Estrovel s endometriózou

Jedním ze základních kamenů v medicíně je přikázání „neškodit“. Použití tohoto konceptu při léčbě nemocí předchází chybám. A toto přikázání milovníci samoléčby nedodržují a používají různé léky podle vlastního výběru..

Moderní trh s drogami je plný různých doplňků stravy. Účinnost doplňků stravy nebyla laboratorními studiemi plně prokázána. Lékařská praxe však zaznamenává významné zlepšení zdraví pacientů, kteří užívali doplňky stravy přísně podle lékařského předpisu a v souladu s pravidly přijetí.

Jedním z nejpopulárnějších doplňků stravy u žen je Estrovel. Tento lék pomáhá vyrovnat se s příznaky menopauzy a premenstruačního syndromu. Mnoho žen se však obává, zda může Estrovel pomoci při léčbě endometriózy? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zjistit, co je endometrióza, složení léčiva a jeho účinek na tělo..

Endometrióza

Endometrióza je poměrně často diagnostikované onemocnění charakterizované proliferací buněk slizniční vrstvy dělohy (endometria) mimo jejich obvyklé stanoviště.

To znamená, že buňky endometria (podle některých zdrojů buňky podobné endometriu) se objevují v různých orgánech spojených nebo ne s dělohou. Mohou být nalezeny ve svalové stěně dělohy, v trubkách a vaječnících, ve vagině. S rozvojem komplexní formy endometriózy se ložiska onemocnění určují ve střevech a v močovém měchýři a v pupku.

Ohniska endometriózy podléhají cyklickým měsíčním změnám, které jsou vlastní vrstvě děložní sliznice. Po vstupu do menstruačního cyklu se endometriální buňky zvyšují v růstu a na konci cyklu začínají krvácet (menstruovat). Proto se tvoří „čokoládové cysty“, typický znak endometriózy..

Přesná příčina, která vede ke vzniku této patologie, dosud nebyla stanovena. Byla však zaznamenána závislost endometriózy na hladině hormonu estrogenu. Zvýšení pohlavního hormonu v krvi a jeho dlouhodobý účinek na buňky děložní sliznice na pozadí nízké hladiny gestagenů může vyvolat vývoj patologie.

Proto je endometrióza klasifikována jako onemocnění závislé na estrogenu. To znamená, že při léčbě této patologie bude hlavním cílem snížit hladinu estrogenu a snížit jeho účinek na endometriální buňky. Nyní je nutné zjistit, co je Estrovel a zda je vhodné jej předepsat na endometriózu.

Estrovel

Estrovel je považován za doplněk stravy používaný ke snížení klimakterických příznaků. Účinně zvládá návaly horka, pocení, nervozitu, nápor krevního tlaku. Účinek přípravku Estrovel je výraznější ve srovnání s podobnými doplňky stravy. Takové široké spektrum účinku je způsobeno poměrně složitým složením produktu..

Jednou z aktivních účinných látek přípravku Estrovel jsou sójové isoflavony - přírodní estrogeny (fytoestrogeny). Jsou schopni kompenzovat nedostatek vlastního hormonu v ženském těle. To vysvětluje pozitivní účinek doplňků stravy v menopauze.

V klimakterickém období klesá produkce estrogenů, jejichž nedostatek spouští v těle ženy různé změny. To se projevuje typickými příznaky: návaly horka, pocení, podrážděnost atd. Další složka přípravku Estrovel, bór, zvyšuje účinek fytoestrogenů. Kromě toho pomáhá posilovat kosterní systém..

Extrakty čínského jamu a posvátného vitexu obsahují látky podobné gestagenům a také pomáhají stabilizovat hormony. Látka "Indol 3-karbinol" stabilizuje produkci estrogenů, blokuje stimulaci abnormálního růstu buněk endometria, potlačuje aktivitu herpes viru a lidského papilomu.

Vitamíny skupiny B, E, K, kyselina listová a L-5 hydroxytryptofan přispívají k produkci endorfinů, odstraňují otoky, posilují nervový a kardiovaskulární systém, normalizují proces hematopoézy a krevního oběhu.

V této době byla ze složení léčiva vyloučena cimicifuge racemózy, která je také rostlinným estrogenem. V této souvislosti existovaly recenze o slabé účinnosti léku v boji proti příznakům menopauzy. Měli byste však vědět, že reakce na užívání léku je vždy individuální. A počet pozitivních recenzí zůstává nezměněn.

Přípravek Estrovel se užívá k odstranění menopauzy a příznaků premenstruačního syndromu po dobu 2 měsíců, 1–2 tobolky (tablety) denně. Nápravu musíte vzít při jídle. Účinek léku lze pocítit po 4–7 týdnech od začátku užívání.

Před použitím doplňku stravy se musíte poradit s odborníkem, vyloučit těhotenství a navštívit endokrinologa, abyste zjistili hormonální stav.

Přípravek Estrovel lze užívat také v případech chirurgické menopauzy po odstranění příloh. Tento lék je schopen nahradit hormonální substituční terapii, zejména v případech, kdy je použití hormonů nemožné podle individuálních ukazatelů pacienta.

Nyní, když znáte všechny charakteristiky onemocnění a léku, můžete zjistit vhodnost použití přípravku Estrovel při endometrióze.

Je třeba mít na paměti, že estrogeny vyvolávají růst ložisek endometriózy. Fytoestrogeny, aktivní složky doplňku stravy, mají podobné účinky jako přírodní ženský hormon.

V důsledku toho tato skutečnost hovoří o nebezpečí užívání přípravku Estrovel s endometriózou v aktivní fázi. Jednoduše řečeno, užívání tohoto léku pravděpodobně vyvolá další progresi onemocnění..

Složky doplňku stravy současně přispívají k normalizaci hormonálních hladin, blokují stimulaci abnormální proliferace buněk endometria a stabilizují produkci estrogenů. Proto může být lék předepsán v pooperačním období po odstranění (kauterizaci) ložisek endometriózy.

Otázku jmenování Estrovel by měl vzít ošetřující lékař na základě údajů z analýz a studií v každém konkrétním případě..

Estrovel

Vitamin K se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který působí preventivně v případě menstruačních nepravidelností.
Vitamin K hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze.
Bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého). Fruktoboritan vápenatý je nová patentovaná forma organického boru, která je identická s přírodní formou ovoce a zeleniny. Zásadní novinkou této sloučeniny je její jedinečná a bezpečná forma, která uvolňuje bór podle potřeby postupně. Je třeba poznamenat, že v těch zemích, jejichž populace konzumuje dostatečné množství fruktoboritanu vápenatého s jídlem, je hustota mineralizace kostí mnohem vyšší a případy postmenopauzální osteoporózy jsou méně časté. Kromě toho bór pomáhá zvyšovat účinek fytoestrogenů.
Vitamin E je standardem antioxidantů, pomáhá obnovit reprodukční funkce, eliminuje menstruační nepravidelnosti. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.
Vitamin B6 pomáhá urychlit metabolismus bílkovin, sacharidů, tuků.
Vitamin B6 zvyšuje odolnost proti stresu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a osteoporóze. Také zmírňuje předmenstruační příznaky snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Podporuje syntézu endorfinů - přírodních stimulantů nálady a emocí, čímž příznivě působí na příznaky menopauzy a PMS.
Vitamin B9 (kyselina listová). Tento životně důležitý vitamin je nezbytný pro vývoj hematopoetického a imunitního systému. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a zmírňuje její příznaky.
5-Hydroxytryptofan. Je předchůdcem serotoninu. Spolu s vitaminem B6 zvyšuje syntézu endorfinů, které jsou odpovědné za snížení vnímání bolesti.
D, L - fenylalanin. Tato aminokyselina v těle se přeměňuje na tyrosin, který má analgetický účinek a schopnost regulovat tělesnou teplotu..

Indikace pro použití:
Estrovel má pozitivní vliv na různé projevy menopauzy a zlepšuje stav po gynekologických operacích na řadu příznaků: snížení frekvence návalů horka, pomáhá normalizovat nestabilní krevní tlak, snížení intenzity bolestí hlavy a závratí, snížení pocitu slabosti, únavy a nervozity, zlepšení nálady, zvýšení sexuální aktivita.
To vše vytváří podmínky pro zvýšení efektivity a zlepšení vitality u žen s neurovegetativními a psychoemotickými poruchami v menopauze, v podmínkách po gynekologických operacích a v PMS.
Použití přípravku Estrovel v komplexní terapii chronické cystitidy snižuje frekvenci relapsů.

Způsob aplikace:
Při menopauze, s post-kastračním syndromem, menstruačními nepravidelnostmi, s chronickou cystitidou, jako doplněk k hlavní léčbě, se přípravek Estrovel užívá 1 tabletu 1-2krát denně s jídlem.
U PMS 1 tableta 1-2krát denně s jídlem po dobu dvou týdnů před nástupem menstruace.
V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3-4 tablety denně..
Trvání přijetí je nejméně 2 měsíce, aby se dosáhlo stabilního účinku.

Vedlejší efekty:
Přípravek Estrovel je oběma partnery dobře snášen, avšak ve vzácných případech se mohou objevit alergické reakce a dyspeptické poruchy.

Kontraindikace:
Kontraindikace užívání přípravku Estrovel jsou: individuální nesnášenlivost ke složkám přípravku, fenylketonurie.
Lék se nepoužívá u těhotných a kojících žen, u dětí a dospívajících do 14 let. Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem..

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Nebyly zjištěny žádné údaje o interakci přípravku Estrovel s jinými léky.

Předávkovat:
Doposud nebyly hlášeny žádné případy předávkování přípravkem Estrovel.

Podmínky skladování:
Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C..
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Formulář vydání:
Estrovel potahované tablety o hmotnosti 500 mg.

Složení:
1 tableta přípravku Estrovel obsahuje:
extrakt cimicifuga, standardizovaný na 2,5% obsah triterpenových glykosidů - 30 mg
sójový extrakt standardizovaný na 40% isoflavonů (aktivní aglykonové formy) - 62,5 mg
extrakt z kořene divokého jamu, standardizovaný na 10% obsahu diosgeninu - 50 mg
indol-3-karbinol - 25 mg
extrakt z listů kopřivy - 30 mg
organický bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého) - 1 mg
vitamin E - 16 mg
vitamin B6 - 2 mg
kyselina listová - 0,2 mg
5-hydroxytryptofan 50 mg
D, L-fenylalanin 50 mg

Estrovel

 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými léčivými přípravky
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Složení

Složení doplňku stravy Estrovel zahrnuje rostlinné výtažky, vitamíny a aminokyseliny přírodního původu, speciálně vytvořené pro nehormonální podporu ženám během menopauzy. Důvodem zhoršení pohody během menopauzy je nerovnováha hormonů: estrogeny, progesteron, stejně jako luteinizační a folikuly stimulující hormony, kvůli změně funkce vaječníků v důsledku jejich změn souvisejících s věkem. Přirozenou normalizací hormonálního pozadí ženy pomáhá Estrovel vyrovnat se s příznaky menopauzy, včetně jejích emočních projevů.
Estrovel je biologicky aktivní doplněk stravy pro ženy, který obsahuje standardizované rostlinné výtažky z posvátných plodů vitexu, oddenky s kořeny Dioscorea, extrakt ze sójových bobů, který je zdrojem vitamínů (B6, E, K1, kyselina listová), boru, isoflavonů, hydroxytryptofanu, indol-3-karbinol, diosgenin a aucubin pro ženy.
Aktualizovaný vzorec doplňku stravy Estrovel pomáhá snižovat příznaky předmenstruačního a klimakterického syndromu, normalizovat hladinu pohlavních hormonů, má mírný projímavý účinek, pomáhá upravovat funkční stav autonomního nervového systému.
Rostlinné extrakty obsažené v kompozici vykazují účinky podobné působení vlastních estrogenů ženského těla, tj. postrádají vedlejší účinky, které mají syntetické estrogeny.
Vlastnosti doplňků stravy k přípravku Estrovel
Sójové isoflavony
Sójové isoflavony se nazývají fytoestrogeny. Jedná se o látky rostlinného původu, pokud jde o biologické působení blízké estrogenu, které mají účinek podobný estrogenu v nepřítomnosti jejich vlastních hormonů a kompenzují negativní účinky estrogenu v jeho přebytku. Užívání isoflavonů pomáhá snížit frekvenci návalů horka, pocení, bolestí hlavy a dalších příznaků pozorovaných během menopauzy. Isoflavony také pomáhají regulovat hormonální nerovnováhu u premenstruačního syndromu (PMS), stimulují procesy obnovy kostí a přispívají k jejich posílení a obnově. Isoflavony mají
antioxidační, protizánětlivé, antipyretické vlastnosti a také inhibují tvorbu agregace trombinu a krevních destiček, čímž přispívají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
Extrakt z Dioscorea (čínská příze, Dioscorea opozita)
Extrakt z oddenků s kořeny dioscorea protilehlých (nazývaných také čínská příze) obsahuje látky, které jsou prekurzory progesteronu a některých dalších hormonů.

Estrovel

Estrovel složení

Přípravek obsahuje následující účinné látky (tobolková forma uvolňování):

 • vitamíny (B6, E, K1, kyselina listová);
 • Aucubin;
 • Isoflavony;
 • Bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Tableta obsahuje následující součásti:

 • výtažky (divoký kořen jam, sója, listy kopřivy);
 • cimicifuge racemóza (tryptofanové glykosidy);
 • organický bór;
 • indol-3-karbinol;
 • vitamíny (kyselina listová, B6, E);
 • fenylalanin (D a L);
 • 5-hydroxytryptofan.

Pomocné komponenty:

 • Stearát Ca;
 • MCC;
 • monohydrát laktózy;
 • aerosil (neplodná forma koloidního oxidu křemičitého).

Formulář vydání

Estrovel je dostupný ve dvou dávkových formách: tobolkách a tabletách.

Tobolky: 520 mg balené v 15 baleních. Balení obsahuje 2 konvoluty.

Tablety: každá po 0,5 g, balené po 10 kusech v balení. V balení jsou 3 konvoluty. Tablety mají podlouhlý tvar, specifickou vůni indolu a žlutou ochrannou skořápku.

farmaceutický účinek

Biologicky aktivní doplněk stravy schopný napravit různé hormonální poruchy a snížit závažnost negativních příznaků doprovázejících premenstruační a klimakterické syndromy. Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup k nápravě a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy a hormonální nerovnováhy u ženy.

Složky Cimicifuga racemózy mají pozitivní vliv na fungování vegetativní části nervového systému a eliminují následující příznaky a projevy:

Tsimitsifuga je schopen zmírnit příznaky, které doprovázejí ženu s hormonální nerovnováhou během menopauzy:

 • bolest svalů;
 • bolest kloubů;
 • snížení ztráty vápníku z těla (v důsledku zlepšeného metabolismu kostí);
 • bolesti hlavy.

Sedativní účinek přípravku Tsimicifuga umožňuje stabilizovat psychoemoční stav ženy v klimakterickém období.

Sójové isoflavony jsou svou povahou podobné ženskému hormonu estrogenu, jsou to fytohormony. S nedostatkem endogenního (vlastního) estrogenu v důsledku změn souvisejících s věkem v ženském těle vykazují isoflavony účinek podobný estrogenu. Sójové isoflavony normalizují hormonální nerovnováhu v PMS, snižují závažnost klimakterických příznaků (hyperhidróza, návaly horka, migrénové bolesti atd.). Bylo prokázáno, že tyto látky snižují riziko vzniku onkologické patologie, stimulují regenerační procesy v kostním systému..

Dioscorea (divoká příze) je fytohormon obsahující látky podobné struktury jako progesteron. Rostlina je schopna vyhladit hormonální nerovnováhu, která často doprovází ženy během menopauzy a předmenstruačního syndromu. Dioscorea se vyznačuje výrazným spazmolytickým účinkem, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom menstruační geneze. Dioscorea má navíc vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a brání rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol se izoluje ze zelí (bílé zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice). Látka pocházející z rostlin má výrazný protinádorový účinek a brání rozvoji rakoviny prsu a dalších orgánů ženského reprodukčního systému. Charakteristická je normalizace hormonálních hladin během menopauzy, během PMS.

Extrakt z kopřivy má antioxidační a regenerační účinky, které zajišťuje vysoký obsah karotenoidů a vitaminu C. Riziko krvácení se znatelně snižuje díky zvýšené srážlivosti krve a projevům hemostatických vlastností kopřivy. Pravděpodobnost vzniku osteoporózy je snížena kvůli přítomnosti vitaminu K. V rostlině je vylučování přebytečné tekutiny dosaženo díky diuretickému účinku rostliny. Snížení závažnosti negativních symptomů PMS je dosaženo prevencí rozvoje edémového syndromu.

Organická forma bór-vápenatého fruktoborátu zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E. V období menopauzy se ženy často obávají vaginální suchosti. Vitamin E pomáhá zbavit se tohoto problému. Tato složka je schopna snížit frekvenci a závažnost „návalů horka“, zlepšit krevní oběh ve stěnách pochvy, stabilizuje náladu, snižuje nervozitu, zmírňuje závratě a zvyšuje účinnost.

Vitamin B6. Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během PMS a menopauzy. Tato složka se vyznačuje zvýšením odolnosti proti stresu v důsledku stimulace produkce endorfinů. Vitamin má obecný posilující účinek, zlepšuje fungování imunitního systému, předchází rozvoji nemocí, jako je osteoporóza.

Kyselina listová. Díky této složce se zvyšuje odolnost proti stresu, projevuje se antianemický účinek, zvyšují se imunitní síly těla, předchází se rozvoji a progresi depresivních stavů. Kyselina listová má antioxidační účinek a vykazuje vlastnosti podobné estrogenu.

5-Hydroxytryptofan. Tato aminokyselina je prekurzorem serotoninu a je vylučována ze semen rostliny Griffonia. Jeho vlastnosti jsou podobné jako vitamín B6 (snižuje závažnost návalů tepla, stabilizuje náladu, bojuje proti emoční depresi, zvyšuje odolnost proti stresu).

D, L-fenylalanin. Tato aminokyselina se vyznačuje analgetickým účinkem, kterého je dosaženo snížením bolesti blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy. Normalizace emočního stavu je dosaženo díky antidepresivnímu účinku, který se vytváří v důsledku změn v syntéze mediátorů, které se aktivně podílejí na přenosu nervových impulzů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Indikace pro použití

Užívání biologického doplňku je povoleno pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Estrovel je předepsán k prevenci a léčbě různých poruch, které vznikají:

 • s PMS;
 • v klimakterickém období;
 • v období zotavení po operaci k odstranění vaječníků (post-kastrační syndrom).

Lék lze dále použít:

 • jako adjuvantní terapie při léčbě chronické cystitidy;
 • pro profylaktické účely u skupiny lidí starších 35 let (prevence stárnutí těla).

Úzký seznam kontraindikací umožňuje předepsat doplněk stravy širokému spektru pacientů k léčbě a prevenci různých forem hormonálních poruch.

Kontraindikace

 • věkové omezení - do 14 let;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • individuální přecitlivělost na složky doplňku;
 • fenylketonurie (dědičné onemocnění).

Vedlejší efekty

Dodržování léčebných režimů doporučených výrobcem vám umožňuje minimalizovat frekvenci projevů negativních reakcí na doplněk. Zřídka lze zaznamenat nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce v případě individuální přecitlivělosti..

Estrovel, návod k použití (metoda a dávkování)

Doplněk je určen pro správu per os.

Návod k použití přípravku Estrovel předepsaný ke snížení závažnosti komplexu negativních příznaků doprovázejících ženu v menopauze: 1 tableta 1-2krát denně.

Podobné schéma se používá po operaci k odstranění vaječníků a také k normalizaci a stabilizaci menstruačního cyklu. Pacienti jsou léčeni podle stejného schématu, aby se normalizovala práce všech orgánů a systémů. Terapie zahrnuje dvouměsíční kurz užívání doplňků stravy. Délka léčby se může lišit v závislosti na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Jak užívat Estrovel jako další složku při léčbě chronické cystitidy: 1 karta. 1-2krát denně. Léčebný režim se při léčbě PMS nemění, avšak užívání tablet začíná přesně 14 dní před očekávaným začátkem menstruačního cyklu. Terapie je dokončena, jakmile začne výtok. Na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře lze schéma změnit (až 3-4 tablety denně).

Pokyn pro časový faktor Estrovel

V první polovině cyklu jsou předepsány 2 tobolky pod číslem „1“ (béžová). Ve druhé polovině cyklu musíte užít 2 tobolky očíslované „2“ (růžové). Tobolky jsou určeny k perorálnímu podání a je třeba je zapít vodou. Kurz je koncipován na 3 měsíce. Léčba začíná prvním dnem menstruačního cyklu.

Předávkovat

Případy předávkování a vlastnosti průběhu otravy nejsou výrobcem popsány.

Interakce

Může být použit s jinými léky.

Podmínky prodeje

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře.

Podmínky skladování

Tablety a kapsle skladujte na suchém místě. Teplotní režim doporučený výrobcem - až 30 stupňů.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Kromě toho se vyrábí řada „Estrovel Time Factor“ - dvoufázový komplex, speciálně vyvinutý s ohledem na průběh cyklických změn v ženském těle. Účinné látky jsou distribuovány ve dvou typech tobolek, aby se maximalizoval přísun ženského těla v každé fázi menstruačního cyklu.

Producent Estrovel Valeant nebo Ecomir - což je lepší?

Oba výrobci mají ruskou registraci a vyrábějí doplňky stravy s naprosto identickým složením. Cena výše uvedených léků je přibližně stejná.

Estrovelovy analogy

Analogy léčiva, podobné farmakologickým účinkům:

 • Proginova;
 • Inoklim;
 • Sagenit;
 • Klimaton;
 • Medisoya;
 • Menoise;
 • Climasphere;
 • Menokwine;
 • Klimadinon.

Estrovel nebo Cyclim - což je lepší?

Oba produkty jsou biologicky aktivní přísady, které obsahují fytoestrogeny (v Estrovelu jsou 3 a v Cyclimu 1). Estrovelova akce je výraznější, což lze vysvětlit bohatší kompozicí.

Během těhotenství (a laktace)

Je nepřijatelné používat doplňky stravy u této skupiny pacientů.

Recenze společnosti Estrovel

Nespornou výhodou této drogy je její rostlinný původ. Recenze žen a lékařů potvrzují, že léčba je schopna zmírnit závažnost komplexu negativních příznaků, který doprovází ženy v menopauze. Tematická fóra nám umožňují dospět k závěru, že doplněk zřídka způsobuje nežádoucí účinky a je dobře snášen bez ohledu na výrobce (Valiant nebo Ecomir). Ženy v menopauze si stěžují na časté „návaly horka“ a výkyvy nálad, s nimiž se tento doplněk dobře vyrovnává.

Recenze lékařů o kontraindikacích přípravku Estrovel

Hlavními kontraindikacemi jsou alergické reakce, období těhotenství a kojení, stejně jako věková omezení - až 14 let. Ve všech ostatních případech lékaři nezakazují příjem pilulek..

Cena Estrovel kde koupit

Náklady na doplněk se liší v závislosti na výrobci a oblasti prodeje. Estrovel Ecomir si můžete koupit v Moskvě za 480 rublů. Průměrná cena Estrovelu na Ukrajině je 350 UAH.

Estrovel: návod k použití, cena, recenze

Estrovel je doplněk stravy určený k normalizaci hormonálních hladin a eliminaci negativních projevů zvýšení nebo snížení koncentrace pohlavních hormonů u žen různého věku. Přípravek Estrovel je určen k úlevě od příznaků menopauzy a premenstruačního syndromu.

Lék je dostupný ve dvou dávkových formách - tobolkách a tabletách. Tablety jsou podlouhlé a mají specifickou indolovou vůni. Povrch je pokryt žlutým ochranným pláštěm.

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře. Tablety a kapsle musí být skladovány na suchém místě, teplota v místě skladování léku, jak doporučuje výrobce, by neměla být vyšší než 30 stupňů. Doba použitelnosti léku je 24 měsíců. Cena doplňků stravy je 450 rublů za balení.

Složení a farmakologické působení přípravku Estrovel

Složení léčivého přípravku zahrnuje bylinné složky a vitamíny jako aktivní složku.

 • vitamíny B6, E, K1, kyselina listová;
 • aucubin;
 • isoflavony;
 • bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Kromě aktivních složek obsahuje přípravek další složky, které zajišťují výkon pomocných funkcí.

 1. Stearát Ca.
 2. MCC.
 3. Monohydrát laktosy.
 4. Aerosil, což je bezvodá forma koloidního oxidu křemičitého.

Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup ke korekci a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy na stav těla. Lék umožňuje bojovat s hormonálními poruchami u ženy.

Složky Cimicifuga mají pozitivní vliv na práci vegetativní části nervového systému.

 • rychlý srdeční tep;
 • Nadměrné pocení;
 • závrať;
 • přílivy a odlivy.

Sójové isoflavony přítomné ve složení léčiva jsou ze své podstaty podobné hormonu estrogenu a při jeho nedostatku vykazují účinek podobný estrogenu.

 1. Hormonální rovnováha v těle ženy s PMS se normalizuje.
 2. Snižuje závažnost příznaků charakteristických pro klimakterické období.
 3. Snižuje riziko vzniku a progrese onkologických patologií.
 4. Stimulují se procesy regenerace v kostní tkáni.

Dioscorea má výrazný antispazmodický účinek, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom s menstruační genezí..

Kromě toho tato složka má vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krevní plazmě, což pomáhá předcházet rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol je látka pocházející z rostlin, která má protinádorový účinek a předchází vzniku rakoviny prsu a dalších orgánů ženského těla. Složka zajišťuje normalizaci hormonálních hladin během menopauzy.

Extrakt získaný z kopřivy má antioxidační a regenerační účinek. Tento účinek je způsoben vysokým obsahem karotenoidů a vitaminu C v extraktu. Pod vlivem těchto sloučenin je pozorováno zvýšení srážení krve a riziko krvácení..

Přítomnost vitaminu K v extraktu z kopřivy snižuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy. Vylučování přebytečné tekutiny je zajištěno z těla díky diuretickému účinku, který umožňuje zabránit rozvoji edémového syndromu.

Fruktoboritan vápenatý obsažený v léku zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E vám umožňuje zbavit se takového problému, jako je vaginální suchost během menopauzy. Pod vlivem vitaminu klesá frekvence a závažnost návalů horka, zlepšuje se krevní oběh ve vaginálních stěnách, stabilizuje se nálada a snižuje nervozita. Vitamin E pomáhá snižovat výskyt závratí u žen a zvyšuje výkon.

Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během menopauzy, a zvyšuje se odolnost proti stresu díky stimulaci produkce endorfinů. Pod vlivem této složky se zlepšuje fungování imunitního systému a předchází se rozvoji osteoporózy..

Kyselina listová zvyšuje odolnost proti stresu a posiluje imunitní síly těla, předchází vzniku depresivních stavů.

5-hydroxytryptoyan je prekurzorem serotoninu. Je podobný svým projevům jako vitamin B6 a snižuje závažnost klimakterických projevů a také pomáhá zvyšovat odolnost proti stresu.

Fenylalanin má analgetický účinek, kterého se dosahuje blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy.

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Estrovel a endometrióza

Estrovel s menopauzou, menopauza u žen. Recenze, jak se vzít

Estrovel je doplněk stravy, který zmírňuje nežádoucí příznaky během menopauzy. Poskytuje výživovou podporu během období fyzických a emočních změn u žen.

Indikace pro použití

Žena ve věku od 45 do 60 let vstupuje do přechodného období života zvaného menopauza, které je postupné a probíhá několik let.

Většina žen přirozeně přechází z puberty do období, kdy přestane generativní funkce. V první fázi - premenopauze - se mění funkce vaječníků, snižuje se sekrece progesteronu a estrogenu.

V následující postmenopauzální fázi je množství estrogenu sníženo na polovinu. Nedostatek estrogenu vede ke změnám v pochvě, což způsobuje sucho, aterosklerózu, systémovou osteoporózu. Mnoho žen trpí obezitou, oslabením těla a chronickou zácpou..

Menopauza je charakterizována příznaky:

 1. Náhlé výkyvy nálady.
 2. Návaly tepla, pot.
 3. Snížená sexuální touha.
 4. Zhoršení stavu pokožky a vlasů (suchost, vrásky, vypadávání vlasů).
 5. Změny držení těla, osteoporóza.

Některé příznaky vyžadují léčbu, pro kterou je předepsána hormonální substituční léčba.

Přípravky obsahující steroidní hormony ovlivňují funkci ženských pohlavních orgánů, jsou předepsány ke zmírnění příznaků, které se objevují během menopauzy.

Existují však přísady, které kombinují skupinu chemických látek: flavony, isoflavonoidy.

Přípravky na bázi fytoestrogenů jsou schopné se vázat na stejné hormony jako estrogeny, ale ve slabší formě.

Nejznámější fytoestrogen, glycitein, se nachází v sójových klíčcích. Stejně jako estrogeny ovlivňují tyto látky lipidový profil v plazmě, čímž snižují riziko osteoporózy a kardiovaskulárních poruch..

Řada fytoestrogenů je schopna oslabit působení volných radikálů, zpomalit růst maligních formací, rakovinovou degeneraci v buněčné kultuře. Léky na bázi fytoestrogenů nemají vedlejší účinky léků používaných při hormonální substituční terapii.

Jedním z těchto léků je Estrovel. Je to účinná látka estrogenního typu, která zmírňuje a snižuje příznaky u žen během menopauzy, které nevyžadují aktivní léčbu..

Pomáhá zpomalit rozvoj osteoporózy, atrofie sliznice pohlavních žláz, aterosklerózy, podporuje kostní tkáň, předchází jejímu předčasnému kolapsu, ovlivňuje psycho-emoční stav ženy.

Estrovel s menopauzou u žen je nepostradatelným prostředkem normalizace hormonální rovnováhy, syntézy kolagenu, pružnosti pokožky,

Každá tableta nebo kapsle obsahuje tři hlavní přírodní zdroje fytohormonů:

 1. Sójový isoflavon.
 2. Extrakt vyrobený z divokého kořene jamu.
 3. Cemicifugu racemóza.

Aktivní složky patří do skupiny rostlinných estrogenů, jejichž struktura je mírně podobná struktuře lidských estrogenů.

A také struktura léku zahrnuje látky:

 1. Tetraboritan sodný. Obsahuje nejdostupnější formu boru, která je nezbytná pro prevenci osteoporózy. Zvyšuje účinky fytoestrogenů.
 2. Indol-3-karbinol. Inhibuje proces stárnutí, snižuje hladinu cukru v krvi, působí jako antioxidant.
 3. Extrakt z plodů Vitex vulgaris. Extrakt z plodů snižuje příznaky PMS, otoky, bolest mléčných žláz, působí močopudně. V rostlině se nahromadilo mnoho organických kyselin, éterických olejů.
 4. Vitamíny E, B6, kyselina listová. Skupina vitamínů pomáhá překonat příznaky únavy, posiluje imunitní systém a působí proti rozvoji kardiovaskulárních komplikací.
 5. Aminokyseliny. Fenylalanin, esenciální kyselina podílející se na tvorbě tyrosinu, a oxytriptan, kyselina, která ovlivňuje kvalitu spánku. Obě kyseliny normalizují emoční stav, zvyšují odolnost proti stresu.
 6. Extrakt z kopřivy. Pomáhá vyrovnat výkyvy nálady, „návaly horka“.

Další složky léku:

 • želatina, potravinářská barviva (v kapsli);
 • maltodextrin, rychlý sacharid, který pomáhá udržovat hladinu glukózy v krvi;
 • organický škrob jako prášek do pečiva ke zlepšení rozpouštění léčiva;
 • stearát hořečnatý jako pomocná látka přípravku;
 • guarová guma (E412), doplněná jako zahušťovadlo a stabilizátor;
 • sacharóza jako plnivo.

Estrovel s menopauzou u žen je jedním z nejlepších léků, který obsahuje vitamíny, stopové prvky a přírodní látky v nejlepší kombinaci.

V jaké formě se vyrábí

Lék je dostupný v tabletách i kapslích. Každá tableta obsahuje 500-530 mg účinných látek, tobolka - 520 mg účinných látek. Jedna krabička obsahuje 30 tobolek nebo 30 tablet, 15 ks. v každém blistru.

Přesné dávky každé účinné látky obsažené v tabletě nebo tobolce jsou uvedeny na obalu léčiva..

Farmakodynamika

Estrovel (s menopauzou u žen má komplexní terapeutický účinek) se používá jako další zdroj účinných látek pro lepší fungování těla a snižuje riziko onemocnění

Jak složky estrovelu ovlivňují tělo:

 1. Tsimitsifuga racemosis, jako účinná látka, reguluje autonomní nervový systém. Oslabuje účinek „návalů horka“, snižuje pocení, zmírňuje svaly a bolesti hlavy, zabraňuje vyplavování solí vápníku z kosterního systému.
 2. Sójové isoflavony jsou hormonální látky rostlinného původu. Jejich schopnost kompenzovat nedostatek hormonů během menopauzy je všeobecně známá. Pomáhají vyrovnat práci těla před menstruačním cyklem, mají antipyretické a protizánětlivé vlastnosti. Podporuje obnovu a obnovu kostní tkáně. Isoflavony působí jako preventivní opatření pro srdeční choroby.
 3. Jam je divoký. Rostlina obsahuje prekurzory progesteronu, které pomáhají normalizovat nerovnováhu způsobenou snížením hormonálních hladin. Bylinná složka brání rozvoji aterosklerotických jevů.
 4. Indol-3-karbinol snižuje riziko vzniku rakoviny. Pokusy ukázaly, že indol potlačuje papilomaviry, herpetické infekce, blokuje procesy, které se mohou vyvinout před menopauzou: děložní myomy, endometrium, snižuje riziko vzniku benigních i maligních nádorů.
 5. Kopřiva. Rostlina je bohatá na vitamíny skupiny B, C, K. Obsahuje až 400 biologických jednotek vitaminu K1, který je nezbytný pro srážení krve a také brání rozvoji rakoviny. Vitamin K je nezbytný pro syntézu osteokalcinu, základního proteinu v kostní tkáni, který zabraňuje rozvoji osteoporózy. Flavonoidy v něm obsažené, karotenoidy, se účastní syntézy bílkovin. Kopřiva má močopudné vlastnosti. Vitamíny skupiny B chrání imunitní systém, společně mají pozitivní vliv na pohodu ženy. Rovněž urychlují metabolismus bílkovin, tuků a sacharidů.
 6. Vitamin E. Vitamin E rozpustný v tucích je silný antioxidant a kardioprotektivní látka. Reguluje reprodukční systém těla, zlepšuje strukturu pokožky, vlasů, nehtů, snižuje suchost sliznice uvnitř pochvy související s věkem.

Bylinný doplněk Estrovel je pomocným zdrojem isoflavonoidů, vitamínů, indol-3-karbinolu, pomocí kterého se upravují hormonální poruchy vyskytující se v předmenstruačním, klimakterickém období, normalizuje se emoční pozadí ženy..

Farmakokinetika

Po jedné perorální dávce dojde k maximální koncentraci látky v krevní plazmě do 2 hodin, poté začne klesat. Lék vstupuje do zažívacího systému a podléhá metabolismu, jehož hlavní proces probíhá v jaterním systému..

Účinné látky přicházejí do styku s plazmatickými proteiny. Účinné látky se vylučují ve formě metabolitů, zejména ve stolici, v menší míře močí.

aplikace

Bylinný a minerální doplněk je dalším zdrojem isoflavonů, vitamínů a kyseliny listové. Lék má jemný sedativní účinek, obnovuje autonomní nervový systém, zmírňuje bolesti hlavy, závratě, normalizuje krevní tlak během menopauzy.

V klimakterickém období se užívají 1–2 tobolky denně, doba léčby je minimálně 2 měsíce. Nejlépe se užívá s jídlem. Pro zmírnění postmenstruačního syndromu je odebrána 1 záložka. dvakrát denně. Léčba trvá nejméně 2 týdny a začíná před nástupem menstruace.

Pokud je to nutné, dávka se zvýší na 3-4 kartu. denně.

Kontraindikace

Estrovel a látky v něm obsažené jsou bezpečné. Ženy, které jej užívají během PMS, s menopauzou, zaznamenávají dobrou toleranci k léku, která zvyšuje jeho potenciál při dlouhodobém užívání.

Bylinný přípravek byste neměli užívat v případě maligních a benigních nádorů pohlavních orgánů, endometritidy, mastopatie. U lidí trpících fenylketonurií je lék kontraindikován, protože obsahuje fenyalanin.

Nemělo by se užívat během těhotenství a kojení. Lék je kontraindikován u dětí mladších 16 let. Buďte opatrní u žen, které netolerují přidané další složky.

Předávkovat

V lékařské praxi nebyly případy předávkování pozorovány.

Vedlejší efekty

Ve vzácných případech byly pozorovány alergické reakce na další složky, extrakt z kopřivy obsažený v přípravku.

Ve vzácných případech se mohou objevit příznaky:

 • pomalá srdeční frekvence;
 • bolest kloubů;
 • žaludeční nevolnost

Lékové interakce

Bylinné přípravky se ve většině případů dobře hodí k lékům. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky, ale v každém případě byste se měli před použitím poradit se svým lékařem.

Podmínky a období skladování

Přípravek Estrovel lze skladovat nejdéle 2 roky od data výroby. Musí být skladován na místech chráněných před slunečním zářením, při pokojové teplotě nepřesahující + 30 ° C. Skladovací prostory musí být mimo dosah dětí.

Podmínky výdeje z lékáren

Bylinný doplněk se prodává v lékárnách bez lékařského předpisu.

Navzdory skutečnosti, že se přípravek Estrovel osvědčil u žen pozitivně, mnoho lidí používá ke zmírnění příznaků menopauzy alternativní léky..

Výrobci léčiv nabízejí různé léky, biologické přísady do potravin:

Estrovel s endometriózou

Jedním ze základních kamenů v medicíně je přikázání „neškodit“. Použití tohoto konceptu při léčbě nemocí předchází chybám. A toto přikázání milovníci samoléčby nedodržují a používají různé léky podle vlastního výběru..

Moderní trh s drogami je plný různých doplňků stravy. Účinnost doplňků stravy nebyla laboratorními studiemi plně prokázána. Lékařská praxe však zaznamenává významné zlepšení zdraví pacientů, kteří užívali doplňky stravy přísně podle lékařského předpisu a v souladu s pravidly přijetí.

Jedním z nejpopulárnějších doplňků stravy u žen je Estrovel. Tento lék pomáhá vyrovnat se s příznaky menopauzy a premenstruačního syndromu. Mnoho žen se však obává, zda může Estrovel pomoci při léčbě endometriózy? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zjistit, co je endometrióza, složení léčiva a jeho účinek na tělo..

Endometrióza

Endometrióza je poměrně často diagnostikované onemocnění charakterizované proliferací buněk slizniční vrstvy dělohy (endometria) mimo jejich obvyklé stanoviště.

To znamená, že buňky endometria (podle některých zdrojů buňky podobné endometriu) se objevují v různých orgánech spojených nebo ne s dělohou. Mohou být nalezeny ve svalové stěně dělohy, v trubkách a vaječnících, ve vagině. S rozvojem komplexní formy endometriózy se ložiska onemocnění určují ve střevech a v močovém měchýři a v pupku.

Ohniska endometriózy podléhají cyklickým měsíčním změnám, které jsou vlastní vrstvě děložní sliznice. Po vstupu do menstruačního cyklu se endometriální buňky zvyšují v růstu a na konci cyklu začínají krvácet (menstruovat). Proto se tvoří „čokoládové cysty“, typický znak endometriózy..

Přesná příčina, která vede ke vzniku této patologie, dosud nebyla stanovena. Byla však zaznamenána závislost endometriózy na hladině hormonu estrogenu. Zvýšení pohlavního hormonu v krvi a jeho dlouhodobý účinek na buňky děložní sliznice na pozadí nízké hladiny gestagenů může vyvolat vývoj patologie.

Proto je endometrióza klasifikována jako onemocnění závislé na estrogenu. To znamená, že při léčbě této patologie bude hlavním cílem snížit hladinu estrogenu a snížit jeho účinek na endometriální buňky. Nyní je nutné zjistit, co je Estrovel a zda je vhodné jej předepsat na endometriózu.

Estrovel je považován za doplněk stravy používaný ke snížení klimakterických příznaků. Účinně zvládá návaly horka, pocení, nervozitu, nápor krevního tlaku. Účinek přípravku Estrovel je výraznější ve srovnání s podobnými doplňky stravy. Takové široké spektrum účinku je způsobeno poměrně složitým složením produktu..

Jednou z aktivních účinných látek přípravku Estrovel jsou sójové isoflavony - přírodní estrogeny (fytoestrogeny). Jsou schopni kompenzovat nedostatek vlastního hormonu v ženském těle. To vysvětluje pozitivní účinek doplňků stravy v menopauze.

V klimakterickém období klesá produkce estrogenů, jejichž nedostatek spouští v těle ženy různé změny. To se projevuje typickými příznaky: návaly horka, pocení, podrážděnost atd. Další složka přípravku Estrovel, bór, zvyšuje účinek fytoestrogenů. Kromě toho pomáhá posilovat kosterní systém..

Extrakty čínského jamu a posvátného vitexu obsahují látky podobné gestagenům a také pomáhají stabilizovat hormony. Látka "Indol 3-karbinol" stabilizuje produkci estrogenů, blokuje stimulaci abnormálního růstu buněk endometria, potlačuje aktivitu herpes viru a lidského papilomu.

Vitamíny skupiny B, E, K, kyselina listová a L-5 hydroxytryptofan přispívají k produkci endorfinů, odstraňují otoky, posilují nervový a kardiovaskulární systém, normalizují proces hematopoézy a krevního oběhu.

V této době byla ze složení léčiva vyloučena cimicifuge racemózy, která je také rostlinným estrogenem. V této souvislosti existovaly recenze o slabé účinnosti léku v boji proti příznakům menopauzy. Měli byste však vědět, že reakce na užívání léku je vždy individuální. A počet pozitivních recenzí zůstává nezměněn.

Přípravek Estrovel se užívá k odstranění menopauzy a příznaků premenstruačního syndromu po dobu 2 měsíců, 1–2 tobolky (tablety) denně. Nápravu musíte vzít při jídle. Účinek léku lze pocítit po 4–7 týdnech od začátku užívání.

Před použitím doplňku stravy se musíte poradit s odborníkem, vyloučit těhotenství a navštívit endokrinologa, abyste zjistili hormonální stav.

Přípravek Estrovel lze užívat také v případech chirurgické menopauzy po odstranění příloh. Tento lék je schopen nahradit hormonální substituční terapii, zejména v případech, kdy je použití hormonů nemožné podle individuálních ukazatelů pacienta.

Nyní, když znáte všechny charakteristiky onemocnění a léku, můžete zjistit vhodnost použití přípravku Estrovel při endometrióze.

Je třeba mít na paměti, že estrogeny vyvolávají růst ložisek endometriózy. Fytoestrogeny, aktivní složky doplňku stravy, mají podobné účinky jako přírodní ženský hormon.

V důsledku toho tato skutečnost hovoří o nebezpečí užívání přípravku Estrovel s endometriózou v aktivní fázi. Jednoduše řečeno, užívání tohoto léku pravděpodobně vyvolá další progresi onemocnění..

Složky doplňku stravy současně přispívají k normalizaci hormonálních hladin, blokují stimulaci abnormální proliferace buněk endometria a stabilizují produkci estrogenů. Proto může být lék předepsán v pooperačním období po odstranění (kauterizaci) ložisek endometriózy.

Otázku jmenování Estrovel by měl vzít ošetřující lékař na základě údajů z analýz a studií v každém konkrétním případě..

Lék "Estrovel": recenze lékařů, návod k použití a složení

Během menopauzy má každá žena v určitém věku stížnosti na malátnost, bolesti hlavy a návaly horka, které se stávají běžnými. Ale skutečně se narodit jako žena znamená trpět výkyvy nálad na pozadí menstruace a s hrůzou očekávat menopauzu?

Vývoj vědců

Vědci nepřestávají vyvíjet všechny nové léky, které mohou tyto nepříjemné příznaky minimalizovat, nebo se bez nich zaobíjí úplně. Jedním z těchto léků je Estrovel. Podle recenzí je to velmi efektivní. Každá dáma má nyní možnost otestovat na sobě účinek tohoto komplexu, aby jej dokázala ocenit. Zvažte složení tohoto léku, přečtěte si návod k použití a zjistěte názor lékařů.

Popis léku

Estrovel je biologicky aktivní doplněk, jeho hlavním rysem je, že je organicky integrován do hormonálních procesů, které se vyskytují v těle ženy. Tento nástroj je naprosto bezpečný. Účinnost léku je založena na skutečnosti, že obsahuje pouze přírodní složky..

Tento doplněk stravy by měl být užíván během menopauzy i během menopauzy. Tento léčivý komplex dokonale normalizuje práci nervového systému u žen během jejich hormonálních změn. Estrovel má také tonizující a uklidňující účinek..

Lék se uvolňuje v tobolkách po dvou stech padesáti miligramech. Standardní balení obsahuje třicet kusů určených na jeden měsíc. Uchovávejte léky na suchém místě při teplotě nepřesahující dvacet pět stupňů. Cena léku se pohybuje od čtyř set do čtyř set padesáti rublů za balení.

Recenze o Estrovelu jsou uvedeny na konci článku.

Složení doplňku

Hlavními účinnými látkami jsou rostlinné přísady, které se svými vlastnostmi podobají řadě důležitých hormonů v lidském těle. Je třeba poznamenat, že faktorem, který stabilizuje hormonální rovnováhu ženského těla, je správný poměr látek spolu s jejich formou. Ve složení tohoto lékového komplexu jsou tedy zahrnuty následující prvky:

 • Extrakt ze sójových semen, který je analogem rostlinného estrogenu, který je nezbytný na pozadí nedostatku tohoto hormonu, který je obzvláště akutní během menopauzy.
 • Extrakt ze semen Griffonia, nebo jak je známo ve vědecké terminologii, L-5-Hydroxytryptofan, si klade za cíl mírné snížení chuti k jídlu, což vytváří pocit plnosti.
 • Extrakt z kořene Dioscorea - divoká příze. Tato složka zabraňuje riziku výskytu a rozvoji vegetativní-vaskulární dystonie spolu s aterosklerózou, což zlepšuje celkovou pohodu žen. To potvrzuje pokyn pro Estrovel. Recenze přetékají.
 • Extrakt z plodů posvátného Vitexu se používá na pozadí potlačených podmínek. Tato složka normalizuje hormonální rovnováhu a má antiseptické a analgetické účinky..
 • Tokoferol-acetát působí jako účinný antioxidant, který předchází řadě jaterních a kardiovaskulárních onemocnění.
 • Indol-3-karbinol pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu během menstruace a menopauzy. Tato složka se používá k léčbě benigních nádorů, je také účinná jako profylaktické činidlo v boji proti onkologii. Tato látka je navíc zahrnuta do komplexní léčby celé skupiny gynekologických onemocnění..
 • Tetraboritan sodný má antifungální účinky.
 • Kyselina listová nebo jinými slovy vitamin Bdevět - je to především ochránce imunity, který aktivací hematopoetických funkcí dokáže snížit negativní příznaky během menopauzy.
 • Fitomenadion se podílí na normalizaci srážení krve.

Co jiného je ve složení?

Kromě toho jsou do přípravku Estrovel zahrnuty stabilizátory, stejně jako protispékavé látky a plniva, jako je například amorfní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, pyridoxin hydrochlorid, maltodextrin. Kromě toho jsou zahrnuty modifikovaný škrob, guma, dextróza, potravinářská barviva a sacharóza. Kapsle léčiva jsou vyrobeny ze želatiny.

Všechny uvedené doplňky stravy harmonicky regulují přechod žen do nové věkové kategorie a extrémně jemně upravují celé hormonální pozadí. Mnozí se zajímají o cenu a recenze.

Pokyny k použití přípravku Estrovel

Lék by měl být užíván s jídlem. Aby odstranili příznaky menopauzy, pijí jednu tabletu dvakrát denně. Celková doba trvání takového kurzu je zpravidla od dvou měsíců do dosažení pozitivního výsledku. Podle recenzí je cena Estrovelu poměrně vysoká.

V rámci eliminace příznaků během menstruace se lék pije ve stejné dávce dva týdny před začátkem cyklu. V případě, že indikovaný dávkovací režim nestačí k dosažení účinnosti, lze užívání léku zvýšit na tři až čtyři tablety.

Kteří pacienti by měli zvážit užívání léku?

Podle recenzí je Estrovel schopen přinést znatelné zlepšení na pozadí takových podmínek, kdy ženy mají stabilní hormonální posuny, což může být:

 • Menopauza, která se vyznačuje pohodou, která významně zhoršuje kvalitu života, což se projevuje návaly horka, výkyvy nálady, závratěmi a bolestmi, zvýšenou únavou.
 • Rekonstrukce těla v důsledku chirurgického odstranění vaječníků.
 • Přítomnost syndromu předmenstruačního napětí.
 • Prevence předčasného stárnutí.

V každém případě musíte před zahájením léčby podrobně prostudovat návod k použití přípravku Estrovel. Cena podle recenzí matou mnoho.

Kontraindikace užívání doplňků stravy

Bohatý obsah všech druhů bylinných složek nepředstavuje žádné nebezpečí pro ženy, které užívají tento lék. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu následující kontraindikace pro přijetí tohoto léku:

 • Přítomnost individuální nesnášenlivosti k jedné nebo více složkám, která může způsobit alergickou reakci.
 • Věk do čtrnácti.
 • Těhotenství spolu s kojením.

Aby se zabránilo nežádoucím účinkům během období léčby, měl by být přísně dodržován objem dávky doporučený lékařem..

Recenze žen s menopauzou ohledně přípravku Estrovel jsou obecně pozitivní. Více o tom později.

K dnešnímu dni neexistují žádné analogy pro jeho aktivní složku. Současně však existují léky, které obsahují další složky, které mají podobné vlastnosti. Mezi tyto léky patří „Klimadinon“, „Klimaktoplan“, „Remens“, „Klimaksan“, „Tsi-Klim“ a další léky.

Recenze k léku "Estrovel"

Recenze gynekologů o tomto léku jsou většinou pozitivní. Lékaři tedy ve svých komentářích doporučují užívat tyto fytohormony ženám, které pociťují první příznaky menopauzy, a také na pozadí časného vyčerpání vaječníků. Gynekologové mají rádi, že neobsahuje prakticky žádné přísady, které by mohly způsobovat nežádoucí účinky, jako jsou závratě, alergické reakce atd. Potvrzují to pokyny k použití a recenze pro „Estrovel“.

Někteří gynekologové píší v recenzích, že je nejednoznačný u různých pacientů. Například u některých zcela eliminuje příznaky menopauzy, u jiných jen mírně zmírňuje jejich závažnost. Odborníci jsou si jisti, že byste neměli očekávat hmatatelný účinek tohoto doplňku v prvních dnech a navíc v týdnech přijetí, což je vysvětleno skutečností, že účinek léku se provádí kumulativně..

Droga "Estrovel" podle lékařů nemá příliš příjemnou vůni, na kterou si pacienti často stěžují. Je však třeba poznamenat, že tento lék se obzvláště dobře vyrovnává s výskytem návalů horka, které se týden po požití přestanou akutně objevovat a ženy se budou cítit mnohem lépe. Lékaři obecně poznamenávají, že u mnoha jejich pacientů trvá zpravidla jen několik dní, než se dosáhne znatelného zlepšení jejich stavu..

Soudě podle recenzí, ve své praxi gynekologové často předepisují pacientům přípravek Estrovel. Říká se, že tento lék je skvělý pro ženy s fyziologickou nebo chirurgickou menopauzou. Uvádí se také, že tento lék je dobře snášen, proti čemuž si mnoho pacientů všimne zlepšení jejich stavu a snížení symptomů menopauzy, navíc mají sníženou úzkost a spánek. Lékaři nazývají Estrovel lékem volby pro ženy, u nichž je hormonální substituční léčba kontraindikována. Kromě toho má pozitivní vliv na stav mléčných žláz a je vynikající pro dlouhodobé užívání, ale ne déle než jeden rok..

Podle recenzí lékaři často doporučují „Estrovel“ pro menopauzu pacientům, kteří se bojí zlepšit se, protože tento konkrétní lék je vynikající alternativou k hormonálním analogům. Ženy také uvádějí, že díky tomuto nástroji začaly klidněji spát, ztratily pocení a podrážděnost kvůli všemožným maličkostem..

Recenze žen s menopauzou o přípravku Estrovel

Ženy o drogách mluví jen pozitivně. U těch, kteří trpí hormonálními poruchami, doplněk jistě pomůže normalizovat, což výrazně zlepší kvalitu života. Je dobře snášen, nezpůsobuje vedlejší účinky.

Článek se zabývá instrukcí k „Estroval“. Recenze a uvedená cena.

Použití přípravku Estrovel k léčbě syndromu nedostatku estrogenu u peri - a postmenopauzálních žen

K citaci: Pasman N.M. Použití přípravku Estrovel k léčbě syndromu nedostatku estrogenu u žen u peri- a postmenopauzálních žen // BC. Matka a dítě. 2008. č. 19. S. 1240

Syndrom nedostatku estrogenu, který se vyvíjí během přirozené menopauzy, má extrémně nepříznivý vliv na fungování ženského těla, což vede k časným, střednědobým a pozdním klimakterickým poruchám, které významně zhoršují kvalitu života. V pozdním reprodukčním období a perimenopauze dochází k významnému nárůstu hormonálně závislých onemocnění: fibroidy, endometrióza, hyperplastické procesy endometria, při jejichž léčbě se široce a úspěšně používají agonisté gonadoliberinu. Agonisté uvolňujícího hormonu luteinizačního hormonu (RHLH) způsobují během užívání chemickou menopauzu, což přispívá ke stabilizaci a určité regresi základního onemocnění, ale výrazný nedostatek estrogenu také negativně ovlivňuje kvalitu života pacientů.

K léčbě nedostatku estrogenu v přírodní a chemické menopauze se v současné době používají léky na hormonální substituční terapii (HRT). Vývoj kombinovaných léčiv obsahujících přírodní estrogeny a gestageny hrál důležitou roli ve vývoji hormonální substituční terapie. Tato terapie se široce používá po celém světě u žen k léčbě klimakterických poruch. Vědecké studie prokázaly bezpečnost kombinovaného režimu pro endometrium u pacientů se zachovanou dělohou [5,7,8]. V současné době jsou obecně uznávaná ověřená ustanovení o významném zlepšení kvality života žen v období menopauzy při užívání HRT, která má nejen rychlý účinný účinek na autonomní nervový systém, ale také dlouhodobé ochranné účinky prevence atrofických procesů v urogenitálním traktu a úbytku kostní hmoty u postmenopauzálních žen [1 -Pět]. Současně jsou prokázána rizika při dlouhodobém užívání HRT: zvýšená srážlivost krve a riziko tromboembolických komplikací, zejména u pacientů s trombofilií, účinek na proliferační aktivitu v prsních tkáních [6-9]. Absolutní kontraindikace pro HRT jsou: děložní krvácení neznámé etiologie, neléčená rakovina různé lokalizace, tromboembolické komplikace v anamnéze, těžké formy dědičné a získané trombofilie, akutní onemocnění jater. Jednou z podmínek pro provádění hormonální terapie u postmenopauzálních žen, zajišťujících její bezpečnost, je dodržování celého algoritmu vyšetření pacienta, včetně biochemického krevního testu s detekcí hladin glukózy a lipidů, jakož i studium parametrů hemostázy; ultrazvukové vyšetření dělohy, mamografie; odebrání nátěrů pro onkocytologii. Vyšetření může odhalit řadu absolutních a relativních kontraindikací k HRT, což omezuje možnosti jejího použití. Metoda volby v léčbě syndromu nedostatku estrogenu u pacientů s absolutní a relativní kontraindikací k HRT, stejně jako u pacientů s hormonálně závislou patologií, kteří jsou léčeni agonisty RHLH, bylinnými přípravky a biologicky aktivními přísadami, které poskytují pozitivní terapeutický účinek účinek při absenci rizik charakteristických pro HRT. Domácí farmaceutická společnost "Ecomir" vyvinula biologicky aktivní přísadu "Estrovel", která je distribuována prostřednictvím sítě lékáren. Estrovel obsahuje fytoestrogeny (cimicifuga, sója, divoká příze, kopřiva) a také vitamíny B6, E, kyselinu listovou, stopový prvek boru, aminokyseliny fenylalanin, hydroxytryptofan, indol. Bylinné složky přípravku Estrovel působí jako selektivní modulátory estrogenových receptorů a zastavují časné projevy těchto nedostatků hormonů: návaly horka, emoční labilita a nestabilita krevního tlaku. Vitaminové a minerální složky léčiva a aminokyseliny zvyšují účinek fytoestrogenů, změkčují návaly horka a výkyvy nálady, snižují závratě, únavu, strach, úzkost a také pomáhají posilovat imunitní systém.
Cílem této studie bylo studovat účinnost přípravku Estrovel při léčbě syndromu nedostatku estrogenu v přírodní a chemické menopauze na pozadí léčby hormonálně závislé patologie agonisty RHLH..
Materiály a metody výzkumu
Celkově studie zahrnovala 54 pacientů - 34 žen v hlavní a 20 pacientů v kontrolních skupinách..
První hlavní skupina zahrnovala 22 pacientů s časnými klimakterickými poruchami v přirozené menopauze ve věku 48–57 let. K posouzení závažnosti klimakterického syndromu byl použit výpočet bodů modifikovaného menopauzálního indexu (MMI) podle Uvarové E.V., 1983, před léčbou, po 1 a 2 měsících léčby. Byly vzaty v úvahu neurovegetativní (nestabilní krevní tlak, bolesti hlavy, vestibulopatie, palpitace, pocení, otoky, hyperexcitabilita, ospalost, poruchy spánku, návaly horka, astmatické záchvaty); metabolické a psycho-emocionální (únava, ztráta paměti, zvýšená slzavost, změny chuti k jídlu, deprese).
Druhá skupina zahrnovala 12 pacientů s kombinovanou hyperplastickou patologií dělohy (myom a žlázově-cystickou hyperplazií endometria) ve věku 38–49 let, kteří dostávali agonisty RHLH po hysteroskopii a terapeutické a diagnostické kyretáži. Jako doplňující léčbu dostávali pacienti Estrovel jeden měsíc po zahájení léčby agonisty na pozadí příznaků „chemické menopauzy“.
Kontrolní skupiny tvořili pacienti v přirozené menopauze, kteří nedostávali přípravek Estrovel (skupina 3, n = 12), léčeni fytopreparáty se sedativním účinkem, a pacienti s myomem podstupující léčbu agonisty RHLH bez krycí terapie (skupina 4, n = 8). Všichni pacienti podstoupili klinickou studii, ultrazvuk pánve, biochemické (cholesterol, cukr, bilirubin, AST, ALT) a hormonální studie (FSH, LH, estradiol), studii parametrů hemostázy (APTT, fibrinogen, trombocyty, antitrombin III, lupus antikoagulant).
Všichni pacienti hlavních skupin byli do studie zahrnuti po získání jejich informovaného souhlasu..
Výsledky výzkumu
Pacienti první a druhé klinické skupiny zaznamenali dobrou toleranci vůči léku a absenci vedlejších účinků. Klinické zlepšení příznaků klimakterického syndromu bylo zaznamenáno většinou do 7–10 dnů od začátku užívání léku, maximálního zlepšení bylo dosaženo po 2 měsících od začátku užívání léku (tabulka 1). Index MMI během dvou měsíců po léčbě přípravkem Estrovel poklesl u pacientů ve skupině 1 z 32,8 ± 4,9 na 8,2 ± 2,7 (p <0,01). Ve 3. kontrolní skupině se MMI zvýšil z 29,6 ± 3,2 na 31,3 ± 2,6. Pacienti léčení souběžně s hormonálně závislou patologií (fibroidy a hyperplastické procesy) v kombinaci s přípravkem Estrovel snášeli léčbu na pozadí fytoestrogenu mnohem snáze, na rozdíl od pacientů ve 4. kontrolní skupině. MMI poklesla u pacientů ve skupině 2 na pozadí přípravku Estrovel z 25,4 ± 5,6 na 11,9 ± 3,6 (p? 0,005). Pacienti v kontrolních skupinách měli výrazné klinické projevy klimakterického syndromu s progresí klinických příznaků.
Při použití přípravku Estrovel po dobu dvou měsíců nedošlo k žádnému nepříznivému účinku léku na parametry metabolismu lipidů a sacharidů; ukazatele cholesterolu, glukóza neměla významné rozdíly ve srovnání s počáteční úrovní.
Pozitivní účinek na průběh klimakterického syndromu, úleva od neurovegetativních a psychoemotických poruch korelovala s významným poklesem FSH, prolaktinu a zvýšením obsahu estradiolu u pacientů první a druhé hlavní skupiny (tabulka 2).
V naší studii nebyly zjištěny žádné statisticky významné nepříznivé účinky na systém srážení krve (tabulka 3) a některé ukazatele se naopak zlepšovaly. U pacientů ve skupině 1 bylo tedy dosaženo významného zvýšení AT III z 87,21 ± 3,89 na 101,75 ± 3,63 (p ≤ 0,001) a u pacientů ve skupině 2 z 92,87 ± 3,31 na 104,5 ± 3,19 (p? 0,001).
Při užívání přípravku Estrovel neměl žádný pacient žádné nežádoucí účinky, lék byl velmi dobře snášen.
závěry
1. Lék Estrovel účinně zmírňuje projevy mírného až středního klimakterického syndromu, eliminuje neurovegetativní a psychoemočné poruchy u pacientů s přírodní i chemickou menopauzou.
2. Na pozadí užívání přípravku Estrovel dochází k významnému snížení FSH a prolaktinu, zvýšení estradiolu při absenci negativního účinku na ukazatele sacharidů, metabolismu lipidů a hemostázy.
3. Absence nepříznivého účinku na parametry homeostázy, bezpečnosti a snadnosti použití umožňuje, aby byl přípravek Estrovel doporučen jako alternativní lék u pacientů se syndromem nedostatku estrogenu za přítomnosti kontraindikací HRT, a to jak v přírodní, tak v chemické menopauze jako doplňková léčba při předepisování agonistů. WGLG.

Literatura
1. Belousov Yu.B., Gurevich K.G. Arteriální hypertenze a obezita: principy racionální terapie // Consilium Medicum, 2003 sv. 5 č. 9 - s. 12-17.
2. Brotigam V., Christian P., Rod M. Psychosomatická medicína. M.: Goetar 1999,278 S.
3. Wayne AM, // Vegetativní poruchy // M. Med. Inf. Agentura, 2000.
4. Vikhlyaeva E.M. Průvodce endokrinní gynekologií - M: MIA, 2002.596 C.
5. Zaydieva Ya.Z. Hormonální substituční terapie - možnosti individuální volby // Otázky gynekologie porodnictví a perinatologie 2003; 2 (2).
6. Serov V.N. Menopauza: normální stav nebo patologie // BC 2002; 101 (18).
7. Smetnik V.P. Průvodce menopauzou. M: MIA, 2001,568 S.
8. Racionální HRT a kvalita života ženy // Materiály mezinárodní vědecké a praktické konference „Racionální HRT a kvalita života ženy“ Kyjev 12.03.2005.
9. Akahoshi M., Soda M., Nakashima E., Shimaoka K., Seto S., Yano K. Účinky menopauzy na trendy sérového cholesterolu, krevního tlaku a indexu tělesné hmotnosti // Circulation - 1996, sv. 94, str. 61-66.

Spolu se sexuálně přenosnými infekcemi (STI), jako je syfilis, kapavka, trich.

Climax je období, které nevyhnutelně přichází v životě každé ženy. Vyznačuje se změnami v celém těle spojenými s účinky hormonálních hladin.