Jak zjistit, že vaše menstruace brzy začne: hlavní příznaky

Nástup menstruace je doprovázen specifickými příznaky, které mohou mít fyziologický vývoj a také naznačují patologické poruchy v těle ženy. Tyto příznaky se objevují na konci menstruačního cyklu, kdy se děloha připravuje na odmítnutí endometria. Předzvěsti menstruace mají věkové charakteristiky. Jejich charakter se také mění po porodu, operaci a užívání určitých léků..

 • 1 Menstruační cyklus - přehled
 • 2 Předzvěsti menstruace
 • 3 Menstruace a prekurzory za určitých podmínek
 • 4 věkové funkce

Menstruační cyklus je období změn v ženském těle, které trvá od prvního dne předchozí menstruace do prvního dne následujícího. Menstruace je krvavý výtok z dělohy spojený s měsíčním odmítnutím endometria (vnitřní vrstvy dělohy). Regulace cyklických změn se provádí díky ženským pohlavním hormonům: stav nejen reprodukčního systému, ale i celého organismu jako celku závisí na úrovni konkrétní látky. To ovlivňuje pohodu ženy..

V první fázi (polovině) cyklu převládá hormon estrogen. Žena se cítí dobře, prožívá povzbuzení nálady. Zhruba uprostřed cyklu dochází k ovulaci, vajíčko opouští vaječník a tělo se začíná připravovat na možné těhotenství. Během tohoto období dominuje hormon progesteron. Tělo ukládá živiny a vodu. Známky, které naznačují, že brzy začne menstruace, se zvyšují v luteální fázi.

Fáze menstruačního cyklu

Pokud nedojde k těhotenství, pak postupně, na konci cyklu, klesá hladina všech hormonů. Zdravotní stav ženy se zhoršuje, což lze pochopit podle následujících příznaků: je zde pocit únavy, rychlá únava, podrážděnost, prsa mohou nabobtnat a být bolestivé. Děloha se připravuje na odmítnutí endometria a ještě před výskytem krvavého výtoku ženy pociťují bolesti v podbřišku. Tyto vzácné spastické kontrakce dělohy naznačují, že se děložní čípek brzy otevře a vybije se.

Rozsah vnímaných pocitů je velmi individuální, ale stále existuje několik obecných předchůdců, pomocí kterých se můžete dozvědět o bezprostředním nástupu menstruace..

U zdravé ženy by nástup menstruace neměl být doprovázen silným nepohodlí nebo bolestí. V tuto chvíli mají téměř všechny ženy určité příznaky premenstruačního syndromu.

 • překrvení mléčných žláz;
 • bolesti dolní části břicha;
 • nepohodlí v dolní části zad;
 • bolest hlavy, závratě;
 • zvýšený výtok hlenu - žena má pocit, že výtok vychází z pochvy, pocit je podobný těm, které mají samotnou menstruaci;
 • časté výkyvy nálady, podrážděnost, apatie.

Známkou bezprostředního nástupu menstruace je překrvení a bolestivost mléčných žláz. Je to způsobeno akumulací tekutiny v nich, vytváří se otok ve formě otoku. Pokud jsou nepříjemné pocity silné, přinášejí nepohodlí, musíte se poradit s lékařem, abyste vyloučili patologii. Podobná situace je s bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad. Pokud je pocit roztažení snadno snášen, jedná se o variantu normy, ale pokud je bolest nesnesitelná a vyžaduje použití léků proti bolesti, pak je důvod jít na gynekologa.

Bolest hlavy je převážně naléhavá, stahující se, pulzující. Někdy si to ženy nespojují s menstruačním cyklem. Někdy stačí stabilizovat hormonální pozadí a bolest sama odezní.

Změny nálady jsou často přehlíženy. Mezitím, nepřiměřená únava, rychlá únava, podrážděnost mohou být prekurzory menstruace, jako součást PMS (premenstruační syndrom).

Porušení menstruačního cyklu a přítomnost nebo nepřítomnost prekurzorů se očekává za některých fyziologických a patologických stavů, jako jsou: tvorba menstruační funkce u dívek, porod a kojení, potrat a jiné operace, užívání léků a další.

Některé stavy a jejich vlastnosti jsou uvedeny v tabulce.

stavVývojové funkce
První menstruaceMenstruace je poprvé důležitou událostí z fyziologického i psychologického hlediska. Reprodukční funkce budoucí ženy do značné míry závisí na době nástupu menarché a vytvoření stabilního cyklu. V průměru období začínají ve věku 12–13 let, ale mohou přijít o několik let dříve nebo později. Prekurzory jsou špinění špinění, která nemají přísně definovanou periodicitu. Před nástupem plné menstruace mohou dívky pociťovat stejné příznaky jako dospělé ženy: bolest v dolní části břicha a dolní části zad, překrvení mléčných žláz, změny nálady. Pokud dospívající dívky nejsou připraveny na své období, pociťují zvýšené příznaky. Možné jsou mdloby a další výrazné reakce, ale v průběhu času získává nepravidelný menstruační cyklus fyziologický průběh a stabilizuje se. Počet akné na obličeji dospívajících se zvyšuje a váha dívky se zvyšuje o pár kilogramů kvůli nahromaděné vodě
Poporodní obdobíBěhem těhotenství se hormonální pozadí dramaticky mění, menstruace se úplně zastaví. Pokud žena kojí v období po porodu, začne menstruace pouze 1–2 měsíce po zavedení doplňkové stravy. Pokud nedojde k laktaci, obnoví se menstruační funkce 6-7 měsíců po porodu. Totéž platí pro situace, kdy k porodu dochází císařským řezem. Pokud nejsou žádné komplikace, pak menstruace přichází současně s přirozeným porodem. Průběh menstruačního cyklu po porodu se často mění, ženy zaznamenávají snížení bolesti a oslabení ostatních předchůdců. To je obvykle způsobeno změnami v měkkých tkáních těla, ke kterým došlo po divergenci pánve
Potraty a jiné chirurgické zákrokyZpoždění bude záviset na typu zásahu. Pokud mluvíme o časném lékařském potratu, což je uměle vyvolaná menstruace, pak budou vynechány 1–2 cykly a za pár měsíců bude obnovena funkčnost reprodukčního systému. Když se potrat provádí vakuovou extrakcí nebo kyretáží, menstruace nepřijde několik měsíců. To je způsobeno skutečností, že subtilní systém hormonální regulace je poražen, endometrium je uměle odstraněno, jeho zotavení trvá nějakou dobu. Aby se předešlo komplikacím, musí být přísně dodržovány všechny předpisy lékaře
Po užívání lékůMezi tyto léky patří orální antikoncepce a nouzová prevence těhotenství. Ten představuje Postinor. Perorální hormonální antikoncepce se používá k léčbě mnoha onemocnění ženského reprodukčního systému nebo k prevenci těhotenství. Tyto pilulky snižují PMS, příznaky jsou jemné a samotná menstruace je vzácná. Po užití přípravku Postinor často dochází ke zpoždění, bolesti hlavy a menstruační bolesti se zesilují, nepohodlí v dolní části zad je delší. Důvodem je prudká změna hormonálních hladin. V příštím měsíci jsou odchylky eliminovány samy, obnoví se cyklus a PMS

Ke zpoždění menstruace může dojít z mnoha dalších důvodů: fyzický a psychický stres, změna časových pásem, nemoc atd. Ve všech těchto situacích je nutná konzultace s lékařem, ale obvykle se pravidelnost cyklu obnoví sama od sebe, jakmile se eliminuje faktor, který zpoždění způsobil. Příznaky PMS se stávají výraznějšími v důsledku hormonální nerovnováhy. Stav se normalizuje po návratu do fyziologického cyklu.

U zdravé ženy v reprodukčním věku trvá menstruační cyklus od 21 do 35 dnů, v průměru 28 dní. Doba trvání cyklu a povaha prekurzorů se mění:

 • pro dospívající dívky - cyklus ještě nebyl vyřešen a neexistuje přesný kalendář;
 • během menopauzy - po 50 letech;
 • u dívek, které jsou sexuálně aktivní, často mění sexuální partnery a jsou infikovány pohlavně přenosnými chorobami.

Během těchto období může dojít k vynechání menstruace, samotné krvácení se stává řídkým nebo bohatým a dlouhým. Někdy se špinění objeví uprostřed cyklu atd. U dívek s předčasnou pubertou by toto období „hormonálního skoku“ mělo skončit za 2-3 roky.

K tvorbě menstruace dochází samostatně nebo pomocí léčivých přípravků na bázi rostlinných složek. Ženám, jejichž menstruační funkce se blíží dokončení, se doporučuje vyhledat radu odborníka, aby se vytvořil individuální režim užívání hormonálních léků pro hladký přechod do menopauzy. Hormonální substituční terapie pomůže vyhnout se nepravidelnosti cyklu a eliminovat všechny nepříjemné pocity.

Jak zjistit, kdy začíná menstruace, jaké známky se objevují?

 • Léčba adenomyózy
 • Léčba Bartholinitis
 • Obnova panenství
 • Hysteroskopie
 • Léčba drozdů
 • Cervikální biopsie
 • Mimoděložní těhotenství
 • Intimní plast
 • Condylomy v pochvě
 • Konizace děložního čípku
 • Laparoskopie pro ovariální cysty
 • Laparoskopie pro neplodnost

Jen málo žen se může pochlubit pravidelným cyklem. Co můžeme říci o dívkách, jejichž kritické dny právě začaly a cyklus ještě nebyl stanoven. Abychom pomohli dospívajícím, poskytujeme informace o tom, jak vypočítat menstruační cyklus a rozpoznat předzvěsti nadcházející menstruace, jak vědět, kdy začne menstruace. A co je nejdůležitější, jak nezaměňovat běžné příznaky PMS s příznaky vážného onemocnění?

Co je to menstruační cyklus?

V menstruačním cyklu ženy průměrně 28 dní. Menstruace může začít ve dnech 21-35 po poslední menstruaci, což nebude považováno za patologii a odchylku od normy. Je snadné vypočítat cyklus: od prvního dne menstruačního krvácení, končícího prvním dnem propuštění následujícího měsíce. Abyste pochopili, kdy začnou kritické dny, musíte pochopit vnitřní procesy, které se v dívčině těle vyskytují každý měsíc.

Je obvyklé, že gynekologové dělí menstruační období na čtyři fáze. Zvažme každou fázi zvlášť:

 • První fáze. Trvá v průměru 5 - 7 dní od začátku krvácení. V této době klesá koncentrace progesteronu (ženského pohlavního hormonu odpovědného za těhotenství). Pokud nedošlo k početí, začíná proces oddělení epitelu v děloze. Když je epitel oddělen, cévy prasknou, což způsobí bolest v dolní části břicha. Hypotalamus (část mozku, která reguluje sekreci hormonů v těle) zároveň dává příkaz k přípravě nového vajíčka. Produkce dalšího ženského hormonu, estrogenu, který je nezbytný pro další fázi, okamžitě začne..
 • Druhá fáze (od 5 do 14 dnů). Menstruace končí, ale hlen pokračuje několik dní. Tyto dva až tři dny méně pravděpodobně otěhotní. Od 10. dne cyklu koncentrace estrogenu rychle stoupá. Pod vlivem tohoto hormonu se folikul ve vaječníku rozbije a uvolní se zralé vajíčko. Nyní nastal čas na možné početí. Při prasknutí samotné folikulární stěny může žena pociťovat mírnou bolest v oblasti kyčelního kloubu.
 • Třetí fáze (od 15 do 23 dnů). Vaječná buňka se pomalu pohybuje vejcovody a čeká na oplodnění. Pokud nedojde k početí, koncentrace estrogenu postupně klesá. Zbytek folikulu se změní na žluté tělo - zdroj hormonu progesteronu. Ten zase zahájí procesy poslední fáze reprodukčního cyklu..
 • Čtvrtá fáze (od 23 do 28 dnů). V těchto dnech dívka cítí nepohodlí a bolest. V poslední fázi podporuje progesteron odmítnutí epitelu z vnitřních stěn dělohy, které vychází ve formě tmavých sraženin z pochvy. S nástupem výtoku začíná nové menstruační období..

V posledních 7 dnech cyklu jsou ženské genitálie napjaté a bolestivé, pod vlivem progesteronu bobtnají mléčné žlázy. To vše jsou jasné známky toho, že kritické dny brzy začnou..

Hlavní příznaky blížící se menstruace

Existuje řada předzvěstí, kterými každá dívka pochopí, že její období brzy skončí. Budou individuální pro každý organismus s různou mírou závažnosti. Proto stojí za to sledovat, která znamení jsou výraznější a která jsou mírná nebo nepostřehnutelná. Je také důležité pochopit, do kterého konkrétního dne přijdou. Můžete tedy vypočítat individuální menstruační plán doslova do dne nebo dokonce do hodiny..

Jak tedy víte, zda má menstruace brzy začít? Hlavní příznaky jsou:

 • Rozšíření a překrvení mléčných žláz. Kreslení bolesti, svědění a brnění v hrudi. Může být jasný výtok z bradavek, který se později sráží. Reakce žláz na hormonální změny se u každé dívky liší. Bolest by měla připomínat první pocity růstu prsou v dospívání. Proto v případě ostré nebo akutní bolesti na hrudi stojí za to kontaktovat gynekologa, abyste zabránili nebezpečným chorobám..
 • V dolní části břicha přitahujte bolesti vyzařující do dolní části zad. Otok břicha. To je způsobeno skutečností, že vrstva epitelu je odtržena v děloze. Akutní bolestivé pocity mohou být v posledních třech dnech před menstruací, ale vše závisí na vlastnostech těla a prahu bolesti ženy. Někteří vůbec necítí bolest, všimněte si mírného protahování a nepohodlí v dolní části břicha.
 • Vyrážka na obličeji. Vyskytuje se hlavně v dospívání, ale vyskytuje se také u dospělých žen s mastnou pokožkou. Takovou reakci vyvolává změna hormonálních hladin ve druhé polovině cyklu.
 • Porucha střev. Když je endometrium odděleno, děloha bobtná, tlačí na střevní stěnu, což přispívá k častějšímu vyprazdňování. Obecný metabolický proces v tomto obtížném období také ovlivňuje. Tělo prožívá stres a snaží se zbavit všeho zbytečného..
 • Psychologické nepohodlí, podrážděnost. Tento obtížný stav se nazývá premenstruační syndrom (PMS). Nevyskytuje se u každé dívky, ale pouze u 5% spravedlivého pohlaví. Projevuje se v podobě nervozity, náhlých výkyvů nálady, slzavosti, bolestí hlavy, závratí a celkové slabosti v těle.

Tyto příznaky se akutně projevují poslední týden před menstruací. Již podle těchto skutečných příznaků lze předpokládat, kdy může začít další menstruace.

Menarche u dívky

Nástup prvního krvavého výtoku u dívek se nazývá menarche. Toto je velmi vzrušující okamžik pro teenagery. Aby se zabránilo panice, maminky by měly svým dívkám říci hlavní body týkající se cyklu:

 • proč menstruovat;
 • jak zjistit, že brzy přijdou;
 • jak používat podložky;
 • proč si vést kalendář;
 • když se objeví další období.

Výtok obvykle začíná ve věku 11 až 13 let. Dívky s nadváhou mohou přijít dříve - ve věku 9 - 10 let. To je způsobeno skutečností, že v tukové tkáni se mužské hormony přeměňují na ženské hormony, které ovlivňují nástup menstruačního toku. Obézní dívky jsou v raném věku vystaveny riziku vysokých dávek estrogenu. A to zase může v budoucnu vyvolat hypertenzi, mrtvice a infarkty. Stává se, že menstruace nastane pozdě - v období od 14 do 16 let.

Jakákoli odchylka od normy je vážným důvodem k tomu, aby byla dívka předána dětskému gynekologovi.

Jaké signály naznačují, že první menstruace brzy začne:

 • Bělavý výtok, který je viditelný na kalhotkách.
 • Zvětšení prsou a bradavek.
 • Vyrážka, akné na obličeji, zádech a hrudníku.
 • Zvýšené pocení, aktivace potních žláz.
 • Objeví se ochlupení na ohanbí a podpaží.
 • Zaoblené boky.

Výše uvedené příznaky se objeví rok nebo dva před prvním menstruačním krvácením. A i když ještě neexistuje menarche, stojí za to vést rozhovor o změnách v těle dívky. Řekněte, že se z ní stává dívka, a všechny tyto procesy jí v budoucnu pomohou stát se matkou.

Jak vypočítat začátek menstruace?

U dívek, které mají menstruaci nepravidelně (buď před plánovaným termínem, nebo se zpožděním), se doporučuje pro výpočet kritických dnů použít následující metody:

 1. Udržujte si kalendář.

Téměř každá žena má svůj vlastní „červený kalendář“, který označuje první a poslední den propuštění. Tato metoda byla testována již několik generací, ale je vhodnější pro dívky s pravidelným cyklem. V každém případě vám kalendář nedovolí zapomenout, kdy byly poslední kritické dny. Při návštěvě gynekologa pomocí kalendáře můžete vypočítat svůj osobní menstruační cyklus, zjistit, kdy došlo k selhání, a identifikovat příčinu. Rovněž podle dat se počítají příznivé dny pro početí a „bezpečné“ období.

 1. Změřte teplotu.

Mírné zvýšení tělesné teploty je pozorováno ve druhé polovině menstruačního cyklu a naznačuje nástup ovulace. Abyste věděli, kdy vyjde vajíčko, musíte si denně měřit bazální teplotu. K tomu se každé ráno měří teplota v konečníku, aniž by se vstalo z postele.

V první polovině cyklu bude teplota 36,5 - 36,8 ° C. Pak se postupně snižuje až do ovulace. Ihned po uvolnění vajíčka teplota prudce stoupne o 0,5 - 0,6 ° C, trvá několik dní a na začátku menstruace se postupně snižuje. Pokud pochopíme, ve který den teplota prudce vzrostla, zbývá jen přidat k tomuto datu 14 dní. A ukazuje se odhadovaný den začátku menstruace.

Důležité! Užívání hormonálních léků vám neumožňuje přesně měřit bazální teplotu.

 1. Ovulační test.

Jednodušší způsob, jak určit ovulační období, je použít speciální test, který se prodává v jakékoli lékárně. S pomocí testu se podle stejného principu vypočítá den ovulace, k němu se přidají dva týdny a získá se datum budoucích období. Díky testu je snadné vypočítat příznivý den pro návštěvu gynekologa a provedení testů. A samozřejmě nejlepší den na otěhotnění.

Kdy potřebujete lékařskou prohlídku?

Ženy si mýlí některé příznaky vážného onemocnění se známkami nadcházející menstruace..

Co by mělo být alarmující?

 • Ostrá bolest v podbřišku - může znamenat vznik nádoru, infekci nebo nástup endometriózy.
 • Bolestivé pocity na hrudi - může dojít k difúzní mastopatii (tvorba uzlin v mléčných žlázách).
 • Průhledný výtok označuje možný vývoj cervicitidy, endometritidy nebo eroze děložního čípku.
 • Hnědý výtok způsobuje polypy a endometriózu.

Nervová zhroucení před menstruací ne vždy znamenají PMS, ale mohou naznačovat vážné narušení hormonálního pozadí ženy..

I vyvíjející se těhotenství v prvních týdnech může mít stejné příznaky jako nadcházející období. Všechny alarmující faktory by proto měly být důvodem pro kontaktování gynekologa..

Příznaky před menstruací několik dní před

Určení načasování nástupu menstruace

Reprodukční cyklus trvá 28 dní. Kolik dní bude přiděleno na dobu celého období závisí na individuálních charakteristikách organismu.

Jak víte, zda má menstruace brzy začít? Kritické dny zahrnují speciální cyklus, který je rozdělen do fází. Jsou 4 z nich:

 1. Od prvního do pátého dne. S poklesem obsahu progesteronu v krvi se exfoliuje epitel uvnitř dělohy. Díky němu dochází k výběru. Tím se vytvoří folikul, který vytvoří vejce.
 2. Od pátého do čtrnáctého dne. Během tohoto období není pozorován menstruační cyklus. Krevní sraženiny vycházejí z cervikálního kanálu. Obsah estrogenu přesahuje normu, kvůli které se folikul otevírá. V tuto chvíli je vejce ve vejcovodu, kde je schopné oplodnit se.
 3. 15 až 23 dní. Pokud nedošlo k početí, rychlost estrogenu klesá. Zdevastovaný folikul se stává podobným žlutému tělu, které je zodpovědné za vzhled progesteronu.
 4. Od 23 do 28 dnů. Progesteron je u ženského pohlaví vyžadován pro zdravé nosení a následný porod..

Pokud nedošlo k početí, pak ženy brzy zjistí, kdy začne jejich menstruace. Předzvěstí toho je odstranění odumřelých buněk děložní sliznice. V tuto chvíli pociťují zástupkyně ženy mírné nepohodlí, které se projevuje určitými příznaky. Právě tento jev varuje před nástupem menstruace..

Jak zjistit, zda má menstruace brzy začít

Předzvěsti pro každou ženu a dívku jsou častěji individuálním konceptem a vyžadují vědomý přístup. Poslechem sebe a reakcí svého těla můžete snadno určit nejen přibližný časový interval, ale také konkrétní den a dokonce hodinu. Změny v mléčných žlázách, procesy probíhající v děložní dutině a ve vaječnících nebudou ignorovány, pokud pochopíme, co můžeme očekávat a jaký bude první zvon. Začátek nevyhnutelného procesu obvykle spadá do období poslední fáze menstruačního cyklu (MC), ale někdy ovlivňuje celou druhou polovinu.

Příznaky a příznaky nástupu menstruace

Zjistit, jak brzy menstruace přijde, není tak obtížné, musíte znát hlavní rysy těla. Určitá symptomatologie proto pomůže vypočítat začátek kritických dnů, které musí být předloženy všem..

Hlavní prekurzory menstruačního cyklu:

 1. Mléčné žlázy mírně zvětšily svůj objem. Současně se hrudník trochu zdrsní a v této oblasti je také možné cítit bolest. Z bradavek je mírný výtok, který se následně transformuje do tvarohové konzistence. Je však velmi obtížné je okamžitě rozpoznat..
 2. Když se objeví menstruace, dojde k akutní nebo slabé bolesti v dolní části břicha, protože děloha brzy vyvede endometrium. V podstatě je tento jev doprovázen výskytem bolestivých pocitů, které se projevují v závislosti na vlastnostech organismu. Někdy je to spojeno s selháním hormonálního systému. Nejlepším řešením při sledování charakteristických příznaků je tedy kvalifikovaná pomoc odborníků..
 3. Na vnější vrstvě epidermis je možné pozorovat drobné vyrážky. Podobný příznak se označuje jako hormonální problémy před nástupem menstruace..
 4. Než se objeví první příznaky menstruace, objeví se bolesti zad. Za častý výskyt lze také považovat další procesy pozorované před menstruačním cyklem..
 5. Když začne menstruace, střeva se vyprázdní. Tato fáze odkazuje na nezbytnou reakci těla. V určitém časovém intervalu, krátce před menstruací, je tělo zbaveno přebytku. Bolest v kritických dnech je v zásadě spojena s nadměrným stresem střev. S pohybem střev však nepříjemné pocity ustupují..

Ve vzácných případech jsou přidružené příznaky nebo příznaky přičítány ostatním. Mezi nejčastější příznaky patří: dobrá chuť k jídlu, otoky končetin a obličeje. Některé ženy si stěžují na špatné zdraví, kterému se začalo říkat PMS.

Menarche u dívky

Nástup prvního krvavého výtoku u dívek se nazývá menarche. Toto je velmi vzrušující okamžik pro teenagery. Aby se zabránilo panice, maminky by měly svým dívkám říci hlavní body týkající se cyklu:

 • proč menstruovat;
 • jak zjistit, že brzy přijdou;
 • jak používat podložky;
 • proč si vést kalendář;
 • když se objeví další období.

Výtok obvykle začíná ve věku 11 až 13 let. Dívky s nadváhou mohou přijít dříve - ve věku 9 - 10 let. To je způsobeno skutečností, že v tukové tkáni se mužské hormony přeměňují na ženské hormony, které ovlivňují nástup menstruačního toku. Obézní dívky jsou v raném věku vystaveny riziku vysokých dávek estrogenu. A to zase může v budoucnu vyvolat hypertenzi, mrtvice a infarkty. Stává se, že menstruace nastane pozdě - v období od 14 do 16 let.

Předmenstruační syndrom

Muži odmítají věřit v přítomnost premenstruačního syndromu. Ženy však tvrdí, že nepohodlí je doprovází po celou dobu menstruace. Lékaři mají různé názory na přítomnost PMS, ale ženy říkají, že mohou detekovat přístup menstruace. Lékaři zabývající se předmenstruačními obdobími potvrzují jeho přítomnost. Kromě toho stále odhalují řadu těchto stavů..

Existují 3 hlavní typy PMS charakterizované specifickými příznaky:

 1. Narušený nervový a psychologický stav. Tento typ je spojován s emočním zhroucením, podrážděností, výskytem depresivních poruch, slzavostí a narušením morální stability. Když se objeví období žen, lze za častý příznak považovat přepracování a nervozitu šířící se do okolí. Příznaky, které se navzájem nahrazují, jsou normální a nezpůsobují žádné zdravotní problémy..
 2. Silný otok. Šíří se do mléčných žláz, končetin paží a nohou a břicha. Pozoruje se také slabost, která ovlivňuje další aktivity během dne..
 3. Tento typ je nejběžnější. Vyjadřuje se hlavně bolestmi hlavy, závratěmi a nevolností. Zástupkyně žen také zaznamenávají ztrátu síly, emoční stres. S nástupem menstruace se zvyšuje tendence k depresivním poruchám a oslabení těla.

Kromě charakteristických příznaků premenstruačního syndromu k tomu přispívají také důvody:

 • jíst nezdravé jídlo;
 • nedostatek vitamínů;
 • zvýšená hodnota prolaktinu v těle;
 • poruchy v endokrinním systému;
 • závazek ke konfliktním situacím;
 • stres;
 • oslabení hormonálních hladin;
 • špatná dědičnost;
 • nedostatečné množství určitých hormonů.

Pokud tento syndrom zasahuje osobu, která má být zapojena do nějakého důležitého podnikání, nebo má silné bolesti, je nutné navštívit lékařskou instituci. Pouze lékař vysvětlí situaci a možnost vzniku nebezpečných nemocí.

Společné znaky

Je docela obtížné zvýraznit seznam příznaků, které se objevují ve dnech cyklu a naznačují bezprostřední nástup menstruace, protože tělo každé ženy je velmi individuální. Níže je uveden seznam běžných známek toho, že se menstruace blíží..

Přibývání na váze

Přibližně 3–5 dní před zahájením MC začne ženské tělo zadržovat vodu k ředění krve. Během tohoto období se může tělesná hmotnost bezdůvodně zvýšit o 1,5-2 kg a také se sama normalizuje s nástupem výtoku.

Podrážděnost před menstruací

Jak bylo uvedeno výše, nadměrná nervozita je spojena s hormonální nerovnováhou. Vysoká hladina estrogenu je tedy doprovázena výskytem příznaků, jako je podrážděnost, popudlivost, agresivita a nadměrné vybíravosti k určitým věcem. Zvýšená produkce hormonu progesteronu je charakterizována výskytem ospalosti, deprese, únavy. S normalizací hormonálního pozadí tyto příznaky samy odezní bez léčby.

Akné

Pod vlivem progesteronu během premenstruační fáze aktivně produkují mazové žlázy kožní maz, který ucpává póry a vede k výskytu velkého množství akné. Oblíbeným místem pro lokalizaci vyrážek je pokožka brady, čela a nosu..

Vzhled krve před menstruací

V předvečer menstruace se děložní čípek připravuje na uvolnění krvavého výtoku a pod vlivem hormonů se může uvolnit malé množství hlenu s krví, které má hnědou barvu a rozmazaný charakter.

Bolest hlavy

Mnoho žen pociťuje v předvečer menstruace intenzivní bolesti hlavy, které pulzují a někdy připomínají migrénu. Důvodem je stejná hormonální nerovnováha, narušení rovnováhy vody a solí a změny krevního tlaku..

Časté močení

Před menstruací děloha bobtná a zvětšuje se, nedobrovolně tlačí na orgány močového systému. Močové cesty jsou velmi citlivé a na tlak reagují častým nutkáním na močení. Totéž platí pro střeva, zvýšené prokrvení pánevních orgánů během menstruace, doprovázené častými projevy defekace a močení.

Všechny výše uvedené příznaky se shromažďují pod jedním názvem - premenstruační syndrom. Tato diagnóza není patologie - je to extrémní limit normálního fungování ženského reprodukčního systému. Výjimkou je kritická forma PMS. Známky této patologie jsou silná bolest hlavy, doprovázená nárůstem krevního tlaku, ztrátou vědomí, dušností a strachem ze smrti, dyspepsií. Tato forma PMS vyžaduje naléhavé lékařské ošetření, protože ženy po těchto záchvatech mají panický strach z nástupu kritických dnů.

Formuláře PMS

Lékaři identifikují 4 formy PMS, které vyžadují lékařský dohled:

 • Neuropsychic;
 • Cefalgický;
 • Edematózní;
 • Kritický.

Léčba nepříjemných příznaků před menstruací

Po kontaktu s gynekologem lékař provede vyšetření a předepíše soubor diagnostických opatření. K léčbě PMS často stačí změnit obvyklý životní styl ženy:

 • správná výživa;
 • cvičit proveditelné sporty;
 • dostatečný příjem vody;
 • užívání vitamínových a minerálních komplexů;
 • psychologická podpora blízkých.

V obzvláště pokročilých situacích lze k eliminaci premenstruačního syndromu použít léky. Homeopatický lék Remens a Mastodinon se dobře osvědčily, které normalizují hormonální pozadí ženského těla, eliminují příznaky PMS a mají také mírný sedativní účinek..

Bolesti dolní části břicha

Typickým příkladem nástupu menstruace je silná bolest v podbřišku krátce před nástupem výtoku. Současně lze hrudní kosti dát bolestivé pocity. V některých případech je těžké tyto příznaky tolerovat..

Chcete-li zlepšit svoji pohodu, měli byste před cyklem snížit fyziologickou aktivitu. Ve většině případů toto doporučení pomáhá předcházet bolestivosti břicha a hrudníku..

Některé ženy pociťují silné bolesti, při nichž dochází k úpravám jejich obvyklého životního stylu. Pokud k takovému jevu dochází s charakteristickou pravidelností, je vhodné okamžitě se poradit s odborníkem. Lékař bude schopen určit příčinu bolesti na hrudi a zvolit vhodnou léčbu. Takové příznaky mohou být nebezpečné, protože předznamenávají nádory a infekční nemoci.

Jakého lékaře bych měl kontaktovat, pokud je bolest před menstruací

Bolest před menstruací je důvodem pro kontaktování zdravotnického zařízení, zejména pokud je příznak přerušovaný. První lékař, kterého musíte navštívit, je gynekolog. Na základě výsledků vyšetření, předložených stížností a obdržených analýz bude nutná konzultace s endokrinologem, neuropatologem, psychoterapeutem, protože bolesti břicha před menstruací jsou nejčastěji hormonálně závislé nebo neurogenní povahy. Během vyšetření může být pacient odeslán k osteopatovi, chirurgovi, gastroenterologovi, genetikovi.

Bolest na hrudi

Prsní žlázy, které získají přecitlivělost a nepohodlí při sebemenším dotyku, jsou často hlavním příznakem difuzní mastopatie. Charakteristickým rysem patologie lze považovat rychlé šíření tkáněmi umístěnými v hrudníku. Z tohoto důvodu se v nich objevují malé uzliny, ale na začátku cyklu zmizí. Nečinnost může změnit mírné onemocnění na závažnější. Monitorování příznaků onemocnění je nesmírně důležité, protože existuje pravděpodobnost, že se zbavíte následků v počáteční fázi mastopatie. Proto je nutné vyhledat pomoc u gynekologa..

Příznaky menstruace u žen

Jaké jsou příznaky před menstruací, první příznaky bezprostředního nástupu menstruace


Menstruační tok je v životě každé ženy. Pravidelný měsíční cyklus naznačuje normální fungování reprodukční funkce těla. Menstruace začíná u dívek ve věku od 11 do 15 let a pokračuje po celý život, až do menopauzy, končící během těhotenství a po určitou dobu během kojení. Dále se berou v úvahu hlavní příznaky a příznaky bezprostředního nástupu menstruace, hlavní příznaky před menstruací, jaké mohou být, jak odlišit PMS od známek těhotenství, které příznaky během menstruace jsou normou a které bolestivé příznaky menstruace lze považovat za patologické příznaky. Je velmi důležité, aby žena dokázala rozlišit mezi normálním výtokem před menstruací, zdravými příznaky nástupu menstruace a těmi příznaky, kdy je vaginální výtok známkou rozvoje patologie nebo jiných zdravotních problémů.

Složení výtoku a množství výtoku během menstruace, které by mělo být?

Výtok během menstruace je tmavě červený, mohou vypadat malé sraženiny a pokud je výtok během menstruace šarlatový, mohou být tyto příznaky známkou problému. To vše je buněčná vrstva endometria, kterou tělo připravuje pro plod, a pokud nedojde k oplodnění, je odstraněna z těla spolu s neoplodněným vejcem. Množství krvavého výtoku za den je přibližně 50 ml, ale může se lišit v důsledku individuálních rozdílů u žen a pohybuje se od 20 do 80 ml denně. Současně velmi bohatá menstruace nebo naopak velmi slabá může hovořit o jakékoli malátnosti těla. Takový výtok trvá 3 až 7 dní, obvykle na začátku hojnější, na konci výtoku je vzácný, ale může z něj vycházet více sraženin. Užitečný může být také článek, u kterého není vaginální výtok normální, normální..

Zpožděná období - menstruační porucha

Poruchy menstruačního cyklu se mohou vyskytovat po celý život. Například se stresem, na začátku užívání perorální antikoncepce, nachlazení, se ztrátou krve z rány, která vznikla jinde, ale vedla k vážné ztrátě krve v těle, a další. V takových případech bude normální cyklus obnoven za pár měsíců. Pokud se tak nestane, musíte se poradit s odborníkem, možná antikoncepční léky pro vás nejsou vhodné nebo v těle jsou onemocnění, která ovlivňují pravidelnost cyklu.

Větší pozornost je věnována zpoždění menstruace při úrazech, ke kterým došlo:

- u vchodu do pochvy, zúžení.

Může to být důsledek traumatu při pohlavním styku, odplavování, šoku, chirurgického potratu, při škrábání a poranění dělohy. S trvalými poraněními dělohy, například u milovníků tvrdého pohlavního styku, mohou nastat nemoci - eroze dělohy, mrtvice, krvácení z dělohy. Časté potraty mohou vést k neplodnosti a dalším onemocněním, proto je důležité najít nejlepší metodu antikoncepce a neustále se jí držet. V případě nechráněného kontaktu, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, je lepší okamžitě použít antikoncepční prostředky, ale tato metoda může být použita velmi zřídka.

Zvýšená tělesná teplota

Nejmenší změna tělesné teploty směrem nahoru je běžný proces před menstruací. Jeho hodnoty se však přidávají v závislosti na fázích menstruace. Meze jsou pozorovány během ovulace. Na konci cyklu se drží na 35 nebo 37 stupních. Důvodem zvýšení tělesné teploty je prasknutí folikulu a produkce progesteronu.

Pokud se tělesná teplota během měsíce nezměnila, znamená to porušení. Předzvěstí jsou problémy s porodem nebo neschopností otěhotnět.

Známky nástupu menstruace v týdnu

7-10 dní před začátkem plánovaného období si žena všimne významných změn v blahobytu. Obvykle se označují jako premenstruační syndrom (PMS). Gynekologové tvrdí, že ženy by normálně neměly pociťovat prudké zhoršení zdravotního stavu v období před MC. Praxe však svědčí o opaku, některé příznaky již mají folklorní význam. Pravděpodobně jste už slyšeli frázi: „Jaká je vaše nálada, jako když má dívka menstruaci?“ Asi týden před nástupem menstruace se ženská nálada mění rychlostí zvuku. Právě teď došlo k projevu silné lásky a najednou se objevila nenávist. Energický smích ustupuje pláči. Touha obejmout každého je nahrazena touhou všechny zabít.

Co by se mělo bát?

Následující příznaky by měly být důvodem k obavám:

 • prudké zhoršení zdraví;
 • bohatá a bolestivá období;
 • vzhled slizničních sekretů před menstruací potažených krví;
 • výskyt nových symptomů PMS, které se dříve neobjevily.

Není nic špatného, ​​pokud žena konzultuje problém s PMS u gynekologa. Pomůže to normalizovat její fyzický stav a předcházet řadě nemocí..

Důvody reakcí

Proč se příznaky PMS objevují před menstruací? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Dříve se předpokládalo, že příznaky byly způsobeny duševními a neurologickými chorobami. Nyní se ukázalo opak. Projev předmenstruačního syndromu přímo závisí na změně hormonálních hladin. Proto se příznaky určují současně (před další menstruací).

Je nemožné odpovědět na otázku, proč jsou některé ženy náchylné k PMS, zatímco jiné nemají tušení, o co jde. Byla provedena studie: pacientům se živým projevem premenstruačního syndromu byly podávány léky, které upravují hormonální pozadí. Ve stejné době měli někteří jedinci stále příznaky. To naznačuje, že příčina PMS spočívá jinde. Projevy jsou často spojeny s chorobami štítné žlázy, poruchami cirkadiánního rytmu, psychologickými chorobami.

Jak zjistit, kdy začíná vaše první menstruace

Spoluautorem tohoto článku byla MUDr. Laura Marusinec. Dr. Marusinets je pediatr z Wisconsinu, který je držitelem certifikátu. Vystudoval Medical College of Wisconsin School of Medicine v roce 1995.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 15. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

První období je vždy velmi vzrušující a dokonce děsivé! První menstruace naznačuje, že dospíváte a stáváte se ženou. A u každé dívky se to stane v jinou dobu. Neexistuje způsob, jak s jistotou vědět, kdy začne vaše první menstruace, ale existuje několik znaků, pomocí kterých můžete uhodnout, kdy vaše menstruace přichází..

Příznaky nástupu prvního období

Začátek menstruace pro každou dívku je důležitou událostí, na kterou se psychicky připravuje předem. Moderní adolescenti tento fyziologický proces dobře znají. Něčí matky o tom vyprávějí, někdo o tom čte na internetu, jiné slyší od svých přátel. Dívky mladší deseti let se na to obvykle samy začínají ptát svých matek, a to oprávněně. Koneckonců, milovaný se pokusí „srozumitelně“ vysvětlit svému dítěti, jak tento proces probíhá a jak se na něj připravit. Jedna otázka trápí všechny dívky, jak vědět, kdy začne první menstruace.

Před začátkem menstruace by o tom měla maminka mluvit se svou dcerou.

Co je to menstruační cyklus

Menstruační cyklus je periodické hormonální změny spojené s charakteristikami ženského těla. Díky němu je tělo připraveno na oplodnění. Délka tohoto období je u každého odlišná..

Ideální cyklus je 28 dní (měřeno od prvního dne jednoho období do začátku dalšího). Normálně to však může být od 21 do 35 dnů..

Cyklus každé ženy by měl být pravidelný, odchylky jsou povoleny pouze za tři dny. Lékaři proto doporučují, aby si ženy v kalendáři označily první den menstruace. Měli byste si uvědomit, že během prvního roku nemusí být menstruační cyklus konstantní. Intervaly mezi krvácením mohou být až dva nebo i více měsíců..

Délka měsíčního krvácení je obvykle od dvou do sedmi dnů. Během jedné menstruace ztrácí žena v průměru asi 40 ml krve, některé až 80 ml. Cyklus menstruace začíná v dospívání a pokračuje, dokud žena nedosáhne menopauzy.

Krvácení obvykle není v první menstruaci příliš intenzivní.

Jaké jsou hlavní příznaky bezprostředního nástupu menstruace

Příznaky blížící se menstruace u dívek jsou patrné i rok před nástupem krvácení. Známky blížící se menstruace u dívek jsou uvedeny v následující tabulce.

Asi několik let před začátkem menstruace.Za pár měsíců.Známky, které se objevují týden nebo několik dní před událostí.
Zvětšení prsou (otoky).Průhledný, bílý nebo nažloutlý výtok na kalhotkách, bez zápachu. Pokud se objeví výtok jiné barvy nebo s nepříjemným zápachem, je nutné se poradit s gynekologem.Plačtivost.
Vzhled vlasů na intimních místech.Apatie.
Prodloužení kyčle.Změny nálady.
U některých dívek se na pokožce obličeje objeví akné.Bolesti hlavy.
Agrese.
Bolest v podbřišku.

Příznaky PMS u dospívajících jsou stejné jako u dospělé ženy. Dívky však tyto příznaky vnímají živěji a emotivněji..

Co se stane s vaječníky před menstruací

Puberta nastává po produkci luteinizačního hormonu a folikuly stimulujícího hormonu v hypotalamu a hypofýze. Díky nim začíná tvorba estrogenů ve vaječnících. Současně dochází k významným změnám v reprodukčním systému. Dochází k zrání a ovulaci oocytů a vyvíjí se endometrium. To vede ke vzniku možnosti početí. Kvantitativní obsah hormonů, který je vlastní menstruačním cyklům, se začíná měnit.

Poprvé může dojít k bolesti vaječníků

Navíc, jak během menstruace, tak během nich si vaječníky mohou připomínat neobvyklé pocity. V těchto časových obdobích se mohou objevit bolestivé pocity přitahující povahy. Neměly by však být příliš výrazné a trvanlivé. V opačném případě, když je bolest poměrně silná, je nutné se poradit s gynekologem, protože mohou naznačovat patologii.

Pokud nedošlo k početí, dojde k menstruaci. Dochází k degradaci vajíčka, které se rozpadá. Jedna z jeho částí se nazývá corpus luteum, ve kterém se produkuje progesteron. Tato látka je nezbytná pro další cyklus. Pokud tento hormon není dostatečně produkován, dochází k částečnému oddělení endometria. To vede k nepohodlí v dolní části břicha týden před očekávanou událostí. Tato okolnost pomáhá zjistit, kdy začne dívčí období. Kromě toho se musíte naučit „slyšet“ své tělo.

Kdy začíná první období

První menstruace u dívek obvykle probíhá ve věku 12-13 let. Kvůli fyziologickým charakteristikám však tento okamžik může přijít dříve i později. Norma pro jejich začátek je 10-16 let. V jiném případě se doporučuje navštívit gynekologa.

Kdy začíná vaše menstruace, záleží na genetice

Nástup menstruace je ovlivněn řadou faktorů, včetně:

 • fyzický vývoj;
 • přenesené patologie;
 • dědičný faktor;
 • ubytování;
 • výživa.

Existují dívky, které ve svém fyzickém vývoji jsou mnohem před svými vrstevníky. V tomto případě může menstruace začít před plánovaným termínem, což je normální situace. Genetika také hraje velkou roli.

Pokud matka a další ženy v rodině začaly menstruovat ve věku 16 let, je vysoce pravděpodobné, že dcera začne krvácet i v tomto věku..

Co ovlivňuje nástup menstruace

Jak již bylo uvedeno, menstruace dívek se vyskytuje ve věku od 10 do 16 let. Na jeho vzhled má vliv mnoho faktorů. V případě nesprávného životního stylu může menstruace začít buď dříve, nebo mnohem později, než je termín..

Dívky by měly mít ve stravě hodně vitaminu D.

S hormonálními poruchami, podvýživou, nadváhou nebo neustálými výkyvy (obezita, pak dramatický úbytek hmotnosti) může mít dívka časnou menstruaci. Vitamin D má pro tělo adolescenta velký význam. S jeho nedostatkem začínají dívky často menstruovat před dosažením věku 9 let..

Dospívající, kteří trpí infekčními chorobami, se často potýkají s poruchami vaječníků i endometria. V tomto případě může menstruace začít později. Tento problém mohou ovlivnit další faktory, například:

 • vyčerpávající diety (nalačno);
 • neustálý stres;
 • tvrdé, vyčerpávající cvičení;
 • vysoká nebo nízká tělesná hmotnost;
 • nepříznivá ekologie.

U krátkých a příliš hubených dívek často dochází ke krvácení později. Při nízké hmotnosti nemá dívčí tělo dostatek tukové tkáně a estrogen (pohlavní hormon) přestává být produkován v dostatečném množství.

Velmi hubené dívky mohou mít problémy s menstruací.

Jaké je první období?

První krvácení pro dívku je velmi obtížná situace. Nepříjemné, neobvyklé pocity a potřeba měnit podložku několikrát denně trápí teenagera. V období od prvního do třetího dne dochází k nejzávažnějšímu krvácení, které má specifický zápach. Během tohoto období byste neměli zapomínat na osobní hygienu, a to nejen kvůli „aroma“, ale také proto, že může vést k zánětu urogenitálního systému.

Od třetího do čtvrtého dne množství uvolněné krve klesá, bolest zmizí a dívka se začne cítit mnohem lépe. V tomto ohledu je nutné se naučit, jak určit, kdy nastane první den menstruace..

Kdy navštívit lékaře

Když se objeví první „kritické dny“, není nutné pravidelně konzultovat gynekologa. První návštěva tohoto lékaře je obvykle ve věku 15 let. Pokud má dívka časnou sexuální zkušenost, pak by návštěvy gynekologie měly být pravidelné.

Známky první menstruace najdete v tomto videu:

Při návštěvě lékaře byste měli sledovat následující příznaky:

 • nepříjemný zápach výtoku, svědění;
 • silné krvácení;
 • doba menstruace je jeden nebo více než sedm dní;
 • přestávky mezi obdobími v prvním roce po dobu delší než tři měsíce;
 • nepravidelný menstruační cyklus;
 • přítomnost velkých, jako jsou hrozny, krevní sraženiny.

Pokud menstruace nezačne ve věku 15 - 16 let, měli byste kontaktovat svého gynekologa a učinit možná opatření pro jejich nástup.

Jaké příznaky naznačují přístup menstruace

Menstruační cyklus má určitá období - v každém z nich je pozorován projev typických příznaků. Cyklus začíná tvorbou folikulu - první den, kdy přichází menstruace. Vajíčko se uvolní z folikulu po 11-14 dnech - tato fáze se nazývá ovulační.

Od nástupu ovulace do nástupu menstruace trvá luteální fáze - zrání žlutého tělíska. S menstruací se žluté tělísko oddělí a folikul začne znovu zrát.

Příznaky ovulace

Nejvýraznější příznaky před menstruací se začínají objevovat v ovulační fázi. Několik dní jsou pozorovány následující:

 • Zvýšená chuť k jídlu;
 • Náhlé výkyvy nálady;
 • Podrážděnost;
 • Nespavost nebo ospalost;
 • Chuť na sladké;
 • Zimnice.

Během období uvolňování vajíček se aktivuje uvolňování hormonů, proto je psycho-emocionální stav ženy nestabilní. Předzvěstí menstruace se projevuje také zvýšenou bázlivostí, lehkým spánkem a nočními můrami. Ženy během menstruace a před ní pociťují úzkost, nebezpečí představuje působení estrogenů vylučovaných ve velkém množství.

Příznaky PMS

Předmenstruační syndrom se nepovažuje za odchylku, ale v medicíně za klinický jev. PMS začíná, když ovulace končí, a trvá až do začátku menstruace.

Známky PMS před menstruací jsou:

 • Bolest, tahání bolesti v podbřišku;
 • Brnění a tahání bolesti v dolní části zad;
 • Zvýšená chuť k jídlu - záchvaty hladu mohou dokonce probudit ženu uprostřed noci;
 • Citlivost, podrážděnost;
 • Nárůst teploty až na 37 ° C;
 • Zvýšená únava, ospalost.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat prsou. Týden před menstruací jsou prsa citlivá a bolestivá. Nosit podprsenku je nepohodlné a malé. Hrudník se může zvětšovat a při mírném tlaku vydávat bolestivé pocity.

Běžné příznaky

Tyto příznaky mohou začít dlouho před menstruací. Jelikož chápou, že menstruace brzy začne, hlavně výtokem, nejprve prozkoumejte těsnění.

Když se blíží menstruace, výtok se stává bílý, někdy hnědý se slabou kyselou vůní. Stávají se o něco hojnější než obvykle, mají tvarohovou konzistenci..

Pokud je hojný bílý a hnědý výtok, je pociťováno svědění nebo pálení - nejde o příznaky nástupu menstruace, ale o příznak poruchy mikroflóry. Když si toho všimnete, musíte okamžitě jít ke gynekologovi a udělat si nátěr na kandidózu.

Běžnými příznaky menstruace jsou také únava, letargie, mírná nevolnost a závratě. Často se projevují pocity strachu, úzkosti, emoční stav je velmi nestabilní.

Protože první proces po uvolnění vajíčka začíná uvolňování hormonů, je třeba hledat hlavní příznaky před menstruací v náladě, pocitu hladu nebo sytosti, schopnosti pracovat.

Během týdne

7-11 dní před nástupem menstruace se dívka unaví rychleji než obvykle, stěžuje si na nesoudržnost a ospalost. Mnoho lidí začíná věřit, že jim nikdo nerozumí, trápí se, rozruší a rychle se podráždí kvůli maličkostem..

Přístup menstruace je zaznamenán zvýšeným pocením, pocitem tepla, rychle se měnící v zimnici. Prsa začínají bobtnat a svatozáře kolem bradavek se stávají citlivými i na spodní prádlo - tření může způsobit brnění, husí kůži, bolavou bolest.

Jak zjistit, kdy začíná menstruace:

 • Cítit prsa, tlačit na oblast svatozáří;
 • Sledování barvy a množství výboje;
 • Sledoval výbuchy podráždění a strachu.

Jakmile se tyto příznaky začnou objevovat, můžete počkat na menstruaci za 7-9 dní..

Po tři dny

Za tak krátkou dobu mohou být známky blížící se menstruace intenzivnější a mohou být nahrazeny jinými. Toto období je považováno za krizové období - premenstruační syndrom se zhoršuje a dosahuje svého vrcholu.

Některé ženy, tři dny před menstruací, pociťují silný strach o svůj život a bezpečnost až po paranoiu - to je práce hormonálního pozadí, které poskytuje tělu plnou přípravu na těhotenství a ochranu plodu.

Noční můry jsou známkou menstruace za tři dny - ženy si stěžují na lehký spánek a náhlé probuzení ve studeném potu. Častým společníkem krizového období je migréna, zejména ráno..

Jak zjistit, že před menstruací zbývají 3–5 dní:

 • Migréna, častý vysoký krevní tlak;
 • Zvýšený pocit strachu, úzkosti;
 • Zvýraznění šedé, bílé;
 • Možná tělesná teplota v rozmezí 37-37,5 ° C.

U dívky je menstruace doprovázena drobnými vyrážkami na kůži obličeje. Nejčastěji - na tvářích a čele, ve stejné oblasti se mastná pokožka zvyšuje. Všechny tyto příznaky se objevují, když je menstruace zapnutá..

Denně

Den před příchodem menstruace dívka pociťuje bolest v dolní části břicha a dolní části zad. Při protahování můžete cítit štípání a brnění a dech. Výtok těsně předtím, než se menstruace stane hojnější, získává tmavší barvu než dříve.

U mladých dívek může začít svědění v místě kožních vyrážek, výrazně se zvyšuje i pocení. Dívky si všimly tepla ve tvářích, uších. Nervozita začíná mizet, projevuje se letargie, únava, touha po sladkosti.

Nástup menstruace

První známky menstruace jsou poznamenány nevolností a charakteristickým výtokem. Období na podložce v prvních dvou až třech hodinách jsou hnědá, pak červená, krvavá. Výtoky jsou doprovázeny bolestmi břicha, některé zaznamenávají současné trávicí potíže.

Žena je okamžitě přemožena slabostí, únavou, i když menstruace začíná ráno. Chuť k jídlu zmizí, tělesná teplota mírně stoupne. Mnoho lidí uvádí nepohodlí, záškuby vnitřních kyčelních svalů a šikmé břišní svaly.

Určení dnů před menstruací

Známky před menstruací také klamou: kvůli obecné únavě, nedostatku spánku nebo nepravidelné výživě mají dívky podobné příznaky, ale menstruace právě skončila nebo nepřichází.

Chcete-li zjistit, kolik času zbývá do začátku menstruace, můžete použít test v lékárně. 11-14 dní po zahájení poslední menstruace si v lékárně kupte ovulační test. Doporučuje se koupit několik a začít sledovat od 11. dne.

Provedením testu podle pokynů můžete určit, ve které dny cyklu dojde k ovulaci. Ode dne, kdy byl ovulační test pozitivní, stačí počítat dva týdny - během tohoto období by měla přijít menstruace.

Vzhledem k tomu, že příprava na menstruaci v těle ženy závisí na mnoha faktorech, nebojte se, pokud se vaše menstruace zpozdí o 3-5 dní. Analyzujte události ve vašem životě během posledního cyklu. Zpoždění menstruace je plně oprávněné a bezpečné, pokud v tuto chvíli došlo k:

 • Vážné otřesy, stres;
 • Půst nebo tvrdá dieta;
 • Nedostatek spánku;
 • Prudká změna klimatu (například výlet do teplého střediska v zimě a zpět);
 • Začátek nové sezóny je hranicí podzimu a zimy, zimy a jara atd..

Jak se zbavit PMS

Sami nemůžeme regulovat hormonální procesy před menstruací - jsou přirozené a měly by se objevit. Ale abyste zmírnili příznaky, které se během měsíce mění, můžete.

Chcete-li uklidnit a zmírnit podrážděnost, můžete se vykoupat s éterickými oleji z jedle, sibiřské borovice nebo levandule. Přidejte 5-6 kapek do lázně s vodou.

Aromaterapie je užitečná - k fumigaci standardní místnosti 9-15 m2 budete potřebovat 15 kapek éterických olejů z pomeranče, bergamotu, ylang-ylang. Sladké pachy, jako je vanilka, mohou přispívat k nevolnosti, a proto se nedoporučují.

Pokud nemůžete překonat pocit strachu, obsedantní myšlenky vám nedovolí usnout, je lepší omezit se na zbytečné východy z domu a nepřistupovat k nebezpečným domácím spotřebičům.

Jak zmírnit bolestivý syndrom

Časté větrání místnosti je užitečné, zejména před spaním. Hodinu před spaním můžete vypít sklenici teplého mléka s lžičkou medu nebo horkého heřmánkového čaje.

Pokuste se zmírnit bolestivé syndromy menstruace minimální sadou léků. Místo pilulek mohou pomoci bylinné obklady aplikované na dolní část zad. Na spodní část břicha se aplikuje obklad namočený v teplém vývaru heřmánku z farmacie.

Během menstruace se nemůžete dlouho koupat. Ve vodě můžete zůstat maximálně deset minut, protože pohlavní orgány jsou během menstruace velmi zranitelné. Do koupelny můžete přidat odvar z heřmánku, matky a nevlastní matky, trochu si lehnout a relaxovat.

Ženy, které mají benigní nádor na reprodukčních orgánech, se často ptají, jaké fyzioterapeutické postupy jsou kontraindikovány pro myom dělohy a co pomůže zbavit se této nemoci.