Doplněk stravy Estrovel - návod k použití

Climax je období, kterým prochází každá žena ve svém životě. Někoho samozřejmě vzrušuje jen název takového období a někdo se k tomu chová naprosto klidně. Koneckonců, tomu, co daruje příroda, se nelze vyhnout. Dříve či později každá žena ve svém životě prochází fází stárnutí..

Je úžasné, jak tělo žen funguje a jak je vše vzájemně propojeno. Koneckonců, i stárnutí těla je vzájemně propojeno. Jde o to, že hormonální systém má významný vliv na zdraví ženy, stejně jako přímo na období menopauzy.

Menopauza znamená stárnutí těla v pravém slova smyslu:

 • Především žena ztrácí reprodukční funkci..
 • Ženy začínají pozorovat ostré projevy stárnutí pokožky. Náhlé stárnutí pokožky je jedním z indikátorů nástupu menopauzy.
 • Ženy se často trápí nedostatkem menstruace.

Klimakterické období nedává ženám radost a navíc příznaky spojené s tímto obdobím způsobují nepohodlí. Ženy si často stěžují na zvýšené pocení, časté návaly horka, prudký nárůst tělesné hmotnosti.

To vše dává nejen nepohodlí, ale také pocit malátnosti. Blahobyt žen v tomto období je samozřejmě velmi žádoucí..

Všechny léky jsou rozděleny do dvou typů:

 • hormonální léky,
 • přípravky na bázi rostlinných složek.

Je velmi důležité vědět, že účinnou látkou může být buď hormon, nebo výtažek z rostliny. Tyto léky jsou zpravidla předepisovány ke zmírnění období menopauzy a příznaků, které jsou v tomto období vlastní..

Jednou z nejoblíbenějších drog u žen v menopauze je Estrovel.

 1. Popis léku Estrovel
 2. Na co se používají??
 3. Popis vlastností složek léčiva
 4. Formulář vydání
 5. Indikace pro použití
 6. Návod k použití
 7. V kapslích
 8. V tabletách
 9. Schéma příjmu
 10. Vedlejší efekty
 11. Kontraindikace
 12. Předávkovat
 13. Aplikace během těhotenství a kojení
 14. speciální instrukce
 15. Analogy léků
 16. Cena
 17. Podmínky a období skladování
 18. Podmínky výdeje z lékáren
 19. Recenze

Popis léku Estrovel

Estrovel je léčivý přípravek určený k perorálnímu podávání ženám v období menopauzy.

Takový lék je jedním z doplňků stravy. To je výhoda drogy.

Ne každá žena se však může rozhodnout užívat hormonální léky..

Existuje pro to opravdu mnoho důvodů. Za prvé, ženy se bojí zvyšovat tělesnou hmotnost.

Zadruhé, po užívání hormonálních léků existuje velké množství vedlejších účinků, které mají negativní dopad na zdraví žen..

Estrovel je doplněk stravy (biologicky aktivní přísada) užívaný během menopauzy. Je třeba poznamenat, že tento druh doplňků nemá takové množství vedlejších účinků, které mají opravdu vážný vliv na pohodu ženy..

To je nesmírně důležité. Koneckonců, každá žena užívá během menopauzy jeden nebo druhý lék, především pro menší citlivost příznaků, což způsobuje nepohodlí a někdy způsobuje agresi mezi spravedlivým sexem.

Tento doplněk má vliv nejen na hormonální systém ženy, ale také na její reprodukční funkci, což je mimochodem důležité pro samotné dámy. Estrovel nejen plní v ženském těle takové důležité a úžasné funkce, ale také pomáhá normalizovat ženskou pohodu a náladu. Koneckonců, jak víte, je to také důležité.

Odstranění příznaků je jedním z nejdůležitějších úkolů přidělených léku a můžeme s naprostou jistotou říci, že Estrovel jde „excelentně“.

Na co se používají??

Jak již bylo zmíněno o něco dříve, Estrovel používají především ženy, které dosáhly klimakterického věkového rozmezí. Žádná žena samozřejmě nechce zestárnout a velmi se toho bojí. Právě takové léky se používají ke zmírnění vnímání tohoto období a příznaků doprovázejících menopauzu..

Kromě:

 • Přípravek Estrovel je vhodný k normalizaci hormonálních hladin i ke zlepšení celkové pohody. Droga dělá vynikající práci s úkoly, protože je to především biologicky aktivní přísada a nepoškodí zdraví ženy.
 • Je třeba poznamenat, že lék přispívá k tvorbě odolnosti těla tolerovat nepříznivé faktory. To je pro ženy velmi důležité..
 • Pokud se podíváte na pokyny, které popisují indikace k použití, pak jeden z odstavců odkazuje na užívání drogy během menstruačních nepravidelností. Jak se žena blíží věku menopauzy, menstruace se samozřejmě stává nestabilní. Chcete-li normalizovat a obnovit předchozí cyklus, můžete použít Estrovel.
 • Ženy často podstupují chirurgické zákroky a většina z nich podstupuje nouzové zákroky chirurgů. Za prvé, mnoho žen si ani neuvědomuje problémy s pánevními orgány. Koneckonců jsou to tyto orgány, které se podílejí na koncepci dítěte. Zadruhé, mnoho žen je nuceno souhlasit s odstraněním tak důležitého orgánu, jako jsou vaječníky. Estrovel bude vynikajícím doplňkem na konci operace. Droga vám pomůže rychle rehabilitovat a obnovit vaše zdraví zpět do normálu.
 • Syndromy, které se vyskytují před menstruací, doprovázené nejen agresivitou, zvýšenou chutí k jídlu a bolestmi v podbřišku - další důvod, proč začít užívat doplňky přípravku Estrovel.

Jak vidíte, existuje opravdu dost důvodů, abyste začali užívat doplněk..

Popis vlastností složek léčiva

Mluvíme o přísadě a je již jasné, že základ tvoří nejrůznější rostlinné prvky, vitamíny a dokonce i organické sloučeniny..

Pokud se podíváte podrobněji, pak Estrovelova kompozice obsahuje:

 • Tsimitsifuga. Tato složka tvoří základ složení ve všech bylinných přípravcích. Cimicifuga je zpravidla účinná látka, na jejímž základě doplňková látka působí. Komponenta řeší řadu zdravotních problémů:
  • bolesti hlavy,
  • zvýšené pocení,
  • závrať,
  • regulace hormonální nerovnováhy a její normalizace.
 • Látky rostlinného původu ze sóji. Látky se vlastně nazývají hormonální. Jsou velmi podobné jednomu důležitému a nezbytnému hormonu pro ženy - estrogenu. Hlavním úkolem takové složky je kompenzovat hormon, jehož nedostatek je pozorován během menopauzy. Obnova hormonální nerovnováhy je další schopností této složky.
 • Indole. Složka chrání ženy před vznikem onkologických onemocnění.
 • Divoký jam. Složka hraje stejně důležitou roli - hormonální substituce - progesteron. Jak víte, bez toho je poměrně obtížné normalizovat hormonální rovnováhu..
 • Kopřiva. Rostlina poskytuje základní vitamíny.
 • Organická sloučenina boru. Sloučenina pomáhá posilovat kostní tkáň.
 • Aminokyseliny, vitamíny B a E. Všechny tyto prvky jsou nenahraditelné nejen pro ženské tělo, ale také pro mužské. Nedostatek vitamínů v těle může také vést k řadě nepříznivých účinků a vytvořit dobré prostředí pro vznik nemocí..

Formulář vydání

Existuje mnoho různých forem výroby drog. Estrovel však přichází v jedné formě - tobolkové formě. Dříve byl takový doplněk stravy k dispozici jak ve formě tablet, tak ve formě tobolek..

Estrovel však dosud není vydáván ve formě tablet..

Indikace pro použití

Je zobrazen příjem Estrovel:

 • s premenstruačními syndromy;
 • v menopauze;
 • odstranit příznaky menopauzy (návaly horka, pocení, bolesti hlavy, únava, ospalost atd.)
 • s porušením menstruačního cyklu;
 • udržovat obecný tón ženského těla.

Návod k použití

Balíček doplňků stravy Estrovel obsahuje pokyny, které je třeba dodržovat.

Podle přiložených pokynů musí být tobolky užívány během jídla. Musí se užít jednu tobolku jednou až dvakrát denně.

Délka léčby je dva měsíce. Užívání doplňků stravy je zpravidla povoleno, dokud není dosaženo požadovaného výsledku..

Pokud má žena problém se zvýšenou citlivostí na premenstruační syndrom, doporučuje se začít užívat přípravek Estrovel dva týdny před nástupem menstruace..

V případě neúčinnosti terapie je povoleno zvýšit dávku na 3-4 tobolky.

V kapslích

Užívání tobolek Estrovel musí být poskytováno v dávce jedné tobolky jednou nebo dvakrát denně. V případě potřeby lze konzumační dávku zvýšit na 4 tobolky.

V tabletách

Ve formě tablet se doplňky výživy Estrovel nevyrábí dodnes. K dispozici je jedna forma přípravku Estrovel - kapsle.

Schéma příjmu

Užívání tobolek musí být zajištěno během jídla, aby se dosáhlo co největšího účinku léčby. Kurz trvá od dvou měsíců do dosažení požadovaného výsledku.

Optimální dávka pro účinnou léčbu je jedna tobolka jednou až dvakrát denně. V případě potřeby lze dávku zvýšit ze tří na čtyři tobolky.

Vedlejší efekty

Jak již bylo zmíněno dříve, přípravek Estrovel je dobrý, protože takový doplněk stravy nemá vedlejší účinky. Navíc během celé existence léku byly zaznamenány pouze vzácné případy alergické reakce. To je možné v případě individuální nesnášenlivosti ke složkám, které tvoří doplněk.

Kontraindikace

Z kontraindikací pro tento doplněk se rozlišuje pouze individuální nesnášenlivost složek, které tvoří Estrovel.

Předávkovat

Pokud použijete nadměrnou dávku přípravku Estrovel, musíte přestat užívat tobolky. V případě předávkování je možná alergická reakce.

Aplikace během těhotenství a kojení

Jak víte, ne všechny léky a dokonce ani doplňky stravy jsou povoleny a indikovány pro použití nastávajícími matkami, při nošení dítěte i při kojení.

Musíte dávat pozor na sebe a své zdraví.

Pokud zjistíte první příznaky těhotenství, musíte přestat užívat přípravek a také se poradit s lékařem.

speciální instrukce

Jak již bylo zmíněno dříve, Estrovel je doplněk stravy nasycený poměrně různorodým složením, které zahrnuje všechny druhy vitamínů, aminokyselin nezbytných pro lidský život, rostlinné látky, které mají příznivý účinek na zdraví a tělo ženy.

Estrovel se opravdu používá v široké škále situací..

Důvodem užívání přípravku Estrovel mohou být premenstruační syndromy a zvýšené pocení a dokonce i bolesti hlavy..

Zdálo by se, že taková droga nepatří k počtu hormonálních léků, a proto neexistují žádné zákazy jejího užívání a nelze ji.

Analogy léků

Farmaceutický trh má samozřejmě tak velký tok výroby léků určených k užívání během menopauzy, že rozhodně není možné si něco vybrat. Obvykle se drogy dělí.

Některé obsahují silné a účinné látky, jiné naopak rostlinné extrakty, které mají při léčbě výjimečně mírný účinek.

Dnes se vyrábí spousta analogů. Při výběru náhrady přípravku Estrovel je třeba zvolit přísadu skládající se převážně z rostlinných složek.

Analogy:

 • Femoston;
 • Tsi-klim;
 • Remens;
 • Artemis;
 • Menopace a mnoho dalších.

Náklady na takový doplněk jsou pro každou ženu docela dostupné. Cena se pohybuje od 450 do 500 rublů.

Takovou přísadu si můžete koupit jak v lékárnách, tak pomocí online objednávky..

Podmínky a období skladování

Při nákupu léku nebo doplňku je důležité si uvědomit správné skladování. Podmínky skladování mohou někdy přímo ovlivnit účinnost léku..

 1. Je bezpodmínečně nutné zvolit pro děti nepřístupné prostředí.
 2. Všechny léky a přísady je vhodné skladovat na chráněném místě před světlem..
 3. Teplotní režim nesmí být vyšší než 25 stupňů Celsia.
 4. Doba použitelnosti takové přísady je dva roky od data výroby léčiva..

Podmínky výdeje z lékáren

Jak víte, doposud se pravidla pro prodej léků a doplňků v lékárnách zpřísňují..

Důvodem je častá hromadná otrava, stejně jako prevence samoléčby, která může mít katastrofální následky..

Vzhledem k tomu, že přípravek Estrovel je jedním z doplňků stravy, lze tyto doplňky vydávat bez lékařského předpisu..

Produkt si můžete zakoupit objednáním online na webových stránkách i při osobní návštěvě lékárny.

Recenze

Recenze žen:

Závěrem můžeme konstatovat, že Estrovel je doplněk stravy, jehož hlavní složkou je extrakt cimicifuga s přídavkem velkého množství vitamínů a aminokyselin nezbytných pro zdravý životní styl a také širokou škálu různých rostlinných složek..

To vše má mimořádně pozitivní výsledek na stav ženy a pomáhá dosáhnout účinku během několika týdnů od okamžiku, kdy začnete užívat doplněk..

Abyste se vyhnuli zdravotním problémům, než začnete užívat tento doplněk, pečlivě si prostudujte popis, složení a složky, které plní přípravek Estravel.

Estrovel

Vitamin K se podílí na procesech krvetvorby, má hemostatický účinek, který působí preventivně v případě menstruačních nepravidelností.
Vitamin K hraje důležitou roli při tvorbě a opravě kostí a zajišťuje syntézu osteokalcinu - proteinu v kostní tkáni, čímž pomáhá předcházet osteoporóze u žen v menopauze.
Bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého). Fruktoboritan vápenatý je nová patentovaná forma organického boru, která je identická s přírodní formou ovoce a zeleniny. Zásadní novinkou této sloučeniny je její jedinečná a bezpečná forma, která uvolňuje bór podle potřeby postupně. Je třeba poznamenat, že v těch zemích, jejichž populace konzumuje dostatečné množství fruktoboritanu vápenatého s jídlem, je hustota mineralizace kostí mnohem vyšší a případy postmenopauzální osteoporózy jsou méně časté. Kromě toho bór pomáhá zvyšovat účinek fytoestrogenů.
Vitamin E je standardem antioxidantů, pomáhá obnovit reprodukční funkce, eliminuje menstruační nepravidelnosti. Užívání vitaminu E pomáhá eliminovat příznaky vaginální suchosti, zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů.
Vitamin B6 pomáhá urychlit metabolismus bílkovin, sacharidů, tuků.
Vitamin B6 zvyšuje odolnost proti stresu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám a osteoporóze. Také zmírňuje předmenstruační příznaky snížením otoku způsobeného zadržováním vody. Podporuje syntézu endorfinů - přírodních stimulantů nálady a emocí, čímž příznivě působí na příznaky menopauzy a PMS.
Vitamin B9 (kyselina listová). Tento životně důležitý vitamin je nezbytný pro vývoj hematopoetického a imunitního systému. Kyselina listová má účinek podobný estrogenu, zpomaluje nástup menopauzy a zmírňuje její příznaky.
5-Hydroxytryptofan. Je předchůdcem serotoninu. Spolu s vitaminem B6 zvyšuje syntézu endorfinů, které jsou odpovědné za snížení vnímání bolesti.
D, L - fenylalanin. Tato aminokyselina v těle se přeměňuje na tyrosin, který má analgetický účinek a schopnost regulovat tělesnou teplotu..

Indikace pro použití:
Estrovel má pozitivní vliv na různé projevy menopauzy a zlepšuje stav po gynekologických operacích na řadu příznaků: snížení frekvence návalů horka, pomáhá normalizovat nestabilní krevní tlak, snížení intenzity bolestí hlavy a závratí, snížení pocitu slabosti, únavy a nervozity, zlepšení nálady, zvýšení sexuální aktivita.
To vše vytváří podmínky pro zvýšení efektivity a zlepšení vitality u žen s neurovegetativními a psychoemotickými poruchami v menopauze, v podmínkách po gynekologických operacích a v PMS.
Použití přípravku Estrovel v komplexní terapii chronické cystitidy snižuje frekvenci relapsů.

Způsob aplikace:
Při menopauze, s post-kastračním syndromem, menstruačními nepravidelnostmi, s chronickou cystitidou, jako doplněk k hlavní léčbě, se přípravek Estrovel užívá 1 tabletu 1-2krát denně s jídlem.
U PMS 1 tableta 1-2krát denně s jídlem po dobu dvou týdnů před nástupem menstruace.
V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3-4 tablety denně..
Trvání přijetí je nejméně 2 měsíce, aby se dosáhlo stabilního účinku.

Vedlejší efekty:
Přípravek Estrovel je oběma partnery dobře snášen, avšak ve vzácných případech se mohou objevit alergické reakce a dyspeptické poruchy.

Kontraindikace:
Kontraindikace užívání přípravku Estrovel jsou: individuální nesnášenlivost ke složkám přípravku, fenylketonurie.
Lék se nepoužívá u těhotných a kojících žen, u dětí a dospívajících do 14 let. Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem..

Interakce s jinými léčivými přípravky:
Nebyly zjištěny žádné údaje o interakci přípravku Estrovel s jinými léky.

Předávkovat:
Doposud nebyly hlášeny žádné případy předávkování přípravkem Estrovel.

Podmínky skladování:
Na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C..
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Formulář vydání:
Estrovel potahované tablety o hmotnosti 500 mg.

Složení:
1 tableta přípravku Estrovel obsahuje:
extrakt cimicifuga, standardizovaný na 2,5% obsah triterpenových glykosidů - 30 mg
sójový extrakt standardizovaný na 40% isoflavonů (aktivní aglykonové formy) - 62,5 mg
extrakt z kořene divokého jamu, standardizovaný na 10% obsahu diosgeninu - 50 mg
indol-3-karbinol - 25 mg
extrakt z listů kopřivy - 30 mg
organický bór (jako součást fruktoboritanu vápenatého) - 1 mg
vitamin E - 16 mg
vitamin B6 - 2 mg
kyselina listová - 0,2 mg
5-hydroxytryptofan 50 mg
D, L-fenylalanin 50 mg

Estrovel

Estrovel složení

Přípravek obsahuje následující účinné látky (tobolková forma uvolňování):

 • vitamíny (B6, E, K1, kyselina listová);
 • Aucubin;
 • Isoflavony;
 • Bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Tableta obsahuje následující součásti:

 • výtažky (divoký kořen jam, sója, listy kopřivy);
 • cimicifuge racemóza (tryptofanové glykosidy);
 • organický bór;
 • indol-3-karbinol;
 • vitamíny (kyselina listová, B6, E);
 • fenylalanin (D a L);
 • 5-hydroxytryptofan.

Pomocné komponenty:

 • Stearát Ca;
 • MCC;
 • monohydrát laktózy;
 • aerosil (neplodná forma koloidního oxidu křemičitého).

Formulář vydání

Estrovel je dostupný ve dvou dávkových formách: tobolkách a tabletách.

Tobolky: 520 mg balené v 15 baleních. Balení obsahuje 2 konvoluty.

Tablety: každá po 0,5 g, balené po 10 kusech v balení. V balení jsou 3 konvoluty. Tablety mají podlouhlý tvar, specifickou vůni indolu a žlutou ochrannou skořápku.

farmaceutický účinek

Biologicky aktivní doplněk stravy schopný napravit různé hormonální poruchy a snížit závažnost negativních příznaků doprovázejících premenstruační a klimakterické syndromy. Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup k nápravě a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy a hormonální nerovnováhy u ženy.

Složky Cimicifuga racemózy mají pozitivní vliv na fungování vegetativní části nervového systému a eliminují následující příznaky a projevy:

Tsimitsifuga je schopen zmírnit příznaky, které doprovázejí ženu s hormonální nerovnováhou během menopauzy:

 • bolest svalů;
 • bolest kloubů;
 • snížení ztráty vápníku z těla (v důsledku zlepšeného metabolismu kostí);
 • bolesti hlavy.

Sedativní účinek přípravku Tsimicifuga umožňuje stabilizovat psychoemoční stav ženy v klimakterickém období.

Sójové isoflavony jsou svou povahou podobné ženskému hormonu estrogenu, jsou to fytohormony. S nedostatkem endogenního (vlastního) estrogenu v důsledku změn souvisejících s věkem v ženském těle vykazují isoflavony účinek podobný estrogenu. Sójové isoflavony normalizují hormonální nerovnováhu v PMS, snižují závažnost klimakterických příznaků (hyperhidróza, návaly horka, migrénové bolesti atd.). Bylo prokázáno, že tyto látky snižují riziko vzniku onkologické patologie, stimulují regenerační procesy v kostním systému..

Dioscorea (divoká příze) je fytohormon obsahující látky podobné struktury jako progesteron. Rostlina je schopna vyhladit hormonální nerovnováhu, která často doprovází ženy během menopauzy a předmenstruačního syndromu. Dioscorea se vyznačuje výrazným spazmolytickým účinkem, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom menstruační geneze. Dioscorea má navíc vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a brání rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol se izoluje ze zelí (bílé zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice). Látka pocházející z rostlin má výrazný protinádorový účinek a brání rozvoji rakoviny prsu a dalších orgánů ženského reprodukčního systému. Charakteristická je normalizace hormonálních hladin během menopauzy, během PMS.

Extrakt z kopřivy má antioxidační a regenerační účinky, které zajišťuje vysoký obsah karotenoidů a vitaminu C. Riziko krvácení se znatelně snižuje díky zvýšené srážlivosti krve a projevům hemostatických vlastností kopřivy. Pravděpodobnost vzniku osteoporózy je snížena kvůli přítomnosti vitaminu K. V rostlině je vylučování přebytečné tekutiny dosaženo díky diuretickému účinku rostliny. Snížení závažnosti negativních symptomů PMS je dosaženo prevencí rozvoje edémového syndromu.

Organická forma bór-vápenatého fruktoborátu zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E. V období menopauzy se ženy často obávají vaginální suchosti. Vitamin E pomáhá zbavit se tohoto problému. Tato složka je schopna snížit frekvenci a závažnost „návalů horka“, zlepšit krevní oběh ve stěnách pochvy, stabilizuje náladu, snižuje nervozitu, zmírňuje závratě a zvyšuje účinnost.

Vitamin B6. Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během PMS a menopauzy. Tato složka se vyznačuje zvýšením odolnosti proti stresu v důsledku stimulace produkce endorfinů. Vitamin má obecný posilující účinek, zlepšuje fungování imunitního systému, předchází rozvoji nemocí, jako je osteoporóza.

Kyselina listová. Díky této složce se zvyšuje odolnost proti stresu, projevuje se antianemický účinek, zvyšují se imunitní síly těla, předchází se rozvoji a progresi depresivních stavů. Kyselina listová má antioxidační účinek a vykazuje vlastnosti podobné estrogenu.

5-Hydroxytryptofan. Tato aminokyselina je prekurzorem serotoninu a je vylučována ze semen rostliny Griffonia. Jeho vlastnosti jsou podobné jako vitamín B6 (snižuje závažnost návalů tepla, stabilizuje náladu, bojuje proti emoční depresi, zvyšuje odolnost proti stresu).

D, L-fenylalanin. Tato aminokyselina se vyznačuje analgetickým účinkem, kterého je dosaženo snížením bolesti blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy. Normalizace emočního stavu je dosaženo díky antidepresivnímu účinku, který se vytváří v důsledku změn v syntéze mediátorů, které se aktivně podílejí na přenosu nervových impulzů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Indikace pro použití

Užívání biologického doplňku je povoleno pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Estrovel je předepsán k prevenci a léčbě různých poruch, které vznikají:

 • s PMS;
 • v klimakterickém období;
 • v období zotavení po operaci k odstranění vaječníků (post-kastrační syndrom).

Lék lze dále použít:

 • jako adjuvantní terapie při léčbě chronické cystitidy;
 • pro profylaktické účely u skupiny lidí starších 35 let (prevence stárnutí těla).

Úzký seznam kontraindikací umožňuje předepsat doplněk stravy širokému spektru pacientů k léčbě a prevenci různých forem hormonálních poruch.

Kontraindikace

 • věkové omezení - do 14 let;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • individuální přecitlivělost na složky doplňku;
 • fenylketonurie (dědičné onemocnění).

Vedlejší efekty

Dodržování léčebných režimů doporučených výrobcem vám umožňuje minimalizovat frekvenci projevů negativních reakcí na doplněk. Zřídka lze zaznamenat nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce v případě individuální přecitlivělosti..

Estrovel, návod k použití (metoda a dávkování)

Doplněk je určen pro správu per os.

Návod k použití přípravku Estrovel předepsaný ke snížení závažnosti komplexu negativních příznaků doprovázejících ženu v menopauze: 1 tableta 1-2krát denně.

Podobné schéma se používá po operaci k odstranění vaječníků a také k normalizaci a stabilizaci menstruačního cyklu. Pacienti jsou léčeni podle stejného schématu, aby se normalizovala práce všech orgánů a systémů. Terapie zahrnuje dvouměsíční kurz užívání doplňků stravy. Délka léčby se může lišit v závislosti na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Jak užívat Estrovel jako další složku při léčbě chronické cystitidy: 1 karta. 1-2krát denně. Léčebný režim se při léčbě PMS nemění, avšak užívání tablet začíná přesně 14 dní před očekávaným začátkem menstruačního cyklu. Terapie je dokončena, jakmile začne výtok. Na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře lze schéma změnit (až 3-4 tablety denně).

Pokyn pro časový faktor Estrovel

V první polovině cyklu jsou předepsány 2 tobolky pod číslem „1“ (béžová). Ve druhé polovině cyklu musíte užít 2 tobolky očíslované „2“ (růžové). Tobolky jsou určeny k perorálnímu podání a je třeba je zapít vodou. Kurz je koncipován na 3 měsíce. Léčba začíná prvním dnem menstruačního cyklu.

Předávkovat

Případy předávkování a vlastnosti průběhu otravy nejsou výrobcem popsány.

Interakce

Může být použit s jinými léky.

Podmínky prodeje

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře.

Podmínky skladování

Tablety a kapsle skladujte na suchém místě. Teplotní režim doporučený výrobcem - až 30 stupňů.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Kromě toho se vyrábí řada „Estrovel Time Factor“ - dvoufázový komplex, speciálně vyvinutý s ohledem na průběh cyklických změn v ženském těle. Účinné látky jsou distribuovány ve dvou typech tobolek, aby se maximalizoval přísun ženského těla v každé fázi menstruačního cyklu.

Producent Estrovel Valeant nebo Ecomir - což je lepší?

Oba výrobci mají ruskou registraci a vyrábějí doplňky stravy s naprosto identickým složením. Cena výše uvedených léků je přibližně stejná.

Estrovelovy analogy

Analogy léčiva, podobné farmakologickým účinkům:

 • Proginova;
 • Inoklim;
 • Sagenit;
 • Klimaton;
 • Medisoya;
 • Menoise;
 • Climasphere;
 • Menokwine;
 • Klimadinon.

Estrovel nebo Cyclim - což je lepší?

Oba produkty jsou biologicky aktivní přísady, které obsahují fytoestrogeny (v Estrovelu jsou 3 a v Cyclimu 1). Estrovelova akce je výraznější, což lze vysvětlit bohatší kompozicí.

Během těhotenství (a laktace)

Je nepřijatelné používat doplňky stravy u této skupiny pacientů.

Recenze společnosti Estrovel

Nespornou výhodou této drogy je její rostlinný původ. Recenze žen a lékařů potvrzují, že léčba je schopna zmírnit závažnost komplexu negativních příznaků, který doprovází ženy v menopauze. Tematická fóra nám umožňují dospět k závěru, že doplněk zřídka způsobuje nežádoucí účinky a je dobře snášen bez ohledu na výrobce (Valiant nebo Ecomir). Ženy v menopauze si stěžují na časté „návaly horka“ a výkyvy nálad, s nimiž se tento doplněk dobře vyrovnává.

Recenze lékařů o kontraindikacích přípravku Estrovel

Hlavními kontraindikacemi jsou alergické reakce, období těhotenství a kojení, stejně jako věková omezení - až 14 let. Ve všech ostatních případech lékaři nezakazují příjem pilulek..

Cena Estrovel kde koupit

Náklady na doplněk se liší v závislosti na výrobci a oblasti prodeje. Estrovel Ecomir si můžete koupit v Moskvě za 480 rublů. Průměrná cena Estrovelu na Ukrajině je 350 UAH.

Nejúplnější sbírka informací o aktualizovaném léku Estrovel

Během menopauzy jsou ženám často předepisovány biologicky aktivní přísady do potravin (doplňky stravy). Takové přípravky obsahují fytoestrogeny, stejně jako komplexy vitamínů a mikroelementů.

Bohaté složení doplňků stravy jim umožňuje eliminovat nepříjemné příznaky, které doprovázejí ženu během klimakterického období, a také zvýšit její imunitu. Z těchto prostředků se lék Estrovel osvědčil dobře. V tomto příspěvku se blíže podíváme na tento doplněk stravy..

Proč užívat Estrovel během menopauzy

Doplněk stravy Estrovel obsahuje fytoestrogeny rostlin, vitamíny a mikroelementy. Fytoestrogeny jsou přírodní látky, které mají podobné vlastnosti jako ženský pohlavní hormon estrogen. Vzhledem k tomu, že fytoestrogeny mají stejné složení jako ženské hormony, je jejich působení podobné.

Během menopauzy se reprodukční věk ženy přirozeně dokončí a hormonální funkce vaječníků se zastaví. Vaječníky postupně začínají produkovat méně pohlavních hormonů - estrogeny a progesteron. Estrogen je hlavní ženský hormon. Ovlivňuje nejen genitálie, ale také se účastní mnoha metabolických procesů..

Snížení hladiny estrogenu vede k hormonální nerovnováze a vyvolává výskyt příznaků menopauzy: návaly horka, zvýšené pocení, podrážděnost, bolesti hlavy, poruchy spánku a další. Aby se normalizovalo hormonální pozadí, musí být do ženského těla dodatečně zavedeny hormony.

Toho lze dosáhnout dvěma způsoby: za prvé užíváním hormonálních léků a za druhé lékem obsahujícím fytoestrogeny. První metoda má mnoho kontraindikací a velký seznam vedlejších účinků. Nejnebezpečnějším z nich je zvýšení pravděpodobnosti vzniku hormonálně závislých nádorů.

Druhá metoda nepředstavuje hrozbu pro zdraví ženy. Fytoestrogeny nejenže nepřispívají k rozvoji novotvarů, ale naopak zastavují růst nádorů závislých na estrogenu přítomných v těle. Seznam kontraindikací pro léky obsahující fytoestrogeny je ve srovnání s hormonálními léky mnohem kratší.

Kdy si vzít doplněk

V doplňku stravy Estrovel mohou být indikace pro použití formulovány do následujícího seznamu:

 1. Je nutné eliminovat klimakterické příznaky: návaly horka, zvýšené pocení, bušení srdce, náhlý krevní tlak, závratě a bolesti hlavy, stejně jako nervozita, nadměrná podrážděnost, časté výkyvy nálady, únava, slabost a další.
 2. Je nutné zachránit ženu před příznaky premenstruačního syndromu. Zejména: zvýšená nervozita, slzavost, únava, slabost a také výskyt otoků, překrvení a bolesti. Také ze sníženého libida (sexuální touha)
 3. Se syndromem kastrace u žen - stavy, ke kterým dochází po chirurgickém odstranění vaječníků.
 4. Za účelem prevence předčasné menopauzy a předčasného stárnutí u žen starších 35 let.

Doplněk stravy Estrovel je tedy předepsán pro různé stavy ženy a pro různý věk..

Kdo je výrobcem doplňku stravy Estrovel?

Všechna práva k aktualizovanému léčivému přípravku má společnost Valeant LLC a společnost Vneshtorg Pharma LLC se přímo zabývá výrobou. Zastoupení společnosti Valeant LLC v Ruské federaci se nachází v Moskvě na ulici Shabolovka 31, budova 5. V Běloruské republice se hlavní kancelář společnosti Valeant Pharma CJSC nachází na adrese: Minsk, st. Gamarnika, 16/1, místnost 7.

Dámy často hledají název společnosti Valiant - to není pravda. Správný název výrobce je Valeant LLC. Práva k předchozí verzi doplňku výživy Estrovel patřila společnosti Ecomir Pharma LLC. Ecomir Pharma vyrobil dva 2 doplňky stravy: Estrovel a jeho variantu Time Factor. Dnes společnost LLC "Ecomir Pharma" vyrábí analogy přípravku Estrovel.

Estrovel má zejména analogy v indikacích k použití - ženský fytokoncetr, který je levnější. Anotace uvádí, že přípravek Feminal je předepisován ženám za účelem normalizace menstruačního cyklu, snížení projevů předmenstruačních příznaků a také ve formě neplodnosti vyvolané hormonální nerovnováhou..

Důležité body

Kolik druhů doplňků Estrovel se dnes vyrábí? Dříve byly doplňky stravy Estrovel Time Factor a doplňky stravy Estrovel vyráběny pro menopauzu. Jednalo se o dva doplňky, které se lišily svým složením..

Proto je dámy používaly v různých situacích. Estrovel Time Factor byl podle pokynů předepsán ženám za účelem regulace menstruačního cyklu a eliminace příznaků premenstruačního syndromu.

V současné době se vyrábí pouze jeden doplněk stravy Estrovel, ve kterém byly nahrazeny některé základní složky a podle výrobců se to zlepšilo..

Kolik účinných látek má přípravek Estrovel nové složení? Všechny látky, které jsou součástí doplňku stravy, jsou účinné. Všechny doplňky stravy mají tuto charakteristickou vlastnost..

Složení přípravku

Přípravek obsahuje mnoho rostlin s fytoestrogeny, stejně jako vitamíny a minerály.

Zvažme, jaké komponenty jsou součástí aktualizovaného doplňku stravy a jaké mají vlastnosti:

 1. Extrakt z posvátného ovoce Vitex - normalizuje hladinu progesteronu v těle dámy.
  Účinně snižuje podrážděnost, nervozitu, bolesti hlavy, nadýmání a citlivost prsou. Používá se při komplexní léčbě kardiovaskulárních onemocnění. Má protinádorový účinek.
 2. Sójové isoflavonoidy - tyto sloučeniny jsou fytoestrogeny.
  Regulují hormonální rovnováhu v těle dámy a tím eliminují příznaky jako návaly horka, zvýšené pocení, bolesti hlavy a další. Fytoestrogeny snižují pravděpodobnost vzniku onkologického nádoru v těle. Zlepšují fungování orgánů urogenitálního systému. Sója má příznivý účinek na nervový systém dámy.
 3. Divoký jam - patří mezi fytoestrogeny.
  Je známý svým stimulačním účinkem, díky kterému se zlepšuje stav genitálií a zvyšuje se libido dámy. Rostlina má velmi široké spektrum účinku na ženské tělo: zvyšuje imunitu, zlepšuje funkci jater, léčí onemocnění ledvin a zklidňuje nervový systém. Kromě toho snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zabraňuje rozvoji aterosklerózy, která následně vede k mrtvici a infarktu. Jamy účinně odstraňují toxiny z těla.
 4. Indol 3-karbinol - jeho působení je zaměřeno na neutralizaci účinku estrogenů s abnormální proliferací endometriálních buněk.
  Normalizuje hormonální rovnováhu a zabraňuje rozvoji onkologických nádorů.
 5. L-5-hydroxytryptofan je antidepresivum, které podporuje produkci hormonu radosti v těle dámy.
  Ženská nálada se tak zlepší a dostaví se další vitalita. Dobře odstraňuje pocit strachu, úzkosti, deprese a nespavosti.
 6. Kyselina listová (B9) - má velmi příznivý účinek na práci mnoha orgánů a systémů ženského těla.
  Zlepšuje zejména fungování kardiovaskulárního systému, jater a střev. Normalizuje práci nervového systému. Ta dáma bude mít nespavost a s ní ospalost během dne. Žena se zbaví apatie a ztráty zájmu o život. Vzhled se výrazně zlepší. Zejména bude pokožka aktivněji obnovována, vlasy budou mít lesk a nehty budou trvanlivé..
 7. Vitamin K1 - má hemostatický účinek, který je nezbytný pro menstruační nepravidelnosti.
  Zabraňuje rozvoji osteoporózy u žen v dospělém věku.
 8. Vitamin E - zabraňuje suchu v intimní oblasti.
  Normalizuje psycho-emocionální stav ženy: snižuje slzavost a nervozitu, odstraňuje pocity deprese a ospalosti. Pomáhá eliminovat arytmie. Odkazuje na vitamíny mládí. Proto zabraňuje rychlému stárnutí dámy. Zlepšuje vzhled pokožky, vlasů a nehtů.
 9. Vitamin B6 - vynikající při eliminaci účinků stresu a léčbě deprese.
  Odstraňuje tekutinu z těla, a tím pomáhá eliminovat otoky. Příznivě ovlivňuje práci srdce a zvyšuje imunitu dámy.
 10. Bor - nezbytný pro kostní tkáň.
  Jeho nedostatek vede k rozvoji osteoporózy, artrózy a artritidy..

Lék "Estrovel": recenze lékařů, návod k použití a složení

Během menopauzy má každá žena v určitém věku stížnosti na malátnost, bolesti hlavy a návaly horka, které se stávají běžnými. Ale skutečně se narodit jako žena znamená trpět výkyvy nálad na pozadí menstruace a s hrůzou očekávat menopauzu?

Vývoj vědců

Vědci nepřestávají vyvíjet všechny nové léky, které mohou tyto nepříjemné příznaky minimalizovat, nebo se bez nich zaobíjí úplně. Jedním z těchto léků je Estrovel. Podle recenzí je to velmi efektivní. Každá dáma má nyní možnost otestovat na sobě účinek tohoto komplexu, aby jej dokázala ocenit. Zvažte složení tohoto léku, přečtěte si návod k použití a zjistěte názor lékařů.

Popis léku

Estrovel je biologicky aktivní doplněk, jeho hlavním rysem je, že je organicky integrován do hormonálních procesů, které se vyskytují v těle ženy. Tento nástroj je naprosto bezpečný. Účinnost léku je založena na skutečnosti, že obsahuje pouze přírodní složky..

Tento doplněk stravy by měl být užíván během menopauzy i během menopauzy. Tento léčivý komplex dokonale normalizuje práci nervového systému u žen během jejich hormonálních změn. Estrovel má také tonizující a uklidňující účinek..

Lék se uvolňuje v tobolkách po dvou stech padesáti miligramech. Standardní balení obsahuje třicet kusů určených na jeden měsíc. Uchovávejte léky na suchém místě při teplotě nepřesahující dvacet pět stupňů. Cena léku se pohybuje od čtyř set do čtyř set padesáti rublů za balení.

Recenze o Estrovelu jsou uvedeny na konci článku.

Složení doplňku

Hlavními účinnými látkami jsou rostlinné přísady, které se svými vlastnostmi podobají řadě důležitých hormonů v lidském těle. Je třeba poznamenat, že faktorem, který stabilizuje hormonální rovnováhu ženského těla, je správný poměr látek spolu s jejich formou. Ve složení tohoto lékového komplexu jsou tedy zahrnuty následující prvky:

 • Extrakt ze sójových semen, který je analogem rostlinného estrogenu, který je nezbytný na pozadí nedostatku tohoto hormonu, který je obzvláště akutní během menopauzy.
 • Extrakt ze semen Griffonia, nebo jak je známo ve vědecké terminologii, L-5-Hydroxytryptofan, si klade za cíl mírné snížení chuti k jídlu, což vytváří pocit plnosti.
 • Extrakt z kořene Dioscorea - divoká příze. Tato složka zabraňuje riziku výskytu a rozvoji vegetativní-vaskulární dystonie spolu s aterosklerózou, což zlepšuje celkovou pohodu žen. To potvrzuje pokyn pro Estrovel. Recenze přetékají.
 • Extrakt z plodů posvátného Vitexu se používá na pozadí potlačených podmínek. Tato složka normalizuje hormonální rovnováhu a má antiseptické a analgetické účinky..
 • Tokoferol-acetát působí jako účinný antioxidant, který předchází řadě jaterních a kardiovaskulárních onemocnění.
 • Indol-3-karbinol pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu během menstruace a menopauzy. Tato složka se používá k léčbě benigních nádorů, je také účinná jako profylaktické činidlo v boji proti onkologii. Tato látka je navíc zahrnuta do komplexní léčby celé skupiny gynekologických onemocnění..
 • Tetraboritan sodný má antifungální účinky.
 • Kyselina listová nebo jinými slovy vitamin Bdevět - je to především ochránce imunity, který aktivací hematopoetických funkcí dokáže snížit negativní příznaky během menopauzy.
 • Fitomenadion se podílí na normalizaci srážení krve.

Co jiného je ve složení?

Kromě toho jsou do přípravku Estrovel zahrnuty stabilizátory, stejně jako protispékavé látky a plniva, jako je například amorfní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, pyridoxin hydrochlorid, maltodextrin. Kromě toho jsou zahrnuty modifikovaný škrob, guma, dextróza, potravinářská barviva a sacharóza. Kapsle léčiva jsou vyrobeny ze želatiny.

Všechny uvedené doplňky stravy harmonicky regulují přechod žen do nové věkové kategorie a extrémně jemně upravují celé hormonální pozadí. Mnozí se zajímají o cenu a recenze.

Pokyny k použití přípravku Estrovel

Lék by měl být užíván s jídlem. Aby odstranili příznaky menopauzy, pijí jednu tabletu dvakrát denně. Celková doba trvání takového kurzu je zpravidla od dvou měsíců do dosažení pozitivního výsledku. Podle recenzí je cena Estrovelu poměrně vysoká.

V rámci eliminace příznaků během menstruace se lék pije ve stejné dávce dva týdny před začátkem cyklu. V případě, že indikovaný dávkovací režim nestačí k dosažení účinnosti, lze užívání léku zvýšit na tři až čtyři tablety.

Kteří pacienti by měli zvážit užívání léku?

Podle recenzí je Estrovel schopen přinést znatelné zlepšení na pozadí takových podmínek, kdy ženy mají stabilní hormonální posuny, což může být:

 • Menopauza, která se vyznačuje pohodou, která významně zhoršuje kvalitu života, což se projevuje návaly horka, výkyvy nálady, závratěmi a bolestmi, zvýšenou únavou.
 • Rekonstrukce těla v důsledku chirurgického odstranění vaječníků.
 • Přítomnost syndromu předmenstruačního napětí.
 • Prevence předčasného stárnutí.

V každém případě musíte před zahájením léčby podrobně prostudovat návod k použití přípravku Estrovel. Cena podle recenzí matou mnoho.

Kontraindikace užívání doplňků stravy

Bohatý obsah všech druhů bylinných složek nepředstavuje žádné nebezpečí pro ženy, které užívají tento lék. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu následující kontraindikace pro přijetí tohoto léku:

 • Přítomnost individuální nesnášenlivosti k jedné nebo více složkám, která může způsobit alergickou reakci.
 • Věk do čtrnácti.
 • Těhotenství spolu s kojením.

Aby se zabránilo nežádoucím účinkům během období léčby, měl by být přísně dodržován objem dávky doporučený lékařem..

Recenze žen s menopauzou ohledně přípravku Estrovel jsou obecně pozitivní. Více o tom později.

Analogy

K dnešnímu dni neexistují žádné analogy pro jeho aktivní složku. Současně však existují léky, které obsahují další složky, které mají podobné vlastnosti. Mezi tyto léky patří „Klimadinon“, „Klimaktoplan“, „Remens“, „Klimaksan“, „Tsi-Klim“ a další léky.

Recenze k léku "Estrovel"

Recenze gynekologů o tomto léku jsou většinou pozitivní. Lékaři tedy ve svých komentářích doporučují užívat tyto fytohormony ženám, které pociťují první příznaky menopauzy, a také na pozadí časného vyčerpání vaječníků. Gynekologové mají rádi, že neobsahuje prakticky žádné přísady, které by mohly způsobovat nežádoucí účinky, jako jsou závratě, alergické reakce atd. Potvrzují to pokyny k použití a recenze pro „Estrovel“.

Někteří gynekologové píší v recenzích, že je nejednoznačný u různých pacientů. Například u některých zcela eliminuje příznaky menopauzy, u jiných jen mírně zmírňuje jejich závažnost. Odborníci jsou si jisti, že byste neměli očekávat hmatatelný účinek tohoto doplňku v prvních dnech a navíc v týdnech přijetí, což je vysvětleno skutečností, že účinek léku se provádí kumulativně..

Droga "Estrovel" podle lékařů nemá příliš příjemnou vůni, na kterou si pacienti často stěžují. Je však třeba poznamenat, že tento lék se obzvláště dobře vyrovnává s výskytem návalů horka, které se týden po požití přestanou akutně objevovat a ženy se budou cítit mnohem lépe. Lékaři obecně poznamenávají, že u mnoha jejich pacientů trvá zpravidla jen několik dní, než se dosáhne znatelného zlepšení jejich stavu..

Soudě podle recenzí, ve své praxi gynekologové často předepisují pacientům přípravek Estrovel. Říká se, že tento lék je skvělý pro ženy s fyziologickou nebo chirurgickou menopauzou. Uvádí se také, že tento lék je dobře snášen, proti čemuž si mnoho pacientů všimne zlepšení jejich stavu a snížení symptomů menopauzy, navíc mají sníženou úzkost a spánek. Lékaři nazývají Estrovel lékem volby pro ženy, u nichž je hormonální substituční léčba kontraindikována. Kromě toho má pozitivní vliv na stav mléčných žláz a je vynikající pro dlouhodobé užívání, ale ne déle než jeden rok..

Podle recenzí lékaři často doporučují „Estrovel“ pro menopauzu pacientům, kteří se bojí zlepšit se, protože tento konkrétní lék je vynikající alternativou k hormonálním analogům. Ženy také uvádějí, že díky tomuto nástroji začaly klidněji spát, ztratily pocení a podrážděnost kvůli všemožným maličkostem..

Recenze žen s menopauzou o přípravku Estrovel

Ženy o drogách mluví jen pozitivně. U těch, kteří trpí hormonálními poruchami, doplněk jistě pomůže normalizovat, což výrazně zlepší kvalitu života. Je dobře snášen, nezpůsobuje vedlejší účinky.

Článek se zabývá instrukcí k „Estroval“. Recenze a uvedená cena.

Před nástupem antikoncepce ženy používaly kalendářní metodu ochrany před těhotenstvím, pokud nebylo plánováno potomstvo. Gynekologové považují tuto metodu za nespolehlivou a nedoporučují v prvních 5 dnech po menstruaci riskovat sexem bez antikoncepce.