Útok rudých! Jak říct muži, že mám menstruaci?

Je překvapivé, že v moderním světě mnoho lidí reaguje nedostatečně na zprávu, že dívka menstruuje. Zdálo by se, že množství reklam na všechny druhy výrobků pro ženskou hygienu by si je na takové novinky muselo zvyknout. O základních kurzech biologie a anatomie ve škole už mlčím. Jak říct muži o takových kořeněných zprávách bez zbytečného stresu?

Průmysl hororových filmů nám věci neusnadňuje. Tvůrci filmu děsí lidi scénami s ženskou menstruací, dokud neztratí puls. Není nutné říkat, že pro větší zábavu existují přímé proudy krve. Zeptejte se svých přátel, na co si myslí, když zmiňují filmy Carrie a Telekinesis. Okamžitě si zapamatují scény s první menstruací a kbelíkem krve. Co dělat, jak se vyhnout panické reakci chlapa ve stylu „filmu 43“?

1. Konverzace dospělých

Abych byl upřímný, já osobně nemůžu vystát společnost a mužské záchvaty vzteku na téma menstruace u žen. V tomto ohledu jsem kategorický: pokud muž nemůže klidně reagovat na frázi „Mám menstruaci“, pak nedospěl k dospělým vztahům, i když mu je méně než 40 let a vousy sahají až k pupku. Ale stane se, že chcete tomu muži dát druhou šanci. V tomto případě můžete hrát na výhru pro muže finta „Jsi dospělý“. Tato fráze magicky ovlivňuje zástupce silnějšího pohlaví, bez ohledu na to, kolik let zasáhli. Při první známce paniky řekněte svému příteli: „Už jsi dospělý muž! Musíte těmto věcem rozumět, že? “ - ten chlap se okamžitě stáhne k sobě.

2. Metafory a eufemismy

Není žádným tajemstvím, že muži mohou být znechuceni menstruačním cyklem, který je pro ženy přirozený. Obecně platí, že kluci jsou od přírody mnohem zbabělejší než dívky a při pohledu na krev mohou být hysteričtí. Taková násilná reakce je často chybou jejich rodičů, kteří se najednou neobtěžovali vysvětlit svým synům, že menstruace je přirozený proces, a proto není ošklivý. Chcete-li zachránit jemnou psychiku, můžete použít metafory.

Mezi populární eufemismy, které mnozí snadno pochopí, existují takové možnosti:

1) Červené dny kalendáře.
2) V těchto dnech.
3) Lunární cyklus.
4) Červený útok!
5) Stav „Carrie ve sprše“.
6) Sansa je připravena si vzít Joffreyho.

No a podobně. Můžete přijít s vlastní verzí, která u toho chlapa nezpůsobí koma ani záchvaty vzteku. Nejdůležitější je nepřehánět to se šifrováním, jinak to ten chlap nemusí pochopit. Obecně je lepší vyhnout se zakódovaným frázím, kdykoli je to možné. Musíme říkat věci pravými jmény.

3. Žádost o pomoc

Během menstruace se to děje, upřímně, nesnesitelně mizerně: fyzicky i psychicky. Osobně v těchto dnech chci plakat, jíst cheeseburgery a zabíjet. A chci to všechno dělat současně. Touha člověka zmírnit utrpení přítele v dnešní době je prostě k nezaplacení. Proč tedy nepožádat o pomoc chlapa? Plusem je, že tímto způsobem si muž zvykne na období žen rychleji, a dokonce se cítí strašně užitečný a obecně skvělý člověk. Není třeba ho žádat, aby v prvních dnech známosti odjel do lékárny pro vložky. Pro takový požadavek musí být vytvořen důvěryhodnější vztah. Ale pokud vám dojde strategické zásoby a on sám se dobrovolně vydá do lékárny, pak je ten chlap sen!

Nejprve byste však měli požádat o něco jednoduššího: aby vám koupil čokoládovou tyčinku, zapnul hudbu pro relaxaci nebo si udělal relaxační masáž bez náznaku sexu. Mimochodem, masáž je jedním z nejlepších způsobů, jak se během menstruace cítit lépe. Pokud člověk není nevzdělaný blázen, pak sám, i bez vysvětlení, pochopí, co je důvodem pro situační onemocnění přítele.

4. Všechno má svůj čas a místo

Mnohokrát jsem slyšel stížnosti mužských přátel na fenomenální netaktnost žen. Jen si představte, někteří lidé začnou mluvit o menstruaci během jídla! I pro mě, který od přírody nepohrdám, je tento přístup odporný. Ale já jsem také žena. Upřímně řečeno, znechucení mužů je pochopitelné. Na pomyšlení na osobu sedící vedle něj, která krvácí, není nic příjemného. Proto je nutné rozumně zvolit čas a místo, kdy je nutné novinku nahlásit. Když člověk jedí, není třeba mluvit o menstruaci u stolu. A nedej bože zařídit nyní populární žertíky menstruací. Aby bylo možné vklouznout do takových vtipů, je nutné úplně degradovat. Respektujte navzájem city.

5. Trochu osamělosti

Obavy mužů však nejsou spojeny pouze s odporem. Mnoho lidí se dnes bojí legendárních výkyvů nálad. Tato emocionální houpačka na nás může hrát trik na začátku romantického vztahu s mužem. Nějak nechci ukázat své démony muži během období kytice a cukroví. Pokud váš vztah právě začal a máte tendenci během menstruace prudce reagovat na všechno, pak je lepší zůstat pár dní od sebe. Vysvětlete, že vám není dobře, že si musíte doma lehnout v tichu, teple a míru. V tomto případě je vhodné mluvit dospělým způsobem, ale pokud jste opravdu plachí, můžete se uchýlit k výše uvedeným eufemismům.

Bez ohledu na to, jak respektujeme jemnou mentální organizaci mužů, neměli bychom se stydět za proces, který je pro ženy přirozený. Může být vedle vás jen moudrý a chápavý muž!

Jak říct svému příteli o menstruaci

Menstruace je výsledkem přirozeného procesu v těle každé dívky, která již prošla pubertou. Děloha se tak zbaví exfoliovaného endometria a neoplodněného vajíčka. Můžete klidně diskutovat o tématu kritických dnů se svou matkou, přítelkyní a svým gynekologem, ale mnoho žen se stydí říct svému příteli o příchodu menstruace.

Jak se muži opravdu cítí o menstruaci u žen? Mám je věnovat tak choulostivému tématu? Jak říct svému příteli o svém období, abyste se vyhnuli hanbě a rozpakům? Odpověď na tyto a mnoho dalších otázek najdete v tomto článku..

Jak muži mají vztah k menstruaci

Vzhledem k tomu, že menstruace je nedílným procesem v životě každé sexuálně zralé ženy, měli byste se naučit, jak správně komunikovat její příchod se svým sexuálním partnerem. Ne každý muž je sexuálně osvobozen a dokáže adekvátně vnímat informace o tom, že jeho milovaná začala každý měsíc krvácet. Způsob, jakým chlapi v dospělosti zacházejí se svými obdobími, do značné míry závisí na jejich výchově v rodině. Pokud se tohoto tématu rodiče chlapce v procesu sexuální výchovy nikdy nedotkli, mohou v dospělosti v jeho hlavě vyvstat přehnané fantazie a obavy z menstruace. Sexuální partner bude trpět nevědomostí člověka, od kterého se během kritických dnů začne ohradit a vyhnout se mu.

Extrémně negativní postoj mužů k menstruaci lze vysvětlit rozšířenými příběhy, že v této době je dívka velmi agresivní, podezřelá a emočně nestabilní. Vzhledem ke skutečně nepříjemným příznakům premenstruačního syndromu se negativní stanovisko dotklo i tématu menstruace..

V závislosti na věku mají muži odlišný vztah k příchodu kritických dnů v jejich druhé polovině. Až do 30 let většina chlapů narušila nemožnost intimity, zatímco čtvrtina respondentů je naopak spokojena s možností experimentovat se sexem během takového období. 20% mužů do 30 let používá období své přítelkyně jako záminku k podvádění a jako záminku k relaxaci s přáteli a 15% si dělá přestávku od hektického sexuálního života.

Muži po 30 letech ve 30% případů jsou rádi, že po dobu menstruace mají možnost si přiměřeně odpočinout od plnění svých manželských povinností, a jen ve 20% případů jsou rozrušení kvůli neúspěšným plánům intimního vztahu. 10% mužů se ženě, která měla menstruaci, vyhýbá a bojí se jí, to je poměrně velké procento, ale pokud máte se svým partnerem důvěryhodný vztah, může se situace po upřímném rozhovoru zlepšit. Je důležité správně předávat informace o přirozenosti menstruačního procesu a o jeho důležitosti v životě každé ženy, přičemž je nutné používat správný psychologický přístup k muži, aby se neodcizil.

Téma menstruace je zakázáno?

Menstruace v různých epochách a v různých kulturách měla dvojí přístup, na jedné straně byly ženám v tomto období připisovány nadpřirozené schopnosti a na druhé straně byly považovány za „špinavé“ a nesměly navštěvovat veřejná místa. U některých národností se žena během jejího období stala vyvrhelem, jedla ze samostatného jídla, s nikým nemluvila a nikoho se nedotkla. Takový postoj ke kritickým dnům stále existuje u některých zaostalých kmenů, ačkoli i před čtvrt stoletím ve vyspělých zemích většina lidí během průzkumu uvedla, že v žádném případě by nemělo být téma menstruace zmiňováno v přítomnosti muže.

Psychologové říkají, že neadekvátní reakce ze strany muže na skutečnost, že menstruace přišla u dívky, může být spojena se strachem z krve, stejně jako s nepřátelským postojem ke všemu nepochopitelnému a neobvyklému. Pokud váš mladý muž nedostal v dětství normální sexuální výchovu a jeho rodiče mu nevysvětlili, že menstruace je fyziologický proces, měli byste mu říct o vlastnostech ženského těla. Milující a chápavý partner neohrožuje ženu ani se jí nevyhne, protože ví o přirozenosti kritických dnů.

Jak správně říct člověku o červených dnech

Je nepravděpodobné, že by někdo mohl mít touhu dotknout se tématu kritických dnů v rozhovoru se svým partnerem záměrně, ale existují situace, kdy je lepší říct svému příteli, že máte menstruaci:

 • pokud mladý muž viděl vaši tajnost a zdrženlivost a měl podezření, že ho podvádíte;
 • pokud plánujete společnou zábavu na pláži, v bazénu nebo na nějaké sportovní akci spojené se vzpíráním;
 • ten chlap naznačuje intimitu;
 • pokud máte emoční výkyvy, jste zbytečně podrážděni, což je pro vašeho přítele velmi nápadné.

Pokud nemáte s mladým mužem blízký důvěryhodný vztah, nemůžete ho věnovat složitosti své situace, ale odvolat se na indispozici a odložit plány na další den. Ale pokud si navzájem důvěřujete, je lepší informovat toho chlapa o příchodu menstruace, možná jeho sympatie a obavy pomohou vyrovnat se s emočním nepohodlí tohoto období. V tomto ohledu si dívka velmi často klade otázku, jak přesně informovat mladého muže o příchodu kritických dnů?

Teenager

V dospívání kluci stěží potřebují vysvětlit všechny jemnosti práce ženského těla, zejména proto, že takové téma je může velmi ztrapnit a odradit. Stačí zmínit příchod menstruace náhodou, aniž byste se na něj soustředili. Během konverzace nepoužívejte alegorické ani složité lékařské výrazy a požádejte ho, aby o této konverzaci neřekl svým přátelům.

Chlapec ve věku 15-20 let

V tomto věku je jednodušší vysvětlit muži podstatu procesů probíhajících v těle ženy během menstruace, protože základní znalosti již získal na hodinách biologie nebo od rodičů a přátel. Na konverzaci můžete myslet předem, zvolit jednoduché termíny, vyhnout se hrubosti a drsnosti.

Více než 20

S dospělými muži na téma menstruace můžete mluvit přímo a bez alegorií. Chápavý partner podpoří a pomůže zmírnit stav a v některých případech vám jednoduše dá příležitost relaxovat a být sám. Ve zralejším věku nemusíte dlouho přemýšlet o tom, jak říct muži o menstruaci, obvykle už všechno ví a chápe sám, poměrně jemný náznak.

Užitečné tipy

Chcete-li, aby vaše konverzace s přítelem o vašem období proběhla hladce a citlivě, je zde několik tipů:

 • komunikujte s teenagerem ve věku 13-14 let co nejjemněji;
 • neváhejte se starším mužem a komunikujte důvěrně;
 • mluvit tiše bez vágních výrazů a synonym;
 • Pokud se bojíte říct svému příteli o kritických dnech, pak váš vztah není příliš blízký;
 • nezapomeňte svého partnera upozornit na období před sexem, aby se pro něj nestalo nepříjemným překvapením.

Nejprve musíte svému partnerovi důvěřovat, pak už ani nevznikne otázka, zda mu potřebujete říci o svých kritických dnech.

Mluvit o menstruaci se svým přítelem

Mladé dívky jsou plaché a plaché. První vztah, první pocity vyvolávají pochybnosti o sobě, plachost. Mladí muži jsou v mladém věku netrpěliví ve své vášni. Stává se, že dívka, která neví, jak říct muži, že má své období, je v rozpacích, aby se ukázala v této podobě, a nemůže najít slova, která by řekla o jejím stavu. Neví, jak vzdělaný je její mladý muž ve věcech ženské fyziologie, zda jí bude rozumět, jak bude tuto zprávu vnímat..

Může být užitečné mluvit s přítelem o vašem období.

Proč vznikají potíže

S vědomím, že setkání s mužem jistě skončí intimním vztahem, se dívka snaží vyhýbat schůzkám, přichází s výmluvami, že čím absurdnější, tím více podezření a nedůvěry. Mladý muž, který neví, co se děje s jeho přítelkyní, má obavy, žárlí, může propuknout hádka, kterou ona ani on nepotřebují.

Nejčastěji nastávají obtíže, když mladí lidé, kteří se sotva setkali a navzájem se lépe neseznámili, vstoupili do intimních vztahů. Výsledkem je, že mladá žena neví, jakou reakci může od svého partnera očekávat. Když mladí lidé navazují vztahy, znají se alespoň měsíc nebo když se začnou setkávat včerejší přátelé, známí po mnoho let, je pro dívku snazší vyprávět mu o jejích obdobích.

Není třeba říkat o menstruaci

Ano, je třeba o tom mluvit, pokud se otázka týká intimity. Protože milování během menstruace není pro tělo dobré. Během tohoto období není děloha chráněna před požitím patogenních mikrobů. Nebojte se, že mladý muž není gramotný. I když ve škole utekl z hodin anatomie, reklama a internet hrají obrovskou „vzdělávací“ roli. Je pravda, že mladí lidé často dostávají zkreslené informace.

Mladé dívky se stále častěji rozhodují pro rande se zralými muži. V tomto případě dívka nemůže pochybovat, že její dospělý přítel ví všechno o ženské fyziologii a bude mu stačit, aby mu naznačil menstruaci, všechno pochopí.

Kde zahájit konverzaci

Můžete se přímo zeptat, jestli ví o tom, co je to menstruace, menstruace. Řekněte mu o svých znalostech. A pokud dívka cítí, že informace v hlavě jejího mladého přítele jsou zkreslené, opravte ho, řekněte, co ve skutečnosti je menstruace, jaké potíže dívka v tomto období zažívá. Dá se říci, že v tuto chvíli ji bolí hlava, břicho.

Muž by měl mluvit o svých pocitech během menstruace.

Samozřejmě není třeba popisovat, kolik krve teče z pochvy, a zejména ukázat tomu muži vaše vložky. To může způsobit nenávist k sobě samému. Pokud žijete společně, zkuste narazit do krvavých polštářků, prádla v koupelně a na toaletě.

Pro dívku bude lepší, když v dnešní době mladí lidé neodcházejí do důchodu, ale chodí do kina, tráví večer v kavárně nebo se procházejí v parku, protože procházky jsou v těchto dnech ve skutečnosti prospěšné pro ženské tělo..

Jak naznačit

Dívky se často ptají, jak naznačit chlapa o jeho období. Musím naznačit? Mezi milujícími mladými lidmi by nemělo docházet k podcenění a opomenutí. Musíte říci rýč rýč. Můžete si vytvořit svůj vlastní jazyk, svůj vlastní komunikační styl, srozumitelný pouze dvěma z nich, a svůj vlastní jazyk, který eliminuje použití:

 • Silná, téměř lékařský termín menstruace.
 • Plaché (z pohledu dívky) slovo měsíčně.
 • Hrubě nepříjemné, ale slovo starší užívané staršími.
Mezi partnery by neměla být žádná tajemství, člověk by měl svobodně mluvit o jakémkoli tématu

Než se ale alegorie objeví, musí dojít k seriózní konverzaci, která pomůže porozumět postoji k bolestivému stavu dívky, její toleranci nebo naopak odmítání kritických dnů..

Některá slova a fráze získávají nepříjemnou emocionální konotaci. Taková slova by měla být zahozena. Někteří nazývají příchod menstruace hosty, jiní - barvy. Mimochodem, dokonce i slovo menstruace vymysleli lidé. Výraz „kritické dny“ se objevil v posledním čtvrtstoletí a plně odráží stav ženy.

Nejvěrnější narážkou na menstruaci je věta: „Je mi líto, drahá, ale dnes se nemůžu (není žádoucí) milovat. Nebo řekněte „Jsem nemocný a láska je pro mě kontraindikována“.

Způsob, jakým pár komunikuje, jaká slova a fráze si zvolí při diskusi o svém vztahu a stavu, svědčí o kulturní a vzdělávací úrovni mladých lidí.

Jaké jsou rysy intimního života během menstruace

Mimochodem, kritické dny slouží také jako druh zkoušky síly. Pokud mladý muž miluje svou přítelkyni, bude s ní v takové dny trávit čas a naplňovat setkání něčím zvláštním a zajímavým. Pokud ji potřebuje jen k uspokojení sexuální touhy, pokusí se ji přesvědčit, aby v takové dny měla sex.

Intimita s menstruací je možná pouze po vzájemné dohodě.

Milující muži chrání své partnery a nikdy si nedovolí ublížit jí. Pokud má muž v takové dny pocit znechucení pro dívku, nevyhne se jí. I zde nemůže být řeč o lásce a dlouhodobých vztazích, protože když milují, vnímají osobu jako celek se všemi nedostatky a výhodami.

Žena má právo sama se rozhodnout - zda vstoupí do vztahu v takové dny, nebo ne. U některých žen se v těchto dnech zvyšuje libido, pociťují uspokojení ze sexu. Jiní se svému příteli nedokážou poddat a dělají to „pro něj“ bez potěšení. Ještě jiní jsou neústupní a v kritických dnech odmítají intimitu..

Je třeba mít na paměti, že se slabým nebo mírným krvácením, zejména v prvních dnech, je málo krve. U některých se to může zastavit v době sexuální intimity. A v jiných se naopak zvyšuje. Pokud se zesílí, je lepší intimitu odmítnout. Neměli byste se milovat s těžkým krvácením.

Po sledování videa se naučíte, jak chlápkovi říct o kritických dnech:

Pokud žena souhlasí s milováním během menstruace, je vhodné dodržovat hygienická pravidla: používat kondomy, prát před a po intimitě. Ale nemůžete se sprchovat.

Jak vysvětlit muži, že máte kritické dny

wikiHow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 39 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 12. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Kritické dny jsou běžnou součástí života každé ženy, není se za co stydět. Pro mnohé je toto téma mimořádně choulostivé a pro mnohé je těžké říci o jejich menstruaci, zejména o lidech. Tento článek vám poskytne několik tipů, jak mluvit o „dnešní době“ s muži různého věku..

Jak muži mají vztah k menstruaci?

Pravidelná menstruace je známkou normálního vývoje ženského těla. Ale při setkání s mužem se dívka diví: stojí za to věnovat vyvolenému začátek menstruace a jak nejlépe to udělat?

Je přirozené cítit se trapně a bát se konverzace. Ale přesto se není třeba stydět. Milující člověk bude v obtížném období zacházet s porozuměním a podporou.

Téma menstruace je zakázáno?

V mnoha kulturách je postoj k menstruaci nejednoznačný. Ve starověku byla žena obdařena nadpřirozenými schopnostmi a byla zavedena řada omezení. Byla považována za „špinavou“ a bylo jí zakázáno být na veřejných místech, jíst a pít z běžných jídel, účastnit se náboženských rituálů, dotýkat se jiných lidí, mluvit s nimi.

Úroveň vzdělání se zvýšila, ale téma ženských dnů je tabu. Není tedy divu, že na základě průzkumu provedeného před 25 lety většina lidí hovořila o nepřípustnosti mluvit o svých obdobích za přítomnosti mužů..

Psychologové poukazují na to: důvodem nedostatečné reakce na tento fyziologický proces je hluboce zakořeněný strach při pohledu na krev. Ale je tu další problém: vše, co je na podvědomé úrovni nepochopitelné, je vnímáno jako nepřátelské. Výsledkem bylo, že samotné dívky se začaly stydět za přirozený proces probíhající v těle. Raději se o tom s nikým nediskutují..

Dalším důvodem utajení je, že mnoho náboženství považuje dívku během svého období za „špinavou“. A tato památka nadále ovlivňuje současné soudy..

Ale postupně, pod vlivem feministického hnutí, společnost začíná být tolerantnější a chápání charakteristik ženského těla. Kromě toho dnes reklamy občas ukazují vložky, tampony, prášky na bolest. Takže mladí lidé, i když nepřímo, vědí, o co jde.

Stojí to za to říct?

Téměř každá dívka si klade otázku: měla by svému příteli říct o svém období nebo ne? Vychovávání tohoto tématu je zpravidla trapné, ale mohou nastat situace, kdy sdílení tajemství s mužem zabrání nedorozuměním. Zejména je třeba se přiznat, pokud:

 • Ve vztahu se objevil nedostatek dohody, mladík upozornil na vaše utajení.
 • Plánujeme sportovní akci se zvýšeným zatížením, chodit k bazénu, na pláž.
 • Partner naznačuje intimní vztah.
 • Máte silné změny nálady, zvýšenou podrážděnost.

Pokud mezi vámi neexistuje úplná důvěra, nemusíte mluvit o procesech probíhajících v těle. Jednoduše přeplánujte událost s odvoláním na špatný zdravotní stav.

Dospělý může hádat, o co jde. Ale pokud se člověk začne tomuto tématu vyhýbat, nevnucujte diskusi.

Co dalšího hovoří ve prospěch pravdy? Mnoho dívek chce v dnešní době náklonnost, pozornost, péči a dokonce i běžné sympatie. A nejlepší na tom je, že je to drahá osoba, která podporuje a lituje, ale ne matka a otec. Přítel je dokonalým kandidátem.

Jak zahájit konverzaci?

Navzdory emancipaci společnosti se nepřijímá otevřená diskuse o ženském reprodukčním systému. Pokud jde o toto téma, dámy instinktivně ztišily hlas. Možná je to způsobeno skutečností, že žijeme v patriarchální společnosti, která vštípila, že menstruace je škoda. A nikdo by neměl hádat, že vaše „dnešní dny“ začaly.

Na jedné straně je to správné - proč by ostatní měli vědět o takových intimních detailech, zejména muži? Mohou z vašeho chování uhodnout, ale podezření není stoprocentní jistota. Ale s mužem, se kterým chodíte dlouho, stále stojí za to sdílet tento problém. Zaprvé je nepravděpodobné, že by trval na sexu, s nímž pravděpodobně počítal. Zadruhé je schopen prokázat péči, kterou v tuto chvíli chce. Ale jak o tom může člověk říct? Právě na tuto otázku se pokusíme dát nejúplnější odpověď..

Teenager

Pokud je chlapec mladý a nevinný, pravděpodobně má špatnou představu o fyziologických rozdílech mezi ženským tělem a mužem. Považuje toto téma za nepochopitelné a matoucí, což znamená, že se ho neoplatí zabývat.

Několik užitečných tipů:

 1. Než řeknete svému příteli, že mám menstruaci, zvažte, jak dlouho jste spolu. Sdílení důvěrných informací je s někým, koho znáte, delší dobu jednodušší. Pokud se dostane do rozpaků a vyhýbá se rozhovoru, neobviňujte ho. V tomto věku je těžké být dospělý a rozumný. Prostě neví, jak správně reagovat na obdržené informace..
 2. Pokud komunikujete delší dobu, neměli byste soustředit pozornost. Stačí to uvést nedbale.
 3. Pokud se v poslední době navzájem znáte, před zahájením konverzace je požádejte, aby se přátelům neosmívali nebo jim to neříkali..

Používejte jednoduchý jazyk a vyhýbejte se obtížným slovům. Nenechte si ale dopřát alegorické úvahy.

Chlapec ve věku 15-20 let

Bude snazší vysvětlit situaci mladému muži. V lekci biologie jsme již prošli odpovídající částí. A pokud ve škole „kouřil učebnici“, je vysoce pravděpodobné, že jeho bývalá přítelkyně, rodiče.

Jak v tomto případě nahlásit novinky:

Ukázkový text: „Několik dní jsem nebyl sám sebou, zjistil jsem chybu v maličkostech, byl jsem podrážděný. Je to proto, že mám menstruaci. Během tohoto období jsem velmi citlivý, je těžké se ovládat. Rozhodl jsem se vám to říct, abyste tomu rozuměli lépe než já a neobviňovali se z toho, co se děje. Byl bych rád, kdyby tento rozhovor mezi námi zůstal. Děkuji za Tvoji trpělivost. ".

Mějte však na paměti, že měsíční krvácení je pro lidi choulostivé téma. A mohou reagovat různými způsoby:

 • Pokud se začervenal a zamumlal: „Chápu,“ jemně vysvětlete, že všechny dívky mají menstruaci. Včetně slavných hereček, zpěvaček.
 • Projevuje váš přítel pohrdání? Umístěte to na místo, protože menstruační cyklus je přirozený proces. Stojí za zvážení, zda pokračovat v komunikaci s hrubým, nezralým fanouškem..

Než se rozhodnete pro seriózní rozhovor, zvažte, jak kritické dny ovlivňují vztah mezi vámi..

Pokud chlap trpí vaší špatnou náladou, pak se doporučuje říct všechno. Koneckonců, můžete ho náhodou urazit, buďte hrubý. A vaše reakce na jeho pokroky mu nemusí být zcela jasné..

Více než 20 let

V tomto věku muži zhruba představují strukturu ženského těla. A pochopí, když řeknete:

 • Mám „kritické“ nebo „tyto“ dny.
 • Můžete přímo. Moje menstruace začala, takže se cítím špatně.

Je užitečné říct svému příteli, jak může váš stav zmírnit. Koneckonců, bezmocnost je nepříjemná:

 • Pokud je bolest silná, požádejte ho, aby ho hladil po břiše, nebo mu udělejte masáž zad..
 • Cítíte se nešťastní a nechtění? Podívejte se na film objímání, jíst špatnou náladu se zmrzlinou.
 • Citlivost pokožky se nadměrně zvýšila. Řekněte mu, že jeho dotek je teď otravný. Rozhodně to nestojí za to vydržet, ale on sám na to dříve nebude myslet.
 • Pokud chcete být sami, požádejte o odložení schůzky a slibte, že zavoláte.

Milující člověk šťastně udělá vše, co je v jeho silách, aby vám bylo lépe..

Názor mužů

Existuje teorie, že postoj fanouška k menstruaci ukazuje jeho skutečné city k vyvolenému. Ale není to úplně správné. Ne všichni představitelé silnějšího pohlaví jsou sexuálně osvobozeni a mohou na toto téma klidně komunikovat. Vliv je uplatňován přísnou výchovou v rodině. Násilná fantazie tento proces velmi zveličuje. Výsledkem je, že se tomuto tématu vyhýbají a snaží se chránit před ženami během menstruace..

Dalším důvodem, proč se muži obávají menstruace, je PMS. Věří, že dívka v tomto období je příliš agresivní a podezřelá, což přispívá k upevnění negativního postoje k přirozeným procesům v těle..

Jak vnímají kritické dny kluci do 30 let:

 • 30% je rozrušeno kvůli nemožnosti intimity.
 • 25% důvod k obohacení potěšení z postele.
 • 20% to považuje za záminku k relaxaci s přáteli, podvádění.
 • 15% si užívá přestávku od sexu.
 • 10% považovalo za obtížné odpovědět.

Po 30 letech se muži odvolávají na menstruaci následovně:

 • 30% si udělá přestávku od plnění své manželské povinnosti.
 • 20% to vnímá jako záminku k setkání v pánské společnosti nebo k milostnému vztahu.
 • 20% je frustrovaných tím, že neměli sex nebo zmeškali plány.
 • 15% výmluva pro experimentování v intimních vztazích.
 • 10% se bojí žen a vyhýbá se jim.
 • 5% považovalo za obtížné vyjádřit svůj názor.

Ale pokud má váš vyvolený obezřetný přístup k menstruaci, se vzájemnou touhou, situace se může změnit.

S menstruací

Chcete-li minimalizovat problémy ve dvojici, existuje několik tipů:

 1. Vyvarujte se zobrazování menstruace. Pohled na krvavou podložku nebo tampon způsobuje zimnice nejen v silné polovině lidstva.
 2. Pokud je váš manžel příliš citlivý, spěte na začátku kritických dnů pod různými přikrývkami nebo v různých místnostech. Včetně toho umožní manželce lépe spát a relaxovat..
 3. Chcete-li snížit projevy PMS s přístupem menstruace, zahrňte do stravy mátový čaj, více se procházejte na čerstvém vzduchu, vyhýbejte se nadměrnému namáhání a podejte kontrastní sprchu. Alkohol a silná káva se ale nedoporučují.
 4. Pokud ho trápí samotný název procesu - menstruace - můžete přijít s vlastními kódovými slovy. Například japonské dny (vlajka země, červená skvrna na bílém pozadí), žraločí ploutev, rajčatový džus.

V případě nedostatku sexu můžete ke své spřízněné duši zacházet něžně, věnovat více pozornosti, obejmout, pohladit.

Jak říct muži, že máte kritické dny?

Faktem je, že můj muž přijíždí druhý den ze služební cesty a tyto dny by ke mně měly přijít. Přirozeně chce intimitu. Jak mu teď mohu říct, že tyto dny mé mysli nebudou platit. Žijeme v různých městech. Obvykle k němu chodím sám. Jak mu o tom mohu říct, než se s ním setkám? Omlouvám se za tu hloupou otázku.

Tak to řekni. Pro ženské tělo je to normální a zde žena tomuto procesu nepodléhá. Pokud je muž normální a přiměřený, nebude trvat na intimitě, pokud nechcete..

Pokud vás zajímá, jak to říct? Pak to řekněte, nebo v extrémních případech můžete situaci řešit s humorem a požádat ho, aby vám koupil podložky))), pokud není příliš emotivní nebo pyšný, klidně to udělá a pochopí, proč je potřebujete. Zároveň zkontrolujte, zda neobsahuje „vši“, a zabijte dvě mouchy jedním kamenem: řekněte svému milovanému potřebné informace a získejte další balení. Stačí stáhnout fotografii balíčku z internetu a poslat mu ji, jinak je výběr vložek pro muže explozí mozku. Jako muž ti to říkám.

Období, sex, PMS: jak říct muži, co se děje s vaším tělem

Bez hanby mluvíme o fyziologii.

Text: Dasha Amosova 19. listopadu 2018

Ooh, jak strašná slova máme v názvu! Vtipkujeme - toto jsou nejběžnější pojmy, které vám pravděpodobně jsou známé. Ale jen vaši věrní se červenají při pohledu na reklamu na polštářky a popisuje sex frází „no, tam a zpět, to je vše“. Jak vysvětlit mladému muži zvláštnosti struktury vašeho těla? Přečtěte si náš materiál.

Prostudujte si otázku

Nejprve podrobně prozkoumejte všechny dostupné informace - nejlépe moderní. Proč se během PMS mění vaše nálada a chcete jíst všechno? Proč jsou prsa tak citlivá? Jaký je rozdíl mezi stydkými pysky a stydkými pysky? Jakmile materiálu začnete rozumět sami, snadno jej sdělíte druhému.

Netlačte

Co přesně by se nemělo dělat - zvolat a být překvapen: „Jak to nemůžeš vědět?!“ Zaprvé, jedná se o vadu našeho vzdělávání - prostě není dostatek hodin na přístupný a srozumitelný příběh o anatomii kromě reprodukce. Žáci a studentky stěží vědí, jak funguje jejich vlastní tělo - natož opačné pohlaví.

Zadruhé, můžete se sami chlubit tím, že znáte tělo chlapce? ;)

Hlavní věcí je nebrat jako samozřejmost to, že vaši věřící vědí přesně tolik jako vy. Přinejlepším ví o něco méně, v nejhorším případě - jeho rodiče a společnost ho inspirovali myšlenkou, že menstruace je špinavá a kurva, a ta dívka v zásadě nemá sex. Může to trvat dlouho, než budeme mluvit a ničit mýty, ale dělejte to bez tlaku a násilí. Ale stojí to za to, věřte mi!

Zajímejte se o jeho tělo

Chceš mu říct o svých zvláštnostech? Buďte připraveni poslouchat toho chlapa zpět. V úspěšném páru jsou všechny procesy vzájemné. Pokud vás vždy zajímalo, jak kluci žijí, pak máte živého odborníka, který dokáže odpovědět na všechny otázky. Ano, mužské tělo se nepřipravuje na oplodnění jednou za měsíc, ale jinak není mnoho rozdílů..

Například muži mají sezónní výkyvy hormonů, které se v každodenním životě nazývají „mužské PMS“. Mezi příznaky patří podrážděnost, apatie, zvýšená chuť k jídlu.

Nejlepší čas na zahájení výzkumu je před a během sexu. Chlapi jsou stále ti stydliví a je pro ně také obtížné sdílet pocity. Zajímejte se o to, co má rád a co ne - rozhodně se neoplatí hrát v tichu.

Nebuď stydlivý

Buďte přímočarí: není třeba mluvit o každodenním životě ve stylu staroslovanských legend. Zapomeňte na fráze „červené dny kalendáře“, „tyto dny“, „hosté dorazili“. Představte si, že i slovo „menstruace“ je eufemismus, který nahrazuje vědečtější „menstruaci“. Takže už vysvětluješ poněkud zahaleně :)

Stejné pravidlo platí pro části těla: ne „tam“, ale pochva, nikoli „knoflík“, ale klitoris. Jedná se o běžná lékařská jména, dokonce neutrálnější než jejich náhražky..

Nespěchej

Začněte pomalu: tok nových informací a ten chlap může být v rozpacích. Přivádějte postupně nová slova a dávejte osobní příklad. Mnoho mužů nechce vědět pravdu o ženském těle, protože se bojí naučit se zcela nehygienické podrobnosti. Ukažte mu, že jste v pořádku, a dva nebo tři dny krvácení člověka ve vás nezabijí.

Když jste například v obchodě, kupte si krabičku s vložkami nebo tampony na otevřeném prostranství. Pokud vás během menstruace bolí žaludek, řekněte to a požádejte ho, aby vám naplnil láhev s horkou vodou. Empatie obecně hodně pomáhá: pokud popíšete, jak jste na tom špatně, on sám může za účelem získání informací jít na internet. Prostě nelži a nepřikrášluj, jinak by se tě bál dotknout.

O to víc musíte říci, pokud se něco děje během sexu.

Pokud v klidu mluvíte o fyziologii, je velmi pravděpodobné, že se vaši věrní také přestanou bát..

Jak naznačit chlapci, že mám menstruace. Jak říct muži o jeho období. Jak říct „mám menstruaci“ tvé matce

Kritické dny jsou přirozeným procesem. Není třeba se za ně stydět, lhát partnerovi nebo se bezdůvodně vzdát intimity. Je mnohem lepší najít správná slova a vysvětlit to svému příteli..

Jak elegantně říct muži o kritických dnech v různých situacích

Jak mám říct svému příteli, že mám menstruaci? Dívky si často kladou tuto otázku, nevědí, jak na to. Kritické dny jsou přirozeným fyziologickým procesem, není na nich nic špatného. Hlavní věcí je správně sdělit tyto informace muži, a pokud je to opravdu milující a otevřený člověk, pak určitě pochopí.

Existuje několik tipů a psychologický přístup k hlášení všech menstruací u mužů všech věkových skupin. Je třeba je vzít v úvahu, nebojí se tohoto tématu, nepoužívají nepochopitelné výrazy a žargon. Není třeba být nervózní a ztišit hlas, jako byste mluvili o něčem hanebném. Jedná se o proces, který pomáhá ženě otěhotnět dítě, pokud chce. Tento stav je přirozený.

Vysvětlení dívky může přímo záviset na různých situacích:

Různé situace mohou mít různá vysvětlení: odmítnutí sexu, neochota mluvit s partnerem o tomto tématu, dospívání partnera nebo jiné okolnosti.

Důvod odmítnutí sexu

Během tohoto období někteří lidé rádi sexují, protože ženský orgasmus pomáhá překonávat její bolesti. Tato možnost však není vhodná pro všechny, proto, pokud žena nechce mít sex, je nutné to sdělit muži a samozřejmě vysvětlit důvod.

Milující přítel bude vždy rozumět a podporovat.

Pokud na situaci nereaguje velmi dobře, měli byste se zamyslet nad tím, zda s ním máte dostatečně blízký vztah, zda ho žena dobře zná.

Intimní tajemství

Pokud dívka tomu muži opravdu nedůvěřuje a nechce ještě mluvit o intimních věcech, pak je to její plné právo. Můžete jednoduše odkázat na obecnou nevolnost a naplánovat schůzku znovu. V každém případě však dospělý, který zná anatomii, tyto procesy v těle ženy stále odhaduje a může se na to sám zeptat. Pokud se partner vyhýbá mluvení o tomto tématu, neměli byste jej vnucovat.

Pokud je ten chlap teenager

V dospívání jsou kluci velmi emotivní, dosud nejsou příliš obeznámeni s fyziologií a nejsou vždy taktní. Není vhodné, aby takový člověk používal vědecká slova. Lepší říct žertem nebo ledabyle.

Pokud je ten chlap starší

Je o něco snazší mluvit se starším mužem. Pravděpodobně měl přítelkyni, která mu řekla o jeho období. Nemusíte být plachý ani hrubý a naštvaný. Je lepší říci o svém stavu jasně a jemně pomocí výrazů, díky nimž se nebudete červenat. Pokud ve vztahu existuje důvěra a soucit, bude muž správně vnímat situaci. Poté, co jste o tom řekli, můžete klidně diskutovat o všem, včetně sexuálních problémů..

Co by mělo a nemělo být řečeno

Není třeba hovořit o menstruaci podrobně, o intenzitě a všech vjemech.

Jak můžete své období nazvat jinak, abyste o tom neřekli své milované tak přímo? „Menstruace“ se často parafrázuje do těchto výrazů:

 • červený kalendářní den;
 • víkendy;
 • záležitosti;
 • hosté dorazili;
 • špatné počasí;
 • přátelé přišli.

Samotný pár však může pro takové dny přijít se zajímavým výrazem nebo šifrou a do budoucna již vědět, o co jde.

Intimita během menstruace

Intimní vztahy nejsou během menstruace zakázány, ale musíte to brát opatrně, protože děloha v takové době není chráněna a jakákoli vnější infekce může rychle proniknout dovnitř. Z tohoto důvodu je sex bez kondomu kategoricky kontraindikován. Mnoho mužů se kvůli menstruaci choulí a je připraveno počkat až do konce kritického období. Je důležité vzít v úvahu názory obou milenců, pak bude vztah důvěryhodný.

Prudká změna nálady dívky

Člověk může hádat, že kritické dny začaly, a to prudkou změnou nálady, nepřiměřenými křivdami a výbuchy partnerského hněvu. Pak o nich můžete říci přímo. Kromě toho je dobré prodiskutovat, jak se chovat v tuto chvíli pro budoucnost: co je možné a co je lepší odložit.

Pokud přítel nehádal, uráží se podivnými změnami, pak je vhodné říci o důvodu nebo jemně naznačit. Zároveň objasněte, že se jedná o dočasný jev způsobený špatným zdravotním stavem, změnami hormonálních hladin, při nichž se zhoršují pocity a emoce..

Náhlá změna plánů

Pokud je situace taková, že přítel naplánoval událost nebo sportovní výlet, a pak neočekávanou okolnost, pak je škoda porušit plány. Aby však nedošlo k různým důvodům, je nejlepší říci pravdu. A s největší pravděpodobností bude milovaný schopen přijít s alternativou k neúspěšnému odpočinku..

Můžete ho požádat, aby s něčím pomohl nebo aby se rozveselil. Přijatelnou možností by mohlo být společné sledování dobrého filmu, nebo by ten chlap mohl dát masáž zad, pohodlí a objetí. Nebo může nechat dívku samotnou, pokud to chce.

Závěr

Menstruační proces se vyskytuje u každé zdravé ženy. Menstruace je spojena s periodickým krvácením z pochvy a obvykle k ní dochází jednou za měsíc. Jejich absence však naznačuje přítomnost zdravotních problémů. Jedná se tedy o zcela přirozený proces, který je prostě nevyhnutelný, a proto je třeba ho brát normálně..

Milující chlap dnes bude své přítelkyni vždy rozumět a normálně přijme přirozený fyziologický proces. Musíte mu klidně vysvětlit situaci nebo mu naznačit. Pokud budou všechny otázky vyřešeny, další problémy s tím nevzniknou.

Doporučujeme související články

Tento okamžik vás může uvést do rozpaků, ale věřte mi, každá žena si tím prošla. To není vůbec tak hrozné, jak by se na první pohled mohlo zdát..

Není nutné se stydět diskutovat o menstruačním cyklu jako o součásti úžasné struktury ženského reprodukčního systému. Navzdory osvobození naší společnosti může velmi málo žen svobodně diskutovat o tématu menstruace, obvykle nás takové rozhovory znervózňují a ztišují hlas. Přesto ženy žijí v mužské společnosti, která nám říká, že menstruace je špinavé období, je to škoda, tabu, kletba. Ale patriarchát přišel do naší společnosti jen asi před 5 000 lety. Před tím byly ženy uctívány jako hlava rodiny, jako božstvo. Ženy si všimly souvislosti mezi menstruačním cyklem a fázemi měsíce a víme, že s těmito fázemi jsou spojeny základy astronomie, vývoj kalendáře a matematiky..

1. Přistupujte k situaci opatrně, pokud je váš přítel teenager ve věku 13-14 let.

V tomto věku chlapci nejsou příliš obeznámeni s fyziologií a taktickými problémy. Nepoužívejte slova, která se vám zdají příliš vědecká. Řekněte tak lhostejně, jak jen můžete.

2. Pokud je ten chlap starší, pak to trochu zjednoduší.

Určitě už měl přítelkyni, která s ním mluvila o jeho období. Mluvit s ním o takových věcech je krokem ve vašem vztahu, protože se objeví větší důvěra a porozumění. Nebojte se - to je nevhodné a bude to rušit konverzaci..

3. Mluvte tiše

Nezní to naštvaně a nebuď hrubý V takovém případě se může cítit provinile, že na něm nezávisí nebo že to měl vědět, ale neměl nejmenší tušení.

4. Používejte výrazy, které vás nebudou červenat.

Ale nic neříkat ani nezřetelná synonyma je také nemožné.

5. Pokud se bojíš říct svému příteli o svém období, pak nejspíš nejsi v tak blízkém vztahu, přemýšlej o tom.

6. Pokud se chystáte mít sex, varujte, že máte menstruaci

Musíte stanovit hranice toho, co je povoleno, vaše tělo musí být v pohodlí. Pamatujte, že některá náboženství mají v tomto období negativní postoj k ženám a musíte si být jisti, že váš přítel je v pořádku..

7. Nejprve mu důvěřujte.!


Je v pořádku, když o všem klidně diskutujete.

Nepoužívejte nepochopitelné výrazy, žargonu, chlap jim nemusí rozumět a konverzace se ukáže být zmačkaná a nepochopitelná, což povede k tomu, že v jeho očích budete vypadat divně.

Nebojte se mu věřit! Období nejsou problémem, ale jen součástí vašeho intimního života..

Pamatujte: menstruace je zcela přirozená, není se za co stydět.!

Pokud jste spolu už nějakou dobu a ten chlap je dost starý, pak můžete jen říct: „Teď ne, mám ty dny“ nebo něco podobného.

Nezacházejte podrobně o svých pocitech a vedlejších účincích. To ho s velkou pravděpodobností odstrčí..

Pokud váš vztah teprve začíná, neměli byste o svém období mluvit předem..

Jistě, každá dívka měla takové situace, kdy se její přítel vyhřívá a otravuje, což naznačuje blízkost, ale není moc dychtivá, aby ho přiblížila k jejímu tělu. Důvodem je menstruace. Jak o tom chlápkovi říct, aniž by ho urazil ?

Nejprve musíte dát stranou hanbu, trapnost, ticho, výčitky, pocity hanby a prázdnoty. Tento proces probíhá díky ženskému reprodukčnímu systému, který stanoví sama příroda, takže pocit hanby je zde nevhodný. V moderním světě je to pro dívky a ženy snazší, protože pokud byla dříve o těchto tématech diskutována šeptem nebo vůbec, nyní je možné a nutné diskutovat o problémech menstruace, a to jak s přáteli, tak s blízkými.

Je tedy zřejmé, že v menstruaci není nic strašného ani hanebného. Mnoho dívek navíc někdy dokonce miluje úmyslně se svými partnery, protože to snižuje bolest během menstruace. Pokud však nejste jedním z nich, musíte přemýšlet o tom, jak chlápkovi říct o vašem nesouhlasu ohledně intimity právě v „těchto dnech“.

Mnoho dívek se z nějakého důvodu bojí samotného slova „měsíčně“ - zdá se jim to velmi nepříjemné.

Pokud je to váš případ, můžete jednoduše parafrázovat své myšlenky a vyjádřit je například takto: „Zlato, dnes je Červený den kalendáře, tedy„ víkend “. Společně můžete přijít s mnoha podmíněnými výrazy, jejichž vyslovení se nebudete stydět a ten chlap okamžitě pochopí všechno, například: „Hosté z Krasnoarmeysku dorazili“, „Obchod“, „Špatné počasí“, „Přišli přátelé“, „Naši ve městě“ atd..d.

Je to jiná věc, když nejde o „příjemnost“ výrazu, ale o to, že si ten chlap už sám nastavil plány, a pak tito „hosté dorazili“ tak najednou, že je škoda prolomit jeho sny... Co na to říct v tom případě? Situace je samozřejmě obtížná, ale lze ji zachránit pouze náznakem alternativní verze sexuálních potěšení..

Obecně je vždy nejlepší mluvit přímo. Muži jsou tvorové racionálnější než my ženy, a naše jemné náznaky pro ně někdy nic neznamenají, ale skutečnost, že se jedná „přímo“, okamžitě objasní podstatu věcí. Jen pár slov - „Začal jsem menstruaci“ - a to je vše, muž už ví, že od vás nebudete potřebovat další výmluvy, pokud se samozřejmě nezeptá: jaká je vaše menstruace? Dnes, kdy je téměř polovina reklamního vysílacího času v televizi věnována menstruaci, je prostě nemožné o tomto jevu nevědět. Pokud se však váš partner, jak se říká, „vyznamenal“, řekněte mu, aby vyhledal příslušné informace na internetu.

Pro každou dívku jsou kritické dny běžnou každodenní záležitostí. Rychle si na to zvyknou a při rozhovorech mezi dívkami se vůbec nestydíte. Ale je to úplně jiná věc, když musíte člověku vyprávět o svém období. Během těchto dnů má dívka často změny nálady. A ten chlap o tom musí vědět, aby se neurazil za činy, za které momentálně nejsme zodpovědní.

Nejprve se zamyslete nad tím, zda stojí za to o tom něco říct. Jak to ovlivní váš vztah? Možná to už ví nebo hádá?! Pokud ano, pak by to asi nemuselo být za řeč. Ale pokud máte náhlé změny nálady, můžete se na něj v tuto chvíli bezdůvodně urazit - stojí za to to říct. Musí být připraven a musí vědět, že existuje důvod. A že ho stále miluješ a říkáš mu, aby ho varoval. V pořádku, pokud se něco takového stane, aby to nemělo vliv na váš vztah. Vyprávět člověku o svém období může být jemné. Například vysvětlit, že v určitém období dívky začne bolet žaludek a v této době se jejich pocity a emoce zhoršují. Nemusíte mluvit o své ztrátě krve. Bylo by to zbytečné.

Pokud člověk ví o svém období

Pokud člověk ví, co je to menstruace, nemůžete se dostat ven, ale řekněte mu o nich přímo. Jednoduše řekněte: „Mám tyto dny, cítím se špatně“ nebo „Mám hosty, pokud rozumíte, co tím myslím.“ Dále on sám bude rozumět všemu a pro jistotu buď přeloží téma jako vtip, nebo si to už nebude pamatovat. Pokud jste včera nepotkali chlápka a stali jste se blízko sebe, můžete mu říct, jak nejlépe se v tuto chvíli chovat s vámi. Pomůže to jemu i vám. Pokud ví, jak s vámi dělat správné věci, budete mít méně nervů a filozofických úvah o tom, proč právě to udělal.

Pokud žijete intimní život s mužem, můžete mu přímo říct o svém období. Ví, co to je a jak se v tuto chvíli chovat s vámi. Můžete se ho zeptat, co k tomu cítí, a diskutovat o tomto tématu, abyste se v budoucnu vyhnuli nepříjemnostem..

Období - jak o tom říct člověku

Tento okamžik vás může uvést do rozpaků, ale věřte mi, každá žena si tím prošla. To není vůbec tak hrozné, jak by se na první pohled mohlo zdát..

Není nutné se stydět diskutovat o menstruačním cyklu jako o součásti úžasné struktury ženského reprodukčního systému. Navzdory osvobození naší společnosti může velmi málo žen svobodně diskutovat o tématu menstruace, obvykle nás takové rozhovory znervózňují a ztišují hlas. Přesto ženy žijí v mužské společnosti, která nám říká, že menstruace je špinavé období, je to škoda, tabu, kletba. Ale patriarchát přišel do naší společnosti jen asi před 5 000 lety. Před tím byly ženy uctívány jako hlava rodiny, jako božstvo. Ženy si všimly souvislosti mezi menstruačním cyklem a fázemi měsíce a víme, že s těmito fázemi jsou spojeny základy astronomie, vývoj kalendáře a matematiky..

1. Přistupujte k situaci opatrně, pokud je váš přítel teenager ve věku 13-14 let.

V tomto věku chlapci nejsou příliš obeznámeni s fyziologií a taktickými problémy. Nepoužívejte slova, která se vám zdají příliš vědecká. Řekněte tak lhostejně, jak jen můžete.

2. Pokud je ten chlap starší, pak to trochu zjednoduší.

Určitě už měl přítelkyni, která s ním mluvila o jeho období. Mluvit s ním o takových věcech je krokem ve vašem vztahu, protože se objeví větší důvěra a porozumění. Nebojte se - to je nevhodné a bude to rušit konverzaci..

Nezní to naštvaně a nebuď hrubý V takovém případě se může cítit provinile, že na něm nezávisí nebo že to měl vědět, ale neměl nejmenší tušení.

4. Používejte výrazy, které vás nebudou červenat.

Ale nic neříkat ani nezřetelná synonyma je také nemožné.

5. Pokud se bojíš říct svému příteli o svém období, pak nejspíš nejsi v tak blízkém vztahu, přemýšlej o tom.

6. Pokud se chystáte mít sex, varujte, že máte menstruaci

Musíte stanovit hranice toho, co je povoleno, vaše tělo musí být v pohodlí. Pamatujte, že některá náboženství mají v tomto období negativní postoj k ženám a musíte si být jisti, že váš přítel je v pořádku..

7. Nejprve mu důvěřujte.!

Je v pořádku, když o všem klidně diskutujete.

Nepoužívejte nepochopitelné výrazy, žargonu, ten chlap jim nemusí rozumět a konverzace se ukáže být zmačkaná a nepochopitelná, což povede k tomu, že v jeho očích budete vypadat divně.

Nebojte se mu věřit! Období nejsou problémem, ale jen součástí vašeho intimního života..

Pamatujte: menstruace je zcela přirozená, není se za co stydět.!

Pokud jste spolu už nějakou dobu a ten chlap je dost starý, pak můžete jen říct: „Teď ne, mám ty dny“ nebo něco podobného.

Nezacházejte podrobně o svých pocitech a vedlejších účincích. To ho s velkou pravděpodobností odstrčí..

Pokud váš vztah teprve začíná, neměli byste o svém období mluvit předem..

Jak říct muži, že mám menstruaci

Dnes je pro mnoho žen obtížné mluvit o svých obdobích, a to navzdory skutečnosti, že společnost již dlouho mohla diskutovat o jakýchkoli problémech. Pokud jde o menstruaci, dívky se cítí nepříjemně, jsou nervózní a snaží se mluvit tiše, protože na celém světě se věří, že menstruace je vždy špína a zápach. Menstruace je známým týdnem pro každou ženu a neměla by se za ni stydět. Je těžké mluvit s opačným pohlavím o kritických dnech, ale pokud je vztah s mužem drahý, pak stojí za to mluvit o vašem období. A proto si většina dívek položí otázku: „Jak mám říct muži, že mám menstruaci?“

Chlapi různého věku potřebují zvláštní přístup a někdy se dívky chovají příliš nezvykle s nezkušenými partnery, což druhého zmást. Tento rozhovor je nezbytný, aby se chlap neurazil, že se dívka vyhýbá sexuálnímu kontaktu nebo se k němu chová agresivně. Chlap musí být připraven na období, kdy jeho milovaná bude mít kritické dny..

Konverzace s mladým mužem

Než začnete s přítelem mluvit o svém období, musíte zvážit délku vztahu. Je snazší sdílet osobní problémy s lidmi, s nimiž dívka dlouho věděla. Stojí za zvážení možné reakce toho chlapa. Pokud v minulosti musel dívku uvést do rozpaků nebo sdílel podobné otázky se svými přáteli, pak byste neměli mluvit o svých obdobích..

Musí existovat důvod, proč chce dívka říct muži o svém období. Měla by si položit otázku, zda to nějak ovlivňuje jejich vztah, zda dokáže omezit své emoce a nezlobit se na toho chlapa. Pokud je odpověď na tyto otázky ano, konverzace rozhodně stojí za vedení, aby mladý muž věděl, že není vinen tím, co se děje..

Nezkušený partner by měl být ohledně svých období opatrný a jemný. Když mluvíte, musíte vysvětlit, že jednou za měsíc mají dívky bolesti břicha a náhlé změny nálady. Teenageři by zejména neměli podrobně hovořit o ženské fyziologii, zejména s použitím vědeckých výrazů nebo eufemismů („hosté dorazili z Krasnodaru“, „červené dny kalendáře“, „dorazila Rudá armáda“) - ten člověk tomu nebude rozumět, musíte s ním mluvit velmi jednoduše a Pohov. Někteří odborníci doporučují, aby nehlásili ztrátu krve, ale záleží to na míře důvěry v mladého člověka.

Během rozhovoru je důležité zůstat klidný a laskavý. Hrubost a agresivita způsobí, že se člověk bude cítit provinile za to, za co nemůže vinit. Mnoho dívek se hněvá, protože jejich milenec neví o obdobích, a to často lidi uráží.

Negativní emoce nepomohou mladému člověku poskytnout aktuální informace, takže se musíte uvolnit a nedovolit, aby se emoce na chvíli vymkly kontrole..

Není nic divného, ​​když se člověk dostane do rozpaků a vyhne se pokračování rozhovoru, neměli byste se urazit. Pro mladé a nezkušené lidi je toto téma velmi jemné, stejně jako pro mnoho dívek. Pokud se však partner začne chovat hrubě a řekne dívce urážlivé slova, je nutné ho umístit na jeho místo a vysvětlit, že menstruace není svěrák, což naznačuje dobré zdraví.

Pokud se během rozhovoru chce člověk dozvědět více o menstruaci, ale dívka se stydí říct, měli byste ho pozvat, aby se seznámil s informacemi na internetu.

Jak jednat se zkušeným partnerem

Pro dospělého člověka je snazší vyprávět mu o jeho období, zvláště pokud měl dříve vztah s dívkou, která mu pravděpodobně vyprávěla o kritických dnech. Doporučuje se předem vědět, co by mělo být tomu muži řečeno, připravit se na rozhovor. Není neobvyklé, že se dívky začnou znepokojovat a koktat a obtížně najít správná slova. Během konverzace se musíte cítit sebevědomě a nesmíte se stydět. Psychologové tvrdí, že diskutováním o těchto tématech se páry sbližují a roste jejich vzájemná důvěra.

Existuje několik způsobů, jak nahlásit období:

 1. Zjednodušeně řečeno, aniž by popisoval podrobnosti menstruace, potřebuje zkušený muž jednu frázi, aby vše pochopil.
 2. Používání eufemismů je povoleno, dokonce i taková fráze jako: „Mám tyto dny“ - poskytne muži dost informací a nebude potřebovat vysvětlení.
 3. Pokud mají dívka a muž dlouhodobý vztah, měli by přijít s kódovými slovy, která naznačují nástup menstruace..

Je obzvláště důležité informovat partnera o menstruaci, pokud dívka a přítel již mají sex. Sexuální styk není během menstruace zakázán, i když je považován za špinavý a nedbalý, takže ten chlap může být proti. Stejně důležitý je i postoj samotné dívky k sexu během tohoto období. Pokud ji dotyky dráždí, je lepší počkat do konce kritických dnů a zdržet se pohlavního styku.

Sex může být nahrazen líbáním, objímáním nebo jinými sexuálními radovánkami. Hlavní věcí je nedělat to, co nechcete. Pro dospělého partnera je snazší vysvětlit, že v tomto období existují určitá omezení v sexu. Mnoho párů raději nečeká až do konce menstruace a pokračuje v klidném sexu, protože během intimity dívka pociťuje menší bolest, kterou během menstruace prožívá.

Během sexu se musíte i nadále chránit. Menstruace není zárukou, že dívka neotěhotní. Spermie zůstává v těle ženy po dobu 3–7 dnů, takže existuje možnost oplodnění vajíčka (zejména při krátkém menstruačním cyklu nebo hormonálním narušení). Používání kondomů také zabrání infekci: během menstruace se zvyšuje riziko přenosu virů, protože se zvyšuje objem tekutiny, která přichází do styku s patogenními mikroorganismy.

Období jsou normální

Pokud koneckonců při pomyšlení na to, že chlápkovi řeknete o menstruaci, vznikne pocit strachu a hanby, znamená to, že pár nemá dostatečně důvěryhodný a blízký vztah. Dívka by o tom měla přemýšlet a proč se stále bojí mluvit o svých obdobích..

Jak říct svému příteli o menstruaci

Menstruace je výsledkem přirozeného procesu v těle každé dívky, která již prošla pubertou. Děloha se tak zbaví exfoliovaného endometria a neoplodněného vajíčka. Můžete klidně diskutovat o tématu kritických dnů se svou matkou, přítelkyní a svým gynekologem, ale mnoho žen se stydí říct svému příteli o příchodu menstruace.

Jak se muži opravdu cítí o menstruaci u žen? Mám je věnovat tak choulostivému tématu? Jak říct svému příteli o svém období, abyste se vyhnuli hanbě a rozpakům? Odpověď na tyto a mnoho dalších otázek najdete v tomto článku..

Jak muži mají vztah k menstruaci

Vzhledem k tomu, že menstruace je nedílným procesem v životě každé sexuálně zralé ženy, měli byste se naučit, jak správně komunikovat její příchod se svým sexuálním partnerem. Ne každý muž je sexuálně osvobozen a dokáže adekvátně vnímat informace o tom, že jeho milovaná začala každý měsíc krvácet. Způsob, jakým chlapi v dospělosti zacházejí se svými obdobími, do značné míry závisí na jejich výchově v rodině. Pokud se tohoto tématu rodiče chlapce v procesu sexuální výchovy nikdy nedotkli, mohou v dospělosti v jeho hlavě vyvstat přehnané fantazie a obavy z menstruace. Sexuální partner bude trpět nevědomostí člověka, od kterého se během kritických dnů začne ohradit a vyhnout se mu.

Přečtěte si Základy menstruace

Extrémně negativní postoj mužů k menstruaci lze vysvětlit rozšířenými příběhy, že v této době je dívka velmi agresivní, podezřelá a emočně nestabilní. Vzhledem ke skutečně nepříjemným příznakům premenstruačního syndromu se negativní stanovisko dotklo i tématu menstruace..

V závislosti na věku mají muži odlišný vztah k příchodu kritických dnů v jejich druhé polovině. Až do 30 let většina chlapů narušila nemožnost intimity, zatímco čtvrtina respondentů je naopak spokojena s možností experimentovat se sexem během takového období. 20% mužů do 30 let používá období své přítelkyně jako záminku k podvádění a jako záminku k relaxaci s přáteli a 15% si dělá přestávku od hektického sexuálního života.

Muži po 30 letech ve 30% případů jsou rádi, že po dobu menstruace mají možnost si přiměřeně odpočinout od plnění svých manželských povinností, a jen ve 20% případů jsou rozrušení kvůli neúspěšným plánům intimního vztahu. 10% mužů se ženě, která měla menstruaci, vyhýbá a bojí se jí, to je poměrně velké procento, ale pokud máte se svým partnerem důvěryhodný vztah, může se situace po upřímném rozhovoru zlepšit. Je důležité správně předávat informace o přirozenosti menstruačního procesu a o jeho důležitosti v životě každé ženy, přičemž je nutné používat správný psychologický přístup k muži, aby se neodcizil.

Téma menstruace je zakázáno?

Menstruace v různých epochách a v různých kulturách měla dvojí přístup, na jedné straně byly ženám v tomto období připisovány nadpřirozené schopnosti a na druhé straně byly považovány za „špinavé“ a nesměly navštěvovat veřejná místa. U některých národností se žena během jejího období stala vyvrhelem, jedla ze samostatného jídla, s nikým nemluvila a nikoho se nedotkla. Takový postoj ke kritickým dnům stále existuje u některých zaostalých kmenů, ačkoli i před čtvrt stoletím ve vyspělých zemích většina lidí během průzkumu uvedla, že v žádném případě by nemělo být téma menstruace zmiňováno v přítomnosti muže.

Přečtěte si Příčiny zápachu během, před a po menstruaci

Psychologové říkají, že neadekvátní reakce ze strany muže na skutečnost, že menstruace přišla u dívky, může být spojena se strachem z krve, stejně jako s nepřátelským postojem ke všemu nepochopitelnému a neobvyklému. Pokud váš mladý muž nedostal v dětství normální sexuální výchovu a jeho rodiče mu nevysvětlili, že menstruace je fyziologický proces, měli byste mu říct o vlastnostech ženského těla. Milující a chápavý partner neohrožuje ženu ani se jí nevyhne, protože ví o přirozenosti kritických dnů.

Jak správně říct člověku o červených dnech

Je nepravděpodobné, že by někdo mohl mít touhu dotknout se tématu kritických dnů v rozhovoru se svým partnerem záměrně, ale existují situace, kdy je lepší říct svému příteli, že máte menstruaci:

 • pokud mladý muž viděl vaši tajnost a zdrženlivost a měl podezření, že ho podvádíte;
 • pokud plánujete společnou zábavu na pláži, v bazénu nebo na nějaké sportovní akci spojené se vzpíráním;
 • ten chlap naznačuje intimitu;
 • pokud máte emoční výkyvy, jste zbytečně podrážděni, což je pro vašeho přítele velmi nápadné.

Pokud nemáte s mladým mužem blízký důvěryhodný vztah, nemůžete ho věnovat složitosti své situace, ale odvolat se na indispozici a odložit plány na další den. Ale pokud si navzájem důvěřujete, je lepší informovat toho chlapa o příchodu menstruace, možná jeho sympatie a obavy pomohou vyrovnat se s emočním nepohodlí tohoto období. V tomto ohledu si dívka velmi často klade otázku, jak přesně informovat mladého muže o příchodu kritických dnů?

Přečtěte si, jak v dnešní době neuniknout

Teenager

V dospívání kluci stěží potřebují vysvětlit všechny jemnosti práce ženského těla, zejména proto, že takové téma je může velmi ztrapnit a odradit. Stačí zmínit příchod menstruace náhodou, aniž byste se na něj soustředili. Během konverzace nepoužívejte alegorické ani složité lékařské výrazy a požádejte ho, aby o této konverzaci neřekl svým přátelům.

Chlapec ve věku 15-20 let

V tomto věku je jednodušší vysvětlit muži podstatu procesů probíhajících v těle ženy během menstruace, protože základní znalosti již získal na hodinách biologie nebo od rodičů a přátel. Na konverzaci můžete myslet předem, zvolit jednoduché termíny, vyhnout se hrubosti a drsnosti.

Více než 20

S dospělými muži na téma menstruace můžete mluvit přímo a bez alegorií. Chápavý partner podpoří a pomůže zmírnit stav a v některých případech vám jednoduše dá příležitost relaxovat a být sám. Ve zralejším věku nemusíte dlouho přemýšlet o tom, jak říct muži o menstruaci, obvykle už všechno ví a chápe sám, poměrně jemný náznak.

Chcete-li, aby vaše konverzace s přítelem o vašem období proběhla hladce a citlivě, je zde několik tipů:

 • komunikujte s teenagerem ve věku 13-14 let co nejjemněji;
 • neváhejte se starším mužem a komunikujte důvěrně;
 • mluvit tiše bez vágních výrazů a synonym;
 • Pokud se bojíte říct svému příteli o kritických dnech, pak váš vztah není příliš blízký;
 • nezapomeňte svého partnera upozornit na období před sexem, aby se pro něj nestalo nepříjemným překvapením.
Přečtěte si Příčiny svědění a pálení ve vlhku během menstruace

Nejprve musíte svému partnerovi důvěřovat, pak už ani nevznikne otázka, zda mu potřebujete říci o svých kritických dnech.

První období jsou vždy trochu děsivá a vyhlídka, že o nich řeknu mámě, je ještě děsivější! Nezapomeňte však, že menstruace je zcela normální a přirozenou součástí života každé ženy: vaše matka kdysi zažila to samé a její matka také. I když jste nervózní z nadcházejícího rozhovoru se svou matkou, není ani zdaleka důvod ke strachu nebo hanbě. S největší pravděpodobností jednoho dne, při pohledu zpět, budete sami překvapeni, proč toho bylo tolik starostí!

Přijměte své období.

Zjistěte, co to znamená mít pravidelné menstruace. Menstruační cyklus je měsíční proces, který vaše tělo připravuje na těhotenství. Na samém začátku cyklu tělo produkuje velké množství estrogenu, díky čemuž vnitřní vrstva dělohy bobtná krví a hlenem. Zároveň vaječníky uvolňují vajíčko. Pokud je toto vejce oplodněno mužskými spermiemi, připojí se k zesílené stěně dělohy. Pokud však vajíčko není oplodněno, je zničeno a odmítnuto tělem. Současně odchází přebytečná vnitřní vrstva dělohy a to vše se děje ve formě menstruace.

Doplňte zásoby. Všechny dívky mají své vlastní preference, pokud jde o výrobky dámské hygieny. Nejlepší způsob, jak zjistit, co vám nejlépe vyhovuje, je vyzkoušet všechny prostředky! Menstruační výrobky se prodávají v lékárnách, supermarketech a online obchodech, a pokud víte, kde má matka nebo sestra své finanční prostředky, můžete si je vždy trochu půjčit, dokud si s matkou nepromluvíte v bezprostřední blízkosti koupelny nebo toalety: ve skříni, skříňky vedle umyvadla atd.). Na trhu existuje široká škála hygienických výrobků. Většina z nich je jednorázová, ale existují i ​​opakovaně použitelné výrobky..

Ovládejte bolestivost a PMS. Předmenstruační syndrom je termín používaný k popisu řady příznaků, které ženy zažívají ve dnech nebo dokonce týdnech před začátkem menstruace. Přesný důvod toho dosud nebyl identifikován, ale předpokládá se, že PMS je způsoben hormonálními a chemickými změnami v těle během menstruačního cyklu. Kromě toho to mohou ovlivnit stravovací návyky a hladiny vitamínů v těle. Odpovědi se liší od člověka k člověku, ale příznaky často zahrnují depresi nebo přehnané emoční reakce, křeče, únavu, bolesti hlavy a bolesti břicha, nadýmání a citlivost v oblasti hrudníku. Časté jsou také křečové bolesti v podbřišku, které jsou způsobeny kontrakcemi dělohy..

Připravte se na rozhovor se svou matkou. Pokud začne vaše menstruace, hlavní věcí je zůstat v klidu a nepanikařit! To vše je v pořádku a nepředstavuje nic zvláštního, stejně jako mluvení o tom s mojí matkou. Dejte si trochu času, abyste si zvykli na nový stav vašeho těla. Nebojte se, pokud máte pocit, že ještě nejste připraveni o tom s matkou mluvit. Toto je vaše tělo a vaše volba.

 • Než se porozpráváte se svou matkou, ujistěte se, že se cítíte dobře. Pokud si potřebujete pomoci odpočinout, vyberte si, co vám nejvíce pomáhá: vykoupat se, projít se, přečíst si knihu, zdřímnout si, několikrát se zhluboka nadechnout nebo něco jiného..
 • Přemýšlejte o tom, co chcete říct své matce. Zkuste vložit několik odstavců nebo otázek, nebo si dokonce nacvičte svá slova..
 • Pokud stále nejste připraveni o tom s matkou mluvit, požádejte o zodpovězení svých školních sester, lékařů, učitelů nebo jiných dospělých, kterým důvěřujete. Někdy je mnohem jednodušší nejprve promluvit s někým z vašich blízkých, kterému důvěřujete, pak se rozhovor s vaší matkou nebude zdát tak obtížný..

Promluvte si se svou matkou v soukromí

Pozvěte svou matku, aby mluvila v soukromí. Vyberte si klidný čas, kdy vy a vaše matka můžete sedět a mluvit spolu. Nebojte se! Snažte se na tuto konverzaci příliš dlouho nemyslet, prostě mluvte tak, jak to je. Nezapomeňte: toto je vaše matka; nikdo na tomto světě tě nemiluje víc než ona a ona dokonale rozumí tomu, co prožíváš. Začněte téma, jak se vám líbí nejlépe. Chcete - začít zpívat nebo tančit, chcete - začněte tím, že jste nepříjemní, ale musíte si s ní promluvit. Pokud je pro vás obtížné najít slova, řekněte něco jako:

 • „Vypadá to, že jsem začal menstruovat.“.
 • "Pojďme společně do obchodu." Potřebuji koupit dámské hygienické výrobky “.
 • „Je pro mě těžké o tom mluvit, ale moje menstruace začala.“.
 • "Nevím, jak to říct, ale" začalo "to..."

Když jste spolu, začněte o tom lhostejně mluvit. S matkou o tom můžete zahájit rozhovor, kdykoli jste sami, zvláště pokud se vám formát „pojďme si sednout a promluvit“ zdá příliš zastrašující. Můžete to říct na cestě do školy nebo na hodiny hudby, při sledování televize, na procházce nebo dokonce, když přišla do vašeho pokoje na dobrou noc. Kdykoli jste poblíž. Jen tak mimochodem řekněte své matce, že vaše menstruace začala..

 • Pokud vám je nepříjemné mluvit o hlavní věci hned, plynule vyvolejte téma tím, že se jí zeptáte, kolik jí bylo, když začala menstruovat..
 • V případě potřeby zašroubujte své zprávy během konverzace na zcela irelevantní téma. Po rozhovoru o něčem úplně jiném se budete cítit klidně a pohodlně, a právě zde zmíníte své.

Projděte police s dámskými hygienickými výrobky s matkou v obchodě a záměrně se zastavte před jedním z nich. Společný nákupní výlet je skvělou příležitostí, jak dát matce vědět o svých obdobích, aniž byste o tom skutečně mluvili. Vezměte ji do police pro ženskou hygienu a řekněte jí, že jednu z nich potřebujete. Je také skvělý čas požádat ji o radu, jak ji lépe využít. Ona zase uhodne, že se ji takto snažíte informovat o začátku menstruace..

Klást otázky. Začátek menstruačního cyklu znamená, že vaše tělo prochází řadou změn. Zeptejte se své matky na všechny otázky. To je skvělá výmluva, aby se k sobě přiblížila, a možná s vámi musí hodně mluvit..

 • Pokud vám to vyhovuje, promluvte si s ní o zdravém vztahu k sexu..
 • Zjistěte, zda má hygienické preference, jestli má během menstruace bolesti a jak zvládá PMS nebo bolestivost..

Bylo by skvělé, kdyby příští den po prodlevě žena už věděla o nástupu těhotenství jistě.Ale to se děje extrémně zřídka a první příznaky změněného hormonálního pozadí pacienta se projevují různými způsoby..