Efektivní způsoby, jak eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace

Pokud je menstruace bolestivá, pomůže vám zmírnit její stav několik osvědčených léků: léky, lidové recepty, cvičení a mnoho dalšího. Přečtěte si o nich více v našem článku - dále.

Musím navštívit lékaře?

Protože bolest je v kritických dnech normální, není nutné navštívit lékaře. Někdy však ženy pociťují velmi silnou bolest. Toto je hlavní příznak AMK (abnormální děložní krvácení).

Každá žena může nezávisle určit příznaky AMK, a pokud si všimnete alespoň jedné, měli byste se poradit s lékařem:

 • Doba trvání. Pokud jsou kritické dny delší než sedm dní. Někdy jsou příznaky AMK vyjádřeny v menstruaci, jejíž trvání přesahuje 14 dní. Ale i když to dosáhne sedmi dnů, je lepší neodkládat návštěvu lékaře..
 • Kritické dny ovlivňují život. Pokud příznaky menstruace způsobují nepohodlí v každodenním životě. Nevolnost, bolest a křeče v břiše, závratě nedovolí ženě vykonávat každodenní činnosti a musí všechny kritické dny trávit v posteli.
 • Intenzita výboje. Tento příznak je také známkou AMK. Pokud žena musí měnit své výrobky osobní hygieny každou hodinu nebo i častěji, je nutné se poradit s lékařem. Koneckonců, silný výtok může vyvolat anémii a řadu dalších onemocnění..
 • Husté vypouštění. Hojný výtok (sraženiny), jehož průměr dosahuje 4 cm, může být také známkou AMK. Pokud žena najde podobný příznak, bude potřebovat pomoc odborníka, protože hojný výtok může poškodit zdraví.

Léky

Chcete-li se zbavit bolestivých pocitů během kritických dnů, můžete se uchýlit k užívání léků.

Sedativa

Během menstruace může žena kromě bolesti pociťovat podrážděnost a nervozitu. Zvyšují bolest, takže se musíte uchýlit k sedativním lékům..

Vhodné jsou následující přípravky, které obsahují uklidňující bylinné složky: Persen, Novo-Passit, Seduxen, Remens drops, Dismenorm, Valerian, Relanium.

Aby žena zmírnila bolest a podrážděnost, může před menstruací pít vitamin B6 nebo hořčík B6. Tyto prostředky zlepšují celkový stav ženy během kritických dnů..

Analgetika

K úlevě od bolesti si můžete vzít analgetikum. Léky tohoto typu pomáhají v krátké době zmírnit bolest. Rovněž zabraňují nepohodlí v dolní části břicha před nástupem menstruace a zmírňují zánět svalů..

Mezi analgetika patří Analgin, Spazgan, Spazmalgon, Baralgin, Menalgin a další.

Při užívání léků proti bolesti je třeba přísně dodržovat dávku: 1 tabletu jednou denně.

Hormonální antikoncepce

Jsou chvíle, kdy je bolest během menstruace způsobena hormonálním narušením, takže ženě jsou předepsány hormonální léky. Jsou schopni nejen eliminovat bolest, ale také snížit objem sekrecí a stanovit hormonální hladiny..

Mezi takové fondy patří Yarina a Diane-35, stejně jako jejich analogy - Mikrolut, Triziston, Ovidon.

NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) během menstruace zcela eliminují bolestivý syndrom. NSAID mají také antipyretické a protizánětlivé účinky..

Aby se zabránilo bolesti, je lepší, aby žena užívala NSAID několik dní před nástupem krvácení..

K eliminaci bolesti lze použít následující skupiny nesteroidních protizánětlivých léků:

 • Pyrazolony. Patří mezi ně metamizol sodný.
 • Deriváty kyseliny indoloctové. To zahrnuje lék Indomethacin.
 • Deriváty kyseliny fenyloctové. Prostředky: Diklofenak, Naproxen, Aceklofenak, Ibuprofen, Ketoprofen a Ketorolac.
 • Oxycams. To zahrnuje Piroxicam a Meloxicam.
 • Deriváty sulfonamidů. Toto je droga Nimesulid.

Antispazmodika

Tato skupina léků zahrnuje léky, které zmírňují křeče a pomáhají uvolnit hladké svaly. Proto jsou antispazmodika pro menstruační bolesti účinným prostředkem..

Pokud je bolest silná a dlouhodobá, pak mohou být léky této skupiny užívány společně s NSAID - takže bolest zmizí rychleji.

Mezi nejznámější a nejúčinnější antispazmodika patří následující léky: No-shpa, Papaverin, Drotaverin, Spakovin, Spazmonet.

Lidové léky

V boji proti menstruační bolesti mohou lidové léky a metody pomoci ženě:

 • Během menstruace je nutné přestat kouřit. Tento zlozvyk má extrémně negativní vliv na zdraví žen a zvyšuje bolest v kritických dnech..
 • Aby žena odstranila bolest, musí se správně uvolnit a uklidnit. Během menstruace je nutné se naučit, jak zvládat stres bez léčby. Bolest lze tedy v průběhu času navždy zastavit..
 • Chlad přispívá ke křečím a bolestem během menstruace. Žena se musí vyhýbat dlouhým procházkám v mrazivém i deštivém dni..
 • Někdy stačí vyvětrat místnost nebo se projít na čerstvém vzduchu, aby bolest a závratě zmizely.
 • Žena musí během menstruace normalizovat svůj denní režim. Musíte mít dostatek spánku - alespoň 8 hodin denně. Snažte se nepřetěžovat se prací, často odpočívejte.
 • Esenciální oleje před menstruací a v prvních dnech vám pomohou zmírnit bolest. Musí se vtírat do kůže podbřišku. Účinná bude směs olejů z třezalky, řebříčku, majoránky, šalvěje.
 • Vaše oblíbené činnosti pomáhají zmírňovat bolest. Žena během jejího období musí být rozptýlena a jednoduše si přečíst zajímavou knihu, sledovat televizní seriál nebo film, uvařit neobvyklé jídlo.
 • Bolest ustoupí, pokud ležíte na posteli nebo na podlaze v „fetální“ poloze a přitahujete si nohy k hrudi.

Napájecí funkce

Aby menstruační bolesti ustoupily, musí žena upravit stravu. V kritických dnech budete muset z jídelního lístku odstranit vejce, maso, mléko a potraviny s vysokým obsahem kofeinu: káva, zelený čaj.

Zvyšte příjem ovoce, zejména banánů a zeleniny. Je však třeba se vyvarovat luštěnin a zelí - přispívají k nadměrné tvorbě plynů.

Přestaňte úplně pít alkoholické nápoje. Během kritických dnů by měl být do stravy přidán zázvorový čaj..

Cvičení a jóga

Navzdory skutečnosti, že během menstruace musí žena snížit fyzickou aktivitu, lehké a správně zvolené cvičení a jóga dokonale pomáhají zmírnit bolest a normalizovat stav:

 1. Ležte na podlaze, ruce podél trupu, nohy ohnuté v kolenou. Pomalu zvedněte pánev z podlahy. Vydržte na pár sekund. Opakujte pětkrát. Udělejte si přestávku a udělejte druhou sadu.
 2. Cvičení „kočka“. Nastupte na všechny čtyři. Při nádechu si zakloňte záda, při výdechu se ohýbejte co nejníže. Opakujte pětkrát až sedmkrát.
 3. Lehněte si s břichem na zem. Zvedněte horní část těla na loktech co nejvyšší. Zaujměte výchozí pozici. Dokončete pět sad.

Respirační gymnastika také pomáhá zmírnit bolest, pomáhá zmírnit stres:

 1. Posaďte se na podlahu a zhluboka se nadechněte. Zadržte dech na dvě sekundy. Vydechujte trhaně ústy.
 2. Ležte na zádech na podlaze, ohýbejte nohy v kolenou. Umístěte si na břicho plochý předmět, například knihu. Zvedněte předmět břichem a provádějte přerušované nádechy dovnitř a ven.
 3. Ležící na zádech se zhluboka nadechněte. Pomalu vydechněte a očistěte svou mysl od negativních myšlenek.

Masáž

Během menstruace pomáhá masáž zmírnit bolest. Je nutné několik minut masírovat ve směru hodinových ručiček oblast na břiše, kde je bolest výrazná. Můžete také provést následující:

 • Musíte si vzít dva tenisové míčky, lehnout si na záda a pod spodní část zad položit předměty a několik minut je házet.
 • Mezi kotníkem a kolenem je bod, na který na několik minut zatlačíte, abyste odstranili bolest. Běh na obou nohách.

Tepelné ošetření

Během menstruace se žena může uchýlit k tepelným procedurám ke zmírnění bolesti. Je možné zmírnit bolest přiložením teplé vyhřívací podložky na žaludek. Vydržte déle než 20 sekund. Poté si udělejte minutovou pauzu a postup opakujte..

Menstruační bolest odezní teplá, ale nikdy horká koupel. Do vody můžete přidat mořskou sůl nebo éterické oleje. Procedura by neměla být prováděna déle než 20 minut..

Žena by si měla pamatovat, že teplo má tendenci ředit krev, což může vyvolat silný výtok. Při tepelném ošetření buďte velmi opatrní.

Bylinné infuze a odvar

Tradiční medicína nabízí širokou škálu léků na zmírnění bolesti a křečí během kritických dnů. Bylinné infuze pomáhají zmírnit bolest bez poškození ženského těla a bez vedlejších účinků.

Nejúčinnější bylinky jsou následující:

 • Melissa. Tato bylina pomáhá zmírnit bolest a normalizovat cyklus. Citrónový balzám také eliminuje podrážděnost a stres. Bylinu můžete užívat dvakrát nebo třikrát denně jako čaj..
 • Maliny. Listy tohoto bobule mají cenné vlastnosti a pomáhají zmírnit bolesti hlavy a horečky. Vývar bude vyžadovat 250 ml převařené vody a 3 čajové lžičky malinových listů. Pijte po malých dávkách po celý den.
 • Oregano. Tato bylina pomáhá zmírnit bolesti v celém těle a zmírňuje průjem, který může být také způsoben menstruací. Na vývar budete potřebovat 1 lžíci oregana a vroucí vodu - 250 ml. Je nutné vařit infuzi po dobu 15 minut. Během dne musíte vypít sklenici vývaru z oregana a rozdělit ho na tři dávky.
 • Elecampane root. Zmírňuje bolest a vyrovnává hormony. Pro přípravu infuze vezměte 1 čajovou lžičku kořene a 250 ml vroucí vody. Nalijte kořen a nechte hodinu vařit. Pijte 1 polévkovou lžíci třikrát denně.
 • Třezalka tečkovaná, měsíček a tinktura mateřské dřeně eliminují nepohodlí v dolní části břicha. Mají také sedativní účinek. Na vývar potřebujete 1 polévkovou lžíci třezalky a 1 polévkovou lžíci měsíčku. Je třeba je nalít vroucí vodou - 500 ml. Když se infuze ochladí, přidejte 2 lžíce mateřského mléka. Vezměte vývar několik dní před zahájením menstruace. Pro nejlepší účinek musíte tento lék pít po dobu 5 dnů..
 • Odvar z ptačí křídlatky a stonku vodní houby. Pomáhá při silném výboji. Pro infuzi potřebujete 2 díly horolezce a 1 díl houby. Nalijte všechny přísady 800 ml vody, přiveďte k varu a vařte 2 minuty. Den musíte vypít sklenici nápoje každé tři hodiny.
 • Dub, třezalka tečkovaná a heřmánek. Odvar z těchto léčivých bylin snižuje bolest a snižuje výtok. Budete potřebovat 1 lžíci každé přísady a 500 ml vroucí vody. Bujón se infunduje po dobu dvou hodin, poté se vypije polovina sklenice dvakrát denně - půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Obecné užitečné tipy

Aby menstruace proběhla bezbolestně a nepoškodila celkový zdravotní stav, měla by žena věnovat co největší pozornost sama sobě. Nevydržujte bolest, křeče a špatnou náladu.

Je nutné užívat léky s dostatečným předstihem, abyste zmírnili bolest a stres. Mírnou změnou stravy bude žena schopna nejen eliminovat bolest, ale také se rozveselit. Neměli byste se však omezovat na jídlo, protože to má nepříznivý vliv na emoční stránku. Pokud chcete například jíst jednu čokoládu, nemusíte si to zakazovat. Pokud je jídlo obecně nechutné, měli byste se omezit na ovoce a jogurt. Hlavní věcí není hladovět.

Hygienické výrobky je třeba měnit nejméně každé čtyři hodiny. Noste lehké spodní prádlo, po každé toaletě používejte nealergenní vlhčené ubrousky.

Co nedělat?

Během menstruace se ženě nedoporučuje věnovat se těžkým sportům. Při intenzivním cvičení se zvyšuje krevní oběh, což vede k bolestivým pocitům a těžkému výboji. A také v těle klesá hemoglobin a začínají závratě, ospalost, bolesti v pánvi a dolní části břicha. Rovněž je zakázáno zvedat závaží..

Žena by měla během kritických dnů odmítnout jakékoli chirurgické a kosmetické zákroky. I návštěva zubaře může mít pro tělo nepříjemné následky..

Pod zákazem absolvování zkoušek a analýz. Výsledky nemusí být správné. Dieta a půst jsou přísně zakázány. Je nutné dodržovat správnou a vyváženou stravu s množstvím vitamínů a minerálů.

Jak zmírnit bolesti období (video tipy)?

V tomto videu najdete několik užitečných metod, kterými můžete eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace a také zjistit, co nedělat:

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit menstruační bolesti doma. Každá žena si může vybrat nejlepší lék pro sebe. Bolest můžete odstranit jak léky, tak bylinami. Pro milovníky jógy existuje řada bezpečných cvičení. Hlavní však je dodržovat správný denní režim a osobní hygienu..

Pustit: Jak usnadnit život během menstruace

Proč se vykoupat, prozkoumat trh s hygienou a jíst něco lahodného

Text: Karina Sembe

MENSTRUACE je přirozený PROCES, který pro mnohé z nás není snadný. Nedostatek informací a schopnost otevřeně mluvit o tomto tématu nás nutí vnímat výkyvy nálady, bolesti těla, změny chuti k jídlu a další doprovodné příznaky jako něco špatného nebo trapného. To často způsobí, že ignorujeme potřeby našeho těla a každý měsíc se rozhodneme vydržet, místo abychom se snažili zmírnit náš úděl. Pamatujte, že většina žen čelí podobným problémům a lze je vyřešit. Zde je několik osvědčených způsobů, jak si menstruaci usnadnit a zpříjemnit..

Najděte perfektní hygienický výrobek

Nepohodlí během menstruace je často způsobeno nesprávně vybranými hygienickými výrobky. Mnozí z nás jsou zvyklí na produkty, se kterými jsme se setkali v dospívání, ale od té doby jde vývoj vpřed. Nyní je z čeho vybírat, od tamponů z organické bavlny, které snižují riziko vzniku syndromu toxického šoku, až po různé menstruační kalíšky, které jsou vloženy do pochvy k odběru sekretů. Druhé slouží po dlouhou dobu, většina z nich je šetrná k životnímu prostředí, kromě toho se nemusíte starat o jejich výměnu po celý den - jiné lze nosit až dvanáct hodin, ale musíte se určitě soustředit na doporučení výrobců a množství vypouštění.

Noste s sebou vlhčené ubrousky, které vám pomohou vyřešit hygienické problémy kdekoli a kdykoli. Pokud dochází k častým únikům, noste s sebou náhradní sadu spodního prádla. A co je nejdůležitější, pamatujte, že menstruační krev je stejně přirozená jako pot nebo slzy. Nestyďte se za výtok, nutnost používat hygienické výrobky nebo za to, že během této doby vypadáte nebo se cítíte jinak.

Požádejte o pomoc svého lékaře

V některých případech může být těžké PMS a bolestivé nebo těžké období známkou nemoci. Nezanedbávejte lékařské vyšetření: pokud se vyskytne problém, je nepravděpodobné, že zmizí sám o sobě a může vést k následkům, které jsou vážnější než bolest v podbřišku. Gynekolog navíc navrhne způsoby, jak snížit menstruaci a v případě potřeby zkrátit její délku na normální dobu..

Předepisování antikoncepčních pilulek pomáhá mnoha ženám. Obsahují progesteron a estrogen, dva steroidní hormony, které regulují menstruační cyklus a formují období. V materiálu o menstruaci jsme hovořili o kombinovaných perorálních kontraceptivách, jejichž cílem je snížit počet období z dvanácti nebo více na tři nebo čtyři ročně a následně je úplně vyloučit. V každém případě má každý organismus své vlastní vlastnosti a potřeby a je třeba se zvláštní péčí předepisovat různé typy kurzů OK - s přihlédnutím ke všem možným kontraindikacím a vedlejším účinkům. Pokud je to nutné, požádejte svého lékaře, aby vybral optimální lék proti bolesti - nedoporučuje se ani jejich lékařský předpis.

Věnujte pozornost svému tělu

Udělejte si radost a relaxujte, pokud je to možné. Proveďte teplou solnou koupel - nenechte vodu příliš horkou, jinak se cévy rozšíří a krvácení se může zesílit. Přemýšlejte o rozkoších a důležitosti nočního odpočinku. Nezapomeňte se o svou pokožku dobře starat. Vzhledem ke změně hladin hormonů se mohou její potřeby změnit, proto určete, jaké speciální přípravky lze během tohoto období podávat. Někteří lidé pociťují během svého období zvýšenou produkci kožního mazu a vyrážky: mohou vám pomoci jemné kyselé čisticí krémy nebo vyrovnávací séra. Pro ostatní je pokožka dehydratovaná a šupinatá a vyžaduje intenzivní hydrataci..

Fyzická aktivita vám může pomoci rozptýlit se a snížit bolest. Gynekologové se domnívají, že vodorovná poloha snižuje tón dělohy a zvyšuje bolest. Takže během bolestivých období není ležení ve vrstvě jediným východiskem. První den také nedoporučujeme běh crossfit nebo dřep s činkou, ale pokud se cítíte dostatečně silní, vydejte se na rychlou chůzi: zlepší se přívod krve do pánevních orgánů a sníží se křeče. Jemné protahování na podlaze nebo jemná jóga vám mohou pomoci uvolnit záda, břicho a kyčle. Pokud je vaše menstruace hladká, nebude bolet ani penetrační sex a masturbace - pro mnohé dokonce pomáhá zmírnit bolest..

Postarejte se o emoční pohodlí

Snadno říct, těžší udělat. Již jsme řekli, že pokud jde o emoce, PMS a menstruace nejsou snadné a rozhodně nejsou vtipné. Nejen, že vše bolí - pocity a reakce se zhoršují a není vždy možné je ovládat. Moderní vědci považují premenstruační syndrom za poruchu centrálního nervového systému, která je ovlivněna vnějšími faktory, vrozenou nebo získanou labilitou nervového a endokrinního systému a hormonálními změnami v cyklu. Během vašeho období může tato nestabilita přetrvávat, takže je velmi důležité začít s přijetím této skutečnosti a neobviňovat se..

V práci jen zřídka dávají volno přímo kvůli bolestivým menstruacím. Pokud však víte, že je obvykle těžké snést, najděte způsob, jak vedení vysvětlit nutnost pracovat z domova. Pro ty, kteří jsou stále nuceni snášet bolest a zlomený stav na nohou, doporučujeme odložit pokusy vyřešit všechny záležitosti najednou na několik dní a dát si alespoň emocionální volno. Pokud je to možné, odložte stranou otázky, které zaručeně zvýší úzkost, a pokud vás nevyřešené problémy znepokojí, vyřešte je po naplánování všeho. Nezdržujte příliš své city, aby nedošlo ke zhoršení stresu, ale pamatujte, že je důležité nepřekračovat hranice ostatních lidí..

Jezte smysluplně as radostí

Navzdory všemu jezte pravidelně. Pokud se cítíte nevolně a netoužíte si do sebe dát plnohodnotné jídlo, nebojujte sami se sebou: k jídlu se hodí čerstvá zelenina, pár obilných chlebů, jogurt nebo kyselé ovoce. Hlavní věcí je nenechat tělo vyčerpat. Pokud jste během menstruace stále hladoví a můžete snadno polknout plechovku Nutelly, přijměte své touhy, ale kontrolujte kvalitu a množství toho, co jíte. Už jsme hovořili o tom, jak jíst zdravě, snižovat množství spotřebovaného cukru a příliš se neomezovat..

V žádném případě si to nevyčítejte: čokoláda přinese mnohem více potěšení a možná menší škody než neustálé omezování. Doporučení ohledně výživy pro menstruaci jsou velmi různá a často si odporují. Pouze poznamenáváme, že vědci nedoporučují opírat se o mléčné výrobky: sýr a mléko jsou často příliš nasycené a kasein v nich obsažený je spojen s rozvojem zánětlivých procesů. Citlivost na kasein, laktózu a další složky mléka je však individuální. Nejdůležitější je nepopírat si to, co máte rádi, protože vnitřní pohodlí je důležitější než dodržování kalorické normy..

Jak zmírnit podrážděnost před kritickými dny

Metody řešení PMS

PMS neboli premenstruační syndrom je předmětem posměchu mužů a největšího nedorozumění v životě spravedlivého sexu. Před menstruací se žena často cítí „ohromená“, navštěvují ji depresivní myšlenky, slzy tečou bezdůvodně, bolesti hlavy, podrážděnost a nespavost.

Bohužel dosud odborníci nenašli jednoznačnou odpověď na otázku, co přesně je důvodem špatného zdraví před kritickými dny. Předpokládá se, že za to může hormonální nerovnováha..

Existují 2 účinné metody řešení PMS:
- „Spolehni se na sebe“;
- odborná pomoc.

Pokud je vaše celková malátnost v rozumu, ale chcete se během měsíce cítit na „pětce“, první metoda vám bude vyhovovat. To zahrnuje:
- strava;
- sportovat;
- užívání profylaktických sedativ;
- užívání vitamínů.

Je užitečné, aby nervový systém užíval vitamíny, zejména skupinu B..

V období před menstruací a během kritických dnů se zkuste omezit na používání příliš slaných, pepřových, kořeněných jídel, rychlého občerstvení a jiných nezdravých jídel. Dieta by také neměla obsahovat příliš mnoho tuku, protože velmi zatěžuje játra. Nahraďte sladkosti a cukr medem. Nejvhodnějším jídlem je čerstvá zelenina a ovoce, ryby, ořechy.

Co se týče nápojů, káva, černý čaj a coca-cola jsou přísně zakázány kvůli obsahu kofeinu, což dále zvyšuje vaše podráždění vůči světu kolem vás. Alkohol je také zakázán. Upřednostňujte čistou vodu nebo tinkturu z meduňky.

Vzhledem k tomu, že nadměrný stres během sportu může způsobit ostré bolesti v podbřišku, je v tuto chvíli škodlivé běhat, takže je lepší cvičit jógu nebo gymnastiku. Pokud jste turisté, pár hodin outdoorových aktivit vám určitě udělá dobře.

Týden před nadcházejícími „událostmi“ můžete začít přijímat uklidňující poplatky. Posílí váš nervový systém a pomohou zmírnit napětí. Doporučuje se vařit oregano a třezalku tečkovanou z bylin. Recept je velmi jednoduchý: smíchejte tyto bylinky v poměru 2: 1. Nalijte 1 polévkovou lžíci směsi s 1 sklenicí vroucí vody a nechejte vývar lítat po dobu 1 hodiny. Naplňte a spotřebujte tento nápoj za 30 minut. před jídlem, 100 ml.

Pokud vás příznaky velmi trápí a nemůžete vydržet, okamžitě jděte na konzultaci s endokrinologem-gynekologem, aby zkontrolovala vaše hormonální hladiny.

Kromě těchto bylin můžete použít listy heřmánku a kozlíku lékařského. Proti nervozitě dobře bojuje i čaj vyrobený z máty a citronu. Kromě toho si můžete v lékárně koupit bylinné léky, které při správném dávkování nebudou představovat hrozbu pro vaše zdraví. To zahrnuje Persen, Nervoflux, Dismenorm a Novo-Passit.

Sebeovládání, klid a porozumění s PMS

Kromě dodržování výše uvedených metod, abyste během tohoto obtížného období zcela překonali podrážděnost a další negativní příznaky, musíte se naučit ovládat své emoce. Pamatujte, že žádný problém nestojí za vaše nervy a slzy. Uvědomte si sami, že každý den byste měli žít s radostí, nikoli s negativitou a podrážděním..

Získejte porozumění od svých blízkých a sdílejte s nimi svůj stav mysli. Požádejte svého manžela o pomoc s domácími pracemi, snažte se vyhnout konfliktním situacím a dostatek odpočinku. Buďte zdraví a starejte se o sebe!

12 způsobů, jak si ulehčit „kritické dny“

Tyto životní hacky pomohou učinit nepříjemné období docela snesitelným. Která jídla vám dodají sílu a zmírní křeče a kterým se nejlépe vyhnout? Jak vyrobit nejúčinnější těsnění ze šrotu, pokud jste s sebou neměli zakoupené? Jak odstranit krevní skvrny z oblečení a ložního prádla (zní to jako detektivní příběh, ale ne tak zřídka se s tím musíme vypořádat). a ještě jedna věc.
Přečtěte si to sami - předáno příteli!

1. SOS podložka nebo první pomoc při úniku

Tito malí darebáci - kritické dny - vás mohou překvapit. Pokud se stane, že již začaly, a nemáte s sebou hygienické prostředky, je nejúčinnější vyrobit si obvaz a toaletní papír. Obvaz by měl být v každé autolekárničce i v každé lékárničce, která musí být v kancelářích, kavárnách a restauracích.

Přehněte obvaz do několika vrstev a omotejte jej toaletním papírem a pak ke středu kalhotek připevněte další proužek papíru, aby improvizovaná podložka neklouzala.


2. Snižte příjem kávy, soli a sladkostí

Jak jsme již dříve diskutovali, tyto potraviny zadržují vodu a vaše tělo je k ní již náchylné během PMS a menstruace. Zadržování vody způsobuje, že se celé tělo cítí oteklé a oteklé a zhoršuje křeče.


3. Rozmaznávejte se kompetentně

Protože stále chcete lahodné občerstvení, místo chipsů a koláčů používejte zdravé, povznášející a přírodní dobroty: ořechy (například mandle), pomeranče, banány.


4. Zvyšte hladinu železa, které během menstruace ztratíte

Zde jsou některá chutná a zdravá jídla, která ho obsahují: játra, sušené hříbky, mořské řasy, květák, dýňová semínka, kakao, rozinky a jiné sušené ovoce, černý rybíz, čočka, brambory, mrkev a červená řepa, jablka, broskve a meruňky.

Vinaigrette, dušené maso Stroganoff nebo játra s bramborami a zeleninou, houbová polévka, ovocný salát jsou pro toto období dobrou volbou.


5. Znečištěné oblečení lze snadno zachránit neobvyklým způsobem

Zajímavý fakt: americké ženy místo drahých speciálních prostředků na odstraňování skvrn z oděvů s pomocí pomáhají ukládat oblečení poškozené během menstruace. aviváž na maso. To samozřejmě neznamená automatizační stroj, který uvolňuje maso mechanicky, ale speciální prášek obsahující extrakt z papáji. Toto ovoce obsahuje enzymy, které štěpí bílkoviny, a tuto vlastnost lze stejně použít při vaření i při mytí krve.

10 tipů, které mužům pomohou překonat ženské PMS (10 fotografií)

10. Pochopte, že nerozumíte tomu, co je PMS.

Je nemožné, aby muži pochopili, čím žena prochází během PMS: tyto bolesti, krvácení každý měsíc a hormony, které tak podivně ovlivňují její tělo. To nejlepší, co muž v tuto chvíli může udělat, je soustředit se na lásku k ženě, uvědomit si, že toto období brzy uplyne a stará nálada se vrátí jeho milované.

9. Nech ji být sama

Během PMS je mnoho žen ráda sama, a to je v pořádku. Buď vám řeknou, abyste je na chvíli nechali na pokoji, nebo se vám začnou vyhýbat. Pokud se vám to stane, pak se neurazte a nepokoušejte se vnucovat, trvejte na společném trávení času. Vaším úkolem je počkat, až sama pochopí, že vás potřebuje. Žena potřebuje osobní prostor k tomu, aby plakala, křičela a dokonce ležela na posteli, nikým se nestyděla, a ještě mnohem více, což je pro ni jaksi trapné, když s vámi dělá. Udržujte si proto odstup, ale nechoďte daleko, protože může potřebovat vaši pomoc: otevřete plechovku, kupte zmrzlinu a čokoládu.

8. Dejte jí pauzu od rutinních povinností

Během PMS je pro ženu obzvláště obtížné pracovat celý den, pak chodit do obchodu, vařit, uklízet, pečovat o děti a domácí mazlíčky a dokonce věnovat dostatečnou pozornost muži. Pokuste se převzít některé z těchto povinností, dejte své milované pauzu, protože v tomto období trpí bolestmi a výkyvy nálady.

7. Nesměj se jejímu vzhledu a nepřisuzuj její chování PMS.

Během PMS se chování a vzhled ženy mohou mírně změnit, ale snažte se o tom nemluvit. Nehádejte se se ženou a neříkejte jí, že je kvůli PMS nerozumná, o to více byste se neměli smát vyrážkám na kůži. Předstírejte, že si nevšimnete změny. Přesvědčte ji, že je všechno v pořádku.

6. Plány společné zábavy je třeba předem projednat

Uznejte, vaše žena miluje, když ji překvapíte a vezmete do své oblíbené restaurace. Během PMS však může raději zůstat doma, protože křeče jsou bolestivé a způsobují velké nepohodlí. Pokud chcete pozvat svou milovanou na rande, předem s ní prodiskutujte své plány. Buďte empatičtí a ohleduplní k ženě a jejím přáním..

5. Připravte se na výkyvy nálady

Všechny ženy jsou jiné a každá zažívá PMS svým vlastním způsobem. Pokud žena v tomto období trpí výkyvy nálady, pak může na muže začít od nuly křičet, plakat, být náhle přítulná, přísahat lásce ke svému vyvolenému a potom se na něj může bez důvodu vrhnout i pěstmi. A tak v kruhu. Pamatujte, že žena v tomto období nemůže úplně ovládat emoce a stále vás miluje. Buďte připraveni na její výkyvy nálady, snažte se ji uklidnit a pomoci jí ovládat emoce..

4. Přineste jí čokoládu

Každý ví, že pes je nejlepším přítelem člověka, ale muži by si měli pamatovat, že nejlepším přítelem ženy je čokoláda. Během tohoto měsíčního období z vás bolest a nepohodlí nezmizí a neublíží ženě trávit čas se svým nejlepším přítelem - čokoládou. Pokud je vaše žena šťastná, pak budete šťastní i vy! Čokoláda není jen sladkost, je to přítel, lék a řešení většiny světových problémů.

3. Znáte odpovědi na všechny její otázky týkající se PMS? Nechte si je pro sebe!

Muži vždy chtějí poradit ženě, jak se vypořádat s její bolestí, nepohodlí, výkyvy nálady a se všemi ostatními složkami PMS. Měli byste si pamatovat, že s PMS byla obeznámena mnohem déle než s vámi a už dlouho zkoušela vše, co jí chcete poradit. Můžete jí však výrazně pomoci: dát jí masáž, koupit čokoládu, přinést jí šálek čaje nebo kakaa a můžete dokonce péct dort. Pokuste se ji uvolnit a pobavit, nedopusťte, aby se žena cítila jako idiot, protože si myslíte, že potřebuje pouze léky proti bolesti..

2. Očekávejte změny ve svém intimním vztahu.

Některé ženy mohou během PMS pociťovat zvýšený sexuální apetit, zatímco jiné odolávají dokonce i dotyku. Bez ohledu na váš případ musíte ženě poskytnout podporu a porozumění. Několik nocí bez sexu ještě nikoho nezabilo a vydejte svou energii na péči o svou milovanou, protože pro vás tolik znamená.

1. Řekněte a ukažte ženě, že ji milujete

Láska je mnohem víc než cit, je to také závazek. Během PMS musí žena vědět, že si jí vážíte, že je nejkrásnější na celém světě a vy s ní chcete jen být. Láska bude silnější než její hormony a navzdory bolesti se s vámi žena začne usmívat. Buďte trpěliví, laskaví ke své vyvolené, nehněvejte se na ni. Zapomeňte na sobectví a nepočítejte chyby své milované, ať je vždy pod vaší ochranou. Pokud projevíte svou lásku, obdržíte od ženy tolik lásky, že zastíní jakékoli prožité útrapy..

Co pomáhá uklidnit se před kritickými dny

Dekódování PMS - před menstruační syndrom, jedná se o soubor příznaků, které trápí ženy ve druhé polovině menstruačního cyklu (jeho trvání se počítá od prvního dne nástupu krvácení do prvního dne následujícího).

Velké množství dívek a žen říká, že alespoň jednou před kritickými dny se změnilo jejich chování a duševní stav. Někdy, bez ohledu na to, se žena udržuje pod kontrolou a nevyvolává nárůst svých emocí, v jiném případě, když chování ovlivňuje ostatní, se blízcí lidé snaží vyhnout komunikaci s osobou, která se nekontroluje.

Příčiny PMS

PMS je řada důvodů, které toto porušení vyvolávají:

 • hormonální poruchy;
 • nesprávný metabolismus;
 • hypovitaminóza;
 • dědičnost žen;
 • časté konfliktní situace, které vznikají v životě ženy.

PMS projevy

Neuropsychic. Nervový systém se stává nestabilním, žena se z jakéhokoli důvodu podráždí, neustále si myslí, že je uražena, to rozvíjí slzavost a mění se na agresi s PMS. Neustále chcete spát, nebo naopak, dochází k nespavosti.

Během tohoto období se sexuální vnímání ženy mění: přitažlivost k partnerovi se buď zvyšuje, nebo je pozorován jeho pokles.

 • Edematózní. S touto formou si žena stěžuje na bolest v mléčných žlázách. Prsa jsou oteklá a zvětšená. Otok se projevuje na obličeji, prstech. Díky zadržování vody v těle můžete cítit tíhu v celém těle, chuťové návyky se mění.
 • Cefalgické. Příznaky jsou podobné příznakům otravy. Žena se obává nevolnosti, začíná zvracení. Je doprovázeno závratěmi a bolestmi hlavy..
 • Krizovaya. Několik dní před menstruací stoupá krevní tlak, zrychluje se puls, na hrudi se objevuje pocit tlaku.

Metody k uklidnění nervového systému v PMS

Doma se můžete vykoupat s aromatickými oleji, vařit odvary z uklidňujících bylin - meduňka, máta, poslouchat uklidňující melodie, sledovat filmy. Procházka na čerstvém vzduchu pomůže..

V případě akutní bolesti musíte vzít léky proti bolesti.

Hořčík je dobrým pomocníkem při ochraně nervového systému před přetížením. Snižuje vnímání vnějších podnětů. Jeho obsah je nasycen mandlemi, vlašskými ořechy, fazolemi, kakaem!

Metody fyzioterapie jsou účinné: elektroanalgezie, dopad na límcovou zónu, elektrospánek. Pro zlepšení krevního oběhu je předepsán nootropil nebo aminolon.

Odstranění otoku během premenstruačního syndromu

Hlavní věc s edémem je zbavit se přebytečné tekutiny. K tomu pijí močopudné odvary z kopru, brusinkových listů. Nevýhodou tohoto ošetření je vymývání užitečného draslíku, proto jsou do stravy zahrnuty potraviny bohaté na tento prvek - pečené brambory, banány, sušené meruňky.

Perorální antikoncepce - snižují bolest PMS

Bylo prokázáno, že užívání perorálních kombinovaných kontraceptiv souvisí se snížením symptomů PMS. Regulace fluktuací hormonů vede ke snížení bolesti v podbřišku, zlepšuje celkovou pohodu před menstruací.

Nezapomeňte sdílet informace, které čtete na sociálních sítích. Můžete pomoci lidem, pro které budou tyto informace užitečné

Efektivní způsoby, jak eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace

Pokud je menstruace bolestivá, pomůže vám zmírnit její stav několik osvědčených léků: léky, lidové recepty, cvičení a mnoho dalšího. Přečtěte si o nich více v našem článku - dále.

Musím navštívit lékaře?

Protože bolest je v kritických dnech normální, není nutné navštívit lékaře. Někdy však ženy pociťují velmi silnou bolest. Toto je hlavní příznak AMK (abnormální děložní krvácení).

Každá žena může nezávisle určit příznaky AMK, a pokud si všimnete alespoň jedné, měli byste se poradit s lékařem:

 • Doba trvání. Pokud jsou kritické dny delší než sedm dní. Někdy jsou příznaky AMK vyjádřeny v menstruaci, jejíž trvání přesahuje 14 dní. Ale i když to dosáhne sedmi dnů, je lepší neodkládat návštěvu lékaře..
 • Kritické dny ovlivňují život. Pokud příznaky menstruace způsobují nepohodlí v každodenním životě. Nevolnost, bolest a křeče v břiše, závratě nedovolí ženě vykonávat každodenní činnosti a musí všechny kritické dny trávit v posteli.
 • Intenzita výboje. Tento příznak je také známkou AMK. Pokud žena musí měnit své výrobky osobní hygieny každou hodinu nebo i častěji, je nutné se poradit s lékařem. Koneckonců, silný výtok může vyvolat anémii a řadu dalších onemocnění..
 • Husté vypouštění. Hojný výtok (sraženiny), jehož průměr dosahuje 4 cm, může být také známkou AMK. Pokud žena najde podobný příznak, bude potřebovat pomoc odborníka, protože hojný výtok může poškodit zdraví.

Léky

Chcete-li se zbavit bolestivých pocitů během kritických dnů, můžete se uchýlit k užívání léků.

Sedativa

Během menstruace může žena kromě bolesti pociťovat podrážděnost a nervozitu. Zvyšují bolest, takže se musíte uchýlit k sedativním lékům..

Vhodné jsou následující přípravky, které obsahují uklidňující bylinné složky: Persen, Novo-Passit, Seduxen, Remens drops, Dismenorm, Valerian, Relanium.

Aby žena zmírnila bolest a podrážděnost, může před menstruací pít vitamin B6 nebo hořčík B6. Tyto prostředky zlepšují celkový stav ženy během kritických dnů..

Analgetika

K úlevě od bolesti si můžete vzít analgetikum. Léky tohoto typu pomáhají v krátké době zmírnit bolest. Rovněž zabraňují nepohodlí v dolní části břicha před nástupem menstruace a zmírňují zánět svalů..

Mezi analgetika patří Analgin, Spazgan, Spazmalgon, Baralgin, Menalgin a další.

Při užívání léků proti bolesti je třeba přísně dodržovat dávku: 1 tabletu jednou denně.

Hormonální antikoncepce

Jsou chvíle, kdy je bolest během menstruace způsobena hormonálním narušením, takže ženě jsou předepsány hormonální léky. Jsou schopni nejen eliminovat bolest, ale také snížit objem sekrecí a stanovit hormonální hladiny..

Mezi takové fondy patří Yarina a Diane-35, stejně jako jejich analogy - Mikrolut, Triziston, Ovidon.

NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) během menstruace zcela eliminují bolestivý syndrom. NSAID mají také antipyretické a protizánětlivé účinky..

Aby se zabránilo bolesti, je lepší, aby žena užívala NSAID několik dní před nástupem krvácení..

K eliminaci bolesti lze použít následující skupiny nesteroidních protizánětlivých léků:

 • Pyrazolony. Patří mezi ně metamizol sodný.
 • Deriváty kyseliny indoloctové. To zahrnuje lék Indomethacin.
 • Deriváty kyseliny fenyloctové. Prostředky: Diklofenak, Naproxen, Aceklofenak, Ibuprofen, Ketoprofen a Ketorolac.
 • Oxycams. To zahrnuje Piroxicam a Meloxicam.
 • Deriváty sulfonamidů. Toto je droga Nimesulid.

Antispazmodika

Tato skupina léků zahrnuje léky, které zmírňují křeče a pomáhají uvolnit hladké svaly. Proto jsou antispazmodika pro menstruační bolesti účinným prostředkem..

Pokud je bolest silná a dlouhodobá, pak mohou být léky této skupiny užívány společně s NSAID - takže bolest zmizí rychleji.

Mezi nejznámější a nejúčinnější antispazmodika patří následující léky: No-shpa, Papaverin, Drotaverin, Spakovin, Spazmonet.

Lidové léky

V boji proti menstruační bolesti mohou lidové léky a metody pomoci ženě:

 • Během menstruace je nutné přestat kouřit. Tento zlozvyk má extrémně negativní vliv na zdraví žen a zvyšuje bolest v kritických dnech..
 • Aby žena odstranila bolest, musí se správně uvolnit a uklidnit. Během menstruace je nutné se naučit, jak zvládat stres bez léčby. Bolest lze tedy v průběhu času navždy zastavit..
 • Chlad přispívá ke křečím a bolestem během menstruace. Žena se musí vyhýbat dlouhým procházkám v mrazivém i deštivém dni..
 • Někdy stačí vyvětrat místnost nebo se projít na čerstvém vzduchu, aby bolest a závratě zmizely.
 • Žena musí během menstruace normalizovat svůj denní režim. Musíte mít dostatek spánku - alespoň 8 hodin denně. Snažte se nepřetěžovat se prací, často odpočívejte.
 • Esenciální oleje před menstruací a v prvních dnech vám pomohou zmírnit bolest. Musí se vtírat do kůže podbřišku. Účinná bude směs olejů z třezalky, řebříčku, majoránky, šalvěje.
 • Vaše oblíbené činnosti pomáhají zmírňovat bolest. Žena během jejího období musí být rozptýlena a jednoduše si přečíst zajímavou knihu, sledovat televizní seriál nebo film, uvařit neobvyklé jídlo.
 • Bolest ustoupí, pokud ležíte na posteli nebo na podlaze v „fetální“ poloze a přitahujete si nohy k hrudi.

Napájecí funkce

Aby menstruační bolesti ustoupily, musí žena upravit stravu. V kritických dnech budete muset z jídelního lístku odstranit vejce, maso, mléko a potraviny s vysokým obsahem kofeinu: káva, zelený čaj.

Zvyšte příjem ovoce, zejména banánů a zeleniny. Je však třeba se vyvarovat luštěnin a zelí - přispívají k nadměrné tvorbě plynů.

Přestaňte úplně pít alkoholické nápoje. Během kritických dnů by měl být do stravy přidán zázvorový čaj..

Cvičení a jóga

Navzdory skutečnosti, že během menstruace musí žena snížit fyzickou aktivitu, lehké a správně zvolené cvičení a jóga dokonale pomáhají zmírnit bolest a normalizovat stav:

 1. Ležte na podlaze, ruce podél trupu, nohy ohnuté v kolenou. Pomalu zvedněte pánev z podlahy. Vydržte na pár sekund. Opakujte pětkrát. Udělejte si přestávku a udělejte druhou sadu.
 2. Cvičení „kočka“. Nastupte na všechny čtyři. Při nádechu si zakloňte záda, při výdechu se ohýbejte co nejníže. Opakujte pětkrát až sedmkrát.
 3. Lehněte si s břichem na zem. Zvedněte horní část těla na loktech co nejvyšší. Zaujměte výchozí pozici. Dokončete pět sad.

Respirační gymnastika také pomáhá zmírnit bolest, pomáhá zmírnit stres:

 1. Posaďte se na podlahu a zhluboka se nadechněte. Zadržte dech na dvě sekundy. Vydechujte trhaně ústy.
 2. Ležte na zádech na podlaze, ohýbejte nohy v kolenou. Umístěte si na břicho plochý předmět, například knihu. Zvedněte předmět břichem a provádějte přerušované nádechy dovnitř a ven.
 3. Ležící na zádech se zhluboka nadechněte. Pomalu vydechněte a očistěte svou mysl od negativních myšlenek.

Masáž

Během menstruace pomáhá masáž zmírnit bolest. Je nutné několik minut masírovat ve směru hodinových ručiček oblast na břiše, kde je bolest výrazná. Můžete také provést následující:

 • Musíte si vzít dva tenisové míčky, lehnout si na záda a pod spodní část zad položit předměty a několik minut je házet.
 • Mezi kotníkem a kolenem je bod, na který na několik minut zatlačíte, abyste odstranili bolest. Běh na obou nohách.

Tepelné ošetření

Během menstruace se žena může uchýlit k tepelným procedurám ke zmírnění bolesti. Je možné zmírnit bolest přiložením teplé vyhřívací podložky na žaludek. Vydržte déle než 20 sekund. Poté si udělejte minutovou pauzu a postup opakujte..

Menstruační bolest odezní teplá, ale nikdy horká koupel. Do vody můžete přidat mořskou sůl nebo éterické oleje. Procedura by neměla být prováděna déle než 20 minut..

Žena by si měla pamatovat, že teplo má tendenci ředit krev, což může vyvolat silný výtok. Při tepelném ošetření buďte velmi opatrní.

Bylinné infuze a odvar

Tradiční medicína nabízí širokou škálu léků na zmírnění bolesti a křečí během kritických dnů. Bylinné infuze pomáhají zmírnit bolest bez poškození ženského těla a bez vedlejších účinků.

Nejúčinnější bylinky jsou následující:

 • Melissa. Tato bylina pomáhá zmírnit bolest a normalizovat cyklus. Citrónový balzám také eliminuje podrážděnost a stres. Bylinu můžete užívat dvakrát nebo třikrát denně jako čaj..
 • Maliny. Listy tohoto bobule mají cenné vlastnosti a pomáhají zmírnit bolesti hlavy a horečky. Vývar bude vyžadovat 250 ml převařené vody a 3 čajové lžičky malinových listů. Pijte po malých dávkách po celý den.
 • Oregano. Tato bylina pomáhá zmírnit bolesti v celém těle a zmírňuje průjem, který může být také způsoben menstruací. Na vývar budete potřebovat 1 lžíci oregana a vroucí vodu - 250 ml. Je nutné vařit infuzi po dobu 15 minut. Během dne musíte vypít sklenici vývaru z oregana a rozdělit ho na tři dávky.
 • Elecampane root. Zmírňuje bolest a vyrovnává hormony. Pro přípravu infuze vezměte 1 čajovou lžičku kořene a 250 ml vroucí vody. Nalijte kořen a nechte hodinu vařit. Pijte 1 polévkovou lžíci třikrát denně.
 • Třezalka tečkovaná, měsíček a tinktura mateřské dřeně eliminují nepohodlí v dolní části břicha. Mají také sedativní účinek. Na vývar potřebujete 1 polévkovou lžíci třezalky a 1 polévkovou lžíci měsíčku. Je třeba je nalít vroucí vodou - 500 ml. Když se infuze ochladí, přidejte 2 lžíce mateřského mléka. Vezměte vývar několik dní před zahájením menstruace. Pro nejlepší účinek musíte tento lék pít po dobu 5 dnů..
 • Odvar z ptačí křídlatky a stonku vodní houby. Pomáhá při silném výboji. Pro infuzi potřebujete 2 díly horolezce a 1 díl houby. Nalijte všechny přísady 800 ml vody, přiveďte k varu a vařte 2 minuty. Den musíte vypít sklenici nápoje každé tři hodiny.
 • Dub, třezalka tečkovaná a heřmánek. Odvar z těchto léčivých bylin snižuje bolest a snižuje výtok. Budete potřebovat 1 lžíci každé přísady a 500 ml vroucí vody. Bujón se infunduje po dobu dvou hodin, poté se vypije polovina sklenice dvakrát denně - půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Obecné užitečné tipy

Aby menstruace proběhla bezbolestně a nepoškodila celkový zdravotní stav, měla by žena věnovat co největší pozornost sama sobě. Nevydržujte bolest, křeče a špatnou náladu.

Je nutné užívat léky s dostatečným předstihem, abyste zmírnili bolest a stres. Mírnou změnou stravy bude žena schopna nejen eliminovat bolest, ale také se rozveselit. Neměli byste se však omezovat na jídlo, protože to má nepříznivý vliv na emoční stránku. Pokud chcete například jíst jednu čokoládu, nemusíte si to zakazovat. Pokud je jídlo obecně nechutné, měli byste se omezit na ovoce a jogurt. Hlavní věcí není hladovět.

Hygienické výrobky je třeba měnit nejméně každé čtyři hodiny. Noste lehké spodní prádlo, po každé toaletě používejte nealergenní vlhčené ubrousky.

Co nedělat?

Během menstruace se ženě nedoporučuje věnovat se těžkým sportům. Při intenzivním cvičení se zvyšuje krevní oběh, což vede k bolestivým pocitům a těžkému výboji. A také v těle klesá hemoglobin a začínají závratě, ospalost, bolesti v pánvi a dolní části břicha. Rovněž je zakázáno zvedat závaží..

Žena by měla během kritických dnů odmítnout jakékoli chirurgické a kosmetické zákroky. I návštěva zubaře může mít pro tělo nepříjemné následky..

Pod zákazem absolvování zkoušek a analýz. Výsledky nemusí být správné. Dieta a půst jsou přísně zakázány. Je nutné dodržovat správnou a vyváženou stravu s množstvím vitamínů a minerálů.

Jak zmírnit bolesti období (video tipy)?

V tomto videu najdete několik užitečných metod, kterými můžete eliminovat nepohodlí a bolest během menstruace a také zjistit, co nedělat:

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit menstruační bolesti doma. Každá žena si může vybrat nejlepší lék pro sebe. Bolest můžete odstranit jak léky, tak bylinami. Pro milovníky jógy existuje řada bezpečných cvičení. Hlavní však je dodržovat správný denní režim a osobní hygienu..

Jak zmírnit podrážděnost před kritickými dny

Metody řešení PMS

PMS neboli premenstruační syndrom je předmětem posměchu mužů a největšího nedorozumění v životě spravedlivého sexu. Před menstruací se žena často cítí „ohromená“, navštěvují ji depresivní myšlenky, slzy tečou bezdůvodně, bolesti hlavy, podrážděnost a nespavost.

Bohužel dosud odborníci nenašli jednoznačnou odpověď na otázku, co přesně je důvodem špatného zdraví před kritickými dny. Předpokládá se, že za to může hormonální nerovnováha..

Existují 2 účinné metody řešení PMS:
- „Spolehni se na sebe“;
- odborná pomoc.

Pokud je vaše celková malátnost v rozumu, ale chcete se během měsíce cítit na „pětce“, první metoda vám bude vyhovovat. To zahrnuje:
- strava;
- sportovat;
- užívání profylaktických sedativ;
- užívání vitamínů.

Je užitečné, aby nervový systém užíval vitamíny, zejména skupinu B..

V období před menstruací a během kritických dnů se zkuste omezit na používání příliš slaných, pepřových, kořeněných jídel, rychlého občerstvení a jiných nezdravých jídel. Dieta by také neměla obsahovat příliš mnoho tuku, protože velmi zatěžuje játra. Nahraďte sladkosti a cukr medem. Nejvhodnějším jídlem je čerstvá zelenina a ovoce, ryby, ořechy.

Co se týče nápojů, káva, černý čaj a coca-cola jsou přísně zakázány kvůli obsahu kofeinu, což dále zvyšuje vaše podráždění vůči světu kolem vás. Alkohol je také zakázán. Upřednostňujte čistou vodu nebo tinkturu z meduňky.

Vzhledem k tomu, že nadměrný stres během sportu může způsobit ostré bolesti v podbřišku, je v tuto chvíli škodlivé běhat, takže je lepší cvičit jógu nebo gymnastiku. Pokud jste turisté, pár hodin outdoorových aktivit vám určitě udělá dobře.

Týden před nadcházejícími „událostmi“ můžete začít přijímat uklidňující poplatky. Posílí váš nervový systém a pomohou zmírnit napětí. Doporučuje se vařit oregano a třezalku tečkovanou z bylin. Recept je velmi jednoduchý: smíchejte tyto bylinky v poměru 2: 1. Nalijte 1 polévkovou lžíci směsi s 1 sklenicí vroucí vody a nechejte vývar lítat po dobu 1 hodiny. Naplňte a spotřebujte tento nápoj za 30 minut. před jídlem, 100 ml.

Pokud vás příznaky velmi trápí a nemůžete vydržet, okamžitě jděte na konzultaci s endokrinologem-gynekologem, aby zkontrolovala vaše hormonální hladiny.

Kromě těchto bylin můžete použít listy heřmánku a kozlíku lékařského. Proti nervozitě dobře bojuje i čaj vyrobený z máty a citronu. Kromě toho si můžete v lékárně koupit bylinné léky, které při správném dávkování nebudou představovat hrozbu pro vaše zdraví. To zahrnuje Persen, Nervoflux, Dismenorm a Novo-Passit.

Sebeovládání, klid a porozumění s PMS

Kromě dodržování výše uvedených metod, abyste během tohoto obtížného období zcela překonali podrážděnost a další negativní příznaky, musíte se naučit ovládat své emoce. Pamatujte, že žádný problém nestojí za vaše nervy a slzy. Uvědomte si sami, že každý den byste měli žít s radostí, nikoli s negativitou a podrážděním..

Získejte porozumění od svých blízkých a sdílejte s nimi svůj stav mysli. Požádejte svého manžela o pomoc s domácími pracemi, snažte se vyhnout konfliktním situacím a dostatek odpočinku. Buďte zdraví a starejte se o sebe!

Ženský prsa je speciální část těla, která je vysoce citlivá na vnější podněty a vnitřní faktory..Prsní bradavky u žen bolí z různých důvodů. Jak přirozené cyklické změny v těle, tak řada nebezpečných onemocnění mohou vyvolat nepohodlí.