Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Jaké výtoky se vyskytují před menstruací a během těhotenství z pochvy: příznaky a rozdíly

Výtok od ženy nebo dívky z pochvy je považován za indikátor zdraví, přirozeného a povinného fyziologického reprodukčního vývoje, který vám umožňuje otěhotnět, nosit a porodit zdravé dítě. Některé výtoky se objevují těsně před menstruací, jiné se objevují v přítomnosti patologií. Některé sekrece však mohou naznačovat těhotenství. Výtok před menstruací a během těhotenství: rozdíly, diferenciace a podrobný přehled funkcí dále.

PMS nebo časné příznaky těhotenství

Menstruace a těhotenství jsou přirozené podmínky pro ženu v různých fázích jejího života. Pokud však existuje touha porodit dítě, existuje mnoho obav a úzkostí, které vám nedovolí dívat se na tyto procesy s „čerstvým pohledem“, vyvstávají pochybnosti, zda se skutečně jedná o projevy raného těhotenství nebo PMS?

Každý výboj je charakterizován sekrety různé hustoty a barvy. Nečistoty hlenu nebo krvavý, světle růžový odstín v některých fázích je považován za normu, v jiných situacích - projev patologie. Je obtížné nezávisle určit rozdíl mezi normou a patologií, zvláště pokud neexistují žádné předchozí zkušenosti s těhotenstvím. Měli byste však vždy věnovat pozornost kvalitě a množství tajemství. Takový výtok varuje před počátkem početí, signalizuje blížící se nemoc.

Jak rozlišovat mezi příznaky PMS a počátkem oplodnění vajíčka doma bez vnější pomoci? K tomu musíte znát některé obecné charakteristiky, které naznačují jak početí početí, tak menstruaci. Tyto symptomatické projevy jsou identické, často je jednoduše nemožné je samostatně rozlišit:

 1. Bolest na hrudi. Prsní edém je stejný proces pro časné těhotenství a pro PMS. Takto zpravidla mléčné žlázy reagují na přítomnost hormonů, které jsou ve stejném množství s nástupem oplodnění a s odlupováním endometria. Pouze v případě oplodnění takové příznaky nezmizí do 12-14 týdnů a při menstruaci bolest zmizí druhý den po zahájení nového cyklu (s krvácením).
 2. Bolestivost v břiše. Bolest, která je pozorována v dolní části břicha, téměř v blízkosti dělohy, může být také známkou raného těhotenství a PMS současně. Jediným rozdílem je, že s nástupem oplodnění by se takové bolesti neměly zvyšovat a zesilovat. Během menstruace je bolest pozorována jak před nástupem krvácení, tak v prvních dnech menstruačního cyklu.
 3. Depresivní nálada, změna radosti a smutku. Změny nálady během embryonálního vývoje a před menstruací lze také snadno zaměnit a odlišit. Změny nálady jsou způsobeny stejným hormonem, který vyvolává bolest a otoky na hrudi - progesteronem a prolaktinem. Při nošení dítěte tento stav přetrvává po dlouhou dobu, zesiluje se záchvaty slzavosti a ospalosti, s menstruací, tyto projevy zmizí s nástupem krvácení.

Pouze lékař může na základě získaných údajů z výzkumu určit, co se nyní děje s tělem - vývoj dítěte nebo menstruace. Samozřejmě před každou menstruací nestojí za to měřit hladinu gonadotropinu v ranní moči, ale pokud existovaly předpoklady pro oplodnění a pocity bolesti jsou vnímány akutněji než kdy dříve, můžete provést studii biologického materiálu na přítomnost gonadotropinu.

Dokonce i sotva viditelný, slabý druhý proužek, který se objevil na testu, naznačuje těhotenství. Zatím není mnoho gonadotropinu, a proto je testovací reakce tak nejednoznačná, ale k určení přebytečného těhotenského hormonu v počátečních fázích stačí. Pro monitorování můžete po několika dnech provést studii.

Dalším důvodem, proč lze podezření na těhotenství, je projev drozdů ve zvláště akutní formě. Je pravidlem, že většina žen na začátku semestru, dosud nemá podezření na své zajímavé postavení, zaznamenává intenzivní uvolňování sekrece mléka z pochvy. Vypouštění sýrů není eliminováno jako dříve pomocí svíček a intenzita svědění nezmizí.

Drozd v počátečních obdobích těhotenství je přirozeným projevem hormonálních změn, ke kterým dochází také v pochvě. Mikroflóra, která obsahuje velké množství laktobacilů, reaguje ostře na změny sekrece sliznice, která nyní obsahuje velké množství progesteronu uvolňovaného z žlutého tělíska při uvolnění vaječníku do děložní dutiny. V průběhu času tyto příznaky vymizí bez další léčby..

Jaký výtok jde se zpožděním menstruace během těhotenství

Zpoždění menstruace je prvním, ale ne jediným příznakem úspěšného početí. Vajíčko, které nedávno dostalo sperma, nyní potřebuje hormonální podporu. Teplota dělohy stoupá, což také vyvolává zvýšení bazální teploty. Kromě toho se hormony produkují na signál hypofýzy, v intenzivní fázi a práci nadledvin, které nyní také zajišťují hormonální pozadí ženy.

Všechny tyto změny v těle nemohou zůstat nezměněny v těle a náladě ženy. Změny nálady, slzavost, zvýšená citlivost bradavek, změny chuťových preferencí a stále sotva znatelné nepohodlí v žaludku, doprovázené vzácnými stolicemi nebo změnou intenzity výtoku této povahy - to vše jsou projevy raného těhotenství. Žena není schopna si všimnout prvních symptomatických projevů, ale pokud dříve již došlo k těhotenství a porodu, žena si takové změny včas všimne.

Gynekologové tvrdí, že rozdíl mezi těhotenstvím po přirozeném porodu by neměl být větší než 5 let, s císařským řezem - ne více než 7 let. Jinak je proces těhotenství a porodu přirovnáván k prvorodičnému. Tělo „zapomíná“ na stav těhotenství, všechny procesy je třeba znovu zažít.

Jak odlišit výtok během početí od předzvěstí menstruace? Nejprve je PMS doprovázeno agresivními výkyvy nálady, zatímco při přenášení jsou výkyvy nálad slzavost, apatie a ospalost. Kromě toho je výtok před menstruací (PMS) a na začátku těhotenství odlišný..

Typický výboj s PMS:

 1. Bělavý výtok s nečistotami nahnědlé zakalené konzistence. Po tomto výtoku není cítit žádný zápach, jejich intenzita se však zpravidla zvyšuje, druhý, třetí den začíná pravidelné menstruační krvácení, které je doprovázeno bolestivou bolestí v podbřišku.
 2. Průhledný výtok, který je pruhovaný krví, ale bez zápachu. Výboj má obvykle průhlednou základnu, do které se v průběhu času přidávají krvavé konzistence. Neměly by být žádné nečistoty pachů třetích stran, hlien nazelenalého nebo černého odstínu. Zvyšuje se také objem sekrecí, které se mění v menstruační krvácení.

Výtok, který je zaznamenán se zpožděním v početí:

 1. Průhledný hlen, který nemá žádný zápach, lze pozorovat mírnou příměs hnědé barvy, která jen časem zmizí bez zvětšení objemu.
 2. Nejasné, bělavé sekrety bez krevních nečistot, možné krvavé cévní pruhy v zanedbatelném množství, které je těžké si všimnout. Takové sekrece lze zaznamenat pouze na bílé látce kalhotkových vložek..
 3. Nažloutlý nebo béžový výtok, který má konzistenci husté zakysané smetany, nečistoty hlenu. Takové větve mají zpravidla stejnou konzistenci, nezvyšují počet a nejsou doprovázeny bolestí. Během těhotenství můžete také pozorovat béžový výtok, prsa a jeho citlivost se také nemění, ale pouze roste, velikost poprsí se zvětšuje.

Jakékoli změny s nečistotami v krvi a nepříjemným stojatým zápachem jsou důvodem pro kontaktování gynekologa o pomoc. Stojí za to vyloučit zánětlivý proces, stejně jako infekce genitálního traktu..

Známky těhotenství - výtok

Vaginální výtok během porodu je stálým a nedílným společníkem každé ženy. Taková přítomnost sekrecí z porodního kanálu je však vynikající volbou pro stanovení normy a patologie. Dojde-li k abnormálnímu vývoji patogenní flóry, reaguje vaginální prostředí okamžitě a uvolní nepříjemný zápach a krvavé sekrety. Pomocí slizovité krvavé konzistence je možné určit abnormality během těhotenství, které nejčastěji naznačují odlupování placenty, vyvolávají komplikace a potraty. Včasné stanovení anomálie umožňuje nejen identifikovat patologii, ale také eliminovat nebezpečné příznaky zastavením zánětlivého procesu.

Výtok na začátku těhotenství má rozdíly, které umožňují charakterizovat proces těhotenství jako normu nebo jako patologii. Krvavý výtok ještě před nástupem pravidelné předpokládané menstruace naznačuje, že došlo k oplodnění, ale vejce se nestihlo připojit, nebo se připojilo pozdě. Hormonální změny, které vyvolávají odloučení endometria, a tudíž krvácení, nepoškodí dítě, ale přejdou přes oplodněné vajíčko.

Výtok v malých množstvích se zpravidla také nápadně liší od obvyklé menstruace. Mají mnohem menší objem a trvání menstruačních dnů s výtokem netrvá déle než tři dny. Pokud hrudník nepřestane bolet ani po krvácení, je to důvod k návštěvě gynekologa, který určí nejen těhotenství, ale také stanoví přesné období s přihlédnutím k očekávané menstruaci.

Proč hrudník bolí před menstruací

Edém mléčných žláz během těhotenství je přirozeným projevem, který naznačuje nástup početí. Progesteron, který zajišťuje udržování normálního prostředí pro těhotenství a zrání vajíčka, je zpočátku vylučován žlutým tělem, poté je placenta již schopna poskytnout dítěti vše, co potřebuje. Prsní žláza však reaguje na koncentraci hormonů se zvětšením, bolestivostí a dokonce svěděním..

Příprava na narození a krmení dítěte po porodu probíhá dlouho předtím, než uvidí svět. Mléčná žláza je připravena krmit dítě i v případě jeho předčasného vzhledu, ale stojí za to udělat skvělou práci na hormonální a fyziologické úrovni. Prsa jsou nalita kvůli skutečnosti, že alveoly zvětšují objem, který byl před těhotenstvím nepostřehnutelný, dívčí prsa byla jednotná, pružná a napnutá. Nyní bude vyžadovat čas, trpělivost a správnou osobní hygienu, aby se udržel stejný tvar..

Příchod pravidelné menstruace a těhotenství

Pokud nastal čas na menstruaci, jak děloha reaguje na pravidelné krvácení, není tento proces početí pro tělo alarmující, stresující? Početí a plodení je přímým účelem dělohy a celé reprodukční funkce ženy. K přípravě těla dochází každý měsíc, a proto i když dojde k početí, tělo (se zkušenostmi nebo bez) ví, jak postupovat..

Příchod pravidelné menstruace je doprovázen bolestivostí, případně brněním v oblasti hrudníku. Tento trend ne vždy přetrvává, ale lze ho pozorovat až do konce těhotenství. Mnoho žen současně zaznamenává skutečnost, že bolestivé příznaky přecházejí v době, kdy měla být v kalendáři menstruace, PMS přechází v mírnější formě, ale tento trend přetrvává..

Pouze 15% těhotných žen si všimne symptomů PMS v době, kdy by měla proběhnout plánovaná menstruace, zbývajících 85% nezaznamená žádné změny nálady ani vjemů..

Známky PMS

Jak rozlišit příznaky PMS s určitým těhotenstvím již nebo pokud je podezření před nástupem menstruace? Stojí za to věnovat pozornost zvláštním rozdílům, které signalizují začátek vývoje těhotenství. Nejprve je to nevolnost, pálení žáhy, zvracení se ne vždy objeví a nejčastěji na pozadí přejídání, tučných jídel.

Známky PMS s prokázaným těhotenstvím se neliší od obvyklých příznaků před menstruací:

 • podrážděnost;
 • infantilismus;
 • touha jíst kyselé, sladké nebo čokoládové;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • zvýšená potřeba příjmu tekutin, neustále vysychá;
 • bolesti žaludku, ale bolest je snesitelná;
 • ospalost je doprovázena výkyvy nálady;
 • špatná kvalita spánku, citlivost ve spánku;
 • poruchy spánku s posunem ospalosti ve dne;
 • něha a překrvení bradavek;
 • v pozdějších stadiích kvůli zvýšení citlivosti lze pozorovat výtok z bradavek - kolostrum v sedmém, osmém měsíci těhotenství, několik kapek.

Obecně nejsou bolestivé příznaky pozorovány v takové výrazné formě, mají povahu nízké bolesti se zvyšujícími se symptomatickými projevy pouze během očekávané menstruace. Normálně by neměly být pozorovány žádné výtoky a křečové bolesti.

Známky těhotenství, které se objevují v raných fázích vývoje dítěte, se nezintenzívňují a mají stabilní bolestivé příznaky. Je také důležité sledovat intenzitu zvracení, pokud existuje. Například normálně, s normálním vývojem těhotenství bez komplikací, by měla nevolnost zmizet večer. Pokud je zvracení pozorováno více než 10krát denně a v noci tyto příznaky nezmizí, bude nutná stabilizace stavu pomocí léků. Kromě dehydratace je těhotná žena vystavena riziku potratu nebo intoxikace.

Inkompatibilita rodičů často vyvolává odmítnutí plodu tělem matky. Rizikovým faktorem těhotenství u ženy s negativním faktorem Rh je také odmítnutí plodu s pozitivním Rh.

Příznaky těhotenství

Všechny příznaky, které naznačují těhotenství, ženy studují dlouho před nástupem oplodnění. Avšak za přítomnosti jasných nebo slabých příznaků se pozorování připisují otravě, reakci na léky nebo jiným projevům. Mezitím existují určité příznaky těhotné ženy, které nevyvolávají otázky:

 1. Nevolnost je způsobena reakcí těla na hormony.
 2. Zvracení je toxikóza nebo slabá intoxikace mateřského těla hormony. Při velkém a ostrém uvolňování hormonů je pozorována charakteristická reakce těla - otrava v mírné formě. Se stabilizací hormonálního pozadí dochází ke snížení nevolnosti a zvracení. Je pozoruhodné, že při zvýšené kyselosti nebo při onemocněních trávicího systému je pozorována exacerbace pocitu nevolnosti, bude zapotřebí další léčba.
 3. Časté močení. Časté nutkání jsou také způsobeny stejným hormonem - progesteronem. Dráždí všechny sliznice, včetně tkání močového měchýře. Naléhání na močení je často falešné, tento stav zmizí s poklesem hormonu po třetím měsíci embryonálního vývoje dítěte. Příznaky se opakují v pozdním těhotenství, kdy plod klesá a tlačí svou váhou na močový měchýř.
 4. Neschopnost nasávat žaludek. Mnoho těhotných žen si všimne, že při početí dochází k nadýmání. Ve skutečnosti je plod stále dostatečně malý, aby zvětšil břicho, ale hormonální změny zde spouštějí změny. Břicho nelze vtáhnout jako dříve, zatímco jiné symptomatické projevy ještě nejsou pozorovány.
 5. Změny bazální teploty. Ke zvýšení tělesné teploty obecně nedochází, je pozorována pouze lokální reakce v důsledku početí. Chcete-li zachovat plod, tělo zvyšuje teplotu, pracuje na principu inkubátoru: při požadované teplotě se dítě vyvíjí podle potřeby, nárůst indikátorů lze měřit pouze ráno, bez vstávání z postele, bez jídla. Teploměr bude mít zpravidla čísla na 37,3 - 37,5 stupních. To naznačuje, že těhotenství postupuje podle očekávání..
 6. Emoční nestabilita se vyvíjí na pozadí neustálé únavy. Tento stav je vyvolán produkovaným hormonem prolaktin a progesteron. Estrogen je stále v malém množství, ale také vyvolává změny v emočním stavu ženy. Takové rozdíly se objeví během těhotenství, ale ne tak živě jako v prvním a posledním týdnu těhotenství..
 7. Výrazné preference chuti. Touha jíst mléčný výrobek nebo sledě zpravidla nevyvolává podezření, ale pokud se taková situace opakuje několik dní po sobě, pak je důvod uvažovat o koncepci, která přišla. Tato závislost na potravinách je způsobena kompenzací mikroelementů, které nyní směřují k produkci hormonů ve větším množství než dříve..

Stojí za zmínku skutečnost, že ne všechny ženy mají v počátečních stádiích příznaky těhotenství. Dochází tedy ke snížení příznaků poté, co žena užívala antikoncepci po dobu nejméně tří měsíců - antikoncepční léky. V tomto případě dochází k hormonálním změnám obvyklým tempem, náhlé změny nejsou pozorovány, intoxikace na pozadí nástupu početí není tak jasná.

Zvláštní okamžiky

Rozdíly mezi normálním výtokem během těhotenství a anomáliemi jsou způsobeny řadou drobných projevů, které je důležité si včas všimnout. Ve většině případů je třeba si uvědomit, že špinění v počátečních obdobích je projevem normy, pouze pokud nedojde ke zvýšení příznaků.

Gynekologové těmto projevům zpravidla nepřikládají velký význam. Pokud se symptomatické projevy zvýší, objeví se další příznaky, jako je bolest břicha, absence edému prsu, zvýšení vaginálních konzistencí, pak stojí za to mluvit o patologii těhotenství, o rizicích, která by měla být předem předvídána.

Doporučuje se věnovat zvláštní pozornost barvě výboje. Jakákoli směs světle zelenkavých, žlutých, růžových nebo hnědých barev by měla způsobovat bdělost, pokud jsou současně bolesti břicha. Například bolest břicha spasmodické povahy se zelenkavými sekrety je projevem infekce, která přispívá k potratu, tvorbě vývojových abnormalit u plodu. Riziko navíc přetrvává kdykoli během těhotenství..

Snížení příznaků těhotenství by mělo také nastat postupně, prudké změny a snížení zaoblení prsu, prudké zastavení nevolnosti a citlivosti naznačuje prudký pokles hormonů v krvi, který může vyvolat potrat, zmrazení.

Je docela obtížné určit výtok jako prekurzory těhotenství nebo PMS samostatně, ale je možné, pokud budou všechny vlastnosti a pozorování zohledněny několik dní. Je důležité si uvědomit, že těhotenský test neposkytuje 100% přesná data, a proto byste neměli být naštvaní, pokud i taková studie ukazuje negativní výsledky.

Jak ukazuje praxe gynekologů, hladina hCG je přesně stanovena pouze vyšetřením krve, a proto při nejmenším podezření na těhotenství stojí za to se poradit s porodníkem, který potvrdí vaše milované odhady.

Povaha výtoku před menstruací: možnosti normy nebo patologie

Jedním ze znaků poruchy reprodukčního systému je neobvyklý výtok před menstruací. Ženy proto potřebují vědět, zda jsou tyto změny normální a co naznačuje nástup patologického procesu. To je jediný způsob, jak včas identifikovat problém a vyhnout se vážným následkům..

Výtok před menstruací u zdravých žen

Ne všechny ženy vědí, jaký by měl být výtok před menstruací. Normálně jsou prakticky neviditelné, protože se část kapaliny odpařuje a vytéká z ní jen malé množství..

Leucorrhoea před menstruací se vyznačuje takovými ukazateli, jako jsou:

 • objem - v závislosti na které fázi cyklu se množství pohybuje v rozmezí 0,06-4 ml;
 • konzistence - s přihlédnutím ke dni cyklu jsou obvykle krémová, viskózní a tekutá leukorea;
 • barva - světlý, průsvitný nebo bílý hlen;
 • struktura je jednotná, ale přítomnost malých hrudek je možná;
 • vůně - chybí.

2 týdny před menstruací

Normální je výtok před menstruací. Jsou pozorovány ve všech fázích cyklu, ale mají odlišný charakter. Pokud je ihned po menstruaci tajemství tekuté, pak se blíží ovulaci sekrece hlenu jako sople.

Objem leucorrhoea se zvyšuje. Jsou světlé, někdy šedavě šedé, ale častěji průsvitné s bílým odstínem. Normálně jsou pružné, slizké a nemají žádný zápach..

Bližší ke svému období

Tajemství, které začíná vystupovat 10 dní před kritickými dny, se mění. Normální výtok před menstruací má krémovou konzistenci. Jejich počet klesá. Je to tlusté, skromné ​​a skromné..

Barva hlenu se pohybuje od bílé po světle béžovou. 4 dny před menstruací se stává velmi málo. Předmenstruační výtok během tohoto období je bez zápachu.

1-2 dny před menstruací

Výtok 3 dny před menstruací bude méně hojný. Stále mají krémovou konzistenci. Jejich barva je bílá s béžovým odstínem.

V předvečer menstruace (2 dny nebo jen den) může být ve spodním prádle malé množství krve. Tyto změny jsou považovány za normu. Výtok několik dní před tím, než bude menstruace vzácná..

Proč se výtok objevuje před menstruací a o čem mluví

Výtok týden před menstruací a ve všech ostatních fázích cyklu se považuje za normu. V těle dochází k biologickým procesům spojeným s produkcí hlenu vestibulem pochvy a žlázami dělohy. Kromě toho je umírající tkáň odmítnuta, což se v důsledku toho dostane do leucorrhoea. Je to kvůli potřebě zvlhčit pochvu, díky čemuž je povrch chráněn před různými poškozeními a pronikáním infekcí..

Výtok před menstruací pravidelně mění konzistenci a úroveň kyselosti kvůli zvláštnostem fyziologických procesů, ke kterým dochází v těle v určité fázi cyklu. Díky tomu jsou vytvořeny vhodné podmínky pro úplné zrání vajíčka a úspěšné oplodnění..

Varovným signálem je nedostatek změn v konzistenci a objemu hlenu. Povaha výboje by měla odpovídat fázi cyklu.

Stav sliznic a činnost žláz přímo závisí na hladině progesteronů a estrogenů. Na základě toho je zřejmé, že takové porušení je známkou hormonální nerovnováhy..

Normální leucorrhoea během ovulace, kdy je zaznamenáno zrání vajíčka, se stává hojnější. To usnadňuje spermiím pohyb do vejcovodů, aby se setkaly s gametou. Při absenci hnojení množství hlenu klesá. Beli vypadá každý měsíc stejně. Změna jejich charakteru naznačuje problém..

Barva bělosti přímo závisí na hormonálním pozadí, složení krve a jeho schopnosti srážet se, stejně jako na metabolismu. Krvavý, hnědý a bílý hlen je považován za normální, ale někdy naznačuje vývoj patologie.

Jednou z hlavních podmínek pro normální průběh je absence nepohodlí, svědění a dalších nepříjemných pocitů.

Patologický výtok

Charakteristickým rysem patologické leucorrhoea je jasná, bohatá barva. U hlenu je často pozorován výtok z pěny, hrudek a sraženin, hnisu a krve. Kromě toho je nepříjemný zápach. Žena má bolestivé pocity v genitáliích a dolní části břicha. Výskyt patologických sekretů různých typů je způsoben vývojem závažných onemocnění, která vyžadují léčbu.

Mezi důvody těchto změn patří:

 • hormonální nerovnováha;
 • infekční a zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů;
 • tvorba nádorů v děložním čípku nebo jeho dutině.

Samostatně stojí za zmínku, jaký výtok před menstruací je pozorován v případě užívání perorálních kontraceptiv a při instalaci nitroděložního tělíska. Hlen v prvních třech měsících poté zkrvavěl, někdy je dokonce i černé tajemství. S nástupem čtvrtého cyklu by se vše mělo vrátit do normálu. Pokud se tak nestane, měli byste vyhledat pomoc od gynekologa.

Bílý hlen uvolněný během cyklu naznačuje onemocnění pohlavních orgánů:

 1. Drozd. Oblast kolem pochvy svědí, objevuje se svědění, výtok je kýčovitý, získává nepříjemný kyselý zápach.
 2. Cervicitida. Existuje hojná leucorrhoea doprovázená nepříjemnými pocity v bederní oblasti a břiše.
 3. Vaginóza. Pozoruje se výskyt výtoku s rybím zápachem. Žena poznamenává, že se zvětšil objem, zejména po sexu. Toto onemocnění je vyvoláno porušením mikroflóry vaginální sliznice a přítomností velkého počtu patogenních mikroorganismů v ní.

Hnědé skvrny nebo hojný vaginální výtok jsou způsobeny následujícími patologiemi:

 1. Endometrióza Je možný výskyt jak rozmazaného hlenu, tak silného krvácení.
 2. Dysplazie, eroze nebo leukoplakie děložního čípku. V důsledku poškození sliznic se může objevit leucorrhoea neobvyklého zbarvení.
 3. Nádory, cysty a polypy vaječníků. Hnědý rozmazaný hlen se objeví před a po kritických dnech. Existuje riziko krvácení.

Žlutý a zelený výtok u žen se objevuje s různými zánětlivými procesy vyskytujícími se v urogenitálním systému a pohlavně přenosnými chorobami.

Za účelem zjištění příčiny výskytu patologického výboje se provádějí laboratorní studie a používají se hardwarové a instrumentální diagnostické metody. Teprve poté je předepsán průběh léčby..

Leucorrhoea před kritickými dny je považována za normální a je pozorována u všech žen. Musíte však pečlivě sledovat povahu hlenu, jeho strukturu a vůni. Jakékoli změny jsou důvodem pro úplné posouzení. Tyto příznaky často naznačují vývoj onemocnění, která mohou způsobit vážné komplikace. Pouze za předpokladu, že nedojde k nepohodlí, nepříjemnému zápachu, barva hlenu se nezměnila, není důvod k obavám.

Příčiny výtoku před menstruací

Biologické procesy, které probíhají v ženském těle během menstruačního cyklu, jsou spojeny s přípravou na oplodnění vajíčka. Ve větší míře dochází ke změnám v endometriu, mění se povaha práce žláz. Výtok před menstruací je přirozený jev, ale v některých případech naznačuje dysfunkci reprodukčního systému.

Před menstruací může dojít k odlišnému výtoku

Proč je před menstruací výtok

Výtok před menstruací u žen je fyziologický jev spojený s kolísáním hormonálních hladin, ke kterým dochází během menstruačního cyklu. Zvýšení estrogenu v předmenstruační fázi vyvolává zesílení slizničního epitelu dělohy, zvyšuje se jeho zásobení krví, děložní čípek začíná intenzivně produkovat cervikální hlen.

Výtok se zpravidla vyskytuje týden před menstruací, doprovázený tažením bolesti v podbřišku a otokem mléčných žláz.

Po skončení regulace hladina estrogenu klesá, progesteron se začíná zvyšovat. Podílí se na začátku cyklu na obnově hlubokých vrstev endometria, sekrece se v tomto období zastaví.

Hormony ovlivňují výtok před menstruací.

Jaký výtok je normální před menstruací

Procesy probíhající v různých fázích cyklu jsou způsobeny periodickými změnami ve vaječnících a endometriu. Hlavní funkcí je vytvoření optimálních podmínek pro implantaci zygoty do dělohy. Fáze změn jsou uvedeny v tabulce.

Menstruační fázeZměny sekreční funkce
FolikulárníBěhem tohoto období dochází k oddělení a odstranění vnitřní vrstvy endometria, začíná krvácení z děložní dutiny, které trvá 3 až 7 dní.
OvulačníSedmý den cyklu se uvolňuje LH (luteinizační hormon), jeho působením se sekrece stávají co nejvíce tekutými a objemnými.
LutealV této fázi se zvyšuje růst progesteronu, mění se vlastnosti vrstev endometria. Rozdělení genitálního traktu mají hustou konzistenci. Na konci fáze je výtok 10 dní před menstruací krémový, bílý, někdy nažloutlý.

U zdravé ženy normální výtok před menstruací nezpůsobuje nepohodlí a nepohodlí.

Struktura emitované kapaliny by měla být homogenní, bez pruhů a nepříjemného zápachu, která nezpůsobuje podráždění.

Někteří zástupci slabšího pohlaví mohou 3 dny před menstruací u sebe pozorovat malé špinění. Epiteliální složky vnitřní děložní dutiny se začnou odlupovat postupně, několik dní před nástupem měsíčního krvácení.

Menší krvácení může být normální 3 dny před menstruací

Co může být výboj

Povaha výtoku před menstruací má velký význam. Po vyhodnocení barvy, konzistence, vůně tajemství je stanoven celkový stav těla, možné odchylky.

Patologický cervikální hlen je často spojován se zavlečením drozdové houby, Escherichia coli, virů. Důležitá jsou také různá zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů, hormonální poruchy způsobené endokrinními chorobami nebo příjem syntetických hormonů..

Hnědá a černá

Vzhled tmavě zbarveného cervikálního hlenu uprostřed cyklu nebo v předvečer menstruace naznačuje přítomnost sražené krve ve složení tajemství. Důvodem je: instalace nitroděložního tělíska nebo gynekologická onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • benigní novotvary reprodukčního systému (myom, lipom, fibroidy);
 • narušení integrity vaginální sliznice (potrat, porod, sprcha).
Příčinou výtoku může být eroze děložního čípku.

Krvavé problémy

Vzhled špinění před menstruací, 1-2 dny před očekávaným datem, je přirozený proces. To naznačuje předčasný nástup menstruačního krvácení..

Výtok s krví 5 dní před menstruací signalizuje poškození cév v důsledku následujících poruch:

 • patologické šíření vnitřní vrstvy stěn dělohy doprovázené krvácením a akutní bolestí (adenomyóza, endometrióza, polypy);
 • endocervicitis, která začala v důsledku prasknutí děložního čípku během porodu, kyretáže dělohy a dalších chirurgických zákroků;
 • dysplastické změny a eroze vaginální části děložního čípku;
 • užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv;
 • mimoděložní těhotenství.
Perorální antikoncepce může vyvolat krvácení

Žlutý a zelený výboj

Specifické zánětlivé procesy ženských pohlavních orgánů jsou výsledkem poškození vaginálních Trichomonas, chlamydií, gonokoků. Pacienti si často stěžují na hojný, páchnoucí a pěnivý výtok před menstruací.

Žlutý odstín vylučovaného hlenu, je hnisavého původu, se vyskytuje na pozadí zánětu vnějších a vnitřních pohlavních orgánů: vulvitida, bartholinitida, kolpitida.

Pokud se po pohlavním styku objeví hojný žlutý hlen, znamená to, že mužské spermie vstoupilo do pochvy. Zelenavý výtok před menstruací s hnilobným zápachem, pocit pálení je charakteristický pro latentní pohlavně přenosné choroby (STD).

Zda výběr může chybět

Absence leucorrhoea během celého menstruačního cyklu může naznačovat zhoršení činnosti tubulárních děložních žláz (krypt), které se otevírají do lumen dělohy. Tento stav nastává během premenopauzálního období..

Aby nedošlo k narušení cyklu, nemůžete nekontrolovatelně užívat hormonální pilulky.

Užívání hormonálních léků obsahujících fytoestrogeny bez lékařského předpisu vede k poruchám činnosti endokrinního systému. Což zase ovlivňuje sekreční funkci v těle.

Stresující situace, psychické trauma, špatné návyky mohou přispět k odchylkám v práci ženského reprodukčního systému.

Jaké výtoky před menstruací mohou naznačovat těhotenství

Vaginální výtok před menstruací může ženu varovat před rozvojem onemocnění nebo před nástupem těhotenství. V raných stádiích je pozorován bílý hustý hlen, který se vylučuje v malých objemech..

Šestý den po oplodnění se vajíčko implantuje do děložní dutiny. V některých případech během tohoto období dochází k drobným krátkodobým sekretům s krevními pruhy..

S nástupem potratu se bolest v dolní části břicha zesiluje, získává charakter kontrakcí a je pozorováno silné krvácení. Nevyžaduje pomalou hospitalizaci v nemocnici.

O čem hovoří hnědý výtok před menstruací, viz toto v tomto videu:

Kdy navštívit lékaře

Sekrece před menstruací je normální proces a neměl by být alarmující. Doporučuje se vyhledat radu odborníka v následujících případech:

 • prodloužené vylučování sliznice zelené, šedé, černé;
 • přítomnost tmavých sraženin, krve, hnisu;
 • ostrý nepříjemný zápach;
 • bolest a nepohodlí při pohlavním styku, močení;
 • výtok je doprovázen pálením, zarudnutím, otoky zevních pohlavních orgánů;
 • nauzea, zvracení, teplota těla stoupá.

Jakékoli změny v povaze výtoku by měly ženu upozornit. Moderní diagnostické metody umožňují rozpoznat příznaky mnoha chorob v raných stádiích. To pomůže vyhnout se vážným komplikacím, negativním účinkům na tělo a zachovat křehké zdraví žen..

Měly by mít ženy výtok před menstruací, jaká je jejich barva, vůně a konzistence v normě?

Leucorrhoea nebo výtok před menstruací se vyskytuje téměř u všech žen. Častěji jsou spojovány s předmenstruačními změnami v těle a jsou považovány za známku zdraví..

Zvýšení vaginální sekrece však ne vždy naznačuje bezprostřední nástup menstruace - příčinou výtoku může být nástup těhotenství a také infekční nebo neinfekční onemocnění. Aby bylo možné včas identifikovat porušování předpisů a udržovat zdraví žen, je důležité vědět, jak vypadá odchylka od normy..

Pokud by došlo k předměsíčnímu propuštění u žen

Žlázy pochvy neustále produkují slizniční sekrece. Změny hormonálních hladin ovlivňují práci žláz. Blíže k menstruaci se zvyšuje obsah progesteronu. To vede k tomu, že endometrium (vnitřní povrch dělohy) bobtná a zvyšuje se sekreční aktivita vaginálních žláz.

Na otázku, zda by mělo dojít k výtoku před menstruací, lze odpovědět kladně. Malé skvrny na prádle nebo polstrování, které nejsou doprovázeny zhoršením pohody (pálení, bolest, svědění), by neměly vzbuzovat obavy..

Nedostatek výtoku před menstruací může naznačovat nedostatečnou produkci estrogenu nebo to může být důsledek fyziologických důvodů. Sekreční činnost vaginálních žláz kromě hormonálního pozadí ovlivňuje věk, pravidelnost intimního života, stravovací návyky, užívání antikoncepce a některé další faktory.

Pokud vás něco obtěžuje, musíte se poradit s lékařem

Jaké jsou

Nejprve stojí za zvážení, z čeho se skládá výtok u žen před menstruací. Složení vypouštění zahrnuje:

 • produkce sekrece cervikálního kanálu a pochvy;
 • exfoliované mrtvé epiteliální buňky;
 • laktobacily a oportunní mikroorganismy (tvoří vaginální mikroflóru).

Sekrece je nezbytná k očištění a obnově vaginálních stěn a jejich objemových změn v závislosti na menstruační fázi.

Průhledný jako vaječný bílek

Důvodem vzniku sekrecí, jako je vaječný bílek, mohou být přirozené fyziologické změny nebo nemoci. U zdravé ženy může před menstruací průhledný výtok podobný vejci způsobit:

 • početí;
 • zvýšená produkce progesteronu;
 • sexuální vzrušení.

Příčinou vzniku výtoku, který vypadá jako vaječný bílek, však mohou být také patologické faktory:

 • vaginální dysbióza;
 • infekce urogenitálního traktu;
 • exacerbace chronických gynekologických onemocnění;
 • hormonální poruchy.

U zdravé ženy výtok, stejně jako vaječný bílek, nezpůsobuje nepohodlí. Výskyt bolesti, svědění nebo jiných dalších příznaků je důvodem pro návštěvu gynekologa.

Normálně by takové vypouštění nemělo obtěžovat

Bílý

Pokud není nepříjemný zápach a známky zhoršení zdraví, není důvod k obavám.

Pokud se u vás objeví leukorea, musíte podstoupit vyšetření. Příčinou může být hormonální nerovnováha, těhotenství nebo gynekologická onemocnění.

Béžový

Před menstruací se částice endometria začnou postupně odlupovat v děloze a objeví se béžový výtok, který se postupně změní na menstruaci. Ale ne vždy vzhled béžového hlenu před menstruačním krvácením je známkou normální menstruace. Pokud ke změně barvy dojde více než den před menstruací, může to být první známka následujících stavů:

 • gynekologická onemocnění;
 • prasknutí panenské blány (během prvního sexu);
 • vaginální trauma;
 • užívání hormonální antikoncepce;
 • nedodržování intimní hygieny.

Důvodem vzniku béžové vaginální sekrece může být změna antikoncepce, alergie, přísná dieta nebo „nedýchací“ kalhotky.

Růžový

Tento odstín označuje malou příměs krve ve vaginálním výtoku. Růžový výtok před menstruací je často předzvěstí menstruačního krvácení..

Pokud se vaginální hlen zbarví růžově několik dní před menstruací, může být příčinou eroze děložního čípku nebo vaginální trauma..

Krém

U zdravé ženy je krémový výtok známkou plné ovulace a předzvěstí menstruace. Podobný příznak však nastává během početí, zánětu reprodukčních orgánů nebo alergií..

Žlutá

Pokud neexistují žádné další příznaky, pak je světle žlutý výtok před menstruací předzvěstí kritických dnů. Pokud má žlutá vaginální sekrece bohatou barvu, nepříjemný zápach nebo nepohodlí v perineu, pak je to známka zánětlivého onemocnění pánve, pohlavně přenosných chorob nebo alergií..

Krvavý

Menší špinění před menstruací se vyskytuje asi u třetiny žen. Malá příměs krve naznačuje nástup oddělení endometria a přístup v kritických dnech.

Vzhled krve ve vaginálních sekretech může také způsobit použití antikoncepčních pilulek, nitroděložního tělíska, použití mastí nebo čípků.

Je třeba věnovat pozornost nejen barvě, ale také množství vylučované sekrece. Když se polštářek zašpiní a výtok je šarlatový nebo jasně červený, může to být známka krvácení z pochvy nebo dělohy..

Temný

Příčinou tmavého výtoku před menstruací jsou často infekční a neinfekční gynekologická onemocnění, hormonální poruchy, operace reprodukčních orgánů nebo novotvary.

Ale to není vždy známka patologie. Ztmavnutí sekrece může nastat při poranění pochvy během sexu nebo gynekologického vyšetření.

Hnědý

Nejčastěji výskyt hnědého hlenu naznačuje, že kritické dny brzy začnou. Změna barvy sekrece by neměla způsobit zhoršení blahobytu.

Bolest v dolní části břicha, horečka, pálení nebo svědění v perineu a další příznaky doprovázející výskyt hnědého vaginálního výtoku naznačují patologický proces. Je nutné navštívit gynekologa, abyste zjistili příčinu.

Černá

Normálně by se černý výtok před menstruací neměl objevit. „Zčernaléní“ vaginální sekrece může vyvolat:

 • zhoubné novotvary;
 • zánět reprodukční sféry;
 • mimoděložní těhotenství;
 • ovariální cysta;
 • polypóza pochvy nebo dělohy.

Změny související s věkem se mohou stát příčinou černé vaginální sekrece, když se povaha vaginálního výtoku změní před nástupem menopauzy..

Podle povahy konzistence

Změna povahy výtoku před kritickými dny je často prvním příznakem vývoje patologie. Je důležité věnovat pozornost tomu, jaká je konzistence vaginálního výtoku.

Vodní

Mírné ředění sekrece nastává pod vlivem progesteronu. Pokud se před menstruací objeví vodnatý výtok, měli byste mít podezření na gynekologická zánětlivá onemocnění..

Sliznatý

Sekrece hlenu je nezbytná k očištění pochvy od částic exfoliovaného epitelu a ochraně reprodukčních orgánů před pronikáním infekčního agens. Hlenovitý výtok před menstruací se objevuje vlivem progesteronu, který zvyšuje sekreční aktivitu žláz.

Hustý hlen se může objevit po užití určitých léků (antibiotika, hormony) nebo po změně intimního partnera.

Neexistuje žádný důvod k obavám, pokud je sekrece průhledná nebo bělavá, nemá nepříjemný zápach. Když tajemství nepříjemně voní nebo změnilo svou barvu - musíte podstoupit vyšetření, abyste zjistili příčinu.

Výtok během plodného období

Krémová

Bílý nebo průhledný krémový výtok před menstruací může být variantou normy nebo může naznačovat porušení vaginální mikroflóry. Tato konzistence výtoku se často stává předzvěstí vaginální dysbiózy..

Pomazání

Vzhled špinění před menstruací je přirozený fyziologický proces. Odmítnutí epitelu uvnitř dělohy nastává postupně a „namazat“ během 6-24 hodin před menstruačním krvácením naznačuje normální průběh menstruace.

Když se hlen rozmazává několik dní před menstruací, znamená to hormonální poruchy, erozi a některá další onemocnění..

Tvaroh

S drozdem se objeví bílý sýrový výtok s vůní kyselého mléka. Navíc žena cítí svědění a pálení. Týden před menstruací se příznaky kandidózy zhoršují.

Silný a bohatý

Silný výtok před menstruací může být vyvolán vnějšími příčinami:

 • alergie na hygienické výrobky;
 • užívání antibiotik nebo hormonů;
 • nepohodlné spodní prádlo.

Pod vlivem fyziologických faktorů se objevuje hojný transparentní výboj, který nezpůsobuje obavy.

Jak to vypadá normálně

Jaký by měl být výtok před menstruací, je ovlivněn věkem, hladinami progesteronu a řadou dalších vlastností ženského těla. Existují však obecné charakteristiky, které jsou ukazatelem zdraví ženy:

 • hustá konzistence (jako hlen nebo krém);
 • mírný objem (skvrna na podložce do průměru 5 cm);
 • homogenní konzistence (jsou povoleny mírné bělavé skvrny);
 • světlý (bílý, krémový nebo nažloutlý odstín);
 • nezpůsobují podráždění pochvy a vnějších orgánů.

Hnědý nádech na výtok může být dodán zavedeným nitroděložním tělískem nebo užíváním hormonální antikoncepce.

Pokud je výtok sýrový, musíte navštívit lékaře.

Týden před začátkem cyklu

Pokud po ovulaci nedošlo k oplodnění, začnou přípravy na obnovu vnitřního povrchu dělohy. Čistý výtok 7 dní před menstruací je způsoben přirozenými změnami hladiny progesteronu a otokem endometria.

Fyziologické procesy způsobují nepříliš krémové výtoky týden před menstruací. Stín se pohybuje od bílé po světle krémovou.

Proč tam je den před regulací

Před menstruací se vaginální sekrece podobá želé, ztrácí svou průhlednost. Vzhledem k postupnému odmítání vrstvy endometria může dojít k mírné příměsi krve ve slizničním výtoku, což dává výtoku den před menstruací béžovou, narůžovělou nebo nahnědlou barvu..

Hnědý výtok místo menstruace

Důvodem, že místo menstruace je nahnědlá leucorrhoea, může být nástup těhotenství, premenopauza, užívání hormonální antikoncepce nebo léky na zvýšení srážlivosti krve.

Hnědý výboj není vždy neškodný. Změna menstruačního výtoku je často vyvolána tak závažnými patologiemi, jako jsou fibroidy, nádorové procesy reprodukčních orgánů nebo mimoděložní připojení vajíčka..

Pokud je místo menstruačního krvácení hnědý hlen, je naléhavě nutné vyšetření. Včasné odhalení nemoci sníží riziko komplikací.

Výtok po menstruaci

Menstruační krvácení končí postupně, takže během 1–2 dnů po kritických dnech dojde k mírnému „namazání“.

Sekrece rozmazání po dobu delší než 3 dny, výskyt bolesti nebo nepříjemného zápachu - příznaky gynekologických onemocnění.

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženěPopisVaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry.