Může žena během menstruace otěhotnět? Menstruační cyklus, příčiny, pravděpodobnost

Bohužel v naší zemi neexistuje nic jako „sexuální výchova“. Dívky se svými otázkami nebo problémy se často obracejí k vyhledávačům v prohlížeči. Ještě méně často, pokud dívka překonala rozpaky, jde k matce. Je smutné, že starší generace někdy nemohou dát přesnou odpověď, protože sama neví.

Pokud jde o ochranu, 40% dívek spoléhá pouze na partnera. A 70% má sex během menstruace bez ochrany.

Pokud jste si někdy říkali „Je možné otěhotnět během menstruace a jaké jsou šance“, pak potřebujete tento článek. Pokusíme se odpovědět na všechny otázky. Okamžitě si zarezervujte, že za účelem vyjasnění a doplnění informací navštivte svého gynekologa.

Co je to měsíčně?

Menstruace je „signál“ ženského těla, že dívka je dospělá a připravená stát se matkou. Krev, kterou v tomto procesu vidíme, je odmítnutí endometria umístěného na stěnách dělohy. Každý měsíc se připravuje na oplodnění a zesiluje v očekávání vajíčka (ovulace).

Pokud vajíčko není oplodněno spermatem, nedrží se na endometriu a v důsledku toho je odmítnuto.

Známky nástupu menstruace:

 • zvětšení prsou;
 • tahání bolesti v dolní části břicha;
 • podrážděnost;
 • PMS;
 • špinění na prádle.

Tento proces probíhá každý měsíc téměř po celý život ženy. Menstruace začíná u mladé dívky ve věku 11-14 let, zřídka ve věku 8 nebo 16 let. Pokud spadá do této „vzácné“ kategorie, je nutná odborná konzultace..

K menopauze dochází kolem 50. roku života. To znamená, že žena již nemá možnost otěhotnět, protože její tělo přestává produkovat vajíčka..

Období menstruace

Období menstruace je individuální. Lékaři se domnívají, že v průměru celý cyklus trvá 27-28 dní. Z toho menstruace trvá 3 až 8 dní. Takto s tím vaše tělo naloží. Ve skutečnosti však do takového cyklu zapadá pouze 15% žen, zbytek má směny, které jsou také normou..

Během tohoto období je normální pociťovat mírnou slabost nebo únavu, změny nálady a změny chuťových preferencí. Hormony dělají svou práci a to nemůže ovlivnit tělo.

Okamžitě navštivte svého lékaře, pokud máte pocit:

 • silná bolest v dolní části břicha;
 • nadměrná malátnost;
 • závratě a nevolnost.

Měsíční kalendář

Dívky, které sní o otěhotnění, musí dodržovat kalendář měsíčního cyklu, takže je pravděpodobnější, že se dostanou do období ovulace.

Celkově existují 4 fáze měsíčního cyklu:

 1. Menstruační fáze. Celé odpočítávání začíná tím. První den menstruace je první den cyklu. Pokud vajíčko není oplodněno, děloha odmítá endometrium (měkká tkáň na stěnách). Tkáně vycházejí z pochvy ve formě výtoku krve a sraženin.
 2. Folikulární fáze. Začíná to ve stejnou dobu jako vaše menstruace a trvá asi 13 dní. U žen se začíná produkovat hormon, který stimuluje vaječníky k tvorbě folikulu. Zatímco vajíčko dozrává, folikul připravuje tělo na těhotenství a produkuje hormon, který vede k tvorbě nového endometria. Fáze měsíčního cyklu
 3. Ovulace. Obvykle se vyskytuje 14. - 15. den cyklu (přibližně uprostřed). Do této doby je nové zralé vejce připraveno k oplodnění. Pokud není oplodněno spermatem do 24 hodin, začne se rozpadat.
 4. Luteální fáze. Konečná fáze po ovulaci a před zahájením nového cyklu (15–28 dní). Poslední fáze, kdy začíná odmítnutí endometria, ale tělo produkuje hormony, aby tomu zabránilo. Ženy proto mají hormonální rázy, které vedou k prudké změně nálady..

Je možné otěhotnět během menstruace

Odpovíme hned - je to možné! Moderní rytmus života, stres, nezdravá strava - to vše může vést k posunu menstruačního cyklu. Ženské tělo je křehký mechanismus. Vejce nemusí vyjít 15. den, ale 21. nebo 25. den, protože jste byli velmi nervózní. Nebo možná „náhodná“ vaječná buňka způsobená hormonálními poruchami, jejichž výstup nelze předvídat.

Mnoho dívek věří, že během menstruace je jistě nemožné otěhotnět a vůbec nepoužívají ochranu. Z nějakého důvodu každý myslí jen na svá vajíčka, zapomíná, že 50% úspěšnosti početí závisí na spermatu.

Spermie může žít v pochvě týden a čekat na vajíčko. Pokud došlo k pohlavnímu styku, například 4. den menstruace, pak existuje šance, že příští měsíc se dozvíte o těhotenství.

Příčiny a pravděpodobnost těhotenství během menstruace

Existuje mnoho důvodů pro početí během menstruace. Neměli byste nedbale zacházet se svou budoucností a budoucností dětí. Ochrana navíc nikdy není nadbytečná, zejména u příležitostného partnera. I když ne těhotenství, pak existuje vysoká šance na chytání pohlavně přenosných chorob.

Mezi důvody, které se vyskytují v důsledku hormonálního narušení, patří:

 • Nepravidelný intimní život.
 • Dědičná predispozice.
 • Prudký hormonální nárůst.

To vše vede k vývoji několika vajec, výstup jednoho z nich nelze předvídat..

Mezi další důvody těhotenství patří:

 • Porušení užívání perorálních kontraceptiv.
 • Vitalita spermií.
 • Nemoci děložního čípku.
 • Nepravidelný cyklus.

Pokud chcete zabránit jakékoli šanci na otěhotnění, máte dvě možnosti:

 1. nemít sex;
 2. používejte dobrou antikoncepci.

Žádný jiný není uveden. Neexistují žádné bezpečné dny.

Bezpečnost pohlavního styku během menstruace

Během menstruace musíte dodržovat stejná opatření jako v běžné dny. A hygiena by měla být posílena. Menstruace není talismanem proti chorobám. Naopak u menstruace je šance na získání a zafixování infekce vyšší..

Pokud se rozhodnete provést takový „experiment“ s novým partnerem, aniž byste se chránili, získáte alespoň drozd. V dnešní době se zvyšuje kyselost prostředí, což je prospěšné pro houby..

Infekce

Již víme, že sex během vašeho období s neověřeným partnerem není bezpečný. Existuje řada infekcí, kterými lze snadno projít a cítit se skvěle. Tyto zahrnují:

 • AIDS a HIV.
 • Kandidóza.
 • Chlamydie.
 • Opar.
 • Virus papilomu.

Tato onemocnění jsou častější než ostatní, protože jejich nositelé nemusí ani tušit jejich přítomnost. Proto buďte vždy pozorní ke svému tělu. Chraň sebe.

Neexistují žádné „bezpečné“ dny pro sex. Pokud jste si jisti svým partnerem a chcete dítě, neodkládejte početí na určité dny. Vaše cykly se mohou posunout a budete čekat dlouho..

Pokud si svým partnerem nedůvěřujete nebo nechcete děti, použijte ochranu! V 70% případů jeden z partnerů infikuje druhého, protože neví o svých nemocech. Buďte vždy ve střehu. Přečtěte si více literatury o svém těle, nevěřte běžným mýtům a buďte zdraví!

Těhotenství během menstruace: mýtus nebo pravda?

Mladí lidé si často kladou otázku, zda je možné otěhotnět během menstruace. Je to způsobeno rozšířeným názorem na nemožnost početí během tohoto období v důsledku nástupu „nejbezpečnějších dnů“. Existuje však řada faktorů, které tuto skutečnost zpochybňují. Níže budeme podrobně zvažovat, zda je možné otěhotnět během menstruace nebo bezprostředně po ní..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/2.2-1.jpg "alt =" je možné otěhotnět během menstruace? " width = "660" height = "488" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/2.2-1.jpg 660w, https: // dazachatie. ru / wp-content / uploads / 2018/01 / 2.2-1-300x222.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Co je ženský menstruační cyklus?

U zdravé ženy v reprodukčním věku dochází k menstruaci jednou za měsíc, která je charakterizována krvavým výtokem z dělohy po dobu 2-7 dnů. Období od posledního období do druhého se nazývá menstruační cyklus, který obvykle trvá 21 až 35 dní. Všechny procesy tohoto období jsou rozděleny do několika fází:

 • folikulární;
 • ovulační;
 • luteální.

Folikulární fáze

Po celou dobu roste hladina FSH spolu s dozrávajícím folikulem, uvnitř kterého se vajíčko nachází. Kromě tohoto procesu dochází k dalšímu - z děložní dutiny spolu s krvavým výtokem vychází mrtvé endometrium z děložní dutiny. Na konci folikulární fáze začíná proces vytváření nového endometria. Tímto způsobem se děloha v budoucnu připravuje na příjem oplodněného vajíčka. Na konci těchto procesů se blíží ovulace..

Ovulace

Ovulační fáze je charakterizována uvolněním zralého vajíčka z folikulu. Doba trvání je asi 48 hodin, i když gynekologové často tvrdí, že proces trvá 2-5 dní. Vajíčková buňka, která dosáhla své maximální velikosti, opouští folikul v důsledku jeho prasknutí a pohybuje se do lumenu vejcovodu. Uvnitř vejcovodů jsou klky, které „pomáhají“ vajíčku pohybovat se do dělohy.

Pak jsou možné dvě možnosti: buď dojde k oplodnění, nebo vejce vstoupí do dělohy a rozpustí se ve své sliznici.

Luteální fáze

Tato fáze začíná bezprostředně po ovulaci a pokračuje až do okamžiku nového výtoku, trvá v průměru dva týdny. V závislosti na výsledku ovulační fáze se těhotenství vyvíjí po luteální fázi nebo začínají nová období. Zároveň se folikul, ze kterého vyšlo vajíčko, transformuje na žluté tělísko - jedinečnou dočasnou žlázu, která produkuje progesteron, připravuje dělohu na potenciální těhotenství a je zodpovědná za její konzervaci.

Pokud nedošlo k oplodnění, corpus luteum regresuje, což je charakterizováno prudkým poklesem hladiny progesteronu, po kterém začíná nový menstruační cyklus.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/ovulation.jpg "alt =" menstruační cyklus "width =" 660 "výška = "440" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/ovulation.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/01 / ovulation-300x200.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Je možné otěhotnět během menstruace?

V prvních a posledních dnech cyklu je pravděpodobnost úspěšného oplodnění vajíčka minimální..

Existuje takzvané bezpečné období, které se počítá individuálně v závislosti na ženském cyklu. Za tímto účelem je nutné po celý rok označit „červené“ dny, aby bylo možné přesněji určit váš cyklus. Obvykle se jedná o první 2-3 dny menstruace a 2-3 dny před nástupem výtoku.

Navzdory přítomnosti „bezpečných“ dnů a nepříznivému prostředí pro spermie stále existuje šance na početí a některé jsou podle situace velké. Existují následující důvody pro nástup těhotenství během menstruace:

 1. Krátký menstruační cyklus, například 21 dní - poté je ovulace možná 7-8 dní po nástupu výtoku.
 2. Nepravidelný cyklus, což ztěžuje předvídání, kdy dojde k ovulaci.
 3. Zrání dvou vajíček v jednom cyklu, což je vzácné, ale stane se to kvůli silným otřesům, hormonálním rázům, nepravidelnému pohlavnímu styku nebo bylo zděděno.
 4. Delší životní cyklus spermií ve srovnání s vejcem. Taková doba může být až 7 dní, proto s nepravidelnou menstruací nebo krátkým cyklem může na vajíčko „počkat“.
 5. Porušení pravidel pro užívání antikoncepce. Přerušení užívání před menstruací v důsledku nechráněného sexu, někdy těhotenství.
 6. Extra malé krvácení během měsíčního cyklu. Mírný výtok se může mýlit s menstruací, ale často se kryje s obdobím ovulace. To se děje z různých důvodů: vnitřní trauma, stres a další..
 7. Hormonální nerovnováha vyvolávající restrukturalizaci ženského těla.

Nepřímé příčiny těhotenství během menstruace

Některé situace v životě dívky vyvolávají vnitřní selhání těla. Výsledkem jsou změny v obvyklém cyklu nebo vaječníky a hypofýza začnou tvrdě pracovat, což přispívá k narušení hormonálního pozadí. V důsledku těchto změn se zvyšuje pravděpodobnost neočekávaného těhotenství po nechráněném sexu během „kritických“ dnů..

 • emoční přetížení, silný stres, neurózy;
 • hormonální terapie, bylinné léky, užívání určitých léků, jako jsou antibiotika;
 • utrpěl rýmu;
 • gynekologické patologie;
 • prudká změna klimatu a časových pásem;
 • nadměrná fyzická aktivita;
 • sedavý životní styl;
 • vášeň pro diety;
 • nesprávné používání antikoncepčních metod - nedostatečná kontrola v přítomnosti nitroděložního tělíska.

Měli byste se milovat během menstruace??

Některé dívky během svého období pociťují silný sexuální apetit, takže neodkládají intimitu, dokud neskončí. Stává se, že muži trvají na pohlavním styku a chtějí získat příležitost nechránit se a „neomezovat se“, což je přesvědčivé, že neexistuje žádné riziko otěhotnění. Lékaři to však nedoporučují. Hlavním důvodem je to, že se děložní čípek mírně otevírá, v důsledku čehož bakterie snáze pronikají a zvyšuje se riziko infekce. Kromě toho, jak jsme již zjistili, v období menstruace stále dochází k těhotenství.

Kolik dní po menstruaci můžete otěhotnět?

Chcete-li zjistit nejpříznivější dny pro početí, musíte znát délku vašeho cyklu. Uveďme příklad: pokud ji máte po dobu 28 dnů, dojde k ovulaci s největší pravděpodobností dva týdny před začátkem dalšího období, tedy 14. den. Po prvním dni špinění počítejte tyto dny, označte je a také tři dny před a po. Právě toto období bude považováno za nejpříznivější pro oplodnění vajíčka..gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/kalendar.jpg "alt =" je možné během mého období otěhotnět "width = "660" height = "349" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/kalendar.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- content / uploads / 2018/01 / kalendar-300x159.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Je důležité si uvědomit, že tato čísla jsou relativní, a to i při pravidelném menstruačním cyklu, dny, kdy můžete otěhotnět po menstruaci, závisí na různých faktorech: je obtížné předpovědět období „vitality“ spermií, které se pohybuje od 2 a někdy do 7 dnů, nebo od druhé zralé vaječné buňky za měsíc.

Mnoho z nich se více než jednou zajímalo, zda je možné otěhotnět během menstruace. Často si sexuální partneři, zejména v mladém věku, věří, že v tomto období neexistuje šance na početí dítěte, proto používají „krvavé dny“ jako záminku nepoužívat ochranu. Pravděpodobnost těhotenství v důsledku intimity během krvavého výtoku však existuje, i když je minimální.

V některých situacích je šance na oplodnění vysoká z různých důvodů: krátký nebo nepravidelný menstruační cyklus, hormonální poruchy, zrání dvou vajíček za měsíc, stres, prudká změna klimatu a další. Během krátkého cyklu a prodloužené menstruace je šance na otěhotnění nejvyšší, protože vajíčko začíná dozrávat během období výtoku. Protože spermie mají delší životní cyklus, existuje velká šance na úspěšné oplodnění..

Je také důležité vědět, že pohlavní styk během menstruace vede nejen k nechtěnému těhotenství, ale také zvyšuje riziko vzniku infekcí. Důvodem je mírně otevřený děložní čípek, který umožňuje snadný průnik bakterií. Výhodná živná půda pro bakterie je dnes nebezpečná i pro muže..

Je možné těhotenství během menstruace??

Na základě vědeckého výzkumu je možné otěhotnět hlavně během ovulace, ke které dochází uprostřed menstruačního cyklu (MC). Mnoho žen se proto nechrání před přirozeným krvácením. Ve skutečnosti bylo mnoho případů početí zaznamenáno přesně v kritických dnech..

Proč dochází k těhotenství během menstruace?

Menstruační cyklus je reprodukční proces, který se vyskytuje výhradně v ženském těle. Na samém začátku se produkuje hormon estrogen, jehož interakce s hormony LH a FSH (luteinizační a folikuly stimulující hormon) vyvíjí folikuly s vejci, což vede k růstu endometria.

V době ovulace se ve vaječnících tvoří žlutá těla a žlázy, díky nimž se syntetizuje hormon progesteron, který připravuje dělohu na oplodnění. Endometrium současně usnadňuje příjem vajíčka, které bylo oplodněno spermatem. Menstruace nastává, pokud nedošlo k početí. To se děje proto, že se uvolní vytvořené endometrium a další prvky.

První den menstruace začíná odpočítávání MC, které trvá až do dalšího prvního dne kritických dnů. Cyklus je krátký, střední a dlouhý. Trvání je tedy od 21 do 35 dnů a průměrný cyklus trvá od 26 do 28 dnů. Ovulace nastává 9-18 dní po ukončení krvácení. Každé nové vejce je schopné žít až jeden den. Pokud během svého života spermie vstoupí do dělohy, dojde k početí.

Zdá se, že je vše jednoduché, ale existují důvody, proč k těhotenství dochází i během kritických dnů:

 • Krátký menstruační cyklus (20–21 dní), ale prodloužené krvácení (týden nebo déle). V tomto případě nastává období ovulace přesně v kritické dny..
 • Dvojitá ovulace v jednom MC. To znamená, že 2 vejce dozrávají současně, z nichž jedno se vyznačuje zvýšenou vitalitou, proto se neuvolňuje krví a je aktivně oplodněno. To je možné při hormonální nerovnováze při užívání vhodných léků a také zde hraje roli dědičný faktor.
 • Selhání menstruačního cyklu po dlouhou dobu. To neumožňuje přesně určit dny početí..
 • Silná aktivita spermií, která může zůstat životaschopná po dobu jednoho týdne. Nejčastěji se jedná o muže s nositeli chromozomů X podílejících se na koncepci dívek. Ale chromozom Y může žít jen 24 hodin.
 • Zrušení užívání antikoncepčních prostředků, kvůli kterému došlo k selhání v hormonálním systému.
 • Zpožděná ovulace. Důvodem je také hormonální nerovnováha..
 • Změna klimatických podmínek negativně ovlivňuje MC, proto dochází k poruše. To je možné zejména za předpokladu, že žena během menstruace změní časové pásmo..
 • Stresující situace, emoční přetížení. Tyto faktory vedou k hormonálnímu nárůstu, díky kterému se menstruační cyklus ztrácí..
 • Časný sexuální život. Ukazuje se, že u dospívajících je reprodukční systém ve stadiu formace, takže dny ovulace „skočí“.
 • Dalšími důvody, proč je menstruační cyklus narušen a existuje riziko početí během menstruace, jsou náhlá změna stravy, nedostatek vitamínů, různá onemocnění, potraty, potraty.

Jsou všechny dny stejně nebezpečné?

Pravděpodobnost početí dítěte v závislosti na dnech menstruace není stejná. To je způsobeno různými faktory. Například ve dnech 1-3, kdy je krvácení silné, je pro spermie obtížné dosáhnout dělohy (musíte se pohybovat proti „proudu“). Pokud se to podaří, oplodněné vajíčko nebude schopno pevně přilnout ke stěnám, takže bude vypláchnuto krví. Ve dnech, kdy průtok krve klesá, můžete otěhotnět.

Pravděpodobnost v závislosti na dnech:

 1. První den. Šance je prakticky nulová, protože během tohoto období je vytvořené endometrium rychle odmítnuto.
 2. Druhý den. Není možné otěhotnět, pokud krev proudí intenzivně.
 3. Den třetí. Pokud vaše menstruace trvá 3-4 dny, existuje pravděpodobnost početí..
 4. Čtvrtý a pátý den jsou konečné. Nejčastěji za přítomnosti určitých faktorů dochází k těhotenství.

Šance na početí tedy závisí na délce menstruace, proto není možné jednoznačně tvrdit, ke kterému dni dojde k ovulaci. Důležitým faktorem je intenzita krvácení..

Jaká je pravděpodobnost těhotenství během menstruace?

Jako procento není možné určit úroveň pravděpodobnosti otěhotnění během menstruace, protože to závisí na individuálních charakteristikách nejen ženského těla, ale také muže. V prvním případě se jedná o stav hormonálního pozadí a další důvody popsané výše. Za druhé - aktivita a vitalita spermií.

Pro konkrétní posouzení šance na otěhotnění je nutný čas, během kterého by si žena měla v notebooku poznamenat začátek menstruačního cyklu, konec menstruace, délku MC. Současně je třeba vzít v úvahu, zda žena užívala hormonální antikoncepci, zda existují nemoci pánevních orgánů atd..

Nejlepší možností, jak zjistit, jak vysoká je pravděpodobnost ovulace během menstruace, je výlet ke gynekologovi a endokrinologovi. Specialisté předepisují vhodné komplexní vyšetření, díky kterému je studováno hormonální pozadí ženy a celkový zdravotní stav.

Jak se správně chránit během menstruace?

Jelikož se všeobecně uznává, že je nemožné otěhotnět s menstruací, mnoho žen si ani nemyslí, že by v kritické dny používala ochranu. To je zásadně špatné, protože existuje mnoho důvodů pro početí..

Během menstruace se také nedoporučuje pohlavní styk s penetrací do pochvy, protože během tohoto období se zvyšuje riziko infekce pronikající do vnitřního genitálního traktu ženy, kromě toho je krev vynikající živnou půdou pro bakterie. Pokud však opravdu zanedbáváte doporučení gynekologů, použijte následující prostředky ochrany před nechtěným těhotenstvím:

 • Nejspolehlivějším prostředkem jsou kondomy, které zároveň chrání před infekcí (pamatujte, že během uvolňování krevní tekutiny se otevřou všechny kanály, takže bakterie pronikají do urogenitálních orgánů 2-3krát častěji). Kondomy lze dnes koupit na mnoha různých místech - v supermarketech, obchodech s potravinami a v průmyslových podnicích, na čerpacích stanicích, v lékárnách atd. Jsou poměrně levné, takže si každý může dovolit koupit kondom.
 • V lékárnách se prodávají antikoncepční náplasti, které je třeba jednou týdně přilepit na oblast hýždí, ramen, břicha a lopatek. Základ náplasti je dodáván s hormony, které inhibují nástup ovulace - vytváří se prostředí nepříznivé pro spermie. Léčivá látka proniká kůží do krve.
 • Neúplný styk. Metoda nezaručuje nepřítomnost nechtěného těhotenství, protože není vysoce účinná. Musíte přesně vědět, ve kterém okamžiku se musíte ovládnout. Muž by také neměl mít ejakulaci několik hodin nebo dokonce dní před tím, protože spermie jsou docela houževnaté.
 • Lze zakoupit speciální ovulační test, který se používá obdobně jako těhotenský test. Je založen na skutečnosti, že luteinizační hormon prudce stoupá v moči ženy během ovulace..
 • Teplo do oblasti varlat člověka. Tato metoda k nám přišla ze starověkého východu, ale je pochybné, i když existují vědecky prokázané teorie, že teplota, která je vyšší než teplota těla člověka, snižuje životaschopnost spermií. K tomu stačí horká koupel, návštěva sauny nebo sedací koupel..
 • Nouzovou metodou je užívání speciálního léku (například Postinor), který způsobuje hormonální narušení možného těhotenství. Pilulka však musí být vypita ihned po nechráněném pohlavním styku a nejpozději 70 hodin po ní. Tyto pilulky můžete pít nejvýše 1krát za měsíc, protože lék má velmi vážný účinek na ženské hormonální pozadí..
 • Začněte užívat hormonální pilulky od prvního dne menstruačního cyklu. Poměrně spolehlivá metoda antikoncepce, protože antikoncepce vede k produkci hormonů v takovém poměru, že v těle ženy dochází k následujícím změnám:
  • práce vaječníků klesá, což zabraňuje procesu ovulace;
  • hustota hlenové zátky děložního čípku se zvyšuje, což brání pohybu spermií do vnitřních pohlavních orgánů;
  • struktura endometria se stává nevhodnou pro implantaci vajíčka v případě těhotenství (pokud vynecháte užívání pilulek atd.).
 • Nainstalujte děložní spirálu během prvních 7 dnů od začátku menstruace. Lze jej používat bez demontáže až 5 let. Metoda je považována za efektivní, ale ne každý ji používá. U mnoha žen po jeho instalaci dojde k infekci, vzniku cysty a erozi děložního čípku. Jiné ženy na psychologické úrovni neustále pociťují přítomnost cizího těla v sobě, což způsobuje vážné morální nepohodlí. Nejnegativnější je schopnost otěhotnět mimoděložně.

Chcete-li vyloučit těhotenství o 100%, doporučuje se během menstruace se vyhnout pohlavnímu styku. Pokud to není možné, dodržujte pravidla antikoncepce, přísně sledujte své zdraví a nezapomeňte kontrolovat svůj menstruační cyklus. V případě jakéhokoli porušení vyhledejte radu od gynekologa.

Existuje šance na otěhotnění během menstruace??

Mnoho lidí je přesvědčeno, že je nemožné otěhotnět během menstruace. Gynekologové však tento názor nesdílejí a tvrdí, že stále existuje šance na početí. Podívejme se, co se může stát v „kritických dnech“ v těle ženy a proč menstruace nezaručuje ochranu před těhotenstvím.

Je možné otěhotnět během menstruace?

U žen s pravidelným menstruačním cyklem zrání a uvolňování vajíčka klesá uprostřed. Ovšem v důsledku stresu, nachlazení s častými změnami klimatu a časových pásem se ovulace může posunout a objevit se později: například ne 15. den, ale od 21. do 29. dne. Lékaři nazývají tento jev redukcí ve druhé fázi cyklu. Pokud dojde k nechráněnému pohlavnímu styku ve stejnou dobu, může dojít ke setkání vajíčka se spermie bezprostředně před menstruací nebo během menstruace.

Některé ženy navíc mají takzvaná náhodná vajíčka, která jsou schopna opustit vaječník i během menstruace. Tato vaječná buňka žije jeden den. Spermie, které dosáhlo vejcovodů, kde dochází k oplodnění, může být aktivní po dobu 3–6 dnů. A pokud se stane, že se náhodné vajíčko uvolní, když se životaschopné spermie dostanou do vejcovodů, dojde k oplodnění. Proto je docela možné početí během menstruace, několik dní před a bezprostředně po nich..

V jakém období menstruace můžete otěhotnět??

Minimální riziko početí nastává v prvních dnech krvácení. V této době se dramaticky mění poměr různých ženských pohlavních hormonů, na jejichž pozadí je endometrium odmítnuto - vrstva, ke které je připojeno oplodněné vajíčko. Také v prvních dnech menstruace je pozorován nejhojnější výtok, což ztěžuje průnik spermií do vejcovodů, kde dochází k početí. Ale na konci kritických dnů se pravděpodobnost oplodnění vajíčka zvyšuje, zejména při prodloužené menstruaci..

Odborníci se domnívají, že šance na otěhotnění během menstruace je pouze 6%. To je relativně nízká pravděpodobnost, ale stále nad nulou..

Pokud žena nechce být matkou, měla by být chráněna během sexu, aby neotěhotněla během menstruace. Pokud pár plánuje otěhotnět, pak antikoncepce samozřejmě není nutná. V tomto případě by si však žena měla pamatovat, že od prvních dnů početí prudce stoupá potřeba některých užitečných látek. Proto byste neměli během „kritických dnů“ přestat užívat vitamínové a minerální komplexy.

Můžete si vybrat komplex Pregnoton Mama - je vhodný k užívání jak při plánování, tak během těhotenství. Lék obsahuje vysoce aktivní formu kyseliny listové (začíná v těle okamžitě pracovat), lipozomální železo (snadno se vstřebává a nezpůsobuje nepohodlí z gastrointestinálního traktu), jód a dalších 12 klíčových vitamínů, stejně jako Omega-3. Vezmeme-li Pregnoton Mom, žena poskytne nenarozenému dítěti potřebné mikroživiny od prvních dnů jeho existence..

Rodina, která sní o dítěti, by se neměla spoléhat na možnost otěhotnět během menstruace, ale měla by také zcela vyloučit možnost početí během tohoto období..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Je možné otěhotnět během menstruace

Kalendářní metoda antikoncepce, založená na výpočtu plodných nebo takzvaných nebezpečných dnů pro těhotenství, má nízkou účinnost. Pearlův index (počet těhotných žen ze 100, které tuto metodu použily) se pohybuje od 9 do 40. Těhotenství je však možné nejen v příznivé dny pro početí, ale také v „bezpečné“ dny, včetně menstruace.

Fáze menstruačního cyklu

Normální menstruační cyklus trvá 21-35 dní, u většiny žen 28 dní. První den cyklu je první den menstruace, ze kterého existují tři fáze cyklu:

 • Folikulární. Doba trvání první fáze je individuální a je 7-22 dní (v průměru 14 dní). Během této fáze se v hypofýze začíná produkovat hormon stimulující folikuly (FSH), který spouští proces folikulogeneze - zrání folikulů ve vaječníku. Během jednoho cyklu začne současně dozrávat 10–15 folikulů, které produkují estrogeny nezbytné pro proliferaci endometria (přemnožení stromatu a žláz) a na konci zrání hlavního folikulu, ve kterém se vytvoří plnohodnotné zralé vajíčko. Jakmile je zrání vajíčka dokončeno, syntéza FSH se zastaví, v důsledku čehož folikul praskne a vajíčko vyjde na povrch vaječníku.
 • Ovulační. Doba ovulační fáze je 24-36 hodin. Je charakterizován „uvolněním“ vajíčka z folikulu a jeho uvolněním do břišní dutiny, poté proniknutím do vejcovodu. Vyskytuje se pod vlivem luteinizačního hormonu (LH), který se začíná produkovat v hypofýze. Životaschopnost zralého vajíčka je 24, maximálně 48 hodin. Ovulační fáze je nejpříznivější pro oplodnění.
 • Luteální fáze. Trvá 14 dní. Žluté tělo, vytvořené v místě prasknutí folikulu, začíná syntetizovat progesteron, hypofýza nadále produkuje LH. Pod vlivem těchto hormonů se uvolňuje sliznice dělohy a je připravena na implantaci oplodněného vajíčka. Při absenci početí produkce LH klesá, corpus luteum prochází involucí, která končí odmítnutím funkční vrstvy endometria (deskvamace) a je doprovázena krvácením z genitálního traktu (menstruace).

Pravděpodobnost těhotenství v „kritických“ dnech

I přes fyziologické procesy probíhající v endometriu a vaječnících během jednoho cyklu zůstává pravděpodobnost ovulace a následného oplodnění vajíčka každý den. Jediným rozdílem je, že v některých dnech je šance na otěhotnění nejvyšší, zatímco v jiných, včetně menstruace, je nízká. Je třeba poznamenat, že životaschopnost spermií trvá 5-7 dní a při nechráněném pohlavním styku, ke kterému došlo během menstruace, mohou zárodečné buňky mužského pohlaví zůstat v pohlavním ústrojí a čekat na zrání dalšího vajíčka.

Existují tři typy ovulace:

 • Brzy (předčasně). K prasknutí hlavního folikulu a zrání vajíčka dochází před 12. dnem cyklu.
 • Včas. Ovulace se vyskytuje uprostřed cyklu, plus nebo minus 2 dny (u žen s 28denním cyklem dochází k ovulaci ve dnech 12-16).
 • Pozdní (opožděné). K uvolnění zralého vajíčka z folikulu dochází později než 12-13 dní před začátkem další menstruace. U žen s 28denním cyklem je ovulace považována za pozdní, pokud k ní dojde 17. den a později..

Minimální, téměř nulová šance na otěhotnění je pozorována v prvních 1-2 dnech menstruačního krvácení. Zaprvé, intenzita odtoku krve z dělohy neumožňuje mužským reprodukčním buňkám přežít v genitálním traktu a zadruhé kyselé vaginální prostředí, které se tvoří pod vlivem estrogenů, je pro sperma škodlivé. Těhotenství není vyloučeno s pozdní ovulací, kdy došlo k oplodnění několik dní před nástupem menstruace, takže mnoho žen věří, že k početí došlo v prvních dnech menstruace.

Šance na těhotenství se v posledních dnech menstruačního cyklu významně zvyšují. Krvavý výtok se rozmazává a sliznice dělohy se začíná postupně zotavovat (růst). V tomto případě je koncepce způsobena časnou ovulací, která je charakteristická pro hormonální poruchy..

Faktory přispívající k těhotenství během menstruace

I přes velmi nízkou pravděpodobnost početí během menstruace šance na těhotenství přetrvávají, k čemuž přispívá řada faktorů:

 • Nepravidelný cyklus. Prodloužení nebo zkrácení cyklu je způsobeno nestálostí hormonálního pozadí, která způsobuje předčasnou nebo opožděnou ovulaci a zvyšuje riziko těhotenství v „kritických“ dnech.
 • Životaschopnost spermií. U fyzicky zdravého muže mají mužské pohlavní buňky vynikající mobilitu a životaschopnost, která dosahuje 7 dnů. Nechráněný pohlavní styk během menstruace, zejména při ukončení krvácení, několikrát zvyšuje riziko nechtěného těhotenství.
 • Porucha rytmu ovulace (opožděné předčasné). Včasné nebo pozdní zrání vajíčka způsobuje hormonální narušení, které je pozorováno po lékařském potratu nebo potratu, porodu, během premenopauzy, se změnou klimatu, nervovým a fyzickým přetížením, po akutních infekčních onemocněních.
 • Spontánní ovulace. Je charakterizována zráním dvou vajíček v jednom menstruačním cyklu. Jedno vejce dozrává včas a o několik dní později další. Tento jev je pozorován u vzácného pohlavního styku, jasného orgasmu, po zrušení COC, během relaxačního období (dovolená, odmítnutí přísné stravy, nedostatek fyzického a emočního stresu).
 • Porušení příjmu COC. Včasné ukončení užívání perorální antikoncepce (několik dní před očekávaným obdobím) přispívá k nástupu opožděné ovulace a v důsledku toho k těhotenství s nechráněným pohlavním stykem před nástupem menstruace..

Shrnutí

Přítomnost menstruačního krvácení neposkytuje 100% záruku ochrany před nechtěným těhotenstvím, zejména u žen s nepravidelným cyklem, gynekologickými a endokrinními problémy, během období hormonálních změn v těle (poporodní, premenopauzální, pubertální). Sexuální styk během menstruace by měl být chráněn bariérovými antikoncepčními prostředky, které nejen zabrání nástupu těhotenství, ale také chrání dělohu otevřeným povrchem rány před infekčními agens.

Video: AsyaSay ♀ Je možné otěhotnět během menstruace

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Je možné otěhotnět během menstruace

Jaká je pravděpodobnost těhotenství s menstruací? Existuje poměrně běžný názor, který dává negativní odpověď týkající se těhotenství během menstruace. Ale tento názor lze bezpečně přirovnat k mýtu. Riziko početí, tím více nežádoucí, přetrvává i v této době. Proč se to v zásadě může stát a jaké jsou šance na otěhotnění během takového období?

Jaká je pravděpodobnost

Tělo každé jednotlivé ženy je individuální. Okolnosti, které mohou ovlivnit celkovou pohodu a způsobit například vysokou hormonální aktivitu, jsou také individuální. S ohledem na to je v jednom případě riziko těhotenství nulové, ve druhém, i když v malém procentu, zůstane.

Podle statistik z různých studií lékaři již dlouho dospěli k závěru, že existuje šance na těhotenství během měsíčního cyklu, což je přibližně 4–6%. To může být ovlivněno různými faktory, vnějšími i vnitřními. Sex během menstruace navíc zvyšuje riziko pohlavně přenosných chorob, takže v tuto chvíli nemůžete odmítnout použití různých metod antikoncepce..

Může žena během menstruace otěhotnět?

Otázka pravděpodobného těhotenství během tohoto období se objevuje přinejmenším z několika důvodů. Pro začátek, několik dní před a během menstruace, může dívka pociťovat zvýšenou sexuální touhu. Mnoho žen si také všimne, že orgasmus během menstruace snižuje bolestivé syndromy a „kritické dny“ procházejí snadněji.

Nesmíme zapomínat, že možnost otěhotnění je odlišná, s přihlédnutím k tomu, na jaký den menstruace pohlavní styk připadá:

 • Nejbezpečnější je 1-3 dny menstruace. To je způsobeno skutečností, že spermatické buňky, které vstupují do těla dívky, nemohou za těchto podmínek přežít. Hojné vypouštění krve v tomto okamžiku uzavírá průchod do vejcovodů, čímž se snižuje možnost následného těhotenství;
 • počínaje čtvrtým dnem se zvyšuje riziko otěhotnění. Čím déle má žena „kritické dny“, tím kratší je její celkový měsíční cyklus, tím vyšší je šance na otěhotnění.

Proč je možné těhotenství s menstruací?

Šance na početí je nejvyšší během ovulace a také během dne po uvolnění vajíčka. Je však také třeba vzít v úvahu skutečnost, že spermie mohou přežít v těle ženy po pohlavním styku až jeden týden. S ohledem na to může možnost těhotenství přetrvávat po celou dobu menstruačního cyklu..

Faktory, které přímo ovlivňují pravděpodobnost těhotenství v „kritických dnech“, lze zhruba rozdělit na:

 • vnější důvody;
 • vnitřní nebo fyziologické důvody.

Existuje varianta a nesprávný předpoklad, že k početí došlo během menstruace. To je pravda, pokud k nechráněnému pohlavnímu styku, při kterém došlo k oplodnění vajíčka, dojde určitou dobu před krvavým výtokem. V tomto případě takový výtok není menstruační, ale nazývá se „implantační krvácení“. Žena, která neví o své „zajímavé pozici“, je může brát na sporná období.

Fyziologické příčiny

Nechte tělo jakékoli ženy být individuální, ale zároveň jsou všechny základní fyziologické procesy podobné. S ohledem na to můžeme určit okamžité důvody, proč může dívka s menstruací otěhotnět:

 • pozdní nebo časná ovulace. I ty dívky, které mají po celý rok vyvážené hormonální pozadí a ideální zdravotní stav, se mohou po celý rok potýkat se situací, kdy dojde k ovulaci buď později, nebo dříve. Je nemožné určit tento posun předem, ale objevuje se možnost početí během „červených dnů“;
 • nestabilní období nebo zpoždění. Cyklus je ideálně dlouhý 26-36 dní. Pokud se jeho trvání liší měsíc od měsíce, zvyšuje se riziko početí během menstruace. Proto je nemožné spolehlivě vypočítat, kdy dojde k následné ovulaci a zda k ní dojde v některé z „kritických dnů“. Ženám, které mají nepravidelný menstruační cyklus, se nedoporučuje spoléhat na „kalendářní metodu“ antikoncepce (definování „bezpečných dnů“);
 • spontánní ovulace. Ne každá žena čelí tomuto problému, ale nemělo by to být vyloučeno. Spontánní ovulace může nastat v důsledku prudkého hormonálního skoku v ženském těle. Lze jej vyprovokovat různými faktory, mezi něž patří velmi dlouhý a silný orgasmus po pohlavním styku;
 • menší krvácení. Kromě implantačního krvácení, ke kterému dochází během fixace vajíčka na stěně dělohy, může během menstruačního cyklu dojít ke krvavému výtoku, který je v některých případech zaměňován s menstruací. Mohou být vyvolány emocionálním stavem ženy, nemocí nebo vnitřním traumatem. Riziko otěhotnění v této době je velmi vysoké, zvláště když se výtok téměř shoduje s obdobím ovulace;
 • dvojitá ovulace. Zpravidla jedno vejce dozrává za cyklus, které je připraveno k oplodnění. Mohou však existovat výjimky: současné zrání několika vajíček nebo úplná absence ovulace několikrát ročně. První možnost nastává buď kvůli silnému hormonálnímu nárůstu, nebo pod vlivem genů. Pokud ženské tělo produkuje dvě vajíčka v jednom období, pak jedno z nich zemře a zanechá menstruaci a druhé může být základem těhotenství;
 • krátký cyklus a dlouhá období. Normálně může menstruace trvat až jeden týden, ale z různých důvodů se trvání může prodloužit. Spolu s krátkým cyklem (méně než 3 týdny) se významně zvyšuje šance na otěhotnění, protože může současně dojít k nové ovulaci a speciální podmínky v ženském těle umožňují spermatu „přežít“ 2–3 dny a čekat na zralé vajíčko;
 • nepravidelný pohlavní styk. Překvapivě může nekonzistence v tomto případě také vyvolat těhotenství během menstruace. To se objevuje kvůli skutečnosti, že tato nestabilita ovlivňuje výskyt poruchy v ženském reprodukčním systému;
 • hormonální nerovnováha. Během měsíce, v různých časech, dívka produkuje různé množství hormonů. Objevují se díky vaječníkům a hypofýze. Pod vlivem určitých podmínek může dojít k prudkému hormonálnímu nárůstu, který vyvolá restrukturalizaci ženského těla. Tyto změny mohou být důvodem, proč můžete otěhotnět během „červených dnů“.

S téměř jakýmkoli z výše uvedených důvodů se může setkat každá žena. Proto stále neexistuje plná záruka, že to během menstruace nevyjde..

Vnější základny

Určité okolnosti, které v životě nastanou, mohou vyvolat vnitřní narušení ženského těla, což způsobí buď změny obvyklého menstruačního cyklu, nebo nutí hypofýzu a vaječníky pracovat ve vylepšeném režimu, což způsobí poruchu harmonického hormonálního pozadí. Díky těmto vnějším faktorům vlivu se také zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění nechráněným sexem..

Jaké situace mohou negativně ovlivnit:

 • porucha zažívacího traktu;
 • nervová zhroucení, velmi silný nebo dlouhodobý stres;
 • gynekologické patologie a nachlazení;
 • hormonální terapie, užívání určitých antibiotik, léků a bylinných léků;
 • emoční stres, stejně jako významná fyzická aktivita, nebo naopak jejich úplná absence;
 • změna klimatu a časových pásem z důvodu dovolené nebo služební cesty;
 • nedostatek kontroly nad nitroděložním tělem. Tento typ antikoncepce je velmi populární, ale neruší pravděpodobnost početí, a to nejen během menstruace, ale i v dalších dnech menstruačního cyklu. Pokud dívka neprovádí pravidelné vyšetření u gynekologa, neprovádí včasnou výměnu nebo nesleduje umístění spirály, existuje vysoká pravděpodobnost otěhotnění;
 • nesprávné užívání perorálních kontraceptiv. Tyto antikoncepční prostředky fungují dvěma způsoby: mohou blokovat syntézu hormonů nebo mohou zesílit cervikální hlen blokováním přístupu k děloze. Přeskakování pilulek, nepravidelný příjem vyvolává vnitřní nerovnováhu, která může vést k těhotenství.

Pokud je některý z výše uvedených důvodů kombinován s určitými fyziologickými faktory, pak po nechráněném sexu během menstruace je možnost dostat se do „zajímavé polohy“ poměrně vysoká.

Při krmení

Většina mladých matek, které se právě dozvěděly všechny potěšení z mateřství, se rozhodne, že potřebují mít další dítě nejdříve několik let po narození svého prvního dítěte. To dává určitý smysl, protože pro matku bude obtížné zvládnout dvě děti a finanční situace ne vždy umožňuje získání několika dětí najednou..

Ale ne vždy jde všechno podle plánu. Již 2-3 měsíce po objevení prvního dítěte může mladá matka zaznamenat známky druhého těhotenství, takže často vyvstává otázka: "Je možné otěhotnět během laktace?" V případě krmení absence nebo přítomnost menstruace nemusí vždy znamenat, že ženské tělo není připraveno na následnou reprodukci potomků.

Speciální hormony uvolňované během krmení by teoreticky měly inhibovat ovulaci a normální měsíční cyklus, takže by nemělo dojít k oplodnění. Ve skutečnosti mnoho kojících matek začíná své období později, na rozdíl od těch, které nekojí, ale to neznamená, že jejich nástup se shoduje s koncem laktace. Některé ženy krmí děti do 3 let, ale menstruační cyklus se obnoví za 1,5 roku.

Důležitá je také další otázka: „Je možné otěhotnět při krmení během menstruace?“ Obnova měsíčního cyklu ve skutečnosti naznačuje, že reprodukční systém se vrátil do normálu, proto při absenci náležité ochrany je možnost otěhotnění velmi vysoká. Z tohoto důvodu, všechny ženy, které nedávno porodily dítě, lékaři stále navrhují, aby antikoncepce nebyla opuštěna, nikdy nebude nadbytečná. Je nutné předem promyslet všechny body, protože pokud je těhotenství potvrzeno, musí být krmení prvorozeného dítěte dokončeno, protože zdroje těla matky, aby uspokojily potřeby dvou dětí současně, nemusí stačit.

Jak zjistit

Existuje šance na otěhotnění během menstruace, jak jsme již zjistili, ale jak určit oplodnění vajíčka? Pokud dojde k těhotenství, pak se v ženském těle zvyšuje obsah chorionického gonadotropinu. Jaký je jeho podíl v krvi, lze zjistit pomocí krevního testu.

Další spolehlivou metodou je těhotenský test. Tuto metodu můžete použít nejdříve 2 týdny po oplodnění..

Možnost početí během kojení existuje a neměla by být snížena. Pokud jste blázen do sexu, pak ve všech ohledech používejte kondom..

Navzdory skutečnosti, že v „kritických dnech“ je možné otěhotnět pouze s pětiprocentní pravděpodobností, dívky, které dítě neplánují, se během jeho menstruace nemusí vzdát užívání antikoncepce. Tím se jistě vyhnete nežádoucímu početí a chráníte před různými chorobami a záněty, které jsou sexuálně přenosné.

Pohlaví během menstruace: je možné otěhotnět?

Autor - Lena Tsyganok

Copywriter-novinář s více než 4 roky zkušeností. Dělám jen to, co mohu dělat kompetentně a efektivně.

 • 7937
 • 24 15 minut.

Většina žen zachází s menstruací jako s přirozenou antikoncepcí a žije s naprostou jistotou, že intimita během menstruace je zcela bezpečná. V důsledku toho nemohou ani předpokládat, že během ženských dnů je možné, jak se říká, „přiletět“. Existuje však kategorie žen, které se zajímají o svého gynekologa, je možné otěhotnět během menstruace?

Menstruační cyklus a fáze i

Hlavním krokem ke zjištění, zda je možné těhotenství s menstruací, je pochopit ženský menstruační cyklus, který je... složitý. Většina ženských cyklů trvá přibližně 28 dní, ale není tomu tak vždy a situace se může z měsíce na měsíc změnit.

Menstruační cyklus lze rozdělit do čtyř klíčových fází. Dny každé fáze vycházejí z průměrné ženy.

 • Menstruační fáze

Menstruační fáze začíná prvním dnem ženského období a trvá přibližně 5 dní, dokud krvácení neustoupí. Během této fáze je výstelka dělohy lemována a menstruační tekutina (krev) vystupuje pochvou - tomu se říká „menstruační cyklus“..

Téměř všechny ženy do určitého věku pociťují tyto příznaky každý měsíc. Existují různé typy období žen, od těžkých po bolestivé a nepravidelné - žádná žena nebude mít přesně stejné období.

 • Folikulární nebo proliferativní fáze

Folikulární fáze začíná také první den menstruace a trvá až polovinu cyklu (1-13 dní). Během této fáze stimuluje hypotalamus hypofýzu k uvolňování hormonu nazývaného folikuly stimulující hormon (FSH).

To způsobí zrání jednoho z folikulů v jednom z vaječníků, který obsahuje vejce. Jak tento folikul dozrává v těle ženy, zvyšuje se hladina estrogenu, což zase umožňuje vývoj děložní sliznice. Během tohoto období se tělo připravuje na oplodnění vajíčka..

14. den cyklu dochází k ovulaci v době zvýšené hladiny estrogenu. Hypofýza produkuje uvolňování luteinizačního hormonu (LH). Tento hormon způsobuje, že vaječník uvolní zralé vejce, které jde do nejbližší vejcovody..

 • Luteální nebo sekreční fáze

Luteální fáze menstruačního cyklu začíná bezprostředně po ovulaci a pokračuje až do samého konce (15-28 dnů). Během této doby se vajíčko uvolní směrem k děloze a má asi 24 hodin na oplodnění spermií. Spermie může přežít déle než vajíčko, takže po vstupu do dělohy asi o 5 dní dříve jsou spermie schopny vajíčko oplodnit.

Během této fáze také stoupají hladiny progesteronu, aby se připravila děloha, zatímco čeká na oplodnění a implantaci vajíčka. Pokud však vajíčko není oplodněno, vejce se rozpadne a hladiny estrogenu a progesteronu začnou rychle klesat. Pád těchto hormonů způsobí kontrakci hladké sliznice dělohy a menstruační fáze začíná znovu.

Okno pro plodnou ženu 2

To, zda je možné otěhotnět během menstruace, závisí na tom, kdy dojde k ovulaci v menstruačním cyklu ženy. Den ovulace se mění z cyklu na cyklus, zvláště pokud jsou vaše menstruace nepravidelné. Žena může během menstruace otěhotnět z fyzické intimity, pokud začne ovulovat na začátku svého cyklu nebo pokud celá její menstruace trvá mnohem déle než asi pět dní.

U většiny žen je těhotenství během menstruace nepravděpodobné, ale možné. Odpověď spočívá v tom, jak dlouho klesá „úrodné okno“ ženy..

V době ovulace dochází k uvolnění vajíčka, ale i zde jsou plodné dny, nebo jak se tomu říká „úrodné okno“. Tyto dny se považují za období 6 dnů před ovulací nebo 2. den po ní.

Zatímco muž je plodný každý den, období plodného období ženy trvá pouze 6 dní po celý cyklus. Proč jen 6 dní? Délka plodného okna je určena délkou života vajíčka plus délkou života spermií.

Spermie lze za příznivých podmínek skladovat ve vejcovodech až pět dní. Jakmile je vejce uvolněno, musí být oplodněno spermatem během 12-24 hodin, jinak se rozpadne. Když sečtete životnost spermií a životnost vajíčka, získáte plodné okno šesti dnů v cyklu od pěti dnů před ovulací do dne ovulace..

Vše, co potřebujete vědět o tom, zda je možné mít sex během menstruace a jak to udělat správně a bezpečně, si přečtěte v následujícím článku..

Těhotenství během menstruace 3

Je třeba si uvědomit, že všechny plodné dny nejsou vždy stejné. Musíte také vzít v úvahu dobu trvání celého menstruačního cyklu, který je zase rozdělen na krátký, standardní a dlouhý. Krátký může být 20 dní nebo méně, dlouhý je považován za 33 dní nebo více. Délka standardu se pohybuje od 22 do 30 dnů. Průměr normálního cyklu tedy představuje 26-28 dní..

Z učebnic biologie je známo, že k ovulaci dochází 14. den, tj. 14 dní po prvním dni menstruace. Úrodné okno - dny, kdy sex může vést k těhotenství - proto trvá od 9. do 14. dne. V tomto scénáři žena nemůže otěhotnět během menstruace, pokud je její menstruační cyklus normální..

Pokud vezmeme v úvahu průměrnou dobu trvání menstruačního cyklu, pak vajíčko podle anatomických zákonů pokračuje v cestě od 6 do 20 dnů. Pokud se však cyklus odchyluje od normy, pak se toto období zvyšuje nebo snižuje.

Dny blízké ovulaci s větší pravděpodobností otěhotní než dny před ovulací. Sex v den před ovulací, v nejlepším případě s pravděpodobností asi 30%, může vést k těhotenství. Pokud se oddáváte fyzické intimitě 6 dní před ovulací, šance na otěhotnění se sníží na 5%.

Ženské tělo však není stroj. Většina žen nemá ovulaci 14. den. Ve skutečnosti pouze 40% žen zažívá cykly, kdy plodné okno spadá zcela na dny stanovené klinickými pokyny. Čím dříve dojde k ovulaci, tím dříve je pozorováno plodné okno, které může spadnout v době samotné menstruace..

Obecně platí, že pokud je cyklus 23 dní, pak pravděpodobně dojde k ovulaci 9. den, a pokud je cyklus 33 dní, bude žena ovulovat 19. den. Ovulace trvá 12 až 48 hodin, ale protože spermie mohou přežít v těle asi pět dní, žena zůstává plodná až sedm dní nebo déle, což je poměrně široké úrodné okno.

Pokud k intimitě došlo v posledních několika dnech menstruace, spermie mohou přežít v těle ženy až 5-6 dní. Nástup časné ovulace, možná tři nebo čtyři dny po menstruaci, povede k tomu, že spermie oplodní dlouho očekávané vajíčko, což povede k těhotenství.

Ale i když předpokládáme, že žena zná přesný čas ovulace a nástup menstruace, je logicky vyloučeno početí během menstruačních dnů. Nastávají však případy, kdy žena otěhotní v těchto nejzákernějších dnech, což je také zcela pochopitelné, vezmeme-li v úvahu nepředvídatelnou povahu těchto dnů, stabilitu a životaschopnost spermií a někdy i nevysvětlitelné chování vajíčka.

Hlavní faktory ovlivňující možné těhotenství během menstruace 4

 • Existuje významný rozdíl v délce trvání ženského cyklu. Cyklus 19-22 dní je považován za krátký a nejpříznivější dny pro početí spadají na začátek menstruace.
 • Vitalita spermií. Tyto úžasné buněčné organismy mají zvýšenou aktivitu a obzvláště odolné a silné mají schopnost přežít několik dní a někdy i týden. K početí může dojít, i když alespoň jedna spermiová buňka z milionu přežije až do ovulace.
 • Nesprávná práce reprodukčního systému ženy, při které je narušena frekvence ovulace. Podobný jev nastává po potratech, potratech, porodu, císařském řezu během období přechodu. Čím starší je žena, tím více se zvyšuje procento porušení ovulačního rytmu, ale je lepší nepoužívat a doufat v takové změny v těle jako antikoncepci.
 • Spontánní ovulace. Podobný jev představuje zrání dvou vajec v jednom cyklu. To se nestává často, ale žádná žena z toho není imunní. Ovulace spontánní povahy je možná se silným orgasmem, významnými hormonálními, ale krátkodobými poruchami, může ovlivnit dědičnost, stejně jako nedostatek pravidelného sexuálního života.
 • Nesprávné užívání perorálních kontraceptiv. V případě, že žena přestane užívat antikoncepční pilulky těsně před menstruací, riziko otěhotnění během menstruace se významně zvyšuje. Perorální antikoncepce by měla být užívána podle pokynů - neměli byste doufat v menstruaci, nebudou žádné ústupky!

Je možné počat dítě po dobu prvního nebo druhého dne menstruace 5

Fyziologie ženy hraje důležitou roli ve fungování jejího reprodukčního systému. To zahrnuje dobu trvání menstruačního cyklu a četnost jeho výskytu. Podle gynekologů jsou první dva dny po nástupu menstruace považovány za nejbezpečnější, pokud došlo k nechráněnému sexu.

Během tohoto období je riziko otěhotnění 1-3%. Faktem je, že v prvních dvou dnech dochází k postupné obnově těla. A jak víte, pro početí je nezbytná produkce určitých hormonů, plod se také musí uchytit na stěně dělohy, což také vyžaduje z těla řadu enzymů a sloučenin.

Ale na samém začátku menstruace je značný nedostatek těchto prvků, a proto nemůže dojít k těhotenství. Pokud by však došlo k oplodnění, šance na udržení těhotenství jsou velmi malé..

Během tohoto období nemá tělo čas na produkci dostatečného množství hormonu progesteronu, který je zodpovědný za spolehlivé připojení embrya ke stěnám dělohy a úspěšný vývoj těhotenství. Pokud hormon nestačí, pak děloha začne odmítat plod, což vede k spontánnímu potratu.

Pokud došlo k pohlavnímu styku druhý den menstruace, nemusí dojít k otěhotnění ani kvůli skutečnosti, že je vstup do děložní dutiny uzavřen spermatem, nebo kvůli intenzivnímu oddělení endometria.

Navzdory skutečnosti, že těhotenství druhého dne menstruace z výše uvedených důvodů je minimalizováno, stále zůstává docela možné.

Je možné cum během menstruace? O tomto, a nejen, si přečtěte v našem článku déle odkazem.

Jak můžete zabránit těhotenství 6

Aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, doporučuje se vždy používat antikoncepční ochranu, ať už jde o antikoncepci nebo kondomy, nebo dokonce spirálu. U tak důležitého problému byste se neměli spoléhat na žádné jiné preventivní metody, jako je sprchování nebo přerušovaný styk, protože nefungují. U žen s cyklem, který žije sám, je nespolehlivá také kalendářní metoda počítání dnů..

Spermie po ejakulaci stoupá velmi rychle - může dosáhnout krčku a dostat se dovnitř za pouhých 20 minut, proto je pošetilé doufat ve sprchu a všechny druhy praní, protože vás nezachrání před těhotenstvím. Pokud jde o přerušený styk, muž, když je velmi vzrušený, vylučuje čirou tekutinu, jakési mazivo (pre-ejakulát). Tato tekutina je nezbytná pro hladké zavedení penisu do ženské vagíny (příroda se o to postarala).

Samotné mazivo není sperma a neobsahuje jeho složky, nicméně po předchozí ejakulaci se do něj může dostat malé množství spermatu. A protože sperma je opravdu koncentrovaný materiál, stačí jedna nebo dvě kapky k obohacení lubrikantu spermiemi. Takže i když muž přeruší pohlavní styk a nehromadí se u ženy, mazivo může dobře převzít funkci spermií.

Bude proto pro vás zajímavé prostudovat materiál na téma, zda je možné otěhotnět z mužského výtoku, dále na odkazu.

AsyaSay ♀ Je možné otěhotnět během menstruace

Menstruace je cyklický jev, a proto by intervaly mezi jednotlivými obdobími měly být přibližně stejný počet dní. Cyklus je u různých žen odlišný, protože je určen individuálními vlastnostmi těla, dědičností, přítomností nebo nepřítomností nemocí a dokonce i způsobem života, který žena vede.