Extrakt z vodního pepře

Vodní pepř je rostlina, která patří do rodiny pohanky a je klasifikována jako roční, když je v příštím roce nutná transplantace. Tato rostlina má přímý stonek, dosahující výšky 89 centimetrů nebo více, podélný list - v nich je větší počet nezbytných.

Vodní pepř kvete v bažinách nebo v bažinatých nížinách a během kvetení vyhazuje červené nebo růžové malé květenství ve formě klásku. Rostlina kvete v polovině června a období kvetení trvá až do prvního mrazu a do poloviny podzimu tvoří plody vodního pepře.

Vodní pepř, neboli horolezec, se šíří semeny a šíří se na úrodných, vlhkých půdách lesního pásu nebo v blízkosti řek a močálů na loukách.

Tuto rostlinu lze poměrně často najít na okraji silnic a pustiny - i přes svou zjevnou jednoduchost má tato rostlina mnoho léčivých vlastností, spoustu vitamínů a užitečných éterických olejů.

Vzhledem k éterickým olejům a vitamínům obsaženým v této rostlině se aktivně sbírá a používá v tradiční i lidové medicíně v boji proti mnoha patologiím, ale většina z nich má vliv na oblast gynekologie. Nejčastěji se z ní připravuje alkoholová tinktura - o používání horolezce bude pojednáno dále.

 1. Tinktura z vodního pepře je co?
 2. Výhody drogy
 3. Akt
 4. Indikace pro lékařské použití
 5. Jak se přihlásit?
 6. Po porodu
 7. Během těhotenství
 8. Během laktace
 9. S menstruací
 10. S onemocněním gastrointestinálního traktu
 11. Ke kontrakci svalů děložní dutiny
 12. Po potratu
 13. Jak to vzít správně?
 14. Kontraindikace
 15. Nebezpečí během těhotenství
 16. Vedlejší účinek
 17. Cena
 18. Podmínky skladování a trvanlivost
 19. Podmínky výdeje z lékáren
 20. Recenze

Tinktura z vodního pepře je co?

V lidové alternativní medicíně - droga se používá déle než jeden rok, ale v tradiční oficiální medicíně - se v poslední době používá samotný lék.

Zejména po farmakologických studiích provedených v roce 1912 bylo zjištěno, že předložená rostlina a všechny přípravky připravené na jejím základě mají výrazné hemostatické vlastnosti..

Z hlediska účinnosti nejsou jeho vlastnosti horší než přípravky na bázi žlutého kořene - zvyšuje srážlivost krve a posiluje krevní cévy, významně snižuje jejich propustnost.

Lék a samotný extrakt z horolezce pomáhají výrazně zvýšit frekvenci kontrakce děložních svalů a díky glykosidu a taninům, éterickým olejům mají místní baktericidní účinek.

Výhody drogy

Highlander - jak lidé nazývají vodní pepř, má mnoho užitečných vlastností a vlastností, které si lidé osvojují.

Mezi hlavními užitečnými vlastnostmi horolezce lékaři rozlišují následující, vědecky prokázané, ovlivňující procesy probíhající v těle:

 1. Působí jako přírodní a účinné hemostatické činidlo, které pomáhá urychlit hojení ran.
 2. Čistí a občas zlepšuje, zvyšuje srážlivost krve, současně má výrazný analgetický a antiseptický účinek.
 3. Pomáhá úspěšně léčit hemorrhoidní projevy u ženy, zejména v období po porodu, a zvyšuje léčbu, má pozitivní účinek při eliminaci děložního krvácení.
 4. Posiluje stěny kapilár a krevních cév - tím se eliminuje výskyt kapilární sítě na povrchu kůže a výčnělek žil.
 5. Urychluje a posiluje kontrakce vnitřních svalů dělohy a pomáhá chránit tělo před vznikem novotvarů.
 6. Odvar, jiné přípravky od horolezce mají mírný, ale stabilní močopudný účinek - projevuje se při selhání gastrointestinálního traktu, projevuje se zácpou.
 7. Protizánětlivý a výrazný antiseptický účinek, stejně jako přírodní rostlina zmírňující bolest.

Toto není úplný seznam užitečných vlastností a charakteristik této nenáročné rostliny..

Akt

Tinktura z alkoholického vodního pepře je droga známá svými nenahraditelnými vlastnostmi, které našly uplatnění v tradiční lidové medicíně.

S pomocí rostliny, jako je vysočina, a z ní připravené alkoholové tinktury úspěšně čistí rány a zastavují krev, používají se jako lék proti bolesti s dezinfekčním účinkem.

Léčivo lze konkrétně použít na různé typy krvácení jako účinné hemostatické činidlo:

 • To zahrnuje ošetření ran a zastavení vnějších řezů a ran;
 • Zastavení hojného děložního a menstruačního toku;
 • U některých indikací as gastrointestinálním krvácením;
 • Onemocnění močového měchýře;
 • Nepostradatelné pro žaludeční vředy a enterokolitidu, chronické formy kolitidy, stejně jako pro gastrointestinální poruchy, až po diagnostikovanou rakovinu žaludku;
 • Pozitivně působí na práci centrálního nervového systému, působí jako sedativum a sedativum;
 • Blahodárně působí na cévy, snižuje jejich křehkost a propustnost, posiluje stěny a čistí je od pozounů.

Alkoholická tinktura obsahuje obrovské množství solí rostlinných sloučenin a éterických olejů, obohacených o vitamín K, glykosid pomáhá zvyšovat srážení krve. Mnoho složek a sloučenin tinktury mimo jiné působí jako přírodní antimikrobiální látka.

Indikace pro lékařské použití

Oficiální výrobce a pokyny pro tinkturu Highlander připojené k léku předepisují možnost použití v následujících případech:

 1. Atonie dělohy a její hypertenze.
 2. Děložní typy vnitřního krvácení a hypotenze dělohy.
 3. Hemoroidy, stejně jako krvácení z nich.
 4. Kontrakce svalů děložní dutiny, což je zvláště indikováno po porodu k zotavení.
 5. Kožní onemocnění a problémy s močením.
 6. Problémy s játry.
 7. Bronchiální typ astmatu.
 8. S onkologií ovlivňující gastrointestinální trakt a nodulární strumu.
 9. Bolestivá silná menstruace u ženy.
 10. Bolesti hlavy a migrény.

Působení Highlanderovy tinktury se projevuje především očištěním složení krve a zvýšením jeho srážlivosti, obnovením ženy a děložní dutiny po porodu. Vyvoláním svalové kontrakce - děloha se zbaví zbytků placenty a obnoví se, zrychlí se hojení ran a prasklin po porodu a zajistí se také lokální antiseptický účinek.

V případě krvácení z hemoroidů - tinktura horolezce vám umožňuje zmírnit bolest a působí jako přírodní lék proti bolesti, zklidňuje a zmírňuje záněty, působí adstringentně a antisepticky..

Jak se přihlásit?

Tinktura na alkoholu z vodního pepře se projevuje u mnoha nemocí, ale je zvláště prospěšná pro ženské tělo - je indikována a předepisována lékaři pro silnou menstruaci a po porodu, pro žaludeční potíže. Proto stojí za to rozebrat každý hlavní bod podrobněji..

Po porodu

Alkoholickou tinkturu předepisují gynekologové hned v prvních dnech po porodu - jejím hlavním úkolem je v tomto případě kontrakce svalů dělohy, čímž se vyčistí a obnoví se její předchozí velikost.

Tinktura z vodního pepře, stimulující dělohu, nejenže ji čistí a obnovuje její velikost - má protizánětlivý a analgetický účinek, dezinfekci a zmírnění bolesti.

Vezměte hotovou tinkturu ráno a večer před spaním - stačí rozpustit ne více než 30-35 kapek tinktury ve sklenici teplé vody a vypít po jídle.

V tomto ohledu však stojí za to provést určité objasnění - v období po porodu stojí za to nejprve konzultovat s gynekologem a poté se rozhodnout o užívání této tinktury.

Během těhotenství

Vzhledem k tomu, že alkoholová tinktura horolezce je poznamenána vlastností občas zvyšovat tón dělohy - v procesu nosení plodu, bez ohledu na délku těhotenství, je kontraindikováno užívat to, aby nedošlo k provokaci potratu nebo narození dítěte s patologiemi a vrozenými vadami.

Samotní lékaři však poznamenávají - ve vzácných, výjimečných případech je ženě předepsán tento lék..

Ale pouze v případě, že výhody samotného příjmu převyšují možné poškození těla.

Během laktace

Jak již bylo uvedeno dříve, po porodu a narození dítěte je taková alkoholová tinktura často předepisována mladým matkám k předčasnému uzdravení..

Vyvolává kontrakci svalů dělohy a tak ji čistí od zbytků placenty a krve, urychluje její zotavení na předchozí velikost a urychluje hojení ran a prasklin, praskání po porodu.

Hlavní věc, kterou by si žena měla pamatovat, je, že by si žena neměla předepisovat takový lék a nejprve se dohodnout na jejím přijetí s ošetřujícím lékařem, gynekologem, který převzal porod.

V době užívání alkoholové tinktury také stojí za to odložit kojení nebo odstavit dítě od kojení a převést ho na umělé krmení.

To je způsobeno skutečností, že tinktura a samotná rostlina, se všemi svými výhodami, trvají na alkoholu, který snadno proniká do mléka a těla dítěte. A to již pro něj má negativní důsledky - užívání tinktury Highlander během kojení je kontraindikováno.

Okamžitě stojí za to udělat určité objasnění ohledně výhod užívání alkoholové tinktury horalů po porodu. V souladu s recenzemi lékařů a samotných porodnic - tinktura vodního pepře dokonale pomáhá zotavit se po porodu, zastavuje děložní krvácení a samotnou dělohu během prenatálního období a pomáhá urychlit hojení trhlin a prasklin.

Samotné složení léčiva obsahuje složky a sloučeniny, které nejlépe ovlivňují tělo, orgány a systémy.

Taková spojení jsou:

 1. Glykosid - je to on, kdo pomáhá urychlit srážení krve, čímž zabrání hojnému krvácení a velké ztrátě krve. Tato vlastnost je zvláště důležitá pro všechny ženy s diagnózou anémie a hemofilie..
 2. Esenciální sloučeniny a taniny v přípravku - mají ve svém působení a kombinaci baktericidní účinek.
 3. Organické rostlinné kyseliny - pomáhají snižovat stupeň propustnosti a tím i křehkosti cév a žil, zabraňují jejich prasknutí a vyčnívání, vzniku cévní sítě a křečových žil.
 4. Vitamin K - pomáhá zastavit i to nejsilnější krvácení, což je zvláště indikováno u žen s obtížným a obtížným porodem, doprovázených velkou ztrátou krve.

Jak ukazuje a potvrzuje vědecký a praktický výzkum, tinktura s malým použitím bude během laktace bezpečná, ale její koncentrace by měla být řádově nižší, než je předepsáno v pokynech.

S menstruací

V lidovém léčitelství pomáhala tinktura a odvar z horalky ženám se silným a bolestivým krvácením a tato praxe přežila dodnes..

Nejčastěji je tento lék předepsán během menstruace v takových případech:

 1. Ke zmírnění projevu bolestivého syndromu - uvolněním svalů děložní dutiny pomáhá zmírnit křeče, a tím snížit bolest a snížit menstruační tok.
 2. S výrazným projevem premenstruačního syndromu pomáhá vyhladit nadměrnou nervozitu a zvýšenou podrážděnost nebo slzavost v předvečer menstruace.
 3. Pomáhá normalizovat gastrointestinální trakt v průběhu menstruace, která může být narušena pod vlivem nadměrného obsahu gestagenu v krvi.
 4. Při prodloužené menstruaci - pokud měsíční výtok ženy trvá déle než týden, pak samotná droga, alkoholová tinktura horolezce, pomáhá snižovat silné a prodloužené krvácení. Kromě farmaceutického přípravku lze pro tento účel připravit a použít i léčivý odvar. Stačí napařit 40 gramů v půl litru vroucí vody. suché suroviny a poté vařte ve vodní lázni 3–5 minut. Nechte vařit po dobu jedné a půl až dvou hodin a vezměte ½ šálku s intervalem 5-6 hodin.
 5. Pokud se před menstruací obáváte o vyrážky na obličeji a na těle, pomáhá tinktura normalizovat hormony a tím snížit počet akné a akné.
 6. Tinktura pomáhá normalizovat silné krvácení, a to jak menstruační, tak intermenstruační - účinku je dosaženo spuštěním systému srážení krve.
 7. Když je endometrium ženy odlupováno, lék pomáhá urychlit rychlé hojení ran, a tím urychlit rychlé zotavení, obnovení menstruačního režimu a hormonálních hladin.
 8. Díky normalizaci hormonálního pozadí zabraňuje zesílení a zesílení slizniční vrstvy lemující děložní dutinu.

Toto není úplný seznam všech prospěšných vlastností, které droga má..

S onemocněním gastrointestinálního traktu

Kromě toho, že vodní pepř sám má výrazné hemostatické vlastnosti - tinktura této rostliny pomáhá normalizovat trávicí trakt.

Tato rostlina se používá při pomocné terapii při následujících problémech a onemocněních gastrointestinálního traktu:

 1. Porucha žaludku.
 2. Při žaludečních a střevních druzích krvácení.
 3. S dyspeptickými typy poruch gastrointestinálního traktu.
 4. V průběhu léčby vředů a gastritidy, stejně jako při léčbě gastrointestinální onkologie.

Ke kontrakci svalů děložní dutiny

Předložený lék mimo jiné pomáhá úspěšně zastavit, aniž by se uchýlil k chirurgickému zákroku, děložnímu krvácení a hypotenzi, vyrovnat se s výčnělkem a průtokem krve z hemoroidů.

Po potratu

Lékaři jsou si vědomi životních situací, kdy ženy užívají tinkturu vodního pepře jako prostředek pro domácí nelékařské potraty.

Zde lékaři jednoznačně a kategoricky poznamenávají, že tato praxe je kontraindikována a může značně poškodit zdraví žen. Nejedná se pouze o zdravotní problémy v budoucnosti, ale také o neschopnost otěhotnět a porodit dítě, a to až do smrtelného výsledku..

Pokud mluvíme o použití léku po legalizovaném potratu ve zdech zdravotnického zařízení, lékaři naopak doporučují používat tinkturu.

Jeho složení pomáhá vyčistit děložní dutinu a zastavit vnitřní krvácení, urychlit hojení ran a obnovit sliznice - hlavní věcí je předběžná konzultace s gynekologem ohledně průběhu užívání léku, jeho trvání a dávkování.

Jak to vzít správně?

Na samém začátku stojí za to okamžitě učinit rezervaci - jednoduše neexistuje žádný univerzální návod k použití tinktury horalů při diagnostice nemoci, dávka a doba přijetí prostě neexistují. Vše závisí na stadiu onemocnění a na celkovém stavu pacienta - vše je v tomto případě individuální.

Schémata přijímání:

 1. Při diagnostice těžké a prodloužené menstruace, vnitřního krvácení hemoroidů a pro zotavení po porodu a potratu si vezměte roztok tinktury. Stačí rozpustit asi 20 až 35 kapek ve sklenici vody. tinkturu a užívejte 2 až 5krát denně, vždy před jídlem. Doba přijetí a koncentrace - stanoví lékař s přihlédnutím k obecnému stavu pacienta.
 2. Jako externí látka se 5-10 kapek jednoduše rozpustí ve sklenici vařené teplé vody a škrábance a rány, tímto roztokem se ošetří ulcerózní novotvary.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace:

 1. Jak poznamenávají lékaři, je přísně zakázáno užívat drogu a roztok z ní připravený pro patologické stavy a onemocnění ledvin - zánět ledvin a kamení, zánět a písek, v případě selhání ledvin.
 2. Je zakázáno užívat alkoholovou tinkturu během období těhotenství a kojení, ale je důležité si rezervovat - pokud výhody léku přesahují škodu, pak je možné ji užívat, ale pod přísným dohledem lékaře.
 3. Lék se také nedoporučuje po dlouhou dobu - přispívá k abnormálnímu zúžení tepen a krevních cév, k jejich ucpání, což v konečném důsledku může u pacienta způsobit vysoký krevní tlak.
 4. Je důležité si uvědomit, že horolezec je klasifikován jako jedovatá rostlina, a proto je před jeho použitím důležité provést předběžný test na citlivost a individuální nesnášenlivost, reakci těla. Jak poznamenávají lékaři, je nejlepší začít užívat drogu s minimálními dávkami a postupně je zvyšovat na požadovanou úroveň..

Extrakt a extrakt z horolezce jsou užitečným prostředkem, který, pokud je používán správně, přinese pouze výhody a obnoví tělo zevnitř. V tomto případě je důležité předem konzultovat lékaře a neprovádět samoléčbu.

Kontraindikace - měly by být vzaty v úvahu v každém případě před přímým použitím drogy.

V pokynech připojených k léku jsou tedy předepsány následující body kontraindikací a omezení přijetí:

 1. Nejprve se jedná o věková omezení pro přijetí - věk do 18 let. To je způsobeno skutečností, že samotná Highlanderova tinktura je napuštěna na bázi alkoholu..
 2. Období těhotenství ženy a kojení - to může poškodit vyvíjející se plod i novorozence.
 3. Zvýšená citlivost na složky léku a jejich individuální nesnášenlivost.
 4. Se zvýšenou srážlivostí krevních složek - v tomto případě může užívání léku vyvolat tvorbu krevních sraženin a ucpání cév, až do smrtelného výsledku.
 5. Diagnostikovat tromboembolismus u pacienta a předepisovat lék s velkou opatrností, pokud existuje podezření na závislost na alkoholu.
 6. Po poranění hlavy a problémech s játry - lék je také předepisován s opatrností a po konzultaci s lékařem a dokončeném vyšetření.

Nebezpečí během těhotenství

Během období těhotenství by žena měla bez ohledu na délku těhotenství pečovat o své zdraví a zdraví svého dítěte.

To platí také pro užívání takové drogy, jako je tinktura alkoholu v horách.

Nebezpečí léku během období těhotenství spočívá v tom, že vyvolává silné kontrakce děložního svalu.

Proto během období těhotenství, zejména v prvním trimestru, stojí za to odmítnout užívat přípravek - to může vyvolat potrat, zmrazení těhotenství nebo vyvolat vývoj jiné patologie.

Vedlejší účinek

Pokud jde o vedlejší účinky a kontraindikace užívání Highlanderovy tinktury, jsou také k dispozici, jako v případě jakéhokoli léku. Podle lékařů je tinktura horolezců tolerována pacienty docela dobře a bez projevů negativních příznaků.

V praxi však ve velmi vzácných případech může užívání drogy doprovázet takové negativní důsledky, jako jsou:

 • Závratě a záchvaty nevolnosti.
 • Zvracení a průjem.
 • Alergické vyrážky na těle nejsou vyloučeny - malé pupínky a zarudnutí, zejména při dlouhodobém pobytu na slunci, svědění a otoky, projevy alergické rýmy.

V případě jakékoli negativní reakce, příznaků z těla, by měl být lék okamžitě zastaven. Pokud se objeví příznak ve formě otoku krku, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Aby se předešlo těmto negativním vedlejším účinkům, je důležité vzít v úvahu doporučení lékaře a zvláštní pokyny připojené k pokynu.

Během období užívání alkoholové tinktury je důležité přísně dodržovat a nepřekračovat dávkování. Je také důležité dodržovat všechna opatření při užívání tinktury a řízení vozidla s nebezpečným mechanismem, protože všechna vyžadují zvýšenou pozornost a soustředění ze strany pacienta..

A ujistěte se, že pokud budete pít drogu, vezměte v úvahu stávající kontraindikace pro přijetí - věková omezení a určitá onemocnění, období laktace a těhotenství.

Samotná droga se vyrábí ve formě alkoholové tinktury ve skleněné nádobě o objemu 25 ml.

Cena tekuté tinktury pro horníky se pohybuje od 45 do 60 rublů na balíček. Lék si můžete koupit téměř v každé lékárně.

K dispozici také ve formě byliny, za cenu 65 rublů, můžete koupit v lékárně nebo v internetovém obchodě.

Podmínky skladování a trvanlivost

S ohledem na podmínky skladování předkládaného léku se doporučuje skladovat jej v chladné místnosti a mimo dosah přímého slunečního záření a dětí. Optimální - lednice.

S ohledem na dobu použitelnosti - 3 roky a datum vydání a datum použitelnosti vhodnosti léku jsou předepsány na samotném obalu. Pokud mluvíme o domácí tinktuře - její trvanlivost není delší než 2 dny.

Podmínky výdeje z lékáren

Vydávají tento lék bez lékařského předpisu, který předepisuje lékař.

Kapalný extrakt z pepřové vody

Kapalinový extrakt z pepřové vody: návod k použití a recenze

Latinský název: Polygoni hydropiperis extractum fluidum

Aktivní složka: vodní pepřová tráva (Polygoni hydropiperis herba)

Výrobce: Rostov Pharmaceutical Factory (Rusko); BEGRIF (Rusko); Výzkum a výroba Enterprise "Camellia"; Ivanovskaja farmaceutická továrna (Rusko); Tyumen Chemical-Pharmaceutical Plant (Rusko)

Popis a aktualizace fotografií: 18/11/2019

Ceny v lékárnách: od 23 rublů.

Vodní extrakt tekutý pepř - hemostatický přípravek rostlinného původu pro systémové použití.

Uvolněte formu a složení

Léčivo se vyrábí ve formě kapalného extraktu pro orální podání: průhledná zelenohnědá kapalina s charakteristickým aromatickým zápachem (10, 15, 20, 25, 30 nebo 50 ml v lahvičkách z oranžového / hnědého skla nebo lahví z polyethylenu nebo lahví z polyetylenu ; v kartonové krabici 1 lahvička nebo 1 kapátko na lahve a návod k použití kapalného extraktu z pepřové vody; v balení pro nemocnice, 15-150 lahví nebo lahví.

1000 ml tekutého extraktu obsahuje:

 • účinná složka: tráva křídlatka (vodní pepř) - 1000 g;
 • pomocná složka: ethylalkohol (ethanol) 70%.

Farmakologické vlastnosti

Kapalinový extrakt z pepřové vody - hemostatický přípravek rostlinného původu pro orální podání, obsahuje koncentrovaný extrakt z vodního pepře, bohatý na flavonoidy (včetně kvercetinu, rutinu) a třísloviny ze surovin.

Při vstupu do těla snižuje fytopreparace kapilární propustnost, má hemostatický (hemostatický) účinek, zvyšuje srážlivost krve a zlepšuje tonus dělohy.

Indikace pro použití

Kapalný pepř z vodného extraktu se doporučuje užívat ke krvácení různých etiologií (včetně dělohy a po porodu, z malých cév / kapilár žaludku a střev), s polymenoreou a hemoroidy.

V gynekologické praxi jsou indikace pro použití bylinného přípravku:

 • silné menstruační krvácení (jako součást komplexní léčby);
 • mírné krvácení (v postkoagulačním období léčby cervikální eroze).

Kontraindikace

 • tromboembolismus;
 • zvýšené srážení krve;
 • období těhotenství;
 • věk do 18 let;
 • přecitlivělost na složky léčiva.

Lék by měl být užíván s opatrností u pacientů s onemocněním jater nebo mozku, traumatickým poškozením mozku, alkoholismem a kojením.

Kapalinový extrakt z pepřové vody, návod k použití: metoda a dávkování

Kapalný pepř z vodného extraktu se užívá perorálně půl hodiny před jídlem.

Doporučené dávkování: 30-40 kapek 3-4krát denně. Doba trvání léčby je 5-10 dní.

Vedlejší efekty

Na pozadí použití extraktu je možný vývoj nežádoucích jevů, jako jsou alergické reakce a hyperkoagulace..

Výskyt / zhoršení těchto nežádoucích účinků nebo projev jiných nežádoucích účinků je třeba hlásit lékaři.

Předávkovat

Příznaky předávkování nejsou stanoveny.

speciální instrukce

Je třeba mít na paměti, že maximální jednotlivá dávka extraktu obsahuje 550 mg absolutního alkoholu.

Pokud po 5 dnech léčby nedojde k žádnému klinickému účinku, měli byste se poradit s lékařem.

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Po celou dobu užívání kapek se doporučuje být opatrný při potenciálně nebezpečných činnostech, jejichž provádění vyžaduje soustředění pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí, včetně řízení nebo řízení složitých mechanismů.

Aplikace během těhotenství a kojení

Je kontraindikováno používat pepř ve vodném extraktu z kapaliny během období těhotenství..

Užívání léku během laktace je možné pouze na doporučení lékaře, v případech, kdy očekávaný terapeutický účinek pro matku převyšuje potenciální hrozbu pro dítě.

Použití v dětství

Je kontraindikováno používat kapalný extrakt z pepřové vody ve věku do 18 let.

Pro porušení funkce jater

U pacientů s onemocněním jater je třeba kapky užívat opatrně..

Lékové interakce

Neexistují žádné informace o farmakologicky významné interakci hemostatického léčiva.

Analogy

Analogy pepřového vodného extraktu jsou tekutý pepřový (pepřová voda) tekutý extrakt, listy kopřivy, listy kopřivy dvoudomé, kopřivy kapalný extrakt, bylina Shepherdovy kabelky, oddenky a kořeny Burnet atd..

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladujte při teplotě 8 až 25 ° C na tmavém místě.

Datum vypršení platnosti - 3,5 roku.

Podmínky výdeje z lékáren

Dostupné bez lékařského předpisu.

Recenze kapalného extraktu z pepřové vody

Četné recenze o pepřově vodném extraktu jsou pozitivní. Pacienti ukazují vysokou účinnost léku na různé typy krvácení, včetně ulcerózních patologií. Mezi jeho výhody patří přírodní složení, nízké náklady, dobrá tolerance..

Cena za vodní extrakt z pepře

Cena kapalného extraktu pepřové vody za balení obsahující 1 láhev (25 ml) se může pohybovat od 20 rublů.

Kapalný extrakt z pepřové vody: ceny v online lékárnách

Extrakt pepřové vody tekutý tekutý extrakt pro orální podání 25 ml 1 ks.

Extrakt pepřové vody tekutý tekutý extrakt pro orální podání 25 ml 1 ks.

Tekutý extrakt z pepřové vody d / vnutr. Cca. 25 ml

Vzdělání: Rostovská státní lékařská univerzita, obor „Všeobecné lékařství“.

Informace o léku jsou generalizovány, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!

Kaz je nejčastějším infekčním onemocněním na světě, kterému ani chřipka nemůže konkurovat..

Práce, která se člověku nelíbí, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než práce vůbec.

Leváci mají kratší délku života než praváci.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Lidé, kteří jsou zvyklí pravidelně snídat, mají mnohem menší pravděpodobnost, že budou obézní..

Když kýcháme, naše tělo úplně přestane fungovat. I srdce se zastaví.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné..

Během provozu náš mozek tráví množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v okamžiku, kdy vznikne zajímavá myšlenka, není tak daleko od pravdy..

Podle výzkumu WHO zvyšuje každodenní půlhodinová konverzace na mobilním telefonu pravděpodobnost vzniku nádoru na mozku o 40%.

Vědci z Oxfordské univerzity provedli řadu studií, během nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být pro lidský mozek škodlivé, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Vědci proto doporučují ryby a maso z vaší stravy zcela nevylučovat..

Lidský mozek váží asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylným k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Úsměv jen dvakrát denně může snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice..

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že melounová šťáva brání rozvoji vaskulární aterosklerózy. Jedna skupina myší pila čistou vodu a druhá pila melounový džus. Výsledkem bylo, že cévy druhé skupiny neobsahovaly plaky cholesterolu..

Dříve se myslelo, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci prokázali, že člověk zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Léčba v Izraeli je integrovaný přístup k diagnostice onemocnění, vypracování individuálních terapeutických schémat, rehabilitace a pomoc při sociální adaptaci.

Vodní pepř pro ženy: užitečné vlastnosti, návod k použití

Tinktura vodního pepře nebo křídlatky je považována za účinné hemostatické činidlo. Hlavními indikacemi pro použití jsou bolestivá menstruace a krvácení. Rostlina pomáhá zmírnit tyto příznaky díky obsahu látek, jako jsou rutin, flavonoidy, tokoferol-acetát, geyrosid, kvercetin, kaempferol. Tento lék je široce používán v porodnické a gynekologické praxi jak k léčbě, tak k prevenci krvácení.

 • 1 Užitečné vlastnosti
 • 2 Indikace
 • 3 Návod k použití
 • 4 Kontraindikace

Tinktura, odvar nebo extrakt z vodního pepře mají baktericidní a protizánětlivé účinky. Prostředky mají také antispazmodické a sedativní a analgetické účinky, podporují regeneraci tkání.

Rostlina má léčivé vlastnosti díky svým aktivním složkám. Hlavní složky vodního pepře jsou:

 • Glykosid. Zvyšuje schopnost srážení krve.
 • Hierosid, quercepin, rutin a organické kyseliny. Snižuje vaskulární propustnost a křehkost, obnovuje kapilární stěny.
 • Vitamin K. Má koagulační účinek (zastavuje krvácení).

Vodní pepř také obsahuje éterické oleje, třísloviny, komplex vitamínů C, P a D, stříbro a mangan. Díky tomuto složení má rostlina pozitivní vliv na celé tělo, což je zvláště nutné pro ženu po porodu a císařském řezu.

Infuze a odvar z horského pepře jsou předepsány pro děložní krvácení a PMS ke snížení výkyvů nálady a podrážděnosti. Vodní pepř pro ženy se používá pro následující příznaky:

 • bolestivá a bohatá období;
 • prodloužená menstruace;
 • kožní vyrážky v předmenstruačním období;
 • děložní krvácení;
 • výtok před kritickými dny;
 • hypotenze a atonie dělohy;
 • po císařském řezu;
 • po čištění dělohy.

Highlander pepř může oddálit příchod menstruace o několik dní.

Extrakt reguluje hormonální pozadí, práci mazových žláz a podporuje vymizení zánětlivých procesů na pokožce.

Ženám po porodu se doporučuje konzumovat křídlatku, aby se urychlila kontrakce dělohy, stejně jako hemostatická látka. Účinek je realizován díky vlastnostem polyhyperinu.

Během laktace lékaři nedoporučují používat tento lék kvůli vysokému obsahu ethylalkoholu. Pokud je léčba nutná, nakupují rostlinné materiály a připravují z nich infuze a odvary.

Před léčbou je nutné se poradit s lékařem, který vám předepíše optimální dávkování a přečíst si návod k použití..

Způsoby použití produktů z vodní papriky:

Vezměte 25-30 kapek dvakrát denně. Délka léčby - 3-6 měsíců.

Chcete-li odložit kritické dny, použijte 40 kapek třikrát denně. První příjem se provádí okamžitě po probuzení, zbývající dvě - 30 minut před jídlem. Akce je stejná jako odvar

názevAplikace a příprava
Vaření
 1. 1,1 lžíce. l. vodní pepř nalijte 0,2 l vody.
 2. 2. Vložte do vodní lázně a vařte 30 minut.
 3. 3. Nechejte vařit 40-60 minut.
 4. 4. Přeceďte přes plátno, přidejte vodu (až 0,2 l).

Pijte 1 polévkovou lžíci. l. 3krát denně půl hodiny před jídlem.

Užívá se proti bolesti během menstruace, známkám zvýšené mastnoty kůže, předmenstruačnímu syndromu, zvýšení množství vaginálního výtoku, děložnímu krvácení

Lékárenská tinktura
Tinktura
 1. 1. Ke 200 ml vodky přidejte 50 g byliny horolezce.
 2. 2. Trvejte na tmavém místě po dobu 3-4 týdnů.

Pijte 3-4krát denně, 40-45 kapek

Infuze
 1. 1,20 g vodní papriky se nalije do 250 ml vody.
 2. 2. Vařte ve vodní lázni po dobu 5-7 minut.
 3. 3. Trvejte na tmavém místě po dobu 3-4 hodin.

Recepce - 100 ml 4krát denně.

Používá se ke snížení menstruačního výtoku

Výpis
 1. 1,4 lžíce. l. rostliny se smísí s 500 ml ethylalkoholu.
 2. 2. Trvejte na 3-4 hodinách.

Vezměte 25-30 kapek ráno a večer.

Používá se k urychlení kontrakce dělohy po porodu

Pokud nesnášíte alkohol, nepoužívejte tinkturu vodního pepře kvůli obsahu ethylalkoholu. Doporučuje se zvolit jiný lék nebo připravit infuzi nebo odvar ve vodě.

Tento lék je kontraindikován pro těhotné ženy, protože některé složky zvyšují tón dělohy, což může vést k potratu nebo předčasnému porodu..

U ischemické choroby srdeční je náprava rovněž zakázána. Tento lék aktivuje koagulační systém, který podporuje krevní sraženiny a zvyšuje riziko srdečního záchvatu.

Existuje řada dalších onemocnění, při kterých se tinktura vodního pepře nedoporučuje. Mezi nimi:

 • arteriální hypertenze;
 • tromboflebitida;
 • nefritida;
 • zhoršená funkce ledvin, selhání ledvin;
 • glomerulonefritida;
 • zánět močového měchýře;
 • chronická zácpa;
 • enterokolitida;
 • tromboembolismus;
 • období laktace;
 • alergické reakce.

Mezi nežádoucí účinky patří časté bolesti hlavy, nevolnost a závratě..

 • Hormonální pozadí
  • Jiné hormonální poruchy
  • Progesteron
  • Estrogeny
 • Nemoci dělohy
  • Nemoci endometria
  • Další nemoci dělohy
  • Cystické útvary v děloze
  • Myoma
 • STD a infekce
  • Vaginální zánět
  • Jiné pohlavní choroby
  • Papilomy
  • Příznaky infekcí a pohlavních chorob
  • Syfilis
  • Ureaplasma
 • Climax
 • Menstruační cyklus
  • Výtok během menstruace
  • Život během vašeho období
  • Léky na menstruaci
  • O menstruaci
  • PMS
  • Důvody pro opožděnou menstruaci
  • Cyklus menstruace
 • Drozd u žen
  • Přípravy na drozd
  • Příznaky a léčba drozdů
 • Mléčné žlázy
  • Jiná onemocnění prsu
  • Hrudky v hrudi
 • O těhotenství
  • Problémy s neplodností a těhotenstvím
  • Výtok během těhotenství
  • Ovulace
  • Problémy s koncepcí
 • Ledviny a močení
  • Jiná onemocnění ledvin
  • Změny v moči
  • Kameny v ledvinách
  • Pyelonefritida
  • Problémy s močením
  • Cystitida

O tinktuře z vodního pepře vím už dlouho a někdy ji používám během kritických dnů. Pokud je krvácení hojné, pak stojí za to vzít si tinkturu několikrát a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat - krvácení klesá. Ale z tohoto článku jsem se dozvěděl, že pomocí vodního pepře je možné odložit příchod menstruace na několik dní. A ukázalo se, že snižuje kožní vyrážky před menstruací. Na tinktuře vodního pepře je dobré to, že složení je přirozené. Samozřejmě, že je na alkoholu, ale to není kritické, protože v jedné dávce je potřeba jen asi 30 kapek. Článek je poučný, něco jsem už věděl, ale některé informace byly pro mě nové.

Průběh mé menstruace byl vždy spojován s bolestivými pocity a silným krvácením, zejména na samém začátku cyklu! Jsem hluboce přesvědčen, že na tomto problému je nutné pracovat, ale výhradně přirozenými prostředky. Bylo zajímavé se z výše uvedeného materiálu dozvědět o příznivém účinku vodního pepře na průběh menstruace a zastavení krvácení. Věděl jsem, že vitamin K má koagulační účinek, ale netušil jsem, že tohoto vitaminu je ve vodním pepři dost. Myslím si, že je nejlepší koupit si z této rostliny lékárenskou tinkturu a aplikovat ji kapanou s přísně předepsaným dávkováním. A nemusíte se obtěžovat, vařit vodní pepř nebo si z něj dělat výtažky. Hlavní věcí je nezapomenout, pomocí jakéhokoli léku, dokonce i přírodního původu, poslouchat své tělo a informovat ošetřujícího lékaře.

Matka má děložní fibroidy, takže téměř každý měsíc dochází k hojnému krvácení. Přítel jí poradil, aby si dala tinkturu z vodního pepře. Tento nástroj se ukázal jako účinný, na rozdíl od dicinonových tablet. Nyní je jejich matka zachraňuje, je dobré, že se nevyskytly žádné vedlejší účinky. V budoucnu se samozřejmě budete muset připravit na operaci, protože vodní pepř není všelék..

Mám bolestivé období, jsem léčen bylinami. Tinktura z vodního pepře funguje nejlépe.

Zajímavé je, že jsem to nikdy neslyšel. Bude muset zkusit, když je můj menstruační cyklus znovu bolestivý.

Jak užívat tinkturu vodního pepře - indikace, způsoby použití, kontraindikace a recenze

Tradiční medicína používá vodní pepř již dlouho jako lék. Roste poblíž řek, jezer a lze jej nalézt na mokrých loukách. Tato rostlina se také nazývá máta peprná, protože má hořící, štiplavou chuť. Tinktura z vodního pepře má jedinečnou léčivou vlastnost - jeho použití pomáhá zastavit krvácení. Highlander lze levně koupit v jakékoli veřejné lékárně.

Co je to tinktura na vodní pepř

Rostlina dorůstá do výšky 30 až 90 centimetrů. Stonka je rozvětvená, listy jsou ostré nebo tupé a malé květy mají načervenalý odstín. Highlander dává ovoce ve formě vejčitých útvarů, na jedné straně jsou ploché, na druhé straně - konvexní. Vodní pepř je užitečná rostlina, která je součástí mnoha léků a kosmetiky.

Highlander se používá ve formě tinktur a svíček, protože se etabloval jako vynikající hemostatický prostředek, díky čemuž je v medicíně oblíbený. Tato bylina zlepšuje vlastnosti srážení krve díky obsahu glykosidů, éterických olejů, taninů a díky této kombinaci má baktericidní účinek. Highlander se často používá v gynekologii a kosmetologii jako surovina pro léky a tinktury..

Jak to jde

Infuze vodního pepře působí díky svému složení jako léčivý a hemostatický prostředek:

 • organické kyseliny;
 • třísloviny;
 • flavonoidy;
 • vitamíny K, A, E, C;
 • soli hořčíku, titanu a manganu.

Hemostatický účinek je dosažen hlavně díky vitaminu K a taninům, které společně s minerálními solemi poskytují analgetický účinek. Flavonoidy přispívají ke snížení edému, snížení vaskulární permeability, antispazmodickému a antivirovému účinku. Taniny vytvářejí adstringentní a baktericidní účinek. Díky kyselině mravenčí, jablečné, octové a polygonální probíhají procesy alkalizace těla a zbavování toxinů. Vitamíny chrání před volnými radikály.

Indikace pro použití

Rozsah použití rostliny pro lékařské účely je velmi široký: od chorob dýchacích cest po gynekologická onemocnění. Tekutý extrakt z vodního pepře je předepsán pro následující nemoci:

 • s děložním krvácením;
 • hypotenze dělohy;
 • atony dělohy;
 • krvácení z hemoroidů;
 • potíže s močením;
 • kožní choroby;
 • onemocnění jater;
 • s těžkými obdobími;
 • bronchiální astma;
 • poporodní terapie kontrakce dělohy;
 • gastrointestinální krvácení;
 • vředy a dokonce rakovina žaludku;
 • nodulární struma štítné žlázy;
 • bolestivá a silná menstruace;
 • opakující se bolesti hlavy (pepřový odvar z pitné vody).
 • Solyanka na zimu
 • Pletená halenka pro novorozence
 • Knedlíky v multivarkě: recepty

Působení tinktury

Infuze vodního pepře se primárně používá k zotavení žen po porodu, silné menstruaci a krvácení z hemoroidů. Funguje efektivně díky svým analgetickým, uklidňujícím, protizánětlivým, antiseptickým, adstringentním, hemostatickým vlastnostem. Při použití v bylinných přípravcích s jinými rostlinami příznivě působí při léčbě revmatismu, vředů na sliznicích, průjmů, chronických onemocnění tenkého a tlustého střeva (kolitida, enterokolitida).

Jak používat vodní pepřovou tinkturu

Tento lék lze zakoupit v téměř každé lékárně. K vaření použijte alkohol (vodku) a suchou trávu. Jak pít vodní tinkturu pepře: v oficiálních pokynech se doporučuje používat asi čtyřikrát denně, každý 30-40 kapek. Pro úlevu od bolesti například během menstruace se doporučuje užívat 30 kapek dvakrát denně, půl hodiny před jídlem. Průběh léčby je 2-3 měsíce, poté se doporučuje přestávka (po dobu jednoho měsíce). V případě potřeby kurz opakujte. Může být použit jako odvar na žaludeční choroby, poruchy střevní mikroflóry.

Po porodu

Pepř křídlatý účinně ovlivňuje kontraktilitu dělohy, proto je kvůli svým stimulačním, analgetickým, antiseptickým a hemostatickým vlastnostem často předepisován ženám po porodu. Po porodu je lepší použít rostlinný extrakt. Chcete-li jej připravit, musíte smíchat 40% alkoholu (1 sklenici) a 30 g (dvě polévkové lžíce) bylin, nechat vařit. Pijte infuzi by měla být 30 kapek před jídlem několikrát denně. Při kojení je třeba brát opatrně, pod lékařským dohledem.

Vodní pepř na menstruaci

Lék proti křídlatce je oblíbený pro léčbu ženských problémů, bolesti a krvácení. Infuze vodního pepře během menstruace se používá:

 • Pro snížení bolesti. Uvolňuje svaly dělohy, snižuje křeče;
 • S výrazným projevem premenstruačního syndromu. Odstraňuje nervozitu, zvýšenou podrážděnost;
 • Normalizuje funkci střev během menstruace, což může být narušeno zvýšenou hladinou gestagenů během tohoto období;
 • S prodlouženým obdobím. Pokud vaše menstruace trvá déle než týden, užívání pepře pomůže zastavit krvácení. Vezměte suchou rostlinu v dávce 40 gramů a nalijte 0,5 litru vroucí vody, vložte do vodní lázně po dobu 5 minut, zakryjte víkem po dobu dvou hodin. Jak si vzít tinkturu vodního pepře: půl sklenice, každých šest hodin;
 • S vyrážkou na kůži před menstruací. Normalizuje hladinu progesteronu, čímž snižuje počet kožních vyrážek.

Tinktura vodního pepře s intenzivním výtokem je přivádí k normálním limitům, může zastavit děložní krvácení různé etiologie, včetně mezimenstruační. Účinného účinku léku je dosaženo jeho schopností rychle spustit systém srážení krve. Když je endometrium dělohy odmítnuto, podporuje tinktura rychlé hojení ran, čímž zkracuje dobu menstruace. Normalizací hormonálních hladin brání zesílení slizniční vrstvy dělohy.

S onemocněním gastrointestinálního traktu

Kromě zvýšení srážlivosti krve lze tinkturu použít k normalizaci gastrointestinální flóry. Vodní pepř se používá v adjuvantní terapii u takových poruch gastrointestinálního traktu:

 • krvácení ze žaludku a střev;
 • dyspeptické poruchy střeva;
 • prodloužený průjem nebo zvracení;
 • v přítomnosti žaludečních vředů;
 • onkologická onemocnění.

Krevní sraženiny během menstruace nejsou vždy patologie. K tomu dochází u některých rysů ženského těla, abnormalit ve struktuře dělohy nebo při nízké fyzické aktivitě.