Zpoždění menopauzy je skutečné: hlavní tajemství prodloužení mládí

Život bez menstruace se zdá být obyčejný jen na první pohled. Ve skutečnosti dochází k významným změnám v těle a nedostatečné množství hormonů může vést k nemocem a zdravotním problémům. Menopauza, jako nevratný proces v těle ženy, přichází pro každého různými způsoby, ale dědičnost hraje větší roli.

Moderní věda spolu s farmakologií vědí, jak odložit nástup menopauzy. Dnešní trh nabízí mnoho léků, hormonálních i bylinných, které zastaví menopauzu a odloží menopauzu, někdy o 10–15 let. Podívejme se, co musíte udělat, abyste oddálili menopauzu a vyhnuli se projevům menopauzy bez poškození zdraví..

Menopauza jako přirozený proces v těle ženy

Vědecký výzkum v posledních letech potvrzuje skutečnost, že je docela možné se vyhnout časnému procesu vadnutí, který vždy začíná nástupem menopauzy. K dosažení významných výsledků a oddálení nástupu menopauzy je nutné splnit několik podmínek. Ženy, které mají dědičný faktor časné menopauzy, by měly věnovat zvláštní pozornost svému tělu.

Podle statistik začíná přirozený proces stárnutí spojený s hormonálními změnami v těle ženy ve věku 45–50 let. To platí pro ty případy, kdy vedla zdravý životní styl. U mnoha nežného pohlaví dochází k menopauze dříve kvůli dědičnému faktoru nebo pod vlivem špatných návyků, negativních vlivů prostředí, stresu, obezity.

Aby bylo jasnější, jaké mechanismy ovlivňují délku ženského mládí a jak lze zastavit menopauzu, je třeba podrobně zvážit menopauzální proces..

Menopauza je rozdělena do tří hlavních fází, z nichž každá způsobuje určité příznaky a stavy:

 • Proces premenopauzy. Je těžké určit, kdy toto období začíná. Obvykle je definován jako začátek hormonálních změn v těle ženy. Premenopauzální fáze končí poslední menstruací.
 • Menopauza. Častěji je spojován přímo s menopauzou, kdy se produkce vajec zastaví a žena pocítí silné hormonální změny. Ve skutečnosti k menopauze dochází rok po poslední menstruaci..
 • Postmenopauza je proces dokončení hormonálních změn, který trvá přibližně 3–5 let po menopauze. Produkce pohlavních hormonů estrogenů se úplně zastaví, ale během tohoto období může žena nadále pociťovat projevy menopauzy a zažívat všechny stejné příznaky, i když mnohem méně často.

Vzhledem k tomu, že hormonální změny předcházející menopauze začínají ještě dříve, než je zaznamenána poslední menstruace, odborníci doporučují začít s omlazováním od 35 let. Je nutné vést zdravý životní styl: jíst správně, vyhýbat se silným psycho-emocionálním šokům, sportovat, více se hýbat, určitě navštívit svého gynekologa.

Jak můžete oddálit nástup menopauzy - všemi způsoby

Pokud chcete oddálit menopauzu, můžete použít různé metody účinnosti, z nichž každá ovlivní tělo různými způsoby. Hormonální terapie samozřejmě lépe oddaluje nástup menopauzy. Lékaři doporučují uchýlit se k účinkům léků obsahujících syntetizovaný hormon progesteron nejen při zahájení procesu menopauzy, ale také jako profylaxe po 35 letech.

Klimakterické období začíná v různých časech. Proto musíte pochopit, že lékař by měl takové léky předepisovat na základě gynekologické anamnézy, analýzy genetické predispozice a výsledků vyšetření.

Studie potvrdily, že ženy, které nemají děti nebo porodily pouze jednou, ale které nekojily, mají dřívější projevy menopauzy. Na rozdíl od nich matky s mnoha dětmi nestárnou déle a jejich vaječníky pracují déle. To je způsobeno skutečností, že během těhotenství a během laktace vaječníky nefungují, respektive jejich rezerva zůstává delší.

Ženy s rizikem předčasné menopauzy by měly jasně sledovat menstruační cyklus a testovat na hormony, a pokud nejsou dostatečně produkovány, činit aktivní opatření.

Moderní medicína pomáhá oddálit nástup menopauzy pomocí následujících typů terapie:

 • přírodní prevence a vitaminová a minerální terapie;
 • pomocí bylinného lékařství (bylinné infuze);
 • užívání fytoestrogenů, doplňků stravy;
 • hormonální substituční terapie.

Každá metoda je účinná svým způsobem a je vhodnější používat všechny typy terapie, jak se zesilují, aby skutečně zabránily menopauze a omezovaly menopauzu po dobu 5-10 let. Ideální profylaxe je kombinovat všechny metody, které jsou nejlepší pro každý věk. To vyžaduje:

 • vést zdravý životní styl od 30 let a ještě dříve;
 • provádět preventivní kurzy s infuzí speciálních léčivých bylin k prodloužení mládí z 35-40 let;
 • užívat fytohormony a doplňky stravy od 40 do 45 let;
 • uchýlit se k hormonální substituční terapii po 45 letech.

Všechny podmínky se mohou lišit v závislosti na doporučeních ošetřujícího lékaře. Než začnete užívat jakýkoli typ hormonu, musíte se poradit s gynekologem.

Zdravý životní styl

Koncept „zdravého životního stylu“ z pohledu gynekologie zahrnuje soubor opatření zaměřených na udržení celkového zdraví a posílení fyzické zdatnosti.

U žen starších 35 let je důležité změnit jejich životní styl ve směru zachování zdraví a dodržovat následující pravidla:

 1. Vyvarujte se stresu a psycho-emočních otřesů (kortizol je stresový hormon, který narušuje produkci estrogenu, hlavního ženského hormonu). Se stresem a úzkostí musíte užívat sedativa.
 2. Dostatečně se vyspat. Noční spánek by měl trvat 6-8 hodin. Při nespavosti může lékař předepsat prášky na spaní.
 3. Jezte správně. Zvyšte dávku ryb a mořských plodů, stejně jako bylin, ořechů, cenných rostlinných olejů, zvyšte příjem vlákniny. Vyvarujte se velkého množství sacharidů, nasycených tuků, cukrů.
 4. Cvičit pravidělně. Fyzická aktivita zvyšuje metabolismus, který přímo ovlivňuje produkci hormonů. Jogging, jóga jsou užitečné. Tibetská hormonální gymnastika účinně ovlivňuje ženské tělo.

Kromě těchto doporučení je důležité si uvědomit skutečnost, že špatné návyky (alkohol, kouření) negativně ovlivňují nejen krásu ženy, ale také produkci hormonů, což nevyhnutelně sbližuje menopauzu o několik let.

Léčivé byliny pro prodloužení mládí žen

Pomocí tradiční medicíny můžete odložit nástup menopauzy a snížit příznaky menopauzy. Příznivé vlastnosti bylin se používají od starověku a nyní je vědecky potvrzena moudrost staletí. Fytohormony jsou přírodní rostlinné hormony. Bylo prokázáno, že mají pozitivní vliv na ženské tělo a pomáhají zastavit menopauzu. Nejlepší byliny pro léčbu fytoestrogenem jsou následující:

 • bylina z plic;
 • šalvěj;
 • Červený jetel;
 • přeslička;
 • kořen kalamusu;
 • kořen lékořice;
 • bobule a kořeny jalovce;
 • červený kartáč.

Navzdory skutečnosti, že bylinné přípravky mají relativně slabý účinek ve srovnání s hormonálními léky, jsou vynikající v raných stadiích premenopauzy a jako profylaktické činidlo. Jejich použití umožňuje v komplexu opatření zpomalit nástup menopauzy.

Nehormonální terapie a doplňky stravy

Vedle bylinných bylin využívá farmakologie vlastnosti fytoestrogenů v hotových homeopatických přípravcích. Použití těchto prostředků umožňuje dlouhou dobu užívat fytohormony v požadované dávce, aniž by bylo nutné pravidelně vařit bylinné infuze.

Jako přirozenou hormonální terapii tělo vnímá fytoestrogeny klidněji a na rozdíl od syntetických hormonálních látek nemá prakticky žádné kontraindikace. Tyto léky však mají výrazný účinek a umožňují vám oddálit menopauzu pouze při dlouhodobém užívání..

Z řady přípravků obsahujících bylinné hormony lze nástup menopauzy oddálit následujícími způsoby:

 • Estrovel;
 • Feminal;
 • Femivell;
 • Remens;
 • Klimadinon;
 • Tsi-klim;
 • Clmimaxan.

I přes zdánlivou neškodnost homeopatických přípravků se nedoporučuje používat je bez lékařského předpisu..

Jak oddálit menopauzu pomocí hormonální terapie

Hlavním cílem substituční terapie je umělá integrace chybějícího hormonu do řetězce procesů probíhajících v těle. Při menopauze nejčastěji chybí estrogen. Aby se však snížilo riziko negativních vedlejších účinků, je tento hormon často kombinován s progestogenem..

Mezi synteticky syntetizované hormonální léky patří: Melsmon (na injekci), Divina, Hormoplex, Triaclim, Klimonorm, Angelik, Klimen, Ovestin, Femoston - jedná se o léky obsahující estrogen nebo v kombinaci s progestogenem.

Syntetické hormonální léky byste měli užívat pouze se souhlasem svého lékaře. Přebytek hormonů v těle může vést k negativním důsledkům. To se stává důvodem pro rozvoj mastopatie, kterou bude nutné léčit jinými prostředky, a co je nejhorší, nekontrolovaný příjem hormonů může vyvolat růst rakovinných buněk. Proto je zde samoléčba vyloučena. Hormonální léky vykazují nejlepší výsledky v boji proti menopauze, ale musí být užívány správně.

Jak oddálit menopauzu a vyhnout se jejím časným projevům

Dříve či později ženy přemýšlejí o stárnutí. A nejen vzhled začíná obtěžovat spravedlivý sex. První drobné změny ve fungování těla se projeví. Návaly tepla, rychlý puls, pocení a zimnice, ztráta pružnosti pokožky, křehké nehty a ostříhání vlasů a plešatost, kilá navíc. To vše jsou zvonky a píšťalky menopauzy. A vyvstává otázka: jak odložit nástup menopauzy a je to možné?

Je možné oddálit menopauzu?

Odpověď na tuto otázku je ano, ale má několik „ale“. Existují metody, které pomáhají odložit nástup menopauzy, ale protože každý organismus je individuální, nejsou tyto metody schopné pomoci úplně každému. Některé ženy dokáží na několik let oddálit nástup menopauzy pouze pomocí bylinného lékařství a korekce životního stylu, zatímco jiné nestačí a musí se uchýlit k HRT (hormonální substituční léčba). Hormonální terapie je účinnější metodou prevence předčasných projevů menopauzy, ale nemůže poskytnout žádné záruky..

Jak oddálit nástup menopauzy bylinným léčivem?

Není žádným tajemstvím, že bylinky, pokud jsou používány správně, mohou mít pozitivní vliv na tělo. Mohou všechny dostupné bylinné infuze zabránit takové nežádoucí menopauze? Byliny nejsou všelékem, ale jedním z prostředků tradiční medicíny. K dispozici je máta, heřmánek, chmel, ostružiny, hloh, rozmarýn a příjemný čajový dýchánek s možnými výhodami. Byliny jsou prospěšnější, protože působí bez negativních důsledků. Rostliny obsahují vitamíny nezbytné pro zachování a prodloužení mládí, stejně jako fytohormony v malém množství..

Šalvěj

Jak užívat šalvěj na menopauzu? Vařte šalvěj místo čaje nebo s ním. Sage je obvykle opilý oolongem. Můžete si také vzít lžíci přesličky a kořene kalamusu, uvařit půl litru vroucí vody. Poté, co je směs nalita, měli byste vypít 100 gramů infuze půl hodiny před jídlem.

červený jetel

Jetel lze také pít místo čaje, ale nepoužívejte často bylinné léky, bylinné přípravky pro menopauzu jsou užitečné, ale jejich přebytek může tělu ublížit.

Bylinná kolekce

Dobrým výsledkem je bylinná kolekce deseti gramů lékořice, dvaceti gramů chmele, šalvěje, řebříčku a kořene kalamusu, čtyřiceti gramů listů kopřivy a černého rybízu a třiceti gramů lípy. Pro odložení menopauzy je třeba trvat na odběru 400 ml. vroucí vodou a vezměte 100 ml. celý den.

Jak odložit nástup menopauzy pomocí hormonálních léků?

K oddálení nástupu menopauzy lze užívat hormony a fytohormony. V obou případech byste ale měli nejprve navštívit lékaře. Absolvovat testy nejen na hormony, ale také krevní test na toleranci cukru a glukózy, biochemický krevní test na určitou hladinu cholesterolu. Gynekolog pro vás vybere přesně ty léky, které jsou přímo vhodné pro vaše tělo. Nezapomeňte, že vše je individuální.

Syntetické hormony

Jeden až dva roky užívání hormonálních látek stačí k tomu, aby žena hladce vstoupila do menopauzy. Je známo, že užívání hormonální antikoncepce může zabránit předčasné menopauze, ale jakmile se projeví první příznaky vstupu do menopauzy, může gynekolog předepsat takové léky se syntetickými hormony: Proginova, Divigel, Estrofem, Ovestin.

Hormonální substituční léčba menopauzy zahrnuje pravidelný příjem estrogenů v čisté formě nebo v kombinaci s gestageny. Tyto léky jsou k dispozici ve formě tablet, ve formě pilulek a náplastí i gelů. Obvykle se hormonální léky užívají přerušovaně a před nástupem menopauzy. Při jejich užívání se předpokládá další snížení dávky léku a pozorování změn pod jejich vlivem.

Fytoestrogeny

Stává se, že použití hormonů je nemožné kvůli kontraindikacím. Tito pacienti mohou užívat léky s fytoestrogeny. Dobře také pomáhají obnovit rovnováhu pohlavních hormonů. Tuto skupinu léků mohou představovat vaginální čípky, tablety a krémy. Jejich použití je možné po dlouhou dobu a zpravidla jsou vedlejší účinky minimální nebo chybí..

Pomůže vitaminová terapie zastavit časnou menopauzu??

Pravidelné doplňování vitamínů u mladých lidí a dětí lékaři zpochybňují. Vitaminoterapie u žen, které se pomalu, ale jistě blíží věku menopauzy, mezi odborníky nepochybuje. Je nezbytně nutné užívat další komplexy vitamínů pro ženy po čtyřicítce. Je vhodné je absolvovat dvakrát nebo třikrát ročně s přestávkami.

Jak oddálit menopauzu správným životním stylem

Věková výživa

Správná výživa je jedním z nejjistějších způsobů, jak dosáhnout svého cíle. Zapomeňte na diety. Jezte častěji, ale méně. Přidejte do své stravy rostlinné tuky a mléčné výrobky. Odstraňte majonézu a kečup. Nechte složité sacharidy (cereálie) tvořit základ vaší stravy. Pokud jde o bílkovinnou stravu, nyní ji bude představovat hovězí, krůtí nebo kuřecí maso. Raději nejezte vepřové maso. Všechny druhy luštěnin lze konzumovat téměř bez omezení. Kukuřice, pšenice a len jsou zdravé přísady do vaší stravy. Je však třeba omezit počet bílého chleba a pečiva. Hrubá tapetová mouka je nejlepší volbou.

Špatné návyky - ne

Měli byste se vzdát špatných návyků. Kouření má nepříznivý vliv na stěny cév a na zásobování orgánů krví. Žádný jiný vnější faktor nezpůsobuje takové poškození vaječníků jako kouření, a proto přibližuje menopauzu. Mírná konzumace červeného vína a tmavých piv zabrání vaskulární ateroskleróze. Za mírnou dávku alkoholu lze považovat jednu sklenku vína nebo 200 gramů piva..

Aktivní životní styl

A co sport? Více než kdy jindy se bude hodit pamatovat na toto rčení. Pohybujte se více, jděte do posilovny, tancujte, jóga je nyní velmi módní, pamatujte, jak rádi plavete a přihlaste se do bazénu. Kupte si předplatné, bude to záruka, že po dvou nebo třech lekcích neopustíte svůj ušlechtilý závazek. Vaše svaly jsou v akci, nezapomeňte na sílu myšlení. Přečtěte si více knih, rozvíjejte se intelektuálně. Mozek vám poděkuje a vaše myšlenky budou trochu vyrušeny z reality života.

Psychologická rovnováha

Pamatujte na inzerát: „Pozastavte se, sníte TWIX.“ Marnost, práce, vždy někam spěcháme a na nic nemáme čas, naše tělo je v neustálém stresu. Pauza, odpočinek. Připravte si kávu, zavřete oči a představte si sebe na pustém ostrově a nechte celý svět počkat. Je prokázáno, že pravidelně dáváte stranou všechny starosti a věnujete si čas pro sebe. Práce vám neuteče a potíže nezmizí, ale vaše tělo vám velmi poděkuje. Naučte se v sobě stisknout tlačítko „vypnout“. Nedržte v sobě ani hněv, ani odpor vůči někomu. Buďte nad tím. Usmívejte se na východ slunce, mrkněte na svět kolem vás. Vyhraďte si jeden den v týdnu: dopřejte si dostatek spánku, změňte situaci - jděte k moři, do lesa, k jezeru; jít do kina, setkat se s přáteli.

Mýty a mylné představy o nástupu menopauzy

Ve snaze vysvětlit předčasnou menopauzu ženy důvěřují následujícím falešným výrokům:

„Pozdní porod odkládá nástup menopauzy.“

Jakkoli bychom si přáli, ale tento bod v naší mysli nepomůže odložit nástup menopauzy. Porodte své zdraví a včas, zatímco vaše tělo je zdravé! Pak bude těhotenství snazší a bude snazší porodit. Zkuste jiné metody, abyste zabránili předčasné menopauze. Ale nezapomeňte na zdravý rozum! A chci vás varovat, že těhotenství je možné na pozadí rané menopauzy. Příznivci této myšlenky budou okamžitě zklamáni: porodíte více a kojíte, menopauza přijde rychleji. Bylo by to tak, kdybychom mluvili o porodnosti více než deseti dětí. A v našem světě je rodina se třemi dětmi již považována za rodinu s mnoha dětmi. A hovořit o účinku na časnou menopauzu těhotenství a kojení v tomto případě není nutné.

„Časná menopauza závisí na nástupu menstruace.“

Musíme slyšet tvrzení, že čím dříve dívka začne menstruovat, tím dříve bude mít menopauzu. Dívky, holky, ženy, nyní si můžete odpočinout. To vše je z řady mýtů. Nedávný výzkum vědců ukázal, že neexistuje souvislost mezi začátkem a koncem vašeho reprodukčního cyklu..

Prevence předčasné menopauzy

Stojí za to postarat se o další osud těla dívky v raném věku. Rodiče z jejich pohledu rádi načtou své dítě různými užitečnými činnostmi. Nahrajte to na hudbu, vezměte to na kreslení, tanec... A to nám chybí ze seznamu školy, který už trvá půl dne. Rodiče by neměli zapomínat, že nejlepším lékem na zdravé tělo a další prevenci předčasné menopauzy je absence stresu od mladého věku. A samozřejmě se ujistěte, že vaše dítě dobře stravuje. Od raného věku je nutné vštípit koncept správné výživy. Koneckonců, od 12 do 13 let začínají mít dívky pocit, že jejich odraz v zrcadle neodpovídá obecně přijímaným standardům ideálů. Proto jsou nepovolené diety další ranou a stresem pro tělo, což je v tak raném věku naprosto zbytečné..

Prevence předčasné menopauzy není nic jiného než práce v týmu gynekologa a samotné ženy. Žena musí porodit děti včas, projít dalším obdobím laktace, užívat správně vybranou antikoncepci, sledovat denní stravu a vzdát se špatných návyků. Gynekolog je zase povinen pomoci včas rozpoznat menopauzu, vysvětlit všechny vlastnosti a předepsat správnou léčbu.

Musíte začít předcházet menopauze dlouho předtím, než k ní dojde. Je důležité minimalizovat všechny stresové situace a vyloučit infekční nemoci. Je nutné temperovat, dodržovat denní režim - vyvarovat se chronické únavy, silného stresu a psycho-emocionálního stresu. Měli byste se věnovat sportu, gymnastice, častěji na čerstvém vzduchu. Pouze při dodržení všech těchto doporučení můžeme doufat, že klimakterické období přijde mnohem později..

Jak oddálit nástup menopauzy

Je nemožné zcela zabránit změnám souvisejícím s věkem a involuci genitálií. Existuje však několik způsobů, jak oddálit menopauzu u žen..

 1. Co je to menopauza
 2. Tipy, jak oddálit menopauzu
 3. Správný životní styl
 4. Denní režim
 5. Správná výživa
 6. Fyzická aktivita
 7. Emoční stabilita
 8. Lidové léky
 9. Nehormonální léky
 10. Hormonální léky
 11. Věci k zapamatování?

Co je to menopauza

Menopauza je fyziologický stav, při kterém dochází k inhibici sexuálních funkcí u žen až do úplného zastavení jejího fungování. Menopauza je zase rozdělena do následujících období:

 • premenopauza je nástup reprodukční deprese. Je doprovázena hormonální nerovnováhou, menstruačními nepravidelnostmi. Je doprovázena řadou doprovodných příznaků, jako jsou návaly horka, silné pocení, emoční nestabilita;
 • menopauza - úplné zastavení činnosti vaječníků. Zrání vaječníků nedochází. Neexistuje menstruace po dobu delší než 12 měsíců;
 • postmenopauza - období po menopauze. Dochází k involuci genitálií. Děloha a vaječníky se zmenšují.

Za normálních okolností se klimakterické období vyskytuje ve věku 45-50 let. Časná menopauza nastává před 40. rokem věku. Ze zdravotních důvodů se umělá menopauza vytváří pomocí hormonálních léků nebo chirurgického zákroku. Vzácně k menopauze dochází po 50 letech.

Klimakterické období je charakterizováno poklesem a následným úplným zastavením produkce estrogenu vaječníky. To vede k narušení práce těch orgánů a systémů, ve kterých jsou receptory pro tento hormon: centrální nervový systém, mléčné žlázy, pohlavní orgány a sliznice, kůže, kosti.

Ve snaze vyrovnat nedostatek estrogenu v těle je možné zvýšit objem tukové tkáně, která v malém množství vylučuje pohlavní hormon..

Odkaz. S nástupem menopauzy se zrání vajíček zastaví, což znemožňuje přirozené těhotenství.

Existuje mnoho důvodů, proč ženy hledají způsoby, jak oddálit nástup menopauzy. Nejvýznamnější jsou:

 • zachování reprodukční schopnosti - touha otěhotnět a mít dítě;
 • příznaky menopauzy - během období hormonální nerovnováhy ženy čelí mnoha nepříjemným příznakům: návaly horka, arteriální hypertenze, bolesti hlavy a závratě, suchost pochvy a sliznic;
 • zhoršení zdraví - hormonální změny a změny v těle mohou vést k exacerbaci chronických onemocnění nebo vyvolat vývoj patologií, které mají predispozici. Menopauza zvyšuje riziko osteoporózy a obezity
 • psychologický stav - mnoho žen není psychologicky připraveno na menopauzu.

Je možné poněkud odložit nebo pozastavit involuci genitálií. Ženy často hledají způsoby, jak oddálit nástup menopauzy a vyhnout se projevům menopauzy, zejména existuje predispozice k časné menopauze. Je důležité si uvědomit, že tento proces nelze úplně zastavit..

I za pomoci moderního vybavení a složitých diagnostických postupů není možné přesně určit, zda je možné oddálit nástup menopauzy. Ani použití několika účinných metod nezaručuje výsledek, ale ženám se často podaří prodloužit fungování vaječníků..

Tipy, jak oddálit menopauzu

Existuje mnoho způsobů, jak oddálit menopauzu. Patří mezi ně užívání různých hormonálních přípravků a homeopatických přípravků na bázi fytohormonů. Užívání těchto léků normalizuje hladinu hormonů a předchází tak nepříjemným příznakům menopauzy..

Je nutné konzumovat dostatečné množství makro- a mikroelementů a vitamínů. Fyzická aktivita a cvičení také hrají důležitou roli při udržování zdraví žen.

Při výběru kterékoli z metod je důležité si uvědomit, že bez zdravého životního stylu není možné dosáhnout požadovaného výsledku..

Správný životní styl

Nejprve se musíte vzdát špatných návyků. Nadměrná konzumace alkoholu a kouření snižují množství estrogenu.

Nedostatečný spánek, nepravidelný pracovní režim, nedostatek normálního odpočinku vede ke stresu, který stimuluje produkci kortizolu. Tento hormon potlačuje vylučování estrogenu vaječníky, jejichž produkce musí být prodloužena.

Nesprávná výživa neposkytuje tělu dostatek vitamínů, minerálů, omegas a rostlinných tuků, které se podílejí na zrání vajíčka.

V důsledku těchto porušení se nástup menopauzy zrychluje..

Denní režim

Dodržování denního režimu výrazně sníží stresové podmínky, které vznikají během nepravidelného dne. Stres je jednou z příčin časné menopauzy, proto byste jej měli minimalizovat.

Zdravý a správný spánek je nezbytný pro udržení ovulace a normální funkce vaječníků. Normálně potřebuje dospělý člověk 6-8 hodin spánku denně. Je to nejdůležitější noční spánek ve tmě a tichu. To normalizuje zvýšené hladiny kortizolu. Vzhledem k tomu, že většina lidí trpí chronickou spánkovou deprivací, lékaři doporučují uspořádat „dny spánku“, ve kterých spánek trvá déle než 10–12 hodin.

Dodržování stravy a konzumace alespoň 4 až 5krát denně má také příznivý vliv na fungování ženských orgánů.

Denní režim musí zahrnovat každodenní fyzickou aktivitu a procházky na čerstvém vzduchu po dobu nejméně 2 hodin.

Správná hygiena práce je důležitá. Pracovní den by neměl přesáhnout 8 hodin. Aby se zabránilo stresu, stojí za to zvolit pracovní činnost bez velké fyzické námahy a nočních směn..

Správná výživa

Při konzumaci zdravých potravin bude možné kompenzovat nedostatek užitečných makro a mikroelementů. Nedostatek vitaminu C a jódu snižuje sekreci estrogenu, proto je nutné zahrnout do stravy potraviny obsahující tyto prvky. Mořské řasy, mořské plody a ryby obsahují jód. Vitamin C se nachází v čerstvé nebo kysané zelí, paprikách, rybízu, šípcích, bylinách a jiné zelenině, ovoci a bobulích..

Hořčík a draslík také pomohou udržet váš cyklus v chodu. Nacházejí se v sušeném ovoci, ořechech, banánech, bramborách, meruňkách.

Vápník pomůže předcházet osteoporóze, která se často vyskytuje během menopauzy. nachází se v mléčných výrobcích, rybách, sezamu.

Omegy a rostlinné tuky normalizují menstruační cyklus. Je nutné pravidelně konzumovat mořské ryby, ořechy, rostlinné oleje: olivový, lněný, kukuřičný, slunečnicový a další..

Je nutné omezit používání rychlého občerstvení, smažených a uzených jídel, rostlinných tuků, sladkostí.

Strava by měla sestávat z komplexních sacharidů, rostlinných a živočišných bílkovin a čerstvé zeleniny a ovoce.

Fyzická aktivita

Během sportu se produkuje velké množství serotoninu - hormonu štěstí. Zabraňuje nadměrné produkci kortizolu a podporuje produkci estrogenu.

Cvičení zlepšuje krevní oběh. Výběr cviků se zatížením svalů pánevní oblasti a dolního tlaku zvýší krevní oběh v genitáliích. Zvýšený přísun kyslíku a živin zlepší a prodlouží jejich výkon.

Vyberte si sport se svým lékařem. Pomůže vám vybrat správné cviky a zátěže. Nejoptimálnější sporty jsou: plavání, jóga, pilates, tanec, běh a chůze.

Odkaz. Můžete posílit svaly a vazy v pánevní oblasti, vaginální stěny a zlepšit krevní oběh v pánevní oblasti pomocí speciální gymnastiky Kegel. Toto je jeden ze snadných způsobů, jak odložit menopauzu..

Emoční stabilita

Jak již bylo zmíněno, stres je jednou z hlavních příčin časné menopauzy. Je důležité minimalizovat množství. Normalizace vašeho režimu, správné stravování a cvičení vám mohou pomoci jej výrazně snížit. V některých případech to však nestačí. Můžete si udržet emoční stabilitu a uklidnit nervový systém pomocí meditace, dechových cvičení, koníčků, outdoorových aktivit, procházek na čerstvém vzduchu. Pokud se sami nedokážete vyrovnat se stresem, musíte vyhledat pomoc psychologa..

Lidové léky

Použitím tradičních metod bez konzultace s lékařem můžete dosáhnout opačného účinku a zhoršit zdraví. Nejoblíbenější lidovou metodou je použití různých bylinných odvarů a odvarů. Je důležité si uvědomit, že všechny mají nejen pozitivní účinky, ale mohou také způsobit různé vedlejší účinky, včetně těch, které jsou nebezpečné pro zdraví a život..

Nejoblíbenějšími lidovými prostředky jsou použití nálevů a čajů ze šalvěje, lékořice, jetelů, měsíčku, heřmánku nebo horské dělohy. K tomu se používají bylinky, květiny a kořeny v suché nebo čerstvé formě. Před použitím je nutné se poradit s lékařem, aby se vyloučily kontraindikace..

Nehormonální léky

Existuje mnoho nehormonálních homeopatických léků, které pomáhají jak oddálit nástup menopauzy u žen, tak zlepšit celkové zdraví. Ve většině případů se jedná o přípravky na bázi léčivých bylin obsahujících rostlinné hormony - fytoestrogen. Jsou vysoce účinné a mají za následek méně vedlejších reakcí. Velké množství fytohormonů se nachází v šalvěji, boraxu, jetelu, lnu, červených hroznech, vojtěšce, lékořici a chmelu. V sóji se nacházejí také fytoestrogeny. S přihlédnutím ke zvláštnostem rostlin vytvořili na jejich základě přípravky. Nejčastěji předepisovanými léky jsou:

 • Tsi-Klim je lék na bázi cimicifuga, rostlin obsahujících látky podobné estrogenům a schopný doplnit jejich nedostatek v těle;
 • Inoklim je lék na bázi sóji;
 • Feminal - obsahuje extrakt z červené jetel;
 • Klimafem - obsahuje červený jetel a chmelový extrakt.

Lék, průběh aplikace a dávka účinné látky se vybírají individuálně po komplexním vyšetření.

Hormonální léky

V některých případech, pro prevenci předčasné menopauzy, gynekologové doporučují užívání hormonálních léků obsahujících estrogen. Takové léky normalizují hormonální hladiny, ale měly by být používány s opatrností. Jsou kontraindikovány u mnoha chronických patologických stavů, proto je před jejich použitím důležité vyšetřit nejen gynekologa, ale v případě potřeby i endokrinologa a další úzké odborníky..

Často se používají Ovestin, Femoston, Klimen a další. Léky mohou být ve formě tablet, vaginálních krémů, náplastí, injekcí.

Jak odložit menopauzu

Po dosažení čtyřicetiletého milníku začíná mnoho žen trápit otázka, jak odložit nástup menopauzy. U žen je období menopauzy doprovázeno poměrně nepříjemnými příznaky. Právě při menopauze se objevuje řada nemocí, které se mohou později změnit na chronická. Průměrný věk nástupu klimakterických změn je obecně 45 let. Někdy se to však stane mnohem dříve..

Zpoždění menopauzy: je to možné

Je reálné oddálit nástup menopauzy a stárnutí celého organismu? S moderním vývojem medicíny je to obecně možné. Každý člověk je však jiný, takže i ty nejefektivnější metody nemusí, bohužel, fungovat..

V současné době existují tři hlavní způsoby, které mohou pomoci oddálit nástup menopauzy. Patří mezi ně následující metody:

 1. korekce stravy a zdravého životního stylu;
 2. fytoterapie;
 3. hormonální terapie.

I přes vysoké procento účinnosti hormonální terapie, i když v některých případech to může být, bohužel, ale bezmocné. Právě tato metoda odkladu časné menopauzy je jednou z vedoucích v praxi gynekologů. V některých případech se také uchýlí ke komplexní terapii..

Důležité: jakoukoli léčbu menopauzy lze zahájit po návštěvě lékaře. Jakákoli samoléčba může ještě negativněji ovlivnit celkové zdraví ženy..

Byliny, které mohou pomoci v boji proti předčasné menopauze

Pozitivní účinek bylinné medicíny v boji proti známkám menopauzy potvrzují gynekologové po celém světě. S pomocí přírodních bylinných přípravků může být menopauza někdy odložena až o dva roky. Pozitivní stránkou bylinné medicíny je také skutečnost, že její léčba nemá prakticky žádné negativní vedlejší účinky..

Jak odložit menopauzu bylinami.

Následující bylinky jsou schopny v této věci pomoci:

 • Bylina šalvěj - obvykle ponořená do vroucí vody a opilá. Tento nápoj je skvělou alternativou k našemu obvyklému čaji. Je také možné použít šalvěj s čajem (obvykle se mísí s čajem oolong). Kromě toho může být šalvěj součástí bylinné sbírky, která zahrnuje také kořen kalamusu a bylinu přesličky. Směs se vaří s vroucí vodou a vezme se do 100 ml před jídlem;
 • Červená jetel tráva. Stejně jako šalvěj se může vařit a pít místo čaje;
 • Bylinná sbírka, která zahrnuje rostliny jako kořen lékořice a kalamus, šalvěj, řebříček, kopřiva, lipové květenství, chmel, listy rybízu. Uvedená směs se nalije vroucí vodou a během dne se odebere do 100 ml.

Přes veškerou účinnost bylinného léku by neměl být příliš používán. Ve velkém množství může způsobit škodu. Při léčbě bylinami je nezbytný přiměřený přístup.

Hormonální terapie pro menopauzu

V naší době najdete ženy, které mají menopauzu v poměrně mladém věku. Mohou jim pomoci moderní léky na bázi uměle syntetizovaných hormonů, které mají nahradit přírodní.

Navíc již není nikomu tajemstvím, že ženy, které užívají hormonální antikoncepci k prevenci nechtěného těhotenství, také oddalují nástup menopauzy. Moderní farmakologie také vyvinula specializované léky zaměřené na léčbu menopauzy..

Mezi nimi jsou následující:

 • Angelique;
 • Ovestin;
 • Proginova;
 • Divigel.

Existují další hormonální substituční léky zaměřené na léčbu časné menopauzy. Takové léky vyžadují dodržování jejich režimu. V žádném případě nemůžete pilulku přeskočit. Tato zapomnětlivost negativně ovlivňuje léčbu a snižuje její účinnost. Hormonální léky na léčbu menopauzy najdete v prodeji nejen ve formě tablet a pilulek, ale také ve formě gelů a specializovaných náplastí..

Kromě toho v lékárnách najdete léky na léčbu menopauzy vytvořené na základě fytohormonů. Obvykle jsou předepsány ženám, které mají určité kontraindikace při užívání hormonální terapie. Takové léky jsou nejčastěji dostupné ve formě tablet, ale můžete také najít produkty ve formě vaginálních čípků a krémů..

Pozitivní stránkou užívání těchto léků je, že je lze užívat dostatečně dlouhou dobu. Také při léčbě menopauzy fytohormony neexistují prakticky žádné negativní vedlejší účinky z jejich užívání..

 • Co dělat, pokud přišla časná menopauza. Terapie.
 • Jak přežít menopauzu. Jak si uspořádat život po menopauze.

Odložení menopauzy změnou životního stylu

K prodloužení mládí a oddálení menopauzy někdy stačí dodržovat poměrně jednoduché tipy. Hodně záleží na obecném životním stylu, který žena vede.

Pokud chcete oddálit nástup menopauzy, postupujte podle těchto obecných pokynů:

 • Užívání komplexních vitamínů. Speciálně navržené komplexy vitamínů a minerálů jsou nejvhodnější pro ženy po čtyřicítce;
 • Správná a vyvážená výživa. Je zakázáno hladovět. Měli byste jíst v malém množství, ale poměrně často. V každodenní stravě musí být přítomna čerstvá zelenina a ovoce;
 • Odmítnutí špatných návyků. Pro ženy, které kouří, je lepší vzdát se cigaret. Také byste měli přestat zneužívat alkoholické nápoje;
 • Aktivní životní styl. Měli byste se urgentně zapojit do jakéhokoli druhu sportu, nebo alespoň začít denně cvičit ráno. Můžete si koupit předplatné do nejbližšího fitness klubu. Měli byste také podnikat každodenní procházky na čerstvém vzduchu;
 • Uvedení obecného emocionálního pozadí do rovnováhy. Měli byste se také vzdát jakéhokoli fyzického a psychického přetížení. Pokud je to možné, měli byste se dostatečně vyspat a nedělat si starosti s maličkostmi. Vždy byste si měli najít čas na relaxaci a oblíbené činnosti..

Dodržování těchto doporučení bude mít nejpříznivější účinek na vaše celkové zdraví. To zlepší vaše celkové zdraví a náladu. To pomůže ženě zůstat ve skvělé kondici po mnoho, mnoho let..

Existuje mylná představa, že časná menopauza nebo časné těhotenství mohou být příčinou časné menopauzy. Tento vztah nenalezl potvrzení v žádné z vědeckých studií. Z tohoto důvodu by si ženy, které dospěly v mladém věku a staly se matkami dříve, neměly dělat starosti..

Závěr

V naší době existují příležitosti pro prevenci předčasné menopauzy. Nejprve je vše položeno od dětství, takže rodiče by měli chránit mladou dívku před zbytečným a zbytečným stresem. Kromě toho je velmi důležité mít dítě. Ženy, které nerodily, jsou v tomto ohledu vystaveny mnohem většímu riziku. Vedení zdravého životního stylu je také důležitým odrazovým můstkem ke zdraví žen..

Je reálné odložit nástup menopauzy?

Climax je podzimní čas v životě ženy. Začíná stárnout rychleji, trápí ji nepříjemné klimakterické příznaky a kvůli oslabené imunitě se stávající nemoci zhoršují a objevují se nové..

Mnoho žen proto přemýšlí, jak odložit nástup menopauzy. Dnes existuje obrovské množství léků, které upravují menopauzu. V této publikaci se budeme podrobně zabývat otázkou, jak oddálit nástup menopauzy a zda by se to mělo udělat..

Až přijde podzim žen

Je třeba poznamenat, že menopauza je poměrně dlouhé období, které se táhne déle než jeden rok..

Zahrnuje následující fáze:

 1. Premenopauza - příznaky menopauzy se začínají objevovat.
  Je to způsobeno snížením hormonální funkce vaječníků. Postupně začínají produkovat méně ženských pohlavních hormonů - estrogen a progesteron. Nedostatek těchto hormonů vyvolává projevy menopauzy. První příznaky menopauzy jsou změny v menstruačním cyklu. Menstruace přichází se zpožděním a trvá méně dní. Žena je podrážděná, uplakaná, příliš citlivá, trápí ji bolesti hlavy, přepětí krevního tlaku, začínají poruchy spánku, návaly horka a silné pocení.
 2. Menopauza je poslední období, po kterém po dobu roku nedošlo k samostatné menstruaci.
  Nástup menopauzy lze proto určit pouze zpětně. Během tohoto období hladina pohlavních hormonů klesá na minimální hodnotu..
 3. Postmenopauza je konečná fáze klimakterického období, kdy tělo konečně obnovuje svou práci s přihlédnutím k nepřítomnosti pohlavních hormonů a začíná fungovat novým způsobem.
  V této fázi se dáma již neobává o příznaky menopauzy, které byly dříve. Potýká se s takovými projevy, jako je suchá kůže a vaginální sliznice, vypadávání vlasů, inkontinence moči a další..

Všechny ženy mají velmi individuální klimakterické období. Fáze premenopauzy a postmenopauzy mohou trvat různou dobu a mohou být doprovázeny různou intenzitou příznaků..

Důvody pro nástup časné menopauzy

Časná menopauza může nastat z následujících důvodů:

 • genetický rys organismu;
 • těžké stresové situace a deprese;
 • špatné návyky (alkohol, užívání drog a kouření);
 • obtížný porod;
 • dlouhodobý nedostatek sexuální aktivity;
 • poruchy centrálního nervového systému;
 • nemoc štítné žlázy;
 • chirurgické odstranění dělohy a vaječníků;
 • přenesená chemoterapie;
 • infekční choroby;
 • obezita;
 • dodržování přísných diet a půstu;
 • špatná výživa.

Jak vidíte, nástup časné menopauzy ovlivňuje mnoho faktorů. Dáma, která chce zabránit nástupu menopauzy, by proto měla vzít v úvahu všechny..

Je pozdní menopauza dobrá?

Menopauza by měla být kolem 50 let. Tak to položila příroda. Pokud k menopauze dojde po 55 letech, jedná se o odchylku od normy. Žena se určitě musí poradit s gynekologem a podrobit se úplné lékařské prohlídce. Příčinou pozdní menopauzy je velmi často maligní novotvar..

Čím dříve dáma diagnostikuje onemocnění, tím rychleji může zahájit léčbu a nemoc porazit. Někdy je pozdní nástup menopauzy u ženy naprogramován na genetické úrovni. Tato funkce je zpravidla zděděna. Pokud tomu tak bylo u matky a babičky, pak s největší pravděpodobností bude mít jejich dědička.

Menopauza je přirozeným obdobím v životě ženy, které je třeba odložit, pouze pokud k němu dojde předčasně. Nestojí za to odkládat menopauzu nad 50 let. Je nutné přijmout opatření k nápravě tohoto období a odstranění intenzivních projevů symptomů menopauzy. Potom bude život dámy v dospělém věku jasný a plný..

Způsoby a metody pro odklad menopauzy

Jak oddálit nástup menopauzy? Menopauza je bezpochyby přirozeným fyziologickým obdobím v životě každé ženy, ale její nástup závisí na mnoha faktorech.

Moderní medicína vám umožňuje odložit menopauzu pomocí těchto metod:

 • přírodní terapie;
 • nehormonální terapie;
 • hormonální substituční terapie;
 • používání bylinných přípravků.

Zvažme každou metodu podrobně.

Přírodní terapie

Pod pojmem přírodní terapie se odborníky rozumí aktivní zdravý životní styl ženy. Jak odložit menopauzu, která přichází před plánovaným termínem? Aby bylo možné odložit nástup podzimu jejich žen, musí si dámy, počínaje věkem 38 let, dávat větší pozor na své zdraví.

To vyžaduje:

 1. Každý rok podstoupit vyšetření u gynekologa, mammologa, endokrinologa a terapeuta.
  Proveďte krevní testy a podrobte se ultrazvuku štítné žlázy, pánevních orgánů a dalších vnitřních orgánů. Nezačínejte existující nemoci. Je nutné provádět preventivní léčbu chronických onemocnění. Genitourinární systém vyžaduje zvláštní pozornost..
 2. Snažte se vyhnout stresu a depresi.
  V těle se během silných psycho-emocionálních šoků syntetizuje hormon kortizol, který narušuje rovnováhu hlavního ženského pohlavního hormonu estrogenu. A hormonální nerovnováha může vyvolat nástup časné menopauzy. Odborníci proto radí ženám, aby cvičily jógu, která mění světonázor a umožňuje vám v mnoha situacích zachovat klid. Pokud se nelze vyhnout stresu nebo komunikaci s nepříjemnými lidmi, musíte si vzít sedativum nebo pít bylinky (kozlík, máta).

Je důležité dodržovat správnou denní rutinu..
Spánek by měl trvat nejméně 6-8 hodin. Když ženě pravidelně chybí spánek, pociťuje chronickou únavu. V tomto stavu jsou narušeny metabolické procesy a celkové hormonální pozadí, což může vyvolat předčasný nástup menopauzy. Pokud máte nespavost, není třeba spěchat s prášky na spaní. Měli byste chodit půl hodiny před spaním na čerstvém vzduchu a vypít sklenici teplého mléka s medem nebo šálek zeleného čaje s mátou.

 • Správné stravování je velmi důležité.
  Ve stravě ženy, která dosáhla 40 let, by měla převládat potravina rostlinného původu. Dáma by měla milovat syrovou zeleninu, bylinky, ovoce a bobule, stejně jako pokrmy z nich vyrobené. Ve skutečnosti je to zdroj vitamínů a mikroelementů důležitých pro zdraví, stejně jako vláknina, která jemně stimuluje činnost gastrointestinálního traktu. Nabídka by měla zahrnovat různé luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy a těstoviny z tvrdé pšenice. Je třeba použít kvalitní olivový a slunečnicový olej. Je důležité denně konzumovat kyselinu mléčnou a mléčné výrobky. Množství másla ve stravě by mělo být sníženo, ale ne úplně opuštěné. Mastná masa by měla být nahrazena chudými (kuřecí, krůtí, králičí). Je nutné zvýšit spotřebu ryb a mořských plodů. Je nutné snížit množství spotřebované soli a cukru. Někdy můžete použít malé množství tmavé čokolády, medu, přírodní marmelády nebo džemu. Sádlo, margarín, cukrovinky by měly být z vaší stravy vyloučeny.
 • Pravidelné cvičení pomáhá oddálit menopauzu..
  Kromě toho zmírňují příznaky menopauzy. Mírná fyzická aktivita posiluje imunitní systém a nervový systém, urychluje metabolické procesy, normalizuje metabolické procesy a také obnovuje hormony. Je velmi důležité chodit více na čerstvý vzduch. Proto je užitečné zvyknout si na ranní jogging nebo chůzi..
 • Měli byste se vzdát špatných návyků - přestat kouřit, snížit konzumaci alkoholu na minimum.
 • Po splnění všech doporučení je možné nejen oddálit nástup menopauzy, ale také zabránit rozvoji onemocnění charakteristických pro klimakterické období: onemocnění kardiovaskulárního systému, diabetes mellitus.

  Nehormonální terapie

  Nehormonální léky obsahují fytoestrogeny - látky, které jsou velmi podobné ženskému pohlavnímu hormonu estrogenu. Jejich použití je pro tělo přirozenější než použití syntetických hormonů. Nemají velký seznam vedlejších účinků, ale přesto je nelze kategoricky užívat samostatně..

  Pouze ošetřující lékař může předepsat takové léky po úplném lékařském vyšetření, včetně ultrazvuku pánevních orgánů a krevních testů na hormony. Zvláštností této léčby je, že se léky užívají po dlouhou dobu. Mají kumulativní způsob působení.

  Existují takové velmi účinné léky:

  1. Estrovel - obsahuje fytoestrogeny tsimithuga, extrakt ze sójových bobů a listů kopřivy a také komplex vitamínů.
   Je předepsán pro projevy časné menopauzy. Užívejte 1 nebo 2 tablety denně po jídle po dobu jednoho měsíce.
  2. Feminal - obsahuje červený jetel fytoestrogen.
   Je předepsán, včetně předčasné menopauzy. Přijato podle pokynů ošetřujícího lékaře od 2 do 6 měsíců.
  3. Femivell - obsahuje kromě fytoestrogenů sóji a jetele červeného také komplex vitamínů.
   U dlouhodobých kurzů se užívá jedna tableta denně.

  Hormonální substituční léčba

  Hormonální léky jsou předepsány pouze ošetřujícím lékařem po úplném lékařském vyšetření, pokud existují náznaky jejich použití. Je kategoricky nemožné užívat tento lék samostatně. Mohou vyvolat růst zhoubných nádorů..

  Pro oddálení menopauzy může lékař předepsat použití těchto prostředků:

  1. Monopreparáty, které obsahují pouze hlavní ženský pohlavní hormon estrogen.
   Léky, které účinně odkládají menopauzu: Ovestin (v jakékoli formě - tablety, krémy nebo čípky), Estrofem (tablety), Divigel (gel).
  2. Kombinované fondy - obsahují estrogeny a progesteron.
   Takové léky pomohou odložit menopauzu: Angelik, Divina, Klimonorm, Klimen, Klayra, Norkolut, Femoston.

  Uplatňování bylinných přípravků

  Některé léčivé rostliny mohou pomoci oddálit nástup menopauzy. Účinně stimulují imunitní systém dámy a zabraňují procesu stárnutí.

  Existují takové účinné prostředky:

  1. Klášterní čaj, který zahrnuje tyto léčivé rostliny: hloh a šípky, třezalka tečkovaná, tymián, oregano, šalvěj a matka.
   Příjem takové sbírky vám umožňuje zlepšit práci vnitřních orgánů a systémů a normalizovat metabolické procesy.
  2. Odvary z plic stimulují produkci ženských pohlavních hormonů.
   1 polévková lžíce. nalijte lžíci bylin se sklenicí vroucí vody a nechte 20-30 minut. Výsledná infuze se vypije půl hodiny před jídlem..
  3. Složitý odvar z oddenků šalvěje, přesličky a kalamusu se vaří a bere stejným způsobem jako plicník.

  Byliny pomáhají oddálit nástup menopauzy a nemají žádné vedlejší účinky. Měly by však být užívány po konzultaci s lékařem. Upraví léčbu - počet dávek denně, dávku léku a dobu trvání kurzu.

  Shrneme-li krátké shrnutí, rád bych ještě jednou zdůraznil, že moderní medicína dává kladnou odpověď na otázku, zda je možné odložit menopauzu..

  K vyřešení tohoto problému bylo vyvinuto velké množství hormonálních a nehormonálních léků. Můžete použít časem prověřené bylinné přípravky.

  Pokud dáma začne dodržovat naše doporučení pro přírodní terapii, bude vypadat skvěle a během menopauzy se bude cítit dobře. Menopauze ve věku 50 let by se nemělo vyhýbat - vše by mělo být včas. Přejeme vám hodně zdraví!

  Co víte o metodách pro oddálení menopauzy?

  Menstruace je součástí ženského menstruačního cyklu, je to něco, co je vlastní ženské přirozenosti. Předpokládá se, že tento měsíční jev lze přirovnat k ženskosti, schopnosti otěhotnět a porodit dítě.