Jak pochopit, že spirála spadla

Antikoncepci byla vždy věnována zvláštní pozornost. Některé metody ochrany před nechtěným těhotenstvím byly nahrazeny jinými, mnoho metod se zlepšilo.

Dnes je instalace nitroděložního tělíska velmi populární. Stejně jako jiné metody má výhody i nevýhody..

Jak funguje spirála?

Spirála brání oplodněnému vajíčku fixovat se na výstelku dělohy, v důsledku čehož nedojde k otěhotnění. Kromě toho má IUD další vlastnost. Částice mědi produkují uvnitř těla toxické prostředí (ionty mědi, enzymy a velké množství bílých krvinek), které má spermicidní vlastnosti a má nepříznivý účinek na spermie..

Moderní nitroděložní tělíska jsou vyráběna takovým způsobem, že tělo má komplexní účinek. Objevuje se dvojitá ochrana, která je dnes považována za jednu z nejspolehlivějších.

Kvalitní cívku lze instalovat po dobu pěti až sedmi let. Měli byste však pravidelně navštěvovat specialisty k vyšetření.

Může spirála spadnout?

Navzdory všem výhodám používání nitroděložního tělíska je třeba si uvědomit nevýhody. Abyste se vyhnuli problémům, měli byste být opatrní ohledně svých pocitů, zejména bezprostředně po instalaci IUD odborníkem.

V žádném případě byste si neměli nitroděložní tělísko instalovat sami. Pouze odborník to může udělat správně..

Návštěva gynekologa by se neměla odkládat, pokud začnete pociťovat nepohodlí a bolest ve vaginální oblasti a výhřez nitroděložního tělíska doprovází výtok.

Proč nitroděložní spirála vypadne? Příčiny

Spirála může vypadnout nedobrovolně. Skutečnost, že ztráta není vždy bolestivá, a zpravidla nepoškozuje tělo. V tomto okamžiku však žena není chráněna před neplánovaným těhotenstvím..

Ke ztrátě nejčastěji dochází během několika hodin po instalaci antikoncepce. Existují však chvíle, kdy IUD vypadne několik měsíců po zavedení. Někdy může být ztráta spirály neviditelná a nezpůsobí ženě nepohodlí..

Existuje několik důvodů pro zhroucení spirály. Nejběžnější jsou:

nesprávná instalace odborníkem;
deformace děložního čípku;
výběr velikosti a typu nitroděložního tělíska, který neodpovídá individuálním charakteristikám organismu;
velká fyzická aktivita.

Jak víte, že spirála vypadává? Znamení

Sama žena může zkontrolovat, zda je antikoncepce zavedena nebo ne. Mnoho žen si říká: jak tápat antény ze spirály? Chcete-li to provést, musíte nezávisle prozkoumat vagínu. Při zkoumání je nutné věnovat pozornost délce a umístění vláken. Pokud se něco změnilo, neváhejte se domluvit s odborníkem. Změna délky antény může také znamenat posunutí nitroděložního tělíska. V tomto případě je jeho antikoncepční účinek minimalizován. S největší pravděpodobností vám kromě lékařského vyšetření bude přiděleno ultrazvukové vyšetření. Následující příznaky jsou tedy důvodem k obavám:

ze spirály nemůžete antény cítit, nebo se zkracují / prodlužují
umístění vláken (antén) se změnilo;
mít bolestivé pocity během pohlavního styku;
bolestivé pocity jsou pozorovány během menstruace.

Příznaky prolapsu nitroděložního tělíska

Pokud se v těle začaly objevovat změny, je nutné naléhavě konzultovat s lékařem. Příznaky prolapsu IUD mohou být:

silná menstruace, změna trvání cyklu;
příznaky podobné chřipce;
horečka nebo zimnice;
vaginální výtok;
krvácení uprostřed cyklu;
přetrvávající bolest hlavy.

Tyto příznaky jsou alarmujícím signálem, že se v těle něco pokazilo..

Co dělat, když vypadne spirála?

Pokud se některý z těchto příznaků nebo známek objeví, měli byste se neprodleně poradit s odborníkem. Vzhledem k tomu, že odpovědí na otázku je, zda nitroděložní tělísko vypadlo nebo ne, může pouze lékař.

IUD je jednou z nejmodernějších a nejspolehlivějších metod prevence neplánovaného těhotenství. Pokud zvládnete všechny jemnosti jeho aplikace, nemůžete přemýšlet o alternativních metodách..

o spirále

Narazil jsem zde na poznámku o potřebě dát spirálu, ale také ji musím dát, tak jsem se rozhodl přijít na to, co je co

Pros námořnictva

Za prvé, když mluvíme o výhodách nitroděložní antikoncepce, je třeba poznamenat její vysokou účinnost a spolehlivost, která se blíží 100%.

V tomto případě začne nitroděložní tělísko (nitroděložní tělísko) působit okamžitě po zavedení, díky čemuž žena nemusí používat další antikoncepci, a schopnost počat a porodit dítě se obnoví téměř okamžitě po odstranění nitroděložního tělíska.

Další výhodou IUD je dlouhodobá antikoncepce, která se pohybuje od jednoho do šesti let. Je třeba poznamenat, že nitroděložní tělísko (nitroděložní tělísko) se instaluje jednou po celou dobu používání a nejčastěji se neodstraňuje podle data exspirace, ale podle skutečnosti, že žena již nepotřebuje ochranu před těhotenstvím a chce mít dítě.

Mezi výhody nitroděložního tělíska patří skutečnost, že nová generace nitroděložních kontraceptiv je navržena tak, aby je žena necítila a neměla žádný vliv na pohlavní styk. Jedná se tedy o jeden z nejvhodnějších prostředků, který navíc nevyžaduje žádnou akci (například hormonální pilulky). Jediná věc, kterou byste si měli pamatovat, je nutnost pravidelných kontrol u gynekologa (alespoň jednou za šest měsíců).

Moderní nitroděložní tělíska, která obsahují progestin, mohou mít také pozitivní účinek na ženské tělo jako celek. Například například významně snižují menstruační bolesti, zabraňují rozvoji zánětlivých onemocnění pánevních orgánů (pouze nitroděložní progestin). Na rozdíl od hormonální antikoncepce neovlivňují činnost hormonálního systému, což znamená, že nepřispívají ke změnám krevního tlaku a metabolismu. Takový problém, jako je přírůstek hmotnosti, který znepokojuje některé ženy užívající pilulky estrogen-progestin, je pro spirálu také irelevantní..

Nevýhody námořnictva

Nyní se podívejme na nevýhody nitroděložní antikoncepce. Medicína se snaží je co nejvíce eliminovat a do dnešního dne již dosáhla hodně, ale stále existují některé negativní momenty, o kterých by žena měla vědět.

, jedná se o nedostatečnou ochranu před pohlavně přenosnými chorobami. Spirála jako hlavní metoda antikoncepce tedy znamená, že žena má jednoho stálého partnera..

Navíc s infekčním onemocněním může nitroděložní tělísko (nitroděložní tělísko) situaci zhoršit, což je také třeba mít na paměti..

Další nevýhodou spirály je možné prodloužení doby menstruace a jejich hojnosti. Tento jev je spojen s drobnými poraněními sliznice dělohy, která jsou způsobena cizím předmětem. Podobná nevýhoda je charakteristická pouze pro léky, které neobsahují progesteron, protože tento má neutralizační účinek, ale současně syntetický hormon, který snižuje množství sekretů, prodlužuje samotnou dobu menstruace.

V případě, že to ženě způsobí spoustu nepříjemností, musíte kontaktovat gynekologa. Vybírá speciální léky, které eliminují nepříjemné příznaky. Pokud se situace nezmění, je vhodné spirálu odstranit.

Asi před deseti lety lékaři varovali ženy, že nitroděložní tělísko (nitroděložní tělísko) může v některých případech vypadnout z děložní dutiny a způsobit tak intermenstruační krvácení nebo bolest. Nové vylepšené prostředky jsou vytvářeny takovým způsobem, aby se tomu zabránilo, ale přesto se to může stát asi% žen..

Spirála vypadává zpravidla v prvních měsících jejího používání a je pravděpodobnější u mladých nulipárních dívek. Navíc to může naznačovat rozevření děložního šíje nebo změny, ke kterým došlo v děloze od zavedení nitroděložního tělíska..

Ve všech těchto případech doporučují gynekologové našeho lékařského centra „Euromedprestige“ ultrazvukové vyšetření k určení polohy a stavu vnitřních orgánů. Určitě byste se měli poradit s lékařem v následujících případech:

 • Přestali jste cítit antény spirály (pokud jste je dříve cítili);
 • antény, podle vašich pocitů, se prodloužily;
 • Cítíte okamžitou přítomnost spirály;
 • Cítili jste, že spirála vypadla

Pamatujte, že pouze pomocí kvalifikovaného lékařského zásahu lze cívku odstranit a lze zaručit nepřítomnost infekčních zánětlivých procesů..

Nejnegativnějším vedlejším účinkem spirály je podle lékařů mírné zvýšení rizika infekčních onemocnění. Samotný tento faktor samozřejmě nestačí, ale spolu s dalšími nepříznivými parametry nitroděložního tělíska může přispět k rozvoji salpingitidy, cervicitidy a mnoha dalších zánětlivých onemocnění..

 • ženy, které již měly zánětlivá onemocnění vnitřních pohlavních orgánů;
 • ženy náchylné na kandidózu (drozd) nebo jiné infekční nemoci pohlavních orgánů, zejména způsobené chlamydiemi atd.
 • mladé nerodící ženy, zejména ženy mladší 25 let;
 • ženy, které mají několik partnerů nebo jednoho partnera - nositele infekce;
 • ženy, které nedodržují hygienická pravidla

Přítomnost jakékoli infekce, která způsobuje zánětlivý proces, lze určit samostatně, a to s vědomím některých příznaků. Měli byste tedy věnovat zvláštní pozornost špinění, výtoku s nepříjemným zápachem, bolesti zad, bolesti při pohlavním styku nebo močení, horečce.

Ve všech těchto případech je vhodné okamžitě se poradit s gynekologem, protože čím dříve bude léčba zahájena, tím rychlejší a účinnější bude. V případě infekčního onemocnění není nutné nitroděložní tělísko odstraňovat - zpravidla je dostatečný průběh antibiotik. Tento okamžik však zůstává na rozhodnutí lékaře..

Je také důležité si uvědomit, že když je nitroděložní tělísko odmítnuto, antikoncepční účinek zcela chybí, takže buďte opatrní ohledně svých pocitů spojených se spirálou. Jak poznamenávají naši lékaři, v takových případech je lepší se pojistit a předem se poradit s gynekologem, aniž byste čekali na nepříjemné příznaky a následky..

Pokud jde o hormonální pilulky, existují absolutní a relativní kontraindikace nitroděložního tělíska - nitroděložní antikoncepce..

První znamená úplnou nemožnost použití spirály, druhá nezakazuje, ale varuje. Při výběru antikoncepce je třeba vzít v úvahu všechny tyto body, pokud chcete získat nejspolehlivější a nejbezpečnější ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Absolutní kontraindikace pro nitroděložní antikoncepci:

 • infekční zánětlivá onemocnění vnitřních a vnějších pohlavních orgánů (například salpingitida), a to jak v akutním, tak v chronickém stadiu (IUD byste neměli instalovat bezprostředně po vyléčení nemoci - musí uplynout určitá doba, aby nedošlo k relapsům) ;
 • děložní krvácení neznámého původu;
 • malformace dělohy nebo její nedostatečný vývoj (antikoncepce nezůstane v děložní dutině);
 • potvrzené nebo podezřelé maligní pohlavní choroby;
 • fibroidy nebo polypy dělohy (instalace spirály je možná až po jejich odstranění);
 • pokud jste alergičtí na měď, budete muset přestat používat nitroděložní antikoncepci obsahující měď;
 • pokud existuje i sebemenší možnost, že jste již těhotná, nitroděložní tělísko není v žádném případě nainstalováno, dokud nebude zcela potvrzen opak;
 • dospívání je také lékaři považováno za absolutní kontraindikaci pro nitroděložní antikoncepci, protože vnitřní orgány se během tohoto období ještě plně nevytvořily

Relativní kontraindikace pro nitroděložní antikoncepci:

 • mimoděložní těhotenství (to nebylo 100% prokázáno, ale za určitých okolností může mimoděložní těhotenství vyvolat nitroděložní antikoncepce);
 • endometrióza v minulosti nebo její chronický průběh;
 • různé menstruační nepravidelnosti (oligomenorea, menoragie atd.)
 • závažná onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • pohlavně přenosné nemoci nevyléčené až do konce (před instalací spirály je nutné dokončit léčbu pohlavně přenosných chorob a zajistit, aby nedošlo k relapsům);
 • špatná srážlivost krve (nebo koagulopatie);
 • žádná historie těhotenství;
 • příliš malá nebo zjizvená děloha;
 • dlouhodobá léčba protizánětlivými nebo antikoagulačními léky, pokračující v tuto chvíli;
 • vysoké riziko pohlavně přenosných chorob a AIDS (s více partnery, promiskuitní sex atd.)

Ve všech těchto situacích stojí za to pečlivě zvážit vhodnost nitroděložní antikoncepce..

Intrauterinní tělíska (IUD) neovlivňují laktaci ani zdraví dítěte a jsou obzvláště přijatelná během laktace kvůli své vysoké účinnosti. V případě porodu bez komplikací a absence kontraindikací lze nitroděložní tělísko podat ihned po porodu a v období po porodu. Optimální doba injekce je 6 týdnů po porodu, což snižuje počet vyloučení (prolapsu) nitroděložního tělíska. Kojící ženy po vložení pociťují méně bolesti a mají méně nežádoucích účinků (např. Krvácení, bolest). Pokud je přítomna nebo existuje podezření na infekci, mělo by být zavedení nitroděložního tělíska odloženo, dokud se nezhojí.

Instalace nitroděložních tělísek po císařském řezu je také možná, pokud operace proběhla bez komplikací a je vyloučena možnost infekce.

U žen po císařském řezu doporučují naši gynekologové, aby před použitím nitroděložního tělíska bylo nutné provést rentgenové vyšetření dělohy a ujistit se, že je šev dobře zahojen. V tomto případě je vhodné počkat 2–3 měsíce po porodu, aby se tělo konečně vzpamatovalo.

Důležité tipy týkající se nitroděložního tělíska

1. Některé ženy hlásí významnou bolest nebo nevolnost bezprostředně po zavedení nitroděložního tělíska, proto je vhodné přijít na kliniku s manželem, partnerem nebo přítelem, aby vás doprovodili domů.

2. Po zavedení zkontrolujte polohu vláken nitroděložního tělíska. Před opuštěním ordinace se naučte, jak určit délku nití (obvykle nitě vyčnívají 2 cm od vnější osy děložního čípku). Pokud je palpace nitroděložních tělísek nemožná nebo cítíte plastickou část nitroděložního tělíska, pravděpodobnost těhotenství se zvyšuje, a proto musíte před použitím k lékaři použít další antikoncepci. Vlákna by měla být častěji kontrolována během prvních měsíců po zavedení nitroděložního tělíska.

3. Uvědomte si možnost infekce a rozvoj zánětlivých procesů. Pokud máte horečku, bolesti v podbřišku, neobvyklý vaginální výtok, ihned navštivte svého lékaře. Nejzávažnějšími komplikacemi jsou zánětlivá onemocnění vnitřních pohlavních orgánů, která často vedou k neplodnosti, chronické bolesti pánve atd..

4. Dávejte pozor na menstruační nepravidelnosti a menstruační změny. Pokud se menstruace opozdí, navštivte svého lékaře. Při používání nitroděložní antikoncepce jsou nejčastějšími příznaky: zvýšené menstruační krvácení a bolest, krvavé nebo hojné výtoky z pochvy.

5. Pamatujte, že můžete kdykoli navštívit svého lékaře a nechat si nitroděložní tělísko vyjmout. Mírné zvýšení intenzity menstruačního krvácení je pro tuto metodu antikoncepce zcela typické, zejména během prvních 2–3 cyklů.

6. Neupouštějte se k vlastnímu odstranění nitroděložního tělíska. Odstranění nitroděložního tělíska by měl provádět lékař v klinickém prostředí.

7. Naučte se a věnujte pozornost varovným signálům.

Co dělat, když je nitroděložní tělísko přemístěno? Jak zjistit, zda se nitroděložní tělísko pohlo? Antény spirály jsou cítit

Vyloučení a těhotenství

S přemístěním nitroděložního tělíska se zvyšuje riziko nechtěného těhotenství

Pokud nitroděložní tělísko vypadne nebo je přemístěno, zvyšuje se riziko nechtěného těhotenství.

Pokud cívka během těhotenství zůstane v děloze, může to vést ke zdravotním problémům matky i jejího dítěte. Zvýší se zejména riziko potratu a mimoděložního těhotenství.

Mimoděložní těhotenství je stav, kdy se oplodněné vajíčko začíná vyvíjet mimo dělohu. K tomu obvykle dochází ve vejcovodech.

Mimoděložní těhotenství je lékařská pohotovost.

Vzhledem ke zvýšenému riziku bude lékař věnovat zvláštní pozornost ženě, která otěhotní se spirálou v děloze.

Vypuzení nitroděložního tělíska je spontánní vypuzení nitroděložního tělíska z děložní dutiny. Podobná komplikace je častěji pozorována u mladých nulipálních žen nebo starších žen. Může se také objevit po zvýšení počtu těhotenství (včetně těch, která vedou k potratu), je pravděpodobnost vysazení nebo ztráty antikoncepce významně snížena.

K pohybu spirály zpravidla dochází v prvních několika hodinách po zavedení, a proto je na konci procedury racionální podstoupit ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů v podélném směru. Pokud je lék nalezen v krku nebo je antikoncepce nalezena fragmentárně, v dutině nebo krku je zaznamenáno vyhoštění a objeví se vážná šance.

Výhody specifické pro nitroděložní tělísko v děložní dutině:

 • vysoká účinnost antikoncepce - více než 98%;
 • akce od okamžiku založení;
 • rychlé obnovení plodnosti po odstranění;
 • neovlivňuje pohlavní styk;
 • nemá vliv na kojení;
 • vhodné pro ženy, které nemohou užívat hormonální léky;
 • doba působení: od 2 do 10 let;
 • relativně nízké náklady;
 • není třeba denní monitorování.

Nevýhody charakteristické pro nitroděložní tělíska:

 • postup pro zavedení a vyjmutí provádí pouze lékař;
 • neexistuje ochrana proti genitálním infekcím;
 • zvýšení množství výtoku a stupně bolesti během menstruace během prvních 2-3 měsíců po instalaci nitroděložního tělíska;
 • nedoporučuje se mladým nulipárkám;
 • riziko zánětlivých onemocnění se zvyšuje s krk zůstává otevřený;
 • poškození a vyčerpání endometria, které negativně ovlivňuje následné těhotenství;
 • možnost vyloučení nitroděložního tělíska;
 • nedoporučuje se pro ženy s prodlouženou / bolestivou menstruací;
 • před zavedením je vyžadováno vyšetření gynekologa a testy na přítomnost genitálních infekcí.

Příznaky částečného vyloučení antikoncepce jsou:

 • silné křečové bolesti v suprapubické zóně, které nejsou zmírněny analgetiky a antispazmodiky;
 • atypický vaginální výtok;
 • krvácení a bolestivost během a po intimním styku;
 • krvácení mezi menstruačními cykly;
 • pocit léku na fyziologické úrovni v cervikální nebo vaginální oblasti;
 • zvětšení viditelné délky nitroděložních tělísek.

Indikátor absolutního vyloučení je:

 • neproveditelné vidět a prohmatat nitky nitroděložního tělíska;
 • při použití standardních technik pro zkoumání genitálií nenajdete spirálu. Nízká pravděpodobnost provedení ultrazvukem nebo rentgenovým vyšetřením pánevní oblasti.
 • děloha by měla měřit 4,3-5,1 cm; u žen při porodu - více než 5-5,2 cm; umístění nebylo změněno;
 • velikost krku - 2-3 cm;
 • stěny dělohy by měly mít jednotnou tloušťku bez zvláštních útvarů;
 • IUD by mělo být umístěno hluboko v děložní dutině.
 • rozmazané kontury dělohy znamenají zánět peri- a myometria;
 • expanze cervikálního kanálu a heterogenní struktura naznačují endometriózu nebo patologický proces ve sliznici;
 • částečný výhřez nebo posun je dobře vizualizován během ultrazvukového nebo rentgenového vyšetření pánevní oblasti (například vizuální stanovení mimo děložní dutinu);
 • v případě těhotenství dělohy, ke kterému došlo v přítomnosti nitroděložního tělíska, musí být spirála urgentně odstraněna. Je přísně zakázáno to dělat sami, operaci provádí odborník;
 • přítomnost vajíčka mimo dělohu naznačuje mimoděložní těhotenství.

Na rozdíl od perorálních kontraceptiv poskytuje nitroděložní tělísko mechanickou ochranu, která se může časem oslabit nebo rozpadnout. Téměř 35% nežádoucích těhotenství, ke kterým dojde během užívání děložní antikoncepce, je způsobeno úplným nebo částečným vyloučením.

 • pokud je rozhodnuto ukončit těhotenství, lékař odstraní cívku během operace. V opačném případě musí lékař informovat o rizicích a možných následcích těhotenství (pokud bylo vyloučení neúplné a antikoncepce nebyla vyloučena předčasně);
 • nehormonální nitroděložní tělísko neovlivňuje vývoj plodu, je však nutný rychlý a pečlivý zásah, aby bylo možné jej konečně odstranit, jinak může dojít k spontánnímu potratu po 6–8 týdnech těhotenství;
 • je také třeba mít na paměti, že samotná blízkost antikoncepce má mechanický účinek na plod a narušuje jeho růst a vývoj;
 • kromě toho neúplné vypuzení vede k tvorbě vzestupné cesty infekce, což může vést k rozvoji zánětlivého procesu během těhotenství.

Je nutné si uvědomit, že je možné uchovat těhotenství, které vzniklo během používání nitroděložního tělíska, pouze pokud je okamžitě odstraněno co nejdříve. Je třeba mít na paměti, že v 1⁄4 případů odnětí nitroděložního tělíska dochází k samovolnému potratu, avšak při neporušeném riziku se riziko zvyšuje na 1⁄2 pravděpodobnosti udržení dítěte.

Mezi nejzřetelnější a patrné známky posunutí nitroděložního tělíska patří:

 • Bolest v podbřišku;
 • Krvácející;
 • Nepohodlí nebo bolest při pohlavním styku.

Pokud zanedbáte své vlastní zdraví a tvrdohlavě zavřete oči před příznaky, které se objeví, riziko poškození okolních vnitřních orgánů, zejména střev, je příliš velké.

Vzhledem k tomu, že k vašemu vysídlení došlo poměrně nedávno, je nepravděpodobné, že příznaky budou patrné okamžitě, ale ve velmi blízké budoucnosti se pravděpodobně projeví. Pokud jste jednou z mála žen, u kterých je posunutí nitroděložního tělíska asymptomatické, riziko pro vás stoupá. Faktem je, že antikoncepční schopnosti přemístěné spirály jsou minimalizovány.

Při instalaci nitroděložního tělíska vás lékař musel informovat o tom, jak můžete samostatně diagnostikovat doma. Prsty můžete pravidelně kontrolovat umístění niti pro odstranění nitroděložního tělíska a také umístění stejných antén. Pokud se v obvyklém stavu spirály vyskytnou sebemenší změny, všimnete si toho.

To však nemůžete udělat bez předběžného doporučení gynekologa, protože pouze odborník vás může naučit, jak to udělat správně. Taková autodiagnostika je velmi důležitá, aby bylo možné včas zjistit posunutí spirály a naléhavě kontaktovat gynekologa o pomoc. Také jednou ročně byste měli navštívit gynekologa a provést ultrazvukovou diagnostiku, abyste potvrdili správné umístění spirály.

Pokud ultrazvukové vyšetření potvrdí, že je poloha nitroděložního tělíska narušena, musí být urgentně odstraněna. Upozorňuji vás na skutečnost, že offsetovou spirálu nemůžete v žádném případě znovu použít. Při jmenování gynekologa se můžete rozhodnout pro instalaci nové spirály nebo se poradit o jiné metodě antikoncepce.

S pozdravem Natalia.

Antikoncepci byla vždy věnována zvláštní pozornost. Některé metody ochrany před nechtěným těhotenstvím byly nahrazeny jinými, mnoho metod se zlepšilo.

Dnes je instalace nitroděložního tělíska velmi populární. Stejně jako jiné metody má výhody i nevýhody..

Jak funguje spirála?

Spirála brání oplodněnému vajíčku fixovat se na výstelku dělohy, v důsledku čehož nedojde k otěhotnění. Kromě toho má IUD další vlastnost. Částice mědi produkují uvnitř těla toxické prostředí (ionty mědi, enzymy a velké množství bílých krvinek), které má spermicidní vlastnosti a má nepříznivý účinek na spermie..

Moderní nitroděložní tělíska jsou vyráběna takovým způsobem, že tělo má komplexní účinek. Objevuje se dvojitá ochrana, která je dnes považována za jednu z nejspolehlivějších.

Kvalitní cívku lze instalovat po dobu pěti až sedmi let. Měli byste však pravidelně navštěvovat specialisty k vyšetření.

Může spirála spadnout?

Navzdory všem výhodám používání nitroděložního tělíska je třeba si uvědomit nevýhody. Abyste se vyhnuli problémům, měli byste být opatrní ohledně svých pocitů, zejména bezprostředně po instalaci IUD odborníkem.

V žádném případě byste si neměli nitroděložní tělísko instalovat sami. Pouze odborník to může udělat správně..

Návštěva gynekologa by se neměla odkládat, pokud začnete pociťovat nepohodlí a bolest ve vaginální oblasti a výhřez nitroděložního tělíska doprovází výtok.

Proč nitroděložní spirála vypadne? Příčiny

Spirála může vypadnout nedobrovolně. Skutečnost, že ztráta není vždy bolestivá, a zpravidla nepoškozuje tělo. V tomto okamžiku však žena není chráněna před neplánovaným těhotenstvím..

Ke ztrátě nejčastěji dochází během několika hodin po instalaci antikoncepce. Existují však chvíle, kdy IUD vypadne několik měsíců po zavedení. Někdy může být ztráta spirály neviditelná a nezpůsobí ženě nepohodlí..

Existuje několik důvodů pro zhroucení spirály. Nejběžnější jsou:

 • silné křečové bolesti v suprapubické zóně, které nejsou zmírněny analgetiky a antispazmodiky;
 • atypický vaginální výtok;
 • krvácení a bolestivost během a po intimním styku;
 • krvácení mezi menstruačními cykly;
 • pocit léku na fyziologické úrovni v cervikální nebo vaginální oblasti;
 • zvětšení viditelné délky nitroděložních tělísek.
 • neproveditelné vidět a prohmatat nitky nitroděložního tělíska;
 • při použití standardních technik pro zkoumání genitálií nenajdete spirálu. Nízká pravděpodobnost provedení ultrazvukem nebo rentgenovým vyšetřením pánevní oblasti.

Vyloučení a těhotenství

Důležité! Bez ohledu na další příznaky těhotenství (nevolnost, otok prsou, mírná bolest v pánevní oblasti) jsou změny v menstruačním cyklu v přítomnosti spirály přímou indikací pro urgentní návštěvu gynekologa.

, do popředí je potřeba rozhodnout, zda se plánuje ochrana plodu nebo ne:

 • pokud je rozhodnuto ukončit těhotenství, lékař během operace odstraní cívku. V opačném případě musí lékař informovat o rizicích a možných následcích těhotenství (pokud bylo vyloučení neúplné a antikoncepce nebyla vyloučena předčasně);
 • nehormonální nitroděložní tělísko neovlivňuje vývoj plodu, ale k jeho trvalému odstranění je nutný rychlý a pečlivý zásah, jinak může dojít k spontánnímu potratu po 6–8 týdnech těhotenství;
 • je také třeba mít na paměti, že samotná blízkost antikoncepce má mechanický účinek na plod a narušuje jeho růst a vývoj;
 • kromě toho neúplné vypuzení vede k tvorbě vzestupné cesty infekce, což může vést k rozvoji zánětlivého procesu během těhotenství.

Je nutné si uvědomit, že je možné uchovat těhotenství, které vzniklo během používání nitroděložního tělíska, pouze pokud je okamžitě odstraněno co nejdříve. Je třeba mít na paměti, že v 1⁄4 případů odnětí nitroděložního tělíska dochází k samovolnému potratu, avšak při neporušeném riziku se riziko zvyšuje na 1⁄2 pravděpodobnosti udržení dítěte.

Důležité! V žádném případě neprovádějte demontáž sami.

V lékařské praxi často existují případy, kdy se nitroděložní tělísko pohybuje nebo úplně vypadne. Nejčastěji se to děje po menstruaci. Nadměrné krvácení a vyloučená tkáň, která vychází, může způsobit vysídlení. V některých případech se nitroděložní tělísko sklouzne ihned po vložení. Je to zpravidla způsobeno nekvalifikovanou prací lékaře, který jej nainstaloval..

Bolest v dolní části břicha, nepohodlí při pohlavním styku, krvácení - to jsou hlavní příznaky posunu spirály. Nesprávná poloha nitroděložního tělíska významně snižuje jeho antikoncepční účinek. Když jsou tedy zjištěny výše uvedené příznaky, je velmi důležité použít další metody prevence těhotenství..

 • musíte nezávisle kontrolovat délku vláken vycházejících z děložního čípku. Jak víte, že se spirála posunula? Pokud antény zmizely nebo se výrazně zkrátily, může to znamenat, že zařízení vypadlo. Nejčastěji se to stává nepozorovaně při návštěvě toalety. V tomto případě je nutné provést ultrazvukové vyšetření a zkontrolovat těhotenství. Prodloužené prameny naznačují spirálové posunutí.
 • Měli byste jednou ročně navštívit gynekologickou ordinaci a provést ultrazvukovou diagnostiku. Dodržování těchto jednoduchých pravidel vám umožní včas zjistit nesprávnou polohu nitroděložního tělíska a vyhnout se neplánovanému početí.

Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

Pokud se spirála posunula (posunula), jsou kromě těžké menstruace a bolesti břicha možné vážnější následky. V 15% případů jsou ženy diagnostikovány s poškozením nebo traumatem okolních orgánů, zejména střev.

Léčba

Ultrazvukové vyšetření by mělo určit polohu zařízení v děložní dutině. Pokud je diagnóza potvrzena, nitroděložní tělísko musí být odstraněno. Poté můžete nainstalovat nový nebo zvolit jiný způsob ochrany. Zařízení nelze znovu použít. Pokud během nošení nedošlo k žádným zánětlivým procesům, je odstranění téměř bezbolestné. Je velmi důležité, aby postup prováděl odborník a aby byl prováděn za sterilních podmínek. Vyhnete se tak poškození děložní sliznice a infekci. Odstranění nitroděložního tělíska se zpravidla provádí během menstruačního cyklu..

Lékaři zjistili, že ženy, které podstoupily vaginální porod, nemají prakticky žádné komplikace spojené s používáním takové metody antikoncepce jako nitroděložního tělíska. Vysídlení je nejčastěji pozorováno u žen s podezřením na adenomyózu.

Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

Intrauterinní zařízení (IUD) jsou reverzibilní a dlouhodobou metodou ochrany před nechtěným těhotenstvím. Drtivá většina nitroděložních tělísek jsou zařízení ve tvaru písmene T, která zapadají do dělohy a zůstávají tam po delší dobu. Někdy se spirály náhodně posouvají dovnitř a ven.

U dívek ve věku od 14 do 19 let se spirály posouvají častěji než u žen z jiných věkových kategorií. Kromě toho je prolaps nitroděložní tkáně častější u žen, které nedávno podstoupily vaginální porod nebo umělý potrat..

Lékař bude muset nitroděložní tělísko odstranit, pokud se posunulo nebo částečně opustilo dělohu.

 • zpožděná menstruace;
 • bolest v dolní části břicha (obvykle na straně postižené trubice);
 • krvavý výtok z genitálního traktu.

Ultrazvuk pomůže stanovit přesnou diagnózu.

Dosud neexistují žádné důkazy o tom, že nitroděložní tělísko (včetně Mireny) vyvolává vývoj zhoubných nádorů dělohy nebo přívěsků. S již existujícími novotvary reprodukčních orgánů není spirála.

Důvody vzhledu

Hlavními důvody pro vyloučení nitroděložního tělíska je vzdálenost od děložního čípku ke dnu děložní dutiny a jeho objem. Ve výsledku jsou pozorovány bolestivé pocity a silné svalové kontrakce, které vedou k posunutí antikoncepce mimo orgán - do cervikálního kanálu, z něj do pochvy. Neschopnost svalů šíje udržet drogu v dutině vede k podobné situaci..

Kromě individuální fyziologické etiologie je zdrojem vypuzování stejně:

 • používání nitroděložního tělíska u žen s deformovaným nebo otevřeným děložním čípkem;
 • nadměrné mechanické namáhání;
 • nesprávná instalace spirály.

Hlavním důvodem pro vyloučení nitroděložního tělíska je rozdíl mezi jeho tvarem a velikostí, vzdáleností od děložního čípku ke dnu děložní dutiny a jeho objemem. Ve výsledku jsou pozorovány bolestivé pocity a silné svalové kontrakce, které vedou k posunutí antikoncepce mimo orgán - do cervikálního kanálu, z něj do pochvy. Neschopnost svalů šíje udržet drogu v dutině vede k podobné situaci..

Příznaky výstupu a posunutí nitroděložního tělíska

Jak víte, že spirála vypadává? Znamení

nemůžete cítit antény ze spirály nebo se zkracuje / prodlužuje umístění vláken (antény) se mění; cítíte bolestivé pocity při pohlavním styku; bolestivé pocity jsou pozorovány během menstruace.

Příznaky prolapsu nitroděložního tělíska

těžké období, změny délky cyklu; příznaky podobné chřipce; horečka nebo zimnice; vaginální výtok; krvácení v polovině cyklu; přetrvávající bolest hlavy.

Tyto příznaky jsou alarmujícím signálem, že se v těle něco pokazilo..

Co dělat, když vypadne spirála?

Pokud se některý z těchto příznaků nebo známek objeví, měli byste se neprodleně poradit s odborníkem. Vzhledem k tomu, že odpovědí na otázku je, zda nitroděložní tělísko vypadlo nebo ne, může pouze lékař.

Tyto příznaky jsou alarmujícím signálem, že se v těle něco pokazilo..

IUD mohou vycházet u žen, které se zotavují z přirozeného porodu.

Níže jsou uvedeny kategorie žen, které jsou spojeny s vyšším rizikem odchodu nitroděložního tělíska..

Nedávné porodní ženy

V roce 2018 američtí vědci provedli studii na 162 ženách, které dostaly nitroděložní tělísko bezprostředně po přirozeném porodu. Ukázalo se, že během prvních 6 měsíců používání spirál došlo k úplnému uzdravení 8% účastníků studie a 16% - s částečným.

Dívky

Další studie odborníků ze Spojených států ukázala, že také u dívek ve věku od 14 do 19 let existuje zvýšené riziko spirály. Toto riziko klesá poté, co dívky dosáhnou 19 let.

Existují některá vědecky prokázaná fakta, na jejichž základě lékaři doporučují oddálit používání spirál u žen, které nedávno podstoupily lékařský potrat..

Studie publikovaná v Evropském žurnálu antikoncepce a reprodukčního zdraví zjistila, že ženy, které začnou používat nitroděložní tělíska během prvních dvou týdnů po lékařském potratu, jsou spojeny s vyšší šancí na odchod cívky než ženy, které dostanou nitroděložní tělísko po třech týdnech. týdny po ukončení těhotenství nebo později.

Vědci však nezaznamenali významný rozdíl. Během prvních šesti měsíců po lékařském potratu se nitroděložní tělísko objevilo u 6,7% žen, které čekaly na zavedení cívky dva týdny nebo méně, a 3,3% účastníků studie, které čekaly déle než tři týdny.

Když lékař umístí nitroděložní tělísko do dělohy, vysvětlí ženě, jak sledovat spirálové nitě.

Pokud nitroděložní tělísko vyjde nebo se vytěsní, může si žena při kontrole vláken všimnout alespoň jedné z následujících změn:

 • vlákna jsou kratší než obvykle;
 • vlákna se zdají být nerovná;
 • vlákna mění své umístění;
 • žádná vlákna.

Ženy si také mohou všimnout, že nemohou cítit IUD..

V některých případech může posunutí nebo prolaps nitroděložního tělíska způsobit fyzické příznaky. Mezi tyto příznaky patří následující:

 • silné krvácení;
 • akutní křeče;
 • odchylky v povaze vaginálního výtoku.

Někdy, když cívky vyjdou, jsou příznaky infekce, jako je horečka a malátnost.

Pokud má žena uvedené příznaky, musí navštívit gynekologa.

Hlavním obranným mechanismem proti nechtěnému těhotenství je obstrukce pohybu spermií (a inhibice ovulace pro systém Mirena). Pokud dojde k početí, vajíčko se s největší pravděpodobností nebude moci připojit ke ztenčenému endometriu a velmi brzy dojde k potratu. V tomto scénáři lze nitroděložní tělísko považovat za neúspěšný systém, ale v praxi je takový výsledek extrémně vzácný. Účinnost nitroděložního tělíska je poměrně vysoká a ve většině případů nedojde k početí dítěte.

Ano, je to možné. IUD je zaveden do 5 dnů po nechráněném pohlavním styku podle standardního schématu. Protože instalace spirály vyžaduje úplné vyšetření pacienta, nenašla tato metoda široké uplatnění..
Jako postkoitální léky se používají
.

IUD se nepoužívá jako nouzová antikoncepce:

 • u nulipárních žen;
 • se zánětlivými onemocněními pánevních orgánů;
 • s nechráněným pohlavním stykem s vysokým rizikem uzavření pohlavně přenosných chorob.

Doba instalace spirály nebo hormonálního systému Mirena:

 • Po - po 6 týdnech.
 • Po císařském řezu - po 3-6 měsících.
 • Po potratu - v den ukončení těhotenství.

IUD se zavádí 5. až 7. den menstruačního cyklu. V této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje zavedení spirály. Během tohoto období je navíc riziko nežádoucího těhotenství minimální..

Se zavedením nitroděložního tělíska mohou na spodní části břicha docházet k menším tažným bolestem, které do půl hodiny zmizí. Není nutné žádné zvláštní zacházení. Pokud bolest přetrvává nebo se zhoršuje, je naléhavě nutné poradit se s lékařem.

Odstranění nitroděložního tělíska z dělohy je poněkud nepříjemný, ale vůbec ne bolestivý proces. Procedura trvá několik minut a nezpůsobuje ženě nepohodlí. Úleva od bolesti není nutná. Po odstranění spirály můžete pociťovat mírné bolesti v dolní části břicha, které zmizí do 24 hodin.

S dobrou tolerancí a absencí kontraindikací se nedělá přestávka. Nová spirála může být zavedena v den, kdy je extrahována předchozí. Podle indikací může lékař doporučit přestávku (například s rozvojem zánětlivých procesů v děloze nebo v pochvě).

Prvních sedm dní se doporučuje zdržet se intimity nebo používat kondom. Nechráněný kontakt během této doby může vést k nechtěnému těhotenství. Neexistují žádná další omezení sexuálního života.

Důsledky a komplikace

Vylučování je někdy doprovázeno mírným nepohodlí, méně často silnou bolestí v suprapubické nebo peribunikální oblasti pánve. V normální situaci se bolest projevuje na krátkou dobu, jinak je pro další vyšetření nutné odvolání ke gynekologovi.

Částečné vytěsnění antikoncepce může vést k její migraci do vejcovodu, což vede k perforaci stěn vejcovodů. Vývoj této patologie lze předpovědět charakteristickými příznaky:

 • přetrvávající bolest v podbřišku a známky nitrobřišního krvácení;
 • slabost;
 • tachykardie;
 • bledost sliznic;
 • pokles krevního tlaku;
 • Syndrom Vanka-stand up - pacient se snaží zaujmout polohu vsedě, aby zmírnil bolest.

Existuje pouze chirurgický způsob řešení patologie. Perforace děložního čípku je způsobena hlavně antikoncepčním posunem. Proto může odborník se zvláštním vyšetřením genitálií detekovat nitroděložní tělísko v oblasti jednoho z rohů vaginální klenby. Pokud je detekována perforace samotného cervikálního kanálu, je předepsána okamžitá redukce nitroděložního tělíska do dělohy pro jeho další extrakci.

Asymptomatické odmítnutí léku v kombinaci s absencí jiných metod antikoncepce vede k neplánovanému těhotenství.

Známky posunutí nitroděložního tělíska - bolestivé pocity při pohlavním styku s partnerkou ženy.

Kromě zvýšeného rizika nechtěného těhotenství může posunutá nebo upuštěná cívka vést k následujícím komplikacím:

 • perforace dělohy;
 • infekce;
 • zánětlivá onemocnění pánevních orgánů (PID);
 • závažné krvácení nebo anémie.

Všechny tyto komplikace jsou relativně vzácné, ale každá z nich vyžaduje lékařskou péči..

Vylučování je někdy doprovázeno mírným nepohodlí, méně často silnou bolestí v suprapubické nebo peribunikální oblasti pánve. V normální situaci se bolest projevuje na krátkou dobu, jinak je pro další vyšetření nutné odvolání ke gynekologovi.

Částečné vytěsnění antikoncepce může vést k její migraci do vejcovodu, což vede k perforaci stěn vejcovodů. Vývoj této patologie lze předpovědět charakteristickými příznaky:

 • přetrvávající bolest v podbřišku a známky nitrobřišního krvácení;
 • slabost;
 • tachykardie;
 • bledost sliznic;
 • pokles krevního tlaku;
 • Syndrom Vanka-stand up - pacient se snaží zaujmout polohu vsedě, aby zmírnil bolest.

Existuje pouze chirurgický způsob řešení patologie. Perforace děložního čípku je způsobena hlavně antikoncepčním posunem. Proto může odborník se zvláštním vyšetřením genitálií detekovat nitroděložní tělísko v oblasti jednoho z rohů vaginální klenby. Pokud je detekována perforace samotného cervikálního kanálu, je předepsána okamžitá redukce nitroděložního tělíska do dělohy pro jeho další extrakci.

Asymptomatické odmítnutí léku v kombinaci s absencí jiných metod antikoncepce vede k neplánovanému těhotenství.

Známky posunutí nitroděložního tělíska - bolestivé pocity při pohlavním styku s partnerkou ženy.

Proč potřebujete labioplastiku - laserová nebo chirurgická je zde podrobně napsána

Diagnostika

Zaznamenávají se subjektivní známky vytěsnění léčiva: pocit spirály v oblasti vnitřních a vnějších os cervikálního kanálu nebo pochvy a změna pevné určité délky nití.

Při absolutním vyloučení nejsou vlákna vhodná k pohmatu a sondování, ultrazvuk a rentgenové vyšetření malé pánve nezjistí spirálu.

Zaznamenávají se subjektivní známky vytěsnění léčiva: pocit spirály v oblasti vnitřních a vnějších os cervikálního kanálu nebo pochvy a změna pevné určité délky nití.

Při absolutním vyloučení nejsou vlákna vhodná k pohmatu a sondování, ultrazvuk a rentgenové vyšetření malé pánve nezjistí spirálu.

Kdy navštívit lékaře?

Je nutné se setkat s lékařem, pokud dojde k těhotenství se spirálou v děloze

Žena by měla navštívit lékaře, pokud má podezření, že cívka vyšla nebo se pohnula. Specialista s největší pravděpodobností provede gynekologické vyšetření nebo nabídne provedení ultrazvukového vyšetření (ultrazvuk) ke kontrole správného umístění nitroděložního tělíska.

Kromě toho musí žena navštívit lékaře, pokud otěhotní se spirálou uvnitř dělohy, protože v takových situacích se zvyšuje riziko potratu a mimoděložního těhotenství..

Návštěva nemocnice je také nutná, pokud se u ženy vyskytne jeden z následujících příznaků:

 • silné křeče;
 • silné krvácení;
 • horečka;
 • odchylky v povaze vaginálního výtoku;
 • přetrvávající bolest dělohy nebo přetrvávající nepohodlí.

Uvedené příznaky mohou naznačovat, že posunutí spirály může vést k vážným komplikacím..

Která spirála je lepší: hormonální nebo nehormonální?

Dnes jsou považovány za mnohem efektivnější a spolehlivější nástroj. Pearlův index nitroděložního systému Mirena je menší než 1, zatímco u nitroděložních tělísek obsahujících měď je to až 3. Konečný výběr cívky se provádí společně s ošetřujícím lékařem s přihlédnutím ke všem možným indikacím a kontraindikacím.

Výhody hormonálních cívek:

 • Poskytují spolehlivou ochranu před nechtěným těhotenstvím (Pearlův index je menší než 1, zatímco u nitroděložních tělísek obsahujících měď - až 3).
 • Mění menstruační cyklus: menstruace je skromná a bezbolestná. Amenorea se může vyvinout, když se menstruace úplně zastaví. Zlepšuje celkový stav ženy a snižuje riziko vzniku anémie..
 • Působí hojivě, používají se při některých gynekologických onemocněních.

Pros nehormonálních spirál:

 • Neobsahují progesteron, což znamená, že jsou vyloučeny nežádoucí účinky spojené s jeho účinkem na tělo.
 • Náklady nižší než hormonální nitroděložní systémy.

Ano, je to možné. Diabetes mellitus není kontraindikací pro instalaci spirály. Před použitím nitroděložního tělíska bude užitečné konzultovat endokrinologa a podstoupit nezbytné vyšetření.

Závěr

Intrauterinní zařízení jsou oblíbenou a účinnou metodou kontroly porodnosti. Jednou z výhod spirál je, že je lze používat po delší dobu..

Cívky jsou obecně považovány za bezpečné zdravotnické prostředky, ale v některých případech mohou vyjít nebo se pohybovat. Pokud k tomu dojde, zvyšuje se riziko nechtěného těhotenství a dalších komplikací..

Pokud má žena podezření na posun spirály, měla by navštívit gynekologa..

Nejméně 75 milionů žen upřednostňuje nitroděložní tělísko jako trvalou antikoncepci. Tento lék nevyžaduje denní sledování, stupeň ochrany je asi 99%. Snadno se instaluje a odstraňuje (v druhém případě se plodnost obnoví během 1-2 cyklů).

Co je Mirena?

Ano, je to možné. Spirála neovlivňuje laktaci, hormon levonorgestrel nepřechází do mateřského mléka. Zvolená metoda antikoncepce není pro dítě nebezpečná. Před instalací spirály je nutná konzultace s lékařem.

Při používání systému Mirena se u některých žen vyskytne amenorea - úplná absence menstruace po dlouhou dobu. To je normální a po odstranění cívky se obnoví menstruační cyklus. Není nutná žádná léčba.

V některých případech může absence menstruace naznačovat těhotenství. Doporučuje se provést test nebo darovat krev na hCG.

Je známo, že některé léky (antibiotika, aspirin) snižují antikoncepční účinek nitroděložního tělíska. Je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem. Pokud je nutná dlouhá doba užívání potenciálně nebezpečného léku, doporučuje se během léčby dodatečně používat kondomy nebo spermicidy..

Kdy můžete mít sex po instalaci nitroděložního tělíska?

Při správné instalaci nitroděložního tělíska se to během intimity nijak necítí. Ve vzácných případech si partner může všimnout antén IUD. V takovém případě musíte navštívit lékaře. Lékař pečlivě ořízne dlouhé antény a problém bude vyřešen..

Nitroděložní tělísko se obvykle zavádí na 5 let. Po této době je bezpodmínečně nutné nitroděložní tělísko odstranit, jinak se mohou objevit komplikace:

 • zánět dělohy a přívěsků;
 • poškození děložního čípku;
 • neplodnost.

Při dlouhodobém pobytu v děložní dutině může spirála vyrůst do stěn orgánu a nitroděložního tělíska bude možné se zbavit pouze chirurgicky.

Dlouhodobé užívání přípravku Mirena se také nedoporučuje. Po uplynutí doby použitelnosti přestává být hormon levonorgestrel vylučován a antikoncepční účinek končí. Je možné nechtěné těhotenství. Všechna další rizika spojená s dlouhodobým používáním cívky také zůstávají.

Je možné dát spirálu nulipárkám?

Vložit a vyjmout nitroděložní tělísko by měl pouze porodník-gynekolog. Vlastní zavedení nebo odstranění nitroděložního tělíska je zakázáno!

Zavedení nitroděložního tělíska se provádí v prvních dnech cyklu. V této době je děložní čípek mírně otevřený a antikoncepce snadno přechází do děložní dutiny. Odstranění nitroděložního tělíska se provádí po 5 a více letech (v závislosti na typu spirály). Pokud dojde ke komplikacím, lze antikoncepci odstranit kdykoli přímo u lékaře.

U žen, které nezažily radost z mateřství, není zavedeno nitroděložní tělísko. Výjimkou je Mirena. Hormonální systém může být nainstalován pouze pro terapeutické účely a pro přísné indikace, když jsou jiné metody neúčinné nebo nedostupné. Faktem je, že nitroděložní tělísko přirozeně vede k rozvoji aseptického zánětu, který je před prvním těhotenstvím extrémně nežádoucí..

Nitroděložní systém může být instalován se subserózním nádorem nebo intersticiálním myomem, zcela umístěným ve svalové vrstvě. V případě submukózního uzlu, který deformuje děložní dutinu, je indikováno jeho předběžné odstranění. Před instalací nitroděložního tělíska je nutné podstoupit ultrazvukové vyšetření a další vyšetření. obvykle se injekčně podává hormonální systém Mirena.

Submukózní nebo submukózní myom se nachází v blízkosti endometria nebo dokonce jde do děložní dutiny. S takovou lokalizací uzlu není spirála nastavena. Instalace Mireny je možná po odstranění myomů.

Po zavedení měděného nitroděložního tělíska se může váš menstruační tok mírně zvýšit. Naopak použití hormonálního systému Mirena snižuje intenzitu krvácení. Možná nástup amenorey - úplná absence menstruace, a to je varianta normy.

Můžete otěhotnět 2 dny před menstruací - tato otázka zajímá mnoho žen, které počítají menstruační cyklus ze dne, v naději, že si vybere několik „klidných dnů“.