Bazální teplota před menstruací a po menstruaci. Pravidla měření bazální teploty

Každý, kdo plánuje dítě v blízké budoucnosti nebo jen sleduje jeho zdraví, se zajímá o zvláštnosti práce těla. Mnoho žen měří bazální teplotu, protože pomáhá pochopit, zda reprodukční systém funguje normálně. Chcete-li zjistit, zda je vše v pořádku, musíte vědět, jaké ukazatele by žena měla mít v různých obdobích cyklu..

Pravidla měření

Než začnete mluvit o konkrétních hodnotách, je důležité přesně zjistit, jak by měla být měřena bazální teplota před menstruací. Nejpřesnější hodnoty budou pouze při splnění několika podmínek. Doporučuje se tedy provádět měření současně, ráno, až do okamžiku, kdy žena vstane z postele. Lékaři doporučují sledovat bazální teplotu a neprovádět měření v ústech nebo v podpaží. Předpokládá se, že v konečníku je nejspolehlivější.

Vykreslování

Je třeba poznamenat, že existují obecné průměrné ukazatele toho, jaká by měla být bazální teplota před a po menstruaci, během ovulace a také v jiných obdobích cyklu. Ale každý organismus je individuální, proto, abychom pochopili, zda existují problémy s reprodukčním systémem, je nutné pravidelně zaznamenávat získané hodnoty a vytvářet grafy. Možná onemocnění se posuzují podle teplotních výkyvů, podle rozdílu v ukazatelích v první a druhé fázi, podle povahy jejich změn. Graf je sestaven následovně: vodorovná osa označuje dny cyklu a svislá osa označuje hodnoty měření. Za normálních okolností by na něm měly být jasně vysledovány dvě fáze. V první z nich je teplota nižší a je na úrovni 36,5 stupňů a ve druhé, ke které dochází po uvolnění vajíčka, stoupne na 37 nebo více. Abychom pochopili, zda existují nějaké problémy, lékaři doporučují odečíst průměry v každé z fází. Rozdíl mezi nimi musí být nejméně 0,4 stupně.

Cyklické změny

Pokud je to jasné z indikátorů v první a druhé fázi, pak mnoho žen znepokojuje otázka, jaká by měla být bazální teplota před menstruací. V ideálním případě by během druhé fáze, která začíná po ovulaci, měly být hodnoty nad 37 stupňů. Na začátku menstruace se mohou mírně snížit. První dny menstruace se vyznačují skutečností, že teplota každý den klesá a na konci dosáhne úrovně 36,5-36,8 stupňů.

Před ovulací může bezprostředně po uvolnění vajíčka ještě více poklesnout a prudce stoupat. To naznačuje, že druhá fáze začala. Pokud jsou ukazatele měřeny pravidelně, lze odchylkou hodnot předpokládat různé problémy. Navzdory skutečnosti, že mnozí hovoří o nesmyslnosti měření v kritických dnech, teplota v tomto období může říci, kterým aspektům zdraví žen je třeba věnovat pozornost. Bazální teplota během menstruace by měla klesnout, pokud se tak nestane, měli byste myslet na absolvování vyšetření.

Možné nemoci

V průměru by se ukazatele měly začít snižovat několik dní před začátkem vypouštění. Během kritických dnů by mělo dojít také k postupnému snižování teploty. Pokud namísto poklesu během menstruace dojde k prudkému nárůstu ukazatelů asi 37,6 stupňů, může to znamenat vývoj endometritidy nebo endomyometritidy. Zvýšená bazální teplota během menstruace by samozřejmě měla upozorňovat, ale je nepřijatelné diagnostikovat pouze jedno měření.

Ale v případě, že ve druhé fázi teplota sotva dosáhne 37 stupňů, ale s nástupem kritických dnů stoupne nad tuto úroveň, lze podezření na zánět přídavků. Kromě toho měření umožňují identifikovat problémy s trubkami nebo děložním čípkem. Stojí za to hovořit o pravděpodobném zánětu těchto orgánů v těch případech, kdy se teplotní ukazatele zvýší o 4-5 den menstruace. Stojí za to věnovat zvláštní pozornost těm případům, kdy je bazální teplota před menstruací 37,2. Pokud současně s nástupem kritických dnů významně neklesne, je lepší provést test. Možná se jedná o těhotenství s hrozbou ukončení. Pokud se ale teplota zvýšila o jeden den, neměli byste se bát, nic to neznamená. Nezapomeňte také, že samotná měření nestačí k provedení diagnózy; to bude vyžadovat řadu vyšetření.

První fáze

Po zvládnutí teploty během kritických dnů můžete zjistit, jak by se tělo mělo chovat po jejich skončení. Obyčejně by hodnoty teploměru měly být asi 36,6, ale budou záviset na osobních vlastnostech každé dívky nebo ženy. U některých zůstanou na úrovni 36,4 během celé první fáze, u jiných mohou vystoupit na 36,8 stupňů. Oba popsané případy jsou ale docela přijatelné..

Výraznější nárůst teploty však naznačuje, že je lepší, aby se žena poradila s gynekologem. Pokud se ukazatele v první fázi blíží 37 stupňům, může to znamenat nedostatek estrogenu. To však lze potvrdit pouze krevním testem na hormony. Měli byste být také opatrní, pokud během menstruace stoupne bazální teplota během menstruace a její periodické zvyšování o 1-2 dny během první fáze až na 37 stupňů a více. To může naznačovat zánět..

Indikátory během ovulace

Neobvyklá bazální teplota před menstruací nebo během jejího průchodu může naznačovat řadu problémů. Ale měření v jiné dny nejsou o nic méně orientační. Za normálních okolností žena ráno po uvolnění vajíčka pozoruje zvýšení teploty. Může to být ostré nebo postupné. U některých se první den zvýší o 0,4 stupně, u jiných se tento rozdíl získá za 2–3 dny. Obě tyto situace jsou naprosto přijatelné. V případě, že vzestup hodnot trvá déle než 3 dny, lze mít podezření na podřadnost vajíčka uvolněného z vaječníku nebo nedostatek estrogenu. Je zpravidla téměř nemožné otěhotnět v takovém cyklu..

Začátek druhé fáze

Pokud ukazatele po uvolnění vajíčka nedosahují 37 stupňů, může to znamenat podřadnost žlutého tělíska. Ale nestojí za to mluvit o nedostatečnosti druhé fáze pouze hodnotou teploty. Je důležité podívat se nikoli na samotné ukazatele, ale na rozdíl v hodnotách, které byly v první a druhé části cyklu. Pokud jsou měření prováděna ve stupních Celsia, pak to bude během normálního fungování těla 0,4 nebo dokonce vyšší. Ačkoli se neoplatí dělat žádné diagnózy bez vyšetření. Nedostatek druhé fáze a jmenování progesteronových léků je možný pouze po příslušné analýze.

Konec druhé fáze

Bez ohledu na to, jaké hodnoty měla žena po ovulaci a před ní, měla by se bazální teplota před menstruací začít snižovat. Navíc by jeho hodnota do prvního dne cyklu normálně neměla překročit 37 stupňů. Pokud podle plánu došlo k ovulaci před více než 14 dny a teplota neklesla, můžete provést test, který pomůže diagnostikovat početí dítěte v raných fázích. Bazální teplota před měsíčními 37 stupni je považována za zcela normální. Je však důležité, aby to s nástupem výtoku klesalo. Pokud začala menstruace a horečka trvala několik dalších dní a klesla až ke konci kritických dnů, může to znamenat přerušené těhotenství.

Fáze trvání

Kromě toho, co víme, jaká by měla být bazální teplota před menstruací, je důležité vědět, jak dlouho může každá část cyklu trvat. Délka pouze jeho druhé části je tedy relativně konstantní, v závislosti na vlastnostech organismu každé konkrétní ženy to může být 12-16 dní. Je však zvažována ideální volba, která trvá 14 dní. Ale zdlouhavá první část cyklu se může pohybovat od 10-12 dnů do několika týdnů. Samozřejmě, s 28denním cyklem trvá asi 14 dní, během nichž má folikul čas zrát a dojde k ovulaci. U některých žen to však může být mnohem delší. Současně v jejich těle procházejí všechny nezbytné fáze: růst a zrání folikulu, uvolňování vajíčka, tvorba a fungování žlutého tělíska..

Normální možnosti

Nestojí za to mluvit o jakýchkoli onemocněních pouze úrovní teplot. Tato informace je však nutná k podezření na určité problémy a k provedení nezbytného výzkumu k potvrzení nebo popření diagnózy. Současně je nemožné posoudit pouze jeden cyklus; je nutné provádět měření po dobu nejméně tří měsíců. Pokud se obraz opakuje každý měsíc, můžete společně s gynekologem vyvodit jakékoli závěry analýzou změn bazální teploty před menstruací. Sazbu za to nelze nastavit v absolutních hodnotách. Závisí to jak na hodnotách ve druhé, tak v první fázi. Pokud jsou ukazatele ženy před ovulací kolem 36,4 stupňů, pak po ní nesmí překročit 36,9. Současně zvýšení denní teploty až na 37 nebude hovořit o blížících se kritických dnech, ale o nástupu těhotenství.

Anovulační cykly

V ideálním případě by žena měla mít dvoufázový graf bazální teploty. Před menstruací mírně klesá, ale zároveň rozdíl mezi průměrnými ukazateli první a druhé poloviny cyklu zapadá do normy. Je však docela přijatelné, pokud ovulace chybí jednou nebo dvakrát ročně. V tomto případě se indikátory mohou měnit každý den, teplota může stoupat a klesat. To nenaznačuje žádné problémy, pouze to, že tento měsíc nedojde k ovulaci..

Důležité nuance

Pokud by v některý ze dnů před měřením došlo k porušení běžného denního režimu, teplota nebude orientační. Pokud jste vypili alkohol večer, vstali jste pár hodin před měřením na toaletě nebo jste byli ráno blízko, mohou se získané hodnoty významně lišit. Dokonce i banální podráždění žaludku nebo stres předchozího dne může způsobit kolísání teplotní křivky. To je mimochodem jeden z důvodů, proč je nemožné posoudit zdravotní stav ženy pouze na základě jednoho grafu. Zároveň je však třeba poznamenat, že ani ideální graf, ve kterém jsou načrtnuty dvě jasné fáze s dobrým rozdílem v ukazatelích a bazální teplota před menstruací je 36,9 stupňů, neznamená, že si žena vede se svým zdravím dobře. Například měření neposkytnou žádné informace o velikosti endometria v děloze nebo adhezích v tubách. Proto ani při normálních ukazatelích byste neměli zanedbávat návštěvy gynekologa.

Bazální teplota během menstruace

Bazální teplota (BT) před a během menstruace

Bazální teplota během menstruace a v dalších fázích cyklu je kritériem, které objasňuje povahu průběhu menstruace, přítomnost zánětlivých procesů nebo těhotenství. Stále více žen používá metodu měření bazální teploty navzdory dostupnosti pohodlnějších a přesnějších metod výzkumu. Tato metoda je však jednoduchá, bezpečná a co je důležité, nevyžaduje finanční náklady. Navíc může žena nezávisle sledovat výsledky metody a naučit se rozumět tomu, co se děje s tělem..

Hodnota měření BT během menstruace

Obvykle je metoda měření bazální teploty ženě doporučena ošetřujícím gynekologem, pokud nemůže dlouho otěhotnět. Bazální teplota je ve skutečnosti velmi důležitá a při správném měření můžete zjistit mnoho faktů, které ovlivňují ženské tělo..
Pomocí této metody můžete:

 • zjistit, kdy bude příští menstruace;
 • zjistit, zda došlo k ovulaci;
 • určit, zda došlo k těhotenství;
 • zjistit, kdy je vejce zralé;
 • identifikovat zánětlivá onemocnění nebo poruchy endokrinního systému.

Jaká by měla být bazální teplota (BT) během menstruace? Existují nějaké „standardy“, jejichž ostrý odklon je důvodem k návštěvě gynekologa nebo endokrinologa? V lékařských zdrojích najdete informace, že normální bazální teplota (BT) během menstruace dosáhne 37 ° C. Jedná se o indikátor zdraví ženy, teplota se zvyšuje v důsledku působení hormonů.

Plánování měření BT

Sestavení plánu bazální teploty je vhodné jak pro lékaře, tak pro ženu. Pro graf vezměte list poznámkového bloku v kleci a nakreslete jej tak, aby dny vašeho menstruačního cyklu byly v dolní části grafu (obvykle od 28 do 35) a vlevo jsou údaje o teplotě (od 35,5 do 37,5 ° C). Každý den by měla být teplota zaznamenána do plánu. Graf ukáže, že během menstruace byla teplota kolem 37 stupňů a období bezprostředně před ovulací bylo charakterizováno poklesem teploty na stabilní zvýšení. Bazální teplota před menstruací, respektive blíže k ní, ve druhé fázi cyklu stoupá, respektive, před tímto vzestupem a došlo k ovulaci.

U následujících stavů nebo nemocí se plán bude lišit od normálního:

 • zánětlivá onemocnění přívěsků;
 • onemocnění endokrinního systému, jako je hyperprolaktinemie, nedostatečnost žlutého tělíska během těhotenství, nedostatek estrogenu;
 • endometritida;
 • těhotenství;
 • anovulační cyklus (ovulace se tento měsíc neobjevila);
 • menopauza, menopauza.

Jak správně měřit bazální teplotu

Je důležité měřit bazální teplotu podle určitých pravidel, jinak se pod vlivem určitých faktorů může BT zvýšit nebo snížit a závěry založené na výsledcích budou nepravdivé. Je třeba si uvědomit, že při stresu, silném fyzickém a duševním stresu se v těle zrychlují metabolické procesy a podle toho se zvyšuje teplota. Neměli byste měřit BT bezprostředně po jídle. Pokud existují zánětlivá onemocnění, pak měření teploty nemá smysl. Při užívání hormonálních léků není také předepsáno měření BT (v tomto případě nedojde k ovulaci).

Vhodný je jakýkoli teploměr: klasický rtuťový nebo elektronický, který měří teplotu za minutu.

Nyní je otázkou: kde měřit BT? Již bylo řečeno, že můžete měřit teplotu různými způsoby a zvolíte metodu měření, která je pro vás nejvhodnější, ale je nežádoucí měnit místo měření během menstruačního cyklu..
Nejvíce indikativním a nejspolehlivějším kritériem je přesto bazální teplota, která se měří rektálně.

Jedna z hlavních podmínek: změřte BT ráno, když tělo ještě nezažilo fyzickou aktivitu. Po měření teploty jej zaznamenejte do grafu.

Bazální teplota a menstruace: normy a pravidla měření

Měření bazální teploty pomáhá určit plodnou fázi menstruačního cyklu, počínaje okamžikem, kdy je vajíčko připraveno k oplodnění z vaječníku, a končí 2 dny poté..

Co je bazální teplota?

Nástup těhotenství u ženy je možný v den, kdy začíná ovulace - uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Chcete-li zjistit tento okamžik, musíte pravidelně měřit bazální teplotu. Tento termín označuje nejnižší teplotu, kterou tělo dosahuje během odpočinku..

Mnoho žen používá metodu měření BT. Má však jednu nevýhodu. Ovulaci podle teploty nelze určit vždy, protože ji ovlivňuje mnoho faktorů. Jeho nástup závisí na životním stylu, výskytu chorob, psychickém stavu.

Hlavní pravidla pro měření BT

Bazální teplota by měla být měřena ráno, ihned po probuzení. Vstávání z postele se nedoporučuje. Jakákoli fyzická aktivita je nežádoucí. I ostré zatáčky v posteli mohou vést k nepřesným hodnotám. Proto večer stojí za to připravit teploměr, setřást z něj výsledky předchozího měření a umístit ho vedle postele.

Při určování teploty se dodržuje několik pravidel:

 1. BT by měla být měřena v konečníku. Lze také použít orální a vaginální techniky, ale nejsou považovány za standardní. Teplota byla přesněji stanovena v konečníku.
 2. Měření se provádějí každý den ve stejnou hodinu. Odchylka 30 minut je povolena. Při přeskočení měření ve správný čas je třeba vzít v úvahu, že po každé hodině stoupne bazální teplota o 0,1 stupně.
 3. Po probuzení by měl být BT měřen vleže. Poté se teploměr vyjme z konečníku..

Doporučuje se zaznamenat výsledky do grafu bazální teploty:

 • osy jsou nakresleny - Y a X;
 • Osa Y je pro značky bazální teploty;
 • Osa X označuje dny.


Existují také specializované online služby. V nich je plán vytvořen automaticky, když zadáte informace.

Chcete-li si všimnout vzoru, musíte provést měření během 3 menstruačních cyklů. Graf umožňuje zjistit nepřítomnost nebo přítomnost ovulace, určit příznivé dny pro početí dítěte, podezření na porušení funkce vaječníků.

Bazální teplota před, během a po menstruaci

Menstruační cyklus má několik fází. Jeden z nich se nazývá folikulární. Začíná to po menstruaci a trvá asi 2 týdny, dokud nemáte ovulaci. Jaký druh BT je v tomto období považován za normu? Během folikulární fáze by neměla být větší než 37 stupňů.

Před uvolněním zralého vajíčka z vaječníku BT klesá o 0,2-0,5 stupně. Graf vám to umožňuje zaznamenat. Pokles teploty je předzvěstí ovulace..

Další fáze menstruačního cyklu je ovulační. Trvá asi 3 dny. V této době vajíčko připravené k oplodnění opouští vaječník. Bazální teplota stoupá na 37,4 stupňů. Graf odráží skok v BT. V některých případech není její zvýšení spojeno s ovulací..

Důvody mohou být následující:

 • přítomnost jakékoli nemoci;
 • přepracování;
 • užívání alkoholických nápojů;
 • nedostatek spánku (spánek trvá méně než 6 hodin);
 • sexuální kontakt 6 hodin před měřením nebo dříve.

Při asi 37 stupních se bazální teplota udržuje po celou následující fázi cyklu, která se nazývá luteální. Před menstruací BT mírně klesá. Bazální teplota během menstruace (v prvních dnech) může být asi 37 stupňů. Na konci období začne graf odrážet pokles na 36,4 stupňů.

Těhotenství a bazální teplota

Nástup početí ovlivňuje fungování celého ženského těla. Práce orgánů a systémů je přestavěna v souvislosti s těhotenstvím. To vše se odráží v BT. Počátek těhotenství lze tedy určit podle jeho hodnot. Musíte pouze splnit požadavky, které se vztahují na proces měření. Přečtěte si více: vztah mezi těhotenstvím a ovulací →

Během období těhotenství se BT udržuje na 37 stupních. Po ovulaci se nemění. Existuje pro to vysvětlení. Když z vaječníku vyjde zralé vajíčko, změní se hormonální pozadí ženy. Látky produkované v těle přispívají k těhotenství.

Pokud dojde k početí, pak se hormony produkují i ​​nadále. Vysoké teploty proto přetrvávají po dlouhou dobu - první 4 měsíce těhotenství. Poté BT mírně klesá.

Na začátku těhotenství byste neměli přestat měřit bazální teplotu, protože lze zaznamenat její prudký pokles. Tato změna naznačuje, že se změnilo hormonální pozadí. V takových případech hrozí potrat a zastavení vývoje plodu..

Pokud BT klesne pod 37 stupňů, měla by těhotná žena konzultovat a vyšetřit gynekologa. Pokud teplota stoupne na 37,7 stupňů nebo více, je také nutná odborná pomoc. Vysoká BT není normou. S největší pravděpodobností dochází v těle k zánětlivému procesu..

Jaký druh BT je normou, je otázka, na kterou by každá žena měla znát odpověď. Denním měřením a dodržováním harmonogramu můžete určit okamžik ovulace a zjistit nástup těhotenství. Tato metoda je ekonomická a bezpečná. Kromě toho se BT snadno měří. Mezi nevýhody metody patří nutnost vést každodenní záznamy a udržovat zdravý životní styl..

Autor: Liberta Natalia
speciálně pro Mama66.ru

Jak se mění hodnoty bazální teploty během menstruace

Mnoho dívek sní o otěhotnění, ale samotná touha nestačí k úspěšnému oplodnění vajíčka. Správný přístup zvýší šance dítěte. Nejvhodnějším obdobím je ovulační období. Příchod ovulace a časného těhotenství lze určit pomocí bazální teploty, protože je ovlivněna hormonálními hladinami. Bazální teplota během menstruace může určit nejen cykly, ale také ukázat gynekologická onemocnění a abnormality v práci reprodukčních orgánů.

Měření bazální teploty pomáhá stanovit den ovulace

Co je bazální teplota

Bazální teplota během těhotenství, před menstruací, po nich i během menstruace je nejnižší teplota, která se měří během spánku nebo odpočinku. Působí jako indikátor, který se liší v závislosti na změnách, ke kterým došlo v ženském těle na hormonálním pozadí.

Správné použití teploměru a dodržování základních pravidel měření určí:

 • začátek ovulačního cyklu;
 • období ovulace;
 • produktivita vaječníků;
 • příprava dělohy na těhotenství.

Pokud je teplota během menstruace normální, pak je to první krok k úspěšnému početí..

Jak se měří správně

Použití bazálního teploměru je běžné nejen pro stanovení nejlepších dnů těhotenství, ale také během těhotenství. Dívka by měla i nadále dodržovat plán a každý den jej vyplňovat. Tyto informace jsou nezbytné ke sledování stavu plodu. Kontrola teploty umožní určit časové odchylky během vývoje dítěte nebo zahájit včasnou léčbu zanícených orgánů (pokud existují).

Měření musí být prováděna denně

Teplota během těhotenství, během menstruace se měří stejným způsobem:

 1. Je nutné měřit každý den ve stejnou dobu.
 2. Je nutné vybrat jedno z míst k vyplnění grafu: vagina, ústní dutina nebo konečník.
 3. Teploměr použijte ihned po spánku.
 4. Probuzení, aby se minimalizoval pohyb a dokonce i konverzace.
 5. Procedura začíná první den cyklu..
 6. Použijte pouze jeden teploměr.
 7. Pečlivě vyplňte plán.
 8. V případě nemoci, stresu nebo nevolnosti - označte dny v rozvrhu.
 9. Neměřte teplotu během dne, večera ani v jinou denní dobu, kromě rána. Pokud jste zmeškali ranní měření: buď přeskočte záznam, nebo jděte spát po obědě alespoň na 6 hodin a poté proveďte měření analogicky s ranním.

Mnoho dívek, které otěhotní, začne měřit teplotu několikrát denně. Neměli byste to dělat, protože po celý den se neustále mění, zejména při fyzické aktivitě..

Jak se indikátor mění s menstruací

Nízká nebo vysoká teplota během menstruace není hrozný jev, protože závisí na několika faktorech a změnách v každém cyklu. Hlavní věc je, že to nepřekračuje normy..

Teplota závisí na fázi cyklu

Informace uvedené pro pravidelný menstruační cyklus:

 • Tvorba primárního folikulu. Teplota by neměla být nižší než 37 ° C a procházející do druhé fáze cyklu by neměla být nižší než 37,4 ° C.
 • Období před ovulací. V této době stoupá hladina estrogenu a ovlivňuje teplotní indikátor. Mělo by to odpovídat číslům od 36,5 do 36,9 C. Pokud je vyšší, znamená to nedostatek estrogenu.
 • Ovulace. Během tohoto období by měla být bazální teplota v oblasti 37 ° C. V případě sníženého indikátoru existuje riziko anovulace. Současně se teplota pohybuje od 36,5 do 36,9 ° C. Je třeba poznamenat, že za 365 dní může být několik takových období, a to není problém. Pokud se však opakuje od menstruace k menstruaci několik měsíců, znamená to abnormální abnormality v ženském těle..
 • Postovulační období. V tomto případě teplota klesne na 37-37,2 ° C. Pokud kolísá o 0,3–0,4 ° C, může to být nedostatek estrogenu a progesteronu..

Toto video hovoří o měření bazální teploty během menstruace:

Toto jsou standardní informace poskytované klinickými testy. Na základě indikátorů nelze vyvodit žádné závěry.

Každý organismus je jedinečný a má své vlastní vlastnosti, takže přesné informace může poskytnout pouze kvalifikovaný lékař.

Proč je teplota nad normální hodnotou

Vysoká teplota během menstruace se může pohybovat od 37,5 do 38,5. Odborníci poznamenávají, že u některých žen byla norma 38 ° C, zatímco nebyly pozorovány žádné negativní odstíny. Jakékoli teplotní skoky však mohou naznačovat gynekologická onemocnění nebo zánětlivé procesy v těle..

Je nemožné a dokonce nebezpečné nezávisle určit příčinu tohoto jevu, proto při udržování osobního rozvrhu menstruačního cyklu a detekci odchylek je nutné kontaktovat odborníka.

Je velmi důležité navštívit lékaře včas

Když je teplota pod normální hodnotou

Teplota v první den menstruace by neměla být nižší než 37 C. V mnoha případech (s výjimkou jednotlivých charakteristik) to naznačuje komplikaci průběhu těhotenství. Nízká teplota je důvodem k návštěvě svého lékaře. To ale neznamená, že musíte okamžitě běžet do nemocnice. Stojí za to počkat několik hodin a znovu měřit teplotu, pokud je indikátor stejný, pouze v tomto případě kontaktujte odborníka. Faktem je, že hormonální pozadí není vždy stabilní a estrogen a progesteron neustále mění své hodnoty a ovlivňují teplotu.

Kdy navštívit lékaře

Při abnormálních teplotních skokech při provádění měření a jejich opakování po několik dní je to první důvod k návštěvě lékaře. Nízká teplota může naznačovat zmrazení plodu. Odborníci nazývají tento jev zmrazeným těhotenstvím. Někdy dochází k vyblednutí na pozadí vysoké teploty, proto je při jakýchkoli změnách nutné kontaktovat kvalifikovaného lékaře o pomoc.

Co vám řekne bazální teplota během menstruace

Každá dívka, která se chce stát matkou, se stará o to, zda je zdravá. Bazální teplota během menstruace a po ní je jedním z indikátorů toho, zda vaše vaječníky fungují správně, zda jsou schopné produkovat plnohodnotná vajíčka.

Jaká je zvláštnost této techniky a proč se měří bazální teplota během menstruace, budeme uvažovat v našem článku.

Pravidla měření

Bazální teplotou se rozumí odečty teploty získané měřením rektální metody, tj. V konečníku. To není jediný způsob, jak se dozvědět více o tom, jak fungují vaše reprodukční orgány. Moderní gynekologové upřednostňují přesnější metody. Například ultrazvuk, studie hormonálního profilu, ovulační testy. Metoda měření BT je však stále populární, protože je jednoduchá, bezplatná, cenově dostupná a velmi informativní..

Pro spolehlivost diagnózy by studie měly být prováděny denně po dobu několika měsíců. Čísla se zadávají do zvláštního plánu, pomocí kterého se sledují kolísání teploty.

Rektální indexy se liší od obvyklého teplotního režimu. Koneckonců fixují minimální výhřevnost těla pouze díky fungování vnitřních orgánů. V ideálním případě by měla chybí svalová energie..

K dosažení těchto podmínek je třeba při měření BT dodržovat následující pravidla:

 • Proveďte diagnostiku ihned po probuzení z nočního spánku v určitou pevnou dobu;
 • Proveďte výzkum vleže a proveďte minimální počet pohybů;
 • Používejte pouze jeden teploměr, nejlépe rtuťový;
 • Diagnostiku provádějte pouze za podmínky úplného hlubokého spánku po dobu nejméně 5-8 hodin.

Jakákoli odchylka od těchto pravidel zkresluje výsledek..

Kromě toho ovlivňuje teplotní ukazatele mnoho faktorů: stres, alkohol, léky atd. Proto je vhodné označit jakékoli provokující faktory na grafu vedle zaznamenaných digitálních výsledků..

Co se stane během vašeho období

Bazální teplota se obvykle měří na začátku měsíčního cyklu, tj. V první den menstruace..

Počáteční fáze cyklu je charakterizována odstraněním nahromaděných toxinů z těla. Proto ženy před menstruací pociťují určité fyzické nepohodlí:

 • Kreslení bolesti v dolní části zad nebo v dolní části břicha;
 • Bolestivost a mírná hrudka na hrudi;
 • Závrať;
 • Časté bolesti hlavy.

Kromě fyzických změn u žen dochází k prudkým změnám nálady, nepřiměřenému hněvu nebo depresi..

Tento stav je spojen s náhlými změnami hormonálních hladin. Na konci luteálního období je pozorováno maximální množství progesteronu produkovaného tělem. Hormon je v této fázi velmi aktivní. Pokud nedošlo k početí, jeho koncentrace klesá. Je nahrazen estrogenem, který nahrazuje progesteron v menstruačním období..

Během menstruace začíná endometrium odmítat své funkční částice, což se projevuje výskytem krvácení. Po několika dnech se endometriální dutina obnoví a menstruační tok skončí.

V průměru ztrácí ženské tělo každý den 20 až 60 g krve, což se výrazně liší od běžné ztráty krve: nezrazí se a má specifický zápach.

Náhlé hormonální změny vedou k projevům psychické a fyzické nerovnováhy. Ačkoli některé ženy nikdy nezažily projevy předmenstruačního syndromu a docela dobře snášejí přirozené funkční změny.

Tyto hormonální rázy také mění hodnoty BT v různých fázích cyklu. Jejich hodnoty určují nejen „důležité“ dny pro početí, ale také různé odchylky ve zdraví žen.

Řada lékařů se domnívá, že během kritických dnů není možné provádět měření, protože během tohoto období nejsou počty tak důležité, jako například uprostřed cyklu. A rozhodně nedoporučují používat metodu vaginálního měření - během období krvácení je to nehygienické a dokonce škodlivé.

Zvažte, jaká by měla být bazální teplota během menstruace a proč se její ukazatele mohou lišit od normy.

Rychlost

Bazální teplota během menstruace se může u jednotlivých žen lišit, protože každý z nás je jiný. Obecný trend je ale důležitý. Na BT grafu by měla křivka na začátku menstruace jasně indikovat pokles indikátorů. 16. - 25. den cyklu je teplota v konečníku obvykle stabilní nad 37.

Do prvního „kritického“ dne by měření měla opravit čísla 36,8-37,0. Tato sazba se může mírně lišit. Současně zůstanou obvyklé ukazatele tělesné teploty známé - 36,5-36,7.

V budoucnu, bez ohledu na dobu trvání kritických dnů a množství sekrecí, se počet musí nutně snížit. A na konci menstruace indikátory klesnou na 36,2-36,6.

Pokud je moje BT „špatně“

Navzdory skutečnosti, že výše uvedené ukazatele jsou zprůměrovány, významné odchylky od nich naznačují vývoj patologických procesů v těle..

Pokud měření BT během všech kritických dnů zaznamenávají vysoké počty (od 37,1 do 37,9), může to znamenat přítomnost zánětlivých procesů. Patologie lze detekovat ve výstelce dělohy nebo v samotném orgánu. Charakteristickým rysem „ženského“ zánětu je absence zjevných příznaků a normální tělesná teplota, měřená obvyklým způsobem.

To znamená, že pokud máte 36,5 v podpaží a BT v 5. den cyklu je 37,2, musíte navštívit gynekologa. Pokud je teplota zvýšena tam i tam, pak je třeba hledat příčinu u nějakého běžného onemocnění. Například máte banální ARVI.

Zánět v přílohách je charakterizován neustálým nárůstem indikátorů během všech kritických dnů. Pokud je doba kritických dnů od 3 do 5 dnů (to je normální) a po menstruaci dochází k rychlému nárůstu počtu na teploměru, může dojít k zánětlivému procesu ve vejcovodech.

Známky zánětlivého onemocnění

Pokud je menstruace hubená a neobvyklá v pocitech a současně je BT trvale vysoká, může to znamenat těhotenství, ale s hrozbou jejího ukončení.

V případě, že byl na krátkou dobu zaznamenán ostrý skok v indikátorech, například na jeden den, neměli byste si dělat starosti. S největší pravděpodobností jsou takové změny spojeny s psychologickými důvody nebo chybami měření, protože rozvoj zánětu trvá déle..

Nedostatečné množství estrogenu se projeví vysokým počtem rektálních teplot těsně před začátkem menstruace (37,5).

Teplota 37 a vyšší, která neklesá, počínaje ovulací a až do plánovaného období (a poté menstruace nepřijde), nejčastěji naznačuje nástup početí. To je způsobeno skutečností, že po vzniku života se progesteron nadále aktivně produkuje a zabraňuje růstu estrogenu. Proto se během prvního trimestru těhotenství zvýší ukazatele BT. Teprve na začátku čtvrtého měsíce se množství hormonu začne mírně snižovat. To se projeví v počtech rektální teploty..

Jakékoli významné odchylky od průměru vyžadují konzultaci s gynekologem.

Pokud křivka „skočí“

Významné výkyvy křivky na grafu ne vždy znamenají nástup těhotenství nebo patologii v urogenitální oblasti ženy.

Docela často je to kvůli porušení důležitých pravidel během měření. Musíte měřit bazální teplotu podle doporučení, o kterých jsme mluvili výše..

Kromě toho je před studií nutné vyloučit provokující faktory, které významně zkreslují informace:

 • Užívání léků;
 • Pohlavní styk;
 • Stres;
 • Významná fyzická aktivita;
 • Psycho-emoční stres;
 • Klimatická změna;
 • Pití alkoholu, a to i v malých dávkách.

Jak vidíte z výše uvedených příkladů, na čísla v grafu rektální teploty může mít vliv řada faktorů. Tuto metodu proto nelze považovat za absolutně spolehlivou..

Znalosti o tom, jaká by měla být bazální teplota v normě, však pomohou ženě nezávisle detekovat abnormality v práci reprodukčního systému a včas konzultovat s lékařem.

Gynekolog po prostudování poskytnutých harmonogramů předepíše příslušnou diagnostiku a laboratorní testy. S jejich pomocí lékař potvrdí nebo popře předpoklady o možných patologických změnách v těle..

Bazální teplota během menstruace: normy a odchylky

Norma bazální teploty při menstruaci 36,3 ° - 36,8 °.

Zvýšený BT naznačuje přítomnost zánětlivých procesů v těle, reprodukčním systému.

Co je bazální teplota

Bazální je nejnižší tělesná teplota, kterou člověk dosahuje během odpočinku. Je důležitá pro ženu.

Tento indikátor odráží hormonální cyklické změny v těle spravedlivého pohlaví.

Tabulka bazální teploty

Pomocí bazální teploty se stanoví ovulační fáze (doba uvolnění vajíčka z folikulu pro oplodnění), můžete zjistit příznivé dny pro početí. Podle BT se těhotenství určuje po dobu 1 týdne.

Díky každodennímu měření tohoto indikátoru je vytvořeno vaše vlastní antikoncepční schéma, jsou stanoveny hormonální poruchy a příčiny neplodnosti.

Pokud pár nemůže počat dítě déle než šest měsíců, pak gynekolog rozhodně doporučí sledovat změny BT po dobu 2-3 měsíců.

Pravidla měření

Aby žena získala správné hodnoty BT, změří to po ranním probuzení. Je zakázáno vstávat z postele, dělat fyzická cvičení, která mohou ovlivnit výsledky.

Pro měření je lepší použít rtuťový teploměr. Zařízení je přesnější než elektronické.

BT se měří rektálně. Do konečníku se vloží teploměr, který trvá 3 minuty.

Procedura se provádí denně ve stejnou dobu. Odchylka 30 minut je povolena.

Metody měření bazální teploty

BT můžete zkontrolovat dvěma způsoby:

 1. Perorálně (teploměr se vkládá do úst po dobu 5 minut).
 2. Intravaginálně (zařízení je umístěno do pochvy na 3 minuty).

Vždy používejte pouze jeden způsob.

Lékaři trvají na rektální metodě!

Poté jsou data zadána do zvláštního plánu (můžete si nakreslit nebo koupit hotový). BT je ovlivněna nervovým vypětím, pitím alkoholu, užíváním léků, prášky na spaní, podstupováním hormonální terapie a intimním jednáním. Pokud došlo k jednomu z faktorů, mělo by to být uvedeno v tabulce.

Bazální teplota během menstruace

Teplota BT se podle pravidel začíná měnit 1. den menstruačního toku. V závislosti na fázi se indikátory výrazně mění.

Čím vyšší je teplota, tím blíže je nástup ovulační fáze - příznivé období pro početí dítěte.

Zvýšení bazální teploty v důsledku zrání folikulů

S poklesem tohoto ukazatele jsou tedy šance na oplodnění významně sníženy, protože růst BT indikuje zrání folikulu pod vlivem estrogenu (hormonu produkovaného vaječníky).

Pro otěhotnění je optimální teplota 37,0 - 37,5 stupňů.

Indikátory BT před menstruací

Indikátor je stabilní 7 dní před menstruací. To se rovná 37,0 °. Ve vzácných případech stoupne na 37,5 °.

Pokud ženský menstruační cyklus sestává z 27 dnů (norma 28), pak týden před začátkem menstruace teplota vyskočí kvůli implantačnímu zatažení (připojení vajíčka k endometriu v děložní dutině).

Stabilita bazální teploty v důsledku připojení plodného vajíčka k děloze

Fúze spermií s vajíčkem nastává 1-3 den ovulace. Poté po dobu 10-14 dnů vajíčko klesá podél vejcovodu, aby se zafixovalo.

Retrakce implantace způsobuje nepohodlí, mírně hmatatelnou bolest na jedné straně reprodukčního systému.

Ve vzácných případech může vaginální výtok smíchaný s krví indikovat připojení embrya. Mnoho žen si to mýlí s nástupem menstruace..

Po zavedení do endometria je mírně poškozeno a krvácí. 3 dny před očekávanou menstruací indikátor klesá z 0,3 ° na 0,5 °. Obvykle se pohybují mezi 36,7 ° - 37,1 °.

Indikátory BT během menstruace

První den v měsíci se bazální teplota pohybuje od 36,7 ° do 36,8 °. To je považováno za normu..

V prvních dnech menstruačního cyklu se žena může cítit špatně. Její tělo je zbaveno nahromaděných toxinů.

Neberte bolest v dolní části zad, břicha jako signál nemoci. Kromě toho se u dívek objevuje celková slabost, závratě a bolesti hlavy..

Bolest hlavy během menstruace

Norma bazální teploty během menstruace je nižší než 36,8 °. Třetí den dochází k prudkému poklesu.

Bazální teplota 4. den menstruace by měla klesnout v rozmezí 36,2 ° - 36,3 °. 5. den se mírně zvyšuje. 6. den během menstruace by bazální teplota neměla být vyšší než 36,3 °.

Indikátory BT po menstruaci

V luteální fázi jsou indikátory po dobu 20 - 21 dnů 37,2 °. Následujícího dne je možné zvýšení na 37,4 °.

25. den prudce poklesne BT:

 • 25 d - 37,3 °.
 • 26 d - 37,2 °.
 • 27 d - 37,1 °.
 • 28 d - 37,0 °.

Důvody pro změnu BT

Změny bazální teploty v důsledku častých letů. Příčinou jsou zánětlivé procesy v těle ženy nebo akutní infekce dýchacích cest.

Indikátory se mění kvůli nedostatku progesteronu v ženském těle. V tomto případě dochází k pomalému nárůstu po dobu 6 - 8 dnů.

Dalším důvodem je endometritida (zánětlivý proces, který postihuje vnitřní slizniční vrstvu děložního orgánu). Toto onemocnění se projevuje zvýšením BT až o 37,0 ° v první den menstruačního cyklu..

Změna bazální teploty v důsledku endometritidy

 1. Hnisavý, krvavý výtok.
 2. Bolest v dolní části břicha.

Nejběžnějším důvodem odchylky indikátorů od normy je nástup těhotenství. Pokud to bude probíhat bez komplikací, pak k dívčině menstruaci nedojde. Bazální teplota během těhotenství během nástupu menstruace přesahuje 37,5 °.

Polycystické onemocnění vaječníků často způsobuje nedostatek ovulace. V takové situaci není bazální teplota během menstruace konzistentní. V grafu se to zobrazuje jako chaotická sada bodů, takže není možné pochopit, kdy došlo k nárůstu a kdy je pokles nemožný..

Závěr

Existují tři fáze menstruačního cyklu, z nichž každá je charakterizována svými vlastními indikátory. První je folikulární. Během tohoto období folikuly aktivně dozrávají..

Začíná to od 1 dne menstruace, trvá 12 - 14 dní. Rychlost se pohybuje od 36 ° do 36,6 °

Druhá fáze je ovulační. Došlo k prudkému poklesu a poté ke zvýšení ukazatelů.

Třetí fáze je luteální. Má vysokou BT.

Je třeba sledovat bazální teplotu během menstruace, protože údaje mohou „říci“ o hormonálních poruchách, porušování vaječníků, zánětlivých procesech přívěsků a děloze. Pravidelné sledování pomáhá udržovat zdraví žen a vyhledat lékařskou pomoc včas.

Jaká je bazální teplota během menstruace

Asi začnu tím nejdůležitějším. Naše dítě bylo včera 11 měsíců. Ale předtím byla ještě velmi dlouhá cesta. Nyní jsou myšlenky zmatené a já chci tolik psát. Obecně se mi s manželem nepodařilo otěhotnět po dobu 3 let, někdo by řekl hodně, někdo trochu, rozumím oběma, protože v té době jsem nevylezl z internetu a hledal alespoň nějaký způsob, aby dokázali jsme to. Současně byly provedeny testy (ne ideální, ale vše bylo v normálních mezích), bazální teplota, ultrazvuk. Pokračovat ve čtení →

Proč je bazální teplota během menstruace 37,2? Pokračovat ve čtení →

Řekni mi prosím! Po ovulaci mi teplota zůstávala po celou dobu na 37-37,3, měla jsem všechny známky těhotenství, brala jsem lutein 2 tablety ráno a večer + kyselinu listovou a poté podle harmonogramu 19. 2. 2013 menstruace zmizela, ale teplota byla 37,1 a nyní je padá. Co to může být, řekni mi, možná se s tím někdo setkal, co to může být. Pokračovat ve čtení →

Otázka pro dívky, které měly menstruaci během těhotenství nebo něco podobného menstruaci. Dívky, jaká byla bazální teplota? Mám na mysli první den „krvácení“ a pak taky. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Kdo může říct. Proč BT nespadá během menstruace? Již čtvrtý den menstruace a teplota je 36,8-, 36-9 ??. První cyklus po laparoskopii začal měřit teplotu. V posledním cyklu našli cystu žlutého tělíska, možná kvůli tomu mám velké obavy, abych nedostal zánět ((((Přečíst více →

Jaká by měla být bazální teplota během menstruace? Během menstruace se normální bazální teplota pohybuje od 37,0 ° C do 37,9 ° C. Obvykle se první den menstruace BT stále zvyšuje (37,9 ° C - 37,7 ° C) a následující dny se postupně snižuje na 37,1 ° C - 36,3 ° C Jaká bazální teplota by měla být od 5 do 7 dnů menstruačního cyklu? V první fázi cyklu, která trvá od 5 do 7 dnů do ovulace, se bazální teplota sníží a normálně nestoupne nad 36,8 ° C. Jaká je bazální teplota během ovulace. Pokračovat ve čtení →

Nyní máme 21 týdnů! Tento dlouho očekávaný den mi ale zůstal v paměti, když jsem si uvědomil, že se stanu matkou. Plánování těhotenství nebylo příliš dlouhé - 6 měsíců, ale během této doby se mi podařilo být nervózní. Na začátku roku jsem začal být vyšetřován a hned první ultrazvuk ukázal tenké endometrium a žádnou ovulaci. Předepsala mi léčba na několik měsíců ve formě Elevit a Duphaston a bylo mi řečeno, abych přišel na druhý ultrazvuk na jaře. Nejprve jsem nebyl příliš rozrušený, protože jsem věděl, že jednou nebo dvakrát ročně může existovat anovulační cyklus. Ale začala měřit také bazál. Pokračovat ve čtení →

Na jednom webu jsem dnes našel informace o BT. Po přečtení mi připadalo velmi snadné to pochopit. Sdílím. Jaká je bazální teplota před menstruací? Ženské měsíční cykly mají kromě vnějších známek, které zahrnují výtok krve z pochvy, řadu vnitřních rozdílů, které nejsou viditelné pouhým okem. Jsou však nesmírně důležité. Mezi tyto „skryté“ příznaky patří bazální teplota. Jak víte, před menstruací, po nich a mezi nimi má tendenci kolísat. Jaká je souvislost mezi tímto jevem a fyziologickým. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobré ráno. ))) Třetí cyklus začal měřit bazální teplotu. Za poslední dva měsíce se nedostal vůbec nad 36,8. A dnes, třetí den cyklu, jsem začal měřit bazální a teplota byla 36,4. Nemělo by to být během vašeho období alespoň 37,0? Dělám něco špatně? Buď je teploměr vadný (mám ho elektronický), nebo je to stále něco s hormony. Řekni mi, měl někdo něco takového? Pokračovat ve čtení →

Řekněte mi prosím, je nutné nastavit teplotu během menstruace v grafu bazální teploty? Pokud nenastavíte teplotu během menstruace, uvidí graf v budoucnu ovulaci? Pokračovat ve čtení →

Pravidla pro měření bazální teploty. Bazální teplota by měla být měřena každý den, pokud je to možné, včetně dnů menstruace. Lze ji měřit v ústech, pochvě nebo konečníku. Hlavní věc je, že místo měření se během celého cyklu nemění. Měření teploty v podpaží není přesné. Při orální metodě měření bazální teploty vložíte pod jazyk teploměr a se zavřenými ústy měřte 5 minut. Pro vaginální nebo rektální měření vložte úzkou část teploměru do konečníku nebo pochvy, měření trvá 3 minuty. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Teď jsem s vámi.. =) V mém příběhu není nic zvláštního, ale chci se o všechno podělit a psát, najednou mi někdo přijde vhod. A abych byl upřímný, rady zkušených matek mi vůbec neublíží !!) Začnu pravděpodobně od začátku. Je mi 28 let. Toto je moje první těhotenství. Přesněji řečeno, nebo podezření na těhotenství. Těhotenství plánujeme od konce roku 2016. Jak jsme plánovali, právě jsme se snažili vést zdravý životní styl, do této doby jsem právě přišel na zuby. Pokračovat ve čtení →

Měl jsem spoustu otázek ohledně BT a našel jsem to na internetu)). Možná někdo najde vlákno užitečné)) Grafy bazální teploty s příklady a dekódováním Měření bazální teploty se stalo opravdu populárním prostředkem plánování těhotenství. Proč měřit bazální teplotu Bazální nebo rektální teplota (BT) je tělesná teplota v klidu po nejméně 3–6 hodinách spánku, teplota se měří v ústech, konečníku nebo pochvě. Teplota měřená v tomto okamžiku není prakticky ovlivněna faktory prostředí. Zkušenosti ukazují, že mnoho žen vnímá. Pokračovat ve čtení →

Milé děvčata, jsem tu poprvé a mám takovou otázku. Pil jsem rok a cyklus byl 28 dní, upustil jsem a v 16 dts ovulační test ukázal dva proužky, můj manžel a já jsme zkoušeli jak před ovulací, tak během. Bazální teplota se začala měřit pouze od 10 do -37,4, 11 až -37,5 - menstruace měla začít, ale nepřišla. A dnes je to 12 dpo a BT. 37, 1. Zatím žádná menstruace, testy jsou negativní. Znamená tento pokles teploty, že menstruace brzy přijde nebo. Pokračovat ve čtení →

Proč měřit bazální teplotu? Bazální nebo rektální teplota (BT) je tělesná teplota v klidu po nejméně 3–6 hodinách spánku, teplota se měří v ústech, konečníku nebo pochvě. Teplota měřená v tomto okamžiku není prakticky ovlivněna faktory prostředí. Zkušenosti ukazují, že mnoho žen vnímá požadavky lékaře na měření bazální teploty jako formalitu a bazální teplota nic neřeší, ale to je daleko od případu. Metodu měření bazální tělesné teploty vyvinul v roce 1953 anglický profesor Marshall a uvádí. Pokračovat ve čtení →

Hladiny hormonů v ženském těle se během menstruačního cyklu neustále mění. Změny hormonálních hladin jsou doprovázeny kolísáním bazální teploty. Podle jeho ukazatelů můžete stanovit nejpříznivější dny pro početí dítěte. Zvýšená bazální teplota před menstruací je známkou těhotenství. Zde je odpověď na otázku, jaké jsou první příznaky těhotenství před menstruací. Ukazatele bazální teploty každé ženy se mohou lišit, ale v určitém intervalu. Chcete-li stanovit normu pro své tělo, musíte provádět výzkum několik měsíců. Přijatá data by se měla shodovat. Pokračovat ve čtení →

Bazální teplota se během menstruace zvýšila - jsou možné zánětlivé procesy. Pokud bazální teplota po ovulaci poklesla, je možné, že zralé vajíčko nebylo životaschopné. Příliš vysoká teplota před ovulací - nízký estrogen (vajíčko nemusí dozrát). Absence menstruace v kombinaci s teplotou na úrovni folikulárního období s největší pravděpodobností znamená těhotenství. Pokud se bazální teplota po ovulaci snížila a menstruace nepřišla, není vyloučena ovariální dysfunkce. Pokud před nástupem očekávané ovulace teplota několikrát stoupne a poklesne, znamená to. Pokračovat ve čtení →

Před 35 dny jsem udělal medabort kvůli zmrzlé B, třetí den bylo ultrazvukové vyšetření - lékař řekl, že vajíčko vyšlo, endometrium je lineární, všechno je v pořádku. Až příště řekla, že přijde 8. den po první menstruaci. Z léků jsem nic nepředepsal. V tuto chvíli, 35 dní z 28, žaludek táhne pátý den, co se týče menstruace, předtím tam bylo mazání po dobu pěti dnů, pouze na kousku papíru (hnědý, s trochou krve) nyní prošel, ale žaludek usrkává, před pěti dny byly vaječníky velmi bolavé ze dvou večírky. V 21. Pokračujte ve čtení →

Druhá fáze - luteální - se dostaví přibližně 14 dní před menstruací a je fází vyšších teplot. Ovulace se vyskytuje na hranici mezi nízkou a vysokou teplotou. Ovulace je zaznamenána s poklesem teploty o 0,1 stupně a následným prudkým nárůstem. Během ovulace obvykle klesá teplota v pochvě a konečníku, někdy dokonce na 36,2-35,9 ° C. Často se stává, že k poklesu nedojde. To znamená, že den ovulace je ten, který předchází dni, kdy teplota stoupá. Být více. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni, píšu poprvé. Dívky, nedívejte se na test, je to činidlo? Těhotenství jsem neplánovala, nevím, jaký je den DPO, moje menstruace brzy začíná! Už několik dní mě táhlo žaludek, teplota těla je 37 (neměřím bazální teplotu), při stlačení mě bolí hrudník, ráno mi bylo nevolno, teď jsem skoro zvracel. Viděl jsem nějaký světle žlutý výboj. S manželem jsem měl PAP kolem 16.05 a 30.05, zbytek času s preziky. Můj manžel je tak úhledný! Opravdu mám tentokrát takový PMS? "! Fotografie ztmavla. Přečíst více →

Tabulka bazální teploty pro normální menstruační cyklus Menstruační cyklus se u zdravé ženy skládá ze dvou fází: folikulární (před ovulací) a luteální (po ovulaci). Pokud byla měření prováděna od začátku menstruace, pak je bazální teplota v první fázi cyklu stanovena přibližně na 36,4 - 36,7 stupňů. Blíže ke středu cyklu postupně klesá na 36,3 a poté náhle stoupne o 0,4–0,6 stupně. Je dobré, když se dostane nad 37 stupňů. Tento okamžik se shoduje s ovulací, přesněji s tvorbou žlutého tělíska v místě prasknutí folikulu. Normální. Pokračovat ve čtení →

Každá žena ví a má představu, pokud se během jejího období něco pokazí. A jedním z nejčastějších výskytů je, že během menstruace je výtok v kusech.