Jak se přípravek Vikasol užívá během menstruace?

Vicasol je chemický analog vitaminu K, který se rozpouští ve vodě. Toto farmakologické činidlo se stává specifickým terapeutickým lékem na ztrátu krve způsobenou hypoprotrombinemií..

Vyznačuje se také vlastností zvyšující koagulaci krve a v přítomnosti protrombinu v ní v normální hodnotě. S malým množstvím vitaminu K v lidském těle dochází k trvalé nebo dočasné situaci otevřeného krvácení.

Biologická tekutina zvaná krev se pohybuje po svých kanálech v normálním rytmu, pokud nedojde k problémům s koagulací a pokud nedojde k tvorbě krevních sraženin. Nejmenší odchylky od pohyblivého stavu krve vedou k selhání homeostázy. Systém srážení krve je zodpovědný za to, že nedojde k krvácení.

Vikasol je hemostatikum nebo nepřímý koagulant - vyvolává tvorbu krevní sraženiny, která je schopna blokovat krvácení, hemorogenní léčivo. Ve skutečnosti je to ve vodě rozpustný duplikát vitaminu K - nenahraditelný základ pro zahušťování krve.

Jeho název, přijímaný po celém světě, je hydrogensiřičitan sodný menadion. My v lékárnách jej uvolňujeme ve formě tablet a jako prostředek pro injekce.

Většina ženských zástupkyň není nová pro nepříliš příjemnou situaci, jako je intenzivní krvácení během kritických dnů. Je to způsobeno porušením syntézy hormonů, prodlouženou nepřítomností menstruace a onemocněními v urogenitální oblasti.

Při nadměrně hojném krvácení je nutné navštívit gynekologickou ordinaci, v situaci, kdy taková příležitost není, může na pomoc přijít tabletový nebo injekční prostředek.

Dnes existuje velké množství léků na zastavení ztráty krve, ale ne všechny jsou bezpečné - některé z nich se vyznačují vedlejšími účinky.

Pokud je epizoda krvácení jednoduchá, je docela pravděpodobné, že při systémovém hojném krvácení je nutná odborná konzultace. Lékař výlučně předepisuje požadované blokování nadměrné ztráty krve během kritických dnů.

 1. Působení na tělo
 2. Indikace pro použití
 3. Proč používat Vikasol v kritických dnech?
 4. Jak je možné zastavit menstruaci?
 5. Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace
 6. Návod k použití Vikasolu
 7. Dávkování
 8. Kontraindikace
 9. Vedlejší efekty
 10. Analogy
 11. Cena
 12. Recenze
 13. Podmínky a období skladování
 14. Podmínky výdeje z lékáren

Působení na tělo

 1. Ve vodě rozpustná syntetická verze přírodního vitaminu K syntetizovaná laboratorní metodou.
 2. V lidském těle podporuje syntézu protrombinu. Ukazatele srážení krve se normalizují.
 3. Protože nedostatek nebo malé množství vitaminu K se stává hlavní příčinou zvýšeného krvácení, má tento lék hemostatický účinek ovlivněním procesu srážení.

Indikace pro použití

Menstruace ženy je spojena s jejím reprodukčním systémem a základními zdravotními stavy. V případě, že trvají po dlouhou dobu, ve velkém množství, nepochybně se to stává nebezpečím pro zdraví žen..

Farmakologické léčivo Vikasol pro kritické dny má následující indikace:

 • Velké množství krvácení vyvolané chorobami, jako jsou myomy, endometrióza, endometritida. Obvykle tato onemocnění způsobují hypertrofii dělohy, uvolněná nová vrstva endometria je větší a v důsledku toho velká ztráta krve;
 • Prodloužená menstruace v důsledku poruchy vylučování hormonů. Nadměrná přítomnost určitých určitých látek má také za následek patologické zvýšení vnitřní měnící se vrstvy dělohy, která se zase obnovuje pomalu a ne rovnoměrně ve všech oblastech;
 • Významné krvácení v důsledku opožděného zesílení krve. Častým důvodem je nedostatek vitaminu K;
 • Nadměrná a dlouhá období kvůli malému počtu nebo slabosti kontrakcí dělohy. V takové situaci má lék za úkol doplnit požadovaný objem krve a používá se jako pomocná metoda k hlavní léčbě;
 • Dysfunkční vaginální krvácení. Lék se používá k zastavení ztráty krve, ale důvod pro odchylku zůstává.

Ve všech výše uvedených popisech způsobuje aktivní složka léčiva ztluštění krve díky své schopnosti stimulovat vzhled krevních destiček v krvi. Z tohoto důvodu poskytuje tento lék v kritických dnech výsledek ve formě snížení objemu sekrece krve. Proto také klesá ztráta krve.

Lék je předepsán jako obvykle spolu s dalšími léky, které mají schopnost udržovat normální složení krve: kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý, askorutin.

Kromě jiných léků se používá jako sanitka pro ztrátu krve a v případě potřeby snižuje intenzitu menstruačního toku.

Použití přípravku Vicasol může pomoci v situacích, jako jsou:

 • Žloutenka, ke které dochází v důsledku předčasného vstupu žluči do střev;
 • Parenchymální a kapilární krvácení;
 • Krvácení, které je charakterizováno žaludečním vředem a duodenálním vředem;
 • Purpura kvůli nedostatku krevních destiček;
 • Onkologická onemocnění;
 • Pravidelné hemoroidy a krvácení z nosu.
 • V souladu s návodem k použití lze přípravek Vikasol předepsat ženám, které mají dítě v posledním trimestru, aby se zabránilo ztrátě krve u kojenců..
 • Je také pravděpodobné, že se použije k léčbě nadměrné ztráty krve u novorozenců..
 • Injekční roztoky a tablety Vikasol se používají k dysfunkčnímu děložnímu krvácení před pubertou a v premenopauzálním období.
 • Předepisování léků je také účinné v případě ztráty krve při tuberkulóze, septických onemocněních, poklesu srážení krve, užívání látek k ředění krve, antagonistů vitaminu K, fenylinu, neodykumarinu a dalších léků s podobným účinkem.

Proč používat Vikasol v kritických dnech?

Schůzky k použití jsou založeny na:

 • menoragie;
 • šíření krve do sousedních tkání v důsledku narušení integrity cévy, ke kterému dochází při hypoprotrombinemii;
 • ztráta krve způsobená traumatem, chirurgickým zákrokem a jinými okolnostmi;
 • malé množství nebo nedostatek vitaminu K v lidském těle, projevující se z různých důvodů, včetně žloutenky, hepatitidy, dlouhodobého průjmu, cirhózy.

V jakých situacích může být Vikasol stále užitečný? Souběžně s jinými prostředky je tento léčivý přípravek indikován ke krvácení z dělohy, hemoragické odchylce u kojenců. Lék se používá v případě předávkování antagonisty vitaminu K..

Gynekologové často předepisují léky na kritické dny. Tyto pilulky snižují intenzitu výtoku a ženy snášejí menstruaci..

Jak se dá zastavit menstruace?

Podle pokynů je doporučené použití tabletové formy během dne 0,015 - 0,03 g - musíte vypít asi 2 pilulky. U intramuskulárních injekcí - 0,03 g, nic víc, to se rovná jedné injekci.

Jelikož existuje riziko otoku a vzniku krevních sraženin v krvi, je přísně zakázáno zvyšovat dávku..

Kromě toho by se nemělo zapomínat na fyziologickou funkci menstruačního toku pro ženské tělo, musí být jistě odstraněny.

Při použití tohoto léku mohou zůstat uvnitř děložní dutiny a již tam se mohou rozložit, což se stává velmi nebezpečnou okolností.

Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace

Tento lék je ve vodě rozpustná chemická látka, syntetická verze vitaminu K, lipofilní.

Během své činnosti se vytváří protrombin. Princip účinku přípravku Vikasol je navíc založen na hemostatické manifestaci.

V případech, kdy lidské tělo potřebuje vitamin K, je velmi pravděpodobné nebezpečí vzniku takové patologie, jako je krvácení uvnitř tkání..

Z tohoto důvodu je tento léčivý přípravek indikován k udržení menstruace nebo ke snížení jejich nadměrného objemu a trvání.

Léčba normalizuje nedostatek vitaminu K a eliminuje problém silného krvácení.

Režim a režim užívání léku během kritických dnů jsou způsobeny jeho dávkovou formou:

 • Pokud se jedná o pilulku, dávka je v následující hodnotě: 0,015 - 0,03 gramů denně (2 tablety);
 • Pokud je ve formě injekční směsi, pak denní dávka také není větší než 0,03 gramu (jedna injekce).

Je přísně zakázáno zvyšovat dávku, protože užívání léku je mimo normu, často se stává příčinou otoků a tvorby trombózy v lidském těle.

Kromě toho je krev, kterou lidské tělo již vyprodukovalo a pokusilo se ji odstranit ven, uměle blokována a zůstává uvnitř živého organismu a její rozklad je velmi nebezpečným stavem.!

Nedoporučuje se užívat tento lék kvůli nadcházející dovolené na pobřeží nebo návštěvě bazénu, který spadá právě na začátku menstruace. Je velmi pravděpodobné, že žena bude schopna pozastavit nebo výrazně minimalizovat počet období, ale v budoucnu je ženské tělo schopné „pomstít“ se za bezdůvodné zasahování do jeho přirozené fyziologické práce.

Mnoho gynekologických onemocnění, která mohou nastat v důsledku užívání přípravku Vikasol, bude nutné vyléčit mnohem déle, než by pokračovala menstruace, což žena v určitém okamžiku snížila, odložila nebo zastavila.

Návod k použití Vikasolu

Z jednoduchého důvodu, že se léčivo vyrábí ve formě tablet a v ampulích se složením pro intramuskulární injekce, může být režim, stejně jako schéma užívání léku, odlišné a souvisí se zdravotním stavem a věkovou kategorií pacienta.

 1. Odborníci doporučují dospělým ženám užívat 15 až 30 mg tablet denně, dospívající od 10 do 14 let - 15 mg denně. Podle obecných pokynů se droga konzumuje nejvýše 3krát denně. Dávka, způsob použití a délka terapeutického kurzu musí být stanovena gynekologem čistě individuálně..
 2. Kompozice pro injekce pro dospělé ženy lze použít v dávkách nepřesahujících 10 až 15 mg denně. U dospívajících je dávka injekčního přípravku Vikasol podobná návodu k použití tablet farmakologického přípravku.
 3. V souladu s obecnými pokyny by délka terapeutického kurzu pro každou formu léčby neměla být delší než 4 dny. V užívání je možné pokračovat až po 4denním intervalu..

Dávkování

Následující maximální možné dávky léku jsou stanoveny pro jednorázové použití přípravku Vikasol (tj. Hodnota nejvyššího povoleného příjmu najednou):

 • ve formě tablet - pro dospělé, 30 mg, ale nepřesahující 60 mg denně, pro kojence, nepřesahující 4 mg denně;
 • ve formě injekčního přípravku - pro dospělé 15 mg, ale nepřesahující 30 mg. Za den pro kojence - nepřesahující 4 mg denně.

Kategorie dospělých pacientů Vikasol je předepsána:

 • uvnitř - 0,015-0,3 g denně;
 • intramuskulární injekce - 0,005-0,01-0,015 g (0,5-1-1,5 ml 1% kompozice) za 24 hodin 2-3krát za 12 hodin. Před operací je přípravek Vikasol indikován 2-3 dny předem.

Těhotným ženám se podává denní dávka ihned po přijetí do porodnice a poté, pokud nedošlo k porodu, po 12 hodinách a po 24 hodinách.

Maximální dávka Vikasolu uvnitř:

 • jednou - 0,03 g, denně - 0,060 g.

Maximální dávka pro intramuskulární injekci:

 • jednou - 0,015 g, denně - 0,03 g.

Kontraindikace

Farmakologické činidlo je kontraindikováno pro použití, pokud:

 • přecitlivělost,
 • tromboembolismus,
 • se zvýšenou koagulací (srážením) krve as přítomností hemolytické choroby u novorozenců.

Vedlejší efekty

Většina léku je pacienty dobře snášena.

Následující alergické reakce jsou považovány za vedlejší účinky farmaceutického produktu:

 • bronchokonstrikce;
 • svědění;
 • červené vyrážky;
 • vyrážka po celém těle;
 • zarudnutí;
 • hemolytická abnormalita u novorozenců. Při nadměrném užívání léku v krvi, přítomnosti bilirubinu, protrombinu se zvyšuje, což může naznačovat přebytek vitaminu K.

Analogy

Vikasol se vyznačuje tím, že patří ke koagulantům, které zvyšují srážlivost krve, ale i jeho účinnost v některých situacích může tělu ublížit.

Za přítomnosti imunity vůči složkám, hyperkoagulace krve nebo překrytí lumen tepen silnými krevními částicemi je nutné použít jiné léky, které jsou analogické s lékem během menstruace.

Vikasol lze nahradit těmito léky:

 1. "Napjatý".
 2. „Tranexam“.
 3. "Tachocomb".

Průměrná cena přípravku Vikasol v ampulích (10 ks v krabici) je přibližně 65-70 rublů. Náklady na tablety Vikasol (které se téměř vždy užívají během kritických dnů), v průměrné hodnotě, ne více než 30 rublů na krabici po 30 ks..

Recenze

Recenze žen o droze Vikasol:

Podmínky a období skladování

Doba skladování na tmavém a chladném místě je 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Všechny lékárny mají lék na předpis.

Vikasol - návod k použití, složení, forma uvolnění, indikace, vedlejší účinky, analogy a cena

Při slabé hemokoagulaci (špatné srážení krve) může trauma člověka nebo chirurgický zákrok vést k velké ztrátě krve až k úmrtí. Produkce koagulačních faktorů řídí vitamin K. Jeho nedostatek negativně ovlivňuje homeostázu lidského těla. Jak mohou lidé rychle doplnit obsah tohoto vitaminu? Vikasol je syntetizovaný analog K3. Podporuje syntézu bílkovin, které regulují proces srážení krve, proto je nepostradatelný při léčbě mnoha onemocnění spojených s hypoprotrombinemií.

Návod k použití Vikasolu

Syntetický analog vitaminu K rozpustného v tucích Vikasol (menadion bisulfit sodný) má hemostatické vlastnosti. Podílí se na syntéze proteinů, které zajišťují dostatečnou hemokoagulaci. Nedostatek tohoto vitaminu může vést k vnitřním krvácením. Lékaři sledují hladinu fibrinogenu v krvi pacientů, aby předešli všem rizikům spojeným s nedostatkem vitaminu K..

Složení a forma uvolnění

Vikasol je dostupný ve formě tablet a 1% roztoku pro intramuskulární injekci v 1 nebo 2 ml ampulích. Přípravek tablety je balen ve skleněných lahvičkách po 30 tabletách nebo v blistrech po 10 kusech. Jedno balení obsahuje 2 nebo 3 blistry. Ampule jsou baleny po 10, 50 a 100 kusech v papírové krabičce. Pokyny označují následující chemické složení léčiva:

hydrogensiřičitan sodný menadion 0,015 g

Laktóza, bramborový škrob, pyrosulfit sodný (E223), stearát vápenatý, mastek, emulze KE-10-12

hydrogensiřičitan sodný menadion 10 mg

E 223, 0,1 M vodný roztok chlorovodíku, voda na injekci

Farmakodynamika a farmakokinetika

Menadion bisulfit sodný zvyšuje homeostázu těla stimulací jater k produkci plazmatických koagulačních faktorů (proteinů), jako jsou:

 • Protrombin. Podporuje tvorbu krevní sraženiny, která uzavírá kapiláry a zastavuje ztrátu krve. Enzym je aktivní s dostatečným množstvím iontů draslíku.
 • Prokonvertin (konvertibilní). Převádí protrombin na trombin za účasti draslíku.
 • B-globulin. Aktivuje proces homeostázy. Jeden z nejdůležitějších při tvorbě protrombinázy.
 • Stuart-Prower. Spolu s B-globulinem zvyšuje koagulační proces (produkce fibrinu - základ trombu).

Po užití pilulky nebo intramuskulárním zavedení roztoku Vikasolu lék rychle vstupuje do krevního řečiště. Jeho akumulace tělesnými tkáněmi je minimální. Účinná látka tablet podléhá aktivaci metabolických procesů v játrech, kde se oxiduje na metabolity. Akumulace a výběr:

 • Činidlo se vylučuje z těla hlavně ledvinami. Menší část vyjde s žlučí.
 • Při injekcích roztoku Vikasolu se účinná látka hromadí v játrech, slezině a střední svalové vrstvě srdce.
 • Metabolický proces probíhá většinou v myokardu, méně v ledvinách.
 • Až 70% metabolitů se vylučuje močí.
 • Chondroprotektory nové generace
 • Jak uplést patu ponožky
 • Jak vymazat paměť na iPhone pomocí speciálních nástrojů - pokyny krok za krokem

Indikace pro použití

Lék Vikasol se používá k léčbě a prevenci onemocnění souvisejících s hypoprotrombinemií (problém srážení krve). Nedostatek protrombinu je vrozený a získaný. Hypoprotrombinemie se může vyvinout v důsledku:

 • nemoc jater;
 • nedostatek vitaminu K;
 • použití k léčbě jiných onemocnění antagonistů vitaminu K (kumariny, salicyláty, některá antibiotika).

Vikasol se často předepisuje ženám s menstruací v případě dlouhého silného výtoku (menoragie). V případě vážných zranění a chirurgických zákroků zabraňuje užívání léku velkým ztrátám krve. Lékaři používají tento lék jako součást komplexní terapie pro:

 • hypovitaminóza vitaminu K;
 • prodloužený průjem;
 • úplavice;
 • žloutenka;
 • hepatitida;
 • cirhóza jater;
 • krvácení doprovázející žaludeční vřed a duodenální vřed;
 • prodloužené krvácení z nosu a hemoroidů;
 • krvácení z dásní;
 • tuberkulóza;
 • radiační nemoc atd..

Jak se přípravek Vikasol užívá

Léčba jakékoli formy přípravku Vikasol je 4 dny. Opětovné jmenování je možné 4 dny po kurzu. Lék se používá 2-3krát denně, v závislosti na věku a zdraví pacienta. Před operací je lék předepsán 2-3 dny před operací. Jak lidé stárnou, stávají se citlivějšími na menadion bisulfit sodný. Starší lidé dostávají léky na základě minimálních dávek.

Tablety Vicasol

Tablety Vicasol užívejte po jídle a zapijte velkým množstvím vody. Pro orální podání je lék předepsán v následujících dávkách:

Věk pacienta (rok)

Jedna dávka (mg)

Maximální denní dávka (mg)

Vicasol v ampulích

Lékař stanoví dávkování a harmonogram injekcí hydrogensiřičitanu sodného menadionu individuálně. U dospělých je maximální přípustná denní dávka ve formě roztoku 30 mg. U ostatních věkových kategorií je dávka přípravku Vicasol pro injekce stejná jako při užívání tablet. Účinek léčiva dosahuje svého maximálního terapeutického účinku 8 až 18 hodin po aplikaci, v závislosti na individuálních charakteristikách těla pacienta. Injekce se podávají pouze v nemocnici pod dohledem lékaře.

speciální instrukce

Použití přípravku Vikasol bez lékařského předpisu může vést k nebezpečným následkům. Lékaři vědí, že tento přípravek musí být předepisován s ohledem na některá pravidla:

 • Terapeutický účinek léku nastává nejdříve 8 hodin po injekci a 18 hodin po užití tablet;
 • Pro léčbu hemofilie, Werlhofovy choroby, není lék účinný, ale může být použit k zastavení krvácení u těchto onemocnění.
 • Předpis menadionu hydrogensiřičitanu sodného při vrozeném deficitu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy může u novorozenců vyvolat hemolýzu.
 • V případě dysfunkce odtoku žluči je pacientovi předepsán lék pouze ve formě injekcí.
 • Řemesla na téma vesmíru si to udělejte sami
 • Tunický vzor jednoduchého střihu
 • Melasa - co to je a jak ji vyměnit. Jak si vyrobit cukrovou melasu doma - recepty s fotografiemi

Během těhotenství

U některých žen existuje riziko nedobrovolného ukončení těhotenství v prvním trimestru. Příznaky jsou vaginální krvácení. Gynekolog předepisuje Vikasol na krvácení z dělohy, přičemž analyzoval všechny patologické jevy. Samoléčba těhotných žen může vést k nebezpečným následkům. V posledním trimestru těhotenství je jmenování tohoto léku nepraktické, protože placenta má nízkou propustnost.

V dětství

Pediatři používají Vikasol k léčbě mladých pacientů podle speciálně vyvinutého dávkování. Je lepší rozdělit denní dávku léku na dvě dávky pro děti. Přípravek tablety se doporučuje používat v pediatrii od 2 let..

Pro novorozence

Nedostatek vitaminu K u novorozenců vede k hemoragickým onemocněním. Nosní a pupeční krvácení, subkutánní krvácení jsou projevy tohoto onemocnění u dětí. Mohou být spojeny s užíváním antikoagulancií při porodu. Vicasol se novorozencům podává parenterálně. Pediatři se domnívají, že k prevenci hemoragických onemocnění je lepší používat fytomenadion, protože jen zřídka vyvolává hyperbilirubinemii a hemolytickou anémii.

Vicasol a alkohol

Vikasol je kompatibilní s alkoholem. Lidé, kteří zneužívají alkohol, často mají hypovitaminózu, takže menadion bisulfit sodný může kompenzovat nedostatek vitaminu K. Je třeba si uvědomit, že alkohol snižuje vstřebávání léku.

Lékové interakce

Interakcí s určitými látkami a léky ztrácí hydrogensiřičitan sodný menadionu své hemokoagulační vlastnosti:

 • Neodikumarin nebo fenilin, předepsané současně s Vikasolem, blokují jeho účinnost a slabě ukazují jejich terapeutický účinek.
 • Při použití komplexní terapie s chininem, chinidinem, sulfonamidy, salicyláty je nutné zvýšit dávku léku, protože je antagonistou uvedených léčiv.
 • Neovlivňuje antikoagulační aktivitu heparinu.
 • Není kompatibilní s roztoky alkálií a kyselin.

Vedlejší efekty

Recenze pacientů a klinické studie naznačují, že užívání hydrogensiřičitanu sodného menadionu může být někdy doprovázeno vedlejšími účinky - jsou to:

 • bronchospazmus;
 • otok, erytém;
 • kopřivka (kožní vyrážka) doprovázená svěděním;
 • změna chuti;
 • hyperbilirubinemie;
 • žloutenka;
 • hemolytická anémie;
 • závrať;
 • snížení krevního tlaku;
 • křeče;
 • nevolnost;
 • tachykardie;
 • pocení.

Kontraindikace

Při podávání menadionu hydrogensiřičitanu sodného těhotným ženám je nutná opatrnost. Během užívání tohoto léku je třeba přerušit kojení. Lék je kontraindikován, pokud pacienti mají:

 • přecitlivělost na látky, které tvoří drogu;
 • tromboembolismus;
 • selhání jater;
 • hemolytická choroba u novorozenců;
 • hyperkoagulabilita;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Podmínky prodeje a skladování

Léková droga Vikasol se vydává bez lékařského předpisu. Doba použitelnosti počínaje datem uvolnění léčivého přípravku - 3 roky. Je zakázáno používat prošlé léky. Podmínky skladování:

 • teplota ne vyšší než + 25 ° С;
 • tmavé místo;
 • nedostupnost pro děti.

Analogy

Pokud z nějakého důvodu není možné použití menadionu hydrogensiřičitanu sodného, ​​lékaři předepisují hemostatické léky podobné farmakologickým účinkům:

 • Dicinon. Stimuluje faktory srážení krve. Zlepšuje mikrocirkulaci krve.
 • Tranexam. Antialergenní hemostatikum. Zasahuje do procesu rozpadu krevních sraženin.
 • Etamsilat. Aktivuje tvorbu tromboplastinu. Snižuje křehkost kapilár a normalizuje kapilární propustnost.
 • Tachocomb. Absorpční hemostatická látka pro místní použití. Při kontaktu s ranou se ze složení její kolagenové houby uvolňují krevní koagulační faktory, které přispívají k tvorbě fibrinu.

Cena Vikasolu

Náklady na Vikasol nejsou vysoké. V Moskvě cena léku mírně kolísá:

Pokyny pro použití přípravku Vikasol pro krvácení z dělohy

Kritické dny nemusí vždy probíhat tak hladce, jak bychom si přáli. Mnoho dívek trpí bolestí v pánevní oblasti, slabostí, nevolností a silným krvácením. Právě s takovými stížnostmi přicházejí ženy ke gynekologům v naději, že dostanou lék, jak se zbavit nepříjemných příznaků. A pokud je k odstranění prvních příznaků nutné vzít analgetikum, pak Vikasol pomůže vyrovnat se se ztrátou krve - osvědčený lék, který je populární mezi lékaři a pacienty.

Popis

Léčba je přípravkem vitaminu K syntetického původu. Tato látka se nazývá K3 a je uměle získanou řadou vitamínů K1 (obsažených v rostlinách) a K2 (syntetizovaných bakteriemi ve střevech)..

farmaceutický účinek

Aktivní složka léčiva K3 se podílí na metabolických procesech těla, podporuje vstřebávání vápníku a vitaminu D. Hlavní funkcí Vikasolu je však schopnost stimulovat játra k syntéze protrombinu, díky čemuž se v krvi vytváří fibrinová sraženina pro její následnou koagulaci. Proto je lék široce používán k zastavení krvácení jakékoli etiologie: ulcerózní, děložní, hemoroidní atd..

Indikace pro použití

Dlouhá a silná menstruace signalizuje patologické procesy probíhající v těle, které musí být diagnostikovány po ukončení krvácení. Pro zmírnění příznaků doporučují lékaři přípravek Vikasol, který má následující indikace pro použití při menstruaci:

 • krvácení v důsledku hormonálního narušení (s dysfunkcí endokrinního systému může být endometrium také odmítnuto nerovnoměrně a po dlouhou dobu);
 • intenzivní výtok způsobený fibroidy, endometrióza, endometritida (u takových onemocnění dochází k hypertrofii sliznice dělohy, proto se množství tkáně odmítnuté během menstruace několikrát zvyšuje);
 • špatná srážlivost krve kvůli nedostatku vitaminu K;
 • krvácení neznámé etiologie (nefunkční);
 • neschopnost dělohy stahovat se.

Jak užívat léky

Podle pokynů má lék následující období užívání a doporučené dávky:

 1. Vikasol je možné použít do 3-4 dnů.
 2. Opětovné užívání léku je možné nejdříve čtyři dny po užití poslední pilulky.
 3. V žádném případě se nedoporučuje používat lék k umělému oddálení menstruace, narušení dobrého fungování těla. To může v budoucnu negativně ovlivnit reprodukční a hormonální zdraví ženy..

Vikasol je dostupný ve formě tablet a ampulí..

V tabletách

Balení obsahuje od 25 do 50 kusů. Koncentrace účinné látky v jedné jednotce je 15 mg vitaminu K3. Denní dávka je 0,03 g léčiva denně.

V ampulích

Existuje další forma Vicasolu: ve formě injekcí pro intramuskulární podání. V tomto případě balení obsahuje od 10 do 100 ampulí o objemu 1 až 2 ml. Tato metoda užívání léku je rychle působící a používá se k těžkému a život ohrožujícímu děložnímu krvácení..

Vikasol během těhotenství

Nástroj je široce používán v raných fázích porodu dítěte, když je zjištěna hrozba potratu. Účinně eliminuje špinění a používá se jako jedna z povinných složek komplexní terapie, která zahrnuje především eliminaci emočního a fyzického stresu. V této situaci se doporučuje provést předběžnou analýzu procesu srážení krve (koagulogram), protože léčivo je silné hemostatické léčivo. Lékaři často předepisují lék později, aby zabránili těžké ztrátě krve během porodu..

Během těhotenství je lék předepisován ve formě injekcí, aby se rychle dosáhlo jeho terapeutického účinku.

Omezení

Vikasol je kontraindikován v případě vysoké srážlivosti krve, tendence pacienta k tromboembolismu, trombózy a hyperkoagulace. Jeho použití se nedoporučuje u žen s renální nedostatečností (kvůli možnému výskytu nežádoucích vedlejších účinků).

Vikasol by také neměly užívat dívky, které jsou alergické na jakoukoli složku ve složení léčivého přípravku. V případě reakce z přecitlivělosti byste měli co nejdříve kontaktovat odborníka a vyměnit lék.

Recenze žen

Na internetu najdete mnoho pozitivních i negativních názorů na drogu. Několik z nich je uvedeno níže.

Od mládí používám Vikasol k regulaci nadměrného výtoku během menstruace. Nenašel jsem žádné odchylky, menstruace je vždy bezbolestná, trápilo mě jen silné krvácení. Doktor navrhl vzít antikoncepci, ale já jsem to odmítl. Věřím, že tato droga je bezpečnější, protože ve skutečnosti je to obyčejný vitamin. Přirozeně neexistuje žádný výrazný účinek. Vikasol jedná velmi jemně, ale to je přesně to, co potřebuji.

Natalia, 31 let

Lékař předepsal tento lék v posledním měsíci těhotenství jako prevenci těžké ztráty krve během porodu. Nevím, jestli je to jeho zásluha, nebo ne, ale opravdu šly velmi dobře a rychle, bez silného krvácení..

Yana, 25 let

Hrozilo ukončení těhotenství. Lékaři mimo jiné předepsali Vikasol v ampulích k intramuskulární injekci. Výtok se zastavil velmi rychle, dítě nebylo zraněno. Stále za to děkuji odborníkům..

Marina, 19 let

Gynekolog doporučil Vikasolu bojovat s intenzivním krvácením během menstruace. V mém případě opravdu nepomohl, možná je kvůli své „přirozenosti“ dost slabý. Musel jsem se uchýlit k silnějším prostředkům.

Jeanne, 27 let

Analogy

Pokud má pacient kontraindikace pro použití přípravku Vikasol nebo je alergický na kteroukoli složku v jeho složení, může lékař doporučit, aby zvolila jeden z následujících analogů:

 1. Dicinon je rychle působící lék, který se široce používá v porodnické a gynekologické sféře. Kromě hemostatického má mírný analgetický účinek.
 2. Tranexam je lék, který se používá jak ke snížení intenzity menstruačního toku, tak jako protizánětlivý prostředek.
 3. Etamsilát je lék, který je stejně jako Vikasol dostupný ve dvou dávkových formách (ve formě tablet a roztoku v ampulích) a má vysokou rychlost účinku.

Vikasol je účinný, osvědčený a cenově dostupný lék, který lze zakoupit v každé lékárně. Po mnoho let zůstává oblíbeným (jak mezi lékaři, tak mezi pacienty) lékem na těžké krvácení během kritických dnů, a to navzdory skutečnosti, že farmaceutický trh neustále nabízí mnoho svých analogů..

Vikasol s děložním krvácením

Použití vikasolu a jiných léků na děložní krvácení

Děložní krvácení je běžná ženská patologie, která se vyskytuje u velmi mladých žen a během menopauzy. Ačkoli existují špinění mimo jejich podmínky a u žen středního věku. Pouze důvody jsou obvykle odlišné. Jak zastavit děložní krvácení samostatně, musím navštívit lékaře a co se stane, pokud se tak nestane?

Pokud se výtok objevil například uprostřed menstruačního cyklu a nejsou hojné, spíše růžová mazanice, neměli byste se vůbec bát. Léky na děložní krvácení tohoto druhu nejsou nutné. To je s největší pravděpodobností známkou ovulace. Po prasknutí folikulu dochází k nevýznamnému snížení hladiny hormonů, dokud se nevytvoří žluté tělísko, endometrium se odlupuje na malé ploše a objeví se výtok. Mohou trvat až 3 dny, ale vždy v malém množství. Nechcete už tento výtok vidět? Začněte užívat hormonální antikoncepci. Když jsou odebrány, nedochází k ovulaci, což znamená, že nedojde k žádnému výtoku. Možná během prvních tří měsíců, možná když si tělo zvykne na pilulky.

Pokud to není váš případ. Krev teče hojně, jako u menstruace nebo více. A to se vám ještě nikdy nestalo - navštivte lékaře. A naléhavě. Pokud jste mimo vesnici a máte po ruce lékárničku, můžete k děložnímu krvácení použít vikasol, sníží se množství ztracené krve a dá vám příležitost počkat několik hodin, než se dostanete k lékaři. Tento lék se obvykle používá jako intramuskulární injekce. Je tedy obzvláště efektivní. Jak užívat vikasol s krvácením z dělohy, v jakých dávkách? Tento lék se používá ke zvýšení srážení krve. Proto jej nemohou používat osoby, které již mají zvýšenou srážlivost krve nebo vysoké riziko tromboembolie. Dávka pro intramuskulární podání je 15 mg. Injekce se podávají dvakrát denně. Použití vikasolu k děložnímu krvácení je možné společně (i ve stejné injekční stříkačce) s dicinonem (etamzilát). Je však lepší neexperimentovat samostatně, pokud lékař předem neuvedl přesné dávky.

Pokud mluvíme o tom, zda je vicasol nebo dicinon lepší, pak je možná vhodnější druhá droga, protože, jak je uvedeno v pokynech, nevyvolává tvorbu krevních sraženin v cévách. I když jsou v kontraindikacích, jsou stále indikovány jak trombóza, tak tromboembolismus. Etamzilát je vhodný, protože jej lze účinně užívat v tabletách. Koneckonců, ne každá žena si může dát injekci. Pro těžká období se tento lék také často doporučuje..

Existuje další lék, který může soutěžit s oběma výše uvedenými - to je tranex. Moderní a bezpečný lék široce předepsaný pro krvácení během těhotenství, mladistvý, nefunkční. Vikasol nebo tranexam, který je z nich silnější? Preferován je přípravek Tranex. Je to modernější. Velmi účinné při perorálním podání. A vikasol je droga staré generace.

Vikasol tablety a ampule - návod k použití, analogy, ceny a recenze

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Lék Vikasol: popis

Integrita krevních cév a neustálý oběh biologické tekutiny - krve skrz ně - hrají obrovskou roli při udržování životně důležité činnosti lidského těla. Krev je schopna se pohybovat cévami pouze v kapalném stavu. Jakékoli odchylky ve stavu agregace vedou k poruchám v hemostatickém systému..

Hemostatický systém samozřejmě poskytuje rovnováhu mezi udržováním tekutého stavu krve - na jedné straně a prevencí krvácení rychlou tvorbou trombů - na straně druhé.

Systém srážení krve je zodpovědný za proces prevence krvácení v našem těle..

K léčbě onemocnění způsobených poruchami srážení krve se používají dvě hlavní skupiny drog:
1. Prostředky zvyšující srážlivost krve - hemostatika.
2. Léky, které pomáhají snižovat srážlivost krve - takzvané antitrombotické léky.

První skupina zahrnuje koagulanty určené ke stimulaci procesů tvorby fibrinových trombů..

Vikasol patří k nepřímým koagulantům. Patří do skupiny vitaminových přípravků a ve skutečnosti jde o syntetický ve vodě rozpustný analog vitaminu K (vitamin K 3).

Složení a forma uvolnění

Aktivní složkou léčiva je hydrogensiřičitan sodný menadion.

Produkt má dvě formy:
1. Ve formě tablet.
2. Ve formě injekčního roztoku.

Tablety Vicasol

Vicasol v ampulích

1% injekční roztok je k dispozici v 1 ml a 2 ml ampulích, obvykle v balení po 10, 50 a 100 ampulích.

Jako součást 1% roztoku se rozumí obsah vikasolu - 10,0 gramů, malé množství dalších látek a vody na injekci - až 1 litr.

farmaceutický účinek

Vikasol je antihemoragické činidlo, podporuje syntézu protrombinu v játrech a normalizuje hlavní funkce srážení krve. Lék zvyšuje srážlivost krve, má hemostatický účinek, používá se ke krvácení.

Účinná látka se účastní mnoha fyziologických procesů v těle, pomáhá udržovat hemostázu.

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Vikasol: návod k použití

Vikasol tablety - pokyny

Lék se podává orálně ve formě tablet, prášků.
U dospělých je denní dávka obvykle 15-30mg..

U dětí se používá následující dávkování:

 • ve věku dítěte do 1 roku - od 2 do 5 mg;
 • ve věku 2 let - 6 mg;
 • ve věku 3-4 let - 8 mg;
 • do 9 let - 10 mg;
 • od 10 do 14 let - 15 mg;
 • u novorozenců není dávka vikasolu při perorálním podání vyšší než 4 mg.

Lék se užívá 3-4 dny, poté je nutná přestávka po dobu čtyř dnů. Poté lék pokračuje další 3-4 dny. Je možná dílčí denní dávka.

Před operacemi, u nichž existuje riziko krvácení, je Vikasol předepsán na dva až tři dny před provedením..

Vikasol v ampulích - pokyny

Nejvyšší dávky pro dospělé jsou:
V tabletách: jeden - 0,03 g, denně - 0,06 g.
V ampulích: jednotlivě - 0,015 g, denně 0,03 g.

Kontraindikace Vikasol

Vikasol je kontraindikován v případě přecitlivělosti na jeho složky..

Kontraindikace užívání drogy jsou také:

 • zvýšené srážení krve;
 • tromboembolismus a trombóza;
 • hyperkoagulace;
 • hemolytická nemoc novorozence.

Lék se používá s extrémní opatrností během těhotenství a kojení, selhání jater a nedostatku glukóza-6-fosfát dehydrogenázy..

Vedlejší efekty

U některých lidí se mohou při užívání přípravku Vicasol vyskytnout alergické reakce jako u jiných léků. Alergie je reakce těla na působení jakéhokoli léku, který se podává buď orálně ve formě tablet nebo parenterálně ve formě injekcí. Některé léky způsobují mnoho alergických reakcí z orgánů a systémů. Vikasol je v tomto ohledu bezpečnější droga. Alergické účinky jsou méně časté a dočasné.
Při užívání přípravku Vikasol se mohou objevit alergické reakce ve formě projevů na kůži:

 • kopřivka;
 • podráždění kůže;
 • silné svědění;
 • zarudnutí a výskyt erytematózní kopřivky.

U některých lidí, zejména pacientů trpících bronchiálním astmatem, může vikasol způsobit bronchospazmus, otoky, zarudnutí obličeje.

Užívání léku může u novorozenců vyvolat hemolýzu, pokud mají vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy..

U dospělých způsobuje užívání vikasolu určité odchylky v jaterních funkcích, pokles krevního tlaku, výskyt závratí, bolestí hlavy a rozvoj hemolytické anémie..

Někdy jsou při intramuskulární injekci léku zaznamenány místní jevy. Projevují se jako otok, zarudnutí a bolestivost v místě vpichu. Při opakovaném podávání přípravku Vicasol se může objevit pigmentace, zejména ve stejné oblasti hýždí. Proto je nutné věnovat zvláštní pozornost způsobu podávání léku a být opatrní.

Kromě toho lze v biochemických krevních testech pozorovat žloutenku, hyperbilirubinemii. Zřídka dochází ke zvýšení srdeční frekvence, změně chuti, vzhledu pocení.

Vikasol na krvácení

Po celý život se každý člověk často potýká s různými druhy krvácení. Mohou mít různou lokalizaci: nosní, plicní, děložní, vnitřní orgány, hemoroidy. S Werlhofovou chorobou se vyvíjí generalizované krvácení.

Veškeré krvácení se dělí na:

 • kapilární;
 • žilní;
 • arteriální;
 • parenchymální.

Lékařský personál na místě nehody zpravidla poskytuje pomoc při jakémkoli typu krvácení. Teprve poté následuje hospitalizace podle indikací. Specialisté, kteří poskytují první pomoc, používají hemostatické látky, které jsou místní a obecné. Místní hemostatické látky jsou hemostatické houby, prášky, ubrousky.

Často existují situace, kdy ani samotná oběť, ani její příbuzní nemohou poskytnout potřebnou pomoc při rozvoji krvácení. Každý může zvládnout krvácení z nosu, kapilární krvácení.

Role domácí lékárničky je skvělá, měla by být v každé rodině. Mělo by obsahovat nejen obvazy, aspirin a validol, ale také hemostatika, jako je Vikasol.

Poranění je nejčastější ze všech příčin krvácení. Poškození integrity kůže získané během poranění vede ke vzniku kapilárního, žilního a dokonce arteriálního krvácení. Krvácení z vnitřních orgánů je důsledkem poranění nebo vývoje komplikací.

S krvácením, charakteristickým pro různé nemoci vnitřních orgánů, je do procesu zapojen systém srážení krve. Na práci tohoto složitého systému se podílí více než 13 faktorů krevní plazmy a tucet faktorů, které se nacházejí v krevních destičkách. Proto je srážení krve složitým procesem, který zahrnuje mnoho faktorů a reakcí..

Vznik takových impozantních onemocnění, jako je akutní hepatitida, žloutenka způsobená mechanickými faktory, hemofilie - spojená s nedostatkem faktorů systému srážení krve. Takže Werlhofova choroba, která charakterizuje
krvácení způsobené snížením počtu krevních destiček.

Lze dojít k závěru, že lékař musí před zahájením užívání hemostatických tablet nebo injekcí určit příčinu krvácení..

Je však důležité si uvědomit, že použití lokálních hemostatických látek pro jakékoli krvácení je oprávněné. Vždy je lze použít k zastavení krvácení..

Jedním z nejpopulárnějších hemostatických látek je Vikasol. Jak již bylo zmíněno, používá se ve formě tablet a injekcí. Tablety se užívají při mnoha poruchách krvácení způsobených hlavně nedostatkem vitaminu K..

Při nedostatku vitaminu K v lidském těle zůstává hladina protrombinu v krvi nízká, nedochází k tvorbě fibrinové sraženiny a krev se nesráží. Aby se tomu zabránilo, používá se analog vitaminu K - Vikasol.

Lék je určen k léčbě onemocnění, proto je nepřijatelné nezávislé předepisování a užívání léku bez lékařského předpisu.

Tablety Vikasol se užívají k léčbě jaterní cirhózy, renálně-jaterního syndromu, hepatitidy, ulcerativního a děložního krvácení, obstrukční žloutenky.

Při předepisování léku je třeba vzít v úvahu lidský stav, onemocnění vnitřních orgánů a samozřejmě kontraindikace. Je důležité si uvědomit, že lék je kontraindikován u trombózy, tromboembolismu, po infarktu myokardu a mozku..

Vikasol v těle začíná mít terapeutický účinek 10-12 hodin po injekci. Průměrná dávka je 30 mg denně. Dávka se zvyšuje v případě špatné absorpce v důsledku onemocnění gastrointestinálního traktu, užívání antibiotik, onemocnění jater.

Vikasol se užívá na všechny typy krvácení, ale je třeba mít na paměti, že při užívání léku se mohou tvořit krevní sraženiny.

Vikasol se nejčastěji používá pro následující patologické stavy:

 • Rektální krvácení. Pro nouzovou terapii se intramuskulárně podává 1% roztok vikasolu v množství 1-2 ml, následuje hospitalizace.
 • Hematurie (stanovení krve v moči) může být způsobena zánětlivými onemocněními - glomerulonefritidou, cystitidou, nádory ledvin, tuberkulózou, traumatem, prostatitidou, urolitiázou atd. V případě krvácení se vstřikuje 1-2 ml 1% roztoku vikasolu, používají se také jiné prostředky - chlorid vápenatý, kyselina aminokapronová. Ukázána urgentní hospitalizace na specializovaném oddělení.

Vikasol s děložním krvácením

Vikasol se často používá jako hemostatikum v gynekologii. Úspěšně se používá k zastavení děložního krvácení. K léčbě se často přidávají další látky: askorutin, dicinon, kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý.

Existuje mnoho důvodů pro krvácení z ženských pohlavních orgánů. Často jsou spojeny se zraněními, s chorobami dělohy a vaječníků, s patologií těhotenství, s funkčními poruchami.

Krvácení (menoragie) se vyskytuje u endometriózy, endometritidy, myomu dělohy, rakoviny děložního čípku. Porušení kontraktility svalů dělohy přispívá k výskytu krvácení z genitálního traktu. Takové krvácení je cyklické a vyznačuje se zvýšením doby trvání a množství ztráty krve. Ve výsledku se u žen často vyvine anémie, která vyžaduje léčbu..

U endometritidy a děložních myomů je charakteristické nejen krvácení, ale také bolest v dolní části břicha, zvýšení teploty. Endometrióza je charakterizována příznaky, jako je výskyt menoragií, silná bolest během menstruace, nárůst těla dělohy.

Při komplexní terapii těchto onemocnění zaujímá hlavní místo vikasol, který je ženě předepsán odborníkem.

Nejčastěji v praxi lékařů dochází ke krvácení dysfunkční povahy. Dysfunkční děložní krvácení není spojeno s chorobami reprodukčního systému - je způsobeno porušením ženského menstruačního cyklu a nic víc. Jádrem takového krvácení je narušení systému hypotalamus-hypofýza-vaječník. V důsledku těchto poruch je děloha pod vlivem estrogenů, což vede k proliferaci děložní sliznice, k porušení její výživy a odmítnutí. Odmítnutí zase vede k hojnému krvácení, které je velmi prodloužené.

Před menoragiemi je zpravidla zpoždění menstruace o 2-3 týdny..

Dysfunkční děložní krvácení je rozděleno podle období života ženy. Jsou juvenilní - vyskytují se při vzniku menstruační funkce, méně často se vyskytují v plodném věku a jsou často pozorovány v klimakterickém období.

Prodloužené acyklické krvácení vede k sekundární anémii. Bolest při dysfunkčním krvácení obvykle chybí. Trvají od 14 dnů do několika měsíců a vyžadují intenzivní péči.

Pro nouzovou péči v případě menoragie způsobené extragenitálními chorobami se spolu s léky snižujícími dělohu používají hemostatická činidla: vikasol 1-2 ampule 1% roztoku intramuskulárně, glukonát vápenatý a kyselina aminokapronová. S mírným krvácením se Vikasol podává orálně. S pomocí těchto fondů je možné snížit krvácení..

U dysfunkčního děložního krvácení má tato terapie dočasný účinek, proto je nutná hospitalizace na specializovaném oddělení.

Je důležité si uvědomit, že při užívání jakýchkoli hemostatických látek musíte vzít v úvahu příčiny, povahu průběhu onemocnění a možné kontraindikace. Proto se doporučuje použití hemostatických látek konzultovat s lékařem a užívat je podle léčebného režimu, který stanoví pouze odborník..

Vikasol během těhotenství

V poslední době se krvácení stalo běžným ve třetím trimestru těhotenství. Hlavní příčiny krvácení jsou placenta previa a abrupce placenty. V tomto případě je placenta nízká, blízko děložního čípku, a může způsobit krvácení. Vyvolání krvácení mohou vyvolat různé faktory: trauma, pohlavní styk, fyzická aktivita. Pokud se objeví příznaky krvácení, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Lékař obvykle předepisuje hemostatické látky a úplný odpočinek.

Narušení placenty vždy nese riziko ztráty plodu, což je ohrožení zdraví těhotné ženy. Po hospitalizaci lékař často předepisuje Vikasol jako hemostatikum. Vikasol podporuje tvorbu protrombinu a zlepšuje srážení krve. Jeho působení nezačne okamžitě, ale až po 8-12 hodinách po prvním příjmu. Vikasol nemá žádný negativní vliv na plod. Obvykle se předepisuje v kombinaci s dicinonem, vitaminem E a no-spa.

Vikasol může být během těhotenství použit v posledních měsících k eliminaci krvácení u matky a také k zabránění krvácení u novorozence, ale pouze podle pokynů lékaře.

Zastavte menstruaci - vikasol

V dnešní době se ženy považují za nezávislé, a proto si zjevně umožňují samoléčbu. Oni, pokoušející se zastavit nebo přesunout menstruaci, začnou užívat lék, jako je vicasol, bez lékařského předpisu..

Bohužel jen málo z nich ví, že Vikasol začíná mít účinek až po skončení menstruace. Lék proto nebude schopen rychle jednat, aby zastavil menstruaci..

Vikasol je skutečně hemostatický prostředek a je schopen ovlivnit průběh menstruace, ale stojí za to si položit otázku: je takový postup pro tělo nezbytný. Vikasol je koneckonců droga, která má vedlejší vlastnosti. Jakýkoli účinek léčivého přípravku může způsobit nenapravitelné poškození těla. Proto byste neměli užívat tento lék, abyste násilně zastavili menstruaci, ať už je důvod jakýkoli..

Vikasol pro těžké období

Problematická období jsou příčinou téměř každé ženy. Důvodem mohou být nemoci, špatná hygiena a někdy nedbalost..

Moderní medicína nabízí mnoho metod a nástrojů k řešení tohoto problému..

Lék Vikasol je navržen k řešení podobných problémů. Léčba se zpravidla přijímá, aby se zabránilo prodlouženému silnému menstruačnímu krvácení..

Droga má však své vlastní vlastnosti pro použití. Jak víte, Vikasol působí, když se užívá po chvíli, takže je lepší začít s užíváním týden po skončení menstruace..

Pouze v tomto případě je možné dosáhnout normálního průběhu další menstruace. Vikasol je analog vitaminu K, jehož nedostatek přispívá k nástupu těžkých období. Doplněním nedostatku vitaminu K je možné problém vyřešit.

Lze dojít k závěru, že Vikasol je opravdu vynikající droga, ale netoleruje amatérský výkon. Nepravidelný příjem léku může vést k trombóze - impozantní komplikaci. Užívání drogy je nebezpečné bez lékařského předpisu.

Vikasol na hemoragické onemocnění novorozenců

Hemoragické onemocnění novorozence je stav, při kterém dochází ke krvácení z pupečníkové rány novorozence, ke krvácení do střev, žaludku, krvácení do mozku a na kůži dítěte. Onemocnění se projevuje prvních 72 hodin po narození. Je spojován s nedostatkem vitaminu K..

Jsou možné dvě formy hemolytické choroby novorozence:
1. Primární - kvůli nedostatku vitaminu K..
2. Sekundární - vývoj u dětí, jejichž matky dostaly během těhotenství léky ovlivňující funkci jater. Tyto léky mohou být aspirin, antibiotika, antikonvulziva..

U jakéhokoli typu krvácení u novorozenců je nutná intramuskulární injekce přípravku Vikasol. Provádí se v porodnicích. Uvnitř je Vikasol podáván po dobu tří dnů s přestávkou tří dnů. V závažných případech se používá infuze plazmy se současným podáním vikasolu.

Analogy Vikasolu

Dicinon

Kromě přípravku Vikasol se v lékařské praxi používá jako hemostatikum také lék, jako je Ditsinon. Na rozdíl od Vicasola začíná jednat rychleji. Rozsah použití je mírně širší, ale účinek při zavedení do těla se liší od účinku Vicasolu. Lék se užívá ve 3-4 tabletách každý den s těžkými obdobími, 5 dní před nástupem menstruačního krvácení a až do pátého dne další menstruace.

Hlavním účinkem přípravku Ditsynon je obnovení vaskulární permeability a tvorba tromboplastinu. Lék dramaticky snižuje dobu krvácení. Nástroj našel uplatnění v mnoha oblastech medicíny: v porodnictví a gynekologii, traumatologii a chirurgii, terapii, stomatologii a dalších oblastech moderní medicíny.

Etamsilat

Neméně populární hemostatickou látkou je droga, jako je Etamsilat. Jeho působení je založeno na snížení propustnosti kapilárních stěn a zkrácení doby krvácení..

V zásadě se Etamsilat používá ke kapilárnímu krvácení (při úrazech, krvácení z nosu) ak zastavení krvácení během zubních zákroků po mnoha chirurgických zákrocích.

Etamsilát se používá profylakticky, 2 až 4 ml na sval nebo dvě tablety uvnitř. Při silném krvácení se intravenózně injikují 1-2 ampule léčiva a poté jedna ampulka každých 4-6 hodin.

Etamsylát se uvolňuje v ampulích po 2 ml 12,5% roztoku, v tabletách po 0,25 g.

Jak si vybrat správné styptické pilulky

speciální instrukce

Odborníci prokázali, že podávání přípravku Vikasol je neúčinné za následujících podmínek:

 • s Werlhofovou chorobou;
 • pokud je narušena funkce odtoku žluči, doporučuje se pouze parenterální podání léku;
 • s hemofilií.

Použití přípravku Vikasol může oslabit terapeutický účinek nepřímých antikoagulancií, s výjimkou heparinu.

U novorozenců s hemoragickým onemocněním je účinnější používat phytonadion než Vikasol.

V případě léčby širokospektrými antibiotiky, salicyláty, sulfonamidy a chininem je pro zvýšení terapeutického účinku nutné zvýšit dávku přípravku Vikasol..

Lékové interakce

Použití přípravku Vikasol může oslabit účinek nepřímých koagulantů, včetně derivátů indandionu a kumarinu.

Když lék interaguje s antacidy, dochází ke snížení absorpce těchto látek v tenkém střevě..

Vikasol neovlivňuje aktivitu heparinu.

Při interakci s antibiotiky a sulfonamidy Vikasol oslabuje jejich účinek.

Minerální oleje oslabují účinek přípravku Vikasol, což vyžaduje zvýšení jeho dávky.

Současné podávání přípravku Vikasol s léky s hemolytickým účinkem zvyšuje počet vedlejších účinků léku.

Cena vicasolu

Recenze Vikasol

Podmínky dovolené a doba použitelnosti

Výdej z lékárny je vázán na lékařský předpis.

Datum vypršení platnosti: 3 roky.

Podmínky skladování: Seznam B. Skladujte na tmavém místě.

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Každá žena alespoň jednou v životě trpěla drozdem, takže když se zmíní o této nemoci, okamžitě si pamatují, jaké nepohodlí to přináší..Pokud se však projeví během menstruace, zhoršuje průběh onemocnění několikrát..