Způsoby oddálení menstruace o několik dní: pilulky a lidové léky

Jsou chvíle, kdy je výskyt krvácení nevhodný: sportovní soutěže, neplánovaná operace, plánovaná dovolená nebo jakákoli jiná vážná situace. Je možné odložit nástup menstruace a je to docela snadné: ženy proto úspěšně používají lidové léky a léky. Je však třeba vzít v úvahu možné důsledky těchto akcí, protože narušení přirozeného cyklu může vést k významným zdravotním problémům..

 • 1 Ženský přirozený cyklus
 • 2 Lidové léky nebo pilulky?
  • 2.1 Antikoncepční hormonální léky
  • 2.2 Gestační léky
  • 2.3 Hemostatické léky
 • 3 Negativní důsledky

Od určitého věku začíná ženské tělo pracovat podle daného cyklu. Sliznice dělohy se obnovuje každý měsíc. Pokud neexistuje koncepce, je endometrium dělohy odmítnuto. Proces je doprovázen krvácením, které se nazývá menstruace..

U všech žen menstruační cyklus přichází a odchází jinak. Pro některé je trvale předvídatelný, přichází včas a je bezbolestný, zatímco pro jiné je nestabilní, přichází se zpožděním a je doprovázen nesnesitelnou bolestí. V každém případě proces stanovený přírodou vytváří spoustu nepohodlí, nepohodlí a jeho příchod je někdy nežádoucí.

Lék je schopen oddálit menstruaci. V jejím arzenálu existuje několik způsobů, jak oddálit menstruaci. Zneužití takových nouzových opatření se nedoporučuje. Musí být dobré důvody k vyvolání hormonálního narušení.

Bez poškození zdraví nebudete moci přenést menstruaci. Nerovnováha těla a zasahování do jeho záležitostí je vždy škoda, která se projeví, pokud ne dnes, tak zítra.

Lidové léky jsou z lékařského hlediska pochybné a ne vždy účinné. Je možné zaručit, že dávková forma ve formě tablet zpomaluje nebo zpomaluje příchod sekrecí. Nesmíme zapomenout na jednu věc: bez konzultace s lékařem není žádná možnost přijatelná..

Léčivě přijatelné lidové léky pro posunutí menstruačního cyklu:

 • zahrnutí citronů do stravy;
 • použití infuze kopřivy;
 • příjem infuze tansy;
 • pít odvar z petrželky.

Citrony by měly být aktivně konzumovány několik dní před ovulačním cyklem. V průměru budete muset jíst alespoň jeden citron denně. Citronová strava nezbytná pro vitamin C snižuje krvácení.

Zpomalení nástupu menstruace prostřednictvím kopřivy bude vyžadovat, aby si žena užívala každý den bylinný odvar. Kopřiva je silný styptik. Nalijte sušenou kopřivu do lžíce se sklenicí vroucí vody a nechte ji několik hodin vařit. Kopřivy bude muset vypít půl sklenice dvakrát denně. Doba přijetí - asi 3 dny.

Pokud se zvolí tansy nebo petržel, pak se objem vypitého vývaru zvýší na jednu sklenici, protože ve srovnání s kopřivou mají slabší hemostatický účinek. Chcete-li připravit odvar z tansy, budete muset vzít 30 g sušených květenství a nalijte je litrem vroucí vody. Po hodině jej můžete použít. Příprava vývaru na petrželce je podobná, odebírají se pouze čerstvé bylinky.

Léky na posunutí menstruačního cyklu:

 • antikoncepce;
 • gestagenní (hormonální);
 • hemostatický.

Princip působení hormonálních látek je založen na prodloužení jedné z fází menstruačního cyklu. Přípravky s progestiny (syntetické hormony) ovlivňují luteální fázi, která trvá dva týdny a je trvalá. Druhá fáze, folikulární, je individuální. Má rozpětí v počtu dní. Drogy na ni nemají žádný vliv..

Moderní léky ve formě tablet jsou účinné při nástupu pozdní menstruace: Dyufaston, Janine, Regulon, Yarina a Jess. Jejich příjem začíná uprostřed menstruačního cyklu a končí dnem nástupu menstruace. Kombinovaná perorální antikoncepce (COC) se užívá po dobu 21 dnů, poté se užívá týdenní přestávka. S pomocí antikoncepčních prostředků je možné vyhrát zpoždění příchodu nežádoucích sekrecí bez poškození zdraví o 5-6 dní.

Léky z této řady se obvykle používají podle pokynů lékaře k obnovení poruch v reprodukčním systému. Stejně jako v případě hormonálních forem léků pomáhají předcházet ovulaci a období střídání. Potlačení ovulace nastává v důsledku účinků syntetického nebo přírodního progesteronu. Léky působí na děložní výstelku. Gestageny posilují endometrium a zpomalují jeho oddělení.

Užívání těchto drog samostatně je nebezpečné, protože jsou velmi silné. Lékaři nejčastěji předepisují léky zvané Primolut, Orgametril a Pregnyl. Užívání léků této formy začíná nejpozději 5 dní před očekávanou menstruací a končí dnem jejich možného konce. Po ukončení příjmu se obnoví kritické dny.

Princip působení léků při zvyšování viskozity krve a posilování stěn cév. Účinek těchto léků je nebezpečný a mohou na krátkou dobu oddálit krvácení. Indikátor zřídka dosáhne 3-4 dnů.

Existuje mnoho vedlejších účinků spojených s nadměrným srážením krve. V některých případech jsou krevní sraženiny nevyhnutelné. Nejoblíbenější drogou je dicinon. Není uvolňován bez lékařského předpisu a dávkování je předepsáno přísně ošetřujícím lékařem. Nejčastěji jej odborníci předepisují ke snížení intenzity krvácení. Berou takové prostředky opatrně a ne více než jeden kurz ročně.

Zásah do přírodních jevů organismu je nežádoucí. Je nerozumné pít drogy, aby se oddálil nástup menstruace, například na dovolené je to hloupé a nebezpečné. Všechny léky mají vedlejší účinky. Jejich opakované užívání způsobí hormonální změny, poruchy a nástup opožděných dnů bude doprovázen silným krvácením.

U žen, které zneužívají orální antikoncepci a podobné léky, je dlouhá absence menstruace, jsou pozorovány patologie endometrické vrstvy, je narušen metabolismus a dochází k onemocněním závislým na hormonech. Budoucí plánování dítěte pravděpodobně zkomplikují předčasné potraty nebo mimoděložní těhotenství.

Když se žena rozhodne učinit takový krok ke zpomalení nástupu menstruace, musí zvážit klady a zápory. Neměli byste se léčit doma: touha odložit menstruaci o několik dní bude drahá.

Jak oddálit menstruační cyklus

Jak můžeš zpozdit?

Máte naplánovaný výlet nebo důležitou událost, svatbu, svatbu v kostele. Ale to vše spadá do období kritických dnů. Mohu oddálit nástup menstruace o několik dní bez návštěvy lékaře? Jaké lidové prostředky pro to existují?

Spravedlivé pohlaví často čelí situaci, kdy chcete odložit nástup menstruace o několik dní. Lze to udělat doma? Může to mít mnoho důvodů. To platí zejména v létě. Menstruace je nežádoucí na výletě, venku, na svatbě vašeho nejlepšího přítele. Jak oddálit menstruaci o několik dní, aniž byste vyhledali pomoc od lékaře?

Léky způsoby oddálení menstruace

V medicíně existuje mnoho způsobů, jak prodloužit menstruaci o několik dní. Tyto metody byly vynalezeny pro sportovce, umělce, pro ženy, které to svou profesí potřebují..

Nejefektivnější možností jsou tablety. Pomohou problému předcházet velmi rychle a 100%. Ale tato metoda má kontraindikace. Všechny tyto léky obsahují ve svém složení hormony, což může mít vliv na zdraví. Jakékoli hormonální léky musí být užívány pod dohledem lékaře a někdy prostě není čas běžet navštívit gynekologa.

Pilulky, které zpomalují menstruaci:

 1. Nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit, jsou ženy, které užívají antikoncepci. Prostě si nemusíte dělat 7denní přestávku v přijetí. V okamžiku, kdy končí balení tablet, musíte okamžitě začít užívat další. Nejdůležitější věcí je nebrat lék déle než dva měsíce po sobě. Pokud žena pije třífázové antikoncepční pilulky, měli byste po skončení prvního balení okamžitě začít pít pilulky poslední fáze z nového balení.
 2. Jedním z nejúčinnějších léků je Duphaston. Lze jej vzít sám doma. Není schopen způsobit nežádoucí účinky, protože neovlivňuje ovulaci, je absolutně bezpečný během těhotenství a není antikoncepční. Duphaston má vliv na děložní dutinu, čímž inhibuje růst jeho sliznice. Lék způsobuje produkci hormonu progesteronu v těle, což může zastavit odmítnutí slizniční vrstvy z povrchu dělohy, a tím oddálit kritické dny o několik dní. Chcete-li oddálit menstruaci, musíte začít užívat Duphaston od poloviny cyklu, dvě tablety denně. Lék neovlivňuje viskozitu krve, jeho působení je zaměřeno na snížení aktivity endometria. Duphaston se často užívá ke snížení objemu menstruace..

Lidové léky na zpoždění menstruace doma

Pokud existují pochybnosti o užívání léků bez konzultace s lékařem, je nejlepší se uchýlit k lidovým lékům na oddálení menstruace. Je velmi snadné oddálit menstruaci doma pomocí bylin a infuzí. Existuje mnoho způsobů, které k nám přišly od dob našich babiček..

Citron a další potraviny obsahující kyselinu askorbovou

Jako pomůcka pro zpoždění se doporučuje jíst potraviny nebo byliny s vysokým obsahem vitamínu C. Úzký vztah mezi citronem a menstruací je již dlouho znám. Citron obsahuje velkou dávku vitaminu C, který pomáhá posilovat stěny cév a dodávat jim pružnost. Podle mnoha lékařů může oddálit nástup menstruace..

Vezměte prosím na vědomí: ovoce je kontraindikováno pro ženy, které mají žaludeční potíže, vysokou kyselost.

Aby se zabránilo zahájení menstruace ve stanovený čas, je nutné jíst pět citronů během dne, bez cukru, pět dní před nástupem. Chcete-li účinek zesílit, můžete si před spaním namočit nohy do studené vody. Tato metoda má své nevýhody - může dojít k zánětu močového měchýře, cystitidě.

Kopřiva

Existuje způsob, jak pozastavit i menstruaci, která již začala. K tomu je vhodný odvar z kopřivy. Lžíce listů se vaří s jednou sklenicí vroucí vody. Nechejte vývar vařit. Rozdělte sklenici na tři dávky a pijte po celý den. Tímto způsobem můžete zastavit menstruaci na maximálně 20 hodin. Ale nemůžete to používat často. Kopřiva zahustí krev.

Vitamin K.

K oddálení menstruace o několik dní vám pomůže vitamin K. Můžete použít jakékoli potraviny nebo byliny, které jej obsahují, například vodní pepř. Mimochodem, tato rostlina se nachází v mnoha přípravcích ke snížení krvácení. 40 g rostliny se vaří v půl litru vroucí vody. Vývar musí být vařený po dobu pěti minut. Po infuzi po dobu 3 hodin musí být filtrován. Lék užívejte třikrát denně 30 minut před jídlem. Musíte jej začít užívat 4 dny před začátkem menstruace.

Petržel

Týden před očekávaným začátkem menstruace můžete začít pít petrželkový vývar. Mělo by to být silné a bohaté. Pokud začnete užívat odvar první den menstruačního cyklu, můžete zkrátit dokončení menstruace o několik dní..

Menstruaci lze nejen oddálit, ale také ji vyvolat dříve. Pak můžete dosáhnout cíle tak, aby v době, kdy potřebujete, byly již dokončeny. Za nejškodlivější a nejosvědčenější metodu se považuje užívání medu, který se blíží nástupu menstruace. K tomuto účelu se používalo ve starověku. Cyklus začne o tři dny dříve. Jezte med každý den po dobu jednoho týdne před očekávaným obdobím. Zlato musí být přirozené.

Snažíte se všemi způsoby oddálit příchod menstruace, přemýšlejte o tom, co to může mít následky. Podle většiny jsou i neškodné lidové prostředky invazí do ženského těla a porušením jeho cyklu. Lékaři říkají, že zvláštní zpoždění kritických dnů alespoň o jeden den může způsobit narušení hormonálního pozadí těla. To může selhat. Výsledkem bude narušení celého cyklu. Jak ukazuje praxe, další období bude velmi bohaté a dlouhé, což může vést k anémii..

Jak odložit příchod menstruace o několik dní

Pravidelná menstruace je známkou správně fungujícího reprodukčního systému a připravenosti ženského těla na mateřství. Někdy je však nutné odložit příchod menstruace o několik dní a důvody jsou různé - nějaká oslava, dovolená na moři, služební cesta, účast na sportovních soutěžích atd..

Pokud žena netoleruje kritické dny nebo je její špinění příliš intenzivní, má smysl posunout datum o 2 - 3 nebo dokonce 7 dní. Jaká je nebezpečí interference s reprodukčním systémem a jak správně používat různé prostředky k oddálení menstruace, se dozvíte dále.

Důsledky umělého zpoždění menstruace

Nucený posun v datu zahájení další menstruace se může zdát neškodný, protože cyklus se často ztratí bez vnějšího zásahu. Lékaři říkají, že umělý vliv na reprodukční systém nemůže tělo běžně vnímat.

Jeho negativní reakce v následujících měsících budou následující:

 • Zhoršení obecně pohody.
 • Silná bolest v dolní části břicha s krvácením.
 • Štíhlý nebo nadměrný výtok.
 • Zvýšený počet dnů menstruace.
 • Dlouhá zpoždění v menstruaci (kritické dny lze odložit o několik měsíců).
 • Existuje riziko vzniku anémie a dalších závažných onemocnění.

Samotná děloha trpí interferencí s přirozenými procesy těla..

Pokud byl nástup menstruace uměle přerušen na více než 1 den, v její dutině se vyvíjí neurotický proces. Během normálního průběhu menstruace jsou určité buňky a vrstvy vymyty pomocí průtoku krve z dělohy, určeného k přeměně vajíčka na embryo..

Pokud v těle zůstanou nepoužité částice, je to pro spravedlivé pohlaví nebezpečné kvůli nekróze, sepse a smrti..

Při rozhodování o změně nástupu menstruace musí žena brát v úvahu skutečný zdravotní stav. Užívání léků, které mohou způsobit zpoždění, by mělo být prováděno s přihlédnutím ke všem kontraindikacím a chronickým onemocněním.

Lidové léky - jemná volba pro oddálení menstruace

Odborníci na tradiční medicínu se domnívají, že pravidelný citron může bezpečně oddálit menstruaci..

Lze jej použít pro ty dámy, které nemají problémy se žaludkem a střevami. Aby vaše menstruace přišla o 3 - 5 dní později, asi 5 dní před očekávaným datem, musíte začít jíst citrusové plody bez cukru. Během dne by se mělo konzumovat 5 druhů ovoce.

Chcete-li zvýšit účinnost citronů, můžete si každý večer (ne déle než 10 minut) ochladit nohy ve vodě. Zpoždění bude nutné, ale po kontaktu nohou se studenou vodou se může vyvinout cystitida nebo zánět příměsí.

Abychom odpověděli na otázku, jak oddálit menstruaci o několik dní bezpečnějšími lidovými léky, dávají léčitelé následující recepty:

 1. Kopřiva. Vývar je připraven z 5 lžící. l. suchá tráva a půl litru horké vody. Složky se uvedou do varu a vaří se 3 až 5 minut. Bujón se infunduje pod víkem po dobu půl hodiny, poté se filtruje a orálně. Chcete-li oddálit menstruaci o 3 - 7 dní, jeden den před jejím zahájením, musíte drogu vypít v jedné dávce a v plné výši. Pokud krvácení již začalo, je zakázáno používat odvar z kopřivy..
 2. Vodní pepř. 5 lžíce. l. suroviny se zalijí půl litrem vroucí vody a obrobek se 5 minut dusí na mírném ohni. Bylinný léčivý přípravek se poté infuzí po dobu 3 hodin a nalije se do jiné misky přes plátno. Vezměte drogu třikrát denně na 2 polévkové lžíce. l. včas. Oprava cyklu začíná o 4 dny dříve. Nástroj posouvá kritické dny o 3 - 4 dny.
 3. Kořen petrželky. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci. l. jemně nasekané oddenky petrželky a 1 šálek vroucí vody. Léčivo se připravuje 3hodinovou infuzí pod víkem a následnou důkladnou filtrací. Začnou pít vývar 5 dní před nástupem menstruace. Dávkování - 1 polévková lžíce. l. 3x denně. Kontraindikace - hypotenze a cholelitiáza.
 4. Petržel. Nadzemní část petrželky pomůže oddálit příchod menstruace o 4 - 7 dní. Příprava infuze začíná procházením 50 g trávy mlýnkem na maso a vařením kaše plnou sklenicí vroucí vody. Agent trvá 3 hodiny, filtruje se a pije ráno a večer na ½ šálku. Infuzi musíte začít pít 4 dny před údajným krvácením.
 5. Burnet. Menstruaci můžete posunout o 1 týden pomocí hořčice odvarem kořenů 48 hodin před očekávaným cyklem. Jak vyrobit složení: 1 polévková lžíce. l. Rozdrcené kořeny zalijte 200 ml čerstvé vroucí vody. Vařte směs na mírném ohni po dobu 30 minut. Přeceďte a zbytek přiveďte na původní objem studenou převařenou vodou. Dávka léku je 1 polévková lžíce. l. x 4krát denně (před jídlem).
 6. Kalina. 2 lžičky bobule se vaří se sklenicí vroucí vody a udržují se pod víkem po dobu půl hodiny. Napjatý prostředek se přivede na původní množství. Konzumují to 2 dny před krvácením 3krát denně na 1 polévkovou lžíci. l.
 7. lesní jahoda. Listy lesní rostliny mohou nejen odložit nepříliš nutnou menstruaci, ale také zastavit tekoucí výtok. Tento nástroj je výkonný a vyžaduje pečlivé použití. Zneužívání jahodových listů je nebezpečné pro vážnou poruchu s prodlouženým cyklem. Obnovit jej bude možné až za šest měsíců. Lék je připraven z 1 polévkové lžíce. l. suché drcené rostlinné suroviny a 1 litr vroucí vody. Pod víkem se hmota trvá 30 minut. Vezměte filtrovanou tekutinu 2 dny před menstruací. Norma je 50 ml každé ráno a večer. Chcete-li zastavit menstruační krvácení, lék se konzumuje třikrát denně, 1/3 šálku.

Kromě toho existují bylinné přípravky, po jejichž použití je menstruace pozdě o 4 - 7 dní..

Jeden se vyrábí smícháním mátového listu, pastýřské bylinky a malinových listů (rovnoměrně rozdělených). 1 polévková lžíce. l. Fyto-sběr se nalije sklenicí vroucí vody a trvá 30 minut pod víkem. Pití drogy začíná 4 dny před očekávaným výtokem. Jedna porce - 120 ml. Četnost příjmu - 3krát denně.

Je přísně zakázáno záměrně oddálit menstruaci o několik dní u žen před menopauzou, kuřáků a zneužívajících alkoholu, pacientů s onemocněním kardiovaskulárního systému a sklonem k trombóze.

Jaké farmaceutické léky jsou vhodné pro oddálení menstruace

Chcete-li uměle oddálit menstruaci na několik dní nebo týdnů, můžete si vzít antikoncepci, gestageny nebo hemostatické pilulky. Působením na hormonální systém ženy mění poměr pohlavních hormonů a posouvá datum nástupu menstruace.

Antikoncepční

Perorální antikoncepci ženy běžně používají k ochraně proti neplánovanému početí. Lékaři je však také mohou doporučit pro menstruační nepravidelnosti způsobené hormonální nerovnováhou..

Předpokládá se absolvování OK kurzů. Délka jedné etapy odpovídá 4týdennímu cyklu. Mezi cykly je nutná pauza a během této doby se otevře menstruační krvácení..

Pokud tento stav zanedbáte a nedáte si pauzu, ale okamžitě začnete pít pilulky z nového blistru, menstruace nezmizí. Aby bylo možné zajistit zpoždění menstruace samostatně, stačí vypít pilulky z nového balení po požadovaný počet dní.

Soudě podle recenzí lékařů jsou třífázové antikoncepce nejblíže fyziologii ženského těla - obsahují řadu hormonů, které jsou zodpovědné za včasný nástup menstruace a jsou schopny je oddálit při změně dávkovacího režimu.

Jaké antikoncepční pilulky mohou oddálit příchod menstruace o několik dní:

 • Claira.
 • Novinet.
 • Logest.
 • Jess.
 • Regulonu.
 • Mersilon a kol.

Pokud nepoužíváte antikoncepci ke zpoždění menstruace, začněte ji používat několik dní před dalším cyklem. Drogy vás nezachrání před těhotenstvím, ale menstruace se zpozdí.

Gestageny

Gestageny jsou závažné léky, které jsou navrženy tak, aby oddálily menstruaci, inhibovaly ovulační procesy a ovlivnily děložní sliznici. Jedná se o Pregnyl, Primolut a Organometr. Užívají se pouze po dohodě s lékařem..

S přípravkem Dufaston je také možné oddálit menstruaci o několik dní, protože přípravek je zařazen do skupiny gestagenů.

Pro umělé zpoždění cyklu jsou léky zahájeny 2 týdny před očekávaným menstruačním krvácením. V naléhavých případech je přípustné pít gestageny 5 dní před novým cyklem.

Dokončují užívání Duphastonu a jeho analogů 2 dny před očekávaným ukončením menstruace. Po zrušení léku se krvácení obnoví.

Hemostatické léky

Zvažte, zda je možné oddálit nástup menstruace hemostatickými léky a jaké prostředky jsou pro tento účel vhodné. Přirozenému krvácení zabraňují léky jako Dicinone, Vikasol, Tranexam a Etamsilat.

Dicinon zpožďuje menstruaci o několik dní nebo o 1-2 týdny, i když jeho hlavním úkolem je snížit intenzitu hojného výtoku.

Několik dní před menstruací začne Dicinon pít v dávce 500 mg denně. Příště vám menstruace půjdou za 15 - 20 dní, to znamená, že se vrátí k obvyklému rozvrhu..

Jiné léky mají podobné vlastnosti. Tranexam má stejnou dávku jako Dicinon. Překročení dávky je plné úplného ukončení menstruace. Etamsylát je ve formě tablet a injekcí. Lék Vikasol odkládá nástup menstruace o 5 až 7 dní.

Jak oddálit menstruaci

Tento článek pojednává o tom, jak oddálit menstruaci. Řekneme vám, které pilulky pomáhají oddálit nástup menstruace, zda je použití lidových prostředků účinné. Zjistíte, zda je možné na několik dní oddálit menstruaci, v jakém věku je nutné upustit od změny cyklu.

Způsoby, jak odložit menstruaci

Zpoždění nástupu menstruace o několik dní, stejně jako rychlé vyvolání menstruace doma, je docela možné. Na fyziologické úrovni je měsíční krvácení součástí procesu, který ženám umožňuje otěhotnět a mít dítě. Význam menstruace spočívá ve vypuzení neoplodněného vajíčka a použité funkční sliznice děložní vrstvy, která se vylučuje během menstruace..

Celý tento proces je regulován hormony. V první polovině menstruačního cyklu je tímto hormonem estrogen. Ve druhé polovině cyklu - progesteron, který uvolňuje a zesiluje slizniční vrstvu dělohy, což vytváří ideální podmínky pro připojení embrya. Pokud nedojde k početí, pak se množství hormonů postupně začíná snižovat, dochází k menstruaci a dochází k novému cyklu..

Můžete změnit menstruační cyklus pomocí léků nebo tradiční medicíny..

Pilulky, které zpožďují menstruaci

Některé pilulky pomohou oddálit nástup menstruace o 2-3 dny. V některých případech jsou taková opatření nutná, pokud se očekává romantický večer nebo oslava..

Mezi tablety patří:

 • Norkolut - používá se ke stabilizaci menstruačního cyklu. Pokud začnete užívat drogu 2 týdny před menstruací, můžete oddálit nástup menstruace o týden..
 • Dicinon - tento lék lze použít nejvýše 1krát ročně a pouze po povolení lékaře, protože není zcela neškodný. Ditsynon se obvykle používá k posílení stěn cév a při jeho opakovaném použití je pravděpodobné, že dojde k tvorbě trombózy..
 • Duphaston - tento lék nechrání před nežádoucím těhotenstvím a žádným způsobem neovlivňuje ovulaci. Ale lék ovlivňuje funkční vrstvu endometria a nutí produkci progesteronu. Výsledkem je, že proces obložení stěny dělohy se zpomaluje, což má za následek - odmítnutí endometria.
 • Vikasol je analog vitaminu K, který zajišťuje normální srážení krve. Droga patří mezi hemostatické léky. Abyste oddálili menstruaci, aby byla krátká a skromná, musíte začít užívat Vikasol týden před menstruací, 1 tabletu dvakrát denně..
 • Tranexam - Tyto tablety se používají k silné menstruaci. K oddálení menstruace je třeba užívat přípravek Tranexam 1–2 dny před nástupem menstruace. V tomto případě se nástup menstruace posune o 3-4 dny..

Před použitím pilulek na oddálení menstruace se poraďte se svým lékařem. Posoudí riziko expozice lékům ve vašem těle na základě vašeho věku a pravidelnosti menstruačního cyklu a stavu kardiovaskulárního systému. Všechny tyto akce pomohou snížit škodlivé účinky léků na vaše tělo..

Léky na oddálení menstruace

Mezi léky, které mohou oddálit nástup menstruace, patří hormonální antikoncepce a léky ovlivňující srážení krve. Jejich rozdíl od lidových prostředků spočívá v jednoduchosti příjmu, stejně jako v absenci potřeby přípravy a rychlé účinnosti.

Je důležité si uvědomit, že užívání jakéhokoli léku má obecný účinek na tělo. Nesprávné použití nebo nesprávné dávkování léků může způsobit nežádoucí účinky.

Jak oddálit menstruaci antikoncepcí

Všechny perorální antikoncepce jsou určeny pro průměrnou dobu menstruačního cyklu, přesněji 28 dní. Z tohoto důvodu obsahuje antikoncepční balení 21 tablet s určitou dávkou hormonů. Prostředky s 28 tabletami v posledních 7 tabletách neobsahují účinné látky, nijak neovlivňují tělo.

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden při užívání perorální antikoncepce? Jednoduché - změňte plán příjmu OK. V takovém případě postupujte podle určitých pravidel podle typu tablet:

 • Pokud užíváte monofázické léky obsahující stejné množství hormonů v každé tabletě, musíte začít nové balení léku ihned po dokončení prvního. Mezi užíváním hormonální antikoncepce nemusíte dělat týdenní pauzu, ale musíte okamžitě začít používat nové balení OK.
 • V případě odběru dvoufázových nebo třífázových produktů také není třeba dělat přestávku mezi starým a novým obalem OK. Pouze v této situaci musíte začít ne od samého začátku balíčku, ale od 2 nebo 3 jeho částí. Koneckonců, pouze tyto pilulky obsahují potřebné množství hormonů, které pomáhají oddálit nástup menstruace..

Pokud jste použili jinou metodu antikoncepce, začněte 3-4 dny před začátkem menstruace užívat perorální antikoncepci. To vám pomůže získat menstruaci zpět, ale nebude to mít žádný antikoncepční účinek. Zvažte proto další ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Pamatujte, že užívání hormonální antikoncepce může způsobit různé změny ve vašem těle. Proto berte OK až po povolení od odborníka..

Přípravky obsahující deriváty progesteronu

Nejen hormonální antikoncepce může oddálit nástup menstruace, ale také léky, které v látce obsahují norethisteron, dydrogesteron. Doporučují se k úlevě od premenstruačního syndromu, v případě endometriózy nebo neplodnosti, v případě menstruačních nepravidelností..

Chcete-li oddálit nástup menstruace, měli byste udržovat vysokou koncentraci progesteronu na konci fáze 2 cyklu. Tento lék však nemůžete užívat bez indikací, protože je plný menstruačních nepravidelností nebo poškození zdraví.

Hemostatické látky

Indikace pro použití těchto léků jsou obvykle:

 • krvácení během nebo po operaci;
 • krvácení z nosu;
 • krvácení;
 • nadměrná menstruace.

V některých případech se však užívají hemostatické léky ke zpoždění menstruace o několik dní..

Účinné látky přítomné ve složení léčiva aktivují tvorbu faktorů srážení krve, pomáhají posilovat stěny cév. Zpravidla jsou hemostatika předepsána 3 dny před začátkem další menstruace. Současně se mezi vedlejšími účinky léku rozlišuje možný vývoj krevních sraženin.

Je zakázáno si takové léky předepisovat, nemůžete je užívat častěji než jednou ročně.

Vitamín C

Mohu oddálit menstruaci vitaminem C? Ano, k tomu jezte citrony, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu nebo použijte hotový přípravek. Musíte jíst 2 citrony denně nebo 1 g kyseliny askorbové 3 dny před očekávaným datem menstruace. V takovém případě budete moci „červené dny“ odložit o týden..

Je zakázáno používat tuto metodu pro zánětlivá onemocnění žaludku nebo střev, stejně jako pro časté pálení žáhy. Je třeba si uvědomit, že nadměrné množství konzumovaných citrusů může způsobit alergie..

Jak oddálit menstruaci lidovými léky

Pokud vám nehrozí, že užívání hormonů a jiných léků oddálí nástup menstruace, podívejte se na tradiční léky. Obvykle se k tomu používají infuze a odvar z bylin, o čemž budeme diskutovat níže..

Kopřiva

Nejpopulárnějším lidovým lékem na oddálení menstruace je kopřiva. Pomáhá zastavit všechny typy krvácení, dokonce i menstruační. Bylina zároveň zahušťuje krev a zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin - mějte to na paměti, když používáte kopřivu.

Použijte náš recept k přípravě zázračné léčby.

Složení:

 • suchá kopřiva - 5 lžící;
 • vařená voda - 0,5 l.

Příprava:

 1. Pokryjte trávu vodou.
 2. Trvejte na vývaru po dobu 40 minut.

Použití: Odvar začněte pít 3-4 dny před menstruací, půl sklenice třikrát denně.

Výsledek: Snížení doby trvání a četnosti menstruace a také jejich zpoždění.

Vodní pepř

Použití vodního pepře bohatého na vitamín K pomáhá oddálit nástup „červených dnů“ o celý týden. Můžete si koupit vodní papriku v lékárně nebo se připravit.

Nástroj lze použít několika způsoby. Pokud používáte extrakt z vodního pepře v lékárně, vypijte 30 kapek produktu denně 3 dny před začátkem menstruačního cyklu..

Nebo tady je další recept:

Složení:

 • vroucí voda - 250 ml;
 • vodní pepř (bylina) - 2 lžíce.

Příprava: Podlejte vodní pepř vodou, zapalte. Přiveďte k varu, ochlaďte a přeceďte.

Použití: Začněte pít půl šálku 30 minut před jídlem 10 dní před menstruací.

Když je nežádoucí změnit cyklus

Menstruační cyklus je velmi volatilní, je dokonce ovlivňován faktory, jako jsou náhlé změny počasí nebo výkyvy nálady. Z tohoto důvodu je nežádoucí zasahovat do ní záměrně, zasahovat do touhy odložit menstruaci bez dobrého důvodu. Koneckonců s takovým zásahem vždy existuje riziko, bez ohledu na to, zda používáte lidové léky nebo léky.

Absolutní kontraindikace pro záměrné oddálení menstruace jsou:

 • hormonální onemocnění reprodukčního systému;
 • věk nad 35 let;
 • zvýšené srážení krve;
 • přítomnost jakýchkoli krevních onemocnění;
 • tendence k tvorbě krevních sraženin.

Ve všech případech, pokud plánujete oddálit nástup menstruace, nezapomeňte se nejprve poradit s odborníkem.

Recenze

Margarita, 25 let

Asi před pěti měsíci jsem měl drozd. Od té doby se menstruace zpožďovala o několik dní. Myslím, že přítomnost této patologie ovlivňuje vzhled menstruace. Teď léčím drozd, menstruace v tomto měsíci přišla včas.

Nedávno jsem potřeboval odložit menstruaci o několik dní. Abych byl upřímný, bál jsem se použít lidové léky, protože mám nitroděložní tělísko. Ale přesto se rozhodla, vzala si vitamin C, moje menstruace šla se zpožděním. Současně byl zdravotní stav v pořádku..

Před měsícem jsem odletěl na dovolenou do Turecka. Bylo to během mé dovolené, že moje menstruace měla brzy začít, takže jsem předem použil vodní pepř. Samozřejmě, že to moc nechutí, ale výsledek byl, že jsem si skvěle odpočinul!

Jak oddálit menstruaci - užívání perorálních kontraceptiv

Životní okolnosti se často vyvíjejí takovým způsobem, že kritické dny připadají na důležité události, prázdniny, letní dlouho očekávaný odpočinek atd. Abyste si neodopřeli radost ze života, můžete pomocí účinných metod odložit nástup menstruace.

Ale ne všechny tyto metody jsou pro zdraví žen bezpečné. Aby nedošlo k poškození těla, nezneužívejte a často odkládejte „návštěvu“ kritických dnů.

Závěr

Závěr sám o sobě naznačuje následující:

 • i přes různé způsoby, jak oddálit menstruaci, nezneužívejte je;
 • neexistují účinné a bezpečné metody a léky, v každém případě dojde k invazi do těla;
 • ne všechny metody jsou stejně dobré, všechno v této věci je individuální;
 • i sebemenší umělý posun v menstruačním cyklu je plný vážných narušení práce ženského těla a hormonální nerovnováhy.

Odpovědi na otázky

Dnes existuje široká škála způsobů, jak vám pomoci přizpůsobit menstruační cyklus vašim okolnostem. To lze upravit pomocí léků, antikoncepce a alternativních metod.

Ne všechny mají stejné účinky, některé mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví žen.

Aby se zpoždění menstruačního cyklu nezměnilo ve zhoršení pohody, měli byste poslouchat své tělo a doporučení gynekologa.

Je možné odložit období

Svou menstruaci určitě můžete odložit. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, které nejsou vždy účinné..

Často na internetu najdete doporučení, jak užívat kyselinu askorbovou, tinkturu vodního pepře, citron atd..

Ale ne každý je připraven praktikovat lidové uzdravení, takže je lepší neexperimentovat se zdravím a konzultovat s odborníkem. Gynekolog může doporučit hemostatické a hormonální léky nebo jejich analogy.

Navzdory skutečnosti, že finanční prostředky předepisuje gynekolog, neměli byste je zneužívat. Po jejich užívání se zvyšuje pravděpodobnost tvorby krevních sraženin a jsou také možné hormonální poruchy..

Jaké mohou být důsledky zpoždění menstruace

Touha odložit období je velmi riskantní. Ve snaze odložit návštěvu „červených dnů“ dokonce o 2–3 dny napadne žena hormonální systém, který je velmi snadné zničit. Obnovení hormonální rovnováhy však bude vyžadovat mnohem více času, úsilí a peněz..

Gynekologové jsou navíc přesvědčeni, že i jednodenní zpoždění může vést k posunu menstruačního cyklu. V tomto případě bude příští menstruace trvat déle než obvykle a bude velmi bolestivá, doprovázená intenzivním výtokem..

Jak vám perorální antikoncepce může pomoci posunout menstruaci o týden nebo déle

Orální antikoncepce nové generace se vyrábí na základě dvou hormonů a jejich analogů - progesteronu a estrogenu. Jeden brání zrání vajíčka, druhý brání žlutému tělu. Tyto léky jsou navrženy tak, aby pomohly ženě vyhnout se neplánovanému těhotenství..

Podstata perorálních kontraceptiv spočívá v tom, že je třeba je užívat od 1. dne menstruačního cyklu bez mezer. Použití drogy vám umožňuje normalizovat cyklickost 28 dnů.

Pokud prodloužíte příjem perorální antikoncepce alespoň o 2 dny, bude možné kritické dny odložit na požadovanou dobu. Takže menstruace začne pár dní poté, co přestanete užívat antikoncepci.

Je bezpečné užívat perorální antikoncepci?

Vzhledem k tomu, že ženské tělo pracuje podle dobře zavedeného schématu, je jakýkoli zásah plný následků. Užívání perorálních léků jako antikoncepce pouze k oddálení menstruace je nežádoucí, protože je možné narušit menstruační cyklus..

V důsledku nekontrolovaného užívání perorálních kontraceptiv je možné na dlouhou dobu zastavit menstruaci. Kromě toho se takové léky nedoporučují kuřákům, dívkám s nepravidelným cyklem, se srdečními patologiemi a žilní nedostatečností.

Jak používat orální antikoncepci k oddálení menstruace

Podle standardního systému by se perorální léky k zabránění otěhotnění měly užívat v intervalech, jinak bude menstruace chybět, dokud žena přestane drogu pít.

Užívání antikoncepce začíná 1 tabletou denně 3 dny před očekávaným začátkem kritických dnů. V případě užívání jednofázových léků není nutná pauza. Pokud dívka dodržuje třífázové schéma, je nutné každé období cyklu vzít pilulku se speciální náplní. Při nadměrné koncentraci hormonů v krvi chybí menstruace. Po 21 dnech se užívání léku, bez ohledu na typ, zastaví, obsah hormonů se sníží a nastanou kritické dny.

Jaké jsou způsoby, jak oddálit menstruaci

Cyklus můžete opravit různými způsoby. Nejoblíbenější jsou:

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden

Stabilní cyklus je vždy vnímán jako známka zdraví a normálního fungování reprodukčního systému. Ženy jsou obvykle s touto skutečností spokojené. Za prvé, absence narušení dává důvěru ve správné fungování těla. Zadruhé vám umožňuje předem se připravit na kritické dny (je možné vypočítat, jak nejlépe naplánovat cestu k moři atd.). Za třetí usnadňuje výpočet data, kdy existuje šance (nebo riziko) otěhotnění. V týdnu, kdy dojde k ovulaci, můžete naplánovat těhotenství nebo naopak, přijmout opatření, abyste se jí vyhnuli.

Někdy však existují situace, které vás přinutí přemýšlet o tom, jak oddálit menstruaci bez poškození zdraví. Nezáleží na tom, jaké konkrétní důvody se staly motivujícím důvodem, ale každý o tom alespoň jednou přemýšlel. V tomto případě se objeví volba: nechat vše tak, jak je, aby nedošlo k vyvolání nestability menstruačního cyklu. Nebo využijte šanci a přijměte opatření ke zpoždění startu o několik dní. Konečné rozhodnutí stojí za to udělat sami. Ale předtím stojí za to se dozvědět o obou způsobech oddálení krvácení ao možných negativních důsledcích..

Proč odkládat menstruaci

Proč je třeba oddálit menstruaci? Pokud vezmeme v úvahu hlavní důvody, pak jsou obvykle spojeny s jakýmikoli domácími problémy a jsou zřídka lékařskými indikacemi. Nejčastěji chtějí oddálit nástup menstruace:

 • před důležitou událostí (je naplánována služební cesta, důležité setkání, setkání s partnery atd.);
 • před plánovaným setkáním s milovanou osobou (například když se vrátí po dlouhé nepřítomnosti);
 • na dovolené;
 • na výlet k moři, do přírody (kempování, piknik atd.);
 • během oslavy (před svatbou, na Nový rok).

Jak vidíte, touha po oddálení menstruace je způsobena hlavně čistě domácími problémy, i když pro ženu důležité. Pokud je vaše menstruace tvrdá (máte příznaky jako bolest, nevolnost, podrážděnost) nebo je-li menstruace příliš těžká, obchodní žena nebo manažerka může přemýšlet o nutnosti trochu posunout cyklus a být ve skvělé kondici ve správný čas. Podrobně zvážíme, jak se to dělá, ale nejprve se dozvíme o doporučeních odborníků v této věci..

Názor zkušeného gynekologa se obvykle skládá z několika bodů:

 • metody odkladu by se neměly používat více než jednou ročně;
 • nedoporučuje se odkládat kritické dny bez nejzávažnějších důvodů, i když potřebujete jen zpomalit menstruaci o den nebo dva;
 • Před rozhodnutím je nutná konzultace se specializovaným odborníkem, pokud: cyklus je nestabilní nebo existují problémy gynekologické povahy (například léčba hormonálními léky není předepsána jako antikoncepce, ale jako terapeutická metoda léčby jakékoli patologie).

Pokud se umělá zpoždění praktikují pravidelně a bez dostatečného odůvodnění, existuje riziko provokace vážných problémů. Hormonální poruchy jsou pro tělo vždy stresující, není možné předvídat, jak bude reagovat na takové změny v budoucnosti. Proto byste neměli bez dostatečného důvodu zneužívat příležitost odložit nástup menstruace. I když se k tomu používají relativně bezpečné metody nebo lidové prostředky.

Pro ty, kteří se rozhodnou zkusit trochu oddálit příchod kritických dnů, je důležité zvolit správnou metodu. Podrobně zvážíme, jak to udělat, jak moc můžete posunout menstruaci a co byste měli vypít, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Jak odložit menstruaci

Existuje několik osvědčených metod, které mohou oddálit menstruaci. Někdy ke zpoždění dochází z přirozených důvodů:

 • na pozadí zvýšené srážlivosti krve;
 • v důsledku hormonálního narušení;
 • z nadměrné fyzické námahy;
 • jako reakce na stres.

Výsledkem je požadovaný účinek, ale tyto možnosti by neměly být považovány za způsob, jak oddálit menstruaci. Výsledek v takových případech je sporný. Například zpoždění během stresových situací je jen jednou z možností individuální reakce. A dokonce i pro stejnou ženu se v různých případech může lišit. Není možné přesně předpovědět, jak a na kolik dní stres zpožďuje menstruaci. Hovoříme-li o hormonálních poruchách, které mohou způsobit zpoždění, je to spíše důvod přemýšlet o možných zdravotních problémech a kontaktovat specializovaného odborníka.

Je třeba zmínit ještě jednu techniku, která se někdy považuje za prostředek, který oddaluje menstruaci. Hlad nebo příliš přísná strava mohou oddálit jejich příjezd. Ale tato možnost je příliš nebezpečný nápad: výsledek je nepředvídatelný a neexistují žádné záruky a dobrovolná hladovka může tělu vážně ublížit..

Aby mohla menstruace začít později než obvykle, existují osvědčené způsoby, jako například:

 1. jednorázové léky;
 2. změna systému užívání antikoncepce;
 3. lidové prostředky.

Jejich použití vám umožní dosáhnout požadovaného efektu, pojďme se tedy podrobněji podívat na jednotlivé možnosti:

 1. Jediný (jednorázový) příjem určitých léků v tomto případě znamená jak mini-kurz užívání antikoncepce, tak užívání pilulek, které mají zcela odlišné účinky. Moderní antikoncepční pilulky jsou rozděleny do několika typů. Jejich hlavní funkcí je zabránit těhotenství. Ale v některých případech, pokud se užívají jako součást doporučeného režimu, mohou způsobit hormonální narušení a zaručeně změní načasování menstruace. Můžete také dosáhnout požadovaného účinku, pokud předem užijete zvýšenou dávku vitamínů nebo léků, které mohou zahušťovat krev..
 2. Pokud neustále užíváte antikoncepční pilulky, pak stačí změnit obvyklý dávkovací režim, aby se menstruace o určitou dobu oddálila. Důležité: tuto metodu nelze často použít, aby se vyloučilo trvalé hormonální narušení.
 3. Lidové léky jsou osvědčeným způsobem, jak oddálit nástup menstruace. V tomto případě je na výběr. Ale nemůžete je používat příliš často. I když změníte způsob oddálení menstruace, výsledek se projeví na vašem zdraví..

Jakékoli selhání cyklu je spojeno s hormonálními změnami. Pokud je to nutné, můžete menstruaci oddálit, ale je třeba si uvědomit, že jejich příchod odkládáte změnou druhé fáze menstruačního cyklu, kdy je neoplodněné vajíčko zničeno a endometrium se začíná oddělovat, což je doprovázeno krvácením - menstruací. V této době v těle převažuje progesteron a hladina estrogenu klesá. Změna této rovnováhy může zpomalit proces odmítnutí, takže bude mít požadovaný účinek.

Proces odmítnutí endometria (menstruace) lze zpomalit oddálením ovulace, ke které dochází uprostřed cyklu. Vaječná buňka bude zrát pomaleji, díky tomu se cyklus mírně prodlouží. Jelikož je řízen hormony (jejich rovnováha se neustále mění, takto kontrolují zrání a destrukci vajíčka a doprovodné procesy), zneužívání možnosti posunout cyklus vede k vážným hormonálním a gynekologickým problémům. Ale v nouzových situacích můžete menstruaci oddálit o týden (ne déle) bez velkého poškození těla. V takovém případě byste se měli postarat o další metody antikoncepce (až do stabilizace cyklu), abyste zabránili nechtěnému těhotenství. Všechny léky a lidové léky, které se doporučují, považujte za spolehlivé a osvědčené.

Perorální antikoncepce

Pokud chcete odložit příchod menstruace o několik dní (maximálně 7, pak je zpoždění relativně bezpečné), je nejlepší používat antikoncepci. Jejich použití se doporučuje z několika důvodů:

 • existuje výběr léku;
 • doba zpoždění je přesně vypočítána;
 • moderní léky jsou testovány, navrženy pro dlouhodobé užívání a jsou bezpečné;
 • vyprovokované hormonální narušení nezpůsobí významné poškození zdraví.

Perorální antikoncepce vám může pomoci oddálit menstruaci, pokud budete pečlivě dodržovat doporučení. Všechny moderní léky jsou rozděleny do dvou skupin:

 • Monofázické: tyto léky obsahují stejné množství hormonů, schéma jejich podávání je obvykle následující: musíte vypít jednu (jakoukoli) tabletu z balení a poté, když začne vaše menstruace, udělat si přestávku.
 • Vícefázové: obsahují různé množství hormonů, takže na obalu je štítek, který označuje, kdy si máte vzít konkrétní pilulku.

Svou menstruaci můžete oddálit pomocí antikoncepce následujícími způsoby:

 • Pro ty, kteří neustále používají monofázickou antikoncepci: zapomeňte na předepsanou přestávku a na konci balení okamžitě vypijte další pilulku. Doporučuje se je pít tak dlouho (ne však déle než týden), pokud chcete oddálit menstruaci. Po ukončení příjmu dojde k "abstinenčnímu účinku", to znamená, že je třeba očekávat nástup menstruace;
 • Pokud užíváte vícefázové léky, přeskočte první fázi, používejte pouze léky označené druhou a třetí fází;
 • Nepoužívejte antikoncepční pilulky vůbec? Pak týden před očekávanými kritickými dny začněte pít monofázickou antikoncepci. Nebo použijte část balení 2- nebo 3fázových léků. V prvním případě byste měli pít ty, které jsou určeny pro druhou fázi, ve druhém - ty, které jsou označeny jako třetí.

Antikoncepční prostředky se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu, takže není obtížné je koupit. Můžete použít jednofázové (Yarina, Janine atd.) Nebo vícefázové (Triziston, Trikvilar, Milvane atd.) Léky.

Gestageny

Pokud potřebujete oddálit menstruaci, můžete použít hormonální léky používané v gynekologii ke stabilizaci cyklu a léčbě některých patologií. Gestageny obsahují progesteron, to znamená, že ovlivňují druhou fázi menstruačního cyklu. Měli byste je začít pít předem, přibližně 14 dní před očekávanou menstruací, a nepřestávejte, dokud nebudete připraveni na jejich příjezd..

Důležité: je zbytečné začít brát méně než 5 dní. a neměly by být nadužívány a odkládány déle než týden. Jinak můžete zapomenout na relativní bezpečnost této metody. Doporučuje se ukončit schůzku několik dní před očekávaným (normálním) koncem menstruace. To znamená, že schéma vypadá takto: lék se používá po dobu 2 týdnů, pokud je krvácení krátké (3 dny), můžete si vzít další 1, maximálně 2 tablety. Pokud je dlouhý (7), musíte si vzít dalších 4 - 5 kusů denně.

Můžete oddálit menstruaci přípravkem Prengil, Duphaston, Primolut, ExLuton, Orgametril nebo jinými léky ze série gestagenů. Než je začnete užívat, je lepší se poradit s gynekologem, protože existuje řada kontraindikací. Patří mezi ně jednoznačně anamnéza diabetes mellitus, anginy pectoris, fibroidů, infekčních nebo zánětlivých gynekologických onemocnění a nádorů reprodukčních orgánů.

Hemostatické látky

K oddálení menstruace se často používají léky, které ovlivňují srážení krve. Zvýšení jeho viskozity může způsobit zpoždění. Ale než je vypijete, musíte:

 • pečlivě prozkoumejte kontraindikace (absolutní a relativní): onemocnění ledvin, kardiovaskulární systém, astma, cukrovka, tendence k trombóze a zvýšený počet krevních destiček kategoricky vylučuje použití homeostatik. Mohou nastat problémy s obezitou a některými gynekologickými chorobami;
 • konzultovat se specializovaným odborníkem;
 • dodržujte doporučený počet tablet (dávka uvedená v pokynech) a nezneužívejte je.

Svou menstruaci můžete odložit pomocí homeostatů, jako jsou:

 • Dicinon. Zlepšuje produkci krevních destiček, příjem začíná za 5 dní. před menstruací (ale ne více než týden);
 • Norkalut (regulátor menstruačního cyklu). Začnou pít 2 týdny před očekávanými kritickými dny. Lze jej brát jako lék, který může snížit množství sekrecí přímo během menstruace, a tím snížit úroveň nepohodlí;
 • Tranexam. Posiluje srážlivost, může oddálit nástup menstruace, pokud významně překročíte dávku doporučenou v pokynech několik dní před jejím zahájením;
 • Etamsilat. Hemostatický lék, který může jak snížit množství sekrecí, tak oddálit jejich nástup.

Existuje několik dalších léků, které zpomalují nástup menstruace, například vitamin C. Užívejte 1 gram (v tabletách) po dobu 3 dnů. před nástupem menstruace a jejich příchod můžete zpomalit o 5 - 6 dní;

Lidové způsoby

Existuje několik osvědčených a účinných způsobů, jak odložit menstruaci, které nezahrnují užívání léků. Odpradávna ženy věděly, že některé rostliny mohou způsobit požadovanou reakci těla. A v případě potřeby použity lidové prostředky. Zvážíme doporučené možnosti, ale před jejich použitím byste měli pamatovat na to, že dosažený účinek ovlivní také hormonální pozadí. Zneužití je proto vyloučeno.

Chcete-li odložit menstruaci na určité období (od 1 do 5 dnů), doporučuje se:

 • Kopřiva: její odvar je známá metoda, která pomůže vyřešit problém předčasného příchodu kritických dnů. 4 nebo 5 dní před, musíte si vzít půl sklenice před jídlem dvakrát denně. Připravuje se takto: suché listy kopřivy (5 nebo 6 lžící) se ponoří do vroucí vody a vaří se 5 minut. Poté, co vychladnou, nechte vařit a filtrovat;
 • Petržel. Doma můžete tuto možnost snadno použít. Vaří se a používá stejným způsobem jako kopřiva. Berou pouze čerstvé bylinky, které jsou jemně nasekané (v nepřítomnosti můžete použít sušený kopr). Budete potřebovat 40-50 gramů. Je třeba poznamenat, že takový odvar má močopudný účinek a dobře zahušťuje krev. Proto je tato metoda kontraindikována u těch, kteří mají problémy s ledvinami nebo mají sklon k tvorbě trombů;
 • Tansy. Její vývar je připraven stejným způsobem, za pár dní začnou pít 1 sklenici;
 • Vitamíny. Chcete-li oddálit menstruaci o několik dní, můžete použít „šokovou dávku“ vitamínů. Účinek vitaminu C již byl zmíněn, pokud chcete, můžete místo kyseliny askorbové v její čisté formě, dva až tři dny před příchodem menstruace, začít jíst citrony ve velkém množství. Pokud jste alergičtí na citrusové plody, můžete použít potraviny bohaté na vitamín K (vhodný je celer nebo kiwi). Jako extrakt lze v lékárně zakoupit roztok vodního pepře. Mělo by se užívat 1 čajovou lžičku před jídlem třikrát denně. Nebo si můžete udělat odvar ze sušených listů sami (potřebujete 40 gramů na litr), na kterém je třeba trvat 3 hodiny.

Lidové léky mohou dosáhnout požadovaného účinku. Pokud tyto metody nejsou vhodné (existují kontraindikace) nebo nejsou k dispozici, pak existuje ještě jedna, spíše extrémní. Bude to o ledové lázni, ve které se můžete ponořit, nebo jen padat 10 stop na několik minut. Je třeba si uvědomit, že vedlejším účinkem takového činu může být nachlazení nebo podchlazení povede k zánětu vaječníků. A je nepravděpodobné, že by tato metoda vyhovovala „mrožům“ - jejich tělo je již zvyklé na nízké teploty a pro ty, kteří mají oslabené tělo (riziko je příliš velké, spolu se zpožděním, aby onemocnělo podchlazením).

Recenze

K posunutí menstruace použila hormonální monofázickou antikoncepci - Jess. Právě jsem zahájil další balíček bez přerušení. Bez problémů jsem dosáhl požadovaného efektu, takže plánovaný víkend na pláži s mojí milovanou proběhl dobře. Neměly to žádné zvláštní negativní důsledky, příští měsíc však musel používat další kondomy.

Kritické dny jsem zastavil pomocí Utrozhestanu. Trochu jsem se bál, protože droga je hormonální, a nikdy předtím jsem je neužíval. Ve správný čas menstruace nepřišla, i když můj gynekolog nebyl spokojen s takovým „amatérským výkonem“ a doporučil zbytečně neužívat léky a předchozí konzultace s ním.

Ekaterina, 18 let

Když jsem si uvědomil, že další „tyto dny“ začnou na plese, byl jsem velmi rozrušený. Situaci však zachránila moje matka, která má velmi ráda tradiční medicínu a řekla, jak můžete zaručit zpoždění. Dala mi napít kopřivy a dosáhla požadovaného výsledku. Na plese jsem klidně tančil a bavil se a moje menstruace začala o pár dní později..

Když jsem četl recenze a doporučení o nejjednodušším způsobu oddálení menstruace, nemohl jsem odolat. Apeluji na každého, kdo hledá způsob, jak to oddálit. Pokud existuje taková potřeba a neexistuje způsob, jak změnit termín dovolené nebo události (například svatby), projednejte tento problém se svým gynekologem. „Tipy pro každého“ je skvělé, ale v takové situaci je lepší poslouchat někoho, kdo dobře zná vaše tělo. Je lepší strávit trochu času neplánovanou návštěvou lékaře, než si sám předepisovat lék, který neznáte..

Když nelze kritické dny odložit

Jakékoli zpoždění menstruace by mělo být oprávněné, předem promyšlené a občasné. Zneužívání více než jednou ročně může vést k nejnepříznivějším následkům (hormonální selhání, gynekologické problémy, exacerbace chronických onemocnění). Než se o to pokusíte, je lepší se předem poradit se svým lékařem, který vám řekne, která metoda je pro vás nejlepší, abyste oddálili menstruaci s minimálním rizikem pro zdraví a bez tragických následků. Ale neměli byste se o to ani snažit:

 • ti, kterým je již 35 let;
 • v případě problémů s hormonálním systémem (jakékoli nemoci, včetně gynekologických a obezity);
 • existuje predispozice k trombóze, v krvi je zvýšený obsah krevních destiček, onemocnění spojená s tímto faktorem již byla diagnostikována;
 • jakékoli krevní nemoci se stanou absolutní kontraindikací.

Důležité: pokud se přesto rozhodnete použít jakýkoli lék nebo lidovou metodu, prostudujte si všechny dostupné kontraindikace.

Výskyt vyrážek krátce před a během menstruace znepokojuje velkou většinu dívek a žen. Vznikají v důsledku malých hormonálních výkyvů, které závisí na fázi cyklu, ale mohou být také příznakem patologického stavu (onemocnění gastrointestinálního traktu, patologie ženského reprodukčního systému).