V kolik začíná vaše menstruace? Jak mám mámě říct, že mám menstruaci?

Menstruace je přirozený proces, který se vyskytuje v životě každé dívky. Není se za co stydět, protože cyklus je charakteristický pro tělo. Dívky často nevědí, jak říct své matce o menstruaci. Hlavní věcí je dodržovat jednoduché tipy..

První období je pro dívku velmi důležité.

Co je to měsíčně

Menstruace je charakterizována vypouštěním krve z genitálií. Obvykle by měl být proces opakován každý měsíc bez prodlení. Menstruace charakterizuje dospívání dívky a nástup puberty..

Pokud není menstruace, je nutné se poradit s gynekologem, protože značka označuje odchylky. Dívky, které nejsou sexuálně aktivní, jsou vyšetřeny odborníkem pomocí konečníku nebo ultrazvukem.

Je zakázáno diagnostikovat nemoci pochvou, protože může dojít k poškození panenské blány.

Jak říct své matce o vašem období

Mluvit s rodiči o osobních tématech je často obtížné. Pokud se chcete o začátku menstruace podělit se svou matkou, můžete použít následující tipy:

 • Snížit stres. Je nutné zahájit konverzaci klidně a v dobré náladě. Je třeba si uvědomit, že menstruace je přirozený proces, který je charakteristický pro každé ženské tělo. Fáze znamená vyrůst z dívky.
Je velmi důležité, aby o tom matka předem promluvila se svou dcerou.
 • Mluvte soukromě. Zahajte téma při sledování filmu nebo procházce na čerstvém vzduchu. Je lepší mluvit soukromě, protože jen tak můžete bez váhání diskutovat o všem..
 • Poraďte se s maminkou o svém stavu. Můžete například popsat příznaky a položit otázku ohledně normality tohoto stavu..
 • Mluvte rovně. O situaci není třeba nic říkat, jinak maminka nemusí rozumět.
 • Neboj se. Každá žena má menstruaci, takže se není čeho bát. Dříve neexistovaly žádné vložky, tampony, používali obvaz a vatu. Aby se gázový obvaz očistil od znečištění, bylo nutné jej vařit a vysušit. Proto máma ví o obdobích mnohem víc..

Pokud řeknete všechno, pak bude maminka schopna podporovat v těžkých dobách. V každé situaci bude možné sdílet vše s milovanou osobou. Objevila se například bolest nebo slabost. Maminka bude schopna poskytnout potřebný lék proti bolesti nebo doporučit lidové léky. Když má dívka menstruaci, je jí méně než 18 let a je nezletilá, za její zdraví jsou odpovědní její rodiče..

Při první menstruaci může dojít k silné bolesti, to musí být řečeno matce

Pokud nemluvíte o své menstruaci se svou matkou, existuje riziko:

 • Nedostatek pomoci. Jsou chvíle, kdy během menstruace bolí žaludek nebo je výtok příliš hojný. Je dobré, když si máma je vědoma všeho, co se děje. Rodiče budou moci zavolat lékaře včas a předcházet komplikacím.
 • Nesprávné chování. Zeptat se své matky je lepší a spolehlivější než hledat neověřené informace na webu.
 • Nedostatek blízkých vztahů. Některé matky se domnívají, že pokud dívka nesdílí svou situaci, nemá s dítětem žádnou souvislost..

Je možné sdělit informace prostřednictvím poznámky nebo zprávy

Pokud není snadné informovat matku o menstruaci, můžete zanechat poznámku nebo napsat zprávu. Ona sama tedy zahájí rozhovor. Poznámka by však měla být ponechána na místě, kde ji nikdo neuvidí, kromě maminky..

Je možné mluvit o měsíčním tátovi

Jsou situace, kdy dívka nežije se svou matkou. Pak si vytvoří dobrý vztah s otcem. Není tedy třeba se stydět a je nutné celou situaci vysvětlit. Muži také vědí o takových vlastnostech ženského těla a rozumí všemu..

Pokud má dívka dobrý vztah se svým otcem, lze s ním o tomto tématu diskutovat.

Co potřebujete vědět o Menarche

První období se nazývá menarche. Proces vyvolává dvojznačné emoce. První vyrůstá a druhá je nepochopitelná a děsivá situace. Státu se nemusíte bát, protože je to přirozené.

Cyklus menstruace lze rozdělit na 2 fáze, uprostřed kterých se objeví ovulace, jak je uvedeno v tabulce.

FázePopis
FolikulárníFáze je charakterizována akumulací krve a hlenu v endometriu za účelem výživy plodu. V těle se vyvíjí folikul, ze kterého se uvolňuje zralé vejce. Pokud do ní vnikne sperma, můžete si otěhotnět. Dokončení fáze - ovulace.
LutealDalší fázový koncept je fáze žlutého tělíska. Z názvu je zřejmé, že tělo produkuje žluté tělo. Fáze začíná po ovulaci. Doba trvání se rovná životnosti žlutého tělíska (až 2 týdny).

Výtok krve je spojen s odmítnutím děložní výstelky. Každý měsíc se tělo připravuje na početí a porodilo dítě, největší pravděpodobnost nastává během ovulace. Pokud žena neotěhotní, dojde k menstruaci. Poté se tělo znovu připravuje na početí. K tomuto procesu dochází před menopauzou..

Během menopauzy žena nemůže otěhotnět, protože její reprodukční funkce klesá.

Pravidla pro primární menstruaci

S nástupem primární menstruace je třeba pamatovat na následující pravidla:

 • je lepší nejprve použít hygienické vložky. Vložení tamponů může panenskou blánu poškodit. Hygienické výrobky je třeba měnit každé 2-3 hodiny. Jinak se bakterie hromadí na povrchu vložky a mohou se dostat do pochvy. Hygienické výrobky se nejlépe používají v souladu s množstvím;
Doporučuje se použít distanční vložky poprvé
 • nedoporučuje se kupovat bavlněné podložky. I když jsou opakovaně použitelné, absorbují méně a horší než běžné;
 • krev se smývá pouze ve studené vodě. Pokud se tedy dívka na oblečení zašpiní, doporučuje se namočit je do studené tekutiny. Je lepší umýt mýdlem na prádlo;
 • je nutné vytvořit samostatný kalendář a označit v něm alokace měsíčně. Nyní existují aplikace pro smartphony se stejnou funkčností. Proto si můžete sami zvolit pohodlnou metodu záznamu;
 • do spacáku vložte nějaké rozpěrky. Menstruace může přijít nečekaně;
 • vaše menstruace se zpočátku může zpozdit, je to normální. Cyklus právě začal a je třeba jej normalizovat;
 • koupel, koupel zesilují krvácení. U menstruace je nutné vyloučit fyzickou aktivitu;
 • během vypouštění je třeba věnovat zvláštní pozornost hygieně. Lepší je umýt dvakrát denně.

Jak správně mluvit s vaší matkou o vašem období:

Menstruace je normální proces vlastní každé ženě. Proto byste se neměli bát říct své matce o začátku výtoku. Pokud to není možné, doporučujeme sdílet s tátou. Rodiče budou schopni poradit, když se objeví různé příznaky, a vezmou dívku včas ke gynekologovi. Hlavní věc je pamatovat si, že na začátku menstruace není nic hanebného..

Jak říct své matce o vaší první menstruaci?

Dívky obvykle začínají první menstruaci mezi 12. a 14. rokem. Ale každý organismus je individuální a je možné, že vaše menstruace přijde v dřívějším nebo pozdějším věku..

Mnoho dívek se cítí zmateno, když na spodním prádle nebo povlečení našlo stopy krve. Nedělejte si starosti: menstruace je naprosto normální, je nedílnou součástí života každé ženy..

Ve vašem těle došlo k důležitým změnám a nyní budete muset používat hygienické prostředky několik dní v měsíci. Který z nich si vybrat, jak se vypořádat s nepříjemnými pocity, zda stojí za to vést menstruační kalendář - pravděpodobně vás zajímají tyto a mnoho dalších otázek. Můžete je požádat o nejbližší a nejdražší osobu - svou matku.

Naše tipy vám pomohou překonat rozpaky a připravit se na rozhovor o tomto delikátním tématu..

3 důvody, proč mámě říct o menstruaci

Získáte podporu

Pro mnoho dívek je první menstruace stresující. Můžete si bezpečně stěžovat své matce na slabost, nepříjemné křeče v podbřišku, silné krvácení, výkyvy nálady. Bude vám dobře rozumět, protože v jejím životě už bylo mnoho menstruačních cyklů. Máma ti řekne, jak se vypořádat s nepohodlí. Pokud se navíc necítíte dobře, můžete jít společně ke gynekologovi. To je nutné, pokud je vaše menstruace těžká, prodloužená (více než 7 dní) nebo velmi bolestivá..

Můžete klást otázky

Kontaktováním své matky budete mít příležitost dozvědět se vše, co potřebujete vědět o menstruaci. Můžete se zeptat, jaké hygienické výrobky jsou k dispozici a které jsou pro vás to pravé - tampony nebo vložky. Zeptejte se své matky, zda má během menstruace bolesti, jestli má předmenstruační syndrom a jak zvládá nepohodlí. Pokud jste v blízkém vztahu, můžete diskutovat o dalších tématech souvisejících se zdravím žen. První menstruace je tedy dobrým důvodem hovořit o sexualitě a antikoncepci. Maminka vám o tom už možná chtěla říct, ale nevěděla, kde začít..

Váš vztah bude důvěryhodnější

Mluvit s matkou o tak citlivém tématu posílí vaše emocionální spojení. Diskuse o „ženských tajemstvích“ je skvělý způsob, jak budovat důvěru. Rodinné porozumění vám pomůže zvládnout vaše starosti s dospíváním.

Jak se připravit na rozhovor s mámou?

Zkuste se uklidnit

Než začnete mluvit se svou matkou, zbavte se svého strachu a rozpaků. Chcete-li překonat úzkost, můžete se projít, vykoupat se, několikrát se zhluboka nadechnout, zdřímnout si atd. Pokud máte pocit, že jste příliš nervózní a nejste připraveni zahájit rozhovor se svou matkou právě teď, nespěchejte..

Vytvořte plán konverzace

Mnoho dívek považuje za obtížné okamžitě najít správná slova, aby mohla mluvit o změnách, které v těle probíhají. Díky předem připravenému plánu konverzací se budete cítit sebejistěji a uvolněněji. Přemýšlejte o tom, co chcete říct nebo se zeptat. Do poznámkového bloku si můžete zapsat několik vhodných frází. Pokud máte obavy, předem si řeč promluvte..

Vyberte si vhodný okamžik

Přemýšlejte o tom, kdy je nejvhodnější kontaktovat vaši matku s takovými vzrušujícími novinkami. Nejlepší je, když v tuto chvíli nebude spěchat nebo dělat důležité věci. V tomto případě vám maminka může věnovat dostatek pozornosti. Téma menstruace je docela intimní, takže nejvhodnější doba pro rozhovor je, když jste sami. Můžete například hovořit o svém období, kdy vaše maminka vešla do vašeho pokoje a řekla vám dobrou noc..

Snadné způsoby, jak říct mámě o menstruaci

Řekni to na rovinu

Nejjednodušší způsob je obrátit se na svou matku a po překonání rozpaků nahlásit nástup menstruace. To může být prezentováno jako dobrá zpráva nebo jednoduše uvedeno mimochodem..

 • Jak zahájím konverzaci? Pro mnoho rodičů se formát „pojďme si sednout a promluvme si o důležitém tématu“ jeví jako ohromující. Možná se vy i vaše maminka budete cítit uvolněně, pokud konverzace začíná ve známém prostředí, například doma při sledování televize, na cestě do školy nebo na nákupy. Pokud je těžké vám hned říci o menstruaci, můžete nejprve probrat jiné téma. Po rozhovoru se trochu uvolníte, takže bude pro vás snazší pustit se do práce..
 • Jak najít slova? Pokud je pro vás obtížné zvolit vhodné znění, můžete použít hotové fráze. „Mami, myslím, že moje menstruace začala.“ "Pojďme do obchodu." Potřebuji dámské hygienické výrobky. “ „Je pro mě těžké vám to říct přímo, obecně jsem začal„ takové “dny.“ Vyberte možnost, která je vám bližší, jděte k matce, zhluboka se nadechněte a řekněte frázi slyšení.

Napište poznámku

Některé dívky považují za neuvěřitelně obtížné překonat rozpaky, zvláště pokud jejich matka nemá nejužší vztah. V takovém případě můžete jednoduše nahlásit nástup menstruace, své pocity a / nebo potíže napsáním poznámky. Můžete ji vložit do obálky a nechat ji na stole, v kosmetické tašce, v tašce. Každé místo, kde maminka poznámku určitě uvidí, ale nenaleznou ji ostatní členové rodiny, udělá to. Věnujte pozornost, někdy je ještě obtížnější zahájit upřímnou konverzaci po písemném přiznání. Zvažte znovu, jestli je tato metoda pro vás to pravé.

Pošli SMS

Toto je pohodlná alternativa k poznámce a dobrá volba, pokud nemáte šanci mluvit s matkou v soukromí (například vaše období začalo, když jste ve škole nebo sami doma). V SMS zprávě můžete také požádat o zakoupení hygienických vložek nebo tamponů.

Nápověda v obchodě

Společné cestování do supermarketu je pohodlný způsob, jak informovat matku o své první menstruaci a vyhnout se trapnosti konverzace. Můžete jednoduše zastavit před policí, kde jsou dámské hygienické výrobky, nebo okamžitě vložit do košíku balíček tamponů nebo vložek (nejprve se ujistěte, že jsou pro vás vhodné z hlediska absorpce). Je to skvělý čas na rozhovor s matkou o tom, co během menstruace použít..

Co dělat, pokud neexistuje způsob, jak mluvit s matkou?

Rodiny jsou různé: ne všechny dívky mají ke své matce důvěryhodný vztah. Pokud jste v takové situaci, obraťte se na jinou blízkou osobu - na tátu, babičku, tetu. Nebojte se s otcem promluvit o své menstruaci. Možná ví o ženské fyziologii méně, ale stejně se vám pokusí pomoci..

Pokud z nějakého důvodu nemůžete říct svým příbuzným o své menstruaci, kontaktujte školní zdravotní sestru a zeptejte se jí na všechny vaše otázky. Některým dívkám připadá o něco snazší zvládnout stydlivost, když mluví s cizím člověkem. V případě nouze můžete také požádat zdravotní sestru o hygienické výrobky.

Jak říct mámě, že začala menstruace

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 128 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 7. Seznam těchto zdrojů naleznete v dolní části stránky.

První období jsou vždy trochu děsivá a vyhlídka, že o nich řeknu mámě, je ještě děsivější! Nezapomeňte však, že menstruace je zcela normální a přirozenou součástí života každé ženy: vaše matka kdysi zažila to samé a její matka také. I když jste nervózní z nadcházejícího rozhovoru se svou matkou, není ani zdaleka důvod ke strachu nebo hanbě. S největší pravděpodobností jednoho dne, při pohledu zpět, budete sami překvapeni, proč toho bylo tolik starostí!

Jak říct matce, že začala menstruace

"Tyto dny" pro vás začaly a vy nevíte, jak o tom říct své matce? Mluvit s matkou o vašem období a problémech jiných žen je trochu trapné, zvláště pokud jste to nikdy předtím neudělali. Zjistěte z našeho článku, jak říct své matce o svém období, a už se nemusíte stydět mluvit s ní o tomto tématu..

Proč byste měli mluvit o své menstruaci se svou matkou?

 • Jakmile o tom začnete mluvit, můžete se naučit vše, co potřebujete vědět, a klást otázky. Maminka vám řekne, co dělat s bolestivými nebo silnými menstruacemi, jak správně používat vložky a tampony. S největší pravděpodobností měla ve vašem věku stejné otázky a ráda vám pomůže, pokud se jí na to zeptáte..
 • Máma vás podpoří. Nebojte se jí stěžovat na špatnou náladu, bolesti v podbřišku nebo na jiné věci, které vás znepokojují. Maminka vám bude moci dát spoustu užitečných tipů a rad, jak zvládnout to, co vás trápí..
 • Tato konverzace vás přiblíží. Pokud s ní o tom promluvíš, tvé pouto s matkou zesílí..

Menstruace je běžnou a zcela přirozenou součástí života každé ženy. Věřte mi, není důvod ke strachu nebo hanbě. Navíc to budete sdílet se svou matkou, a ne s nějakou neznámou osobou. Máma vás miluje a bude vám v tom dokonale rozumět, nepochybujte.

Podívejte se na naše video o rozhovoru s mámou o vašem období.

Jak zahájit konverzaci s mámou?

Nejprve nepanikařte! Je to trochu trapné, ale stále musíte mluvit se svou matkou o vašem období. Snažte se na to předem příliš nemyslet. Řekněte to tak, jak to je.

Je důležité vybrat ten správný okamžik pro takovou konverzaci. Nejlepší je to udělat, když jste sami a máte čas na to, abyste si vy dva sedli a měli tichý rozhovor..

Všechny tyto „mami, musíme si promluvit“ mohou mámu vyděsit. Zkuste zahájit konverzaci, jako by se nic nestalo, například větou: „Mami, zdá se, že jsem začala menstruovat.“ Nebo můžete říct: „Pojďme společně do lékárny. Potřebuji distanční vložky. “ Tím se otevřou dveře pro konverzaci.

Pokud se cítíte trapně, abyste o tom hned začali mluvit, můžete začít zdaleka. Můžete se například zeptat své matky, kolik jí bylo, když začala s první menstruací. Bude rozumět, na co jedete.

Fráze, které vám pomohou zahájit konverzaci s matkou:

 • „Mami, myslím, že moje menstruace začala.“.
 • "Pojďme společně do lékárny." Potřebuji podložky ".
 • „Mami, pověz mi o tvé menstruaci.“.
 • „Je trapné o tom mluvit, ale tyto dny pro mě začaly.“.
 • „Mami, v jakém věku jsi začala menstruovat?“
 • „Mami, máš nějaké podložky?“
 • "Mami, dej mi prosím bloček." Moje menstruace právě začala ".

Co když o tom nechci mluvit osobně?

 • Pokud máte pochybnosti, že své mamince můžete říci o svém období osobně, napište jí SMS. Můžete napsat toto: „Mami, můžeš jít do lékárny? Moje menstruace začala a něco potřebuji. “ Nyní je řada na ní, aby odpověděla, a nemusíte si dělat starosti s tím, jak se k tomuto tématu konverzace dostat..
 • Můžete s ní mluvit osobně, aniž byste se setkali tváří v tvář. Stačí zavolat své matce po telefonu. Zahajte konverzaci nenápadně a mezitím informujte, že jste začali menstruovat nebo že potřebujete prostředky osobní hygieny.

Informujte svou matku o svých zdravotních obavách a pochybnostech. Nikdo ještě nezrušil hodnotu maminčiny rady!

Jak říct matce o dvojce

Obsah článku

 • Jak říct matce o dvojce
 • Jak požádat rodiče o procházku
 • Jaké chyby dělají svobodné matky

Příprava na konverzaci

Neskrývej před matkou „dvojku“, kterou dostal ve škole. V budoucnu se o tom s největší pravděpodobností dozví stejně, ale její hněv bude mnohem silnější. Pamatujte si, že hořká pravda je lepší než oslazená lež. I když hned nehlásíš špatnou známku, tvoje máma to určitě uvidí ve vašem třídním deníku nebo deníku, nebo jí zavolá učitel, který má obavy o tvůj pokrok. Proto naberte odvahu a zkuste své matce říct o hodnocení ve stejný den, kdy jste jej obdrželi..

Připravte se na rozhovor se svou matkou. Než začnete mluvit o „dvojce“, měli byste se ji snažit co nejvíce zalíbit. Chcete-li to udělat, po návratu ze školy si uklidte pokoj, nebo lépe celý byt. Udělejte si pořádek na stole a úhledně zastrčte oblečení do skříně. Je lepší se na chvíli zdržet počítačových her, televize a jiné zábavy..

Další den si začněte připravovat domácí úkoly. Pokuste se dokončit veškerou práci před příjezdem mámy. Věnujte zvláštní pozornost předmětu, za který jste dostali špatnou známku. Vypracujte to tak, abyste byli připraveni na odpověď a pokus napravit „dvojku“.

Mluvit s mámou

Jakmile se vaše matka vrátí domů z práce, buďte zdvořilí a zdvořilí. Dejte jí trochu času na odpočinek a shromáždění jejích myšlenek. Nechte ji osprchovat se a večeřet. Ve správný okamžik běž za svou matkou a řekni jí, že uplynulý školní den nebyl úplně úspěšný. S největší pravděpodobností uhodne, že jste dostali špatnou známku, a zeptá se na to. Udělejte vinnou tvář a řekněte nám, na jaké téma a za co jste dostali „dvojku“.

Neomlouvejte se a snažte se vinu přenést na učitele nebo spolužáky. Uvědomte si, že jste dostali A, protože jste se na lekci nepřipravili dobře. Budete-li o svých slovech hovořit pravdivě a přiznat si vlastní vinu, pomůže to zmírnit možnou rozzlobenou reakci vaší matky. Poté řekněme, že už máte připravené lekce na zítřek a zároveň jste dobře studovali předmět, ve kterém akademický výkon „kulhá“. V případě potřeby ukažte mamince domácí úkoly..

Omluvte se své matce, že jí zničila náladu. Slib, že dvojku napravíš při nejbližší příležitosti. S největší pravděpodobností bude konflikt urovnán. Pokračujte ve zdržování zábavy až do konce dne a další den se snažte ze všech sil dostat dobré známky z tohoto a dalších předmětů..

Takto to mámě říct..

Komentáře uživatelů

Neříkejte své matce nic. Takové matky mě vždycky ohromí, kvůli svému druhu „duševního klidu“ tlačí své dcery, aby zabily a ochromily jejich životy!

Vůbec jsem své matce o B neřekl, aby nemohla vydržet můj mozek, poslala fotku z nemocnice, vytáhla mozek TEĎ, jaký jsem nezodpovědný nezkušený, ne kurva ignorant (((((

Páni, půjdu do svého v září a ani nevím, co očekávat..

Neříkej to, řekni mi, až porodíš.

Půjdeme k nim v září na dovolenou, myslím, že si to už všimnou, takže je lepší říci předem..

Nemluvil bych.

A kolik ti je let, že se mamky tak bojíš.

Nebojím se své matky a je mi 25) její reakce na první těhotenství byla pro mě nepříjemná, takže nevím, jak mluvit o druhém)

Nerodíš matku, ale sama sebe... pokud máš takové obavy, neříkej vůbec nic.

Úplně s vámi souhlasím), no, taková je situace... Dívka ve výše uvedených komentářích navrhla řešení), poté odhlásím odezvu své matky)

Kogyua jsem své matce řekl o prvním dítěti, z nějakého důvodu mi řekla, že mám 3 děti. Zabil první dva jen tak. Nechtěl jsem se namáhat. A tato rodina je navenek prosperující, vzdělaná.

Mám s matkou 2 děti, před potratem a také po mně, pak se mi narodila sestra, a to pravděpodobně proto, že moje matka v 5 měsících zjistila, že je těhotná

Maminka by to poté ignorovala a poslala do pekla. Co je to za matku. To je nějaký druh stvoření

Poté požádala o odpuštění, ale přesto to zůstalo v její paměti, nyní nemá ráda duši ve své vnučce

Zkuste se situace vzdát, vaše srdce nikdy neodpustilo. Ale myslím, že tvá matka si svou chybu již uvědomila a je ráda, že jsi ji neposlechl. A zkuste jí říct o svém novém těhotenství zprávou. Například pošlete ultrazvukovou fotografii. Přeji vám štěstí)

Ano, souhlasím s vámi... Moc vám děkuji

Pokud žijete nezávislým životem, proč si dělat starosti? Nejste na tom závislí. Pokud nechcete mluvit, nemluvte. Pokud je znovu rozhořčený, vyjádřete svůj názor. Je vám 16 let.

Naprosto souhlasím, už dlouho žiji odděleně, ale očividně sediment z její minulé reakce zůstal)

Mámina podivná reakce (

V té době věřila, že porodit dříve a lépe od jiného muže)

Nemluv. Přijde čas, ona uvidí)

Žijeme v různých městech)

Mám všechny příbuzné v různých městech, většina se dozvěděla o těhotenství, když byla moje dcera stará měsíc), ale obecně můžete jednoduše vyhodit fotografii z ultrazvukového skenování bez zbytečných komentářů)

Také jsem na to myslel, jako dospělý, ale bojím se jako školačka

Není to tvoje chyba) kdyby tvoje máma reagovala normálně, teď by ses nebál

To je jisté, díky za podporu) teď vím, jak to udělat)

Mami, musím ti něco říct.

Naučit se mluvit s rodiči o nejtěžších tématech.

Text: Maria Denisova 18. července 2018

Nejsou tak strašidelní, jak se zdá! Rodiče jsou vždy pro vás. Musíte s nimi být schopni správně mluvit. Dokonce i teď, když jste už docela dospělí, neméně potřebujete pomoc své matky - zejména v choulostivých záležitostech vašeho osobního života. Jak ale přistupovat k tak důležitému tématu? Co, tak přímo a zeptejte se:

"Mami, Vova mi rozepnula dva knoflíky a popadla mě za kolena - co mám dělat?" Oženit se nebo počkat další týden? “

Pokud si myslíte, že vás hned poté maminka porazí opaskem a pošle vás navždy do kláštera, pak jste na velkém omylu. Rodiče jsou vašimi nejlepšími spojenci, i když jde o tak složitou věc, jako je sex nebo, nedej bože, láska. Pokud máte problémy, měli byste okamžitě kontaktovat své rodiče. Zvláště pokud se stalo něco vážného. Máte zpoždění, máte pocit, že jste s něčím nemocní nebo nevíte, jak dál žít? Běž za svou matkou a rozlož to jako v duchu! Věřte mi, rodiče jsou přísní jen pro parádu, ale ve skutečnosti jsou vždy pro vás a vždy vám přijdou na pomoc. Můžete jim zcela důvěřovat. Hlavní věcí je naučit se správně mluvit se svou matkou - a pak nebudete potřebovat rady svých přátel (zpravidla ne příliš moudré a nezbytné, protože vaši vrstevníci nemají více životních zkušeností než vy sami).

Máš přítele

Co dělat? Radujte se, samozřejmě! Koneckonců, o tom jste snili o dlouhých zimních večerech a ronili slzy nad otlučeným objemem Jane Eyre. Ale tuto radost něco zatemňuje. Totiž nevíš, jak o tom říct své matce... Byla by velká chyba, kdybys jí o svém štěstí vůbec neřekl. Stačí říct své matce, že jste se zamilovali. Věřte mi, bude nadšená jako vy. Co nejčastěji požádejte o radu a řekněte, co se děje, neváhejte, máma se o to zajímá. Mimochodem, doporučujeme vám je co nejdříve představit. Aby bylo setkání příjemné, musíte to zkusit. Koneckonců jen vy víte, jak udělat dobrý dojem na svou matku. A ano, kytici, se kterou vás přijde navštívit, si budete muset koupit.

Jak říct matce, že začala menstruace

"Tyto dny" pro vás začaly a vy nevíte, jak o tom říct své matce? Mluvit s matkou o vašem období a problémech jiných žen je trochu trapné, zvláště pokud jste to nikdy předtím neudělali. Zjistěte z našeho článku, jak říct své matce o svém období, a už se nemusíte stydět mluvit s ní o tomto tématu..

Proč byste měli mluvit o své menstruaci se svou matkou?

 • Jakmile o tom začnete mluvit, můžete se naučit vše, co potřebujete vědět, a klást otázky. Maminka vám řekne, co dělat s bolestivými nebo silnými menstruacemi, jak správně používat vložky a tampony. S největší pravděpodobností měla ve vašem věku stejné otázky a ráda vám pomůže, pokud se jí na to zeptáte..
 • Máma vás podpoří. Nebojte se jí stěžovat na špatnou náladu, bolesti v podbřišku nebo na jiné věci, které vás znepokojují. Maminka vám bude moci dát spoustu užitečných tipů a rad, jak zvládnout to, co vás trápí..
 • Tato konverzace vás přiblíží. Pokud s ní o tom promluvíš, tvé pouto s matkou zesílí..

Menstruace je běžnou a zcela přirozenou součástí života každé ženy. Věřte mi, není důvod ke strachu nebo hanbě. Navíc to budete sdílet se svou matkou, a ne s nějakou neznámou osobou. Máma vás miluje a bude vám v tom dokonale rozumět, nepochybujte.

Podívejte se na naše video o rozhovoru s mámou o vašem období.

Jak zahájit konverzaci s mámou?

Nejprve nepanikařte! Je to trochu trapné, ale stále musíte mluvit se svou matkou o vašem období. Snažte se na to předem příliš nemyslet. Řekněte to tak, jak to je.

Je důležité vybrat ten správný okamžik pro takovou konverzaci. Nejlepší je to udělat, když jste sami a máte čas na to, abyste si vy dva sedli a měli tichý rozhovor..

Všechny tyto „mami, musíme si promluvit“ mohou mámu vyděsit. Zkuste zahájit konverzaci, jako by se nic nestalo, například větou: „Mami, zdá se, že jsem začala menstruovat.“ Nebo můžete říct: „Pojďme společně do lékárny. Potřebuji distanční vložky. “ Tím se otevřou dveře pro konverzaci.

Pokud se cítíte trapně, abyste o tom hned začali mluvit, můžete začít zdaleka. Můžete se například zeptat své matky, kolik jí bylo, když začala s první menstruací. Bude rozumět, na co jedete.

Fráze, které vám pomohou zahájit konverzaci s matkou:

 • „Mami, myslím, že moje menstruace začala.“.
 • "Pojďme společně do lékárny." Potřebuji podložky ".
 • „Mami, pověz mi o tvé menstruaci.“.
 • „Je trapné o tom mluvit, ale tyto dny pro mě začaly.“.
 • „Mami, v jakém věku jsi začala menstruovat?“
 • „Mami, máš nějaké podložky?“
 • "Mami, dej mi prosím bloček." Moje menstruace právě začala ".

Co když o tom nechci mluvit osobně?

 • Pokud máte pochybnosti, že své mamince můžete říci o svém období osobně, napište jí SMS. Můžete napsat toto: „Mami, můžeš jít do lékárny? Moje menstruace začala a něco potřebuji. “ Nyní je řada na ní, aby odpověděla, a nemusíte si dělat starosti s tím, jak se k tomuto tématu konverzace dostat..
 • Můžete s ní mluvit osobně, aniž byste se setkali tváří v tvář. Stačí zavolat své matce po telefonu. Zahajte konverzaci nenápadně a mezitím informujte, že jste začali menstruovat nebo že potřebujete prostředky osobní hygieny.

Informujte svou matku o svých zdravotních obavách a pochybnostech. Nikdo ještě nezrušil hodnotu maminčiny rady!

Jak říct své matce o vaší první menstruaci

Objevují se v životě dívky mezi 11 a 16 lety. Mezi ženami se jim říká jinak: „přátelé v červeném Zhiguli“, „nečekaní hosté“, „červené dny“. Některé dívky na ně čekají na znamení dospívání, jiné o nich prakticky nic nevědí. Ale každý se za ně stydí jako jeden celek, protože naše mentalita je uspořádána takto.

A pak přijde den, kdy teenagerka „dostane“ takový „dárek“ a čelí dilematu: „jak mám matce říct, že mám menstruaci?“

Proč musíš mluvit

Nejprve byste měli pochopit, proč byste měli své matce vyprávět o takové události ve vašem životě. Každá dívka, dokonce i ta, která čekala na menstruaci, vnímá první krvácení jako něco šokujícího.

A v tom není nic zvláštního, prakticky to neovlivňuje fyzický stav, ale v duši bude bouře emocí.

Proč mámě říkat, že mám menstruaci?

 • Bude s někým chtít o tomto problému diskutovat a maminka se stane nenahraditelným partnerem. Prvním důvodem je tedy uhasit touhu mluvit..
 • Druhým důvodem lze bezpečně nazvat doplnění nových informací a jejich stav a důsledky, které z toho vyplývají. Mámě lze položit spoustu otázek, na které bez problémů odpoví. Navíc již má zkušenosti a kolik takových menstruací „přežilo“.
 • Můžete s ní konzultovat výběr produktů osobní hygieny: můžete použít tampony, které vložky a kolik kapek jsou vhodné apod. Můžete se také dotknout tématu nepohodlí během menstruace, jak tyto dny zjemnit a mnoho dalšího..

Máma je ti nejdražší a nejbližší na zemi. Stejně jako nikdo jiný vám bude rozumět a bude vás kdykoli podporovat. Menstruace je malý krok, ale už do dospělosti. A tato cesta s sebou přináší potíže dospělých. Proto zde najdete trvalou podporu. A pokud se během krvácení cítí špatně, bolí v dolní části břicha, cítíte nepohodlí - můžete s ní jít na konzultaci ke gynekologovi.

Nic vás nepřivede blíž než sdílené a intimní tajemství. Nejen, že se k vám máma přiblíží, ale někde jí budete lépe rozumět, a to stojí za hodně. Ukazuje se, že menstruace může navzájem vzbudit důvěru - tuto šanci si nenechte ujít.

Kroky k uznání

Nejprve musíte pochopit - není nic hanebného, ​​že vaše menstruace skončila. Není proto děsivé to říci, i když první krev rozmazala nové věci, to vše je přirozené. V budoucnu budete schopni sami kontrolovat celý proces menstruačního cyklu a vyhnout se takovým událostem.

Ale pokud je pro vás matce stále skličující úkol, je třeba vzít na vědomí několik vzorů vyznání. Je však třeba si uvědomit, že moje matka byla také jednou malou dívkou a zažila to samé jako vy. Možná si šla promluvit se svou matkou, tvou babičkou, nebála se o nic menšího než ty. Proto rozumějte: bude vám rozumět, ať řeknete a uděláte cokoli.

Nyní se podívejme na různé scénáře, jak říct své matce o svém období:

 • Vše řečeno do čela. Jako, tak a tak moje období začalo. Nejjednodušší a nejrychlejší metoda vhodná pro odvážné dívky. Je vhodné, pokud je vztah mezi matkou a dcerou docela důvěryhodný.
 • Náznak. Je to velmi jednoduché, při nákupu zboží v obchodě vložte do košíku hygienický výrobek. Je nepravděpodobné, že by maminka takový nákup zmeškala a všechno pochopila sama. A pak najde ten správný okamžik, aby s vámi „vtipkoval“.
 • Pokud se jazyk vůbec nezmiňuje mluvit o tomto tématu - napište dopis. V něm uveďte všechny plaché okamžiky. Pamatujte však, že poznámka musí být skrytá, aby ji našla pouze matka. Možná to bude její kosmetická taška nebo taška, se kterou se neúčastní před domem..
 • Nyní je svět plný technických inovací. Proč tedy své matce neřeknout o svém období prostřednictvím zprávy v telefonu? Můžete to udělat, když jste ve škole, a když přijdete domů, najdete ve své skříňce vše, co potřebujete. A všechny ostatní informace nebudou tak nepříjemné diskutovat jako na začátku..
 • Následující vzorec vyplývá z předchozího - říci vše telefonicky. Když mluvíte na mobilu, nevidíte tvář partnera, a co je nejdůležitější, jeho oči. To lze použít pro zprávy o tak delikátním tématu, nepříjemnost bude minimální.
 • Situace, kdy upřímný vztah s matkou nestačí, vyžaduje měkký přístup. Takže můžete například ne přímo říci, ale naznačit mimochodem. Například: „Mami, teď budu jednou měsíčně potřebovat další výdaje na hygienické výrobky a budu muset do školy napsat poznámku, abych byl osvobozen od hodiny tělesné výchovy. Rozumíš? “
 • Pokud je vaše matka zaneprázdněná osoba a vidíte ji jen jeden den v týdnu, můžete se obrátit na jiného dospělého. Možná to bude babička nebo teta. Poté si najdou čas s vaší matkou, aby ji informoval o takové důležité události..

Mimochodem, v USA byl na internetu rekordní počet žádostí „Jak říct matce, že už mám menstruaci?“ Aby se teenageři tolik netrápili, vnímali první menstruaci jako normu, před několika lety vymysleli dovolenou na počest první menstruace..

Když dívka řekla své matce o svém období, pak jsou přátelé matky a dcery vyzváni, aby uspořádali večírek a oslavili vstup dívky do „ženského klubu“. Na večírku by měla být spousta červené:

 • balónky;
 • dekorace;
 • jídlo.

To se zdá být skvělým příkladem toho, jak zacházet s první menstruací..

Několik dalších tipů

Je docela těžké přiznat své matce, že vaše první menstruace začala. I když máte velmi blízký a důvěryhodný vztah, je nějak trapné a trapné vyprávět mnoha dívkám o menstruaci..

Musíte pochopit, že se jedná o přirozený proces a každá dospělá žena to zažila a každá dívka dříve nebo později začne mít menstruaci. Musíte se naladit a říct o těchto novinkách.

Musíte se připravit na rozhovor s matkou. Vaše menstruace je přirozený proces, který probíhá v těle každé ženy. Proto je vše v pořádku a rozhovory s matkou by neměly vyvolávat velký strach. Pokud ještě nejste připraveni na tak vážný rozhovor - počkejte, zvykněte si na svůj stav. Ne všechny dívky jsou připraveny to hned říct své matce. Pamatujte - toto je vaše vlastní věc a kdy o tom informovat dospělého je jen na vás.

A pro rozhovor s matkou o vašem období je lepší zvolit si okamžik, kdy jste připraveni a připraveni na to. Můžete zkusit naladit diskusi o citlivém problému. Použijte jakoukoli uklidňující metodu: čtení knihy, sledování komedie, spaní. Nezáleží na tom, co si vybrat - hlavní věcí je pomoci vám uvolnit se.

Někde je třeba zahájit dialog, proč k tomu nevhodit pár vhodných vět a pak je použít? To pomůže nastartovat konverzaci a nejprve se vyhnout kontaktu z očí do očí (přečtěte si výzvu). A pak bude konverzace následovat vroubkovanou.

Pravý čas. Stává se, že jsem připraven to říct, ale místo není vhodné nebo cizí lidé zasahují. V této situaci se doporučuje zavolat matce ke konverzaci jeden na jednoho. Můžete jí například zavolat slovy: „Mami, ty a já si musíme povídat v soukromí.“ Když budete dva sami, bude sdělování zpráv snazší..

Stává se, že o tom zatím neplánujete mluvit, ale pak začala upřímná konverzace s mojí matkou, proč to nevyužít pro osobní zisk. Říkají, že tato situace je nejjednodušší způsob, jak říci pravdu..

Možná by vám bylo lepší použít příležitostnou zprávu? Například se chystáte jít na procházku a mimochodem mluvit o svých menstruacích. Pak se vydáte do práce, matka informace tráví - ve výsledku je pro vás oba jednodušší diskutovat o delikátním tématu v budoucnu..

Zjistěte, kdy máma začala menstruovat. Nejprve se od ní můžete dozvědět o jejím prvním období, kdy začali, co dělá. S největší pravděpodobností bude máma hádat o vašem stavu a nebude vás spěchat, ale sama vás k tomu jemně přitlačí.

Máma nebo táta

Každá rodina je temnota. Možná se ve vaší rodině vyvinuly okolnosti, takže jste si blízcí se svým otcem. Tráví s vámi více času, více mu důvěřujete, máte svá vlastní tajemství, o kterých matka nic neví.

Táta je dospělý a umí také „ženské záležitosti“. Proto se mu otevřete, jen to stojí za zvážení - musíte mluvit všechno upřímně, aniž byste se schovávali.

Když svému otci odhalujete tajemství, zvažte některé zvláštnosti:

 • Táta vás určitě podpoří, uklidní. Vysvětluje, že vaše tělo postupně dospívá, měníte se na ženu a to je úžasné.
 • Bude věnovat pozornost vztahům chlapců v takové „červené dny“. Připraví vás na pozitivní myšlení v této záležitosti.
 • V žádném případě však nebude schopen spolehlivě říci všechny jemnosti průběhu měsíčního cyklu..
 • Nebude schopen naznačit výběr hygienických výrobků a léků na bolestivou menstruaci. To znamená, že vás emocionálně vždy podpoří, ale je nepravděpodobné, že vám pomůže s radami, jak v dnešní době žít..

Je pravda, kdo brání otci v tom, aby matce řekl o tomto rozhovoru? Proto směle řekněte svému otci o jakémkoli svém problému a on díky své moudrosti najde způsoby řešení.

Dospívající gynekolog

Stává se, že dívka je vychována přísně a bez zbytečných emocí. Je obzvlášť děsivé, aby takové mladé dámy řekly: „Začala jsem menstruace“.

Pokud jste v této kategorii teenagerů, pak je další tip pro vás. K dispozici je ženský lékař - gynekolog. Ví všechno o vlastnostech ženského těla.

Gynekolog pro dospívající je v zásadě „záchranným lanem“ v jakékoli ženské problematice. Můžete mu všechno říct a nebojte se, že budete souzeni.

Věřte mi, děvčata jako vy každý den přicházejí ke gynekologovi a vyprávějí svůj příběh. Lékař je zkušený člověk a snadno najde pro vás ta správná slova.

Kromě toho vám gynekolog poskytne doporučení, co musíte udělat dále, což vám ušetří pochybné činy..

Ať už to bylo cokoli, řekněte o první měsíční matce, otci nebo jiném důvěrníkovi - žádný rozdíl. Hlavní věcí je pochopit jednu věc: menstruace je normální a přirozená, neměli byste se za ně stydět.

Navíc žijeme ve vyspělém světě, kde, kolik je upřímných, že je hloupé bát se přirozeného procesu.