"Duphaston" pro početí. Pomáhá Duphaston otěhotnět? Kolik vypít "Duphaston" pro početí

S největší pravděpodobností každá dívka nebo žena ví o existenci drogy "Duphaston". K čemu se však používá, proč je tak často předepisován lékaři, v čem je jeho jedinečnost, ne každý ví.

Informace o léku budou velmi užitečné pro spravedlivé pohlaví, které dostalo neuspokojivou diagnózu „neplodnosti“. Neměli byste předem zpanikařit, nechat se odradit a vzdát se. Možná byste měli vyhledat lékařskou pomoc a požádat svého ošetřujícího gynekologa, aby vás vyšetřil a pokud je to možné, předepsat vám léčbu přípravkem Dufaston tablety? Je nepravděpodobné, že by vás jednoduchá konzultace zatěžovala, ale výsledek může předčit všechna očekávání.

Vlastnosti léčiva

Lék "Duphaston" je hormonální umělý analog hormonu známého ženám jako "progesteron". Není žádným tajemstvím, že ženské tělo potřebuje progesteron pro důležité změny biologické povahy, které jsou spojeny s vnitřními procesy přípravy na početí a zajištění dalšího normálního průběhu těhotenství. Přestože jsou chemické struktury hormonu a jeho náhražky podobné, nelze mezi těmito látkami učinit stejné znaménko..

Farmakologické vlastnosti léčiva

Tablety Duphaston jsou syntetický progestogen. Je určen k perorálnímu podání a pomáhá významně snížit riziko hyperplazie endometria i karcinogeneze, která se zvyšuje působením estrogenu. Lék je předepsán v případech, kdy je nedostatek endogenního progesteronu. Je však třeba poznamenat, že tablety Dufaston ve srovnání s progesteronem nemají sedativní, anxiolytické, tokolytické, antialdesteronové, neuroprotektivní a jiné účinky přírodního progesteronu. Lék "Duphaston" není charakterizován estrogenní, termogenní, kortikoidní, androgenní a anabolickou aktivitou.

Dnes mnoho lidí považuje Duphaston za početí. Pokyn podrobně popisuje, jak správně používat tento lék, aby nedošlo k poškození zdraví.

Výhody léku "Duphaston"

Je všeobecně známo, že u žen, které nemohou otěhotnět, lékaři předepisují lék "Duphaston". Pro početí nebo alespoň pro pokus o otěhotnění je to nejlepší lék, jaký existuje. Hlavní výhodou tablet Duphaston oproti většině farmakologických analogů je to, že se svou chemickou strukturou málo liší od přírodního progesteronu. Další analogy progesteronu se obvykle syntetizují podle principu mužských pohlavních hormonů, což může způsobit řadu nežádoucích vedlejších účinků. Například je nepravděpodobné, že by jakýkoli zástupce spravedlivého pohlaví byl potěšen náhlým růstem vousů nebo náhle hrubým hlasem. Použití takového léku jako "Duphaston" je ideální pro početí a zároveň nevyvolává výskyt strašných hormonálních změn v těle.

V jakých případech je předepsán lék "Duphaston"??

Obvykle, aby pacient mohl předepsat lék "Duphaston", lékař nemusí provádět žádné další laboratorní testy, které by potvrdily nedostatečnou produkci progesteronu v těle. To je způsobeno skutečností, že klinické projevy charakteristické pro nedostatek progesteronu jsou velmi zjevné a dobrý lékař jim prostě nemůže věnovat pozornost..

Nejběžnější indikace pro použití tablet Duphaston jsou následující:

- porušení menstruačního cyklu;

- hrozba potratu v důsledku nedostatku progesteronu;

Kromě všech výše uvedených jsou tablety "Duphaston" předepsány pro koncepci v případě ženské neplodnosti způsobené luteální nedostatečností.

V jakých případech je lék "Duphaston" kontraindikován??

Mnoho žen má otázku, zda přípravek „Duphaston“ pomáhá otěhotnět. Ačkoli lékaři tvrdí, že tento lék je velmi účinný a bezpečný hormonální lék používaný k léčbě neplodnosti, stále existují kontraindikace jeho použití. Například:

 1. Lék "Duphaston" je kontraindikován u žen trpících Rotorovým nebo Dabin-Johnsonovým syndromem.
 2. Nedoporučuje se užívat drogu během laktace, protože jednotlivé složky léčiva se mohou dostat do těla dítěte mateřským mlékem.
 3. Za žádných okolností byste neměli užívat tablety Duphastonu bez předchozí konzultace s lékařem. Důsledky samoléčby mohou být strašlivé.
 4. Lék "Duphaston" není předepsán pro ženy s přecitlivělostí na složky léku.
 5. Je nutné používat lék opatrně v různých formách hepatózy (výjimkou je jaterní hepatóza).

Vedlejší účinky, podmínky skladování a předávkování

V některých případech se při užívání léku "Duphaston" může objevit řada vedlejších účinků. Mezi nejběžnější patří:

 1. O imunitním systému - reakce přecitlivělosti.
 2. Co se týče hematopoetického systému - hemolytická anémie.
 3. Pokud jde o centrální nervový systém - bolesti hlavy, migrény.
 4. Pokud jde o hepatolibiary systém - mírná dysfunkce jater, která je někdy doprovázena slabostí a mírnou malátností, stejně jako žloutenka a bolest břicha.

Kůže a podkožní tkáň: řada alergických reakcí, jako jsou kožní vyrážky, kopřivka a svědění.

Lék "Duphaston" musí být skladován v původním obalu, na suchém místě při teplotě nepřesahující 30 ° C.

Navzdory skutečnosti, že dodnes nebyl identifikován jediný případ předávkování drogami, přesto, pokud byla náhodně podána dávka, která významně převyšuje terapeutickou dávku, budete muset neprodleně vyhledat lékaře. Poté, co lékař provede vyšetření, rozhodne o dalších krocích. Může doporučit výplach žaludku a v případě potřeby provést symptomatickou léčbu..

Ovulace a droga "Duphaston"

Ovulace označuje uvolnění vajíčka z jednoho z vaječníků. Nejpříznivějším obdobím pro početí jsou dva dny před ovulací a jeden po ní. Během první poloviny menstruačního cyklu dochází ke zrání vajíčka. Pokud nedojde ke zrání až do konce, pak k ovulaci bohužel nedojde, což znamená, že není možné otěhotnět. Někdy se však stane, že i když vajíčko dospělo, nedojde k ovulaci. To je způsobeno nedostatečným množstvím hormonu hypofýzy. V některých případech je možné otěhotnět, ale po chvíli dojde k spontánnímu potratu. Je to proto, že tělo neprodukuje dostatek progesteronu. K nápravě situace je ženě předepsáno tablety Duphaston k početí. Jak pít drogu, řekne vám lékař.

Použití tablet "Duphaston" pro koncepci s endometriózou

K dnešnímu dni jsou tablety "Duphaston" široce používány pro koncepci endometriózy. Jedná se o onemocnění, kdy tkáň dělohy roste buď v břišní dutině, nebo v pánevních orgánech nebo ve střevech. Bez ohledu na své umístění tato tkáň neustále prochází cyklickými změnami v důsledku účinků pohlavních hormonů. Postupně se zvětšuje a v určitém okamžiku je odmítnut a způsobuje krvácení. Při použití tablet Dufaston se však hladina progesteronu zvyšuje a tkáň dělohy (endometrium) tolik neroste. Současně zmizí bolestivé pocity. Vzhledem k tomu, že se v takových případech praktikuje několik různých režimů předepisování léku, pouze lékař by měl rozhodnout, jak ho užít pro každého jednotlivého pacienta. Mnoho žen je předepsáno tablety Duphaston k početí. Ti, kteří pomohli této droze, spěchají, aby ji doporučili svým přátelům a známým. Neměli bychom však zapomínat, že samoléčba je ve většině případů plná nepříjemných následků..

Je lék "Duphaston" předepsán všem během plánování těhotenství??

Ženy, které plánují těhotenství, se velmi často obracejí na svého ošetřujícího lékaře s otázkou, zda Duphaston pomáhá otěhotnět. Těmto pacientům je vysvětleno, že tento lék není vždy předepisován při plánování těhotenství, ale pouze v některých případech. Nejedná se o vitamíny, které může každý používat bez výjimky. Kromě toho je lék "Duphaston" poměrně závažným lékem, který se používá k profylaktickým účelům v důsledku předchozího potratu. Předepisuje se během plánování těhotenství pouze v případě, že má pacientka potvrzenou diagnózu neplodnosti (tj. Alespoň jeden rok aktivní sexuální aktivity, bez užívání antikoncepce a současně absence těhotenství).

Jak užívat drogu?

Pacienti, kteří plánují otěhotnět, se přirozeně zajímají o to, kolik vypít „Duphaston“, aby otěhotněli. Pokud ošetřující lékař nezjistí žádné kontraindikace užívání drogy, zvolí nejvhodnější léčebný režim pro ženu a podrobně jí vysvětlí, co a jak má dělat.

Tablety "Duphaston" pro koncepci se zpravidla používají v dávce 10 mg denně, počínaje 14. dnem a končí 25. dnem menstruačního cyklu. Užívání léku musí pokračovat po dobu 6 měsíců a také poté, co byl úspěšný pokus o otěhotnění. Je však třeba vzít v úvahu několik nuancí. Například je třeba poznamenat, že ne všechny ženy ovulují 12. až 14. den cyklu. Mezitím se lék "Duphaston" na početí nedoporučuje pít před ovulací, protože v tomto případě přijde takzvaná fáze sekrece endometria mnohem dříve, což může nepříznivě ovlivnit implantaci vajíčka, které bylo oplodněno.

Lék "Duphaston" pro koncepci: recenze žen

Každý den počet žen, u kterých byla diagnostikována strašná diagnóza neplodnosti, roste. V boji proti této nemoci lékaři stále více naléhají na své pacienty, aby užívali drogu „Duphaston“ k početí. Cena léku je přiměřená a jeho účinnost byla prokázána v průběhu času. Kromě toho si na různých fórech můžete přečíst mnoho pozitivních recenzí o této droze. Většina spravedlivého pohlaví, která podstoupila léčbu tabletami Dufaston, dosáhla vynikajících výsledků a tvrdí, že se jim podařilo otěhotnět a úspěšně nosit své milované dítě.

Pravděpodobnost otěhotnění během užívání přípravku Duphaston

Dobré odpoledne, moji milí. Dnešní téma bude zajímat ty mladé dámy, které kvůli hormonálním problémům nemohou samostatně počat dlouho očekávané dítě. Naštěstí moderní medicína již dlouho udělala krok vpřed a většina reprodukčních patologií je nyní úspěšně korigována léky. Jedním z nich je syntetizovaný analog přírodního hormonu progesteronu. V tomto článku chci hovořit o Duphastonu a odpovědět na mnoho otázek souvisejících s jeho účelem. Jak pravděpodobné je tedy těhotenství při užívání přípravku Duphaston? Jak správně užívat tento lék, abyste dosáhli požadovaného výsledku? Může Dufaston odstranit hrozbu přerušení? Jaký je rozdíl mezi prvními známkami tajného početí z přirozeného těhotenství? Jak a kdy je bezbolestné přestat užívat hormonální tobolky? O této a mnoha dalších věcech si dnes povíme. Připoj se k nám!

Obsah:

 1. To nejdůležitější je vědět o Duphastonu
 2. Jak správně užívat drogu
 3. Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu
 4. Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést
 5. Kontraindikace
 6. Závěr

To nejdůležitější je vědět o Duphastonu

Myslím, že má smysl začít příběh s vyznačením oblasti působení Duphastona. Jak jsem již napsal výše, tento lék je syntetickým analogem progesteronu, to znamená, že je předepsán v případech, kdy testy odhalí podceňovaný indikátor hlavního ženského pohlavního hormonu nebo „těhotenského hormonu“. Jaké patologie a problémy jsou léčeny přípravkem Dufaston? Podrobně je zvážím, abyste sami ocenili jejich důležitost..

Uvedu hlavní důvody předepisování léku nastávajícím matkám. Takže, Duphastone:

 • připravuje ženu na těhotenství;
 • ovlivňuje cyklus menstruace a embryonálního vývoje;
 • odstraňuje tón dělohy, snižuje pravděpodobnost hrozby ukončení těhotenství;
 • podporuje růst endometria;
 • zmírňuje placentární nedostatečnost a hladovění plodu kyslíkem;
 • připravuje mléčné žlázy na budoucí laktaci.

Z toho je zřejmé, že pro početí a následné těhotenství je nedostatek progesteronu katastrofický a musí být doplněn. Lékaři zjistili, že po Duphastonu se pravděpodobnost početí významně zvyšuje. Kromě toho se tento léčivý přípravek používá k léčbě endometriózy, hormonální neplodnosti, amenorey, odstranění cystických dutin ve vaječnících a prevenci děložního krvácení..

Spěchám rozptýlit vaše obavy: Duphaston nezpomaluje ovulaci, stejně jako některé jiné hormonální léky, nezasahuje do oplodnění uvolněného vajíčka. Musí však být používán přísně na doporučení lékaře..

Jak správně užívat drogu

S otázkou: jak správně užívat Duphaston k početí s hormonální nerovnováhou? - měli byste se samozřejmě poradit se svým lékařem. Řeknu vám o jednom z možných režimů léčby neplodnosti kvůli nízkému progesteronu.

Jelikož „těhotenský hormon“ produkuje naše tělo ve větším množství přesně ve druhé fázi cyklu, je užívání Duphastonu předepsáno až od 16. dne od začátku předchozí menstruace do 25. dne. Je velmi důležité nevynechávat techniky a neporušovat jejich obecnou cyklickost. Průměrná dávka léku na začátku léčby se rovná dvěma dávkám jedné tablety (ráno a před spaním). Pokud těhotenství stále nedojde do tří měsíců, může po dalších testech gynekolog zdvojnásobit denní příjem. V případě více neúspěšných pokusů vydržet již počaté dítě je ženě okamžitě přiděleno 4 tablety Dufastonu denně, také ráno a večer, 2 ks..

Je velmi důležité, abyste náhle nepřestali užívat hormonální pilulky, protože to je plné ztráty dítěte. Žena ne vždy hádá o těhotenství, které již přišlo, proto je zrušení Duphastonu možné pouze po dohodě s lékařem podle "hladkého" schématu, které napsal.

V případě, že těhotenství již začalo a je stále zapotřebí další progesteron, doporučují lékaři užívat Duphaston do 20. týdne těhotenství. Po tomto období je lví podíl na produkci hormonů převzat placentou a eliminována potřeba další infuze zvenčí.

Existují však problémy s reprodukcí, když se přípravek Duphaston doporučuje po celou dobu těhotenství. To platí pro ženy, které již prodělaly více než jedno zmrazené těhotenství, došlo k spontánním potratům. Navíc, když došlo k přerušení ve 2. a 3. trimestru s přetrvávající hypertonicitou, placentární nedostatečností a některými dalšími problematickými příznaky těhotenství.

Ještě jednou chci objasnit: užívání dalšího syntetického progesteronu je rozumné až po příslušných testech. Nedůvěřujte názoru lékaře, pokud předepíše Dufaston, jak se říká, „jen pro případ“.

Léčebný režim přípravkem Duphaston pro dysmenoreu, nepravidelná menstruace, PMS, endometriózu a děložní krvácení se bude lišit. Ale pravděpodobně se nebudeme zabývat všemi možnými možnostmi léčby, ale půjdeme dále k uvažovanému tématu..

Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu

Dobře rozumím těm dámám, které s nadšením každý měsíc dávají pozor na časné známky těhotenství na pozadí Duphastonu. Zvláště tomu věříte, když byly zjištěny a napraveny důvody zabraňující početí. Některé dívky se mylně domnívají, že užívání hormonálních tobolek může zkreslit výsledky testů, a bojí se uvěřit tomu, co se děje, když ráno uvidí drahocenné dva proužky. K těmto kalhotkám vám chci připomenout, že množství produkovaného hCG ovlivňuje „pruhovanost“. Jelikož dotyčná droga je analogem úplně jiného hormonu, nemůže nijak ovlivnit zbarvení „zařízení“.

Jaké další „hovory“ můžete zjistit dobré zprávy, než se vydáte na zkoušku do lékárny? Napíšu si všechny možné „náznaky“ těla. Samozřejmě není vůbec nutné, aby ve vašem případě byli přítomni ve stejné výši. Poslouchejte sami sebe a tiše se radujte, pokud jsou vašimi společníky:

 1. Častá potřeba, dokonce i v noci.
 2. Ospalost.
 3. Zvýšená citlivost prsou a citlivost bradavek.
 4. Zpoždění příští menstruace.
 5. Mírná ranní nevolnost a / nebo ztráta chuti k jídlu, odmítnutí určitých pachů.
 6. Nervozita, slzavost.

Protože je velmi pravděpodobné, že se k souboru příznaků připojí 2 ověšené čáry na testovacím proužku.

Ale také nemám příliš dobré zprávy ((((Žena si někdy přeje být matkou tak vášnivě, že si „naprogramuje“ své těhotenské příznaky. Ve zvláště závažných případech je dokonce přesvědčena, že cítí pohyb plodu, roste jí břicho a zvyšuje se její váha. Pokud tedy byly předchozí koncepce patologické a vy jste příliš dychtiví slyšet dobrou zprávu, pak je pro získání konečné diagnózy nejlepší okamžitě konzultovat lékaře, zejména proto, že s největší pravděpodobností doporučí změnu léčebného režimu.

Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést

Ve většině případů je Duphaston tělem dobře snášen. Ale jako každá jiná droga, zejména hormonální, má řadu vedlejších účinků. Některé ženy, bez ohledu na to, zda chtějí dítě nebo ne, si stěžují, že při užívání drogy mají falešné příznaky těhotenství. Již v prvním měsíci léčby a někdy i ve 2. až 3. den pacienti pozorují takové výrazné příznaky:

 • silná bolestivost, překrvení a tíha prsou, zvýšená citlivost bradavek;
 • nevolnost a (nebo) brutální chuť k jídlu;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • závrať;
 • zvýšené slinění.

Pro některé mladé dámy se tyto pocity staly radostným překvapením a začaly mentálně konverzovat s obyvatelkou břicha a pro jiné šokem, protože neplánovaly těhotenství. Takže vám doporučuji vzít v úvahu tento „roztomilý“ účinek této drogy.!

Poznámka!

Pokud máte na pozadí Duphastonu skvrny, žlutou nebo jinou barvu, měli byste navštívit lékaře. Důvody tohoto jevu jsou různé a vyžadují další zkoumání. Pokud je žena těhotná, může změna barvy hlenu na hnědý odstín naznačovat nízkou dávku léku, která je plná placentární exfoliace a potratu.

Pokud má nastávající matka krvavý výtok, pak to pravděpodobně znamená, že vajíčko je připojeno k vejcovodu, to znamená, že těhotenství je mimoděložní. Krvácení někdy předchází potratu.

Myslím, že není třeba dále vysvětlovat, že čím dříve je těhotná žena konzultována s lékařem, tím vyšší je šance na udržení dítěte.

Ve vzácných případech se hnědý výtok nezastaví ani ve druhém, ani ve všech následujících měsících léčby přípravkem Dufaston. Mohou to mít takové důvody:

 • porušení léčebného režimu předepsaného lékařem;
 • nekontrolované užívání drogy z vlastní iniciativy;
 • ovariální patologie, která způsobila pokles hladiny estrogenu;
 • chyby v kalendáři schůzek v důsledku posunu v den ovulace;
 • silná proliferace endometria, která brání normálnímu odtoku obsahu dělohy;
 • změny mikroflóry pochvy a obecná práce reprodukčních a endokrinních orgánů.

Pokud pacient nemá zajímavou pozici a gynekolog během vyšetření nezjistil žádnou další patologii, pak lze považovat za normu malé namazání v počáteční fázi léčby - vaše tělo si tak zvykne na zvýšení hladiny progesteronu.

Mezi dalšími vedlejšími účinky přípravku Duphaston se rozlišuje vývoj anémie, dysfunkce jater. Aby se snížilo riziko všech výše uvedených důsledků, je třeba pevně pochopit: jakékoli hormonální léky se užívají až po absolvování všech nezbytných testů. Je velmi důležité správně vypočítat cyklus po menstruaci a přísně dodržovat plán užívání tobolek.

Kontraindikace

Už jsme zjistili indikace, rysy a harmonogram přijetí, "překvapení" a vedlejší účinky Duphastonu. Nyní nastal čas vyjasnit kontraindikace jeho použití. Navzdory skutečnosti, že ve většině případů jsou tobolky dobře snášeny, není vždy možné narušit lidský hormonální systém. V jakých případech nelze Dufaston kategoricky vzít?

Duphaston se nedoporučuje používat u lidí s poškozením jater, ledvin, srdce, slinivky břišní, po diagnostikování srpkovité anémie, astmatu. Používá se opatrně a pod přísným dohledem lékaře pacienty s vaginálním krvácením a duševními poruchami..

Léčbu tímto syntetickým hormonem by měly věnovat zvláštní pozornost ženám, které dříve „seděly“ na OK (orální antikoncepce). Je to proto, že kombinace progestinů s estrogeny z antikoncepčních pilulek zvyšuje pravděpodobnost trombózy..

Závěr

Nedávno jsem se dozvěděl, že v lékařské komunitě panuje kontroverze ohledně bezpečnosti a „užitečnosti“ Duphastonu. Například ve Velké Británii byla ukončena v roce 2008. Některé publikace však v takovém rozhodnutí vidí pouze komerční důvody, protože dosud nebyly publikovány žádné přesvědčivé důkazy o „škodlivosti“ dané drogy. Pouze v některých zdrojích proklouznou informace o jeho teratogenním účinku na plod. Ale je to pravda?

Pokud máte problém, který dokáže vyřešit pouze Dufaston, nejprve projděte důkladným vyšetřením těla a poté neváhejte a důvěřujte svému zdraví spolehlivému lékaři!

To je pro mě vše. Možná se můžete podělit o své zkušenosti s léčbou přípravkem Dufaston? Měli jste s jeho pomocí dlouho očekávané těhotenství? Nebo jste možná sami pocítili všechna „kouzla“ vedlejších účinků? Sdílejte prosím osobní příběh nebo zkušenost blízkých přátel. A samozřejmě tento článek nezapomeňte doporučit svým přátelům..

Odpovězte, všichni, kteří otěhotněli na Duphastonu!

Komentáře uživatelů

endokrinolog a gynekolog mi předepsali od 14 DC do 25 DC, zatímco létají 2 cykly, než došlo k problémům s menstruací. zpoždění jsou často. as ním norma

Piju druhý cyklus, po biochemickém. Od 16 do 25. nyní piji dál, protože se na testu objevil bledý proužek)

Piju dyufaston 1t 2krát denně od 14 do 25 dts, když jsem začal pít, bylo mi špatně, bolela mě hlava, táhlo mě žaludek, doktor řekl, že by to tak mohlo být, uvidíme, co bude dál. cyklus

lékař mi předepsal pít duphaston 10 mg při 1 t 1 r / d od 16 do 25 dts 4 cykly pro plánování těhotenství (před 8 měsíci jsem byl operován na prasknutí folikulu) a vidím mnoho lidí pít 2 r denně. Obávám se, že jsem právě začal pít. Prospělo někomu (těhotenství) 1 tuna denně? opravdu chci.

dyufaston je syntetický progesteron a normální lékaři jej předepisují až po absolvování testu, nikoli jako vitamin. Pokud máte nedostatek progesteronu v těle - duff v předmětu, pokud jsou vaše hormony normální, pak je nemusíte kazit

její hormony byly podle G vynikající, ale přesto předepsala duf, přiletěla do prvního cyklu, vypila od 16 do 26 dts. (jmenováno od 15 do 25 - ale cítil jsem, že 15. den v tomto cyklu - ovulka), 26 d.ts. - negativní test, pak ještě 2krát negativní (i 7. den zpoždění!), Výsledkem je, že test proběhl pouze 11. den zpoždění... takhle! teď piji 1 kartu. loofah každých 6 hodin.

Otěhotněla jsem z prvního balení lufy

No tak, já jsem také na Dufe!

Dívky mám takovou situaci, napsal jsem svíčky na ranní hodiny od 5 do 25 cyklů, dal jsem je na všechno v pořádku, jen na 4 dny jsem začal mít hnědý výtok (omlouvám se za upřímnost) Myslel jsem, že se ukázalo, že otěhotněla, jak se říká, když dojde k početí, existují výtoky takové dojde k oddělení. Provedl test jako vždy /. Opravdu nevím, co to může být, a je to děsivé?

konejšivý

Dyufaston, dívky, kterým se podařilo otěhotnět během užívání přípravku Dufa nebo bezprostředně po něm..

Příspěvek zveřejnil Balmy 12. února 2009

164 365 pohledů

Dívky, píšu dnes znovu, už zařvaly, bez nálady, tyto příšery znovu přišly. Piju dyufaston druhý měsíc, řekněme, že je možné otěhotnět během jeho podávání nebo bezprostředně po zrušení (lékař předepsal tři měsíce), zůstal ještě jeden cyklus :) můj manžel zachránil před depresí.. sledoval krásný film "promiň láskou"

Duphaston a plánování těhotenství: užíváme drogu správně

Jelikož je skvělé, když je menstruační cyklus stabilní, nemusíte ovulovat nic. Pokud se ale podíváte zpět, můžete vidět spoustu dívek, které navštěvují předporodní kliniky, podstupují testy a podstupují léčbu. Problémy s koncepcí jsou často způsobeny hormonálními poruchami a jedním z léků, které tyto problémy řeší a jsou předepsány při plánování těhotenství, je Dufaston. Promluvme si o něm.

Když testy ukazují, že v těle je málo progesteronu, lékaři doporučují lék Duphaston. Tento lék pomáhá obnovit normální menstruační cyklus a pomáhá otěhotnět.

Jak přípravek účinkuje, proč je předepsán a kdy je potřeba

Lék je předepsán, když tělo neprodukuje správné množství progesteronu. Někdy se zruší až ve třetím trimestru - v tomto okamžiku je již vytvořena placenta, která produkuje progesteron. Dokonce i pro těhotnou ženu a dítě je droga naprosto bezpečná. Rovněž neovlivňuje ovulaci, srážení krve, nepříznivě neovlivňuje játra..

Je možné otěhotnět po užití Duphastonu? Ano, mnoho gynekologů doporučuje tento lék, protože se ukázal jako vynikající..

Na Duphastonu můžete otěhotnět - vyrovnává nedostatek progesteronu a je jeho syntetickým analogem.

Lékaři předepisují lék v případech, kdy jsou problémy s koncepcí spojeny s nedostatkem hormonu:

 • neplodnost;
 • riziko potratu;
 • endometrióza;
 • děložní krvácení;
 • nepravidelný cyklus;
 • amenorea.

Je důležité, aby pacientka přesně věděla, jak pít Duphaston, aby otěhotněla. Droga se musí pít v určité dny menstruačního cyklu, jinak může působit jako antikoncepce.

Pomáhá Duphaston otěhotnět? Ano, protože obsahuje umělý progesteron zvaný „těhotenský hormon“. Za přirozených podmínek k jeho produkci dochází v postovulárních dnech cyklu, čímž se děloha připravuje na možné početí. Chcete-li zjistit, zda příčinou problémů s koncepcí je skutečně odchylka v hormonálním pozadí, musíte kontaktovat prenatální kliniku a nechat se otestovat.

Jak pít drogu Duphaston při plánování těhotenství v blízké budoucnosti? Obvykle ho začnou užívat od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu. Pokud došlo k těhotenství, pak příjem pokračuje až do 20 týdnů, poté se dávka postupně snižuje.

Lékaři předepisují lék po dobu nejméně tří měsíců. Pokud během této doby nedošlo k početí, lze přípravek Duphaston užívat až 6 měsíců.

Vliv léku na cyklus

Zdravá žena by měla mít měsíční menstruaci. Zřídkavé poruchy cyklu lze tolerovat, pokud jsou přerušované. Delší zpoždění může být způsobeno nedostatečným množstvím progesteronu. Indikace pro užívání přípravku Duphaston je amenorea, která je způsobena poruchou funkce vaječníků. Pokud je diagnostikována "sekundární amenorea" (ne více než 6 měsíců menstruace), lékaři předepisují hormonální léčbu, která je kombinována s cvičením a dietou.

Pijí Duphaston ve druhé fázi cyklu, čímž doplňují nedostatek progesteronu. Během užívání drogy by měla být menstruace pravidelná..

Někdy ženy samy začnou užívat drogu v boji proti amenorei bez předchozí konzultace s lékařem. Toho nelze dosáhnout, protože se mohou objevit ještě větší poruchy endokrinního systému, s nimiž se bude velmi obtížně vyrovnávat..

Může pomoci zabránit krvácení v polovině cyklu a zmírnit bolest během kritických dnů. Ale abyste měli pozitivní účinek, musíte jej pravidelně pít..

Kontraindikace pro přijetí

Pomůže lék Duphaston otěhotnět? Samozřejmě ano, ale lékaři by měli vzít v úvahu jak indikace, tak kontraindikace pro jeho užívání. Špatný přístup k této otázce může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Hlavní kontraindikace jsou následující:

 • chronické selhání ledvin;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dědičné poruchy, jako jsou Dabin-Johnsonův a Rotorovy syndromy.

Než vypijete drogu Duphaston při plánování dlouho očekávaného těhotenství, musíte věnovat pozornost svému zdraví. Například pokud má pacient problémy s kardiovaskulárním systémem nebo s cukrovkou, musí být při užívání tohoto léku opatrná. Lékař musí neustále sledovat její zdraví..

Můžete bezpečně užívat Duphaston, abyste otěhotněla, protože je to bezpečné. Totéž platí pro samotné období těhotenství. Během laktace je však žádoucí, aby ji pacient nepil. Hlavní složka léčiva dydrogesteron se vylučuje do mateřského mléka a znemožňuje kojení dítěte.

Správné užívání drogy

Než vypijete drogu Duphaston při plánování těhotenství, musíte si přečíst pokyny a nezapomeňte, že to může předepsat pouze lékař. Sleduje pacienta, je obeznámen se zvláštnostmi průběhu onemocnění.

Pravidla přijetí pro různé patologie:

 • PMS a nepravidelné kritické dny - od 11 do 25 dnů menstruačního cyklu. Duphaston se v tomto případě při plánování těhotenství užívá v dávce 10 mg dvakrát denně.
 • Dysmenorea (mírné kritické dny) - od 5 do 25 dnů. Dávkování - 10 mg dvakrát denně.
 • Jak užívat přípravek Duphaston k otěhotnění s amenoreou? Od 11 do 25 dnů navrhovaného cyklu. Dávka je 10 mg dvakrát denně. Dále musíte užívat estrogen.
 • Duphaston pro endometriózu během plánování těhotenství se užívá od 5 do 25 dnů. Dávkování - 3krát denně, 10 mg.
 • V případě neplodnosti kvůli nedostatku progesteronu se lék užívá od 14. do 25. dne cyklu. Při plánování těhotenství je dávka Duphastonu za těchto okolností 1krát denně, 10 mg. Kurz trvá 6 po sobě jdoucích cyklů. Pokud Duphaston pomohl otěhotnět, neměli byste jej přestat užívat další 3 měsíce.
 • Lék se dobře vyrovnává s děložním krvácením. V tomto případě musíte užívat 7 dní, dvakrát denně po 10 mg.

Použití během těhotenství

Když užíváte Duphaston, můžete otěhotnět, ale je možné ho pít po početí? Těhotenství někdy probíhá s komplikacemi, proto je nutné tento prostředek přijmout, aby bylo dítě bezpečně přepraveno. Pokud je pozorována hypertonicita dělohy, může lékař léčbu prodloužit.

Odmítnutí léku vyvine lékař, protože náhlé vysazení často vyvolává negativní reakci. Pokud těhotenství probíhá normálně, dávka léku se sníží na polovinu a pohoda ženy se sleduje pod dohledem ošetřujícího lékaře. Pokud dojde k výkyvům hladiny hormonu progesteronu v důsledku snížení dávky, proces odmítnutí léku bude pokračovat další 2-3 týdny..

Ti, kterým Duphaston pomohl otěhotnět, by si měli pamatovat, že by to po porodu neměli pít, protože to má negativní vliv na tělo dítěte a dostat se tam spolu s mateřským mlékem.

Dyufaston nebo Utrozhestan - což je lepší?

Role prvního léku při plánování početí a úspěšném těhotenství je dobře známa. Existují však také účinné analogy.

Hlavní konkurent této drogy - Utrozhestan - je také velmi účinný při plánování koncepce. Droga obsahuje progesteron vyrobený z rostlinných materiálů. Z tohoto důvodu se používá stejným způsobem jako jeho protějšek popsaný výše. Není velký rozdíl v tom, co použít při plánování těhotenství - Dyufaston nebo Utrozhestan. Jakému konkrétnímu léku dát přednost, rozhodne lékař.

Rozdíl mezi těmito léky spočívá v tom, že Duphaston je syntetická droga a Utrozhestan je přirozený. Ale první má mnohem méně vedlejších účinků..

Podstatný rozdíl mezi těmito léky spočívá v tom, že Utrozhestan lze nejen opít, ale také podávat přímo do pochvy, což zabraňuje rozvoji alergických reakcí. A jaký druh léku předepsat pro terapii, rozhodne lékař.

Nežádoucí účinky užívání Duphastonu

Duphaston lze použít při plánování těhotenství, protože má málo vedlejších účinků. Neovlivňuje ovulaci a při jejím užívání často dochází k početí. Není to však stoprocentně bezpečné. Objevují se vedlejší účinky, jako je nevolnost, závratě a nadýmání.

Užívání přípravku Duphaston při plánování těhotenství ve vzácných případech může vyvolat dysfunkci jater a anémii. Nedoporučuje se užívat ženám s chorobami srdce, jater, ledvin, slinivky břišní.

Abyste předešli nežádoucím účinkům, musíte vědět, jak správně užívat syntetický Duphaston při plánování těhotenství. Nejprve se provede vyšetření, na základě kterého gynekolog určí dobu přijetí a požadovanou dávku.

Pokud lékař při plánování těhotenství doporučuje pít Dufaston, nemusíte odmítat - lék je bezpečný, pokud budete postupovat podle pokynů k jeho použití. Tento lék fungoval dobře. Pokud má žena zájem o to, zda je možné otěhotnět na Duphastonu, musí vědět, že pouze správné užívání tohoto léku pod dohledem odborníka pomůže vyřešit problém.

Autor: Alexander Indra, lékař,
speciálně pro Mama66.ru

Jak užívat duphaston, abyste otěhotněla a nosila dítě

Jak užívat duphaston k otěhotnění? Byl mi předepsán dyufaston, stojí za to pít? Takové otázky lze vidět, pokud navštívíte fórum nebo webové stránky pro ženy. Zkusme jim odpovědět. Nejprve by se droga měla opít pouze podle pokynů lékaře. Obsahuje hormony a může narušit přirozené prostředí. Před léčbou neplodnosti je bezpodmínečně nutné podstoupit vyšetření a zjistit její příčiny. Teprve poté se gynekolog rozhodne, zda ženě předepíše dyufaston.

 • Co je Dufaston
 • Jak funguje duphaston
 • Když je předepsán duphaston
 • Schémata přijímání
 • Vedlejší efekty
 • Alternativní názory

Jak užívat duphaston k otěhotnění

Co je Dufaston

Droga duphaston, jak říká instrukce, je syntetický analog progesteronu, který patří do skupiny gestagenů. Jeho aktivní složkou je dydrogesteron. Z hlediska struktury a mechanismu působení na tělo látka zcela odpovídá přirozenému hormonu. Poprvé se takové léky začaly vyrábět v 70. až 80. letech minulého století. Byly vyrobeny z mužského hormonu testosteronu. Používané léky k prevenci těhotenství, například antikoncepce.

První gestageny měly nepříjemný vedlejší účinek - maskulinizaci. Ti, kterým byli předepsáni, trpěli androgenní obezitou, zvýšeným růstem ochlupení atd. Duphaston patří k nejnovější generaci gestagenů bez mnoha nepříjemných účinků starých drog. Lék nemá žádný estrogenní, kortikosteroidní účinek, neovlivňuje bazální teplotu a ovulaci. Nyní pijí dyufaston, aby otěhotněli, nepravidelný cyklus, endometrióza a další nemoci genitální oblasti. Hlavní věcí je předepsat lék správně, aby mohl pomoci, ne ublížit..

Jak funguje duphaston

Progesteron je hormon, který se produkuje během druhé poloviny menstruačního cyklu. Je produkován corpus luteum, dočasným orgánem vnitřní sekrece, který se tvoří v místě folikulu po ovulaci. Hormon připravuje endometrium pro přijetí embrya, snižuje tonus dělohy. Pokud tato látka nestačí, dochází u žen v prvních týdnech k obvyklým potratům. V takových situacích nemohlo embryo implantovat, i když bylo počato. Ženy v ordinaci si stěžují: „Nemůžu snést dítě, už jsem potratila 3-4krát.“.

Duphaston působí na stejné receptory v děloze jako progesteron. Způsobuje zvýšení sekreční aktivity endometria. Za předpokladu, že v první fázi cyklu uvolnila žena normální množství estrogenu a došlo k proliferaci vnitřní vrstvy dělohy. Dyufaston neovlivňuje ovulaci. Absorpce tablet při perorálním podání je rychlá, po 2 hodinách jejich koncentrace v krvi dosáhne maxima. Lék se zcela vylučuje z těla až tři dny pomocí ledvin.

Když je předepsán duphaston

Většina žen se ptá, jak mohu otěhotnět duphaston. Rozsah léku je však širší. Může pomoci při různých podmínkách:

 • Endometrióza
 • Nedostatek luteální fáze
 • Nepravidelný cyklus
 • Amenorea a dysmenorea
 • Těžký premenstruační syndrom
 • Nedostatečná produkce progesteronu
 • S hrozbou potratu v prvních měsících těhotenství.

Neměli byste poslouchat každého, kdo říká: „Piju duphaston“ nebo „Vypil jsem lék, pomohlo mi to.“ Lze jej užívat pouze na doporučení gynekologa. Po předepsání léku musíte pečlivě dodržovat pokyny pro jeho užívání. Duphaston má řadu kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu při předepisování:

 • Vrozená onemocnění jater (Dabin-Johnsonův syndrom, Rotor)
 • Individuální citlivost na drogu
 • Kojte své dítě.

Pokud máte otázku, mohu pít dyufaston, pokud očekávám dítě, zrušte celé spektrum pochybností. Během těhotenství lék vypila více než jedna žena, nemá to negativní vliv na plod. Děti se po něm narodí zdravé a dobře rostou.

Schémata přijímání

Jak pít duphaston? Kolik je možné užít bez zdravotních následků a s pozitivním výsledkem? Správný dávkovací režim závisí na patologii, pro kterou je lék předepsán. V případě neplodnosti se nejprve zjistí, že žena nemůže otěhotnět kvůli nedostatku progesteronu. Poté je kurz předepsán na tři nebo šest měsíců. Lék se užívá ve druhé polovině cyklu, od 11. nebo 14. dne do 25. dne. Pijí lék v množství dvou tablet (10 mg) denně, dvakrát denně. Menstruace by měla začít u poslední dávky nebo bezprostředně po ní. Během kurzu můžete měřit bazální teplotu a zkontrolovat, zda jde o ovulaci.

V první polovině cyklu nelze duphaston užívat k otěhotnění, bude to mít antikoncepční účinek. Pokud dojde k těhotenství, instrukce nedoporučuje okamžitě přerušit užívání přípravku, což způsobí potrat. Je nutné jej postupně odstraňovat po dobu 4-5 měsíců. Pokud má pacient nedostatek estrogenu, na pozadí malého množství progesteronu se léčba upraví. Například vedou ženu na estrogenu femoston. Pak se zvyšuje šance na otěhotnění..

Hormonální nerovnováha často vede k poruchám ovulace. V takových případech jsou předepsány léky, které stimulují vývoj folikulu a uvolňování vajíček, například clostilbegit. Tento léčivý přípravek obsahuje látku klomifen, která stimuluje ovulaci. U pacientů léčených clostilbegitem často dozrávají až 3–4 vajíčka, což vede k mnohočetnému těhotenství. Toto schéma se používá pro IVF, kdy je koncepce přirozeně nemožná..

Vedlejší efekty

Než začnete užívat dyufaston k otěhotnění, musíte se seznámit s vedlejšími účinky. Sám o sobě je to docela bezpečný lék. Mnoho pacientů říká: „Piju duphaston, cítím se dobře a nic mě neobtěžuje.“ Ale bohužel se to také neobejde bez vedlejších účinků. Lékaři dodržují:

 • Nevolnost, zvracení
 • Bolest hlavy a závratě
 • Utažení a zvětšení prsou
 • Dysfunkce jater, žloutenka
 • Anémie, krvácení
 • Alergie
 • Snížená nálada, pocit nevolnosti.

Naštěstí existuje malá šance na nežádoucí účinky při užívání dyufastonu. Snadno se ovládají snížením dávky nebo úplným zrušením léku. Rychle to pomůže, vše se vrátí do normálu za 2-3 dny. Při prvních nepříjemných příznacích musíte navštívit lékaře. Většina žen pije duphaston bez následků až po dobu šesti měsíců.

Alternativní názory

Pomáhá duphaston otěhotnět? Co na to říkají lékaři. Zkušenosti mnoha gynekologů ukazují, že pomocí pilulek se mnoha ženám podaří nést dítě. Přesto si můžete přečíst takové recenze: "Viděl jsem dyufaston šest měsíců, ale nepomohlo mi to, těhotenství nepřišlo." Existují názory, že pozitivní účinek drogy je přehnaný. V některých zemích, například ve Velké Británii, je ukončena. V USA se nikdy nepoužíval, jsou tam současně předepsány jiné analogy..

Moderní medicína využívá vědecké přístupy při vývoji a implementaci léků v praxi. Bohužel z morálních a etických důvodů je obtížné provádět klinické zkoušky léků, jako je duphaston. Nakonec nikdo nebude experimentovat s těhotnými ženami. Proto není k dispozici dostatečné množství vědeckých údajů o výhodách tablet duphastonu pro dosažení a udržení těhotenství. To vyvolává u některých lékařů a pacientů otázky: „Mám lék používat?“ Ale ti, kteří otěhotněli na dyufastonu, to dokázali poprvé nebo podruhé, není pochyb.

Je možné otěhotnět na Duphastonu?

Někdy se stává, že žena a muž nemohou samy počat dítě. Existuje mnoho důvodů a ona se může skrývat v muži i v ženě. Kontaktováním specialisty bude pár schopen stanovit přesnou diagnózu a poté bezpečně odstranit příčinu problému. Obvykle je nejprve testována žena..

Jednou z příčin ženské neplodnosti může být nedostatek progesteronu. V této situaci gynekolog vyhledá léky na pomoc. Lék Duphaston se osvědčil jako "doplněk" progesteronu v těle ženy

Hodnota progesteronu pro nenarozené dítě

Sterilita již dlouho „vládne“ po celém světě. Dříve se předkové s takovou diagnózou nedokázali vždy vyrovnat a zůstali po celý život bezdětní. Na stanovení přesné diagnózy a léčby nemoci chyběly finanční prostředky a zařízení. Nyní medicína vykročila vpřed a naučila se bojovat s neplodností.

Pokud má pár podezření, že mají problémy s otěhotněním, vyhledají pomoc u vysoce profesionálního odborníka. Koneckonců, neplodnost má mnoho důvodů. Lékař předepisuje pacientům řadu speciálních testů pro stanovení přesné diagnózy. Vyšetření navíc musí podstoupit oba partneři, protože v polovině případů je příčina neplodnosti v muži skrytá.

Častou příčinou neplodnosti u ženy je nedostatek progesteronu. Tento hormon je velmi důležitý pro početí, probouzí ženskost, mateřský instinkt a je také zodpovědný za úspěšný průběh těhotenství..

Jeho „síla“ v těle ženy začíná ve druhé polovině cyklu, po ovulaci. Pokud se progesteron produkuje v dostatečném množství, je nálada ženy normální. A pokud je v těle nedostatek progesteronu, druhé období měsíčního cyklu se stává skutečným testem pro ženu, konkrétněji pro její nervy. To je povaha nedostatku hormonů.

Progesteron se produkuje ve vaječnících žen. Dochází k prasknutí dominantního folikulu, vychází zralé vajíčko a pohybuje se směrem k vejcovodům, aby se setkaly s hbitými uchazeči (spermatem). V této době se folikul „promění“ ve žluté tělo a poté začne aktivně produkovat progesteron.

Druhá polovina menstruačního cyklu je doprovázena progesteronem. Jeho úkolem je vybudovat endometrium v ​​požadovaném objemu pro implantaci vajíčka. S nedostatkem progesteronu se stěny dělohy nezhustí na požadovanou velikost. A poté, co se pokusíte proniknout do stěny dělohy, těhotenství se rozpadne, dojde k potratu.

Progesteron je velmi důležitý hormon pro plod. Na začátku těhotenství je progesteron produkován žlutým tělem a poté, co produkce přechází do „rukou“ placenty. Děloha pomocí progesteronu neodmítá cizí těleso (embryo) v těle ženy. Pod vlivem tohoto hormonu se děloha zvětšuje, stejně jako ženská prsa, aby se připravila na laktaci.

Proč tablety Duphaston?

Mnoho lidí se zajímá o otázku: jak otěhotnět na Duphastonu?

Jak již bylo zjištěno, bez normálního množství progesteronu v ženském těle nedojde k početí a nedojde ani k normálnímu těhotenství. Proto s nedostatkem progesteronu v krvi gynekologové často přispívají progesteronem napodobováním hormonu - drogy. Dufaston je takový „nástroj“.

Duphaston je uměle vytvořený hormon progesteron, což znamená „pomáhá otěhotnět“. Patří do farmakologické skupiny gestagenů.

K dispozici ve formě tablet. Aktivní složkou léčiva je dydrogesteron. Jedna tobolka obsahuje 10 mg. účinná látka a další složky.

Dydrogesteron se vyrábí co nejblíže přirozenému progesteronu. Tato látka v žádném případě nesouvisí s mužským pohlavním hormonem - testosteronem, stejně jako s jinými syntetickými drogami, proto nemá Duphaston androgenní vedlejší účinky (drsný hlas, ochlupení).

Kromě výše uvedeného má lék řadu pozitivních vlastností, které jsou výhodou mezi jinými léky - analogy progesteronu.

Pozitivní vlastnosti Duphastonu:

 • Žádný účinek na játra;
 • Je klinicky prokázáno, že Duphaston je bezpečná droga pro malého muže v děloze;
 • Pozitivní účinek na placentu, zabraňuje spontánnímu potratu u těhotné ženy;
 • Tento lék eliminuje hypertonicitu dělohy;
 • Připravuje děložní výstelku na implantaci;
 • Pomocí tobolky s dydrogesteronem se imunitní systém u těhotné ženy normalizuje a eliminuje pravděpodobnost potratu.

Pro drogu není Duphaston typický:

 • Estrogenní;
 • Termogenní;
 • Kortikoidy;
 • A anabolická aktivita.

Kdy potřebujete Dufastonovu pomoc

Vzhledem k tomu, že Duphaston je náhradou za progesteron, je předepsán v případech, kdy je v těle ženy nedostatek tohoto hormonu. Nedostatek progesteronu může vyvolat poruchu činnosti endometriálních žláz, což znamená potíže s koncepcí.

Nízké hladiny hormonu také vedou k potratu..

Indikace k užívání léku jsou následující nemoci:

 • Endometrióza;
 • Hrozba spontánního potratu;
 • Opakovaný potrat;
 • Krvavý výtok v krátké době;
 • Dysfunkční děložní krvácení;
 • Nedostatek luteální fáze menstruačního cyklu;
 • Neplodnost kvůli nedostatku progesteronu;
 • Bolestivý syndrom během menstruace;
 • Závažné příznaky PMS;
 • Nedostatek menstruačního krvácení;
 • Používá se jako hormonální terapie během menopauzy.

Gynekolog často předepisuje Duphaston během přípravy ženy na oplodnění in vitro (IVF).

Stává se, že tento lék je užíván v kombinaci s jinými léky.

Koncepce na pozadí Dufastonu

Selhání hormonálního pozadí ženy je problémem v reprodukční funkci ženy. A Duphaston je schopen regulovat hormonální rovnováhu ženy. S jeho pomocí je výstelka dělohy připravena na proces připevnění vajíčka. Endometrium je vybudováno na požadovanou velikost a budoucí dítě má kde „žít“.

Pro léčbu neplodnosti potřebujete znát dávkování léku a léčebný režim. Všechny potřebné údaje vypíše lékař.

Průběh léčby přípravkem Duphaston obvykle sestává ze tří až šesti měsíců, i když může být delší, ale vše je individuální. Pokud během užívání léku dojde k početí, neměli byste léčbu ukončit. To může negativně ovlivnit těhotenství. Nejčastěji lék pokračuje několik měsíců těhotenství, protože pomáhá nenarozenému dítěti zakořenit se v děloze..

Jak pít Duphaston k otěhotnění

Jak užívat Duphaston k otěhotnění a kolik tablet byste měli vypít? Pokyny označují přibližné schémata, jak používat drogu, stejně jako jejich dávkování. Je lepší objasnit všechny údaje s lékařem, aby nedošlo k opačnému účinku léčby.

Pilulky by se tedy měly pít ve druhé polovině cyklu, po ovulaci (14. den cyklu) a až do 25. dne cyklu. V tomto období dominuje progesteron, který již nebude bránit ovulaci, ale aktivně pomůže „naladit“ endometrium na přijetí budoucího batolete.

Oficiální pokyny zní:

 • S nedostatkem progesteronu mohou dívky vypít jednu tabletu ráno a večer, zapitou vodou, v pravidelných intervalech.
 • Po 3 měsících, pokud nedošlo k početí, lze stanovenou dávku zdvojnásobit. To znamená, že musíte vypít dvě tablety ráno a další dvě tablety po 12 hodinách. Kurz se nemění, od 14. dne cyklu do 25. dne.
 • Pokud nedojde k těhotenství v důsledku endometriózy, lékař předepíše pít Duphaston od 5 do 25 dnů cyklu po dobu 3 měsíců.
 • Pokud je diagnostikován obvyklý potrat, jsou předepsány čtyři tablety denně, dávka musí být rozdělena na dvě. Pokud dojde k početí, lze v léčbě pokračovat až do 20. týdne těhotenství. Lék je dokončen metodou postupného snižování dávky..

Pokud po delší léčbě přípravkem Dufaston nedojde k těhotenství, lék se zruší.

Na co ještě musíte věnovat pozornost

Zjistili jsme, kolik tablet Duphastonu denně užívat, a zjistili jsme přibližná schémata. Ale než začnete užívat nějaké léky, musíte věnovat pozornost kontraindikacím pro užívání léku a možným vedlejším účinkům. Ve většině případů se prakticky nedodržují, ale vždy existují výjimky..

Pokud je Duphaston kontraindikován:

 • Kontraindikací k zahájení léčby tímto lékem je individuální nesnášenlivost ke složkám Duphastonu.
 • Je třeba dbát na předepisování léku osobám trpícím svěděním během období porodu..
 • S opatrností by měli být také lidé s onemocněním jater (Rotorův syndrom a Dubin-Jonesův syndrom).

Je možné, že po užití léku se u pacienta objeví nežádoucí reakce. V takovém případě byste měli okamžitě informovat svého lékaře. Může upravit dávku nebo přestat užívat drogu, vše závisí na individualitě organismu..

Během léčby přípravkem Dufaston byste neměli pít alkohol. To zvýší stres na játra a sníží účinnost léku. Možné jsou také závažné nežádoucí účinky.

Nežádoucí účinky přípravku Duphaston:

 • Na straně genitálií - průlomové krvácení z dělohy, citlivost a bolestivost prsou;
 • Ze strany centrálního nervového systému - migréna, závratě;
 • Gastrointestinální trakt - bolest v horní části břicha, nevolnost a zvracení;
 • Kůže - vyrážka, kopřivka, Quinckeho edém;
 • Hematopoetický systém - získaná anémie;
 • Vzácně - periferní edém.

Co říkají o Duphastonovi

Odpovědi pacientů jsou různorodé, ale jsou založeny na pozitivním výsledku. Nejčastěji slyšíte, že na Duphastonu otěhotněla dívka.

Navíc většina recenzí o užívání léku během těhotenství uvádí, že to byly tyto pilulky, které pomohly udržet takové požadované těhotenství a nosit dítě po předchozím potratu.

Samozřejmě můžete najít i negativní recenze. Je ale třeba vzít v úvahu skutečnost, že diagnóza mohla být nesprávně stanovena nebo žena nedodržovala předepsaný režim a dávku.

V každém případě byste se neměli spoléhat na recenze. Každá žena je individualita a vše, co s ní souvisí, bude mít exkluzivní barvu. Jediná věc, kterou lze a měli byste udělat, je řídit se doporučeními svého ošetřujícího lékaře, takže léčba nebude mít žádný negativní účinek..

Nástup ovulace je často doprovázen příznaky, jako jsou: trochu krve ve výtoku; změna povahy cervikálního hlenu; tahání bolesti, brnění nebo nepohodlí v dolní části břicha, vaječnících, dolní části zad (někdy bolest vyzařuje do konečníku); bolestivost, citlivost bradavek a roztažení hrudníku; nevolnost; počet akné a akné se zvyšuje; zvýšená sexuální touha; nadýmání.