Co je děložní serometr - léčba serosometrií

Během restrukturalizace hormonálního pozadí u žen, to znamená během menopauzy, jsou často diagnostikovány různé gynekologické patologie.

Nejběžnějším problémem je přetížení, při kterém se v děložní dutině hromadí tekutina - serosometr. Existuje mnoho důvodů pro vznik patologie; pro přesnou diagnózu je nutné důkladné vyšetření..

Neexistují žádné univerzální taktiky léčby serosometry, terapeutická opatření jsou vybírána individuálně.

Závěr

Můžeme shrnout následující:

 • serosometr - skryté onemocnění, které vyžaduje neustálé sledování;
 • serosometr se může vyvinout nejen u žen během menopauzy, ale také u mladých dívek, které mají problémy s hormonálními hladinami atd.;
 • není vždy nutné léčit nemoc, s včasnou diagnostikou postačuje pravidelné sledování;
 • navzdory skutečnosti, že se nemoc nemusí nijak deklarovat, je náchylná k transformaci na onkologii.

Co je serosometr v gynekologii

Serosometr - akumulace serózní tekutiny v děloze. Serózní membrána se nachází mezi svalovou vrstvou dělohy a endometriem a je pokryta velkým množstvím cév. Cévními stěnami vstupuje do dělohy transparentní světle žlutá krevní plazma - serózní tekutina.

U dívek, které mají mnoho jizev nebo jiných poranění na děložním čípku, které zabraňují odchodu tekutiny z dělohy, je nejčastěji diagnostikován séroskop.

V závažnějších situacích se v cervikálním kanálu hromadí také serózní tekutina. Patologie se nazývá serosocervix.

Séroskop v menopauze

Když spravedlivé pohlaví překročí hranici menopauzy, endometrium ztrácí schopnost obnovovat se. V této souvislosti se menstruace zastaví..

Menopauza také způsobuje další negativní transformace v ženském těle. To se často stává pomůckou pro vývoj serosometrů..

Sérometr u postmenopauzálních žen

U pacientů po menopauze se na pozadí serosometrů může změnit endocervikální kanál a únik tekutiny z dělohy se stává obtížnějším. V důsledku toho se může zvýšit objem dělohy. Je zaznamenán případ, kdy velikost dělohy odpovídala orgánu těhotné ženy po dobu 8 měsíců.

Proč se u žen po menopauze hromadí tekutina v děloze?

Časté jsou mechanické poškození pochvy, nadměrná sekrece v důsledku nedostatečné resorpce..

Za stejně častou příčinu hromadění tekutin se považuje:

 • fúze cervikálního kanálu;
 • novotvary, dokonce i benigní;
 • striktury cervikálního kanálu;
 • synechie dělohy atd..

Kromě toho může být příčinou patologie nadměrná sekrece exsudátu endometriem, stejně jako jeho penetrace z vejcovodů..

Jak se serosometr projevuje u postmenopauzálních žen

Nejprve nedochází k žádným změnám v práci ženského těla, proto je patologie často diagnostikována ultrazvukem po plánovaném vyšetření v prenatální klinice.

Pokud je děloha více než normální, může dojít k bolesti přes ohanbí bolestivé povahy, časté nutkání na močení, pocit tíhy na močovém měchýři a střevech. Bolestivé pocity mohou být intenzivnější během intimity i během fyzické aktivity.

Pokud není narušena průchodnost cervikálního kanálu, může se zvýšit množství vaginálního výtoku. Zpravidla jsou vodnaté, šedavé barvy nebo bez.

Pokud je však serosometr doprovázen zánětem, výtok se stává silnějším, získává nepříjemný specifický zápach, barvu od nažloutlé až nazelenalé.

Jak je diagnostikována tekutina v děloze ve stáří?

Chcete-li zkontrolovat, zda se tekutina hromadí, musí žena podstoupit ultrazvukové vyšetření. Poté je nutné složit testy, aby se zjistila skutečná hlavní příčina a podstata nemoci..

Aby byla zajištěna správná diagnóza, je pacientům předepsána řada testů z krve do moči, hormonálních hladin a testů nádorových markerů. Musíte také mít vaginální výtěry..

Jak zacházet s postmenopauzálním serosometrem a serosocervixem

Plán terapeutických opatření je regulován v závislosti na objemu akumulací, dynamice jejich akumulace a důvodech, které tento stav vyvolaly.

Pokud kapalina není větší než 5 ml a obraz není zatížen infekčními procesy, doporučuje se pacientovi pravidelně sledovat gynekologa, dynamická kontrola pomocí ultrazvuku. Také ženě jsou předepsány léky na stimulaci krevního oběhu v děloze, zlepšení tónu cévního systému a obnovení epitelu. S tímto průběhem patologie je fyzioterapie vysoce účinná..

Pokud je objem serózní tekutiny větší než 5 ml, zatímco množství akumulace se pravidelně zvyšuje, stejně jako při změnách zánětlivé povahy, je ženě předvedena komplexní léčba.

Jak je děložní serosometr léčen léky

Pro terapii jsou serosometry předepsány léky s analgetickými účinky ke zmírnění zánětlivého procesu, například Fibs. Často se také používá Detralex, který nejen normalizuje krevní oběh, ale také stav cévního systému..

Antiseptické látky jsou také velmi populární, což urychluje hojení a regeneraci buněk..

Výběr léků musí nutně regulovat lékař, protože léčba závisí na věku pacienta..

Pokud je serosometr doprovázen hnisavým výtokem, což naznačuje zánět, je ženě předepsáno antibiotikum ve formě čípků, jmenovitě indomethacin, naproxen nebo diklofenak.

Propíchnutí dělohy

Po stanovení diagnózy může pacientka aspirovat z dělohy a za ní. Po odběru vzorků se provede histologie.

Abychom pochopili, zda se v pobřišnici hromadí serózní tekutina, je pacient propíchnut. Taková manipulace je nutná v případě podezření na hromadění volné tekutiny v pánevní oblasti. To pomáhá včas diagnostikovat malignitu patologie.

Kyretáž a hysteroskopie

To jsou hlavní způsoby, jak odstranit přebytečnou tekutinu z dělohy, děložního hrdla a trubiček, když sérosometr způsobí bolesti zad a břicha..

Díky umělému otevření cervikálního kanálu vyjde obsah, po kterém je pacientovi ukázána kyretáž a hysteroskopie.

Je možné odstranit tekutinu z děložní dutiny bylinami

Při rovnováze hormonů může serosometr projít bez léčby. Ale v naději můžete ztratit spoustu drahocenného času, alespoň 12-15 měsíců.

Po konzultaci s gynekologem k léčbě se můžete uchýlit k tradiční medicíně, a to použít bylinky k normalizaci stavu a zbavit se stagnace.

Pomocí serosometru je užitečná děloha boru, ze které se připravuje infuze. Aloe listy jsou také široce používány s medem a máslem, s přídavkem mléka.

Při absenci zánětu

Je pravidlem, že pokud serosometr není doprovázen zánětlivým procesem, jsou pacientovi předepsány konzervativní metody léčby, které odvádějí dělohu a rozšiřují cervikální kanál. Gynekologové však často předepisují kyretáž a vylučování tekutin, poté se provádí histologické vyšetření.

Pokud existuje zánět

S rozvojem zánětlivého procesu je pacientům se serosometrem předepsán kurz antibiotické terapie a odvodnění dělohy. Kromě toho jsou předepsány protizánětlivé léky a detoxikační látky.

Recenze

Irma, 34 let

Byl mi diagnostikován serosometr stupně 1A. Poté, co gynekolog předepsal léčbu přípravkem Actovegin, Curantil a Hofitol. Nemohu říci, že to nemělo žádný účinek, bylo to jen malé. Účinnost léčby jsem si všiml po 10 sezeních v tlakové komoře. Po terapii se rychle vzpamatovala a také dokázala otěhotnět. Porodila zdravé dítě přesně za 40 týdnů.

Snezhana, 40 let

Přišla se stížnostmi na bolest v ohanbí. Po testech a ultrazvuku gynekolog řekl: „... máte serosometr, stupeň 1B...“. Okamžitě jsem zpanikařil a myslel jsem si, že už se nevyléčím. Ale po kapátcích v nemocnici se situace mírně zlepšila na 1A. Během návštěvy lékaře neberu žádné léky..

Ekaterina, 62 let

Před dvěma lety jsem byl na vyšetření u gynekologa, našli mi děložní séroskop. Vzhledem k tomu, že onemocnění nebylo doprovázeno zánětlivými procesy a jinými nepohodlí, lékař doporučil neustále sledovat onemocnění. Každé čtvrtletí podstoupím vyšetření a ultrazvuk. Lékař přesvědčí, že byste neměli paniku předem, situace se nezhoršuje. Osobně jsem se sám rozhodl, že budu pít dělohu bóraxu, abych tak řekl, za účelem prevence.

Důvody pro objevení se serosometrů u postmenopauzálních žen a způsoby léčby

Co to je?

Séroskop je patologický proces, při kterém se v děloze objeví serózní exsudát. Postupem času zvětšuje objem a vyvolává výskyt klinického obrazu. Tento stav se nepovažuje za nezávislé onemocnění, kterému by pomohl standardní léčebný režim. Tekutina se hromadí uvnitř dělohy z patologických důvodů, což eliminuje problém, kterým se můžete zbavit.

Akumulace tekutin v děložní dutině se nejčastěji objevuje ve stadiu zániku funkce vaječníků. Dochází ke snížení sekrece pohlavních hormonů, ke změně životního stylu. U postmenopauzálních žen je tato diagnóza stanovena u čtyř z deseti pacientů, kteří si nejsou vědomi tohoto problému. Většina z nich přestala menstruovat asi před 15-30 lety.

Mechanismus rozvoje

Během postmenopauzálního období pacienti jen zřídka věnují náležitou pozornost zdraví svých žen. Podle doporučení WHO by po zániku menstruační funkce měli být vyšetřeni v gynekologii alespoň jednou za šest měsíců - podstoupit testy, podstoupit ultrazvuk a další diagnostické manipulace. Pokud nepodstoupíte lékařskou prohlídku, můžete se o existujícím problému dozvědět poměrně pozdě. K tomu nejčastěji dochází u serosometru..

Po dlouhou dobu se uvnitř dělohy hromadí tekutina, která je vylučována žlázovou vrstvou nebo pochází z jiných zdrojů - pobřišnice, vejcovody, vaječníky. Absence charakteristických příznaků v počátečních fázích dává pacientce důvod se domnívat, že nemá žádné patologie.

Klinické příznaky se objeví, když exsudát dosáhne velkého objemu. Přidání zánětlivého procesu urychluje progresi onemocnění. Výsledkem je, že ženy mají stížnosti, které je nutí navštívit gynekologa. Ve většině případů diagnóza určuje akumulaci hlenu působivých objemů - více než deset mililitrů.

Nedostatek tekutin v děloze je normální.

Serosometr se objevuje u žen po menopauze

Znamení

V počátečních fázích nemá pacient žádné stížnosti. Praxe ukazuje, že většina žen s touto diagnózou není sexuálně aktivní, takže si neuvědomují, že mohou mít problémy. K nástupu příznaků dochází později, když se exsudát hromadí a začne protahovat stěny dělohy.

 • zvětšení dělohy, doprovázené mírným výčnělkem spodní části břišní stěny;
 • tupá tahová bolest v malé pánvi;
 • časté nutkání používat toaletu způsobené tlakem na močový měchýř;
 • změny ve funkci střev - zácpa nebo časté pohyby střev;
 • nepohodlí v děloze a pánevní dutině během fyzické námahy a během intimity;
 • zvýšení objemu vaginálního výtoku - hlen je průhledný nebo smíchaný s hnisem.

Pokud je patologický proces komplikován zánětem, dochází k hnisání exsudátu. To vede k tomu, že se zvyšuje tělesná teplota ženy, objevují se akutní bolesti břicha a perinea a zhoršuje se celkový zdravotní stav..

Diagnostika

V gynekologii existuje mnoho nemocí, které se vyznačují podobnými příznaky. Podobný obraz mají fibroidy, které jsou často diagnostikovány na začátku menopauzy..

K diagnostice problému se provádí bimanuální vyšetření. Během palpace gynekolog zjistí, že děloha je zvětšena. Poté je pacientovi přiděleno ultrazvukové vyšetření, které přesně ukazuje objem klastru a jeho povahu:

 • hustoměr - slizniční exsudát způsobený zvýšenou sekreční aktivitou žláz;
 • pyometra - nahromadění směsi hnisavých a sliznic;
 • hematometr - akumulace krve.

K určení příčiny patologie se také provádějí instrumentální a laboratorní studie:

 • tomografie - umožňuje vizualizovat vnitřní orgány pacienta a novotvar v trojrozměrném obrazu;
 • hysteroskopie - umožňuje studovat stav stěn dělohy a odebrat tekutinu k analýze;
 • biopsie - zahrnuje odběr malého fragmentu vnitřní výstelky dělohy pro podrobné studium;
 • krevní test na nádorové markery - určuje riziko malignity novotvaru.

Diagnostické výsledky jsou vyhodnocovány komplexně, což vám umožňuje přesně určit příčinu problému a určit, co je třeba udělat dále. Nápravná opatření jsou zaměřena na eliminaci provokujících faktorů a odstranění nahromaděného exsudátu.

Příčiny

Zvýšená sekreční aktivita slizniční vrstvy dělohy nebo narušení odtoku exsudátu může u žen vyvolat hromadění tekutiny. Častým důvodem, proč se v postmenopauzálním období objevují gynekologické problémy, je změna hormonálních hladin. Produkce estrogenů, která hrála důležitou roli ve správném fungování pánevních orgánů, se zastaví.

Porušování odtoku exsudátu ve stáří může být vyvoláno:

 • atrézie děložního čípku nebo lumen v cervikálním kanálu. Častěji se vyskytuje kvůli nedostatku estrogenu a změnám v epiteliální tkáni. Může být spuštěno mechanickým poškozením nebo odchylkami od anatomické normy struktury pánevních orgánů;
 • novotvary maligní nebo benigní povahy. Mohou být umístěny na výstupu z dělohy nebo uvnitř cervikálního kanálu, jako jsou uzly polypu nebo svalové tkáně;
 • striktura cervikálního kanálu. Často se vyskytuje v gynekologické praxi po přenesených instrumentálních intervencích za účelem otevření krku, pokud jsou komplikovány zánětlivým procesem;
 • synechie v dutině nebo ústech dělohy. Tenké adheze mezi stěnami se objevují po kyretáži, komplikovaném porodu, infekcích a zánětech.

Zvýšená sekreční aktivita žláz ve stáří nebo stáří se objevuje v následujících případech:

 • zánětlivá onemocnění infekční povahy. Příčinou jsou latentní infekce, změny vaginální mikroflóry. Pokud pacient nepodstoupil léčbu včas, patologie má chronickou formu a její projevy jsou méně výrazné. To však neznamená uzdravení - zánět pokračuje v rozvoji;
 • patologie nezánětlivé povahy. Zvýšená sekrece provokuje endometritidu, hyperplazii endometria, endometriózu;
 • ektopické patologie. Tekutina může pocházet z břicha, vejcovodů, vaječníků. Ženy čelí takovým problémům s hydrosalpinxem, nádory na vaječnících.

Riziková skupina zahrnuje pacienty, kteří mají špatné návyky, promiskuitní sex, zneužívají hormonální léky k nouzové antikoncepci.

Ošetření serosometrů závisí na důvodech jeho výskytu.

Co dělat?

Technika korekce je zvolena individuálně pro každého pacienta. Pokud se mechanické překážky stanou příčinou hromadění exsudátu, léčba se provádí pouze chirurgicky. Při fixaci vnitřního povrchu cervikálního kanálu se doporučuje bougienage. Pokud se novotvar, například cysta, stane překážkou, je nádor odstraněn.

Se zvýšenou sekreční aktivitou slizniční vrstvy se k léčbě přistupuje komplexně. Pacienti jsou předepisováni:

 • antibiotika - k eliminaci kolonií nespecifických mikroorganismů;
 • imunomodulátory - ke zvýšení ochranné funkce těla;
 • eubiotika - k udržení zdravé mikroflóry pochvy;
 • proteolytické látky - pro resorpci exsudátu;
 • hormonální léky - pro substituční terapii za účelem udržení normálního stavu pánevních orgánů.

Pokud objem kapaliny nepřekročí pět mililitrů, provede se pozorování. Jak se objemy tekutin zvyšují, provádí se aspirace nebo kyretáž.

Možné komplikace

Při absenci včasné pomoci se exsudát zvětšuje v objemu, v důsledku čehož začíná zánětlivý proces. Patologie se šíří do dalších orgánů malé pánve. Tlak exsudátu na vnitřní orgány způsobuje stagnující procesy v malé pánvi, narušuje průtok krve. Co je třeba udělat v tomto případě, lékař rozhodne na základě dalších příznaků onemocnění.

Serosometry jsou ošetřeny pilulkami

Prognóza a preventivní opatření

Pro prevenci patologie je nutné se poradit s lékařem při prvních známkách nesprávné funkce pánevních orgánů. Pravidelná vyšetření gynekologem, testy a ultrazvuk pomohou včas odhalit problém a předcházet komplikacím.

Prognóza pomocí serosometru je obvykle příznivá. Po farmakoterapii se tekutina sama vylije u devíti z deseti pacientů. Pokud léky nepomohou vrátit dělohu do normálu, je třeba se uchýlit k operaci.

Když se nádorové procesy stanou příčinou akumulace slizničního exsudátu, není možné jednoznačně předpovědět výsledek léčby. Hodně záleží na povaze, velikosti a umístění novotvarů.

Výstup

Séroskop je diagnóza, která se provádí u pacientů, když je v jejich děloze zjištěna akumulace tekutin. Pokud je zjištěn problém, je nutné co nejdříve zahájit nápravu, což slibuje dobré výsledky. Postmenopauzální pacientky, které jednou čelí hromadění exsudátu, jsou ohroženy a vyžadují zvláštní pozornost od gynekologa.

Co je to děložní séroskop, je nutné léčit nemoc?

Normálně by v děložní dutině nemělo být nic těhotného, ​​pokud žena není těhotná. Ale někdy se v něm může objevit něco cizího. Mluvíme nejen o novotvarech, ale také například o tekutině v děložní dutině. Tento jev se nazývá sezorometr a nejčastěji se vyskytuje u žen po menopauze. Co to je - postmenopauzální séroskop, je to nutné a jak nebezpečné je to dále v článku.

 1. Co je serosometr v gynekologii
 2. Známky nemoci
 3. Míra serosometrů u postmenopauzálních žen
 4. Serosometr ve stáří: jak zacházet a zda je nutný chirurgický zákrok?

Co je serosometr v gynekologii

Jak bylo uvedeno výše, jedná se o jev, kdy se v děložní dutině nachází tekutina. Nemělo by to být normální. Ačkoli někdy, i když se chystá, to nemusí být nebezpečné. Důvody, proč se tam objevuje, jsou různé. Děložní séroskop není diagnóza, ale spíše jev, důsledek nebo známka nějakého jiného problému v těle. Pokud tedy lékař viděl takové změny na ultrazvukovém vyšetření, měl by předepsat další vyšetření, aby zjistil příčinu.

Serosometr je přítomnost serózních sekrecí v děložní dutině. Ale v dutině může být jiná kapalina, například hnisavá nebo krev. Toto je další patologie, která vyžaduje zásah. Serosometry mají dva hlavní důvody: mechanický a funkční. A funkční se zase dále dělí na zánětlivé a dyshormonální. Zánětlivé příčiny serosometrů se častěji vyskytují u žen v reprodukčním věku, zatímco dyshormonální během postmenopauzálního období.

Přítomnost mechanické, zánětlivé nebo hormonální poruchy ne vždy způsobuje hromadění tekutiny v děložní dutině. To usnadňují další faktory, z nichž mnohé souvisí se životním stylem ženy:

 • špatné návyky;
 • trauma, chirurgický zákrok, časté potraty;
 • častá změna sexuálních partnerů, nechráněný sex;
 • nesprávná výživa;
 • hormonální substituční léčba po dlouhou dobu, zejména během menopauzy.

Přítomnost tekutiny v děložní dutině, pokud se jedná o serosometr, není nebezpečná, ale nemůžete jen tak všechno opustit. Je nutné vyprázdnit děložní dutinu, aby volná tekutina nezpůsobila vznik hnisavého zánětlivého procesu. Hlavním úkolem lékařů je však najít příčinu a odstranit ji. Je také možné, že po vyprázdnění děložní dutiny bude nutná antibiotická léčba, aby se předešlo komplikacím. Nejběžnější serosometr je diagnostikován během a po menopauze..

Známky nemoci

Nejsou žádné zvláštní výrazné znaky serosometrů. Ve většině případů je problém zjištěn pomocí ultrazvukového skenování. Serosometr se nejčastěji projevuje následujícími příznaky:

 • Zvětšení dělohy, které je způsobeno velkým množstvím tekutiny v její dutině. Gynekolog to obvykle určuje během vyšetření palpací. Existovaly však případy, kdy žena sama pocítila nárůst dělohy v důsledku velkého objemu tekutiny nahromaděné v její dutině.
 • Dysfunkce orgánů, které se nacházejí poblíž. Například kvůli zvětšení dělohy se mohou objevit problémy s močením nebo defekací..
 • Tupé a tahavé bolesti v dolní části břicha, které se během pohlavního styku zesilují.
 • Abnormální výboj.
 • Narušení menstruačního cyklu.

Míra serosometrů u postmenopauzálních žen

V postmenopauzálním období se hormony produkují v minimálních objemech a poté se jejich množství úplně sníží na nulu. Jedná se o hormony odpovědné za reprodukční systém a plodnost žen. Výsledkem je, že pánevní orgány také přestávají normálně fungovat, postupně se zmenšují a zdá se, že mizí. Stěny dělohy, které jsou tkáněmi hladkého svalstva během reprodukčního období, ztrácejí během menopauzy svoji pružnost.

Sérometr během menopauzy je normální a je diagnostikován asi u 40% žen. Pokud tedy cervikální průchod není blokován polypy, některými dalšími překážkami, objem tekutiny je malý a nejsou žádné další potíže, lékař nemusí nic předepisovat, nebo jednoduše doporučuje ženě, aby se pravidelně účastnila vyšetření a byla sledována.

Při použití vaginálního gelu Lactagel, pokud existují nějaké kontraindikace pro jeho použití, se dozvíte zde.

Serosometr ve stáří: jak zacházet a zda je nutný chirurgický zákrok?

Vše závisí na konkrétní situaci, objemu tekutiny v děloze, doprovodných stížnostech. Pokud je děloha mírně zvětšena, objem tekutiny je malý a nejsou žádné stížnosti, lékař doporučuje, aby byla žena jednoduše sledována, nebo předepíše konzervativní léčbu serosometrů u postmenopauzálních žen a předepisuje léky, jako jsou:

 • Detralex;
 • Vlákna;
 • Aloe extrakt a další.

Konzervativní léčba může také zahrnovat užívání vitamínů, fyzioterapeutické postupy. V přítomnosti hnisavého výtoku jsou předepsány antibiotika, protizánětlivé léky ve formě čípků.

Operace s děložním serosometrem se provádí zřídka, zejména pokud se v dutině hromadí velké množství tekutiny. Obvykle se hromadí kvůli tomu, že je cervikální kanál zarostlý. Chirurgické odstranění tekutiny se provádí rozšířením vnějšího hltanu a cervikálního kanálu. Poté se tato tekutina analyzuje, aby se určilo složení a příčina jejího výskytu, protože to může být něco vážného, ​​včetně onkologického nádoru v děložní dutině. Poté, když se zjistí hlavní příčina, je předepsán postup léčby k jejímu odstranění..

V poslední době se laparoskopická metoda často používá k odstranění tekutiny z děložní dutiny. Je považován za něžnějšího. A v tomto případě se po odstranění tekutiny hledá a léčí hlavní příčina. V budoucnu bude také žena muset být pravidelně sledována gynekologem..

Jak se vyhnout předčasné menopauze a všem souvisejícím problémům, podívejte se na video:

Sérometr u postmenopauzálních žen. Léčba, recenze, co to je, důvody

Hormonální změny u postmenopauzálních žen jsou doprovázeny zvýšenou sekrecí a zvýšenou koncentrací serosomů v děložní dutině. Léčba se provádí hlavně konzervativními metodami. Recenze říkají o účinnosti tradičních metod terapie v počáteční fázi nekomplikované patologie.

Obecné informace o serosometru

Tento stav přispívá k rozvoji různých funkčních poruch urogenitálního systému a břišních orgánů. Patologická akumulace exsudátu uvnitř děložního prostoru se v gynekologii nazývá serosometr.

Serózní membrána je anatomická struktura umístěná mezi svalovými vlákny dělohy a endometriem (sliznice lemující povrch reprodukčního orgánu). Tato vrstva zvaná sliznice je hojně zásobována krevními cévami..

Serózní exsudát je transformovaný typ krevní plazmy. V přítomnosti jizev, adhezí a jiných poškození je jeho odtok do vaginální dutiny obtížný.

Serosometr u postmenopauzálních žen, léčba (recenze ukazují dobrou účinnost medikamentózní terapie), která se často provádí konzervativními metodami, je diagnostikována u 40% žen po 55 letech.

Patologická porucha se vyvíjí souběžně s involutivními procesy v pohlavních orgánech. Dysfunkce vyžadující chirurgický zákrok se vyskytuje u žen s postmenopauzálním trváním 15-25 let.

V reprodukčním věku má obstrukce odtoku serózní tekutiny jinou patogenezi. Pokud se exsudát hromadí v cervikálním kanálu, je diagnostikován serosocirvix, který je považován za závažnější patologickou poruchu.

Séroskop v menopauze

Toto je nejkratší fáze menopauzy. Je charakterizována ztrátou schopnosti buněk endometria se přirozeně obnovovat. Menstruační cyklus se zastaví a plodnost je narušena.

Vzhledem k individuálním charakteristikám průběhu fyziologických procesů neexistují žádné jasné věkové hranice těchto změn. Během tohoto období je produkce estrogenu vaječníky významně snížena..

Porušení základní biologické funkce vede k anatomickým transformacím orgánů pohlavního systému, jejich tkání a sliznic. Intuutivní změny primárně ovlivňují dělohu a endometrium.

Pokles syntézy pohlavních hormonů u většiny žen začíná ve věku 50-52 let. Do úplného cyklu dochází k dlouhým zpožděním v menstruaci. Pokud po celý rok neexistují žádné období, považuje se menopauza za úplnou..

Někteří gynekologové stanovili období 2 let. Tkáně endometria, které ztratily svůj estrogenní účinek, se ztenčují, ztrácejí bariérové ​​vlastnosti a ochranné funkce. Reprodukční schopnost je silně oslabena nebo zcela zastavena.

Na pozadí přirozených anatomických a fyziologických změn v menopauze souvisejících s věkem se vytváří atrézie (zúžení) děložní dutiny a vylučovacích kanálků, které zabraňují průniku serózní tekutiny. Exsudát se hromadí v těle orgánu.

Sérometr u postmenopauzálních žen

Toto je poslední a nejdelší období menopauzy. V této fázi vaječníky úplně zastaví syntézu estrogenu. Tělo funguje bez pohlavních hormonů, což vede k nemožnosti reprodukce.

Prvních 5 let po menopauze interpretují gynekologové jako časnou menopauzu a dalších 10 - pozdě. Dlouhodobá absence estrogenního vlivu a úplné zastavení biologických funkcí vaječných žláz vede k rozvoji atrofických změn v orgánech pohlavního systému.

Sérometr u postmenopauzálních žen je důsledkem jiných onemocnění

Děloha s endometriem je nejvíce náchylná k takovým destruktivním věkovým změnám.

Pozorováno:

 • ztenčení slizniční vrstvy;
 • atrofie sliznice;
 • redukce (zjednodušení a komprese) žlázových struktur;
 • zastavení produkce zvlhčujících vaginálních sekretů;
 • oslabení imunitní obrany reprodukčních orgánů.

Serosometr u postmenopauzálních žen, léčba (recenze pacientů tvrdí, že použití syntetických hormonů umožňuje prodloužit schopnost rodit děti), která je také zaměřena na posílení imunitní obrany, v počáteční fázi menopauzy je asymptomatická.

Bez estrogenního vlivu se tělo stává zranitelným vůči invazi patogenních látek a špatně odolává bakteriální agresi. Atrofované tkáně ztrácejí svoji pružnost, pevnost a mechanickou pevnost. Snadno se rozbijí a erodují.

Serózní exsudát akumulovaný v děložní dutině u postmenopauzálních žen nakonec ztrácí imunokompetentní buňky. Stává se živnou půdou pro vývoj patogenní mikroflóry. V pozdním stadiu se zvyšuje riziko zánětu a tvorby novotvarů.

Serosometry u postmenopauzálních žen

V této fázi vede pokles produkce hormonů nebo úplné zastavení estrogeneze k poškození plodnosti. Atrofie funkcí pánevních orgánů a vnějších genitálií.

Reprodukční schopnost mizí a vlákna hladkého svalstva dělohy ztrácejí svoji pružnost. Normy pro objem serózního exsudátu a stupeň deformace reprodukčních orgánů nebyly stanoveny.

Tyto ukazatele jsou určovány jednotlivými fyziologickými důvody. U každé ženy se liší. V děložní dutině a cervikálním kanálu, neblokovaný organickými překážkami, objem serózní tekutiny nepřesahuje 5 ml.

Příčiny nemoci

Patologický stav vyvolává zvýšenou sekreční aktivitu endometria ve spojení s fyzickými deformacemi věkové povahy. Častými příčinami špatného odtoku serózní tekutiny jsou gynekologická onemocnění a předchozí operace na orgánech urogenitálního systému.

Podobnými poruchami trpí také ženy v reprodukčním věku. Ucpání výtokového traktu může být způsobeno nádorovými nádory, záněty a patologickými nálezy v mimomaternicové lokalizaci.

Běžné příčiny serosometru v postmenstruační fázi:

Popis a vlastnosti

Etiologický faktor
Atrézie krčních kanálkůObliterace výtokového kanálu je spojena s atrofií tkáně související s věkem, neúspěšným chirurgickým zákrokem a abnormalitami ve vývoji genitálií. U postmenopauzálních žen stenóza často tvoří edém sliznice zánětlivého nebo alergického původu.
NádoryTato kategorie destruktivních změn zahrnuje polypy, těsnění myomů, adheze. Bez ohledu na povahu formace jakékoli zesílení vytváří překážku pohybu serózní sekrece.
Cervikální stenózaPatologické zúžení lumen orgánu brání odtoku biologické tekutiny a je častou příčinou vývoje serosometrů.
Intrauterinní synechieFúze vnitřní dutiny orgánu, nazývaná Ashermanův syndrom, je způsobena tvorbou adhezí nebo přirozenou věkovou atrofií. Častým etiologickým faktorem jejich vzniku jsou neodborně prováděné potraty, kyretáž a další invazivní manipulace.
Zánět endometriaTyto patologické stavy se vyvíjejí v důsledku adenokarcinomu dělohy nebo hyperplazie endometria, které vedou ke zvýšené sekreci serózního exsudátu.
HypodynamikaSedavý život ve stáří způsobuje stagnaci tělesných tekutin.

Sérometr u postmenopauzálních žen je vyvolán nahodilým užíváním hormonálních léků na pozadí organické deformace endometria, děložní dutiny a cervikálního kanálu. Léčba léky, soudě podle recenzí, může významně zlepšit odtok exsudátu.

Souvislost s menopauzou

Menstruační dysfunkce je spojena s koncentrací vodnatých sekretů v děložní dutině. Hluboká hormonální změna v kombinaci s atrézií pohlavních orgánů vede k patologickému stavu.

Ukončení obnovy endometriálních buněk a ztenčení jeho sliznice přímo souvisí s menopauzou, která vyvolává útlak biologické role vaječníků.

Hormonální změny zvyšují propustnost stěn dělohy a buněčných membrán, což vede k tvorbě serosometrů. Nepříjemným důsledkem menopauzy je přemnožení cervikálního kanálu epitelem. V počáteční fázi menopauzy je tento proces špatně vyjádřen, takže se velké množství sekrece nehromadí.

Projev nemoci

Serosometr nevykazuje specifické klinické příznaky. V počáteční fázi nemá jasné projevy a je objevena náhodou během plánovaného gynekologického vyšetření.

Pokud je změněný stav kombinován se zvýšením velikosti děložního orgánu v důsledku tvorby edému, lze pozorovat slabou bolest nebo tahovou bolest suprapubické lokalizace.

S prohlubováním patologického procesu je močení častější, stolice je narušena. Tyto negativní účinky jsou umocněny fyzickou námahou, a to i malou. Podobné projevy jsou spojeny s tlakem serózního exsudátu na močový měchýř a střeva..

Při zachování normální průchodnosti cervikálního traktu je zaznamenán vaginální výtok s fragmenty krve. Mají vodnatou konzistenci a hnědohnědou barvu..

Přidání bakteriální mikroflóry a rozvoj zánětlivých procesů, které vyvolává, mění odstín a hustotu vaginálních sekretů. Získávají hustou konzistenci a šedo-žlutou nebo nazelenalou barvu a také nepříjemný zápach.

Klinicky je tato symptomatologie výraznější..

Vyznačuje se:

 • syndrom zvýšené bolesti;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • obecná malátnost;
 • závrať;
 • srdeční arytmie;

Při významném hromadění serózní tekutiny je pozorováno nadýmání, v bederní páteři se objevují akutní bolesti.

Diagnostika

Mnoho gynekologických onemocnění se vyznačuje podobnými příznaky a podobným klinickým obrazem. Fibroidy, které se často vyskytují v počáteční fázi menopauzy, se objevují stejným způsobem..

Serosometr u postmenopauzálních žen, léčba (recenze říkají o slabé závažnosti klinických příznaků i při nebezpečných nádorových a zánětlivých procesech), která je možná pouze po komplexní interpretaci výsledků laboratorních testů a instrumentální diagnostiky, často vyžaduje úpravu stravy.

Bimanuální vyšetření vám umožňuje přesně určit narušení odtoku serózní tekutiny z děložní dutiny. Při palpaci lékař určí velikost orgánu a jeho soulad s normálními anatomickými parametry.

Na základě výsledků vyšetření gynekolog nasměruje pacientku na další diagnostická opatření:

 • Ultrazvukové vyšetření je standardní instrumentální postup, který je vysoce informativní.
 • Počítačové nebo magnetické rezonanční zobrazování. S jeho pomocí jsou reprodukční orgány vizualizovány v trojrozměrné projekci. CT a MRI mohou detekovat nádorové novotvary v počátečním stadiu formace, když jsou přístupné konzervativní terapii.
 • Hysteroskopie se provádí pomocí diagnostického přístroje se stejným názvem. Při jeho použití je studován stav děložních stěn a je odebrán vzorek serózní tekutiny pro laboratorní výzkum..
 • Postup biopsie zahrnuje odběr biologického materiálu - malého fragmentu vnitřního povrchu dělohy. Tato diagnostická metoda je předepsána jako poslední. Je účinný při podezření na onkologické neoplazmy a tumory jiné geneze..

Nejprve gynekolog nasměruje pacienta na krevní test. Provádí se za účelem stanovení malignity - získání vlastností maligního novotvaru buněčnými prvky patologicky změněných tkání.

Postmenopauzální léčba

Terapeutické schéma závisí na objemu serózní tekutiny nahromaděné v děložní dutině, dynamice jejího vstřikování, povaze a povaze vzniku mechanických překážek. Vezměte v úvahu přítomnost souběžných patologií a dysfunkcí, historii pacienta.

Nejčastěji je obstrukce související s věkem odtoku exsudátu z děložního orgánu doprovázena serosocervixem. Pokud tekutina nenakumulovala více než 5 ml a klinický obraz není komplikován infekční infekcí, používají se metody konzervativní terapie.

Sérometr u postmenopauzálních žen, léčba (recenze zdůrazňují snadnost onemocnění v počáteční fázi menopauzy), kterou mnoho žen provádí lidovými léky, často nevyžaduje chirurgický zákrok.

Doporučuje se každých šest měsíců navštívit gynekologa za účelem dynamického sledování situace pomocí ultrazvuku a dalších metod instrumentální diagnostiky. S asymptomatickým průběhem patologického procesu vykazuje fyzioterapie dobrou účinnost.

Léky

Pokud objem akumulace tekutin v dutině děložního orgánu přesáhne 5 ml nebo je onemocnění doprovázeno infekčním a zánětlivým procesem, je indikována komplexní léčba.

Vedoucí roli v něm hraje farmakoterapie pomocí léků, které zvyšují tonus cévních stěn a tkání hladkého svalstva, zlepšují intrauterinní krevní oběh a stimulují regeneraci epiteliálních buněk.

S penetrací patogenní mikroflóry do serózního exsudátu je předepsán průběh antibiotik, protizánětlivých léků. K úlevě od bolesti se používají analgetika.

Používají se etiotropní léky, na které jsou izolované patogenní patogeny vysoce citlivé. Pokud je etiologický faktor nejasný a nejasný, jsou empiricky předepsány antimikrobiální léky širokého spektra účinku.

Standardní doba trvání kurzu u starších pacientů je 10-12 dní. Pro zvýšení terapeutického účinku jsou tyto léky často kombinovány s nesteroidními protizánětlivými léky..

Komplexní léčba děložních sérometrů v postmenstruačním období standardně zahrnuje eubiotika - biologicky aktivní přísady do potravin k obnovení přirozené střevní mikroflóry potlačené antimikrobiálními léky.

Propíchnutí dělohy

Ve fázi diagnostiky patologie může pacient odebrat vzorek aspirátu, což jsou buňky endometria. Jsou potřebné pro cytologickou studii ke stanovení přítomnosti nádorových novotvarů a jejich fyziologických charakteristik..

Spolu s tímto postupem se provádí punkce dělohy. Získaný biologický materiál poskytuje informace důležité pro volbu terapeutické taktiky o penetraci serózního exsudátu do břišní dutiny..

Procedura umožňuje včasnou detekci onkologických novotvarů. Důvodem propíchnutí dělohy jsou stížnosti pacienta na bolest v pánevní oblasti.

Kyretáž a hysteroskopie

Takové metody umožňují rychle evakuovat přebytečný exsudát. Obě metody jsou traumatické, proto se používají jen zřídka. Škrábání se provádí pomocí vakuového zařízení.

Tímto způsobem je odstraněna serózní tekutina z nitroděložního prostoru, vejcovodů a cervikálního kanálu. Hysteroskopie je minimálně invazivní technika pro lékařské a diagnostické účely.

Umožňuje vám vyšetřit stav reprodukčních orgánů a provést nezbytné chirurgické manipulace. Pro méně traumatický chirurgický zákrok se používá flexibilní endoskopické zařízení.

S jeho pomocí je možné násilně rozšířit cervikální kanál a děložní čípek a zajistit tak nerušený odtok exsudátu. Poté jsou epiteliální vrstvy a další cizí fragmenty odstraněny seškrábnutím.

Tradiční metody léčby

Tyto metody terapeutického ovlivňování, které tradiční medicína neuznává, by se měly používat výhradně jako pomocné. Mohou být použity spolu s hlavními terapeutickými opatřeními nebo pro preventivní účely po jejich dokončení..

Je třeba vzít v úvahu účinek bylinné medicíny a dalších souvisejících lidových metod na tělo jako celek. To platí zejména ve stáří. Některé bylinky mohou zvýšit krevní tlak a stres na srdeční sval.

Nekombinujte několik receptů na alternativní medicínu. Je nutné upřednostnit jeden způsob usnadnění odtoku exsudátu. Používejte odvar a tinktury z léčivých rostlin.

Používají se pro sprchování, orální podávání, sedací koupele.

Nejoblíbenější protizánětlivé rostliny jsou:

 • heřmánek;
 • šalvěj;
 • Třezalka tečkovaná;
 • vlaštovičník;

Juniper se používá pro sedací koupele:

 1. Rostlina se nalije vroucí vodou v poměru 1: 2.
 2. Složení trvá asi 3 hodiny.
 3. Poté jalovec přidá koupel s vodou.

Počáteční fázi serosometrů lze ošetřit směsí mléka, přírodního medu a extraktu z listů aloe:

 1. Kompozice se důkladně promíchá, dokud není jednotná.
 2. Doporučený kurz je 2krát denně na 1 polévkovou lžíci. l. po dobu 3 týdnů.
 3. Tato kaše má imunomodulační účinek, je schopna rozpustit malé adheze a má protizánětlivý účinek..

Chirurgický zákrok

Pokud existují překážky, které interferují s odtokem serózního exsudátu, jsou odstraněny chirurgicky.

Aplikovat:

 • bougienage cervikálního průchodu - instalace speciálních kovových dilatátorů;
 • polypetomie - odstranění benigních formací vyhlazujících cervikální kanál a děložní čípek;
 • myomektomie - gynekologická operace, která vám umožní zachránit orgán amputací pouze uzlů myomu.

Chirurgická expozice se provádí pouze tehdy, když probíhá patologický proces, což vyvolává pravidelné bakteriální infekce a rozvoj zánětlivých procesů. V takové situaci je konzervativní léčba neúčinná. Odstraňuje pouze dočasně bolestivé příznaky..

Možné komplikace a prognóza průběhu serosometrů

Hlavním nebezpečím onemocnění souvisejícího s věkem je výskyt zánětlivého procesu s hnisáním. Může se šířit do životně důležitých orgánů břicha. Zanedbaná patologie je doprovázena systémovou intoxikací.

Nepříjemné a bolestivé důsledky neléčených sérosometrů v čase - zhoršené močení a defekace, stejně jako neustálé bolesti v oblasti pánve, které jsou způsobeny tlakem zvětšené dělohy na sousední anatomické struktury.

Dochází k vaskulární dysfunkci, která vede k silnému otoku nohou. Při správném výběru antibakteriálních, protizánětlivých a hormonálních léků v kombinované terapii se chirurgii často vyhýbáme.

Gynekologové nerozlišují séroskopický test u postmenopauzálních žen jako samostatnou chorobu. Při adekvátní léčbě je prognóza příznivá u 90% klinicky zaznamenaných případů. Recenze potvrzují, že po terapeutickém kurzu se zdravotní stav výrazně zlepší a nepříjemné příznaky se sníží nebo úplně zmizí.

Séroskop v děložní dutině po 60 letech

U postmenopauzálních žen se může vyvinout mnoho specifických onemocnění. Jedním z nich je serosometr - patologie charakterizovaná akumulací tekutiny uvnitř dělohy.

Obecné informace o serosometru

Akumulace serózních hmot v děloze během klimakterického období je způsobena dvěma důvody - přítomností překážky v jejich uvolňování nebo nadměrnou produkcí sekrece. Produkce tekutin během reprodukčního věku probíhá v endometriu a tento proces je považován za fyziologicky normální. Produkovaná sekrece spolu s vaginálním nebo menstruačním tokem opouští dělohu.

Po nástupu menopauzy se endometriální vrstva ztenčuje v důsledku snížení produkce hormonů, což také vede ke snížení sekreční aktivity žláz. Ale to se děje pouze při normálním průběhu menopauzy. Jinak endometrium nadále vylučuje tekutinu, která je zadržována v děložní dutině a způsobuje souběžné změny.

Séroskop není klasifikován jako nezávislé onemocnění, akumulace exsudátu v děložní dutině naznačuje hormonální nerovnováhu, zánět v genitáliích nebo infekční procesy v nich.

Vývoj serosometrů je možný s nástupem menopauzy po 45 letech, ale ve většině případů je patologie detekována u pacientů po menopauze starších 60 let. Onemocnění v tomto věku je diagnostikováno u 40% žen. Sérová tekutina se může hromadit nejen v samotné děloze, ale také v cervikálním kanálu. Patologie je v tomto případě indikována výrazem serosocervix, jedná se o závažnější stav ve srovnání se serosometrem.

Příčiny nemoci

Patologie může být výsledkem organických důvodů, to znamená porušení výdeje tekutin, vést k tomu:

 • Zúžení nebo úplné ucpání cervikálního kanálu. Vyskytuje se s atrofií tkání, což je zase způsobeno snížením produkce hormonů. Méně často se průchodnost kanálu mění na pozadí cervicitidy nebo vývojových abnormalit orgánů.

Hypersekrece exsudátu nebo jeho vstup z falopických trubiček jsou pozorovány, když:

 • endometrióza, endometritida, hyperplazie sliznice způsobená hormonální dysfunkcí;
 • mimoděložní těhotenství;
 • adnexitida;
 • nádory vaječníků a tuby.

Určení hlavní příčiny serosometrů je primární diagnostická úloha. Léčba bude účinná, pouze pokud je možné vyloučit vliv hlavní příčiny hromadění tekutin v děloze.

Faktory predisponující k nemoci

Pravděpodobnost vývoje serosometrů během menopauzy se zvyšuje, pokud žena zneužívá alkohol, hodně kouří a vede promiskuitní sexuální život. Špatné návyky postupně vyčerpávají zdroje endokrinního, nervového a imunitního systému, což ve stáří může nepříznivě ovlivnit fungování celého organismu.

Mezi další faktory předisponující k vývoji serosometrů patří:

Riziková skupina pro vývoj serosometrů zahrnuje také ženy, které mají několik dětí, protože častý porod zhoršuje hormonální hladiny.

Známky serosometry

Po dlouhou dobu nemusí patologie ženu obtěžovat. Známky nadměrné sekrece v děložní dutině jsou často detekovány náhodou během rutinního nebo diagnostického ultrazvuku.

Serosometr, který vede k akumulaci tekutiny v dutině orgánu, vede k významnému nárůstu břicha. Hromadění tajemství zase způsobuje:

 • bolest lokalizovaná v dolní části břicha a v bederní oblasti;
 • pocit tlaku na dělohu a konečník;
 • zvýšené močení;
 • zácpa.

Bolest se zvyšuje při pohlavním styku, při fyzické práci. Rovněž dochází k obecnému zhoršení pohody - může se zvýšit malátnost, slabost, tělesná teplota.

S úplným nebo částečným zachováním průchodnosti děložního čípku si ženy všimnou výskytu velkého vodnatého výtoku z pochvy. Jsou světle šedé nebo zcela průhledné barvy, někdy s příměsí krve. Akumulace tekutiny v děloze vytváří optimální prostředí pro reprodukci patogenních mikroorganismů. V tomto ohledu se pomocí serosometru velmi často vyvíjejí zánětlivé procesy. Jsou indikovány vysokou tělesnou teplotou, zvyšující se bolestí, slabostí, závratěmi..

Možné komplikace

Hlavním nebezpečím serosometrů je zánět, ke kterému dochází při hnisání. Je doprovázen systémy intoxikace, zvyšující se bolestí, uvolňováním hnisavého sekretu nažloutlé nebo nazelenalé barvy. Infekční proces se může rozšířit do sousedních orgánů, což jen zhoršuje pohodu ženy. Rostoucí děloha způsobuje tlak na pánevní struktury a narušuje odtok krve z dolních cév, což vede k otoku nohou.

Séroskop není samostatným onemocněním; nadměrná tvorba sekrece naznačuje určitá onemocnění. Musí být identifikovány včas, protože příčinou serosometrů mohou být maligní nádory a zánětlivé procesy, které vyžadují léčbu v rané fázi vývoje..

Vlastnosti léčby

Léčebný režim je vybrán po důkladném diagnostickém vyšetření. Ženy, které mají tajemství v děložní dutině, se hromadí v malém množství (až 5 ml) a nejsou zde žádné bolestivé nebo jiné nepohodlí, jsou předepsány:

 • léky, které zlepšují krevní oběh v pánevních orgánech;
 • vstřebatelné léky;
 • látky, které zvyšují regeneraci tkání.

Je ukázáno použití fyzioterapeutických metod vlivu. Pravidelná kontrola je nezbytná, spočívá v ultrazvukovém vyšetření a vyšetření gynekologem.

Při zánětu serózního obsahu v děloze je pacientovi podávána antibiotická terapie. Zahrnuje použití širokospektrých antibiotik (Cefotaxim, Ornidazol), protizánětlivých léků.

Při silných bolestivých pocitech jsou nutná analgetika.

Navíc jsou předepsány imunomodulační léky, probiotika k obnovení mikroflóry v pochvě. Léčba je doplněna vaginálními gely nebo čípky s estradiolem (Klimen, Divigel, Ovestin). Je také nutné použít multivitaminové komplexy, které musí zahrnovat vitamíny skupiny B a kyselinu askorbovou.

Chirurgický zákrok

S neúčinností konzervativních metod léčby a v těch případech, kdy je odtok tekutiny v důsledku infekce děložního čípku obtížný nebo se sekrece hromadí více než 6 ml, je ženě předepsána operace. Provádí se v několika fázích:

 • Nejprve se lumen rozšíří - bougienage. Jizvy, polypy jsou odstraněny.
 • Odčerpává se serózní tekutina. Vzorek exsudátu je odeslán pro histologii.
 • Další fází je hysteroskopie s kyretáží stěn dělohy. Kousky tkáně jsou také odeslány k histologickému vyšetření..

Po operaci je ženě podána protizánětlivá a antibiotická léčba. Hormonální substituční léčba je předepsána podle indikací.

V závažných případech nelze upustit od rozsáhlého chirurgického zákroku, protože odstranění dělohy brání rozvoji maligních procesů.

Další taktika péče o pacienta je zvolena na základě výsledků histologického vyšetření. Pokud se v biomateriálu nacházejí rakovinné a atypické buňky, je nutné úplné odstranění dělohy a přídavků.

Tradiční metody léčby

Používá se pouze jako doplňková terapie. To znamená, že žena by měla používat tradiční metody léčby po hlavní léčbě nebo na jejím pozadí. Je bezpodmínečně nutné vzít v úvahu toleranci fytopreparátů a jejich vliv na práci celého organismu jako celku..

Tabulka lidových prostředků používaných se serosometrem:

Léčivé surovinyMechanismus účinkuZpůsob použití
AloeMá protizánětlivý, imunomodulační, resorpční účinek.50 gramů masitých listů agáve se rozemele na kaši a smíchá se se 3 lžícemi. lžíce zkapalněného medu. Míchejte lžíci směsi ve sklenici teplého mléka a vypijte ji po jedné. Lék se pije dvakrát denně po dobu 3-4 týdnů..
Borovaya dělohaStimuluje produkci hormonů, má protizánětlivý účinek, ničí mikroby.50 gramů rostliny by mělo být nalito s půl litrem vroucí vody a ponecháno vyluhovat po dobu 3-5 hodin. Vezměte napjatý nápoj 50 ml 4krát denně po dobu nejméně jednoho měsíce.
KalinaBobule kaliny mají protizánětlivé vlastnosti, posilují imunitní systém a mají hemostatický účinek.Sto gramů plodů kaliny se nalije do termosky, zapařené litrem vroucí vody. Po hodině lze napjatou infuzi podat. Toto množství by se mělo vypít za 2 dny, rozdělené na tři porce denně. Léčba se provádí měsíc.
Květy heřmánku (lze nahradit třezalkou tečkovanou, dubovou kůrou, šalvějí)Zmírnit zánět, mít baktericidní a svíravý účinek.Používá se k přípravě vývaru. Dvě lžíce bylin se vaří se sklenicí vroucí vody a trvá 30-40 minut. Filtrovaný roztok se používá k sprchování jednou denně po dobu 3-4 týdnů.

Neměli byste kombinovat použití několika receptů najednou. Stačí si vybrat jeden bylinný prostředek pro vnitřní použití a například sprchování. Během léčby musíte sledovat vaši pohodu. Když se objeví nežádoucí reakce, fytorecept je zrušen.

Predikce průběhu serosometrů

Příznivý výsledek patologického stavu závisí na několika faktorech. Jedná se o včasnost léčby, hlavní příčinu patologie, přítomnost doprovodných onemocnění. Konzervativní terapie prováděná včas s malými změnami v děloze a nepřítomností výrazných příznaků problém téměř úplně řeší.

Neexistují žádná specifická preventivní opatření, která by zabránila výskytu serosometrů. Zdravý životní styl, odmítání škodlivých závislostí, racionální výživa, fyzická aktivita dostatečná pro věk ženy pomáhají snižovat pravděpodobnost patologie.

Pravidelně musíte být vyšetřeni gynekologem a v případě potřeby včas podstoupit léčbu odpovídající zjištěným změnám.

Séroskop je onemocnění, které lze dlouhodobě skrýt. Akumulace tekutiny v děložní dutině však není normou, a proto může vést k extrémně nežádoucím důsledkům. Ženy proto ani po nástupu menopauzy nemohou ignorovat pravidelnou návštěvu gynekologa..

Sdílej se svými přáteli

Udělejte něco užitečného, ​​nebude to trvat dlouho

Hypofýza vylučuje tři typy pohlavních hormonů: folikuly stimulující hormon (FSH), prolaktin a luteinizační hormon (LH). Luteinizační hormon je zodpovědný za správné fungování pohlavních žláz, produkci pohlavních hormonů - testosteronu (muž) a progesteronu (žena).