Návod k použití léku Ditsynon pro menstruaci

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Dicinon - indikace pro použití a důležitá pravidla pro užívání léku

Téměř každá žena, jednou nebo vícekrát v životě, čelí problémům, jako je krvácení, které jsou považovány za velmi život ohrožující. Hemostatický lék Dicinon pomáhá vyrovnat se s tímto problémem, indikace pro jeho použití se mohou lišit a závisí na situaci..

Ditsynon - složení

Tento lék se používá ke snížení nebo úplnému zastavení krvácení různého původu. Lék se také používá k profylaxi. Hlavní účinnou látkou přípravku Dicinon je ethamsylát, který lze aktivovat při poškození kapilár a malých cév, a zároveň urychlit srážení a tvorbu tromboplastinu..

Podle pokynů k léku Ditsynon je forma uvolňování dvou typů:

 • v tabletách;
 • v injekčním roztoku.

Dicinon - tablety

Při nákupu léku věnujte pozornost obalu přípravku Dicinon, složení tablet a účinných látek, které kromě etamsylátu obsahují další pomocné látky: laktózu, kukuřičný škrob, hořčík, stear, kyselinu citrónovou, povidon K25. Tento lék má proagregované a angioprotektivní vlastnosti, které podporují tvorbu krevních destiček, stimulují jejich uvolňování z kostní dřeně.

Tablety jsou bílé a kulaté, bikonvexní. Balení je vyrobeno z lepenky, mělo by obsahovat 10 blistrů. Existují dva typy dávkování

 1. Dětský, který obsahuje 0,05 g účinné látky.
 2. Dospělý - obsahuje 0,25 g ethamsylátu.

Dicinon - ampule

U injekčních roztoků jsou pomocnými složkami:

 • disulfid sodný;
 • destilovaná voda;
 • hydrogenuhličitan sodný.

Při léčbě přípravkem Dicynon injekce podává sestra intramuskulárně nebo intravenózně pouze v nemocnici. Ampule obsahují 250 mg ethamsylátu, jejich objem je 2 ml a obsahuje 12,5% roztok. Balíčky jsou k dispozici ve 2 typech a liší se počtem léčivých přípravků v nich obsažených: 20 nebo 50 kusů. Po zavedení léku injekcí začne působit za 15 minut.

Dicinon - indikace

Dicinon se používá ke krvácení všeho druhu, protože je schopen:

 • stabilizovat kyselinu askorbovou;
 • zvýšit množství mukopolysacharidů (chrání tělo před poškozením bílých vláken);
 • zvýšit stabilitu a normalizovat propustnost kapilár;
 • snížit tvorbu prostacyklinu v cévách;
 • obnovit patologické změny bez ovlivnění hemostatického systému.

Když se ptáte na to, jaké léky má Dicinon indikace k použití, stojí za zmínku jakékoli krvácení, které může být způsobeno:

 • chirurgické zákroky;
 • diabetická angiopatie nebo hemoftalmus;
 • dysfunkce dělohy;
 • trauma;
 • mozkový infarkt;
 • von Willebrand-Jurgens nebo Werlhofova choroba
 • trombocytopatie a tak dále.

Hlavními kontraindikacemi během užívání drogy jsou následující nemoci:

 • trombóza nebo tromboembolismus;
 • nedostatek glukózy a laktózy;
 • osteosarkom;
 • myeloidní nebo lymfoblastická leukémie;
 • porfyrie, která je v akutním stadiu.

Bylo by lepší odmítnout užívání léku v případě krvácení po předávkování antikoagulancii (Heparin, Fenindion, Warfarin). Pokud je vaše tělo citlivé na etamsylát, neměl by se Dicynon užívat. Při správném použití tohoto léku nejsou žádné vedlejší účinky, ale někdy se u pacientů stále vyskytují:

 • pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • slabost;
 • bolest hlavy;
 • návaly horka;
 • závrať;
 • pokles tlaku;
 • v místě vpichu se objeví svědění a zarudnutí.

Jak se přípravek Ditsynon užívá?

Průměrný průběh léčby je od jednoho do deseti dnů. Než začnete užívat léky, měli byste se poradit s odborníkem. V závislosti na vaší diagnóze lékař předepíše formu léku Dicinon, jeho použití je možné několika způsoby:

 1. Tablety se užívají s jídlem a zapíjejí se velkým množstvím vody..
 2. Injekce se podávají bez ohledu na jídlo.
 3. Komprese namočené v roztoku se aplikují na ránu kdykoli během dne.

Ve většině případů se lék užívá:

 • 1-2 pilulky denně, a pokud je to nutné, dávka se zvýší na 3 kusy;
 • denní dávka léku na injekci je 0,5 nebo 1 celá ampulka, s těžkým krvácením lze dávku zvýšit na 1,5.
 • před chirurgickým zákrokem se pacientům podají 2 tablety k profylaxi (po dobu 3 hodin) nebo 1 ampulka se vstřikuje intramuskulárně (po dobu 60 minut).
 • během operace se Ditsynon podává intravenózně až do dvou ampulí najednou.

Jak užívat Ditsynon s těžkými obdobími?

Lék Ditsynon velmi dobře pomáhá při menstruaci, ale můžete ho užívat po konzultaci s gynekologem. Specialista předepisuje léky pacientům, které je třeba opít v kurzu:

 • 2 tablety třikrát denně;
 • užívejte Ditsynon začátek 3-4 dny před očekávaným datem menstruace;
 • od prvního dne cyklu ho pijí dalších 5 dní.

Většina žen se zajímá o otázku, jak pít Dicinon s menstruací, užívání tohoto léku může trvat 10 dní po několik cyklů. To se provádí za účelem konsolidace výsledku a prevence budoucího krvácení. Léky se také používají k prodloužení menstruace: jedna tableta 3x denně po dobu jednoho týdne.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení?

Berou lék Ditsynon na děložní krvácení ve formě injekcí, aby rychle dosáhli požadovaného výsledku. Dávka je jedna nebo dvě ampule najednou, které se vstřikují velmi pomalu do žíly nebo svalu. Tento postup opakujte každých šest hodin, dokud ohrožení těla nezmizí a nezabrání se opětovnému výskytu..

Jak se přípravek Ditsynon užívá ke zpoždění menstruace?

Každá žena alespoň jednou v životě snila o odložení nástupu menstruace na nějakou dobu. Důvody pro všechny mohou být různé: svatba se svatbou, sportovní události, dovolená na pláži atd. V tomto případě vám pomůže lék Dicinon, jeho dávkování závisí na hmotnosti člověka a individuálních charakteristikách organismu. Musíte to užít pět dní před začátkem cyklu, čtyři tablety denně..

Zasahováním do přirozeného procesu těla může žena způsobit mnoho vedlejších účinků:

 • selhání menstruačního cyklu;
 • necitlivost nohou;
 • bolení břicha;
 • alergie, která se projevuje vyrážkou a zarudnutím na obličeji.

Jak dlouho můžete vzít Dicynona?

Odpověď na populární otázku, kolik dní můžete užívat Ditsynon, stojí za zvážení různých faktorů. Například příčina krvácení, požadovaný výsledek, zdravotní charakteristiky pacienta a způsoby aplikace. V průměru by léčba neměla přesáhnout 10 dní. Pokud je potřeba kurz prodloužit, měla by se dávka postupně snižovat..

Dicinon během těhotenství

Během období porodu mají ženy různé nemoci. Začnou s nimi zacházet až po konzultaci s gynekologem. Nastávající matka mu musí zcela důvěřovat. Během těhotenství jsou předepsány tablety Dicinon, jejichž použití je ve výjimečných případech možné. Denní dávka není více než 3 pilulky, užívají se v pravidelných intervalech včas.

V prvním trimestru je lepší nepoužívat Dicinon, indikace pro použití během těhotenství jsou následující:

 • s abrupcí placenty nebo chorionu;
 • zastavit krvácení z nosu;
 • v případě špinění vaginálního výtoku.

Ditsynon - analogy

Hemostatický lék Dicinon vyrábí farmaceutická společnost Lek se sídlem ve Slovinsku. V zemích SNS jsou následující léky považovány za nejběžnější analog:

 1. Tranexam je hemostatické činidlo, ve kterém je hlavní účinnou látkou kyselina tranexamová. Lék má protizánětlivé a antialergické účinky.
 2. Etamsilat (nebo Etamsilat-Ferein) - používá se v gynekologii a stomatologii k léčbě kapilárního, plicního nebo střevního krvácení po operaci.
 3. Vikasol je ve vodě rozpustný syntetický lék, který je analogem vitaminu K. Je široce používán chirurgy a gynekology k léčbě krvácení a je schválen pro těhotné ženy a děti. Lék je nebezpečný v případě předávkování.

V současné době v lékárnách najdete obrovské množství léků a přípravků, které obsahují přísadu, jako je ethamsylát. Mezi ně patří: Ethamsylát, Impedil, Altodor, Cyklonamin, Aglumin, Dicynen. Tyto léky jsou předepsány odborníkem ve stejné dávce jako Dicinon a působí stejným způsobem..

Dicinon

Složení

Léčivou látkou je etamsylátum 250 mg v tabletě a v 2 ml ampulce.

Další látky jsou:

 • pro injekce: injekční voda, disiřičitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.
 • pro tablety Dicynon: povidon, kukuřičný škrob, kyselina citronová, laktóza, stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě roztoku, ve formě tablet.

farmaceutický účinek

Hemostatická látka. Má angioprotektivní účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčba stimuluje proces uvolňování krevních destiček z kostní dřeně, zvyšuje jejich tvorbu. Lék má antiagregační a angioprotektivní účinky. Lék pomáhá zastavit krvácení, zvyšuje rychlost tvorby primárního trombu, ethamsylát zvyšuje retrakci, neovlivňuje protrombinový čas, koncentraci fibrinogenu. Při opakovaném užívání léku se zvyšuje tvorba trombů. Dicinon snižuje diapedézu krevních buněk z cévního řečiště, snižuje výdej tekutin a má pozitivní vliv na mikrocirkulaci. Lék neovlivňuje normální parametry a parametry systému hemostázy. Dicinon je schopen obnovit změněný čas krvácení u různých onemocnění.

Hemostatický účinek se projeví za 10-15 minut. Maximální hladiny účinné látky je dosaženo jednu hodinu po podání. První den se vylučuje beze změny téměř úplně močí.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Z toho, co Ditsynon v tabletách a ampulích?

Lék je předepsán k zastavení krvácení, prevenci: kapilárního, parenchymálního krvácení (pooperační, traumatické, po zubních zákrocích, střevní, renální, plicní krvácení). Lék je předepsán pro sekundární krvácení na pozadí trombocytopatie, tromfocytopenie, hematurie, hypokoagulace s intrakraniálním krvácením, hemoragické vaskulitidy, krvácení z léků, hemoragické diatézy. Indikace pro použití přípravku Ditsynon jsou opakovaná krvácení do sítnice, diabetická retinopatie, Werlhofova choroba. Dicinon s menstruací je předepsán pro silnou menstruaci.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou: trombóza, akutní porfyrie, tromboembolismus, intolerance složek. V případě předávkování jsou antikoagulancia předepisována s opatrností. Ditsynon během těhotenství se užívá po konzultaci s gynekologem, terapeutem.

Vedlejší efekty

Hyperémie kůže na obličeji, závratě, bolesti hlavy, tíže v epigastriu, pálení žáhy, alergie, parestézie dolních končetin, pokles krevního tlaku.

Návod k použití Ditsinonu (metoda a dávkování)

Lék se užívá perorálně, intramuskulárně, intravenózně. V oftalmologii se používá retrobulbar. Jedna dávka - 0,5 gramu (tablety), 0,25 gramu (parenterální). Aby se zabránilo krvácení během chirurgických zákroků, podává se Etamsylát jednu hodinu před operací. Dicinon pro menstruaci, pro plicní a střevní krvácení: 0,5 gramů denně, průběh léčby je 5-10 dní. U onemocnění krevního systému se užívá hemoragická diatéza, diabetické angiopatie, 0,75 gramů, doba léčby je až dva týdny. Pro prevenci pooperačního krvácení se Dicinon užívá v množství 8 mg / kg.

Hemoragický syndrom: třikrát denně, 6-8 mg / kg, doba přijetí až dva týdny, pokud je to nutné, opakujte kurz za týden.

Diabetická mikroangiopatie (krvácení): intramuskulárně 0,25 gramů třikrát denně, injekce se podávají po dobu 3 měsíců. K zastavení krvácení lze na povrch rány aplikovat sterilní tampon namočený v ethamsylátu.

Ditsinon tablety, návod k použití

Obvykle užívejte přibližně 15 mg / kg denně. To znamená, že 1-2 tablety najednou třikrát každých 24 hodin.

Děti ve věku od tří do dvanácti let užívají polovinu dávky pro dospělé.

Ditsinonovy injekce, návod k použití

Ditsynon se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Obvykle 1–2 ampulky třikrát denně.

Návod k použití přípravku Ditsynon pro menstruaci

Používá se pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. U těžkých období jsou 2 tablety předepsány 3krát denně 3 až 5 dnů před menstruací a do pěti dnů po jejich nástupu. Doporučuje se opakovat kurz při příští menstruaci, aby se upevnila.

Nedoporučuje se užívat drogu k zastavení menstruace.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení

Pouze pod dohledem lékaře. V případě děložního krvácení se doporučuje užívat Dicinon ve formě injekce, 1–2 ampulky každých 6 hodin, dokud se krev nezastaví nebo nezmizí riziko jejího opakování.

Předávkovat

Údaje nejsou k dispozici. Doporučuje se symptomatická léčba.

Interakce

Nemůžete míchat Ditsynon s jinými léky ve stejné stříkačce. Aby se zabránilo antiagregačnímu účinku dextranů, podává se Dicinon jednu hodinu před jejich použitím v dávce 10 mg / kg. Použití etamsylátu po stanoveném období nemá hemostatický účinek. Lék lze kombinovat s menadionem hydrogensiřičitanem sodným, kyselinou aminokapronovou.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Při předepisování pacientům s tromboembolismem v anamnéze trombózy je třeba postupovat opatrně. V případě předávkování antikoagulancii se vyvinou hemoragické komplikace, při jejichž léčbě je nutné mít specifická antidota. Dicinon během těhotenství je předepsán s opatrností.

Lék se také používá ve veterinární medicíně, například pro kočky.

Dicinon během těhotenství

Nedoporučuje se užívat Dicinon během těhotenství, zejména v prvním trimestru, protože údaje o účinku léku během tohoto období nebyly studovány.

Nemělo by se používat během kojení.

Ditsynonovy analogy

Hlavním analogem je lék, který se nazývá stejně jako hlavní účinná látka - Etamsilat.

Což je lepší: Ditsynon nebo Tranexam?

Tranexam je považován za účinnější lék na zastavení krvácení..

Recenze o dicinonu

Recenze dicinonu v tabletách a ampulích naznačují, že lék je velmi účinný způsob, jak zastavit krvácení. Hořká chuť.

Recenze na menstruaci

Skvělé pro silnou menstruaci, pro kterou jsou často užívány.

Recenze během těhotenství

Doporučeno s opatrností, vedlejší účinky však obecně nebyly zaznamenány. Budoucí matky užívají tento lék, těhotenství je úspěšné.

S děložním krvácením

Používá se pod lékařským dohledem. Pomáhá zastavit děložní krvácení. Účinek však může být krátkodobý..

Ditsynonova cena kde koupit

Cena Ditsinonu v tabletách je přibližně 380 rublů za balení po 100 kusech. Kolik stojí tablety na Ukrajině? Můžete si koupit obal za 320-340 UAH.

Cena ampulí Ditsinonu je 530 rublů za 50 kusů. Cena na Ukrajině je 350 - 380 UAH.

Dicinon je správnou volbou pro léčbu děložního krvácení

Ženy se často obávají krvácení z dělohy, které má různé příčiny. V arzenálu lékařů existuje velké množství nástrojů, které pomáhají vyrovnat se s touto patologií. Dicinon je jedním z nejpopulárnějších, nejúčinnějších a nejlevnějších léků.

Proč dochází k děložnímu krvácení?

Vypouštění krve z ženských pohlavních orgánů, které není přirozeně naprogramováno, je abnormálním stavem a vyžaduje léčbu. Existuje mnoho příčin děložního krvácení. Proto byla vytvořena klasifikace hlavních faktorů ovlivňujících tělo žen, které mohou způsobit krvácení z dělohy..

Podmíněně existují 2 hlavní kategorie důvodů:

 1. Patologie vznikající z nemocí a stavů, které nemají vliv na reprodukční systém:
  • infekce:
   • sepse;
   • úplavice;
   • tyfus;
  • krevní nemoci:
   • vaskulitida;
   • hemofilie;
  • metabolické onemocnění;
  • patologie v práci kardiovaskulárního systému;
  • cirhóza jater.
 2. Nemoci, patologie a stavy související s reprodukčním systémem:
  • nádory (benigní a maligní) dělohy a / nebo vaječníků;
  • prasklé cysty a / nebo vaječníky;
  • genitální infekce;
  • zánětlivé procesy dělohy:
   • endometritida;
   • cervicitida;
   • eroze;
  • menopauza;
  • patologie během těhotenství;
  • puberta.

Nejčastěji se vaginální / děložní krvácení vyskytuje v menopauze, kdy je ženské tělo velmi náchylné k vlivu negativních vnějších faktorů.

Děložní krvácení se dělí na nefunkční a průlomové. Jakýkoli projev krvácení z dělohy vyžaduje nouzová opatření zaměřená na zastavení krvácení a identifikaci (s následnou eliminací / léčbou) skutečných příčin tohoto stavu.

Dicinon pro děložní krvácení: účinnost a proveditelnost

Primárními předlékařskými opatřeními k zastavení děložního krvácení, aby se zabránilo velké ztrátě krve, je zajištění úplného odpočinku a použití hemostatických látek (pouze v naléhavých případech).

Mezi léky, které mohou snížit množství krevních sekrecí, je nejoblíbenější Dicinon. Lze jej najít v jakémkoli řetězci lékáren.

Ditsinon je vědecký a farmaceutický vývoj známé společnosti LEK (Slovinsko). Léčivo je založeno na účinné účinné látce etamsylátu, která má následující vlastnosti:

 • angioprotektivní;
 • hemostatický;
 • stimulující.

Etamsylát na bázi dicinonu podporuje tvorbu krevních destiček, jejich agregaci a aktivitu. Tento lék pomáhá při tvorbě tromboplastinu, který v důsledku toho snižuje krvácení. Dicinon zabraňuje zničení krevních cév a také pomáhá snižovat křehkost a normalizuje jejich propustnost v různých patologických procesech. Zlepšuje mikrocirkulaci krve bez tvorby trombů.

Mírný hemostatický účinek je patrný již 15–30 minut po užití léku a nejvyšší vrchol účinnosti je pozorován po 1–2 hodinách. Účinek léku netrvá déle než šest hodin a poté další den zeslábne.

Lék je dostupný ve dvou formách: roztok pro intramuskulární nebo intravenózní vnitřní podání a tablety. V předlékařské praxi se používá tabletový přípravek. V ostatních případech vyžaduje použití tohoto léku zvláštní předpis lékaře v nemocničním prostředí..

Za nejúčinnější způsob použití se považuje intravenózní podání dicinonu..

Složení a popis léku Ditsynon

Jak již bylo zmíněno, hlavní účinnou látkou v jakékoli formě uvolňování léčiva je ethamsylát. Jako součást tablet a injekcí je jeho množství 250 mg.

Zbytek komponent tabletovaného Dicinonu je pomocný:

 • kukuřičný škrob;
 • laktóza;
 • kyselina citronová;
 • stearan hořečnatý;
 • povidon K25.

Tablety jsou bikonvexní, bílé, s půlicí rýhou. Baleno v blistru s 10 jednotkami.

Roztok pro intramuskulární a intravenózní podání ve svém složení (s výjimkou účinné látky) má následující další složky:

 • disulfid sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný (k úpravě úrovně pH);
 • destilovaná voda.

Lék je bezbarvá kapalina ve 2 ml ampulích z neutrálního průhledného skla se speciálními značkami pro správné otevření. Bod zlomu je označen barevnou barvou. Ampule jsou baleny ve speciálních blistrech po 5 nebo 10 kusech.

Když je lék předepsán

Jakékoli krvácení může sloužit jako indikace pro použití přípravku Ditsynon. Nejčastěji se však tento lék používá pro patologické stavy, kdy existuje nebezpečí velké ztráty krve. Mohou to být následující typy děložního krvácení:

 • nefunkční, když selhávají vaječníky;
 • hojné, není doprovázeno bolestí a vyplývá z potratů, infekce, fibroidů;
 • průlom s hormonální nerovnováhou nebo na pozadí poranění;
 • hypotonické, s minimálním tonusem dělohy, obvykle po potratu nebo porodu.

Aplikace během těhotenství

Pokud se však během těhotenství objeví krvácení z genitálií, měli byste se zdržet užívání přípravku Dicinon samostatně, protože pouze lékař může správně posoudit situaci a rozhodnout o vhodnosti užívání tohoto léku.

Užívání drogy během období nosení dítěte je možné pouze tehdy, když potenciální přínos pro ženu převáží možná rizika pro nenarozené dítě. Pokud je nutné užívat drogu během laktace, kojení by mělo být zastaveno.

Použití v dětství

Látku lze použít k léčbě děložního krvácení u dětí pouze v souladu s dávkami předepsanými lékařem. V takových případech je třeba přísně upravit věk a váhu pacienta..

Kontraindikace a funkce aplikace

Existuje mnoho kontraindikací pro použití tohoto léku. Ditsynon nemůžete použít pro následující nemoci a stavy:

 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • hemoblastóza u dětí do 12 let;
 • akutní porfyrie;
 • krvácení a krvácení způsobené přebytkem dávky antikoagulancií;
 • zvýšená náchylnost těla k lékovým složkám.

Zvláštní podmínky

Lék by měl být používán s extrémní opatrností k léčbě pacientů trpících vrozenou intolerancí laktózy, vrozeným nedostatkem laktózy. Je třeba mít na paměti, že denní příjem mléčného cukru by neměl překročit 5 g (1 tableta léčiva obsahuje téměř 60 mg laktózy).

Nepoužívejte současně léčivo a roztoky hydrogenuhličitanu sodného a laktátu sodného.

Pokud používáte lék v injekci, nelze jej míchat s jinými látkami ve stejné stříkačce! Je zakázáno používat Ditsynon, když se v roztoku objeví barevný odstín.!

Vedlejší efekty

Během léčby jsou možné vedlejší účinky, které zmizí po vysazení léku.

 1. Ze strany centrálního a periferního nervového systému lze pozorovat následující:
  • bolest hlavy;
  • závrať;
  • necitlivost dolních končetin.
 2. Z trávicího traktu:
  • nevolnost;
  • pálení žáhy;
  • tíže v žaludku;
  • nadýmání.
 3. Alergie.
 4. Nižší krevní tlak.
 5. Zarudnutí kůže obličeje.

Způsob aplikace

Užívání léku bez lékařského předpisu je možné pouze jako sanitka, která čeká na kvalifikované ošetření. V takovém případě by neměla jedna dávka přípravku Dicinon překročit 2 tablety (pro dospělé).

V budoucnu je lék předepsán ošetřujícím lékařem, pokud je jeho použití považováno za vhodné. Délka léčby závisí na účinnosti.

Jak vyměnit lék

Dicinon má řadu analogů, které se často používají při léčbě děložního krvácení. Jedná se o léky z hemostatické řady, které lze použít k zastavení toku krve z dělohy..

Analogy léků - tabulka

Název drogyLéčivá látkaUvolněte formulářeKontraindikace pro použitíMožnost použití během těhotenstvíprůměrné nákladyVýrobce léků
Imunnínormální lidský koagulační faktor IX (vysoce purifikovaný)lyofilizát pro přípravu infuzního roztoku
 • alergie;
 • tachykardie;
 • angina pectoris;
 • infarkt myokardu.
Ne8500 RUB pro 1 láhev 5 mlBaxter AG (Rakousko)
Vikasolmenadion bisulfit sodný
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • pilulky;
 • prášková látka.
 • tromboembolismus;
 • hemolytická nemoc;
 • hyperkoagulace.
Anood 20 do 70 rublů. na balení
 • Biosyntéza;
 • Farmaceutický standard;
 • Chemický závod Irbit;
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Binnopharm (Rusko).
Innonafactornonakog alfalyofilizát pro přípravu roztoku pro intravenózní podáníNe2400 rublů za 1 láhev 250 IUGenerium CJSC (Rusko)
Vilate
 • koagulační faktor VIII;
 • von Willebrandův faktor.
 • přecitlivělost;
 • věk do 6 let.
opatrně11 000-15 000 rublů. za baleníOctapharma Pharmaceutika Produktion GmbH (Rakousko)
Gordoxaprotininintravenózní roztokpřecitlivělostAno5000 rublů pro 5 ampulíGedeon Richter (Maďarsko)
Tranexamkyselina tranexamová
 • roztok pro intravenózní podání;
 • potahované tablety.
 • přecitlivělost;
 • subarachnoidální krvácení.
až 1800 rublů na balíček
 • Mir-Pharm LLC;
 • NIZHFARM (Rusko).
Kyselina aminokapronovákyselina aminokapronová
 • infuzní roztok;
 • prášková látka.
přecitlivělostaž 1700 rublů na 100 ml
 • Moskhimpharmaceuticals;
 • Dalkhimpharm;
 • Alium;
 • Medpolymer;
 • East Farm (Rusko).
Emoclot D.I.aktivita lidského koagulačního faktoru VIII v kombinaci s von Willebrandovým faktoremlyofilizát pro přípravu infuzního roztokuod 6000 do 12000 za balíčekKedrion S.p.A., (Itálie)
Etamsilatetamsylát
 • roztok pro intramuskulární podání;
 • prášky.
 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • přecitlivělost;
 • hemoblastóza;
 • porfyrie;
 • krvácení.
opatrněaž 4000 rublů na balíčekBiosyntéza JSC (Rusko)

Fotogalerie analogů

Recenze o dicinonu

Účinnost drogy Ditsynon lze posoudit podle skutečných recenzí spotřebitelů.

... Moje kritické dny přišly o něco dříve, než se očekávalo, a výtok byl velmi hojný. Zdálo se, že je to v pořádku, protože začaly mé závratě a v mých očích byla strašně tma - moje tělo se nedokázalo vyrovnat se ztrátou krve. Na pomoc se dostala vynikající droga vyrobená ve Slovinsku, Dicinon. Lékař předepsal, že se má užívat 3krát denně, účinek se dostaví za několik hodin, kromě toho pomáhá nejen při silné menstruaci.

Anastazy, Rusko, Moskva
http://otzovik.com/review_1125892.html

Děložní krvácení mě zcela překvapilo. S něčím takovým jsem se ještě nestretl, a tak jsem okamžitě běžel k lékaři. Ještě před stanovením diagnózy lékař předepsal Dicinon po dobu 5 dnů... Tablety jsou malé. Chuť je štiplavá, kysele hořká, je lepší okamžitě polknout. Pila, 1 ks. 3x denně. Výsledek se dostavil 4. den.

Instinkt, Rusko, Kemerovo
http://otzovik.com/review_1860022.html

Bylo to šťastné období - otěhotněla jsem, všechno šlo dobře, ale v pátém týdnu těhotenství jsem začala mít podivný hnědý výtok (omlouvám se za podrobnosti), přirozeně jsem zpanikařila, šla rovnou ke gynekologovi, okamžitě mě poslala na ultrazvukové vyšetření, ultrazvukové vyšetření Řekli, že došlo k abrupci placenty, gynekolog mě chtěl dát do nemocnice, ale já jsem odmítl ústavní léčbu, protože s nikým neměla nechat první dítě, a ona mi napsala domácí léčbu a fyzický a sexuální odpočinek, předepsané léky, z toho hemostatické byl DICINON, všechny ostatní prostě zesilovaly, bylo nutné užívat DICINON 5 dní 3krát denně, 1 tabletu, druhý den užívání léku se hnědý výtok zastavil, po týdnu léčby ultrazvukem nebylo zjištěno odtržení placenty, řekli, že je vše v pořádku... Pomáhá také těm, kteří mají silnou menstruaci a nepravidelný cyklus. Užívejte ho pouze po konzultaci s lékařem, jinak nikdy nevíte. Obecně je lék vynikající!

SANIYA
http://irecommend.ru/content/pomog-sokhranit-beremennost-0

Dicynon tablety vzal můj přítel. Neustále má nějaké problémy, často jsou tu dlouhá období. Za prvé, byly hojné; v den pokládky bylo utraceno nespočetné množství. Zadruhé, menstruace trvala 10–12 dní a gynekolog jí předepsal pít tablety Ditsynon. Vzala jim jednu tabletu třikrát denně. Ke zlepšení došlo již druhý den. Měsíčních období bylo méně a doba ve dnech se také snížila. Vypila celkem 3 dny. Tablety Ditsynon lze pít s jakýmkoli krvácením. Doporučuji každému, aby takové tablety užíval ke krvácení, jsou levné, ale velmi účinné. Tablety Ditsynon jsou dobře snášeny, nezpůsobují žádné vedlejší účinky. Tablety je třeba zapít vodou..

Julya
http://otzyvy.pro/reviews/otzyvy-dicinon-9385.html

Ženské tělo je citlivý systém (stejně jako mužský), stres, podchlazení a nejrůznější experimenty na sobě, dříve nebo později, bohužel ovlivňují naše zdraví. Jednou jsem měl nepříjemný důsledek - nefunkční děložní krvácení. Lékař nedokázal pojmenovat důvod, ale diagnózu stanovil okamžitě. Aby se to však potvrdilo, byl nutný ultrazvuk pánevních orgánů. A jak to můžete udělat, když, promiňte, krev je jako z neřezaného selata... Lékař mi předepsal kapátka a předepsal dicinon, hemostatikum. V tabletách. Po těchto kapátcích jsem ještě několik dní musel užívat dicinon. Jasně si pamatuji, že krvácení se zastavilo 3. den užívání dicinonu. Ne moc rychle. Ale pomohlo to. A konečně jsem mohl podstoupit ultrazvukové vyšetření. Nic neprokázalo, pouze potvrdilo absenci důvodů pro krvácení. A je to.

Lacrimosa 7002
http://citykey.net/review/krovoostanavlivayuschee-sredstvo

Pokyny pro drogu - video

Dicinon je lék, který může poskytnout rychlou úlevu v případě náhlého krvácení z dělohy. Použití tohoto léku z jakéhokoli důvodu se však nedoporučuje..


V posledních letech se u žen rozšířily hygienické tampony. Tato skutečnost není překvapující, protože tampony vám umožňují navštívit bazén a pláž, během menstruace nosit těsné a lehké oblečení, tančit a obecně vést známý životní styl.