Estrovel - analogy a náhražky

Tabulka uvádí doporučená generika kapslí Estrovel a jejich průměrné náklady v ruských lékárnách..

Poslední aktualizace cen: červen 2020 (pro 168 měst Ruska z více než 15 000 lékáren).

CENA

Estrovel - 476 rublů.

ANALOGY

DoporučenoMéně efektivní
Proginova - 584 rublů. DRAŽŠÍ

Sagenit - 684 rublů. DRAŽŠÍ

Klimaton - 296 rublů. LEVNĚJŠÍ

Medisoya - 3500 rublů DRAŽŠÍ

Tabulka je založena na údajích shromážděných ze zdrojů farmaceutických společností, které tyto léky vyrábějí. Průměrné ceny jsou uvedeny u léků s minimální dávkou vydanou z ruských lékáren v roce 2020.

Proč jsou analogy levnější než Estrovel

Výroba chemického vzorce pro nový lék trvá hodně času a peněz a probíhají testy. Farmaceutická společnost poté zakoupí patent, poté utratí peníze za reklamu a uvede je na trh..

Výrobce klade na lék vysokou cenu, aby se investice rychle vrátila. Jiné léky mají podobné složení, méně známé, ale časově testované zůstávají mnohem levnější.

1.Před návštěvou lékárny si zapište seznam synonym z tabulky.
2.Zavolejte na informační kancelář města a řeknou vám, která lékárna má nejnižší ceny.
3.Droga v jiné formě uvolňování - může být levnější.
4.Léky ruské výroby jsou obvykle levné.
Pět.Výhodnější je koupit obal Estrovel s velkým počtem tobolek.
6.Naučte se rozlišovat falešné.

Jak identifikovat falešný

Abyste nekupovali falešnou drogu, musíte si svůj nákup pečlivě prohlédnout..

Doporučené analogy z tabulky zahrnují přípravky s nejvhodnějším a podobným obsahem účinné látky používané v přípravku Estrovel. U každého z těchto léků jsou uvedeny průměrné ceny za minimální maloobchodní dávku, které jsou pravidelně aktualizovány, aby odrážely tržní podmínky..

1.Estrovel v různých formách vydání se může lišit cenou, to je normální.
2.Náhražky se stejnými léčivými vlastnostmi - mohou být dražší nebo levnější.

Existují kontraindikace! Před změnou tohoto nebo toho léku se poraďte se svým lékařem. Dodržujte dávkování předepsané lékařem!

Léky nelze použít později, než je uvedeno na jejich obalu.

© 2013—2020 · Analogin.ru · Analogy drahých léků, hledání náhrad.

Stránka neprodává drogy. Informace jsou poskytovány pro referenční účely.

Cyclim, Estrovel nebo Feminal: co si vybrat?

Použití kurzu Tsi-Klim, Feminal, Estrovel umožňuje ženě zbavit se téměř všech příznaků menopauzy. Navzdory podobným terapeutickým účinkům se léky liší mechanismem účinku, cenou, dávkovacím režimem a seznamem kontraindikací.

Stručný popis anti-klimakterických látek

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel jsou zástupci klinické a farmakologické skupiny léků, které jsou žádané během přirozené menopauzy. Na pozadí poklesu produkce estrogenu je hormonální pozadí vážně narušeno. Současně nebo střídavě se objevují příznaky menopauzy, které významně komplikují život ženy:

 • návaly horka doprovázené horečkou, zarudnutím obličeje a dekoltu;
 • intenzivní pocení, bušení srdce;
 • bolesti hlavy jako migrény, zimnice, prudký nárůst krevního tlaku;
 • psychoemoční nestabilita, včetně úzkosti, podrážděnosti, nepozornosti, zapomnění;
 • ospalost nebo nespavost, slabost, apatie, únava;
 • snížený sexuální apetit, suchost vaginální sliznice, bolestivý styk, pálení, svědění sliznic, močová inkontinence;
 • zrychlená tvorba věkových vrásek, křehké nehty, suchost, ochablá kůže, vypadávání vlasů.

Dříve byly hormonální léky předepisovány ženám, aby se tyto příznaky odstranily, ale jejich poškození těla často převažovalo nad výhodami. Proto jsou stále více žádané přípravky Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další přípravky s přírodními přísadami. Čím rychleji je ženy začnou užívat, tím nižší je riziko komplikací menopauzy: ateroskleróza, angina pectoris, hypertenze, myomy.

Charakteristické rysy drog

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a jejich nehormonální protějšky se vyznačují kumulativní (kumulativní) akcí. Jejich účinky se objevují v průběhu času - jakmile je v těle vytvořena maximální terapeutická koncentrace. Asi po 2–3 týdnech od začátku příjmu příznaky menopauzy ustoupí nebo úplně vymizí. Léky mají mnoho výhod oproti hormonálním lékům:

 • nezasahujte do práce vnitřních orgánů;
 • snadné a pohodlné použití;
 • komplexně eliminovat příznaky přirozené menopauzy;
 • mít úzké seznamy kontraindikací;
 • zlepšit vzhled, nedovolit změny související s věkem;
 • neobsahují velké množství syntetických přísad, které jsou potenciálně nebezpečné pro tělo;
 • jsou relativně levné;
 • mít dlouhodobý terapeutický účinek.

Tsi-Klim, Feminal, Estrovel zvyšují duševní a fyzický výkon, posilují imunitní obranu. Nepřímo zlepšují trávení a stav cév, zvyšují libido.

Indikace a kontraindikace léčby

Hlavní indikací pro léčbu přípravkem Tsi-Klim, Feminal, Estrovel, je eliminace známek postupného slábnutí reprodukčních funkcí. Tělo zvyšuje produkci gonadotropních hormonů, které zpomalují procesy obnovy. Nehormonální látky jsou zahrnuty do terapeutických režimů pro ženy s následujícími klimakterickými syndromy:

 • vasomotor - nával krve a náhlý vlnový záchvat tepla;
 • psychoemotional - slzavost, nepozornost, zapomnětlivost, depresivní stavy;
 • urogenitální - časté nutkání vyprázdnit močový měchýř, únik moči, nepohodlí v pochvě.

Snížení produkce estrogenu zvyšuje riziko osteoporózy, patologie muskuloskeletálního systému, která předurčuje časté zlomeniny. Použití přípravku Tsi-Klim, Feminal, Estrovel pomáhá předcházet křehkosti kostí inhibicí osteoklastů.

Léky mají pozitivní účinek na "spící" folikuly, proto jsou předepisovány ženám s výrazným vypadáváním vlasů.

Absolutní kontraindikací pro všechny produkty je individuální nesnášenlivost složek. Na rozdíl od hormonů Tsi-Klim, Feminal, Estrovel nezpůsobuje závislost a abstinenční příznaky, zřídka vyvolává vývoj nežádoucích účinků. Nejsou určeny pouze k léčbě v dětství, těhotenství a kojení.

Optimální dávkovací režim

Výrobci přírodních léčivých přípravků poskytli každému balení podrobný návod k použití. Dodržování jejích doporučení vám umožní rychle se zbavit příznaků menopauzy bez poškození zdraví. Je snadné použít Tsi-Klim, Feminal, Estrovel a další podobné léky:

 1. ráno vyjměte kapsli, tabletu, pilulku z blistru nebo lahve;
 2. polkněte velkým množstvím vody;
 3. v případě potřeby postup opakujte večer.

Délka léčby se poněkud liší. Odstranění mírných nebo středních příznaků přirozené menopauzy trvá přibližně 4-5 týdnů. S těžkým průběhem menopauzy se užívají několik měsíců nebo dokonce let..

Tablety a tobolky se nesmí žvýkat, protože silná skořápka spolehlivě chrání účinné látky před zničením agresivní žaludeční šťávou.

První výsledky léčby jsou jasně viditelné po týdnu užívání drog. Je však velmi důležité nedělat přestávky v léčbě, používat je denně. Jinak se účinnost terapie výrazně sníží a závažnost bolestivých příznaků se opět zvýší..

Tsi-Klim nebo Estrovel

Ženy Tsi-Klim a Estrovel s menopauzou mohou užívat i bez předběžného vyšetření. A to vše díky přirozeně vyváženému složení. V Estrovelu je to yam, sója, kopřiva, cimicifuga s tryptofanovými glykosidy, bór, vitamíny rozpustné v tucích a ve vodě. V tabletách Qi-Klim je méně účinných látek. Jsou vytvořeny z černé karmínové a různých pomocných složek. V tomto ohledu je Estrovel výrazně lepší než Tsi-Klim.

Léky a indikace pro použití se liší. Přípravek Estrovel se používá nejen ke zmírnění průběhu menopauzy. Je předepsán ženám s následujícími patologickými stavy:

 • předmenstruační syndrom;
 • akutní nebo chronická cystitida, včetně hemoragické.

Estrovel s fibroidy lze užívat ke zvýšení účinnosti jiných léků, snížení farmakologické zátěže. Je také v poptávce v pooperačním období po odstranění vaječníků. Tsi-Klim má výrazně užší seznam indikací. Ale na rozdíl od přípravku Estrovel je bezpečně povoleno jej používat při přepravě dítěte k léčebným účelům..

Estrovel nebo Feminal

Feminal je doplněk stravy, jehož aktivní složení představuje koncentrovaný suchý extrakt z jetele. Obsahuje obrovské množství fytoestrogenů, které dokážou doplnit zásoby ženských pohlavních hormonů. Na rozdíl od jiných anti-klimakterických látek se používá po dobu jednoho měsíce a poté si udělají přestávku. Ale dokonce se doporučuje užívat Estrovel po dlouhou dobu, protože to nenarušuje práci žádného z životně důležitých systémů. Má řadu terapeutických účinků:

 • zabránění uvolňování neurotransmiteru histaminu do systémového oběhu, což vede k návalům horka;
 • expanze krevních cév, rychlé odstranění horečky, zimnice, pocení;
 • normalizace termoregulačního centra.

Feminal působí hlavně na hormonální hladiny. Jemně eliminuje slzavost a podrážděnost, udržuje krevní tlak na optimální úrovni. Má to však důležitou výhodu - užívání pouze jedné kapsle denně. Zatímco Estrovel je třeba užívat ráno a večer.

Tsi-Klim nebo Feminal

Doporučuje se užívat Estrovel a Tsi-Klim po dlouhou dobu, ale Feminal by měl být zvolen u žen, které mají příznaky menopauzy pouze čas od času. Dodává se v jedné dávkové formě - kapsle. Řadu Tsi-Klim představují krémy pro aplikaci na obličej a tělo. Dokonale zadržují vlhkost, zabraňují jejímu odpařování a stimulují produkci kolagenu. Relativně nedávno byla terapeutická řada doplněna o Tsi-Klim Alanin, který účinně bojuje s návaly horka, třesem, zimnicí, pocením.

Ale mnoho gynekologů poznamenává, že se Feminal lépe vyrovná s psycho-emoční nestabilitou. Doporučuje se ženám, které trpí náhlými výkyvy nálady a mají potíže se usínáním.

Feminal pomáhá eliminovat úzkost, úzkost a vzrušení, stimulovat posílení imunitního systému, snížit pravděpodobnost opakování chronických onemocnění.

Po zrušení Qi-Klim se příznaky menopauzy mohou po 1-2 týdnech vrátit. A terapeutické účinky přípravku Feminal přetrvávají měsíc nebo déle. Jedná se o vynikající profylaktické činidlo, jehož příjem umožňuje ženě vést aktivní životní styl..

Ladysův vzorec Menopauza nebo Tsi-klim

Ladies Formula Menopause je kanadský doplněk stravy ve formě tablet. Vyznačuje se komplexním složením vytvořeným z přírodních složek s přídavkem užitečných syntetických látek. Doplněk obsahuje dostatečné množství vody a vitamínů rozpustných v tucích, aby vyhovovaly každodenním potřebám ženy. A jeho terapeutické účinky jsou způsobeny přítomností suchých koncentrátů léčivých rostlin - maitaki, mák, jetel, štěnice domácí:

 • snížení závažnosti bolestivých pocitů;
 • zvýšená produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové;
 • zrychlení růstu vlasů, posílení nehtových destiček;
 • zlepšení urogenitálního systému.

Tsi-Klim se neliší v tak rozmanitém složení. Proto je jeho účinek poněkud slabší a nedokáže se vyrovnat s intenzivními příznaky menopauzy. Ale mají také mnoho společného. Léky jsou bezpečné, lze je používat po dlouhou dobu, nezpůsobují abstinenční příznaky.

Další nehormonální látky

Na pultech lékáren existuje mnoho léků s anti-klimakterickým účinkem. Některé jsou účinné výhradně pro návaly horka, jiné se vyrovnají se slzami v očích, zhoršenou pamětí a sníženou pozorností. S mírnými příznaky se často používají homeopatika. V ostatních případech je vhodnější používat tobolky a tablety s fytoestrogeny..

DrogaVýrobceLéčivá látkaNáklady v rublech
KlimalaninLaboratories Bouchara-Recordati (Francie)Alaninod 400
MensaVneshtorg Pharma (Rusko)Vitamíny B, C a E, beta-alanin, isoflavony, 5-hydroxytryptofanod 420
KlimadinonBionorica SE (Německo)Extrakt z oddenku Cimicifuge racemoseod 330
Complivit pro ženy 45+PHARMSTANDART-UfaVITA (Rusko)Vitamíny, mikro- a makroelementy, výtažky z mateřského mléka, cimicifugaod 300
Menoril plusKorolevFarm, OOO (Rusko)Resveratrol, genistein, vitamin K, vitamin D, alfa-tokoferol, cholekalciferolod 520

Drogy lze měnit za účelem posouzení jejich účinnosti a bezpečnosti. Všechny homeopatické léky jsou určeny k dlouhodobé terapii, protože nevyvolávají nežádoucí účinky a jejich předávkování je nemožné. Hodí se ke všem lékům používaným k léčbě chronických patologických stavů vnitřních orgánů.

Pravidla pro výběr anti-klimakterických léků

V první fázi léčby by měly být upřednostňovány léky s alaninem. Tato složka rychle vstupuje do krevního řečiště a poskytuje terapeutický účinek za 10-15 minut. Pokud je neúčinný nebo žena trpí nejsilnější psycho-emoční nestabilitou, přijde na pomoc Feminal, Estrovel, Tsi-Klim. Vykazují léčivý účinek po 40-60 minutách, ale trvají mnohem déle. Fondy mají různé farmakologické vlastnosti, nezpůsobují žádné poškození ženského těla.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Estrovel

Estrovel složení

Přípravek obsahuje následující účinné látky (tobolková forma uvolňování):

 • vitamíny (B6, E, K1, kyselina listová);
 • Aucubin;
 • Isoflavony;
 • Bór;
 • L-5-hydroxytryptofan;
 • Diosgenin;
 • Indol-3-karbinol.

Tableta obsahuje následující součásti:

 • výtažky (divoký kořen jam, sója, listy kopřivy);
 • cimicifuge racemóza (tryptofanové glykosidy);
 • organický bór;
 • indol-3-karbinol;
 • vitamíny (kyselina listová, B6, E);
 • fenylalanin (D a L);
 • 5-hydroxytryptofan.

Pomocné komponenty:

 • Stearát Ca;
 • MCC;
 • monohydrát laktózy;
 • aerosil (neplodná forma koloidního oxidu křemičitého).

Formulář vydání

Estrovel je dostupný ve dvou dávkových formách: tobolkách a tabletách.

Tobolky: 520 mg balené v 15 baleních. Balení obsahuje 2 konvoluty.

Tablety: každá po 0,5 g, balené po 10 kusech v balení. V balení jsou 3 konvoluty. Tablety mají podlouhlý tvar, specifickou vůni indolu a žlutou ochrannou skořápku.

farmaceutický účinek

Biologicky aktivní doplněk stravy schopný napravit různé hormonální poruchy a snížit závažnost negativních příznaků doprovázejících premenstruační a klimakterické syndromy. Doplňková látka je schopna poskytnout integrovaný přístup k nápravě a prevenci poruch, které jsou spojeny s vlivem menopauzy a hormonální nerovnováhy u ženy.

Složky Cimicifuga racemózy mají pozitivní vliv na fungování vegetativní části nervového systému a eliminují následující příznaky a projevy:

Tsimitsifuga je schopen zmírnit příznaky, které doprovázejí ženu s hormonální nerovnováhou během menopauzy:

 • bolest svalů;
 • bolest kloubů;
 • snížení ztráty vápníku z těla (v důsledku zlepšeného metabolismu kostí);
 • bolesti hlavy.

Sedativní účinek přípravku Tsimicifuga umožňuje stabilizovat psychoemoční stav ženy v klimakterickém období.

Sójové isoflavony jsou svou povahou podobné ženskému hormonu estrogenu, jsou to fytohormony. S nedostatkem endogenního (vlastního) estrogenu v důsledku změn souvisejících s věkem v ženském těle vykazují isoflavony účinek podobný estrogenu. Sójové isoflavony normalizují hormonální nerovnováhu v PMS, snižují závažnost klimakterických příznaků (hyperhidróza, návaly horka, migrénové bolesti atd.). Bylo prokázáno, že tyto látky snižují riziko vzniku onkologické patologie, stimulují regenerační procesy v kostním systému..

Dioscorea (divoká příze) je fytohormon obsahující látky podobné struktury jako progesteron. Rostlina je schopna vyhladit hormonální nerovnováhu, která často doprovází ženy během menopauzy a předmenstruačního syndromu. Dioscorea se vyznačuje výrazným spazmolytickým účinkem, který umožňuje zastavit bolestivý syndrom menstruační geneze. Dioscorea má navíc vazodilatační účinek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a brání rozvoji aterosklerotických změn.

Indol-3-karbinol se izoluje ze zelí (bílé zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice). Látka pocházející z rostlin má výrazný protinádorový účinek a brání rozvoji rakoviny prsu a dalších orgánů ženského reprodukčního systému. Charakteristická je normalizace hormonálních hladin během menopauzy, během PMS.

Extrakt z kopřivy má antioxidační a regenerační účinky, které zajišťuje vysoký obsah karotenoidů a vitaminu C. Riziko krvácení se znatelně snižuje díky zvýšené srážlivosti krve a projevům hemostatických vlastností kopřivy. Pravděpodobnost vzniku osteoporózy je snížena kvůli přítomnosti vitaminu K. V rostlině je vylučování přebytečné tekutiny dosaženo díky diuretickému účinku rostliny. Snížení závažnosti negativních symptomů PMS je dosaženo prevencí rozvoje edémového syndromu.

Organická forma bór-vápenatého fruktoborátu zvyšuje účinek fytoestrogenů, které jsou součástí doplňku stravy. U žen v menopauze dochází ke zvýšení produkce endogenního hormonu estrogenu. Adekvátní obsah boru brání rozvoji osteoporózy, která je tak citlivá na ženy během menopauzy.

Vitamin E. V období menopauzy se ženy často obávají vaginální suchosti. Vitamin E pomáhá zbavit se tohoto problému. Tato složka je schopna snížit frekvenci a závažnost „návalů horka“, zlepšit krevní oběh ve stěnách pochvy, stabilizuje náladu, snižuje nervozitu, zmírňuje závratě a zvyšuje účinnost.

Vitamin B6. Díky pyridoxin-hydrochloridu se zvyšuje vylučování přebytečné tekutiny z těla, snižuje se závažnost syndromu edému, který často doprovází ženy během PMS a menopauzy. Tato složka se vyznačuje zvýšením odolnosti proti stresu v důsledku stimulace produkce endorfinů. Vitamin má obecný posilující účinek, zlepšuje fungování imunitního systému, předchází rozvoji nemocí, jako je osteoporóza.

Kyselina listová. Díky této složce se zvyšuje odolnost proti stresu, projevuje se antianemický účinek, zvyšují se imunitní síly těla, předchází se rozvoji a progresi depresivních stavů. Kyselina listová má antioxidační účinek a vykazuje vlastnosti podobné estrogenu.

5-Hydroxytryptofan. Tato aminokyselina je prekurzorem serotoninu a je vylučována ze semen rostliny Griffonia. Jeho vlastnosti jsou podobné jako vitamín B6 (snižuje závažnost návalů tepla, stabilizuje náladu, bojuje proti emoční depresi, zvyšuje odolnost proti stresu).

D, L-fenylalanin. Tato aminokyselina se vyznačuje analgetickým účinkem, kterého je dosaženo snížením bolesti blokováním enzymů, které štěpí neuropeptidy. Normalizace emočního stavu je dosaženo díky antidepresivnímu účinku, který se vytváří v důsledku změn v syntéze mediátorů, které se aktivně podílejí na přenosu nervových impulzů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vzhledem k rostlinnému složení doplňku stravy není možné posoudit a popsat farmakokinetické vlastnosti a farmakodynamiku..

Indikace pro použití

Užívání biologického doplňku je povoleno pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Estrovel je předepsán k prevenci a léčbě různých poruch, které vznikají:

 • s PMS;
 • v klimakterickém období;
 • v období zotavení po operaci k odstranění vaječníků (post-kastrační syndrom).

Lék lze dále použít:

 • jako adjuvantní terapie při léčbě chronické cystitidy;
 • pro profylaktické účely u skupiny lidí starších 35 let (prevence stárnutí těla).

Úzký seznam kontraindikací umožňuje předepsat doplněk stravy širokému spektru pacientů k léčbě a prevenci různých forem hormonálních poruch.

Kontraindikace

 • věkové omezení - do 14 let;
 • těhotenství;
 • období kojení;
 • individuální přecitlivělost na složky doplňku;
 • fenylketonurie (dědičné onemocnění).

Vedlejší efekty

Dodržování léčebných režimů doporučených výrobcem vám umožňuje minimalizovat frekvenci projevů negativních reakcí na doplněk. Zřídka lze zaznamenat nežádoucí účinky, jako jsou alergické reakce v případě individuální přecitlivělosti..

Estrovel, návod k použití (metoda a dávkování)

Doplněk je určen pro správu per os.

Návod k použití přípravku Estrovel předepsaný ke snížení závažnosti komplexu negativních příznaků doprovázejících ženu v menopauze: 1 tableta 1-2krát denně.

Podobné schéma se používá po operaci k odstranění vaječníků a také k normalizaci a stabilizaci menstruačního cyklu. Pacienti jsou léčeni podle stejného schématu, aby se normalizovala práce všech orgánů a systémů. Terapie zahrnuje dvouměsíční kurz užívání doplňků stravy. Délka léčby se může lišit v závislosti na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Jak užívat Estrovel jako další složku při léčbě chronické cystitidy: 1 karta. 1-2krát denně. Léčebný režim se při léčbě PMS nemění, avšak užívání tablet začíná přesně 14 dní před očekávaným začátkem menstruačního cyklu. Terapie je dokončena, jakmile začne výtok. Na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře lze schéma změnit (až 3-4 tablety denně).

Pokyn pro časový faktor Estrovel

V první polovině cyklu jsou předepsány 2 tobolky pod číslem „1“ (béžová). Ve druhé polovině cyklu musíte užít 2 tobolky očíslované „2“ (růžové). Tobolky jsou určeny k perorálnímu podání a je třeba je zapít vodou. Kurz je koncipován na 3 měsíce. Léčba začíná prvním dnem menstruačního cyklu.

Předávkovat

Případy předávkování a vlastnosti průběhu otravy nejsou výrobcem popsány.

Interakce

Může být použit s jinými léky.

Podmínky prodeje

Doplňky jsou vydávány v lékárnách bez předložení předpisového formuláře od ošetřujícího lékaře.

Podmínky skladování

Tablety a kapsle skladujte na suchém místě. Teplotní režim doporučený výrobcem - až 30 stupňů.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Kromě toho se vyrábí řada „Estrovel Time Factor“ - dvoufázový komplex, speciálně vyvinutý s ohledem na průběh cyklických změn v ženském těle. Účinné látky jsou distribuovány ve dvou typech tobolek, aby se maximalizoval přísun ženského těla v každé fázi menstruačního cyklu.

Producent Estrovel Valeant nebo Ecomir - což je lepší?

Oba výrobci mají ruskou registraci a vyrábějí doplňky stravy s naprosto identickým složením. Cena výše uvedených léků je přibližně stejná.

Estrovelovy analogy

Analogy léčiva, podobné farmakologickým účinkům:

 • Proginova;
 • Inoklim;
 • Sagenit;
 • Klimaton;
 • Medisoya;
 • Menoise;
 • Climasphere;
 • Menokwine;
 • Klimadinon.

Estrovel nebo Cyclim - což je lepší?

Oba produkty jsou biologicky aktivní přísady, které obsahují fytoestrogeny (v Estrovelu jsou 3 a v Cyclimu 1). Estrovelova akce je výraznější, což lze vysvětlit bohatší kompozicí.

Během těhotenství (a laktace)

Je nepřijatelné používat doplňky stravy u této skupiny pacientů.

Recenze společnosti Estrovel

Nespornou výhodou této drogy je její rostlinný původ. Recenze žen a lékařů potvrzují, že léčba je schopna zmírnit závažnost komplexu negativních příznaků, který doprovází ženy v menopauze. Tematická fóra nám umožňují dospět k závěru, že doplněk zřídka způsobuje nežádoucí účinky a je dobře snášen bez ohledu na výrobce (Valiant nebo Ecomir). Ženy v menopauze si stěžují na časté „návaly horka“ a výkyvy nálad, s nimiž se tento doplněk dobře vyrovnává.

Recenze lékařů o kontraindikacích přípravku Estrovel

Hlavními kontraindikacemi jsou alergické reakce, období těhotenství a kojení, stejně jako věková omezení - až 14 let. Ve všech ostatních případech lékaři nezakazují příjem pilulek..

Cena Estrovel kde koupit

Náklady na doplněk se liší v závislosti na výrobci a oblasti prodeje. Estrovel Ecomir si můžete koupit v Moskvě za 480 rublů. Průměrná cena Estrovelu na Ukrajině je 350 UAH.

Analogy Estrovel

Analogy celkem: 52. Cena a dostupnost analogů Estrovel v lékárnách. Před použitím jakéhokoli léku byste se měli určitě poradit se svým lékařem..

Estrovel

Otázky a odpovědi

Tato stránka poskytuje seznam analogů přípravku Estrovel - jedná se o zaměnitelné léky, které mají podobné indikace pro použití a patří do stejné farmakologické skupiny. Před nákupem analogu přípravku Estrovel musíte konzultovat výměnu léku s odborníkem, podrobně si prostudujte pokyny pro používání přípravku Estrovel, přečtěte si recenze o přípravku Estrovel a podobné droze.

Divina

Estriol

Estriol čípky jsou určeny k léčbě žen trpících atrofickými změnami na sliznicích dolních močových cest a pochvy, které jsou způsobeny nedostatkem endogenních estrogenů. Zejména je přípravek Estriol předepsán pro suchost vaginální sliznice, dyspareunii a svědění v pochvě..
Estriol může být předepsán jako profylaktický prostředek pro opakované infekce pochvy a dolních močových cest, stejně jako pro léčbu poruch močení a mírné inkontinence moči..

Estriol čípky jsou předepsány také ženám po menopauze v rámci přípravy na chirurgické zákroky vaginálním přístupem i po těchto chirurgických zákrocích..
Estriol je předepsán při získávání sporných výsledků cytologického vyšetření stěru z děložního hrdla u žen s atrofickými změnami v epitelu.

Doplněk stravy Ekomir Estrovel je mimo výrobu - recenze

Složení a mechanismus účinku

Estravel je k dispozici ve formě tablet a tobolek. Každá forma má své vlastní kompoziční vlastnosti. Tobolky obsahují následující účinné látky:

 • multivitamíny (B6, E, Kl, kyselina listová);
 • iridoidy;
 • fytoestrogeny (genistein, daidzein, glycitein);
 • bór;
 • 5-hydroxytryptofan;
 • diosgenin;
 • indol-3-karbinol.

Obsahuje větší počet složek rostlinného původu:

 • fytoestrogeny (genistein, daidzein, glycitein);
 • výtažky z kořene divokého jamu, kopřivy;
 • racemóza cimifigua;
 • bór;
 • indol-3-karbinol;
 • multivitamíny (kyselina listová, B6, E);
 • fenylalanin;
 • 5-hydroxytryptofan.

Tobolky jsou v blistrech po 15 kusech, jedno balení obsahuje 2 talíře. Dávka účinné látky je 520 mg. Tablety Estrovel se prodávají po 30 ks. v kartonových obalech mají podlouhlý tvar, chráněný žlutým pláštěm a mají specifický indolový zápach.

Estrovel není lék, ale biologicky aktivní doplněk stravy (BAA). Všechny složky pomáhají napravit hormonální poruchy charakteristické pro premenstruační a klimakterický syndrom, aby se snížila závažnost příznaků.

Působení přísad je založeno na doplnění prvků podobných hormonům v krvi, což kompenzuje nedostatek prvků, jejichž koncentrace klesá v důsledku restrukturalizace těla. Díky jejich složité činnosti je dosaženo nejvyšší účinnosti.

Tsimitsifiruga ramenose má pozitivní vliv na autonomní nervový systém, snižuje projevy jako: tachykardie, pocení, návaly horka, závratě. Zmírňuje také příznaky způsobené hormonálními poruchami: bolesti svalů a kloubů, snížená ztráta vápníku, bolesti hlavy.

Izoflaviny odvozené od sóji jsou svou povahou podobné ženským hormonům. Jejich účinek na tělo je doprovázen expanzí cév dělohy, vaječníků, mozku.

Indol-3-karbinol je přírodní složka, má protinádorový účinek a do určité míry brání rozvoji rakoviny prsu a reprodukčních orgánů. Extrakt z kopřivy je také bylinnou složkou. Působí antioxidačně, zvyšuje srážlivost krve a také snižuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy.

Analogy

Estrovel Time Factor je jedinečný produkt, který obsahuje přírodní výtažky. Nemá žádné analogy se stejným složením, můžete si vyzvednout pouze náhražky ze stejné skupiny léků. Alternativní léky mohou zahrnovat:

 1. Tsi-Klim. Je předepsán pro menopauzu, což se týká léků přírodního původu. Hlavní účinnou látkou léčiva je extrakt z racemose cimifuga. Tato složka pomáhá snížit závažnost příznaků menopauzy, ale nijak nepomáhá vyhnout se rozvoji patologických stavů spojených se změnami souvisejícími s věkem, neobsahuje vitamíny.
 2. Climaton-plus. Jedná se o komplexní lék, který se doporučuje užívat během menopauzy. Kompozice obsahuje analogy hormonů, lék má antidepresivní, sedativní, protizánětlivý účinek.
 3. Remens. Tento homeopatický lék vykazuje vysokou účinnost při vegetativních poruchách, které jsou charakteristické pro menopauzu. Neovlivňuje psycho-emocionální sféru.
 4. Medisoya. Přípravek obsahuje estrogen a jeho rostlinné náhražky. Pomáhá doplňovat nedostatek ženských hormonů během menopauzy, působí jako antioxidant. Ectstraktsoi je hlavní účinná látka. Menopauza může nastat mnohem později při pravidelném užívání přípravku Medisoya. Lék má antioxidační, regenerační účinek, normalizuje práci všech systémů.
 5. Mensa. Tato možnost je co nejblíže složení společnosti Estroval a je ve stejné cenové kategorii. Obsahuje také sójové isoflavony, vitamíny, ale žádné aminokyseliny.
 6. Cloverol. Hlavní účinnou látkou je jetel extrakt, který má příznivý účinek na ženské tělo, je fytoestrogen. Droga pomáhá vyrovnat se s příznaky menopauzy, vegetativně-vaskulárních a emočních poruch. Droga má mnoho vedlejších účinků, proto se před užitím poraďte se svým lékařem.

Kdo je výrobcem doplňku stravy Estrovel

Všechna práva k aktualizovanému léčivému přípravku má společnost Valeant LLC a společnost Vneshtorg Pharma LLC se přímo zabývá výrobou. Zastoupení společnosti Valeant LLC v Ruské federaci se nachází v Moskvě na ulici Shabolovka 31, budova 5. V Běloruské republice se hlavní kancelář společnosti Valeant Pharma CJSC nachází na adrese: Minsk, st. Gamarnika, 16/1, místnost 7.

Dámy často hledají název společnosti Valiant - to není pravda. Správný název výrobce je Valeant LLC. Práva k předchozí verzi doplňku výživy Estrovel patřila společnosti Ecomir Pharma LLC. Ecomir Pharma vyrobil dva 2 doplňky stravy: Estrovel a jeho variantu Time Factor. Dnes společnost LLC "Ecomir Pharma" vyrábí analogy přípravku Estrovel.

Estrovel má zejména analogy v indikacích k použití - ženský fytokoncetr, který je levnější. Anotace uvádí, že přípravek Feminal je předepisován ženám za účelem normalizace menstruačního cyklu, snížení projevů předmenstruačních příznaků a také ve formě neplodnosti vyvolané hormonální nerovnováhou..

Pokyny k používání přípravku Estrovel z oficiálních webových stránek výrobce.

Indikace a kontraindikace

Před použitím je nutná odborná konzultace. Velké množství účinných látek vytváří riziko nežádoucích účinků. Estrovel se používá za následujících podmínek:

 • PMS;
 • klimakterické období;
 • období zotavení po operaci k odstranění vaječníků.

Může být také použit jako součást komplexní terapie pro léčbu cystitidy a s cílem zpomalit stárnutí těla po 35 letech. Estrovel má poměrně krátký seznam kontraindikací, díky nimž může být široce používán.

 • věk do 14 let;
 • těhotenství;
 • období laktace, kojení;
 • individuální nesnášenlivost kterékoli ze složek léku;
 • fenylketonurie (geneticky podmíněná metabolická patologie).

Složení, vlastnosti léčiva

Estrovel zahrnuje následující komponenty:

 • divoký jam (kořen);
 • sója;
 • kopřiva (listy);
 • cimicifuge racemóza;
 • organický bór;
 • vitamíny (B6, B9, E);
 • fenylalaniny (D a L);
 • indol-3-karbinol;
 • 5-hydroxytryptofan.

Tsimitsifuga je schopen normalizovat autonomní nervový systém a zmírnit příznaky, jako jsou:

 • bušení srdce;
 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • návaly horka;
 • Nadměrné pocení;
 • bolesti kloubů a svalů.

Rostlinné extrakty obsahují isoflavony, jejichž struktura je podobná struktuře estrogenu a progesteronu. Proto lék kompenzuje nedostatek těchto hormonů. Isoflavony mají také protizánětlivé, antipyretické účinky.

Extrakt z kopřivy obsahuje flavonoidy, karotenoidy, vitamíny, které jsou schopné vykazovat antioxidační a tonické účinky. Při silném menstruačním krvácení má kopřiva hemostatický účinek, což zvyšuje srážlivost krve.

Indol-3-karbinol snižuje pravděpodobnost vzniku maligních nádorů. Vitamíny mají obecný posilující účinek, zvyšují imunitu. Kromě toho zabraňují rozvoji osteoporózy..

5-Hydroxytryptofan je aminokyselina, předchůdce serotoninu, která pomáhá zlepšit emoční pohodu. D, L-fenylalanin jsou aminokyseliny, které mají analgetické a antidepresivní účinky. Organický bór zvyšuje účinek fytoestrogenů na tělo, předchází rozvoji osteoporózy.

Podle recenzí přípravek "Estrovel" účinně normalizuje stav, eliminuje zvýšenou únavu a nervozitu. Během období užívání doplňků stravy se krevní tlak normalizuje, zlepšuje se nálada.

Indikace pro použití

Hlavním účelem užívání léku je snížit úroveň závažnosti příznaků charakteristických pro nástup a průběh menopauzy. Dostupné indikace pro užívání přípravku Estrovel zahrnují:

 • zvýšená nervozita;
 • atypická únava;
 • závratě, které se pravidelně objevují;
 • návaly horka s menopauzou doprovázené nadměrným zarudnutím obličeje;
 • rušivé časté bolesti hlavy;
 • vysoký krevní tlak, s výhradou jeho nestability;
 • celková deprese.

Použití léku může také předcházet snížená sexuální aktivita pacienta a potřeba zlepšit náladu. Vzhledem k tomu, že lék má řadu kontraindikací, může být užíván pouze po konzultaci s ošetřujícím gynekologem a na základě výsledků studií.

Správné dávkování má příznivý vliv na výkon pacientů a významně zvyšuje vitalitu žen náchylných k psychoemotionálním a neurovegetativním poruchám způsobeným nástupem menopauzy. Nástroj lze také předepsat během období zotavení po gynekologických operacích, stejně jako k eliminaci projevů premenstruačního syndromu.

Analogy

V současné době nejsou ve složení žádné úplné analogy. Najdete však přípravky se stejnými vlastnostmi, které zahrnují i ​​přírodní složky. Nejoblíbenější analogy Estrovelu jsou:

 1. „Klimadinon“. Obsahuje fytoestrogeny, díky nimž je možné snížit závažnost projevů menopauzy. Ovlivňuje neurovegetativní a psychoemočné příznaky.
 2. Menopace. Kromě bylinných extraktů obsahuje přípravek vitamíny. "Menopace" ovlivňuje metabolický proces v ženském těle, což vám umožňuje eliminovat nepříjemné příznaky menopauzy.
 3. „Remens“. Tento lék se doporučuje nejen ke zmírnění stavu během menopauzy, ale také k normalizaci menstruačního cyklu u žen v jakémkoli věku. Jedná se o homeopatický lék, který je velmi oblíbený u pacientů a gynekologů..
 4. Femoston. Lék na bázi syntetizovaných hormonů. Je přijímán podle přísného schématu, které nelze porušit. Je předepsán v případech, kdy je menopauza obtížná.

Návod k použití

Povinný soulad je vyžadován v návodu k použití přípravku Estrovel. Nejprve se jedná o použití látky k jídlu, 1 - 2krát během dne, 1 tableta nebo kapsle na dávku. Celková doba trvání léčby může trvat nejméně 2 měsíce. Zvýšení dávky musí být předem projednáno s lékařem. První zlepšení příznaků, které doprovázejí menopauzu, je zpravidla pozorováno již během prvních dvou týdnů užívání.

Pilulky

Tablety přípravku Estrovel lze použít maximálně 2krát denně, 500 mg látky najednou. Pokud užívání drogy nemá žádný zvláštní účinek, lze dávku se souhlasem ošetřujícího lékaře zdvojnásobit. Minimální doba užívání léku je 2-2,5 měsíce, v závislosti na závažnosti rušivých příznaků. Za účelem léčby projevů PMS lze lék užívat po dobu dvou týdnů před očekávaným nástupem menstruace..

Kapsle

Tobolky Estrovel jsou hodnou alternativou k tabletám. Jeho příjem je omezen na 1-2 porce během dne. Musí být konzumovány přímo při jídle. Minimální léčebný kurz je 60 dní denního používání produktu.

Lékové interakce

Užívání léku nijak neovlivňuje účinek jakýchkoli jiných léků užívaných současně s přípravkem Estrovel.

Doplněk stravy Estrovel - návod k použití

Climax je období, kterým prochází každá žena ve svém životě. Někoho samozřejmě vzrušuje jen název takového období a někdo se k tomu chová naprosto klidně. Koneckonců, tomu, co daruje příroda, se nelze vyhnout. Dříve či později každá žena ve svém životě prochází fází stárnutí..

Je úžasné, jak tělo žen funguje a jak je vše vzájemně propojeno. Koneckonců, i stárnutí těla je vzájemně propojeno. Jde o to, že hormonální systém má významný vliv na zdraví ženy, stejně jako přímo na období menopauzy.

Menopauza znamená stárnutí těla v pravém slova smyslu:

 • Především žena ztrácí reprodukční funkci..
 • Ženy začínají pozorovat ostré projevy stárnutí pokožky. Náhlé stárnutí pokožky je jedním z indikátorů nástupu menopauzy.
 • Ženy se často trápí nedostatkem menstruace.

Klimakterické období nedává ženám radost a navíc příznaky spojené s tímto obdobím způsobují nepohodlí. Ženy si často stěžují na zvýšené pocení, časté návaly horka, prudký nárůst tělesné hmotnosti.

To vše dává nejen nepohodlí, ale také pocit malátnosti. Blahobyt žen v tomto období je samozřejmě velmi žádoucí..

Všechny léky jsou rozděleny do dvou typů:

 • hormonální léky,
 • přípravky na bázi rostlinných složek.

Je velmi důležité vědět, že účinnou látkou může být buď hormon, nebo výtažek z rostliny. Tyto léky jsou zpravidla předepisovány ke zmírnění období menopauzy a příznaků, které jsou v tomto období vlastní..

Jednou z nejoblíbenějších drog u žen v menopauze je Estrovel.

 1. Popis léku Estrovel
 2. Na co se používají??
 3. Popis vlastností složek léčiva
 4. Formulář vydání
 5. Indikace pro použití
 6. Návod k použití
 7. V kapslích
 8. V tabletách
 9. Schéma příjmu
 10. Vedlejší efekty
 11. Kontraindikace
 12. Předávkovat
 13. Aplikace během těhotenství a kojení
 14. speciální instrukce
 15. Analogy léků
 16. Cena
 17. Podmínky a období skladování
 18. Podmínky výdeje z lékáren
 19. Recenze

Popis léku Estrovel

Estrovel je léčivý přípravek určený k perorálnímu podávání ženám v období menopauzy.

Takový lék je jedním z doplňků stravy. To je výhoda drogy.

Ne každá žena se však může rozhodnout užívat hormonální léky..

Existuje pro to opravdu mnoho důvodů. Za prvé, ženy se bojí zvyšovat tělesnou hmotnost.

Zadruhé, po užívání hormonálních léků existuje velké množství vedlejších účinků, které mají negativní dopad na zdraví žen..

Estrovel je doplněk stravy (biologicky aktivní přísada) užívaný během menopauzy. Je třeba poznamenat, že tento druh doplňků nemá takové množství vedlejších účinků, které mají opravdu vážný vliv na pohodu ženy..

To je nesmírně důležité. Koneckonců, každá žena užívá během menopauzy jeden nebo druhý lék, především pro menší citlivost příznaků, což způsobuje nepohodlí a někdy způsobuje agresi mezi spravedlivým sexem.

Tento doplněk má vliv nejen na hormonální systém ženy, ale také na její reprodukční funkci, což je mimochodem důležité pro samotné dámy. Estrovel nejen plní v ženském těle takové důležité a úžasné funkce, ale také pomáhá normalizovat ženskou pohodu a náladu. Koneckonců, jak víte, je to také důležité.

Odstranění příznaků je jedním z nejdůležitějších úkolů přidělených léku a můžeme s naprostou jistotou říci, že Estrovel jde „excelentně“.

Na co se používají??

Jak již bylo zmíněno o něco dříve, Estrovel používají především ženy, které dosáhly klimakterického věkového rozmezí. Žádná žena samozřejmě nechce zestárnout a velmi se toho bojí. Právě takové léky se používají ke zmírnění vnímání tohoto období a příznaků doprovázejících menopauzu..

Kromě:

 • Přípravek Estrovel je vhodný k normalizaci hormonálních hladin i ke zlepšení celkové pohody. Droga dělá vynikající práci s úkoly, protože je to především biologicky aktivní přísada a nepoškodí zdraví ženy.
 • Je třeba poznamenat, že lék přispívá k tvorbě odolnosti těla tolerovat nepříznivé faktory. To je pro ženy velmi důležité..
 • Pokud se podíváte na pokyny, které popisují indikace k použití, pak jeden z odstavců odkazuje na užívání drogy během menstruačních nepravidelností. Jak se žena blíží věku menopauzy, menstruace se samozřejmě stává nestabilní. Chcete-li normalizovat a obnovit předchozí cyklus, můžete použít Estrovel.
 • Ženy často podstupují chirurgické zákroky a většina z nich podstupuje nouzové zákroky chirurgů. Za prvé, mnoho žen si ani neuvědomuje problémy s pánevními orgány. Koneckonců jsou to tyto orgány, které se podílejí na koncepci dítěte. Zadruhé, mnoho žen je nuceno souhlasit s odstraněním tak důležitého orgánu, jako jsou vaječníky. Estrovel bude vynikajícím doplňkem na konci operace. Droga vám pomůže rychle rehabilitovat a obnovit vaše zdraví zpět do normálu.
 • Syndromy, které se vyskytují před menstruací, doprovázené nejen agresivitou, zvýšenou chutí k jídlu a bolestmi v podbřišku - další důvod, proč začít užívat doplňky přípravku Estrovel.

Jak vidíte, existuje opravdu dost důvodů, abyste začali užívat doplněk..

Popis vlastností složek léčiva

Mluvíme o přísadě a je již jasné, že základ tvoří nejrůznější rostlinné prvky, vitamíny a dokonce i organické sloučeniny..

Pokud se podíváte podrobněji, pak Estrovelova kompozice obsahuje:

 • Tsimitsifuga. Tato složka tvoří základ složení ve všech bylinných přípravcích. Cimicifuga je zpravidla účinná látka, na jejímž základě doplňková látka působí. Komponenta řeší řadu zdravotních problémů:
  • bolesti hlavy,
  • zvýšené pocení,
  • závrať,
  • regulace hormonální nerovnováhy a její normalizace.
 • Látky rostlinného původu ze sóji. Látky se vlastně nazývají hormonální. Jsou velmi podobné jednomu důležitému a nezbytnému hormonu pro ženy - estrogenu. Hlavním úkolem takové složky je kompenzovat hormon, jehož nedostatek je pozorován během menopauzy. Obnova hormonální nerovnováhy je další schopností této složky.
 • Indole. Složka chrání ženy před vznikem onkologických onemocnění.
 • Divoký jam. Složka hraje stejně důležitou roli - hormonální substituce - progesteron. Jak víte, bez toho je poměrně obtížné normalizovat hormonální rovnováhu..
 • Kopřiva. Rostlina poskytuje základní vitamíny.
 • Organická sloučenina boru. Sloučenina pomáhá posilovat kostní tkáň.
 • Aminokyseliny, vitamíny B a E. Všechny tyto prvky jsou nenahraditelné nejen pro ženské tělo, ale také pro mužské. Nedostatek vitamínů v těle může také vést k řadě nepříznivých účinků a vytvořit dobré prostředí pro vznik nemocí..

Formulář vydání

Existuje mnoho různých forem výroby drog. Estrovel však přichází v jedné formě - tobolkové formě. Dříve byl takový doplněk stravy k dispozici jak ve formě tablet, tak ve formě tobolek..

Estrovel však dosud není vydáván ve formě tablet..

Indikace pro použití

Je zobrazen příjem Estrovel:

 • s premenstruačními syndromy;
 • v menopauze;
 • odstranit příznaky menopauzy (návaly horka, pocení, bolesti hlavy, únava, ospalost atd.)
 • s porušením menstruačního cyklu;
 • udržovat obecný tón ženského těla.

Návod k použití

Balíček doplňků stravy Estrovel obsahuje pokyny, které je třeba dodržovat.

Podle přiložených pokynů musí být tobolky užívány během jídla. Musí se užít jednu tobolku jednou až dvakrát denně.

Délka léčby je dva měsíce. Užívání doplňků stravy je zpravidla povoleno, dokud není dosaženo požadovaného výsledku..

Pokud má žena problém se zvýšenou citlivostí na premenstruační syndrom, doporučuje se začít užívat přípravek Estrovel dva týdny před nástupem menstruace..

V případě neúčinnosti terapie je povoleno zvýšit dávku na 3-4 tobolky.

V kapslích

Užívání tobolek Estrovel musí být poskytováno v dávce jedné tobolky jednou nebo dvakrát denně. V případě potřeby lze konzumační dávku zvýšit na 4 tobolky.

V tabletách

Ve formě tablet se doplňky výživy Estrovel nevyrábí dodnes. K dispozici je jedna forma přípravku Estrovel - kapsle.

Schéma příjmu

Užívání tobolek musí být zajištěno během jídla, aby se dosáhlo co největšího účinku léčby. Kurz trvá od dvou měsíců do dosažení požadovaného výsledku.

Optimální dávka pro účinnou léčbu je jedna tobolka jednou až dvakrát denně. V případě potřeby lze dávku zvýšit ze tří na čtyři tobolky.

Vedlejší efekty

Jak již bylo zmíněno dříve, přípravek Estrovel je dobrý, protože takový doplněk stravy nemá vedlejší účinky. Navíc během celé existence léku byly zaznamenány pouze vzácné případy alergické reakce. To je možné v případě individuální nesnášenlivosti ke složkám, které tvoří doplněk.

Kontraindikace

Z kontraindikací pro tento doplněk se rozlišuje pouze individuální nesnášenlivost složek, které tvoří Estrovel.

Předávkovat

Pokud použijete nadměrnou dávku přípravku Estrovel, musíte přestat užívat tobolky. V případě předávkování je možná alergická reakce.

Aplikace během těhotenství a kojení

Jak víte, ne všechny léky a dokonce ani doplňky stravy jsou povoleny a indikovány pro použití nastávajícími matkami, při nošení dítěte i při kojení.

Musíte dávat pozor na sebe a své zdraví.

Pokud zjistíte první příznaky těhotenství, musíte přestat užívat přípravek a také se poradit s lékařem.

speciální instrukce

Jak již bylo zmíněno dříve, Estrovel je doplněk stravy nasycený poměrně různorodým složením, které zahrnuje všechny druhy vitamínů, aminokyselin nezbytných pro lidský život, rostlinné látky, které mají příznivý účinek na zdraví a tělo ženy.

Estrovel se opravdu používá v široké škále situací..

Důvodem užívání přípravku Estrovel mohou být premenstruační syndromy a zvýšené pocení a dokonce i bolesti hlavy..

Zdálo by se, že taková droga nepatří k počtu hormonálních léků, a proto neexistují žádné zákazy jejího užívání a nelze ji.

Analogy léků

Farmaceutický trh má samozřejmě tak velký tok výroby léků určených k užívání během menopauzy, že rozhodně není možné si něco vybrat. Obvykle se drogy dělí.

Některé obsahují silné a účinné látky, jiné naopak rostlinné extrakty, které mají při léčbě výjimečně mírný účinek.

Dnes se vyrábí spousta analogů. Při výběru náhrady přípravku Estrovel je třeba zvolit přísadu skládající se převážně z rostlinných složek.

Analogy:

 • Femoston;
 • Tsi-klim;
 • Remens;
 • Artemis;
 • Menopace a mnoho dalších.

Náklady na takový doplněk jsou pro každou ženu docela dostupné. Cena se pohybuje od 450 do 500 rublů.

Takovou přísadu si můžete koupit jak v lékárnách, tak pomocí online objednávky..

Podmínky a období skladování

Při nákupu léku nebo doplňku je důležité si uvědomit správné skladování. Podmínky skladování mohou někdy přímo ovlivnit účinnost léku..

 1. Je bezpodmínečně nutné zvolit pro děti nepřístupné prostředí.
 2. Všechny léky a přísady je vhodné skladovat na chráněném místě před světlem..
 3. Teplotní režim nesmí být vyšší než 25 stupňů Celsia.
 4. Doba použitelnosti takové přísady je dva roky od data výroby léčiva..

Podmínky výdeje z lékáren

Jak víte, doposud se pravidla pro prodej léků a doplňků v lékárnách zpřísňují..

Důvodem je častá hromadná otrava, stejně jako prevence samoléčby, která může mít katastrofální následky..

Vzhledem k tomu, že přípravek Estrovel je jedním z doplňků stravy, lze tyto doplňky vydávat bez lékařského předpisu..

Produkt si můžete zakoupit objednáním online na webových stránkách i při osobní návštěvě lékárny.

Recenze

Recenze žen:

Závěrem můžeme konstatovat, že Estrovel je doplněk stravy, jehož hlavní složkou je extrakt cimicifuga s přídavkem velkého množství vitamínů a aminokyselin nezbytných pro zdravý životní styl a také širokou škálu různých rostlinných složek..

To vše má mimořádně pozitivní výsledek na stav ženy a pomáhá dosáhnout účinku během několika týdnů od okamžiku, kdy začnete užívat doplněk..

Abyste se vyhnuli zdravotním problémům, než začnete užívat tento doplněk, pečlivě si prostudujte popis, složení a složky, které plní přípravek Estravel.

Předmenstruační syndrom u žen probíhá různými způsoby. Kolísá nejen počet příznaků, ale také jejich intenzita. V závislosti na fyziologických charakteristikách těla, změnách v době menstruačního cyklu a hormonálních hladinách se projevy PMS mohou u stejné ženy změnit, což má za následek zmatek a obavy ze zdravotního stavu.