Tsi-Klim

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Tsi-Klim je lék ze skupiny gestagenů, estrogenů, jejich antagonistů a homologů.

farmaceutický účinek

Tsi-Klim označuje parafarmaka, která jsou alternativou k hormonálním lékům během menopauzy u žen. Léčivo se skládá výhradně ze složek přírodního původu, jeho hlavní účinnou látkou je suchý extrakt z cimicifuga, který patří do skupiny fytoestrogenů. Rostlina je schopna působit na ženský organismus jako estrogen, přičemž eliminuje výskyt vedlejších účinků a přibývání na váze. Tsi-Klim má také sedativní vlastnosti a má příznivý účinek na autonomní nervový systém. Kromě dalších účinků užívání léku lékařské recenze týkající se Tsi-Klim zaznamenaly jeho schopnost urychlit obnovu kožních buněk, zvýšit obsah kolagenu a kyseliny hyaluronové..

Příjem přípravku Tsi-Klim pomáhá snižovat frekvenci a závažnost návalů tepla a záchvatů pocení, zklidňuje srdeční frekvenci a vysoký krevní tlak, eliminuje bolesti hlavy a závratě. Během užívání je zaznamenána normalizace spánku, zvýšení výkonu a snížení pravděpodobnosti osteoporózy..

Podle pokynů pro Tsi-Klim má lék kumulativní účinek, proto je pozitivní účinek jeho užívání pozorován 2-4 týdny po začátku užívání.

Formulář vydání

Lék Tsi-Klim je dostupný ve dvou dávkových formách.

Tablety o hmotnosti 200 mg. Každé balení obsahuje 60 ks. prášky.

Krém Tsi-Klim v objemu 50 ml, umístěný v balení.

Indikace pro použití Tsi-Klim

Vzhledem ke svému obecnému posilujícímu účinku na ženské tělo během menopauzy se lék Tsi-Klim doporučuje používat jako biologicky aktivní doplněk stravy. Pokyn pro Tsi-Klim navíc zaznamenává vysokou účinnost léku při použití jako lék po operaci reprodukčních orgánů..

Kontraindikace

Mezi známými kontraindikacemi přípravku Qi-Klim je známá individuální intolerance nebo přecitlivělost na kteroukoli ze složek jeho složení, stejně jako období těhotenství a laktace. Lék by se navíc neměl užívat v přítomnosti nádorů závislých na estrogenu. Děložní fibroidy a endometrióza jsou onemocnění, při nichž je Qi-Klim přípustný pro použití, ale jeho použití musí být doprovázeno lékařským dohledem.

Návod k použití Tsi-Klim

Podle pokynů pro Tsi-Klim musí být lék užíván společně s jídlem, 1 tableta dvakrát denně. Průběh přijetí je zároveň nejméně tři měsíce, protože Tsi-Klim odkazuje na léky kumulativního účinku. Dlouhodobé užívání léku zvyšuje jeho účinky. Po šestiměsíčním užívání přípravku Tsi-Klim se doporučuje přestat s léčbou nebo se obrátit na svého lékaře s žádostí o další pokyny.

Krém by měl být nanášen lehkými masážními pohyby na pokožku krku, obličeje a dalších částí těla. Četnost aplikace je dvakrát denně: ráno a večer. Dva týdny po zahájení aplikace dochází ke zvýšení pevnosti pokožky, její pružnosti a zlepšení pleti..

Nežádoucí účinky přípravku Tsi-Klim

Mezi nežádoucími účinky při užívání léku byly v lékařských recenzích o přípravku Tsi-Klim zaznamenána možnost alergie.

Podmínky skladování

Doporučuje se skladovat Tsi-Klim při pokojové teplotě. V tomto případě bude doba použitelnosti léku 2 roky. Lék je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu.

Tsi-Klim: ceny v online lékárnách

Qi-Klim perorální kapky 50 ml 1 kus.

Tsi-Klim BotoEffect krém 15 ml 1 kus.

Qi-Klim pleťový krém na obličej 50 ml 1 kus.

Tělový krém Qi-Klim tělový krém 100 ml 1 kus.

Pleťový krém Qi-Klim 50 ml

Potahované tablety Qi-Klim 60 ks.

Tablety Qi-Klim 20 mg 60 ks.

Qi-Klim Alanin 0,55 g tablety 40 ks.

Qi-Klim Botoeffect krém na mimické vrásky 15 g

Qi-Klim alaninové tablety 400 mg 40 ks.

Vitamíny Qi-Klim pro ženy 45+ 560 mg potahované tablety 60 ks.

Vitamíny Qi-Klim pro ženy 45+ 60 ks.

Informace o léku jsou generalizovány, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!

Nejvzácnější chorobou je Kuruova nemoc. Pouze zástupci kmene Fur na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá od smíchu. Předpokládá se, že příčinou nemoci je konzumace lidského mozku..

Lidský mozek váží asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylným k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Pokud by vaše játra přestala fungovat, smrt by nastala do 24 hodin.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů znovu depresivní. Pokud se člověk vyrovnal s depresí sám, má každou šanci na tento stav navždy zapomenout..

Leváci mají kratší délku života než praváci.

Ve snaze dostat pacienta ven lékaři často zacházejí příliš daleko. Takže například jistý Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežilo přes 900 operací k odstranění novotvarů.

Vědci z Oxfordské univerzity provedli řadu studií, během nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být pro lidský mozek škodlivé, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Vědci proto doporučují ryby a maso z vaší stravy zcela nevylučovat..

Každý člověk má nejen jedinečné otisky prstů, ale také jazyk.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Zubní lékaři se objevili relativně nedávno. V 19. století bylo vytrhávání špatných zubů součástí povinností běžného kadeřníka..

Podle statistik se v pondělí riziko zranění zad zvyšuje o 25% a riziko infarktu - o 33%. buď opatrný.

Lidský žaludek si dobře poradí s cizími předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může rozpustit i mince..

Antidepresivum klomipramin vyvolává orgasmus u 5% pacientů.

Existují velmi zvláštní lékařské syndromy, například nutkavé polykání předmětů. U pacienta trpícího touto mánií bylo v žaludku nalezeno 2 500 cizích předmětů.

Úsměv jen dvakrát denně může snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice..

Imunita je naše přirozená obrana proti široké škále infekčních patologií. Je schopna úspěšně zvládnout virové i bakteriální nebo gr.

Vše, co jste chtěli vědět o Qi Klimovi

V těle ženy po 40 letech hladina produkovaných pohlavních hormonů postupně klesá. Nedostatečné množství nejdůležitějšího ženského hormonu estrogenu vede ke změnám vzhledu souvisejícím s věkem, sníženému výkonu a zhoršení nálady a celkového stavu dámy..

K nápravě situace je nutné užívat lék, který může normalizovat hormonální pozadí ženského těla. To znamená, že je Qi Klim. Právě o něm bude naše publikace.

Lék nebo doplněk stravy?

Qi Klim je biologicky aktivní přísada (BAA), která má obecný posilující účinek na tělo během menopauzy. Lék je účinnou alternativou k hormonální léčbě menopauzy. Na rozdíl od hormonálních léků používaných při menopauze nemá Qi Klim BIO závažné vedlejší účinky.

Qi Klim je dobrým semenem jako lék po operaci ženských genitálií. Abychom se „vyrovnali“ s vráskami a dalšími projevy stárnutí pokožky, které se na pokožce objevily, spolu s příjmem léku, musíte použít speciální krém vyvinutý stejným výrobcem.

Droga Qi Klim má příznivý účinek na tělo dámy během menopauzy.

Dobře se vyrovnává s takovými příznaky tohoto obtížného období v životě zástupce ženy:

 • uklidňuje nervový systém ženy;
 • podporuje regeneraci buněk;
 • zvyšuje produkci kolagenu v buňkách;
 • snižuje krevní tlak dámy;
 • snižuje intenzitu srdečního rytmu;
 • zastavuje rozvoj osteoporózy;
 • eliminuje poruchy spánku;
 • pomáhá eliminovat příznaky, jako jsou bolesti hlavy;
 • výrazně zlepšuje výkon ženy.

V jaké formě se vyrábí

Qi Klim BIO vyrábí společnost Evalar. Je to velká ruská farmaceutická společnost specializující se na výrobu doplňků stravy a přírodní kosmetiky. Centrála společnosti Evalar a její výrobní závody se nacházejí ve městě Bijsk na Altajském území.

Výrobce vyrábí lék v několika formách.

Uvedeme jejich popis:

 1. BIO tablety Qi Klim, růžové potahované. Mají kulatý tvar a zvláštní vůni. Složení přípravku je následující: 20 mg účinné látky - extrakt z rostliny Tsimicifuga. Tablety navíc obsahují takové pomocné složky: bramborový škrob, stearát vápenatý, oxidy železa. Tablety jsou baleny buď v polymerních plechovkách (30, 40, 60, 90 kusů), nebo v blistrech po 20 kusech. Banky jsou do lékáren dodávány v kartonových krabicích. Blistry jsou také dodávány lékárníkům v kartonových krabičkách. Takové možnosti jsou možné - v krabici mohou být 1, 2, 3 nebo 4 blistry.
 2. Vitamíny Cyclim jsou tablety. Zahrnují komplex vitamínů a minerálů, který je obohacen extraktem z léčivé rostliny motherwort, stejně jako fytoestrogeny rostliny cimifuga (20 mg v evropské dávce). Jedno balení obsahuje 60 tablet.
 3. Krém na obličej Cyclim - obsahuje výtažky z cimifugy a divokého jamu, stejně jako komplex vitamínů. K dispozici v 50 ml zkumavce.
 4. Cyclim krémový botoeffect z mimických vrásek je balen po 15 g v malé tubě.
 5. Tělový krém Cyclim je dodáván ve 100 ml tubě.

Pro rychlejší regeneraci buněk a stimulaci zvýšené produkce kolagenu v kožních buňkách je lepší užívat přípravky Cyclim v kombinaci. Během menopauzy je užívání pilulek doprovázeno používáním krémů. Pokud nejsou příznaky menopauzy výrazné, lékaři předepisují vitamíny Qi Klim a krémy.

Z čeho se skládá?

Tablety Qi Klim mají zcela přírodní složení, proto působí velmi jemně na ženské tělo a nezpůsobují závislost. Hlavní účinnou látkou tablety Cyclin je extrakt z rostliny cimifuga. Má na tělo stejný účinek jako ženský pohlavní hormon estrogen..

Tsimifuga patří do rodiny pryskyřníků. Po celém světě je považován za skutečný elixír mládí. Japonští vědci provedli řadu studií vlastností suchého extraktu z cimifugy a dospěli k závěru, že sloučeniny nalezené v rostlině potlačují produkci luteinizačního hormonu (LH).

Přípravek s rostlinným extraktem stimuluje tělo k produkci ženských pohlavních hormonů a tím k omlazení. Fytoestrogeny vstupující do těla z tablet Cyclin jsou z hlediska svého složení nejpřijatelnější náhražkou chybějícího pohlavního hormonu estrogenu v těle ženy.

Proto na rozdíl od hormonální substituční terapie nemá lék Cyclim vedlejší účinky. Ženy nebudou přibírat na váze a pociťovat nepohodlí a zvýšenou nervozitu, jako při podobné hormonální léčbě.

Lék Qi Klim bude mít mírný účinek na autonomní nervový systém dámy. Její silné pocení úplně zmizí a její nálada se často přestane měnit..

Při jmenování?

V jakém věku je doplněk předepsán? Výrobce zajišťuje příjem prostředků dámami po 40 letech. Qi Klim BIO podle pokynů k použití je předepsáno k posílení těla, aby se zabránilo vzniku hormonální nerovnováhy, která vyvolává rozvoj různých onemocnění a komplikací stávajících onemocnění.

Lék Cyclim je také předepisován gynekology ženám trpícími následujícími premenopauzálními příznaky:

 • zvýšená nervozita;
 • změny nálady;
 • depresivní stav;
 • nespavost;
 • časté bolesti hlavy, včetně migrenózního charakteru;
 • časté a velmi intenzivní návaly horka;
 • zarudnutí kůže, které je doprovázeno svěděním;
 • zvýšený krevní tlak způsobený hormonální nerovnováhou.

Indikací pro užívání tablet je navíc prevence následků zpomalení metabolických procesů souvisejících s věkem, zejména nárůst nadváhy a ztráta svalového tonusu. Nápravu mohou přijmout ženy, které podstoupily operaci genitálií.

Komu je lék kontraindikován

Jaké jsou kontraindikace pro Qi Klim? Za prvé, stejně jako jakýkoli jiný lék, který obsahuje fytoestrogeny, nemohou užívat ženy, které mají individuální nesnášenlivost k některým složkám. Za druhé, lék není předepsán těhotným ženám a kojícím ženám.

Zatřetí, Cyclim má kontraindikace pro použití u takových závažných onemocnění:

 • zánět žaludku;
 • vřed;
 • onemocnění mozku vyvolané jeho zraněním;
 • sklon těla k různým alergiím;
 • diagnostikované estrogen-dependentní novotvary.

Qi Klim s děložními myomy, stejně jako endometrióza, lze pít pouze pod neustálým dohledem lékaře.

Droga Tsi-Klim - návod k použití pro ženy

Mnoho žen prochází ve svém životě obdobím menopauzy. Klimakterický věk se u všech žen liší. V souladu s tím k takovému období dochází u každého v jiném životním období. Většina žen si nic dobrého nespojuje s obdobím života, jako je menopauza..

Proč? Nejprve změny v hormonálních hladinách. Zadruhé, ženy ztrácejí mládež, které jsou tak drahé. Období, jako je menopauza, navíc není vždy radost. V některých případech ženy pociťují nedostatek energie a zhoršení celkového zdraví.

K tomu existuje řada léků, které se během tohoto období užívají. Jedním z těchto léků je Tsi-Klim.

 1. Menopauza a její projevy
 2. Lék na menopauzu Tsi-Klim
 3. Drogová akce
 4. Složení
 5. Formulář vydání
 6. Indikace pro použití
 7. Kontraindikace
 8. Návod k použití
 9. Během těhotenství a kojení
 10. Vedlejší efekty
 11. Předávkovat
 12. Interakce s jinými léky
 13. Analogy
 14. Podmínky skladování a trvanlivost
 15. Jak přípravek uchovávat podle pokynů?
 16. Cena
 17. Podmínky výdeje z lékáren
 18. Recenze

Menopauza a její projevy

Nejprve si představme, co je to menopauza a jak se projevuje v životě žen..

Climax je životní etapou každé ženy, vysvětlenou fyziologií a pravidelností.

Během tohoto období se objevují známky involuce týkající se reprodukčního systému ženy..

Tento proces probíhá na pozadí změn souvisejících s věkem souvisejících s hormonálním pozadím ženy. Climax je druh přirozeného stárnutí těla..

Jednoduše řečeno, menopauza je ztráta funkce vaječníků. Všechny příznaky spojené s tímto obdobím jsou primárně spojeny s adaptací těla.

Jak již bylo uvedeno výše, klimakterický věk se u všech žen liší. Jak ukazuje praxe, takové období začíná nastat u žen, které dosáhly věkové kategorie čtyřicet pět..

Během menopauzy se ženský systém přizpůsobuje životu s nedostatkem hormonu, jako je estrogen.

Vyvrcholení je rozděleno do několika důležitých období:

 • Premenopauza. Toto období začíná okamžikem, kdy se začaly projevovat první příznaky menopauzy, a to pokračuje až do poslední menstruace..
 • Menopauza. Toto období je obdobím poslední menstruace. Skutečná menopauza - když během roku nikdy nedošlo k období od posledních kritických dnů.

Odborníci se domnívají, že nejpřesnějším obdobím pro určení nástupu menopauzy je jeden a půl až dva roky.

Jak se projevuje menopauza? Ve skutečnosti se u všech žen projevuje menopauza různými způsoby..

Existují obecné příznaky, podle nichž můžete určit nástup menopauzy:

 • porušení menstruačního cyklu;
 • návaly horka;
 • zvýšený puls a bušení srdce;
 • prudké zvýšení tělesné hmotnosti;
 • nespavost.

Lék na menopauzu Tsi-Klim

Během období menopauzy pociťuje téměř každá žena nepohodlí, návaly horka a zhoršení zdravotního stavu.

V takových případech lékaři doporučují začít užívat léky jako doplňky předepsané pro kategorii žen v menopauze.

Jedním z těchto léků je Tsi-Klim. Tento lék je určen především pro snadnou toleranci příznaků, které jsou v takovém období vlastní..

Tsi-Klim je nehormonální lék. Tento léčivý přípravek lze klasifikovat jako fytoestrogen. To je jedna z výhod této drogy.

Mnoho žen se bojí hormonálních léků. Dalším důvodem pro volbu Tsi-Klim - protože tento lék není hormon.

Drogová akce

Tsi-Klim je analogem předepsaných hormonálních léků, když je žena v menopauze. Jak víte, hormonální léky mohou poškodit ženské tělo a zdraví. Tsi-Klim, i když podobný, ale zároveň má poměrně neškodné složení.

Droga má následující akce:

 • Uklidňující účinek. To má především blahodárný účinek na centrální nervový systém žen. To je během klimakterického období velmi důležité;
 • Podporujte proces regenerace ve vztahu k buňkám. Během období užívání léků se obnova buněk zrychluje, ale zároveň se zpomaluje proces stárnutí;
 • Podporuje zvýšení kolagenu;
 • Snižuje hladinu návalů horka během menopauzy;
 • Snižuje srdeční frekvenci;
 • Pomáhá snižovat krevní tlak;
 • Normalizuje spánek;
 • Podporuje zotavení a lepší výkon.

Složení

Tsi-klim je naplněn následujícími komponenty:

 • cykloartan
 • triterpenoidy saponiny
 • fytosterol

Tyto látky mají účinek podobný estrogenu. Jak již bylo zmíněno dříve, Tsi-Klim je nehormonální lék..

Velkou výhodou je, že léky po použití nezpůsobují vedlejší účinky..

Jednou z největších nevýhod hormonálních léků je dramatický nárůst tělesné hmotnosti. Lék Tsi-Klim nezpůsobuje zvýšení tělesné hmotnosti, na rozdíl od hormonálních léků.

Nejdůležitějším účinkem léku je doplnění chybějících hormonů. Vše se děje přirozenými procesy bez poškození zdraví.

Formulář vydání

Lék Tsi-Klim Evalar se vyrábí ve dvou formách:

 • ve formě tablet;
 • krémová

Jak tablety, tak krém jsou velmi žádané..

Krém používají ženy k omlazení buněk a zároveň k zastavení procesu stárnutí.

Ženy často raději pijí pilulky a používají krém v komplexu. Složitý efekt má nejlepší účinek a výsledek.

Indikace pro použití

Vzhledem ke složení, které se skládá výhradně z přírodních produktů a složek, se Tsi-Klim dokonce používá jako doplněk stravy, který lze přidávat do hlavní stravy..

Léčba má indikaci po chirurgickém zákroku v reprodukčních orgánech.
Jak již bylo uvedeno dříve, lék má mírný sedativní účinek. Jeho použití je také povoleno během stresových situací..

Kontraindikace

Jakýkoli lék má řadu kontraindikací, které je třeba dodržovat. Koneckonců, ne každý smí užívat určitou skupinu drog..

Než začnete používat tento lék, musíte se dozvědět o složkách, které vyplňují a tvoří základ složení Qi-Klim..

Kontraindikace:

 • Jednou z nejdůležitějších kontraindikací je individuální reakce na produkty, které tvoří základ léku..
 • Přecitlivělost - známá jako přecitlivělost na určité složky, je jednou z kontraindikací. V takovém případě stojí za to užívat tyto léky obzvláště opatrně. Nedoporučuje se však užívat lék bez přečtení pokynů a složení léku..
 • Během období těhotenství dítěte a během období kojení je tento lék kontraindikován..
 • Ženy často mají nádory, o kterých ani nevědí, že existují. Vzhledem k tomu, že Qi-Klim je lék, který pomáhá doplňovat estrogen v těle ženy, je zakázáno užívat lék v přítomnosti nádorů závislých na estrogenu.

Návod k použití

Pokud je zvolena tabletová forma léku, měli byste podle pokynů začít užívat jednu tabletu dvakrát denně. Doporučuje se začít užívat pilulky spolu s jídlem.

Průběh terapie musí probíhat po dobu nejméně tří měsíců. Tsi-klim má kumulativní výsledek, a proto čím déle je užíván, tím efektivnější bude výsledek. Lék můžete užívat po dobu šesti měsíců. Po dokončení si musíte odpočinout a dát si pauzu..

V případě, že si vyberete přípravek ve krémové formě, musíte jej aplikovat na oblast dekoltu, obličeje a dalších částí těla, dodržujte režim - dvakrát denně - ráno a večer. Musíte nanést krém lehkými pohyby a masírovat každou oblast. Výsledek lze vidět již po dvou týdnech používání..

Během těhotenství a kojení

Jak víte, období těhotenství a období kojení jsou zvláště důležitými obdobími v životě každé ženy..

V této době musíte více než kdy jindy brát své zdraví vážně..

Je třeba poznamenat, že ne všechny léky jsou schváleny pro použití během takových období..

Je možné vzít Tsi-Klim?

Během těhotenství a laktace je užívání tohoto léku zakázáno.!

Vedlejší efekty

Jakýkoli lék má řadu vedlejších účinků. Jaké nežádoucí účinky se mohou objevit po užití přípravku Tsi-Klim?

V procesu užívání léku Tsi-Klim byla zaznamenána alergická reakce.

K tomu však dochází, pokud pacient užívá lék, na který byla přecitlivělost způsobena..

Předávkovat

Pokud užijete dávku vyšší, než je doporučeno, může dojít k předávkování lékem.

Předávkování může vést k následujícím stavům:

 • dyspepsie;
 • gastralgie;
 • dysfunkce jater.

Léčba v takových případech je předepsána v souladu s probíhajícími příznaky..

Interakce s jinými léky

Jak bylo uvedeno výše, hlavní složkou, která tvoří základ léku, je extrakt z tsimigufi.

Je třeba poznamenat, že ne všechny léky mohou interagovat s těmito typy drog..

Mnoho žen, které se snaží dosáhnout účinku v terapii, začnou současně užívat velké množství léků, aniž by tušily, že většina z nich je neslučitelná ve svém složení.

Kromě neúčinnosti léčby můžete stále dostat komplikaci, která může skončit selháním pacienta..

Navzdory skutečnosti, že Tsi-Klim není hormonální lék a dokonce patří k počtu doplňků stravy, je zakázáno jej míchat s velkým množstvím léků. Je nutné pečlivě prostudovat složení jiných léků a poté se rozhodnout.

Abyste předešli předávkování, musíte přestat užívat přípravek Tsi-Klim a další léky. Toto pravidlo se však vztahuje na přípravky, které také obsahují takový extrakt..

Analogy

Každý lék má podobný lék, který lze zakoupit v lékárnách, s naprosto stejnými výsledky..

Následující léky jsou podobné přípravku Tsi-Klim:

 • Tazalok;
 • Relaxil;
 • Inoklim.

Podmínky skladování a trvanlivost

Podmínky, za kterých musí být lék skladován, jsou velmi důležité..

Doporučuje se dodržovat pravidla předepsaná v pokynech pro skladování. Teplota, při které je léčivý přípravek skladován, a místo skladování hrají důležitou roli..

V případě porušení podmínek, za kterých se uchovává léčivo a teplota, může léčivo ztratit své vlastnosti a nebude možné dosáhnout očekávaného účinku..

Jak přípravek uchovávat podle pokynů?

Uchovávejte lék na suchém místě mimo dosah dětí. Doporučuje se dodržovat teplotní režim - ne více než 25 stupňů.

Tuto drogu lze zakoupit za cenu 300 až 350 rublů. Cena závisí na regionu, ve kterém je lék zakoupen, a na tom, jakým způsobem je zakoupen, v lékárně nebo v internetovém obchodě.

Podmínky výdeje z lékáren

Vzhledem k tomu, že v poslední době byly provedeny změny v legislativě, lékárny přestaly prodávat léky bez lékařského předpisu.

Tsi-Klim však není lék, který vyžaduje lékařský předpis. Lék je dostupný bez lékařského předpisu.

Recenze

Recenze o léku Tsi-klim:

Tsi-Klim: návod k použití tablet a kapek

Tsi-Klim je řada nehormonálních anti-klimakterických léků, včetně léků pro orální a vnější použití. Doplňky stravy a léky pro orální podání zmírňují intenzitu příznaků nástupu menopauzy, vyrovnávají hormonální hladiny a zlepšují pohodu. Anti-aging krémy na obličej a tělo pomáhají zpomalit stárnutí pokožky.

Indikace pro použití

Tablety a kapky Qi-Klim jsou určeny k použití před, během a po menopauze. Lék je předepsán k odstranění vegetativně-vaskulárních a psychoemotorických poruch, které se projevují ve formě:

 • Přílivy a odlivy
 • Silné pocení
 • Poruchy spánku, nespavost
 • Zvýšená podrážděnost, nervové vzrušení
 • Časté změny nálady
 • Depresivní stavy, deprese nebo apatie.

Ukázalo se, že vitamíny Tsi-Klim 45+ eliminují hypo- a avitominózu během věkové restrukturalizace těla, jakož i stavů vyvolaných nedostatkem živin. Ačkoli je vitaminový komplex určen pro ženy starší 40-45 let, lze jej použít také v případě brzkého nástupu menopauzy..

Qi Klim Alanin je navržen tak, aby eliminoval návaly horka.

Složení přípravku

Obsah složek Tsi-Klim závisí na lékové formě léků.

Pilulky

Aktivní složkou přípravku Tsi-Klim je podle pokynů k použití extrakt rostliny cimicifuga. Jeho obsah v jedné tabletě je 0,02 g.

 • Jádro: MCC, kukuřičný škrob, E572, aerosil
 • Potah: hypromelóza, E171, polysorbát 80, makrogol-400, potravinářská barviva.

Kapky

Na 100 g produktu - 12 g extraktu cimicifuga (kapalina)

Pomocné přísady: sacharin, máta peprná, alkohol, voda.

Vitamíny Qi-Klim 45+

V jedné tabletě:

 • Vit. A - 500 mcg
 • Vit. B1 - 1,5 mg
 • Vit. B2 - 1,8 mg
 • Vit. B6 - 2 mg
 • Vit. C - 45 mg
 • Vit. E - 15 mg
 • Kyselina pantothenová (vit. B5) - 5 mg
 • Kyselina listová - 0,4 mg
 • Výtažky z matky a cimicifugy - každá po 20 mg
 • L-karnitin - 45 mg
 • Rutin - 25 mg
 • Selen - 27,5 mikrogramů

Tsi-Klim Alanin

 • Beta-alaninová účinná látka - 400 mg
 • Další složky - CMK, bramborový škrob, maltodextrin, aerosil, mastek, primelose, E572.

Léčivé vlastnosti

Účinek tablet a kapek Tsi-Klim je určen vlastnostmi účinné látky - extraktu černého cohosh (nebo černého cohosh). Rostlinná látka je přirozeným analogem ženských hormonů. Po perorálním podání má estrogenový účinek, příznivě působí na autonomní NS, zklidňuje a zmírňuje stres.

Ve složení léčiva snižuje fytolátka obsah FSH a LH a současně zvyšuje koncentraci estradiolu, což pomáhá neutralizovat příznaky klimakterických poruch (psychoemoční a vegetativně-vaskulární).

Terapeutický účinek se vyvíjí postupně, jak se účinná látka hromadí v těle. První projevy terapeutického účinku se vyskytují 2-4 týdny po zahájení kurzu.

Účinek ženských vitamínů Qi-Klim 45+:

 • Eliminujte hypo- a avitaminózu
 • Vitalita stoupá
 • Posiluje se duševní odolnost proti stresu
 • Zvýšená podrážděnost a vzrušivost jsou eliminovány
 • Spánek je normalizovaný
 • Zlepšuje vstřebávání vápníku, což snižuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy.

Akce Tsi-Klim Alanin

Vitaminová sloučenina alanin je syntetizována v každém lidském těle. S věkem však jeho produkce klesá, takže jsou zapotřebí externí zdroje. Jedním z nich byly tablety Qi-Klim Alanin. Přírodní aminokyselina β-alanin v nich obsažená plně uspokojuje denní potřebu. Užívání léku pomáhá snížit frekvenci a intenzitu návalů horka.

Uvolněte formuláře

Nehormonální lék Tsi-Klim se vyrábí v několika formách:

Průměrná cena - 288 rublů.

Tablety Qi Klim jsou konvexní pilulky na obou stranách uzavřené v čistě růžovém nebo hnědém obalu. Má specifické aroma. Produkt je balen v blistrech po 20 kusech. V krabici z lepenky - 3 talíře, doprovodný návod.

Cena: asi 254 rublů.

Kapky Tsi-Klim jsou hnědá kapalina bez nečistot se specifickou vůní. Během skladování se může tvořit sediment, což je vysvětleno zvláštnostmi rostlinných surovin a není to nevýhodou, protože to neovlivňuje léčivé vlastnosti. Roztok (50 ml) je balen v lahvičkách z hnědého nebo oranžového skla vybavených kapátkem v korku. V lepenkové krabici - jedna láhev, pokyny.

Průměrná cena - asi 414 rublů.

Tsi-Klim 45+: vitamíny se vyrábějí ve formě růžově potahovaných tablet. Produkt je balen v blistrech po 20 kusech. V kartonové krabici - 3 desky, doprovodný popisný list.

Průměrná cena: (20 ks) - asi 350 rublů.

Tsi-Klim Alanin - kulaté, bikonvexní pilulky. Jsou bílé nebo bělavé. Baleno v blistrech po 15 nebo 20 kusech. V balení silného papíru - od 1 do 3 listů, pokyny.

Způsob aplikace

Tablety Tsi-Klim by se podle pokynů k použití měly užívat dvakrát denně, 1 kus. Je lepší to udělat současně. Délka kurzu se stanoví individuálně pro každého pacienta..

Kapky: Před užitím léku je třeba jej důkladně protřepat, aby se zbavil sedimentu. Pijte dvakrát denně v určitou dobu. Pokud neexistují žádné předpisy jiného lékaře, pak je doporučená dávka podle pokynů k použití 30 kapek. Mohou být smíchány s vodou nebo kompotem. Délka kurzu závisí na stavu pacienta a závažnosti projevů klimakterických poruch.

Vitamíny Tsi-Klim se doporučují užívat každý den, jeden kus. Délka kurzu je minimálně 2 měsíce. V případě potřeby lze schůzku prodloužit.

Tsi-Klim Alanin

Tablety se užívají každý den. Denní dávka je 1–2 tablety, lze ji však zvýšit na 3 tablety. Kurz trvá 5-10 dní nebo do úplného odlivu. Příjem je obnoven v případě jejich návratu. Podle výrobců není produkt návykový, takže ho lze používat po dlouhou dobu..

Během těhotenství a kojení

Doplněk stravy proti klimakterickým projevům není určen k použití během porodu a laktace. V případě jmenování kojícím ženám by měla být laktace pozastavena.

Kontraindikace

Tablety Tsi-Klim by se neměly pít, pokud během těhotenství a kojení dochází ke zvýšené reakci těla na složky, které ho tvoří, se zvýšenou reakcí na černý koš.

Kapky Qi-Klim je zakázáno používat s:

 • Individuální přecitlivělost
 • Těhotenství a HB
 • Závislost na alkoholu
 • Přítomnost estrogen-dependentních novotvarů.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat při předepisování onemocnění jater, mozku, kraniocerebrálního traumatu.

Vitamíny Tsi-Klim by se neměly pít se zvýšenou úrovní citlivosti na přísady, během těhotenství a hepatitidy B..

Qi-Klim Alanin by se podle pokynů k použití neměl užívat v případě nesnášenlivosti k β-alaninu nebo pomocným složkám tablet..

Preventivní opatření

Lék Tsi-Klim by neměl být opilý déle než 3 měsíce bez lékařského předpisu. Pokud v důsledku aplikace došlo ke změnám v menstruačním cyklu nebo se prodloužil, měli byste se poradit s lékařem.

V případě gastritidy se zvýšenou sekrecí lze tablety užívat pouze na lékařský předpis a kurz by měl probíhat pod jeho dohledem.

Ženy se závislostí na alkoholu by měly vzít v úvahu, že kapky obsahují alkohol.

Při užívání kapek se doporučuje zdržet se řízení vozidel a potenciálně nebezpečných činností.

Křížové lékové interakce

Interakce tablet a vitamínů s léčivými látkami nebyla hlášena. Při užívání kapek je třeba vzít v úvahu schopnost alkoholu narušit účinek léků. Proto je při předepisování anti-klimakterického činidla nutné objasnit s lékařem zvláštnosti jejich kombinace..

Vedlejší efekty

Přípravky Tsi-Klim jsou zpravidla dobře tolerovány. Ve vzácných případech je možné:

 • Projev alergických reakcí
 • Bolest v zažívacím traktu
 • Po pilulkách - přírůstek hmotnosti
 • Vaginální výtok (převážně u mladých dívek)
 • Napětí prsou.

Předávkovat

Po předávkování léky se vyvíjí gastralgie, dochází k narušení jater a gastrointestinálního traktu. Malátnost je eliminována symptomatickou terapií.

Podmínky a doba použitelnosti

Tablety a vitamíny 45+ jsou platné po dobu 2 let od data uvedeného na obalu, kapky - do 3 let. Aby se zabránilo znehodnocení, měly by být bylinné přípravky chráněny před slunečním zářením a zdroji tepla. Skladovací teplota by neměla překročit 25 ° C..

Analogy

Tsi-klim nemá žádné strukturní analogy, proto, abyste si vybrali lék se stejným účinkem, měli byste se poradit s lékařem nebo lékárníkem..

Estrovel

Vneshtorg Pharma (RF)

Cena: (30 tab.) - 383-415 rublů.

Bioaktivní doplněk obsahuje bylinné přísady s velkým množstvím vitamínů nezbytných pro zdraví žen - výtažky z vitexu, dioscorea, sóji.

Působení doplňku výživy je zaměřeno na snížení premenstruačních a klimakterických syndromů, normalizaci obsahu pohlavních hormonů, odstranění poruch nervového systému (podrážděnost, únava, změny nálady).

Terapeutický účinek se vyvíjí postupně, jak se látky hromadí v těle. Doporučený kurz je 2 měsíce. Musíte vypít 1-2 tablety denně.

Klady:

 • Přírodní složení
 • Eliminuje deprese, návaly horka
 • Normalizuje hormonální hladiny.

Nevýhody:

 • Zápach
 • Podporuje přibývání na váze.

Stáhnout návod k použití

Očekával jsem menší účinek tohoto léku. Ukázalo se, že je to dobrá pomoc ženskému tělu v našem nepříliš příjemném období nedostatku estrogenu. Ukazatelem priority při výběru jakéhokoli léku pro mě je jeho přirozenost. Tsi-klim plně vyhovuje tomuto požadavku. Složení uvedené na obalu: Aktivní složka: oddenky cimicifuga racemose s kořeny tekutý extrakt * - 12 g, což odpovídá 2,4 g oddenků cimicifuga racemose s kořeny. Pomocné látky: sacharin - 0,050 g, olej z máty peprné - 0,004 g, ethanol (ethylalkohol) 95% - 28,125 g, voda - 59 821 g. Zvláštní pozornost jsem věnoval také kontraindikacím a vedlejším účinkům. Kontraindikace jsou: přecitlivělost na složky léčiva, alkoholismus, těhotenství a kojení. Měli by jej používat opatrně lidé s epilepsií, onemocněním ledvin, mozkovými chorobami a traumatickým poškozením mozku. Po tak pečlivém sledování přiložených pokynů jsem začal užívat 25-30 kapek dvakrát denně. Po 30 dnech jsem nenašel žádné příznaky menopauzy, ráno došlo k mírnému nepohodlí, ale to rychle zmizelo do hodiny po probuzení. Můj spánek se vrátil do normálu, apatie a nadměrné pocení ustoupily. Byl jsem docela spokojen s výsledky léčby, myslím, že za takové peníze je tato droga jen nálezem pro každou sebeúctou ženu!

Doporučuji všem manželkám. Nebudu moc psát, řeknu jen to, co pomohlo vyrovnat se s nespavostí.

někteří možná nevěří qi-klim kvůli jeho humbuku a hojnosti reklamy. Z vlastní zkušenosti to však mohu říci marně. Droga je velmi dobrá, úžasné složení, žádná chemie, žádné hormony, ale zároveň bojuje komplexně se všemi příznaky. Linka je široká a lze ji kombinovat. Osobně jsem pil kapky a alanin (zaměřený na návaly horka). Rozkoš!

Ano, teď všude, kam se podíváte všude a inzerujete... Musíte jen mít možnost vybrat si z obecného proudu něco hodnotného. Tento lék prostě patří do této kategorie, zároveň je levný a účinně bojuje s mnoha příznaky menopauzy během 3-4 týdnů, ale pak je samozřejmě lepší konsolidovat účinek profylaktickým použitím

Vzal jsem Qi Klim Alanine... nádherná věc... opravdu zachránil před strašnými návaly horka... útoky byly velmi časté, od sebemenšího vzrušení... za 2 týdny všechno zmizelo... první týden nebyl moc dobrý, ale na konci druhého jsem ožil... doporučuji... testováno a opravdu pomohlo.

Ještě jsem to nezkoušel. ale také jsem chtěl vědět, jak krém Tsi-Klim funguje?

Krém dobře zvlhčuje moji pokožku, není to jen povrchový film, ale zevnitř, takže se pokožka trochu vyhladila... Ale používám to spolu s vitamíny qi-klim, možná je to tak komplexní účinek. Výsledek můžete zobrazit samostatně a společně.

Souhlasím s tím, že droga je levná, ale mám otázky ohledně její účinnosti. Sám jsem se nedokázal vyrovnat s návaly horka a zvýšeným pocením, jen když jsem připojil kurz pineaminu, moje zdraví se začalo zlepšovat, noci se uklidňovaly a nervový systém přestal praskat ve švech.

Opravdu chci, aby nedocházelo k žádným zdravotním problémům, ale zde změny související s věkem přinesly další problémy a v práci je spousta starostí. Vybral jsem si Tsi-Klim na základě skutečnosti, že se jedná o bylinný přípravek, a výrobce nikdy neselhal. Nyní se sen zlepšil, bolesti hlavy jsou pryč ((tlak neskočí)) Doktor schválil, budu pít tři měsíce.

Luxusní pilulky. Vypil jsem je hned od začátku menopauzy. Je mi už šedesát, menopauza začala ve věku 52 let. Stále nevím, co jsou návaly horka a co je pocení během menopauzy. A dobře spím, moje nálada je normální. Přisuzuji to činu. Tsi-Klima. Jsem potěšen... Jen si pamatuji, jak moje matka trpěla návaly horka. Jen jsem se jim vyhýbal.

Dobré složení vitamínů, rostlinných fytoestrogenů, jsem užíval Qi-Klim jeden měsíc po léčbě pineaminem, abych podpořil účinek mého hlavního léku. Není to špatné, návaly horka a podrážděnost se nevrátily, nespavost netrápí a váha neroste. Nevím, kterému léku připisovat tento účinek, ale nadále se držím schématu předepsaného lékařem, nechci se před léčbou vrátit do stavu.

Doplněk stravy Evalar Tsi-klim - recenze

Qi Klim pomohl odstranit návaly horka během menopauzy. Časná menopauza, důvody, pro které lékaři nevarují. Jsem zase normální člověk!

Nemyslel jsem si, nehádal jsem, ale stalo se, co se stalo ve 41 letech, vykazoval známky blížícího se vyvrcholení: zpoždění, nespavost, návaly horka, strašná podrážděnost.

Na schůzku s gynekologem, poté, co jsem podstoupil ultrazvukové vyšetření, jsem byl ohromen zprávami: ano, mám skutečnou časnou menopauzu.

Na mou otázku: proč, tak brzy?! Neméně mě překvapila odpověď, příčinou mého stavu byla ovariální laparoskopie a hormonální terapie při léčbě neplodnosti.

„Každopádně menopauza nyní omladla, menopauza ve 40 letech, nikdo nebude překvapen, každý rád bere hormony jak jako léčbu, tak jako antikoncepci, a to bohužel neprojde bez zanechání stopy po křehkém hormonálním systému.“ stěžoval si doktor.

Je škoda, že mi tato informace byla oznámena až teď, když to vím, byl bych opatrněji zacházel s jmenováním hormonů.

Jakákoli operace na vaječnících, i když laparoskopická, vede k časnému „stárnutí“ reprodukčního systému. V mém případě to byla laporoskopie a použití hormonů při léčbě neplodnosti v důsledku předčasné menopauzy a dokonce i pozdního porodu ve věku 36 let, nepřestal.

Gynekolog mi nabídl hormonální substituční terapii, několik měsíců jsem znovu užíval hormony, účinek byl rychlý, ale po pečlivém přečtení pokynů k léku jsem se vyděsil a rozhodl se přejít na mírnější léčbu.

Nejprve jsem se pokusil užít homeopatický lék Cyklodenon,

pak jsem přešel na Qi Klim. a užívám to už více než půl roku.

Qi Klim - označuje

bylinné léky, jako alternativa k hormonálním lékům během menopauzy

přípravek je zcela přírodní, obsahuje pouze rostlinné přísady.

Ve složení nejsou žádné hormony.

Droga byla vyrobena farmaceutickou společností Evalar a stejně jako všechny léky této značky je na obalu halogram, který potvrzuje jeho pravost

Složení:

Tsimicifugi suchý extrakt 20 mg

Balení Qi Klim obsahuje 60 tablet, což je dost na přesně jeden měsíc. Režim příjmu

1 tableta dvakrát denně, s jídlem.

Malé světle hnědé potahované tablety

Vzal jsem drogu snadno, žádné vedlejší účinky, nezpůsobilo to u mě alergie.

První úlevu od tohoto stavu jsem pocítil asi po dvou týdnech od začátku užívání: začal jsem lépe usínat a celou noc jsem spal a budil se každou půl hodinu. Nakonec jsem se dostatečně vyspal. Pro mě ze všech příznaků menopauzy byla nejbolestivější porucha spánku..

Na konci prvního měsíce užívání se mé návaly výrazně snížily. Začali přicházet méně často a stávali se méně výraznými..

Dříve, bez užívání Qi Klim, jsem měl během návalů horka výrazné pocení horní části těla, v noci jsem se probudil z toho, že mě uvrhla horečka. Vlasy na hlavě zvlhly, obličej spálil, srdce vyskočilo, v noci bylo třeba změnit pyžamo, polštář.

S Qi Klimem příliv vůbec nezmizel, ale stal se téměř neviditelným. No, je to trochu žhavější než obvykle, ale žádný pot, žádné zarudnutí kůže.

Byl jsem velmi potěšen účinkem, začal jsem se znovu cítit jako adekvátní člověk.

Podle pokynů je nutné užívat Qi Klim po dlouhou dobu a je vhodné si udělat přestávku jednou za šest měsíců, alespoň na pár týdnů. To, co jsem udělal.

Jakmile jsem přestal pít Qi Klim, bohužel se návaly horka vrátily, staly se častějšími a výraznějšími, ale samozřejmě je nemožné je srovnávat s těmi původními..

Po dvou týdnech a začal jsem znovu užívat Qi Klim, všechno rychle, za dva dny, přišlo do svého obvyklého stavu.

Během přestávky jsem začal užívat další drogu od společnosti Evalar Qi Klim Alanin, tuto zkušenost popíšu v další recenzi. Qi Klim Alanin

To nejlepší z Qi Klim

- balení stačí na měsíc užívání

- cena balení 270-315 rublů

- lék obsahuje fytoestrogeny, které kompenzují nedostatek estrogenu během menopauzy

- lék neobsahuje hormony, proto je bezpečnější, nenese riziko onkologie

- Užívání Qi Klim výrazně uklidnilo moje vyvrcholení: Výrazně jsem zlepšil svůj spánek, začal jsem spát jako předtím, snížil jsem počet a hloubku návalů, snížil je téměř na nic.

- účinek nepřijde okamžitě, od začátku léčby do zlepšení stavu uplynou dva týdny.

- po vysazení léku se návaly horka zesilují, ale jsou stále méně časté než před podáním Qi Clim

S drogou jsem byl spokojen a budu ji brát i v budoucnu. Mohu také doporučit lidem jako já, aby užívali vitamín D3 a vápník společně s Qi Klim, aby zabránili vyplavování vápníku z kostí a předcházeli osteoporóze..

Děkuji všem, kteří si přečetli moji recenzi, zdraví!

Recenze Tsi-Klim

Pojmy po etapách

Existují tři hlavní fáze průběhu menopauzy.

 1. Premenopauza - předchází konci menstruace.
 2. Menopauza je samotná menopauza, nastává po skončení menstruace.
 3. Postmenopauza - úplné ukončení fungování vaječníků.

Lékaři se domnívají, že při správném fungování těla jako celku a normálním zdraví bude menopauza trvat asi rok. Pokud mluvíme o závažnosti projevů, jedná se o individuální charakteristiky..

Premenopauza

Toto je úplně první fáze vývoje klimakterických změn v těle. Podle statistik je průměrný věk tohoto stavu 45-48 let. Během tohoto období se objevují první příznaky, a to navzdory skutečnosti, že se vnitřní změny dosud externě neprojevily. Ale již od 35-40 let se produkce ženských hormonů ve vaječnících postupně snižuje.

Odpočítávání však začíná až od okamžiku prvních příznaků:

 • selhání menstruace;
 • návaly horka;
 • časté bolesti hlavy;
 • psycho-emoční nestabilita.

Premenopauzální doba je přibližně 2–5 let, méně často se může natáhnout 10 let.

Menopauza

Toto je čas na úplné zastavení menstruace. Trvá to asi rok. Pouze absence menstruace po dobu 12 měsíců naznačuje úplné zastavení vaječníků. Nedostatek pohlavních hormonů vyvolává nárůst příznaků.

Existuje silný nedostatek vitamínů, vápníku a dalších životně důležitých látek. V důsledku toho se vyvíjejí patologie kloubů a páteře, zvyšuje se pravděpodobnost nádoru mléčných žláz, zvyšuje se suchost vaginální sliznice, což vyvolává neustálé svědění a pálení, často se vyvíjí zánět moči, může se objevit močová inkontinence.

Postmenopauza

Tato fáze se počítá od okamžiku, kdy projdou všechny příznaky spojené s klimakterickou restrukturalizací, vaječníky jsou stlačeny na 4 g.

Toto období začíná asi 5-7 let po nástupu menopauzy, trvá až do konce života.

V tomto případě se neobjeví žádné příznaky, ale hned na začátku, s nedbalým přístupem k vlastnímu zdraví, se mohou vyvinout:

 • patologie kardiovaskulárního systému, zvýšení pravděpodobnosti mrtvice, infarkt;
 • ztenčení pojivové tkáně krevních cév, projev osteoporózy;
 • zhoršení tónu těla, oslabení imunity.

Aby se prodloužila mládí a zmírnily negativní příznaky menopauzy, měla by žena včas konzultovat lékaře. Vybírá vhodné vysoce kvalitní léky, které lze užívat dlouhodobě a bez újmy..

Životní styl a výživa

Abyste udrželi pružnost pokožky během menopauzy, musíte se o sebe starat, provádět kosmetické procedury. Jinak nebudete schopni překonat pokles plodnosti..

Proces stárnutí je nevyhnutelný, ale existují metody, které ho pomáhají zpomalit a oddálit, zůstat déle mladí. Životní styl je nejjednodušší a nejúčinnější metoda. Správná výživa a proveditelná fyzická aktivita pomáhají nejen zůstat ve formě, ale také prodloužit život.

Hlavní metody, které pomáhají chránit mládež na pozadí menopauzy, jsou následující:

 1. Užívání vitaminu E. Tento prvek zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá tělu produkovat více kolagenu. Vitamin se nachází v zelenině, ořechech, obilovinách.
 2. Příjem vlákniny. Nachází se ve velkém množství v otrubovém chlebu, zelenině, ovoci, pomáhá normalizovat trávení, regulovat nadváhu.
 3. Vyhýbejte se solení, kouření a jiným škodlivým polotovarům.
 4. Snížení množství sacharidů v každodenní stravě. Tím se zabrání diabetes mellitus, přírůstek hmotnosti..
 5. Spousta procházek. Každodenní chůze pomáhá udržovat správný metabolismus bez zpomalení a také zrychluje průtok krve do pánevních orgánů.
 6. Dodržování všech pokynů lékaře. Lékař vám může předepsat hormonální léky.
 7. Udržování emoční stability. Stresujícím situacím by se mělo předcházet udržováním pozitivního emocionálního přístupu.

Ženy nepotřebují vnímat menopauzu jako konec plnohodnotného života. Psychologové doporučují najít si hobby, začít cestovat, někdy stačí jen na chvíli změnit prostředí. Pro pocit přitažlivosti můžete navštívit lázeňské salony, nakupovat a samostatně provádět procedury péče.

Návod k použití

Jako každý lék k perorálnímu podávání společnosti Evalar, je přípravek Tsi-klim doplňkem stravy. To naznačuje, že tento lék by měl být užíván výhradně s jídlem. Jedna tableta denně po dobu nejméně tří měsíců - to říká instrukce Tsi-klim. Po šesti měsících používání je vhodné vyhledat radu odborníka. Terapeutický účinek nastává za 2-4 týdny, což je spojeno s rysem léku - délkou akumulace v těle.

Spolu s pilulkami odborníci doporučují používat krém se stejným názvem. Jeho složení je poměrně bohaté na účinné látky. Krém Qi Klim zahrnuje:

 • cimicifuga extrakt;
 • extrakt z divokého jamu;
 • vitaminový komplex;
 • kyselina hyaluronová;
 • dexpanthenol;
 • allatoin;
 • glycerol;
 • sojový olej.

Viditelný účinek krému nastává také 2–4 týdny po aplikaci. Díky tomu je pokožka pevnější, zářivější a dobře upravená.

Spolu s Tsi-klim během menopauzy je prokázáno, že použití komplexů vitamín-minerál zlepšuje celkový stav. Patří mezi ně lék Climacyclin, který kromě minerálů a vitamínů obsahuje isoflavonoidy a iridoidy, které také pomáhají ženskému tělu v obtížném období menopauzy. Climaxan je další lék, který obsahuje cimicifuga. Odkazuje na homeopatická léčiva a může se stát náhradou za Tsi-klim, který je jeho částečným analogem.

Z čeho se skládá

Složení přípravku a aplikace.

Tablety Qi Klim mají zcela přírodní složení, proto působí velmi jemně na ženské tělo a nezpůsobují závislost. Hlavní účinnou látkou tablety Cyclin je extrakt z rostliny cimifuga. Má na tělo stejný účinek jako ženský pohlavní hormon estrogen..

Tsimifuga patří do rodiny pryskyřníků. Po celém světě je považován za skutečný elixír mládí. Japonští vědci provedli řadu studií vlastností suchého extraktu z cimifugy a dospěli k závěru, že sloučeniny nalezené v rostlině potlačují produkci luteinizačního hormonu (LH).

Přípravek s rostlinným extraktem stimuluje tělo k produkci ženských pohlavních hormonů a tím k omlazení. Fytoestrogeny vstupující do těla z tablet Cyclin jsou z hlediska svého složení nejpřijatelnější náhražkou chybějícího pohlavního hormonu estrogenu v těle ženy.

Proto na rozdíl od hormonální substituční terapie nemá lék Cyclim vedlejší účinky. Ženy nebudou přibírat na váze a pociťovat nepohodlí a zvýšenou nervozitu, jako při podobné hormonální léčbě.

Lék Qi Klim bude mít mírný účinek na autonomní nervový systém dámy. Její silné pocení úplně zmizí a její nálada se často přestane měnit..

Hodnocení drog

Oficiální medicína je toho názoru, že hormonální substituční léčba je hlavní a nejúčinnější metodou, jak pomoci ženě překonat negativní projevy menopauzy. Obvykle jsou léky na hormony předepisovány se silným projevem příznaků menopauzy a v počátečních fázích je indikována podpůrná nehormonální léčba..

Estrovel

Lék pomáhá obnovit fungování vestibulárního aparátu, zastavit příznaky menopauzy. Estrovel je předepisován před a po menopauze. Složení produktu zabrání osteoporóze, krvácení, stimuluje imunitu a regeneraci. Nástroj se užívá v průběhu jednoho měsíce, 1-2 tablety denně po jídle..

Menofors

Nástroj má tabletovou formu, hlavní složkou je šalvěj. Umožňuje vám rychle zastavit i závažné příznaky menopauzy. Náprava má však určité kontraindikace, takže by měla být přijata až po doporučení gynekologa.

Remens

Složení zahrnuje fytohormony, sóju, které aktivují signály pro produkci pohlavních hormonů v hypofýze a hypotalamu. Remens pomáhá ženám překonat návaly horka během menopauzy, předchází vaginitidě. Kromě toho lék zabraňuje inkontinenci moči, zánětu moči na pozadí klimakterického syndromu..

Lefem

Vyrábí se v tabletách vyrobených ze sójových semen a považuje se za vynikající lék na menopauzu. Podle recenzí Lefem zmírňuje hlavní patologické příznaky menopauzy, normalizuje pohodu pacienta, uklidňuje.

Sigetin

Je to hormonální lék. Podporuje rychlé odstranění projevů menopauzy ovlivněním práce hypofýzy, která je zodpovědná za produkci hormonů. Tento léčivý přípravek nemá žádné kontraindikace pro zástupce žen během menopauzy. Má mírný účinek bez vyvolání negativních reakcí..

Ženský

Obsahuje výtažky z oregana, kopřivy, vlaštovičníku, třezalky tečkované, hlohu, tymiánu, měsíčku. Léčivé byliny v komplexech zastavují návaly horka, silné pocení, psycho-emoční nestabilitu. Výhodou léku je, že nepřispívá k přírůstku hmotnosti.

Tsi-klim

Účinek léku je zaměřen proti příznakům menopauzy. Hlavními složkami jsou látky z extraktů z oddenků cimicifuga. Tsi-klim postupně a stabilně normalizuje zdravotní stav, pijí to pilulky denně po dobu 1-1,5 měsíce.

Climacyclin

Účinný lék na projevy menopauzy, patří k fytohormonům, má sedativní účinek. Nejsou v něm žádné syntetické složky, ale obsahuje mnoho draslíku, hořčíku a vitamínů B..

Lék zmírňuje nervozitu, návaly horka během časné menopauzy, obnovuje rovnováhu hormonů. Climacyclin nevyvolává alergie, nemá žádná omezení při jeho používání kromě alergií na složky.

Cyklinový krém

Stojí za to věnovat pozornost krému Cyclin. Návod k použití naznačuje, že by měl být používán společně s tabletami - bude to účinnější

Zřídka si někdo vezme nějaký krém bez pilulek vůbec. Obecně se krém v jakékoli sérii léků prodává, aby se zlepšil výsledek jako adjuvans. Složení tohoto krému zahrnuje speciální proteinové aktivátory, které pomáhají obnovit pokožku. Hlavními složkami jsou hořčík a kyselina hyaluronová. Hořčík je obecně nutný pro produkci kolagenu a kyselina je považována za hlavní složku dermis, která je zodpovědná za pevnost pokožky. Další důležitou součástí tohoto léku je grapefruitový éterický olej, který dodává svěžest a zlepšuje krevní oběh. Nelze zmínit retinol, který obnovuje pokožku a vyhlazuje vrásky. Alantoin je také součástí tohoto krému, zesvětluje pigmentaci pokožky. Krém je naprosto neškodný, protože obsahuje výhradně přírodní složky. Pokud však nesnášíte některou z těchto složek, je nejlepší se poradit se svým lékařem. Možná vám najde bezpečnější lék..

Vitamíny

Vitaminové a minerální doplňky ve stravě pomohou vyrovnat celkovou pohodu, dodají tělu chybějící sílu pro správné fungování a překonání stresu spojeného s menopauzou.

Je třeba poznamenat, že při menopauze musí žena vypít následující vitamíny v dostatečném objemu:

 1. Retinol je antioxidant, který zabraňuje tvorbě nádorů, zpomaluje stárnutí epitelu.
 2. Vitamin E - stimuluje činnost vaječníků, normalizuje a prodlužuje jejich funkce, podílí se na produkci hormonů v ženském těle.
 3. Kyselina askorbová - pomáhá předcházet komplikacím menopauzy.
 4. Vitamíny B1, B6 - přispívají k normální činnosti nervového systému, podporují jeho správné fungování na pozadí hormonálních změn.
 5. Vitamin D je katalyzátorem absorpce vápníku. Pomáhá zmírnit příznaky osteoporózy, která je častou komplikací menopauzy..

Kromě vitamínů vyžaduje tělo vysoké dávky stopových prvků - hořčík, vápník, zinek.

Diagnostika

Abychom pochopili, že premenopauza začala, odebírá se krev ke stanovení koncentrace FSH - toto je analýza pro hormony.

Zkouška může poskytnout následující výsledky:

 • estradiol v krvi - méně než 80 jednotek;
 • FSH je vyšší ve srovnání s luteinizačním hormonem;
 • testosteron - nízký nebo relativně vysoký;
 • více estronu než estradiolu.

Kromě toho je nutný Pap nátěr, vyšetření štítné žlázy, biochemie krve a koagulogram. K vyšetření endometria se provádí ultrazvukové vyšetření.

K diagnostice úbytku kostní hmoty a osteoporózy se odebírají rentgenové paprsky.

Je prokázáno, že krevní test na cholesterol kontroluje pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění. Pokud je indikátor vysoký, provede se korekce etiologických faktorů.

Vliv menopauzy

Vyvrcholení se nazývá časové období. Nastává konec menstruace, takže žena již není schopna otěhotnět. Hlavním důvodem je, že aktivita ženských hormonů estrogenu klesá, takže se produkuje hormon hypofýzy.

Jednoduše řečeno, žena porušuje menstruační cyklus - menstruace se zastaví, ovulace se zastaví. Jiným způsobem se tento proces nazývá ovariální skleróza, kdy se mění cyklická sekrece estradiolu a progesteronu. První změny související s věkem lze zpravidla zaznamenat po 35 letech, kdy se období mezi menstruací zvyšuje a objem výtoku klesá. Čím starší je žena, tím silnější jsou příznaky menopauzy. Jedná se o androgenizaci, kdy se obsah mužských hormonů stává více než estrogenem.

Obecné zdraví

V polovině případů se u žen mění sekrece hormonů, a proto se vyvíjí klimakterický syndrom. Tím se změny související s věkem mění v patologii..

Snížení a zastavení produkce pohlavních hormonů ve vaječnících přispívá k organickým, funkčním změnám v orgánech a systémech:

 • děloha;
 • močová trubice;
 • mozkové buňky;
 • měchýř;
 • myokard;
 • plavidla.

Androgenní účinky se vyvíjejí na systémy v těle:

 • kardiovaskulární;
 • imunita;
 • nervový.

Climax je přirozený proces, zcela mění ženské tělo. V této době nebude emoční stav nutně depresivní a bolestivý. Existují metody, které pomáhají tělu překonat menopauzu, zastavit projevy klimakterického syndromu.

Ženský metabolismus se zpomaluje, což může přispět k získání nadměrné tělesné hmotnosti, hromadění tuku - zejména v břiše. Tělo se tedy snaží vyrovnat nedostatek ženských hormonů, které byly dříve produkovány ve vaječnících. Je to tuková tkáň, která je také schopná tyto hormony produkovat..

Cévy se postupně ztenčují, stupeň jejich pružnosti klesá. Kromě toho je svalová tkáň srdce opotřebovaná, což přispívá k poruchám arteriálního tlaku, arytmiím. Současně se zhoršuje výživa mozku a dalších orgánů.

Postava ženy se může změnit:

 • nepředvídatelné výkyvy nálady;
 • porušení funkcí autonomního systému;
 • zvýšené pocení, návaly horka;
 • bolest hlavy;
 • závrať.

Práce imunitního systému se zhoršuje, tělo je velmi oslabené, což zvyšuje riziko zánětu v orgánech reprodukčního systému. Rizika infekce se zvyšují v důsledku zhoršování funkcí žláz, které produkují hlen v děloze, související s věkem.

Na hormonální pozadí

Hormonální pozadí se mění pod vlivem stárnutí vaječníků. Jejich průměr se nejprve zmenší asi 1,5krát a po asi 10 letech pak třikrát. Hmotnost se také mění přibližně dvakrát - z 9,5 g na 4,5 g. Vaječníky se zmenšují, folikuly se přestávají vyvíjet, pak úplně zmizí. Zůstane pouze pojivová tkáň.

Zároveň se výrazně snižuje produkce pohlavních hormonů, což ovlivňuje biochemické reakce spojené s obnovou buněk a tkání..

Výsledkem je ztráta reprodukční funkce, změna vzhledu:

 • objeví se více vrásek;
 • vlasy zešednou;
 • změny držení těla v důsledku změn ve složení kostní tkáně.

Změny hormonálních hladin vyvolávají pokles sexuální touhy.

Farmakologické vlastnosti

Léčba je parafarmaceutikum užívané během menopauzy. Tento lék, alternativa k hormonálním lékům, sestává výhradně z rostlinných složek, aktivní složkou je extrakt z cimicifugy. Tato rostlina má estrogenový účinek na ženské tělo, zatímco přírůstek hmotnosti a vedlejší účinky jsou absolutně vyloučeny. Droga "Cyclim" (recenze lékařů to naznačuje) má sedativní účinek, má příznivý účinek na nervový autonomní systém. Lékařské recenze také zaznamenávají schopnost léku obnovovat kožní buňky, zvyšovat objem kyseliny hyaluronové a kolagenu v nich..

Po použití léku "Cyclim" naznačují recenze lékařů zlepšení v ženském těle, snížení frekvence záchvatů pocení a závažnost návalů horka. Lék odstraňuje závratě a bolesti hlavy, snižuje projevy hypertenze a uklidňuje srdeční rytmus. Na pozadí užívání pilulek je pozorována normalizace spánku, zvyšuje se účinnost a riziko osteoporózy klesá. Vzhledem k tomu, že lék má kumulativní účinek, je jeho účinek pozorován 2 týdny po použití..

Příznaky

Většina žen snáší nástup menopauzy bez omezení života a asi 30% čelí různě závažným problémům. Pouze u 5% případů je však diagnostikován patologický klimakterický syndrom, který se táhne po mnoho let.

Nejoblíbenějšími a nejnepříjemnějšími příznaky jsou návaly horka, při silné horečce se horní část těla zčervená a uvolní se velké množství potu. Bez ohledu na období menopauzy budou toto období neustále doprovázet návaly horka.

Takový zvláštní útok trvá 20–90 sekund, což se projevuje následujícími charakteristickými příznaky:

 • tmavé skvrny před očima;
 • zvýšené pocení;
 • zarudnutí kůže na obličeji, hrudníku, krku, pažích;
 • necitlivost rukou, nohou;
 • zimnice po zvýšeném pocení;
 • zvýšená srdeční frekvence.

Během klimakterického období je narušena práce nervového systému, psychiky.

Výsledkem těchto změn mohou být negativní důsledky:

 • poruchy spánku;
 • silná únava;
 • nevysvětlitelné záchvaty agresivity, podráždění;
 • nárůst tlaku;
 • bolesti hlavy typu migrény;
 • zhoršení libida.

Vysoká pravděpodobnost vzniku onemocnění souběžně s menopauzou - diabetes mellitus, ischemie, hypotyreóza, kardiomyopatie.

Pokud k menopauze dochází postupně, příznaky nepřinesou závažné nepohodlí. Doba trvání tohoto období však bude záviset na složitosti stavu..

Jak se bere

Názor odborníka
Alexandra Jurievna
Praktický lékař, docent, učitel porodnictví, praxe 11 let.

Pokyny k použití přípravku Cyclin stanoví, že pacient vypije 1 tabletu s jídlem ráno a večer..

Jak dlouho můžete přípravek užívat? Cyclim musíte užívat nejméně tři měsíce. Ve skutečnosti má Qi Klim BIO kumulativní povahu akce. Současně by však léčba neměla přesáhnout 6 měsíců..

Poté, co dáma pravidelně po dobu šesti měsíců pil pilulky, musí si udělat přestávku, během níž by měla navštívit gynekologa a podstoupit lékařské vyšetření. Lékař může předepsat druhý léčebný postup. Krém se nanáší v tenké vrstvě na očištěnou pokožku obličeje, krku nebo jiných oblastí ráno a večer.

Účinnější je krém nanášet lehkými masážními pohyby. Podle dám, které krém používaly, bude účinek patrný pouze 2 týdny po zahájení používání produktu. Kůže se stává pružnější, zvyšuje se její pružnost. I pleť se mění a dáma vypadá mladší.

Příprava alaninu

Beta-alanin je velmi důležitá aminokyselina pro ženské tělo. Lék s alaninem je podle pokynů k použití předepsán ženám, jejichž návaly horka procházejí s velkou intenzitou.

Cyklim alanin, akumulovaný v těle ženy po dlouhodobém užívání, normalizuje tělesnou teplotu. Výsledkem je, že návaly horka budou méně časté a uvolněnější..

Pilulky se pijí stejným způsobem, ale pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Vitaminový komplex

Výrobce vydal vitamíny Qi Klim pro ženy ve věku 45 let a starší. Cyclim 45 plus je vyvíjen s ohledem na všechny zdravotní problémy žen spojené s věkem.

Vitamin-minerální komplex Qi Klim má následující složení: vitamíny (E, C, A, skupina B) a mikroelementy (selen horečnatý, vápník a další), velmi důležité pro ženu v dospělém věku, a také:

 • extrakt z matky - odstraňuje poruchy spánku a uklidňuje nervový systém;
 • fytoestrogeny cimicifugi - reguluje metabolické procesy, normalizuje emoční stav, snižuje projevy návalů horka;
 • L-karát - zvyšuje metabolismus a tím zabraňuje nadměrnému přibývání na váze.

Podle anotace musíte užívat vitamíny Cyclim. 1 tableta denně po dobu 2 měsíců

Je důležité, aby žena pila vitamíny s jídlem. Jaké jsou možné vedlejší účinky užívání komplexu?

Byly zaznamenány vzácné případy alergenních reakcí. Můžete kombinovat užívání vitamínů s krémy? Tato aplikace přispívá k dobrému výsledku..

Podle statistik každá třetí žena prožívá poměrně akutní období menstruace. Téměř každého bolel žaludek před začátkem menstruace, což signalizuje, že brzy začnou zvláštní dny.