Způsoby oddálení menstruace o několik dní: pilulky a lidové léky

Jsou chvíle, kdy je výskyt krvácení nevhodný: sportovní soutěže, neplánovaná operace, plánovaná dovolená nebo jakákoli jiná vážná situace. Je možné odložit nástup menstruace a je to docela snadné: ženy proto úspěšně používají lidové léky a léky. Je však třeba vzít v úvahu možné důsledky těchto akcí, protože narušení přirozeného cyklu může vést k významným zdravotním problémům..

 • 1 Ženský přirozený cyklus
 • 2 Lidové léky nebo pilulky?
  • 2.1 Antikoncepční hormonální léky
  • 2.2 Gestační léky
  • 2.3 Hemostatické léky
 • 3 Negativní důsledky

Od určitého věku začíná ženské tělo pracovat podle daného cyklu. Sliznice dělohy se obnovuje každý měsíc. Pokud neexistuje koncepce, je endometrium dělohy odmítnuto. Proces je doprovázen krvácením, které se nazývá menstruace..

U všech žen menstruační cyklus přichází a odchází jinak. Pro některé je trvale předvídatelný, přichází včas a je bezbolestný, zatímco pro jiné je nestabilní, přichází se zpožděním a je doprovázen nesnesitelnou bolestí. V každém případě proces stanovený přírodou vytváří spoustu nepohodlí, nepohodlí a jeho příchod je někdy nežádoucí.

Lék je schopen oddálit menstruaci. V jejím arzenálu existuje několik způsobů, jak oddálit menstruaci. Zneužití takových nouzových opatření se nedoporučuje. Musí být dobré důvody k vyvolání hormonálního narušení.

Bez poškození zdraví nebudete moci přenést menstruaci. Nerovnováha těla a zasahování do jeho záležitostí je vždy škoda, která se projeví, pokud ne dnes, tak zítra.

Lidové léky jsou z lékařského hlediska pochybné a ne vždy účinné. Je možné zaručit, že dávková forma ve formě tablet zpomaluje nebo zpomaluje příchod sekrecí. Nesmíme zapomenout na jednu věc: bez konzultace s lékařem není žádná možnost přijatelná..

Léčivě přijatelné lidové léky pro posunutí menstruačního cyklu:

 • zahrnutí citronů do stravy;
 • použití infuze kopřivy;
 • příjem infuze tansy;
 • pít odvar z petrželky.

Citrony by měly být aktivně konzumovány několik dní před ovulačním cyklem. V průměru budete muset jíst alespoň jeden citron denně. Citronová strava nezbytná pro vitamin C snižuje krvácení.

Zpomalení nástupu menstruace prostřednictvím kopřivy bude vyžadovat, aby si žena užívala každý den bylinný odvar. Kopřiva je silný styptik. Nalijte sušenou kopřivu do lžíce se sklenicí vroucí vody a nechte ji několik hodin vařit. Kopřivy bude muset vypít půl sklenice dvakrát denně. Doba přijetí - asi 3 dny.

Pokud se zvolí tansy nebo petržel, pak se objem vypitého vývaru zvýší na jednu sklenici, protože ve srovnání s kopřivou mají slabší hemostatický účinek. Chcete-li připravit odvar z tansy, budete muset vzít 30 g sušených květenství a nalijte je litrem vroucí vody. Po hodině jej můžete použít. Příprava vývaru na petrželce je podobná, odebírají se pouze čerstvé bylinky.

Léky na posunutí menstruačního cyklu:

 • antikoncepce;
 • gestagenní (hormonální);
 • hemostatický.

Princip působení hormonálních látek je založen na prodloužení jedné z fází menstruačního cyklu. Přípravky s progestiny (syntetické hormony) ovlivňují luteální fázi, která trvá dva týdny a je trvalá. Druhá fáze, folikulární, je individuální. Má rozpětí v počtu dní. Drogy na ni nemají žádný vliv..

Moderní léky ve formě tablet jsou účinné při nástupu pozdní menstruace: Dyufaston, Janine, Regulon, Yarina a Jess. Jejich příjem začíná uprostřed menstruačního cyklu a končí dnem nástupu menstruace. Kombinovaná perorální antikoncepce (COC) se užívá po dobu 21 dnů, poté se užívá týdenní přestávka. S pomocí antikoncepčních prostředků je možné vyhrát zpoždění příchodu nežádoucích sekrecí bez poškození zdraví o 5-6 dní.

Léky z této řady se obvykle používají podle pokynů lékaře k obnovení poruch v reprodukčním systému. Stejně jako v případě hormonálních forem léků pomáhají předcházet ovulaci a období střídání. Potlačení ovulace nastává v důsledku účinků syntetického nebo přírodního progesteronu. Léky působí na děložní výstelku. Gestageny posilují endometrium a zpomalují jeho oddělení.

Užívání těchto drog samostatně je nebezpečné, protože jsou velmi silné. Lékaři nejčastěji předepisují léky zvané Primolut, Orgametril a Pregnyl. Užívání léků této formy začíná nejpozději 5 dní před očekávanou menstruací a končí dnem jejich možného konce. Po ukončení příjmu se obnoví kritické dny.

Princip působení léků při zvyšování viskozity krve a posilování stěn cév. Účinek těchto léků je nebezpečný a mohou na krátkou dobu oddálit krvácení. Indikátor zřídka dosáhne 3-4 dnů.

Existuje mnoho vedlejších účinků spojených s nadměrným srážením krve. V některých případech jsou krevní sraženiny nevyhnutelné. Nejoblíbenější drogou je dicinon. Není uvolňován bez lékařského předpisu a dávkování je předepsáno přísně ošetřujícím lékařem. Nejčastěji jej odborníci předepisují ke snížení intenzity krvácení. Berou takové prostředky opatrně a ne více než jeden kurz ročně.

Zásah do přírodních jevů organismu je nežádoucí. Je nerozumné pít drogy, aby se oddálil nástup menstruace, například na dovolené je to hloupé a nebezpečné. Všechny léky mají vedlejší účinky. Jejich opakované užívání způsobí hormonální změny, poruchy a nástup opožděných dnů bude doprovázen silným krvácením.

U žen, které zneužívají orální antikoncepci a podobné léky, je dlouhá absence menstruace, jsou pozorovány patologie endometrické vrstvy, je narušen metabolismus a dochází k onemocněním závislým na hormonech. Budoucí plánování dítěte pravděpodobně zkomplikují předčasné potraty nebo mimoděložní těhotenství.

Když se žena rozhodne učinit takový krok ke zpomalení nástupu menstruace, musí zvážit klady a zápory. Neměli byste se léčit doma: touha odložit menstruaci o několik dní bude drahá.

Jak můžete oddálit nebo zastavit menstruaci

Každá dívka se ocitla v situaci, kdy „v těchto dnech“ začaly ve špatnou chvíli: v den svatby, svatby, dlouhého stěhování nebo dlouho očekávané dovolené. A i když je pravidelnost menstruačního cyklu ukazatelem dobrého zdraví, je stále těžké argumentovat skutečností, že někdy je jejich zpoždění nebo zrychlení životně důležité. Tento článek podrobně popisuje otázky, jak bezpečné je udržovat menstruaci, jak ji správně zastavit a kdy byste neměli..

Důsledky zastavení nebo odložení nástupu menstruace

Menstruační cyklus je choulostivý a extrémně složitý proces, který je doprovázen fyziologickými a hormonálními změnami. Odložení kvůli ušetření pár dní volna je, mírně řečeno, nerozumné. Koneckonců, můžete vždy dělat s tampony a užívat pilulky proti bolesti. Pokud je přesto taková potřeba, mohou si jednorázový experiment bez následků dovolit pouze absolutně zdravé dívky. Jinak může vynucené posunutí cyklu (v závislosti na metodě) vést k:

 • selhání a nedostatek menstruace několik měsíců nebo déle;
 • na problémy s kardiovaskulárním systémem, játry, ledvinami;
 • na výskyt trombózy a jiných onemocnění žilního systému;
 • k porušení ženského hormonálního pozadí.

Kdy oddálit menstruaci

Existuje řada objektivních důvodů, proč lékaři nedoporučují odkládat zastavení nebo odkládat menstruaci. Tyto zahrnují:

 • příliš hojný výtok;
 • intenzivní a ostrá bolest v prvních dnech menstruace;
 • nadměrně prodloužená menstruace.

Je normální, že dívky během menstruace ztratí od 50 do 150 ml menstruační krve. Pokud dojde k většímu výtoku, může to znamenat některé patologie reprodukčního systému nebo poruchy funkce celého organismu, například:

 • novotvary v děloze;
 • endometrióza;
 • nemoci pánevních orgánů;
 • poruchy štítné žlázy;
 • nízká rychlost srážení krve, anémie.

Druhým důležitým ukazatelem je přítomnost / nepřítomnost bolesti. Silná bolest může také signalizovat abnormální zdravotní stav. Bolestivé bolesti na začátku menstruace jsou považovány za normální a docela přijatelné. Ale každá dáma by si měla dávat pozor, pokud jsou tyto bolesti příliš silné a akutní a rušivé v jiné dny cyklu. To může být příznakem mnoha onemocnění, včetně známky přítomnosti benigních nebo maligních nádorů..

Příznakem může být také prodloužené krvácení. Ztráta kontroly nad délkou vašeho období může naznačovat:

 • o vážném hormonálním selhání;
 • o onemocnění endokrinních žláz, jako jsou štítná žláza a nadledviny;
 • o onemocnění dělohy, vaječníků, které je doprovázeno krvácením;
 • o komplikacích po potratu, obtížném porodu.

Ztráta velkého objemu krve může způsobit anémii, problémy s nervovým systémem a nesprávnou funkci srdce, mozku a dalších životně důležitých orgánů.

Za normálních okolností by kritické dny měly trvat čtyři až sedm dní, ale ne déle. Pokud se po uplynutí této doby menstruace nezastaví, měla by žena okamžitě vyhledat lékaře. Důvodem mohou být nakonec hormonální poruchy, krvácení způsobené nádory nebo infekční onemocnění urogenitálního systému..

Než zjistíte, jak odložit nebo zastavit menstruaci, měli byste se podrobně podívat na problémy, které tuto potřebu způsobily. A pokud úzce souvisí se zdravotními problémy nebo špatným zdravotním stavem dívky během tohoto období, měla by se návštěva gynekologa stát první na seznamu důležitých věcí..

Věci, kterým byste se měli při zastavení menstruace vyhnout

Menstruace je proces odmítnutí a odstranění endometria vnitřní dutiny dělohy po oplodnění zralého vajíčka. Veškerá práce reprodukčního systému během tohoto období je zaměřena na nerušené odstranění této tkáně, aby se na jejím místě vytvořila nová. Při zjištění, jak odložit menstruaci na několik dní nebo jak je přerušit, je třeba si uvědomit, že by to v žádném případě nemělo vyvolat zpoždění endometria v děložní dutině. Jinak se může vyvinout zánět, jehož následky mohou být velmi vážné..

Přípravky k urychlení dokončení menstruace nebo oddálení jejich nástupu

Jak urychlit konec menstruace? V případě, že menstruace již přišla, nejbezpečnější věcí není přerušit nebo oddálit cyklus, ale pozastavit nebo urychlit jejich léčbu léky. Proč? Není neobvyklé, že situace, kdy snížení množství výtoku pomůže snížit nebo se vyhnout bolesti během prvních dnů, pomáhá. Jak ale můžete zastavit menstruaci? Existuje celá řada léků určených k tomu, aby vaše menstruace šla rychleji nebo snížila intenzitu. Stejně jako u jiných léků byste se však měli před užitím těchto léků poradit se svým lékařem. Většina z nich má řadu kontraindikací, protože účinek těchto léků je založen na zvýšení viskozity krve. Menstruační tok přestává přicházet z následujících léků:

 1. Vikasol je lék ve formě roztoku. Na bázi obsahuje zvýšenou koncentraci vitaminu K, který je zodpovědný za srážení krve. Může naléhavě urychlit konec období, které uplynulo. Již po 10-12 hodinách po začátku jeho užívání se hojnost menstruace postupně snižuje, poté se zastaví. Slouží jako nejlepší řešení otázky, jak můžete urgentně zastavit menstruaci. Chcete-li zastavit hojné vypouštění, je předepsáno v průběhu 4-5 dnů. Kontraindikováno u žen trpících trombózou, tromboembolismem, infarktem nebo mrtvicí.
 2. Tranexam je pilulka, která zastavuje menstruaci, vyvinutá na bázi kyseliny tranexamové. Pomáhá regulovat hojnost a trvání menstruačního toku. Tranexam také pomáhá snížit závažnost bolestivých pocitů během menstruace a zlepšit cyklus. Ale tyto pilulky někdy způsobují nevolnost, zvracení, nechutenství a zhoršené vnímání barev. A jsou také kontraindikovány pro lidi, kteří mají problémy s ledvinami..
 3. Dicinon je stimulant krevních destiček. Účinek léčiva je zaměřen na posílení stěn krevních cév a zvýšení viskozity krve. Lék je také předepsán pro silný menstruační tok, když je nutné, aby se období náhle zastavilo. Je to silné. Průběh přijetí se provádí nejvýše jednou ročně a pod přísným dohledem lékaře.

Všechny tyto léky mohou pomoci nejen zrychlit menstruaci, ale také vám velmi pomohou při rozhodování, jak můžete menstruaci zastavit, pokud bude trvat delší dobu..

Jak oddálit menstruaci hormonálními léky

Je-li ukončení menstruace, které již začalo, založeno na zvýšení srážlivosti krve, je třeba ke zpoždění použít hormony. Všichni jsou rozděleni do několika kategorií:

 1. OC (orální antikoncepce) jsou takzvané minitabulky, které obsahují progesteron. Zvýšená koncentrace tohoto hormonu nepředstavuje hrozbu pro zdraví, ale pouze oddaluje proces zahájení menstruace. Takové léky, které odkládají kritické dny, pomáhají nejen zabránit těhotenství, ale také kontrolovat cyklus, zmírnit projevy premenstruačního syndromu. Kurz se obvykle skládá z 21 tablet. Mezi kurzy jsou týdenní přestávky na menstruaci. Přicházejí 2-3 dny po ukončení příjmu OK. Existuje 28denní kurz OK. Ale v něm posledních 7 tablet neobsahuje hormony a jsou umístěny v balení pouze pro snadné použití. Pokud žena užívá takové pilulky a potřebuje oddálit nástup menstruace, nedělají mezi jednotlivými kurzy přestávku.
 2. COC (kombinovaná perorální antikoncepce) jsou typem hormonální antikoncepce, jejímž cílem je regulovat koncentraci hormonu estrogen a progestin. COC jsou léky, které zpomalují vývoj folikulu. A také s jejich pomocí je inhibován vývoj endometria, potlačena ovulace. Jsou schopni zesílit cervikální hlen a učinit je neproniknutelným pro spermie. Předepsáno pro každodenní použití. Během tohoto období nedochází k menstruaci. Dále musí žena přestat užívat menstruaci po dobu 7 dnů, poté se postup opakuje. COC jsou jedno-, dvou- a třífázové. Pokud žena užívá COC, pak k oddálení menstruace musí pokračovat v jejich užívání bez přerušení menstruace. Droga bude i nadále účinkovat a bude potlačena menstruace. Pokud je lék monofázický, stačí zahájit nové balení. V případě užívání třífázového léku byste měli začít s tabletami třetí fáze cyklu.
 3. Přípravky na bázi hormonů. Jedná se o léky, které nejsou antikoncepčními tabletami a nechrání před nežádoucím počátkem, ale jsou zaměřeny na obnovení hormonálních hladin. Mnoho z nich má vliv na ovulaci a může být účinnou metodou, jak si můžete menstruaci posunout o týden. Jedním z nich je droga zvaná Duphaston. Je předepsáno pro ženy v boji proti endometrióze. Složky tohoto léku ovlivňují tvorbu a odmítnutí endometria a také zvyšují obsah progesteronu. Díky těmto vlastnostem je Duphaston schopen oddálit nástup menstruace. Je nutné začít užívat lék ve třetí části cyklu - 3 dny před regulací, 2 tablety denně.

Je třeba poznamenat, že po dobu prodloužení užívání OC a COC jsou antikoncepční vlastnosti pilulek sníženy a aby se zabránilo těhotenství, bude užitečné použít další metody antikoncepce. Rovněž se nedoporučuje prodloužit příjem antikoncepčních pilulek o více než 2 týdny..

Lidové recepty na oddálení menstruace

Naše matky a babičky také věděly, jak doma oddálit menstruaci o několik dní. Stejně jako dříve takové lidové léky pomohly posunout nástup menstruace. Jsou stále populární i dnes. Pokud žena nechce narušit pravidelnou menstruaci tím, že začne užívat OK nebo COC, ale je nutné odložit kritické dny, existuje několik alternativních receptů, které vám mohou pomoci:

 1. Zvýšená dávka kyseliny askorbové (vitamin C) je v horní části seznamu tipů, jak zastavit menstruaci doma. Jíst dva čerstvé citrony denně tři dny před začátkem krvácení může vést k tomu, že regulace začne o 3-7 dní později než je datum splatnosti. Celé ovoce lze vyměnit a vypít půl sklenice citronové šťávy nebo hotové kyseliny askorbové. Požadovaná dávka vitaminu pro požadovaný účinek je 1 g denně. Kontraindikace užívání zvýšené dávky léku jsou žaludeční vředy, alergie, problémy se zubní sklovinou.
 2. Kopřivy je také často uváděn na trh jako lék, který může oddálit menstruaci o týden. K tomu připravte strmý vývar (na 1 sklenici vroucí vody - 4 lžičky. Kopřivy) a pijte místo čaje dvakrát denně, 400 ml. Princip odvaru je založen na schopnosti kopřivy zvyšovat hustotu krve. Tento lék je kontraindikován u žen s trombózou a u těch, které trpí srdečními problémy..
 3. Vodní pepř je populární lék, který vám pomůže najít odpověď na otázku, jak můžete oddálit menstruaci o několik dní bez možných škodlivých účinků na vaše zdraví. Aby se menstruace mohla zpozdit, musí se její vývar (5 lžící. L + 200 g vroucí vody) vypít dvakrát denně před jídlem. Kurz trvá asi 5 dní. Tinktura vodního pepře během menstruace se také používá ke snížení intenzity vypouštění..

Před jakýmkoli zásahem do fyziologického procesu je nutné pečlivě zvážit klady a zápory. Koneckonců, takové experimenty mohou dříve či později vést k velkým problémům. Lékaři proto velmi nedoporučují samoléčbu a v případě potřeby způsobí zpoždění nebo zvládnou nestandardní projevy menstruace (hojnost, bolestivost, přetrvávající výtok), neztrácejte drahocenný čas. Je lepší okamžitě vyhledat naléhavou pomoc od lékaře..

Jak odložit příchod menstruace o několik dní

Pravidelná menstruace je známkou správně fungujícího reprodukčního systému a připravenosti ženského těla na mateřství. Někdy je však nutné odložit příchod menstruace o několik dní a důvody jsou různé - nějaká oslava, dovolená na moři, služební cesta, účast na sportovních soutěžích atd..

Pokud žena netoleruje kritické dny nebo je její špinění příliš intenzivní, má smysl posunout datum o 2 - 3 nebo dokonce 7 dní. Jaká je nebezpečí interference s reprodukčním systémem a jak správně používat různé prostředky k oddálení menstruace, se dozvíte dále.

Důsledky umělého zpoždění menstruace

Nucený posun v datu zahájení další menstruace se může zdát neškodný, protože cyklus se často ztratí bez vnějšího zásahu. Lékaři říkají, že umělý vliv na reprodukční systém nemůže tělo běžně vnímat.

Jeho negativní reakce v následujících měsících budou následující:

 • Zhoršení obecně pohody.
 • Silná bolest v dolní části břicha s krvácením.
 • Štíhlý nebo nadměrný výtok.
 • Zvýšený počet dnů menstruace.
 • Dlouhá zpoždění v menstruaci (kritické dny lze odložit o několik měsíců).
 • Existuje riziko vzniku anémie a dalších závažných onemocnění.

Samotná děloha trpí interferencí s přirozenými procesy těla..

Pokud byl nástup menstruace uměle přerušen na více než 1 den, v její dutině se vyvíjí neurotický proces. Během normálního průběhu menstruace jsou určité buňky a vrstvy vymyty pomocí průtoku krve z dělohy, určeného k přeměně vajíčka na embryo..

Pokud v těle zůstanou nepoužité částice, je to pro spravedlivé pohlaví nebezpečné kvůli nekróze, sepse a smrti..

Při rozhodování o změně nástupu menstruace musí žena brát v úvahu skutečný zdravotní stav. Užívání léků, které mohou způsobit zpoždění, by mělo být prováděno s přihlédnutím ke všem kontraindikacím a chronickým onemocněním.

Lidové léky - jemná volba pro oddálení menstruace

Odborníci na tradiční medicínu se domnívají, že pravidelný citron může bezpečně oddálit menstruaci..

Lze jej použít pro ty dámy, které nemají problémy se žaludkem a střevami. Aby vaše menstruace přišla o 3 - 5 dní později, asi 5 dní před očekávaným datem, musíte začít jíst citrusové plody bez cukru. Během dne by se mělo konzumovat 5 druhů ovoce.

Chcete-li zvýšit účinnost citronů, můžete si každý večer (ne déle než 10 minut) ochladit nohy ve vodě. Zpoždění bude nutné, ale po kontaktu nohou se studenou vodou se může vyvinout cystitida nebo zánět příměsí.

Abychom odpověděli na otázku, jak oddálit menstruaci o několik dní bezpečnějšími lidovými léky, dávají léčitelé následující recepty:

 1. Kopřiva. Vývar je připraven z 5 lžící. l. suchá tráva a půl litru horké vody. Složky se uvedou do varu a vaří se 3 až 5 minut. Bujón se infunduje pod víkem po dobu půl hodiny, poté se filtruje a orálně. Chcete-li oddálit menstruaci o 3 - 7 dní, jeden den před jejím zahájením, musíte drogu vypít v jedné dávce a v plné výši. Pokud krvácení již začalo, je zakázáno používat odvar z kopřivy..
 2. Vodní pepř. 5 lžíce. l. suroviny se zalijí půl litrem vroucí vody a obrobek se 5 minut dusí na mírném ohni. Bylinný léčivý přípravek se poté infuzí po dobu 3 hodin a nalije se do jiné misky přes plátno. Vezměte drogu třikrát denně na 2 polévkové lžíce. l. včas. Oprava cyklu začíná o 4 dny dříve. Nástroj posouvá kritické dny o 3 - 4 dny.
 3. Kořen petrželky. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci. l. jemně nasekané oddenky petrželky a 1 šálek vroucí vody. Léčivo se připravuje 3hodinovou infuzí pod víkem a následnou důkladnou filtrací. Začnou pít vývar 5 dní před nástupem menstruace. Dávkování - 1 polévková lžíce. l. 3x denně. Kontraindikace - hypotenze a cholelitiáza.
 4. Petržel. Nadzemní část petrželky pomůže oddálit příchod menstruace o 4 - 7 dní. Příprava infuze začíná procházením 50 g trávy mlýnkem na maso a vařením kaše plnou sklenicí vroucí vody. Agent trvá 3 hodiny, filtruje se a pije ráno a večer na ½ šálku. Infuzi musíte začít pít 4 dny před údajným krvácením.
 5. Burnet. Menstruaci můžete posunout o 1 týden pomocí hořčice odvarem kořenů 48 hodin před očekávaným cyklem. Jak vyrobit složení: 1 polévková lžíce. l. Rozdrcené kořeny zalijte 200 ml čerstvé vroucí vody. Vařte směs na mírném ohni po dobu 30 minut. Přeceďte a zbytek přiveďte na původní objem studenou převařenou vodou. Dávka léku je 1 polévková lžíce. l. x 4krát denně (před jídlem).
 6. Kalina. 2 lžičky bobule se vaří se sklenicí vroucí vody a udržují se pod víkem po dobu půl hodiny. Napjatý prostředek se přivede na původní množství. Konzumují to 2 dny před krvácením 3krát denně na 1 polévkovou lžíci. l.
 7. lesní jahoda. Listy lesní rostliny mohou nejen odložit nepříliš nutnou menstruaci, ale také zastavit tekoucí výtok. Tento nástroj je výkonný a vyžaduje pečlivé použití. Zneužívání jahodových listů je nebezpečné pro vážnou poruchu s prodlouženým cyklem. Obnovit jej bude možné až za šest měsíců. Lék je připraven z 1 polévkové lžíce. l. suché drcené rostlinné suroviny a 1 litr vroucí vody. Pod víkem se hmota trvá 30 minut. Vezměte filtrovanou tekutinu 2 dny před menstruací. Norma je 50 ml každé ráno a večer. Chcete-li zastavit menstruační krvácení, lék se konzumuje třikrát denně, 1/3 šálku.

Kromě toho existují bylinné přípravky, po jejichž použití je menstruace pozdě o 4 - 7 dní..

Jeden se vyrábí smícháním mátového listu, pastýřské bylinky a malinových listů (rovnoměrně rozdělených). 1 polévková lžíce. l. Fyto-sběr se nalije sklenicí vroucí vody a trvá 30 minut pod víkem. Pití drogy začíná 4 dny před očekávaným výtokem. Jedna porce - 120 ml. Četnost příjmu - 3krát denně.

Je přísně zakázáno záměrně oddálit menstruaci o několik dní u žen před menopauzou, kuřáků a zneužívajících alkoholu, pacientů s onemocněním kardiovaskulárního systému a sklonem k trombóze.

Jaké farmaceutické léky jsou vhodné pro oddálení menstruace

Chcete-li uměle oddálit menstruaci na několik dní nebo týdnů, můžete si vzít antikoncepci, gestageny nebo hemostatické pilulky. Působením na hormonální systém ženy mění poměr pohlavních hormonů a posouvá datum nástupu menstruace.

Antikoncepční

Perorální antikoncepci ženy běžně používají k ochraně proti neplánovanému početí. Lékaři je však také mohou doporučit pro menstruační nepravidelnosti způsobené hormonální nerovnováhou..

Předpokládá se absolvování OK kurzů. Délka jedné etapy odpovídá 4týdennímu cyklu. Mezi cykly je nutná pauza a během této doby se otevře menstruační krvácení..

Pokud tento stav zanedbáte a nedáte si pauzu, ale okamžitě začnete pít pilulky z nového blistru, menstruace nezmizí. Aby bylo možné zajistit zpoždění menstruace samostatně, stačí vypít pilulky z nového balení po požadovaný počet dní.

Soudě podle recenzí lékařů jsou třífázové antikoncepce nejblíže fyziologii ženského těla - obsahují řadu hormonů, které jsou zodpovědné za včasný nástup menstruace a jsou schopny je oddálit při změně dávkovacího režimu.

Jaké antikoncepční pilulky mohou oddálit příchod menstruace o několik dní:

 • Claira.
 • Novinet.
 • Logest.
 • Jess.
 • Regulonu.
 • Mersilon a kol.

Pokud nepoužíváte antikoncepci ke zpoždění menstruace, začněte ji používat několik dní před dalším cyklem. Drogy vás nezachrání před těhotenstvím, ale menstruace se zpozdí.

Gestageny

Gestageny jsou závažné léky, které jsou navrženy tak, aby oddálily menstruaci, inhibovaly ovulační procesy a ovlivnily děložní sliznici. Jedná se o Pregnyl, Primolut a Organometr. Užívají se pouze po dohodě s lékařem..

S přípravkem Dufaston je také možné oddálit menstruaci o několik dní, protože přípravek je zařazen do skupiny gestagenů.

Pro umělé zpoždění cyklu jsou léky zahájeny 2 týdny před očekávaným menstruačním krvácením. V naléhavých případech je přípustné pít gestageny 5 dní před novým cyklem.

Dokončují užívání Duphastonu a jeho analogů 2 dny před očekávaným ukončením menstruace. Po zrušení léku se krvácení obnoví.

Hemostatické léky

Zvažte, zda je možné oddálit nástup menstruace hemostatickými léky a jaké prostředky jsou pro tento účel vhodné. Přirozenému krvácení zabraňují léky jako Dicinone, Vikasol, Tranexam a Etamsilat.

Dicinon zpožďuje menstruaci o několik dní nebo o 1-2 týdny, i když jeho hlavním úkolem je snížit intenzitu hojného výtoku.

Několik dní před menstruací začne Dicinon pít v dávce 500 mg denně. Příště vám menstruace půjdou za 15 - 20 dní, to znamená, že se vrátí k obvyklému rozvrhu..

Jiné léky mají podobné vlastnosti. Tranexam má stejnou dávku jako Dicinon. Překročení dávky je plné úplného ukončení menstruace. Etamsylát je ve formě tablet a injekcí. Lék Vikasol odkládá nástup menstruace o 5 až 7 dní.

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden

Stabilní cyklus je vždy vnímán jako známka zdraví a normálního fungování reprodukčního systému. Ženy jsou obvykle s touto skutečností spokojené. Za prvé, absence narušení dává důvěru ve správné fungování těla. Zadruhé vám umožňuje předem se připravit na kritické dny (je možné vypočítat, jak nejlépe naplánovat cestu k moři atd.). Za třetí usnadňuje výpočet data, kdy existuje šance (nebo riziko) otěhotnění. V týdnu, kdy dojde k ovulaci, můžete naplánovat těhotenství nebo naopak, přijmout opatření, abyste se jí vyhnuli.

Někdy však existují situace, které vás přinutí přemýšlet o tom, jak oddálit menstruaci bez poškození zdraví. Nezáleží na tom, jaké konkrétní důvody se staly motivujícím důvodem, ale každý o tom alespoň jednou přemýšlel. V tomto případě se objeví volba: nechat vše tak, jak je, aby nedošlo k vyvolání nestability menstruačního cyklu. Nebo využijte šanci a přijměte opatření ke zpoždění startu o několik dní. Konečné rozhodnutí stojí za to udělat sami. Ale předtím stojí za to se dozvědět o obou způsobech oddálení krvácení ao možných negativních důsledcích..

Proč odkládat menstruaci

Proč je třeba oddálit menstruaci? Pokud vezmeme v úvahu hlavní důvody, pak jsou obvykle spojeny s jakýmikoli domácími problémy a jsou zřídka lékařskými indikacemi. Nejčastěji chtějí oddálit nástup menstruace:

 • před důležitou událostí (je naplánována služební cesta, důležité setkání, setkání s partnery atd.);
 • před plánovaným setkáním s milovanou osobou (například když se vrátí po dlouhé nepřítomnosti);
 • na dovolené;
 • na výlet k moři, do přírody (kempování, piknik atd.);
 • během oslavy (před svatbou, na Nový rok).

Jak vidíte, touha po oddálení menstruace je způsobena hlavně čistě domácími problémy, i když pro ženu důležité. Pokud je vaše menstruace tvrdá (máte příznaky jako bolest, nevolnost, podrážděnost) nebo je-li menstruace příliš těžká, obchodní žena nebo manažerka může přemýšlet o nutnosti trochu posunout cyklus a být ve skvělé kondici ve správný čas. Podrobně zvážíme, jak se to dělá, ale nejprve se dozvíme o doporučeních odborníků v této věci..

Názor zkušeného gynekologa se obvykle skládá z několika bodů:

 • metody odkladu by se neměly používat více než jednou ročně;
 • nedoporučuje se odkládat kritické dny bez nejzávažnějších důvodů, i když potřebujete jen zpomalit menstruaci o den nebo dva;
 • Před rozhodnutím je nutná konzultace se specializovaným odborníkem, pokud: cyklus je nestabilní nebo existují problémy gynekologické povahy (například léčba hormonálními léky není předepsána jako antikoncepce, ale jako terapeutická metoda léčby jakékoli patologie).

Pokud se umělá zpoždění praktikují pravidelně a bez dostatečného odůvodnění, existuje riziko provokace vážných problémů. Hormonální poruchy jsou pro tělo vždy stresující, není možné předvídat, jak bude reagovat na takové změny v budoucnosti. Proto byste neměli bez dostatečného důvodu zneužívat příležitost odložit nástup menstruace. I když se k tomu používají relativně bezpečné metody nebo lidové prostředky.

Pro ty, kteří se rozhodnou zkusit trochu oddálit příchod kritických dnů, je důležité zvolit správnou metodu. Podrobně zvážíme, jak to udělat, jak moc můžete posunout menstruaci a co byste měli vypít, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Jak odložit menstruaci

Existuje několik osvědčených metod, které mohou oddálit menstruaci. Někdy ke zpoždění dochází z přirozených důvodů:

 • na pozadí zvýšené srážlivosti krve;
 • v důsledku hormonálního narušení;
 • z nadměrné fyzické námahy;
 • jako reakce na stres.

Výsledkem je požadovaný účinek, ale tyto možnosti by neměly být považovány za způsob, jak oddálit menstruaci. Výsledek v takových případech je sporný. Například zpoždění během stresových situací je jen jednou z možností individuální reakce. A dokonce i pro stejnou ženu se v různých případech může lišit. Není možné přesně předpovědět, jak a na kolik dní stres zpožďuje menstruaci. Hovoříme-li o hormonálních poruchách, které mohou způsobit zpoždění, je to spíše důvod přemýšlet o možných zdravotních problémech a kontaktovat specializovaného odborníka.

Je třeba zmínit ještě jednu techniku, která se někdy považuje za prostředek, který oddaluje menstruaci. Hlad nebo příliš přísná strava mohou oddálit jejich příjezd. Ale tato možnost je příliš nebezpečný nápad: výsledek je nepředvídatelný a neexistují žádné záruky a dobrovolná hladovka může tělu vážně ublížit..

Aby mohla menstruace začít později než obvykle, existují osvědčené způsoby, jako například:

 1. jednorázové léky;
 2. změna systému užívání antikoncepce;
 3. lidové prostředky.

Jejich použití vám umožní dosáhnout požadovaného efektu, pojďme se tedy podrobněji podívat na jednotlivé možnosti:

 1. Jediný (jednorázový) příjem určitých léků v tomto případě znamená jak mini-kurz užívání antikoncepce, tak užívání pilulek, které mají zcela odlišné účinky. Moderní antikoncepční pilulky jsou rozděleny do několika typů. Jejich hlavní funkcí je zabránit těhotenství. Ale v některých případech, pokud se užívají jako součást doporučeného režimu, mohou způsobit hormonální narušení a zaručeně změní načasování menstruace. Můžete také dosáhnout požadovaného účinku, pokud předem užijete zvýšenou dávku vitamínů nebo léků, které mohou zahušťovat krev..
 2. Pokud neustále užíváte antikoncepční pilulky, pak stačí změnit obvyklý dávkovací režim, aby se menstruace o určitou dobu oddálila. Důležité: tuto metodu nelze často použít, aby se vyloučilo trvalé hormonální narušení.
 3. Lidové léky jsou osvědčeným způsobem, jak oddálit nástup menstruace. V tomto případě je na výběr. Ale nemůžete je používat příliš často. I když změníte způsob oddálení menstruace, výsledek se projeví na vašem zdraví..

Jakékoli selhání cyklu je spojeno s hormonálními změnami. Pokud je to nutné, můžete menstruaci oddálit, ale je třeba si uvědomit, že jejich příchod odkládáte změnou druhé fáze menstruačního cyklu, kdy je neoplodněné vajíčko zničeno a endometrium se začíná oddělovat, což je doprovázeno krvácením - menstruací. V této době v těle převažuje progesteron a hladina estrogenu klesá. Změna této rovnováhy může zpomalit proces odmítnutí, takže bude mít požadovaný účinek.

Proces odmítnutí endometria (menstruace) lze zpomalit oddálením ovulace, ke které dochází uprostřed cyklu. Vaječná buňka bude zrát pomaleji, díky tomu se cyklus mírně prodlouží. Jelikož je řízen hormony (jejich rovnováha se neustále mění, takto kontrolují zrání a destrukci vajíčka a doprovodné procesy), zneužívání možnosti posunout cyklus vede k vážným hormonálním a gynekologickým problémům. Ale v nouzových situacích můžete menstruaci oddálit o týden (ne déle) bez velkého poškození těla. V takovém případě byste se měli postarat o další metody antikoncepce (až do stabilizace cyklu), abyste zabránili nechtěnému těhotenství. Všechny léky a lidové léky, které se doporučují, považujte za spolehlivé a osvědčené.

Perorální antikoncepce

Pokud chcete odložit příchod menstruace o několik dní (maximálně 7, pak je zpoždění relativně bezpečné), je nejlepší používat antikoncepci. Jejich použití se doporučuje z několika důvodů:

 • existuje výběr léku;
 • doba zpoždění je přesně vypočítána;
 • moderní léky jsou testovány, navrženy pro dlouhodobé užívání a jsou bezpečné;
 • vyprovokované hormonální narušení nezpůsobí významné poškození zdraví.

Perorální antikoncepce vám může pomoci oddálit menstruaci, pokud budete pečlivě dodržovat doporučení. Všechny moderní léky jsou rozděleny do dvou skupin:

 • Monofázické: tyto léky obsahují stejné množství hormonů, schéma jejich podávání je obvykle následující: musíte vypít jednu (jakoukoli) tabletu z balení a poté, když začne vaše menstruace, udělat si přestávku.
 • Vícefázové: obsahují různé množství hormonů, takže na obalu je štítek, který označuje, kdy si máte vzít konkrétní pilulku.

Svou menstruaci můžete oddálit pomocí antikoncepce následujícími způsoby:

 • Pro ty, kteří neustále používají monofázickou antikoncepci: zapomeňte na předepsanou přestávku a na konci balení okamžitě vypijte další pilulku. Doporučuje se je pít tak dlouho (ne však déle než týden), pokud chcete oddálit menstruaci. Po ukončení příjmu dojde k "abstinenčnímu účinku", to znamená, že je třeba očekávat nástup menstruace;
 • Pokud užíváte vícefázové léky, přeskočte první fázi, používejte pouze léky označené druhou a třetí fází;
 • Nepoužívejte antikoncepční pilulky vůbec? Pak týden před očekávanými kritickými dny začněte pít monofázickou antikoncepci. Nebo použijte část balení 2- nebo 3fázových léků. V prvním případě byste měli pít ty, které jsou určeny pro druhou fázi, ve druhém - ty, které jsou označeny jako třetí.

Antikoncepční prostředky se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu, takže není obtížné je koupit. Můžete použít jednofázové (Yarina, Janine atd.) Nebo vícefázové (Triziston, Trikvilar, Milvane atd.) Léky.

Gestageny

Pokud potřebujete oddálit menstruaci, můžete použít hormonální léky používané v gynekologii ke stabilizaci cyklu a léčbě některých patologií. Gestageny obsahují progesteron, to znamená, že ovlivňují druhou fázi menstruačního cyklu. Měli byste je začít pít předem, přibližně 14 dní před očekávanou menstruací, a nepřestávejte, dokud nebudete připraveni na jejich příjezd..

Důležité: je zbytečné začít brát méně než 5 dní. a neměly by být nadužívány a odkládány déle než týden. Jinak můžete zapomenout na relativní bezpečnost této metody. Doporučuje se ukončit schůzku několik dní před očekávaným (normálním) koncem menstruace. To znamená, že schéma vypadá takto: lék se používá po dobu 2 týdnů, pokud je krvácení krátké (3 dny), můžete si vzít další 1, maximálně 2 tablety. Pokud je dlouhý (7), musíte si vzít dalších 4 - 5 kusů denně.

Můžete oddálit menstruaci přípravkem Prengil, Duphaston, Primolut, ExLuton, Orgametril nebo jinými léky ze série gestagenů. Než je začnete užívat, je lepší se poradit s gynekologem, protože existuje řada kontraindikací. Patří mezi ně jednoznačně anamnéza diabetes mellitus, anginy pectoris, fibroidů, infekčních nebo zánětlivých gynekologických onemocnění a nádorů reprodukčních orgánů.

Hemostatické látky

K oddálení menstruace se často používají léky, které ovlivňují srážení krve. Zvýšení jeho viskozity může způsobit zpoždění. Ale než je vypijete, musíte:

 • pečlivě prozkoumejte kontraindikace (absolutní a relativní): onemocnění ledvin, kardiovaskulární systém, astma, cukrovka, tendence k trombóze a zvýšený počet krevních destiček kategoricky vylučuje použití homeostatik. Mohou nastat problémy s obezitou a některými gynekologickými chorobami;
 • konzultovat se specializovaným odborníkem;
 • dodržujte doporučený počet tablet (dávka uvedená v pokynech) a nezneužívejte je.

Svou menstruaci můžete odložit pomocí homeostatů, jako jsou:

 • Dicinon. Zlepšuje produkci krevních destiček, příjem začíná za 5 dní. před menstruací (ale ne více než týden);
 • Norkalut (regulátor menstruačního cyklu). Začnou pít 2 týdny před očekávanými kritickými dny. Lze jej brát jako lék, který může snížit množství sekrecí přímo během menstruace, a tím snížit úroveň nepohodlí;
 • Tranexam. Posiluje srážlivost, může oddálit nástup menstruace, pokud významně překročíte dávku doporučenou v pokynech několik dní před jejím zahájením;
 • Etamsilat. Hemostatický lék, který může jak snížit množství sekrecí, tak oddálit jejich nástup.

Existuje několik dalších léků, které zpomalují nástup menstruace, například vitamin C. Užívejte 1 gram (v tabletách) po dobu 3 dnů. před nástupem menstruace a jejich příchod můžete zpomalit o 5 - 6 dní;

Lidové způsoby

Existuje několik osvědčených a účinných způsobů, jak odložit menstruaci, které nezahrnují užívání léků. Odpradávna ženy věděly, že některé rostliny mohou způsobit požadovanou reakci těla. A v případě potřeby použity lidové prostředky. Zvážíme doporučené možnosti, ale před jejich použitím byste měli pamatovat na to, že dosažený účinek ovlivní také hormonální pozadí. Zneužití je proto vyloučeno.

Chcete-li odložit menstruaci na určité období (od 1 do 5 dnů), doporučuje se:

 • Kopřiva: její odvar je známá metoda, která pomůže vyřešit problém předčasného příchodu kritických dnů. 4 nebo 5 dní před, musíte si vzít půl sklenice před jídlem dvakrát denně. Připravuje se takto: suché listy kopřivy (5 nebo 6 lžící) se ponoří do vroucí vody a vaří se 5 minut. Poté, co vychladnou, nechte vařit a filtrovat;
 • Petržel. Doma můžete tuto možnost snadno použít. Vaří se a používá stejným způsobem jako kopřiva. Berou pouze čerstvé bylinky, které jsou jemně nasekané (v nepřítomnosti můžete použít sušený kopr). Budete potřebovat 40-50 gramů. Je třeba poznamenat, že takový odvar má močopudný účinek a dobře zahušťuje krev. Proto je tato metoda kontraindikována u těch, kteří mají problémy s ledvinami nebo mají sklon k tvorbě trombů;
 • Tansy. Její vývar je připraven stejným způsobem, za pár dní začnou pít 1 sklenici;
 • Vitamíny. Chcete-li oddálit menstruaci o několik dní, můžete použít „šokovou dávku“ vitamínů. Účinek vitaminu C již byl zmíněn, pokud chcete, můžete místo kyseliny askorbové v její čisté formě, dva až tři dny před příchodem menstruace, začít jíst citrony ve velkém množství. Pokud jste alergičtí na citrusové plody, můžete použít potraviny bohaté na vitamín K (vhodný je celer nebo kiwi). Jako extrakt lze v lékárně zakoupit roztok vodního pepře. Mělo by se užívat 1 čajovou lžičku před jídlem třikrát denně. Nebo si můžete udělat odvar ze sušených listů sami (potřebujete 40 gramů na litr), na kterém je třeba trvat 3 hodiny.

Lidové léky mohou dosáhnout požadovaného účinku. Pokud tyto metody nejsou vhodné (existují kontraindikace) nebo nejsou k dispozici, pak existuje ještě jedna, spíše extrémní. Bude to o ledové lázni, ve které se můžete ponořit, nebo jen padat 10 stop na několik minut. Je třeba si uvědomit, že vedlejším účinkem takového činu může být nachlazení nebo podchlazení povede k zánětu vaječníků. A je nepravděpodobné, že by tato metoda vyhovovala „mrožům“ - jejich tělo je již zvyklé na nízké teploty a pro ty, kteří mají oslabené tělo (riziko je příliš velké, spolu se zpožděním, aby onemocnělo podchlazením).

Recenze

K posunutí menstruace použila hormonální monofázickou antikoncepci - Jess. Právě jsem zahájil další balíček bez přerušení. Bez problémů jsem dosáhl požadovaného efektu, takže plánovaný víkend na pláži s mojí milovanou proběhl dobře. Neměly to žádné zvláštní negativní důsledky, příští měsíc však musel používat další kondomy.

Kritické dny jsem zastavil pomocí Utrozhestanu. Trochu jsem se bál, protože droga je hormonální, a nikdy předtím jsem je neužíval. Ve správný čas menstruace nepřišla, i když můj gynekolog nebyl spokojen s takovým „amatérským výkonem“ a doporučil zbytečně neužívat léky a předchozí konzultace s ním.

Ekaterina, 18 let

Když jsem si uvědomil, že další „tyto dny“ začnou na plese, byl jsem velmi rozrušený. Situaci však zachránila moje matka, která má velmi ráda tradiční medicínu a řekla, jak můžete zaručit zpoždění. Dala mi napít kopřivy a dosáhla požadovaného výsledku. Na plese jsem klidně tančil a bavil se a moje menstruace začala o pár dní později..

Když jsem četl recenze a doporučení o nejjednodušším způsobu oddálení menstruace, nemohl jsem odolat. Apeluji na každého, kdo hledá způsob, jak to oddálit. Pokud existuje taková potřeba a neexistuje způsob, jak změnit termín dovolené nebo události (například svatby), projednejte tento problém se svým gynekologem. „Tipy pro každého“ je skvělé, ale v takové situaci je lepší poslouchat někoho, kdo dobře zná vaše tělo. Je lepší strávit trochu času neplánovanou návštěvou lékaře, než si sám předepisovat lék, který neznáte..

Když nelze kritické dny odložit

Jakékoli zpoždění menstruace by mělo být oprávněné, předem promyšlené a občasné. Zneužívání více než jednou ročně může vést k nejnepříznivějším následkům (hormonální selhání, gynekologické problémy, exacerbace chronických onemocnění). Než se o to pokusíte, je lepší se předem poradit se svým lékařem, který vám řekne, která metoda je pro vás nejlepší, abyste oddálili menstruaci s minimálním rizikem pro zdraví a bez tragických následků. Ale neměli byste se o to ani snažit:

 • ti, kterým je již 35 let;
 • v případě problémů s hormonálním systémem (jakékoli nemoci, včetně gynekologických a obezity);
 • existuje predispozice k trombóze, v krvi je zvýšený obsah krevních destiček, onemocnění spojená s tímto faktorem již byla diagnostikována;
 • jakékoli krevní nemoci se stanou absolutní kontraindikací.

Důležité: pokud se přesto rozhodnete použít jakýkoli lék nebo lidovou metodu, prostudujte si všechny dostupné kontraindikace.

Jak oddálit menstruaci

Tento článek pojednává o tom, jak oddálit menstruaci. Řekneme vám, které pilulky pomáhají oddálit nástup menstruace, zda je použití lidových prostředků účinné. Zjistíte, zda je možné na několik dní oddálit menstruaci, v jakém věku je nutné upustit od změny cyklu.

Způsoby, jak odložit menstruaci

Zpoždění nástupu menstruace o několik dní, stejně jako rychlé vyvolání menstruace doma, je docela možné. Na fyziologické úrovni je měsíční krvácení součástí procesu, který ženám umožňuje otěhotnět a mít dítě. Význam menstruace spočívá ve vypuzení neoplodněného vajíčka a použité funkční sliznice děložní vrstvy, která se vylučuje během menstruace..

Celý tento proces je regulován hormony. V první polovině menstruačního cyklu je tímto hormonem estrogen. Ve druhé polovině cyklu - progesteron, který uvolňuje a zesiluje slizniční vrstvu dělohy, což vytváří ideální podmínky pro připojení embrya. Pokud nedojde k početí, pak se množství hormonů postupně začíná snižovat, dochází k menstruaci a dochází k novému cyklu..

Můžete změnit menstruační cyklus pomocí léků nebo tradiční medicíny..

Pilulky, které zpožďují menstruaci

Některé pilulky pomohou oddálit nástup menstruace o 2-3 dny. V některých případech jsou taková opatření nutná, pokud se očekává romantický večer nebo oslava..

Mezi tablety patří:

 • Norkolut - používá se ke stabilizaci menstruačního cyklu. Pokud začnete užívat drogu 2 týdny před menstruací, můžete oddálit nástup menstruace o týden..
 • Dicinon - tento lék lze použít nejvýše 1krát ročně a pouze po povolení lékaře, protože není zcela neškodný. Ditsynon se obvykle používá k posílení stěn cév a při jeho opakovaném použití je pravděpodobné, že dojde k tvorbě trombózy..
 • Duphaston - tento lék nechrání před nežádoucím těhotenstvím a žádným způsobem neovlivňuje ovulaci. Ale lék ovlivňuje funkční vrstvu endometria a nutí produkci progesteronu. Výsledkem je, že proces obložení stěny dělohy se zpomaluje, což má za následek - odmítnutí endometria.
 • Vikasol je analog vitaminu K, který zajišťuje normální srážení krve. Droga patří mezi hemostatické léky. Abyste oddálili menstruaci, aby byla krátká a skromná, musíte začít užívat Vikasol týden před menstruací, 1 tabletu dvakrát denně..
 • Tranexam - Tyto tablety se používají k silné menstruaci. K oddálení menstruace je třeba užívat přípravek Tranexam 1–2 dny před nástupem menstruace. V tomto případě se nástup menstruace posune o 3-4 dny..

Před použitím pilulek na oddálení menstruace se poraďte se svým lékařem. Posoudí riziko expozice lékům ve vašem těle na základě vašeho věku a pravidelnosti menstruačního cyklu a stavu kardiovaskulárního systému. Všechny tyto akce pomohou snížit škodlivé účinky léků na vaše tělo..

Léky na oddálení menstruace

Mezi léky, které mohou oddálit nástup menstruace, patří hormonální antikoncepce a léky ovlivňující srážení krve. Jejich rozdíl od lidových prostředků spočívá v jednoduchosti příjmu, stejně jako v absenci potřeby přípravy a rychlé účinnosti.

Je důležité si uvědomit, že užívání jakéhokoli léku má obecný účinek na tělo. Nesprávné použití nebo nesprávné dávkování léků může způsobit nežádoucí účinky.

Jak oddálit menstruaci antikoncepcí

Všechny perorální antikoncepce jsou určeny pro průměrnou dobu menstruačního cyklu, přesněji 28 dní. Z tohoto důvodu obsahuje antikoncepční balení 21 tablet s určitou dávkou hormonů. Prostředky s 28 tabletami v posledních 7 tabletách neobsahují účinné látky, nijak neovlivňují tělo.

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden při užívání perorální antikoncepce? Jednoduché - změňte plán příjmu OK. V takovém případě postupujte podle určitých pravidel podle typu tablet:

 • Pokud užíváte monofázické léky obsahující stejné množství hormonů v každé tabletě, musíte začít nové balení léku ihned po dokončení prvního. Mezi užíváním hormonální antikoncepce nemusíte dělat týdenní pauzu, ale musíte okamžitě začít používat nové balení OK.
 • V případě odběru dvoufázových nebo třífázových produktů také není třeba dělat přestávku mezi starým a novým obalem OK. Pouze v této situaci musíte začít ne od samého začátku balíčku, ale od 2 nebo 3 jeho částí. Koneckonců, pouze tyto pilulky obsahují potřebné množství hormonů, které pomáhají oddálit nástup menstruace..

Pokud jste použili jinou metodu antikoncepce, začněte 3-4 dny před začátkem menstruace užívat perorální antikoncepci. To vám pomůže získat menstruaci zpět, ale nebude to mít žádný antikoncepční účinek. Zvažte proto další ochranu před nechtěným těhotenstvím..

Pamatujte, že užívání hormonální antikoncepce může způsobit různé změny ve vašem těle. Proto berte OK až po povolení od odborníka..

Přípravky obsahující deriváty progesteronu

Nejen hormonální antikoncepce může oddálit nástup menstruace, ale také léky, které v látce obsahují norethisteron, dydrogesteron. Doporučují se k úlevě od premenstruačního syndromu, v případě endometriózy nebo neplodnosti, v případě menstruačních nepravidelností..

Chcete-li oddálit nástup menstruace, měli byste udržovat vysokou koncentraci progesteronu na konci fáze 2 cyklu. Tento lék však nemůžete užívat bez indikací, protože je plný menstruačních nepravidelností nebo poškození zdraví.

Hemostatické látky

Indikace pro použití těchto léků jsou obvykle:

 • krvácení během nebo po operaci;
 • krvácení z nosu;
 • krvácení;
 • nadměrná menstruace.

V některých případech se však užívají hemostatické léky ke zpoždění menstruace o několik dní..

Účinné látky přítomné ve složení léčiva aktivují tvorbu faktorů srážení krve, pomáhají posilovat stěny cév. Zpravidla jsou hemostatika předepsána 3 dny před začátkem další menstruace. Současně se mezi vedlejšími účinky léku rozlišuje možný vývoj krevních sraženin.

Je zakázáno si takové léky předepisovat, nemůžete je užívat častěji než jednou ročně.

Vitamín C

Mohu oddálit menstruaci vitaminem C? Ano, k tomu jezte citrony, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu nebo použijte hotový přípravek. Musíte jíst 2 citrony denně nebo 1 g kyseliny askorbové 3 dny před očekávaným datem menstruace. V takovém případě budete moci „červené dny“ odložit o týden..

Je zakázáno používat tuto metodu pro zánětlivá onemocnění žaludku nebo střev, stejně jako pro časté pálení žáhy. Je třeba si uvědomit, že nadměrné množství konzumovaných citrusů může způsobit alergie..

Jak oddálit menstruaci lidovými léky

Pokud vám nehrozí, že užívání hormonů a jiných léků oddálí nástup menstruace, podívejte se na tradiční léky. Obvykle se k tomu používají infuze a odvar z bylin, o čemž budeme diskutovat níže..

Kopřiva

Nejpopulárnějším lidovým lékem na oddálení menstruace je kopřiva. Pomáhá zastavit všechny typy krvácení, dokonce i menstruační. Bylina zároveň zahušťuje krev a zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin - mějte to na paměti, když používáte kopřivu.

Použijte náš recept k přípravě zázračné léčby.

Složení:

 • suchá kopřiva - 5 lžící;
 • vařená voda - 0,5 l.

Příprava:

 1. Pokryjte trávu vodou.
 2. Trvejte na vývaru po dobu 40 minut.

Použití: Odvar začněte pít 3-4 dny před menstruací, půl sklenice třikrát denně.

Výsledek: Snížení doby trvání a četnosti menstruace a také jejich zpoždění.

Vodní pepř

Použití vodního pepře bohatého na vitamín K pomáhá oddálit nástup „červených dnů“ o celý týden. Můžete si koupit vodní papriku v lékárně nebo se připravit.

Nástroj lze použít několika způsoby. Pokud používáte extrakt z vodního pepře v lékárně, vypijte 30 kapek produktu denně 3 dny před začátkem menstruačního cyklu..

Nebo tady je další recept:

Složení:

 • vroucí voda - 250 ml;
 • vodní pepř (bylina) - 2 lžíce.

Příprava: Podlejte vodní pepř vodou, zapalte. Přiveďte k varu, ochlaďte a přeceďte.

Použití: Začněte pít půl šálku 30 minut před jídlem 10 dní před menstruací.

Když je nežádoucí změnit cyklus

Menstruační cyklus je velmi volatilní, je dokonce ovlivňován faktory, jako jsou náhlé změny počasí nebo výkyvy nálady. Z tohoto důvodu je nežádoucí zasahovat do ní záměrně, zasahovat do touhy odložit menstruaci bez dobrého důvodu. Koneckonců s takovým zásahem vždy existuje riziko, bez ohledu na to, zda používáte lidové léky nebo léky.

Absolutní kontraindikace pro záměrné oddálení menstruace jsou:

 • hormonální onemocnění reprodukčního systému;
 • věk nad 35 let;
 • zvýšené srážení krve;
 • přítomnost jakýchkoli krevních onemocnění;
 • tendence k tvorbě krevních sraženin.

Ve všech případech, pokud plánujete oddálit nástup menstruace, nezapomeňte se nejprve poradit s odborníkem.

Recenze

Margarita, 25 let

Asi před pěti měsíci jsem měl drozd. Od té doby se menstruace zpožďovala o několik dní. Myslím, že přítomnost této patologie ovlivňuje vzhled menstruace. Teď léčím drozd, menstruace v tomto měsíci přišla včas.

Nedávno jsem potřeboval odložit menstruaci o několik dní. Abych byl upřímný, bál jsem se použít lidové léky, protože mám nitroděložní tělísko. Ale přesto se rozhodla, vzala si vitamin C, moje menstruace šla se zpožděním. Současně byl zdravotní stav v pořádku..

Před měsícem jsem odletěl na dovolenou do Turecka. Bylo to během mé dovolené, že moje menstruace měla brzy začít, takže jsem předem použil vodní pepř. Samozřejmě, že to moc nechutí, ale výsledek byl, že jsem si skvěle odpočinul!

Hrudník před menstruací nebolí - důvod k přemýšlení u mnoha žen. Mnoho lidí si myslí, že je to docela běžné já. Ale většina žen má opačné pocity, a když bolest před kritickými dny skutečně zmizí, je to alarmující a alarmující..