Pokyny k použití antikoncepčních pilulek Jess Plus - složení, mechanismus účinku, analogy a cena

Každá žena by se měla starat o vlastní antikoncepční opatření. Obzvláště pozoruhodné jsou tablety Jess Plus, jejichž působení je spolehlivé a vedlejší účinky jsou extrémně vzácné. Před nákupem se musíte poradit s místním gynekologem. Antikoncepční pilulky Jess Plus jsou určeny k perorálnímu podávání, potlačují proces ovulace a zabraňují extrémně nežádoucímu těhotenství. Je důležité vědět, jaký druh léku je, jak působí na ženské tělo.

Co je Jess Plus

Podle svých farmakologických vlastností jde o jednofázovou antikoncepci s antiandrogenním účinkem pro orální podání. Používání aktivních pilulek pomáhá ženě chránit se před nechtěným těhotenstvím, normalizovat menstruační cyklus a řešit řadu ženských problémů. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších bariérových metod antikoncepce, která s minimální hormonální složkou úspěšně potlačuje ovulaci a zabraňuje početí. Podrobné pokyny pro přípravek Jess Plus by se neměly stát návodem k použití, je důležité prodiskutovat užívání perorálních kontraceptiv se svým lékařem.

Výhody a nevýhody

Tento lék má přímý účinek na hormonální hladiny, zaručuje další antikoncepci, normalizuje hojnost menstruačního krvácení a reprodukční systém nežného pohlaví působí jemně a účelně. Při výběru tohoto druhu perorální antikoncepce je důležité si uvědomit všechny její výhody a nevýhody. Zde jsou pozitivní aspekty takové farmakologické schůzky:

 • stabilní antikoncepční účinek;
 • zajištění pravidelných menstruačních cyklů;
 • obohacení ženského těla cennými vitamíny;
 • snížení nepohodlí s další menstruací;
 • prevence srpkovité anémie;
 • snížení rizika vzniku rakoviny vaječníků, endometria;
 • žádné poškození nitroděložního vývoje v případě neočekávaného těhotenství.

Složení přípravku

Účinek léčiva na tělo ženy je určen dávkou a chemickým složením orální antikoncepce. Léčivými látkami syntetického původu jsou drospirenon, ethinylestradiol a levomefolát vápenatý, které navzájem zvyšují terapeutický účinek. Chemické složení těchto hormonálních tablet obsahuje pomocné složky, mezi nimiž je důležité klást zvláštní důraz na přítomnost sodíku a hořčíku..

Aktivní složky aktivní tablety

1 blistr obsahuje hlavních 24 tablet kulatého tvaru a růžové barvy s gravírováním ve středu „Z +“. Každá aktivní složka těchto perorálních tablet snižuje pravděpodobnost těhotenství, přímo ovlivňuje reprodukční systém a menstruační cyklus, prokazuje terapeutický a preventivní účinek na tělo žen v reprodukčním věku:

 1. Drospirenon má depresivní účinek na přirozený proces ovulace. Aktivní složka má anti-mineralokortikoidní účinek, odstraňuje tekutinu z těla, má antiandrogenní vlastnosti.
 2. Ethinylestradiol snižuje bolestivost menstruačního toku, je prevencí onkologie, inhibuje aktivitu pohlavních hormonů, nezpůsobuje návykový účinek po ukončení užívání.
 3. Levomefolát vápenatý se aktivně vstřebává v ženském těle (dokonce lépe než kyselina listová), zatímco uspokojuje denní potřebu ženského těla ve folátech, předchází intrauterinním patologiím během progresivního těhotenství.

Složení pomocné tablety

Každé balení obsahuje 4 neaktivní pilulky, které jsou kulaté a světle růžové barvy, které působí jako vitamíny. Tablety jsou konvexní, uprostřed mají riziko a na povrchu je vylisováno písmeno „M +“. Léčivou látkou je levomefolát vápenatý, který je nezbytný ke snížení rizika šíření anémie z nedostatku železa, k posílení oslabené imunity..

Formulář vydání

Uvolňování léků pro perorální antikoncepci je ve většině případů představováno tabletami pro orální podání. Balení obsahuje 28 tablet Jess Plus. 1 blistr obsahuje 24 tmavě růžových tablet plus 4 pomocné pilulky bledého odstínu jako užitečný vitaminový komplex. Pro zdraví ženy je to prostě nenahraditelné. Nízká dávka Jack Plus, návod k použití je přiložen.

Jak funguje antikoncepce Jess Plus

Můžete se chránit monofázickou perorální antikoncepcí, která působí lokálně v ženském těle. Při dlouhodobém užívání antikoncepce je reprodukce potlačena, ale riziko vzniku nežádoucích účinků ve formě obezity a zvýšené vegetace na těle je minimální. Při nepravidelném užívání je účinek antikoncepce nespolehlivý, protože koncentrace hormonů v krvi není dostatečná k potlačení ovulace..

Princip působení přípravku Jess Plus je následující: po perorálním podání požadované dávky postupuje schopnost ethinylestradiolu potlačovat přirozené procesy ovulace a do určité míry mění fyzikální vlastnosti, složení cervikálního hlenu. Při nepravidelném krvácení drospirenon normalizuje menstruační cyklus, odstraňuje tekutinu z těla a snižuje otoky, odstraňuje známky akné, kontroluje váhu pacienta, obnovuje placebo, poskytuje viditelný účinek hubnutí.

 • O čem mluvit s mužem - příklady a témata konverzace
 • Seznam levných léků na chřipku a nachlazení
 • Jak si na zimu připravit lahodný domácí kečup z rajčat

Indikace pro použití

Tato monofázická antikoncepce s nízkou dávkou se doporučuje jako ochrana před vysoce nechtěným těhotenstvím. Perorální tablety navíc nejen chrání, ale také úspěšně léčí a jsou předepsány v následujících klinických obrazech:

 • předmenstruační syndrom;
 • menopauza, menopauza;
 • akné, akné;
 • nedostatek folátu;
 • retence tekutin závislá na hormonech v těle.

Jess plus - návod k použití

Pokud těhotenství není v plánech ženy, neoplatí se odkládat orální podání PDA. Jess Plus by měl být používán přísně podle pokynů, aniž by nechyběla jedna relace. Ženy užívající antikoncepci neočekávají obezitu ani prudké zhoršení celkového blahobytu, je však v každém případě nutné předcházet předávkování drogou. Po celou dobu se tedy ukazuje, že užíváte 1 tabletu denně, zapitou vodou. Po předchozím použití antikoncepce je nutné začít s novým balíčkem přípravku Jess Plus.

Jak vzít Jess poprvé

Lék lze užívat pouze na doporučení lékaře. Je nutné začít od 1 dne menstruačního cyklu, nejpozději však do 2-5 dnů. Každé balení obsahuje 7 samolepících proužků, které odpovídají dnům v týdnu. Je třeba zjistit, v který den začala intenzivní péče, a pilulku „podepsat“. To je nezbytné pro jasnost, aby nedošlo k odchýlení se od nastaveného kurzu. Antikoncepční prostředek působí téměř okamžitě, proto je dodatečně chráněn čepicemi, kondomy atd. není třeba.

Pokud na začátku hormonálního průběhu existuje riziko krvácení, je nutné lék zrušit. Účinek nežádoucích účinků na ženské tělo je dočasný, ale může zhoršit celkovou pohodu nežného pohlaví. V takovém klinickém obrazu je indikováno urgentní přerušení užívání, kontaktování gynekologa a společně s odborníkem hledání účinnějšího léku na zavedení hormonální antikoncepce.

Režim dávkování při přechodu z jiné perorální antikoncepce

Pokud dojde ke krvavému výtoku, je lepší okamžitě změnit perorální antikoncepci. Pacient by měl mezi užíváním jednoho a druhého léku přestat nejdéle 7 dní a je nutné zahájit hormonální léčbu pouze podle anotace. Směnu můžete zadat následující den po předchozí tabletě. Ukázalo se, že neplánovaná návštěva odborníka eliminuje riziko lékových interakcí.

Příjem Jess Plus po gestagenech

Úroveň biologické dostupnosti gestagenu je vysoká, proto je důležité tento indikátor během hormonální terapie pravidelně sledovat. Pokud se žena rozhodne užívat antikoncepci orálně jako antikoncepci, je nutné se nejprve poradit s místním gynekologem, zejména u pacientek s diabetes mellitus, pacientek závislých na hormonech. Po užití gestagenních léků si není třeba dělat přestávku, hned další den použijte přípravek Jess Plus. Během týdne je však vhodné používat jiné, další metody antikoncepce..

Vlastnosti použití po porodu

Riziko poklesu estrogenu v krvi po užití charakteristické léčby je minimální, ale existují určité zvláštnosti při perorálním podání. Například po porodu je povoleno pokračovat v užívání pilulek po dobu 21-28 dnů, zatímco během příštího týdne se používají další způsoby ochrany. Tablety obsahují hormony, proto je kontraindikováno narušit koncentraci jejich vstupu do krve..

 • Jak převést pdf do formátu jpeg. Jak převádět soubory nebo dokumenty online nebo pomocí programu
 • Proč je zelený čaj užitečný: jak pít pití
 • Den půstu na kefíru - výhody a poškození. Recenze výsledků půstu dne na kefíru

Užívání zmeškaných Jess pilulek

Chybějící aktivní pilulky mohou předcházet nepozornost ženy nebo vyšší zaměstnanost. Pro ženské tělo to však není omluva, proto je-li to možné, je třeba užít vynechanou dávku. Čas a den v týdnu nezáleží na tom, i když musíte vypít dvě aktivní pilulky současně. Je důležité neodchýlit se od nastaveného kurzu a nesnižovat antikoncepční účinek přípravku Jess Plus.

Vynechání neaktivních pilulek není problém a pacient může nepoužité léky jednoduše vyhodit, neužít je pozdě a neporušit předepsaný dávkovací režim. V tomto případě je plánovaná účinnost vápníku poněkud snížena, ale nenese kolosální poškození zdraví. Kvůli neopatrnosti a zapomnění může být taková jednorázová dávka zlikvidována.

Nežádoucí účinky přípravku Jess Plus

Před objednáním z fotografie a nákupem tohoto léku v online lékárně je důležité si přečíst pokyny a pečlivě prozkoumat možné anomálie. Například na samém začátku hormonálního průběhu se může vyvinout krvácení, které vyžaduje urgentní vysazení antikoncepce, zavedení náhrady. Další nežádoucí účinky jsou podrobně popsány níže:

 • bolest prsou;
 • nevolnost, zvracení;
 • děložní krvácení;
 • hormonální nerovnováha;
 • tromboembolismus;
 • útlak psychomotorických funkcí;
 • záchvaty vysokého krevního tlaku;
 • může se vyvinout chloasma;
 • alergické reakce;
 • dysfunkce jater.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován u pacientů s jaterním a renálním selháním, s progresivním tromboembolismem, zvýšenou citlivostí ženského těla na účinné látky syntetického původu. Jess Plus není předepsán pro angioedém a další lékařské kontraindikace jsou uvedeny níže:

 • zhoubné nádory;
 • záchvaty migrény;
 • cukrovka;
 • laktózová intolerance;
 • sklon k děložnímu krvácení;
 • období těhotenství, kojení;
 • s chronickými onemocněními jater.

Během těhotenství a kojení

Pokud dospělá žena vezme antikoncepci ve „zajímavé poloze“, může se náhle vyvinout krvácení a může se objevit chloasma těhotných žen. Proto, aby se snížilo riziko komplikací, musí být perorální pilulky okamžitě zastaveny. Riziko nitroděložních patologií je minimální, proto je možné v případě potřeby udržovat progresivní těhotenství.

Při kojení je vhodné, aby mladá matka dočasně odmítla takovou schůzku, protože syntetické složky přípravku Jess Plus ve vysoké koncentraci se vylučují do mateřského mléka a mohou poškodit zdraví dítěte. Je však důležité si uvědomit, že musí existovat spolehlivá ochrana, protože během laktace je možné riziko opětovného těhotenství.

Při selhání ledvin a jater

Vzhledem k tomu, že lék pomáhá odstraňovat tekutinu z ženského těla, nedoporučuje se ji užívat pro vážné problémy s ledvinami. Jedná se o absolutní kontraindikaci, jejíž nedodržení může vyvolat bolestivý záchvat základního onemocnění. Nedůvěřujte svému zdraví léku na chronické onemocnění jater.

Interakce s jinými léky

Než začnete užívat syntetické hormony, musíte si prostudovat lékové interakce. Například užívání několika antikoncepčních prostředků současně způsobuje riziko krvácení z dělohy, jako je tomu u menstruace. Navíc v kombinaci s léky, které indukují jaterní mikrozomální enzymy, lékaři nevylučují zvýšení clearance pohlavních hormonů. Existuje také odklon terapeutického účinku antibiotik čtvrté generace od plánované normy..

Jess plus a alkohol

Aby se odstranily příznaky intoxikace těla, nedoporučuje se kombinovat perorální antikoncepci s alkoholickými nápoji. Přítomnost ethanolu v krevní plazmě vede k těžké otravě a pacient si stěžuje na nevolnost, závratě, dlouhodobé zvracení, akutní alergické reakce, změny chemického složení moči.

Jess cena plus

Oficiální náklady na lék v městských lékárnách jsou řádově dražší než na internetu. V druhém případě je nákup v internetovém obchodě mnohem výnosnější, přičemž není pochyb o vysoké kvalitě specifikovaných farmaceutických produktů. Dodání charakteristického léku není obtížné, ale mnoho pacientů chodí do oficiálních městských lékáren. Ceny v Moskvě jsou následující:

Jess Plus

Jess Plus: návod k použití a recenze

Latinský název: YAZ PLUS

ATX kód: G03AA12

Aktivní složka: Drospirenon + Ethinylestradiol + Levomefolat vápenatý (Drospirenon + Ethinylestradiol + Levomefolát vápenatý)

Výrobce: BAYER WEIMAR, GmbH & Co. KG (Německo)

Popis a aktualizace fotografií: 26.10.2018

Ceny v lékárnách: od 934 rublů.

Jess Plus je kombinovaná antikoncepční látka (estrogen + progestogen + levomefolát vápenatý).

Uvolněte formu a složení

Dávková forma uvolňování Jess Plus - potahované tablety:

 • aktivní kombinace: růžová, bikonvexní, kulatá, s vyražením „Z +“ v pravidelném šestiúhelníku na jedné straně (24 ks v blistru);
 • pomocné vitamíny: světle oranžová, bikonvexní, kulatá, s vyraženým „M +“ v pravidelném šestiúhelníku (v blistru 4 ks).

V blistrových stripech je 24 aktivních kombinovaných tablet a 4 pomocné vitaminové tablety doplněné o 1 nebo 3 skládací knihy s nalepeným blokem samolepících samolepek nezbytných pro registraci kalendáře pro užívání drogy; v lepenkové krabici 1 sada.

Složení 1 aktivní kombinované tablety:

 • aktivní složky: drospirenon (mikronizovaný) - 3 mg; mikronizovaný ethinylestradiol betadex klatrát - 0,02 mg; levomefolat vápenatý (mikronizovaný) - 0,451 mg;
 • pomocné složky: stearát hořečnatý - 1,6 mg; hyprolóza (5 cP) - 1,6 mg; sodná sůl kroskarmelózy - 3,2 mg; mikrokrystalická celulóza - 24,8 mg; monohydrát laktózy - 45,329 mg;
 • skořápka: červený oxid železitý - 0,026 mg; oxid titaničitý - 0,558 mg; mastek - 0,202 4 mg; makrogol 6000 - 0,202 4 mg; hypromelóza (5 cP) - 1,011 2 mg nebo (alternativně) růžový lak - 2 mg.

Složení 1 pomocné vitamínové tablety:

 • účinná látka: levomefolát vápenatý (mikronizovaný) - 0,451 mg;
 • pomocné složky: stearát hořečnatý - 1,6 mg; hyprolóza (5 cP) - 1,6 mg; sodná sůl kroskarmelózy - 3,2 mg; mikrokrystalická celulóza - 24,8 mg; monohydrát laktózy - 48,349 mg;
 • skořápka: hypromelóza (5 cP) - 1,011 2 mg; makrogol 6000 - 0,202 4 mg; mastek - 0,202 4 mg; oxid titaničitý - 0,572 3 mg; žlutý oxid železitý - 0,008 9 mg; červený oxid železitý - 0,002 8 mg nebo (alternativně) světle oranžový lak - 2 mg.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Jess Plus je nízkodávkovaná monofázická perorální kombinovaná estrogen-progestagenová antikoncepce. Léčivo obsahuje aktivní tablety a pomocné vitamínové tablety, které zahrnují levomefolát vápenatý.

Hlavně zvýšením viskozity cervikálního hlenu a potlačením ovulace je dosaženo antikoncepčního účinku léčiva.

Při užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv (COC) se obnovuje pravidelnost cyklu, snižuje se trvání, intenzita a bolestivost menstruačního krvácení, což snižuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa. Bylo hlášeno snížené riziko rakoviny vaječníků a endometria.

Akce způsobené aktivními látkami, které jsou součástí Jess Plus:

 • drospirenon: má anti-mineralokortikoidní účinek; pomáhá předcházet zadržování tekutin závislých na hormonech, což se může projevit snížením pravděpodobnosti periferního edému a úbytku hmotnosti; má antiandrogenní aktivitu; pomáhá snižovat akné, mastné vlasy a pokožku podobnou progesteronu produkovanému v ženském těle (to je důležité vzít v úvahu při výběru antikoncepce, zejména v případech zadržování tekutin závislých na hormonech, akné a seborey);
 • levomefolát vápenatý: jeho kyselá forma má stejnou strukturu jako přírodní L5-methyltetrahydrofolát (L-5-methyl-THF), který je hlavní formou folátu v potravinách; jeho průměrná koncentrace v krevní plazmě bez konzumace potravin obohacených kyselinou listovou je přibližně 15 nmol na 1 litr; na rozdíl od kyseliny listové je levomefolát biologicky aktivní formou folátu, díky čemuž je absorbován lépe než kyselina listová; levomefolát je nezbytný ke splnění zvýšené potřeby a zajištění požadovaného obsahu folátů v těle ženy během těhotenství a kojení; přidání levomefolátu vápenatého k perorální antikoncepci snižuje riziko vzniku poruchy nervové trubice u plodu, pokud dojde k neplánovanému těhotenství ženy bezprostředně po ukončení užívání antikoncepce (ve velmi vzácných případech při užívání perorální antikoncepce).

Farmakokinetika

 • absorpce: téměř úplně a rychle se vstřebává, když se užívá orálně; Zmax (maximální koncentrace v krevní plazmě) po jedné perorální dávce je dosaženo po 1-2 hodinách a je 35 ng na 1 ml; jeho biologická dostupnost se pohybuje v rozmezí 76–85%; ve srovnání s užíváním nalačno nemá příjem potravy vliv na jeho biologickou dostupnost;
 • distribuce: po perorálním podání dochází k dvojfázovému poklesu jeho hladiny v séru s poločasy 1,6 ± 0,7 hodiny, respektive 27 ± 7,5 hodiny; váže se na sérový albumin; neváže se na globulin vázající pohlavní hormony nebo globulin vázající kortikosteroidy; přítomný jako volný hormon v séru v množství 3 - 5% z celkové koncentrace látky; zvýšení globulinu, který váže pohlavní hormony vyvolané ethinylestradiolem, neovlivňuje vazbu drospirenonu na proteiny krevní plazmy; průměrný zdánlivý distribuční objem je 3,7 ± 1,2 litru na 1 kg;
 • metabolismus: značně metabolizován po požití; v plazmě je většina metabolitů zastoupena jeho kyselými formami, které se tvoří bez účasti systému cytochromu P.450; izoenzym cytochromu P450 3A4 se na jeho metabolismu podílí minimálně, drospirenon může in vitro snížit koncentraci enzymu v krevní plazmě a aktivitu izoenzymů cytochromu P450 2C19, P450 2C9 a P450 1A1;
 • Vylučování: rychlost jeho metabolické clearance v krevní plazmě je 1,5 ± 0,2 ml za minutu na 1 kg; vylučován beze změny pouze ve stopových množstvích; jeho metabolity se vylučují gastrointestinálním traktem a ledvinami v poměru přibližně 1,2: 1,4; pro vylučování metabolitů je eliminační poločas přibližně 40 hodin;
 • rovnovážná koncentrace: během aplikace se dosáhne jejího rovnovážného stavu s koncentrací v krevní plazmě přibližně 60 ng na 1 ml od 7 do 14 dnů užívání léku; v krevní plazmě dochází ke zvýšení jeho koncentrace přibližně 2–3krát (v důsledku kumulace), což je způsobeno poměrem poločasu v terminální fázi a intervalu dávkování; následné zvýšení jeho koncentrace v plazmě je zaznamenáno po 1-6 cyklech užívání přípravku Jess Plus, po kterém již není pozorováno zvýšení koncentrace.

Po dosažení rovnovážného stavu byla koncentrace drospirenonu v krevní plazmě srovnatelná s koncentrací při mírném poškození funkce ledvin a při neporušené funkci ledvin. Při mírném poškození funkce ledvin však byla jeho průměrná koncentrace v krevní plazmě o 37% vyšší než koncentrace při neporušené funkci ledvin. Při užívání drospirenonu nedošlo ke změně koncentrace draslíku v krevní plazmě.

Při středně těžké poruše funkce jater je AUC (plocha pod křivkou koncentrace a času) srovnatelná s odpovídajícím indikátorem u zdravých pacientů s podobnými hodnotami. Poločas drospirenonu u středně zhoršené funkce jater byl 1,8krát vyšší než u zdravých dobrovolníků s intaktní funkcí jater.

Na pozadí středně závažné jaterní dysfunkce dochází ke snížení clearance drospirenonu přibližně o 50% ve srovnání s jeho clearance s intaktní funkcí jater. Současně nebyly žádné rozdíly v koncentraci draslíku v krevní plazmě. I za přítomnosti kombinace faktorů predisponujících ke zvýšení koncentrace draslíku nebyly pozorovány změny v jeho koncentraci.

 • absorpce: rychle a úplně absorbována po perorálním podání; Zmax je přibližně 33 pg na ml a je dosaženo za 1-2 hodiny; v játrech podléhá presystémovému metabolismu; průměrná orální biologická dostupnost je přibližně 60%; při současném užívání s jídlem se jeho biologická dostupnost snížila o 25%;
 • distribuce: jeho koncentrace v krevní plazmě klesá ve dvou fázích; poločas ve druhé fázi je přibližně 24 hodin; nespecificky, ale silně se váže na albumin v krevní plazmě a indukuje zvýšení plazmatické koncentrace globulinu vázajícího pohlavní hormony; jeho odhadovaný distribuční objem je přibližně 5 litrů na 1 kg;
 • metabolismus: ve sliznici tenkého střeva a v játrech prochází presystémovou konjugací; aromatická hydroxylace s tvorbou mnoha metabolitů ve vázaném a nevázaném stavu je hlavní cestou jeho metabolismu; rychlost eliminace ethinylestradiolu je asi 5 ml za minutu na 1 kg;
 • Vylučování: vylučováno pouze jako metabolity ledvinami a gastrointestinálním traktem v poměru 4: 6 s poločasem přibližně 24 hodin;
 • rovnovážná koncentrace: dosažená ve druhé polovině léčby; jeho koncentrace v krevní plazmě se zvyšuje přibližně 1,4-2,1krát.

Provedené studie nepotvrdily žádný vliv etnického původu na farmakokinetické parametry drospirenonu a ethinylestradiolu..

Vlastnosti levomefolátu vápenatého:

 • vstřebávání: rychle se vstřebává a je zahrnuto do tělesné zásoby folátů po perorálním podání; maximální koncentrace po 0,5–1,5 hodinách po jednorázové perorální dávce 0,451 mg se stává o 50 nmol na 1 l vyšší než počáteční hodnota;
 • distribuce: jeho farmakokinetika je dvoufázová - stanoví se skupina folátů s rychlým i pomalým metabolizmem; skupina s rychlým metabolizmem jsou s největší pravděpodobností foláty, které se znovu dostaly do těla, což odpovídá poločasu levomefolátu vápenatého (po jednorázové perorální dávce 0,451 mg je to přibližně 4 až 5 hodin); fond pomalého metabolismu odráží přeměnu folátového polyglutamátu, který má poločas přibližně 100 dnů; udržování konstantní koncentrace L-5-methyl-THF v těle je zajištěno foláty zvenčí a foláty procházejícími střevně-jaterním cyklem; L-5-methyl-THF je hlavní formou existence folátů v těle, kde probíhá proces jejich vstupu do periferních tkání za účelem účasti na buněčném metabolismu folátů;
 • metabolismus: v krevní plazmě je hlavní transportovanou folátovou formou L-5-methyl-THF; při srovnání 0,451 mg levomefolátu vápenatého a 0,4 mg kyseliny listové byly stanoveny podobné metabolické mechanismy pro jiné významné foláty; v cytoplazmě buněk jsou folátové koenzymy zapojeny do tří hlavních spojených metabolických cyklů nezbytných pro syntézu methioninu z homocysteinu, purinů a thymidinu (prekurzory ribonukleových a deoxyribonukleových kyselin) a pro přeměnu serinu na glycin;
 • vylučování: v nezměněné formě i ve formě metabolitů se vylučuje ledvinami a gastrointestinálním traktem;
 • rovnovážná koncentrace: v krevní plazmě je rovnovážného stavu L-5-methyl-THF po perorálním podání dávky 0,451 mg vápníku levomefolátu dosaženo po 56–112 dnech (v závislosti na počáteční koncentraci); rovnovážné koncentrace v erytrocytech je dosaženo později vzhledem k délce života erytrocytů (je to přibližně 120 dní).

Indikace pro použití

 • antikoncepce (zejména s příznaky hormonálně závislé retence tekutin v těle);
 • mírná léčba akné a antikoncepce;
 • antikoncepce na pozadí nedostatku folátu;
 • léčba závažného premenstruačního syndromu a antikoncepce.

Kontraindikace

 • cerebrovaskulární poruchy, žilní / arteriální trombóza a tromboembolismus v současnosti nebo v historii, včetně cévní mozkové příhody, infarktu myokardu, plicního tromboembolismu, trombózy hlubokých žil;
 • stavy předcházející trombóze, včetně anginy pectoris a přechodných ischemických záchvatů, nyní nebo v anamnéze;
 • přítomnost výrazných nebo více rizikových faktorů pro rozvoj arteriální nebo žilní trombózy;
 • migréna s fokálními neurologickými příznaky v současnosti nebo v historii;
 • diabetes mellitus s vaskulárními komplikacemi;
 • závažné onemocnění jater a selhání jater;
 • akutní a / nebo závažné selhání ledvin;
 • benigní nebo maligní nádory jater v současnosti nebo v historii;
 • hormonálně závislé maligní novotvary (včetně mléčných žláz nebo pohlavních orgánů) nebo podezření na ně;
 • vaginální krvácení neznámého původu;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy, nedostatek laktázy nebo vzácná dědičná intolerance laktózy;
 • těhotenství nebo podezření na něj;
 • období kojení;
 • individuální nesnášenlivost ke komponentům, které tvoří Jess Plus.

Relativní (nemoci / stavy, za kterých je jmenování Jess Plus vyžadováno opatrně):

 • rizikové faktory pro vznik tromboembolismu a trombózy: dědičná predispozice k trombóze, včetně infarktu myokardu, trombózy nebo cévní mozkové příhody v mladém věku u jednoho z nejbližších příbuzných, nekomplikované defekty srdeční chlopně, migréna bez fokálních neurologických příznaků, kontrolovaná arteriální hypertenze, dyslipopirémie kouření;
 • další patologické stavy, proti kterým je možný rozvoj poruch periferního oběhu: flebitida povrchových žil, srpkovitá anémie, Crohnova choroba a ulcerózní kolitida, hemolyticko-uremický syndrom, systémový lupus erythematosus, diabetes mellitus bez vaskulárních komplikací;
 • dědičný angioedém;
 • hypertriglyceridemie;
 • patologie jater nesouvisející s kontraindikacemi;
 • nemoci, které se poprvé objevily nebo zhoršily během těhotenství nebo předchozího užívání pohlavních hormonů (například Sydenhamova chorea, opary těhotných žen, porfyrie, otoskleróza se zhoršeným sluchem, cholelitiáza, svědění a / nebo žloutenka spojená s cholestázou);
 • poporodní období.

Návod k použití Jess Plus: metoda a dávkování

Tablety Jess Plus se užívají perorálně, každý den přibližně ve stejnou dobu, zapíjejí se vodou (je-li to nutné). Je důležité sledovat směr šipek, dokud nevyužijete všech 28 tablet. Obvykle ve dnech 2-3 po užití poslední aktivní pilulky začíná menstruační krvácení. Mezi baleními není nutná žádná přestávka, tablety z dalšího balení se užívají následující den po dokončení aktuálního balení, a to i během krvácení z vysazení. Z tohoto důvodu nastane začátek užívání nového balení ve stejný den v týdnu a krvácení z vysazení nastane přibližně ve stejné dny v měsíci..

První balení přípravku Jess Plus, pokud v předchozím měsíci nebyla použita žádná jiná hormonální antikoncepce, začíná prvním dnem cyklu. Vezměte si pilulku označenou odpovídajícím dnem v týdnu a poté si vezměte pilulky v pořádku. Není nutné používat další metody bariérové ​​antikoncepce, protože lék začíná působit okamžitě.

Je také povoleno zahájit užívání léku ve dnech 2 až 5 menstruačního cyklu, za předpokladu, že během prvních 7 dnů užívání pilulek z prvního balení další bariérová metoda antikoncepce (kondom).

V případech přechodu z antikoncepční náplasti, vaginálního kroužku nebo jiných COC začnou tablety Jess Plus užívat:

 • v den odstranění náplasti / kroužku, nejpozději však v den, kdy byla změna plánována (v tomto případě nejsou nutná další antikoncepční opatření);
 • další den po užití poslední pilulky ze současného balení hormonální antikoncepce (bez přestávky); možná pozdější zahájení užívání drogy, ale nejpozději den následující po plánované 7denní přestávce v užívání aktuálně užívané antikoncepce.

Při přechodu z „minitablet“ se lék začne užívat následující den po jejich současném vysazení. Během prvních 7 dnů užívání přípravku Jess Plus se používá další bariérová metoda antikoncepce.

Při přechodu z antikoncepčního prostředku uvolňujícího progestogen, nitroděložního implantátu nebo injekčního antikoncepčního přípravku začněte užívat pilulky v den, kdy je odstraněna nitroděložní antikoncepce / implantát, nebo v den, kdy je naplánována další injekce. V prvním týdnu užívání léku se používá další bariérová metoda antikoncepce.

Ihned po porodu se obvykle doporučuje začít s užíváním léku po skončení prvního normálního menstruačního cyklu. V některých případech může být podle předpisu lékaře léčba zahájena dříve..

Během laktace, potratu v prvním trimestru těhotenství nebo spontánního potratu, je důležité se před zahájením léčby přípravkem Jess Plus poradit se svým lékařem.

Vynechání užívání neaktivních (vitaminových) pilulek lze ignorovat. Doporučuje se je však okamžitě vyhodit, aby nedošlo k náhodnému prodloužení doby užívání vitaminových tablet..

Pokyny pro přeskočení aktivní pilulky:

 • pozdě 24 hodin: je možné snížení antikoncepčního účinku; pravděpodobnost těhotenství se zvyšuje, když se vynechá velké množství tablet a čím blíže se přeskočí do fáze užívání vitaminových tablet;
 • vynechání 1 tablety v období od 1 do 7 dnů: tableta se užije okamžitě, jakmile si vzpomenete, i když musíte užít 2 ks současně; poté se lék užívá jako obvykle pomocí další bariérové ​​metody antikoncepce po dobu následujících 7 dnů; pravděpodobnost těhotenství zvyšuje pohlavní styk, ke kterému došlo během týdne před vynecháním pilulky;
 • vynechání 1 tablety v období od 8 do 14 dnů: tableta se užije okamžitě, jakmile si vzpomenete, i když musíte užít 2 ks současně; pak se lék užívá jako obvykle bez použití další bariérové ​​metody antikoncepce, pokud do 7 dnů před prvním průchodem byl lék užíván bez porušení nebo nebyla vynechána více než jedna tableta;
 • vynechání 1 tablety v období od 15 do 24 dnů: s přiblížením fáze užívání vitamínových tablet se zvyšuje riziko snížené spolehlivosti antikoncepce. V tomto případě, aby se zabránilo oslabení antikoncepční ochrany bez použití dalších antikoncepčních opatření (pokud byl lék užíván správně do 7 dnů před vynecháním první tablety), se doporučuje dodržet jednu ze dvou navrhovaných možností. V prvním případě je poslední zapomenutá pilulka užita okamžitě, jakmile si vzpomenete na vynechání, i když bude nutné současně užít 2 ks. Dále se lék užívá jako obvykle, dokud nedojdou aktivní tablety, a vitamínové tablety se vyhodí a okamžitě se začne užívat další balení. Nástup krvácení z vysazení před ukončením užívání aktivních tablet z druhého balení je nepravděpodobný, během období užívání léku je však možné špinění nebo průlomové krvácení. Ve druhém případě jsou pilulky ze současného balení zastaveny, je pozorována přestávka v užívání léku po dobu 4 dnů (včetně těch dnů, kdy byly pilulky vynechány) a jsou zahájeny pilulky z dalšího balení. Měli byste vzít v úvahu pravděpodobnost těhotenství při absenci krvácení během období užívání vitamínových tablet;
 • přeskočení více než jedné tablety v balení: doporučuje se poradit se s lékařem.

Neužívejte více než dvě tablety denně.

Absorpce přípravku Jess Plus v případě závažných gastrointestinálních poruch může být neúplná, a proto se doporučuje používat další antikoncepční opatření.

Pokud se během 3-4 hodin po užití aktivní tablety objeví zvracení nebo průjem, řiďte se doporučeními týkajícími se vynechaných tablet. Pokud chcete dodržet obvyklý dávkovací režim, měli byste vypít další pilulku z jiného balení.

Zrušení Jess Plus lze provést kdykoli.

Při plánování těhotenství se doporučuje počkat až do konce přirozeného menstruačního krvácení, než se pokusíte otěhotnět. V tomto případě můžete vypočítat přibližný začátek porodu..

Ke zpoždění nástupu menstruačního krvácení je další balení odebráno bezprostředně po ukončení užívání aktivních tablet z aktuálního balení (vitamínové tablety nejsou akceptovány). Cyklus lze prodloužit tak dlouho, jak je potřeba, dokud nedojdou aktivní tablety z druhého balení. Je třeba mít na paměti, že během těchto dalších dnů cyklu může dojít k špinění nebo může začít průlomové děložní krvácení. Pravidelný příjem léku se dále obnoví po skončení fáze užívání vitamínových tablet.

Aby se den nástupu menstruačního krvácení přenesl na jiný den v týdnu, zkrátí se další fáze užívání vitamínových tablet o požadovaný počet dní. Čím kratší je tento interval, tím vyšší je pravděpodobnost absence dalšího menstruačního krvácení a výskytu špinění nebo průlomového děložního krvácení během období užívání přípravku Jess Plus z dalšího balení.

Vedlejší efekty

Nejčastěji během období užívání přípravku Jess Plus se pozoruje nepravidelné děložní krvácení, bolest v mléčných žlázách, nevolnost, krvácení z genitálního traktu neurčeného původu.

Možné nežádoucí účinky (> 10% - velmi časté;> 1% a 0,1% a 0,01% a

Jak správně užívat tablety Jess?

Perorální antikoncepce získává na popularitě mezi mladými a dospělými ženami pro léčebné účely nebo pro prevenci početí. Jedním z populárních léků nové generace s nízkou koncentrací hormonů je Jess. Abyste zajistili 100% nepřítomnost těhotenství, měli byste drogu užívat správně. Před nákupem je vhodné si přečíst podrobné informace o OK.

Popis

Jess je kombinovaný lék na prevenci nechtěného těhotenství. Obsahuje drospirenon, má anti-androgýnní, anti-mineralokortikoidní účinek. Na pozadí užívání OK se menstruační cyklus zlepšuje, bolesti mizí nebo oslabují, intenzita výtoku s pruhy krve klesá. Nová generace antikoncepčních pilulek Jess nezvyšuje tělesnou hmotnost, nezpůsobuje otoky. Lék má pozitivní účinek na premenstruační syndrom, neutralizuje jeho příznaky. Když se vezme, po 2-3 měsících se pokožka obličeje očistí od černých teček, akné, mastný lesk zmizí. Lék je předepsán kromě antikoncepce k léčbě akné, těžkých PMS, fibroidů.

Jak to vzít správně?

Perorální antikoncepce Jess je předepsána po 40 letech, pro mladé dívky do 35 let nemá lék žádné věkové omezení. Balení obsahuje 28 tablet, z toho 24 aktivních a 4 „dudlíky“. Aby bylo jeho použití pohodlné, je zde samolepicí kalendář, je v něm zaznamenáno, když je pilulka opilá. Měli by se pít pravidelně, bez přestávky mezi baleními. Doporučuje se lék vypít čistou vodou. Doporučuje se konzumovat současně. Krvácení z vysazení by mělo začít 2. až 4. den užívání placeba.

Po lékařském potratu nebo spontánním potratu lze Jess okamžitě užít, není nutná žádná další antikoncepce. Po porodu nebo likvidaci embrya ve 2. trimestru začněte příjem 21. den.

Jak poprvé užít antikoncepci Jess?

Pokud jste dříve neužívali žádnou hormonální antikoncepci, měla by se první tableta Jess vypít 1. den menstruace. Můžete ji začít užívat později, ale používejte bariérovou antikoncepci po dobu 7 dnů. Když byla dříve přijata podobná OK, můžete Jess pít další den. Mezi drogami si nedělejte přestávky. Další ochrana proti neplánovanému těhotenství není nutná. Pokud užíváte mikrodávky v pořádku před Jessem, používejte během následujících 7 dnů bariérovou antikoncepční metodu.

Jess po odstranění polypů

Po odstranění polypu je lék Jess často předepisován jako hormonální terapie k obnovení funkce vaječníků. Na pozadí příjmu reprodukční orgány „odpočívají“ a jsou bezpečně regenerovány. Tablety by se měly konzumovat podle standardního schématu od 1. dne menstruačního cyklu, nejlépe podle rozpisu. Průběh léčby obvykle trvá 3 měsíce.

Kontraindikace

Existuje několik omezení ohledně užívání drogy nové generace Jess. Tyto zahrnují:

 • laktace;
 • zvýšená náchylnost k jakékoli složce produktu;
 • dokončená koncepce nebo podezření na ni;
 • novotvary v játrech jakékoli povahy;
 • trombóza, tromboembolismus, stavy, které jim předcházely;
 • migrény s neurologickými příznaky;
 • diabetes mellitus, doplněný vaskulárními dysfunkcemi;
 • pankreatitida s výraznou hypertriglyceridemií;
 • závažné selhání ledvin;
 • hormonálně závislé nemoci maligního typu nebo podezření na ně;
 • jaterní patologie;
 • nedostatek adrenalinu;
 • vaginální krvácení neznámého původu.

V posledně uvedené situaci se po zjištění těhotenství perorální antikoncepce okamžitě zruší. Pokud byl lék užíván nevědomky na začátku perinatálního období, nebojte se, nemá negativní účinky na plod. Pokud jsou dané podmínky dodrženy na pozadí OK příjmu, okamžitě zrušte jeho příjem.

Co dělat, když došlo k vynechání pilulky?

Pokud došlo k vynechání tablety s aktivní hormonální antikoncepcí, měli byste ji užít co nejdříve. Další dávkovací režim není třeba měnit. Pokud příjem trvá déle než 1 měsíc, antikoncepční účinek se nesnižuje. Pokud vynecháte placebo pilulku, měli byste ji vyhodit, aby nedošlo k náhodnému prodloužení doby jejich konzumace.

Kombinovaná droga Jess může být užívána po neomezenou dobu pro ženy v jakémkoli věku. Gynekologové doporučují, aby si u nulipárních dívek udělali přestávky jednou ročně po dobu 3 měsíců. Při plánování těhotenství zrušte schůzku v kterýkoli den, počkejte na nástup přirozené menstruace. Jeho cena je 290 hřiven, přibližně 695 hřiven za balíček.

Jess Plus: návod k použití

Aby se ženy chránily před nechtěným těhotenstvím, často používají kombinovanou perorální antikoncepci. Mnoho gynekologů předepisuje lék Jess Plus: recenze žen, které užívaly tyto pilulky, hovoří o pozitivním účinku na tělo a plné ochraně před těhotenstvím.

Jak se Jess liší od Jess Plus

V přítomnosti jednoho stálého sexuálního partnera mnoho žen odmítá používat kondomy, upřednostňují orální antikoncepci. Jedním z osvědčených a populárních prostředků je Jess Plus - nízkodávkovaný monofázický hormonální lék založený na kombinaci estrogenů a gestagenů.

Výrobce Bayer nabízí ženám dva druhy drog - Jess a Jess Plus. Každý z nich má určité vlastnosti, které umožňují gynekologovi předepsat tento nebo ten lék v různých případech. Abychom pochopili rozdíl, doporučujeme zvážit srovnání mezi Jess a Jess Plus..

Což je lepší - Jess nebo Jess Plus

Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma antikoncepčními prostředky je přítomnost další složky ve složení. Například tablety Jess obsahují pouze ethinylestradiol a drospirenon, zatímco přípravek Jess Plus navíc obsahuje levomefolát vápenatý.

Abychom pochopili, která droga je lepší, stojí za zmínku srovnání:

 1. Levomefolát, který je součástí vápníku Jess Plus, doplňuje zásoby kyseliny listové v těle. Přispívá k normálnímu fungování reprodukčního systému u žen v reprodukčním věku..
 2. Levomefolát vápenatý pomůže připravit ženské tělo na porod, i když v této fázi pacientka užívá perorální antikoncepci.

Na základě uvedených funkcí bude Jess Plus, jehož fotografie je uvedena v této části, lepší: pomůže zabránit riziku vzniku patologických stavů neurální trubice plodu, pokud žena náhle zruší po zrušení antikoncepce.

Je možné otěhotnět při užívání přípravku Jess Plus

Pravděpodobnost těhotenství pilulkou je velmi nízká, v některých případech se však může stát. Pokud žena vezme lék a poruší pravidla v pokynech a radách lékaře, zvyšuje se riziko otěhotnění.

Dalším faktorem ovlivňujícím možnost těhotenství během užívání jsou chybějící pilulky. Gynekologové říkají: při přeskakování je důležité poslouchat pokyny k léku a několik dní provádět další antikoncepční opatření.

Těhotenství po zrušení Jess Plus

Nejběžnější otázkou je - může dojít ke koncepci, když je zrušena? Ano, může se to stát, protože k tomu přispívá několik faktorů:

 • při šestiměsíčním užívání tablet může těhotenství dojít do 3 měsíců;
 • pokud se používá déle než rok, může dojít ke koncepci během 1-2 let po zrušení.

Tělo každé ženy je individuální, takže těhotenství může přijít i několik měsíců po zrušení. Je to způsobeno novými změnami v těle po zrušení antikoncepce.

Farmakoterapeutická skupina a vlastnosti

Podle webové stránky radarové stanice patří Jes Plus do farmakoterapeutické skupiny s názvem „Estrogeny, gestageny; jejich homology a antagonisté v kombinacích “. Tato skupina je charakterizována přítomností léků na bázi hormonálních složek. Tato skupina zahrnuje obrovské množství antikoncepčních přípravků a přibližně 36 látek, včetně ethinylestradiolu v kombinaci s drospirenonem a levomefolátem vápenatým..

Účinek antikoncepce je založen na potlačení ovulace a na zvýšení viskozity sekrece děložního hlenu. Kromě toho má lék pozitivní účinek na endometrium. Má následující vlastnosti:

 1. Antiandrogenní účinek. Pomáhá snižovat produkci androgenů, hormonů odpovědných za mužské pohlavní znaky. Když se jejich počet zvyšuje, v ženském těle dochází ke změnám - mění se zabarvení hlasu, zvyšuje se vegetace. V tomto případě jsou předepsány antiandrogenní léky..
 2. Stabilní váha - pacient během příjmu nepřibírá na váze.
 3. Vysoké antikoncepční vlastnosti - ochrana před nechtěným těhotenstvím.
 4. Efektivní léčba předmenstruační bolesti.

Lék má dobrý účinek na PMS, eliminuje bolest a zkracuje dobu výtoku.

Složení Jess Plus

Abyste pochopili, jaký účinek má droga na ženu, musíte pochopit základní složky. Složení tablet Jess Plus:

 • ethinylestradiol je syntetický analog estradiolu;
 • drospirenon - syntetický analog progesteronu;
 • levomefolát vápenatý - kyselina listová;
 • monohydrát laktózy - dodává tabletám sladkost a prodlužuje trvanlivost;
 • kukuřičný škrob - pojivo;
 • stearát hořečnatý - dává tabletám tvar;
 • sodná sůl kroskarmelózy - pomáhá rozpouštět tabletu v těle;
 • růžový lak - obal tablety;
 • hypromelóza - pomocná látka pro vytvrzení skořápky;
 • makrogol 6000 - zlepšuje vstřebávání;
 • mastek - nezbytný pro průchod jícnem;
 • oxid titaničitý - činí bělost přípravku;
 • oxid železitý červený oxid - barvivo, které dává červený odstín.

Jedno balení obsahuje 28 tablet, z toho: 24 tablet s aktivní kombinací a 4 pomocné vitamínové tablety na bázi kyseliny listové.

Indikace pro použití

Úplný návod k použití přípravku Jess Plus uvádí: tento lék je předepisován nejen jako antikoncepce. Lze jej předepsat z jiných důvodů:

 1. Léčba mírného akné.
 2. Léčba závažných příznaků premenstruačního syndromu.
 3. Léčba nedostatku folátu.

Kromě hlavního ochranného účinku proti nechtěnému těhotenství lze jako terapeutickou léčbu gynekologických onemocnění předepsat antikoncepci..

Jess plus s endometriózou

Při léčbě endometriózy gynekologové často předepisují hormonální léky, mezi nimiž je uvedeno použití přípravku Jess Plus. Pokyny naznačují, že tablety mají pozitivní vliv na stav endometria, takže léčba bude účinná.

Ve druhé fázi menstruačního cyklu se ženské tělo začíná připravovat na možné těhotenství. V tomto případě endometrium postupně roste. Tento lék potlačuje ovulaci beze změny struktury a velikosti endometria.

Kontraindikace pro Jess Plus

Antikoncepční přípravek Jess Plus má stejně jako jiné hormonální léky řadu kontraindikací:

 • těhotenství;
 • laktace;
 • přítomnost nebo sklon k tvorbě krevních sraženin;
 • pankreatitida;
 • diabetes mellitus s vaskulárními komplikacemi;
 • onkologie;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • výtok krve z pochvy nevysvětlitelné etiologie.

Kromě toho se nedoporučuje užívat lék v případě přecitlivělosti na jednotlivé složky. V tomto případě musí gynekolog změnit jmenování a předepsat jinou antikoncepci.

Jak se přípravek Jess Plus užívá

Nejběžnější metodou užívání perorálních kontraceptiv je zahájení prvního dne menstruačního cyklu. Podle zvláštních případů se během léčby nebo z důvodu ochrany před otěhotněním bude způsob podání mírně lišit.

Jak přepnout z Jess na Jess Plus

Přechod z jedné antikoncepční látky na druhou se provádí podle jednotného schématu. Chcete-li přejít z tabletů Jess na Jess Plus, musíte dodržovat následující pravidla:

 1. Dokončete užívání zahájeného balení tablet Jess.
 2. Den po skončení užívání Jess začněte pít první pilulku z balíčku Jess Plus.

Tato metoda je vhodná pro ženy, jejichž menstruační cyklus je 28 dní. Pokud balíček Jess skončí a nový menstruační cyklus nezačal, můžete si dát pauzu. Jakmile začne vaše menstruace, musíte začít užívat nové balení přípravku Jess Plus a používat další antikoncepci po dobu 7 dnů.

Jak užívat Jess Plus poprvé

Pokud nebyla dříve použita žádná antikoncepce, pak příjem začíná prvním dnem menstruačního cyklu. Jakmile začal krvavý výtok, je nutné otevřít balení a vyjmout první tabletu z talíře.

Pokud bylo rozhodnuto nezačat užívat od prvního dne nebo to nebylo možné, a příjem začal od 2 do 5 dnů cyklu, do 7 dnů se použijí další antikoncepční opatření, například kondomy. Další příjem se provádí podle šipky na balení.

Další informace o pokynech naleznete ve videu:

Jak si vzít druhé balení Jess Plus

Po dokončení prvního balení se doporučuje okamžitě začít užívat druhé balení. Všechny akce budou podobné:

 1. Otevřený balíček.
 2. Přilepte proužek se jmény dnů v týdnu, aby první den užívání pilulek byl přesně ten, kdy žena začala používat antikoncepci.
 3. Vezměte první pilulku a pokračujte v používání naučeného vzoru.

Menstruace často začíná již za 2-3 dny užívání neaktivních tablet obsahujících vitamin. Pokud pomocné pilulky nebyly použity a menstruace již začala, je lepší je nebrat, ale začít užívat nové druhé balení antikoncepce..

Co dělat, pokud jste vynechali pilulku Jess Plus

Výrobce Bayer se postaral o pokyny, kde podrobně popsal, co dělat, když došlo k vynechání pilulky. Užívání zmeškaných pilulek Jess Plus vypadá takto:

 • vynechání světle oranžových tablet lze ignorovat - neobsahují účinnou látku;
 • od 1 do 7 dnů - vezměte si pilulku okamžitě, když si žena pamatuje na průchod, i když je dávka 2 tablety: musíte se dodatečně chránit po dobu 7 dnů;
 • od 8 do 14 dnů - okamžitě užijte jednu nebo dvě pilulky, zatímco pokračujte v užívání podle schématu: nebudou nutná další antikoncepční opatření;
 • od 15 do 24 dnů - pokud byly tablety použity během 7 předchozích dnů podle schématu, nebudou nutná další antikoncepční opatření.

Pokud před vynecháním pilulky ve fázi od 15 do 24 dnů došlo během předchozích 7 dnů k porušení pravidel přijímání, pak je bezpodmínečně nutné do týdne použít další antikoncepci. Riziko spolehlivosti ochrany klesá s blížící se fází užívání neaktivních pilulek.

Co dělat, pokud jste vynechali 2 tablety Jess Plus

Protože lékaři doporučují užívat ne více než 2 tablety denně, aby nedošlo k překročení přípustné dávky hormonu, pak pokud vynecháte 2 tablety Jess Plus, musíte se poradit s lékařem. Tento případ je charakterizován akumulací účinku snižujícího spolehlivost ochrany, takže může dojít k nechtěnému těhotenství..

Gynekolog vám poradí, abyste provedli další antikoncepční opatření, a také vám řekne, jak postupovat..

Zrušení léku Jess Plus

Chcete-li přestat užívat antikoncepci, stačí přestat pít zbývající pilulky v balení. Zvláštností antikoncepce je, že žena nemusí čekat na konec balení nebo menstruaci. Po zrušení si musíte pamatovat:

 1. Pokud těhotenství není plánováno, měl by být lék nahrazen jinou antikoncepcí.
 2. Pokud je plánováno těhotenství, stojí za to počkat na začátek nového menstruačního cyklu a poté naplánovat početí.

Mnoho žen hlásí výskyt nežádoucích problémů po vysazení hormonálních léků. Tento účinek nastává v důsledku individuálních charakteristik těla pacienta..

Jess Plus vedlejší účinky

Gynekologové a výrobce zaznamenávají některé vedlejší účinky přípravku Jess Plus. Neprojevují se u každé ženy - je to způsobeno délkou adaptačního období a individuálními vlastnostmi těla. Mezi vedlejší účinky patří:

 • bolest v mléčných žlázách;
 • závrať;
 • nevolnost;
 • nepravidelné děložní krvácení;
 • tromboembolismus;
 • změny nálady.

U malého procenta žen užívajících antikoncepci dochází ke zvýšení tělesné hmotnosti. Pokud se během adaptačního období pacientka necítí dobře, měli byste se poradit s lékařem, abyste antikoncepci zrušili nebo vyměnili.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření

Existuje několik rizikových faktorů, při nichž by užívání pilulek mělo být prováděno s opatrností, aby lék nespouštěl vývoj patologií:

 1. Venózní tromboembolismus - riziko rozvoje je největší v prvním roce přijetí, pokud má pacient problémy s kardiovaskulárním systémem.
 2. Riziko vzniku trombózy se zvyšuje při užívání antikoncepce a současně kouření, obezity, po velkých operacích, migrény, srdečních chorob a arteriální hypertenze.
 3. Existuje mírně zvýšené riziko nádoru prsu - zmizí do 10 let po užití kombinované perorální antikoncepce.

Kromě těchto faktorů existuje riziko rakoviny děložního čípku, ale je také nevýznamné. Při užívání přípravku Jess Plus u pacientů se selháním ledvin a pankreatitidou v anamnéze je nutná opatrnost.

Lékové interakce

Pokud dívka současně s uvedenou antikoncepcí užívá léky, které indukují mikrozomální jaterní enzymy, je třeba použít další antikoncepční opatření - měla by se používat po celou dobu užívání přípravku Jess Plus. Mezi tyto léky patří barbituráty, fenytoin, topiramát.

Ostatní interakce představují následující ustanovení:

 • inhibitory proteázy HIV nebo hepatitidy C mohou zvyšovat nebo snižovat koncentraci hormonů v krevní plazmě;
 • některé látky, například methotrexát, sulfasalazin, mohou snížit koncentraci levomefolátu vápenatého v krvi;
 • antifungální léky z azolové skupiny, stejně jako antibiotika makrolidové skupiny, snižují clearance antikoncepce.

Tyto faktory je třeba vzít v úvahu, pokud žena současně užívá přípravek Jess Plus a používá jiné léky k léčbě jiných nemocí.

Jess Plus a kompatibilita s alkoholem

Alkoholické nápoje silně ovlivňují játra a nutí je pracovat intenzivně. V tomto okamžiku jsou ovlivněny také hormony, které vstupují do krevního oběhu s antikoncepcí. Koncentrace hormonů v léku klesá, žena zůstává nechráněna před těhotenstvím.

Pokud se nemůžete vzdát alkoholu, měli byste zvolit kvalitní produkt a mírné dávkování.

Cena Jess Plus v lékárnách

Cena přípravku Jess Plus se bude lišit podle místa prodeje drogy. Například v městské lékárně může mít lék jednu cenu a v online lékárně jinou. Cena je v průměru následující:

 • 1022 rublů za balení po 28 kusech;
 • 2812 rublů za balení po 84 kusech.

Je výhodné zakoupit velké balení, pokud žena již prošla adaptačním obdobím a droga jí vyhovuje. Poté lékař předepíše kurz na několik měsíců: velké balení stačí na 3 měsíce.

Analogy Jess Plus

Kombinovaná perorální antikoncepce Jess Plus je založena na podobném složení jako jiné antikoncepční léky. Místo toho mohou lékaři doporučit:

 • Yarina Plus;
 • jiná antikoncepce na bázi ethinylestradiolu a drospirenonu v kombinaci s levomefolátem vápenatým.

Mezi tyto léky patří Vidora, Midiana, Yarina, Dimia. Yarina Plus má stejné složení jako Jess Plus: rozdíl je v tom, že Yarina Plus obsahuje o něco více ethinylestradiolu. Proto je optimální vzít Jess Plus: analogy ve složení a levnější se budou mírně lišit.

Recenze žen o Jess Plus

Chcete-li zjistit, jak droga ovlivňuje ženské tělo, doporučuje se studovat recenze žen, které již po určitou dobu užívaly Jess Plus, stejně jako názor lékařů.

Recenze žen do 30 let o Jess Plus

Recenze žen po 30 letech o Jess Plus

Recenze gynekologů o Jess Plus

Závěr

Gynekologové doporučují užívat přípravek Jess Plus: recenze drog většinou ukazují, že antikoncepce je pro ženu bezpečná. Užívání tablet podle pokynů nevyžaduje další používání bariérové ​​antikoncepce.

Téma koncepce je důležité pro dívky a ženy, které plánují dítě a stále se vyhýbají těhotenství. Aktuální otázka zní: jaká je pravděpodobnost otěhotnění po skončení menstruace?