Stanovení pohlaví nenarozeného dítěte bez ultrazvuku: krví, tlukotem srdce, břichem, datem početí

Téměř každý budoucí rodič se chce „dívat“ trochu dopředu a určit, kdo se mu narodí - chlapec nebo dívka. Existuje obrovské množství způsobů, jak určit pohlaví budoucího dítěte, ale žádný z nich neposkytuje 100% záruku. Jediným správným způsobem, jak určit pohlaví plodu, je ultrazvukové vyšetření po dobu delší než 28 týdnů. Existují však i jiné způsoby, jak uspokojit zvědavost rodičů, a jedním z nich je určení pohlaví dítěte ke dni početí..

Jak určit pohlaví dítěte podle data početí a věku v děloze?

„Zodpovědný“ za pohlaví budoucího dítěte je otec, jeho tělo je nositelem chromozomů XY. V ženském těle existuje kombinace XX chromozomů. Chromozom Y je mužský a může ho přenášet na dítě pouze otec.

Stanovení pohlaví budoucího novorozence do data početí má vědecký základ. „Ženské“ chromozomy jsou pomalé, ale liší se vitalitou, „mužské“ jsou aktivnější, ale rychle „umírají“. Pokud k početí došlo během ovulace nebo během několika dní po ní, je pravděpodobnost narození syna vysoká. Pokud k pohlavnímu styku s následným oplodněním došlo před ovulací, existuje vysoká šance na narození dcery.

Aby bylo možné předem naplánovat pohlaví nenarozeného dítěte, musí žena znát přesné datum ovulace. Ženy s nepravidelným menstruačním cyklem však mohou mít chyby ve výpočtech..

Pohlaví nenarozeného dítěte můžete zjistit i jinak. A nejspolehlivější z nich jsou ty, které se počítají podle data početí..

Měsíční kalendář

Mladí manželé potřebují zjistit, ve kterém ze znamení zvěrokruhu souhvězdí byl Měsíc v den početí.

"Mužští" zástupci hvězd:

 • Střelec;
 • Váhy;
 • Lev;
 • Dvojčata;
 • Beran;
 • Vodnář.

Všechny zbývající souhvězdí zvěrokruhu jsou „ženská“.

Spolehlivost metody je 95%.

Japonský kalendář

V Japonsku se pohlaví nenarozeného dítěte určuje podle data narození matky a otce, jakož i podle data početí. K určení výsledku budete muset použít 2 tabulky. V první tabulce budete muset najít průsečík dat narození manžela a manželky (výsledné číslo si musíte pamatovat). Druhá tabulka určuje výsledky podle měsíce koncepce (na straně tabulky) a dříve získané hodnoty (horní část tabulky).

Čím více „+“ ve výsledném sloupci, tím vyšší je šance mít syna / dceru (v závislosti na výsledku).

Čínský kalendář

Podle čínské vědy závisí pohlaví nenarozeného dítěte pouze na věku ženy a datu oplodnění..

Zde je speciální tabulka, na které jsou provedeny všechny potřebné výpočty. Smyslem určení pohlaví dítěte podle čínského kalendáře je, že k narozeninám ženy je třeba připočítat 9 měsíců. Poté označte v tabulce měsíc početí. Poté v tabulce musíte najít odpovídající sloupce (věk a měsíc ženy), nakreslit rovné čáry a podle hodnoty získané po překročení čar zjistit výsledek.

Kalkulačka

Požadované hodnoty můžete vypočítat pomocí online kalkulačky níže:

Výpočty pomocí této metody jsou velmi jednoduché: musíte zadat požadované hodnoty do příslušných sloupců, kliknout na tlačítko "Vypočítat" a zjistit výsledek.

Jak jsem správně vypočítal pohlaví mého dítěte k datu početí?

Marina, 29 let, Nižnij Novgorod:

"Ahoj. Když jsem byl v „zajímavé“ pozici, často mě trápila otázka, kdo se narodí - syn nebo dcera. Protože už mám syna, byl bych rád, kdyby se narodila dívka. Když jsme s manželem plánovali dítě, opravdu jsme o tomto problému nepřemýšleli, ale den oplodnění byl ještě dlouho v paměti..

Vím, že existuje mnoho způsobů, jak určit pohlaví budoucího dítěte, ale neexistuje žádný, který by zaručoval nejpravdivější výsledek. Nejsprávnějším způsobem určení pohlaví dítěte je ultrazvukové vyšetření, ale toto bude možné, pokud se dítě obrátí k lékaři „pravou“ stranou.

Podobná situace se stala i pro mě - na ultrazvuku lékař nemohl uvažovat o pohlaví dítěte. No, nezoufal jsem a našel jsem jiný způsob, jak zjistit, kdo „žije v mém žaludku“.

Nejprve jsem se rozhodl použít japonskou techniku. Po srovnání všech potřebných čísel se ukázalo, že se narodí dívka. Mimochodem, japonský stůl jsem bez problémů našel na internetu. Byl zde také popis, jak zadat požadovaná čísla..

K ověření pravosti získaných výsledků jsem použil čínskou metodu. Nevzbudila ve mě velkou důvěru, protože pouze tyto ženy se „účastní“ výpočtů. Ale poté, co byla čísla zadána do tabulky, jsem znovu dostal dceru!

A před pár dny, v 36 týdnech těhotenství, jsem byl poslán na ultrazvukové vyšetření. Tentokrát se dítě obrátilo na lékaře tak, jak mělo. Výsledkem se stalo potvrzení pravdivosti použitých stolů, podle výsledků ultrazvuku by se mi měla narodit dívka “.

autor-expert: Natalia Sergeevna Kopteva,
specialista na porod

Nyní všichni víte, jak určit pohlaví dítěte. Doufáme, že se vám náš článek líbil. Sdílejte s přáteli, zanechávejte komentáře - rádi vám odpovíme!

Kalkulačka pro určení pohlaví nenarozeného dítěte

V současné době není určení pohlaví dítěte nijak zvlášť obtížné. Abychom pomohli v této věci, bylo budoucím rodičům poskytnuto mnoho metod, včetně krve, podle japonského a čínského kalendáře, s využitím lidových metod a dokonce i online služeb. Mnoho párů chce plánovat pohlaví budoucího dítěte ještě před počátkem nebo v jeho stádiu..

Lékařské techniky

Drtivá většina lékařů má podezření na alternativní diagnostické metody, ale nikdo nezakáže zjistit pohlaví nenarozeného dítěte různými způsoby. Kromě toho je zajímavé, pokud se získané výsledky shodují s oficiálními informacemi..

Podle mnoha lékařů je ultrazvuková diagnostika nejlepším způsobem, jak určit pohlaví dítěte. Je pravda, že s jeho pomocí je možné určit pohlaví dítěte až po početí v určitém období těhotenství, počínaje 16. týdnem, a nejspolehlivější výsledky budou až od 24. týdne gestačního období.

Toto je poměrně dlouhá čekací doba na zprávy o tom, kdo se nakonec narodí: chlapec nebo dívka. Ale ani ultrazvuk nezaručuje 100% výsledek, protože plod během vyšetření často zaujímá pozici, ve které lze chlapcovy varlata zaměnit za stydké pysky. Stává se to dokonce naopak.

DNA test

Přesnější je test DNA, který byl dříve prováděn podle indikací, nyní jej může používat každý. K vyšetření se odebere žilní krev těhotné ženě na přítomnost chromozomu Y (mužský chromozom) z plodových buněk plodu.

Pokud se testování provádí za 4-5 týdnů, pak je přesnost výsledků 95-98%, pokud za 7 týdnů - přesnost je 100%. Pokud je identifikován chromozom Y, je poskytnuta 99% záruka, že se objeví chlapec; při absenci mužského chromozomu jsou stejné záruky poskytovány ve prospěch narození dívky. Tento test je považován za nejspolehlivější při určování pohlaví budoucího dítěte..

Test pohlaví

Na fórech najdete informace o tzv. Genderovém testu, jehož práce je založena na interakci ženské moči a činidla. Výrobci tvrdí, že test funguje stejně jako test DNA. Zvýrazněním chromozomu Y v moči těhotné ženy změní testovací proužek barvu na růžovou, pokud je plod ženský, nebo na modrou, pokud je mužský. Schváleno ženami, které se shodovaly s výsledky po porodu.

Je však třeba poznamenat, že fragment DNA lze izolovat pouze z krve. Je tedy na každém, aby se rozhodl, zda takový test použije, či nikoli, ale výsledkům by se nemělo věřit, protože pro práci s DNA je zapotřebí seriózní laboratorní vybavení, které nelze nahradit žádnými domácími testy.

K dispozici je také americký test pro určení pohlaví dítěte. Používá se po dobu 10 let, jeho spolehlivost je asi 90%, není levná a nelze ji najít ve všech lékárnách. Test je založen na reakci moči těhotné ženy obsahující fetální gonadosteroidy se speciální látkou. Poté, co je moč vystavena testovacím proužkům, mění barvu: pokud se narodí chlapec, proužek se změní na zelenou, pokud je dívka oranžová. Můžete jej používat od 8 týdnů.

Mnoho budoucích rodičů se zajímá o to, zda je možné určit pohlaví dítěte pomocí konvenčního těhotenského testu. To není nemožné. Tento lékárenský test umožňuje s určitou mírou pravděpodobnosti (v závislosti na načasování) zjistit pouze samotnou skutečnost početí.

Alternativní metody určování pohlaví

Pomocí tabulek, kalkulaček, lidových metod můžete ukojit svou zvědavost ohledně pohlaví dítěte a zjistit přesné pohlaví při lékařské diagnostice, takže je lepší nebrat tyto metody příliš vážně. Podívejme se na ty nejběžnější:

Metoda "krví"

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte krví se berou v úvahu různá období obnovy krve u žen a mužů: jednou za 3 roky, respektive jednou za 4 roky. Podle věku musíte vypočítat, v jaké fázi obnovy je krev každého jednotlivého budoucího rodiče. Pokud se ukáže, že krev matky je více aktualizovaná, pak je pohlaví nenarozeného dítěte ženské, pokud je krev otce „novější“, pak mužská.

Při výpočtu je důležité vzít v úvahu ztrátu krve, která podporuje obnovu krve, kterou jeden z rodičů v poslední době mohl mít. Mohou zahrnovat traumata se ztrátou krve, chirurgickým zákrokem, dárcovstvím krve, transfuzí, potratem nebo potratem. Výpočet pohlaví dítěte pomocí online kalkulačky je poměrně jednoduchý: data narození matky a otce se zadávají do příslušných oken.

Protichůdnou metodou je stanovení pohlaví dítěte podle skupiny a Rh faktor krve budoucí matky a otce. Tabulka ukazuje ženskou krevní skupinu svisle a mužskou krevní skupinu vodorovně. Na křižovatce dvou hodnot bude pohlaví nenarozeného dítěte.

Krevní skupina matkyOtcova krevní skupina
IIIIIIV
DívkaChlapecDívkaChlapec
IIChlapecDívkaChlapecDívka
IIIDívkaChlapecChlapecChlapec
IVChlapecDívkaChlapecChlapec

Tabulka faktorů Rh:

Matčin Rh faktorOtcův faktor RhOtcův faktor Rh
+-
-DívkaChlapec
+ChlapecDívka

Tyto techniky nedávají 100% zaručený výsledek, takže důvěřovat jim nebo ne je věcí každého..

Starověký čínský stůl

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří jistě znají datum početí dítěte, protože ne každá žena ví, kdy bylo ovulační období, zejména s nepravidelným menstruačním cyklem. Ostatním budoucím rodičům nebude bránit v kontrole výsledku proti čínskému stolu.

Žena má obvykle podezření na těhotenství v důsledku zpoždění menstruace a určitých známek (ranní nevolnost, změny chuti k jídlu a stravovacích návyků, emoční změny atd.). Přítomnost charakteristických příznaků neznamená, že v tomto konkrétním čase došlo k oplodnění. Pro hrubý výpočet měsíce a data početí je nutné k prvnímu dni posledního měsíčního období přidat 2 týdny - bude to skutečné (embryonální) gestační věk.

Stůl se objevil v Číně asi před 700 lety, údajně byl nalezen v hrobce císaře nebo v jednom z nejstarších čínských chrámů, nyní je uložen v pekingském muzeu. Podle dalších informací jej sestavili vědci podle lunárního kalendáře. V každém případě je tato metoda stále populární..

Měsíc početí a věk těhotné ženy jsou uvedeny v tabulce. Na křižovatce zadaných údajů bude získán výsledek. Tuto starodávnou čínskou techniku ​​lze použít ještě před počátkem, kdy se budoucí rodiče již rozhodli, komu mají porodit: chlapec nebo dívka. V tabulce je třeba zvolit věk matky a podle toho, jaké pohlaví dítěte chcete mít, počítáte od měsíce v tabulce 9 měsíců gestačního období, získáte optimální datum pro početí.

Navzdory jednoduchosti starověké čínské metody je docela přesná - až 97% spolehlivost. Lékaři jsou skeptičtí ohledně metody stanovení pohlaví k datu početí, protože věk matky nijak neovlivňuje formování pohlaví, ale sloučení mužských a ženských gamet. Pohlaví závisí na otci. Pokud je spermie, které oplodnilo vajíčko, nosičem chromozomu Y, objeví se chlapec, pokud spermie obsahuje chromozom X, pak dívka.

Japonská technika

Od starověku byli Japonci obzvláště citliví na pohlaví dítěte, což by se mělo objevit, protože to bylo považováno za „věc cti“ porodit dědice, bylo to považováno za čestné. Ty matky, které porodily dívky, si nezasloužily žádné vyznamenání. I rodiny, ve kterých se chlapec nikdy nenarodil, se musely uchýlit k adopci, zatímco adoptovaný syn musí být stejné krve jako jeho otec. Není proto divu, že právě v Japonsku se objevila vlastní metoda výpočtu pohlaví dítěte, která umožnila předem naplánovat nebo určit pohlaví budoucího dítěte. Jeho vzhledu předcházelo dlouhodobé pozorování rodičů a dětí, které se jim narodily..

Nepřekvapuje ani to, že metoda určování pohlaví vyvinutá v Japonsku šla daleko za její hranice, protože v mnoha zemích měl právo dědit majetek a další výsady pouze syn..

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte pomocí japonské metody potřebujete znát tři složky:

 1. Který měsíc se otec narodil.
 2. Který měsíc se matka narodila.
 3. V jakém měsíci došlo k početí.

Nemusíte znát přesné datum narození a početí, stačí konkrétní měsíce. Japonský stůl má dvě části. Jeden zobrazuje měsíce početí, druhý zobrazuje měsíce narození rodičů. Nejprve se porovnávají měsíce narození otce a matky, poté se podle měsíce početí v grafu stanoví pohlaví dítěte. Můžete použít online kalkulačku založenou na japonské výpočetní tabulce, kde jsou zadány stejné měsíce jako v tabulce, získá se pouze hotový výsledek.

Japonská metoda určování pohlaví dítěte podle měsíců narození rodičů a měsíce početí je univerzální a užitečná v tom, že může být použita nejen během těhotenství, ale také ve fázi plánování těhotenství, aby se narodilo dítě určitého pohlaví. To vyžaduje plánování koncepce v konkrétním měsíci..

Technika však neumožňuje získat více či méně přesné výsledky, přesnost je přibližně 50:50, pro moderní těhotné ženy je to spíše příjemná zábava.

Lidové metody

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte se lidé řídili znameními založenými na odvěké moudrosti našich předků. Manželské páry se uchýlily k oblíbenému věštění, které bylo spíše vnímáno jako zábavná hra, která také přinášela potěšení prostředí těhotné ženy..

Určení pohlaví bylo provedeno podle nejpřesnějších lidových znaků.

Vzhled a pohoda těhotné ženy:

ChlapecDívka
Zrychlený růst vlasů na těle ženyZhoršení vzhledu, špatný stav vlasů, nehtů, zubů, kůže
Podélný pruh na břiše je výraznýPodélný pruh na břiše je špatně vyjádřen
Špičaté břichoKulaté břicho
Žádná toxikóza nebo mírnáTěžká toxikóza v raných stádiích

ChlapecDívka
Neohrabané drsné pohybyLadné plynulé pohyby
Klidný psycho-emocionální stavNáhlé výkyvy nálady, rozmary, neustálé slzy
Těhotná žena spí častěji na pravé straněTěhotná žena spí častěji na levé straně
Vstávání ze židle (z pohovky) se žena opírá o pravou rukuVstávání ze židle (z pohovky) se žena opírá o levou ruku
V práci těhotná žena často používá pravou ruku.V práci těhotná žena často používá levou ruku
Žena ukáže ruce dlaněmi dolů, pokud je požádána, aby jí ukázala ruceŽena ukáže ruce, dlaně vzhůru, pokud ji požádá, aby jí ukázala ruce

ChlapecDívka
Potravinové preference: maso, vejce, ryby, jiná bílkovinná jídla, slaná a kořeněná jídlaPotravinové preference: sladkosti, moučné výrobky, ovoce
Těhotný chlapec více miluje krustu chlebaTěhotné dívky více milují strouhanku.

Používá se následující znak: který z budoucích rodičů se narodil v jejich rodině jako první, bude dítě tohoto pohlaví. A ještě jeden znak podle věku: pokud je budoucí otec starší, narodí se chlapec, pokud je matka dívka.

Různé věštění bylo úspěšné, k čemuž se uchýlily k pomoci věštkyně, „znalé“ babičky, porodní asistentky:

 1. Určení pohlaví dítěte pomocí mléka. Čerstvé nevařené kravské mléko a těhotná moč se odebírají 1: 1. Pokud se směs během vaření okamžitě srážela, pak to svědčilo ve prospěch dívky. Mimochodem, tato metoda má lékařské důvody: moč těhotné ženy se kvalitativně a kvantitativně mění kvůli skutečnosti, že tělo těhotné ženy intenzivně produkuje hormony. Když dívka nosí dívku, je hladina chorionického gonadotropinu o něco vyšší. Věštění je aplikováno po dobu nejméně 10 týdnů.
 2. Pro věštění potřebujete zlatý snubní prsten, který se používá ve formě kyvadla. Prsten se krátce udržuje ve vodě, poté se přes něj provléká nit z přírodního materiálu. Těhotná žena vezme nit s prstenem do jedné ruky, položí ji na dlaň druhé ruky, prsten se začne otáčet. Kruhové pohyby znamenají vzhled dívky, boční pohyby - chlapec. Jedná se o velmi populární věštění, pomocí kterého léčitelé mohli hádat, jak obtížný nebo snadný porod bude, celkový počet dětí, osud ženy a další..
 3. V noci byla voda zmrzlá a v ní byl ponořen zlatý prsten. Zdálo se, že zmrzlé jamky nebo tuberkulózy soudily, kdo bude. Pokud jsou jamky dívka, tuberkulózy jsou chlapec.
 4. Věštci použili při své práci celý arzenál artefaktů. Při určování pohlaví dítěte tajně od těhotné ženy vzali okouzlený dlouhý klíč s nohou na jednom konci a prstenem na druhém konci. Požádali ženu, aby vzala tento klíč ze stolu. Pokud ho těhotná žena vzala za prsten, pak bude dívka, pokud u zubů - chlapec.

Nebojte se, pokud věštění nesplnilo očekávání, to je jen předpoklad, nic víc..

Tipy pro plánování pohlaví vašeho dítěte

Pro početí chlapce se doporučuje následující:

 • zdržet se sexu 4-5 dní před ovulací;
 • vstoupit do těsného kontaktu bezprostředně před ovulací: protože spermie se souborem chromozomů Y jsou pohyblivější a aktivnější než spermie s chromozomy X, existuje možnost, že gameta nesoucí mužský chromozom dosáhne vajíčka dříve než ostatní a oplodní jej;
 • během pohlavního styku by měla existovat maximální hloubka průniku, aby se zkrátila cesta Y-spermatu ke vstupu do dělohy, odtud do vejcovodu k vejci;
 • přehřátí šourkových orgánů u člověka má nepříznivý účinek na zárodečné buňky, zejména na Y-spermie. Aby tedy mohl otěhotnět, měl by budoucí otec při plánování těhotenství odmítnout termální procedury a nosit těsné teplé syntetické prádlo;
 • ženský orgasmus je doprovázen uvolňováním velkého množství vaginální sekrece, což zvyšuje přežití Y-spermií. Pro pojetí chlapce proto není ženský orgasmus jen žádoucí, ale pro ženu získat fyzické potěšení před svým partnerem.

Pro početí dívky se doporučuje následující:

 • pokud žena udržuje kalendář ovulace a přesně zná datum ovulace, pak se pro koncepci dívky doporučuje nekontaktovat v den ovulace a 2-3 dny po ní. Navázat vztah asi 3 dny před uvolněním vajíčka. X-spermie pravděpodobně přežijí při čekání na vajíčko;
 • během pohlavního styku by měla existovat minimální hloubka průniku. X-spermie se přesunou do ženské gamety déle, Y-spermie budou mít menší šanci na přežití;
 • pro početí dívky během sexu je ženský orgasmus nežádoucí, v tomto případě zachová vagina zásadité prostředí, ve kterém mají X-spermie větší šanci na přežití.

Existuje metoda pro určení pohlaví dítěte k datu početí, která funguje na 100% a čemu je třeba věřit?

 • Jak se formuje pohlaví dítěte?
 • Metoda obnovy krve
 • Stanovení pomocí faktoru Rh a krevní skupiny
 • Stanovení podle data početí
 • Freiman-Dobrotinová metoda
 • Budyanskikh metoda
 • Lidové znaky
 • Nejpřesnější způsob

Ženy vždy chtěly vědět, jaké pohlaví mají. A nejlepší je mít možnost „objednat“ podlahu. To platí zejména pro ty, kteří již vychovávají děti stejného pohlaví a opravdu chtějí batole opačného pohlaví. Právě v takových situacích začíná horečné hledání metod a způsobů, jak uhodnout drobky s podlahou..

„Vševědoucí“ internet je připraven poskytnout mnoho různých způsobů, jak určit pohlaví dítěte k datu početí, podle některých vlastností a charakteristik krve rodičů, a dokonce i záhadnými metodami Freiman-Dobrotin a Budyanskikh. Jak tyto metody fungují, existuje mezi nimi 100% spolehlivost, čemu věřit - na tyto otázky odpovíme v rámci tohoto článku, zvážíme všechny známé metody a analyzujeme výsledky.

Jak se formuje pohlaví dítěte?

Abyste lépe pochopili podstatu různých metod a pochopili, zda jsou účinné, musíte pochopit, jak se formuje pohlaví dítěte. I ze školních biologických lekcí na střední škole každý ví, že dvě buňky pohlavního gametu se podílejí na koncepci nového člověka - muže (spermie) a ženy (vejce). Každá z těchto buněk má své vlastní genetické složení. Spermie může mít sadu XY a XX. Ženské vajíčko vždy nese pouze sadu XX.

Pokud by pohlaví budoucího dítěte záviselo pouze na ženě, jak někteří říkají, narodili by se pouze jedinci se souborem XX, tj. Pouze dívky. Žádné možnosti. Příroda se však postavila na stranu rozmanitosti a dala právo nést odpovědnost za pohlaví potomků vůči mužům. Pokud je vajíčko samice oplodněno spermatem sadou XX, narodí se dívka. Pokud k oplodnění dochází za účasti zárodečné buňky muže se sadou XY, narodil se chlapec. Žádný jiný není uveden.

Ukazuje se, že pohlaví dítěte je předurčeno, i když si rodiče stále neuvědomují, že se brzy stanou rodiči, to znamená od prvních vteřin poté, co se jednomu z desítek milionů spermií podaří prorazit „brnění“ vajíčka a proniknout pod membrány oocytů. XX nebo XY - příroda v zásadě rozhoduje, v této věci nic nezávisí na muži nebo ženě.

Pohlaví se nemůže změnit, protože geneticky není sperma podřízená žádným vlivům. Mateřské a otcovské chromozomy se spojily a vytvořily nový organismus. A od prvních minut po početí je určena každá maličkost: na genetické úrovni je zřejmé, jaká bude barva očí dítěte, barva jeho kůže a vlasů, výška a pleť, jaké zděděné nemoci bude mít, a dokonce i povahové vlastnosti, talent a schopnosti.

Pohlavní žlázy v embryu se tvoří od 5 do 6 týdnů těhotenství. Maminka stále přemýšlí, jestli je těhotná, dělá testy a raduje se z pruhů a dítě už začíná vytvářet prototypy žláz, které se později stanou vaječníky u dívek nebo varlata u chlapců. U plodů neexistují žádné vnější rozdíly - chlapci a dívky mají malý genitální tuberkul, kde se později mají tvořit vnější pohlavní orgány. K tomu dochází přibližně do 12 týdnů těhotenství. Pak orgány jen rostou a zvětšují se, což otevírá možnosti diagnostiky pomocí ultrazvuku.

Za optimální období, kdy jsou genitálie plodu viditelné nejlepším způsobem, se považuje období od 16 do 22 týdnů těhotenství. Až do 16 týdnů je dítě malé a po 22 týdnech se zvětší a může být seskupeno tak, aby byly genitálie uzavřeny z dohledu. Přesnost studie klesá. V námi uvedeném období dosahuje 90-93%.

Ale až do poloviny těhotenství je čekání na nastávající matku často nesnesitelné. Chci znát pohlaví dříve, někdy ještě před počátkem. A proto vyvstává spousta otázek, mnoho mýtů se rodí kolem určení pohlaví co nejdříve nebo během plánování. Toto chování je charakteristické nejen pro moderní ženy, jejich vzdálení předkové se také jakýmkoli způsobem snažili zjistit pohlaví dědice. Někteří museli nutně porodit chlapce, nástupce dynastie, trůn nebo z náboženských důvodů. Jiní snili o dceři a všemožně se snažili zjistit, jak ji počat..

Při svých pokusech ženy pily krev obětovaných zvířat, chodily k věštcům a čarodějům, četly hvězdy a znamení, jedly speciální jídlo a pily odvary z bylin. Je jim odpuštěno, protože tehdy ještě nevěděli, že to, co žena vypila a snědla, nemohlo v žádném případě ovlivnit genetické složení mužské reprodukční buňky. Dnes ženy, i když jsou důvtipné ve věcech medicíny, mají vzdělání, stále vytrvale požadují účinnou metodu pro určení pohlaví dítěte. Pojďme se podívat na metody, které se k tomu běžně používají..

Metoda obnovy krve

Metoda je založena na předpokladu, že lidská krev je schopna se obnovovat a dělá to v určitých intervalech. Předpokládá se, že u silnějšího pohlaví k tomu dochází jednou za tři roky a u žen jednou za čtyři roky. Autoři metody, jejíž jména nebyla zahrnuta do historie, tvrdí, že je možné počat dívku, když byla naposledy obnovena krev matky, to znamená, že je mladší než krev jejího partnera. Při početí chlapce musí být podle metody splněna opačná podmínka - otcova krev musí být „mladší“.

Ve skutečnosti je tato metoda skvělým způsobem, jak rozvíjet logiku a myšlení. Výcvik mozku bude dán matematickými výpočty, protože abyste pochopili, jehož krev je „mladší“, musíte to udělat dobře.

Můžete začít hned od narození. Věk muže se dělí 4 a ženský 3. Ale všechno tu není tak jednoduché. Je toho příliš mnoho na zvážení. Takže operace, i malá, transfuze krve, darování, velká ztráta krve během poranění nebo traumatu prakticky „vynuluje“ všechny cykly obnovy krve, které byly dříve, a vše začíná od nuly.

Funguje to takto. Pokud je ženě 24 let a jejímu muži 28 let a žádný z partnerů se nestal dárcem, netoleruje transfuze krve a nepodstoupí operaci, pak 24 by mělo být vyděleno 3 a 28 - 4. Dostáváme počet aktualizací od ženy - 8, pro muže - 7. Poslední aktualizace proběhla u muže, a proto existuje vysoká pravděpodobnost, že bude mít chlapce.

Nyní si představme, že žena podstoupila operaci rok před těhotenstvím. Její krev se stejným počtem 8 bude mladší a podle této metody existuje větší šance na narození dcery. Pokud se tři roky před počátkem muž dostal na operační stůl, pak šance na chlapce opět rostou.

Efektivitu metody jsme hodnotili na základě recenzí na internetu, protože na fórech je poměrně málo „dohodnuto - není dohodnuto“. Názory jsou z velké části rozděleny. Předpokládaná přesnost metody predikce pohlaví založená na obnově krve není vyšší než 50–55%. Se stejným úspěchem nemůžete nic počítat a nedělat ultrazvuk. Každá těhotná žena má 50% šanci, že porodí chlapce nebo dívku. Třetí, jak se říká, není dáno.

Co si o této metodě myslí tradiční medicína? Naprosto nic. Teorie obnovy krve se neodráží ve vědeckých pracích o medicíně, ve skutečnosti neexistuje. To, co měli autoři metody na mysli, když hovoří o „obnově“, také není lékařům zcela jasné. Existuje koncept jako „hematopoéza“, ale jeho obnovení lze považovat za poněkud podmíněné. Hematopoéza je tvorba krevních buněk kostní dření za účasti lymfatického systému. Tento proces je každodenní, nepřetržitý, pokud k němu dojde každých několik let, člověk by nepřežil. Krev neprochází žádnou další obnovou, ani jednou za tři roky, ani jednou za čtyři roky..

Kromě toho hematopoéza probíhá přesně stejným způsobem u lidí různého pohlaví a věku, což dává právo tvrdit, že to nemá nic společného s reprodukcí: krev se obnovuje každou minutu u jakékoli osoby - kojence, teenagera, starého muže. Zatímco je člověk naživu, je přítomna hematopoéza. Proto nemůžeme klasifikovat metodu obnovy krve jako přesnou..

Stanovení pomocí faktoru Rh a krevní skupiny

Z nějakého důvodu si autoři této techniky přáli zůstat v anonymitě. Dědictví však zanechalo utrpení úžasnou teorií, jejíž podstata spočívá ve skutečnosti, že krevní skupina rodičů přímo ovlivňuje pohlaví nenarozeného dítěte. Předpokládá se tedy, že žena s první krevní skupinou a její partner se stejnou krevní skupinou mají obvykle dívky. Pokud chce majitel první krevní skupiny porodit syna, bude si muset najít partnera s druhou krevní skupinou.

Téměř stejný obrázek je s faktorem Rh. Autoři metody jsou přesvědčeni, že Rh-negativní žena může očekávat, že bude mít dceru pouze od Rh-pozitivního muže..

Na čem jsou tyto závěry založeny, není vysvětleno. Ale od sebe chci říci, že autor tohoto článku má první krevní skupinu s podobnou skupinou s partnerem. Zdálo by se, že by měla žít v květinové zahradě dívek, ale v rodině jsou tři muži. Jeden defekt lze považovat za nehodu, ale tři za sebou - stěží. Teorie navíc nemůže vysvětlit, jak porozumět narození stejného páru dětí různého pohlaví..

Podle recenzí je spolehlivost metody extrémně nízká. I ti, kteří rádi počítají a předpokládají, připouštějí, že metodika neobstojí proti kritice. Existuje několik pozitivních recenzí. Spolehlivost můžeme odhadnout na maximálně 25%.

Tradiční medicína takovou metodu nevylučuje a ani o ní nemá podezření. Žádná lékařská učebnice ani příručka zdravotní sestry nepopisují kvalitu spermií nebo vajíček ve vztahu k krevní skupině. U mužů s první a druhou skupinou, se třetí a čtvrtou, stejně jako s oběma variantami příslušnosti k Rh v semenné tekutině, je přibližně stejný poměr spermií s genetickou sadou XX a XY. Šance na početí dívek a chlapců jsou proto přibližně stejné..

Skupina a Rh ženy jsou důležité pouze pro blaho plodu (s negativním faktorem Rh může u budoucí matky dojít k imunitnímu konfliktu s erytrocyty plodu počatými od Rh pozitivního muže). Skupina a Rhesus nemohou ovlivnit reprodukční schopnosti ženy ani pohlaví dítěte.

Stanovení podle data početí

Okamžiku početí byla vždy věnována zvláštní důležitost. Astrologové a numerologové se domnívají, že od této chvíle začíná natální tabulka budoucího člena společnosti. K datu početí byl určen osud a také se snažili pochopit, zda to byl chlapec nebo dívka. Existuje několik metod založených na dni početí, všechny jsou u žen velmi populární. Podívejme se na ně blíže..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Čínský kalendář

Věda neví jistě, kde a kdy se čínská tabulka pro určení pohlaví nenarozeného dítěte objevila, ale existují předpoklady, že byla vytvořena na základě znalostí čínské kultury a historie. Číňané, je třeba poznamenat, obecně mají tendenci kontrolovat vše pomocí kalendářů - lunární, zemědělské, astrologické. Během válek dynastií za teritorialitu bylo zvláště vítáno narození chlapců. Proto můžete najít informace, že vytvoření kalendáře odkazuje jen na ty vzdálené události, které se odehrály asi před sedmi sty lety..

Kalendář, podle populární legendy, objevili archeologové při vykopávkách starověkého chrámu poblíž Pekingu. Říká se, že byl vytesán do kamene a měl znaky naznačující, že patří císařskému dvoru. Není to nic jiného než krásná legenda. Ve 14. století neexistoval v Číně žádný gregoriánský kalendář a tabulka byla sestavena s použitím takových měsíců. Navíc nález (kamenné desky) nikdy nevstoupil do žádného muzea na světě. Čínský kalendář tedy pravděpodobně vůbec není čínský, dokonce ani kalendář, ale je mezi ženami žádaný..

Metoda je založena na predikci pohlaví podle věku matky a měsíce početí. Předpokládá se, že v různých věkových kategoriích má žena různé šance mít dceru a syna. Věk samozřejmě otiskuje plodnost ženy; bylo vědecky dokázáno, že ženy po 35 letech mají vyšší šanci porodit dvojčata. Ale s podlahou není všechno tak jednoduché.

Ne každý ví, jak používat čínský stůl, a to navzdory skutečnosti, že jeho nalezení na internetu nebude obtížné. Chcete-li vypočítat pohlaví dítěte, potřebujete znát lunární věk ženy. Považují se za věk nikoli od prvního výkřiku v nemocnici, ale od okamžiku početí člověka. Pokud je ženě podle pasu 22 let, bude to v měsíčním ekvivalentu 22 let a téměř 10 měsíců. V kalendáři ve sloupci „věk“ musíte najít číslo 22. Pokud je ženě podle pasu 22 a půl roku, bude její měsíční věk 23 let a 4 měsíce, a proto ve sloupci „věk“ musíte najít číslo 23.

Mějte na paměti, že jste se mohli narodit předčasně, například sedm měsíců nebo osm měsíců. V takovém případě musíte ke svému věku přidat ne 10, ale 7 nebo 8 měsíců. S blížícími se příbuznými si vyjasněte okolnosti svého vlastního narození a až poté, pokud se rozhodnete použít tuto techniku, pokračujte k výpočtu.

Zbytek je jednoduchý. Bez ohledu na vámi zvolený věk bude uvedeno pohlaví dítěte v závislosti na tom, ve kterém měsíci došlo k početí nebo je právě plánováno. Vezměte prosím na vědomí, že musíte přesně určit datum početí, nikoli měsíc, ve kterém začala poslední menstruace. Stává se, že menstruace začíná na konci července. A žena si myslí, že v tabulce by měl být vybrán červenec. Ovulace však proběhla již v srpnu, a proto je správnější zvolit srpen oproti vašemu měsíčnímu věku.

Určení pohlaví vašeho dítěte pomocí čínského kalendáře je snadné. Jak je to ale spolehlivé? Ženy mohou být zaváděny výroky o spolehlivosti metody na úrovni 70–80%. To není pravda. Zaprvé tato tabulka nebere v úvahu věk a další charakteristiky otce, ale přesto by to bylo logičtější, protože pohlaví dítěte nezávisí na ženě. Podle recenzí je poctivá účinnost metody na úrovni 50%, a to vůbec bez výpočtů. Chlapec nebo dívka.

Oficiální medicína nebere čínský kalendář vážně, nepřikládá mu žádný význam. Ale pokud žena, zejména těhotná, něco opravdu chce, pak je lepší jí to dát. Čínský stůl je proto vynikající psychoterapií v očekávání načasování, které vám umožní zjistit pohlaví pomocí ultrazvuku, pokud ne 100 procent, pak alespoň 90.

Japonský kalendář

Není jisté, kde a kdy se japonský kalendář objevil, protože o tom neexistují spolehlivé informace. Podle jedné z legend, astrologové v zemi vycházejícího slunce po dlouhou dobu sledovali pohyb hvězd a planet a ve výsledku dospěli k závěru, že data narození mužů a žen určují pohlaví jejich potomků. Tajné znalosti byly předány císaři a předány ženám v císařské rodině, protože japonští vládci potřebovali pouze syny.

Starověký původ japonského stolu vyvolává stejné důvodné pochybnosti jako původ jeho čínského „přítele“. Těhotné ženy, které chtějí za každou cenu znát pohlaví dítěte do tří týdnů po početí, však historické předpoklady těchto metod příliš nezajímají..

Na rozdíl od čínského stolu japonský kalendář také považuje otce za přímého účastníka procesu početí. Celkově používá tři kritéria: datum narození matky, datum narození otce a datum početí plodu..

V první tabulce musíte najít měsíc narození otce a měsíc narození matky. Na křižovatce řádku a sloupce bude nalezeno určité číslo, které se říká koincidenční číslo. Pamatujeme si toto číslo a pokračujeme, jdeme k druhému stolu.

Představuje měsíce koncepce ve vztahu k přijatému shodnému číslu. Na křižovatce je nutné najít shodu a bude jasné, zda v blízké budoucnosti očekávat dceru nebo syna.

Navzdory absurditě výroků o určité závislosti a cyklickosti v genetické sadě gamet od věku matky a otce jsou recenze týkající se japonského stolu kupodivu spíše pozitivní. Ženy poukazují na to, že pravděpodobnost plánování pohlaví dítěte pro to samozřejmě není stoprocentní, ale často se konečný výsledek „shoduje“ s předpovědí. Existuje více než polovina takových recenzí, a proto lze spolehlivost metody u jejích analogů hodnotit na rekordních 60%..

Oficiální medicína je neoblomná - genetici nevidí žádnou souvislost mezi věkem, datem početí a pohlavím dítěte. S věkem celkový počet spermií u člověka nemění rovnováhu mezi spermatem s XX genetickou informací a buňkami nesoucími XY genetickou sadu. To znamená, že pravděpodobnost početí chlapce nebo dívky se u 40letého muže ve srovnání s 20letým nezvyšuje ani neklesá..

Ovulací

Tato metoda je co nejblíže tradiční a oficiální medicíně, ale opět funguje pouze v určitých termínech, aniž by doložila spekulace. Každý ví, že otěhotnět je možné pouze během ovulace. U žen s 28denním klasickým menstruačním cyklem dochází k ovulaci obvykle 14. den po začátku poslední menstruace. U žen s různým trváním cyklu dochází k ovulaci také uprostřed cyklu. Ovulace je pouze den, maximálně - dva dny. To znamená, že žena je plodná pouze 1–2 dny v měsíci..

Metoda početí ovulací je založena na tvrzení, že spermie XX a XY mají různou délku života a také různé rychlosti při pohybu. Předpokládá se tedy, že XY („chlapecké“) gamety se pohybují rychleji, ale jsou méně houževnaté. A XX buňky jsou méně mobilní, ale mohou přežít dlouhou dobu a čekat na vhodný den - den ovulace, kdy vajíčko opustí folikul a bude k dispozici pro oplodnění. Podle této metody jsou příznivými dny pro početí chlapce dny ovulace a den po ní, a aby se žena stala matkou dívky, je žena vyzvána k nechráněnému pohlavnímu styku před ovulací za pár dní, aby v době uvolnění vajíčka byly spermie XY v době uvolnění vajíčka a pouze houževnatější XX.

Ovulační tabulka pro početí by teoreticky měla být v peněžence každé ženy, která plánuje těhotenství. Může označit dny nejpravděpodobnějšího početí dívky nebo chlapce..

Recenze metody jsou smíšené. Hlasy pro „souhlasil“ a „nesouhlasil“ jsou rozděleny přibližně ve stejném poměru. To nám umožňuje posoudit, že spolehlivost metody nepřesahuje 50-55%. Pak přirozeně vyvstává otázka, proč je metoda považována za zdravotnickou? Faktem je, že podstata metody - rozdíl v charakteristikách spermií s odlišnou sadou pohlavních chromozomů je přitažlivý. Odborníci na reprodukci, bez ohledu na to, jak moc se snažili, nezjistili žádné rozdíly v rychlosti jejich pohybu a ve schopnosti přežít..

Jedinou věcí, o které nelze pochybovat, je schopnost mužských zárodečných buněk trpělivě „čekat“ na ovulaci ve vejcovodech. Sexuální styk několik dní před ovulací (3-4 dny) může dobře vést k otěhotnění, i když byl pár během ovulace chráněn nebo k pohlavnímu styku vůbec nedošlo. Pohlaví dítěte se však může lišit - v 50% případů se rodí chlapci se stejnou pravděpodobností - dívky.

Freiman-Dobrotinová metoda

Tato metoda ve skutečnosti poněkud zlepší japonský kalendář, protože pro výpočet se používají tři ukazatele: datum narození rodičů a datum početí plodu. Potíž spočívá v tom, že potřebujete znát datum početí, což obvykle způsobuje potíže, protože ovulace se může posunout, být pozdě, je téměř nemožné určit datum početí s přesností na den.

Tvůrci metody nicméně zajišťují, že dítě zdědí pohlaví rodiče, jehož číselný koeficient v době početí bude vyšší. Je třeba poznamenat, že výpočty jsou velmi složité. Na konci 90. let byla metoda založena profesorem S. Dobrotinem a testována na základě Gorkého porodnice. Tehdy neexistoval žádný ultrazvuk a metoda navržená profesorem se rychle stala velmi populární. Novinový článek o profesorově teorii upoutal pozornost programátora Michaila Freimana a výpočty vylepšil a systematizoval. Je to on, kdo vlastní tabulky, které dnes používají ti, kteří chtějí touto metodou zjistit, kdo by se měl narodit..

Budete muset pracovat s několika tabulkami. První se nazývá otcovský. V něm musíte najít rok narození otce a rok početí dítěte. Na průsečíku sloupce a řádku se objeví číslo. Napíšeme to a podmíněně jej označíme jako „číslo 1“.

Druhá tabulka je také otcovská. V něm musíte najít měsíc narození otce a určit, zda ten rok byl přestupný nebo běžný. Na křižovatce najdeme ještě jedno číslo a vypíšeme ho - to je „číslo 2“. Ve třetí tabulce vybereme narozeniny otce dítěte, upraveného o počet dní v měsíci jeho narození. Na křižovatce najdeme „číslo 3“. Ve čtvrté tabletě vyberte měsíc početí dítěte. Opravili jsme „číslo 4“. V páté tabulce vybereme den početí a uvidíme, jakému koeficientu odpovídá, takže se ukáže „číslo 5“.

Šestá tabulka shrnuje otcovský poměr. Získejte součet pěti čísel, která jsme napsali a opravili dříve, a vyhledejte koeficient odpovídající součtu v šesté tabulce. Dále musíte vypočítat poměr ženy. Chcete-li to provést, musíte udělat totéž, ale pouze se šesti následujícími tabulkami označenými jako Ж1 - Ж6. Porovnejte dva výsledky. Pokud je počet matek vyšší, narodí se dívka, pokud je vyšší otcovský koeficient, narodí se chlapec. Pokud získáte dvě nuly nebo dvě identická další čísla, měli byste očekávat narození dívky.

Recenze metody jsou smíšené. Zhruba stejně jako u jiných metod je pravděpodobnost shody predikce s pravdou na úrovni 50%, ale samotný proces počítání je doslova okouzlující. Není také jasné, co lze očekávat od rodičů, kteří očekávají dvojčata různých pohlaví, protože v metodě a tabulkách není žádná korekce pro multiplicitu a variabilitu..

Budyanskikh metoda

Budyanští jsou manželé, kteří byli učiteli. Postupem času si začali všímat určitý vzorec mezi měsícem, ve kterém se děti a jejich matky narodily. Ve výsledku získali informace o studentech škol za poslední tři desetiletí a přišli s vlastní metodou výpočtu odhadovaného pohlaví..

Tato metoda je založena na poměru data narození matky a pravidelnosti jejího menstruačního cyklu. Pár navrhl svůj vlastní menstruační kalendář. Nemá to 12, ale 13 měsíců a každý má 28 dní. Ve skutečnosti se jedná o analogii lunárního kalendáře..

Podle kalendáře je žena požádána, aby určila, ke kterému typu jejího menstruačního cyklu patří - sudý nebo lichý. K tomu potřebuje znát své vlastní datum narození a rok. Od data se odečte devět kalendářních měsíců nebo deset lunárních měsíců a získá se další datum. Právě ona by měla být hledána v samém středu stolu. Pravá a levá - opravy pro sudý a lichý rok narození (1980 - sudý, 1981 - lichý atd.).

Majitelé sudého cyklu budou mít vysokou pravděpodobnost početí dívky ve všech sudých měsících a chlapce ve všech lichých měsících. U majitelů zvláštního cyklu je vše přesně naopak - dívka může být počata v lichých měsících a chlapec v párných měsících. To znamená, že funguje zásada korespondence - pokud se měsíc shoduje s typem cyklu, narodí se dívka.

Podle recenzí je přesný výsledek podle této metody získán v 52% případů, ve 35% případů nedošlo k žádnému zásahu a 13% žen tvrdí, že metoda se ukázala jako správná pouze u jednoho z dětí, u druhého se výpočet ukázal jako nesprávný.

Budyanskikh metoda nemá žádné lékařské opodstatnění. Vědci však nedávno zjistili, že vejce může mít v různých cyklech odlišný enzymatický potenciál. Jako plachý předpoklad američtí vědci v oblasti reprodukce navrhli, že samotné oocyty „lákají“ spermie požadovaného typu - XX nebo XY. Dosud to nebylo možné vyvrátit nebo potvrdit, ale verze má právo na existenci.

Lidové znaky

Hledání příležitostí předpovídat pohlaví dítěte před narozením má tak starodávnou historii, že se stalo skutečně populární zábavou. Existuje mnoho populárních znamení, kterými se ženy pokoušely hádat o pohlaví nenarozeného dítěte. Podívejme se na nejběžnější a nejoblíbenější.

Tvar břicha

Značka říká, že kulaté břicho je pro dívku a špičaté břicho pro chlapce. Medicína o této pověře odpovídá, že tvar břicha v žádném případě nezávisí na pohlaví dítěte..

Břicho bude mít tvar, který poskytuje příroda, nebo spíše anatomické rysy této ženy. Pokud je pánev úzká, děti zaujmou kompaktnější polohu a břicho nastávající matky vypadá zaobleně. U žen se širokými boky a pánví je břicho poněkud „rozmazané“, bez ohledu na pohlaví dítěte, které právě nosí.

Ovlivňuje tvar břicha a umístění plodu v děloze. Pokud je záda dítěte otočená doprava, břicho bude mít sklon šikmo doprava, pokud je umístěno hlavičkou nahoru, bříško bude vypadat o něco menší.

Ani dvojčata nelze vždy určit podle tvaru břicha, protože existují velmi malá a miniaturní miminka. Ani velké břicho nic neříká.

Přítomnost toxikózy

Populární znamení říká, že žena, která je těhotná se svou dcerou, je méně náchylná k toxikóze. Její dítě je také budoucí žena a je svým způsobem solidární se svou matkou, a proto ji nebude obtěžovat. Chlapec v děloze však může rodičům zajistit velmi nepříjemný život, zejména v raných fázích těhotenství..

Lékaři říkají, že samotný původ a příčiny vzniku toxikózy nejsou dobře pochopeny, ale nevolnost, zvracení a změna vnímání chutí a vůní zjevně nemají nic společného se sexem. Existují ženy, které toxikózu vůbec nezažijí, ale ne všechny porodí dcery slíbené pro tuto příležitost..

Chování dítěte během těhotenství

Populární znamení říká, že chlapci jsou aktivnější v matčině lůně, častěji kopají a matka cítí nejvážnější píchání do močového měchýře. Dívky jsou klidnější, tišší a pokud se rojí, pak někde v oblasti ledvin a jater jejich matky.

Lékaři takové tvrzení kategoricky odmítají. Motorická aktivita plodu závisí na jeho pohlaví, temperamentu, charakteru a pohodě, stejně jako na množství doprovodných faktorů (zda je matka plná, zda dobře spala, zda se cítí normálně, zda má dítě dostatek kyslíku). Zdravé dítě se pohybuje docela aktivně. Pokud jde o místo píchnutí a otřesů, porodníci vysvětlují, že to závisí na umístění plodu. Kde jsou nohy - budou silnější otřesy, kde budou ruce - bude více „rojení“. Pohlaví plodu nemá vliv na prezentaci a polohu v děložní dutině.

Závislost na jídle

Obecně se věří, že chlapcova nastávající matka hodně jí od prvních dnů těhotenství, často s chutí k jídlu. Upřednostňuje masné výrobky, ryby, vejce a slaná a kořeněná jídla. Dívka v děloze podle znamení dává své matce jíst sladkosti a ovoce. Žena, která má porodit dceru, se také od prvních měsíců stává její oblíbenou mléčnou stravou..

Od konce třetího měsíce těhotenství začínají děti v děloze skutečně rozlišovat chuťové nuance plodové vody, kterou polykají. A všechna břicha bez výjimky polykají vodu s nasládlou chutí s velkým potěšením - glukóza je příjemná pro tělo dítěte i v děloze. Chlapci a dívky však nemohou ovlivnit, jaké produkty matka zvolí pro svou vlastní výživu..

Proto jsou vkusové preference při nošení dítěte a jeho pohlaví neporovnatelné věci. Existuje teorie, že si žena intuitivně vybírá jídlo, které obsahuje maximální množství látek, které jí chybí. Pokud těhotná žena jí křídu, pak to dělá kvůli nedostatku vápníku v době intenzivního růstu kosterního systému dítěte a už vůbec ne proto, že dítě je chlapec nebo dívka.

Pokud chcete solené zelí, natolik, že musíte naléhavě poslat svého manžela do supermarketu ve 4 ráno pro toto zelí, pak žena pravděpodobně nemá dostatek draslíku. Pohlaví dítěte nemá vliv na výživové návyky a gastronomické preference.

Krása a věkové skvrny

Populární znamení říká, že ženy, které po početí rozkvetly a byly hezčí, získaly jemný ruměnec a brilantní vzhled, se stanou matkami chlapců. Dívky, podle legendy, odnímají krásu matkám, a proto se žena stane edematózní, pokryje se stařeckými skvrnami, trpí ztrátou vlasů a křehkými nehty.

Vzhled těhotné ženy se ve skutečnosti mění. Ke změnám však dochází pod vlivem hormonů, zejména progesteronu. Je to on, kdo vede k zadržování tekutin v tkáních a rozvoji otoků. Ovlivňuje produkci melaninu a činí jej nadměrným, kvůli kterému se objevují stařecké skvrny. Pimples v časném těhotenství, ruměnec, brilantní vzhled jsou také zásluhou hormonů, které zajišťují proces porodu plodu od početí po porod..

Známky, které ženy připisují pohlaví dítěte, jsou tedy jednoduše známkami těhotenství. Individuální a rozmanité. Pohlaví dítěte s tím nemá nic společného. Zvýšený nebo zpomalený růst vlasů na nohou a podpaží, otoky nohou nebo paží - to vše nemá nic společného s pohlavím dítěte.

Nebezpečná znamení a pověry

Existují známky, které mohou ženě ublížit. Rád bych se jim zabýval zvlášť. Pro pojetí dívky tedy někteří lidoví „řemeslníci“ doporučují před pohlavním stykem sprchování roztokem sody. Umývání pohlavního ústrojí sodou podle jejich názoru snižuje kyselost pochvy, přispívá k lepšímu přežití „křehkých“ a „mrtvých“ spermií XY. Pokud vytvoříte zásadité prostředí, budou mít větší šanci dostat se k vejci a oplodnit ho..

Tato metoda není vhodná pro pár, který to s nadcházejícím rodičovstvím myslí vážně. I nepatrný přebytek sody v roztoku může narušit přirozenou rovnováhu bakterií v pochvě, ai když dojde k početí, je možné, že hned po dvou drahocenných proužcích na testu budete muset jít na léčbu vaginózy.

Odvar z dělohy boru, kterému se připisují nejen zázračné vlastnosti pro zvýšení plodnosti, ale také zvýšená pravděpodobnost početí chlapce, by měl být užíván pouze podle svědectví lékaře, a ne kvůli vášnivé touze vychovávat syna. Mění hormony a může být docela škodlivé pro reprodukční zdraví žen..

Metoda určování pohlaví poruchami často znamená, že žena by měla ležet na zádech v nepohodlné poloze a určit, na které straně se dítě hází a otáčí. Je lepší se takových akcí zdržet, protože rostoucí děloha silně stlačuje dolní dutou žílu v poloze na zádech. Žena může ztratit vědomí a dítě začíná být v této poloze z nějakého důvodu aktivní - trpí také zhoršeným průtokem krve.

Nejpřesnější způsob

Nejpřesnějším způsobem objednání pohlaví dítěte ve fázi plánování je IVF s genetickou preimplantační diagnostikou. Ale embrya získaná v laboratoři z pohlavních buněk partnerů jsou podle stávajících právních předpisů vybírána podle pohlaví, pouze pokud narození dítěte určitého pohlaví pro něj představuje smrtelnou hrozbu, například pokud je matka nositelkou genu pro hemofilii, nemůže porodit chlapce, oni bude nemocný.

Lékaři vybírají pouze embrya specifická pro pohlaví a vkládají je do dělohy. Může být chyba? Ne, protože genetická sada oplodněného vajíčka během vyšetření je zcela zřejmá, stejně jako mnoho dědičných onemocnění.

Dobrým způsobem, jak zjistit pohlaví vašeho dítěte, je podstoupit ultrazvukové vyšetření. Ne 100%, ale 75 až 95% v závislosti na gestačním věku. A to není 50% přesnost, o které jsme mluvili při analýze jednotlivých metod a metod výše. Ultrazvukové vyšetření navíc zodpoví další otázky - je dítě zdravé, jsou v břiše dvojčata?.

Rovněž pohlaví z 9-10 týdnů těhotenství s pravděpodobností téměř 100% (99,7-99,9%) lze zjistit provedením neinvazivního prenatálního testu DNA, který vám řekne o pohlaví dítěte a absenci určitých anomálií (nebo jejich přítomnosti).

Na otázku, čemu věřit, je odpověď docela jednoduchá - co chcete, pokud to není škodlivé pro dítě a matku. Pokud žena dodržuje harmonogram návštěv u lékaře, poslouchá kvalifikované rady odborníků a zároveň se ve večerních hodinách zajímá o snubní prsten zavěšený nad žaludkem nebo vypočítá pohlaví dítěte pomocí stolu, není nic špatného. Vždy byste však měli nechat zlomek šance na zázrak - někdy je ultrazvuk špatný. Pouze příroda se nemýlí, což vám přesně ukáže, koho máte. Ale už na porodním sále.

Informace o tom, jak vypočítat pohlaví dítěte, najdete v dalším videu.

Proč se zpožděním menstruace táhne žaludekZpoždění menstruace táhne dolní část břicha - proč se to děje a co to znamená? Měl by ses bát? Možná ano, pokud menstruace nezačala několik dní, ale těhotenství je možné.