklus krátký, krev může být uvolněna 12. den cyklu. V tomto případě mohou být potřísněny krví a jsou považovány za normu. Varianta normy je intermenstruační vaginální výtok bez zápachu u dospívajících dívek, jejichž menstruace začala před méně než dvěma lety a cyklus se ještě neusadil.

Děložní krvácení je důvodem k obavám. To signalizuje vážná onemocnění, která je třeba včas identifikovat. Ženy někdy nepociťují žádné další nepohodlí a tento jev ignorují. V takovém případě je nutná návštěva odborníka..

Příčinou výskytu sekrecí této barvy mohou být léky obsahující estrogeny v jejich složení. Nedostatečný stupeň hormonů štítné žlázy ovlivňuje zejména zdraví žen a výskyt sekrecí.

Vážné nebezpečí lze označit výtokem mimo menstruaci, pokud došlo k poranění pohlavních orgánů dříve, než začne. Mezi taková poranění patří: modřiny, rány, prasknutí při pohlavním styku, náhodná zranění, zranění při operaci. Jsou také pozorovány další příznaky: krvácení, podlitiny. V takovém případě musí žena podstoupit nemocniční ošetření..

Perorální antikoncepce ovlivňuje hladinu hormonů a váš menstruační cyklus. V prvním měsíci přijetí lze pozorovat špinění, jak se tělo přizpůsobuje novému stavu. Normálně by měly zmizet po začátku nového období..

Zvyšuje riziko nežádoucích účinků tím, že si sám předepisuje antikoncepční léky. Nouzová antikoncepce může způsobit silné výboje, podobně jako menstruační tok. Jedná se o pilulky, které se užívají do 72 hodin od nechráněného styku. Jejich účinek na tělo je velmi silný, proto se nedoporučuje používat je více než jednou za šest měsíců..

Hnědý výtok uprostřed cyklu u žen může naznačovat přítomnost onemocnění, která se mohou přenášet sexuálním kontaktem. Tento jev lze tedy pozorovat u kapavky, chlamydií nebo papilomaviru.

U kapavky může žena pociťovat bolest při močení a chlamýdie, svědění a pálení. Tyto příznaky jsou často zaměňovány s jinými nemocemi, jako je cystitida nebo afty, proto je nutné přesné vyšetření lékařem. U papilomaviru nemají ženy žádné zjevné příznaky, ale v epitelu děložního čípku se objevují atypické buňky.

Zánětlivý proces ovlivňuje endometriální vrstvu dělohy a je předpokladem pro vznik světle nebo tmavě hnědého výtoku. Stejný zánět se objevuje v důsledku infekčních onemocnění, poškození dělohy v důsledku porodu a lékařských zákroků. Existují chronické a akutní typy patologie. Akutní endometritida je doprovázena vysokou horečkou a krvavě hnisavým výtokem.

Prevencí onemocnění je dodržování intimní hygieny, pravidelné prohlídky u gynekologa a ultrazvukové vyšetření (zejména po porodu nebo potratu), odmítnutí sexu během menstruace. Sexuální styk během menstruace negativně ovlivňuje ženské tělo, protože právě v tomto období je děloha nejcitlivější. Mikroby se do něj mohou snadno dostat, což vede k zánětu..

Mimoděložní těhotenství je často doprovázeno krvavým výtokem, většinou tmavě hnědé barvy. Jedná se o život ohrožující stav, takže musíte vědět, u jakých příznaků je možné podezření:

 • jednostranné lokalizované bolesti v dolní části břicha;
 • normální příznaky těhotenství: nevolnost, ospalost, bolest na hrudi;
 • slabě pozitivní těhotenský test, druhý proužek se po dlouhou dobu nerozjasní;
 • narušení normálního růstu hCG.

Existují dvě hlavní metody podezření na mimoděložní těhotenství: ultrazvuk a krevní testy. V časných stádiích těhotenství, během 12-14 dnů po začátku zpoždění, se provede krevní test na těhotenský hormon. Výsledek by se měl za 48 hodin zdvojnásobit. Pokud se tak nestane, jsou možná porušení. Na úrovni 1500 a výše lze provádět ultrazvuk. Při této hladině hormonu v děloze by již mělo být vajíčko vizualizováno.

Odrůdy mimoděložního těhotenství

Vejcovody nejsou během ultrazvuku viditelné, proto v tomto případě nebude možné diagnostikovat mimoděložní těhotenství. Ale můžete to tušit a pak provést další studii - laparoskopickou. Ten druhý vám současně umožňuje odstranit oplodněné vajíčko.

Pokud to není provedeno, pak do 8. - 9. týdne těhotenství trubice praskne. Bez chirurgického zákroku může dojít k úmrtí. Je téměř jisté, že pokud potrubí praskne, nebude možné jej zachránit.

Endometrisis je onemocnění, při kterém roste vnitřní vrstva dělohy. Pokud k tomu dojde mimo reprodukční orgány, pak se tento typ onemocnění nazývá extragenitální. S růstem endometria uvnitř dělohy je diagnostikována adenomyóza, pokud cysty a buňky endometria neopouštějí vnitřní vrstvu dělohy - hyperplazie endometria.

Příčina nemoci není zcela objasněna. Lékaři naznačují, že faktor dědičnosti hraje důležitou roli. U všech těchto podtypů onemocnění může dojít k uvolnění červenohnědého hlenu uprostřed cyklu..

Myom je benigní hmota svalové tkáně. Je doprovázen hnědým výtokem během období mimo menstruaci a silným krvácením během. O myomu mohou mluvit následující příznaky:

 • tahání bolesti v podbřišku, tlak a roztažení;
 • bolest při pohlavním styku;
 • anémie;
 • časté močení;
 • obecná slabost.

Kromě charakteristického výtoku s děložními myomy je pozorována hormonální nerovnováha a je narušen cyklus menstruace. Hnědý výtok naznačuje tvorbu submukózního nádoru.

To je způsobeno růstem fibroidů, při kterém je narušena integrita krevních cév. Výsledkem je, že praskly a výtok má charakteristickou hnědou barvu a hustou konzistenci. Čím více nádor poroste, tím jasnější a sytější bude hnědá barva. Pokud byl fibroid právě objeven a jeho růst je pomalý, nedělají s ním nic, ale pouze sledují jeho vývoj, aby bylo možné přijmout včasná opatření.

Nemoci jako drozd a bakteriální vaginóza mohou být doprovázeny světle hnědým výtokem. Navíc nemají nic společného s cyklem a mohou se objevit v kterýkoli den. Je třeba věnovat pozornost dalším doprovodným příznakům: nepohodlí v dolní části břicha, pocit pálení, svědění.

Pokud je již známa příčina vzniku krvavého výtoku a nejsou nebezpečné, můžete je odstranit sami. Mezi takové bezpečné důvody patří dříve prožívaný stres, změna klimatu. Pokud nedojde k menstruační bolesti a pokud je těhotenství zcela vyloučeno.

V tomto případě je nutné vyloučit fyzickou aktivitu a upravit stravu. Pokud je důvod nejasný a žena zaznamená zvýšení teploty, bolest, závratě a slabost, je nutné se poradit s lékařem. Existuje obrovské množství důvodů pro vznik hnědého výboje. Je nutné sledovat vaše zdraví a neignorovat doprovodné příznaky a návštěvu lékaře.

Krvácení během těhotenství není neobvyklé. Důvodem může být implantace vajíčka. V tomto případě se výtok objeví 7. až 10. den po ovulaci nebo asi týden před nadcházející menstruací a považuje se za známku těhotenství. Stojí za zmínku, že ne každá žena je má..

Výtok po zpoždění může mluvit o patologiích těhotenství. Tento příznak může být doprovázen potratem, přerušením placenty nebo vajíčka, zamrzlým těhotenstvím a mnoha dalšími. Nedoporučuje se pokoušet se uzdravit, aby nedošlo k poškození. U některých žen může v důsledku hormonální nerovnováhy krvácení pokračovat v den očekávaného období. Takový jev musí být diagnostikován, aby se odlišil od hrozby. Během těhotenství může eroze děložního čípku také způsobit vylučování krve..

Ve druhém trimestru těhotenství by krev neměla být normální. Z patologických důvodů - placenta previa, nemoci dělohy nebo jejího děložního čípku, předčasný porod. Na konci těhotenství, po 36–38. Týdnu, může vyjít sliznice, která signalizuje nástup porodu.

Bez dalšího výzkumu je těžké říci, ke kterému patologickému krvácení patří, nebo dokonce k malému výtoku. Pokud něco trápí, měla by žena jako první navštívit lékaře.

Příčiny hnědého výboje uprostřed cyklu

Ženy věří, že stopy krve na spodním prádle by se měly objevit pouze ve dnech menstruace. Zaznamenává tedy hnědé výboje uprostřed cyklu a spravedlivé pohlaví se začíná obávat o své zdraví. Gynekologové tvrdí, že takový příznak ne vždy naznačuje patologii a ve zvláštních obdobích života ženy patří k normě.

Přirozené příčiny hnědého výboje

Přibližně 11., 12. nebo 13. den cyklu vidí dívka na spodním prádle sekreci. Jeho funkcí je očistit tělo a připravit ho na možné těhotenství. Některé dámy mají během tohoto období narůžovělý hlen nebo krvavé hnědé mazanice..

Faktory ovlivňující výskyt takového příznaku:

 1. Perorální antikoncepce. Tělo dostává velkou dávku hormonů a reaguje na to tekutými světle hnědými sekrety uprostřed cyklu. Po 2-3 měsících adaptace bude nastolena rovnováha a krev se zastaví. Hnědý maz je možné pozorovat po vysazení hormonálních pilulek..
 2. Nadměrný fyzický a emoční stres. Výboj bude signálem přepracování po náročném tréninku. A také emoční zátěž silně ovlivňuje hormonální pozadí, protože je to nervový systém, který reguluje práci celého organismu. Kvůli stresu před menstruací je krev nebo hnědá mastnota, menstruace se může táhnout po dobu 8-9 dnů nebo přestat úplně chodit.
 3. Prudké snížení nebo zvýšení hmotnosti. Přísné omezení v jídle, jako je přejídání, vyvolává selhání cyklu. S přísnou dietou dívky rychle ztrácejí nadbytečné kilogramy, ale čelí nepříjemným následkům - hormonálnímu narušení. Správná výživa neznamená snížení porcí kočkovitých šelem a dietu „vody a chleba“. Strava by měla být stejně pestrá a bohatá na vitamíny..
 4. Změna klimatických podmínek. Pokud se přestěhujete na jiný kontinent, může dojít k hormonální nerovnováze..
 5. Nitroděložní tělísko (IUD). Výtok v důsledku této metody antikoncepce trvá asi 5-7 dní, protože během instalace je poškozena sliznice dělohy. Pokud si žena všimne tajemství déle než týden a je hojné, musíte kontaktovat gynekologa.
 6. Postkoitální krvácení. Vzhled uprostřed cyklu červenohnědého výtoku naznačuje poškození vaginální sliznice během intenzivního sexu. Někdy intimita padá uprostřed cyklu. Pokud se zdržíte pohlavního styku, výtok za několik dní zmizí.

Krvácení způsobené uvedenými podmínkami lze eliminovat pouze vyloučením provokujícího faktoru. Pokud se situace po 2–3 cyklech nevrátí do normálu, měli byste kontaktovat svého gynekologa.

Ovulace

Ovulační fáze trvá tři dny a klesá uprostřed cyklu. Rozmazaný světle hnědý nebo růžově hnědý výtok signalizuje prasknutí folikulu. Vajíčko se začíná pohybovat vejcovody, pravděpodobnost početí je vysoká.

Oplodnění

Když se zygota připojí k děložní dutině, cévy endometria jsou mírně poškozeny a uvolní se růžovo-hnědé nebo červené mazanice, nazývané implantační krvácení..

Poporodní období

Po porodu je tělo ženy obnoveno. Cyklus se znovu formuje, takže 3 dny před menstruací se objeví nahnědlý výtok. Jak dlouho se budou obtěžovat, je ovlivněno:

 • stav hormonálního pozadí;
 • způsob krmení (kojení nebo umělé);
 • mít předchozí těhotenství.

Juvenilní krvácení

Během tvorby menstruace u dospívajících dochází k významné restrukturalizaci reprodukčního systému. Připravuje se na první menarche. Dívky si mezi obdobími všimnou mírných skvrn nebo hnědé leucorrhoea. Falešný přestane obtěžovat po 6 měsících, kdy je cyklus stabilní.

Premenopauza a menopauza

Ženy po 40–45 letech čelí tomuto jevu. Hladina estrogenu stoupá a progesteron, hormon zodpovědný za těhotenství, klesá. Tělo reaguje intermenstruačním krvácením.

Kdy navštívit lékaře

Vzhled uprostřed cyklu intermenstruačního výtoku hnědé barvy vyžaduje pozornost, když tělo tímto způsobem signalizuje vážné poruchy a nemoci reprodukčního systému.

Hnědý výtok se vyskytuje u šarlatových nebo načervenalých skvrn a je doprovázen následujícími příznaky:

 • ostrý, nepříjemný zápach výtoku;
 • svědění a pálení genitálií;
 • bolest při pohlavním styku;
 • bolestivost při močení a vyprazdňování;
 • pravidelný výskyt neplánovaného krvácení;
 • výskyt sraženin v bílých;
 • hnědé nebo černé sekrece;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • křečové bolesti břicha;
 • zarudnutí stydkých pysků;
 • zvýšený krevní tlak;
 • odmítnutí sekrecí po dobu delší než tři dny;
 • rektální bolest;
 • významný posun v menstruaci.

Hnědý výtok a gynekologická onemocnění

Vaginální atrézie

Zdravá vagina je dutá trubice, která odvádí vaginální hlen. S tímto onemocněním rostou stěny orgánu společně nebo částečně. Toto onemocnění vylučuje sexuální život a menstruaci.

Atresia je vrozená a získaná.

 1. Kongenitální. Jeho příčinou je onemocnění matky během těhotenství: trichomoniáza, genitální opar, papilomavirus, mykoplazmóza, ureaplasmóza.
 2. Získaná atrézie se vyskytuje na pozadí pokročilé vaginitidy a v důsledku minulých onemocnění: záškrt, šarlach. Komplikace po gynekologických operacích mohou také způsobit onemocnění..

Při použití Atresie ženská menstruace zmizí, přitáhne se do podbřišku a uprostřed menstruačního cyklu se objeví špinavý hnědý výtok z pochvy. Pohlavní orgány jsou červené a svědící a při pohlavním styku je cítit nepohodlí nebo bolest.

Bicornuate děloha

Jedná se o anomálii, kdy má děloha dva rohy místo jednoho. U dvounohé dělohy výtok uprostřed ženského cyklu zčerná kvůli skutečnosti, že krev je oxidována a je v děloze dlouhou dobu.

Během těhotenství se vajíčko vyvíjí v jednom z rohů. Jeden z nich může být nedostatečně rozvinutý, a pokud do něj dítě spadne, riziko potratu je velké. Děloha se silně protahuje a růst dítěte se zpomaluje. Dítě se nemůže převrátit do správné polohy, aby mohlo projít porodním kanálem. V 80% případů je císařský řez indikován u ženy s dvounohou dělohou.

Nemoc se vyskytuje u dívky, když je ještě v děloze. Pravděpodobnost patologie se zvyšuje, pokud matka měla plané neštovice.

Mimoděložní těhotenství

V normálním těhotenství se dítě vyvíjí v děloze. Když je ektopická lokalizována ve vaječníku, vejcovodu nebo břiše.

Mimoděložní těhotenství je způsobeno zánětlivými infekcemi, zjizvením nebo abnormalitami ve vejcovodech. U této nemoci je výtok uprostřed menstruačního cyklu velmi hojný. Jejich barva je hnědá nebo vínová.

Nemoc lze určit podle následujících znaků:

 • silná bolest v oblasti třísla, která zmizí a objeví se;
 • hnědý výtok ve dnech očekávaného období;
 • bolest při močení a vyprazdňování;
 • slabost, závratě, mdloby.

Někdy se tyto příznaky objevují již na samém začátku mimoděložního těhotenství a někdy i po několika měsících..

Endometritida

S onemocněním se vnitřní vrstva stěn dělohy - endometrium - zapálí. Poté je ovlivněna děloha, pak pánevní orgány.

K onemocnění dochází v důsledku kyretáže nebo císařského řezu: částice placenty zůstávají v děloze. Vaginální porod může také způsobit endometritidu. Během těhotenství a několik měsíců po něm je tělo velmi slabé a nemůže bojovat s infekcemi kvůli nízké imunitě.

Během endometritidy se uprostřed menstruačního cyklu objeví hnědá mazlavost, doprovázená hnisem a hlenem. Teplota stoupá, žaludek bolí, sexuální kontakty způsobují nepohodlí.

Polyp

Jedná se o onemocnění, při kterém se v pohlavním orgánu objevují novotvary, které vypadají jako koule připojené ke stěně dělohy nohou. Polyp se vyskytuje na pozadí endometriózy v důsledku hormonálního narušení nebo po porodu.

V žádném případě se neprojevuje, ale způsobuje potrat nebo neplodnost. Někdy se polyp změní na rakovinu.

Sexuálně přenosné nemoci z partnera na partnera. V důsledku zánětu reprodukčních orgánů se uprostřed cyklu systematicky objevuje tmavý výtok. Spolu s nimi jsou patrné další příznaky:

 1. Sekrece různých barev se rozlišuje v závislosti na infekční nemoci. Má shnilý zápach: ryby, maso nebo kyselý tvaroh..
 2. Na stydkých pyskech se objevují pupínky, puchýře, svědí se.
 3. Tělesná teplota stoupá.
 4. Krvácení po sexu.
 5. Pocit bolesti v dolní části břicha.
 6. Během močení je pocit pálení.
 7. Existuje sražený, tenký nebo sražený výboj.

U pohlavně přenosných chorob dochází k porušení menstruačního cyklu. Léčba je poskytována oběma sexuálním partnerům. Po ukončení léčby je pár znovu vyšetřen.

Myom dělohy

S fibroidem se v děloze objevují zaoblené uzliny. Během ovulace se buňky svalů dělohy aktivně dělí - tak se připravují na možné početí. Když nedojde k oplodnění, některé z nich zemřou a zbytek se nadále dělí - tvoří se myomatózní uzliny.

Podnětem k této nemoci je:

 • prodloužená absence těhotenství;
 • chirurgický zákrok;
 • zánětlivé procesy.

Prvním a hlavním příznakem fibroidů je delší a bohatší menstruace. Objevuje se obecná slabost a malátnost. Ve dnech mezi kritickými dny vychází tmavě hnědé tajemství s hnisem. Vlasy vypadávají, nehty se lámou, kůže se odlupuje.

Cervikální eroze

Patologie je ulcerace na epitelu děložního čípku. V raných stádiích se nemoc neprojevuje a lze ji určit pouze vizuálně během vyšetření. Eroze se vyvíjí pomalu, takže po několik let si toho možná ani neuvědomujete. Příznaky se projeví, když eroze postoupí do pokročilého stadia. Spolu s hnědým výtokem uprostřed cyklu se objeví bolest břicha..

Hnědá sekrece během těhotenství

Po úspěšném početí je oplodněné vajíčko připevněno ke stěně dělohy. Tělo se začne znovu stavět. První tři měsíce se mohou ve dnech navrhovaného nařízení objevit hnědý výtok.

DŮLEŽITÉ! Pokud dojde k výtoku krve nebo sraženin, vyhledejte lékaře.

Systematický vzhled rozmazaného hnědého výtoku uprostřed údajného cyklu naznačuje zmrazené těhotenství. Plod přestává růst a umírá v děloze. Rozkládá se a hnije a přináší infekci do těla ženy. Se šťastnou shodou okolností tělo samo odmítne plod a po 2-2,5 týdnech dojde k potratu. K potratu však často nedochází..

Zmrzlé těhotenství nastává v důsledku podvýživy, fyzické námahy, stresu; v důsledku umělého oplodnění. Dalším důvodem je rozdíl mezi faktorem Rh dítěte a matky..

Známky zmrazeného těhotenství:

 1. Hnisavý krvavě hnědý výtok vychází. To naznačuje, že plod se již rozkládá..
 2. Známky toxikózy zmizí.
 3. Tělesná teplota stoupá.
 4. Existuje nevolnost, zvracení.
 5. Dolní břicho bolí. Je to děloha, která se stahuje.
 6. Krevní tlak stoupá.

Hlavním znakem zmrazeného těhotenství ve druhém trimestru je nedostatek pohybu embrya.

Během těhotenství pravidelně navštěvujte svého lékaře a sledujte svoji pohodu.

Doporučení gynekologů

 1. Častou příčinou hnědého výtoku bez bolesti a zápachu uprostřed menstruačního cyklu je porušení norem osobní hygieny. Provádějte vodní procedury 1-2krát denně. Do sprchy jdete příliš zřídka nebo se naopak umýváte 10krát denně.
 2. Nepoužívejte nadměrné vložky do kalhot. Podporují růst bakterií. Noste je pouze bezprostředně po menstruaci a před pravidelnou rutinou..
 3. Nepoužívejte ručník někoho jiného. Můžete snadno dostat infekci do pochvy. Pro genitálie by měl být samostatný ručník.
 4. Noste bavlněné spodní prádlo. Syntetika brání pokožce dýchat.
 5. Pravidelně navštěvujte svého gynekologa.

Pokud v sobě zaznamenáte hnědou sekreci, nebojte se, pokud není hojná a bez sraženin. Pokud se uprostřed cyklu objeví hustý hnědý slizniční vaginální výtok, je třeba předpokládat patologický proces.

Během těhotenství obzvlášť pečlivě sledujte svůj stav. Neléčte se a neužívejte oblíbené léky bez lékařského předpisu. Materiál článku používejte pouze pro informaci. Internet nepomůže určit přesnou příčinu vylučovaného tajemství. Pokud se necítíte dobře, vyhledejte kvalifikovanou pomoc od zdravotnických zařízení.

Co bude naznačovat vzhled hnědého výboje uprostřed cyklu?

Přítomnost sekrece sliznice odmítané tělem ženy během intermenstruačního období je fyziologický jev naznačující adekvátní fungování reprodukčního systému. Gynekologové tvrdí, že konzistence a objem těchto sekrecí se liší v závislosti na stadiu tvorby vajec, ale když mluvíme o obecných charakteristikách, můžeme říci, že mají viskózní, spíše tekutou konzistenci, jsou vzácné a špatně vyjádřené v barevném pigmentu. Ženy si všimnou, že barva se liší od průhledné po bílou. Ale co dělat, když si spravedlivé pohlaví všimlo rozmazání hnědého výboje uprostřed cyklu? Lze tento jev připsat fyziologické normě, nebo je nahnědlá mazanice známkou patologie orgánů reprodukčního systému? Pojďme to společně vyřešit na základě názoru praktických gynekologů.

Odborníci běžně rozlišují dvě velké skupiny důvodů, které vyvolávají odmítnutí hnědého výboje uprostřed cyklu. Rozdělení se provádí podle principu "provokatéra" patřícího k fyziologické normě nebo patologickým procesům. Pojďme se na tyto kategorie podívat blíže.

Hnědá intermenstruační sekrece jako projev fyziologické normy

Vylučování sliznice vylučované tělem ženy během intermenstruačního období je navrženo k provádění čištění, ochrany a podpory funkcí vaginální mikroflóry. Většina spravedlivého pohlaví si všimne, že uprostřed menstruačního cyklu, přibližně o 12-13 dní, se mění konzistence, objem a barva této kapaliny. Podobný jev přímo souvisí s ovulací a přípravou orgánů reprodukčního systému na možné těhotenství. Gynekologové tvrdí, že výskyt krvavého rozmazaného tajemství na spodním prádle ženy v intermenstruačním období nenaznačuje fyziologické procesy, ale přesto jsou povoleny případy, kdy tento jev není přičítán příznakům poruchy reprodukčních orgánů.

Ovulace

Ve většině případů s 28denním cyklem, mezi 12-14 dny, vajíčko opouští folikul. Tento proces se nazývá ovulace. Výtok během přípravy reprodukčních orgánů na tento proces je charakterizován hojností a viskozitou. Barevná pigmentace v období před ovulací je charakterizována bílým odstínem nebo úplnou průhledností. Vzhledem k fyziologickým charakteristikám ženského reprodukčního systému je však okamžitě v době nástupu ovulace povolen růžový nebo světle hnědý výtok, který je odmítnut jen uprostřed cyklu..

Tento jev je spojen s prasknutím folikulární membrány během uvolňování vajíčka. Odborníci tvrdí, že množství hnědé zamítnuté sekrece by mělo být poměrně skrovné a vizuálně by se mělo podobat mazanici. Barva se však může lišit v závislosti na množství krve. Proto lékaři v této fázi připouštějí přítomnost světelného i téměř černého výboje uprostřed cyklu..

Stojí za zvážení, že takové tajemství, bez ohledu na nasycení stínu, by nemělo být příliš hojné a vyniknout déle než jeden nebo dva dny. Dokonce i slabý, ale prodloužený hnědý výtok uprostřed cyklu může naznačovat děložní krvácení..

Pokud v sobě najdete krevní tajemství, které je vylučováno z genitálií déle než dva dny po údajné ovulaci, měli byste okamžitě vyhledat lékaře!

Těhotenství

Pokud došlo k početí, může dojít k hnědému výtoku po ovulaci. Podobný příznak je ve většině případů diagnostikován u žen, které měly nechráněný pohlavní styk několik dní před očekávaným obdobím nejvyšší plodnosti, přibližně 9–12 dní s 28denním menstruačním cyklem.

V případě těhotenství je výskyt hnědého výtoku uprostřed cyklu způsoben penetrací vajíčka do stěny reprodukčního orgánu (dělohy). Některé ženy zaznamenaly výskyt slabé tažné bolesti v dolní části břicha. Tyto pocity jsou fyziologické a naznačují probíhající změny v pohlavních orgánech..

Pokud těhotenství není diagnostikováno ani testem, ani krevním testem, je nutné kontaktovat gynekologa, který ženu sleduje, aby se vyloučila přítomnost možných patologií..

Juvenilní krvácení

Příčina odmítnutí slizniční krve, která není doprovázena specifickým zápachem nebo bolestí v oblasti „intimního trojúhelníku“, může spočívat v dokončení tvorby reprodukčního systému a stabilizaci počtu a četnosti kritických dnů. Tento proces je typický pro dívky, jejichž období právě začalo..

Časové intervaly pro výskyt hnědých sekretů se shodují uprostřed menstruačního období. Proces konečné tvorby cyklu může trvat asi rok, ale vylučování slizniční krve během intermenstruačního období by nemělo být odmítnuto déle než 6 měsíců.

Antikoncepce

Když užíváte antikoncepční pilulky, vaše menstruace prochází určitými změnami. Zavádění nových hormonálních kontraceptiv nebo zavedení spirály může být doprovázeno výtokem po menstruaci, odmítnutým jak uprostřed, tak během celého menstruačního cyklu. Toto tajemství by nemělo být hojné a mělo by trvat déle než 2-3 měsíce po začátku užívání nového léku.

Při diagnostice dlouhodobého a hojného vylučování krve musíte okamžitě konzultovat lékaře, abyste zrušili a vybrali jinou antikoncepci nebo přestali používat spirálu.

Poporodní a kojení

Po porodu prochází ženské tělo neméně změnami než během těhotenství. Gynekologové tvrdí, že během tohoto období jsou hormonální pozadí a menstruace stabilizovány.

Během laktace, zejména po prvním těhotenství, je povolen nahnědlý výtok uprostřed nově vytvořeného cyklu. Stojí za zmínku, že tento jev by neměl být doprovázen křečovou bolestí a oddělené tajemství by mělo být charakterizováno intenzitou. Vizuálně je tento druh intermenstruální sekrece spojen s mazanicemi..

Při diagnostice hojného systematického krvavého výtoku v období mezi menstruací je nutné neprodleně kontaktovat pozorujícího gynekologa.

V tomto případě můžeme hovořit o přítomnosti nádoru v orgánech reprodukčního systému nebo krvácení. Pokud je odmítnutí vylučování krve uprostřed cyklu doprovázeno bolestivými pocity a zvýšením tělesné teploty, můžeme hovořit o přítomnosti akutního zánětlivého procesu, který vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok.

Když intermenstruační sekrece naznačuje patologické procesy

Odborníci tvrdí, že výskyt hnědého krvavého výtoku mezi menstruací není vždy způsoben individuálními fyziologickými procesy probíhajícími v orgánech reprodukčního systému ženy. Více než polovina případů odeslání ke gynekologovi s podobnými příznaky odhaluje přítomnost patologických stavů vyskytujících se v těle spravedlivého pohlaví.

Tento jev se nemůže odnikud „objevit“ a „zmizet“ nikam. Existuje několik příznaků, které charakterizují výskyt hnědého výtoku jako symptomu onemocnění v orgánech reprodukčního systému:

 1. Velké množství hnědého hlenu odmítnuto.
 2. Řezání bolesti v bederní oblasti a dolní části břicha, doprovázené výtokem.
 3. Doba vylučování skořicových sraženin trvá déle než týden.
 4. Nepříjemný zápach doprovázející odmítnutí látky podobné hlenu.
 5. Nepravidelná, skrovná menstruace.
 6. Historie, spolu s odmítnutím hnědých sekrecí, horečky, nevolnosti a zvracení.

V závislosti na etymologii probíhajících procesů se příznaky mohou lišit. Lékaři identifikují několik závažných onemocnění doprovázených přítomností hnědého výtoku mezi menstruací.

Endometrióza

Toto onemocnění je charakterizováno prudkým silným růstem endometria.

Tento jev přispívá k výskytu hnědého výboje uprostřed cyklu. Mnoho žen tvrdí, že slizniční tekutina může mít nejen barvu krve, ale také odstíny od růžové po červenou v období od 14 do 20 dnů menstruačního cyklu..

Jedním z hlavních příznaků endometriózy je cyklický výskyt hnědých mazanic z jednoho cyklu do druhého. Někdy ženy tento proces nazývají „druhá období“ a některé zaznamenávají výskyt hnědých skvrn bezprostředně po sexu. Přečtěte si o příčinách krvácení po pohlavním styku v článku na odkazu.

Přítomnost krvácení, které pokračuje z cyklu na cyklus, vyžaduje okamžitou konzultaci s lékařem!

Aby se zabránilo výskytu souběžných komplikací, je lepší zahájit léčbu endometriózy v rané fázi vývoje onemocnění..

Myoma

Toto onemocnění je nádor ve vnitřní děloze, který často postihuje vaginální oblast.

Jedním z hlavních, výrazných příznaků onemocnění je výskyt bohatého tmavě hnědého výtoku, odmítnutý uprostřed menstruačního cyklu. Sekrece vylučovaná do děložních fibroidů je velmi hojná a vyznačuje se bohatou, jasně červenou barvou. Diagnostikovat onemocnění je možné pouze při gynekologickém vyšetření.

Pro potvrzení diagnózy musíte podstoupit ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk). Je to tento postup, který hraje rozhodující roli při stanovení přítomnosti novotvaru..

Stojí za zmínku, že myom patří k pomalým nádorům a během menopauzy se dokonce zmenšuje. V souladu s tím se také sníží množství zamítnuté hnědé sekrece. Při diagnostice onemocnění však odborníci doporučují, aby bylo nutné sledovat velikost nádoru a rychlost jeho změny.

Cervikální eroze

Onemocnění charakterizované výskytem ran a jizev na slizničním povrchu děložního čípku.

Častou příčinou hnědé sekrece mezi obdobími s erozí je pohlavní styk..

Během ovulace jsou vnitřní povrchy nejvíce náchylné k traumatu. Velikost tvorby jizev také hraje významnou roli v procesu odmítnutí sekrece hnědé sliznice..

Při velké erozi dochází k výtoku s ichorem nejen po pohlavním styku, ale prakticky po celou dobu mezi kritickými dny. Neustálý výskyt světle hnědé mazanice při absenci vnějších vlivů může naznačovat přítomnost závažné patologie a vyžaduje okamžitý kontakt s odborníkem.

Zjistěte, jaký druh výboje existuje během eroze, v jednom z našich článků.

Sexuálně přenosné infekce

Nemoci přenášené z partnera na partnera, ať už jde o infekční nebo plísňové léze, mohou vyvolat výskyt hnědých skvrn uprostřed cyklu, odmítnutých 12. nebo 13. den.

Přítomnost tohoto onemocnění je charakterizována nejen specifickou „špinavou“ barvou vylučovaného sekretu, ale také ostrým, nevolným zápachem, který výtok vylučuje. Některé typy pohlavně přenosných chorob se vyznačují silnou bolestí, která se objeví, když jsou během vylučování odmítnuty hnědé sekrece a pálí se.

Přechod infekčního onemocnění do chronického stádia může být doprovázen nevolností a hojným zvracením, které nelze vyloučit.

Diagnóza těchto příznaků vyžaduje okamžitou návštěvu lékaře. Je nutné přísně dodržovat jeho doporučení a přísně dodržovat dávkování předepsaných léků, protože přechod onemocnění do chronického stadia je plný vývoje ženské získané neplodnosti.

Onkologická onemocnění reprodukčního systému

Jsou zhoubné nádory vnitřních povrchů reprodukčních orgánů.

Onkologie je diagnostikována výhradně pomocí řady vyšetření a testů předepsaných gynekologem. Existuje však několik obecných příznaků, jejichž vzhled způsobuje, že žena pochybuje o normálním fungování reprodukčních orgánů:

 1. Vzhled uprostřed cyklu černého výboje se zřetelným hnilobným zápachem.
 2. Časté bolesti břicha vyzařující do zad a křížové kosti.
 3. Narušení konečníku, močové trubice a dalších „sousedních“ orgánů.
 4. Neustálý pocit únavy.
 5. Nevolnost a závratě bez zjevného důvodu.
 6. Ospalost.
 7. Štíhlá a bolestivá období.
 8. „Obnova“ menstruace po menopauze.
 9. Vývoj cervikální stenózy.

Terapie rakoviny v jakékoli fázi by měla být prováděna výhradně pod pečlivým dohledem gynekologa a onkologa!

Hormonální poruchy

Vzhled hnědé sekrece uprostřed menstruace může naznačovat poruchu funkce štítné žlázy nebo nerovnováhu funkcí nadledvin..

Výtok z tohoto důvodu se vyznačuje malým množstvím a extrémně hustou konzistencí..

Tento jev negativně ovlivňuje zdraví těla. Zejména akutní hormonální nerovnováha ovlivňuje produkci „ženského hormonu“. Existuje mnoho důvodů, které mohou takový jev vyvolat: nadměrná námaha, porucha příjmu potravy, nízká životní úroveň, nestabilní psycho-emoční stav. Toto není úplný seznam „katalyzátorů“, které negativně ovlivňují hormonální pozadí..

Příčina hnědého výtoku bez bolesti a zápachu uprostřed menstruačního cyklu, který se nachází v této rovině, vyžaduje integrovaný přístup založený na interakci terapeutických a gynekologických intervencí.

Nádor přívěsků dělohy (vaječníků)

Toto onemocnění je zhoubný novotvar, který se může vyvinout na jednom nebo dvou vaječnících. Tato patologie je extrémně nebezpečná, protože v raných fázích je obtížné ji rozpoznat kvůli nedostatku charakteristických příznaků. Gynekologové však rozlišují řadu znaků, které charakterizují nádor děložních přídavků:

 1. Krvavý hnědý výboj, který je mezi plánovanými obdobími odmítnut.
 2. Prudké zvýšení libida.
 3. Snížená chuť k jídlu.
 4. Ospalost.
 5. Bolestné odmítnutí hnědých sekretů.
 6. Nerozumné posuny v menstruačním cyklu.

Při diagnostikování těchto příznaků musíte okamžitě kontaktovat odborníka!

Další informace o hnědém výboji, ke kterému dochází mezi obdobími a jejich příčinách, doporučujeme přečíst si video zveřejněné na webu.

Prevence hnědé sekrece mezi obdobími

Odborníci tvrdí, že neexistuje univerzální lék, který by zabránil odmítnutí intermenstruálních sekretů, protože příčiny tohoto problému jsou různé. Navzdory tomu existuje řada jednoduchých pravidel, která lze rozlišit, aby se snížilo riziko hnědé slizniční tekutiny mezi obdobími na minimum:

 1. Moderování fyzické aktivity.
 2. Pečlivý výběr antikoncepce.
 3. Dodržování každodenního režimu.
 4. Vyvážená strava.
 5. Mít stálého sexuálního partnera.
 6. Dodržování pravidel osobní hygieny, zejména během menstruace.

Lékaři doporučují navštívit gynekologické vyšetření jednou za 6 měsíců. Tento postup nepomůže zabránit hnědému výboji uprostřed cyklu bez bolesti a zápachu, ale umožní včas diagnostikovat možné patologické procesy a zahájit komplexní léčbu..

Hnědý výboj uprostřed cyklu

Zdraví žen je křehké. Zdá se, že se oblékáte do počasí a nemrznete na ulici, sledujete denní rutinu a snažíte se ovládat hladinu stresu, ale z nějakého důvodu si to reprodukční systém připomíná. Stává se, že se hnědý výtok objeví uprostřed cyklu. Je takový příznak vždy důvodem k obavám o vaše zdraví nebo tento projev může být fyziologickou normou - pojďme na to přijít.

Proč jsou uprostřed cyklu hnědé výboje?

To, co se děje v ženském reprodukčním systému, se vyznačuje jasnou periodicitou. Cyklus začíná od prvních dnů menstruace, kdy je během menstruace funkční vrstva endometria odmítnuta a spolu s krví je vylučována z těla. Mezitím pod vlivem estrogenových hormonů ve vaječníkových folikulech již začíná dozrávat další vejce. Asi dva týdny po nástupu menstruace dochází k její ovulaci - výstupu z folikulu a vaječníky začnou produkovat hormon progesteron.

Taková změna v hormonálním pozadí v některých případech vyvolává intermenstruační špinění uprostřed cyklu, a protože každý organismus je individuální, často odrážejí pouze normální fyziologické procesy u konkrétní ženy. Nemusíte se okamžitě bát hnědé barvy vylučovaného, ​​protože tato barva získává hemoglobinový protein (který je součástí krve) po kontaktu s molekulami kyslíku a jejich oxidaci. Ale když se změní barva vaginálního výtoku, musíte se poradit s gynekologem, abyste zabránili rozvoji patologie.

Podle sytosti barev se špinění běžně dělí na:

 • tmavě hnědá - někdy se objeví, když začnete užívat hormonální antikoncepci jako reakci na složky léků;
 • světle hnědá - také typická pro užívání antikoncepce, často s menstruačními nepravidelnostmi a se zánětlivými chorobami;
 • krvavý červenohnědý výtok - naznačuje, že krev byla nedávno uvolněna a dosud neměla čas na srážení, často po násilném styku kvůli mikrotrhlinám ve stěnách pochvy.

Jaké vypouštění je považováno za normu

Je normální, že se vaginální výtok mění během celého cyklu, za předpokladu, že je bez zápachu a bezbarvý. Ihned po skončení menstruace by měl být výtok průhledný a skrovný, jen někdy na prádle zůstanou stopy. Uprostřed cyklu, kdy se tělo připravuje na ovulaci, se sekrece uvolňovaná z pochvy stává slizkou, viskózní, hustou a připomíná vaječný bílek, abyste si v těchto dnech udrželi pocit čistoty a sucha, nemůžete bez použití vložek.

Poté, co vejce opustí folikul, množství sekrecí opět klesá, stávají se méně průhlednými, bílými, připomínajícími zředěné mléko, někdy sraženinami, které připomínají malé tvarohové hrudky, s charakteristickým zápachem po fermentovaném mléce. Pokud taková sekrece nezpůsobuje svědění a podráždění vulvy a po menstruaci se výtok vrátí do normálu, jedná se o normální fyziologický jev ženského těla. Měli byste vědět, že neměnnost výboje během celého cyklu je patologie..

Příčiny hnědého výtoku u žen

Vzhled hnědého výboje uprostřed cyklu není typický pro jeho normální průchod, ale není vždy patologií. Zbarvení často způsobuje fyzické účinky, jako je mikrotrauma vagíny kvůli nedostatečnému mazání během sexu; takové přidělení zmizí okamžitě po vyloučení akcí, které je způsobily. K určení důvodů změny výtoku je zapotřebí odborné rady, protože taková restrukturalizace těla naznačuje, že v těle začaly působit nové fyziologické nebo patologické faktory..

 • Cuketové palačinky - rychlé a chutné. Cuketové recepty na palačinky
 • Vyrážka na těle dítěte
 • Seznam potravin s bílkovinnými potravinami

Ovulace

Během tohoto období se mění hormonální pozadí těla, praskne ovariální folikul, do břišní dutiny vstoupí zralé vajíčko a tělo se připraví na možné oplodnění. Krvavý výtok během ovulace se objevuje v důsledku prasknutí folikulu, jsou zaznamenány u velkého procenta žen. Pokud v tomto okamžiku jsou na spodním prádle ženy skvrnité rozmazané stopy s krvavými skvrnami, které netrvají déle než 3 dny, takový výtok není patologie.

Těhotenství

Malé množství krve je často pozorováno, když došlo k oplodnění vajíčka a oplodněné vajíčko je připojeno k děloze. Tato akce probíhá bez bolesti, ale někdy taková krvavá stopa naznačuje implantaci vajíčka. V budoucnu by během normálního průběhu období porodu nemělo dojít k žádnému výtoku červeného nebo hnědého odstínu, jejich vzhled je důvodem k okamžitému postoupení specialistovi.

Světle hnědý výtok během těhotenství často naznačuje nedostatek hormonu progesteronu, který způsobuje odmítnutí endometria, odtržení placenty a hrozí spontánní potrat. Další příčinou tohoto výtoku je mimoděložní těhotenství. Pokud test potvrdí oplodnění, ale oplodněné vajíčko nekleslo do děložní dutiny, ale zůstalo ve vejcovodu, vyžaduje tato situace okamžitý chirurgický zákrok, protože jde o skutečné ohrožení zdraví a života ženy.

Endometrióza

Pravidelné špinění hnědého výtoku uprostřed cyklu, někdy dokonce černé barvy, je běžným znakem této zákeřné nemoci. U endometriózy rostou buňky na vnitřním povrchu dělohy a spadají mimo ni. Vzhledem k tomu, že reagují na cyklickost hormonálního pozadí, jak uvnitř dělohy, tak i tam, kde se buňky endometria dostaly a vyvíjejí, dochází k malému měsíčnímu krvácení, které způsobuje zánět okolních tkání.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi závažné onemocnění, které ohrožuje komplikace a dokonce neplodnost, je nutné okamžitě konzultovat lékaře, když žena kromě tmavého vaginálního výtoku pozoruje i další příznaky endometriózy:

 • táhne žaludek, bolest vyzařuje do dolní části zad, zvyšuje se bolest před menstruací;
 • vaše období se stala hojnější;
 • během sexu byla bolest;
 • při vyprazdňování střev nebo močového měchýře pociťujete bolest vyzařující do podbřišku.

Cervikální eroze

Intermenstruační krvácení, indikující toto onemocnění, se nevyskytuje pouze uprostřed cyklu. Na erozi děložního čípku je třeba mít podezření, když se po každém pohlavním styku nebo při gynekologickém vyšetření, tj. Při kontaktu s děložním hrdlem, objeví výtok krve, jejichor. Diagnóza je potvrzena gynekologickým vyšetřením pomocí kolposkopu - speciálního optického zařízení, které umožňuje lékaři vyšetřit detekovanou změnu na děložním čípku se zvětšením 20–25krát a pořídit fotografii k pozorování během léčby.

Vzdělání v děloze

Hnědé špinění uprostřed cyklu je často jedním ze znaků genitálních novotvarů - jak benigních (myom, ovariální cysta), tak maligních (rakovina dělohy). Tvorba a růst fibroidů je doprovázena intermenstruačním krvavě hnědým, hojným výtokem, který se někdy změní na krvácení. Taková diagnóza je potvrzena ultrazvukem, v budoucnu vyžaduje neustálé sledování, někdy v závislosti na rychlosti růstu nádoru - chirurgický zákrok.

Rakovina dělohy je nejnebezpečnějším onemocněním, jehož jedním z příznaků je hnědý výtok. Onkologie, která začala v reprodukčním systému ženy, se může rozšířit do dalších orgánů. Toto onemocnění je po 50 letech náchylnější k ženám. U zhoubných útvarů u žen během nástupu menopauzy je výtok rozmazaný, nepravidelný, postupem času se stává štíhlejším a menstruace, která se téměř zastavila, se náhle znovu obnoví. Včasná diagnóza onemocnění dává dobrou šanci na uzdravení a pokračování v plnohodnotném životě.

 • Růžičková kapusta - recepty s fotografiemi. Jak vařit zmrazené nebo čerstvé růžičkové klíčky
 • Jahody s cukrem na zimu bez vaření
 • Kastról na zelí: recepty s fotografiemi

Tvorba menstruačního cyklu

Když dívčí menstruace teprve začíná, jsou zpravidla nestabilní, pokud jde o datum, množství výtoku a často, kromě obvyklého menstruačního krvácení, mají charakter krvavého špinění. Taková nekonzistentní menstruace je přípustná v prvních 2 letech tvorby cyklu, ale v tomto případě byste měli pravidelně konzultovat s odborníkem, abyste nezmeškali možné zánětlivé procesy.

K řídkému špinění dochází z fyziologických důvodů s amenoreou - nepřítomností menstruace po dobu delší než 6 měsíců. Měli byste vědět, že absence menstruace je považována za fyziologickou normu pouze během těhotenství a laktace, dokud u dospívajících dívek a po menopauze nebude stanoven stálý měsíční cyklus. Jiné případy amenorey jsou abnormální. Jelikož se nejedná o nezávislé onemocnění, ale o stav, který je příznakem jiných nemocí s amenoreou, je nutné pozorování odborníkem.

Během premenopauzy, kdy hormony postupně klesají, se menstruace stává nepravidelnou, někdy se vyskytuje jako hnědé skvrny. Pokud žena, která je v klimakterické fázi a její menstruace se úplně zastavila, najednou se objeví špinění, bez ohledu na jejich množství, sytost barev, trvání a frekvenci, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem, abyste nezmeškali počáteční fázi rakoviny.

Pohlavně přenosné nemoci

Když žena vede aktivní sexuální život, má několik sexuálních partnerů, když se objeví krvavě hnědý výtok, musí být zkontrolována na nemoci přenášené přímým nechráněným kontaktem. Pokud se objeví neobvyklý intermenstruační výtok různých barev (šedá, hnědá, hnědá), s rybí vůní nebo shnilým zápachem, který se projeví na pozadí zhoršení celkového stavu těla, existuje důvod k podezření na infekci těla a k přesné diagnostice a vhodné léčbě k lékaři.

Zánětlivé onemocnění pánve

Pokud je krvavý výtok uprostřed cyklu doprovázen zhoršením celkové pohody, bolestmi v dolní části břicha, vyzařujícími do zad, bolestivými pocity během pohlavního styku, někdy je pozorováno zvýšení teploty - pak je třeba podezření na zánět pohlavních orgánů, konečníku nebo močového měchýře. Při takové kombinaci příznaků je velmi důležité neléčit se, ale stanovit přesnou diagnózu návštěvou specializovaného zdravotnického zařízení.

Užívání orální a vaginální antikoncepce

Pokud lékař vybere antikoncepční hormonální léky pro antikoncepci, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, na začátku jejich užívání je jako vedlejší účinek povolen krvavý výtok a dokonce i průlomové krvácení uprostřed cyklu. Normálně by tyto jevy měly zmizet po 3 měsících od přijetí, ale pokud jsou i po této linii pozorovány, musí být taková antikoncepce změněna. Přítomnost hnědého výtoku uprostřed cyklu je charakteristická, pokud se jako metoda antikoncepce použije nitroděložní tělísko.

Kdy stojí za to navštívit lékaře

Když si všimnete změn v barvě vaginálního výtoku a vzhledu krevních inkluzí v nich, což dříve neplatilo, je vždy lepší nedělat samoléčbu, nemučit se strachy a starostmi, ale okamžitě jít na gynekologické vyšetření. Aby byla diagnóza vysoce kvalitní, je lepší navštívit stejného lékaře, který zná vaši historii, vlastnosti těla a kterému důvěřujete. Takový odborník rozptýlí neopodstatněné zkušenosti a v případě potřeby vám pomůže zvolit adekvátní léčbu..

Video o špinění během menstruačního cyklu

To, že se na vašem spodním prádle objeví stopy poševních sekretů hnědé barvy, není vůbec důvodem k panice. Z našeho videa se dozvíte kompetentní a podrobná vysvětlení odborníka o důvodech vzniku takového výtoku, dozvíte se, jak hormonální pozadí ženy ovlivňuje povahu intermenstruačního výtoku a zda je třeba jej opravit:

Dobré odpoledne. Otázka M cykluPřed rokem byla tlapka na endometriózu, po které 5 měsíců IR. Po uvolnění M byly běžné, první 2 dny byly hojné, pak se snížily. Celkově to trvalo 5 dní.