Dicinon

Dicinon je hemostatický lék, který se dlouhodobě používá k zastavení krve, sanitka pro velmi odlišný druh a původ krvácení.

Léčivo je prezentováno jak ve formě tablet, tak v injekčním roztoku a etamzilát v něm působí jako aktivní složka..

Samotné působení účinné látky léčiva je zaměřeno na:

 1. Zvyšuje srážlivost krve a srážení krve stimulací funkcí kostní dřeně v těle.
 2. Díky vytvořeným krevním sraženinám - má hemostatický účinek.
 3. Posiluje stěny cév a jejich pružnost, pomáhá normalizovat cirkulaci tekutiny mezi tkáněmi a cévami.

To vše umožňuje užívat drogu během období silné menstruace..

 1. Složení
 2. Formulář vydání
 3. Působení na tělo
 4. Indikace pro použití
 5. Návod k použití Ditsinon
 6. Dávkování
 7. Zpoždění menstruačního cyklu
 8. S hrozbou potratu
 9. Během těhotenství
 10. Kontraindikace
 11. Vedlejší efekty
 12. Analogy léků
 13. Cena
 14. Recenze
 15. Podmínky a období skladování
 16. Podmínky výdeje z lékáren

Složení

Jako součást tablet:

 1. Tablety - obsahují účinnou látku etamsylát. Jako další složky - kyselina citronová a škrob, stejně jako stearát hořečnatý a laktóza.
 2. Injekční roztok - jako účinná látka obsahuje také ethamsylát a pomocné složky, jako je voda a disulfát sodný a hydrogenuhličitan sodný.

Formulář vydání

Samotný nástroj je k dispozici ve 2 formátech:

 1. Ve formě tablet - užívají se perorálně a vstřebávají se do žaludku a začnou působit až 3-4 hodiny po užití. Pozitivní účinek užívání léku trvá až 3 dny - nejlépe je užívat lék ve formě tablet s malým objemem a systematickou ztrátou krve, což bezprostředně nepředstavuje hrozbu, ale je klasifikováno jako potenciálně nebezpečné.
 2. Lék je ve formě injekce - roztok se injikuje intramuskulárně a intravenózně. V druhém případě tedy účinnost kompozice nastává po 10-15 minutách a při injekci do svalu začne lék působit po dlouhé době a maximální účinek se projeví po 2 hodinách.

Působení na tělo

 1. Lék je klasifikován jako hemostatický a umožňuje několikrát zvýšit srážlivost krve a stabilitu kapilár, což zvyšuje jejich propustnost při diagnostice patologického stavu.
 2. Lék také stimuluje hladinu srážení krve III v těle a normalizuje adhezi krevních destiček. Toho je dosaženo působením hlavní účinné látky etamzilátu - díky jeho působení se krev významně snižuje nebo úplně zastaví.
 3. V případě poškození malých cév vytváří tromboplasty, které spouští samotný proces srážení krve.
 4. Lék působí na principu katalyzátoru - zvyšuje počet mukopolysacharidů, které mají pozitivní vliv na stav vaskulární sítě, kapilárních stěn a samotný proces krevního oběhu. Asi 70% složek léčiva se vylučuje močí první den..

Indikace pro použití

Lékaři společnosti Dicinon předepisují jak terapeutické, tak profylaktické látky pro jakékoli vnitřní a vnější krvácení. Lék se užívá interně i injekčně - intramuskulárně a intravenózně. Tampony lze mimo jiné namočit do roztoku a zavést do pochvy, aby zastavily krvácení.

Lékaři nazývají hlavní indikace předepisování tohoto léku:

 1. Jakákoli forma a lokalizace krvácení, ke kterému dochází v důsledku chirurgického zákroku chirurgy.
 2. Vnitřní krvácení ve strukturách sítnice a glaukomu, stejně jako při keratoplastice a při diagnostice hemoftalmu.
 3. Jako profylaxe pro výskyt jakéhokoli typu a lokalizaci krvácení po operaci.
 4. Při diagnostice fibroidů a dysfunkčního krvácení, ke kterému dochází v reprodukčním systému ženy.
 5. S plicním nebo žaludečním krvácením.
 6. S diagnostikovanou von Willebrand-Jurgensovou chorobou, trombocytopatií, Verlhof.
 7. Pokud je krvácení způsobeno traumatem a mozkovým infarktem, stejně jako silnou a prodlouženou menstruací.
 8. V případě diagnostiky hemoragické diatézy, jako u onemocnění krevního složení.

Návod k použití Ditsinon

Užívají drogu jak v tabletách, tak ve formě injekcí - pomalu injikují drogu intravenózně nebo intramuskulárně, stejně jako kapání, v kombinaci s jinými solnými roztoky.

Tablety se užívají bezprostředně po jídle, zapíjejí se dostatečným množstvím čisté vody, injekce se však provádějí bez ohledu na souvislost s příjmem potravy.

Pokud nejsou dodrženy dávkování a doba trvání užívání léku, mohou se objevit vedlejší účinky a samotné poškození převažuje nad pozitivním terapeutickým účinkem.

Dávkování

 1. Dávka léčiva se počítá podle principu 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti dospělého pacienta - je rozdělena na 2-3 denní dávky.
 2. U dětí se však tato dávka počítá podle vzorce 10 ml na kilogram hmotnosti a frekvence denního příjmu je až 4 dávky.
 3. Pokud jde o medikamentózní léčbu novorozenců, používají se výhradně s roztokem léku pro intravenózní / intramuskulární podání. Dávka pro novorozence - 12,5 mg na kg tělesné hmotnosti.

Pokud jde o dávkování pro preventivní postupy, existuje vlastní dávkování:

 1. Aby se zabránilo krvácení po operaci - předepsat 1-3 tablety nebo 1-2 ampule, podávané 2 hodiny před operací.
 2. Po operaci se aplikuje stejná dávka a pro zastavení vnitřního / vnějšího krvácení - 1-2 amp. s intervalem 6 hodin, dokud se krvácení úplně nezastaví.
 3. Pokud je diagnostikována tendence ke krvácení s rozvojem diabetické mikroangiopatie, je předepsána 1 karta. nebo 1 záložka. ne více než 3krát denně po dobu 1-3 měsíců.
 4. Se silnou menstruací - vezměte 2 záložky. třikrát denně v průběhu 10 dnů. Začněte užívat lék 5 dní před nástupem menstruace a pokračujte v užívání 5 dní po začátku.
 5. Pokud je krvácení povrchové, lék se aplikuje lokálně, když se tampon nebo gázový obvaz jednoduše navlhčí a aplikuje na místo krvácení. Kromě toho je povoleno paralelní podávání léčiva uvnitř..

V každém jednotlivém případě by měla být dávka a doba trvání užívání léku předepsána lékařem a nemělo by se s tímto prostředkem provádět samoléčba a zastavit krvácení..

Zpoždění menstruačního cyklu

Varianty užívání drog Dicinon:

 • Aby se zabránilo silnému a prodlouženému menstruačnímu krvácení - aby se oddálila menstruace, začnou užívat lék 3. den a pokud užíváte 250 mg 3-4krát denně, pak všechny následné výtoky ve dnech menstruace nebudou tak hojné a objem výboj klesá na normální hodnotu. Je však optimální, pokud lékař předepíše režim a zvolí jej individuálně.
 • Jak však poznamenávají lékaři, standardní režim užívání drogy s těžkou těžkou menstruací je následující. Začněte užívat lék od 5. dne menstruačního cyklu a pokračujte v průběhu maximálně 10 dnů. Dávkování léku je podobné rychlosti příjmu v první možnosti.
 • Pokud ženská menstruace trvá déle než 7 dní, lékaři také užívají drogu v dávce 250 mg jednou denně a užívají kurz, dokud nejsou dokončeni. Ale zde je důležité provést rezervaci - užívání léku k zastavení menstruačního krvácení nestojí za více než 10 dní.

S hrozbou potratu

Hrozba potratu pro mnoho matek zní jako věta - aby se tomuto jevu zabránilo, lékaři často předepisují Ditsynon.

V této dávce léku je 25 mg., Jedná se o jednu tabletu ráno a večer a v poledne.

Tabletová forma léčiva se vyznačuje menším negativním účinkem na plod a menším stupněm penetrace do placenty, a proto je účinek na dítě minimální.

Během těhotenství

Pokyny připojené k léku uvádějí, že použití přípravku Dicinon během těhotenství je možné, pokud terapeutický pozitivní účinek jeho jmenování převyšuje riziko, které může způsobit matce a plodu.

Během období kojení musí být droga zcela zrušena. Jeho složky pronikají do složení mléka a tím pronikají do těla dítěte, novorozence, což způsobuje nenapravitelné škody.

Jde o to, že samotný lék a jeho účinná látka stimulují zvýšení srážlivosti krve a tvorbu tromboplastinů, i když hladina krevních sraženin v krvi nepřekračuje přípustnou normu.

Prezentovaný lék během těhotenství a u žen kvůli určitým příčinám krvácení z dělohy působí jako stimulátor produkce a aktivity krevních destiček, což zase vyvolává zastavení vnitřního krvácení.

V tomto případě se lék užívá jednou - 1 karta. denně, ale podle potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně, užívané ve stejném časovém intervalu.

Kontraindikace

Droga má následující kontraindikace:

 • Při diagnostice nádorových patologií ovlivňujících oběhový systém, zejména těch, které se vyvíjejí v akutním stadiu jejich průběhu.
 • Lék byste neměli užívat ani při krvácení, které se vyvíjí při předávkování antikoagulancii - v tomto případě jsou předepsány specifické léky.
 • Lék je také kontraindikován v případě nadměrné citlivosti a nesnášenlivosti jeho hlavní složky, etamzilátu nebo jakékoli jiné složky tablety nebo injekčního roztoku..
 • Lék se nepoužívá ani s diagnostikovaným nedostatkem glukózy a laktózy, je předepisován s velkou opatrností a samotný průběh podávání je sledován ve vztahu k pacientům náchylným na krevní sraženiny, s onemocněním ledvin a problémy s játry.
 • U těhotných žen je tento lék předepsán pouze tehdy, pokud pozitivní terapeutický účinek převyšuje negativní účinek. V každém případě však během kojení musí být droga zastavena..

Vedlejší efekty

Jak poznamenávají lékaři a pokyny připojené k léku, za předpokladu, že bude dodrženo správné dávkování a nebudou překročeny stanovené dávky, samotná doba trvání kurzu Ditsynon nezpůsobuje vedlejší, negativní důsledky a příznaky.

Tělo každého člověka je však individuální a může reagovat svým vlastním způsobem na konkrétní lék, a v tomto případě se složky léku, jeho účinná látka mohou projevit takovými příznaky a negativními vedlejšími účinky:

 1. Pocit tíže v pankreatu, což vyvolává nejen bolest, ale také záchvaty nevolnosti a pálení žáhy.
 2. Pacient může také pociťovat záchvaty menších bolestí hlavy, migrény a závratě, celkovou slabost těla a odliv a odtok krve do obličeje.
 3. Pacientův krevní tlak bude hořet a vyvinou se odpovídající příznaky charakteristické pro hypotenzi. Jedná se o mdloby a ztmavnutí před očima, blikání much a celková slabost, nevolnost.
 4. Mimo jiné se v místech vpichu léku mohou projevit negativní alergické reakce a podráždění, které se projevují svěděním a pálením a jsou také možné malé vyrážky na kůži..
 5. Je extrémně vzácné, jsou však možné i takové negativní alergické reakce, jako je edém Quinckeho typu a anafylaktický šok, exacerbace bronchiálního astmatu..

Uvedené nežádoucí účinky a negativní reakce na užívání léku nejsou zdaleka úplným seznamem, a proto je pro jejich prevenci tak důležité dohodnout se na dávkování a průběhu podávání s ošetřujícím lékařem, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu.

Analogy léků

Ditsinon jako drogu v Rusku a na Ukrajině představuje jeho nejběžnější analog Etamsilat a Etamsilat-Ferein.

Kromě těchto léků lze rozlišit další podobné léky a formulace s příslušnými indikacemi:

 1. Tinktura z arniky - ukazuje alkoholové složení pro hypermenoreu a děložní typy krvácení, hypertenzní typ metroragie. Před použitím byste se měli se svým lékařem dohodnout na dávkování a délce trvání..
 2. Dokonale pomáhá zastavit krvácení během menstruace a v ostatních případech a listy kopřivy - vyznačují se vynikajícími hemostatickými vlastnostmi, fungují jako přírodní baktericidní látky. Indikace pro použití listů kopřivy a odvarů na jejich základě, tinktury jsou plicní a střevní, stejně jako děložní a hemoroidní krvácení, jejich další typy a etiologie původu. Náklady na balení suchých surovin - listy kopřivy se pohybují od 15 do 60 rublů.
 3. Extrakt z vodního pepře je vynikajícím pomocným hemostatickým činidlem používaným v porodnictví a gynekologii pro děložní krvácení po porodu a pro diagnostiku subinvoluce dělohy, silné menstruace. Kromě toho je také prokázáno, že tinktura vodního pepře zastavuje krvácení ze síťky malých cév gastrointestinálního traktu a menší krvácení z hemoroidů.
 4. Revolad - je předepsán k léčbě pacienta, u kterého byla diagnostikována chronická forma idiopatické trombocytopenické purpury, která není vhodná k pozitivní léčbě jinými léky, stejně jako u všech pacientů s chronickou formou virové povahy hepatitidy C k optimalizaci následné retrovirové léčby.
 5. Bylina řebříčku - indikována pro žaludeční krvácení a hemoroidní, nosní, plicní a děložní typy hojného krvácení vyvolaného zánětlivým procesem a myomy s diagnostikovanými onemocněními gastrointestinálního traktu, které jsou doprovázeny ztrátou vnitřní krve. Mimo jiné ve formě tinktur a odvarů je indikován k místní léčbě hemoroidů, jakož i k vnějšímu ošetření a mytí ran..
 6. Etamsylát - léčivo je indikováno k použití při kapilárních druzích krvácení různého původu a jako profylaktický prostředek před a po operaci v mnoha oblastech medicíny, gynekologie a oftalmologie, porodnictví a urologie, stomatologie a v oblasti plastické chirurgie.
 1. Když mluvíme o nákladech na původní drogu vyráběnou ve Slovinsku - Dicinon v síti prodejen lékáren bude stát od 35 rublů za balení tablet, přičemž balení v 50 kusech druhé.
 2. Náklady na balení 10 ampulí s injekčním roztokem - mohou začít od 110 rublů a více.
 3. Mnoho prodejen lékáren však drogu prodává jednotlivě - podle toho bude jedna ampulka stát asi 11 rublů a více.
 4. Náklady na nejběžnější analog léku Ditsinona v Rusku - Etamsilat v množství 50 kusů - od 50 rublů.
 5. Podobná situace je u injekčního roztoku Etamsilat - náklady na balení roztoku se pohybují od 40 do 100 rublů. Je také možné ji zakoupit po kusech - hodně se určuje, z které konkrétní lékárny je droga nakupována a zda se v ní prodávají jednotlivě ampule.

Recenze

Recenze žen, které se pokusily vypít Dicynon k zastavení nebo oddálení menstruace:

Podmínky a období skladování

V souladu s ustanoveními předepsanými v pokynech - tento lék musí být skladován výhradně v suché a dobře větrané místnosti, bez přístupu nadměrné vlhkosti a vždy chráněn před přímým slunečním zářením.

Z hlediska dodržování teplotního režimu je důležité uchovávat léčivo při teplotě, která neklesne pod minus 10 a nepřesáhne plus 25. Jinak se mohou změnit jeho farmakologické vlastnosti a doba použitelnosti léčiva významně klesá.

Je důležité skladovat drogu mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je 5 let, což je předepsáno na obalu, poté je přísně zakázáno jej používat.

Podmínky výdeje z lékáren

V souladu s podmínkami výdeje je tento lék prodáván v lékárnách lékárníky, pouze pokud mají podepsaný a orazítkovaný lékařský předpis..

Dicinon

Lék Ditsynon se v domácí medicíně používá již mnoho let jako spolehlivý hemostatický prostředek pro krvácení (krvácení) různé povahy. Hlavní účinek tohoto činidla je hemostatický, který je poskytován díky jeho účinné látce - ethamsylátu. Toto činidlo má výrazný účinek na tromboplastin, který stimuluje srážení krve (faktor 3 srážení krve) a působí na cévní stěnu, posiluje ji a snižuje propustnost pro krevní prvky.

Při požití má účinek po 3 hodinách při perorálním podání, 1 hodinu po injekci a po 15 minutách při intravenózním podání. Dicinon pracuje asi 6 hodin a na konci 24 hodin jeho aktivita postupně klesá. Po průběhu léčby a jejím okamžitém zrušení zůstává terapeutický účinek asi 7 dní..

Složení a forma uvolnění

Léčivo se vyrábí ve formě tablet, každá 250 mg (v balení po 100 kusech) a ve formě injekčního roztoku v dávce 2 ml v ampuli (50 nebo 10 v balení). Složení je v obou případech podobné: 250 mg etamzilátu.

Indikace pro použití přípravku Ditsynon

Dicinon je povoleno používat v těchto případech:

 • prevence všech druhů krvácení;
 • zastavení krvácení během chirurgického zákroku v následujících oblastech medicíny:
 1. stomatologie (extrakce zubů, cysty);
 2. otolaryngologie (tonzilektomie, operace uší);
 3. oftalmologie (léčba glaukomu, keratoplastika, odstranění katarakty);
 4. gynekologie a porodnictví (operace různých profilů);
 5. neonatologie (prevence periventrikulárního krvácení u novorozenců);
 6. nouzové stavy při operaci (zastavení krvácení ze střev, plic);
 7. neurologie (stav mrtvice);
 8. plastická chirurgie;
 • hemoragická diatéza;
 • krvácení z nosu;
 • patologie krve;
 • metroragie;
 • krvácení z dásní.

Pokyny k použití přípravku Ditsynon a dávkování léku

Dávka a frekvence podávání závisí na formě uvolnění.

Injekční roztok Dicinon

 • Podává se intravenózní injekcí (pouze velmi pomalu!) Nebo intramuskulární injekcí. Dávka se počítá individuálně: 10–20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti a rozdělená do 3 nebo 4 dávek.
 • Během chirurgických zákroků pro dospělé se podává v dávce 250-500 mg 1 hodinu před zahájením operace a během jejího provádění. Po dokončení se stejná dávka podává 4krát za 24 hodin, dokud nezmizí riziko krvácení.
 • Denní dávka pro děti se podle pokynů k použití přípravku Ditsinon vypočítá následovně: 10-15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, která je rozdělena na 3-4 injekce.

Tablety Dicinon

 • Dávka pro dospělé je 10-20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Jedná se o denní dávku, takže je rozdělena do 4 dávek..
 • Jedna dávka nesmí být vyšší než 500 mg (750 mg je povoleno pouze v určitých případech a podle pokynů lékaře).
 • V pooperačním období je lék užíván v dávce 250-500 mg 4krát za 24 hodin, dokud není minimalizováno riziko krvácení.
 • U menoragie a metroragie (silná menstruace, děložní krvácení u žen) se užívá v dávce 750–1000 mg denně. Příjem by měl začít od 5. dne očekávaného menstruačního cyklu do 5. dne následujícího období.

Kontraindikace

Pokyny k použití přípravku Ditsynon jsou kategorické: v takových případech byste drogu neměli užívat:

 • porfyrie ve stadiu exacerbace;
 • přecitlivělost na jeho složení;
 • trombóza;
 • hemoblastóza;
 • tromboembolismus.

Zvláštní pokyny pro použití dicinonu a varování

Dicinon je povoleno používat výhradně v poliklinických a lékařských zařízeních.
Tento lék by měl být velmi pečlivě předepisován pacientům, kteří mají v anamnéze embolii, trombózu a tromboflebitidu.
Podle pokynů k použití dicinonu je zakázáno používat lék ve formě roztoku, pokud se v něm objeví barvení.
Dicinon, s výjimkou orálního a parenterálního podání, lze použít topicky. K tomu jsou impregnovány sterilním obvazem, po kterém jsou aplikovány na povrch rány nebo je rána tamponována (extrakce zubu, transplantace kožního štěpu).

farmaceutický účinek

Dicinon je antihemoragické činidlo. Při požití má následující účinky:

 • antihyaluronidáza;
 • hemostatický;
 • zlepšuje mikrocirkulaci;
 • normalizuje propustnost cévní stěny;
 • stahuje krevní cévy (stimulace uvolňování prostacyklinu PgI2);
 • nemá hyperkoagulační vlastnosti;
 • nepřispívá ke zvýšené tvorbě trombů;
 • zvýšení krevního tlaku nezpůsobuje.

Vedlejší efekty

Příjem Ditsynonu může být doprovázen následujícími jevy:

 • závrať;
 • pocit necitlivosti v nohou;
 • zarudnutí obličeje;
 • bolest hlavy;
 • pocit pálení žáhy po užití pilulky;
 • tíže v žaludku.

Interakce dicinonu s jinými léky

Pokyny k použití přípravku Ditsynon naznačují, že tento přípravek je farmakologicky nekompatibilní s jinými léky, to znamená, že jej nelze injikovat do stejné stříkačky s jinými léky..

Interakce s alkoholem

Nekombinujte příjem Dicinonu a alkoholu, protože ten má také tu vlastnost, že zvyšuje viskozitu krve. Účinek jejich užívání může být nepředvídatelný..

Předávkování Dicynonem

Neexistují žádné informace o případech předávkování..

Užívání přípravku Ditsynon během těhotenství a kojení

Jeho příjem během tohoto období je přijatelný, pokud jsou výhody pro matku překročeny v poměru k riziku pro plod. Lék může být předepsán v takových případech:

 • oddělení chorionu vajíčka;
 • rozmazaný vaginální výtok;
 • odtržení placenty;
 • krvácení z nosu.

Dávka bude v tomto případě 1 tableta maximálně 3krát denně. Bylo vědecky prokázáno, že tento lék prochází placentou, což znamená, že může ovlivnit plod..

Dicinon pro novorozence a děti

Roztok dicinonu se podává novorozencům v dávce 12,5 mg (to je 0,1 ml) na 1 kg tělesné hmotnosti. Je důležité zahájit léčbu do 2 hodin po narození. U dětí se ukazuje, že užívají tablety v dávce 10–15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, maximálně 4krát denně.

Podmínky skladování a trvanlivost

Výrobek by měl být skladován na suchém místě, kde nevstupují sluneční paprsky, při teplotě do 25 ° C. Dobrý Dicinon 5 let.

Znalecký posudek Polismed Medical College

Shromáždili jsme často kladené otázky a připravovali jsme na ně odpovědi

Jak užívat Ditsynon na menstruaci

Dobrý den, je mi 21 let, po více než roce se moje menstruace stala téměř týden as těžkou ztrátou krve. Šel jsem k doktorovi. Bylo mi doporučeno užívat to v pilulkách, pokud vaše menstruace trvá déle než 5 dní. Řekni mi, můžu to vzít dříve?

Dicinon by měl být užíván s velkou ztrátou krve v menstruaci přísně na doporučení gynekologa. Obvykle je předepsáno po třetím dni hojné ztráty krve podle pokynů, ale ne více než 5 dní, druhá možnost - od 5. dne menstruace 1 tableta 250 mg po dobu až 10 dnů.

Jak rychle dicinon začne působit

Lékařská rada, řekněte mi, jak rychle začíná Ditsynonova akce

Vše závisí na formě užívaného léku a jeho dávce. Pokud se Ditsynon podává intravenózně, pak jeho účinek začíná 10 minut po injekci, maximální účinek je dosažen za 2 hodiny, po intramuskulární injekci dojde k účinku za hodinu a půl, maxima dosáhne za 3-4 hodiny. Při perorálním podání se účinek dostaví po 4 hodinách a trvá několik hodin.

Jak se přípravek Ditsynon užívá - před jídlem nebo po jídle

Dobrý den, byl jsem propuštěn z nemocnice po krvácení a bylo mi předepsáno pít Dicinon 1 tabletu 4krát denně. Jak to správně užít: před jídlem nebo po jídle?

Dicinon se užívá s jídlem nebo po jídle. Měli byste zkontrolovat dávku a frekvenci podávání, stejně jako dobu trvání léčby. Vzhledem k tomu, že lék není určen k dlouhodobému užívání a má své vlastní kontraindikace a vedlejší účinky.

Jak často můžete užívat dicinon

Dobrý den, Medical College, řekněte mi, jak dlouho můžete přípravek Ditsynon užívat a v jakých intervalech jej opakovat v případě silného krvácení během menstruace?

V případě silného krvácení během menstruace by měl být přípravek Dicinon používán 4krát denně. Ale ne déle než 10 dní. Můžete opakovat každý cyklus. Pokud však krvácení pokračuje a jeho intenzita stoupá, je nutné okamžitě vyhledat lékaře, abyste zjistili příčinu krvácení a předepsali léčbu.

Lze Dicinon užívat během těhotenství

Dobrý den, moje těhotenství je 16 týdnů. Po 10 týdnech došlo k malému špinění, lékař mi předepsal Ditsynon a po 3 dnech všechno zmizelo. Nyní se situace opakuje, mohu kurz opakovat?

O otázce opakované léčby přípravkem Ditsynon musí rozhodnout lékař, kterého musíte kontaktovat, abyste objasnili povahu krvácení. Pokud není nic vážného, ​​pravděpodobně vám bude znovu předepsán Dicinon. Důrazně jej nedoporučujeme používat samostatně. Pouze lékař. Příčiny výboje se mohou lišit.

Návod k použití tablet Dicinon

Ditsynonovy analogy

Ditsynon můžete nahradit následujícími analogy:

 • Tranexam;
 • Etamsilat;
 • Etamsilat-ferein;
 • Vikasol;
 • Alfit-8.

Tranexam

Lék na bázi kyseliny tranexamové. Má antialergický, hemostatický a antifibrinolytický účinek, zmírňuje zánět.

Přípravek Tranexam by se měl používat k eliminaci krvácení z nosu, alergických onemocnění, krvácení během těhotenství, laryngitidy, angíny a dalších zánětlivých onemocnění. Stejně jako Dicinon je i Tranexam dostupný ve formě tablet a roztoku pro intravenózní podání..

Tranexam je kontraindikován v případě selhání ledvin, subarachnoidálního krvácení a individuální nesnášenlivosti složek léčiva.

Tranexam se používá v terapii ke snížení a obnovení objemu menstruace, k zastavení krvácení a ke snížení rizika potratu na pozadí krvácení.

Cena tablet Tranexam je 260-580 rublů, cena řešení je 1560-1600 rublů. Droga se vyrábí v Rusku.

Etamsilat

Hemostatické činidlo, které zvyšuje stabilitu kapilár a normalizuje jejich propustnost v různých patologických stavech a zlepšuje krevní oběh. Etamsylát neovlivňuje dobu srážení krve a nemá hyperkoagulační účinek.

Lék je předepsán k zastavení krvácení u diabetických angiopatií, urologických onemocnění, extrakce zubů, v chirurgické a gynekologické praxi.

Etamsilát je předepsán pro jakýkoli typ krvácení; nezpůsobuje ostré srážení krve, v důsledku čehož nedochází ke tvorbě krevních sraženin

Cena Etamsilatu je 30-50 rublů. Země původu - Rusko.

Vikasol

Je to ve vodě rozpustný analog vitaminu K. Působí hemostaticky a zvyšuje srážlivost krve. Vikasol je předepsán pro hypotrombinemii a poruchy trávicího systému. Kromě toho lze lék použít k léčbě hemoragických onemocnění u novorozenců..

Aktivní složkou přípravku Vicasol je hydrogensiřičitan sodný menadion. Léčba je kontraindikována pro zvýšenou srážlivost krve a tromboembolismus.

Vikasal se uvolňuje ve formě tablet, prášku a roztoku.

Vikasol je také předepisován těhotným ženám po zahájení prvních kontrakcí, aby se zabránilo rozvoji krvácení, které se může vyvinout během nástupu aktivní fáze porodu

Cena léku se pohybuje od 30-80 rublů. Země původu - Rusko.

Alfit-8

Přírodní přípravek, který má výrazný hemostatický a protizánětlivý účinek. Účinnými látkami jsou řebříček, pastýřská kabelka a bergenie. Obsahují velké množství tříslovin, které zmírňují krvácení. Červený kořen obsažený v kompozici má mírný korekční účinek, normalizuje stav sliznic trávicích orgánů a matka v přípravku má sedativní účinek.

Alfit-8 je předepsán pro zánětlivá onemocnění genitálií v poporodním období s krvácením různého původu a nespecifickou kolpitidou.

Na rozdíl od Ditsynonu nemá Alfit-8 prakticky žádné kontraindikace. Výjimkou je individuální nesnášenlivost ke komponentám..

Cena léku Alfit-8 je 180-210 rublů. Země původu - Rusko.

Jak se přípravek Ditsynon užívá

Léčivá léčba přípravkem Ditsynon má místní i obecné účinky na lidské tělo. Tabletová forma podle pokynů by měla být užívána s jídlem nebo po jídle.Metoda podávání a dávkování pro děti starší 14 let a dospělé závisí na typu onemocnění. Etamsylát vstupuje do krevního řečiště po 2-3 hodinách při perorálním podání, po intramuskulárních injekcích - po hodině a půl, pokud se podává intravenózně - po 15 minutách.

Tablety Dicinon

Schéma užívání tabletové formy Dicinonu podle pokynů závisí na nemoci a příčině ztráty krve během fyziologického procesu nebo operace:

 1. Tři hodiny před operací v množství 2-3 tablet, 0,5-0,75 g.
 2. Po operacích 1,5-2 kusů denně s rovnoměrnou distribucí.
 3. V případě poškození kapilár oční sítnice (diabetické mikroangiopatie) se přípravek Dicinon používá v průběhu 2–3 měsíců v dávce 0,25–0,5 g třikrát denně.
 4. V případě děložního krvácení nebo silné menstruace u žen v průběhu 5 až 14 dnů, 1,5 g denně, rovnoměrné rozdělení dávky.

Dicinon v ampulích

Schéma aplikace ampulkového roztoku Ditsinonu závisí na faktorech způsobených charakteristikami krvácení. Pokyny označují následující dávky:

 1. Jednu hodinu před operací se intramuskulárně nebo intravenózně injikuje 0,25-0,5 g.
 2. Po nouzových případech podávejte roztok k profylaxi 0,25 g s pravidelností 2-3 hodiny.
 3. V období po operaci 0,5-0,75 g injekcí.
 4. Pokud je nutný rychlý účinek, v případě nouze se intramuskulárně nebo intravenózně podá jediný objem 0,25 - 0,5 g..

Co způsobuje děložní krvácení

Děložní krvácení je abnormální stav, který se vyskytuje u žen z mnoha důvodů..

Obecně je lze rozdělit do následujících kategorií:

1. Krvácení z důvodu choroby, která nesouvisí s reprodukčním systémem, u žen. Jedná se o následující nemoci:

 • infekční choroby. Se sepsí, úplavicí, tyfem může žena pociťovat děložní krvácení;
 • hematologické nemoci. Pokud má žena vaskulitidu, hemofilii, dochází ke krvácení z dělohy;
 • patologie v metabolickém procesu;
 • poruchy činnosti srdce a krevních cév;
 • tato patologie se vyskytuje u žen s jaterní cirhózou.

2. Krvácení z důvodu choroby u žen spojené s reprodukčním systémem. Jedná se o následující nemoci:

 • přítomnost benigních nebo maligních nádorů v děloze nebo vaječnících;
 • prasknutí cysty nebo vaječníku;
 • přítomnost infekčních onemocnění v genitáliích;
 • různé záněty v děloze, které zahrnují erozi, zánět ve vnitřní slizniční vrstvě dělohy a na sliznici děložního čípku;
 • změny související s věkem;
 • patologické poruchy během těhotenství.

Zde je třeba poznamenat, že menopauza u žen je často doprovázena děložním krvácením..

Když dojde ke krvácení, první věcí, kterou musíte udělat, je rychle zastavit tok krve do dělohy. Pak musí žena určitě identifikovat příčinu patologie a přijmout veškerá opatření k jejímu odstranění.

Jak reagují na tento lék

Jedná se o velmi populární lék. Zde je jedna z recenzí o něm.

"Po porodu, asi o šest měsíců později, jsem začal mít problémy, během menstruace jsem silně krvácel." Soused řekl, že když si vezmete moji infuzi léčivých bylin, pak vše projde. Vypil jsem její vývar, žádný zvláštní účinek to nemělo. Šel jsem na kliniku. Lékař vyšetřil dělohu, nenalezli žádné zvláštní změny, po absolvování všech testů uvedli, že důvodem bylo porušení produkce hormonů. Lékař řekl, že pokud pijete odvar z léčivých bylin, pak to nestačí, pouze pilulky zastaví ztrátu krve během menstruace, byl předepsán Ditsynon, po dni se to okamžitě usnadnilo. Droga samozřejmě nevyřešila hlavní problém regulace hormonálního pozadí, potřebuje další léčbu, ale usnadnila mi život. “

Složení dicinonu

Tento lék se používá ke snížení nebo úplnému zastavení krvácení různého původu. Lék se také používá k profylaxi. Hlavní účinnou látkou přípravku Dicinon je ethamsylát, který lze aktivovat při poškození kapilár a malých cév, a zároveň urychlit srážení a tvorbu tromboplastinu..

Podle pokynů k léku Ditsynon je forma uvolňování dvou typů:

 • v tabletách;
 • v injekčním roztoku.

Dicinon - tablety

Při nákupu léku věnujte pozornost obalu přípravku Dicinon, složení tablet a účinných látek, které kromě etamsylátu obsahují další pomocné látky: laktózu, kukuřičný škrob, hořčík, stear, kyselinu citrónovou, povidon K25. Tento lék má proagregované a angioprotektivní vlastnosti, které podporují tvorbu krevních destiček, stimulují jejich uvolňování z kostní dřeně

Tablety jsou bílé a kulaté, bikonvexní. Balení je vyrobeno z lepenky, mělo by obsahovat 10 blistrů. Existují dva typy dávkování

 1. Dětský, který obsahuje 0,05 g účinné látky.
 2. Dospělý - obsahuje 0,25 g ethamsylátu.

Dicinon - ampule

U injekčních roztoků jsou pomocnými složkami:

 • disulfid sodný;
 • destilovaná voda;
 • hydrogenuhličitan sodný.

Při léčbě přípravkem Dicynon injekce podává sestra intramuskulárně nebo intravenózně pouze v nemocnici. Ampule obsahují 250 mg ethamsylátu, jejich objem je 2 ml a obsahuje 12,5% roztok. Balíčky jsou k dispozici ve 2 typech a liší se počtem léčivých přípravků v nich obsažených: 20 nebo 50 kusů. Po zavedení léku injekcí začne působit za 15 minut.

Způsob aplikace

Pilulky. Množství etamzilátu stanoví lékař, ale existují průměrné dávky. Denní příjem léku pro dospělé je 15-20 mg na kg těla. Dávka by měla být rozdělena do 3-4 dávek. Nejčastěji je 250-500 mg předepsáno 3-4krát denně. V závažnějších případech je 750 mg léku předepsáno 3-4krát denně..

Při silné menstruaci u žen předepisují gynekologové 750-1000 mg etamzilátu denně, počínaje 5. dnem cyklu. Mělo by se užívat před 5. dnem další menstruace..

Po provedení profylaktických operací se pacientům doporučuje užívat 250-500 mg léku každých 6-8 hodin, dokud nezmizí riziko krvácení..

U dětí starších 3 let vypočítají lékaři dávku přípravku „Dicinon“ v množství 10–15 mg na kg těla.

Řešení. Lék ve formě roztoku lze použít jak pro intramuskulární, tak pro intravenózní injekce. Lék se podává pomalu. Dávka se stanoví na základě hmotnosti (10–15 mg na kg těla), výsledné množství se rozdělí na 3–4 injekce.

Hodinu před operací je pacientům injikováno 250-500 mg ethamsylátu. Lék se nadále podává ve stejném množství během a po chirurgických zákrocích. U dětí je denní dávka 10-15 mg na kg těla.

Řešení „Ditsynon“ se používá také v neonatologii. Lék lze použít již první 2 hodiny po narození v dávce 12,5 mg na kg těla.

Způsob podání a dávkování

Injekční roztok Dicinon je určen k intravenóznímu a intramuskulárnímu podání. K léčbě očních chorob - retrobulbární (za oční koulí) a ve formě očních kapek.

Optimální denní dávka pro dospělé je 10-20 mg / kg (měla by být rozdělena na 3-4 injekce).

Dospělí s chirurgickým zákrokem intramuskulárně nebo intravenózně injikují 250-500 mg roztoku 1 hodinu před zahájením operace. Během a po operaci se Ditsynon podává pouze intravenózně, v případě potřeby několikrát. Po operaci se doporučuje lék podávat každých 6 hodin, dokud riziko krvácení zcela nezmizí..

U dětí je denní dávka 10-15 mg na 1 kg hmotnosti dítěte a je rozdělena na 3-4 injekce.

U novorozenců by měl být dicinon 12 mg / kg podáván pomalu intramuskulárně nebo intravenózně během prvních dvou hodin po narození.

Při míchání léku se solným roztokem musí být látka okamžitě injikována.

Tablety Ditsynon jsou určeny k perorálnímu podání. Denní dávka pro dospělé je 10-20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti a je rozdělena na 3-4 dávky. Jedna dávka je zpravidla 200-500 mg a v jednotlivých případech může dosáhnout 750 mg.

Dicinon pro menstruaci je předepsán od 5. dne menstruace do 5. dne následující menstruace v dávce 750-1000 mg denně.

Dicynonovo svědectví

Dicinon se používá ke krvácení všeho druhu, protože je schopen:

 • stabilizovat kyselinu askorbovou;
 • zvýšit množství mukopolysacharidů (chrání tělo před poškozením bílých vláken);
 • zvýšit stabilitu a normalizovat propustnost kapilár;
 • snížit tvorbu prostacyklinu v cévách;
 • obnovit patologické změny bez ovlivnění hemostatického systému.

Když se ptáte na to, jaké léky má Dicinon indikace k použití, stojí za zmínku jakékoli krvácení, které může být způsobeno:

 • chirurgické zákroky;
 • diabetická angiopatie nebo hemoftalmus;
 • dysfunkce dělohy;
 • trauma;
 • mozkový infarkt;
 • von Willebrand-Jurgens nebo Werlhofova choroba
 • trombocytopatie a tak dále.

Hlavními kontraindikacemi během užívání drogy jsou následující nemoci:

 • trombóza nebo tromboembolismus;
 • nedostatek glukózy a laktózy;
 • osteosarkom;
 • myeloidní nebo lymfoblastická leukémie;
 • porfyrie, která je v akutním stadiu.

Bylo by lepší odmítnout užívání léku v případě krvácení po předávkování antikoagulancii (Heparin, Fenindion, Warfarin). Pokud je vaše tělo citlivé na etamsylát, neměl by se Dicynon užívat. Při správném použití tohoto léku nejsou žádné vedlejší účinky, ale někdy se u pacientů stále vyskytují:

 • pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • slabost;
 • bolest hlavy;
 • návaly horka;
 • závrať;
 • pokles tlaku;
 • v místě vpichu se objeví svědění a zarudnutí.

Ditsynonova kompatibilita s alkoholem

Důsledky kombinace alkoholických nápojů s Ditsynonem mohou být nejhorší. Faktem je, že samotné alkoholické nápoje jsou schopné zvýšit viskozitu krve, protože pod vlivem alkoholu se erytrocyty drží pohromadě.

Pokud k tomu přidáte lék Dicynon, který má hemostatický účinek, pak se viskozita krve zvýší ještě rychleji a silněji. Alkoholické nápoje navíc významně zvyšují riziko nežádoucích účinků při užívání léků..

Společný příjem alkoholických nápojů s přípravkem Ditsynon je proto přísně zakázán..

- Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter

Kolik dní můžete užívat Ditsynon

Délka užívání přípravku Ditsynon závisí na typu a závažnosti krvácení. Například při silném menstruačním krvácení se lék ve formě tablet v dávce 250-500 mg užívá ne déle než 10 dní. Pokud budete pokračovat v užívání léku, může se stav ženy výrazně zhoršit..

Během ústavní léčby je Dicynon obvykle předepisován lékaři ve formě injekcí v dávce 2 ml s průběhem léčby až 14 dnů..

V žádném případě nemůžete drogu užívat samostatně bez lékařského předpisu, protože má řadu kontraindikací a vedlejších účinků. Pouze lékař bude schopen určit přesné dávkování a délku léčby přípravkem Dicinon.

Jak se přípravek Ditsynon užívá

Průměrný průběh léčby je od jednoho do deseti dnů. Než začnete užívat léky, měli byste se poradit s odborníkem. V závislosti na vaší diagnóze lékař předepíše formu léku Dicinon, jeho použití je možné několika způsoby:

 1. Tablety se užívají s jídlem a zapíjejí se velkým množstvím vody..
 2. Injekce se podávají bez ohledu na jídlo.
 3. Komprese namočené v roztoku se aplikují na ránu kdykoli během dne.

Ve většině případů se lék užívá:

 • 1-2 pilulky denně, a pokud je to nutné, dávka se zvýší na 3 kusy;
 • denní dávka léku na injekci je 0,5 nebo 1 celá ampulka, s těžkým krvácením lze dávku zvýšit na 1,5.
 • před chirurgickým zákrokem se pacientům podají 2 tablety k profylaxi (po dobu 3 hodin) nebo 1 ampulka se vstřikuje intramuskulárně (po dobu 60 minut).
 • během operace se Ditsynon podává intravenózně až do dvou ampulí najednou.

Jak užívat Ditsynon s těžkými obdobími?

Lék Ditsynon velmi dobře pomáhá při menstruaci, ale můžete ho užívat po konzultaci s gynekologem. Specialista předepisuje léky pacientům, které je třeba opít v kurzu:

 • 2 tablety třikrát denně;
 • užívejte Ditsynon začátek 3-4 dny před očekávaným datem menstruace;
 • od prvního dne cyklu ho pijí dalších 5 dní.

Většina žen se zajímá o otázku, jak pít Dicinon s menstruací, užívání tohoto léku může trvat 10 dní po několik cyklů. To se provádí za účelem konsolidace výsledku a prevence budoucího krvácení. Léky se také používají k prodloužení menstruace: jedna tableta 3x denně po dobu jednoho týdne.

Jak se přípravek Ditsynon užívá k děložnímu krvácení?

Berou lék Ditsynon na děložní krvácení ve formě injekcí, aby rychle dosáhli požadovaného výsledku. Dávka je jedna nebo dvě ampule najednou, které se vstřikují velmi pomalu do žíly nebo svalu. Tento postup opakujte každých šest hodin, dokud ohrožení těla nezmizí a nezabrání se opětovnému výskytu..

Jak se přípravek Ditsynon užívá ke zpoždění menstruace?

Každá žena alespoň jednou v životě snila o odložení nástupu menstruace na nějakou dobu. Důvody pro všechny mohou být různé: svatba se svatbou, sportovní události, dovolená na pláži atd. V tomto případě vám pomůže lék Dicinon, jeho dávkování závisí na hmotnosti člověka a individuálních charakteristikách organismu. Musíte to užít pět dní před začátkem cyklu, čtyři tablety denně..

Zasahováním do přirozeného procesu těla může žena způsobit mnoho vedlejších účinků:

 • selhání menstruačního cyklu;
 • necitlivost nohou;
 • bolení břicha;
 • alergie, která se projevuje vyrážkou a zarudnutím na obličeji.

Jak dlouho můžete vzít Dicynona?

Odpověď na populární otázku, kolik dní můžete užívat Ditsynon, stojí za zvážení různých faktorů. Například příčina krvácení, požadovaný výsledek, zdravotní charakteristiky pacienta a způsoby aplikace. V průměru by léčba neměla přesáhnout 10 dní. Pokud je potřeba kurz prodloužit, měla by se dávka postupně snižovat..

Farmakologické vlastnosti léčiva Ditsynon

Lék pro prevenci a kontrolu krvácení. Ovlivňuje první fázi mechanismu hemostázy (interakce mezi endotelem a krevními destičkami). Dicinon zvyšuje adhezi krevních destiček, normalizuje pevnost kapilárních stěn (snižuje jejich permeabilitu), inhibuje biosyntézu prostaglandinů, které způsobují desagregaci destiček, vazodilataci a zvýšenou permeabilitu kapilár.
Při perorálním podání je léčivo téměř úplně absorbováno v gastrointestinálním traktu a dosahuje maximální koncentrace v séru 4 hodiny po podání. Asi 72% užité dávky se vylučuje močí v nezměněné formě během 24 hodin.
Po intravenózním podání léčiva je hemostatický účinek pozorován po 5-15 minutách, maximálního terapeutického účinku je dosaženo do 1 hodiny.Účinnost léčiva začíná klesat po 4-6 hodinách.Po intravenózním podání v dávce 500 mg je maximální hladina v krevní plazmě dosažena po 10 minut a je 50 μg / ml. Přibližně 72% podané dávky se vylučuje močí v nezměněné formě během 24 hodin. Etamsylát prochází placentární bariérou a vstupuje do mateřského mléka.

Kontraindikace užívání přípravku Ditsynon

Roztok a tablety Dicinonu nejsou předepsány za přítomnosti akutní porfyrie, lymfoblastické a myeloblastické leukémie u dětí, osteosarkomu, trombózy, tromboembolismu, přecitlivělosti na složky léčiva.

Dicinon je předepsán s opatrností v případě tromboembolie v anamnéze a krvácení spojeného s předávkováním antikoagulancii. Během těhotenství je užívání léku povoleno pouze v případech, kdy přínosy léčby pro matku významně převažují nad možnými riziky pro dítě.

Během těhotenství je užívání léku povoleno pouze v případech, kdy přínosy léčby pro matku významně převažují nad možnými riziky pro dítě..

Při předepisování přípravku Ditsynon během laktace je nutné dočasně přerušit kojení po celou dobu léčby.

O kontraindikacích

Ditsynon má kontraindikace:

lékař by neměl předepisovat lék, pokud má pacient tromboembolismus, trombózu, stejně jako po maligních onemocněních krve a zvýšené srážení krve;
pokud má pacient nedostatek glukózy a laktózy, měl by být lék používán velmi opatrně, protože laktóza obsažená v jedné tabletě je téměř 60 mg. s denním příjmem mléčného cukru 5 g;
v přítomnosti porfyrinové choroby se lék nepoužívá;
s individuální imunitou osoby vůči léku a jeho složkám;
pro těhotné ženy by měla být droga užívána pouze se souhlasem lékaře, protože může poškodit plod;
je nutné používat drogu opatrně, pokud je člověk nemocný s onemocněním jater nebo ledvin;
nemůžete použít drogu, pokud je příčinou krvácení dlouhodobé užívání antikoagulancií;
pokud má roztok léčiva barevný odstín, nelze jej použít.

Lékové interakce

Kombinace užívání přípravku Ditsynon s jinými léky by měla být opatrná, podle pokynů. Níže je uveden seznam takových interakcí:

 • zavedení Dicinonu po zavedení dextranů nemá hemostatický účinek a předchází antiagregačnímu účinku;
 • je povolena kombinace s kyselinou aminokapronovou, hydrogensiřičitanem menadionem sodným;
 • nekompatibilní s jinými léky ve stříkačce, roztokem hydrogenuhličitanu sodného a laktátu na injekci, fyziologickým roztokem;
 • kombinace s příjmem antikoagulancií je zakázána;
 • kombinace s Tranexamem ohrožuje aktivaci procesů tvorby krevních destiček.

Instrukce

1. Ditsynon se velmi často používá jako první pomoc při ztrátě krve z dělohy ještě před příjezdem lékařů. Jak užívat Ditsynon s děložním krvácením? Odborníci předepisují drogu hlavně ve formě tablet pro domácí použití. Injekce se nedoporučují kvůli jejich silnému účinku na ženské tělo, zvláště pokud je žena těhotná. Dávka pro jednu dávku by neměla překročit 250 mg. Je nutné pít Ditsynon každé čtyři až šest hodin..

Je zakázáno měnit dávkování tablet Dicinonu pro krvácení z dělohy podle pokynů k použití.

Mnozí se zajímají, kolik dní můžete drogu užívat? Návod k použití přípravku Ditsinon nedoporučuje užívat lék déle než čtyři dny. To může vyvolat zhoršení stavu ženy, zejména pokud je těhotná. Obvykle je pro malé krvácení předepsáno 250 mg léku. čtyřikrát denně po dobu 7 až 10 dnů. Jedna dávka může být zvýšena na 500 mg. nebo budou pilulky nahrazeny injekcemi léků, pokud se objeví komplikace nebo pokud užívání tablet nebude mít žádný pozitivní účinek.

2. Pokud je žena trvale léčena, je Dicinon předepsán zpravidla ve formě intramuskulárních injekcí o objemu 2 ml. Při absenci kontraindikací u těhotných žen je jim předepsána stejná dávka léku. O tom, kolik a v jaké dávce se má přípravek užívat k zastavení krve z dělohy, rozhodne lékař pro zdraví ženy. Obvykle se předepisuje 1-4krát denně po dobu 1 týdne až 2 týdnů.

3. Zvláštní pozornost by měla být řečena o tom, jak používat Dicinon pro těhotné ženy

Jakékoli hemostatické činidlo je pro plod nebezpečné, proto by měl být lék používán s opatrností

4. Lék je indikován na děložní krvácení a pro děti, ale pouze přísně se souhlasem lékaře, který podle věku a hmotnosti dítěte předepíše potřebnou dávku.

Při užívání pilulek začne žena pociťovat jejich účinek po čtyřech hodinách, při intramuskulárním podání léku se jeho účinek projeví po čtyřiceti minutách, pokud byl lék podán intravenózně, tok krve z dělohy se po čtvrt hodině zmenší..

závěry

Lék "Dicinon" je hemostatický lék. Vykazuje známky angioprotektivního činidla.

Používá se ke snížení krvácení v případě vad srážecích chorob a funkce krevních destiček.

Používá se ke snížení ztráty krve během operace. Stimuluje tvorbu krevních destiček, zvyšuje jejich agregaci a adhezi. Je součástí léčby různých druhů hemoragických syndromů

Měl by být používán s opatrností u pacientů s anamnézou tromboembolismu a trombózy. Těhotným ženám se přiděluje pouze jmenování specialisty

Někdy, v očekávání nástupu menstruace, pocítíte určité nepohodlí, ale kritické dny nikdy nepřijdou. To vyvolává pochybnosti o tom, zda došlo k těhotenství.?