Estrovel - návod k použití

„ESTROVEL“ je biologicky aktivní doplněk stravy pro ženy, který obsahuje standardizované rostlinné výtažky z posvátných plodů vitexu, oddenky s kořeny Dioscorea, extrakt ze sójových bobů, který je zdrojem vitamínů (B6, E, K1, kyselina listová), boru, isoflavonů, hydroxytryptofan, indol-3-karbinol, diosgenin a aucubin pro ženy.

Aktualizovaný vzorec doplňku stravy "ESTROVEL" pomáhá zmírnit příznaky předmenstruačního a klimakterického syndromu, normalizovat hladinu pohlavních hormonů, má mírný projímavý účinek, pomáhá napravit funkční stav autonomního nervového systému.
Rostlinné extrakty obsažené v kompozici vykazují účinky podobné působení vlastních estrogenů ženského těla, tj. postrádají vedlejší účinky, které mají syntetické estrogeny.

Forma uvolňování: 30 tobolek o hmotnosti 520 mg, v blistrech a krabičce.

Popis: žlutobéžové tvrdé želatinové tobolky. Zápach po obsahu tobolky: slabý, specifický.

Obsah účinných látek v 1 tobolce:

Název součástičíslo% míry spotřeby
Vitamin B62 mg100%*
Vitamin E.15 mg150% *
Vitamin K160 mcg50% **
Kyselina listová200 mcg100%*
L-5-hydroxytryptofan60 mg20% **
Indol-3-karbinol25 mg50% **
Bor1 mg50% **
Isoflavonyne méně než 25 mg50% **
Diosgeninne méně než 8 mg-
Aucubinne méně než 240 mcg-
* -% doporučené úrovně denního příjmu.
** -% odpovídající úrovně spotřeby.
Obsah vitaminu B6, vitaminu E a kyseliny listové při užívání 2 tobolek denně nepřekračuje horní povolenou hladinu spotřeby.

Složení: dextróza; želatinová tobolka (želatina; potravinářská barviva E171; E104; E122); extrakt ze sójových semen (sójové isoflavony); extrakt ze semen griffonia (L-5-hydroxytryptofan); extrakt z oddenku s kořeny dioscorea; extrakt z posvátného ovoce vitex; tokoferol-acetát (plniva: maltodextrin, modifikovaný škrob, DL-alfa-tokoferol-acetát, oxid křemičitý); indol-3-karbinol; tetraboritan sodný; protispékavé látky: amorfní oxid křemičitý (E551); stearát hořečnatý (E470); pyridoxin hydrochlorid; fytomenadion (plniva: guarová guma (E414), sacharóza), kyselina listová.

Vlastnosti složek doplňků stravy k potravě "ESTROVEL"

Sójové isoflavony
Sójové isoflavony se nazývají fytoestrogeny. Jedná se o látky rostlinného původu, pokud jde o biologické působení blízké estrogenu, které mají účinek podobný estrogenu v nepřítomnosti jejich vlastních hormonů a kompenzují negativní účinky estrogenu v jeho přebytku. Užívání isoflavonů pomáhá snížit frekvenci návalů horka, pocení, bolestí hlavy a dalších příznaků pozorovaných během menopauzy. Isoflavony také pomáhají regulovat hormonální nerovnováhu u premenstruačního syndromu (PMS), stimulují procesy obnovy kostí a přispívají k jejich posílení a obnově. Isoflavony mají antioxidační, protizánětlivé, antipyretické vlastnosti a také inhibují tvorbu trombinu a agregaci krevních destiček, čímž přispívají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Extrakt z Dioscorea (čínská příze, Dioscorea opozita)
Extrakt z oddenků s kořeny dioscorea protilehlých (nazývaných také čínská příze) obsahuje látky, které jsou prekurzory progesteronu a některých dalších hormonů. Dioscorea normalizuje stav způsobený nerovnováhou hormonů v PMS a v klimakterickém období. Yam brání rozvoji aterosklerózy, má antispasmodický účinek a má vazodilatační účinek.

Extrakt z posvátného ovoce Vitex (Vitex Agnus-castus)
Plody Vitex mají stabilizační účinek na koncentraci pohlavních hormonů, normalizují hladinu progesteronu a používají se ke snížení příznaků PMS. Klíčovou vlastností přípravku Vitex je snížení úrovně podrážděnosti, nervozity, citlivosti prsou, nadýmání a bolesti hlavy. Extrakt z ovoce Vitex má analgetický účinek, snižuje předmenstruační a premenopauzální mastalgii, inhibuje cholesterol acyltransferázu, čímž snižuje hladinu hypercholesterolu, který lze použít při komplexní léčbě kardiovaskulárních onemocnění. Extrakt z ovoce Vitex indukuje protinádorový účinek stimulací smrti a mitotického zastavení rakovinných buněk.

Indol-3-karbinol
Vyskytuje se ve vysokých koncentracích v brukvovité zelenině (brokolice, květák, růžičková kapusta a zelí). Indol-3-karbinol podporuje normalizaci metabolismu estrogenu, blokuje cesty stimulace patologické proliferace (hyperplastické procesy v endometriu, děložní myom, endometrióza). Použití indol-3-karbinolu pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu a snížit riziko nádorů, potlačení viru Herpes simplex a lidského papilomaviru. Má schopnost způsobit selektivní smrt pozměněných buněk s abnormálně vysokou proliferativní aktivitou.

Vitamin K1
Vitamin K1 se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který působí preventivně v případě menstruačních nepravidelností. Vitamin K1 hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze.

Bor
Bór zvyšuje účinek fytoestrogenů. Zlepšuje účinnost léčby, eliminuje návaly horka, vaginální suchost a další klimakterické příznaky. Bór je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zlepšuje vstřebávání vápníku. Bór v tetraboritanu sodném má také antifungální vlastnosti.

Vitamin E.
Vitamin E je standardem antioxidantů, pomáhá obnovit reprodukční funkce, normalizuje menstruační cyklus. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.

Vitamin B6
Vitamin B6 urychluje metabolismus bílkovin, sacharidů, tuků, zvyšuje odolnost proti stresu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a osteoporóze. Také zmírňuje předmenstruační příznaky snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Zlepšuje syntézu endorfinů - přírodních stimulantů nálady a emocí, čímž poskytuje příznivý účinek na příznaky menopauzy a PMS.

Kyselina listová (vitamin B9)
Tento životně důležitý vitamin je nezbytný pro vývoj hematopoetického a imunitního systému. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a zmírňuje její příznaky.

L-5-hydroxytryptofan
Je to meziprodukt při syntéze serotoninu v lidském těle. Spolu s vitaminem B6 zvyšuje syntézu endorfinů odpovědných za snižování vnímání bolesti, má pozitivní vliv na funkce těla.

Menopauza (menopauza)

Climax je přirozenou a přirozenou fází v životě ženy, obvykle začínající po 45 letech, je zánik menstruačního cyklu a plodnosti. Syndrom menopauzy je komplex různých poruch a symptomů, které komplikují přirozený průběh menopauzy. Je to způsobeno hormonálními změnami v ženském těle v důsledku snížení aktivity vaječníků..

V závislosti na závažnosti příznaků existují tři stupně závažnosti klimakterického syndromu:

 • Mírný stupeň - vyskytuje se pouze u 16% žen. V tomto případě není narušen celkový stav a výkon ženy..
 • Střední - vyskytuje se u 33% žen. Vyznačuje se zhoršením blahobytu a snížením výkonu.
 • Těžká je nejčastější a postihuje 51% žen. Blahobyt ženy se výrazně zhoršuje až k prudkému snížení pracovní kapacity.

Přípravek ESTROVEL má pozitivní účinek na různé projevy menopauzy u řady příznaků:

 • Pomáhá normalizovat nestabilní krevní tlak.
 • Snižuje intenzitu bolestí hlavy a závratí.
 • Snižuje frekvenci návalů.
 • Snižuje pocit slabosti, únavy a nervozity.
 • Zlepšuje náladu, zvyšuje sexuální výkonnost.

To vše vytváří podmínky pro zvýšení efektivity a zlepšení vitality u žen s neurovegetativními poruchami v menopauze.

Premenstruační syndrom (PMS)

Předmenstruační syndrom je komplex psychoemotorických a vegetativně-vaskulárních poruch, které se vyskytují před nástupem menstruace a odezní ihned po jejím začátku nebo v prvních dnech. Četnost projevů PMS závisí na věku. Ve věku do 30 let se tedy PMS vyskytuje u pětiny žen a u více než poloviny žen nad 40 let. PMS je založen na změně poměru hladiny ženských pohlavních hormonů. Dalšími důvody pro jeho výskyt mohou být zadržování tekutin v těle a nedostatek vitamínů B, zejména B6.

Doporučení pro použití: Dospělí užívají 1–2 tobolky denně s jídlem. Doba přijetí - 2 měsíce.

Kontraindikace: individuální nesnášenlivost složek, těhotenství, kojení.
Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem..

Podmínky skladování: na suchém, chráněném před přímým slunečním zářením a mimo dosah dětí, při teplotě nepřesahující 25 ° С..

Datum vypršení platnosti: 2 roky

CGR č. RU.77.99.88.003.Е.002606.06.16 ze dne 21.06.2016, TU 10.89.19-011-11763008-16
Není to lék. Produkt prošel dobrovolnou certifikací.

Výrobce: OOO Vneshtorg Pharma, 105005, Ruská federace, Moskva, st. Bakuninskaya, 8, bldg. 1, pom. 13.
Adresa produkce: Ruská federace, 601125, Vladimirská oblast, Petušinskij okres, poz. Volginsky.

Organizace oprávněná přijímat stížnosti od spotřebitelů v Ruské federaci: VALEANT LLC,
115162, RF, Moskva, st. Shabolovka, 31, budova 5.

Organizace oprávněná výrobcem k přijímání reklamací od spotřebitele v Běloruské republice:
Valeant Pharma CJSC, Bělorusko, 220131, Minsk, st. Gamarnika, 16/1, pom. 7.

Estrovel

Vitamin K se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který působí preventivně v případě menstruačních nepravidelností.
Vitamin K hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze.
Bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého). Fruktoboritan vápenatý je nová patentovaná forma organického boru, která je identická s přírodní formou ovoce a zeleniny. Zásadní novinkou této sloučeniny je její jedinečná a bezpečná forma, která uvolňuje bór podle potřeby postupně. Je třeba poznamenat, že v těch zemích, jejichž populace konzumuje dostatečné množství fruktoboritanu vápenatého s jídlem, je hustota mineralizace kostí mnohem vyšší a případy postmenopauzální osteoporózy jsou méně časté. Kromě toho bór pomáhá zvyšovat účinek fytoestrogenů.
Vitamin E je standardem antioxidantů, pomáhá obnovit reprodukční funkce, eliminuje menstruační nepravidelnosti. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.
Vitamin B6 pomáhá urychlit metabolismus bílkovin, sacharidů, tuků.
Vitamin B6 zvyšuje odolnost proti stresu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a osteoporóze. Také zmírňuje předmenstruační příznaky snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Podporuje syntézu endorfinů - přírodních stimulantů nálady a emocí, čímž příznivě působí na příznaky menopauzy a PMS.
Vitamin B9 (kyselina listová). Tento životně důležitý vitamin je nezbytný pro vývoj hematopoetického a imunitního systému. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a zmírňuje její příznaky.
5-Hydroxytryptofan. Je předchůdcem serotoninu. Spolu s vitaminem B6 zvyšuje syntézu endorfinů, které jsou odpovědné za snížení vnímání bolesti.
D, L - fenylalanin. Tato aminokyselina v těle se přeměňuje na tyrosin, který má analgetický účinek a schopnost regulovat tělesnou teplotu..

Indikace pro použití:
Estrovel má pozitivní vliv na různé projevy menopauzy a zlepšuje stav po gynekologických operacích na řadu příznaků: snížení frekvence návalů horka, pomáhá normalizovat nestabilní krevní tlak, snížení intenzity bolestí hlavy a závratí, snížení pocitu slabosti, únavy a nervozity, zlepšení nálady, zvýšení sexuální aktivita.
To vše vytváří podmínky pro zvýšení efektivity a zlepšení vitality u žen s neurovegetativními a psychoemotickými poruchami v menopauze, v podmínkách po gynekologických operacích a v PMS.
Použití přípravku Estrovel v komplexní terapii chronické cystitidy snižuje frekvenci relapsů.

Způsob aplikace:
Při menopauze, s post-kastračním syndromem, menstruačními nepravidelnostmi, s chronickou cystitidou, jako doplněk k hlavní léčbě, se přípravek Estrovel užívá 1 tabletu 1-2krát denně s jídlem.
U PMS 1 tableta 1-2krát denně s jídlem po dobu dvou týdnů před nástupem menstruace.
V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3-4 tablety denně..
Trvání přijetí je nejméně 2 měsíce, aby se dosáhlo stabilního účinku.

Vedlejší efekty:
Přípravek Estrovel je oběma partnery dobře snášen, avšak ve vzácných případech se mohou objevit alergické reakce a dyspeptické poruchy.

Kontraindikace:
Kontraindikace užívání přípravku Estrovel jsou: individuální nesnášenlivost ke složkám přípravku, fenylketonurie.
Lék se nepoužívá u těhotných a kojících žen, u dětí a dospívajících do 14 let. Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem..

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Nebyly zjištěny žádné údaje o interakci přípravku Estrovel s jinými léky.

Předávkovat:
Doposud nebyly hlášeny žádné případy předávkování přípravkem Estrovel.

Podmínky skladování:
Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C..
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Formulář vydání:
Estrovel potahované tablety o hmotnosti 500 mg.

Složení:
1 tableta přípravku Estrovel obsahuje:
extrakt cimicifuga, standardizovaný na 2,5% obsah triterpenových glykosidů - 30 mg
sójový extrakt standardizovaný na 40% isoflavonů (aktivní aglykonové formy) - 62,5 mg
extrakt z kořene divokého jamu, standardizovaný na 10% obsahu diosgeninu - 50 mg
indol-3-karbinol - 25 mg
extrakt z listů kopřivy - 30 mg
organický bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého) - 1 mg
vitamin E - 16 mg
vitamin B6 - 2 mg
kyselina listová - 0,2 mg
5-hydroxytryptofan 50 mg
D, L-fenylalanin 50 mg

Estrovel

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Estrovel - lék na odstranění příznaků menopauzy a menopauzy u žen.

farmaceutický účinek

Estrovel obsahuje řadu bylinných složek, vitamínů a organických sloučenin, které mají společně terapeutický účinek. Tento nástroj je klasifikován jako biologicky aktivní přísady.

Racimóza Tsimitsifuga reguluje autonomní nervový systém, který řídí práci vnitřních orgánů. Je schopen zmírnit příznaky, jako je bušení srdce, chytání, nadměrné pocení, závratě. Tsimitsifuga je schopen regulovat hormonální nerovnováhu u žen a eliminovat bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů a snižovat ztrátu vápenatých solí z kostí.

Hormonové rostlinné látky ze sóji - izoflavony - mají podobnou strukturu jako ženské pohlavní hormony estrogeny. Isoflavony jsou schopny kompenzovat nedostatek těchto hormonů během menopauzy a regulovat jejich nerovnováhu před menstruačním cyklem. Mají také protizánětlivé, antipyretické vlastnosti, snižují zvýšenou srážlivost krve.

Indol-3-karbinol eliminuje možný negativní účinek estrogenů, pokud jsou nevyvážené, snižuje riziko rakoviny.

Divoká příze obsahuje prekurzory dalšího ženského hormonu - progesteronu, kompenzuje jeho nedostatek a normalizuje hormonální rovnováhu během menopauzy. Dalším účinkem příze je antispazmodický a vazodilatační účinek..

Kopřiva v Estrovelu obohacuje tělo o vitamíny B, C, K, obsahuje užitečné karotenoidy, flavonoidy. Dohromady má tonizující, antioxidační, hemostatický účinek se silným menstruačním krvácením, podílí se na syntéze proteinu osteokalcinu v kostní tkáni, čímž předchází osteoporóze. Diuretické vlastnosti pomáhají zbavit se přebytečné tekutiny během premenstruačního syndromu.

Organické sloučeniny prvku boru zvyšují vlastnosti rostlinných estrogenů, posilují kostní tkáň.

Vitamin E je přírodní antioxidant, reguluje reprodukční funkce a menstruační cyklus a také eliminuje vaginální suchost, normalizuje stav pokožky a vlasů.

Vitamíny skupiny B - B6, kyselina listová - zvyšují imunitní obranu těla, tvorbu vlastních endorfinů a snižují celkový otok těla. Díky tomu se zlepšuje celková pohoda a nálada ženy a zvyšuje se odolnost proti stresu..

Přírodní aminokyseliny mají antidepresivní, analgetický účinek. Vzhledem k obsahu D, L-fenylalaninu v přípravku je jednou z kontraindikací přípravku Estrovel fenylketonurie.

Formulář vydání

Estrovel podle pokynů se uvolňuje v tabletách po 500 mg.

Indikace pro použití přípravku Estrovel

Přípravek Estrovel se používá ke snížení nepříjemných příznaků a stavů, které se vyskytují během menopauzy a premenstruačního syndromu..

Podle recenzí Estrovel účinně eliminuje bolesti hlavy a závratě, návaly horka, nervozitu, únavu, normalizuje krevní tlak, zlepšuje náladu a sexuální aktivitu.

Kontraindikace

Lék by neměl být používán v případě nesnášenlivosti jeho složek, fenylketonurie.

Návod k použití přípravku Estrovel

Estrovel se užívá s jídlem, aby se odstranily příznaky menopauzy, 1 tableta 1-2krát denně, trvání kurzu je od 2 měsíců do dosažení pozitivního účinku, ke snížení příznaků předmenstruačního syndromu ve stejné dávce po dobu 2 týdnů před nástupem menstruace. Pokud taková dávka přípravku Estrovel není účinná, podle pokynů ji lze zvýšit na 3-4 tablety.

Vedlejší efekty

Podle recenzí může Estrovel zřídka způsobit alergické reakce..

Estrovel: návod k použití, složení

O produktu

ESTROVEL ® je nehormonální komplex fytoestrogenů, vitamínů a mikroelementů, který ovlivňuje hlavní projevy menopauzy.

 • Obsahuje vitamin K1 a bór, který pomáhá snižovat riziko osteoporózy
 • Zlepšuje náladu, zvyšuje sexuální výkonnost
 • Snižuje pocity slabosti, únavy, nervozity

ESTROVEL® zahrnuje:

 • Sójové isoflavony (nazývané „fytoestrogeny“). Jedná se o látky rostlinného původu, pokud jde o biologické působení blízké estrogenu, které mají účinek podobný estrogenu v nepřítomnosti jejich vlastních hormonů a kompenzují negativní účinky estrogenu v jeho přebytku. Užívání isoflavonů pomáhá snížit frekvenci návalů horka, pocení, bolestí hlavy a dalších příznaků pozorovaných během menopauzy. Isoflavony také pomáhají regulovat hormonální nerovnováhu u premenstruačního syndromu (PMS), stimulují procesy obnovy kostí a přispívají k jejímu posílení a obnově. Isoflavony mají antioxidační, protizánětlivé, antipyretické vlastnosti a také inhibují tvorbu trombinu a agregaci krevních destiček, čímž přispívají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
 • Extrakt z Dioscorea (čínská příze, Dioscorea opozita). Extrakt z oddenků s kořeny dioscorea protilehlých (také známý jako čínský jam) obsahuje prekurzory progesteronu a některých dalších hormonů. Dioscorea normalizuje stav způsobený nerovnováhou hormonů v PMS a v klimakterickém období. Yam brání rozvoji aterosklerózy, má antispasmodický účinek a má vazodilatační účinek.
 • Extrakt z posvátného ovoce Vitex (Vrtex Agnus-castus). Plody Vitex mají stabilizační účinek na koncentraci pohlavních hormonů, normalizují hladinu progesteronu a používají se ke snížení příznaků PMS. Klíčovou vlastností přípravku Vitex je snížení úrovně podrážděnosti, nervozity, citlivosti prsou, nadýmání a bolesti hlavy. Extrakt z ovoce Vitex má analgetický účinek, snižuje předmenstruační a premenopauzální mastalgii, inhibuje cholesherinacyltransferázu, čímž snižuje hladinu hypercholesterolu, který lze použít při komplexní léčbě kardiovaskulárních onemocnění. Extrakt z ovoce Vitex indukuje protinádorový účinek stimulací smrti a mitotického zastavení rakovinných buněk.
 • Indol-3-karbinol. Vyskytuje se ve vysokých koncentracích v brukvovité zelenině (brokolice, květák, růžičková kapusta a zelí). Indol-3-karbinol pomáhá normalizovat metabolismus estrogenů, blokuje cesty stimulace patologické proliferace (sperlastické procesy v endometriu, děložní myom, endometrióza). Použití indol-3-karbinolu pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu a snížit riziko nádorů, potlačení viru Herpes simplex a lidského papilomaviru. Má schopnost způsobit selektivní smrt pozměněných buněk s abnormálně vysokou proliferativní aktivitou.
 • Vitamin K1 se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který působí preventivně v případě menstruačních nepravidelností. Vitamin K1 hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze.
 • Bór zvyšuje účinek fytoestrogenů. Zlepšuje účinnost léčby, eliminuje návaly horka, vaginální suchost a další klimakterické příznaky. Bór je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zlepšuje vstřebávání vápníku. Bór v tetraboritanu sodném má také antifungální vlastnosti.
 • Vitamin E je standardem antioxidantů, pomáhá obnovit reprodukční funkce, normalizuje menstruační cyklus. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.
 • Vitamin B6 urychluje metabolismus bílkovin, sacharidů, tuků, zvyšuje odolnost proti stresu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a osteoporóze. Také zmírňuje předmenstruační příznaky snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Zlepšuje syntézu endorfinů - přírodních stimulantů nálady a emocí, čímž poskytuje příznivý účinek na příznaky menopauzy a PMS.
 • Kyselina listová (vitamin B9). Tento životně důležitý vitamin je nezbytný pro vývoj hematopoetického a imunitního systému. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a zmírňuje její příznaky.
 • L-5-hydroxytryptofan je meziprodukt při syntéze serotoninu v lidském těle. Spolu s vitaminem B6 zvyšuje syntézu endorfinů odpovědných za snižování vnímání bolesti, má pozitivní vliv na funkce těla.

Dospělí užívají 1–2 tobolky denně k jídlu.

Estrovel: návod k použití, cena, recenze

Estrovel je doplněk stravy určený k normalizaci hormonálních hladin a eliminaci negativních projevů zvýšení nebo snížení koncentrace pohlavních hormonů u žen různého věku. Přípravek Estrovel je určen k úlevě od příznaků menopauzy a premenstruačního syndromu.

Lék je dostupný ve dvou dávkových formách - tobolkách a tabletách. Tablety jsou podlouhlé a mají specifickou indolovou vůni. Povrch je pokryt žlutým ochranným pláštěm.

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře. Tablety a kapsle musí být skladovány na suchém místě, teplota v místě skladování léku, jak doporučuje výrobce, by neměla být vyšší než 30 stupňů. Doba použitelnosti léku je 24 měsíců. Cena doplňků stravy je 450 rublů za balení.

Složení a farmakologické působení přípravku Estrovel

Složení léčivého přípravku zahrnuje bylinné složky a vitamíny jako aktivní složku.

 • vitamíny B6, E, K1, kyselina listová;
 • aucubin;
 • isoflavony;
 • bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Kromě aktivních složek obsahuje přípravek další složky, které zajišťují výkon pomocných funkcí.

 1. Stearát Ca.
 2. MCC.
 3. Monohydrát laktosy.
 4. Aerosil, což je bezvodá forma koloidního oxidu křemičitého.

Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup ke korekci a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy na stav těla. Lék umožňuje bojovat s hormonálními poruchami u ženy.

Složky Cimicifuga mají pozitivní vliv na práci vegetativní části nervového systému.

 • rychlý srdeční tep;
 • Nadměrné pocení;
 • závrať;
 • přílivy a odlivy.

Sójové isoflavony přítomné ve složení léčiva jsou ze své podstaty podobné hormonu estrogenu a při jeho nedostatku vykazují účinek podobný estrogenu.

 1. Hormonální rovnováha v těle ženy s PMS se normalizuje.
 2. Snižuje závažnost příznaků charakteristických pro klimakterické období.
 3. Snižuje riziko vzniku a progrese onkologických patologií.
 4. Stimulují se procesy regenerace v kostní tkáni.

Dioscorea má výrazný antispazmodický účinek, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom s menstruační genezí..

Kromě toho tato složka má vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krevní plazmě, což pomáhá předcházet rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol je látka pocházející z rostlin, která má protinádorový účinek a předchází vzniku rakoviny prsu a dalších orgánů ženského těla. Složka zajišťuje normalizaci hormonálních hladin během menopauzy.

Extrakt získaný z kopřivy má antioxidační a regenerační účinek. Tento účinek je způsoben vysokým obsahem karotenoidů a vitaminu C v extraktu. Pod vlivem těchto sloučenin je pozorováno zvýšení srážení krve a riziko krvácení..

Přítomnost vitaminu K v extraktu z kopřivy snižuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy. Vylučování přebytečné tekutiny je zajištěno z těla díky diuretickému účinku, který umožňuje zabránit rozvoji edémového syndromu.

Fruktoboritan vápenatý obsažený v léku zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E vám umožňuje zbavit se takového problému, jako je vaginální suchost během menopauzy. Pod vlivem vitaminu klesá frekvence a závažnost návalů horka, zlepšuje se krevní oběh ve vaginálních stěnách, stabilizuje se nálada a snižuje nervozita. Vitamin E pomáhá snižovat výskyt závratí u žen a zvyšuje výkon.

Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během menopauzy, a zvyšuje se odolnost proti stresu díky stimulaci produkce endorfinů. Pod vlivem této složky se zlepšuje fungování imunitního systému a předchází se rozvoji osteoporózy..

Kyselina listová zvyšuje odolnost proti stresu a posiluje imunitní síly těla, předchází vzniku depresivních stavů.

5-hydroxytryptoyan je prekurzorem serotoninu. Je podobný svým projevům jako vitamin B6 a snižuje závažnost klimakterických projevů a také pomáhá zvyšovat odolnost proti stresu.

Fenylalanin má analgetický účinek, kterého se dosahuje blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy.

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Estrovel

Estrovel složení

Přípravek obsahuje následující účinné látky (tobolková forma uvolňování):

 • vitamíny (B6, E, K1, kyselina listová);
 • Aucubin;
 • Isoflavony;
 • Bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Tableta obsahuje následující součásti:

 • výtažky (divoký kořen jam, sója, listy kopřivy);
 • cimicifuge racemóza (tryptofanové glykosidy);
 • organický bór;
 • indol-3-karbinol;
 • vitamíny (kyselina listová, B6, E);
 • fenylalanin (D a L);
 • 5-hydroxytryptofan.

Pomocné komponenty:

 • Stearát Ca;
 • MCC;
 • monohydrát laktózy;
 • aerosil (neplodná forma koloidního oxidu křemičitého).

Formulář vydání

Estrovel je dostupný ve dvou dávkových formách: tobolkách a tabletách.

Tobolky: 520 mg balené v 15 baleních. Balení obsahuje 2 konvoluty.

Tablety: každá po 0,5 g, balené po 10 kusech v balení. V balení jsou 3 konvoluty. Tablety mají podlouhlý tvar, specifickou vůni indolu a žlutou ochrannou skořápku.

farmaceutický účinek

Biologicky aktivní doplněk stravy schopný napravit různé hormonální poruchy a snížit závažnost negativních příznaků doprovázejících premenstruační a klimakterické syndromy. Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup k nápravě a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy a hormonální nerovnováhy u ženy.

Složky Cimicifuga racemózy mají pozitivní vliv na fungování vegetativní části nervového systému a eliminují následující příznaky a projevy:

Tsimitsifuga je schopen zmírnit příznaky, které doprovázejí ženu s hormonální nerovnováhou během menopauzy:

 • bolest svalů;
 • bolest kloubů;
 • snížení ztráty vápníku z těla (v důsledku zlepšeného metabolismu kostí);
 • bolesti hlavy.

Sedativní účinek přípravku Tsimicifuga umožňuje stabilizovat psychoemoční stav ženy v klimakterickém období.

Sójové isoflavony jsou svou povahou podobné ženskému hormonu estrogenu, jsou to fytohormony. S nedostatkem endogenního (vlastního) estrogenu v důsledku změn souvisejících s věkem v ženském těle vykazují isoflavony účinek podobný estrogenu. Sójové isoflavony normalizují hormonální nerovnováhu v PMS, snižují závažnost klimakterických příznaků (hyperhidróza, návaly horka, migrénové bolesti atd.). Bylo prokázáno, že tyto látky snižují riziko vzniku onkologické patologie, stimulují regenerační procesy v kostním systému..

Dioscorea (divoká příze) je fytohormon obsahující látky podobné struktury jako progesteron. Rostlina je schopna vyhladit hormonální nerovnováhu, která často doprovází ženy během menopauzy a předmenstruačního syndromu. Dioscorea se vyznačuje výrazným spazmolytickým účinkem, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom menstruační geneze. Dioscorea má navíc vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a brání rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol se izoluje ze zelí (bílé zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice). Látka pocházející z rostlin má výrazný protinádorový účinek a brání rozvoji rakoviny prsu a dalších orgánů ženského reprodukčního systému. Charakteristická je normalizace hormonálních hladin během menopauzy, během PMS.

Extrakt z kopřivy má antioxidační a regenerační účinky, které zajišťuje vysoký obsah karotenoidů a vitaminu C. Riziko krvácení se znatelně snižuje díky zvýšené srážlivosti krve a projevům hemostatických vlastností kopřivy. Pravděpodobnost vzniku osteoporózy je snížena kvůli přítomnosti vitaminu K. V rostlině je vylučování přebytečné tekutiny dosaženo díky diuretickému účinku rostliny. Snížení závažnosti negativních symptomů PMS je dosaženo prevencí rozvoje edémového syndromu.

Organická forma bór-vápenatého fruktoborátu zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E. V období menopauzy se ženy často obávají vaginální suchosti. Vitamin E pomáhá zbavit se tohoto problému. Tato složka je schopna snížit frekvenci a závažnost „návalů horka“, zlepšit krevní oběh ve stěnách pochvy, stabilizuje náladu, snižuje nervozitu, zmírňuje závratě a zvyšuje účinnost.

Vitamin B6. Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během PMS a menopauzy. Tato složka se vyznačuje zvýšením odolnosti proti stresu v důsledku stimulace produkce endorfinů. Vitamin má obecný posilující účinek, zlepšuje fungování imunitního systému, předchází rozvoji nemocí, jako je osteoporóza.

Kyselina listová. Díky této složce se zvyšuje odolnost proti stresu, projevuje se antianemický účinek, zvyšují se imunitní síly těla, předchází se rozvoji a progresi depresivních stavů. Kyselina listová má antioxidační účinek a vykazuje vlastnosti podobné estrogenu.

5-Hydroxytryptofan. Tato aminokyselina je prekurzorem serotoninu a je vylučována ze semen rostliny Griffonia. Jeho vlastnosti jsou podobné jako vitamín B6 (snižuje závažnost návalů tepla, stabilizuje náladu, bojuje proti emoční depresi, zvyšuje odolnost proti stresu).

D, L-fenylalanin. Tato aminokyselina se vyznačuje analgetickým účinkem, kterého je dosaženo snížením bolesti blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy. Normalizace emočního stavu je dosaženo díky antidepresivnímu účinku, který se vytváří v důsledku změn v syntéze mediátorů, které se aktivně podílejí na přenosu nervových impulzů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Indikace pro použití

Užívání biologického doplňku je povoleno pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Estrovel je předepsán k prevenci a léčbě různých poruch, které vznikají:

 • s PMS;
 • v klimakterickém období;
 • v období zotavení po operaci k odstranění vaječníků (post-kastrační syndrom).

Lék lze dále použít:

 • jako adjuvantní terapie při léčbě chronické cystitidy;
 • pro profylaktické účely u skupiny lidí starších 35 let (prevence stárnutí těla).

Úzký seznam kontraindikací umožňuje předepsat doplněk stravy širokému spektru pacientů k léčbě a prevenci různých forem hormonálních poruch.

Kontraindikace

 • věkové omezení - do 14 let;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • individuální přecitlivělost na složky doplňku;
 • fenylketonurie (dědičné onemocnění).

Vedlejší efekty

Dodržování léčebných režimů doporučených výrobcem vám umožňuje minimalizovat frekvenci projevů negativních reakcí na doplněk. Zřídka lze zaznamenat nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce v případě individuální přecitlivělosti..

Estrovel, návod k použití (metoda a dávkování)

Doplněk je určen pro správu per os.

Návod k použití přípravku Estrovel předepsaný ke snížení závažnosti komplexu negativních příznaků doprovázejících ženu v menopauze: 1 tableta 1-2krát denně.

Podobné schéma se používá po operaci k odstranění vaječníků a také k normalizaci a stabilizaci menstruačního cyklu. Pacienti jsou léčeni podle stejného schématu, aby se normalizovala práce všech orgánů a systémů. Terapie zahrnuje dvouměsíční kurz užívání doplňků stravy. Délka léčby se může lišit v závislosti na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Jak užívat Estrovel jako další složku při léčbě chronické cystitidy: 1 karta. 1-2krát denně. Léčebný režim se při léčbě PMS nemění, avšak užívání tablet začíná přesně 14 dní před očekávaným začátkem menstruačního cyklu. Terapie je dokončena, jakmile začne výtok. Na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře lze schéma změnit (až 3-4 tablety denně).

Pokyn pro časový faktor Estrovel

V první polovině cyklu jsou předepsány 2 tobolky pod číslem „1“ (béžová). Ve druhé polovině cyklu musíte užít 2 tobolky očíslované „2“ (růžové). Tobolky jsou určeny k perorálnímu podání a je třeba je zapít vodou. Kurz je koncipován na 3 měsíce. Léčba začíná prvním dnem menstruačního cyklu.

Předávkovat

Případy předávkování a vlastnosti průběhu otravy nejsou výrobcem popsány.

Interakce

Může být použit s jinými léky.

Podmínky prodeje

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře.

Podmínky skladování

Tablety a kapsle skladujte na suchém místě. Teplotní režim doporučený výrobcem - až 30 stupňů.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Kromě toho se vyrábí řada „Estrovel Time Factor“ - dvoufázový komplex, speciálně vyvinutý s ohledem na průběh cyklických změn v ženském těle. Účinné látky jsou distribuovány ve dvou typech tobolek, aby se maximalizoval přísun ženského těla v každé fázi menstruačního cyklu.

Producent Estrovel Valeant nebo Ecomir - což je lepší?

Oba výrobci mají ruskou registraci a vyrábějí doplňky stravy s naprosto identickým složením. Cena výše uvedených léků je přibližně stejná.

Estrovelovy analogy

Analogy léčiva, podobné farmakologickým účinkům:

 • Proginova;
 • Inoklim;
 • Sagenit;
 • Klimaton;
 • Medisoya;
 • Menoise;
 • Climasphere;
 • Menokwine;
 • Klimadinon.

Estrovel nebo Cyclim - což je lepší?

Oba produkty jsou biologicky aktivní přísady, které obsahují fytoestrogeny (v Estrovelu jsou 3 a v Cyclimu 1). Estrovelova akce je výraznější, což lze vysvětlit bohatší kompozicí.

Během těhotenství (a laktace)

Je nepřijatelné používat doplňky stravy u této skupiny pacientů.

Recenze společnosti Estrovel

Nespornou výhodou této drogy je její rostlinný původ. Recenze žen a lékařů potvrzují, že léčba je schopna zmírnit závažnost komplexu negativních příznaků, který doprovází ženy v menopauze. Tematická fóra nám umožňují dospět k závěru, že doplněk zřídka způsobuje nežádoucí účinky a je dobře snášen bez ohledu na výrobce (Valiant nebo Ecomir). Ženy v menopauze si stěžují na časté „návaly horka“ a výkyvy nálad, s nimiž se tento doplněk dobře vyrovnává.

Recenze lékařů o kontraindikacích přípravku Estrovel

Hlavními kontraindikacemi jsou alergické reakce, období těhotenství a kojení, stejně jako věková omezení - až 14 let. Ve všech ostatních případech lékaři nezakazují příjem pilulek..

Cena Estrovel kde koupit

Náklady na doplněk se liší v závislosti na výrobci a oblasti prodeje. Estrovel Ecomir si můžete koupit v Moskvě za 480 rublů. Průměrná cena Estrovelu na Ukrajině je 350 UAH.

Estrovel

 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými léčivými přípravky
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Složení

Složení doplňku stravy Estrovel zahrnuje rostlinné výtažky, vitamíny a aminokyseliny přírodního původu, speciálně vytvořené pro nehormonální podporu ženám během menopauzy. Důvodem zhoršení pohody během menopauzy je nerovnováha hormonů: estrogeny, progesteron, stejně jako luteinizační a folikuly stimulující hormony, kvůli změně funkce vaječníků v důsledku jejich změn souvisejících s věkem. Přirozenou normalizací hormonálního pozadí ženy pomáhá Estrovel vyrovnat se s příznaky menopauzy, včetně jejích emočních projevů.
Estrovel je biologicky aktivní doplněk stravy pro ženy, který obsahuje standardizované rostlinné výtažky z posvátných plodů vitexu, oddenky s kořeny Dioscorea, extrakt ze sójových bobů, který je zdrojem vitamínů (B6, E, K1, kyselina listová), boru, isoflavonů, hydroxytryptofanu, indol-3-karbinol, diosgenin a aucubin pro ženy.
Aktualizovaný vzorec doplňku stravy Estrovel pomáhá snižovat příznaky předmenstruačního a klimakterického syndromu, normalizovat hladinu pohlavních hormonů, má mírný projímavý účinek, pomáhá upravovat funkční stav autonomního nervového systému.
Rostlinné extrakty obsažené v kompozici vykazují účinky podobné působení vlastních estrogenů ženského těla, tj. postrádají vedlejší účinky, které mají syntetické estrogeny.
Vlastnosti doplňků stravy k přípravku Estrovel
Sójové isoflavony
Sójové isoflavony se nazývají fytoestrogeny. Jedná se o látky rostlinného původu, pokud jde o biologické působení blízké estrogenu, které mají účinek podobný estrogenu v nepřítomnosti jejich vlastních hormonů a kompenzují negativní účinky estrogenu v jeho přebytku. Užívání isoflavonů pomáhá snížit frekvenci návalů horka, pocení, bolestí hlavy a dalších příznaků pozorovaných během menopauzy. Isoflavony také pomáhají regulovat hormonální nerovnováhu u premenstruačního syndromu (PMS), stimulují procesy obnovy kostí a přispívají k jejich posílení a obnově. Isoflavony mají
antioxidační, protizánětlivé, antipyretické vlastnosti a také inhibují tvorbu agregace trombinu a krevních destiček, čímž přispívají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
Extrakt z Dioscorea (čínská příze, Dioscorea opozita)
Extrakt z oddenků s kořeny dioscorea protilehlých (nazývaných také čínská příze) obsahuje látky, které jsou prekurzory progesteronu a některých dalších hormonů.

Estrovel, 520 mg tobolky, 30 ks.

Pokyny pro Estrovel

Složení

Pilulky1 záložka. (0,5 g)
cimicifuga racemosa (Cimicifuga racemosa) standardizovaný na 2,5% obsah triterpenových glykosidů30 mg
sójový extrakt standardizovaný na 40% isoflavonů (aktivní aglykonové formy)62,5 mg
extrakt z kořene divokého jamu standardizovaný na 10% obsahu diosgeninu50 mg
indol-3-karbinol25 mg
extrakt z listů kopřivy30 mg
organický bór (ve fruktoboritanu vápenatém)1 mg
vitamin E (z přírodního zdroje)16 mg
vitamin B62 mg
kyselina listová0,2 mg
5-hydroxytryptofan50 mcg
D, L-fenylalanin50 mcg

v blistru 10 ks; v krabičce z 3 blistrů.

Popis

Podlouhlé tablety, žlutě potažené, s mírným zápachem indol-3-karbinolu.

Charakteristický

Biologicky aktivní doplněk stravy.

Vlastnosti součásti

Cimicifuga racemosa má pozitivní vliv na autonomní nervový systém, zmírňuje a eliminuje návaly horka, pocení, bušení srdce a závratě. Cimicifuga zmírňuje příznaky spojené s hormonální nerovnováhou během menopauzy, pomáhá snižovat bolesti svalů, kloubů a hlavy, zlepšuje metabolismus kostí a vede ke snížení ztráty vápníku.

Sójové isoflavony jsou rostlinné látky, strukturně podobné estrogenu, jednomu z hlavních ženských pohlavních hormonů. Mají estrogenový účinek na tělo s nedostatkem vlastních hormonů a také kompenzují negativní účinky estrogenu v přebytku.

Užívání isoflavonů pomáhá regulovat hormonální nerovnováhu u premenstruačního syndromu (PMS), pomáhá snižovat hlavní příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka, pocení, bolesti hlavy. Stimulují také procesy obnovy a posílení kostní tkáně..

Wild yam (dioscorea) obsahuje látky, které jsou prekurzory progesteronu a dalších ženských hormonů. Dioscorea pomáhá normalizovat hladinu hormonů v PMS a v menopauze. Divoký jam brání rozvoji aterosklerózy, má antispazmodický účinek a má vazodilatační účinek.

Indol-3-karbinol se nachází ve vysokých koncentracích v zelenině, jako je brokolice, květák, růžičková kapusta a zelí.

Indol-3-karbinol má schopnost neutralizovat negativní účinky estrogenu na hormonální nerovnováhu během PMS a menopauzy. Důležitou vlastností indol-3-karbinolu je jeho schopnost snížit riziko vzniku rakoviny..

Extrakt z kopřivy obsahuje kromě vitamínů C, B a K také karotenoidy, flavonoidy, chlorofyl. Vitamin K se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který má preventivní účinek v případě menstruačních nepravidelností. Vitamin K hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze. Extrakt z kopřivy má tonizující a antioxidační účinek díky vysokému obsahu vitamínu C a karotenoidů. Působí močopudně a snižuje příznaky PMS spojené s retencí tekutin v těle.

Bór (ve složení fruktoboritanu vápenatého - organická forma boru) zvyšuje účinek užívání fytoestrogenů, zvyšuje hladinu vlastních estrogenů u žen po menopauze. Bór významně snižuje intenzitu rozvoje osteoporózy, která je jedním z impozantních projevů menopauzy.

Vitamin E (přirozeně se vyskytující) - uklidňuje návaly horka a výkyvy nálady, snižuje únavu, závratě, bušení srdce a nervozitu. Vitamin E pomáhá obnovit reprodukční funkce, eliminuje menstruační nepravidelnosti, pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje pokožku, nehty, vlasy.

Vitamin B6 (pyridoxin) zmírňuje příznaky PMS snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Podporuje syntézu endogenních endorfinů, zmírňuje příznaky PMS a menopauzy. Vitamin B6 zvyšuje odolnost proti stresu, přispívá k prevenci kardiovaskulárních chorob a osteoporózy, podporuje imunitní systém.

Kyselina listová pomáhá posilovat imunitní systém a zvyšuje schopnost odolávat stresu a depresi. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a oslabuje její příznaky a také se aktivně podílí na procesech regulace funkcí hematopoetických orgánů, má antianemický účinek.

5-Hydroxytryptofan, aminokyselina nacházející se v semenech rostliny Griffonia, je přirozeným prekurzorem serotoninu. Spolu s vitaminem B.6 zvyšuje syntézu endorfinů, které jsou zodpovědné za snižování vnímání bolesti a pozitivních emocí, což umožňuje zmírnit příznaky menopauzy, zejména návaly horka. 5-Hydroxytryptofan je antidepresivum, které je účinné při léčbě PMS. Má příznivý účinek na příznaky, jako je deprese, deprese, napětí, úzkost, emoční nestabilita, slzavost, podrážděnost, které se vyskytují v posledním týdnu cyklu.

D, L-fenylalanin je aminokyselina, která má analgetické vlastnosti. Tato schopnost fenylalaninu souvisí s jeho schopností blokovat enzymy, které štěpí neuropeptidy, které snižují bolest. Fenylalanin a jeho deriváty se díky své schopnosti ovlivňovat syntézu mediátorů podílejících se na přenosu nervových impulsů používají jako antidepresiva..

Estrovel má pozitivní účinek na různé projevy menopauzy u řady příznaků:

pomáhá normalizovat nestabilní krevní tlak;

snižuje intenzitu bolestí hlavy a závratě;

snižuje frekvenci návalů;

snižuje pocit slabosti, únavy a nervozity;

zlepšuje náladu, zvyšuje sexuální aktivitu.

Menopauza je fyziologické období v životě ženy, které je charakterizováno postupným snižováním produkce ženských pohlavních hormonů vaječníky. U některých žen je toto období snadné, bez výrazného nepohodlí, u jiných jsou projevy menopauzy výraznější a významně narušují celkovou pohodu.