Yarino období nekončí

Mnoho žen je znepokojeno povahou menstruačního cyklu při užívání antikoncepčních pilulek.

V tomto článku se podíváme na hlavní body vlivu takových léků na menstruaci.

Oba léky jsou jednofázové (poměr hormonů je u každé tablety stejný po celý cyklus) nízkodávkovaný lék, který se skládá z kombinace dvou hormonů:

 • Ethinylestradiol (30 mcg) - analog endogenního estradiolu
 • (3 μg) - antiandrogenní

Jediný rozdíl je v tom, že v blistru přípravku Yarina plus je dalších sedm tablet obsahujících levomefolát vápenatý (biologicky aktivní vzorec kyseliny listové). Jedná se o léčivou látku určenou k odstranění nedostatku folátů v ženském těle.

Menstruace při užívání přípravku Yarina a Yarina plus

Pokud jde o Yarinu (Yarina plus) a menstruaci, budeme uvažovat o obou drogách současně, protože rozdíl mezi nimi je zanedbatelný.

Když menstruace začíná po zrušení

V jaký den začíná menstruace, když užijete (po) Yarinu a Yarinu plus? V ideálním případě, když užíváte hormonální antikoncepci, je menstruační cyklus seřazen jako hodiny..

Pokud užíváte Yarinu po dobu 21 dnů, pijete aktivní pilulky, po kterých si dáte sedmidenní přestávku, během níž by mělo začít krvácení z vysazení (menstruace).

Když užijete Yarinu plus 21 dní, vypijete aktivní tablety, poté začnete pít 7 vitaminových tablet, v tuto chvíli by mělo začít také krvácení z vysazení..

Osmý den znovu začnete pít aktivní tablety. Krvácení z vysazení zmizí. A tak v kruhu. To je v ideálním případě.

Často se stává, že na začátku užívání hormonálních léků potřebuje vaše tělo čas na obnovení a zvyknutí si (1-3 měsíce). Pokud v tuto chvíli existují nějaké malé odchylky od normy (malé mezimenstruální mazání nebo malé změny v povaze samotné menstruace), pak je to v zásadě normální.

Nicméně (i v rané fázi přijetí), pokud existují silné odchylky od normy, například menstruace nekončí, jsou příliš silné (průlomové krvácení) nebo vůbec nejsou, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem.

Nedostatek menstruace

Pokud při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus nemáte během sedmidenní přestávky žádné období, pak je třeba nejprve vyloučit těhotenství. Kupte si test nebo naplánujte ultrazvuk.

Pamatujte, že těhotenství a užívání OK jsou neslučitelné!

Velmi často na fórech najdete otázky jako „Strávil jsem 21 dní na pití pro Yarinu, ale bez menstruace“, „Piju Yarinu, ale menstruace nezačíná“, „Piju Yarinu, žádná menstruace neexistuje“, „Po zrušení Yariny neexistují žádné menstruace“, „Přestal jsem pít Yarinu, ale žádná menstruace “a tak dále.

Jaký je důvod pro zpoždění menstruace po zrušení Yariny? Konzultovali jsme porodníka-gynekologa a to nám řekla:

"Během prvních měsíců používání může být cyklus nestabilní, protože." tělo potřebuje přestavět. Odchylka 1-3 dny od plánu je zcela normální. Hlavní věcí není přestat užívat pilulky, přísně dodržovat plán přijetí (pokud neexistují žádné další silné vedlejší účinky), v průběhu času se vše vyrovná. Je také vhodné vyloučit těhotenství a nechat se vyšetřit lékařem. Pokud se tato situace neustále opakuje nebo se vyskytnou jiné menstruační potíže, je nutná odborná konzultace. Možná vám tyto OK nevyhovují “.

Pokud jste úplně zrušili příjem OK a nebudete se k nim vracet, ale po zrušení vaše menstruace nepřijdou, pak první věc, znovu, musíte vyloučit těhotenství.

Pokud nejste těhotná, pak s největší pravděpodobností jde o restrukturalizaci těla pro jeho přirozený cyklus a produkci hormonů. Dejte mu trochu času. Všechno by se mělo vrátit do normálu.

Pokud po dobu 1-3 měsíců nedochází k menstruaci, je možné, že jste začali s anoreou (nepřítomnost menstruace po několik cyklů), zatímco OK je zrušeno. Co dělat? V takovém případě potřebujete odbornou radu. S tím neváhejte a jděte k lékaři.

Pokud jsou po Yarině období velmi špatné, může to znamenat, že se tělo ještě nezotavilo..

Průlomové krvácení

Pokud jste na pozadí užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus začali mít průlomové krvácení (silné neustálé vaginální krvácení jasně šarlatové nebo světle červené barvy), musíte urgentně zavolat sanitku.

Vaše období nekončí

Pokud při užívání přípravku Yarina vaše menstruace trvá dlouhou dobu, nebude nadbytečné konzultovat s lékařem. Odborníci sami tvrdí, že v prvních měsících užívání přípravku Yarina (nebo jakéhokoli jiného přípravku v pořádku) je charakteristický fenomén jako prodloužená menstruace.

Proto, pokud jste právě začali pít Yarinu a vaše období nekončí, sledujte jejich charakter a vaši pohodu. Pokud existují zjevné odchylky od normy, přejděte k lékaři, například:

 • pokud menstruace trvá déle než týden, pak je to již neobvyklé
 • pokud se čas od času opakují delší období
 • pokud vaše období začíná stabilně předem (balíček ještě není dokončen)
 • pokud vaše menstruace nekončí dlouhou dobu po zahájení užívání nového balení

Nebojte se kontaktovat odborníky. To je vaše zdraví. Nežertují s hormonálními léky!

Vaše období začalo před plánovaným termínem

Pokud menstruace začíná dříve (týden nebo několik dní) jednou, pak to bylo hormonální narušení. Musíte dokončit tento balíček, protože není možné přestat užívat OK uprostřed, může to jen zvýšit krvácení.

Pokud menstruace začala dříve, než termín není poprvé, musíte se předem obrátit na svého lékaře a informovat o opakovaném nástupu špinění, protože opakované krvácení na konci balení může naznačovat nedostatek gestagenní složky a vyžaduje výběr léku s jiným gestagenem.
Dávejte pozor na výtok, pokud je krvácení silné a vyžaduje více než 1 tampón za 1-2 hodiny - zavolejte sanitku.

Výtok při užívání přípravku Yarina (Yarina plus)

Ano, při užívání v pořádku mohou nastat intermenstruační šmouhy (hnědé nebo krvavé skvrny), zejména při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus. To je jeden z vedlejších účinků užívání antikoncepčních pilulek. Pokud užíváte perorální antikoncepci, měli byste být připraveni na tento druh nežádoucích účinků. Postupem času by mělo všechno projít. Pokud špinění nezmizí po dlouhou dobu, obraťte se na odborníka, možná pro vás byla vybrána nesprávná droga.

Jak oddálit menstruaci

„Jak oddálit menstruaci s pomocí Yariny“ je docela populární požadavek na internetu. Pokud potřebujete vyloučit období mezi užíváním Yariny, řekněme hned, odložení nástupu menstruace nebude obtížné, ale často tuto techniku ​​nemůžete použít, protože můžete poškodit své zdraví.

Yarina je monofázická perorální antikoncepce. To znamená, že všechny pilulky v balení obsahují stejnou dávku hormonů. Jedna tableta přípravku Yarina obsahuje 30 μg (0,03 mg) ethinylestradiolu a 3 mg drospirenonu..

Jedno balení obsahuje jeden blistr (talíř) přípravku Yarina pro přijetí do jednoho měsíce.

POZOR: Lék má kontraindikace. Nezačněte užívat tento lék bez předchozí konzultace s lékařem.

Analogy

Co snižuje antikoncepční účinek Yariny?

Antikoncepční účinek přípravku Yarina lze snížit zvracením, průjmem, užíváním velkých dávek alkoholu a užíváním určitých léků. Přečtěte si o tom více zde:

Jak oddálit menstruaci přípravkem Yarin?

Pokud potřebujete odložit menstruaci, po skončení jednoho balení přípravku Yarin, další den, začněte nový blistr, aniž byste si udělali 7denní přestávku. V tomto případě se menstruace zpozdí o 2-4 týdny, ale přibližně uprostřed dalšího balení se mohou objevit mírné krvavé skvrny.

Vezměte prosím na vědomí: menstruaci můžete odložit, pouze pokud jste Yarin užili alespoň jeden měsíc před nežádoucí menstruací.

Musím si při užívání Yariny dělat dlouhé přestávky?

Pokud užíváte přípravek Yarina déle než 6-12 měsíců, možná budete chtít zvážit, zda stojí za to si několik měsíců odpočinout. O tom, jak užitečné jsou takové přestávky, se dočtete pomocí odkazu:

Co dělat, pokud během 7denní přestávky v užívání přípravku Yarin není žádná doba?

Pamatujte si pečlivě, zda jste v posledním měsíci správně užil všechny pilulky.

Pokud jste v posledním měsíci měli chyby v užívání tablet (vynechání, zpoždění), přestaňte užívat Yarinovy ​​pilulky, dokud si nebudete jisti, že nejste těhotná.

Co dělat, když jsem otěhotněla při užívání Yariny?

Těhotenství v případě správného užívání tablet Yarinu je extrémně vzácné. Je pravděpodobnější, že k těhotenství došlo v důsledku chyb, které jste udělali v předchozím měsíci.

Co když test nečekaně ukáže 2 pruhy? Nejprve přestaňte užívat pilulky a navštivte svého gynekologa.

Užívání přípravku Yarina v časném těhotenství nemůže poškodit zdraví vašeho nenarozeného dítěte, takže můžete bez obav z těhotenství odejít. V takovém případě začněte užívat co nejdříve..

Yarina schůzka před operací

Pokud máte plánovanou operaci, musíte přestat užívat tablety Yarinu měsíc (4 týdny) před operací. Tím se sníží riziko tvorby krevních sraženin v cévách. Pokud je operace nutná, nezapomeňte chirurgovi sdělit, že užíváte antikoncepční pilulky. V tomto případě lékař přijme další opatření k prevenci tvorby krevních sraženin (pomocí léků).

Yarin můžete začít užívat 2 týdny poté, co můžete po operaci chodit sami.

Jak často musíte při užívání přípravku Yarin navštívit gynekologa?

I když vás nic neobtěžuje, musíte profylakticky navštívit gynekologa alespoň jednou ročně.

Yarina - hormonální antikoncepční pilulky. Charakteristickým rysem léku je absence velkého seznamu vedlejších účinků, na rozdíl od jiných komplexních perorálních kontraceptiv.

Lék nejen zabraňuje početí, ale také pomáhá vytvořit menstruační cyklus.

Při užívání přípravku Yarina by měla menstruace probíhat podle jasného harmonogramu každých 28 dní.

Popis a indikace pro použití

Lék obsahuje dvě hlavní složky: ethinylestradiol a drospirenon. Poskytují hormonální antikoncepci. Vzhledem k tomu, že poměr účinných látek v tabletách se nikdy nemění, je tento lék jednofázový.

Po použití drogy Yarina je pravděpodobnost početí stejná jako při užívání jiných nízkodávkových COC. Podle statistik dochází k těhotenství v jednom případě ze 100. Pokud pacientka dodržovala všechny pokyny, pravděpodobnost otěhotnění se sníží na 1: 500.

Těhotenství předchází:

 • eliminovat ovulaci;
 • zvýšení úrovně viskozity hlenu cervikálního kanálu, proto spermie nemůže vstoupit do dělohy;
 • potlačení cyklických procesů.

Lék má silný účinek na většinu procesů, které jsou nutné pro normální početí..

Kromě hlavních efektů má Yarina také řadu dalších efektů.

Skládají se z:

 • obnovení normálního menstruačního cyklu;
 • prevence rozvoje anémie z nedostatku železa;
 • snížení intenzity menstruačního krvácení;
 • zmírnění bolesti během menstruace.

Indikace pro použití přípravku Yarina není tolik.

Nejčastěji je lék předepisován skupinám žen, které mají následující příznaky:

 • otok;
 • podrážděnost;
 • časté migrény;
 • akné;
 • seborrhea;
 • vysoká mastnost pokožky a vlasů;
 • nežádoucí vousy.

Hlavní indikací pro použití je potřeba antikoncepce..

Lék je vhodný i pro dívky, jejichž menstruace právě začala. Po nástupu menopauzy potřeba takových pilulek zmizí..

Schéma přihlášky a přeskočení přijetí

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, je třeba tablety vypít po dobu 21 dnů bez mezer. Je důležité podávat léčivý přípravek současně..

Po skončení prvního blistru tablet musíte mezi dávkami udělat krátkou 7denní přestávku..

Během takové pauzy by se mělo objevit krvácení podobné menstruaci..

Nejčastěji se vyskytují 2-3 dny po vzdání se pilulek..

Po skončení týdenní přestávky je druhý puchýř opitý.

Pokud žena vezme antikoncepci poprvé, měl by být terapeutický kurz zahájen první den menstruace. Je možné mírné zpoždění 2 až 5 dnů. Žena, která již byla v pořádku, může zahájit léčbu následující den po zrušení nebo dokončení předchozí léčby.

Obnovení užívání pilulek po vynechání závisí na tom, kdy byla podána poslední dávka. Pokud je interval mezi dávkami až 12 hodin, musíte lék vypít okamžitě, jakmile se naskytne příležitost. V takovém případě není nutná další antikoncepce..

S prodlevou mezi dávkami 12 nebo více hodin by měl být lék použit až po 36 hodinách. Čím delší je interval mezi dávkami, tím nižší je koncentrační kapacita léčiva, proto se riziko těhotenství několikrát zvyšuje.

Schéma obnovení užívání drogy je ovlivněno také týdnem, kdy došlo k přerušení léčby. Pokud k tomu došlo v prvním týdnu, doporučuje se pilulku co nejdříve užít. Je možné užít několik tablet najednou. Dále je schéma používání antikoncepce nastaveno jako obvykle.

Vzor obnovy je stejný i ve druhém týdnu. Pokud byla předtím Yarina užívána správně, nelze použít další antikoncepci.

S přestávkou ve třetím týdnu se riziko početí zvyšuje.

Existuje několik možností, jak pilulku obnovit:

 1. Musíte co nejdříve vypít antikoncepci. Není však třeba dělat pauzu mezi baleními. V tomto případě nedojde k menstruaci, je možný pouze slabý výboj..
 2. Měli byste drogu opustit na týden. V tomto případě pacient začíná menstruovat. Po týdnu můžete pokračovat v užívání. Pokud po ukončení léčby nedošlo k menstruaci, měli byste se poradit s odborníkem, protože to může naznačovat těhotenství.

Je třeba poznamenat, že pokud dojde ke zvracení nebo průjmu do 4 hodin po užití pilulky, je to také průchod.

Poté musíte obnovit režim příjmu podle jednoho ze schémat.

Účinky na menstruační cyklus

Během prvních měsíců se u pacienta může objevit krvavý výtok, který bude nepravidelný. Plná adaptace menstruačního cyklu bude trvat přibližně tři měsíce od přijetí. Pokud se během této doby cyklus nevrátí do normálu, měli byste se poradit s odborníkem.

Měli byste se také poradit s gynekologem, pokud dojde k selhání po několika pravidelných cyklech. V takovém případě musíte zajistit, aby nedošlo k těhotenství nebo malignitě..

S pomocí Yarinu můžete také změnit načasování nástupu menstruace. To by však mělo být provedeno pouze v nezbytných případech. Chcete-li odložit kritické dny, užívání drogy by mělo být provedeno bez týdenní přestávky. Menstruace po Yarinu začne až druhý den po zrušení prostředků. Během doby používání druhého balení je možné mírné krvácení.

Chcete-li dostat menstruaci o několik dní dříve, můžete zkrátit pauzu mezi baleními. Při výpočtu, o kolik dní zkrátit kurz, byste se měli řídit skutečností, že po jeho dokončení okamžitě půjdu měsíčně.

Možné nežádoucí účinky

Podle statistik může 6 ze 100 žen, které užívaly přípravek Yarina, pociťovat nevolnost a bolest na hrudi. Pokud se takové příznaky objeví, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Pravděpodobně budete muset najít jinou antikoncepční drogu. Nejnebezpečnějším vedlejším účinkem je trombóza.

Následující negativní projevy jsou velmi vzácné:

 • změny nálady;
 • Deprese;
 • nedostatek sexuální touhy;
 • periodické špinění;
 • migréna.

Četnost těchto projevů se pohybuje od 1 do 10%.

Možný je vývoj následujících patologických stavů:

 • cévní mozková příhoda;
 • žilní trombóza;
 • infarkt myokardu.

Trombóza se vyskytuje pouze u 1 z 1 000 žen, které užívaly tento lék.

Je extrémně vzácné, že se vyskytnou nežádoucí účinky, jako jsou:

 • pankreatitida;
 • zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu;
 • arteriální hypertenze;
 • problémy s ledvinami;
 • tvorba tmavých skvrn na kůži;
 • exacerbace cukrovky;
 • alergická reakce.

Pokud je podezření na těhotenství, doporučuje se přestat užívat lék, i když nebyly zjištěny žádné negativní účinky na plod.

Kontraindikace a příznaky předávkování

Přípravek Yarina má řadu kontraindikací pro použití, kterých byste si měli být vědomi, abyste zabránili negativním účinkům na tělo.

Kontraindikace zahrnují následující patologické stavy:

Pokud je zjištěna alespoň jedna z kontraindikací, měli byste takovou antikoncepci odmítnout.

Nebyly zjištěny žádné závažné důsledky předávkování.

Mohou však nastat negativní projevy, jako například:

 • krvácení z pochvy;
 • zvracení;
 • nevolnost.

Neexistuje žádné speciální antidotum k odstranění těchto příznaků, proto se v tomto případě provádí pouze symptomatická léčba..

Yarinova droga je nejen dobrou antikoncepcí, ale také nástrojem, který pomáhá nastolit menstruační cyklus. Lék lze užívat pouze po konzultaci s odborníkem..

Užívání perorálních kontraceptiv má přímý dopad na menstruační cyklus a reprodukční funkci žen. V dnešní době OC nahradily tradičnější metody antikoncepce, takže se na trhu objevilo mnoho léků. Jednou z nejoblíbenějších je Yarina, v souvislosti s níž se mnoho žen a dívek zajímá o otázku, jak se Yarina a menstruace vzájemně ovlivňují, jaký účinek má kombinovaná antikoncepce na cyklus, který začal hmatatelnými změnami a je spolehlivý? Tak či onak, než začnete tyto prostředky brát, musíte se poradit s odborníkem, který určí, zda je tělo připraveno k použití v pořádku. V budoucnu to pomůže vyhnout se mnoha nepříjemným následkům..

Perorální antikoncepce se doporučuje ženám s pravidelným cyklem a zdravým reprodukčním systémem. Hlavním úkolem těchto léků je uvést tělo v omyl., zajišťuje, aby orgány fungovaly, jako by již došlo k ovulaci. Po přijatém signálu nevyjde zralé vejce. Podle toho je koncepce nemožná..

U mnoha žen, když užívají Yarinu, nejsou jejich menstruace tak bolestivé, stávají se pravidelnějšími a jejich trvání se zkracuje. V tomto ohledu mnoho pacientů, jejichž menstruace je velmi bolestivá, gynekologové doporučují užívat hormonální léky, protože do určité míry snižují nepříjemné příznaky a pocity. Takže menstruace u Yarinu by měla probíhat jako obvykle, pouze s malými změnami..

Takže u dívek a žen, které začaly užívat pilulky poprvé, může začít mírné krvácení uprostřed menstruačního cyklu. Obvykle běží v prvním nebo druhém měsíci a poté se zastaví. Abyste se ochránili před nežádoucími následky, musíte po delší dobu konzultovat s odborníkem.

Pokud menstruace nezačala příští měsíc, měli byste navštívit gynekologa. V případech, kdy menstruace nezačne do dvou cyklů, je třeba provést těhotenský test.

Možná je tato cyklická reakce na lék spojena s některými individuálními charakteristikami reprodukčního systému. Pak by měl být kurz přerušen a menstruace po zrušení Yariny bude pokračovat jako obvykle. Jeden z pacientů dříve řekl, že poté, co přestala užívat pilulky, se cyklus vrátil k normálu. Taková reakce byla způsobena zvýšenou citlivostí těla na některé složky léčiva, proto po Yarině nebyl cyklus normalizován.

Jak správně užívat drogu

V který den cyklu musíte pilulky užívat, může vaše menstruace začít dříve, musíte je užívat celý měsíc a v jakých dávkách? Mnoho žen se zajímá o odpovědi na tyto otázky..

Zastavení užívání pilulek po dobu 7 dnů nesnižuje úroveň jejich účinku, ale pouze pokud jiné faktory nesnížily účinnost léku. Mezi tyto faktory patří některé nekompatibilní léky nebo gastrointestinální potíže.

Užívání drogy dvacátého prvního dne po porodu je indikováno u žen, které z nějakého důvodu odmítly kojit. Lék lze také užívat po potratu nebo potratu. Tuto metodu antikoncepce však lze použít, pouze pokud těhotenství netrvalo déle než dvacet čtyři týdnů..

Jak používat Yarinu poprvé

Musíte to začít užívat v určitou dobu. Pokud zahájíte kurz v prvních pěti dnech cyklu nebo v první den menstruace, nejsou nutná žádná další opatření. Nejlepší je užívat přípravek každý den ve stejnou dobu. Bude to tak jednodušší, protože je menší šance, že schůzku nezmeškáte.

Indikace a kontraindikace

Existuje pouze jedna indikace pro užívání pilulek - pokud se žena chce chránit před nechtěným těhotenstvím. Existuje mnohem více kontraindikací pro Yarinu. Nemělo by se užívat, pokud byl pacientovi dříve diagnostikováno:

Kromě toho by pilulky neměly užívat ženy, které dříve měly nebo pokračují dodnes, závažné záchvaty migrény, akutní selhání ledvin, vysoká náchylnost k jedné ze složek léku. Neužívejte lék těhotným ženám a kojícím ženám.

Některé složky tablet mohou mít silný vliv na mateřské mléko, proto je nutné je během kojení vyloučit. Lékaři tedy říkají, že pilulky mohou snížit množství mléka a také ovlivnit jeho vlastnosti..

Vedlejší efekty

Stejně jako jakýkoli jiný lék může OC také způsobit řadu vedlejších účinků. Na jednom z fór pro ženy čtenář napsal: „Yarinu přijímám již dlouho. Během celého tohoto období se však bolesti hlavy staly častějšími, byly pozorovány výkyvy nálady. Poradit, co dělat? “

A zde jsou komentáře ostatních návštěvníků webu: „Yarin piju už měsíc. Získal dva kilogramy hmotnosti. Co dělat v takových případech? Mám přestat užívat drogu? Kdo měl podobné problémy po Yarině a jaká je vaše menstruace po pilulkách? Vyskytly se nějaké poruchy? “ Nebo: „Přijímám Yarinu plus čtyři měsíce. V prvním měsíci měla přijít menstruace, ale po Yarině už nebyla. Pak se vše vrátilo do normálu. Řekněte mi, jak dlouho mohu Yarinu plus užívat, protože plánuji těhotenství v budoucnu? “

Tyto změny jsou vedlejšími účinky. Každá instrukce k tabletu obsahuje jejich úplný seznam..

Nejběžnějším vedlejším účinkem je nepravidelné krvácení jiné povahy. A jdou na více než jeden měsíc. Některé ženy chodí k lékaři a skutečnost, že jejich menstruace nepřijde včas.

Ve vzácných případech, ale stále existuje individuální nesnášenlivost kontaktních čoček. Je velmi nepříjemné je nosit..

Přírůstek hmotnosti je způsoben změnami v metabolickém systému. Nejčastěji se tělesná hmotnost zvyšuje, ve vzácných případech klesá. K tomu dochází v důsledku skutečnosti, že tekutina je zadržována v těle..

Další nežádoucí účinky:

 • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva se projevuje formou kožních vyrážek;
 • mohou začít pravidelné bolesti hlavy;
 • náhlé změny nálady;
 • nevolnost, zvracení, průjem.

V případě zvracení a průjmu je třeba vzít v úvahu, že účinnost tablet bude výrazně snížena. Za takových okolností byste měli dodržovat níže uvedená doporučení pro vynechání pilulek..

Účinek léku je snížen, pokud byla pilulka vynechána déle než dvanáct hodin. Pokud lék nebyl užíván včas během prvních sedmi dnů (tj. V prvním týdnu), je nutné pilulku okamžitě užít, i když okamžitě následuje další. Současně bude během příštích sedmi dnů nutné přijmout další ochranná opatření..

Vynechaná pilulka by měla být užita hned druhý týden. Účinnost léku bude možné zachovat, pouze pokud byla přijata včas v předchozím týdnu.

Pokud ve druhém týdnu přijetí byly všechny pilulky užívány ve správný čas, pak v případě průchodu ve třetím týdnu lék neztratí svou účinnost. Pokud však došlo k chybám dříve, jsou možné dva scénáře..

Pilulka se užije okamžitě a po skončení balení musíte okamžitě začít užívat další, aniž byste udělali sedmidenní pauzu.

Druhou možností je dočasně přestat užívat drogu. Pauza může trvat až sedm dní a poté je nutné užívání tablet obnovit. Během této přestávky by mělo dojít ke krvácení z vysazení. Pokud ne, mělo by být těhotenství vyloučeno..

Mladé dívky mohou pilulky užívat až po nástupu menstruace a pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře. Ženy po menopauze nemusí drogu užívat.

Závěr

Dnes je užívání orální antikoncepce velmi populární, ale jen málo lidí si myslí o vedlejším účinku. Jaký účinek však mají takové léky, zejména Yarinovy ​​tablety, na menstruační cyklus? V jaký den po podání by měla menstruace začít?

Vše závisí na individuálních charakteristikách organismu. U některých žen tedy droga nezpůsobuje žádné změny, u jiných naopak. Yarina označuje bezpečné výrobky. Současně před zahájením kurzu byste se měli poradit s lékařem a pečlivě prostudovat pokyny k léčbě, abyste zohlednili všechny faktory a vyloučili nežádoucí důsledky po podání. Musíte neustále sledovat své zdraví, abyste mohli kontrolovat možné změny v těle.

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Složení a forma uvolnění

Jak Yarina funguje?

Schopnost přípravku Yarina zabránit těhotenství je založena na dvou mechanismech - potlačení ovulace (zrání vajíčka) a změně vlastností sekrece (hlenu) v děložním čípku. Silný hlen děložního čípku se stává překážkou průniku spermatu.

Příjem Yariny navíc pomáhá zlepšit menstruační cyklus (pokud je nepravidelný). Bolestivost během menstruace klesá, krvácení je méně intenzivní (tato skutečnost snižuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa).

Dalšími příznivými účinky přípravku Yarina jsou antimineralokortikoidy a antiandrogenní účinky. Hormon drospirenon má takový účinek - snižuje zadržování tekutin v těle, snižuje otoky, takže se tělesná hmotnost nezvyšuje. Antiandrogenní účinek je schopnost léčiva snižovat příznaky akné (akné) a regulovat produkci kožního mazu v pokožce a vlasech (snižuje výskyt seborey).

Indikace pro použití

Kontraindikace

Podmínky opatrnosti

Aplikace během těhotenství a kojení

Vedlejší efekty

 • Nejběžnějším vedlejším účinkem užívání perorálních kontraceptiv je nepravidelné vaginální krvácení. Mohou se projevit jako špinění nebo průlomové krvácení. Nejčastěji se vyskytují během prvních tří měsíců..
 • Další vedlejší účinky spojené s užíváním přípravku Yarina mohou být bolestivost, překrvení nebo výtok z mléčných žláz, stejně jako vaginální výtok..
 • Na straně nervového systému mohou nastat změny jako bolesti hlavy, výkyvy nebo snížená nálada, snížené nebo zvýšené libido, migréna.
  Poruchy trávení se mohou projevit jako nevolnost, bolest břicha, méně často zvracení nebo průjem.
 • Někdy se při užívání přípravku Yarina objeví intolerance kontaktních čoček, při nošení jsou nepříjemné pocity.
 • Metabolické poruchy se projevují změnou tělesné hmotnosti - častěji nárůstem, méně často - poklesem, zadržováním tekutin v těle.
 • Kožní projevy přecitlivělosti na léčivo se projevují kopřivkou, vyrážkou, méně často výskytem erythema nodosum.
 • Stejně jako u jiných hormonálních kontraceptiv se ve vzácných případech může při užívání přípravku Yarina vyvinout trombóza nebo tromboembolismus..

Předávkovat

Jak se přípravek Yarina užívá?

Yarina první balíček

2. Pokud potřebujete přejít na užívání přípravku Yarina z jiných kombinovaných perorálních kontraceptiv, užijte první pilulku bez přerušení. Pokud tedy předchozí lék obsahoval 28 tablet, je Yarina příjem zahájena po opití poslední aktivní tablety, nejpozději však v den požití poslední neaktivní. Pokud lék obsahoval 21 tablet, užijte Yarinu nejpozději následující den po 7denní přestávce.

3. V případě použití vaginálního kroužku nebo hormonální náplasti začíná příjem Yariny v den, kdy byly odstraněny, nejpozději však v den zavedení dalšího kroužku nebo nalepení náplasti.

4. Pokud jste před užitím přípravku Yarina užívali léky obsahující pouze gestagen (minitabulky), můžete jejich užívání kdykoli přerušit a začít pít přípravek Yarina. V tomto případě je nutné během prvního týdne použít bariérovou metodu ochrany..

5. Při přechodu na Yarinu z injekcí, implantátu nebo nitroděložního tělíska Mirena začíná užívání tablet v den, kdy se mělo provést další injekce, vyjměte implantát nebo nitroděložní antikoncepci. Poté po dobu 7 dnů kromě Yariny používají bariérové ​​metody antikoncepce.

V případě jaterní dysfunkce by se lék neměl užívat, dokud se ukazatele charakterizující jaterní funkce (jaterní funkční testy) nevrátí k normálu..

Pokud jsou poškozeny ledviny, je nutná opatrnost, protože léčivý přípravek je kontraindikován při akutním nebo závažném selhání ledvin.

Interakce s jinými léky

Vždy byste měli informovat lékaře, který předepsal Yarin, jaké léky se již užívají. Kromě toho byste měli informovat ostatní lékaře (včetně zubních lékařů), kteří předepisují jiné léky, o příjmu Yariny. Kromě toho musíte informovat lékárníka, který prodává léky v lékárně..

V některých případech může být nutné použít další bariérové ​​látky, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.

Zvláštní návod k použití

2. Je důležité si uvědomit, že riziko trombózy a tromboembolie se při užívání kombinované perorální antikoncepce zvyšuje. Proto je před užitím léku nutné zvážit očekávané riziko a možné přínosy..

3. Existují také důkazy o častějším odhalování rakoviny děložního čípku a prsu při dlouhodobém užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv. Možná je to způsobeno důkladnějším a pravidelnějším vyšetřováním žen, které je berou..

5. S Quinckeho edémem dědičné povahy mohou látky, které tvoří Yarinu, zhoršit příznaky tohoto onemocnění.

6. Účinnost léku Yarina se může snížit ve třech případech - když vynecháte pilulku, poruchy trávení nebo v důsledku interakce s jinými léky.

7. Je třeba si uvědomit, že přípravek Yarina není prostředkem prevence infekce AIDS (HIV) a jiných pohlavně přenosných nemocí.

Menstruace při užívání Yariny

Chcete-li změnit den, kdy začínáte menstruovat, musíte si zkrátit sedmidenní přestávku. Tímto způsobem vaše menstruace začne dříve. Pokud je přestávka kratší než 3 dny, menstruace nemusí začít, ale místo toho se může objevit krvácení nebo špinění při užívání dalšího balení přípravku Yarina.

Špinění nebo krvácení při užívání - co dělat?

Kdy navštívit lékaře?

Lékař by měl být navštíven co nejdříve, pokud nastanou následující situace:
1. Při jakýchkoli změnách ve zdraví, zejména při stavech, při kterých je přípravek používán opatrně nebo kde je kontraindikován.
2. Pokud se v mléčné žláze objeví omezená hrudka.
3. Pokud potřebujete užívat jiné léky.
4. Pokud je dlouhodobá nehybnost, odpočinek v posteli - například jako v případě sádrového odlitku nebo chirurgického zákroku.
5. Pokud zaznamenáte vaginální krvácení, které je silnější nebo hojnější než obvykle.
6. V případě vynechání tablety v prvním týdnu podání, pokud současně došlo k pohlavnímu styku v předchozích 7 dnech.
7. Pokud se menstruace neobjevila dvakrát za sebou nebo existuje podezření na těhotenství.

Navzdory zjevným výhodám nitroděložního tělíska (pohodlí, hospodárnost, účinnost, dlouhodobé užívání) je stále potřeba jej odstranit.