Návod k použití vaginálních čípků Depantol

V moderní gynekologii předepisují lékaři pro kožní infekce a prasknutí měkkých tkání místní antiseptické čípky Depantol. Tento léčivý přípravek má antimikrobiální vlastnosti, produktivně regeneruje poškozené struktury a působí lokálně na patologii. Velmi často jsou čípky Depantol předepsány po porodu, zvláště pokud došlo k ruptuře perinea s velkým plodem. Není to však jediná lékařská indikace, pokud je takový farmakologický předpis vhodný..

Vaginální čípky Depantol

Toto kombinované léčivo (fotografie níže uvedeného balení) se používá v gynekologii, má antimikrobiální a antiseptické vlastnosti a zlepšuje regeneraci tkání. Má několik forem uvolňování, mezi nimiž jsou vaginální čípky. Antiseptický účinek je místní, ale povrchní samoléčba je kategoricky kontraindikována. Svíčky Depantol po kauterizaci eroze se osvědčily jako nedílná součást rehabilitačního období.

Složení

Účinnost vaginálních čípků určuje chemické složení léčiva. Navenek se jedná o podlouhlé tablety světle šedé barvy se nažloutlým nádechem, s malou prohlubní ve středu. Zaváděno intravaginálně, nezbytné pro produktivní obnovu sliznic. Může je doporučit pouze gynekolog pro některá gynekologická onemocnění zánětlivé povahy, případně infekční povahy. Návod k použití určuje následující chemické složení léčiva:

Koncentrace mg v 1 čípku

Formulář vydání

Typický lék má několik forem uvolňování, ale v moderní gynekologii se zvláště dobře osvědčily čípky pro vaginální použití a krém. Po zavedení čípků je zajištěna stabilní pozitivní dynamika základního onemocnění, avšak taková konzervativní léčba v praxi může vyvolat alergickou reakci. V každém případě je v jedné krabičce na blistru 5 svíček, návod k použití je přiložen.

Čípky Depantol - indikace k použití

Tato antiseptická látka ve svém chemickém složení dezinfikuje mikroflóru, obnovuje sliznice pochvy. Kromě toho lék ve formě čípků urychluje hojení po patologickém porodu, ničí mnoho forem bakterií patogenní povahy. Depantol se doporučuje používat u pacientů na následujících klinických obrazech:

 • akutní a chronická vaginitida;
 • skutečná eroze děložního čípku;
 • rehabilitace po destruktivních léčebných metodách;
 • exo- a endocervicitis;
 • pooperační období pro zrychlené hojení stehů;
 • cystitida;
 • drozd.

Pokud řekneme několik slov o krému se stejným názvem, používá se externě k prasklinám v bradavkách mléčných žláz, prasknutí jako místní antiseptikum. Chemické složení obou léčiv je identické, vaginální čípky však působí mnohem rychleji na zaměření patologie a zároveň poskytují výrazné změny k lepšímu v co nejkratší době konzervativní léčby doma. V gynekologii lékaři často nevybírají krém, ale čípky Depantol.

 • Jak se zbavit wen na těle
 • Řemesla ze zeleniny pro mateřskou školu
 • Jak vařit těstoviny

Depantol - návod k použití

Čípky Depantol jsou určeny jako účinný lék na vaginální onemocnění, užívaný intravaginálně. Pozitivní dynamika, která má antimikrobiální aktivitu, je pozorována již na samém začátku léčby, je však prokázáno, že předepsaná léčba je dokončena. Ukazuje se, že používá toto antiseptikum od 7 do 10 dnů, ale v případě potřeby se tento časový interval prodlouží na 20 dní. K léčbě eroze je nutné injikovat čípek ráno a večer hluboko do pochvy.

Podobný farmakologický předpis pro drozd a vypouštění po čípcích bude Depantol zastaven již na 2-3 dny. Patogenní houba snižuje svou škodlivou aktivitu, proto zmizí nepříjemný zápach z pochvy, pocit pálení a silné svědění. Abnormální výtok se stává vzácným, brzy se přestane objevovat úplně. Léčbu je lepší zahájit po skončení menstruace, zatímco riziko krvácení z dělohy je minimální. Intenzivní terapie musí být dokončena až do konce, jinak je zotavení neprůkazné, jsou možné relapsy.

speciální instrukce

Takto je možné léčit erozi děložního čípku pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře a dříve absolvovanou diagnostikou. Chcete-li uzdravit sliznice a zvýšit pevnost vláken, musíte jednat přísně podle pokynů. Ukázalo se, že svíčky Depantol jsou uchovávány v chladničce při nízkých teplotách, přičemž je bezpodmínečně nutné sledovat dobu použitelnosti uvedeného léčivého přípravku..

Čípky, používané k hojení ran, nijak nepronikají do krve, neovlivňují psychomotorické reakce a koncentraci pozornosti pacienta. Antimikrobiální léky, jako je Depantol, mají lokální účinek v těle, proto provádějí regeneraci sliznic bez znatelných vedlejších účinků, výrazných příznaků předávkování.

Během těhotenství

Při nošení plodu a během laktace lékaři nevylučují takovou farmakologickou schůzku doma. Použití čípků Depantol je vhodné pro drozd postupující na pozadí oslabeného imunitního systému pro produktivní hojení sliznic. Hojivé procesy nejsou doprovázeny zhoršením celkového zdravotního stavu, aktivní složky čípků se nevylučují do mateřského mléka a nepřekračují placentární bariéru. Omezení použití pro tyto kategorie pacientů proto neplatí..

DEPANTOL

Klinická a farmakologická skupina

Účinné látky

Uvolňovací forma, složení a balení

◊ Vaginální čípky, torpédové, bílé nebo bílé se šedivým nebo nažloutlým odstínem; Je povoleno mramorování a přítomnost vzduchové tyče a nálevkovitá prohlubeň na řezu.

1 supp.
dexpanthenol100 mg
roztok chlorhexidinu biglukonátu 20%85,2 mg,
což odpovídá obsahu chlorhexidin biglukonátu16 mg

Pomocné látky: směs makrogolů (makrogol 400 - 2%, makrogol 1500 - 98%).

5 kusů. - obalový obal (1) - kartonové obaly.
5 kusů. - obrysový obal buněk (2) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Kombinovaný přípravek pro lokální použití v gynekologii, který má regenerační, antimikrobiální a metabolický účinek.

Chlorhexidin je účinný proti grampozitivním a gramnegativním bakteriím: Treponema pallidum, Chlamydia spp., Ureaplasma spp., Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis, Bacteroides fragilis, Escherichia coli, Staphylococcus spp., Streptococcus spp.; kvasinky, dermatofyty, prvoky (Trichomonas vaginalis). Některé kmeny Pseudomonas spp., Proteus spp. Jsou slabě citlivé na chlorhexidin, stejně jako kyselinovzdorné formy bakterií, bakteriální spory.

Dexpanthenol stimuluje regeneraci sliznic, normalizuje buněčný metabolismus, urychluje mitózu a zvyšuje pevnost kolagenových vláken.

Depantol neinterferuje s funkční aktivitou laktobacilů. Zůstává aktivní (i když poněkud snížený) v přítomnosti krve, hnisu.

 • Zeptejte se gynekologa
 • Zobrazit instituce
 • Kupte si léky

Farmakokinetika

Indikace

 • léčba akutní a chronické vaginitidy;
 • bakteriální vaginóza;
 • endo- / exocervicitida;
 • skutečné eroze děložního čípku specifické etiologie (jako součást komplexní terapie).

Prevence infekčních a zánětlivých komplikací v porodnictví a gynekologii:

 • před chirurgickým ošetřením gynekologických onemocnění;
 • před doručením;
 • před lékařským ukončením těhotenství;
 • před nitroděložními vyšetřeními (včetně hysteroskopie, hysterosalpingografie);
 • před instalací nitroděložní antikoncepce.

Pro zlepšení regenerace vaginální sliznice a děložního čípku:

 • po destruktivních metodách léčby (včetně diatermokoagulace, kryodestrukce, laserové destrukce);
 • v pooperačním období;
 • v období po porodu.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky léčiva.

Dávkování

Aplikováno intravaginálně. Před použitím by měl být čípek odstraněn z obrysového obalu.

Podávejte 1 čípek 2krát denně po dobu 7-10 dnů. V případě potřeby je možné léčbu prodloužit až na 20 dní.

Pokud po léčbě nedojde ke zlepšení nebo se příznaky zhorší nebo se objeví nové příznaky, měli byste se poradit se svým lékařem. Lék by měl být používán pouze podle indikací, způsobu podání a dávek uvedených v návodu k použití..

Vedlejší efekty

Alergické reakce: možná vyrážka, svědění. Chlorhexidin ve velmi vzácných případech (Místní reakce: možný pocit pálení.

Pokud se některý z výše uvedených nežádoucích účinků zhorší nebo zaznamenáte jakékoli jiné nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v pokynech, měli byste okamžitě informovat svého lékaře.

Předávkovat

Případy předávkování nejsou známy.

Při použití léku v souladu s pokyny k použití je předávkování nepravděpodobné.

Lékové interakce

Jako preventivní opatření proti možným interakcím (antagonismus nebo inaktivace) by neměl být používán současně s jinými antiseptiky podávanými intravaginálně.

Depantol je nekompatibilní s detergenty obsahujícími aniontovou skupinu (včetně saponinů, laurylsulfátu sodného, ​​karboxymethylcelulózy sodné) a mýdel, pokud se podávají intravaginálně.

Současné užívání s léky obsahujícími jód podávanými intravaginálně se nedoporučuje.

Pokud je nutné použít výše uvedené nebo jiné léky (včetně volně prodejného), měl by se pacient před užitím léku Depantol poradit s lékařem.

speciální instrukce

Pokud se objeví nežádoucí účinky, přestaňte užívat lék a poraďte se s lékařem..

Během léčby se doporučuje zdržet se pohlavního styku..

Umyjte si ruce před a po použití drogy..

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Užívání drogy neovlivňuje schopnost řídit vozidla, pracovat s mechanismy.

Svíčky Nizhpharm Depantol - recenze

Jak správně používat svíčky Depantol, abyste předešli nepohodlí? Depantol po konizaci děložního čípku. Instrukce.

Nevím, proč jsem se tak dlouho zdržel psaní této recenze, ale existuje koncept, což znamená, že je třeba jej dokončit))

Nevěřil jsem jim. Koupil jsem ho proto, až když jsem si uvědomil, že krvácení se nechtělo zastavit. Ale marně!

Na jaře jsem podstoupil zákrok Electroexcise děložního čípku, nazývaný také konizace.

Všechny vášnivé náhubky si můžete přečíst v recenzi. (Mimochodem by to mělo být aktualizováno.)

Po tomto mučení mi tedy byly předepsány čípky „Depanthenol“, a jak jsem řekl výše, tuto záležitost jsem ignoroval. Rozhodl jsem se, že se to uzdraví samo.

Ale nic se nehojí a já jsem šel do lékárny.

Stojí, musím říct, jen dofiga - téměř 600 rublů za balení.

Ihned od názvu je zřejmé, že kompozice obsahuje účinnou látku, která vše tak energicky uzdravuje. Ale pokud někdo nerozumí, tady je:

1 čípek obsahuje: dexpanthenol (D-panthenol) - 0,1 g, chlorhexidin biglukonát (chlorhexidin) 0,016 g (odpovídá roztoku chlorhexidin biglukonátu 20% - 0,0852 g), polyethylenoxidová báze (polyethylenoxid 1500, polyethylenoxid 400) - dostatečné množství pro získání čípku o hmotnosti 3,0 g.

Vyrábí se v Rusku, a proto mám ještě překvapivější cenu.

Samotné svíčky jsou nejběžnější standardní, které nijak nevynikají.

Pokud to náhle potřebujete, připojuji pokyny

Barva je bíle transparentní, nezaznamenal jsem žádný výrazný zápach.

Píšou hodně o pálení. Pokud tomu dobře rozumím, dívky nesprávně používají svíčky - jsem o tom přesvědčen znovu a znovu.

V této recenzi na další svíčky jsem už mluvil o tom, jak na to.

Ale není pro mě těžké to opakovat

Tady na webu jsou stížnosti na pocit pálení v důsledku kontaktu s mýdlem, které zůstalo na pokožce po umytí, a složením Depantolu.

To se však může stát, pouze pokud bude následovat složení -

problém je vyřešen bavlněnou podložkou, použijte ji jako tampon přes noc až do rána. A nic nebude proudit.

Dobře, hořící! Například samotný pocit plynutí mě rozzuří a svým jednoduchým způsobem je to všechno vyloučeno.

Také jsem se nesetkal s žádným pocitem pálení - toho lze dosáhnout hlubokým zavedením svíčky. Musí to být HLOUBKO. Nebojte se, žádné bolestivé pocity nebudou.

Výsledek použití svíček "Depantol"

Můj kurz sestával z 1 svíčky za noc po dobu 10 dnů.

Již 3 dny po zahájení užívání se krvácení snížilo a po týdnu zmizelo, což mě neskutečně potěšilo. Peníze nebyly zbytečné.

Je bezpodmínečně nutné je skladovat v chladničce, protože se velmi rychle taví. Nedržte se ani dlouho v rukou.

A nejzajímavější věcí je, že neexistují žádné kontraindikace pro svíčky, to znamená, že mohou být použity během těhotenství as HB. A kdyby lékaři v nemocnici hlásili existenci takového léku po porodu, cena by tam nebyla. Stehy se poprvé hojily velmi dlouho.

Pokud vám byl předepsán Depantol, neváhejte a kupte si. Náprava opravdu funguje.

Svíčky Depantol: návod k použití

Čípky Depantol patří k řadě léků s výrazným antimikrobiálním účinkem.

Užívání léku vám umožňuje zlepšit regenerační procesy v poškozených tkáních. Vzhledem k širokému spektru terapeutických účinků získal tento lék dobré recenze od odborníků..

Na této stránce najdete všechny informace o přípravku Depantol: úplné pokyny k použití pro tento lék, průměrné ceny v lékárnách, úplné a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již čípky Depantol užívali. Chcete zanechat svůj názor? Napište prosím do komentářů.

Klinická a farmakologická skupina

Lék, který zlepšuje regeneraci tkání s antimikrobiálním účinkem pro místní použití v gynekologii.

Podmínky výdeje z lékáren

Dostupné bez lékařského předpisu.

Kolik stojí Depantol? Průměrná cena v lékárnách je na úrovni 530 rublů.

Uvolněte formu a složení

Depantol je dostupný v následujících lékových formách:

 • Krém pro vnější použití téměř bílé nebo bílé barvy v hliníkových tubách o hmotnosti 25, 30 nebo 50 g, jedna tuba v lepenkové krabici.
 • Vaginální čípky jsou bílé, šedavý nebo nažloutlý odstín a mramorování povrchu je povoleno. Svíčky jsou ve tvaru torpéda, baleny v blistrech s obrysovými buňkami po 5 kusech, v papírové krabičce 1 nebo 2 blistry.

Složení léčiva zahrnuje takové účinné látky jako dexpanthenol (0,1 g a 0,0525 g v jednom čípku a 1 g krému) a chlorhexidin biglukonát (0,016 g a 0,00802 g v jedné svíčce a 1 g krému).

Pomocné složky čípků - makrogol 1500 (98-92%) a makrogol 400 (2-8%), krém - tekutý parafín, vazelína, makrogol cetostearát, propylenglykol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​cetostearylalkohol, dihydrogenfosforečnan draselný a čištěná voda.

Farmakologický účinek

Depantol je kombinované topické činidlo s antimikrobiálními, regeneračními a metabolickými účinky.

 1. Chlorhexidin je účinný proti gramnegativním a grampozitivním mikroorganismům: Chlamydia spp., Treponema pallidum, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma spp., Bacteroides fragilis, Gardnerella vaginalis, Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Eschercus spp. Některé kmeny Proteus spp., Pseudomonas spp., Bakteriální spory a kyselinovzdorné formy bakterií jsou necitlivé na působení chlorhexidinu..
 2. Dexpanthenol, který je součástí léku, aktivuje regeneraci sliznic, stabilizuje buněčný metabolismus, zvyšuje rychlost mitózy a sílu kolagenových vláken.

Lék neovlivňuje funkční aktivitu laktobacilů. V přítomnosti hnisu a krve zůstává aktivní.

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že základem čípků Depantol je chlorhexidin a dexpanthenol, bude jejich jmenování oprávněné v následujících případech:

 • se zánětem děložního čípku, zejména jeho vaginální části (exocervicitis);
 • s akutním zánětem vaginální sliznice (vaginitida), včetně chronické formy;
 • jako jedna ze složek léčby cervikální ektopie;
 • se zánětem epitelu cervikálního kanálu děložního čípku (endocervicitis), komplikovaný endocervikózou;
 • antibakteriální látka pro rehabilitaci porodních cest, porod, po gynekologických operacích;
 • při obnově epitelu pochvy a děložního čípku po použití destruktivní terapie (kryodestrukce, diatermokoagulace a další intervence).

Kontraindikace

Kontraindikací k užívání přípravku Depantol je přecitlivělost na kteroukoli z jeho složek.

Aplikace během těhotenství a kojení

Odborníci z oboru gynekologie tvrdí, že použití čípků Depantol během těhotenství je možné pouze pod pečlivým dohledem odborníka. V případě přecitlivělosti na složení léku a hrozbě předčasného nástupu porodu byste měli přestat užívat lék.

Během laktace je povoleno užívání léku. Odsávání mléka nebo úplné ukončení kojení není nutné.

Návod k použití

Návod k použití naznačuje, že Depantol se používá intravaginálně. Před použitím by měl být čípek odstraněn z obrysového obalu.

Podávejte 1 čípek 2krát denně po dobu 7-10 dnů. V případě potřeby je možné léčbu prodloužit až na 20 dní.

Jak správně vložit svíčku?

Před vložením čípku do pochvy byste měli provést obvyklé hygienické postupy. Nejpohodlnějším způsobem podání Depantolu je ležet na zádech s nohama ohnutými v kolenou. Po uvolnění břišních svalů byste měli svíčku držet co nejvíce dovnitř, protože by jinak mohla vypadnout.

Poté musíte ležet 15-20 minut. To je nezbytné, aby se Depantol začal rozpouštět uvnitř. Pravděpodobnost vypadnutí čípku je tedy výrazně snížena..

Vedlejší efekty

Podle recenzí může krém Depantol způsobit alergické reakce a vaginální čípky Depantol mohou způsobit pálení, svědění a alergické reakce, které zmizí po ukončení užívání léku.

Předávkovat

Dosud nebyly zjištěny žádné případy předávkování. Pokud se fragmenty čípku dostanou do očí, stačí je vypláchnout velkým množstvím vody..

speciální instrukce

Nemůžete současně užívat lék Depantol s mýdlem, pokud se také podává intravaginálně.

Lékové interakce

Depantol není kompatibilní s detergenty obsahujícími aniontovou skupinu (saponiny, laurylsulfát sodný, sodná sůl karboxymethylcelulózy) a mýdly, pokud se podávají intravaginálně.

Recenze

Vybrali jsme několik recenzí žen o droze Depantol:

 1. Julie. Došlo k výtoku, v zásadě přijatelném (obvyklém), ale nepříjemném... Po druhé svíčce došlo k znatelnému zlepšení... Po 3 dnech jdu ke gynekologovi, doufám, že zlepším své zdraví - nejen výtok, ale také eroze)))
 2. Rozrazil. Super svíčky Depantol, přesně to, co potřebujete po porodu, testováno na vlastní kůži)) Pokud existují stehy nebo, nedej bože, praskne, Depantol výrazně ulehčí stav a urychlí hojení, to je 100%. Ale prostě se předem nenalaďte na všechny druhy hrůz)) pozitivně si myslete, že vše bude v pořádku, žádné přestávky a další věci, obecně, nečerpejte dopředu. Snadné dodání a zdravé dítě!
 3. Lika. Po vyříznutí w / m lékař předepsal Depantol. Po přečtení recenzí, o vedlejším účinku... svědění atd., Samozřejmě, první aplikace byla opatrná. Mýdlo jsem ale ihned po přečtení pokynů k neslučitelnosti vyloučil a po dobu 4 dnů používám 2 tobolky denně - nikdy jsem neměl svědění ani pálení. V tuto chvíli je nejnepříjemnější to, že tečou silně. Konzistence je jako voda. Ale těsnění lze vyřešit.
 4. Karina. Po každé lázeňské dovolené dávám takové vaginální čípky pro spolehlivou prevenci. Obávám se, že infekce nebude přenesena domů jako suvenýr. Domácí procedura nezabere mnoho času a nezpůsobí mnoho nepohodlí. Čípky jsem dával na 10 dní, 1 čípek do pochvy v noci. Opravdu mi to pomáhá a rychle.

Zdravotničtí pracovníci poznamenávají, že dnes stále častěji předepisují použití přípravku Depantol v gynekologické praxi. Lékaři tvrdí, že je vysoce účinný a má rychlý terapeutický účinek. I v závažných případech maximální průběh léčby netrval déle než 14 dní. Droga má primární význam v poporodní činnosti a při léčbě eroze.

Analogy

Ačkoli neexistuje přesná kombinace účinných látek (dexpanthenol + chlorhexidin), může ji z hlediska farmakologických vlastností nahradit řada léčiv. Pro větší pohodlí je rozdělíme podle účinných látek..

A tak analogové svíčky Depantol:

 1. Betadin (Maďarsko);
 2. Vokadin (Indie);
 3. Povidon-jód (Srbsko).

Tyto léky v zásadě obsahují látku povidon-jod. Indikace k použití jsou podobné přípravku Depantol: vaginální infekce v akutním a chronickém stadiu, trichomoniáza, prevence infekce během gynekologických operací.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Podmínky skladování a trvanlivost

Doporučuje se uchovávat lék v chladničce nejdéle 2 roky od data výroby. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Depantol čípky: návod k použití - tipy a triky na News4Health.ru

Život v moderním světě je plný mnoha faktorů, které negativně ovlivňují lidské zdraví. Mezi hlavní patří špatná ekologie, pochybná kvalita potravin, kontaminovaná pitná voda, nekvalitní lékařská péče, stresové situace a špatné návyky. Proto je tak důležité věnovat pozornost pravidelnému hojení těla různými metodami a prostředky. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví!

Svíčky Depantol

Čtení nyní

Protizánětlivé dermatotropní léčivo.

Dnes si povíme o erytromycinové masti. Jaký je lék, jak ovlivňuje tělo? Jaké jsou indikace a kontraindikace? Jak a v jakých dávkách se používá? Co lze nahradit? Jaký druh masti a co pomáhá Erythromycinová mast se týká antibakteriálních látek a má silný bakteriostatický účinek na tělo. Návod k použití podrobně informuje o přípravě masti erythromycin. […]

Regenerativní lék. Aplikace: rány, popáleniny, proleženiny, vředy. Cena od 111 RUR.

Reklamní

Čtení nyní

Přírodní změkčující hygienický lék. Aplikace: suchá kůže, popraskané bradavky, dermatitida. Cena od 612 RUR Analogy:

Nehormonální antiseptické antimikrobiální léčivo.

Nehormonální angioprotektivní dekongestantní léčivo.

Reklamní

Kombinované, antimikrobiální, regenerační léčivo.

Cena od 505 RUR.

Kombinované, antimikrobiální, regenerační léčivo.

Aplikace - vaginitida, eroze děložního čípku, endocervicitida.

Analogy - Geksikon, Polizhinaks, Ovestin. Na konci tohoto článku se dozvíte více o analogech, jejich cenách a jejich náhradách..

Dnes si povíme o vaginálních čípcích Depantol. Jaký je lék, jak ovlivňuje tělo? Jaké jsou indikace a kontraindikace? Jak a v jakých dávkách se používá? Co lze nahradit?

Jaké svíčky

Lék Depantol (čípky) se týká kombinovaných látek pro topické použití. Určeno k léčbě gynekologických onemocnění u žen.

Droga se vyrábí ve formě vaginálních čípků torpédovitého tvaru vyráběných společností Nizhpharm (Rusko, Nižnij Novgorod).

Aktivní složka a složení

Hlavní součásti, které tvoří svíčky Depantol:

 • dexpanthenol (0,1 g);
 • chlorhexidin biglukonát (0,016 g).

Mezi pomocné složky patří makrogol 1500 a makrogol 400.

Farmakologické vlastnosti

Lék Depantol má výrazný antimikrobiální a antiseptický účinek, má regenerační a metabolický účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Chlorhexidin je účinný na grampozitivní a gramnegativní bakterie, kvasinky, dermatofyty, prvoky. Chlorhexidin má dezinfekční účinek.

Dexpanthenol (derivát kyseliny pantothenové), který je součástí léku, podporuje regeneraci sliznic, normalizaci buněčného metabolismu, zrychlení mitózy a posílení kolagenových vláken. Díky jeho účinku klesá intenzita zánětlivého procesu, zrychluje se regenerace tkání.

Při lokální aplikaci se dexpanthenol rychle vstřebává do sliznic a mění se na kyselinu pantothenovou. Metabolismus je nemožný; vylučuje se z těla beze změny. Chlorhexidin se vylučuje přirozeně ve stejné nezměněné formě.

Indikace pro použití

Před zahájením léčby tímto přípravkem musíte studovat, proč jsou předepsány čípky Depantol. Výrobek je určen pro ženy a používá se při léčbě gynekologických patologií.

Indikace pro použití čípků Depantol jsou následující:

 • akutní a chronická vaginitida;
 • endocervicitis a exocervicitis;
 • stavy komplikované ektopií děložního čípku;
 • skutečná eroze děložního čípku se specifickou etiologií.

Lék ve formě čípků se také používá po terapii destruktivními metodami:

 • diathermocoagulation;
 • kryodestrukce;
 • laserová destrukce;

Mezi další indikace patří pooperační a poporodní období a období před potratem.

Před instalací nitroděložní antikoncepce se často používají čípky Depantol.

Kontraindikace pro použití

Lék Depantol nemá prakticky žádná omezení ohledně jeho užívání. Hlavní kontraindikací je individuální nesnášenlivost hlavních účinných látek nebo dalších složek.

Způsob podání a dávkování

Pokyny k použití čípků Depantol naznačují, že se léčivo používá intravaginálně. Před zavedením čípku se vyjme z obalu, z blistru.

Denní dávka léku je 1 čípek dvakrát denně. Vložte svíčku co nejdále do dělohy.

Délka léčby je až 10 dní. Přesnou dobu užívání čípků stanoví lékař. V případě potřeby kurz pokračuje až 20 dní.

V dětství, během těhotenství a hepatitidy B.

Neexistují žádná omezení ohledně používání vaginálních čípků během těhotenství. Čípky Depantol se používají v kterémkoli trimestru těhotenství.

Během kojení je povoleno používat čípky.

Studie o použití čípků dětmi nebyly dosud provedeny..

Vedlejší efekty

Ve většině případů je lék tělem dobře snášen. Zřídka existují vedlejší příznaky, které jsou spojeny s individuální citlivostí na jednotlivé složky.

Zpravidla dochází k alergické reakci, která je vyjádřena následujícím způsobem:

 • svědivý syndrom;
 • pocit pálení;
 • vzhled nepohodlí v pochvě.

Nežádoucí účinky nejsou výrazné a vymizí samy po ukončení léčby. Systémový účinek na tělo nenastává.

Pokud bylo možné najít alespoň jeden z vedlejších příznaků, přestaňte používat čípky a poraďte se s lékařem, abyste zjistili příčinu negativních reakcí, upravte průběh léčby.

speciální instrukce

Možnost použití čípků Depantol u lidí ve stáří nebyla stanovena. To platí také pro léčbu přípravkem Depantol čípky v případě zhoršené funkce ledvin, jater.

Účinek aktivních složek v přítomnosti hnisu a krve klesá.

Lék se může používat během menstruace..

I přes možnost použití čípků během krvácení se doporučuje zahájit léčbu blíže k jejich konci. Je třeba mít na paměti, že během tohoto období klesá účinek látek, které tvoří drogu.

Použití svíček nemá vliv na schopnost řídit vozidla a jiné pohybující se stroje.

Předávkovat

Případy předávkování čípky Depantol používanými v gynekologii nebyly dosud registrovány.

Lékové interakce

Informace o možnosti použití vaginálních čípků s jinými topickými přípravky neexistují.

Každý lék by měl předepisovat pouze lékař, s přihlédnutím k kontraindikacím, vlastnostem primárního onemocnění a zdravotnímu stavu.

Samoléčba zřídka vede k uzdravení, častěji způsobuje další problémy.

Analogy

Čípky Depantol mají analogy, které jsou předepsány pro nesnášenlivost. Látka se stejným názvem, chlorhexidin, obsažená v přípravku Depantol, obsahuje léky, jako jsou:

 • Hexikon;
 • Šestiúhelník D;
 • Chlorhexidin.

Podle indikací lze rozlišit následující léky:

Mezi hormonálními analogy:

 • Ovestin;
 • Estriol;
 • Estrocad.

Mezi nehormonální analogy patří:

 • Svíčky Vagikal;
 • Ekofeminové tobolky.

Mezi levnými vaginálními čípky, které mají regenerační a protizánětlivý účinek, lze rozlišit:

 • Ichthyol;
 • Suporon;
 • Indomethacin.

Mezi dražší prostředky patří čípky Livarol, Longidaza.

Návod k použití vaginálních čípků Depantol

Uvolněte formu a složení

Dávkové formy přípravku Depantol:

 • vaginální čípky: ve tvaru torpéda, s prohlubní ve tvaru trychtýře, bílé se šedým nebo žlutým odstínem nebo bílé, mramorování je přijatelné (5 ks v blistrech, v lepenkové krabici 1 nebo 2 balení);
 • krém pro vnější použití: téměř bílý nebo bílý (25, 30 nebo 50 gv hliníkových tubách, v lepenkové krabici 1 tuba).

1 čípek obsahuje:

 • aktivní složky: chlorhexidin biglukonát - 16 mg (ve formě 20% roztoku chlorhexidin biglukonátu - 85,2 mg); dexpanthenol - 100 mg;
 • pomocné složky: makrogol 400, makrogol 1500.

1000 mg krému obsahuje:

 • aktivní složky: dexpanthenol - 52,5 mg, chlorhexidin biglukonát - 8,02 mg;
 • pomocné složky: cetostearylalkohol Lanette O (cetylalkohol do 60%, stearylalkohol 40%), propylenglykol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného (fosforečnan sodný disubstituovaný 12-vodou), makrogol cetostearát (Eumulgin B2), dihydrogenfosforečnan draselný (fosforečnan draselný), tekutý parafín (lékařský vazelínový olej), čištěná voda.

Popis lékové formy

Mýdlo a další aniontové látky (saponiny, sodná sůl karboxymethylcelulózy, laurylsulfát sodný) nejsou kompatibilní s chlorhexidinem, který je součástí léčiva.

Čípky ve tvaru torpéda, bílé nebo bílé se šedivým nebo nažloutlým odstínem. Mramorování a přítomnost vzduchové tyče a nálevkovitého vybrání na řezu jsou povoleny.

Jako preventivní opatření proti možným interakcím (antagonismus nebo inaktivace) by neměl být používán současně s jinými antiseptiky podávanými intravaginálně.

Depantol® není kompatibilní s detergenty obsahujícími aniontovou skupinu (saponiny, laurylsulfát sodný, sodná sůl karboxymethylcelulózy) a mýdly, pokud se podávají intravaginálně.

Současné užívání s léky obsahujícími jód podávanými intravaginálně se nedoporučuje.

Pokud pacientka používá výše uvedené nebo jiné léky (včetně volně prodejných), měla by se před použitím přípravku Depantol® poradit s lékařem.

Levné analogy panthenolu:

 • Pantoderm;
 • Methyluracil;
 • Zinková mast.

Depanthenol je mast, jejíž návod k použití může obsahovat informace o interakcích s jinými léčivými přípravky.

 1. Pokud se mastí používá společně s antibiotiky a barbituráty, existuje riziko alergií.
 2. Klinické projevy lze detekovat, když krém na léky prodlužuje aktivitu Suxamethonium chloridu..
 3. D-panthenol by neměl být kombinován s čisticími prostředky, které obsahují anionty a mýdla (pokud se podávají intravaginálně).
 4. Vaginální čípky se nedoporučují používat současně s sprchováním antiseptickým roztokem. Tato okolnost může snížit terapeutický účinek svíček..

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Depantol je léčivo pro místní a vnější použití, jehož kombinované složení má antimikrobiální, regenerační a metabolický účinek díky farmakodynamické aktivitě složek léčiva:

 • chlorhexidin: antiseptikum, které je účinné proti následujícím grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům - Treponema pallidum, Gardnerella vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia spp. (speciales), Streptococcus spp., Ureaplasma spp., Escherichia coli, Bacteroides fragilis, Staphylococcus spp., prvoky (Trichomonas vaginalis), dermatofyty, kvasinky. Některé kmeny Proteus spp. Vykazují mírnou citlivost. a Pseudomonas spp. Kyselinově rychlé formy bakterií a bakteriálních spor jsou necitlivé na chlorhexidin;
 • dexpanthenol: stimuluje regeneraci sliznic, normalizuje metabolismus buněk, urychluje mitózu, zvyšuje pevnost kolagenových vláken; má protizánětlivý účinek.

Podle pokynů Depantol neovlivňuje funkční aktivitu laktobacilů.

Aktivita složek léčiva v přítomnosti krve nebo hnisu mírně klesá, ale terapeutický účinek zůstává.

V případě narušení integrity pokožky pomáhá profylaktické použití krému chránit ránu před infekcí, terapeutická - potlačuje infekční proces a urychluje proces hojení.

Interakce

Podle recenzí je Depantol dobře snášen.

Při používání krému se někdy mohou objevit alergické reakce.

Při použití čípků Depantol, pocitu pálení, svědění v pochvě se mohou objevit alergické reakce, které zmizí po vysazení léku.

Při užívání D-panthenolu jsou možné následující nežádoucí reakce:

 1. Při injekčním podávání čípků může dojít ke svědění nebo pálení.
 2. U žen se během léčby může někdy objevit krvavý nebo světle hnědý výtok. Samotný lék není příčinou jejich výskytu, čípky mohou zhoršit dříve neléčenou infekci.
 3. Je možný vznik otoku, zánětu a nepříjemného pocitu.


Depanthenolová mast má některé vedlejší účinky: otoky, záněty, alergické reakce

 • Projev alergických reakcí a dyspepsie.
 • Depanthenol někdy způsobuje podráždění pokožky a dermatitidu.
 • Možné alergické reakce (vyrážka, svědění), pálení.

  Chlorhexidin ve velmi vzácných případech (0,0001%) může způsobit reakce přecitlivělosti, včetně závažných alergických reakcí a anafylaxe. Pokud se některý z nežádoucích účinků uvedených v popisu zhorší nebo zaznamenáte jakékoli jiné nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v popisu, měli byste okamžitě informovat svého lékaře.

  Na pozadí užívání přípravku Depantol se mohou objevit nežádoucí účinky ve formě vývoje alergických reakcí. Kromě toho mohou čípky způsobit pocit pálení, svědění.

  Indikace pro použití

  Vaginální čípky

  • chronická a akutní vaginitida;
  • endocervicitis a exocervicitis, včetně zánětlivých procesů komplikovaných ektopií děložního čípku;
  • období po gynekologické operaci, porodu, diatermokoagulaci, laserové destrukci, kryochirurgii nebo jiných destruktivních metodách léčby (ke stimulaci hojení a regenerace vaginální a cervikální sliznice);
  • skutečná eroze děložního čípku specifické geneze (jako součást komplexní terapie).

  Krém pro vnější použití

  • odřeniny, řezné rány, škrábance, praskliny, škrábance, bodnutí hmyzem, popáleniny, trofické vředy a další kožní léze s rizikem infekce (pro preventivní ošetření);
  • povrchy ran, pooperační stehy (léčba a profylaktická léčba);
  • infikované dermatózy, včetně atopické dermatitidy, ekzému (léčba);
  • infikované rány, proleženiny, odřeniny, popáleniny (včetně spálenin), řezné rány, praskliny, vyrážka z plenek, trofické vředy (léčba);
  • příznaky infekce plenkovou dermatitidou, škrábance u dětí;
  • zánět a praskání bradavek mléčných žláz během kojení, doprovázené známkami infekce.

  Předávkování drogami

  Lék je nekompatibilní s detergenty obsahujícími aniontovou skupinu (včetně karboxymethylcelulózy sodné, saponiny, laurylsulfát sodný) a mýdla, pokud se podávají intravaginálně.

  Depanthenolová mast (návod k použití informuje osobu o složkách obsažených v obsahu produktu) zahrnuje:

  1. Dexpanthenol (patří do skupiny vitamínů B) se při interakci s povrchem kůže mění na kyselinu pantothenovou, která je obsažena v koenzymu A a aktivně se podílí na všech typech buněčného metabolismu.
  2. Vitamin E je přírodní antioxidant rozpustný v tucích.
  3. Ketomakrogol - přidán k vytvoření textury masti.
  4. Demitecone je polymer na bázi silikonu. Zachovává vlhkost v kožních tkáních a vytváří změkčující účinek.
  5. Propylenglykol - působí jako rozpouštědlo a konzervační látka.
  6. Glycerin monostearát - rostlinný emulgátor, tvoří požadovanou konzistenci.

  Pomocné složky léčivé masti:

  1. Benzoátové sloučeniny - konzervační látky neobsahující toxiny.
  2. Vyčištěná voda.
  3. Příchutě.
  4. Lanolin - pomáhá zahušťovat mast, zjemňuje a hojí pokožku.
  5. Vazelína - má zvláčňující vlastnosti.
  6. Cetostearylalkohol - stabilizuje viskozitu léčiva.
  7. Dehydrogenfosforečnan draselný - emulgátor, strukturant.

  D-panthenol se vyznačuje sníženou systémovou absorpcí, a proto je vyloučeno předávkování lékem. Pokud se užívá velké množství léku interně, může dojít k dyspepsii.

  Nebyly zjištěny žádné případy předávkování, ale aby se zabránilo vzniku nežádoucích účinků, lékaři nedoporučují překračovat dávku a dobu trvání povoleného léčebného cyklu..

  léčba akutní a chronické vaginitidy; bakteriální vaginóza; endo- / exocervicitida, skutečné eroze děložního čípku specifické etiologie (jako součást komplexní terapie);

  prevence infekčních a zánětlivých komplikací v porodnictví a gynekologii: před chirurgickým ošetřením gynekologických onemocnění, porodem, lékařským ukončením těhotenství, nitroděložními vyšetřeními (včetně hysteroskopie, hysterosalpingografie), před zavedením nitroděložní antikoncepce;

  Na tmavém místě při teplotě nepřesahující 20 ° C.

  Držte mimo dosah dětí.

  Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

  Návod k použití přípravku Depantol: metoda a dávkování

  Vaginální čípky

  Čípky Depantol se používá intravaginálně, předtím byl uvolněn z obrysového obalu.

  Doporučené dávkování: 1 ks. 2krát denně. Délka kurzu je 7-10 dní. K dosažení požadovaného terapeutického účinku lze léčbu prodloužit až na 20 dní.

  Krém pro vnější použití

  Krém Depantol se aplikuje zvenčí a nanáší tenkou vrstvu na pokožku postižené oblasti těla.

  Četnost procedur závisí na indikacích a může být od jedné do několika aplikací denně.

  Při ošetření infikovaného povrchu bradavky během laktace se doporučuje postup po kojení..

  Infekční místa s plenkovou dermatitidou jsou mazána krémem po každé výměně prádla a vody.

  speciální instrukce

  Chcete-li maximálně využít D-panthenol během těhotenství a kojení, doporučuje se užívat po konzultaci s odborníkem.

  Balzám by měl být aplikován přímo na postiženou oblast po každém kojení a nemusíte odsávat mateřské mléko nebo úplně přestat kojit. Během těhotenství a laktace je nežádoucí zpracovávat velké plochy kůže.

  Během období porodu lékaři doporučují používat čípky "Depanthenol", které normalizují místní metabolické procesy, zlepšují kvalitu epitelu a obnovují tělo na úrovni buněk. Obsahují chlorhexidin, který léčí mnoho druhů patogenů..

  Čípky jsou předepsány jak na počátku těhotenství, tak později. Lék neovlivňuje negativně prospěšné bakterie. Nástroj se používá k léčbě různých gynekologických onemocnění a také k vaginální sanitaci těsně před porodem..

  Během těhotenství je příjem čípků tolerován normálně a zřídka způsobuje nežádoucí reakce. Není povoleno užívat drogu, pokud žena osobně netoleruje účinnou látku obsaženou v léčivém krému.

  V období těhotenství a kojení je povoleno používání vaginálních čípků Depantol.

  Vyvarujte se kontaktu s krémem Depantol.

  Během těhotenství a laktace by se krém neměl nanášet na velké plochy pokožky.

  Může být použit během těhotenství a během kojení.

  Pokud se objeví nežádoucí účinky, přestaňte užívat lék a poraďte se s lékařem..

  Během léčby se doporučuje zdržet se pohlavního styku..

  Umyjte si ruce před a po použití drogy..

  Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy. Neovlivňuje.

  Užívání přípravku Depantol během těhotenství a kojení je povoleno.

  Při léčbě nemocí přenášených pohlavním stykem musí oba sexuální partneři podstoupit terapii! Během léčby přípravkem Depantol se nedoporučuje pohlavní styk, navíc mohou pomocné složky obsažené v čípku narušit integritu bariérových antikoncepčních prostředků, proto by pacientka měla v zájmu ochrany před nechtěným těhotenstvím myslet na další preventivní opatření.

  Vzhledem k tomu, že během lékové terapie je výtok z genitálního traktu poněkud zvýšen, doporučuje se pro pohodlí ženy používat jednorázové hygienické vložky. Během tohoto období se nedoporučuje používat tampony, aby se zabránilo množení patogenních mikroorganismů..

  Nežádoucí účinky a předávkování

  Nepříznivý účinek léku na tělo ženy je minimalizován, proto jedinými jevy, které způsobují nepohodlí po použití léku, mohou být pálení a svědění, které se objevilo v místě vpichu čípku.

  Někdy ženy, které drogu vyzkoušely, píší v recenzích o hnědém, nažloutlém výtoku, který začal nebo o náhlé menstruaci. Tyto příznaky však naznačují přítomnost infekce, která nebyla včas zjištěna. Účinek drogy s největší pravděpodobností způsobil v průběhu onemocnění určité komplikace a výskyt výtoku ze světle žluté na tmavě hnědou..

  Vaginální čípky Depantol

  Tento kombinovaný lék se používá v gynekologii, má antimikrobiální a antiseptické vlastnosti, zlepšuje regeneraci tkání. Má několik forem uvolňování, mezi nimiž jsou vaginální čípky. Antiseptický účinek je místní, ale povrchní samoléčba je kategoricky kontraindikována. Svíčky Depantol po kauterizaci eroze se osvědčily jako nedílná součást rehabilitačního období.

  Složení

  Účinnost vaginálních čípků určuje chemické složení léčiva. Navenek se jedná o podlouhlé tablety světle šedé barvy se nažloutlým nádechem, s malou prohlubní ve středu. Zaváděno intravaginálně, nezbytné pro produktivní obnovu sliznic. Může je doporučit pouze gynekolog pro některá gynekologická onemocnění zánětlivé povahy, případně infekční povahy. Návod k použití určuje následující chemické složení léčiva:

  Ženy a dívky často trpí gynekologickými chorobami. Exacerbace se často vyskytují při absenci léčby v počátečních fázích. V tomto případě jsou zapotřebí léky, které mohou eliminovat původce onemocnění. Patří mezi ně Hexicon a Depantol. Často vyvstává otázka, která z drog je lepší. Chcete-li to provést, musíte si každý z nich prostudovat..

  Analogy Depantolu, cena v lékárnách

  V případě potřeby můžete čípky Depantol nahradit terapeutickým účinkem - to jsou léky:

  1. Hexikon;
  2. Roztok miramistinu;
  3. Gynoflor;
  4. Betadin;
  5. Chlorhexidin;
  6. McMiror;
  7. Livarol.

  Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití Depantolu, cena a recenze se nevztahují na svíčky podobné akce. Je důležité poradit se s lékařem a neprovádět nezávislé nahrazení léku.

  Cena v ruských lékárnách: čípky Depantol (vaginální čípky) 10 ks. - od 513 do 673 rublů, podle 628 lékáren.

  Skladujte na místě chráněném před vlhkostí a světlem při teplotě: krém pro vnější použití - do 25 ° C, čípky - do 20 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí

  . Doba použitelnosti - 2 roky.

  Podmínky výdeje lékáren - bez lékařského předpisu.

  V moderní gynekologii předepisují lékaři pro kožní infekce a prasknutí měkkých tkání místní antiseptické čípky Depantol. Tento léčivý přípravek má antimikrobiální vlastnosti, produktivně regeneruje poškozené struktury, působí lokálně na ohnisko patologie

  .
  Velmi často jsou čípky Depantol předepsány po porodu, zvláště pokud došlo k ruptuře perinea s velkým plodem
  . Není to však jediná lékařská indikace, pokud je takový farmakologický předpis vhodný..

  Shrnutí

  Léčba je relevantní pro ženy v počátečních stádiích patologie nebo změn epiteliální tkáně způsobených zánětlivými procesy. Neméně častou příčinou ektopie nejsou ani hormonální změny. Proto se problém může objevit náhle u žen během těhotenství. Nastávající matky by měly být zvláště zodpovědné za své zdraví, protože na tom závisí tvorba a vývoj embrya. Je nemožné samostatně používat čípky z eroze během těhotenství, protože mnoho léků je zakázáno v prvním trimestru a lze je použít pouze pro speciální indikace ve 2 nebo 3.

  Čípky z ektopie by se měly užívat, pokud je k tomu důvod. S rychlou progresí onemocnění a nebezpečnou změnou v tkáních děložního čípku by neměl být oddálen okamžik radikální léčby. Je lepší provést moxování, poté použít svíčky k urychlení obnovení integrity sliznice.

  Kontraindikace a bezpečnostní opatření

  Různé složení přípravku Geksikon a Terzhinan určuje rozdíl v kontraindikacích a opatřeních týkajících se léčby těmito léky:

  • Žádný z nich není předepsán, pokud je pacient alergický na složky léku.

  Při jmenování Hexicon neexistují žádné další kontraindikace a vlastnosti. Terzhinan obsahuje antibiotika a antifungální látku, která způsobuje následující kontraindikace:

  • první trimestr těhotenství;
  • užívání ve 2. a 3. trimestru během těhotenství nebo pokud je žena kojena - pouze podle pokynů lékaře.

  Jaké čípky se používají při léčbě zánětu ženských orgánů? tipy a triky

  Musí být léčen zánět v ženských pánevních orgánech, protože porušení tohoto systému může vést k nežádoucím a vážným následkům. Hlavním z nich je neplodnost, může začít svůj vývoj při zánětu přívěsků nebo vaječníků.
  Navzdory velkému počtu různých moderních léků se širokou škálou účinků na léčbu zánětlivých onemocnění pánve je většina z nich navržena a vytvořena speciálně pro zdraví žen..

  Existuje obrovské množství léků, které lze použít k léčbě žen: injekce, vaginální (rektální) čípky, tablety, krémy, masti, gely a další. Ale jsou to čípky pro zánět, které zaujímají v gynekologii oddělené místo. Ale proč?

  Čípky pro zánět se používají k léčbě několika nemocí u žen a jsou rozděleny do dvou kategorií:

  • vaginální čípky;
  • rektální.

  Také kategorie svíček pro ženy jsou zase rozděleny do skupin v závislosti na jejich účelu:

  • léčení;
  • antibakteriální;
  • protizánětlivý;
  • antimikrobiální;
  • léky proti bolesti;
  • antipyretikum;
  • protiplísňový;
  • imunomodulační.

  Výjimkou jsou zpravidla pouze čípky, které mají imunomodulační vlastnosti, všechny ostatní kombinují několik účelů najednou, například působí jako analgetikum a mají protizánětlivé vlastnosti, antimikrobiální a antifungální vlastnosti atd..

  Vaginální čípky pro ženy jsou účinným prostředkem, který pomáhá rychle se zbavit nepohodlných a nepříjemných příznaků nepříjemných onemocnění přívěsků nebo vaječníků. Je třeba poznamenat, že protizánětlivé čípky dokonale eliminují klinické příznaky ve formě otoku, pálení, podráždění, svědění nebo zarudnutí. Čípky pro zánět přívěsků nebo vaječníků jsou nejlepším lékem pro léčbu patologie.

  Nesporné výhody čípků pro zánět ženských pánevních orgánů:

  • lék působí specificky na zánětlivé zaměření, prostředek také neproniká do žaludku, což znamená, že nepoškozuje játra, čípky okamžitě ovlivňují slizniční stěny pochvy;
  • čípky jsou rychlý lék, který vstupuje do krevního řečiště přibližně za jednu hodinu;
  • léky, jako jsou čípky, zřídka způsobují alergické reakce a mají minimální vedlejší účinky;
  • pohodlné a snadno použitelné;
  • snadno a jednoduše zavést do pochvy, pokud jsou čípky rektální, pak do konečníku;
  • mohou být použity dívkami, které dosud neměly intimitu s mužem.

  Čípky se zavádějí přímo do pochvy. Pod vlivem tělesné teploty se rozpouštějí a uvolňují účinné látky. Vzhledem k tomu, že na sliznicích pochvy je velké množství krevních cév, látky rychle pronikají do krve během jedné hodiny a začínají svůj přímý účinek na zaměření zánětu vaječníků.

  Je třeba si uvědomit, že účinnost léčby zánětlivých procesů vaječníků a dalších orgánů malé pánve závisí na tom, jak správně bude každá z žen dodržovat pravidla pro používání čípků.

  Technologie pro správné použití čípků pro zánět pánevních orgánů a vaječníků u žen:

  • dobře si umyjte ruce mýdlem a vodou a ošetřete je antiseptikem (alkohol);
  • ležet na rovném povrchu, na zádech;
  • ohněte kolena a roztáhněte je doširoka;
  • vložte do pochvy do hloubky prstu;
  • pohněte nohama, ležte v této poloze dalších 10 minut, aby se lék rozpustil, začátek účinku a nevytékal.

  Při zánětlivém procesu vaječníků nebo jiných orgánů malé pánve se pro komplexní léčbu používají čípky. Pracují dobře při bolestech, svědění, pálení a jsou schopny zvýšit obranyschopnost těla..

  Současně nezapomeňte, že pouze lékař rozhodne, zda je léčba čípky nezbytná pro zánět vaječníků, přívěsků, jiných orgánů nebo ne. Jaké čípky by měly být použity pro účinnou terapii, trvání kurzu a doporučení jsou dána odborníkem po úplné anamnéze pacienta.

  Každá z žen by měla vědět, které čípky jsou populární v moderní farmakologii pro léčbu zánětu orgánů:

  • Terzhinan;
  • Klion Arilin;
  • Gainomax;
  • „Binoform“;
  • Dalatsin;
  • "Polygynax";
  • „Lactonorm“;
  • Fytoraksin;
  • Diklofenak;
  • „Hexicon“;
  • Betadin;
  • Movalis;
  • "Pimafucin";
  • čípky s belladonou;
  • indomethacinové čípky

  Zvažte tedy, kdy jmenovat vaginální čípky. Takové léky se používají k infekcím a nespecifickému zánětu ženských pánevních orgánů.

  Které svíčky zvolit? Zvažte nejčastější onemocnění a čípky, které by se měly používat:

  • Čípky pro léčbu kolpitidy (vaginitidy). Toto je onemocnění způsobené houbami, kapavou, Trichomonas. Příznaky lze snadno rozpoznat - bolest, pálení, svědění a problémy s vyprazdňováním moči. "Betadine" vaginálně dvakrát denně. "Geksikon" jednou denně. Terzhinan je předepsán jednou denně. "Mikozhinaks" v noci, jednou před spaním.
  • Gardnella je léčba. Zánět nastává, když úroveň imunity klesá. Nejlepší jsou čípky s účinnou látkou, kterou je metronidazol. "Klion" jednou denně v noci po dobu asi 10 dnů. "Metronidazol" dvakrát vaginálně, ráno a večer. Může být také předepsán Terzhinan.
  • Drozdová terapie. Existuje mnoho léků, které léčí kandidózu. Často se používají léky s klotrimazolem nebo nystatinem. „Vaginorm“, „Bifidumbacterin atd..

  Rektální čípky

  Takové léky mají obvykle systémové použití. Takové čípky se dokonale vstřebávají do krve střevem, proto je zotavení rychlejší. Při léčbě gynekologických ženských onemocnění by se rektální léky, na rozdíl od vaginálních, neměly vylučovat, aby patogenní bakterie opustily tělo. Lék se dokonale vstřebává, proniká do slizničních stěn střeva, krve a genitálií.

  Nejoblíbenějšími rektálními léky k léčbě zánětu vaječníků, přívěsků a dalších pánevních orgánů jsou NSAID (nesteroidní protizánětlivé látky), které bojují proti zánětu, snižují horečku a zmírňují bolest..

  • "Diklak";
  • Ortofen;
  • Voltaren.

  Často se používají rektální látky, jejichž aktivním enzymem je: indomethocin nebo diklofenak. Je třeba poznamenat, že nesteroidní protizánětlivé léky nejen zmírňují zánět, ale mají také výrazný analgetický a antipyretický účinek..

  Nejdůležitější věcí pro jakékoli zánětlivé procesy je včasná konzultace s lékařem, který předepíše vhodnou a komplexní léčbu. Potom lze nemoc vyléčit poměrně rychle a efektivně..

  Funkce osobní hygieny

  Terzhinan a Hexicon neovlivňují přirozenou flóru pochvy. Neinhibují růst prospěšných laktobacilů, takže i když užíváte tyto léky současně, nehrozí riziko provokace dysbiózy. Složky těchto léků však mohou být produkty osobní hygieny inaktivovány, proto byste během léčby měli věnovat pozornost:

  • Přítomnost laurylsulfátu sodného, ​​saponinů a sodné soli karboxymethylcelulózy v produktech pro intimní hygienu. Inaktivují chlorhexidin, proto musí být během léčby Hexikonem zlikvidovány;
  • Také nemůžete používat Hexicon a mýdlo nebo kombinovat jeho příjem s použitím aniontových detergentů;
  • Kyselé médium (pH = 3,5-5,5) intimní gel. Nedoporučuje se používat tyto léky při léčbě imidazolovými léky a Terzhinan obsahuje ternidazol, který patří do této skupiny léků;
  • Čípky se při použití roztaví a také způsobí zvýšení vaginálního výtoku, proto se doporučuje používat je společně s polštářky;
  • V průběhu kurzu je lepší se vzdát spodního prádla ze syntetických tkanin, řemínků;
  • Je nutné použít svíčky nebo kapsle nejpozději dvě hodiny po pohlavním styku;
  • V době léčby je žádoucí, aby partner podstoupil paralelní léčbu urogenitálních infekcí;
  • Hexikon se nepoužívá během menstruace..

  Recenze

  Elena, 34 let Můj ošetřující lékař slíbil, že Depantol urychlí mitózu a zajistí obnovu sliznic po porodu. Čípky nejsou levné, ale vzal jsem si lékařskou pomoc a koupil ji. Ani v 10. den nedošlo k žádnému výsledku, ale doktor mě přesvědčil, že to nějakou dobu trvalo

  . Výsledkem bylo, že jsem změnil lék na analogový a po 4 dnech jsem byl schopen normálně sedět - bez bolesti, jako předtím.

  Mila, 27 let. Tyto vaginální čípky mi pomohly s afty a já jsem je používala na doporučení místního gynekologa během těhotenství. Taková léčba nijak neovlivnila plod, ale celkový stav, byť dočasně, byl stabilizován.

  .
  Svědění a pálení hráze je pryč, morálně jsem se uklidnil, v noci spím normálně a bez problémů jdu na toaletu.
  Maya, 23 let, měla jsem během porodu silné slzy - plod se ukázal být příliš velký. Opravovali švy, několik dní bylo i lhaní bolestivé, ne jako jít na záchod

  . Při propuštění z porodnice lékař doporučil vaginální čípky Depantol.
  Droga není levná, ale opravdu funguje
  . Věřil jsem a koupil, dodnes toto rozhodnutí vůbec nelituji.

  Karina, 41 let, dávám takové vaginální čípky pro spolehlivou prevenci po každé lázeňské dovolené. Obávám se, že infekce nemusí být přenesena domů jako suvenýr

  .
  Domácí postup netrvá dlouho, nezpůsobuje mnoho nepohodlí
  .
  Vložím čípky na 10 dní, 1 čípek v pochvě v noci
  . Opravdu mi to pomáhá a rychle.

  Pozor! Informace uvedené v článku slouží pouze pro informační účely. Materiály článku nevyžadují samoléčbu

  . Pouze kvalifikovaný lékař může diagnostikovat a poskytovat doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

  Našli jste v textu chybu? Vyberte jej, stiskněte Ctrl + Enter a my vše opravíme!

  Aktualizováno: 22.05.2019

  Čípky Depantol se používají v gynekologii k léčbě prasknutí vaginálních stěn ak boji proti různým chorobám infekčního původu. Nástroj má komplexní účinek: regenerační a protizánětlivý

  .
  Častou indikací pro použití čípků je poškození perinea po porodu
  . Tato indikace však není jediná pro použití drogy..


  Depantol - vaginální čípky s protizánětlivými a regeneračními účinky

  Analogy

  Od mnoha pacientů lékaři často slyší otázku, jak nahradit Depantol? Za situace související se složitostí získání nebo užívání přípravku Depantol mohou gynekologové předepsat následující analogy:

  • svíčky Geksikon a Livarol;
  • Roztoky chlorhexidinu a miramistinu.
  • „Hexicon“.

  Aktivní složkou tohoto činidla je chlorhexidin biglukonát, který je silným antiseptikem. Lék má výrazný baktericidní účinek. Tohoto účinku je dosaženo osmotickou disociací bakteriální buněčné membrány. Nevýhodou tohoto nástroje je však to, že složení léčiva nemá správný účinek na kyselinovzdorné bakterie, buňky hub a viry..

  Zavedení čípků vám umožní vytvořit nepropustný film na povrchu sliznice, aby se zabránilo opětovné infekci. Geksikon má místní terapeutický účinek, protože složení léčiva neproniká do krevního oběhu.


  Depantol je schválen pro použití během těhotenství a kojení

  Livarol

  Livarol je léčivo vyráběné ve formě čípků pro intravaginální podání. Aktivní složka tohoto léčiva (ketokonazol) umožňuje zastavit růst a reprodukci plísňové infekce a zničit původce onemocnění. Tohoto účinku je dosaženo díky skutečnosti, že ketokonazol interferuje se syntézou ergosterolu, který se používá k tvorbě buněčné membrány. Droga vykazuje vysokou účinnost při léčbě mnoha infekčních onemocnění způsobených aktivitou hub a bakterií..

  Řešení "Miramistin"

  Tento lék patří do skupiny kationtových antiseptik. Řešení má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Použití roztoku umožňuje destrukci různých patogenů, včetně virů, plísňových a bakteriálních infekcí. Složení léčiva ovlivňuje vnější obal patogenů, což vede k jejich zničení.

  Roztok chlorhexidinu

  Vzhledem k levným analogům svíček Depantol nelze tento nástroj zmínit. Tento farmaceutický produkt, který patří do kategorie antiseptik, se používá v různých oblastech medicíny již více než šedesát let. Nízká cena a zvýšená účinnost učinily drogu tak populární, že si ji mnoho dívek nechává ve své domácí lékárně..

  V oblasti gynekologie se toto řešení používá pro dezinfekci gynekologických nástrojů, stejně jako pro sprchování a mytí. Použití léku je předepsáno k léčbě mykózy, kolpitidy, ureaplasmózy, kapavky a dalších nemocí infekční povahy..

  Mechanismus účinku

  Čípky mají místní účinek na poškozené měkké tkáně pohlavních orgánů. Antimikrobiální složka v čípku (chlorhexidin) bojuje proti grampozitivním bakteriálním látkám: chlamydiím, kapavce, streptokokům, ureaplasmě. Některé typy patogenních mikroorganismů jsou méně citlivé na léčivo (bakteriální spory, pseudomonas).
  Regenerační složka v přípravku (Dexpanthenol) urychluje regeneraci buněčných struktur a urychluje jejich dělení. Aktivita látky je mírně snížena, pokud je ve vaginálním výtoku krev a hnisavé hmoty.

  Vlastnosti společného použití

  Navzdory skutečnosti, že Depantol je předepisován během těhotenství z drozdů, což vysvětluje vysokou bezpečností léku a vynikající tolerancí, musí být používán opatrně. Jsou známy negativní reakce spojené se současným užíváním s jinými skupinami drog. Zejména je přísně zakázáno používat čípky, pokud je do pochvy zavedeno mýdlo nebo prostředky ze skupiny aniontů. Taková terapie vyvolá vážné místní následky pro tělo. Je důležité být upravený a nesmírně opatrný. Pokud podstupujete léčbu některou z uvedených skupin léků, musíte o tom nejprve informovat lékaře. Buď bude jeden z léků zrušen nebo nahrazen jiným. V každém případě bude terapeutický program upraven.

  Hrozba pro těhotné ženy

  Je známo, že použití čípků "Depantol" může vyvolat potrat. To se vysvětluje citlivostí těla těhotné ženy na jakékoli změny. Z lékařské praxe existují případy, kdy použití čípků vedlo k bolestivým pocitům v dolní části břicha a krvavému výtoku. Současně se stává častější nutkání na močení, zvyšuje se tón dělohy, dolní část zad reaguje bolestí. Tyto příznaky naznačují pravděpodobnost potratu. Při sledování situace byste měli naléhavě vyhledat lékařskou pomoc..

  Během vyšetření lékař vyšetří stav děložního čípku. Pokud se hltan ještě neotevřel, nehrozí, ale žena bude muset zůstat klidná a pravidelně cvičit, aby uvolnila svalovou tkáň dělohy, aby zmírnila zvýšený tón. V takové situaci je přísně zakázáno užívat alkohol..

  Během těhotenství

  Při nošení plodu a během laktace lékaři nevylučují takovou farmakologickou schůzku doma. Použití čípků Depantol je vhodné pro drozd postupující na pozadí oslabeného imunitního systému pro produktivní hojení sliznic

  . Léčivé procesy nejsou doprovázeny zhoršením celkového zdraví,

  čípky se nevylučují do mateřského mléka, nepřekračujte placentární bariéru. Omezení použití pro tyto kategorie pacientů proto neplatí..

  Co lze nahradit?

  Nejpopulárnější analogy v současnosti:

  • „Hexicon“.
  • "Bepanten".
  • "Chlorhexidin" v čípcích.

  Možnost náhrady musí být předem dohodnuta s ošetřujícím lékařem.

  Kromě přípravku "Depantol" můžete během těhotenství v 1. trimestru použít některé další léky, ale výběr zůstává na uvážení ošetřujícího lékaře, který bere v úvahu nejen skutečnost "zajímavé" polohy, ale také vlastnosti patologie, celkový stav těla ženy.

  Jak vyměnit Depantol

  Charakteristický lék podporuje regeneraci tkání, ale jeho účinek v těle je selektivní. Ne všichni pacienti jsou vhodní pro takový farmakologický předpis, o čemž svědčí recenze na World Wide Web. Pokud je tento levný lék neúčinný nebo způsobuje vedlejší účinky ve formě vaginálního výtoku, je lepší jej nahradit analogem

  . Následující prostředky jsou v daném směru obzvláště účinné:

  • Betadin;
  • Citát;
  • Right Keith;
  • Hexikon;
  • Gynoflor;
  • Kolposeptin;
  • Chlorhexidin;
  • Osarbon;
  • Furazolidon;
  • Evkolek;
  • Povidin;
  • Ekovag;
  • McMiror;
  • Cleioron;
  • Betadine.

  Výhody terapie svíčkami

  Čípky (čípky) jsou léčivá forma, která se po vložení do pochvy roztaví. Jsou vejčité, tyčkovité nebo trojúhelníkové. Základem všech vaginálních čípků je parafín, kakaové máslo a pevné tuky.

  Existuje několik výhod vaginálních čípků:

  • Léčivé látky v čípcích se vstřebávají do ohniska zánětu;
  • Čípky jsou rovnoměrně rozloženy po celé pochvě;
  • Čípky přispívají ke zničení a odstranění patologického odpadu z těla;
  • Složení čípku nepoškozuje aktivitu normální flóry.

  Krvavý výtok po Depantolu

  Některé ženy používají Depantol k profylaktickým účelům, proto věří, že v tomto případě je možné mít sex. Během pohlavního styku však může dojít k mikrodamážím, které způsobují menší krvácení. Je smíchán s rozpuštěným čípkem a vylučován pochvou..

  Zde není nutná další léčba sekrece, pokud neexistují žádná gynekologická onemocnění, jejichž příznaky mohou být takové výtoky. Totéž platí pro situace po různých operacích souvisejících s reprodukčním systémem. V tomto případě je Depantol předepsán ke zlepšení regenerace tkání a tento proces je krátkodobý, ale může být doprovázen bohatou sekrecí krve..

  Při diagnostice eroze děložního čípku přirozeně vyvstává otázka výběru účinné metody léčby.Nejčastěji se lékaři rozhodnou pro moxibuci - po samotném zákroku se ženy obávají výtoku a o tom bude pojednáno dále.