Dicinon

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Lék Ditsynon je sanitka, která se používá k zastavení krvácení různého původu.

Uvolněte formu a složení

Ditsynon se vyrábí v tabletách a ve formě injekčního roztoku.

Účinnou látkou léčiva je etamsylát. Jeho koncentrace v jedné tabletě je 250 mg, v 1 ml roztoku - 125 mg.

Tablety Dicinon zahrnují bezvodou kyselinu citrónovou, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, povidon K25, laktózu jako pomocné složky..

Kromě etamsylátu obsahuje roztok disiřičitan sodný, vodu na injekci, hydrogenuhličitan sodný (v některých případech je nutné upravit hladinu pH).

Tablety jsou dodávány do lékáren balené v blistrech po 10 kusech a prodávány v 10 blistrech v papírové krabičce. Roztok pro intramuskulární a intravenózní podání se prodává ve 2 ml ampulích z bezbarvého skla, 10 ampulí v blistru, 5 blistrů v papírové krabičce.

Indikace pro použití

Použití přípravku Ditsynon je indikováno k léčbě a prevenci kapilárního krvácení různého původu..

Podle pokynů je ethamsilát účinný pro:

 • Krvácení, ke kterému dochází během a po chirurgických zákrocích na všech dobře vaskularizovaných (prostupujících cévami) tkáních v porodnictví a gynekologii, ORL ordinaci, stomatologii, plastické chirurgii, urologii, oftalmologii;
 • Menoragie, včetně primární, stejně jako u žen s nitroděložní antikoncepcí;
 • Krvácení z dásní;
 • Hematurie;
 • Krvácení z nosu;
 • Metroragie;
 • Diabetická mikroangiopatie, včetně hemoftalmu, hemoragické diabetické retinopatie atd.;
 • Hemoragické poruchy cerebrálního oběhu u novorozenců, včetně předčasně narozených dětí.

Kontraindikace

V souladu s pokyny pro Ditsynon je použití léku kontraindikováno, pokud má pacient:

 • Neoplastická (nádorová) onemocnění lymfatických a hematopoetických tkání, včetně osteosarkomu, myeloblastické a lymfoblastické leukémie;
 • Trombóza;
 • Akutní porfyrie;
 • Tromboembolismus;
 • Přecitlivělost na složky tablety / roztoku.

Ditsynon se používá s opatrností k léčbě pacientů s anamnézou trombózy nebo tromboembolismu, stejně jako v případech, kdy příčinou krvácení je předávkování antikoagulancii.

Způsob podání a dávkování

Optimální denní dávka dicinonu ve formě tablet pro dospělého je od 10 do 20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Rozdělte jej na 3 nebo 4 dávky.

Průměrná jednotlivá dávka je zpravidla 250-500 mg, ve výjimečných případech se zvyšuje na 750 mg. Četnost aplikací Ditsynonu je stejná, 3-4krát denně.

U menoragie je denní dávka etamsylátu od 750 mg do 1 g. Dicinon se užívá od 5. dne očekávané menstruace a do 5. dne následujícího cyklu.

Po chirurgických zákrocích se lék doporučuje užívat každých 6 hodin v dávce 250-500 mg. Užívání pilulek pokračuje, dokud hrozí krvácení.

Pro dítě je jedna dávka 10–15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Frekvence aplikací - 3-4krát denně.

Pokyny pro přípravek Ditsynon naznačují, že injekční roztok je určen k pomalým intravenózním nebo intramuskulárním injekcím. V případech, kdy je prostředek zředěn solným roztokem, je třeba injekci provést okamžitě.

U dospělého je denní dávka 10-20 mg / kg / den, měla by být rozdělena na 3-4 injekce.

Pro profylaktické účely se během chirurgických zákroků podává Ditsinon intravenózně nebo intramuskulárně v dávce 250-500 mg přibližně jednu hodinu před operací. Během chirurgického zákroku se lék podává intravenózně v podobné dávce; v případě potřeby se podávání této dávky znovu opakuje. V pooperačním období se doporučuje užívat Dicinon v počáteční dávce každých 6 hodin, dokud nezmizí riziko krvácení..

Pro děti je roztok předepsán v dávce 10-15 mg / kg / den, rozdělené na 3-4 injekce. V neonatologické praxi se Dicinon vstřikuje do svalu nebo velmi pomalu do žíly v dávce 12,5 mg / kg (uvedená dávka ethamsylátu odpovídá 0,1 ml roztoku). Léčba začíná v prvních dvou hodinách života dítěte.

Vedlejší efekty

Užívání přípravku Ditsynon může být doprovázeno bolestmi hlavy, parestézií dolních končetin, závratě, pálení žáhy, nevolností, pocitem tíže v epigastrické oblasti, návaly kůže na obličeji, alergickými reakcemi, poklesem systolického tlaku.

speciální instrukce

Injekční roztok Dicinon je určen výhradně pro použití v klinikách a nemocnicích.

Je zakázáno míchat roztok ve stejné stříkačce s jakýmkoli jiným lékem. Je kontraindikováno použít roztok, pokud změnil barvu..

Je třeba mít na paměti, že dicinon v dávce 10 mg / kg, podávaný jednu hodinu před dextrany, brání jejich antiagregačnímu účinku. A dicinon, zavedený po dextranech, nemá hemostatický účinek.

Dicinon je nekompatibilní s injekčními roztoky laktátu sodného a hydrogenuhličitanu sodného. V případě potřeby lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným a kyselinou aminokapronovou.

Jedna tableta přípravku Dicinon obsahuje 60,5 mg laktózy (maximální přípustná dávka této látky je 5 gramů). Tablety jsou kontraindikovány u pacientů s nedostatkem laktázy, vrozenou intolerancí glukózy, malabsorpcí glukózy a galaktózy.

Přestože je roztok Dicinonu určen k intramuskulárnímu a intravenóznímu podání, lze jej aplikovat lokálně, například po extrakci zubu nebo v přítomnosti jiné rány. K tomu je kus gázy nebo sterilního tamponu hojně impregnován roztokem a aplikován na poškození.

Analogy

Podmínky skladování

Dicinon patří do skupiny léků prodávaných na lékařský předpis.

Podle pokynů by měl být lék skladován na místě chráněném před světlem a vlhkostí (pro tablety), mimo dosah dětí, kde je teplota udržována na maximálně 25 ° C. Doba použitelnosti roztoku v ampulích i tabletách je 5 let.

Našli jste v textu chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Dicinon® (250 mg)

Instrukce

 • ruština
 • қazaқsha

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněný název

Dávková forma

Tablety 250 mg

Složení

Jedna tableta obsahuje:

účinná látka - etamsylát 250 mg,

pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová, kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, povidon, stearát hořečnatý.

Popis

Kulaté tablety s bikonvexním povrchem, od bílé po téměř bílou.

Farmakoterapeutická skupina

Vitamin K a další hemostatika. Jiná systémová hemostatika. Etamsilat.

ATX kód B02BX01

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika Absorpce Po perorálním podání je léčivo pomalu absorbováno z gastrointestinálního traktu. Po užití léku v dávce 500 mg je maximální koncentrace v krevní plazmě dosažena po 4 hodinách a je 15 μg / ml.

Stupeň vazby na proteiny krevní plazmy je přibližně 95%. Etamsylát prochází placentární bariérou. Mateřská a pupečníková krev obsahují podobné koncentrace ethamsylátu. Nejsou k dispozici žádné údaje o vylučování etamsylátu do mateřského mléka.

Vylučování Etamilát se vylučuje ledvinami beze změny. Poločas z krevní plazmy je asi 8 hodin. Asi 70-80% podané dávky se vylučuje močí beze změny během prvních 24 hodin..

Farmakokinetika u pacientů se zhoršenou funkcí jater a ledvin

Farmakokinetické vlastnosti etamsylátu u pacientů se sníženou funkcí jater a ledvin nebyly studovány..

Farmakodynamika Etamsylát je syntetické hemostatické a angioprotektivní léčivo používané jako primární hemostatické činidlo (interakce endoteliální destičky). Zlepšení adheze krevních destiček a obnovení kapilární rezistence, lék poskytuje významné zkrácení doby krvácení a snížení ztráty krve.

Etamsylát nemá vazokonstrikční účinek, neovlivňuje fibrinolýzu a nemění plazmatické koagulační faktory.

Indikace pro použití

- prevence a léčba kapilárního krvácení různé etiologie a lokalizace: před a po operaci, stejně jako na všech dobře vaskularizovaných tkáních v otolaryngologii, gynekologii, porodnictví, urologii, stomatologii, oftalmologii, plastické a rekonstrukční chirurgii

- hematurie, hemateméza, meléna, epistaxe, krvácení dásní, metroragie, primární menoragie, menoragie u žen užívajících nitroděložní antikoncepci bez organické patologie

Způsob podání a dávkování

Tablety se užívají s jídlem a zapíjejí se trochou vody..

Použití u dospělých a dětí starších 14 let

V předoperačním období je lék předepsán jednu nebo dvě tablety (250-500 mg) jednu hodinu před operací.

V pooperačním období je lék předepsán jednou nebo dvěma tabletami (250-500 mg) každých 4-6 hodin, dokud nezmizí riziko krvácení..

U hematurie, hematemézy, meleny, krvácení z nosu, krvácení z dásní: ve většině případů jsou jednotlivé dávky 2 tablety 2-3krát denně (maximální denní dávka je 1000-1500 mg).

U přípravku Meno / metrorrhagia je třeba předepsat dvě tablety třikrát denně (1 500 mg) po dobu 10 dnů, počínaje 5. dnem od očekávaného nástupu menstruace do 5. dne následujícího menstruačního cyklu.

Použití u dětí (dětí starších 6 let)

Dávka pro děti je poloviční než u dospělých, tj. ½ - 1 tableta 2-3krát denně.

Pacienti se zhoršenou funkcí jater a ledvin.

Nejsou k dispozici dostatečné klinické údaje o doporučeních pro dávkování, proto by měl být lék u těchto pacientů používán s opatrností..

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky jsou klasifikovány podle frekvence: velmi často (≥ 1/10), často (≥ 1/100),

Dicinon: indikace k použití

Lék Ditsynon je účinným prostředkem v boji proti krvácení různého původu. Kromě hemostatického účinku pomáhá činidlo posilovat cévní stěny, snižuje jejich propustnost, obnovuje mikrocirkulaci a také ovlivňuje srážení krve.

Popis a forma vydání

Dicinon je moderní hemostatický lék používaný v mnoha oborech medicíny od chirurgie po gynekologii. Patří do skupiny hemostatických léků, které aktivují syntézu tromboplastinů. Činidlo má také antihemoragické a angioprotektivní účinky. Dicinon snižuje propustnost malých cév - kapilár, zvyšuje jejich odolnost vůči negativním faktorům, normalizuje mikrocirkulaci.

Droga má také vazokonstrikční účinek aktivací produkce prostacyklinů. To má navíc pozitivní účinek na zastavení krvácení. Navzdory tak silnému hemostatickému účinku nevede Dicinon k syntéze krevních sraženin a neovlivňuje celkovou systémovou koagulaci krve. Během lékové terapie zůstává krevní tlak v normálních mezích.

Výrobci přípravku Ditsynon nabízejí dvě formy uvolňování léků: tablety, ampule. Tabletová forma pro dospělé obsahuje 250 mg účinné látky, ethamsylátu. Uvádí se také dávka pro děti - 50 mg. Tablety jsou baleny v obrysových buněčných deskách pro číslo 100 v jedné kartonové krabici. Injekční roztok je nabízen v síti lékáren v ampulích o obsahu 1 nebo 2 ml. 20 nebo 50 skleněných ampulí je umístěno v jedné krabičce.

Terapeutický účinek při užívání léku se v průměru objeví po 2-3 hodinách, pokud se léčba provádí ve formě tablet. Při injekci do svalu dochází k akci v průměru mnohem rychleji po 1-1,5 hodinách. Doba expozice na těle je 4-6 hodin, poté se aktivita látky snižuje a nakonec po 24 hodinách zmizí. Při terapii kurzu je terapeutický účinek zaznamenán asi týden..

Mechanismus účinku Ditsynonu

Když lék začne účinkovat, aktivuje se proces tvorby krevních destiček, které jsou odděleny od tkáně kostní dřeně. Přilnavost krevních destiček se významně zvyšuje, což vede ke stabilizaci kapilárních stěn a ke snížení jejich propustnosti. Ditsynon navíc inhibuje syntézu prostaglandinů, které stimulují procesy desagregace trombocytů..

Právě tato vlastnost léčiva negativně ovlivňuje intenzitu krvácení a jejich délku. Díky klinickým studiím vyšlo najevo, že ethamsylát neovlivňuje krevní složky na periferii a nemá nic společného s bílkovinami a lipoproteiny. Dicinon zabraňuje destrukci kapilár, stimuluje syntézu mukopolysacharidů s velkou hmotou. Díky tomu se plavidla stávají odolnějšími a pevnějšími. Někdy během léčby dochází ke snížení rychlosti červených krvinek.

Na pozadí užívání přípravku Ditsynon neexistuje riziko vzniku krevních sraženin.

Níže jsou uvedeny způsoby dávkování léku Dicinon, indikace pro použití a další jemnosti použití produktu. Před použitím se musíte seznámit také s dalšími vlastnostmi léku..

Kdo potřebuje Ditsynona?

Lék je předepsán jako terapeutické a profylaktické činidlo. Tento lék je nezbytný u pacientů, u nichž je diagnostikováno vnější nebo vnitřní krvácení. Dicynon pomáhá při onemocněních a stavech, jako jsou:

 • krvácení do sítnice;
 • myomy, jiné krvácení z ženských pohlavních orgánů;
 • střevní, plicní krvácení;
 • ztráta krve z traumatu;
 • mozkový infarkt, mozkové krvácení;
 • dlouhá, příliš silná období;

Dicinon je předepsán k prevenci mozkového krvácení u novorozenců, předčasně narozených dětí. Vyřeší se častým a nadměrným krvácením dásní.

Kontraindikace užívání přípravku Ditsynon

Je přísně zakázáno užívat popsaný lék pacientům s identifikovanými nádorovými formacemi hematopoetického systému. Lék by neměl být používán u pacientů s lymfoblastickými a myeloblastickými leukémiemi, osteosarkomem, v akutním stadiu porfyrie. Použití přípravku Ditsynon není prokázáno pro krvácení, které se vyvinulo v důsledku léčby léky ze skupiny antikoagulancií. V tomto případě bude vyžadováno jmenování konkrétních antidot..

Rovněž se nedoporučuje provádět lékovou terapii se zjištěnou přecitlivělostí na alespoň jednu ze složek. Obzvláště často dochází k reakcím na složky, jako je siřičitan sodný nebo laktóza. Dicynon by neměli užívat pacienti s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy.

Pokud má pacient predispozici k tromboembolismu, trombóze a zvýšené srážlivosti krve, lék se také nedoporučuje. Kontraindikace jsou abnormality v činnosti ledvin a jater..

Způsoby aplikace, dávkování

Tabletová forma léku se užívá současně s jídlem nebo po něm. Tablety je třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny, je lepší použít čistou vodu. Dávka by měla být ve všech případech zvolena ošetřujícím lékařem v závislosti na hmotnosti, věku pacienta a závažnosti patologie. Maximální jednotlivá dávka není větší než 3 tablety.

Aby se zabránilo možnému krvácení po operaci, doporučuje se vypít 1-2 tablety každých 6 hodin až do úplné stabilizace. Při ztrátě krve v plicích, děloze a střevě stačí 2 tablety denně po dobu 4–9 dnů. Pokud je nutné kurz prodloužit, je nutné dávku snížit.

U silné menstruace se pacientkám doporučuje užívat Ditsynon 5 dní před menstruací a přestat užívat 5. den cyklu. K upevnění získaných výsledků musí ženy pít drogu podle stejného schématu v příštích dvou cyklech žen. V dětství dávka nepřesahuje 10-15 mg na kilogram hmotnosti dítěte, rozdělená na 3-4 části.

Pokud se odchýlíte od pokynů a překročíte dávkování, mohou se objevit závažné komplikace..

Minimální dávka intramuskulárních injekcí Dicinonu je 0,5–1 ampule. V akutních případech je možné dávku zvýšit na 1,5 ampule. Pro prevenci ztráty krve před chirurgickými zákroky je předepsáno 250-500 mg Dicinonu. Lék se podává intravenózně nebo intramuskulárně během hodiny navrhované operace.

V neonatologii by dávka neměla překročit 10 mg na kilogram hmotnosti dítěte. Terapie začíná od prvních hodin po narození. Činidlo se podává v intervalech 6 hodin po dobu 4 dnů. Dokud celková dávka nedosáhne 200 mg / kg. Při míchání léku se solným roztokem vyžaduje okamžité podání.

Jak se brát s těžkými obdobími?

Dicinon účinně pomáhá pacientům s těžkou menstruací. Důvodem je účinná látka etamsylát. Má hemostatický účinek, stabilizuje stěny kapilár a normalizuje proces koagulace. Při správném používání jsou účinky pozorovány.

 1. Pilulky. Použijte dávku nepřesahující 500 mg. Pijte až 4krát denně. Pokud jsou menoragie významné, je předepsáno 1 000 miligramů denně. Je však lepší užívat pilulky od 5. dne menstruace do 5. dne následujícího menstruačního cyklu..
 2. Injekce. Maximální použití je 20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. 3-4 injekce se provádějí za 1 den.

Pokud dochází k silnému menstruačnímu toku, je lepší použít tabletovou formu. To je způsobeno skutečností, že lék musí být používán po dlouhou dobu, ne každá žena vydrží každodenní injekce. Při výběru injekcí je třeba vzít v úvahu, že látka musí být naředěna solným roztokem. Řešení se zavádí postupně.

Při použití injekcí se snižuje počet poruch trávení. Při užívání tablet k normalizaci krvácení během menstruace se může objevit nevolnost, zvracení, pálení žáhy a bolesti břicha. Pokud se objevily negativní akce, je vybrán analog.

Nežádoucí účinky užívání drogy

Správné používání přípravku Ditsynon je zárukou absence negativních jevů, nicméně někteří pacienti si stěžují. Během léčby se může objevit závažnost v epigastrické oblasti, pálení žáhy a nevolnost. Někdy jsou bolesti hlavy, zrudnutí, závratě, astenické stavy.

V místě vpichu se může objevit hyperemie, mírné svědění a malé vyrážky. Velmi zřídka diagnostikován anafylaktický šok, Quinckeho edém, zhoršení bronchiálního astmatu.

Negativní účinky po ukončení užívání drogy nenávratně zmizí. Není nutné žádné zvláštní zacházení.

Zvláštní pokyny, použití během těhotenství a kojení

Navzdory skutečnosti, že během léčby přípravkem Ditsynon je proces tvorby trombů vyloučen, je nutná opatrnost při předepisování tohoto léku pacientům s dříve diagnostikovanou trombózou a tromboembolismem. V případě hemoragických stavů spojených s nadměrným užíváním antikoagulancií je nutné použití specifických antidot a symptomatická léčba. Pokud má pacient vady srážení krve, je léčba drogami možná, ale měla by být kombinována se zavedením speciálních látek, které vylučují popsaná porušení.

Doposud neexistují žádné klinické informace o použití přípravku Dicinon během těhotenství. Jeho použití je možné pouze po posouzení pravděpodobných rizik pro matku a plod. Rovněž neexistují žádné údaje o vylučování léčiva do mateřského mléka. Při předepisování léku během tohoto období je proto nutné vyřešit otázku zrušení kojení..

Interakce s jinými léky

Dicinon je farmaceuticky nekompatibilní s jinými látkami než je chlorid sodný. Proto je zakázáno jej míchat s jinými léky v jedné stříkačce. Někdy je možné jej použít společně s kyselinou aminokapronovou nebo hydrogensiřičitanem menadionem sodným. Zavedení dicinonu hodinu před použitím dextranů minimalizuje jejich antiagregační účinek. Při následném podávání nedochází k žádnému hemostatickému účinku.

Podmínky skladování a způsob nákupu v lékárně

V lékárnách lze drogu Dicinon zakoupit pouze na předem napsaný lékařský předpis. Skladujte při pokojové teplotě, chráněné před dětmi a ultrafialovým zářením. Nepoužívejte po 5 letech od data vydání.

Ditsynonovy analogy

Existují některé patologie a stavy, kdy je jmenování popsaného léku nemožné. V takových případech budete muset zvolit prostředek nápravy, který je v akci podobný. Řetězce lékáren dnes mohou nabízet řadu léků, které se zabývají mnoha typy krvácení. Nejoblíbenější analogy Ditsynonu jsou:

Ne.Jméno výrobkuAktivní složkaVýrobceCena v rublech
1EtamsilatetamsylátLuhansk Chemical Plant, Ukrajina70-90
2Etamsilat FereinetamsylátBryntsalov-A JSC, Rusko70-90
3Emaplagrekombinantní lidský trombopoetinYuria-Pharm, Ukrajina30-50
4Tranexamkyselina tranexamováFSUE "Moskevský endokrinní závod", Rusko250-270

Bylinné přípravky jsou často předepsány k zastavení krvácení. Tinktury šťovíku koňského a přesličky polní se s těmito patologiemi účinně vyrovnávají. Během menstruačního krvácení si můžete vzít extrakt z kopřivy, infuzi skořápky sibiřského cedru, výhonky západní thujy.

Jednou z nejdůležitějších pozitivních vlastností popsaného léku je rychlost působení. Mezi výhody navíc patří relativně bezpečné složení a minimální počet vedlejších účinků. Pozitivní výsledek aplikace se dostaví v krátké době.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Návod k použití léku Ditsynon pro menstruaci

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Ditsinon - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Ditsynon droga

Dicinon se již mnoho let používá v medicíně pro prevenci a jako sanitka pro krvácení různého původu. Aktivní složkou léčiva je etamsylát.

Kromě hemostatického (hemostatického) účinku Dicinon posiluje cévní stěnu, snižuje její propustnost, zlepšuje mikrocirkulaci a také podporuje proces srážení krve. Lék stimuluje zrání a uvolňování krevních destiček (speciální krvinky odpovědné za tvorbu krevní sraženiny) z kostní dřeně.

Hemostatický účinek přípravku Ditsynon je vysvětlen skutečností, že aktivuje III faktor srážení krve (tromboplastin).

Kromě toho má Ditsynon vazokonstrikční účinek stimulací uvolňování speciální látky - prostacyklinu PgI2, který navíc pomáhá zastavit krvácení.

Přes hemostatické účinky Dicinon nevede ke zvýšené tvorbě trombů, nezvyšuje celkovou srážlivost krve a nepřispívá ke zvýšení systémového krevního tlaku.

Terapeutický účinek užívání přípravku Ditsynon uvnitř nastává po přibližně 2,5 až 3 hodinách, při intramuskulární injekci - po 1-1,5 hodinách a po intravenózní injekci - po 15 minutách. Doba působení léku je asi 4-6 hodin, v následujících hodinách jeho aktivita pomalu klesá a na konci dne se úplně zastaví. Při užívání přípravku Dicinon přetrvává terapeutický účinek po dobu dalších 6-7 dnů po ukončení léčby.

Dicinon může procházet placentární bariérou a jeho penetrace do mateřského mléka je stále sporná.

Uvolněte formuláře

Dicinon je dostupný v tabletách a ampulích. Každá tableta nebo ampule obsahuje 250 mg účinné látky - etamsylátu.

 • Tablety: každá 0,05 g (dávka pro děti) a 0,25 g (dávka pro dospělé). Balení obsahuje 100 tablet.
 • Ampule: každá 2 ml obsahuje 12,5% roztok; 1 ml - 5% roztok. Krabice obsahuje 20 nebo 50 ampulí.

Návod k použití přípravku Ditsynon

Indikace pro použití

Dicinon je předepsán jako terapeutické a profylaktické činidlo pro různé typy vnějšího a vnitřního krvácení. Lék lze užívat perorálně, injekčně intramuskulárně, intravenózně, subkonjunktiválně, retrobulbárně a také se používá lokálně ve formě tamponů nebo gázových obvazů namočených v roztoku Dicinonu.

Hlavní indikace pro použití přípravku Ditsynon:

 • krvácení po chirurgickém zákroku;
 • prevence pooperačního krvácení;
 • krvácení při diabetické angiopatii, krvácení do sítnice, hemophthalmos;
 • střevní a plicní krvácení;
 • funkční a nefunkční děložní krvácení, myomy;
 • krvácení z traumatu;
 • krvácení způsobené hemoragickou diatézou - Verlhof, Willebrand-Jurgensova choroba, některé typy trombocytopatie;
 • mozkový infarkt.

Kontraindikace

Dicinon je kontraindikován u lidí s nádorovým onemocněním hematopoetického systému (lymfoblastická a myeloblastická leukémie, osteosarkom), porfyrií v akutním stadiu. Nedoporučuje se užívat lék pacientům s krvácením v důsledku předávkování antikoagulancii (Warfarin, Fenindion, Heparin atd.). V tomto případě jsou předepsána specifická antidota..

Lék by neměl být používán v případě přecitlivělosti na hlavní účinnou látku - etamsylát - nebo na kteroukoli z pomocných složek léčiva, zejména disiřičitan sodný nebo laktózu. Užívání přípravku Ditsynon u lidí s nedostatkem glukózy a laktózy je zakázáno.

Ditsynon se používá s velkou opatrností při léčbě lidí se sklonem k trombóze a tromboembolismu, zvýšené srážení krve, onemocněním jater a ledvin.

Vedlejší efekty

Léčba Dicynonem

Jak se přípravek Ditsynon užívá?
Dicinon lze použít v tabletách pro orální podání, injekce - intramuskulárně a intravenózně pomalu, stejně jako kapání s jinými roztoky pro intravenózní infuzi. V oční praxi se používají oční kapky s Dicinonem a retrobulbární podávání léku.

Tabletové formy léku se užívají během jídla nebo bezprostředně po jídle a zapíjí se velkým množstvím čisté vody. Injekce Dicinon se podávají bez ohledu na jídlo.

Lék lze podávat jednou nebo v kurzech až do 10 dnů.

Před zahájením používání přípravku Ditsynon je bezpodmínečně nutné poradit se s lékařem! Jinak by užívání drogy mohlo poškodit tělo..

Dicinon dávkování
Denní dávka léku pro dospělé se vypočítá na základě tělesné hmotnosti pacienta - 10-20 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Dávka je rozdělena do 2-4 dávek. Jediná dávka, pokud je to nutné, může být zvýšena na 3 tablety a pokud je léčivo podáváno ve formě injekcí, je povoleno zvýšení jedné dávky na 2 ampule..

Denní dávka pro děti se také počítá s přihlédnutím k tělesné hmotnosti - 10 mg / kg, frekvence podávání je až 4krát denně. K léčbě novorozenců se používají pouze roztoky Dicinonu pro intravenózní nebo intramuskulární podání v dávce 12,5 mg na kilogram tělesné hmotnosti.

Ve zvláštních případech je přípravek Ditsynon předepsán v následujících dávkách:

 • Pro profylaktické účely, aby se zabránilo pooperačnímu krvácení - 1-3 tablety nebo 1-2 ampule intravenózně nebo intramuskulárně 2-3 hodiny před operací. Po operaci se Ditsynon užívá ve stejné dávce, dokud nezmizí riziko krvácení..
 • K zastavení krvácení jsou předepsány 1–2 ampulky léku intravenózně nebo intramuskulárně každých 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 • S tendencí ke krvácení na pozadí diabetické mikroangiopatie je předepsána 1 tableta nebo 1 ampulka Ditsinonu 2-3krát denně po dobu několika měsíců.
 • Při těžkém období jsou zpravidla předepsány 2 tablety 3x denně po dobu 10 dnů. Měli byste začít užívat drogu 5 dní před plánovaným začátkem menstruace, doporučuje se přestat užívat drogu 5 dní po začátku.
 • Pro povrchové krvácení způsobené lékařskými manipulacemi nebo chirurgickými zákroky lze Dicinon použít lokálně. Za tímto účelem se obsah 1 ampule aplikuje na sterilní gázu nebo vatový tampon a aplikuje se na místo poranění.

Povoleno současné zavedení Dicinonu uvnitř a v injekcích.

Dicinon: návod k použití - video

Dicinon během těhotenství

Během těhotenství může o použití přípravku Ditsynon rozhodnout pouze lékař..

Lék je předepsán v následujících případech:

 • s výskytem špinění;
 • s oddělením chorionu nebo placenty;
 • někdy zastavit krvácení z nosu.

V případě, že přínosy léku převažují nad možnými riziky pro zdraví plodu, lze přípravek Dicinon použít v prvním trimestru těhotenství. V tomto případě jsou předepsány pouze tabletové formy léku. Jedna dávka Dicinonu by neměla překročit 1 tabletu, jsou povoleny 3 tablety denně v pravidelných intervalech.

Dicinon s menstruací

Použití přípravku Ditsynon pro menstruaci je možné pouze se souhlasem lékaře..

Lék je předepsán pro těžké období: 3-5 dní před začátkem očekávaného období a během prvních 5 dnů menstruačního krvácení se lék užívá 2 tablety třikrát denně. Doba užívání přípravku Ditsynon je 10 dní. K upevnění dosaženého výsledku je v dalším menstruačním cyklu nutný druhý cyklus léčby..

Po delší dobu, jejíž délka přesahuje 7 dní, se doporučuje užívat 1 tabletu Dicinonu třikrát denně. Průběh léčby pokračuje, dokud se výtok nezastaví, ale v žádném případě by neměl překročit 10 dní.

Nedoporučuje se užívat lék ke zpoždění nástupu dalšího měsíčního období, protože v budoucnu je možné porušení menstruačního cyklu.

Dicinon na krvácení

Když začne krvácení, je nejvhodnější použít injekční formy Dicinonu. Pro preventivní účely lze použít kapalnou i tabletovou formu léčiva..

K zastavení jakéhokoli typu krvácení, včetně krvácení z dělohy, je Dicinon předepsán v 1-2 ampulích intramuskulárně nebo intravenózně pomalu. V budoucnu se podávání léku opakuje každých 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví a hrozba jeho opětovného výskytu nezmizí..

Pokud dojde ke krvácení na pozadí komplikovaného průběhu diabetes mellitus (diabetická mikroangiopatie), je lék předepisován po dlouhou dobu, po dobu 2-3 měsíců, 1-2 tablety třikrát denně. Je také možné intramuskulární podání léku - 1 ampulka 2krát denně.

Pro profylaktické účely, aby se zabránilo rozvoji krvácení během nebo po operaci, je Dicinon předepsán ve formě injekcí (1-2 ampule) nebo tablet (2-3 tablety) několik hodin před operací. V případě potřeby může lékař předepsat zavedení léku přímo během operace (1-2 ampule). V časném pooperačním období je lék předepsán 2-4 tablety nebo ampule 2krát denně, ve vzdálenějších obdobích se Dicinon užívá 1 tableta 3krát denně, dokud nezmizí hrozba krvácení.

Interakce dicinonu s jinými léky

V jedné injekční stříkačce není dicinon kompatibilní s žádným lékem, ale může být přidán do roztoků pro intravenózní infuzi.

Dicinon se kombinuje s některými hemostatickými léky - kyselinou aminokapronovou, Vikasolem (Menadion) a léky nahrazujícími plazmu - dextrany.

Kombinované užívání Dicinonu a hemostatického léčiva Tranexam se nedoporučuje, protože zvyšuje se riziko aktivace procesů tvorby trombů.

Analogy (synonyma) Ditsinony

Dicinon vyrábí slovinská farmaceutická společnost Lek. V Rusku a na Ukrajině je nejběžnějším analogem drogy Etamsilat, navíc se v Rusku vyrábí další analog - Etamsilat-Ferein.

V síti lékáren najdete řadu léků, jejichž hlavní účinnou látkou je etamsylát. Patří mezi ně Aglumin, Altodor, Cyclonamine, Dicynen, Dicynene, Eselin, Ethamsylate, Impedil. Všechny tyto léky působí podobně jako výše popsaný Dicinon a jsou předepsány ve stejných dávkách.

Recenze o droze

Svetlana, Krasnodar:
"Užíval jsem Dicynon během prvního těhotenství. Bylo to velmi obtížné, od druhého měsíce začalo krvácení. Lékař řekl, že hrozím potratem a předepsal jsem tablety Dicynon. Vypil jsem 2 tablety 3x denně po dobu 14 dnů." Naštěstí vše skončilo dobře - výtok se zastavil. Je pravda, že celé těhotenství muselo hodně lhát a pravidelně chodit do nemocnice zachránit, ale už nedocházelo ke krvácení “.

Nikolay, Barnaul:
„Odstranili cystu v kořeni zubu a začali silně krvácet. Lékař poté navlhčil malé tampony v dicinonu a vložil je do zubu. Vše proběhlo za pouhých 10 minut.“.

Victoria, Moskva:
"Vždy jsem měl silné krvácení během menstruace, ale v poslední době se ještě zesílily a dokonce se u mě rozvinula anémie. Lékař mi předepsal léčbu dicinonem. Kurz byl 10 dní: 5 dní bylo nutné užívat drogu před nástupem menstruace a další to samé, když už začaly. Pak jsem pil dicinon na další dva menstruační cykly. Kdybych jen věděl, že tento problém lze tak snadno odstranit! Je mi velmi líto, že jsem k lékaři nešel dříve. “.

Cena léku

Původní slovinský Dicinon se prodává v řetězci lékáren za 35 rublů na balení po 50 tabletách. Za balení 10 ampulí s Dicinonovým roztokem musíte zaplatit asi 110 rublů, avšak na mnoha prodejních místech léků lze ampule zakoupit jednotlivě. Cena jedné ampule je asi 11-12 rublů.

Za analogové tablety Ditsynonu, zejména za Etamsilat, budete muset zaplatit asi 50 rublů. Obecně se náklady na balení 50 tablet mohou značně lišit v závislosti na tom, kde žijete. Takže v některých lékárnách lze Etamsilat zakoupit za 26-30 rublů, ale existují lékárny, ve kterých se stejná droga prodává za 70-100 rublů za balení.

Podobná situace je iu injekčního etamzilátu. Stojí to od 20 do 40 rublů na balení do 100 rublů a náklady na jednu ampulku Etamsilatu jsou asi 3 rublů.

Doba čtení: min.Dnes je neplodnost častým onemocněním žen. K odstranění tohoto onemocnění je často předepsána operace. Častým zákrokem je laparoskopie, která se doporučuje v případě cysty ve vaječnících a problémů ve vejcovodech.