Yarino období nekončí

Mnoho žen je znepokojeno povahou menstruačního cyklu při užívání antikoncepčních pilulek.

V tomto článku se budeme zabývat hlavními body vlivu na léky, jako jsou Yarina a Yarina plus, na menstruaci.

Oba léky jsou jednofázové (poměr hormonů je u každé tablety stejný po celý cyklus) nízkodávkovaný lék, který se skládá z kombinace dvou hormonů:

 • Ethinylestradiol (30 mcg) - analog endogenního estradiolu
 • Drospirenon (3 mcg) - má antiandrogenní účinek

Jediný rozdíl je v tom, že v blistru přípravku Yarina plus je dalších sedm tablet obsahujících levomefolát vápenatý (biologicky aktivní vzorec kyseliny listové). Jedná se o léčivou látku určenou k odstranění nedostatku folátů v ženském těle.

Menstruace při užívání přípravku Yarina a Yarina plus

Pokud jde o Yarinu (Yarina plus) a menstruaci, budeme uvažovat o obou drogách současně, protože rozdíl mezi nimi je zanedbatelný.

Když menstruace začíná po zrušení

V jaký den začíná menstruace, když užijete (po) Yarinu a Yarinu plus? V ideálním případě, když užíváte hormonální antikoncepci, je menstruační cyklus seřazen jako hodiny..

Pokud užíváte Yarinu po dobu 21 dnů, pijete aktivní pilulky, po kterých si dáte sedmidenní přestávku, během níž by mělo začít krvácení z vysazení (menstruace).

Když užijete Yarinu plus 21 dní, vypijete aktivní tablety, poté začnete pít 7 vitaminových tablet, v tuto chvíli by mělo začít také krvácení z vysazení..

Osmý den znovu začnete pít aktivní tablety. Krvácení z vysazení zmizí. A tak v kruhu. To je v ideálním případě.

Často se stává, že na začátku užívání hormonálních léků potřebuje vaše tělo čas na obnovení a zvyknutí si (1-3 měsíce). Pokud v tuto chvíli existují nějaké malé odchylky od normy (malé mezimenstruální mazání nebo malé změny v povaze samotné menstruace), pak je to v zásadě normální.

Nicméně (i v rané fázi přijetí), pokud existují silné odchylky od normy, například menstruace nekončí, jsou příliš silné (průlomové krvácení) nebo vůbec nejsou, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem.

Nedostatek menstruace

Pokud při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus nemáte během sedmidenní přestávky žádné období, pak je třeba nejprve vyloučit těhotenství. Kupte si test nebo naplánujte ultrazvuk.

Pamatujte, že těhotenství a užívání OK jsou neslučitelné!

Velmi často na fórech najdete otázky jako „Strávil jsem 21 dní na pití pro Yarinu, ale bez menstruace“, „Piju Yarinu, ale menstruace nezačíná“, „Piju Yarinu, žádná menstruace neexistuje“, „Po zrušení Yariny neexistují žádné menstruace“, „Přestal jsem pít Yarinu, ale žádná menstruace “a tak dále.

Jaký je důvod pro zpoždění menstruace po zrušení Yariny? Konzultovali jsme porodníka-gynekologa a to nám řekla:

"Během prvních měsíců používání může být cyklus nestabilní, protože." tělo potřebuje přestavět. Odchylka 1-3 dny od plánu je zcela normální. Hlavní věcí není přestat užívat pilulky, přísně dodržovat plán přijetí (pokud neexistují žádné další silné vedlejší účinky), v průběhu času se vše vyrovná. Je také vhodné vyloučit těhotenství a nechat se vyšetřit lékařem. Pokud se tato situace neustále opakuje nebo se vyskytnou jiné menstruační potíže, je nutná odborná konzultace. Možná vám tyto OK nevyhovují “.

Pokud jste úplně zrušili příjem OK a nebudete se k nim vracet, ale po zrušení vaše menstruace nepřijdou, pak první věc, znovu, musíte vyloučit těhotenství.

Pokud nejste těhotná, pak s největší pravděpodobností jde o restrukturalizaci těla pro jeho přirozený cyklus a produkci hormonů. Dejte mu trochu času. Všechno by se mělo vrátit do normálu.

Pokud po dobu 1-3 měsíců nedochází k menstruaci, je možné, že jste začali s anoreou (nepřítomnost menstruace po několik cyklů), zatímco OK je zrušeno. Co dělat? V takovém případě potřebujete odbornou radu. S tím neváhejte a jděte k lékaři.

Pokud jsou po Yarině období velmi špatné, může to znamenat, že se tělo ještě nezotavilo..

Průlomové krvácení

Pokud jste na pozadí užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus začali mít průlomové krvácení (silné neustálé vaginální krvácení jasně šarlatové nebo světle červené barvy), musíte urgentně zavolat sanitku.

Vaše období nekončí

Pokud při užívání přípravku Yarina vaše menstruace trvá dlouhou dobu, nebude nadbytečné konzultovat s lékařem. Odborníci sami tvrdí, že v prvních měsících užívání přípravku Yarina (nebo jakéhokoli jiného přípravku v pořádku) je charakteristický fenomén jako prodloužená menstruace.

Proto, pokud jste právě začali pít Yarinu a vaše období nekončí, sledujte jejich charakter a vaši pohodu. Pokud existují zjevné odchylky od normy, přejděte k lékaři, například:

 • pokud menstruace trvá déle než týden, pak je to již neobvyklé
 • pokud se čas od času opakují delší období
 • pokud vaše období začíná stabilně předem (balíček ještě není dokončen)
 • pokud vaše menstruace nekončí dlouhou dobu po zahájení užívání nového balení

Nebojte se kontaktovat odborníky. To je vaše zdraví. Nežertují s hormonálními léky!

Vaše období začalo před plánovaným termínem

Pokud menstruace začíná dříve (týden nebo několik dní) jednou, pak to bylo hormonální narušení. Musíte dokončit tento balíček, protože není možné přestat užívat OK uprostřed, může to jen zvýšit krvácení.

Pokud menstruace začala dříve, než termín není poprvé, musíte se předem obrátit na svého lékaře a informovat o opakovaném nástupu špinění, protože opakované krvácení na konci balení může naznačovat nedostatek gestagenní složky a vyžaduje výběr léku s jiným gestagenem.
Dávejte pozor na výtok, pokud je krvácení silné a vyžaduje více než 1 tampón za 1-2 hodiny - zavolejte sanitku.

Výtok při užívání přípravku Yarina (Yarina plus)

Ano, při užívání v pořádku mohou nastat intermenstruační šmouhy (hnědé nebo krvavé skvrny), zejména při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus. To je jeden z vedlejších účinků užívání antikoncepčních pilulek. Pokud užíváte perorální antikoncepci, měli byste být připraveni na tento druh nežádoucích účinků. Postupem času by mělo všechno projít. Pokud špinění nezmizí po dlouhou dobu, obraťte se na odborníka, možná pro vás byla vybrána nesprávná droga.

Jak oddálit menstruaci

„Jak oddálit menstruaci s pomocí Yariny“ je docela populární požadavek na internetu. Pokud potřebujete vyloučit období mezi užíváním Yariny, řekněme hned, odložení nástupu menstruace nebude obtížné, ale často tuto techniku ​​nemůžete použít, protože můžete poškodit své zdraví.

Chcete-li oddálit menstruaci pomocí Yariny, musíte dokončit jedno balení a okamžitě začít pít další bez přestávky. Přečtěte si více v článku:

Menstruace a příze

Menstruace při užívání antikoncepčních pilulek Yarin

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Jak Yarina funguje?

Yarina je kombinovaný lék, protože obsahuje dva pohlavní hormony - estrogen a gestagen. Přípravek je navíc nízkodávkovaný (nízké dávky hormonů) a monofázický (všechny tablety obsahují stejné množství hormonů).

Schopnost přípravku Yarina zabránit těhotenství je založena na dvou mechanismech - potlačení ovulace (zrání vajíčka) a změnách vlastností sekrecí (hlenu) v děložním čípku. Silný hlen děložního čípku se stává překážkou průniku spermatu.

Příjem Yariny navíc pomáhá zlepšit menstruační cyklus (pokud je nepravidelný). Bolestivost během menstruace klesá, krvácení je méně intenzivní (tato skutečnost snižuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa).

Dalšími příznivými účinky přípravku Yarina jsou antimineralokortikoidy a antiandrogenní účinky..

Hormon drospirenon má tento účinek - snižuje zadržování tekutin v těle, snižuje otoky, takže se tělesná hmotnost nezvyšuje.

Antiandrogenní účinek je schopnost léčiva snižovat příznaky akné (akné) a regulovat produkci kožního mazu v pokožce a vlasech (snižuje výskyt seborey).

Vedlejší efekty

 • Nejběžnějším vedlejším účinkem užívání perorálních kontraceptiv je nepravidelné vaginální krvácení. Mohou se projevit jako špinění nebo průlomové krvácení. Nejčastěji se vyskytují během prvních tří měsíců..
 • Další vedlejší účinky spojené s užíváním přípravku Yarina mohou být bolestivost, překrvení nebo výtok z mléčných žláz, stejně jako vaginální výtok..
 • Na straně nervového systému mohou být změny, jako jsou bolesti hlavy, výkyvy nebo snížená nálada, snížené nebo zvýšené libido, migréna. Poruchy trávení se mohou projevit jako nevolnost, bolest břicha, méně často zvracení nebo průjem.
 • Někdy se při užívání přípravku Yarina objeví nesnášenlivost kontaktních čoček, při nošení jsou nepříjemné pocity.
 • Metabolické poruchy se projevují změnou tělesné hmotnosti - častěji nárůstem, méně často - jejím poklesem, zadržováním tekutin v těle.
 • Kožní projevy přecitlivělosti na léčivo se projevují kopřivkou, vyrážkou, méně často výskytem erythema nodosum.
 • Stejně jako u jiných hormonálních kontraceptiv se ve vzácných případech může při užívání přípravku Yarina vyvinout trombóza nebo tromboembolismus..

Yarina první balíček

1. V případě, že v předchozím měsíci nebyl použit žádný antikoncepční prostředek obsahující hormony, je nejlepší začít užívat přípravek Yarina první den menstruace.

Z balíčku musíte vybrat pilulku označenou odpovídajícím dnem v týdnu. Poté byste je měli vypít v pořadí označeném šipkou..

Je také povoleno začít užívat 2. až 5. den cyklu, v tomto případě byste během prvních 7 dnů užívání tablet měli používat další antikoncepční metody (například kondom).

2. Pokud potřebujete přejít na užívání přípravku Yarina z jiných kombinovaných perorálních kontraceptiv, užijte první pilulku bez přerušení.

Pokud tedy předchozí lék obsahoval 28 tablet, příjem Yariny začíná po vypití poslední aktivní tablety, nejpozději však v den užívání poslední neaktivní.

Pokud lék obsahoval 21 tablet, užijte Yarinu nejpozději následující den po 7denní přestávce.

3. V případě použití vaginálního kroužku nebo hormonální náplasti začíná Yarina příjem v den, kdy byly odstraněny, nejpozději však v den zavedení dalšího kroužku nebo nalepení náplasti.

4. Pokud jste před užitím přípravku Yarina užívali léky obsahující pouze gestagen (minitabulky), můžete jejich užívání kdykoli přerušit a začít pít přípravek Yarina. V tomto případě je nutné během prvního týdne použít bariérovou metodu ochrany..

5. Při přechodu na přípravek Yarina z injekce, implantátu nebo nitroděložního tělíska Mirena začíná užívání tablet v den, kdy měla být provedena další injekce, vyjměte implantát nebo nitroděložní antikoncepci. Poté po dobu 7 dnů kromě Yariny používají bariérové ​​metody antikoncepce.

6. Po porodu se lékařům doporučuje počkat až do konce prvního normálního menstruačního cyklu a poté začít užívat Yarinu. V některých případech můžete začít užívat dříve, ale pouze na doporučení lékaře.

7. Po potratu provedeném v prvním trimestru těhotenství nebo po potratu lékaři nejčastěji doporučují, aby lékaři začali okamžitě užívat drogu.

Zmeškaná pilulka ve třetím týdnu - možnosti

Další způsoby ochrany nelze použít, pokud byly v předchozím (druhém) týdnu užívání všechny pilulky užívány podle očekávání. Existují 2 možnosti následného příjmu pilulek:

1. Pilulku lze užít okamžitě, jakmile je průchod nalezen, další vypijte (i když musíte užít dvě najednou). Dokončete aktuální balíček a poté bez přestávky na 7 dní začněte užívat další. V tomto případě nezačne krvácení z vysazení, ale je pravděpodobné špinění a průlomové krvácení.

2. Přestaňte užívat pilulky a dejte si pauzu na 7 dní nebo méně (včetně dne, kdy byla pilulka vynechána), poté začněte užívat další balení.

Podle tohoto schématu můžete začít užívat další balení v den v týdnu, kdy obvykle začíná příjem..

Pokud během přerušení léčby nedojde ke krvácení z vysazení, je nezbytně nutné poradit se s lékařem, aby se vyloučilo těhotenství.

Yarina recepce při zvláštních příležitostech

U dětí a dospívajících může být lék užíván až po nástupu menarche (první menstruace).

Ve stáří se droga nepoužívá, není indikována po nástupu menopauzy.

V případě jaterní dysfunkce by se lék neměl užívat, dokud se ukazatele charakterizující jaterní funkce (jaterní funkční testy) nevrátí k normálu..

Pokud jsou poškozeny ledviny, je nutná opatrnost, protože léčivý přípravek je kontraindikován při akutním nebo závažném selhání ledvin.

Interakce s jinými léky

Existuje řada léků, které mohou snížit účinnost přípravku Yarina. Patří mezi ně léky:

 • k léčbě epilepsie (jako je fenytoin, barbituráty, topiramát, karbamazepin a další);
 • k léčbě tuberkulózy (rifampicin);
 • k léčbě infekce HIV (např. nevirapin, ritonavir);
 • antibiotika (tetracykliny, penicilin, griseofulvin);
 • Léky z třezalky (používané k léčbě snížené nálady).

Užívání přípravku Yarina může zase ovlivnit metabolismus jiných léků (zejména lamotriginu, cyklosporinu).

Poté, co užijete Yarinu, až vám začne menstruace

Kdy by měl menstruace začít na konci prvního balení Yariny?
První měsíc piju Yarině.

Kdy by měla začít menstruace? Měli by se pozastavit, pokud ještě nezačali? Nakonec jsem je začal pít od začátku posledního cyklu, respektive ještě měsíc neuplynul...

A začít nové balení za sedm dní, bez ohledu na to, kdy začne nový cyklus? Žádám lidi, kteří jsou v této věci skutečně kompetentní, aby odpověděli :)

Odborníci z Woman.ru

Získejte odborný názor na své téma

Nikulina Marina

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Sheludyakov Sergey

Psycholog, klinický psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Trifonova Maria Anatolievna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Gundertaylo Julia Danilovna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Vyacheslav Potapov

Psycholog, konzultant. Specialista ze stránky b17.ru

Zinovieva Natalia Yurievna

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Vzhechinskaya Eva

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Natalia Maratovna Rozhnova

Psycholog. Specialista ze stránky b17.ru

Tropina Natalia Vladimirovna

Psychoterapeut. Specialista ze stránky b17.ru

Kokunina Tatiana Viktorovna

Psycholog, Psychodrama terapeut. Specialista ze stránky b17.ru

Dokončete balíček, dejte si pauzu 7 dní, během této pauzy by měla přijít menstruace. Mohou to hned další den po poslední pilulce nebo za den či dva. 8. den začněte pít další balení. Ano, bez ohledu na to, jaký den menstruace přišla, další - 8. den po 7denní přestávce.

To platí nejen pro Yarinu, ale i pro ostatní OK, které mají v balení 21 tablet a všechny jsou jednofázové ve složení. Piju Lindinet20, existuje stejný systém příjmu.

Ale Jess pije bez přerušení vůbec, existuje 24 aktivních pilulek a 4 dudlíky, čistě proto, aby se nezapomnělo a dávkování hormonů je jiné, a menstruace přichází v posledních 4 dnech dudlíků a na začátku nového balení ještě nemusí skončit, je moudřejší.

OK je škodlivé pro ženské tělo. konzumujete hormony, které hypothalamus nebere v úvahu, protože se získávají zvenčí, a rozbíjíte celý svůj hormonální systém. Navíc, OK někdy nefunguje, vytvoří se folikul, dojde k početí a plod se nemůže uchytit ve stěně dělohy podrážděné hormony. Přečtěte si, o tom se toho na internetu hodně napsalo.

OK je škodlivé pro ženské tělo. konzumujete hormony, které hypothalamus nebere v úvahu, protože se získávají zvenčí, a rozbíjíte celý svůj hormonální systém. Navíc, OK někdy nefunguje, vytvoří se folikul, dojde k početí a plod se nemůže uchytit ve stěně dělohy podrážděné hormony. Přečtěte si, o tom se toho na internetu hodně napsalo.

Moje menstruace přichází 2 dny po poslední pilulce z balení.
Autor, v 1. příspěvku jste napsali všechno správně. Udělejte si 7denní přestávku. Menstruace může přijít v kterýkoli z těchto dnů. A začněte pít další balení podle plánu, i když vaše menstruace ještě neskončila..

vypili yarinu večer, protože hrůza byla nemocná, přišli 4. den po obědě

Co jsem měl dělat, menstruace mi dorazila sedmý den po užití poslední tablety.

Sakra, přečtěte si tam pokyny, všechno je napsáno velmi podrobně, ale teď vám zde nedoporučují. A pokud jde o škodu, ok, každý se rozhodne je vypít nebo ne. Říká se, že už jsou takovými jedinci skutečně rozzuřeni, je to zlé, škodlivé pro ženské tělo atd. A oni sami každý rok běhají k potratům nebo způsobují potíže, to je určitě neškodné. Je to dokonce zábavné už číst.

Stížnost

Moderátore, upozorňuji vás na skutečnost, že text obsahuje:

Stížnost byla odeslána moderátorovi

Stránka se automaticky zavře
po 5 sekundách

Fórum: zdraví

Novinka pro dnešek

Dnes populární

Uživatel webu Woman.ru bere na vědomí a přijímá, že je plně odpovědný za všechny materiály, které částečně nebo zcela zveřejnil pomocí služby Woman.ru. Uživatel webu Woman.ru zaručuje, že zveřejnění jím předložených materiálů neporušuje práva třetích stran (včetně, ale není omezeno na autorská práva), není na újmu jejich cti a důstojnosti.

Uživatel webu Woman.ru zasláním materiálů má tudíž zájem o jejich zveřejnění na webu a souhlasí s jejich dalším použitím redakcí webu Woman.ru.

Použití a dotisk tištěných materiálů webové stránky woman.ru je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.
Použití fotografických materiálů je povoleno pouze s písemným souhlasem správy stránek.

Krvácení při užívání přípravku Yarin: norma nebo patologie? - Výběr.Ru


Jedním z nejčastějších vedlejších účinků při užívání antikoncepce je krvácení ve špatné fázi cyklu. Mohou být vylučovány v různých objemech a mají odlišnou konzistenci, od tekutých a průsvitných až po tmavé krevní sraženiny..

farmaceutický účinek
Antikoncepční a estrogen-progestogenní účinek.

Yarinovy ​​tablety nejsou výjimkou: každá třetí žena užívající tento lék s nízkou dávkou zaznamenala neobvyklé krvácení uprostřed nebo na konci cyklu. Kdy je tento příznak normální a kdy zazní alarm?

Proč dochází ke krvácení?

U přibližně poloviny žen užívajících perorální antikoncepci dochází k rozmazání s nečistotami krve, které se v každodenním životě často nazývají „mazanice“..

Většina z nich na tento problém zapomene po jednom až dvou měsících, ale v některých případech může tento výtok zůstat po dobu šesti měsíců nebo déle..

Výskyt špinavého krvácení je spojen s množstvím hormonů v těle ženy a během adaptačního období je to zcela přirozené..

Během menstruačního cyklu jsou hladiny estrogenu neustále v pohybu, v počáteční fázi stoupají a uprostřed klesají..

Na rozdíl od přirozené hladiny estrogenu v krvi je jeho množství v moderní perorální antikoncepci po celý cyklus konstantní a nízké..

Vzhledem k tomu, že tělo věří, že není dostatek estrogenu, zahajuje proces odmítnutí endometria předem - tedy růžový, krvavý nebo hnědý výtok.

Alokace tohoto typu mohou nejen „rozmazávat“: někdy připomínají běžnou menstruaci, sporé a rychle končí. Bez ohledu na konzistenci nemůže být krvácení během adaptace na lék příliš silné a také netrvá déle než dva až tři dny.

Nejčastěji dochází ke krvácení ze skvrn při užívání mikrodávkových léků, jako jsou Jess, Novinet, Mersilon a další..

Tyto antikoncepce obsahují nejmenší dávku estrogenu a někdy může tělo považovat jejich množství za nedostatečné i po skončení adaptačního období.

Léky s nízkými dávkami s vyšší dávkou estrogenu mají menší pravděpodobnost takového účinku, takže mnoho žen užívajících Yarinu si nemusí všimnout krvavého výtoku rozmazané povahy..

Když je stále špinění normální?

Abnormální krvácení při užívání perorálních kontraceptiv může hovořit nejen o adaptaci těla na novou hladinu estrogenu. Existuje řada dalších běžných příčin špinění krvácení, které nevyžadují lékařskou pomoc.!

Na začátku užívání nového balíčku

Když přestávka nebo placebo pilulky skončí a cyklus začne znovu, tělo se může zbavit zbytečného endometria ještě několik dní. Po menstruačním krvácení mohou některé sekrece zůstat v děloze a zanechat ji o něco později: tento jev vysvětluje krvácení dva až tři dny po ukončení menstruace.

Během ovulace

Blízko středu balení antikoncepčních pilulek, když má tělo ovulovat, se mohou objevit různé druhy krvácení.

Během této fáze cyklu vyžaduje tělo nejvyšší hladinu estrogenu a jeho nedostatek může vést k předčasnému odmítnutí endometria..

Může to být špinění nebo pravidelné krvácení, připomínající menstruaci, ale bez ohledu na konzistenci nikdy netrvá déle než tři dny a nikdy není příliš těžké.

Při absenci přestávky mezi balíčky

Antikoncepční pilulky lze užívat bez přerušení, aby nedošlo k nepříjemné menstruaci. Mnoho žen upravuje svůj cyklus podobným způsobem a odstraňuje období z plánu během prázdnin nebo důležitých svátků. Při takovém užívání léku se však často objevují skvrny, krvavé nebo hnědé výtoky.

Takový účinek se může projevit jak při užívání přípravku Yarina, tak při užívání jakékoli jiné perorální antikoncepce: konkrétní lék není důležitý, tato reakce závisí na těle konkrétní ženy, která není připravena pokračovat v cyklu. Tento příznak může zkazit plány ženy, ale není to nebezpečné..

Když špinění může být nebezpečné?

Kromě přirozených existují patologické důvody pro výskyt krvavého výtoku při užívání přípravku Yarina a jiných antikoncepčních léků. Některé z nich mohou být zdravotně nezávadné, ale představují riziko nechtěného těhotenství a dokonce hormonálního narušení..

Co by mohlo být důvodem pro patologické krvácení, když se užívá OK?

Nevhodná droga

Nejběžnější příčinou abnormálního špinění je nesprávná droga.

Pokud žena užívala pilulky déle než šest měsíců, ale nepříjemný příznak nezmizel, s největší pravděpodobností jí dávka hormonu v tomto nástroji nevyhovuje a je nutné zvolit novou antikoncepci.

V závislosti na fázi, ve které se namáhání objevuje, může příčina spočívat v různých hormonech: výtok na začátku cyklu hovoří o nedostatku estrogenu a na konci - o nedostatku gestagenu v organimě.

Snížený antikoncepční účinek

Krvavý výtok při užívání přípravku Yarina, který se vyskytuje ve špatné fázi cyklu, může naznačovat nedostatečnou úroveň antikoncepce.

Nejčastěji se snižuje v důsledku vynechaných pilulek: pokud od požadovaného okamžiku podání uplynul den nebo více a pilulka nebyla opilá, může začít krvácení hnědé skvrny.

Pokud se tento příznak objeví, je nutné před zahájením nového cyklu věnovat pozornost další antikoncepci..

Příjem alkoholu a některých drog může také snížit antikoncepční účinek, jehož úplný seznam je uveden v pokynech pro perorální antikoncepci..

Choroba

Výskyt krvácení při užívání perorálních kontraceptiv nemusí mít s drogou nic společného: špinění se často objevuje z úplně jiných důvodů souvisejících s různými nemocemi.

Může se jednat o endometriózu, myom dělohy, zánětlivá a infekční onemocnění různého původu.

Kterékoli z těchto onemocnění jsou doprovázeny dalšími příznaky: bolest v podbřišku, pocit pálení, svědění nebo nepříjemný zápach.

Těhotenství

Pokud začnete krvácet uprostřed cyklu, ale menstruační krvácení se neobjeví ve správný čas, důvodem může být začátek těhotenství.

Kromě absence menstruace je tento stav charakterizován otoky a bolestmi na hrudi, zvýšenou ospalostí, nevolností a celkovou slabostí..

Užívání perorální antikoncepce během těhotenství je velmi nebezpečné, takže pokud máte podezření, že by stále mohla přijít, měli byste si co nejdříve udělat test.

Nejčastěji je špinění při užívání přípravku Yarina a dalších OK zcela přirozeným jevem pro ženské tělo. Pokud však máte podezření na patologickou příčinu, okamžitě kontaktujte svého gynekologa: nemůžete žertovat se zdravím reprodukčního systému.

Proč po použití Yariny nedochází k menstruaci

Moderní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších metod prevence početí. Stejně jako ostatní léčivé přípravky i perorální antikoncepce finalizují a vylepšují výrobní firmy.

S každou novou generací antikoncepční pilulky zvyšují jejich bezpečnost a účinnost. Taková droga může být nazývána Yarina. Léčba narušuje koncepci a má pozitivní vliv na menstruační cyklus.

Ale jsou chvíle, kdy po zrušení Yariny není žádný měsíc.

Yarina je účinný antikoncepční přípravek

Předepisování antikoncepčních léků

Před předepsáním užívání perorálních kontraceptiv odborník bere v úvahu komorbidity, individuální vlastnosti a také fenotyp. Existují 3 typy ženského těla, jak je uvedeno v tabulce.

Typ Popis
EstrogenníPacienti s nadváhou. Menstruace jsou obvykle hojné a trvají dlouho. Předepisujte antikoncepci Minulet, Rigevidon. To znamená, že léky se zvýšeným počtem složek skupiny progestogenů.
AndrogenníŠtíhlí pacienti. K menstruaci dochází v malém množství. Právě těmto ženám je Yarina nejčastěji předepisována. Mohou být také použity Janine, Klayra, Jess a další..
VyrovnanýMenstruační cyklus je pravidelný, množství toku je normální. Postava takových pacientů je harmonická. Předepište příjem Regulonu nebo Mercilonu.

Léky jsou vybírány nejen podle fenotypu. Berou také v úvahu věkovou kategorii, možné kontraindikace, užívání jiných léků.

Co je Yarina

Lék zvaný Yarina patří k antikoncepci. Léčivý přípravek obsahuje ethinylestradiol v množství 30 μg a drospirenon - 3 mg na 1 tabletu. Složení léku zahrnuje také různé pomocné složky. Lék je dostupný ve formě tablet, které jsou potahované filmem a mají světle žlutou barvu..

Stejně jako jakýkoli jiný lék může být užíván pouze podle pokynů lékaře.

Jak ovlivňují tělo

Yarina a menstruační cyklus spolu souvisejí. Úkolem Yariny je, aby ženský reprodukční systém měl funkčnost, jako by již došlo k ovulaci. Složky léku neumožňují zrání vaječné buňky, nemohou se oddělit a ve většině případů je nemožné počat dítě.

Podle recenzí lze říci, že mnoho žen zaznamenává pozitivní vliv přípravku Yarina na menstruační cyklus:

 • bolest klesá;
 • krvácení se stává mírným;
 • doba menstruace klesá.

Všechny tyto kroky pomohou snížit pravděpodobnost anémie z nedostatku železa a různých dalších komplikací. Proto je Yarina kurz samozřejmě předepsán gynekology pro silný menstruační cyklus se silnými bolestivými pocity a zvýšeným množstvím.

Po požití se může objevit anémie z nedostatku železa

Kromě toho lék ovlivňuje celkovou pohodu a vzhled ženy. To znamená, že nadměrné množství tekutiny klesá, otoky odcházejí.

Mezi pozitivní vlastnosti přípravku Yarina patří antiandrogenní působení - inhibice produkce androgenu. V důsledku toho je práce mazových žláz regulována, počet kožních vyrážek klesá, pravděpodobnost seborey je snížena..

Jak správně přijmout nápravu

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, musíte drogu užívat denně, 1 tabletu. Průběh přijetí je 21 dní. Navíc je lepší, aby užívání léku probíhalo současně..

Po použití kurzu (21 dní) si musíte udělat týdenní přestávku. Při absenci příjmu Yariny by se měl objevit krvavý výtok, nejčastěji k tomu dochází 2-3 dny. Po 7denní přestávce by žena měla pokračovat v aplikaci kurzu..

Měli byste ji začít užívat 1. den cyklu

Pokud žena užívá antikoncepci poprvé, je léčba zahájena první den menstruace. Může to být zpožděno až o 2-5 dní. Nejprve je však při pohlavním styku nutné používat další antikoncepci..

V případě, že před jmenováním Yariny žena používala perorální antikoncepci, je povoleno užívat pilulky následující den po ukončení léčby jiným lékem.

Pokud pacientka použila jiný typ ochrany proti ovulaci (spirála nebo prsten), můžete přípravek Yarina užívat po odstranění.

Kdy by měl po Yarině přijít menstruace

Po zahájení užívání přípravku Yarina by měla menstruace přijít příští měsíc. Když je lék zrušen, obnova normální funkce ženského těla trvá nějakou dobu. Může to trvat až šest měsíců.

K obnovení menstruace dochází po 30 dnech

Proč může dojít ke zpožděním

Některé ženy říkají: „Přestal jsem pít Yarinu, bez menstruace.“ Nejběžnějším důvodem, kdy po Yarině chybí menstruace, je těhotenství. Ano, po vysazení existuje možnost ovulace. Je to způsobeno restrukturalizací reprodukčního systému a v prvních měsících existuje vysoké riziko těhotenství, proto někteří odborníci předepisují orální antikoncepci za účelem ovulace..

Koncepce je možná i při užívání drogy. Důvodem je zmeškaná schůzka nebo když žena bere drogu v různé době.

Pokud došlo k početí, když byla použita Yarina, a žena se o tom dozvěděla až po zrušení, nestane se nic strašného, ​​perorální antikoncepce nebude mít vliv na zdraví plodu.

Kromě těhotenství je důvodem absence menstruace amenorea. Existuje jen velmi málo případů, kdy menstruace nezmizí kvůli pilulkám. K tomu dochází hlavně u mladých dívek s nepravidelným cyklem nebo když pacientka sama předepsala antikoncepci. Amenorea se nejčastěji vyskytuje u žen v pozdním reprodukčním věku, kdy se objeví časná menopauza.

Pokud nejsou žádné období, mohlo dojít k těhotenství.

Také menstruace po Yarině nemusí být způsobena jinými chorobami endokrinního systému.

Kdy navštívit lékaře

Ženy, které poprvé berou antikoncepci, mohou mít kromě menstruace mírné krvácení. K tomu dochází v prvních měsících přijetí. Poté, když si tělo zvykne na léky, vše zmizí..

Pokud však výtok překročí dobu 3 měsíců, doporučuje se poradit se s odborníkem. Lékař nařídí vyšetření k vyloučení možného těhotenství nebo rakoviny.

Následující příznaky mohou navíc sloužit jako důvod k návštěvě gynekologa:

 • pokračování menstruace po dobu delší než 7 dnů;
 • dlouhá období, která se často objevují;
 • během užívání léků dochází k menstruaci;
 • menstruace nezačala měsíc po použití drogy.

Sanitku je nutné zavolat v následujících případech:

 • bolest, která vyzařuje do levé ruky;
 • kašel;
 • bolest hlavy;
 • porucha řeči;
 • stav mdloby;
 • bolestivý pocit v končetinách.

V případě omdlení zavolejte sanitku

Když je droga zakázána

Je zakázáno používat přípravek Yarina v následujících případech:

 • trombóza a tromboembolismus;
 • vysoká pravděpodobnost trombózy;
 • migréna;
 • diabetes mellitus s komplikacemi ve formě cévních onemocnění;
 • poruchy srdce;
 • vysoký krevní tlak;
 • velká operace
 • zneužívání kouření;
 • chronická pankreatitida;
 • závažné komplikace v játrech;
 • nádorové procesy v játrech;
 • chronické selhání ledvin;
 • zhoubný nádor pohlavních orgánů;
 • vzhled krve z pochvy;
 • podezření na těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na složky léčiva.

Toto video vám pomůže dozvědět se o vedlejších účincích Yarinovy ​​drogy:

Na rozdíl od mnoha jiných léků v této skupině je moderní antikoncepce Yarina vysoce kvalitní. Lék je schopen chránit ženu před těhotenstvím a má také pozitivní vliv na cyklus: snižuje bolest, hojnost a trvání menstruace.

Aby však užívání přípravku Yarina nemělo negativní účinek, je nutné užívat pilulky každý den, aniž byste současně přeskakovali. Pokud po použití drogy nejsou žádné období nebo naopak jsou dlouhé, musíte navštívit lékaře k dalšímu vyšetření.

Yarinova droga: popis, menstruace při užívání léku a po jeho použití

Yarina - hormonální antikoncepční pilulky. Charakteristickým rysem léku je absence velkého seznamu vedlejších účinků, na rozdíl od jiných komplexních perorálních kontraceptiv.

Lék nejen zabraňuje početí, ale také pomáhá vytvořit menstruační cyklus.

Při užívání přípravku Yarina by měla menstruace probíhat podle jasného harmonogramu každých 28 dní.

Popis a indikace pro použití

Lék obsahuje dvě hlavní složky: ethinylestradiol a drospirenon. Poskytují hormonální antikoncepci. Vzhledem k tomu, že poměr účinných látek v tabletách se nikdy nemění, je tento lék jednofázový.

Po použití drogy Yarina je pravděpodobnost početí stejná jako při užívání jiných nízkodávkových COC. Podle statistik dochází k těhotenství v jednom případě ze 100. Pokud pacientka dodržovala všechny pokyny, pravděpodobnost otěhotnění se sníží na 1: 500.

Těhotenství předchází:

 • eliminovat ovulaci;
 • zvýšení úrovně viskozity hlenu cervikálního kanálu, proto spermie nemůže vstoupit do dělohy;
 • potlačení cyklických procesů.

Lék má silný účinek na většinu procesů, které jsou nutné pro normální početí..

Kromě hlavních efektů má Yarina také řadu dalších efektů.

Skládají se z:

 • obnovení normálního menstruačního cyklu;
 • prevence rozvoje anémie z nedostatku železa;
 • snížení intenzity menstruačního krvácení;
 • zmírnění bolesti během menstruace.

Indikace pro použití přípravku Yarina není tolik.

Nejčastěji je lék předepisován skupinám žen, které mají následující příznaky:

 • otok;
 • podrážděnost;
 • časté migrény;
 • akné;
 • seborrhea;
 • vysoká mastnost pokožky a vlasů;
 • nežádoucí vousy.

Hlavní indikací pro použití je potřeba antikoncepce..

Lék je vhodný i pro dívky, jejichž menstruace právě začala. Po nástupu menopauzy potřeba takových pilulek zmizí..

Schéma přihlášky a přeskočení přijetí

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, je třeba tablety vypít po dobu 21 dnů bez mezer. Je důležité podávat léčivý přípravek současně..

Po skončení prvního blistru tablet musíte mezi dávkami udělat krátkou 7denní přestávku..

Během takové pauzy by se mělo objevit krvácení podobné menstruaci..

Nejčastěji se vyskytují 2-3 dny po vzdání se pilulek..

Po skončení týdenní přestávky je druhý puchýř opitý.

Pokud žena vezme antikoncepci poprvé, měl by být terapeutický kurz zahájen první den menstruace. Je možné mírné zpoždění 2 až 5 dnů. Žena, která již byla v pořádku, může zahájit léčbu následující den po zrušení nebo dokončení předchozí léčby.

Obnovení užívání pilulek po vynechání závisí na tom, kdy byla podána poslední dávka. Pokud je interval mezi dávkami až 12 hodin, musíte lék vypít okamžitě, jakmile se naskytne příležitost. V takovém případě není nutná další antikoncepce..

S prodlevou mezi dávkami 12 nebo více hodin by měl být lék použit až po 36 hodinách. Čím delší je interval mezi dávkami, tím nižší je koncentrační kapacita léčiva, proto se riziko těhotenství několikrát zvyšuje.

Schéma obnovení užívání drogy je ovlivněno také týdnem, kdy došlo k přerušení léčby. Pokud k tomu došlo v prvním týdnu, doporučuje se pilulku co nejdříve užít. Je možné užít několik tablet najednou. Dále je schéma používání antikoncepce nastaveno jako obvykle.

Vzor obnovy je stejný i ve druhém týdnu. Pokud byla předtím Yarina užívána správně, nelze použít další antikoncepci.

S přestávkou ve třetím týdnu se riziko početí zvyšuje.

Existuje několik možností, jak pilulku obnovit:

 1. Musíte co nejdříve vypít antikoncepci. Není však třeba dělat pauzu mezi baleními. V tomto případě nedojde k menstruaci, je možný pouze slabý výboj..
 2. Měli byste drogu opustit na týden. V tomto případě pacient začíná menstruovat. Po týdnu můžete pokračovat v užívání. Pokud po ukončení léčby nedošlo k menstruaci, měli byste se poradit s odborníkem, protože to může naznačovat těhotenství.

Je třeba poznamenat, že pokud dojde ke zvracení nebo průjmu do 4 hodin po užití pilulky, je to také průchod.

Poté musíte obnovit režim příjmu podle jednoho ze schémat.

Účinky na menstruační cyklus

Během prvních měsíců se u pacienta může objevit krvavý výtok, který bude nepravidelný. Plná adaptace menstruačního cyklu bude trvat přibližně tři měsíce od přijetí. Pokud se během této doby cyklus nevrátí do normálu, měli byste se poradit s odborníkem.

Měli byste se také poradit s gynekologem, pokud dojde k selhání po několika pravidelných cyklech. V takovém případě musíte zajistit, aby nedošlo k těhotenství nebo malignitě..

S pomocí Yarinu můžete také změnit načasování nástupu menstruace. To by však mělo být provedeno pouze v nezbytných případech. Chcete-li odložit kritické dny, užívání drogy by mělo být provedeno bez týdenní přestávky. Menstruace po Yarinu začne až druhý den po zrušení prostředků. Během doby používání druhého balení je možné mírné krvácení.

Chcete-li dostat menstruaci o několik dní dříve, můžete zkrátit pauzu mezi baleními. Při výpočtu, o kolik dní zkrátit kurz, byste se měli řídit skutečností, že po jeho dokončení okamžitě půjdu měsíčně.

Možné nežádoucí účinky

Podle statistik může 6 ze 100 žen, které užívaly přípravek Yarina, pociťovat nevolnost a bolest na hrudi. Pokud se takové příznaky objeví, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Pravděpodobně budete muset najít jinou antikoncepční drogu. Nejnebezpečnějším vedlejším účinkem je trombóza.

Následující negativní projevy jsou velmi vzácné:

 • změny nálady;
 • Deprese;
 • nedostatek sexuální touhy;
 • periodické špinění;
 • migréna.

Četnost těchto projevů se pohybuje od 1 do 10%.

Možný je vývoj následujících patologických stavů:

 • cévní mozková příhoda;
 • žilní trombóza;
 • infarkt myokardu.

Trombóza se vyskytuje pouze u 1 z 1 000 žen, které užívaly tento lék.

Nežádoucí účinky jsou extrémně vzácné, například:

 • pankreatitida;
 • zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu;
 • arteriální hypertenze;
 • problémy s ledvinami;
 • tvorba tmavých skvrn na kůži;
 • exacerbace cukrovky;
 • alergická reakce.

Pokud je podezření na těhotenství, doporučuje se přestat užívat lék, i když nebyly zjištěny žádné negativní účinky na plod.

Kontraindikace a příznaky předávkování

Přípravek Yarina má řadu kontraindikací pro použití, kterých byste si měli být vědomi, abyste zabránili negativním účinkům na tělo.

Kontraindikace zahrnují následující patologické stavy:

 • odložený ischemický záchvat;
 • cukrovka;
 • angina pectoris;
 • migrény, které jsou doprovázeny neurologickými příznaky;
 • chlopňové srdeční onemocnění;
 • maligní tvorba v játrech;
 • období kojení;
 • individuální nesnášenlivost k léku;
 • otok genitálií;
 • poškození ledvin nebo jater.

Pokud je zjištěna alespoň jedna z kontraindikací, měli byste takovou antikoncepci odmítnout.

Nebyly zjištěny žádné závažné důsledky předávkování.

Mohou však nastat negativní projevy, jako například:

 • krvácení z pochvy;
 • zvracení;
 • nevolnost.

Neexistuje žádné speciální antidotum k odstranění těchto příznaků, proto se v tomto případě provádí pouze symptomatická léčba..

Yarinova droga je nejen dobrou antikoncepcí, ale také nástrojem, který pomáhá nastolit menstruační cyklus. Lék lze užívat pouze po konzultaci s odborníkem..

Když začnete pít yarinu, vaše období nekončí

Pokud jde o Yarinu (Yarina plus) a menstruaci, budeme uvažovat o obou drogách současně, protože rozdíl mezi nimi je zanedbatelný.

V jaký den začíná menstruace, když užijete (po) Yarinu a Yarinu plus? V ideálním případě, když užíváte hormonální antikoncepci, je menstruační cyklus seřazen jako hodiny..

Pokud užíváte Yarinu po dobu 21 dnů, pijete aktivní pilulky, po kterých si dáte sedmidenní přestávku, během níž by mělo začít krvácení z vysazení (menstruace).

Když užijete Yarinu plus 21 dní, vypijete aktivní tablety, poté začnete pít 7 vitaminových tablet, v tuto chvíli by mělo začít také krvácení z vysazení..

Osmý den znovu začnete pít aktivní tablety. Krvácení z vysazení zmizí. A tak v kruhu. To je v ideálním případě.

Často se stává, že na začátku užívání hormonálních léků potřebuje vaše tělo čas na obnovení a zvyknutí si (1-3 měsíce). Pokud v tuto chvíli existují nějaké malé odchylky od normy (malé mezimenstruální mazání nebo malé změny v povaze samotné menstruace), pak je to v zásadě normální.

Nicméně (i v rané fázi přijetí), pokud existují silné odchylky od normy, například menstruace nekončí, jsou příliš silné (průlomové krvácení) nebo vůbec nejsou, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem.

Ano, při užívání v pořádku mohou nastat intermenstruační šmouhy (hnědé nebo krvavé skvrny), zejména při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus. To je jeden z vedlejších účinků užívání antikoncepčních pilulek..

Pokud užíváte perorální antikoncepci, měli byste být připraveni na tento druh nežádoucích účinků. Časem by mělo všechno projít.

Pokud špinění nezmizí po dlouhou dobu, obraťte se na odborníka, možná pro vás byla vybrána nesprávná droga.

Nedostatek menstruace

Pokud při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus nemáte během sedmidenní přestávky žádné období, pak je třeba nejprve vyloučit těhotenství. Kupte si test nebo naplánujte ultrazvuk.

Velmi často na fórech najdete otázky jako „Strávil jsem 21 dní na pití pro Yarinu, ale bez menstruace“, „Piju Yarinu, ale menstruace nezačíná“, „Piju Yarinu, žádná menstruace neexistuje“, „Po zrušení Yariny neexistují žádné menstruace“, „Přestal jsem pít Yarinu, ale žádná menstruace “a tak dále.

"Během prvních měsíců používání může být cyklus nestabilní, protože." tělo potřebuje přestavět. Odchylka 1-3 dny od plánu je zcela normální. Hlavní věcí není přestat užívat pilulky, přísně dodržovat plán přijetí (pokud neexistují žádné další silné vedlejší účinky), v průběhu času se vše vyrovná. Je také vhodné vyloučit těhotenství a nechat se vyšetřit lékařem..

Jak užívat perorální antikoncepci - přečtěte si.

Pokud jste úplně zrušili příjem OK a nebudete se k nim vracet, ale po zrušení vaše menstruace nepřijdou, pak první věc, znovu, musíte vyloučit těhotenství.

Pokud nejste těhotná, pak s největší pravděpodobností jde o restrukturalizaci těla pro jeho přirozený cyklus a produkci hormonů. Dejte mu trochu času. Všechno by se mělo vrátit do normálu.

Pokud po dobu 1-3 měsíců nedochází k menstruaci, je možné, že jste začali s anoreou (nepřítomnost menstruace po několik cyklů), zatímco OK je zrušeno. Co dělat? V takovém případě potřebujete odbornou radu. S tím neváhejte a jděte k lékaři.

Pokud jsou po Yarině období velmi špatné, může to znamenat, že se tělo ještě nezotavilo..

Vaše období nekončí

Pokud při užívání přípravku Yarina vaše menstruace trvá dlouhou dobu, nebude nadbytečné konzultovat s lékařem. Odborníci sami tvrdí, že v prvních měsících užívání přípravku Yarina (nebo jakéhokoli jiného přípravku v pořádku) je charakteristický fenomén jako prodloužená menstruace.

Proto, pokud jste právě začali pít Yarinu a vaše období nekončí, sledujte jejich charakter a vaši pohodu. Pokud existují zjevné odchylky od normy, přejděte k lékaři, například:

 • pokud menstruace trvá déle než týden, pak je to již neobvyklé
 • pokud se čas od času opakují delší období
 • pokud vaše období začíná stabilně předem (balíček ještě není dokončen)
 • pokud vaše menstruace nekončí dlouhou dobu po zahájení užívání nového balení

Nebojte se kontaktovat odborníky. To je vaše zdraví. Nežertují s hormonálními léky!

Vaše období začalo před plánovaným termínem

Pokud menstruace začíná dříve (týden nebo několik dní) jednou, pak to bylo hormonální narušení. Musíte dokončit tento balíček, protože není možné přestat užívat OK uprostřed, může to jen zvýšit krvácení.

Pokud menstruace začala dříve, než termín není poprvé, musíte kontaktovat svého lékaře a předem informovat o opětovném krvácení, protože.

opakované krvácení na konci balení může naznačovat nedostatek progestogenní složky a vyžaduje výběr léku s jiným progestogenem.

Dávejte pozor na výtok, pokud je krvácení silné a vyžaduje více než 1 tampón za 1-2 hodiny - zavolejte sanitku.

Jak oddálit menstruaci

„Jak oddálit menstruaci s pomocí Yariny“ je docela populární požadavek na internetu. Pokud potřebujete vyloučit období mezi užíváním Yariny, řekněme hned, odložení nástupu menstruace nebude obtížné, ale často tuto techniku ​​nemůžete použít, protože můžete poškodit své zdraví.

Vliv perorální antikoncepce na menstruaci - přečtěte si.

Předmenstruační období je charakterizováno mnoha změnami v těle. Jedním z nejvýraznějších projevů PMS je zvýšená chuť k jídlu. Současně žena neustále chce jíst potraviny různých druhů: sladké, moučné, slané.