Kalendář menstruačního cyklu

Náš kalendář menstruačního cyklu vám pomůže přesně vědět, kdy začíná vaše další menstruace a kdy máte ovulaci.

Můžete se přihlásit k odběru zasílání oznámení poštou nebo SMS. Chcete-li to provést, musíte se buď „přihlásit prostřednictvím fóra“, nebo „zaregistrovat“ a poté „nastavit připomenutí“ zadáním kontaktních údajů. Nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle vybraného způsobu odesílání oznámení.

Menstruační cyklus je cyklická změna v těle ženy, zejména v orgánech reprodukčního systému. Během menstruačního cyklu se v určitém období u ženy vyvine špinění, které se říká menstruace. Během menstruace je funkční vrstva dělohy (endometrium) odmítnuta. První den cyklu je první den nástupu menstruace. Klasický menstruační cyklus je 28 dní, ale u jednotlivých žen se může lišit..

Ovulace je uvolnění vajíčka z folikulu, je schopné oplodnění, a proto je toto období považováno za nejpravděpodobnější pro početí dítěte. V tomto ohledu je menstruační cyklus obvykle rozdělen na nebezpečné a bezpečné dny. Během bezpečných dnů jsou šance na těhotenství velmi nízké. Tyto dny lze vypočítat, pouze pokud má žena stabilní menstruační cyklus..

Pro výpočet menstruačního cyklu zadejte první den vaší poslední menstruace.

Pokud dojde k početí, menstruace se zastaví. Naše služba vám umožní vypočítat těhotenský kalendář.

Menstruační kalendář

UDFS151136 ze dne 09.09.2015

Jak najít
stejné já?

Nebojte se to vědět,
pospěš si jednat!

Potvrzuji, že jsem si plně přečetl Zásady týkající se zpracování osobních údajů na webových stránkách společnosti Abbott, jejich text je pro mě plně srozumitelný a nevyžaduje další objasnění..

Zaškrtnutím políčka „Souhlasím“ níže dávám tímto souhlas společnosti Abbott, včetně jejích divizí a přidružených společností, vč. Společnost s ručením omezeným „Abbott Laboratories“, se sídlem na adrese: Ruská federace, 125171, Moskva, Leningradskoe shosse, 16 A, bldg. 1 (souhrnně jen „Abbott“) pro zpracování (automatizované a bez použití automatizace) ) mých osobních údajů, včetně shromažďování, systematizace, akumulace, ukládání, objasňování (aktualizace, změny), používání, distribuce (včetně přenosu), depersonalizace, blokování, zničení osobních údajů, přeshraniční přenos partnerům Abbott na území jakékoli cizí země (v včetně těch, které neposkytují dostatečnou ochranu práv subjektů osobních údajů). Zároveň se tento souhlas pro účely federálního zákona č. 152-FZ „O osobních údajích“ rovná písemnému souhlasu.

Osobní údaje, které poskytnu, může společnost Abbott použít k zajištění řádného a správného fungování tohoto webu; Abbott mi zasílá lékařské, reklamní a další informace; zasílání pozvánek společnosti Abbott na účast na akademických akcích a akcích s cílem propagovat produkty společnosti Abbott a jiné účely, které nejsou uvedeny výše, a zajistit, aby společnost Abbott dodržovala zákon a další předpisy.

Tímto souhlasím, že zpracováním mých osobních údajů může být pověřen jakýkoli příslušný oprávněný zaměstnanec společností Abbott.

Tento souhlas je udělen ke všem osobním údajům, které poskytuji na této webové stránce Abbott, mimo jiné včetně mého příjmení, křestního jména, příjmení, profese, specializace, kontaktních údajů (telefonní číslo a e-mail).

Tento souhlas je platný na dobu neurčitou, dokud nebude odvolán mnou nebo se nestane neplatným v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

Tento souhlas může být odvolán zasláním oznámení společnosti Abbott o zrušení tohoto souhlasu na následující adresu:

LLC „Abbott Laboratories“

Pozor: Odpovědný úředník za organizaci zpracování osobních údajů Ponyushenko T.A..

Kalkulačka období kalendáře

Kalkulačka vám pomůže vypočítat ženský měsíční kalendář (menstruaci) s přihlédnutím k délce menstruačního cyklu.

Kalkulačka

Ahoj! Moje menstruace byla 18. 9. 2016 - 20. 9. 2016, piju Dufaston od 14. do 25. cyklu a od 10. 5. 2016 mě začal bolet hrudník. Proč tak brzo?

Zpoždění je již 22 dní. Včera jsem byl na ultrazvuku, zde jsou výsledky. Děloha. Délka 46 anteroposterior 36, šířka 36, ​​objem 82. Struktura je homogenní meometrium. Čípek. Délka 30.

Předozadní 24. M-echo 12.9. Ovaries OD. Rozměry 36x17. Ovary OS. rozměry 38x27. Volná kapalina - ne. Follicles corpus luteum 14x13. Darovaná krev pro reakci HCG

Minulý měsíc 28.12.2016-30.12.2016. Úroveň HCG 1221. Kdy bylo početí a týdny?

24.12.16. Byly tam m a dnes 26.01.17 nejsou. Pijte 4 cykly 2 měsíce nepiju. Cyklus ledu je 24 dní. Test byl negativní, co by mohlo být?

Dobré odpoledne! Pomozte mi zjistit, kdy došlo k početí. Poslední cyklus m. 09/10/2016 o délce 27 dnů 5 dní, ve stejný den jsem provedl test negativní. 10/17/16 jsem udělal ultrazvukové vyšetření 2,3 mm, tj. 12,1 mm. 10,24,16 p.i 21,7 mm, ctr 5,6 mm. těhotenství 6-7 týdnů. 07/12/16 ultrazvuk CTE 73 mm, bp 20 mm, og. 80 mm, og. 69 mm. 13 týdnů těhotná. dík.

Poslední měsíc 11.05.2017, kdy ovulace a kdy je možné mít sexuální aktivitu. Chci dítě po dobu 7 let žádné děti

Dobré odpoledne, pomozte mi uvést přesné datum mateřské dovolené, poslední období bylo 13. října 2016

Dobré odpoledne. Je mi 49 let, poslední menstruace byla 8. července 17, nyní došlo ke zpoždění, test je negativní. Mohu otěhotnět nebo ne??

Pomozte mi, prosím! Poslední menstruace byla 20. srpna 2017... a dodnes tam nejsou, zpoždění je 3 dny, test jsem provedl negativní
Možná těhotná

Dobré odpoledne, řekněte mi prosím. Bylo na ultrazvuku, 18 dts ukazuje žluté tělo 17,5 mm. Co by to mohlo být?

Dobrý den.Mám takovou otázku, pokud je spirála obtížně otěhotnět po dlouhou dobu?

Mám zpoždění 18 dní. Poslední menstruace byla 12/01/2017. Test je negativní. Proč tedy nejsou žádná období?

Ihned po odebrání

Dobré odpoledne. Měla jsem paní 30-31 a 1-7-10 byla PA, mohlo by dojít k těhotenství. Děkuji

Řekni mi prosím. Poslední metry byly 15. 1. 18 a dnes je 18. 2. 18 a stále tam nejsou. Přestože se druhý den nepředpokládaly žádné známky toho, že se v lednu chystají jít. Může to být těhotenství?

S největší pravděpodobností už čekali))

Tatyano, s čím jsi skončila?

Měl jsem zpoždění 50 dní, pomyslel jsem si, hurá těhotenství, a pak začala rána. Doktor řekl, že to bylo jen hormonální narušení.

Dobrý večer. Do kterého týdne musíte během těhotenství používat krynon?

Dobový kalendář

Měsíční kalendář vám umožňuje bezplatně online vypočítat dny vašeho období:

Vypočítejte svůj cyklus pomocí měsíčního kalendáře

Měsíční kalendář je věc, kterou si jistě musí každá dívka nechat, bez ohledu na to, zda je či není sexuálně aktivní. Podle toho, jak pravidelně menstruace přichází, lze posoudit celkový zdravotní stav, nejen reprodukční systém. Například nepravidelná menstruace může souviset s problémy v endokrinním systému nebo s příliš nízkou tělesnou hmotností. Přesnou příčinu tohoto jevu může určit pouze lékař..

Každá dívka může vypočítat měsíční kalendář. V ideálním případě cyklus trvá nejméně 25 a ne více než 35 dní, častěji 28-30. Další možnosti vyžadují lékařskou prohlídku. Důležitý bod - menstruační cyklus se počítá od prvního dne menstruace do prvního dne následujícího. Takže když se váš lékař zeptá na otázku: „Kdy jste měli poslední menstruaci?“, Musíte pojmenovat první den vaší poslední menstruace. U zdravé ženy přicházejí kritické dny přesně po určité době. Náš měsíční online kalendář vám pomůže nezapomenout na další kritické dny. Musíte pouze správně označit první den posledního menstruačního krvácení a délku cyklu.

U většiny žen není hlavní úlohou kalendáře sledovat možný nástup těhotenství (všímat si časové prodlevy). Umožňuje měsíčnímu kalendáři vypočítat dny ovulace - kdy je nejpravděpodobnější těhotenství s nechráněným pohlavním stykem. Tyto dny přicházejí uprostřed menstruačního cyklu. Začátek cyklu a jeho konec jsou považovány za „sterilní“. Existuje však mnoho případů, kdy ženy otěhotněly v „bezpečném“ čase, a proto se neoplatí používat jako antikoncepci pouze kalendářní metodu. Při plánování těhotenství je lepší vést záznamy o nebezpečných a bezpečných dnech a nechránit se proti němu.

Dalším zajímavým využitím online měsíčního kalendáře je plánování pohlaví vašeho dítěte. Je známo, že koncepce, ke které dochází přesně uprostřed cyklu, obvykle dává chlapci a 1-2 dny před ovulací - dívku. Předpokládá se, že tato statistika je způsobena lepší mobilitou spermií - nositelů mužského chromozomu. Budoucí dívky nejsou tak hbité, ale odolnější a trpělivější, mohou zůstat životaschopné v ženských pohlavních ústrojích až několik dní..

Pro nastávající matky pomůže vypočítat datum splatnosti online měsíční kalendář. Délka těhotenství u žen je v průměru 280 lunárních dnů. Můžete přidat 280 k pravděpodobnému datu početí (zpravidla den ovulace) a zjistit tak odhadované datum narození. Jednodušší způsob je použít Negeleův vzorec - odečtěte 3 měsíce od prvního dne poslední menstruace a přidejte 7 dní. Tento vzorec však může poskytnout chybné výsledky u žen s nepravidelným i příliš dlouhým nebo naopak krátkým menstruačním cyklem. Při dlouhém cyklu dojde k ovulaci později, což znamená, že těhotenství trvá takřka déle. A s krátkým, naopak, žena může porodit o něco dříve, než je termín. Na datum narození dítěte má vliv mnoho faktorů. Ani v období potvrzeném několika metodami se polovina dětí nenarodí.

Stručně řečeno, měsíční kalendář je univerzální věc. A je mnohem pohodlnější sledovat svůj cyklus online, než zaškrtnout papírovou verzi, která se může kdykoli ztratit, roztrhnout, zvlhnout - obecně se stane nepoužitelnou a všechna data do ní zadaná budou ztracena. Zde program vše vypočítá za vás a zobrazí výsledky na monitoru. Co může být jednodušší?

Ovulační kalkulačka, měsíční kalendář, výpočet dnů početí

Ovulace: snadno se vypočítá, snadno otěhotní

Je tak přirozené chtít být rodiči. Ale z nějakého důvodu je pro jeden pár snadné otěhotnět dítě, zatímco druhému se to hned nepodaří. Co určuje možnost otěhotnění? A můžete si to opravdu naplánovat?

Období ovulace je příznivým obdobím pro početí

Jedním z hlavních faktorů úspěšného početí je ovulace vajíčka, tedy uvolnění zralého vajíčka z folikulu.

Každá dívka se narodila se specifickou sadou vajec. Jsou ve nezralé formě ve vaječnících. Jednou za měsíc jedno (zřídka dvě) vejce dozrává a opouští folikul. Tento proces prasknutí stěny folikulu a uvolnění zralého vajíčka z něj se nazývá ovulace. Vejce je připraveno k oplodnění do 24 hodin, což je optimální okamžik pro jeho oplodnění..

Ovulace nastává každých 28-30 dní, v závislosti na délce měsíčního cyklu ženy, a zhruba klesá uprostřed. Přesný den ovulace je ale obtížné určit, proto se počítá příznivé období pro početí: několik dní před a několik dní po ovulaci.

Metody stanovení ovulace

Existuje několik metod pro určení dne ovulace:

- kalendář;
- bazální teplota;
- test;
- ultrazvuková folikulometrie.

1. Metoda kalendáře

Toto je nejjednodušší metoda pro ženy s pravidelnou menstruací, které si udržují menstruační kalendář. Ovulace nastává 12-14 dní před zahájením nového cyklu. První den menstruace se považuje za první den cyklu..

Chcete-li určit první den ovulace, musíte zkrátit dobu trvání nejkratšího cyklu v kalendáři o 18 dní. A konec příznivého období početí je stanoven následovně: zkraťte trvání nejdelšího cyklu o 11 dní. Například v ženském kalendáři je za posledních šest měsíců nejkratší cyklus 27 dní a nejdelší 29 dní. Pak bude první den ovulace (27 - 18 = 9) devátý den a poslední (29 - 11 = 18) - osmnáctý den. To znamená, že od 9. do 18. dne cyklu jsou příznivé dny pro početí.

2. Metoda bazální teploty

Bazální teplota je teplota v konečníku, která se měří teploměrem ihned po probuzení, aniž by vstala z postele. Normální bazální teplota je obvykle 36,9 ° C. Se zráním vajíčka několik dní před jeho uvolněním teplota klesne na 36,2 ° C - 36,4 ° C a v den ovulace se zvýší na 37 ° C - 37,4 ° C.

Buďte opatrní, zvýšení teploty může být způsobeno zánětlivými procesy, nemocemi, intenzivní fyzickou aktivitou před měřením, přehřátím.

3. Zkušební metoda

Tato metoda také odkazuje na metody, které lze provést doma. Nemusíte pro to dělat nic zvláštního, protože v lékárně jsou k dispozici hotové testovací proužky pro stanovení ovulace. Jejich působení je založeno na skutečnosti, že při uvolnění vajíčka se dramaticky mění chemické složení moči, což se projevuje reakcí na testovacím proužku. 5-6 dní před očekávanou ovulací se tyto testy provádějí dvakrát denně..

4. Ultrazvuková folikulometrie

Ultrazvukové vyšetření vaginální sondou se provádí výhradně v lékařských zařízeních.

Pokud ultrazvukové vyšetření ukazuje nárůst jednoho z folikulů ve vaječníku, znamená to, že v něm dospělo vajíčko, které se chystá vyjít. Při nepravidelném měsíčním cyklu musí být vyšetření prováděna několikrát, počínaje 7. dnem menstruace, každé 2-3 dny. Pokud je cyklus pravidelný, vystačíte si s jednorázovou návštěvou lékaře 2-3 dny před ovulací.

Vyberte si metodu, která vám vyhovuje, ať vám čáp přinese dědicskou naději na křídlech!

Kalkulačka období a ovulace online

Váš kalendář plánování těhotenství

Při plánování těhotenství je důležité znát datum ovulace. Přesné a snadné určení tohoto data pomůže naší online kalkulačce období a ovulace, která pomůže určit nejvhodnější dny pro početí..
Pokud ještě těhotenství neplánujete, spočítejte dny „bezpečnějšího sexu“ a také zjistěte, kdy můžete očekávat další menstruaci. Svůj cyklus si můžete naplánovat měsíce předem! Zadejte údaje o vašem menstruačním cyklu a kolik cyklů je třeba vypočítat: kalendář vypočítá dny vaší menstruace a dny ovulace - nejpříznivější dny pro početí vašeho dítěte.

Při nepravidelném cyklu nemůžete vypočítat ovulaci pomocí online kalendáře. V tomto případě použijte jiné metody pro výpočet ovulace (ultrazvuk, změna bazální teploty, ovulační testy).

Přečtěte si více článků na toto téma:

Periodický kalendář - výpočet cyklu

Mnoho žen velmi dobře ví, co je to menstruační kalendář, ale ne každá žena nežného pohlaví má trpělivost jej dodržovat. Dříve jste museli trávit čas zadáváním všech údajů, nyní existuje jednodušší způsob, jak naplánovat romantická rande, která mohou skončit v posteli, určit těhotenství, zjistit informace o poruchách v těle.

Dnes je vše jednodušší - můžete použít kalkulačku, která vám online pomůže vypočítat nejbezpečnější dny z hlediska početí, řekne vám, kdy očekávat příchod menstruace.

Jak správně vypočítat menstruační cyklus

Existuje několik způsobů, jak vypočítat měsíční cyklus - počítáme ze záznamů v notebooku, provádíme obtížné výpočty, měříme bazální teplotu každý den... Nejjednodušší a oblíbenou možností pro mnoho žen a dívek je však používání online kalendářů, které po zadání potřebných informací budou samostatně počítat.

Jak správně používat užitečný program? Průvodce krok za krokem:

 1. Zadejte první den měsíčního cyklu (některé kalendáře vás vyzývají k označení posledních dnů vašeho období).
 2. Označte obvyklou délku kritických dnů.
 3. Určete dobu trvání celého měsíčního cyklu.

V této části práce ženy končí - kalendář v ní bude pokračovat samostatně. Dále budou automaticky určeny příznivé dny pro početí dítěte, podmíněně bezpečná doba z hlediska pohlaví a období ovulace..

Pokud se z nějakého důvodu období přidělování zvyšuje nebo snižuje, měsíční cyklus se prodlužuje (zkracuje), jsou v kalendáři uvedena nějaká speciální data a také nemusíte trávit mnoho času poznámkami. Chytrý program uloží všechny informace a ve správnou chvíli vám řekne, čeho se máte bát a jak plánovat budoucí události nebo události v životě.

Normální menstruační cyklus

Délka menstruačního cyklu je charakteristickým rysem každé ženy. Obvykle se toto období pohybuje v rozmezí 3–5 týdnů, hodně záleží na stavbě těla, zdravotním stavu, věku. Proto je při používání programu lepší nespoléhat se na první ukazatele - každý měsíc správně zadávat informace do kalendáře.

Pokud se data shodují a všechny potřebné dny (ovulace, menstruace, bezpečné nebo rizikové období z hlediska pohlaví) jsou označeny s přesností, nebudete muset zadávat žádné další ukazatele. Každý měsíc bude program přesně označovat informace, které vás zajímají.

Pokud kalendář obsahuje chyby několika dní, neexistují žádné zvláštní důvody k obavám - každá žena má podobné projevy. Dokonce i bezpečné faktory v podobě úpravy stravy, intenzity fyzické práce mohou vést k poruchám.

Gynekologové varují, že pokud neexistují žádné zvláštní důvody pro změnu délky menstruačního cyklu nebo samotné menstruace, je lepší vyhledat pomoc lékaře. Teprve po vyšetření bude možné určit, jaké faktory vyvolávají selhání, a pokud je to možné, eliminovat je.

Důvody možného selhání cyklu

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit selhání, a indikátory menstruačního kalendáře budou k ničemu. Nejběžnějším, někdy nechtěným a někdy nejzábavnějším důvodem je neplánované těhotenství. Je snadné to ověřit - v lékárně si kupte speciální test, který potvrdí podezření.

Pokud se po pozitivních ukazatelích objeví menstruace, doporučuje se okamžitě jít ke gynekologovi - existuje riziko nežádoucích a dokonce nebezpečných komplikací pro plod, které vyžadují okamžitý lékařský zásah.

Dalším důvodem narušení trvání semestru je pravidelný stres. Takové problémy mohou vyvolat projev nebezpečný pro zdraví:

 • časté hádky, skandály doma;
 • konflikty v práci;
 • rozvod;
 • únava.

Obvykle trpí hormonální systém a podobný projev končí dlouhým nebo krátkým menstruačním cyklem, prodlouženým obdobím.

Prudká změna klimatu také často způsobuje u žen nepohodlí, které končí selháním cyklu. Všechno projde, když si tělo zvykne na neočekávané změny, ale do té doby byste se neměli úplně spoléhat na ukazatele menstruačního kalendáře.

Intenzivní sportovní aktivity nebo těžká fyzická práce mohou také negativně ovlivnit menstruaci. Abyste ze svého kalendáře získali co nejpřesnější údaje a nenechali vás výběr zaskočit, je nejlepší údaje zadávat každý měsíc. Poté, co menstruace nastane v přesně definovaném čase, se nebudete muset dodatečně zabývat zadáváním informací.

Nesprávná data propuštění, ovulace, bezpečné a nebezpečné dny, bude měsíční kalendář ukazovat také u žen, které upravily stravu nebo zahájily přísnou dietu. Nedostatek určitých vitamínů nebo minerálů může snadno ovlivnit stav těla a menstruaci. Pokud se během stravy ukázalo, že hodně zhubla, může se výtok úplně zastavit.

Nachlazení doprovázené rychlým zvýšením teploty, silným kašlem, zánětlivými procesy také hrozí změnami v menstruačním cyklu. Obzvláště nebezpečná je léčba antibakteriálními léky nebo agresivními léky, které negativně ovlivňují tělo. Indikátory kalendáře se vrátí do normálu až po obnovení.

Posledním důvodem nesprávných kalendářních ukazatelů jsou nebezpečná onemocnění vnitřních pohlavních orgánů. Ženské tělo je schopné negativně reagovat na zánětlivé procesy, onemocnění vaječníků, erozi a dokonce i na vývoj onkologických formací. Aby se zabránilo nebezpečným projevům včas, doporučuje se nezapomenout na preventivní prohlídky u gynekologa.

Závěr

Pokud nechcete kazit dlouho očekávané události v životě neočekávanou menstruací, je lepší neodmítnout pomoc kalendáře. Jednoduchý program vám řekne, na co se máte připravit, ať už se potřebujete chránit před nechtěným těhotenstvím, nebo naopak - zaměřit veškeré své úsilí na početí dítěte. Kalendář také umožní včasnou identifikaci nemocí, což pomůže zabránit vzniku nebezpečných procesů, pokud se včas poradíte s lékařem a podstoupíte léčbu.

Kalendář menstruačního cyklu u žen - jak počítat?

Pravidelný menstruační cyklus je indikátorem zdraví ženy.

Vedení měsíčního kalendáře vám umožní určit dny, kdy je vysoká pravděpodobnost otěhotnění a kdy je téměř nemožné otěhotnět..

 1. Koncept menstruačního cyklu
 2. Ovulace
 3. Fáze menstruačního cyklu
 4. Proč musíte vypočítat cyklus menstruace?
 5. Narušení menstruačního cyklu
 6. Příčiny nepravidelného menstruačního cyklu
 7. Kalendář menstruačního cyklu
 8. Jak vypočítat nebezpečné a bezpečné dny?
 9. Zpoždění menstruace
 10. Hormonální nerovnováha
 11. Těhotenství
 12. Gynekologické problémy
 13. Preventivní opatření

Koncept menstruačního cyklu

Menstruační cyklus je cyklicky se opakující změna u ženy, která jí umožňuje otěhotnět. Menstruační cyklus začíná první den menstruace a pokračuje až do prvního dne příští menstruace. Normální doba cyklu od 21 do 35 dnů.

Menstruace - krvavý výtok z dělohy. Takové vypouštění začíná, pokud žena neotěhotní. Normální doba menstruace je od 3 do 7 dnů. Objem uvolněné krve by neměl překročit 80 ml.

Příchod první menstruace ovlivňuje mnoho faktorů, ale důležitou roli hraje dědičnost. Vaše menstruace by obvykle měla začít mezi 9 a 14 lety. Dívka by měla být předvedena gynekologovi a endokrinologovi bez menstruace po 14 letech.

Skutečnost, že první menstruace brzy přijde, lze posoudit podle následujících znaků:

 • růst mléčných žláz;
 • vzhled vlasů v podpaží a ohanbí;
 • vzhled transparentního výboje.

Je velmi důležité psychicky připravit dívku na nástup menstruace. Musí znát hygienická pravidla. Je třeba jí říci o následcích spojených s časnou sexuální aktivitou..

Hygiena během menstruace:

 1. Odmítnutí navštívit koupele, sauny a koupel.
 2. Při výměně vložky nebo tamponu je třeba si důkladně umýt ruce
 3. Pokud je těsnění plné, musí být vyměněno. Tampony nevydrží déle než 3-4 hodiny.
 4. Po výměně vložky nebo tamponu umyjte nebo použijte utěrky pro intimní hygienu.
 5. Při praní používejte výrobky určené pro intimní hygienu s neutrálním pH.

Ovulace

Fáze ovulace začíná přibližně 14. den cyklu. Jeho trvání se pohybuje od jednoho do dvou dnů. Vajíčko opouští vaječník a pohybuje se podél vejcovodu. Pokud jí v cestě stojí spermie, existuje velká šance na početí dítěte..

Tělo každé ženy je individuální, ale existují známky, podle kterých můžete určit ovulaci:

 • Zvýšená sexuální touha;
 • Změny nálady, změna chuti;
 • Prudké zvýšení tělesné teploty o několik desetin stupňů;
 • Bolest v oblasti mléčných žláz;
 • Mírné nepohodlí v dolní části břicha;
 • Během ovulace se výtok stává nejhojnějším..

Dny ovulace můžete určit několika způsoby:

 • Proveďte speciální test, který se prodává v lékárně. Ponoří se do nádoby s močí. Dva pruhy na testu indikují nástup ovulace. Test se provádí denně 2 týdny před očekávaným datem.
 • Měření tělesné teploty během několika měsíců. V počátečních fázích cyklu je teplota na úrovni 36,2-36,6 stupňů. Během ovulace prudce stoupá na 36,8-37 stupňů.
 • Ultrazvuk pro ovulaci. Nejspolehlivější metoda.

Fáze menstruačního cyklu

Menstruační cyklus má tři fáze:

 1. Folikulární fáze. Přichází s prvním dnem menstruace. Pod vlivem lutropinu a follitropinu vejce dozrává. Během této fáze je téměř nemožné počat dítě. Fáze trvá 14 dní. Žena se cítí slabá.
 2. Ovulační fáze. Vajíčko dospívá a pohybuje se do vejcovodů. Vysoké riziko otěhotnění. Fáze trvá 3-4 dny. Žena je v emocionálním vzestupu.
 3. Luteální fáze. Doba trvání 11-16 dní. Produkuje se progesteron a estrogen, které jsou nezbytné pro vývoj embrya. Po početí se v těle objeví žluté tělísko. Uvolňuje progesteron. Pokud nedojde k početí, pak žluté tělísko zmizí a produkce hormonů v těle klesá..

Po třetí etapě začíná znovu první..

Proč musíte vypočítat cyklus menstruace?

Potřeba vypočítat menstruační cyklus je způsobena několika důvody:

 1. Když žena menstruuje, je nejvíce sentimentální a podrážděná. Rozhodnutí o důležitých věcech stojí za odložení na jindy.
 2. Schopnost určit dny, kdy existuje vysoká šance na otěhotnění. Pro ty, kteří plánují početí dítěte.
 3. Schopnost určit, kdy se pravděpodobnost těhotenství snižuje.
 4. Když znáte svůj cyklus, můžete identifikovat jeho selhání.

Narušení menstruačního cyklu

Ženský cyklus by měl být konstantní. Výjimkou jsou adolescenti, protože jejich reprodukční systém se ještě plně nevytvořil a ženy, které očekávají menopauzu. V ostatních případech s otázkou selhání cyklu byste měli navštívit lékaře.

Porucha menstruace může být příčinou patologie v těle:

 1. Proyomenorea je velmi časté období. Dorazí dříve než o 21 dní později. Tyto příznaky mohou naznačovat patologii štítné žlázy nebo nadledvin..
 2. Opsomenorea - menstruace přichází později než 35 dnů. To může být ovlivněno stresem, infekcemi, kardiovaskulárními chorobami.
 3. Polymenorea - menstruace se časem zvyšuje. Příčinou mohou být zánětlivé procesy v děloze, vaječnících nebo přílohách.
 4. Oligomenorea - období jsou velmi krátká. Důvodem může být trauma, nádorová onemocnění, vysazení hormonálních léků.
 5. Hypermenorea - hojný krvavý výtok. Příčiny takového výtoku mohou být způsobeny zánětem pánevních orgánů, rakovinou, anémií, poruchami endokrinního systému..
 6. Hypomenorea - velmi sporé období. Možná problémy s vaječníky, sexuálně přenosné infekce.

Příčiny nepravidelného menstruačního cyklu

Porušení může být způsobeno:

 1. Infekce. Vysílá se během pohlavního styku nebo kvůli špatné hygieně.
 2. Porucha funkce nadledvin nebo štítné žlázy. Je nutná konzultace s endokrinologem.
 3. Stres a úzkost.
 4. Vedlejší účinek dlouhodobé léčby.
 5. Tvrdá strava a fyzická aktivita.
 6. Zneužívání nikotinu, alkoholu, drog. Vedou k neplodnosti
 7. Dědičný faktor. K porušení dochází jako k mámě nebo babičce.

Kalendář menstruačního cyklu

K jeho sestavení potřebujete běžný kalendář. Až nastane první den menstruace, je třeba si do kalendáře poznamenat datum. Je tedy nutné označit každý den menstruace. Doporučuje se podepsat povahu výboje nahoře.

Potom jsou v kalendáři vyznačena následující období. Pokud znáte cyklus po dobu dvou měsíců, můžete vypočítat datum ovulace. Je nutné odečíst 14 dní od posledního dne cyklu.

Díky tomuto kalendáři lze identifikovat nebezpečné a bezpečné dny. Nebezpečné dny jsou dny, kdy existuje vysoké riziko otěhotnění. Bezpečné dny jsou dny, kdy je riziko otěhotnění nízké.

Jak vypočítat nebezpečné a bezpečné dny?

Metody výpočtu těchto dnů neposkytují stoprocentní záruku, že žena určitě otěhotní..

Rozlišují se následující metody:

 1. Ogin-Knausova metoda. Jeho teorie říká, že spermie mohou přežít až 72 hodin a životaschopnost vajíčka je 48 hodin. Pro úspěšnější chybný výpočet je nutné udržovat měsíční kalendář po dobu jednoho roku. Tato metoda není vhodná pro ženy s nepravidelnou menstruací. Výpočet se provádí podle vzorce:

První nebezpečný den = nejkratší doba cyklu minus 18 dní.

Poslední nebezpečný den = nejdelší doba cyklu minus 11 dní.

 1. Billingsova metoda. Je založen na studii vaginálního výtoku. Když je hlen hustý a vagina je "suchá" - tyto dny jsou nepříznivé pro početí dítěte. Když je hlen čistý a viskózní, podobně jako vaječný bílek, jsou dnes příznivé pro početí. V tuto chvíli je lepší zdržet se pohlavního styku nebo používat antikoncepci. V nejnebezpečnějších dnech je výtok velmi vláknitý, podobný vaječný bílek.
 2. Metoda měření bazální teploty. Nejprve musíte předem připravit teploměr. Ráno, aniž byste vstali z postele, je nutné měřit teplotu rektálně. Je důležité nepoužívat toaletu ani v noci. Teploty je třeba zaznamenávat tři cykly za sebou. Během menstruace udržuje až 37 stupňů. V době, kdy se vajíčko uvolní, teplota prudce stoupne.

Zpoždění menstruace

Pokud menstruace nepřijde déle než 35 dní v řadě, můžete mluvit o jejich zpoždění..

Mezi přirozené důvody zpoždění menstruace, které nevyžadují návštěvu gynekologa, patří:

 1. Instalace menstruace. Když vaše menstruace právě začala, cyklus je vrtkavý. Formace probíhá během 1-1,5 roku.
 2. Těhotenství a kojení.
 3. Ukončení menstruace. U žen po čtyřiceti letech se menstruace postupně zastaví..

Hormonální nerovnováha

Hormonální poruchy jsou nedostatečná nebo nadměrná produkce hormonů. Z tohoto důvodu se vyvíjejí různá závažná onemocnění. Nepravidelná menstruace je známkou narušení produkce hormonů.

Příčiny hormonálního narušení se zpožděním menstruace:

 1. Abnormality nadledvin, štítné žlázy nebo pankreatu.
 2. Nevhodné používání perorálních kontraceptiv.
 3. Ovariální patologie.
 4. Cauterizace cervikální eroze.

Příznaky hormonální nerovnováhy:

 1. Prodloužení nebo zkrácení doby cyklu.
 2. Děložní krvácení.
 3. Vysoká citlivost prsou.
 4. Vaginální suchost.
 5. Bolesti beder.

V případě podezření na hormonální nerovnováhu si musíte domluvit schůzku s endokrinologem.

Pro výzkum budete muset předat:

 • obecná analýza krve;
 • krevní test na hormony.

Těhotenství

Těhotenství je stav ženy, při kterém se v děloze vyvíjí embryo.

Mezi hlavní znaky zajímavé pozice patří:

 1. Zpožděná menstruace. Toto je jeden z nejpřesnějších znaků. Absence menstruace však může být způsobena také hormonálním narušením, stresem, aktivním sportem a dalšími změnami v těle..
 2. Bolavá prsa. S nástupem těhotenství vlivem hormonů prsa trochu bobtnají a bradavky jsou citlivé na dotek.
 3. Nevolnost, bolest hlavy. Některé z nejcitlivějších mladých dám pociťují nevolnost již v počátcích těhotenství, i když se obvykle projeví někde po prvním měsíci oplodnění..
 4. Časté močení. Kvůli růstu hormonu hCG se žena obává časté touhy jít na toaletu.
 5. Ospalost, únava a podrážděnost. Tyto příznaky souvisejí se skutečností, že v těle ženy začínají hormonální změny..
 6. Nadýmání střev. Na začátku těhotenství často dívka trpí benzínem..
 7. Zhoršený čich. Žena začne cítit i drobné pachy.

Během těhotenství musíte projít následujícími testy:

 1. Analýza pro krevní skupinu a Rh faktor. K pronájmu na začátku těhotenství a krátce před porodem.
 2. Krevní test na HIV, syfilis, hepatitidu B a C..
 3. Obecná analýza krve. Pronajímá se jednou za dva měsíce.
 4. Chemie krve.
 5. Ultrazvuk. Dělá se to třikrát: v 10-12, 20-22 a 30-32 týdnech.
 6. Nátěr pro studium flóry pochvy, cervikálního kanálu a močové trubice.

Mezi základní pravidla výživy těhotné ženy patří:

 1. Jezte často, ale kousek po kousku (4–5krát denně v dávkách 200–300 gramů). Nemůžete přejídat, takže v žaludku není pocit těžkosti.
 2. Odmítnutí z alkoholu, sycených nápojů, koncentrovaných džusů.
 3. Odmítnutí výrobků obsahujících různé konzervační látky a látky určené k aromatizaci.
 4. Jezte více zeleniny, ovoce, bobule, maso, ryby, mléčné výrobky.
 5. Omezte používání sladkostí, moučných výrobků, soli a cukru.
 6. Nevynechávejte snídani. Ideální volbou pro ranní jídlo by byla kaše (ovesné vločky, pohanka, kukuřice).
 7. Pijte dostatek vody.
 8. Napařte, vařte, vařte nebo pečte.

Gynekologické problémy

Gynekologické problémy jsou onemocnění reprodukčního systému.

Známky gynekologických problémů:

 1. Bohatý bělavý výboj.
 2. Krev teče, když je menstruace u konce nebo by ještě neměla začít. Krev se objeví po pohlavním styku.
 3. Pocit svědění a pálení v genitální oblasti.
 4. Bolest a nepohodlí během intimity.
 5. Bolest při močení.
 6. Bolest jiné povahy v dolní části břicha.

Ženské gynekologické nemoci lze rozdělit do tří skupin:

 • Infekce:
  • pohlavně přenosné infekce (kapavka, kandidóza, chlamydie a další).
  • nemoci způsobené virem (HIV, lidský papilomavirus).
  • hnisavá zánětlivá onemocnění (vulvitida, kolpitida, adnexitida a další).
 • Hormonální nerovnováha. Známky:
  • selhání menstruačního cyklu.
  • děložní krvácení.
 • Onemocnění nádoru: cystické útvary, myom dělohy, eroze děložního čípku.

Preventivní opatření

Abyste snížili pravděpodobnost vzniku různých gynekologických problémů, musíte:

 1. Správněji se odkazuje na jejich pohodu během menstruace.
 2. Mějte měsíční kalendář. V současné době existují speciální aplikace, programy pro telefon, které lze zdarma stáhnout, takže vám může snadno pomoci spočítat a sledovat váš menstruační cyklus..
 3. Normálně navštěvujte gynekologa 1–2krát ročně.
 4. Pokud se objeví příznaky gynekologických onemocnění, poraďte se s lékařem o léčbě nebo obnově cyklu.

Kalendář menstruačního cyklu: jak počítat

Normálně během menstruačních cyklů je endometrium dělohy odmítnuto, což každý měsíc opouští dělohu krví.

I mírný rozmazaný výtok lze již považovat za začátek menstruačního cyklu, který je třeba zadat do kalendáře. Pokud vezmeme průměrný indikátor, doba cyklu je dvacet osm dní. Ale každý jsme jiný, takže cyklus může být buď delší, nebo kratší. Proto často vyvstává otázka: "Jak vypočítat menstruační cyklus?"

Někdy je cyklus rozdělen na „nebezpečné“ a „bezpečné“ dny. Byly rozděleny tak podmíněně, protože dny, kdy žena může otěhotnět, jsou klasifikovány jako nebezpečné a dny, během nichž žena nemůže otěhotnět, jsou považovány za bezpečné. Koneckonců, během ovulačního období se šance ženy na otěhotnění výrazně zvyšují, na rozdíl od zbytku času. A to se vysvětluje skutečností, že vejce v tuto chvíli konečně opouští vaječník a vstupuje do vejcovodu, kde čeká na oplodnění. Proto je nesmírně důležité umět vypočítat svůj cyklus, protože to zvýší vaši šanci vyhnout se nechtěnému těhotenství a mít sex v klidu. Ačkoli s těmito znalostmi může žena se stejným úspěchem plánovat své budoucí těhotenství a počat dítě.

Pokud je však menstruace nestabilní, bude docela problematické přesně vypočítat cyklus..

Je důležité vědět, že ženy budou potřebovat informace o nebezpečných a bezpečných dnech pouze proto, aby zabránily nechtěnému těhotenství. Toto tedy nelze považovat za další metodu antikoncepce, protože existuje vysoká pravděpodobnost výskytu různých infekcí..

Ale když má žena jednoho sexuálního partnera, pak se antikoncepce sníží na řízení stadií menstruačního cyklu. Pokud je cyklus přerušen a jsou viditelná zjevná porušení, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Jak vést měsíční kalendář a správně vyplňovat formuláře

Zdálo by se, jak tak malý atribut může ovlivnit budoucí blahobyt ženy. Ale jak vidíme, může. Mnohým gynekologickým lékařům se lze vyhnout právě proto, že se žena obrátí na lékaře včas a poskytne mu kalendář. Aby bylo možné správně vypočítat dobu trvání cyklu, pacientka potřebuje vědět, kdy začne další menstruace. Gynekologové doporučují v kalendáři označit i počáteční, mírně viditelný výtok..

Průměrná doba menstruačního cyklu je dvacet osm dní. A samozřejmě jde o přibližný údaj, protože vše závisí na individuálních charakteristikách ženy. Stává se však také, že se počet dní zvyšuje nebo naopak klesá, což není normou. Žena by si proto měla vést kalendář, aby měl lékař úplný obraz o možných problémech, které vedly k porušení.

Samozřejmě, že je dobré, když dívka ví, jak takový kalendář vést, a pravidelně označuje začátek svého období..

Aby žena mohla vypočítat kalendář, bude potřebovat malý kalendář, který lze dokonce vložit do peněženky. V něm žena označuje začátek a konec menstruačního cyklu. Zde musíte také poznamenat určité nepohodlí, které dívka během cyklu zažívá..

Již byl napsán program, ve kterém můžete označit svůj cyklus a dokonce si tento program stáhnout na jakékoli elektronické médium. Některé kalendáře mohou dokonce vypočítat další měsíční ženy..

Je také vhodné zadat informace o tom, kolik krve žena ztratila. Norma je padesát mililitrů. Někdy není příliš výhodné měřit množství, takže stačí jen psát: bohatá, střední a sporá období.

Pokud však dojde k alespoň jednomu porušení menstruačního plánu, musíte rychle reagovat a okamžitě se poradit s lékařem. To může sloužit jako počátek možných chorob. A tady se bude hodit kalendář, který bude schopen poskytnout odpovědi na mnoho otázek profesionálnímu gynekologovi.

Kalendář menstruačního cyklu je tedy nedílnou součástí zdravé a odpovědné ženy, která může v případě potřeby indikovat a pomoci gynekologovi. Buďte ostražití a pozorní ke svému zdraví a nikdy jej nezanedbávejte. Kalendář pečlivě uschovejte a v peněžence se nikdy neztratí.

Musím si pro neplodnost vést měsíční kalendář?

Když je ženě diagnostikována neplodnost, je to kalendář, který lékaři odpoví na mnoho otázek týkajících se diagnózy, kterou stanovil. Nakonec může lékař v tomto případě snadno určit den ovulace. Když je tedy žena zodpovědná za své zdraví, vede kalendář menstruačního cyklu a měří také bazální teplotu, můžete také snadno vypočítat den ideálního početí.

Jednou z příčin neplodnosti je často narušení ženských hormonů. Gynekolog to určuje předepsáním hormonální studie. Když gynekolog zkoumá kalendář, věnuje pozornost bodům jako:

 • silná menstruace;
 • absence příští menstruace;
 • silná bolest během menstruace;
 • a ta období, která se objevila po dlouhém zpoždění, jsou také důležitá.

4 nejlepší bezplatné aplikace pro sledování menstruačního cyklu

Papírové kalendáře jsou minulostí. Nyní existují stovky aplikací pro sledování cyklu. Lifehacker sdílí výběr bezplatných dámských kalendářů, které obsahují vše, co potřebujete.

1. Klíč

Na rozdíl od většiny dámských kalendářů není aplikace Clue zdobena růžovými srdíčky a lístky. Tvůrci zvolili cestu jednoduchého rozhraní a neutrálního barevného schématu, které si získalo miliony uživatelů..

Aplikace nabízí standardní sadu funkcí: předpovědi menstruace a okna plodnosti, sledování emočního stavu. Vaše data mohou být chráněna kódem.

Kalendář období online

Začátek menstruace je často doprovázen bolestivými pocity v dolní části břicha. A je lepší, pokud jste na to připraveni předem. A k výpočtu prvního dne menstruace potřebujete znát délku cyklu a první den vaší poslední menstruace..

Jak vést kalendář menstruačního cyklu?

Na základě údajů, které jste zadali, obdržíte prognózy týkající se dalších dat menstruace a ovulace.

Vyplňte údaje

Co znamenají symboly:

Bezplatná aplikace „Bella Calendar“

Chcete sledovat nástup kritických dnů, vypočítat čas ovulace a naplánovat těhotenství? Stáhněte si naši aplikaci do svého mobilního zařízení!

Příznaky mestruation

Na začátku menstruace silnější krvácení, které na konci menstruace zmizí.

Bolest obvykle začíná pociťovat několik hodin před nástupem menstruace a trvá až dva dny. Projevuje se nejen v dolní části břicha, ale také v dolní části zad a křížové kosti..

Poruchy trávení během menstruace se vysvětlují změnami hormonální rovnováhy a vyjadřují se jako: průjem, zácpa, nevolnost nebo zvracení.

S nadbytkem estrogenu je možné zvýšit pigmentaci kůže, stejně jako zvýšit suchost a citlivost pokožky.

Poruchy cyklu

Menstruační cyklus je pravidelná změna v těle ženy, která vyžaduje neustálé sledování. Je nutné věnovat pozornost načasování a povaze menstruačního cyklu. Jakým odchylkám je třeba věnovat pozornost a konzultovat s lékařem:

- bohatá prodloužená menstruace;
- doba menstruace přesahuje 7 dní;
- menstruace se objeví za méně než 14-21 dní, ve srovnání se sadou z konce předchozích;
- bolest v podbřišku a opakované krvácení, ke kterému dochází během hlavních období.

Kalendář plodných dnů

Nejste si jisti, kdy má dojít k další ovulaci? Využijte náš kalendář ovulace, který vám pomůže vypočítat toto datum.

Aplikace "Happy Baby"

Toto je osobní deník během těhotenství a prvních měsíců po porodu. Obsahuje užitečné tipy a rady pro rodiče novorozence.

zjistit vše o produktech

Kosmetické disky aloe Bella Cotton Care

Kosmetické polštářky z BIO bavlny Bella Cotton

Téměř každá žena může kdykoli v životě zažít krvácení z dělohy. Takový incident by měl sloužit jako signál pro okamžité odvolání ke gynekologovi, protože může být známkou jakéhokoli onemocnění reprodukčních orgánů, které často předchází neplodnosti.