Co by měl být děložní čípek před menstruací

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. Autoři dobrovolníků pracovali na úpravách a vylepšování tohoto článku, aby jej vytvořili..

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 6. V dolní části stránky naleznete jejich seznam.

Věděli jste, že děložní čípek mění svou polohu a strukturu v závislosti na tom, kde jste v ovulačním cyklu? Poté, co jste se naučili určovat polohu děložního čípku, můžete vždy zjistit, zda právě ovulujete. Je to také skvělý způsob, jak se naučit lépe porozumět vašemu reprodukčnímu systému. K určení polohy děložního čípku není nutné žádné speciální vybavení. Pokyny najdete v prvním kroku.

Tuberkulóza na děložním čípku - co to je, jeho poloha

Naše téma článku je dnes trochu anti-vědecké, ale velmi relevantní. Mnoho žen, které plánují těhotenství nebo se mu naopak vyhýbají, se snaží najít způsob, jak vyřešit svůj problém bez lékařů a léků, aby jednala samostatně jako gynekolog. Dnes budeme hovořit o studiu děložního čípku pro stupeň jeho změn během menstruačního cyklu, stejně jako o tom, co ženy mohou najít a co je děsí.

Výsledky palpace

Předpokládá se, že děložní čípek mění svou polohu nebo polohu podle dnů menstruačního cyklu, přesněji podle jeho fází.

Ihned po menstruaci je nízko po otevření pochvy a má tvar kužele. Je snadno dosažitelný prstem a působí jako špička nosu.

Blíže k ovulaci, krk měkčí, je těžší dosáhnout prstem, objevuje se hojný viskózní výtok, připomínající vaječný bílek. Uprostřed děložního čípku najdete vchod do cervikálního kanálu, odkud pochází výtok. U žen po porodu je vnější hltan (vstup do cervikálního kanálu) vždy mírně rozšířený, bez ohledu na fázi cyklu.

Po ovulaci zaujímá krk původní polohu (jako po menstruaci) a teprve před nástupem kritických dnů opět změkne. Pokud přišlo těhotenství, zůstává napjaté a uzavřené. Říká se, že tímto způsobem můžete snadno určit těhotenství před začátkem zpoždění v menstruaci, v nejbližší možné době..

Schematické znázornění jejích změn.

Jak provést vaginální samovyšetření

 1. Myjte si ruce. Zastřihněte si nehty. Lze nosit sterilní lékařské rukavice.
 2. Dřepněte si na záchod nebo zvedněte jednu nohu nahoru na stoličku.
 3. Jemně zasuňte prostředníček do pochvy, dokud neucítíte krk (nachází se v hloubce 3–6 cm). S určitými dovednostmi tam také najdete malou prohlubni - to je otevření cervikálního kanálu.
  Mějte na paměti následující:
 • jak hluboko od vchodu do pochvy je krk (kolik jste museli ponořit prst);
 • konzistence: měkká, jako našpulené rty nebo tvrdá, jako špička nosu;
 • krk je umístěn pod úhlem nebo blíže ke středu;
 • externí os je otevřená a měkká nebo pevně uzavřená.

Hrudky, boule, otoky a akné

Během samovyšetření mohou ženy cítit prstem na děložním čípku tvrdý tuberkul o velikosti hrášku nebo o něco větší. Co to je? Přirozeně, pouze gynekolog oznámí diagnózu. Prohlédne křeslo pomocí speciálního gynekologického zrcátka a vizuálně vyhodnotí změny (jsou-li nějaké), ať jsou hrbolaté nebo ne. Nejčastěji však to, co se pociťuje během těhotenství, na začátku menstruačního cyklu nebo bezprostředně před menstruací, není hrudka a ne tuberkulóza, ale pouze děložní čípek.

Další možné důvody:

 • nabotovy cysty (zvláště pokud existuje mnoho šišek);
 • kandidóza (jako je dysplazie um a rakovina, jsou vyvolávány lidským papilomavirem, ale ne onkogenním kmenem);
 • ektropion - evoluce sliznice cervikálního kanálu ven, směrem k pochvě, v důsledku porodu;
 • prasknutí po porodu;
 • jizva po moxování - léčba dysplázie;
 • maligní nádor - obvykle s rakovinou v této fázi již existují další příznaky, například fetid, hnisavý výtok z pochvy, špinění mimo menstruační cyklus;
 • polyp - benigní novotvar, výrůstek vycházející z cervikálního kanálu nebo dokonce z děložní dutiny; vyžaduje odstranění, protože může degenerovat do rakoviny.

Vážení čtenáři, neprovádějte autodiagnostiku, abyste předešli poranění měkkých tkání pochvy a děložního čípku, zvláště pokud máte známky infekčního procesu (afty, vaginální dysbióza atd.). Je samozřejmě dobré včas odhalit patologii a být léčeni. Ale ani lékař nebude schopen diagnostikovat se jednoduše palpací děložního čípku! Je nutná vizuální kontrola. Každých 6-12 měsíců preventivně navštěvujte ordinaci gynekologa a budete si jisti, že nic neohrožuje vaše zdraví.

Tanyushechek

Dívky, řekněte mi, jak tápáte na děložním čípku?

Tento záznam byl zaslán Tanyushechek 9. října 2011

28 649 zobrazení

Dívky, četl jsem hodně lidí, děložní čípek je takový a takový, otevřený, neotevřený. Zvednutý nebo ne. Jak to děláš? Je to také známka těhotenství? Nauč mě také, prosím.

18 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Známky těhotenství na grafu bazální teploty

AMG - anti-Müllerian hormon

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 4 hodinami

Autor: totowaa
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 19 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 17 hodinami

Autor: Diehl
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: DéjàEnceinte
Vytvořeno před 3 hodinami

Autor: Chistyakova
Vytvořeno před 1 hodinou

Autor: Loooli
Vytvořeno před 3 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 22 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Jak tápat na děložním čípku: Často kladené otázky

Ženy používají k určení ovulace přirozené metody. Někteří autoři domácích vyšetřovacích metod navíc doporučují určit polohu děložního čípku a jeho konzistenci. Může to být tvrdé, středně tvrdé a měkké. Poloha v pochvě je také důležitá - vysoká, střední nebo nízká.

Často kladené otázky

 • Je možné cítit děložní čípek?

Ano, ale vše záleží na délce pochvy. Průměrné anatomické ukazatele jsou od 7 do 12 cm, ve svislé poloze těla se vagína mírně ohýbá v horní části. Prostředníček je nejdelší - obvykle 7-8 cm.

 • Jak cítit děložní čípek, pokud je pochva dlouhá?

K tomu se doporučuje provést vyšetření v podřepu nebo na okraji křesla, ve vaně. Jednu nohu v koleni můžete ohnout položením na židli. V této poloze se orgán přiblíží k vestibulu pochvy. Cervix bude na vzdálené základně. Na dotek je normálně mokrý, hladký, kulovitý, mírně vyčnívá do vaginální dutiny, tvrdší než sousední tkáně.

 • Je možné poškodit děložní čípek prstem?

Ano, pokud má žena dlouhé nehty. Epitel orgánu je snadno zranitelný. Zejména s dysplázií různého stupně. Žena nemusí mít pocit, že si způsobila malé zranění, škrábnutí na sobě. U bakterií to bude stačit, vyvine se zánětlivý proces. Během vyšetření by měly být nehty zkráceny krátce a měly by mít hladké hrany..

 • Jaká jsou základní pravidla?

Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Pro usnadnění vkládání prstů používejte pouze intimní lubrikanty na vodní bázi. Nepoužívejte běžné krémy na bázi tuku nebo oleje. Je živnou půdou pro mikroorganismy.

 • Může být děloha cítit prstem?

Bez určitých dovedností to bude obtížné. Pouze pochva se nachází ve vagině. Samotná děloha se nachází v pánevní oblasti. Gynekologové používají metodu palpace oběma rukama k určení tónu orgánu, určení počátečních stádií těhotenství nebo jeho nepřítomnosti. K tomu jsou dva prsty vloženy do pochvy, prsty druhé ruky přitlačte na žaludek nad stydkou kostí. V tomto případě je děloha palpována na předním předloktí pochvy jako zaoblený svalový uzávěr.

Je důležité si uvědomit: je nemožné provést nezávislé vyšetření palpací vnitřních orgánů žen v případě známek zánětu - neobvyklého výtoku, bolesti. Určitě musíte kontaktovat gynekologa.

Můžete se dotknout panenské blány prstem??

Rozmanitost v sexuálních hrách je již dlouho zvykem mnoha sexuálních partnerů a snaží se sem přinést potěšení všemi částmi těla. Navzdory rozsáhlým zkušenostem ani zkušení partneři nemohou znát odpovědi na všechny otázky týkající se početí a milostné hry často vedou k nežádoucím výsledkům - dva pruhy v testu. Otázka, zda je možné otěhotnět z prstu, je jednou z nejdůležitějších pro mnoho sexuálních párů, které jsou aktivní a vynalézavé v posteli, ale nechtějí mít dítě.

Jak se naučit cítit děložní čípek

Abyste získali cervix, musíte se určitě připravit.

Nejprve se před kontrolou musíte umýt. Je důležité si uvědomit, že při tápání je nepřijatelné, aby se dovnitř dostala špína. Proto si nejprve musíte nehty zastřihnout a zpracovat pilníkem, aby nedošlo k poškrábání genitálního traktu. Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Navlhčete si prsty miramistinem nebo si je ponořte do studené čisté vody. Ideální je nosit sterilní jednorázové rukavice. Pro tyto účely je lepší nepoužívat žádnou kosmetiku nebo masti, které mohou způsobit podráždění nebo alergickou reakci..

Po zpracování rukou musíte zaujmout pohodlnou pozici:

 • Raději si dřepněte a zasuňte prostředníček do pochvy.
 • Někteří to mohou udělat, když sedí na záchodě nebo sedí na okraji koupelny..
 • Pro ostatní je vhodná metoda hmatu na krk ve stoje, přičemž je nutné zvednout jednu nohu a umístit ji do výšky.
 • Můžete také jen ležet a roztáhnout nohy po stranách, jako na schůzku s gynekologem.

Cítit děložní čípek je celkem snadné - po zasunutí do pochvy se o něj opře špička prstu. Cervix vypadá jako uzavřený koblih, takže při dotyku se cítí jako válec s uzavřeným otvorem. Stav krku se navíc bude lišit v závislosti na době měsíčního cyklu. Pokud došlo k ovulaci, bude na ní hlen bohatý a tekoucí a hrdlo bude mírně otevřené. Po dotyku budou tkáně volné a měkké, jako rty. Jindy bude tajemství menší a silnější. Orgán se cítí jako tvrdá chrupavka. Někdy to některé ženy popisují, jako by se dotýkaly špičky nosu..

Pokuste se opatrně vstoupit do genitálního traktu. Po vyšetření musíte opatrně vyjmout ruku z pochvy a umýt si ruce.

Je možné otěhotnět z prstu dívky

Nelze ignorovat skutečnost, že mužské zárodečné buňky zůstávají mobilní a životaschopné, pouze pokud jsou ve spermatu. Vnější prostředí je pro spermie extrémně destruktivní. Umírají v něm v intervalu rovném 10 sekundám nebo minutám..

Mužské reprodukční buňky, jsou-li na prstu, zbaveny ochranné kapaliny, oxidují a vysychají.

Pokud dívka chce tímto způsobem otěhotnět, má jen velmi malou šanci. Spermatozoa, která již téměř není životaschopná, když vstoupí do kyselého prostředí ženských pohlavních orgánů, prostě nejsou schopni překonat dlouhou cestu k vajíčku.

Ve vzácných případech je možné otěhotnět, ale s celou řadou zápasů. Svátost početí se ne vždy děje podle rozkazu a pomocí prstů je vůbec malá šance.

Pravděpodobnost, že se spermie spojí s vejcem, se zvyšuje, pokud:

 • sperma vstupuje do ženských pohlavních orgánů nejpozději 10 minut po ejakulaci;
 • spermie zasahuje alespoň do děložního krku - proto musí být umístěno co nejhlubší;
 • existuje dostatek houževnatých spermií a spermií je k dispozici v hojném množství;
 • ovulace padá na tento den.

Ale bez ohledu na to, jak moc se to snaží spravedlivé pohlaví, sperma během přirozeného procesu ejakulace vstupuje do ženských genitálií pod velkým tlakem, což jim umožňuje pohybovat se mnohem dále než těm, které vstupují do vagíny z prstu dívky.

Jak se děložní čípek mění v závislosti na fyziologickém stavu ženy

V závislosti na fyziologickém stavu ženy se děložní čípek natáhne nebo zkrátí. V době, kdy je početí nemožné, je těžké a krátké. V dnešní době je obtížné dosáhnout prsty, jak se zvedá. Ve dnech ovulace naopak klesá krk a bobtná. Proto se stává měkkým a uvolněným. Současně se prohlubuje deprese v jejím středu a během tohoto období může spermie překonat bariéru cervikálního hlenu a dojde k oplodnění..

Během těhotenství se děložní čípek zvedá vysoko, je pevný a zavírá se. Během vyšetření tedy lékař nemůže dosáhnout na děložní čípek prsty. V tomto ohledu některé ženy nemohou během nezávislého vyšetření během těhotenství cítit děložní čípek..

Dělejte postoje během sexu?

Samozřejmě, mnoho žen říká, že stejný sexuální partner může nebo nemusí dosáhnout dělohy s členem. A vina za všechny pozice během sexu a stupeň vzrušení partnerů. Pokud je ženské vzrušení velmi silné, pak děložní čípek směřuje dovnitř (do břišní dutiny) a samotná pochva se rozšiřuje, což komplikuje úlohu stimulace děložního čípku.

Muži velmi často ejakulují příliš rychle a ženy nemají čas cítit hluboké pronikání lásky. Z tohoto důvodu se klitoris stává centrem ženské sexuality. Ve skutečnosti je však klíčem ke skutečnému fyzickému a emocionálnímu spojení lůno..

Pokud jsou genitálie páru srovnatelné co do velikosti, pak celá délka penisu dosáhne děložního čípku. Genitálie však mají různé velikosti, což může vést k určitým obtížím. Například pokud je délka penisu větší než délka pochvy, pak penis, pokud je silně vložen, může proniknout přímo do dělohy. Někdy naopak penis není dostatečně dlouhý a nedosahuje v jakékoli poloze děložního čípku. Většina párů však může pomocí pečlivých experimentů zjistit, v jaké poloze jsou jejich genitálie harmonicky propojeny..

Pár často musí vyzkoušet mnoho pozic, aby pochopil, ve které z nich penis dosáhne děložního čípku. Pokud je pochva kratší než penis, mohou partneři během sexu ležet proti sobě, přičemž žena mačká nohy. To zabrání tomu, aby muž pronikl příliš hluboko a zranil ženu. Pokud je penis kratší než pochva, může žena ležet na zádech směrem k partnerovi a položit nohy na jeho ramena. V této poloze penis proniká do pochvy tak hluboko, jak je to možné. Některé páry dávají přednost použití polohy, ve které žena klečí a muž do ní vniká zezadu, aby stimuloval děložní čípek..

Při stimulaci děložního čípku věnujte pozornost tomu, jak se cítíte. Pokud je penis na ni přitlačen příliš dlouho, může muž ztratit erekci a vzrušení ženy se sníží. Důvodem není pouze nedostatek pohybu, ale také skutečnost, že je energie vyvážená mezi děložním hrdlem a hlavou penisu..

Přesuňte penis od děložního čípku a všimněte si změn v toku energie. Naučte se cítit rozdíl mezi cervikálním kontaktem a normálním genitálním kontaktem.

Zvyšte sílu své sexuální energie mělkými pohyby. Hlava penisu by neměla dosáhnout krčku. Když jsou oba pod napětím, nechte je připojit se. Nejprve zavřete oči, abyste získali lepší pocit z toho, co se děje. Když se naučíte cítit tok energie, začněte se dívat do očí svého partnera..

Každý z partnerů se může pohybovat takovým způsobem, že se penis otírá o děložní čípek a energie se hromadí. Horká mužská energie penisu prochází děložním hrdlem a nahoru po ženské páteři, zatímco chladná ženská energie proudí penisem a nahoru po mužské páteři. Než vás tento druh pohybu unaví, přesuňte penis od děložního čípku a pokračujte v mělkých pohybech, nezapomeňte na kruh vnitřní energie: nahoru po páteři a dolů po hrudi..

Je možné při mytí cítit děložní čípek

Někdy si ženy myslí, že při praní mohou cítit krk. V normálním stavu je to nemožné, protože krk je umístěn dostatečně hluboko a abyste to cítili, musíte to zkusit. Pokud jsou odplaveny nejen vnější genitálie, ale také prsty ve vagině, které sedí na záchodě, můžete to tápat. V našem věku fyzické nečinnosti a poruch produkce hormonů ženy trpí slabou sexuální konstitucí. Proto často po obtížném porodu a nadměrné fyzické námaze může dojít k běžné patologii - to je výhřez a výhřez děložního čípku..

Pro prevenci nemoci je nutné:

 • trénujte intimní svaly pomocí vzdělaného trenéra;
 • sledovat hormonální hladiny
 • vyvarujte se těžké fyzické námahy
 • brát vitamíny.

Je tedy docela možné se naučit, jak určit stav děložního čípku doma. Ať je to cokoli, autodiagnostika nenahrazuje návštěvu zkušeného lékaře. Proto se nechte pravidelně kontrolovat důvěryhodným gynekologem.

Ricardo Ferreira - 50

V listopadu loňského roku se 28letý hráč klubu „Portugalsko“, který hraje ve čtvrté divizi švýcarského šampionátu, zapsal do historie a dostal 50letý zákaz útoku na rozhodčího. Ferreira, který zůstal v záloze, po prohraném zápase svého týmu přistoupil k rozhodčímu a několikrát ho udeřil do obličeje. Poté Portugalci popadli pár lahví s vodou a začali sypat obsah přes rozhodčího. Zastoupení švýcarských fotbalových úřadů ocenilo inkontinenci Ricarda, který byl dříve zakázán pro 45 her, za 50 let exkomunikace z fotbalu.

Hara nepraská. Jak obránce Chile zastavuje hvězdy

Chilský obránce vyprovokoval Cavaniho odstranění sevřením uruguayského zadku

Zůstaňte připojeni k Eurosportu pomocí aplikace pro iOS a Android

Mainz připraven zbavit se Hary po incidentu s Cavani

26/06/2015 v 09:59

Je možné strčit prst do panenské vagíny?

Ahoj! Chtěl bych se vás zeptat. Můj blízký přítel má takovou situaci. V současné době jí je 15 let a protože její rodiče jsou ohledně otázky „nevinnosti“ přísní, obává se a neví, zda je či není panna. Faktem je, že prst zcela zasunula do vaginálního otvoru. Mohla roztrhat panenskou blánu? Nechce jít ke gynekologovi, bojí se ze stejných důvodů jako mnoho dívek. A další takový okamžik. Po holení v oblasti bikin se vše zapálí, akné se vyplazí, bolí a svědí, co to je? Díval jsem se na internetu, že pokud k tomu dojde, musíte jít do kosmetických salonů a depilovat voskem a dalšími procedurami, ale jsou drahé. A tak stříhejte a neholte se proti vlasům. Ale i když jsou tyto podmínky splněny, dochází k opětovnému podráždění pokožky a akné. Nevím, co mám dělat, zvláště v létě je to nesnesitelné, vždy se na pláži svléknu jen nahoře a kvůli tomuto problému zůstanu v kraťasech..

Proč GYNECOLOGIST strká prst do zadku?

V souvislosti s procesem potěšení je třeba vzít v úvahu dvě věci. První je fyziologický. Druhý je psychologický.

 1. Fyziologie

Celé tajemství spočívá v jednom malém, ale pro člověka velmi důležitém orgánu - prostatě. Tady to je (podtrhl jsem červenou čarou):

Nachází se ve středu pánevní oblasti a má důležitou funkci v mužské urogenitální soustavě. Aniž bychom zacházeli do podrobností, tato žláza produkuje tajemství, které ředí sperma, zvyšuje pohyblivost spermií a něco související s hormony. Ne o to jde.

Důležité je, že tato malá želé podobná hrudka je prostě plná nervových zakončení a sama o sobě je zdrojem nervových impulsů, které v mozku vytvářejí v nás pocit orgasmu. Tento orgán je velmi citlivý na dotek, takže jeho stimulace je velkým potěšením. A orgasmu můžete dosáhnout stimulací pouze tohoto jediného orgánu (protože ten je ve skutečnosti výchozím bodem orgasmu).

Jak tedy vidíte z výše uvedeného obrázku, nejjednodušší způsob, jak se k němu dostat, je řiť. Nachází se velmi blízko. 3-4 centimetry od konečníku. Bez velkých obtíží k němu dosáhnete prstem. Cítit prostatu je celkem snadné. Je nemožné udělat chybu (zejména pocitem). Ale obecně je celá tato oblast (konečník, perineum, pubococcygeální sval) docela citlivá a její stimulace je potěšením.

Když tedy prst nebo penis vstoupí do konečníku, dojde k simultánní stimulaci celé této zóny a prostaty. Penis (nebo prst) strčí svůj konec do prostaty a tělo stimuluje nervové zakončení kolem konečníku. Pokud současně stimulujete penis, potěšení se znásobí. Mimochodem, orgasmus z přímé stimulace prostaty se liší od orgasmu dosaženého stimulací penisu. Plus lze kombinovat: orgasmus prostaty, orgasmus simultánní stimulací prostaty a penisu, orgasmus pouze stimulací penisu. A každý má jiné pocity. Není to špatná volba, ale?

To je fyziologie rozkoše.

 1. Psychologie

Psychologie také hraje velmi důležitou roli při získávání potěšení. Obecně je docela obtížné si užívat sex, pokud vás váš partner nepřitahuje (bez ohledu na pohlaví) a nejste ve stavu psychického pohodlí. To platí nejen pro anální sex, ale obecně pro jakýkoli druh sexu pro jakékoli pohlaví.

Pro anální sex je tedy velmi důležité psychologické pohodlí s partnerem. Celá tato spodní část a perineum jsou řízeny pubococcygeálním svalem, který je v normálním stavu neustále napnutý. A pokud se se svým sexuálním partnerem necítíte dobře (nezáleží na tom, zda se jedná o muže nebo ženu), je docela těžké tuto oblast úplně uvolnit. To znamená, že bolestivé pocity jsou možné, protože pokusy o proniknutí proběhnou silou (čtěte násilně) a všechny receptory potěšení budou blokovány napnutými svaly.

Mimochodem, všechny druhy stereotypů a jiných předsudků brání mužům v uvolnění této oblasti i při sexu se svou milovanou ženou. I když dovedná kontrola nad napnutím pubococcygeálního svalu může změnit pocit sexu a orgasmu. Nemluvě o tom, že muž, který nedovolí ženě stimulovat jeho řiť a hlouběji, hodně ztrácí.

Obecně lze celkem bezpečně říci, že muž, který nechápe, jak si jiný muž může užít anální penetraci, je velmi omezený v sexu. A musíte se naučit relaxovat a důvěřovat svému partnerovi.

Další psychologický moment

, v sexu je přítomna touha stát se „jedním celkem“ s partnerem. Není snadné vysvětlit jasně, tk. je to něco na úrovni emocí. Když je vám člověk tak blízko, že jste připraveni „plazit se mu pod kůži“, abyste se ještě přiblížili, ale jednoduché, i ty nejsilnější objetí tohoto pocitu neuspokojí.

Tento pocit je spokojen s penetrací. Když jste „uvnitř“ partnera, jste „spojeni“ orgány, kterými vaše těla prožívají orgasmus, a tento pocit spojení vám dává oběma velkou radost. Jedná se o okamžiky, kdy se nemůžete dopustit žádného tření, ale jednoduše si užít okamžik, kdy jste „uvnitř“.

Anální sex mezi dvěma muži vám tedy umožňuje dosáhnout stejného pocitu „spojení“ jako sex mezi mužem a ženou. Jediný rozdíl je v tom, že muž v páru M + M je schopen cítit toto „spojení“ jak prostřednictvím proniknutí dovnitř, tak prostřednictvím pocitu, když do vás pronikne milovaná osoba. A to je také velké potěšení. A tento pocit je téměř nemožné zažít s osobou, ke které vás emocionálně nepřitahuje..

Jedná se o psychologický faktor, který vám umožní zažít potěšení z análního sexu. Navíc bez ohledu na pohlaví partnera. Sex je jen nástroj, kterým potěšíte svou milovanou osobu (a získáte ji na oplátku). V kombinaci s fyziologickými faktory se ukázalo, že jde o tento druh sexu. Užívat si

Naléhavě. Hloupá (nebo ne?!) Otázka!

Řekni mi, kdo může.

Je mi 28. A včera jsem ve své duši zjistil, že se mohu dotknout, cítit, abych tak řekl, děložního čípku !! Je to opravdu tak lokalizované, že to cítíte, nebo co ?? Nesmějte se, ale na internetu nemohu najít odpověď na svou otázku!
A je to normální nebo je to moje opomenutí? Cítil jsem to v hloubce 2-3 cm.
Předem děkuji za ty, kteří odpověděli na téma, myslím, že rzhach, ale nemohu si pomoct, ale zeptám se, byl jsem celý den sužován, ale nenašel jsem odpověď.

Tady vidíte! Ukazuje se, že v určité dny cyklu děložní čípek klesá a je v hloubce 2-3 cm od vstupu do pochvy.

Také jsem si to myslel, stejně jako vy, ale ukázalo se, že krk se zdá být trochu na boku a vagina jde dále..

Nevím, jak jste hledali na internetu, strávil jsem 1 minutu
zde je http://cuplee.ru/poleznoe/anatomiya/

„Děložní čípek je obvykle asi tak dlouhý jako váš prst.“

tápat po děložním čípku není absolutně problém, tak proč?

Natal!) Nemohu komentovat zábavný a vzdělávací vrchol?))

ze skutečnosti, že už po tisíci řeknu, že nepotřebujete lézt rukama do pochvy. nebude to pro nikoho jednodušší a jasnější!
proč ne kopat do zadku, abyste se dostali do sigmy, nedotýkat se jazyků v hrtanu, pak vylézt do úst do žaludku, jsou ještě zajímavější místa v nose nebo nešplhat a nedotýkat se ušního bubínku v uších. jaká dětská zvědavost!). a tak dále... a pokud to všechno zopakujete s partnerem, bude to ještě zvědavější!)

No, nemohl jsem odolat. načmáral pár řádků)))))

Jak najít samotný děložní čípek

Lékař předepsal vaginální pilulky na dysbiózu, nic zvláštního. Dnes jsem si dal jednu pilulku a ucítil bouli ve vagině, a to pouze po délce prostředního prstu. Je to výhřez dělohy? S čím to může být spojeno, než nic takového nebylo

Odborníci z Woman.ru

Získejte odborný názor na své téma

Spiridonova Nadežda Viktorovna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Sheludyakov Sergey

Psycholog, klinický psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Rumyantseva Evgeniya Valerievna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Dyachenko Elena Vladimirovna

Psycholog, Gestalt terapeut ve výuce. Specialista ze stránky b17.ru

Apparatova Marina Alexandrovna

Psycholog, konzultant. Specialista ze stránky b17.ru

Zinovieva Natalia Yurievna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Ruslan Khamitov

Psycholog, Gestalt terapeut. Specialista ze stránky b17.ru

Lyubov Zhiglova

Psycholog, online konzultant. Specialista ze stránky b17.ru

Vadim Braverman

Psycholog, energetický terapeut. Specialista ze stránky b17.ru

Svetlana Chernyshova

Psycholog, konzultant. Specialista ze stránky b17.ru

Pro mě je to stejné, zeptal jsem se gynekologa. řekla, že je to normální a není opomenutí.

To znamená pouze to, že vám bude muž s malým penisem vyhovovat))

To znamená pouze to, že vám bude muž s malým penisem vyhovovat))

hm v různé dny cyklu v různých výškách. před a po menstruaci je nízká, před ovulací vysoká. u vás je všechno normální

Tady je moje kamarádka (hloupá) také tápala a běžela k doktorovi s křikem, že má cystu! lékař se podíval na ultrazvuk a řekl, že byste neměli šplhat tam, kde nemusíte !! Je to jen děložní čípek.

svěřit toto tlačení muži, přijde na to, kde je krk, kde je bartholinitida, kde má natřený hematom nebo streptokokovou bullu.
hrdlo krku ve standardní poloze se cítí jako pěnový knoflík s tečkou, po porodu se cítí jako knoflík se zářezem. chrupavčitá ztuhlost krku častěji u chronické cervicitidy

Je to tak pro všechny. V této panice může každý cítit děložní čípek prstem, není to tak hluboké.

To je normální. Klidně se cítím i já. Vagina je pružný orgán, který se táhne během sexu. A o malé členy zde není třeba, můj manžel má 19 cm, sedí perfektně.
Ale přemýšlel jsem, jak jsi tápal po krku a tlačil na vaginální pilulku? Netlačili na ni celou cestu!

Dívky, také jsem pocítil jakýsi výrůstek, před menstruací to klesá, když se zvyšuje ovulace. ale mám problém. v mučedníkovi je člen 15 cm, ale bolí mě to.. možná mi tento růst nedělá radost?!

Dostal jsem kyselinu chlorovodíkovou na genitálie. hoří druhý den a všechno je oteklé, co dělat. mýdlo s alkoholem a vodou

Dostal jsem kyselinu chlorovodíkovou na genitálie. hoří druhý den a všechno je oteklé, co dělat. mýdlo s alkoholem a vodou

Dostal jsem kyselinu chlorovodíkovou na genitálie. hoří druhý den a všechno je oteklé, co dělat. mýdlo s alkoholem a vodou

Dívky, také jsem pocítil jakýsi výrůstek, před menstruací to klesá, když se zvyšuje ovulace. ale mám problém. člen mučedníka je 15 cm, ale bolí mě to.. možná mi tento růst nedělá radost?!

Bylo to svědění, ne silné, koupil jsem si vaginální pilulky, když jsem je používal, cítil jsem, jako by to bylo oteklé v pochvě a prst nešel volně, ale stiskem otoku

Také jsem tápal, jen trochu doleva, to je také děložní čípek?

Také jsem tápal, jen trochu doleva, to je také děložní čípek?

Bylo to svědění, ne silné, koupil jsem si vaginální pilulky, když jsem je používal, cítil jsem, jako by to bylo oteklé v pochvě a prst nešel volně, ale stiskem otoku

Také jsem tápal, jen trochu doleva, to je také děložní čípek?

Dostal jsem kyselinu chlorovodíkovou na genitálie. hoří druhý den a všechno je oteklé, co dělat. mýdlo s alkoholem a vodou

Dívky, také jsem pocítil jakýsi výrůstek, před menstruací to klesá, když se zvyšuje ovulace. ale mám problém. u mučedníka je člen 15 cm, ale bolí mě to.. možná mi tento růst nedělá radost?!

To znamená pouze to, že vám bude muž s malým penisem vyhovovat))

Stížnost

Moderátore, upozorňuji vás na skutečnost, že text obsahuje:

Stížnost byla odeslána moderátorovi

Stránka se automaticky zavře
po 5 sekundách

Fórum: zdraví

Novinka pro dnešek

Dnes populární

Uživatel stránky Woman.ru bere na vědomí a přijímá, že je plně odpovědný za všechny materiály, které částečně nebo úplně zveřejnil pomocí služby Woman.ru.
Uživatel webových stránek Woman.ru zaručuje, že zveřejnění jím zaslaných materiálů neporušuje práva třetích stran (mimo jiné včetně autorských práv), nepoškozuje jejich čest a důstojnost.
Uživatel webu Woman.ru zasláním materiálů má tudíž zájem o jejich zveřejnění na webu a souhlasí s jejich dalším použitím redakcí webu Woman.ru.

Použití a dotisk tištěných materiálů webové stránky woman.ru je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.
Použití fotografických materiálů je povoleno pouze s písemným souhlasem správy stránek.

Umístění předmětů duševního vlastnictví (fotografie, videa, literární díla, ochranné známky atd.)
na webových stránkách woman.ru je povoleno pouze osobám, které mají všechna nezbytná práva pro takové umístění.

Copyright (с) 2016-2020 LLC "Hirst Shkulev Publishing"

Síťová publikace „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvědčení o registraci média EL č. FS77-65950 vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi,
informační technologie a hromadná komunikace (Roskomnadzor) 10. června 2016. šestnáct+

Zakladatel: Společnost s ručením omezeným "Hirst Shkulev Publishing"

Děloha je dutý svalový orgán. Je těžké to cítit doma, ale je docela možné nahmatat část vyčnívající do pochvy a učinit předběžný názor na její stav. K tomu potřebujete znát některé nuance struktury ženského těla. Po zevních pohlavních orgánech začíná slizniční část pohlavních orgánů. Ve spodní části pánve začíná předsíň pochvy a pochva samotná. Jedná se o trubicovitý útvar s příčnými záhyby. Délka tohoto orgánu je v rozmezí 7-13 cm, a proto je trochu obtížné k němu dosáhnout prsty. Cervix se otevírá do pochvy, která ji odděluje od supravaginální části. Na vaginální části je viditelný vnější hltan - otvor, který prochází z pochvy do cervikálního kanálu a pokračuje do děložní dutiny.

Jak se naučit cítit děložní čípek

Abyste získali cervix, musíte se určitě připravit.

Nejprve se před kontrolou musíte umýt. Je důležité si uvědomit, že při tápání je nepřijatelné, aby se dovnitř dostala špína. Proto si nejprve musíte nehty zastřihnout a zpracovat pilníkem, aby nedošlo k poškrábání genitálního traktu. Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Navlhčete si prsty miramistinem nebo si je ponořte do studené čisté vody. Ideální je nosit sterilní jednorázové rukavice. Pro tyto účely je lepší nepoužívat žádnou kosmetiku nebo masti, které mohou způsobit podráždění nebo alergickou reakci..

Po zpracování rukou musíte zaujmout pohodlnou pozici:

 • Raději si dřepněte a zasuňte prostředníček do pochvy.
 • Někteří to mohou udělat, když sedí na záchodě nebo sedí na okraji koupelny..
 • Pro ostatní je vhodná metoda hmatu na krk ve stoje, přičemž je nutné zvednout jednu nohu a umístit ji do výšky.
 • Můžete také jen ležet a roztáhnout nohy po stranách, jako na schůzku s gynekologem.

Cítit děložní čípek je celkem snadné - po zasunutí do pochvy se o něj opře špička prstu. Cervix vypadá jako uzavřený koblih, takže při dotyku se cítí jako válec s uzavřeným otvorem. Stav krku se navíc bude lišit v závislosti na době měsíčního cyklu. Pokud došlo k ovulaci, bude na ní hlen bohatý a tekoucí a hrdlo bude mírně otevřené. Po dotyku budou tkáně volné a měkké, jako rty. Jindy bude tajemství menší a silnější. Orgán se cítí jako tvrdá chrupavka. Někdy to některé ženy popisují, jako by se dotýkaly špičky nosu..

Pokuste se opatrně vstoupit do genitálního traktu. Po vyšetření musíte opatrně vyjmout ruku z pochvy a umýt si ruce.

Jak se děložní čípek mění v závislosti na fyziologickém stavu ženy

V závislosti na fyziologickém stavu ženy se děložní čípek natáhne nebo zkrátí. V době, kdy je početí nemožné, je těžké a krátké. V dnešní době je obtížné dosáhnout prsty, jak se zvedá. Ve dnech ovulace naopak klesá krk a bobtná. Proto se stává měkkým a uvolněným. Současně se prohlubuje deprese v jejím středu a během tohoto období může spermie překonat bariéru cervikálního hlenu a dojde k oplodnění..

Během těhotenství se děložní čípek zvedá vysoko, je pevný a zavírá se. Během vyšetření tedy lékař nemůže dosáhnout na děložní čípek prsty. V tomto ohledu některé ženy nemohou během nezávislého vyšetření během těhotenství cítit děložní čípek..

Podle těchto indikátorů můžete určit počátek početí. Gynekolog po vyšetření tápá po krku a druhou rukou tlačí shora, aby zjistil některé reflexy, které potvrzují změnu fyziologického stavu ženy.

To může způsobit kontrakci svalů a vést k potratu. Dokonce i lékaři se v tomto období snaží tuto manipulaci provést minimálněkrát, dotknout se orgánu, zavést a vyjmout nástroje do genitálního traktu. K určení těhotenství je proto nejlepší použít test a poté podezření potvrdit ultrazvukovým vyšetřením..

Před 25. týdnem těhotenství je děložní čípek obvykle dlouhý a tvrdý. Jeho velikost je zpravidla asi 30 mm. Poté se délka krku postupně začíná zkracovat. V patologických stavech dochází k isthmicko-cervikální nedostatečnosti (ICI). Vede to k tomu, že ke zkrácení dochází dříve. V tomto případě krk předem změkne. V tomto případě dítě tlačí na krk zevnitř a uvolněná tkáň těhotného krku nemusí podporovat váhu dítěte a dojde k odhalení. Proto může tento stav snadno vést k předčasnému porodu. S ICI těhotné ženy pociťují bolesti v dolní části břicha, je cítit silný svalový tonus.

Při palpaci děložního čípku nelze cizí předměty vložit do genitálního traktu nebo se jich dotknout. Nedoporučuje se hrát si s orgánem, hrubě cítit, šplhat dovnitř se zrcadlem a jinými věcmi. To může poškodit a zranit citlivé tkáně..

Zpočátku je poměrně obtížné určit strukturu tkáně a její výšku. Pravidelnou kontrolou se můžete naučit, jak tyto ukazatele snadno nastavit..

Je možné při mytí cítit děložní čípek

Někdy si ženy myslí, že při praní mohou cítit krk. V normálním stavu je to nemožné, protože krk je umístěn dostatečně hluboko a abyste to cítili, musíte to zkusit. Pokud jsou odplaveny nejen vnější genitálie, ale také prsty ve vagině, které sedí na záchodě, můžete to tápat. V našem věku fyzické nečinnosti a poruch produkce hormonů ženy trpí slabou sexuální konstitucí. Proto často po obtížném porodu a nadměrné fyzické námaze může dojít k běžné patologii - to je výhřez a výhřez děložního čípku..

Pro prevenci nemoci je nutné:

 • trénujte intimní svaly pomocí vzdělaného trenéra;
 • sledovat hormonální hladiny
 • vyvarujte se těžké fyzické námahy
 • brát vitamíny.

Je tedy docela možné se naučit, jak určit stav děložního čípku doma. Ať je to cokoli, autodiagnostika nenahrazuje návštěvu zkušeného lékaře. Proto se nechte pravidelně kontrolovat důvěryhodným gynekologem.

Nedávno jsem našel článek, který popisuje, jak lze pomocí polohy dělohy určit ovulaci (tj. Efektivní plodné období). Docela zajímavé, ale nevím, jak tápat po děložním čípku. Jak to správně najít a jak zjistit stav prstem?

Ženské tělo má vzájemně propojené orgány a orgánové systémy, jejichž společným cílem je počat, dobře rodit a porodit zdravé dítě. V důsledku společné práce orgánů dochází každý měsíc k ovulaci v těle ženy - zralé vajíčko opouští folikul. Při absenci početí začne tělo produkovat menstruaci, aby se tímto způsobem zbavilo nepoužitých vajíček..

Zvažte, jak se děložní hrdlo mění v závislosti na různých fázích menstruačního cyklu a jakou pozici zaujímá, když se menstruace blíží.

Jak probíhá vyšetření?

Cervix je duté tělo 2,5 x 3 cm, které spojuje pochvu a dělohu. Chcete-li cítit děložní čípek, stačí zasunout prostředníček až do pochvy. Na konci vaginální dutiny narazíte na malý tuberkul (nebo boule) - to bude děložní čípek. Samovyšetření v různých fázích menstruačního cyklu umožní ženě určit polohu a stav děložního čípku. To umožňuje zjistit nástup těhotenství bez použití testů. Tímto způsobem navíc můžete určit období vhodná pro početí..

Nejlepší je tápat po děložním čípku v následujících pozicích:

 • v podřepu;
 • na záchodě;
 • pokud položíte jednu nohu na pódium (židle, vana atd.).

Pro získání spolehlivých informací při těchto vyšetřeních musí být poloha těla pokaždé stejná. Průzkum by měl být proveden po skončení menstruace, nejlépe ve stejnou denní dobu. Palpace se neprovádí při podezření na infekci, při zánětu pohlavních orgánů nebo během menstruace.

Jak zjistit, jak vysoký je děložní čípek

Pokud je děložní čípek nízký, lze jej snadno nahmatat prostředkem podložky prstu, a pokud je vysoký, bude obtížné dosáhnout i špičky. Stupeň otevření lze určit následovně: uzavřená poloha krku je charakterizována prohlubní, která připomíná malou mezeru, a když je krk otevřený, prohlubeň se stává výraznější a zaoblenější.

Stav děložního čípku před menstruací

Pro pochopitelné vysvětlení stavu děložního čípku v předvečer menstruace bude zapotřebí určitá analogie. Krátce před menstruací se děložní čípek podobá suché a tvrdé zemi, která není schopna pojmout semeno a pěstovat z něj rostlinu: krk klesá, ztvrdne, vysychá, jeho otvor je pevně uzavřen a samotný děložní čípek je v nejnižší poloze. Další analogií je srovnání děložního čípku se špičkou nosu: je stejně tvrdý a hustý. Hlen v cervikálním kanálu zesiluje, uzavírá kanál a brání vstupu spermatu.

Když nastane období ovulace a ženské tělo je připraveno na početí, lze děložní čípek přirovnat k zorané zemi, která je připravena přijmout semeno: získává vlhkost, uvolňuje se a zvedá se. Vnější krční os se otevírá, aby umožnila spermatu vstoupit do cervikálního kanálu, který bude mít tendenci splynout s vejcem. Pro usnadnění průchodu spermií se hlen v cervikálním kanálu stává tekutým.

Cervix během menstruace

Během menstruace se děložní čípek měkčí a mírně se otevírá, aby umožnil úplnému odtoku menstruační krve. Je to kvůli otevření děložního čípku během menstruace, že ženy často začínají pociťovat nepohodlí a bolest.

Cervix během těhotenství

Známkou těhotenství je pevný, uzavřený a vyvýšený děložní čípek.

Jak určit den ovulace a těhotenství děložním čípkem? Vyšetření a prohmatání děložního čípku. Cervix před, během a po ovulaci. Cervix před menstruací se zpomaluje během těhotenství

FAQ

Struktura a funkce děložního čípku

Cervix je spodní, válcová část dělohy, která leží mezi pochvou a děložní dutinou (tělem). Cervix zabírá jednu třetinu celé dělohy. Má úzký kanál nazývaný cervikální kanál („cervix“ v latině znamená „cervix“) nebo cervikální kanál. Cervix je dlouhý 4 cm a šířka cervikálního kanálu je maximálně 4 mm. Tvar kanálu připomíná vřeteno, to znamená, že jeho nejširší část je ve středu děložního čípku a nahoru a dolů se kanál zužuje. Tato forma zajišťuje zachování sliznice, která je normálně přítomna v cervikálním kanálu..

Cervix se skládá z následujících dvou částí:

 • Vaginální část je část děložního čípku, která je jakoby vtlačena do vaginální dutiny, to znamená, že je umístěna uvnitř horní části pochvy. U žen, které ještě nerodily, vypadá tvar vaginální části děložního čípku jako kužel a u žen, které porodily, vypadá jako válec.
 • Supravaginální část je větší část děložního čípku, která je umístěna nad předními částmi (horní části) pochvy.

Cervix má následující funkce:

 • Ochranná funkce. Cervikální kanál je jakýmsi kontrolním bodem mezi pochvou a děložní dutinou. Ochranná funkce je realizována díky struktuře sliznice vaginální části a hlenu, který je produkován žlázami cervikálního kanálu. Vaginální část děložního čípku je pokryta několika vrstvami plochých buněk. Tyto vrstvy jsou mechanicky odolné vůči kyselému prostředí pochvy. Hlen produkovaný žlázami cervikálního kanálu ničí bakterie. Taková bariéra je nezbytná kvůli skutečnosti, že děložní dutina je sterilní, nejsou v ní žádné mikroorganismy, zatímco v pochvě je přirozená mikroflóra - vaginální sliznice je obývána bakteriemi, které poskytují kyselé prostředí, které je nezbytné k prevenci infekcí.
 • Uzamykací funkce. Cervikální kanál je součástí cesty, kterou musí spermie cestovat, aby dosáhlo vajíčka ve vejcovodu. Můžete proniknout do děložní dutiny pouze cervikálním kanálem, který je většinu času uzavřen během menstruačního cyklu. Kanál se otevírá během ovulace (den, kdy zralé vejce opouští vaječník), aby umožnil průchod spermatu. Blokovací funkce se provádí v důsledku přítomnosti svalových vláken, která jsou nejvýraznější v horní části děložního čípku.
 • Reprodukční funkce. Během porodu se děložní čípek výrazně protáhne a vytvoří porodní kanál, kterým dítě prochází. Tato funkce se provádí díky svalu a elastickým vláknům děložního čípku..

Cervikální kanál má následující dva otvory:

 • vnější hltan - ústí do vaginální dutiny;
 • vnitřní hltan - otevřený směrem k děložní dutině.

K vyšetření je k dispozici pouze zevní hltan, který je viditelný jako kulatý malý otvor, pokud žena ještě nerodila. U žen po porodu prochází cervikální kanál změnami těsně před porodem, dochází k jeho „otevření“, protažení děložního čípku. Proto po porodu má vnější hltan již při pohledu štěrbinový tvar.

Jak probíhá vyšetření a palpace děložního čípku??

Vyšetření děložního čípku se provádí během gynekologického vyšetření. Vaginální část děložního čípku je přístupná pro vyšetření, což je při gynekologickém vyšetření přes pochvu viditelné jako kulatý útvar v horní části pochvy s otvorem ve středu. Aby bylo možné tuto část prozkoumat, žena si lehne na gynekologické křeslo, položí nohy na vhodné podpěry a opře si hýždě o okraj pohovky. Lékař vloží nástroje do pochvy, které vám umožní vyšetřit děložní čípek. Nazývají se vaginální zrcadla. Zrcadla neodrážejí nic, jsou to expandéry. Chcete-li cítit děložní čípek, gynekolog vloží prsty (index a uprostřed) do pochvy. Taková studie se nazývá manuální (manuální).

Žena nemůže sama vyšetřit děložní čípek, ale sama cítí děložní čípek.

Když žena sama cítí děložní čípek, měla by dodržovat následující pravidla a doporučení:

 • děložní čípek můžete cítit až po skončení menstruace;
 • tápání by mělo být prováděno každý den;
 • abyste mohli snadno určit změny na děložním čípku, musíte pociťovat několik menstruačních cyklů a „dostat se na kloub“;
 • je vhodné provádět pocit vždy během dne ve stejnou dobu;
 • pocit se provádí buď seděním na záchodě nebo v podřepu, některé ženy jsou pohodlnější v poloze, ve které vyloží jednu nohu na okraj vany nebo toalety;
 • palpace se provádí ukazovákem nebo prostředníkem;
 • před zavedením vyšetřovacího prstu do pochvy byste si měli nejprve důkladně umýt ruce;
 • samovyšetření není povoleno u dlouhých nehtů, existuje riziko poškození děložního čípku;
 • nezávislý pocit nelze provést v přítomnosti zánětlivého procesu nebo v případě poškození sliznice pochvy nebo děložního čípku (eroze děložního čípku).

Vyšetření děložního čípku v zrcadlech se provádí pouze u žen, které jsou sexuálně aktivní. U dívek, jejichž panenská blána je zachována, se taková studie neprovádí.

Při vyšetření a palpaci děložního čípku určuje gynekolog následující:

 • barva děložního čípku a pochvy;
 • tvar děložního čípku;
 • tvar vnějšího hltanu;
 • přítomnost patologických změn v děložním čípku (například jizva, eroze nebo polypy);
 • stupeň otevření vnějšího otvoru cervikálního kanálu;
 • konzistence děložního čípku;
 • poloha děložního čípku;
 • přítomnost hlenu v cervikálním kanálu a jeho vlastnosti (barva, roztažnost).

Vyšetření a palpace děložního čípku se provádí za účelem zjištění příznaků ovulace nebo početí, tj. Počátku těhotenství.

Jak určit den ovulace a nástup těhotenství děložním čípkem?

Cervix reaguje na jakékoli hormonální změny v těle ženy, ke kterým dojde během menstruačního cyklu netehotné ženy nebo po těhotenství. Umístění, hustota děložního čípku, jeho pružnost, barva, délka se mění. Cervikální kanál a jeho vnější otvor procházejí zvláštními změnami. Funkce uzávěru a bariéry děložního čípku jsou aktivně „zapnuty“ a „vypnuty“. Aby se spermie dostalo do styku s vajíčkem uprostřed cyklu, rozšiřuje se cervikální kanál a otevírá se jeho vnější otvor. Po několika dnech se otvor uzavře, aby byla dutina těhotné dělohy sterilní.

Cervix před ovulací, během ovulace a po ovulaci

Ovulace je proces prasknutí folikulu (vaku), ve kterém vejce dozrálo. Ruptura je doprovázena uvolňováním tekutiny z vaku a s tokem této tekutiny je vajíčko „odnášeno“ z vaječníku a vstupuje do vejcovodu. K ovulaci dochází uprostřed menstruačního cyklu, takže je to den ovulace, který rozděluje celý cyklus na dvě fáze. Preovulační fáze je doba potřebná k dozrání vajíčka a poovulační fáze je období, kdy se děloha připravuje na přijetí oplodněného vajíčka. V každé fázi dominují účinky specifického ženského hormonu produkovaného ve vaječnících. Před ovulací má ženské tělo více estrogenu a po ovulaci progesteron.

Změny v děložním čípku před ovulací jsou důsledkem účinků estrogenu, po ovulaci se účinek estrogenu zastaví a děložní čípek je stejný jako v prvních dnech cyklu. Změny v děložním čípku začínají od 8 do 9 dnů menstruačního cyklu (první den cyklu odpovídá prvnímu dni menstruace) - to jsou dny před ovulací. Od 10 do 14 dnů žena ovuluje a u každé ženy nastává tento den v „čase“ (v závislosti na délce cyklu), ale vždy spadá přibližně do středu cyklu.

Je důležité určit dny blížící se ovulace, aby bylo možné plánovat početí, protože tyto dny jsou plodnými dny (celé ženské tělo je připraveno k oplodnění). Je také důležité znát den ukončení ovulace, protože po ovulaci nastává „bezpečné“ období, kdy již nedojde k oplodnění v důsledku zničení vajíčka. To je důležité pro ženy, které se chtějí vyhnout nechtěnému těhotenství..

Cervix před, během a po ovulaci

Vlastnosti děložního čípku

Před ovulací

Blíže ke dni ovulace

Po ovulaci

Pozice

Cervix je nízký

Cervix je vyvýšený

Cervix je nízký

Konzistence

(pevnost na dotek)

Tvrdá (jako měkká chrupavka nosní špičky)

Měkký (jako ušní lalůček nebo ret)

Vnější hltan

Délka cervikálního kanálu

Dlouhé a úzké

Zkráceno a rozšířeno

Dlouhé a úzké

Sliznice děložního čípku

Cervikální hlen

Silná („slizká“ zátka), nevyčnívá z cervikálního kanálu

Transparentní, expandovatelný hlen, vylučovaný z cervikálního kanálu

Silná („slizká“ zátka), nevyčnívá z cervikálního kanálu

Poloha děložního čípku

„Nízká“ a „vyvýšená“ poloha děložního čípku se určuje dotykem. Čím nižší je děložní čípek, tím snáze se k němu prsty ženy nebo vyšetřujícího lékaře dostanou. Pokud tedy musíte vložit prst tak hluboko, jak je to možné, abyste se mohli dotknout děložního čípku, znamená to, že je umístěn vysoko. Cervix se zvedá kvůli tomu, že je kratší a silnější - to zajišťuje otevření cervikálního kanálu. Pokud po vložení prstu může žena snadno tápat po „knoflíku“, pak je krk umístěn nízko. Nízká poloha znamená, že děložní čípek je co nejvíce natažen a kanál je uzavřen. Existuje také průměrná poloha děložního čípku, která se určuje v období před ovulací, kdy se děloha postupně zvedá. K rozlišení střední a vysoké polohy je nutná stálá palpace děložního čípku..

Otevřený a uzavřený děložní čípek

Otevřený nebo uzavřený otvor kanálu určuje gynekolog během vyšetření, ale žena může toto znamení také posoudit sama hmatem. Před ovulací je vnější otvor cervikálního kanálu 0,25 cm a blíže k ovulaci, tj. Od 10 do 14 dnů cyklu, se rozšiřuje na 0,3 cm. Otvor také mění svůj tvar, stává se zaoblenější. Pokud je kanál uzavřen, bude prst cítit pouze štěrbinu, a když je kanál otevřený, zaoblená prohlubeň ve středu děložního čípku. Je však důležité si uvědomit, že u žen po porodu je vnější otvor vždy mírně otevřený kvůli nějaké deformaci během porodu. Proto by žena měla být schopna na základě srovnání změn v děložním čípku před a po ovulaci určit, které prohloubení otevření cervikálního kanálu bude považováno za stav „otevření“ vnějšího os.

Díky vylučovanému průhlednému hlenu je povrch díry lesklý. Mírně otevřený vnější hltan s lesklým průhledným hlenem uvnitř připomíná žáka. Proto se tomuto příznaku říká „žák“. Stanovuje se pouze při gynekologickém vyšetření a je známkou ovulace. Závažnost symptomu „žák“ vám umožňuje určit přístup v den ovulace, den ovulace a konec ovulace..

V závislosti na průměru viditelného hlenu v děložním čípku se příznak zornice hodnotí takto:

 • "+" Pokud je průměr 1 mm;
 • "++", pokud je průměr 2 mm;
 • „+++“, pokud je průměr 3 mm nebo větší.

Na začátku cyklu je příznak „zornice“ negativní. Jak se blíží den ovulace (od 9. dne cyklu), zvyšuje se počet plusů. 3 plusy jsou známkou ovulace na cestách. Postupné zmenšování průměru znamená, že ovulace skončila. Od 20. dne cyklu se symptom „žáka“ stává opět negativním. Vzhled „zornice“ je také způsoben účinkem hormonu estrogenu na žlázy cervikálního kanálu..

Děložní čípek po ovulaci, pokud došlo k početí (změna děložního čípku během těhotenství)

Po ovulaci začíná druhá fáze menstruačního cyklu, kdy přestanou ovariální estrogenové hormony, které stimulují sekreci cervikálního hlenu a změkčují děložní čípek. Hormon progesteron začíná působit na děložní čípek (a zbytek genitálií). V této fázi jsou možné dva scénáře. Buď dojde k početí (spermie oplodní vajíčko) a embryo se zavede do dělohy (těhotenství), nebo se děloha začne připravovat na odmítnutí povrchové vrstvy své sliznice. V každém případě ženské tělo uvolňuje progesteron po ovulaci. Jeho účelem je „zazděnit“ vstup do dělohy slizniční zátkou, uzavřít kanál a vytvořit příznivé podmínky pro vývoj plodu v děloze. Pokud nedošlo k těhotenství, blíží se menstruace, hladina progesteronu začíná klesat - děložní výstelka je odmítnuta. I když je děložní hrdlo součástí dělohy, výstelka cervikálního kanálu není odmítnuta jako výstelka dělohy.

Cervix při početí a při absenci početí před zpožděním menstruace

Vlastnosti děložního čípku

Při početí po ovulaci

(časné příznaky těhotenství)

Při absenci početí

(„Čekání na menstruaci“)

Pozice

Průměrný (nižší než během ovulace, ale vyšší než po zbytek dnů cyklu)

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum.