Zpoždění menstruace po Escapelu: vlastnosti, příčiny a načasování

Těhotenství po nechráněném pohlavním styku není vždy očekávaným důsledkem toho, co se stalo. V tomto případě výdobytky moderní farmakologie umožňují napravit situaci pomocí jedné dávky pilulky. Nouzová antikoncepce přichází na pomoc. Takovým prostředkem je Escapel, který se mezi odborníky a nežným pohlavím prosadil jako účinný a relativně bezpečný prostředek. Většina žen má po Escapelu zpoždění, jehož důvody a vlastnosti budou popsány v tomto článku..

Obecná charakteristika drogy

Escapel je hormonální nouzová antikoncepce. Hlavní účinnou látkou je levonorgestrel. Jedná se o syntetickou látku, která simuluje práci hormonu progesteronu.

Tento nástroj je k dispozici ve formě jedné tablety, která ji odlišuje od hlavního analogu - Postinor, ve kterém jsou dva z nich. Tohoto zlepšení je dosaženo zvýšením dávky levonorgestrelu.

Přečtěte si v článku o odkazu, jaké změny procházejí menstruací po užití přípravku Postinor.

Podle WHO vykazuje Escapel vysokou účinnost, která je v číslech 97% ze 100% případů použití..

Mechanismus účinku je zaměřen na nouzovou změnu hormonálních hladin, v důsledku čehož by měla být ovulace odložena. A pokud již proběhlo, pak léky působí na endometrium, čímž zabraňují fixaci oplodněného vajíčka. Díky této všestrannosti se lék používá v jakékoli fázi menstruačního cyklu. Musí být přijata nejpozději 72 hodin po ABO.

Vliv na menstruaci

Escapel je jedním z nejsilnějších gestagenních činidel zaměřených na umělou změnu rovnováhy hormonů. Takové manipulace s hormonálním systémem se vždy odrážejí v průběhu ženského cyklu. Po užití těchto léků je v drtivé většině případů narušen, opožděn, někdy mění svůj obvyklý charakter, menstruaci. To nepatří do seznamu vedlejších účinků, je to přirozený důsledek interference s hormonální rovnováhou.

V první fázi cyklu je úkolem prostředku pozastavit přístup ovulace a zabránit vajíčku opustit vaječník. V tomto případě může užívání drogy vyvolat malé krvavé výtoky. Vysvětlují se tím, že pod vlivem levonorgestrelu vajíčko umírá spolu s folikulem a vylučuje se ve formě mírně hnědé mazlavosti.

Ve druhé fázi, kdy došlo k ovulaci, se endometrium dostává pod vliv Escapelu, v důsledku čehož se jeho struktura mění a stává se nevhodným pro zavedení embrya. Ke změnám dochází také u hlenu děložního hrdla: syntetický hormon působí na žlázy sliznice cervikálního kanálu, díky čemuž se tajemství stává nadměrně viskózním a hustým, což neumožňuje transport a skladování spermatu.

Dlouho se vedla debata o tom, zda je možné otěhotnět během kritických dnů. Moderní výzkum a lékařská praxe ukazují, že tyto případy nejsou vyloučeny. Pokud tedy během tohoto období došlo k nechráněnému intimnímu kontaktu, je lepší hrát na jistotu a vzít si pilulku. Poté ve většině situací trvá menstruace o několik dní déle nebo příště přijde dříve, někdy i týden po skončení předchozích v podobě mírného namazání.

Selhání menstruačního cyklu po Escapelu je normální reakcí ženského těla na umělou interferenci s hormonálním systémem. Po použití této antikoncepce může menstruace začít dříve, ale častěji dochází ke zpoždění..

Důvody zpoždění po Escapelu

Mezi faktory, které způsobují zpoždění kritických dnů po antikoncepci, patří následující:

Hormonální nerovnováha

Uměle vyvolané hormonální narušení vyvolává řadu problémů, zejména v endokrinním systému. Tato porušení často ovlivňují pravidelnost menstruace..
Za normálních okolností by se cyklus měl obnovit za 2–3 měsíce po aplikaci přípravku Escapel. Pokud se tak nestane, musíte se poradit s lékařem, abyste obnovili a napravili hormonální rovnováhu.

Těhotenství

V tuto chvíli neposkytují žádné prostředky ochrany absolutní záruky. Pokud tedy období způsobené drogou nepřišlo včas, první věcí, kterou musíte udělat, je provést těhotenský test, aby se vyloučil. V případě, že je test pozitivní, není třeba se obávat o stav plodu. Odborníci tvrdí, že tento lék nemá negativní vliv na plod..

V který den zpoždění lze provést ultrazvukové vyšetření k potvrzení těhotenství? Odpověď na tuto otázku hledejte v článku na odkazu.

Mimoděložní těhotenství

Pokud dojde ke zpoždění, test neposkytuje jasný výsledek, usrkává dolní část břicha, celkový zdravotní stav se postupně zhoršuje, pak je to příznak mimoděložního těhotenství. To se často stává kvůli nesprávnému použití léku. Existují případy, kdy užívání pilulky u ženy způsobilo dávivý reflex a ona neměla čas na plný účinek. V takové situaci byste měli vzít druhou pilulku, abyste dosáhli požadovaného výsledku poté, co jste předtím obdrželi radu lékaře v této věci..

Změny srážení krve

Zpoždění po Escapel s negativním testem v některých případech znamená změnu oběhového systému. Někdy mohou gestageny způsobit zvýšenou srážlivost krve. Z těchto důvodů se během rejekce endometria krev rychle sráží a neuvolňuje se během plánované menstruace nebo je indikována sporým hnědým mazem. Z tohoto důvodu jsou místo menstruace ve vzácných případech pozorovány malé tmavé krvavé sraženiny..

Vliv alkoholu

Tato látka zcela blokuje působení aktivní složky - syntetického hormonu, což neguje účinnost tablet. Z tohoto důvodu je nutné vyloučit užívání alkoholických nápojů alespoň v prvních 2 - 3 dnech poté, co jste museli vypít pilulku.

Neslučitelnost léků

Vliv látek obsažených v jiných drogách, které se užívají souběžně s přípravkem Escapel, často snižuje jeho účinnost, což nevede k očekávanému výsledku, ale oddaluje nástup menstruace.

Jak dlouho trvá zpoždění

Nelze přesně říci, kdy by měla začít další menstruace po užití antikoncepce. U některých stále přicházejí včas, u jiných se zdržují. To je ovlivněno několika faktory:

 1. Fáze cyklu, ve které jste si museli vzít pilulku.
 2. Stáří.
 3. Stav obecného a sexuálního zdraví ženy.
 4. Hormonální stav.
 5. Individuální reakce těla na lék.

Zpoždění se může objevit také měsíc po Escapelu. V zásadě to zmizí po 2-3 cyklech. Pokud se tento jev projeví déle, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Přijatelné období zpoždění je od 2 do 15 dnů. To je způsobeno účinkem velké dávky hormonů na tělo, což je pro něj významná zátěž..

V extrémních případech může být menstruace zpožděna o 20 dní. Pokud kritické dny nepřijdou po tomto časovém rámci, pak je to již patologický jev. V tomto případě je nutné vyloučit těhotenství a podstoupit úplné vyšetření..

Jak se vyhnout zpoždění

Ani nejzkušenější gynekolog nedokáže předpovědět, jak bude po Escapelu probíhat menstruace. Většina žen, které užívaly tento lék, zaznamenala narušení cyklu v podobě zpoždění menstruace. Tomu se nelze vyhnout, protože zde dochází k interferenci v jednom z nejjemnějších systémů těla - hormonálním. Rizika však můžete snížit dodržováním několika jednoduchých pravidel:

 1. Používejte antikoncepci přesně podle pokynů.
 2. Nepoužívejte, pokud existuje alespoň jedna z kontraindikací.
 3. Pilulka by měla být užita nejpozději do 72 hodin po nechráněném sexu.
 4. Vyvarujte se současného podávání jiných léků.
 5. S drogou nepijte alkohol.
 6. Po takové vážné zátěži v podobě používání přípravku Escapel buďte k tělu jemní.
 7. Nezneužívejte užívání těchto tablet (neužívejte více než jednou za šest měsíců).

Z recenzí na fórech a ze slov žen vyplývá, že většina z nich měla po Escapelovi menstruaci se zpožděním. Nejedná se o vedlejší účinek, ale je charakterizován jako důsledek účinku levonorgestrelu na menstruační cyklus. Takový vážný zásah nás nutí zvážit všechny výhody a nevýhody užívání těchto pilulek, protože je rozumnější předvídat situaci, než se ji později pokusit napravit nouzovými metodami.

Možné změny v menstruačním cyklu během a po užití přípravku Escapel

V životě ženy existuje mnoho situací, kdy může být nutná nouzová antikoncepce. Farmaceutický průmysl poskytuje širokou škálu léků, které zabraňují nechtěnému těhotenství. Jedním z nich je Escapel. Než začnete tento lék, musíte znát jeho princip činnosti a vedlejší účinky..

Menstruace po Escapelu může projít jak v obvyklém rytmu, tak i při selhání. Zvažte faktory ovlivňující menstruační tok po užití léku Escapel.

O droze

Escapel - nouzová antikoncepce, účinná látka - levonongesterel.

Koncentrace této složky v léčivu je 2krát nižší než v antikoncepčním přípravku Postinor. Aby se snížila pravděpodobnost těhotenství, lék se užívá ne před pohlavním stykem, ale po něm po dobu nejvýše 72 hodin. Ačkoli vědecké studie prokázaly, že účinek léku trvá 120 hodin po nechráněném sexu. Účinek užívání drogy bude spolehlivější, pokud ji žena užije co nejdříve po sexu. Na rozdíl od Postinoru je Escapel jednou zabitý.

Jedná se o antikoncepci progestinového typu, která je vhodná pro ženy různých věkových skupin. Escapel lze užívat během kojení, nejpozději však 6 hodin před krmením. Lék nemůže vyloučit těhotenství, pokud se po jeho užívání opakuje nechráněný pohlavní styk..

Pokud se po přijetí léku objeví nedostatečné špinění, lékař může doporučit provést analýzu na hCG hormon nebo provést těhotenský test doma. Droga může být také opilá během kritických dnů, pak vydrží o několik dní déle. Nebo 2 týdny po jejich dokončení se mohou objevit intermenstruační krvavé šmouhy.

Indikace pro použití

Escapel se prodává bez lékařského předpisu, takže ženy potřebují vědět, kdy lze tento lék použít, aniž by šly k lékaři..

 • Náhodný intimní styk bez kondomu, a to ani v případě přerušeného styku, protože se nejedná o zaručenou metodu antikoncepce. Taková nedbalost se stává příčinou infekce pohlavně přenosnými chorobami. Eskapal proti tomu nebude chránit, ale zabrání nechtěnému těhotenství..
 • Pokud se kondom zlomí nebo klouže.
 • Pokud se blíží ovulace a neexistuje způsob, jak použít jiné metody antikoncepce.
 • V případě násilného sexuálního kontaktu.
 • Pokud během sexu došlo k spontánnímu odstranění nitroděložního tělíska.
 • Když žena užila špatnou nebo špatnou antikoncepční pilulku..
 • Pokud antikoncepční kroužek vypadne z pochvy a zmizel déle než hodinu nebo dvě.
 • V jakýchkoli jiných situacích, které nevylučují těhotenství.

Princip fungování Escapelu

Levonogesterel působí několika směry najednou, což zajišťuje vysoký antikoncepční účinek léčiva, kterého je dosaženo v 99% případů. Droga funguje následovně.

 • Pokud nedojde k ovulaci, látka ji zpomalí - složky léčiva zpomalují uvolňování zárodečné buňky z vaječníku. Tím se zabrání setkání vajíčka se spermatem. Podobně přípravek Escapel funguje, pokud je užíván v první fázi menstruačního cyklu..
 • Působením léčiva dochází ke změnám ve vlastnostech vnitřní slizniční vrstvy dělohy, do které se za normálních podmínek implantuje oplodněné vajíčko a implantace je nemožná. Pokud se zygota již připojila k endometriu, znamená to, že došlo k početí a Escapel nebude fungovat, ani nevyvolá spontánní potrat.
 • Lék pomáhá zesílit sekreci vylučovanou cervikálním kanálem děložního krku. Přítomnost velkého množství hlenu brání průniku spermií do děložní dutiny a jejímu dalšímu postupu do vajíčka.

Selhání smyčky

Pokud menstruace po užití přípravku Escapel nastane včas nebo dokonce o něco dříve, žena chápe, že nouzový antikoncepční účinek drogy fungoval. Pokud dojde ke zpoždění s menstruací, pak je šance na neplánované početí vysoká..

Ale protože antikoncepce má vliv na menstruační cyklus, není neobvyklé, že po Escapelu nebude menstruace a to nemá nic společného s nástupem těhotenství. Důvody zpoždění mohou být různé a závisí na fázi cyklu, ve kterém byla droga podána..

V první fázi

Pokud užijete drogu před ovulací, pak druhý den může začít mazání. Některé ženy si po Escapelu mýlí výtok pro sporé období, ale v praxi po 2 týdnech začnou mít normální pravidelnost. A toto mazání je známkou hormonálního nárůstu, který se stává překážkou ve vývoji vajíčka. Protože nedochází k ovulaci, početí se stává nemožným, takže kritické dny přicházejí včas nebo o něco dříve. Výtok bude vzácný kvůli nedostatečnému vývoji endometria, kterému zabránilo hormonální narušení.

Ve druhém

Ve druhé polovině cyklu dochází u žen ke zvýšené hladině progesteronu, který pomáhá tělu připravit se na těhotenství. Pokud v této době bude nutné nouzovou antikoncepci, k oplodnění nedojde. Existuje však vysoká pravděpodobnost, že v důsledku hormonálního narušení dojde po Escapelu ke zpoždění menstruace. Během této doby se endometrium velmi zvětší a menstruační tok zesílí, po dlouhém zpoždění začnou velmi těžká období. Někdy může dojít také k intermenstruačnímu rozmazání.

Během menstruace

Některé ženy se mylně domnívají, že pokud máte sex, když máte menstruaci, nemůžete otěhotnět. Na začátku menstruace a na jejím konci je také možné početí, stejně jako po zbytek cyklu. To znamená, že při nechráněném pohlavním styku je třeba i v dnešní době myslet na antikoncepci..

Užívání přípravku Escapel během kritických dnů může vést k tomu, že se předpisy budou táhnout ještě několik dní. Nebo se po 10–14 dnech objeví jen malé skvrny..

Jiná porušení a důsledky

Escapel ovlivňuje hormonální pozadí ženy, a tím i celý reprodukční systém. Prsní žlázy mohou reagovat na jednu dávku léku zvětšením, otokem a bolestí, které trvají 2 až 3 týdny. Než začala menstruace nebo se žena začala mazat, může být mučena bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. A samotný menstruační tok může projít silnější bolestí než obvykle.

Pokud má žena problémy s ledvinami nebo játry, nedoporučuje se pít přípravek Escapel bez konzultace s lékařem. V případě onemocnění trávicího traktu může být účinek antikoncepce snížen, což zvyšuje pravděpodobnost nežádoucího početí.

Užívání léku může vést k vedlejším účinkům, včetně alergických reakcí, nevolnosti, zvracení, průjmu a únavy. Může mít dočasnou závratě nebo závratě a krátkodobé pocity úzkosti.

Lék by neměl být užíván více než 1krát za cyklus. Pokud je tato rychlost překročena, může menstruace začít před plánovaným časem a hormonální nerovnováha způsobená předávkováním se může táhnout po dobu nejméně 3 měsíců.

Kdy by měla začít menstruace?

Po užití léku by měla menstruace začít za 3-5 dní.

Přidělování může být velmi omezené, protože menstruace je uměle vyvolána. Doba vybíjení nepřesahuje 3-6 dní. U některých žen začíná menstruace jak bezprostředně po užití drogy, tak týden poté. Takové načasování nástupu menstruace lze považovat za variantu normy.

Pokud od okamžiku užívání drogy uplynul týden a neexistují žádné kritické dny, musíte navštívit gynekologa, abyste vyloučili pravděpodobnost těhotenství nebo rozvoj komplikací spojených s užíváním přípravku Escapel. Pokud nepřekročíte dávku léku, obnoví se ženský menstruační cyklus po požití dostatečně rychle.

Užívání drogy Escapel: kdy by měla začít menstruace

Pro nouzovou antikoncepci se používají různé metody. Jsou nezbytné, aby pomohly vyhnout se následkům nechráněného pohlavního styku nebo v případech, kdy známé metody ochrany nedokázaly zvládnout svůj úkol. Koneckonců, nikdo není chráněn před tím, že se kondom může jednoduše zlomit a nitroděložní tělísko odletět. Právě pro takové případy je na farmaceutickém trhu uváděno mnoho léčiv. Jedním z nich je Escapel. Droga je široce používána.

Vlastnosti drogy Escapel

Escapel patří mezi antikoncepční léky. Je zakázáno jej pít během puberty, stejně jako během laktace. Tento nástroj je nutný k ochraně ženy před nechtěným těhotenstvím..

Indikace pro použití:

 • příležitostný pohlavní styk, kdy byl pohlavní styk nechráněný nebo byla použita metoda přerušení;
 • blížící se ovulace. V dnešní době je vejce nejvíce připraveno k oplodnění. Escapel se v tomto případě použije, pokud nejsou k dispozici všechny ostatní metody antikoncepce;
 • v případech, kdy se kondom zlomil nebo byl používán nesprávně;
 • vyloučení nitroděložního tělíska;
 • porušení při užívání perorálních metod antikoncepce;
 • náhlý výhřez vaginálního kroužku;
 • sexuální napadení.

Droga je považována za moderní analog známého Postinoru. Jediným rozdílem je požadovaný počet tablet, který byl snížen na jednu tobolku. Přirozeně byla dávka účinné látky v každé tobolce zvýšena, a proto menstruační cyklus selhává..

Aby se zabránilo nástupu nežádoucího těhotenství, lze drogu použít nejpozději 72 hodin po pohlavním styku. Čím méně času uplyne po vstupu spermatu do těla ženy, tím vyšší bude antikoncepční účinek. Některá fakta potvrzují, že terapeutický účinek přípravku Escapel nezmizí do 120 hodin po nechráněném pohlavním styku. To vysvětluje kolosální účinek léku na ženské tělo..

Princip fungování

Léčivou látkou je levonorgestrel. Tento syntetický progestogen zabraňuje časnému těhotenství po oplodnění vajíčka.

Schéma působení drog:

 • pokud ovulace neměla čas přijít, pak je výrazně odložena;
 • později vejce dozrává a odchází;
 • normální struktura endometria se mění. To vytváří překážku pro implantaci oplodněného vajíčka do stěny dělohy. Pokud je embryo již v bazální vrstvě, nebude Escapel v žádném případě schopen vyvolat potrat nebo spontánní potrat;
 • cervikální tekutina se stává silnější, což brání průchodu spermií do děložního čípku.

V závislosti na tom, v jakém období cyklu byla perorální antikoncepce užívána, může menstruace přijít buď před plánovaným časem, nebo se může po Escapelu odložit. Intenzita krvácení se také mění v důsledku hormonálního narušení. Přidělení může být buď hojné, nebo příliš omezené. V některých případech se to považuje za normu, ale někdy to signalizuje vývoj jakýchkoli patologických procesů v reprodukčním systému ženy..

Vliv léku na menstruaci

Mnoho lidí se zajímá o to, kdy by měla začít menstruace po užití přípravku Escapel. Žádný lékař na to ale nedá jednoznačnou odpověď. Lékaři se shodují, že téměř ve všech případech dochází k porušení menstruačního cyklu..

V každém případě se trvání a množství sekrecí mohou lišit. Ve standardních případech přichází menstruace po užívání antikoncepce pátý den. Možné je také zpoždění až 20 dní.

Vlastnosti krvácení

Po užití drogy se mohou objevit skvrnité skvrny. Barva krve je téměř vždy tmavá. Menstruace trvá 3-6 dní. Pokud po Escapelu chybí období déle než týden a půl, pak je to vážný důvod k návštěvě lékaře..

Lékaři nazývají takové kritické dny „umělou menstruací“. Vyvolává zvýšení hladiny syntetických hormonů v přípravku. Ve většině případů se následující měsíc po užití pilulky obnoví měsíční cyklus na předchozí hodnoty. Pokud po Escapeli přišlo vaše období dříve, nemějte obavy, protože se to považuje za variantu normy..

Vedlejší efekty

Escapel způsobuje menstruaci a mění ji. Po užití se často objeví následující nežádoucí účinky:

 • závrať;
 • migréna;
 • obecná slabost;
 • zvýšený pocit úzkosti;
 • poruchy v práci nervového systému;
 • apatie;
 • nespavost nebo nadměrná ospalost;
 • průjem;
 • alergické reakce ve formě kopřivky a Quinckeho edému.

Pokud se po užití přípravku Escapel objeví silné zvracení a průjem, je lék téměř úplně vyloučen z těla, aniž by měl jakýkoli účinek. Než začnete pilulku znovu užívat, měli byste se určitě poradit se svým gynekologem. Pouze on může říct, kolik tobolek můžete užít.

Obvykle je v jednom ovulačním cyklu povolena pouze jedna pilulka, protože předávkování může způsobit závažné krvácení a kolosální hormonální narušení.

Zpoždění po užití drogy

Zpoždění po Escapelu není neobvyklé. Pokud těhotenský test ukazuje negativní výsledek, mohou být důvody pro tento stav následující:

 • dochází k hormonálnímu narušení v důsledku narušení žláz s vnitřní sekrecí pod vlivem velkého počtu syntetických hormonů. Zpoždění může být pouze v jednom menstruačním cyklu. Po 2 měsících by se mělo vše vrátit do normálu;
 • zvýšené srážení krve, které často vede k nepřítomnosti menstruace po Escapelu;
 • individuální nesnášenlivost levonorgestrelu;
 • nekompatibilita léku s antibiotiky, léky na tuberkulózu, epilepsii a infekci HIV. Antikoncepční pilulky a léky předepsané k léčbě žaludečních vředů snižují účinnost antikoncepce;
 • zánětlivé procesy v děloze, které mohou vyvolat zpoždění menstruace (kolpitida, vaginitida a endometritida);
 • příjem alkoholu zcela neutralizuje účinek syntetických hormonů.

Je důležité si uvědomit, že zpoždění 20 dnů je stále považováno za normu. Pokud je toto číslo překročeno, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře..

Kontraindikace pro použití

Lékaři nemusí tuto antikoncepci vždy doporučit. Existují určité kontraindikace pro jeho užívání. Je zakázáno užívat drogu v těchto případech:

 • individuální nesnášenlivost hlavních složek;
 • puberta;
 • těhotenství;
 • selhání jater;
 • nesnášenlivost laktózy a jiná dědičná onemocnění.

Buďte opatrní u lidí s poškozením jater, ledvin a trávicího systému.

Dnes je Escapel oblíbenou drogou mezi ženami v reprodukčním věku. Měli byste si však vždy pamatovat, že se jedná o silnou hormonální antikoncepci. Mělo by být přijato pouze v nejnaléhavějších případech. Escapel ne vždy provokuje nástup menstruace a nemá nic společného s lékařským potratem, takže jeho užívání po oplodnění nepřinese výsledky.

Escapel po tom, kolik období by mělo jít. Po užití Escapel - zpoždění, co se stalo s vaší menstruací? Během kritických dnů

Již po nechráněném sexu nebo v případě nouze (přetržení kondomu) lze nežádoucímu těhotenství zabránit pomocí nouzové antikoncepce. A tady si žena začne klást otázku, jaký druh výtoku po Escapeli lze potkat, a také to, o čem mluví.

Je třeba si uvědomit, že každý organismus samostatně reaguje na stejný lék, proto je nutné zjistit, která sekrece po Escapelu je považována za normální a neohrožuje zdraví, a které sekrece naznačují poruchy procesů v těle nebo nesprávné použití nouzové antikoncepce. Když získáte všechny tyto znalosti, můžete nejen identifikovat problém včas, ale také zabránit nežádoucím následkům..

Léková akce a vztah se sekrecemi

Nouzovou postkoitální antikoncepci představují gestagenní léky, které jsou nejúčinnější 24 hodin po sexu. Escapel je moderní lék na bázi levonorgestrelu. Je to tato látka, která způsobuje poruchy těhotenství a neumožňuje zavedení vajíčka do endometria. Tyto tablety také ovlivňují konzistenci hlenu v pochvě. Stává se tlustší, a proto je pro spermie obtížnější vstoupit do děložní dutiny..

Podobný účinek, s ohledem na stejnou účinnou látku ve složení, mají nouzové antikoncepční pilulky Postinor. Během užívání tohoto léku můžete porovnat vzorec sekrece, zvláště pokud máte na podložce skvrny. Ženy na internetu sdílejí informace o tom, co je sledováno, včetně. Přečtěte si o tom v jednom z našich článků.

To vše může vyvolat netypické sekrece, které nejčastěji znepokojují ženu. Navíc výtok nemusí změnit svůj charakter, ale nejčastěji se na něm denně vyskytují drobné krvavé stopy. Možné je také krvácení, které lze snadno zaměnit za menstruaci..

Příčiny krvavé sekrece při užívání nouzové antikoncepce

Nouzové antikoncepční metody jsou považovány za velmi silné léky, které je třeba správně používat. Ve většině situací je výtok po užití přípravku Escapel přirozený, to znamená, že označuje účinek drogy. Nelze však vyloučit různá porušení..

Bezpečný

Účinek léku Escapel je založen na syntetické verzi přírodního hormonálního progestogenu. Levonorgestrel indukuje v ženském těle procesy podobné dokončení menstruačního cyklu. Ukazuje se, že hnědý výtok po Escapelu nastává v důsledku odmítnutí vnitřní sliznice těla dělohy, které se také říká endometrium nebo slizniční vrstva. Tento proces je považován za normální a neohrožuje zdraví ženy. A také se tomu říká „umělá menstruace“.

Patologické

Přítomnost krve ve vaginálním sekretu po užití léku může také naznačovat patologické procesy. Existuje několik důvodů, kterým byste měli věnovat pozornost:

Porušení dávky

Často existují situace, kdy si žena nejprve vezme jednu a poté další pilulku, která se obává účinnosti nouzové antikoncepce. Dělat to je přísně zakázáno, jinak můžete být intoxikováni tělem, stejně jako hormonální nerovnováha, která je často doprovázena krvavým vylučováním.

Velmi časté použití

Během jednoho menstruačního cyklu je povolena pouze jedna dávka. A někteří lékaři zastávají názor, že užívání přípravku Escapel více než jednou za tři měsíce negativně ovlivňuje reprodukční systém a způsobuje silné krvácení neznámé etymologie..

Gynekologické problémy

Jsou možné situace, kdy krvavá sekrece není způsobena užíváním drogy, ale gynekologickými chorobami. Pokud má žena děložní fibroidy, endometriální patologii a další problémy, může Escapel vyvolat krvavý výtok na pozadí stávajících onemocnění reprodukčního systému.

Hormonální poruchy

Hormonální poruchy po podání přípravku Escapel se častěji vyskytují u velmi mladých dívek (do 16 let) nebo u žen během premenopauzy. Tablety se proto doporučují pouze u pacientů s pravidelnou menstruací..

Mimoděložní těhotenství

Je charakterizována fixací vajíčka mimo děložní dutinu. V doprovodu hubených šmouh také zimnice a nevolnost.

Během těhotenství

Pokud se lék používá již během těhotenství, může účinná látka levonorgestrel způsobit neúplný potrat, který bude doprovázen akutním krvácením.

Abyste se vyhnuli těmto negativním důsledkům, musíte dodržovat pokyny a konzultovat se svým lékařem..

Když dojde k výboji po Escapelu?

Nejčastěji se při správném používání nouzové antikoncepce vyskytne pseudom menstruační výtok 3-5 dní po užití pilulky. Mohou připomínat drobné krvácení nebo zanechávat na těle nebo spodním prádle lehce nahnědlé stopy.

Taková sekrece přímo naznačuje dosažení maximálního účinku pilulky. Je také třeba poznamenat, že v závislosti na vlastnostech každého organismu lze sekreci zaznamenat do jednoho dne po použití drogy. Někdy je jasný výtok bez krve, což je také normální.
Je třeba si uvědomit, že postkoitální antikoncepce může způsobit mírné zpoždění menstruace na základě posunů v menstruačním cyklu. Není tu nic děsivého, takže absence menstruace by neměla být okamžitě vnímána jako těhotenství..

Jak dlouho to trvá?

Zde je důležité věnovat pozornost stavu těla. Pokud neexistují žádné komplikace a vedlejší účinky, po třech nebo šesti dnech nedojde k žádnému výtoku. Někdy může krvavé sekrece trvat až deset dní a žena nepociťuje žádné další nepohodlí..

Je však třeba upozornit na jakýkoli výtok, pokud je doprovází bolest nebo celková nevolnost. V takových situacích je nutné naléhavě konzultovat s lékařem, který na základě příznaků a analýz předepíše léky ke stabilizaci hormonální rovnováhy a zastavení silného krvácení..

Pokud krvácení není spojeno s lékem, ale s patologiemi, budete muset podstoupit podrobnější vyšetření, abyste zjistili příčiny metroragie.

Normální sekrece po antikoncepci

Abnormální vaginální výtok vždy znepokojuje ženu, zejména na pozadí užívání hormonálních látek, jako je Escapel. Díky vlivu levonorgestrelu dochází k "umělé menstruaci", která je doprovázena odmítnutím slizniční vrstvy endometria. Výsledkem je, že se vyskytuje druh vaginální sekrece, který obvykle nemá štiplavý zápach, je charakterizován malým množstvím a hnědým odstínem. Je také povolen červený, slabý výboj..

Ale hnědá sekrece po Escapelu a špinění by neměla být bohatá nebo trvat příliš dlouho..

Pokud vaginální sekrece s krví není hojná, nezpůsobuje bolest a končí třetí nebo šestý den, pak tento stav není patologie, ale jednoduše naznačuje působení léku. Někdy lékaři zaznamenávají situace, kdy nástup menstruace spadá druhý nebo třetí den po užívání postkoitální antikoncepce. Výsledkem je, že hnědá sekrece je nahrazena krvavou, což je menstruace..

Každá žena, která užívá takovou drogu, si musí pamatovat, že může změnit její cyklus pod vlivem umělého analogu gestagenu. Ale zde je důležité nezaměňovat nástup menstruace s pokračováním patologického krvácení..

Co je považováno za porušení?

Pokud má nouzová postkoitální antikoncepce negativní účinek na tělo, pak jasným znakem problému bude výtok následující povahy:

Více než týden

Pokud se krvavá sekrece rozmazané povahy nezastaví 6-10 dní po užití pilulky, může to znamenat hormonální nerovnováhu nebo zachování procesu těhotenství.

Hustý bílý výboj

Měla by vás upozornit bílá nebo žlutá sekrece s tvarohovou konzistencí. S největší pravděpodobností má žena kandidózu, která je také doprovázena nepříjemnými pocity v pochvě (pálení, svědění, zarudnutí, otoky stydkých pysků).

Silné krvácení

Možné patologické procesy v pánevní oblasti, částečné potraty a závažné hormonální poruchy.

Žádné takové projevy nelze ignorovat, protože každý zdravotní problém je snadnější léčit v počáteční fázi, než se později vypořádat s negativními důsledky. Při včasné léčbě gynekolog předepíše vhodnou terapii a dá další doporučení.

Jakou barvu lze vybrat po Escapel?

 • průhledný;
 • sliznice jsou bílé;
 • Červené;
 • hnědý.

Neměly by se objevit dlouho a ve velkém počtu. Normu lze také připsat, připomínající hlen. Je to způsobeno účinky levonorgestrelu na cervikální hlen, který se stává viskóznějším. Ale ani zde by neměly být žádné nepříjemné pocity..

Co říká absence krve??

Pokud po Escapelu nedochází k absolutně žádnému výtoku krve, neznamená to, že lék nefungoval. Je naprosto nesprávné spojovat krvácení s účinností léku. Escapel může vytvořit všechny nezbytné podmínky, aby se zabránilo nežádoucímu početí, a žena stále nemá žádný charakteristický výtok..

Kvůli neznalosti této skutečnosti se pacienti často snaží způsobit krvácení sami. K tomu se používá opakovaná dávka léku, která pouze poškozuje tělo. To může mít za následek:

 • předávkovat,
 • hormonální nerovnováha,
 • silné krvácení,
 • hormonální neplodnost.

Pacientkám, které se po užívání tohoto léku obávají nedostatku krvavé sekrece, se doporučuje kontaktovat gynekologa o několik týdnů později. Lékař předepíše příslušné vyšetření, testy a provede transvaginální ultrazvuk, aby se vyloučily poruchy v pánevních orgánech a koncepce.

Povoleno až týden. Období po tomto období znamená porušení.

Komu jsou pilulky kontraindikovány??

Samotná droga má velmi málo kontraindikací, ale nezapomeňte, že Escapel je silná droga, jejíž příjem vyžaduje zvláštní péči a dodržování pokynů.

 • osoby mladší šestnácti let;
 • těhotné nebo kojící ženy;
 • jedinci s onemocněním jater;
 • ženy s hormonálními problémy.

Je však třeba připomenout, že každý organismus reaguje na drogu a její složky individuálně a jeho použití by mělo být skutečně oprávněné. Pokud je možné použít tradiční antikoncepci (kondom, přerušený akt atd.), Je lepší takové prostředky odmítnout. Také nemůžete zneužívat Escapel, který, pokud je použit nesprávně, může poškodit zdraví a také učinit budoucí žádoucí koncepci velmi problematickou.

Jak to vzít správně?

 1. Nejprve byste se měli poradit se svým gynekologem, který zná vlastnosti vašeho zdraví lépe než ostatní, a také vám řekne více o droze.
 2. Lékaři doporučují používat produkt maximálně jednou za měsíc. Jinými slovy je povolena pouze jedna dávka za menstruační cyklus..
 3. Pokud žena užívá jiné hormonální léky, je bezpodmínečně nutné u jejího lékaře zkontrolovat bezpečnost používání nouzové antikoncepce..
 4. Je vhodné použít pilulku ihned po nechráněném pohlavním styku, protože s každým dalším dnem klesá účinnost léku o 10-20%.
 5. Doporučuje se, abyste i při nástupu menstruace navštívili svého gynekologa k vyšetření..

Pro nouzovou antikoncepci se používají různé metody. Jsou nezbytné, aby pomohly vyhnout se následkům nechráněného pohlavního styku nebo v případech, kdy známé metody ochrany nedokázaly zvládnout svůj úkol. Koneckonců, nikdo není chráněn před tím, že se kondom může jednoduše zlomit a nitroděložní tělísko odletět. Právě pro takové případy je na farmaceutickém trhu uváděno mnoho léčiv. Jedním z nich je Escapel. Droga je široce používána.

Vlastnosti drogy Escapel

Escapel patří mezi antikoncepční léky. Je zakázáno jej pít během puberty, stejně jako během laktace. Tento nástroj je nutný k ochraně ženy před nechtěným těhotenstvím..

Indikace pro použití:

 • příležitostný pohlavní styk, kdy byl pohlavní styk nechráněný nebo byla použita metoda přerušení;
 • blížící se ovulace. V dnešní době je vejce nejvíce připraveno k oplodnění. Escapel se v tomto případě použije, pokud nejsou k dispozici všechny ostatní metody antikoncepce;
 • v případech, kdy se kondom zlomil nebo byl používán nesprávně;
 • vyloučení nitroděložního tělíska;
 • porušení při užívání perorálních metod antikoncepce;
 • náhlý výhřez vaginálního kroužku;
 • sexuální napadení.

Droga je považována za moderní analog známého Postinoru. Jediným rozdílem je požadovaný počet tablet, který byl snížen na jednu tobolku. Přirozeně byla dávka účinné látky v každé tobolce zvýšena, a proto menstruační cyklus selhává..

Aby se zabránilo nástupu nežádoucího těhotenství, lze drogu použít nejpozději 72 hodin po pohlavním styku. Čím méně času uplyne po vstupu spermatu do těla ženy, tím vyšší bude antikoncepční účinek. Některá fakta potvrzují, že terapeutický účinek přípravku Escapel nezmizí do 120 hodin po nechráněném pohlavním styku. To vysvětluje kolosální účinek léku na ženské tělo..

Princip fungování

Léčivou látkou je levonorgestrel. Tento syntetický progestogen zabraňuje časnému těhotenství po oplodnění vajíčka.

Schéma působení drog:

 • pokud ovulace neměla čas přijít, pak je výrazně odložena;
 • později vejce dozrává a odchází;
 • normální struktura endometria se mění. To vytváří překážku pro implantaci oplodněného vajíčka do stěny dělohy. Pokud je embryo již v bazální vrstvě, nebude Escapel v žádném případě schopen vyvolat potrat nebo spontánní potrat;
 • cervikální tekutina se stává silnější, což brání průchodu spermií do děložního čípku.

V závislosti na tom, v jakém období cyklu byla perorální antikoncepce užívána, může menstruace přijít buď před plánovaným časem, nebo se může po Escapelu odložit. Intenzita krvácení se také mění v důsledku hormonálního narušení. Přidělení může být buď hojné, nebo příliš omezené. V některých případech se to považuje za normu, ale někdy to signalizuje vývoj jakýchkoli patologických procesů v reprodukčním systému ženy..

Vliv léku na menstruaci

Mnoho lidí se zajímá o to, kdy by měla začít menstruace po užití přípravku Escapel. Žádný lékař na to ale nedá jednoznačnou odpověď. Lékaři se shodují, že téměř ve všech případech dochází k porušení menstruačního cyklu..

V každém případě se trvání a množství sekrecí mohou lišit. Ve standardních případech přichází menstruace po užívání antikoncepce pátý den. Možné je také zpoždění až 20 dní.

Vlastnosti krvácení

Po užití drogy se mohou objevit skvrnité skvrny. Barva krve je téměř vždy tmavá. Menstruace trvá 3-6 dní. Pokud po Escapelu chybí období déle než týden a půl, pak je to vážný důvod k návštěvě lékaře..

Lékaři nazývají takové kritické dny „umělou menstruací“. Vyvolává zvýšení hladiny syntetických hormonů v přípravku. Ve většině případů se následující měsíc po užití pilulky obnoví měsíční cyklus na předchozí hodnoty. Pokud po Escapeli přišlo vaše období dříve, nemějte obavy, protože se to považuje za variantu normy..

Vedlejší efekty

Escapel způsobuje menstruaci a mění ji. Po užití se často objeví následující nežádoucí účinky:

 • závrať;
 • migréna;
 • obecná slabost;
 • zvýšený pocit úzkosti;
 • poruchy v práci nervového systému;
 • apatie;
 • nespavost nebo nadměrná ospalost;
 • průjem;
 • alergické reakce ve formě kopřivky a Quinckeho edému.

Pokud se po užití přípravku Escapel objeví silné zvracení a průjem, je lék téměř úplně vyloučen z těla, aniž by měl jakýkoli účinek. Než začnete pilulku znovu užívat, měli byste se určitě poradit se svým gynekologem. Pouze on může říct, kolik tobolek můžete užít.

Obvykle je v jednom ovulačním cyklu povolena pouze jedna pilulka, protože předávkování může způsobit závažné krvácení a kolosální hormonální narušení.

Zpoždění po užití drogy

Zpoždění po Escapelu není neobvyklé. Pokud těhotenský test ukazuje negativní výsledek, mohou být důvody pro tento stav následující:

 • dochází k hormonálnímu narušení v důsledku narušení žláz s vnitřní sekrecí pod vlivem velkého počtu syntetických hormonů. Zpoždění může být pouze v jednom menstruačním cyklu. Po 2 měsících by se mělo vše vrátit do normálu;
 • zvýšené srážení krve, které často vede k nepřítomnosti menstruace po Escapelu;
 • individuální nesnášenlivost levonorgestrelu;
 • nekompatibilita léku s antibiotiky, léky na tuberkulózu, epilepsii a infekci HIV. Antikoncepční pilulky a léky předepsané k léčbě žaludečních vředů snižují účinnost antikoncepce;
 • zánětlivé procesy v děloze, které mohou vyvolat zpoždění menstruace (kolpitida, vaginitida a endometritida);
 • příjem alkoholu zcela neutralizuje účinek syntetických hormonů.

Je důležité si uvědomit, že zpoždění 20 dnů je stále považováno za normu. Pokud je toto číslo překročeno, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře..

Kontraindikace pro použití

Lékaři nemusí tuto antikoncepci vždy doporučit. Existují určité kontraindikace pro jeho užívání. Je zakázáno užívat drogu v těchto případech:

 • individuální nesnášenlivost hlavních složek;
 • puberta;
 • těhotenství;
 • selhání jater;
 • nesnášenlivost laktózy a jiná dědičná onemocnění.

Buďte opatrní u lidí s poškozením jater, ledvin a trávicího systému.

Dnes je Escapel oblíbenou drogou mezi ženami v reprodukčním věku. Měli byste si však vždy pamatovat, že se jedná o silnou hormonální antikoncepci. Mělo by být přijato pouze v nejnaléhavějších případech. Escapel ne vždy provokuje nástup menstruace a nemá nic společného s lékařským potratem, takže jeho užívání po oplodnění nepřinese výsledky.

Menstruace po Escapelu se může změnit k nepoznání nebo projít jako obvykle. Vše záleží na tom, ve které fázi cyklu žena pilulku užívala. A také na vlastnostech jeho vlastního těla. Nouzová antikoncepce by se neměla používat vícekrát za měsíc. Vážné menstruační nepravidelnosti jsou nevyhnutelné. Co lze očekávat od menstruace po užití přípravku Escapel?

Okamžitá antikoncepce - Escapel, se vyrábí ve formě tablet. Léčivou látkou je levonorgestrel. Syntetický analog ženského hormonu progesteronu. Každá tableta obsahuje významný podíl progesteronu. Například u podobné látky je tato dávka rozdělena na 2 tablety. Escapel inhibuje početí v rané fázi oplodnění. Je nutné vypít pilulku do 72 hodin po nechráněném kontaktu. Účinnost léku závisí na rychlosti užívání pilulky. Podle výzkumu WHO může lék fungovat, pokud vypijete pilulku i 102 hodin po pohlavním styku. Toto tvrzení opět potvrzuje silný účinek přípravku Escapel na lidské tělo..

Indikace pro užívání drogy jsou:

 • nechráněný styk;
 • selhání s bariérovou metodou antikoncepce;
 • znásilnění.

Princip fungování Escapelu

Droga má několik mechanismů působení na menstruační cyklus ženy najednou. Současně je antikoncepční schopnost 95%. Narušení normální činnosti systémů vede k selhání měsíčního cyklu.

Změna menstruačního cyklu tedy přímo závisí na fázi, ve které byl hormonální lék užíván. Menstruace přichází dříve nebo dochází k výraznému zpoždění, což ženy velmi znepokojuje.

Selhání menstruačního cyklu na pozadí Escapela

Počáteční menstruace vylučuje těhotenství, nechte ženu klidně dýchat. Situace je ještě lepší, pokud k měsíčnímu propuštění došlo dříve. Pokud by však měla začít menstruace, ale nejsou, přijdou na mysl myšlenky na neplánované těhotenství. Když po užití přípravku Escapel začne menstruace, záleží to na procesech, které v jeho těle probíhaly. Může se to stát dříve nebo později..

Selhání v první fázi měsíčního cyklu

Po užití pilulky hormonálního léku před ovulací začíná v polovině případů mazání další den. Ženy mylně berou tento jev jako menstruaci, jsou velmi překvapeny, když po 2 týdnech opět došlo k krvavému výtoku. Přítomnost výtoku po užití přípravku Escapel znamená hormonální nárůst, který se stal překážkou dalšího vývoje vajíčka. K ovulaci nedošlo, což znamená, že nedojde k těhotenství, měla by začít menstruace. Ve většině případů dorazí včas nebo dříve. Výboj je sporý. Vzhledem k tomu, že selhání hormonů neumožnilo vývoj vrstvy endometria. Během menstruace není co odmítat. Při užívání silného hormonálního prostředku však není vyloučeno mazání uprostřed cyklu.

Selhání ve druhé fázi menstruačního cyklu

Přidělení po užívání přípravku Escapel ve druhé fázi cyklu také vede k hormonálnímu narušení. Zvýšené hladiny progesteronu způsobují, že se tělo připravuje na těhotenství, i když nedošlo k oplodnění. Během této doby roste přebytečná vrstva endometria. Výtok po užití přípravku Escapel zesiluje, ale menstruace nezačne. Zpoždění po hormonálním léku je pozorováno několik dní nebo dokonce týdnů. U některých žen dochází uprostřed cyklu k poruše ve formě mazanice, po které následuje zpoždění po užití tablet po dobu 20 dnů. Výtok je hojný, objevuje se krvácení, které ženu vážně děsí.

Zpoždění po Escapelovi následované krvácením

Na tomto jevu není nic zvláštního. Bohatá období se vždy objevují na pozadí hormonálních poruch, s převahou progesteronu. Tablety Escapel významně zvyšují hladinu hormonu. Tělu je jedno, odkud pochází - přirozeně nebo uměle. Jakmile došlo k ovulaci, začala se tvořit vrstva endometria. K zajištění tohoto procesu musí být progesteron na vysoké úrovni. Umělé zavedení dalšího množství hormonu vede k nadměrnému růstu vrstvy endometria. Například jako u endometriózy. Když přijde čas na menstruaci, je velmi obtížné, aby děloha odmítla významnou hmotu, vyžaduje více úsilí. Z tohoto důvodu se pocity bolesti zvyšují..

Zpoždění po Escapelu je doprovázeno neobvyklou bolestí v podbřišku křečovitého charakteru. Jaký druh výtoku po užití přípravku Escapel by měl přijít - hojný, podobný krvácení. Kvůli hormonálnímu narušení může krvácení trvat až 7 dní. Pak by se měla menstruace zastavit. Pokud se tak nestane, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od odborníka..

Kromě toho může dojít ke krvácení po zpoždění v důsledku selhání těhotenství. Pilulky neslibují 100% výsledky. Malé procento těhotenství stále zůstává. Na pozadí hormonálního narušení se těhotenství nemůže normálně vyvíjet. Zpočátku po nouzové antikoncepci dochází ke zpoždění. Pak může začít krvácení.

Kdy by měla začít menstruace??

Na pozadí užívání hormonálních léků se měsíční cyklus vždy ztratí. Není-li vaše menstruace předčasně o týden nebo několik dní, není nic nebezpečného. Tělo by se mělo plně zotavit v příštím měsíci. Je také pochopitelné zpoždění po užití nouzové antikoncepce. V tomto případě je nepřítomnost menstruačního cyklu povolena po dobu přibližně 20 dnů od odhadovaného data kritických dnů.

Je třeba si uvědomit, že lék je povoleno užívat pouze jednou za cyklus. Pokud žena užila pilulku dvakrát, následky mohou být velmi odlišné. Krvácení může začít okamžitě po opakovaném podání přípravku Escapel. Je zajištěno významné hormonální narušení. Obnova ženského těla bude trvat asi 3 měsíce..

Selhání měsíčního cyklu je vždy nežádoucím jevem. Obnova někdy trvá několik měsíců. Před použitím nouzové antikoncepce musíte vše dobře zvážit. Nežádoucí účinky užívání drogy jsou poměrně silné. Může vydržet do dalšího období. Nevolnost, celková slabost, bolesti hlavy, dysfunkce nervového systému, nespavost, změny nálady, snížená schopnost pracovat, apatie.

Je třeba vzít v úvahu ještě jeden bod, pokud již těhotenství proběhlo, Escapel jej nedokáže zlomit, ale je schopen způsobit újmu. S přesnou jistotou, že ovulace prošla, nemá smysl užívat pilulky.

Nechráněný sex je pro ženu někdy příčinou paniky a stresu. Strach z otěhotnění po náhodné nebo neplánované intimitě zaměstnává všechny myšlenky. A pokud dříve nebylo možné vyřešit tak závažný problém, pak v moderním světě existují různé léky pro nouzovou antikoncepci. Jedním z nich je Escapel.

Základem léku je hormon, který potlačuje nástup ovulace - levonorgestrel. Je třeba si uvědomit, že užívání těchto léků nikdy nezůstane bez povšimnutí. Po užití přípravku Escapel se proto některé ženy zajímají o otázky, které jsou v této situaci pochopitelné: „Kdy nastane po Escapel menstruace?“, „Jaká je pravděpodobnost těhotenství a komplikací?“, „Jak by měla menstruace vypadat po užití přípravku Escapel?“ Situace jsou obzvláště děsivé, když se tělu v důsledku užívání léků začne dít něco zvláštního.

Popis léku

Escapel je k dispozici ve formě tabletu, což znamená jedno použití. Je povoleno používat léky během laktace. Ale mladá matka si musí pamatovat, že po užití pilulky byste neměli krmit dítě asi jeden den..

Lék by měl být užíván co nejdříve po nechráněném sexu - do 72 hodin. Čím dříve pilulku užijete, tím menší je riziko nechtěného těhotenství. Escapel není běžná metoda antikoncepce a časté užívání této drogy může vážně ovlivnit vaše zdraví. Gynekologové nedoporučují opakovanou aplikaci v jednom menstruačním cyklu..

Stejně jako většina léků má Escapel kontraindikace:

Během užívání léku jsou možné vedlejší účinky:

 • výskyt alergické reakce ve formě kopřivky nebo vyrážky;
 • průjem, zvracení;
 • bolest hlavy a extrémní únava.

Lék s tak silným složením a účinkem na hormonální systém ženy přirozeně nemůže být bezpečný. Ve většině případů může ovlivnit průběh menstruace, způsobit jejich zpoždění nebo naopak předčasný příjezd..

Dojde po Escapelu ke zpoždění menstruace

Kdy začne menstruace po Escapelu je otázka, která znepokojuje všechny ženy po užití drogy. Pokud vaše menstruace šla ještě o něco dříve než plánované datum nebo naopak přichází s velkým zpožděním, měli byste zaznít poplach a domluvit si schůzku s gynekologem. Tělo má hormonální selhání. Podle toho, kdy po Escapelu došlo k menstruaci, lze posoudit důsledky užívání léku a stav zdraví žen.

Výrobce tvrdí, že přípravek Escapel obvykle nemá vliv na menstruaci, když údaje ze sítě naznačují opak: obrovské množství žen si všimne zpoždění menstruace nebo pozoruje jejich vzhled předem. Lék zpomaluje nástup ovulace, což znamená, že narušuje přirozený proces těla, je možné, že menstruace nezačne včas. Pokud se kritické dny zpozdí o více než týden, nastává další problém: ženy během tohoto období vylučují nebo potvrzují těhotenství.

Může při používání přípravku Escapel dojít k těhotenství?

Lékaři nevylučují možnost těhotenství po užívání tohoto druhu léků. Podle Escapelových anotací začne menstruace s maximálně třídenním zpožděním. V situaci, kdy kritické dny šly mnohem později, je důležité znát hlavní příznaky těhotenství:

 • Se zpožděním se v dolní části malé pánve objeví bolestivá a tažná bolest.
 • Výtok podobný menstruaci přichází s velkým zpožděním (implantační krvácení) nebo se neobjeví vůbec.
 • Těhotenský test je pozitivní.
 • Únava, ospalost, apatie.
 • Otok mléčných žláz.

Escapel nechrání před otěhotněním pouze v některých případech:

Bez ohledu na to, zda kritické dny uplynuly nebo ne, došlo k těhotenství v důsledku užívání drogy nebo ne, měli byste kontaktovat svého gynekologa. Po užití přípravku Escapel se musí ujistit, že tělo není poškozeno.

Lidské tělo je jedinečný mechanismus, ve kterém lékaři a vědci dosud plně nepřišli. Doslova před půl stoletím bylo ženské tělo a některé jeho deriváty pokryty rouškou tajemství a otázek.