Obnovení cyklu po zrušení OK

Perorální antikoncepce (OC) jsou oblíbeným a účinným způsobem prevence nechtěného těhotenství. U správně vybraných perorálních kontraceptiv a dodržování pokynů k použití jsou vedlejší účinky užívání hormonální antikoncepce minimální.

S pomocí OK se můžete nejen chránit, ale také léčit některá gynekologická onemocnění. Hlavní věcí je nejen správně předepisovat hormony, ale také je správně dokončit. Když menstruace nastane po ukončení užívání hormonální antikoncepce a jak dlouho se tělo zotaví - otázky, které zajímají každou ženu, která užívala OK. Obnovení menstruace po zrušení OK je individuální proces a závisí na různých faktorech..

Jak správně zrušit OK

Aby nedošlo k hormonálnímu narušení těla, je nutné přestat správně užívat perorální antikoncepci. Existují dva způsoby, jak ukončit příjem OK:

1. Zrušit OK po ukončení užívání pilulek z posledního balení.

2. Zrušení léku před koncem balení.

Nejlepší možností je samozřejmě první způsob, jak přestat užívat orální antikoncepci, a pak se v příštím cyklu začnou vaječníky snažit pracovat samy. Ale někdy je nutné zrušit OK před ukončením balení s pilulkami, to je v zásadě přijatelná možnost, ale tělo může reagovat na prudký pokles hladiny hormonů různými způsoby.

Nenápadný krvavý nebo hnědý výtok může začít několik dní po užití poslední pilulky a může trvat 1 až 2 týdny. Toto je takzvaný „abstinenční syndrom“. V případě výskytu hojného výtoku, doprovázeného silnou bolestí, slabostí, bude nutné vyhledat radu od gynekologa.

Když je po zrušení OK cyklus obnoven

Působení hormonální antikoncepce je založeno na příjmu syntetických pohlavních hormonů zvenčí do těla, v důsledku čehož je inhibována jejich produkce vaječníky a jinými orgány. Obnova těla po zrušení perorálních kontraceptiv závisí na věku ženy užívající hormony, její historii a délce užívání drogy.

Obvykle se menstruační cyklus vrátí k normálu během několika měsíců, maximálně šesti měsíců. K dlouhodobému zotavení po menstruaci dochází hlavně u těch, kteří dlouhodobě pijí antikoncepci, aniž by nechali tělo fungovat samo. Obzvláště takové situace se často stávají u velmi mladých dívek a naopak u těch, které mají více než 30 let.

V průměru se po 3–6 měsících užívání OK pravděpodobnost těhotenství nesníží, ale pokud budete po dobu 3–5 let pít antikoncepci, produkce hormonů může být k ničemu a obnovení reprodukční funkce bude trvat dlouho a bude třeba značné finanční prostředky. Příslušný lékař by proto měl doporučit, aby si jeho pacienti každý rok užívali tříměsíční pauzu od užívání perorálních kontraceptiv..

Je pravda, že mnoho žen toto doporučení ignoruje kvůli nepříjemnostem a potřebě chránit se při zrušení. Po 30-35 letech může trvat více než rok, než se vaječníky zotaví po užití perorálních kontraceptiv v důsledku přirozeného snížení počtu vajíček.

Proces normalizace hormonálního pozadí je také ovlivněn přítomností nebo nepřítomností jakýchkoli dysfunkcí v práci vaječníků nebo porušení cyklu u pacienta v minulosti. Pokud byl cyklus před přijetím OK nepravidelný, neměli byste očekávat, že se to zlepší. S největší pravděpodobností menstruace přijde znovu se zpožděním..

Mimochodem, lékaři často předepisují krátký cyklus antikoncepce pro takzvanou stimulaci vlastní ovulace. Po 2-3 měsících užívání OK a prudkém odběru hormonů ve vaječníku dozrává několik folikulů najednou, v důsledku čehož se zvyšuje šance na početí dítěte. Pro diagnostiku a při zjištění jakýchkoli problémů s tělem doporučujeme spolupracovat s Lékařským centrem lékařské prevence https://doctoryar.ru/

Žádné období po zrušení OK

Nedostatek menstruace po ukončení OC je pro ženy matoucí. Pojďme analyzovat důvody, proč po zrušení OK může menstruace chybět:

U syndromu abstinenčního syndromu u zdravých žen se šance na početí prudce zvyšují a poté se těhotenství stane důvodem pro zpoždění menstruace po zrušení přípravku Yarina, Logest, Regulon a dalších populárních COC. Ve skutečnosti, po zrušení pilulek, nastává jakýsi restart reprodukčního systému ženy, který jí umožňuje otěhotnět již v prvním cyklu..

Během užívání OK může dojít k těhotenství, protože i když se užívá perorální antikoncepce a spolehlivá metoda antikoncepce, někdy také selže, pokud došlo k vynechání pilulky, rozrušení stolice, zvracení nebo užívání léků, které zpomalují vstřebávání léku. Pravděpodobnost otěhotnění, když se užíváte v pořádku, proto není neobvyklá nehoda..

2. Prolomení cyklu

S prudkým ukončením užívání OK je možné mírné selhání cyklu a výskyt špinění, které žena nemusí užívat kvůli menstruaci. Při výpočtu cyklu se tedy ukazuje, že jeho trvání se zvyšuje na téměř 50 dní. Správným řešením je považovat první den špinění za první den nového cyklu..

Jak již bylo zmíněno výše, pokud před přijetím léčby měla žena často zpoždění menstruace, nejpravděpodobněji po zrušení antikoncepce, situace se obnoví.

Amenorea je absence menstruace a je jedním z mála, ale stále se vyskytujících vedlejších účinků antikoncepce. Důvodem ukončení menstruace po užívání OK je porušení hypotalamo-hypofyzárního systému, selhání produkce hormonů tělem.

Složení některých perorálních kontraceptiv je docela schopné způsobit podobné poškození těla, zejména mladým dívkám a ženám po 35 letech, takže je třeba zvolit OK správně a od dobrého odborníka. Při absenci menstruace po zrušení hormonálních pilulek je nutné se poradit s gynekologem a endokrinologem o stanovení hormonálních hladin a obnovení menstruace.

4. Infekční a zánětlivá onemocnění

Užívání antikoncepčních pilulek nechrání před genitálními infekcemi a vyhne se pouze nechtěnému těhotenství. A jak víte, jakékoli infekční a zánětlivé procesy v malé pánvi mohou vést k poruše menstruačního cyklu a v důsledku toho ke zpoždění menstruace..

Proto v případě podezření na onemocnění pánevních orgánů zánětlivé povahy a přítomnost genitálních infekcí (chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza atd.) Okamžitě nechte provést testy na pohlavní choroby, HIV, hepatitidu, syfilis.

5. Dysfunkce vaječníků a problémy se štítnou žlázou

Stává se také, že po užití OK dojde k polycystickému vaječníku nebo cystě. Takové komplikace se mohou objevit v důsledku nesprávně zvoleného léku nebo přítomnosti kontraindikací, aby pacient užíval hormony. Mnoho ovariálních cyst se po menstruaci samo vyčistí, ale některé je nutné rychle odstranit. Polycystické onemocnění vyžaduje vyšetření a léčbu, protože vede k neplodnosti.

Jakýkoli z uvedených důvodů musí být stanoven ošetřujícím lékařem a potvrzen analýzami a laboratorními studiemi. Správně si vybírejte, pijte a rušte perorální antikoncepci, abyste předešli hormonálním poruchám a komplikacím, kterých se není vždy snadné zbavit.

Obnova cyklu po vysazení perorálních kontraceptiv

Hormonální antikoncepce se v poslední době stala velmi populární u žen. V lékárnách se drogy tohoto typu dodávají ve dvou verzích estrogen-progestin a progestin.

Mnoho z nich má prodloužený účinek a ovlivňuje hladinu hypotalamu a hypofýzy. Antikoncepční přípravky inhibují funkčnost těchto orgánů a zabraňují tak nechtěnému těhotenství. Proces stimulující zrání folikulu a nástup ovulace je potlačen.

Vaječníky tak přestávají plnit funkci, která jim byla přidělena. Tato metoda antikoncepce má jednu velkou nevýhodu, které obvykle není věnována pozornost..

V tomto případě jsou folikuly zbytečné. Vzhledem k tomu, že počet folikulů u ženy je vytvořen předem a tento počet nemůže nijak růst, může jejich pokles v budoucnu vést k vážným problémům..

Za prvé, pokles počtu folikulů může způsobit nástup časné menopauzy. Z tohoto důvodu lze plodný věk ženy výrazně snížit. Na tomto pozadí se imunita a schopnost těla odolávat stresu mohou výrazně snížit. Rozhodnutí zrušit OK je tedy zcela oprávněné.

Vliv

Při užívání malých dávek hormonů dochází pouze k částečnému zablokování procesů, takže nastává situace, kdy má folikul příležitost dozrát. Ve stejném případě dojde k ovulaci v pravý čas. K těhotenství však nedochází, protože vajíčko se nedokáže uchytit na stěně dělohy.

Ukázalo se, že oplodněné vajíčko zemře. Příčinou smrti vajíčka je endometrium, které je modifikováno hormony. Sliznice se uvolní. Ukazuje se, že dochází k hormonálním potratům.

Druhý typ léků má téměř podobný účinek, ale v tomto případě je možnost zrání vajec blokována. V tomto případě dochází k rušení práce hypofýzy. Přirozené hormonální pozadí je nahrazeno uměle vytvořeným a tělo je vnímáno jako těhotenství.

Dlouhodobé užívání antikoncepce tohoto typu vede k tomu, že endometrium dělohy je velmi uvolněné, sekrece produkovaná děložním čípkem je silnější. Vaječník nepodléhá příslušným cyklickým změnám.

Je dobře známo, že orální antikoncepce se v lékařské praxi používá k léčbě mnoha gynekologických onemocnění. Jejich použití vám však umožňuje dosáhnout pouze dočasného účinku, protože zdroj problému v tomto případě zůstává.

Výsledkem je, že léčba vede k tomu, že zdroj folikulů neustále klesá. Dalším velmi nepříjemným rysem těchto léků, který si nepamatují, je vysoký stupeň karcinogenity, protože hormony, které obsahují, jsou syntetickými náhražkami přírodních. Tato významná nevýhoda perorálních kontraceptiv byla dlouho potvrzena dlouhodobými studiemi..

Dříve tento typ léků užívali lékaři velmi zřídka, pouze v naléhavých případech, kdy vyvstala otázka života nebo smrti pacienta. Nyní se hormonální látky používají poměrně široce, ne vždy oprávněně, včetně perorální antikoncepce.

Dříve se považovalo za oprávněné užívat hormony, když měly nahradit chybějící orgán. Například při odstraňování vaječníků, a to pouze u mladých žen. Zbytek případů nesplňuje kritérium vitality.

Proto je při užívání perorálních kontraceptiv nutné zvážit možné negativní účinky a účinek dosažený jejich užíváním. Kompetentnějším přístupem by bylo, kdykoli je to možné, hledání alternativních metod léčby a prevence nechtěného těhotenství..

Storno podmínky

Otázka obnovení cyklu po zrušení OK je vždy velmi akutní. Přestat brát drogu pouhým vědomým rozhodnutím nebude fungovat. Kromě toho má žena do této doby vážné problémy s plodností. Pouze u malé části pacientů, absolutně zdravých gynekologicky žen, se normální měsíční cyklus může obnovit sám a v krátké době.

Nejčastěji se však lékaři musí vypořádat se situací, kdy dlouhodobé užívání hormonálních léků vede k nevratným poruchám, zejména z hypotalamu a hypofýzy..

Stav ženy, která prochází zrušením hormonální antikoncepce, lze přirovnat k rozpadu drogově závislého po ukončení užívání drogy. Zrušení má dopad na fyzickou i psychickou pohodu. Určité procento žen má šanci zůstat neplodnými, protože nemohou plně obnovit funkce spojené s porodem.

Abyste se zbavili těla následků spojených s užíváním hormonální antikoncepce, budete muset věnovat spoustu času a úsilí. Proces léčby je spojen s určitými obtížemi, zejména pokud jsou velké změny, ke kterým došlo.

Bude nutné obnovit funkčnost reprodukčního i endokrinního systému. S největší pravděpodobností nebude fungovat početí dítěte ihned po zrušení OK, jinak takové těhotenství skončí potratem.

Bude tedy možné začít plánovat budoucí těhotenství nejdříve o šest měsíců později, nebo dokonce po delší dobu po posledním hormonálním příjmu. Po celou tu dobu budete muset podporovat tělo, stimulovat narušené procesy.

Jak rychle obnova bude záviset na mnoha faktorech. Nejprve od okamžiku užívání drog. Dále budete muset vzít v úvahu počáteční zdravotní stav ženy, než začnete užívat OK. Důležitou roli hraje věk ženy, druh užívaných drog..

Zrušení

Přípravky obsahující progesteron jsou tělem snášen snáze. Zrušení estrogen-progestagenních látek je snáze tolerovatelné.

Například obnovení cyklu po zrušení OK u dívky ve věku 23 let, která užívá hormony několik let, bude trvat asi dvanáct měsíců. Po 30 letech může tento proces trvat několik let. Po 35 letech se toto období několikrát zvýší..

Nejprve se žena musí připravit na morální vzdání se pořádku. Musí pochopit, jak nás tento proces ovlivní v jejím fyzickém a duševním stavu. Po dlouhou dobu bylo mnoho procesů v těle potlačeno, takže jejich zotavení může být doprovázeno silným stresem..

Okamžitě je třeba říci, že každý organismus se vyrovná se zrušením OK individuálně, a aby bylo možné vypořádat se s nervovými poruchami, je nutné stanovit jasný denní režim, který bude brát v úvahu objem fyzické aktivity, čas jídla a čas potřebný pro dobrý odpočinek a zábavu. Pro vytvoření normálního emočního pozadí se doporučuje použít rybí olej, Eleutherococcus, lékořice, Rhodiola rosea.

Dále musíte konzultovat lékaře a určit seznam problémů, které by mohly nastat při příjmu hormonů. Obnova cyklu po zrušení antikoncepce by měla být jednou z priorit lékaře a jeho pacientky..

Nejprve musíte věnovat pozornost tomu, jak bude první den krvácení probíhat po zrušení OK. Tento den bude považován za první základní den cyklu. Je důležité, aby se hormonální léky postupně vysazovaly. Pokud nedojde ke spontánnímu krvácení, měla by být dávka snížena o čtvrtinu tablety během jednoho měsíce. Tělo se musí naučit užívat sníženou dávku.

Lék je možné náhle zrušit pouze s krátkou dobou jeho užívání. Nejtěžší je odstavit od kombinovaného OK. Syntetické látky se stávají součástí metabolického řetězce, takže náhlé stažení je pro tělo stresující. Na tomto pozadí se mohou objevit příznaky menopauzy kvůli skutečnosti, že umělé hormony již nevstupují do těla a přírodní hormony ještě nejsou plně syntetizovány.

Vitamíny a fytoprogestiny mohou pomoci zmírnit odmítnutí OC, které pomáhají obnovit funkci vaječníků. Byliny správně zmírňují účinky stažení hormonů na tělo. Byliny, které jsou svým působením podobné působení hormonů, mohou zmírnit závažnost problému. Navíc neovlivňují normálně fungující žlázy, pouze ty z nich jsou podporovány při práci, u které došlo k selhání.

Fytoestrogeny jsou předepsány v první folikulární fázi menstruačního cyklu a užívají se až do ovulace, poté žena přejde na fytoprogestiny. Nebojte se, pokud se první polovina cyklu táhne delší dobu, takový jev se považuje za normální, když zrušíte OK.

Tenké střevo je schopné v malém množství produkovat hormony produkované epifýzou. Při užívání hormonálních léků je tato schopnost také potlačena. Proto je nutné tuto část trávicího systému podporovat..

K tomu budete muset normalizovat výživu a očistit střeva. Během období vysazení hormonálních léků je nutné snížit množství sacharidů v potravinách a opustit živočišné tuky. Mléko a mléčné výrobky by měly být ze stravy zcela vyloučeny.

Jezte více libového masa. Ze sladkostí je třeba dát přednost těm výrobkům, které neobsahují glukózu, ale fruktózu. Nápoje lze pít, ale neměly by obsahovat cukr. Po celou dobu nemůžete jíst brambory. Nemůžete jíst smažené a kořeněné, protože tuky po takovém zpracování se stávají silnými androgeny. Z ovoce je nutné opustit hrozny a banány..

obnova hormonů po zrušení OK

Dívky mi říkají, kdo to měl. Před měsícem jsem přestala pít v pořádku a s manželem jsme se rozhodli mít dítě, předtím jsem pila 2,5 roku. Doktor řekl, že obnovení hormonů trvá dva měsíce. A teď to byl týden, kdy nedošlo k žádné menstruaci, ale méně jako hodiny. Chytře řečeno, je normální, že po zrušení a kdy bude vše obnoveno, je takové zpoždění?

 • Dámský kalendář (menstruační cyklus)
 • * Pravidla Společenství
 • Vypnuto
 • Kde a kdy začít?
 • Výběr zdravotnického zařízení, specialisty
 • Vyšetření, rozbory
 • Nemoci, léčba, drogy při plánování
 • Ovulace
 • Definice těhotenství
 • Dokázali jsme to!
 • Bazální teplota

Komentáře uživatelů

Rok po zrušení jsem začal mít problémy. ultrazvukem Mfia, měsíc 3 měsíce nebyly.

a kdy jste mohli po zrušení otěhotnět?

s přihlédnutím ke zpožděním 1,3 roku, od 7 týdnů hrozby, na dyufastonu do 14, obecně už nejsem kamarád s OK.

ano, také si myslím, že už je nebudu pít, začal jsem je pít, protože to lékař předepsal k obnovení cyklu.

hodně štěstí při plánování, rychlé a snadné !

Nechci vás vyděsit, ale já osobně jsem se po zrušení OK velmi dlouho zotavoval, pil jsem 4,5 roku... Ve skutečnosti jsem se po 2 letech téměř jen vzpamatoval... možná kdybych hned přišel ke správnému lékaři, všechno by bylo rychlejší... ale jak se to stalo... první Začal jsem svůj cyklus bez pilulek za 48 dní někde... byl tam velmi malý endik a vzácné O... pak na jaře 2013 Utrik odložil tři měsíce a všechno fungovalo... běžný cyklus v průměru 35 dní Mám svůj vlastní cyklus, jako tomu bylo dříve příjem OK, ach každý měsíc se stane... před tím, a doplňky stravy, a devigel, a Ok na pár měsíců znovu, a M muselo být voláno, po dobu 1,5 měsíce nebylo žádné ovarium compositum, časový faktor atd.... Takže Bůh vám nedovolí zotavit rychlejší než já. Ale hlavní věcí je najít kompetentního lékaře, který pomůže tělu zotavit se. %)) Hodně štěstí. ;)

Děkuji moc, doufám, že všechno půjde rychleji, mimochodem, také mi přidělili časový faktor, zbývá počkat na M a začít pít

Mimochodem, lékař mi to předepsal, a když byl M na dlouhou dobu pryč... obojí o týden později M začal, ale pak jsem musel vypít nové balení od začátku... a já jsem jen pil)) Bylo mi líto peněz... obecně je droga dobrá, líbilo se mi to! )

to znamená, že jste je začali pít, aniž byste čekali na M? zavolat jim?

A jaký byl váš cyklus před piriem v pořádku? Možná 7denní rozdíl není tak daleko od vašeho normálu? Mám cyklus 28 dní, zatímco jsem byl v pořádku, a bez něj - 30-33 dní. Otěhotněla 2. měsíc po zrušení. Nemohl jsem to vydržet, ale nemá to nic společného s OK.

pokud to není obtížné, napište, co vám řekne lékař. dík

Dnes ráno jsem měl jít ke gynekologovi, ale teď nemůžu. Probudil jsem se s bolestmi žaludku, vstal M přišel. Přišli. Teď půjdu, jak M skončí.

Dokázala jsem otěhotnět po zrušení po 1,9 letech, pila jsem asi 7 let

wow tak dlouho, no, je to asi všechno individuálně?

Takže budu mít 2 roky od chvíle, kdy jsem odešel v pořádku)) poslední pilulka byla na konci září 2011 Udělali jste něco? nebo všechno fungovalo samo?

Za prvé, šel jsem se podívat na G, předepsala mi vitamíny a tablety pro obnovení přirozeného cyklu. No, zatímco čekám

Oh, Maria, zeptala jsem se Heřmánku, není jasné, komu, ano, udělala jsem všechno stejně, se současným lékařem... všechno bylo obnoveno... právě teď bude můj manžel vyšetřen a my počkáme

cyklus nebyl pravidelný, ovulace nebyla vždy a endometrium bylo malé, nerostlo, zkontroloval jsem trubičky a stimulace byla, pak léto odpočívalo od léčby, v listopadu jsem musel udělat hysteroskopii a v říjnu jsem nečekaně nečekaně otěhotněla

to je jisté, navíc jsem chodil na masáže se zábalem a toho měsíce bylo hodně opilých párty, nemohl jsem si ani myslet, že otěhotním

To může být snadno! Mám třetí měsíc po zrušení OK a stále není jasné, co je s cyklem špatně.

a co řekl doktor, jak dlouho čekat?

lékař říká, že každý z nich jinak, ještě před půl rokem jsem měl ST, je těžké pro tělo se zatím zotavit

Obnovení cyklu po zrušení hormonálních pilulek

Perorální antikoncepce (OC) je populární a moderní způsob ochrany před nechtěným těhotenstvím. Těmito léky se navíc léčí řada gynekologických onemocnění. Ale aby se zabránilo negativním důsledkům spojeným s účinkem hormonů na tělo, je důležité nejen včas pít OK, ale také správně dokončit jejich příjem, když zmizí potřeba užívání pilulek.

 1. Pravidla zrušení hormonální antikoncepce
 2. Důsledky pro ženské tělo
 3. Možné nežádoucí účinky
 4. Co dělat, pokud po zrušení nejsou žádné lhůty?
 5. Když je možné početí?
 6. Odskokový efekt
 7. Problém vypadávání vlasů
 8. Způsoby obnovení reprodukčního zdraví
 9. Postupné vysazování antikoncepce
 10. Snižování stresu a stabilizace spánku
 11. Zlepšení fungování tenkého střeva
 12. Bylinná medicína a vitamíny
 13. Výhody pro ženské tělo
 14. Lecitin ke zlepšení reprodukčního zdraví a syntézy pohlavních hormonů
 15. Vojtěška na podporu fáze menstruačního cyklu
 16. Dong Kuai ke stimulaci průtoku krve do pánve
 17. Bioadditive Vitex

Pravidla zrušení hormonálních kontraceptiv

Aby se zabránilo vzniku hormonálních poruch, je nutné dokončit ochranu pomocí OK v souladu s určitými pravidly. Nejlepší je přestat užívat pilulky, když je vypité další balení a objeví se špinění.

V některých případech je nutné opustit hormonální pilulky uprostřed cyklu. Tato možnost je povolena, ale měli byste být připraveni na to, že za 1–2 dny začnou skromná období. Obvykle trvají 10-14 dní, ale někdy krvácení chybí nebo se stává hojným.

Pokud dojde k významné ztrátě krve nebo mazání, která trvá déle než 2 týdny, je nutná lékařská péče!

V ideálním případě byste při výběru schématu zrušení OK měli dbát doporučení svého lékaře. Specialista posoudí všechna rizika a zvolí možnost odmítnutí pilulek, která je v konkrétním případě optimální.

Důsledky pro ženské tělo

Při prudkém odmítání hormonální antikoncepce dochází k takzvanému „abstinenčnímu syndromu“. Pokud byl lék předepsán ke stabilizaci menstruačního cyklu a léčbě patologií reprodukčních orgánů, mohou se příznaky onemocnění vrátit a dokonce se stát výraznějšími.

Možné nežádoucí účinky

Na pozadí zrušení OK může žena pociťovat nepohodlí spojené s výskytem nežádoucích účinků:

 • migrény, deprese a podrážděnost;
 • zvracení, nevolnost;
 • aktivace růstu ochlupení na těle;
 • průlomové děložní krvácení;
 • únava, snížené libido;
 • zvýšené pocení;
 • akné a nadměrná tvorba mazu.

Pokud nepříjemné příznaky přetrvávají déle než 6 měsíců, měli byste se poradit se svým lékařem!

Co dělat, pokud po zrušení nejsou žádné lhůty?

Během 2-3 měsíců po ukončení užívání hormonálních pilulek si žena může všimnout prodloužení nebo zkrácení menstruačního cyklu. Cykly do 36 dnů jsou považovány za normální..

V některých případech dochází k menstruačnímu krvácení pouze 2–3 měsíce po vysazení tablet. To obvykle není spojeno s žádnou patologií. Tělu trvá určitou dobu, než obnoví reprodukční funkce.

Ženy, které jsou sexuálně aktivní a se zpožděním v menstruaci, si musí domluvit schůzku s gynekologem, aby vyloučily těhotenství.

Když je možné početí?

Mnoho žen se zajímá, jak dlouho po zrušení OK je možné otěhotnět? U pacientů, kteří se plánují stát matkami, doporučují lékaři počkat 2–3 měsíce, než se obnoví funkce vaječníků.

Je důležité si uvědomit, že početí může nastat bezprostředně po zrušení OC, ale v tomto případě existuje vysoké riziko spontánního potratu kvůli nedostatku progesteronu v těle..

Jakmile se cyklus stabilizuje, ke koncepci obvykle dojde během 3–4 měsíců. To zvyšuje pravděpodobnost narození dvojčat..

Odrazový efekt

Po užívání hormonální antikoncepce po dobu delší než 3 měsíce začnou vaječníky aktivněji fungovat. Zároveň se zvyšuje šance na úspěšné oplodnění v blízké budoucnosti, zejména pokud byla diagnostikována hypofunkce vaječníků před přijetím. Tento jev se nazývá odrazový efekt..

Odrazový efekt může být problémem pro ženy, které neplánují otěhotnět. Vzhledem k tomu, že si pacientky neuvědomují, že se bezprostředně po zrušení OC objevuje potřeba zvýšené antikoncepce, zvyšuje se riziko obtíží spojených s neplánovaným počatím..

Problém vypadávání vlasů

Po zrušení hormonální antikoncepce uvádí mnoho pacientů těžké vypadávání vlasů. V závažných případech se mohou dokonce objevit skvrny plešatosti..

Tato reakce může být způsobena různými důvody:

 1. Hyperandrogenismus. Po potvrzení diagnózy se doporučuje antiandrogenní dieta..
 2. Nedostatek železa, anémie. Pokud krevní test na ferrin ukázal nedostatek tohoto prvku, jsou nutné hepatoprotektory.
 3. Hypotyreóza Tato patologie se často vyskytuje uprostřed OK kurzu a zhoršuje se po jejich zrušení. Měli byste podstoupit krevní test na TSH a užívání jódových přípravků konzultovat s lékařem.

Nejčastěji po 2 měsících se aktivní vypadávání vlasů zastaví, ale pokud se tak nestane, musíte kontaktovat odborníka.

Způsoby obnovení reprodukčního zdraví

Po obnovení menstruace je nutné začít monitorovat zdraví reprodukčního systému:

 • konzistence a barva cervikálního sekretu;
 • stav děložního čípku;
 • bazální teplota;
 • přítomnost ovulace.

Můžeme mluvit o konečném obnovení plodnosti, pokud byl cyklus zaveden před 6 měsíci. Chcete-li tento proces urychlit, musíte:

 1. Upravte stravu se zaměřením na očistu těla a šetření jater.
 2. Pokud neexistují kontraindikace pro jógu, Pilates, přidělte čas chůzi. Mírná fyzická aktivita podporuje průtok krve do malé pánve.
 3. Užívejte přírodní doplňky k normalizaci cyklu a stimulaci produkce vajec.

Je nutné konzultovat s lékařem výběr antikoncepce, která bude v pořádku.

Postupné vysazování antikoncepce

Je nutné postupně rušit hormonální antikoncepci, zejména pokud je užívají několik let. Pokud nedojde ke spontánnímu krvácení, je třeba dávku snížit o ¼ tablety měsíčně. To umožní tělu postupně zvykat na skutečnost, že působení hormonů oslabuje..

Mnoho žen jednoduše zruší OK, ale to je rozumné pouze v případě krátkodobého užívání!

Další možností je přejít na minipilulky. Tyto pilulky lze vysazovat buď postupně, nebo náhle, a tělo bude mít menší stres, než kdyby byl kombinovaný lék opuštěn..

Snižování stresu a stabilizace spánku

Když užíváte OK, hormony aktivně potlačují práci orgánů endokrinního systému. Z tohoto důvodu je tělo vystaveno silnému stresu. Důsledky takového zásahu závisí na počátečním stavu nervového systému, délce užívání léku, přítomnosti chronických onemocnění..

Abychom co nejdříve odstranili důsledky stresu, je důležité mít dostatek spánku, normalizovat váhu a vyhnout se konfliktům. Užívání následujících doplňků může také pomoci:

Zlepšení fungování tenkého střeva

V tenkém střevě se také produkují hormony, které ovlivňují práci různých orgánů a systémů, včetně epifýzy. Při užívání hormonálních pilulek je tento proces narušen, a proto je pro normalizaci pohody nutné přijmout následující opatření:

 1. dodržovat správnou výživu;
 2. jíst dostatek vlákniny;
 3. kolonizovat střeva prospěšnou mikroflórou pomocí probiotik.

Bylinná medicína a vitamíny

Ke zmírnění následků náhlého vysazení OK se doporučuje užívat bylinnou medicínu. Bylinné analogy hormonů a vitamínů obsažené v bylinách účinně podporují normální funkci orgánů.

Výhody pro ženské tělo

Po ukončení hormonální antikoncepce je důležité užívat fytoestrogeny a fytoprogestiny. Je nutné obnovit fungování vaječníků..

Fytohormony se aktivují pouze v případě dysfunkce endokrinního systému. Žlázy, které fungují normálně, nejsou ovlivněny.

Následující bylinky pomáhají ženám vrátit se do normálního života:

 • Dong Kuai (Angelica) - zlepšuje průtok krve do genitálií;
 • Vitex je fytoprogestin;
 • Vojtěška je fytoestrogen;

Fytoestrogeny se zpravidla užívají v první folikulární fázi menstruačního cyklu před ovulací a fytoprogestiny ve druhé luteální fázi. I když tělo ještě nemělo čas na zotavení, první fáze může trvat několik měsíců. To je považováno za variantu normy..

Lecitin pro zlepšení reprodukčního zdraví a syntézu pohlavních hormonů

Lecitin je kombinace fosfolipidů (inositol, cholin atd.). Z těchto látek tvoří 50% játra, 1/3 mozku a 17% nervový systém. Lecitin obnovuje jaterní buňky, odstraňuje z nich toxiny a přebytečný tuk. Kromě toho tato látka normalizuje hladinu hemoglobinu, pomáhá tělu vstřebávat vitamíny.

Je známo, že lecitin podporuje funkci vaječníků a prodlužuje reprodukční věk. Díky inositolu a cholinu se cholesterol neusazuje na stěnách krevních cév, ale je spotřebován pro produkci progesteronu a estrogenu. Lecitinové fosfolipidy přeměňují estradiol na estriol, čímž snižují riziko rakoviny genitálií.

Doporučená dávka lecitinu Now Foods jsou 3 kapsle denně s jídlem.

Nyní Foods Lecithin od iHerb

Vojtěška na podporu fáze menstruačního cyklu

Vojtěška nasycuje tělo vitamíny a minerály, je zdrojem estrogenu, aminokyselin a chlorofylu. Přísada zvyšuje imunitu, normalizuje práci hypofýzy, obnovuje pružnost arteriálních stěn.

Vojtěška se rychle vstřebává. Alkalizuje tělo a vyživuje prospěšnou střevní mikroflóru, stimuluje trávení. Rostlina obnovuje sílu, pomáhá při vypadávání vlasů a vaginální suchosti.

Alfalfa Now Foods v dávce 650 mg (1 tableta) třikrát denně se provádí v první fázi cyklu, od 5. dne do ovulace. Pokud nemáte menstruaci, musíte si každých 25 dní přijmout přestávku 5 dní. Délka kurzu - 3 měsíce.

Alfalfa z Now Foods

Dong Kuai ke stimulaci průtoku krve do pánve

Dong Kuai (Angelica) obnovuje rovnováhu hormonů, stimuluje průtok krve do genitálií, urychluje normalizaci menstruačního cyklu po zrušení OK. Dlouhodobé užívání hormonů zeslabuje výstelku dělohy a často vede k anémii. Dong quai léčí dělohu a také doplňuje hladinu železa v těle.

Tipy pro Foods Dong Quai: 2 kapsle jednou denně s jídlem. Nelze použít během menstruace, se silným krvácením. Nekombinuje se s aspirinem a warfarinem.

Bioadditive Vitex

Pokud menstruace nezačala do 3 měsíců po užití OK, doporučuje se užívat Vitex. Aktivní složkou doplňku stravy je běžná větvička. Rostlina snižuje hladinu prolaktinu a estrogenu, stimuluje produkci progesteronu.

Vitex je obzvláště užitečný pro ženy, které pily dobře kvůli amenorei, nepravidelnému cyklu, hyperprolaktinemii, akné.

Nature's Way Vitex Fruit Supplement by se měl užívat 2 kapsle 30 minut před snídaní po dobu 8-12 týdnů. Dále - 1 kapsle denně. Délka kurzu je od 3 do 10 měsíců. Pokud není menstruace, každých 25 dní od přijetí musíte udělat přestávku po dobu 5 dnů. Během krvavého výtoku je užívání drogy také pozastaveno..

Vitex Fruit na iHerb

Zrušení užívání perorálních kontraceptiv je doprovázeno hormonálními poruchami. Nerovnováha může trvat 2–3 měsíce nebo trvat déle. Chcete-li se rychleji zotavit, měli byste se pilulky vzdát postupně a používat takové přirozené metody normalizace cyklu, jako je bylinná medicína, zdravý spánek, správná výživa atd..

Život po hormonální antikoncepci

Mnoho žen užívá léta dobře. Zpravidla předepsané lékařem. V některých případech - po absolvování příslušných testů. Ale často se stává, že přijdete na schůzku s lékařem a řeknete, že si přejete být v pořádku.

- Nivapros, říká doktor. - Vypij je.

- Pokud se nehodí, pak jsou.

A žena jde podle pokynů lékaře. Existuje další možnost jít na placenou kliniku, ale jen málo jich tam jde, v porovnání s celkovou hmotností.

Pokud žena žije s jedním partnerem po mnoho let, pak jí tento způsob ochrany obvykle vyhovuje. Není třeba přemýšlet o tom, jaký je dnes den cyklu, zda jste si koupili kondomy nebo ne, a zda bude mít čas vytáhnout.

Vypil jsem pilulku a zapomněl jsem na problém.

Užívání těchto pilulek často trvá několik let, zvláště pokud neexistují výrazné zdravotní problémy.

Hlavní výhody OK:

- o 99,99 zabránit nechtěnému těhotenství

- mají pozitivní vliv na stav pokožky, vlasů, nehtů (tzv. antiandrogenní účinek)

- eliminovat PMS a vyrovnat obecné hormonální pozadí

Co se stane s tělem při užívání OK:

Hormony obsažené v OC potlačují syntézu jejich vlastních gonadotropních hormonů a inhibují práci ženského reprodukčního systému a přirozené těhotenství je nemožné, protože podle jejich mechanismu účinku napodobují OC těhotenství v těle ženy. Takže při užívání pilulek existuje ženské tělo ve dvou státech - na počátku těhotenství a po potratu, a je jasné, že takový „švih“ nepřidává zdraví.

Je pravidlem, že když do těla vstoupí jakákoli hormonální látka, dojde k selhání činnosti celého dobře fungujícího systému, kterým je lidské tělo. Výsledkem je, že mnoho procesů se stává nestabilních, protože místo toho, aby vzájemně optimálně a produktivně interagovaly, vytvářejí vnitřní systémy umělá, hrubá spojení, která jsou nucena fungovat. To znamená, že tělo je vystaveno funkčnímu násilí. Když se žena uzdraví, její vlastní reprodukční systém přestane tyto hormony produkovat sám. Je zcela pochopitelné, proč dělat další práce, pokud je hormon v těle přítomen v požadovaném množství. Pokud podobný obrázek nebude trvat dlouho, pak je stále možné jej opravit, ale při dlouhodobém porušování může dojít k dysfunkci nepracujících žláz (a dělá).

Ty. tělo nahrazuje přirozené hormony „berlemi“. A když tyto berle odstraníte, vaše tělo se bude muset snažit obnovit to, co už dlouho nebylo používáno..

OK tedy potlačuje syntézu gonadotropních hormonů v ženském těle, které jsou odpovědné za ovulaci (zrání vajíčka). Někdy však existují případy, že během příjmu OK stále dochází k ovulaci. Pokud je tento případ ojedinělý, není důvod k obavám, můžete pilulky užívat dále. Pokud se to stane více než jednou, pak musíte navštívit lékaře a přemýšlet o výměně pilulek (pokud je přesto chcete užívat).

Čím déle užíváte hormony, tím více potlačují přirozenou práci vašeho těla a tím více se objevují problémy..

Hlavní je, že libido zmizí. Ne hned, ne. Postupně. Pokud například žena užívá 5 let bez přestávky, pak se někde ve třetím roce sexu změní na „povinnost“ - hormonální pozadí je rovnoměrné, nedochází k ovulaci a nedochází k ovulaci - neexistuje touha po sexu („pokračovat v porodu“)... Ukázalo se to jako paradox - OK je akceptováno, že máte sex bez problémů, ale nechcete sex.

Důležitá nuance - po 35 letech se ženám nedoporučuje užívat OK.

Jaká je škoda z přijetí OK:

- útlak reprodukčního systému

- nejčastěji negativně ovlivňují ženské tělo (snížené libido, přírůstek hmotnosti, celulitida, cévní problémy)

- zvýšit riziko tromboflebitidy

Co se stane s tělem, když je OK zrušeno?

Mnoho žen nevnímá OK jako drogu a často je jednoduše zapomene pojmenovat, když se například zeptá lékař - užíváte některou z drog? Ale tohle jsou texty.

Takže zrušení.

Správně: dokončete blistr až do konce a zastavte.

Špatně: ukončete ve středu nebo začněte drtit tablety, abyste snížili dávku, „abyste si zvykli na tělo“

V prvních třech měsících odvykání zažijete „radost“ ze zuřivého hormonálního systému. Hormony jsou přirozeným regulátorem většiny tělních procesů a vy jste je udržovali na stabilní dávce několik let, a pak se tato dávka najednou nedostane. A dochází k takzvanému hormonálnímu narušení.

Během prvních šesti měsíců zrušení OK mohou v těle vylézt všechny spící nemoci. Máte rodinnou anamnézu společných problémů? přijímat, podepisovat. Žaludek? Nemáš zač. Nemluvím o neurózách a jiných radostech ze života - žádné hádky a výzvy k uklidnění nepomohou, když si doslova vytáhnete spoustu vlasů z odtoku z vany.

První měsíc zrušení - zdá se, že se nic nestalo. Ale zdá se to jen tak. Tělo se začíná pokoušet nastartovat metabolické procesy bez obvyklých dávek pilulek. Máte rádi bolesti hlavy? A ona jsi ty. Nejběžnějším abstinenčním příznakem v prvním měsíci je bolest hlavy.

Je vhodné začít užívat vitamíny na podporu těla. V ideálním případě se samozřejmě zrušení provádí pod dohledem lékaře, ale jsou chvíle, kdy to není možné. Užívejte vitamíny, které obvykle užíváte. Nejlepší ze všeho je, speciální komplexy pro ženy - Perfectil, Merz, Abeceda - vše záleží na vaší peněžence.

Doporučuje se také vypít dávku hepatoprotektorů před nebo po léčbě vitamíny (pokud si nechcete otrávit tělo dalšími pilulkami - pijte ostropestřcový olej, ať už v kapslích nebo v tekutině).

Druhý měsíc zrušení - pokud kritické dny přišly téměř včas (kolísání 2-3 dnů v obou směrech se nepovažuje za odchylku od normy), pak je tělo relativně zdravé a připravené odolat. (pokud chce pacient žít, medicína je bezmocná). Je vhodné užívat bylinná sedativa v malých dávkách od konce druhého měsíce - kozlík lékařský, matka. V malých! od té doby mají kumulativní účinek. V závislosti na těle během tohoto období buď začnete hubnout, nebo naopak, budete se zlepšovat.

Zánět kůže - akné vulgaris.

U některých se zánět na pokožce začíná objevovat okamžitě v prvním měsíci vysazení. Ale pro většinu je to přesně druhý měsíc.

Dále zvážíme zohlednění pozměňovacího návrhu, že tělo ženy je obecně zdravé a je mu od 30 do 35 let.

Třetí měsíc zrušení je nejzajímavější - začnete pociťovat ovulaci. Ano ano. Tyto bolavé bolesti břicha (nejsou silné) nejsou střeva. A ne apendicitida. Toto je vaše ovulace. A skutečnost, že máte pocit, že je to také dobré, znamená, že váš reprodukční systém stále funguje..

Čtvrtý až pátý měsíc zrušení - vše se zdá být v pořádku. Akné postupně mizí, bolestivost ovulace klesá a libido se začíná zotavovat.

Během tohoto období se doporučuje důkladné vyšetření u gynekologa, provedení ultrazvukového vyšetření, darování krve pro gonadotropní hormony a hormony štítné žlázy a pro inzulin. Všechno je dobré? Báječné.

A teď ta nejnepříjemnější věc. Na konci pátého měsíce začíná bohatá ztráta vlasů. Za dva měsíce můžete ztratit asi třetinu vlasů a ztráta se pak mírně zpomalí. Doporučuje se znovu užívat sedativa a multivitamíny. Vypadávání vlasů se vrátí do normálu během 3-4 měsíců od začátku vypadávání vlasů. A nové vlasy také dorostou. Je pravda, že jejich struktura se může změnit (například se začnou vlnit).

Šestý měsíc zrušení - do tohoto období by se měl cyklus již vyrovnat (pamatujte, kolísání 2-3 dnů je normou).

Podle většiny lékařů by se hormonální pozadí mělo víceméně vrátit k normálu po půl roce. Ale to je ideální. Ve skutečnosti je vše trochu horší - fluktuace hormonů mohou trvat až dva roky.

Během tohoto období je žádoucí být opatrnější ohledně svého zdraví. Dostatečně se vyspat. Jezte správně. A tělo, pokud je relativně zdravé, se uzdraví.

Obnovte cyklus po zrušení v pořádku

Dobrý den všem. Po zrušení OK s PPC cyklem, M, nepřijdou, způsobují prognostické injekce. Už mě unavují injekce, začal jsem pít cyklodinon, abych obnovil cyklus, dnes piju 16 dní. M č. Dnes 70DC. zavolat znovu M ano, nečekat na počasí od moře? Nebo existuje naděje, že oni sami začnou? Pokračovat ve čtení →

V lednu jsem napsal, že po několika cyklech bez O jsem se rozhodl zkusit pít trávu, abych obnovil cyklus. Slíbil jsem, že pokud budou výsledky, popíšu, co a kdy jsem vzal. Uplynul měsíc a já se mám o co podělit. Koho to zajímá, prosím řešte. Malá předmluva (pro přehlednost obrázku): Plánování B začalo v červenci 2014. Zrušeno OK („Trimersi“), které pila 1,5 roku jako antikoncepci. Výsledkem je: 1 cyklus po zrušení - 44 dní - O nebyl 2 a 3 cykly byly zapnuty. Pokračovat ve čtení →

Jak jsem slíbil, vyprávím náš příběh, abychom pomohli všem BB! Miluji tě! Jsem velmi vděčný za vaši podporu! Pod řezem je spousta písmen, plán BT a testy! Pokračovat ve čtení →

Jen s Uzi. Slzy kapají samy, i když chápu, že to není věta. Myslel jsem, že před dovolenou, uvidím, kdy počkat Oh, a pak jako blesk z čistého nebe !! Nyní mám 4 cykly po zrušení OK a druhý aktivní plánovací cyklus. Když jsem si myslel, že je v mém těle vše v pořádku, čekal jsem 2 měsíce po zrušení, abych obnovil hormonální hladiny, ukázalo se to marně (kouřím si lokty za ztracený čas, ale je příliš pozdě). Tři cykly před tím bylo O a dnes Uzi. Pokračovat ve čtení →

Po zrušení přišel OK M 29. května, v červnu ne, nyní 7. července a všichni jsou pryč! B ne, testy jsou negativní. Počkejte, až se cyklus znovu zotaví! Pokračovat ve čtení →

Teď mám první cyklus po zrušení OK, po M se zdá, že všechno bylo jako obvykle, plánujeme druhý, PA byla na 13 a 14 dts, ale v 16 dts něco začalo... táhne žaludek, dolní část zad a další den se zesílila bolest dolní části zad, nyní 19 dts dolní část zad stále táhne, už se bojím, co mi je, tělo se dá tak přestavět? Jak jste se vzpamatovali z OK? A teď nevím, kdy M počkat nebo nečekat, najednou to dopadne na těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Moje první těhotenství skončilo špatně, dítě se nikdy nenarodilo. Několik lékařů okamžitě řeklo - pijte dobře, říkají, že je to dobré pro zotavení a pro příští těhotenství je to prostě super. První cyklus po ztrátě přišel jako hodinky, druhý ve skutečnosti také, a ve třetím mě lékař na šest měsíců nutil k Jess +. Dobře, mělo by to tak být. První 4 měsíce se všechno zdá být dobré, ale v příštích 2 cyklech se to začalo rozmazávat. Kromě toho se mazanice objevila přesně, když jsem byl na cestě a pohyboval se. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Teď se otelíme, abychom to zjistili. kdo ví. pokud před přijetím ok proběhly anovulační cykly, je možné obnovit ovulaci po požití a zrušení ok? Budu sledovat ovulaci 6. června Přečtěte si více →

Syndrom polycystických vaječníků (klinická přednáška) I.B. Manukhin, M.A. Gevorkyan Klinika porodnictví a gynekologie, Lékařská fakulta, Moskevská státní lékařská univerzita a zubní lékařství Jsou prezentovány moderní údaje o etiopatogenezi, klinickém obrazu, diagnostice a léčbě syndromu polycystických vaječníků. Pokračovat ve čtení →

Beru OK, abych obnovil cyklus a možná i pro rebound efekt, a přirozeně se zajímám o ty, které otěhotní po užívání perorálních kontraceptiv. Obecně se takové statistiky získávají pro aktuální rok, níže jsou odkazy těch dívek, které přijaly a stejně jako já se zajímaly o užitečnost a účinnost OK. A nejdůležitější věc! Všichni mají těhotné odznaky. Existuje však jedno „ale“. Nemohu říci, zda to bylo v pořádku a zda jim pomohly otěhotnět. P.S. Před užitím jakýchkoli léků se poraďte se svým lékařem. Nikoho nepřesvědčuji, aby to přijal. Pokračovat ve čtení →

Článek je velmi dlouhý a podrobný. Rozhodl jsem se, že si to nechám ve svém deníku, abych si obnovil své znalosti. Pokračovat ve čtení →

V lednu jsem napsal, že po několika cyklech bez O jsem se rozhodl zkusit pít trávu, abych obnovil cyklus. Slíbil jsem, že pokud budou výsledky, popíšu, co a kdy jsem vzal. Uplynul měsíc a já se mám o co podělit. Koho to zajímá, prosím řešte. Malá předmluva (pro přehlednost obrázku): Plánování B začalo v červenci 2014. Zrušeno OK („Trimersi“), které pila 1,5 roku jako antikoncepci. Výsledkem je: 1 cyklus po zrušení - 44 dní - O nebyl 2 a 3 cykly byly zapnuty. Pokračovat ve čtení →

Dysfunkční děložní krvácení (UBH), krvácení uprostřed menstruačního cyklu Dysfunkční děložní krvácení (zkráceně DUB) je krvácení z děložní dutiny, které není spojeno s anatomickými změnami v ženských pohlavních orgánech. Četnost výskytu DMC v moderní gynekologii je poměrně vysoká - přibližně 15–20% z celkového počtu gynekologických onemocnění. DMC se vyskytuje u žen různých věkových skupin, ale častěji v juvenilním období (12-18 let) a v premenopauzálním věku (45-55 let). Méně často se DMC vyskytuje u žen v reprodukčním věku (18-45 let). Takové rozdělení na. Pokračovat ve čtení →

Článek je velmi dlouhý a podrobný. Rozhodl jsem se, že si to nechám ve svém deníku, abych si osvěžil své znalosti. Co to je? Od roku 1990 se PCOS považuje za přítomnost oligomenorey nebo amenorey v kombinaci s klinickým nebo laboratorním chemickým hyperandrogenismem, jakož i za přítomnost dalších onemocnění hypofýzy, nadledvin a vaječníků. Samotná skutečnost polycystických onemocnění, která dala tomuto syndromu název, je určena pouze u 70% pacientů. Ženy si nejčastěji stěžují na hirsutismus, neplánování těhotenství a adipositas (obezita). Ve většině případů mají pacienti narušení metabolismu inzulínu (inzulínová rezistence), který se sjednocuje. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobrý večer všem! po zrušení OK mi G pro obnovení cyklu určil kurz na šest měsíců od 1-15 dnů při 2 t / den, od 16 do 25 při 1 t / d. Vzal jsem to dva měsíce podle schématu, v posledním cyklu došlo k selhání a M přišlo o 13 dní později než obvykle. Četl jsem zde, že utrik je třeba vzít po O. Tento měsíc jsem se rozhodl sledovat O, dnes je to již 16 dts O je slabě pozitivní, to znamená, že ji očekávám další den nebo dva. To je dnes otázka, že bylo únavné přijmout první. Pokračovat ve čtení →

Od roku 1990 se PCOS považuje za přítomnost oligomenorey nebo amenorey v kombinaci s klinickým nebo laboratorním chemickým hyperandrogenismem, jakož i za přítomnost dalších onemocnění hypofýzy, nadledvin a vaječníků. Samotná skutečnost polycystických onemocnění, která dala jméno syn. Pokračovat ve čtení →

Dívky, četl jsem spoustu komentářů a příspěvků. úplně zmatená (nebo se obává.) Mám testosteron na horní hranici, předepisovali mi orální antikoncepci. Diana-35 byla vybita, ale existuje tolik vedlejších účinků. Jedná se o kombinovaný přípravek obsahující estrogen - ethinylestradiol a antiandrogen cyproteron-acetát, který má gestagenní vlastnosti. Lék udržuje vysokou viskozitu hlenu děložního hrdla, což ztěžuje průnik spermií do děložní dutiny a přispívá k antikoncepčnímu účinku. Cyproteronacetát blokuje androgenní receptory a snižuje fenomén androgenizace u žen (zvýšená produkce kožního mazu, růst mužských vlasů, vypadávání vlasů. Přečíst více →

Holky! Je mi 21 let a se svým mladým mužem jsme aktivně pracovali na těhotenství, prvním cyklu po zrušení OK v prosinci, Regulonu (pil jsem rok na obnovení cyklu). V polovině prosince jsem byl na ultrazvukovém vyšetření na placené klinice, doktor řekl, že všechny nejhorší věci „vaše vaječníky nefungují, děloha je malá 39 mm, krev je špatná (i když analýza je dobrá, terapeut to později potvrdil), vysoký cholesterol, chcete cévní mozkovou příhodu? (No, je opravdu vysoký ), štítná žláza je podle ultrazvuku špatná (ale podle CT je s ní vše v pořádku). JSTE PALICE PRO TEHOTNOU S. Číst dále →

Najednou jsem zjistila, že jsem těhotná. Navzdory všemu)) A příběh zní: Měl jsem velkou endometrioidní cystu pravého vaječníku, kterou jsme s lékařem ošetřili Visanne. Po úspěšném opití 3 měsíce (popíšu své zkušenosti s užíváním příště) jsem písemně. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Taková situace - dnes je 36. den cyklu, není menstruace, cykly po zrušení jsou ok dlouhé, od listopadu do současnosti od 32 do 38 dnů. Na ultrazvuku tento měsíc to bylo 16. den cyklu, nebyl zde dominantní folikul (přesné parametry ultrazvuku jsou v mém deníku), pak 20. den cyklu přišla k lékaři pro výsledky nátěru a rychle provedla ultrazvuk, aby viděla dynamiku, ale neprovedla žádné záznamy od té doby Neplatil jsem za ultrazvuk prostřednictvím pokladny, pouze jsem to řekl. Pokračovat ve čtení →

Článek je velmi dlouhý a podrobný. Rozhodl jsem se, že si to nechám ve svém deníku, abych si osvěžil své znalosti. Co to je? Od roku 1990 se PCOS považuje za přítomnost oligomenorey nebo amenorey v kombinaci s klinickým nebo laboratorním chemickým hyperandrogenismem, jakož i za přítomnost dalších onemocnění hypofýzy, nadledvin a vaječníků. Samotná skutečnost polycystických onemocnění, která dala tomuto syndromu název, je určena pouze u 70% pacientů. Ženy si nejčastěji stěžují na hirsutismus, neplánování těhotenství a adipositas (obezita). Ve většině případů mají pacienti narušení metabolismu inzulínu (inzulínová rezistence), který se sjednocuje. Pokračovat ve čtení →

Od roku 1990 se PCOS považuje za přítomnost oligomenorey nebo amenorey v kombinaci s klinickým nebo laboratorním chemickým hyperandrogenismem, jakož i za přítomnost dalších onemocnění hypofýzy, nadledvin a vaječníků. Samotná skutečnost polycystických onemocnění, která dala tomuto syndromu název, je určena pouze u 70% pacientů. Nejčastěji si ženy stěžují na hirsutismus, selhání při plánování těhotenství a adipositas (obezita).Ve většině případů mají pacienti narušení metabolismu inzulínu (inzulínová rezistence), který kombinuje PCOS s metabolickým syndromem (diabetes typu 2, arteriální hypertenze, porucha metabolismu tuků, ateroskleróza)... Tedy ženy s PCOS. Pokračovat ve čtení →

Dnes je 12. den zpoždění. Šel jsem na ultrazvukové vyšetření k specialistovi, který byl dříve pozorován, velmi dobrý lékař, škoda, že nepozoruje těhotné ženy :( V našem městě máme jen dvě místa, kde nedělají ultrazvuk pro těhotenství. Ultrazvukem je pro mě všechno velmi dobré, prostě perfektní. o týden později bylo endometrium 8,5. Dostali jsme se do rozhovoru, protože jsem už četl hodně o klinice, kde pracuje, a o jednom gynekologovi, rozhodl jsem se zeptat. Byla velmi překvapena, že mi nebylo předepsáno OK. Číst dále →

Ahoj ? Co mám: Mám dítě z prvního manželství po dobu 7 let. Dlouho žila bez sexuální aktivity (asi 3 roky). Právě teď chceme s manželem dítě. Dr letos nebo tak, viděl Yarina pro antikoncepci a obnovení cyklu. Cyklus byl 35 dní nebo více. Došlo také ke zpožděním a nepřítomnosti menstruace po dobu až šesti měsíců. Pokračovat ve čtení →

Začnu z dálky. v 18 letech měla bronchitidu. ztratil cyklus. šla ke gynekologovi, byla propuštěna, aby obnovila cyklus a zároveň pro ochranu, OK. Pil jsem je rok. přibral 5-7 kg. Neustále jsem se snažil zhubnout, ale nic nefungovalo. Rozhodl jsem se přestat užívat tyto pilulky. Ale právě tady na mě čekalo překvapení. po jejich zrušení už menstra sama o sobě nikdy nepřišla. Ano ano. a stále ne. začal konzultovat se všemi druhy specialistů, být léčen, být zmrzačen. obecně nebudu zacházet do podrobností. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Nakonec jsem dospěl k příspěvku o mé dlouhé a nedokončené (dosud) historii plánování)). S přípravou na těhotenství jsem se začala před 2 lety, kdy jsem přestala pít dobře. Preventivní prohlídka u gynekologa - na závěr je vše v pořádku (kromě CM dysplázie, kterou pozorujeme), dobré pro plánování a doporučení „nežít otevřeně“ po dobu dalších 3 měsíců k obnovení těla po užívání antikoncepce. Po zrušení OK bylo moje tělo v šoku: vypadaly mi vlasy, pokožka obličeje a zad byla v nechutném stavu, cyklus skákal. Pokračovat ve čtení →

Potřebujete poradit s užíváním kapek cyklodinonu - lze je užívat s normální hladinou prolaktinu? (hladina prolaktinu 4. den cyklu 242). Doktor navrhl, aby se to vzalo po zrušení ok, protože bez ovulace. Podle ultrazvuku jsou vaječníky multifolikulární, endometrium je tenké - maximálně 7,2 mm, dominantní folikul byl maximálně 17,5 mm. Níže jsou uvedeny výsledky testů na hormony, prošel jsem 4 dc, vše je v normálních mezích, ale zdá se mi, že estradiol je nízký: FSH - 9,5 mlU / ml (norma 3-12) LH - 10,3 mlU / ml. Pokračovat ve čtení →

„Pravděpodobnost, že otěhotníte přirozeně po zrušení Vizanne za 6 měsíců a v pořádku po dobu dalších 3 měsíců, abyste obnovili cyklus 1% ze 100“ Číst dále →

Dobrý večer děvčata! Chápu, že zde nikdo na moji otázku neodpoví, ale možná alespoň něco takového, nebo to tak mohl mít někdo jiný. Obecně jsem se v lednu vzdal regulonu, nedokončil jsem svoji smečku. První cyklus po vysazení byl dlouhý, anovulační. Druhý je stejný. Pak je vše v pořádku - cyklus 28-30 dní je stabilní, uprostřed měsíce YAB, protahování jednoho z vaječníků, po dni tři bolestivé bradavky. Žádný PMS. Menstruace včas, posledních 5 dní, bolest pouze první den. V srpnu I. Pokračovat ve čtení →

Takže můj cyklus byl vždy nepravidelný, ve věku 17 let mi během plánované lékařské prohlídky G předepsal OK k obnovení cyklu a jako prostředek proti. Vypil jsem to něco málo přes 2 roky, po zrušení M přišel jen na 9 měsíců! Pak znovu přišly závody, od 2 do 6 měsíců M. A na začátku roku 2010, 3 měsíce přišly podle očekávání (s lidmi!))), A pak bum a znovu zmizely. Zároveň si začínám myslet, že to budu muset udělat na podzim. Pokračovat ve čtení →

Viděl jsem //. I když jsem s tímto cyklem nepočítal, čekal jsem na M. A v 41 dts jsem udělal test a nevěřil mu! Toto byl druhý cyklus zrušení OK, viděl jsem je, aby obnovili funkci I, protože folikuly vůbec nerostly. Dnes jsem navštívil lékaře po dobu 5 týdnů! Přeji vám všem, milí, vidět dlouho očekávané pruhy! Hodně štěstí a pevnou víru, uspějete. Rozhodl jsem se vám napsat, abyste nezoufali! AAAAApppppphhhhhchchchchiiiiiiiii. Pokračovat ve čtení →

Strávil jsem rok pitím Midian, dnes půjdu ke gynekologovi a ten ti pravděpodobně řekne, abys si dal pauzu, ale bojím se ((((bylo mi předepsáno, aby obnovili menstruační cyklus po porodu, s pilulkami se cyklus stal pravidelným 28 dní a co je nejdůležitější, menstruace přestala být tak hojná. A teď Všechno bude stejné jako předtím? To znamená, že skokový cyklus - 25-30 dní, těžké období nebo co? Kdo přestal užívat prášky, prosím, řekněte mi, jak se máte? A co jiného se může stát po zrušení ok? Byl bych velmi vděčný. více →

Ahoj holky! Nejprve vám představím kurz. Můj cyklus býval nepravidelný, ošetřovali cystu, takže mi lékař předepsal, abych užívala OK (Regulon). Pili jsme to 4 roky. Spěchal začít plánovat na jaře. V únoru jsme přestali pít. V prvním cyklu jsou M jako hodiny, ale ve druhém nepřišly. A neobjevili se 2 měsíce. Šel jsem k lékaři: vizuální vyšetření ve 2 G. ukázalo B., ale ultrazvuk nepotvrdil, závěr: polyfolikulární vaječníky a malé endikum (4 mm). G. jmenován v pořádku (Lindinet-20). Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Dívky, potřebuji vaši radu! V srpnu 2013 se konal sv. V tuto chvíli uplynulo půl roku. Vzal jsem OK Yarinu po dobu tří měsíců (k obnovení cyklu), nyní po zrušení probíhá první cyklus. Můj lékař navrhuje, abych v příštím cyklu podstoupil test na progesteron, abych se rozhodl, zda budu užívat dufaston (dodržuji harmonogram BT, druhá fáze je 11-12 dní). A nabízí otěhotnění alespoň na konci května s tím, že nyní nepříznivé měsíce nestačí na zeleninu a ovoce (tj. Vitamíny)! Samozřejmě nebudu tak dlouho čekat. Pokračovat ve čtení →

Ahoj soudruzi v neštěstí. Snažím se přijít na to, jestli mi někdo může říct, co (samozřejmě půjdu k lékaři a také k různým, abych zkontroloval obrázky). 1. Diagnóza histologie je následující: defektní gravidarová transformace endometria. Na internetu jsem nenašel žádné jasné informace, jediná stopa je, že to může nepřímo naznačovat problém s hormony. Měl někdo někdy tuto diagnózu a co řekli lékaři? Přestože jsem od 4 týdnů pil dyufaston, je to progesteron?! Nebo stále existují hormony, které je třeba testovat? 2. Další otázka, která mě znepokojuje: lékař doporučil Jess pít po dobu 3 měsíců a nic nebrat. Já ne. Pokračovat ve čtení →

Nějaký nesmysl. První cyklus po zrušení OK, rozhodl jsem se chytit O testy, před užitím Janine byly cykly bez přerušení, O bylo standardní - 14-15 DC.. První test byl tentokrát proveden na 9 DC - 2 proužky, druhý se mi zdál není příliš jasný, myslel jsem si.. no, pravděpodobně jsem to udělal velmi brzy.. Včera jsem udělal druhý test - 11DC - a nic, 1 / Jak tomu rozumět? že už prošla. se posunul do takových počátků. nebo stále čekáme? (ale pak 2 // na 9DC - otestovat manželství?).. zmatený.. PiSi. Pokračovat ve čtení →

Bude čas a chuť si přečíst Co je to? Od roku 1990 se PCOS považuje za přítomnost oligomenorey nebo amenorey v kombinaci s klinickým nebo laboratorním chemickým hyperandrogenismem, jakož i přítomnost dalších onemocnění hypofýzy, nadledvin a vaječníků. Samotná skutečnost polycystických onemocnění, která dala tomuto syndromu název, je určena pouze u 70% pacientů. Ženy si nejčastěji stěžují na hirsutismus, neplánování těhotenství a adipositas (obezita). Ve většině případů mají pacienti narušení metabolismu inzulínu (inzulínová rezistence), který kombinuje PCOS s metabolickým syndromem (cukrovka typu 2, arteriální hypertenze, mastné poruchy. Přečíst více →

Urrraa, začali, což znamená, že jsem začal pít OK, abych obnovil svůj cyklus, zrušil efekt odrazu a samozřejmě následné úsilí URRAA, stále přišly, jakmile můj manžel řekl včera - mami, kam šla vaše menstruace? A nakonec si pamatovali, jsou očekávány. Drahé dívky je tady předejte, budu pevně držet !! Pokračovat ve čtení →

Dívky, ahoj všichni! Před první B. a během ní jsem měl erozi, která se později změnila na dysplazii děložního čípku, dali 3 (těžký) stupeň, po operaci, podle výsledků histologie, jsem byl uveden na 1-2 lžíce., 2 roky byly pozorovány onko-gynekologem každé tři měsíce. Všechno je v pořádku, díky bohu, v červenci 2013. odstraněn z rejstříku. Přirozeně, když jsem byl zaregistrován, bylo zakázáno plánovat, ale teď už uplynulo dost času a rozhodli jsme se. Celé tyto tři roky jsem byl v pořádku, řekl onko-gynekolog. Pokračovat ve čtení →

Jak jsem slíbil v 1 DZ, vyprávím náš příběh, abychom pomohli všem BB! Miluji tě! Jsem velmi vděčný za vaši podporu! Pod řezem je spousta písmen, plán BT a testy! Pokračovat ve čtení →

Ahoj milé matky! (jsme všechny matky) Dlouho jsem chtěla napsat tento příspěvek, všechny ruce nedosáhly. Naše situace je obtížná, takže moje plánovací zkušenost je jiná: od vyrušení uprostřed termínu a zmrazení až po prázdné testy. Dále pod kočkou je mnoho testů a grafů HCG a TESTŮ. Nejprve chci říci, že dynamika v testech nevypadá dobře. Testy jsou jednorázovým potvrzením těhotenství. Ano, v mnoha případech je dynamika jasně viditelná, ale u některých lidí se to prostě stává. Přečtěte si více →

Holky, ahoj! Pravděpodobně mnoho lidí mě zná jako horlivého oponenta OK. Zdá se, že nikdy nepřestanu křičet o jejich nebezpečích, a to v žádném případě není dobré pro PCOS! Co dělat, když sám trpěl nevědomostí lékaře, chci, aby o tom věděli i ostatní. Stat. Pokračovat ve čtení →

Ženy ne vždy dokáží okamžitě pochopit, že jejich období skončila. Konec příštího nařízení nenastane okamžitě. Bohatý výboj je často nahrazen mírným namazáním, které trvá několik hodin nebo dní.